Úterý 19. březen 2024 11:02
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Americké CPI

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.07.2023

10.07.2023 Během minulého týdne burzy zkorigovaly. S&P 500 odepsal 1,2 %, stále se však nachází na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 odepsal o 3,1 %. Opět jde spíše o korekci předchozí euforie. VIX se přiblížil hranici 15 bodů. Bezprostředním spouštěčem korekce byly některá data z US trhu práce, nicméně payrolls zabránily razantnějšímu propadu. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

Ranní komentář: Akciové trhy přešlapují na místě, rozvlnit je může americké CPI

09.05.2023 Akciové trhy zahájily týden v klidu a na nízkých objemech. Trhy zůstávají pozitivně naladěny, kvůli výhledu pro pád úrokových sazeb. Ten sice moc nepotvrdily další velmi silné výsledky NFP, konsenzus ale počítá s tím, že sazby v USA letos klesnou alespoň dvakrát. Investoři nyní vyčkávají hlavně na středeční seanci, která přinese potenciálně velmi důležité výsledky americké inflace.
img

Ranní komentář: Prodeje čipů klesají o 20 %, nový fond Blackstone a regulace AI. Dnes americké CPI

12.04.2023 Akciové trhy pokračovaly i včera v klidném obchodování. Investoři vyčkávají na nové impulsy a jednoho se mohou dočkat už dnes. Odpoledne na řadu totiž přijdou výsledky americké inflace, které mají potenciál trhy výrazně rozpohybovat. Konsenzus počítá s meziročním zpomalením celkové inflace a mírným zrychlením jádrové. Klíčovým bude opět především vývoj inflace ve službách.
img

Ranní komentář: Rozpačitá reakce na americké CPI, dnes zasedá Fed

14.12.2022 Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace, která překvapila nižším než očekávaným růstem. Okamžitá reakce na trzích byla pozitivní, ale indexy navzdory prvotnímu růstu své zisky začaly rychle odevzdávat. Seanci pak zakončily na stejných úrovních, na jakých byly futures před zveřejněním inflace. Dnes pozor na další klíčový fundament, kterým bude zasedání Fedu. Trh čeká zvýšení sazeb o 50bp. a důležitý bude i následný dot chart a projev šéfa Fedu J. Powella.
img

🚀US500 roste po zveřejnění americké CPI📈

13.12.2022 Právě byla zveřejněna široce sledovaná inflace v USA za listopad, která ukázala zpomalení růstu cen. Údaje zaostaly za očekáváním, když celková inflace v listopadu klesla na 7,1 % meziročně oproti očekávaným 7,3 % meziročně a oproti 7,7 % v říjnu. Pod konsenzuálním odhadem se ocitl i údaj o jádrovém indexu spotřebitelských cen, který dosáhl 6,0 % meziročně oproti očekávání. 6,1 % r/r a ve srovnání s 6,3 % r/r v předchozím měsíci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022

12.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi. 
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.11.2022

07.11.2022 Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 odepsal 3,3 %. Nyní se obchoduje cca 21 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se dostala těsně pod hranici 25 bodů. Za poklesem stál zejména Fed. Poslední zasedání pohřbilo naděje investorů na holubičí pivot, ke kterému se burziáni až zbožně upínali. Minulý týden platilo, že terminální sazby ve výši 5 % představují určitou kotvu. Nyní je realistické, že se konečná verze úroků v rámci cyklu vyšplhá nad 5 %. O dalším směřování indexů rozhodne inflační dynamika. Dílčí pozitivní zprávou je dění v Číně, to však promlouvá dominantně do vývoje asijských indexů.
img

Co sledovat příští týden? (16.09.2022)

16.09.2022 Negativní překvapení americké CPI za srpen vyvolalo výprodeje na globálních akciových trzích, protože sázky na jestřábí Fed vzrostly. Odpověď Fedu se dozvíme tuto středu ve 20:00. Pozornost však přitáhnou i rozhodnutí o sazbách od Bank of England a Bank of Japan, navíc se objeví PMI za září z Evropy. Příští týden určitě sledujte EURUSD, DE30 a GBPJPY!
img

📢EURUSD roste o 0,6 %

13.09.2022 Měnový pár EUR/USD před zveřejněním americké CPI za srpen posílil o 0,6 %. Je však třeba říci, že zisky na hlavním měnovém páru jsou taženy především silou eura, vyplývající z jestřábích komentářů členů ECB a poklesu evropských cen energií. Evropské ceny plynu klesly pod 200 EUR/MWh v důsledku očekávání, že EU omezí ceny elektřiny na 180–200 EUR/MWh.
img

Ekonomický kalendář: Máme před sebou zajímavý týden

11.07.2022 Evropské indexy otevřely do negativního teritoria. Investoři reagují na zhoršující se pandemickou situaci v Číně a nové lockdowny ve významných ekonomických centrech. Napětí vidíme také na komoditních trzích, naopak dále posiluje americký dolar. Z pohledu fundamentů dnes nemáme před sebou data, která by měla potenciál situaci na trzích zlepšit. Odpoledne se však dočkáme projevů centrálních bankéřů včetně guvernéra BoE Baileyho. Velká Británie také hledá nového premiéra, ovšem trhů by se to nemělo výrazně dotknout. Obchodníci se budou v tomto týdnu soustředit na začátek výsledkové sezóny a pozornost přitahuje také středeční statistika inflace z USA. V týdnu se dočkáme také zasedání BoC a RBNZ.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.06.2022

13.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,1 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od ledna. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 28). Klíčovým faktorem během minulého týdne bylo americké CPI, které vyžaduje důraznější akci ze strany Fedu. Trh se tak začíná opět obávat, že centrální banky budou muset udělat více, než investoři v tuto chvíli zaceňují, aby dokázaly zkrotit inflaci.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky americké CPI inflace❗

10.06.2022 Evropa otevřela do červených čísel. Náladu na trzích opět kazí pandemická situace v Číně. Wall Street a také většina trhů v Asii zaznamenaly ztráty. Ekonomický kalendář dnes nabízí perličku ve formě statistik inflace CPI z USA, které budou zveřejněny ve 14:30. Tržní konsenzus ukazuje na stagnaci cenového růstu. Dle médií však lze očekávat nárůst inflačních dat kvůli rekordním cenám paliv. Ve stejné době se dočkáme zveřejnění dat z kanadského trhu práce, takže situace na páru USDCAD může být zajímavá.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 06.06.2022

06.06.2022 Během minulého týdne burzy opět oslabily. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme návrat k normálnějším hodnotám. Klíčovými faktory během minulého týdne byly více jestřábí Fed a výsledek payrolls. Ty přebily pozitivní zprávu o navýšení produkce ropy ze strany OPEC – tato skutečnost by mohla pomoci k oslabení inflačních tlaků ve 2H. Rizika zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů. Kromě utahování měnové politiky se investoři obávají, jak na burzy dopadne synchronizované zpomalení globálního ekonomického růstu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.1.2022

10.01.2022 Dceřiná společnost developera Shimao nesplatila jistinu na svém úvěru. Tento případ se od předchozích čínských developerů, kteří zápasí s nedostatkem likvidity, poněkud liší. Shimao totiž patří mezi stabilnější developery. Jeho rating dosahuje BB a před pár lety se nacházel i v investičním stupni (BBB a lepší). Pokud se v potížích nachází i firmy s ratiingem poblíž IG stupně, signalizuje to, že se stres začíná šířit napříč developerským sektorem. Situace v developmentu tak zůstává signifikantním zdrojem nejistoty.
img

Ekonomický kalendár: Čaká nás rušný týždeň

10.01.2022 Nálady počas dnešnej ázijsko-pacifickej seansy boli zmiešané s hlavnými akciovými indexmi z regiónu, ktoré sa snažia nájsť spoločný smer. Americké a európske futures sa cez noc obchodovali v bočnom trende. Európske akciové indexy sa obchodujú mierne vyššie.
img

Americký akciový trh před zveřejněním údajů o inflaci zamrzl

10.12.2021 Americké akcie ve čtvrtek klesly, protože ekonomická hrozba restrikcí převážila nad optimismem ohledně účinnosti stávajících vakcín proti novému kmeni omikron.
img

Ranní komentář: Akcie po několikadenním růstu mírně ztrácejí, dnes americká inflace

10.12.2021 Akciové indexy včera mírně korigovaly zisky z dřívějších dnů. Na vině byly, alespoň podle titulků v médiích, opětovné obavy z omicronu a jeho dopadu na světovou ekonomiku. Situace na trzích je ale i tak dále docela stabilizovaná a akcie si své vysoké valuace ve většině případů udržují. Sentiment se výrazně nemění ani na FX, kde si většina měnových párů své pozice drží.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.11.2021

08.11.2021 Akcie padají, poté co se Elon Musk rozhodl na základě Twitterové ankety zredukovat svůj podíl o 10 %. Podle různých kryptotokenů nebo německého Tradegate ztrácí akcie více než 7 %. Z Muskova pohledu jde spíš o PR – nikde není psané, kdy musí zrealizovat. Jde jen spíš o nezávazné prohlášení s cílem navýšit si kredit u fanoušků. V pozadí ankety stojí Bidenův plán zdanit miliardáře.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
img

💲 USD čaká na zverejnenie CPI

14.09.2021 Menovému páru EUR/USD sa nepodarilo prelomiť nad kľúčový odpor označený zostupnou trendovou čiarou, drží sa však v blízkosti oblasti 1 1850. Kľúčové makro vydanie dňa - americké CPI údaje za august - budú zverejnené o 14:30. Očakáva sa, že celkový CPI sa mierne spomalí - z 5,4% v júli na 5,3% v auguste. Očakáva sa tiež spomalenie jadrovej inflácie - z 4,3% medziročne na 4,2% medziročne. Je však potrebné poznamenať, že inflácia behom posledných mesiacov prekonala očakávania.
img

Americké CPI stagnovalo, dnes přijde PPI

12.08.2021 Dnes dorazí červnový údaj o průmyslové výrobě v zemích eurozóny, která by podle odhadů měla meziročně narůst o 10,3 %. Tento na první pohled sympatický výsledek je ovšem do značné míry zkreslen efektem srovnávací základny z loňska, ve skutečnosti by ovšem znamenal snížení objemu výroby oproti květnu o 0,2 % a zároveň zvolnění meziroční dynamiky z přechozích 20,5 %. Podobně jako v České republice se i evropští průmyslníci nadále potýkají s nedostatkem výrobních vstupů, a právě červnová data by mohla napovědět, zda a do jaké míry se tento problém prohloubil. Vzhledem k úzké provázanosti s českými výrobci se bude jednat o důležitý signál i s ohledem na budoucí vývoj v tuzemsku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
img

Ekonomický kalendár: Pomalý štart do rušného týždňa

07.06.2021 Európske akciové trhy sa dnes otvorili mierne nižšie. Americká ministerka financií Janet Yellenová sa vyjadrila o úrokových sadzbách, čo mierne posilnilo USD. Pre akciové alebo komoditné trhy neexistovali žiadne zásadné správy.
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Euro tahá za kratší konec

09.04.2021 Americké dluhopisy vynášejí znovu o 2 % více než ty německé. To je dostatečný argument pro to, aby měnový pár EUR/USD nijak zásadně nerostl. Přeskupování obrovských dluhopisových portfolií (včetně devizových rezerv) od eura směrem k dolaru budou bránit eurodolaru k překonání letošních maxim 1,2350 ze začátku roku.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na inflační data z USA

12.08.2020 Evropské akciové indexy se po otevření pohybovaly okolo nulového zhodnocení a následují tak smíšené výsledky asijské seance. Z pohledu makrodat by středa neměla být zvlášť rušným dnem. Zajímavé však určitě budou dopolední výsledky průmyslové produkce z eurozóny a také odpolední statistiky inflace z USA. Již ráno bylo zveřejněno britské HDP za Q2. K žádnému velkému překvapení však nedošlo. Ekonomika kvartálně propadla o 20,4 % při očekávání propadu o 20,9 %. Reakce na libře byla velmi malá.
img

Ranní komentář: Americká nezaměstnanost je ve skutečnosti vyšší než ukazují data, dnes zasedá Fed

10.06.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy mírnou korekci dřívějších vysokých zisků. V Evropě přitom indexy ztrácely více než v USA, kde technologický index NASDAQ jako jediný dokonce dokázala zakončit seanci lehce v zelených číslech. Nálada na trzích je stabilizovaná, když obchodníci dál vkládají naděje hlavně do oživení americké a evropské ekonomiky v důsledku jejich postupného otevírání.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Čína | Bank of Canada | Akciové indexy | Korelace | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Kanada | Francie | Česká měna | Apple | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bundesbank | Centrální banka | Centrální banky | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Hedge fondy | Forward | Futures | Hedge | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MIFID | MT4 | Mezibankovní | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroje peněžního trhu | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spread | Stagflace | Státní dluhopis | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | Maturity | Bondy | Zlato | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Patria | XTB | Indexy | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Break-Even | Euforie | Stres | Výsledky | RBNZ | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Algoritmické obchodování | Makro | Index cen | Makrodata | Burzy | Zásoby ropy | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDCAD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Volatilní | Kasina | Hazardní hry | Americká centrální banka | Banka | Brent | Cena | CISCO | Cyrrus | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Evropská měna | Fondy | FXstreet.cz | GDP | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Nemovitosti | Pivot | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Sázky | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj inflace | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Dolarové dluhopisy | Elon Musk | Redukce | ROCE | Itálie | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Mezibankovní sazby | Asijské obchodování | Wells Fargo | Microsoft | Sentix | Nordea | Zvyšování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Euro proti dolaru | Averze k riziku | Výnosová křivka | Earnings | BlackRock | Klid | Jádrový index | Evropské trhy | Swapy | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Velké banky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Představitelé centrální banky | S&P | Guvernér | Ztráty | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Tempo růstu | Výnosy amerických dluhopisů | E*Trade | Tesla | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Payrolls | Non-Farm Payrolls | Predikce | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Konsenzus | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Inflační čísla | Očekávání | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Začátek výsledkové sezóny | Coinbase | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Trade Financial | Jerome Powell | MiFID II | Inverzní výnosová křivka | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Krypto | Růstové akcie | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Americké dluhopisy | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Výsledky firem | Reakce trhu | IG | Růst zisků | Politika Fedu | Bloomberg Economics | Zvýšení sazeb | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Nejznámější kryptoměny | Pokles kurzu | DE30 | Banky na Wall Street | NASDAQ 100 | Blackstone | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | US500 | Denní graf | Stablecoiny | Dot plot | Finanční situace | Projevy centrálních bankéřů | Tým FXstreet.cz | Alipay | Deficit | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Proroctví | FRED | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Sebenaplňující se proroctví | Hong Kong | Vládní bondy | Statistika | PLN | Tvorba pracovních míst | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | Směřování měnové politiky | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Nálada | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Americké centrální banky | Regulátoři | xStation5 | Bydlení | Vývoj jádrové inflace | Hospodaření | CFA | Netflix | Dobrá data | Budoucnost | Poradenství | Mzdová dynamika | Ukazatele | Smíšené výsledky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny energií | Komunikace | Čínské indexy | Výsledkové sezóny | Samsung | Trhy | Evropské ekonomiky | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Průmyslníci | BP | SEC | NFP | Rozhodování | Americké banky | Obchodovanie | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | E*Trade Financial | Šéfka ECB | Čínské banky | Vývoj | Šok | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Program nákupu aktiv | Mince | Další vývoj | Tržby společnosti | Žádosti o podporu | Prodeje domů | Další pokles | Situace v Číně | Fundament | Zápis z posledního zasedání | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Práce | Údaje | Týdenní nárůst | Velké americké banky | JPM.US | WFC.US | Celková inflace | Dodavatelské řetězce | Statistiky | Uzavření trhů | Rizikové averze | Trade | Rizikový apetit | Evropské indexy | Posílení | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Rozhodnutí o sazbách | Akcie padají | Růst výnosů | Dovoz | Expanze | Výsledky NFP | Američtí regulátoři | RBI | Bankéři z Fedu | CL | Umělé inteligence | Dislokace | JDE | Pozitivní sentiment | PEPP | Americká nezaměstnanost | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Projev šéfa Fedu | Covid | Šéf banky | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Technologické společnosti | Společnost XTB | Forward guidance | HDP za Q2 | Pár EUR/USD | Důvěra | Pandemická situace | Představitelé ECB | LEND | Big Tech | Budoucí vývoj | Pracovní místa | Lockdown | CPI v USA | Nařízení | JPM | Investice do čínských firem | Výdělky | Vývoj spreadu | DOT | Dopad na trhy | Rozvolnění | WFC | Nárůst výnosů | Silný růst | Holubičí Fed | Hodnotové akcie | Bidenův plán | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Prudký růst cen | Objednávky | Události tohoto týdne | Meziroční růst cen | Oslabení | První zvýšení sazeb | Plány | Očekávaná data | Američtí centrální bankéři | Revize strategie | Rozvolnění restrikcí | UST | Včerejší seance | JPMorgan (JPM.US) | Rada guvernérů | Sentiment University of Michigan | AI | Varianta delta | Guidance | University of Michigan | Interpretace | Projekce | Index Sentix | Červencová inflace | Regulatorní prostředí | Regulatorní riziko | Výprodeje na trzích | SXXP | Proočkovanost | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Ceny plynu | Lend | Solana | Akcie provozovatelů kasin | Sentiment na kryptoměnách | Dnešní asijské obchodování | Plány Fedu | Minulá výkonnost | Wells Fargo (WFC.US) | Citigroup (C.US) | C.US | Pozornost | Meta | Kaisa | Indexy pohyb | Společnost | Stratégové | Lockdowny | TIM | Omikron | | Developeři | Jestřábí Fed | Obavy z omicronu | Situace v Kazachstánu | Big tech | Instituce | Přerušení dodávek ruského plynu | MWh | EUR/MWh | Pokles inflace | APP | Covid v Číně | Boj s inflací | První hike | Marketingová komunikace | Hike | Zveřejnění zpráv | Monetizace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pád banky | Europe 600 | Prodeje čipů | Regulace AI
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Americké automobilky
Americké banky
Americké biofarmaceutické společnosti
Americké blue-chips
Americké burzy
Americké centrální banky
Americké ceny
Americké ceny dováženého zboží
Americké ceny nemovitostí
Americké ceny výrobců

Následující klíčová slova

Americké desetileté výnosy
Americké dividendové akcie
Americké dluhopisy
Americké dluhopisy očištěné o inflaci
Americké dolary
Americké dovozy
Americké ekonomiky
Americké energetické firmy
Americké farmaceutické společnosti
Americké finanční společnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CapXmaster
TopForex
FBS
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít