Úterý 17. květen 2022 00:34
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets
reklama
virarosi krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Novavax

img

Čtvrtek ve znamení dalších výprodejů

13.05.2022 Americké akcie i včera pokračovaly ve značně volatilním duchu. Jediný index Nasdaq dokázal nakonec ukončit den v plusu (+0,1 %). Nejlépe se dařilo telekomunikačnímu (AT&T +1,5 %, Comcast +3,9 %, Netflix +4,8 %) a farmaceutickému sektoru (Pfizer +1,9 %, Novavax +11,8 %, Moderna +5,5 %, BioNTech +9,6 %, Eli Lilly +1,8 %, Abbvie +1,5 %). Nedařilo se naopak finančnímu sektoru (Citigroup -2,3 %, Bank of America -1,4 %, Wells Fargo -1,8 %, Visa -1,4 %). Technologický sektor pak sice zakončil v těsném plusu, ovšem vývoj jednotlivých titulů byl značně nesourodý (Apple -2,7 %, Alphabet -0,7 %, Meta Platforms +1,3 %, AMD -1 %, Nvidia -2,7 %, Microsoft -2 %).
img

Rozbřesk: Not so stable stablecoins a ČNB zasahuje proti nejistotě spojené s vlastní obměnou

13.05.2022 Člověk přezdívaný jako boomer není zpravidla “in” pokud jde o svět kryptoměn. Právě proto jej potěší, když se dočte, že i v tomto finančním ekosystému fungují standardní ekonomické zákonitosti, jako je třeba run na banky či spekulativní útok na fixní měnový kurz.
img

Ekonomický kalendář: Trhy doprovodí týden plný důležitých dat

09.05.2022 Evropské trhy začínají dnešní seanci v červených číslech po nepříznivé asijské seanci, kde došlo k dalším lockdownům v Šanghaji a posílení obavy o globální ekonomický růst a možnou recesi.
img

Wall Street navazuje na rally v Evropě

30.03.2022 Akciové trhy včera v USA navázaly na evropskou rally, všechny tři hlavní indexy významně posílily: Dow Jones +0,97 %, S&P 500 +1,23 %; Nasdaq Comp. +1,84 %. Nejvíce se dařilo technologiím, vysoké zisky připisovaly kupříkladu akcie Netflix nebo Facebook. Akcie Apple se přiblížily svým historickým maximům z kraje roku, kdy jejich hodnota šplhala přes 183 USD za kus. Příznivý vývoj byl vidět i u akcií automobilek (GM, Ford, nebo Rivian), aerolinek (Delta, United, American), mohutně přidávaly akcie karetní společnosti Mastercard (+5 %), nebo Visa (+3 %). Dařilo se také výrobcům vakcín Biontech, Moderna a Novavax. Akcie Pfizer skončily paradoxně lehce v záporu.
img

Rozbřesk: Fed zvyšuje sazby a posílá trhům jestřábí prognózu. Default Ruska na obzoru?

17.03.2022 Americký Fed včera poprvé od startu pandemie zvýšil úrokové sazby. Bylo to sice “pouze” o 25bps, doprovodná prognóza ovšem (tak jak jsme očekávali) překvapila trhy více jestřábím vyzněním. Předpokládá v tomto roce celkem sedminásobný růst úrokových sazeb a konec “utahovacího” cyklu na 2,75 %. Současně s tím v doprovodných komentářích J. Powell působil jednoznačně jestřábím dojmem. Zdůrazňoval nebezpečí vysoké inflace a neukotvených inflačních očekávání, zatímco současně mluvil o síle domácí ekonomiky (zejména pak trhu práce).
img

Wall Street zažila recovery rally

17.03.2022 US indexy zahájily středeční seanci silným růstem a navázaly tak na pozitivní dění v Asii a v Evropě. Indexy nejprve odevzdaly téměř veškeré intradenní zisky, aby se vzápětí vyšvihly ještě výš v mohutné recovery rally: Dow Jones +1,55 %; S&P 500 +2,24 %; Nasdaq Composite +3,77 %. Doslova Raketový růst předvedly akcie čínských společností: Alibaba, JD.com, Baidu, Weibo, Pinduoduo, Nio, Xpeng, Li Auto a další a další čínské tituly posílily ve dvouciferných řádech. Posilovaly rovněž vakcínové společnosti, Moderna a Biontech +14 %, respektive +13 %, Novavax + 5 %. Dařilo se rovněž bankám, Citigroup +3 %, Bank of America +3,1 %. V korekci pokračovaly ropné společnosti, např. Occidental a Halliburton ztratily přes 2 % hodnoty.
img

Americké indexy zahájily silným růstem, raketově rostou čínské firmy. Další dění bude určovat Fed

16.03.2022 US indexy dnes zahajují seanci silným růstem a navazují tak na pozitivní dění v Asii a v Evropě. Dow Jones přidává aktuálně +1,2 %; S&P 500 +1,7 % a technologický Nasdaq Composite +2,5 %. Dnešní rozhodnutí Fedu o sazbách, a především jeho další výhled budou určovat následující dění.
img

Wall Street v zeleném

09.02.2022 Včerejší obchodní seance se nesla v duchu pokračující výsledkové sezóny. Tržby společnosti Pfizer sice meziročně rostly o 106 % na 24 miliard USD, nicméně konsensus byl nastavený o něco výše. Výsledky byly spíše smíšené, bohužel výhled pro rok 2022 je poněkud opatrnější, než trh očekával, PFE -2,84 %. Nevydařenou seanci ze zdravotnického sektoru měla většina akcií, nejhůře zakončil obchodování Novavax, který odepsal více jak 10 procent. Stejným směrem se vydaly akcie General Motors i automobilka Ford, GM -2,46 %, F -1,01 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 1,1 % (35.462 b.), S&P 500 o 0,8 % (4.521 b.) a technologický Nasdaq Composite o 1,3 % (14.194 b.).
img

Smíšený začátek newyorského obchodování. Nedaří Pfizeru či Novavaxu, trhy čekají na data

08.02.2022 Trh v zámoří otevřel smíšeně, v kladných hodnotách se objevil průmyslový index Dow Jones Industrial Average. Investoři čekají na důležitá makrodata, která přijdou na řadu koncem tohoto týdne, a to konkrétně k inflaci.
img

Americké trhy byly před inflačními daty nervóznější

08.02.2022 Akcie v zámoří se včera během neklidné obchodní seance posunuly níže. Akcie energetických a technologických titulů nakonec neudržely index S&P v zelených číslech. Dařilo se divočejším titulům jako je Novavax anebo Coinbase. Naopak na druhé straně výrazněji klesaly akcie Alibaby poté, co se trhem šířily zvěsti o snížení podílu SoftBank Group. Akcie společnosti Meta Platforms (Facebook) dál pokračovaly v silném propadu, když se během včerejšího dne dokonce přiblížily na dostřel 220 USD. Wall Street závěr: Dow Jones +0,00 %; S&P +0,37 %; Nasdaq -0,58 %.
img

Akciové korekce příležitostí pro nákup?

27.01.2022 „Aktuální vývoj na finančních trzích prochází turbulentním obdobím, což se promítá jak do zvýšené volatility, tak i podoby letošních ztrát převážné části investic. To platí pro akciové i dluhopisové trhy. Americké akcie (index S&P 500) za uplynulý týden klesly o téměř 5,7 % a ztráta od začátku roku se nyní velice proměnlivě pohybuje v intervalu -7 % až -11 %. Uvidíme, jakým směrem se sentiment na trzích vydá,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Big tech opět táhl trhy dolů

14.01.2022 Zámořské indexy se včera držely spíše v záporných hodnotách, když v horších výkonech pokračovaly především technologické tituly. To odnesl samozřejmě především technologický index Nasdaq (-2,5 %), propadu se ale díky velké váze právě technologických gigantů neubránil ani nejširší index S&P 500. Kromě technologií se včera nedařilo ani zdravotnictví. Hodně se propadal covidový byznys (Novavax -13,7 %, Moderna -5,7 %).
img

Nejlepší akcie 2022: 5 tipů pro vaše investiční portfolio

12.01.2022 Jaké akcie koupit v roce 2022? Každý rok investoři hledají ty nejlepší akcie pro své portfolio. Přesto je někdy dost těžké najít lukrativní akcie s perspektivními vyhlídkami. Zejména po obrovském nárůstu cen v letech 2020 a 2021 se obchodníci ptají, do kterých akcií se nyní vyplatí investovat.
img

Nio akcie: Čína snížila dotace na elektromobily o 30 %

11.01.2022 Nio akcie může čekat zajímavý rok. Čínská vláda mění svou politiku v automobilovém průmyslu. Na jednu stranu se více otevírá zahraničním investorům, ale zároveň snížilasubvence na elektrická auta. Zdá se, že Čína již nechce elektromobilní průmysl tolik podporovat jako dříve.
img

Fed nečekaně zaujal jestřábí postoj. Chce zvyšovat sazby rychleji a zahájit proces kvantitativního utahování

07.01.2022 Česká ekonomika meziročně ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku zpevnila o 3,3 %. Mezičtvrtletně pak stoupla o 1,6 %. Spotřeba domácností na obyvatele zaznamenala meziroční růst o 5,4 % a rostla tak třetí čtvrtletí v řadě. Průmyslová produkce v listopadu po propadu o 4,9 % z předchozího měsíce vzrostla o 1,6 %, když analytici očekávali její pokles o 0,6 %.
img

Akcie Coca-Cola na historickém maximu. Jde o příležitost v době inflace?

04.01.2022 Akcie Coca-Cola mají čerstvě po jednom důležitém milníku, který spočívá v dokončené akvizici s Bodyarmor. Firma tak rozšířila portfolio svých produktů. Společnost mimo jiné zase zvedla dividendu, čímž si drží značnou část investorů. Coca-Cola akcie také patří mezi tituly, které jsou odolné proti inflaci (tzv. inflation-proof stocks). Ta totiž firmám doslova požírá marže díky rostoucím nákladům, ale výrobci potravinových a nápojových produktů bývají často ušetřeni a za chvíli si řekneme proč.
img

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl na úroveň před pandemií

31.12.2021 Analýza Penn Wharton Budget Model ukazuje, že americké domácnosti s nízkými a středními příjmy utratily v roce 2021 za stejné produkty, které si koupily v roce 2020 nebo 2019, o 7 % více (v průměru se jedná cca o 3 500 USD). Pandemie koronaviru dle ekonomů tak prohloubila sociální nerovnost, protože chudé domácnosti nesou hlavní tíhu rostoucích cen. Větší část jejich rozpočtu jde totiž na položky, které prudce zdražily.
img

Akcie Novavax: Vakcína Nuvaxovid míří do Evropy

31.12.2021 Akcie Novavax mají za sebou hned několik důležitých událostí, díky kterým se z řečeného titulu stává skutečná konkurence například pro akcie Pfizer a akcie Moderna. Nuvaxovid dostal v Evropě zelenou a k distribuci této vakcíny by mělo dojít již v lednu 2022. Tato významná událost by mohla mít vliv i na cenné papíry této společnosti, proto se podíváme na aktuální fundamentální a technickou analýzu akcie NVAX.
img

Wall Street prožívá „Santa rally“

28.12.2021 Úvod týdne se na Wall Street po vánoční pauze vydařil. Indexy sahají na nové rekordy a příslovečná „Santa rally“ se tak opět rozjíždí. Obavy investorů jdou do pozadí i přes alarmující nárusty nově nakažených onemocněním Covid-19. Jednotlivé indexy zakončily včera následovně: Dow Jones +0,98 %, S&P 500 +1,39 %, Nasdaq Comp. +1,39 %. Dařilo se akciím AMD (+5,6 %) a Nvidia (+4,4 %), dále Tesla (+2,5 %) Meta (+3,3 %) nebo Apple (+2,3 %). Ztrácely akcie výrobců vakcín Moderna (-1,2 %) nebo Novavax (-11 %). Nedařilo se také aerolinkám a akciím z oblasti cestovního ruchu obecně.
img

Americké akcie posílily navzdory tomu, že chuť riskovat se na trhy vrací

22.12.2021 Nasdaq 100 vzrostl o 2 %, přičemž Micron Technology má pozitivní výhled. Akcie Nike také vzrostly, protože tržby v Severní Americe prudce vzrostly a vyrovnaly poklesy v Číně. Mezitím Pfizer a Merck & Co obchodoval na minimech seance, když Bloomberg oznámil, že FDA hodlá tento týden schválit svůj lék na koronavirus.
img

Společnosti vyrábějící vakcíny jsou pod tlakem!

21.12.2021 Dnešní seance není jednoduchá pro akcionáře společností vyrábějící vakcínu COVID-19. Během dnešního obchodování ztrácejí společnosti jako Pfizer (PFE.US), Moderna (MRNA.US), BioNTech (BNTX.US) a Novavax (NVAX.US) většinou více než 5 %. Nejvíce ztrácí Novavax (-10 %). Společnost Pfizer dnes zaznamenává nejvyšší denní pokles od června 2020, a to o více než 5 %.
img

Nová omezení proti pandemii a otazník nad Bidenovým programem. Akciím se nedaří, euro roste

20.12.2021 Revolta amerického senátora Manchina vůči ekonomické legislativě prezidenta Bidena a rychle se šířící varianta omikronu podnítily dnešní propady na akciových trzích po celém světě. Hlavní evropské akciové indexy se drží v záporu. Německý DAX odpisuje v podvečer dokonce 1,7 procenta, nizozemského AEX a ještě více u CAC 40 jsou ovšem ztráty mírnější.
img

Akcie Novavax rastú po nepotvrdených správach o povolení vakcíny v Európe

07.12.2021 Biotechnologická spoločnosť Novavax (NVAX.US) vzrástla počas dnešnej obchodnej seansy na Wall Street o viac ako 20 % po správach od šéfa Európskej liekovej agentúry (EMA). Ako uviedla agentúra Reuters, šéf EMA uviedol, že vakcína vyvíjaná americkou spoločnosťou Novavax bude povolená "vo veľmi blízkej budúcnosti". Vakcína spoločnosti bola doteraz povolená v Indonézii a na Filipínach. Počas klinických skúšok v USA, Spojenom kráľovstve a Mexiku vakcína NVX-CoV2373 preukázala viac ako 90 % účinnosť. Spoločnosť 2. decembra oznámila, že je schopná vyrábať variantné vakcíny proti Omicron už v januári 2022.
img

Oil price returns above key support

02.12.2021 Ropa prudko zareagovala na správu, že OPEC + sa bude držať svojho plánu produkcie. Vo vyhlásení sa však uvádza, že v prípade ďalších veľkých zmien na trhu môže OPEC + zvážiť zmenu svojej politiky dodávok. To viedlo k výraznému zotaveniu. Cena sa odrazila od približne 63,00 USD a momentálne sa obchoduje nad úrovňou 65,00 USD. Za zmienku stojí, že úroveň 64,75 USD označuje spodnú hranicu 24% korekcie, podobnej tej z minulého roka.Okrem toho Novavax oznamuje, že už pracuje na novej vakcíne proti koronavírusu Omicron, ktorá by mala byť potenciálne dostupná v januári.
img

S&P 500 propadl nejvíce od února

29.11.2021 Americké akciové trhy v pátek propadly nejvíce od února tohoto roku, když index S&P 500 propadl o 2,3 %, DJIA odepsal 2,53 % a Nasdaq ztratil 2,23 %. Dvouciferný růst si připsaly akcie video konferenční společnosti Zoom. Výprodeji na trhu se dokázaly vyhnout například i společnost Netflix nebo rozvozce jídla DoorDash. Dvouciferné zisky zaznamenaly akcie společností, které jsou navázané na boj s Covid-19, když akcie BioNTech přidaly 14 %, akcie Novavax posílily o 9 % a akcie Moderna poskočily dokonce o 20,5 %.
img

Wall Street zahájil týden smíšeně

23.11.2021 Pondělní obchodování bylo ve znamení výprodejů v oblasti technologií, dařilo se naopak akciím bank, ropných společností a necyklické spotřebě. Ztráty hromadily akcie platebních a fintech společností: klesaly akcie Visa, Mastercard, PayPal nebo Square. Po úvodním růstu otočily do červené i akcie Nvidia a AMD, poklesly akcie Amazon, Alphabet.
img

Budou akcie Qualcomm díky nedostatku čipů na trhu i nadále růst?

14.10.2021 V dnešní analýze se podíváme na situaci ohledně nedostatku čipů. V této souvislosti se detailněji zaměříme na akcie Qualcomm (QCOM), protože tato společnost z technologického odvětví se výrobou čipů zabývá. Qualcomm nedávno odkoupil společnost Veoneer, čímž si upevnil pozici v automobilovém průmyslu. Ten je výpadkem čipů silně zasažen.
img

Ranní komentář: Nový lék od Mercku pomohl akciím, čínské blackouty naopak potenciálním rizikem

04.10.2021 Minulý týden se nesl opět v nervózním duchu a akciové indexy zamířily do červených čísel. Ztráty se však podařilo v pátek alespoň mírně korigovat, a to kvůli skvělým zprávám od společnosti Merck, která přišla s pilulkou, která má údajně snižovat riziko smrti a hospitalizace kvůli covidu na polovinu. Díky této zprávě v pátek dokázala růst většina akcií, i když například společnosti vyrábějící vakcíny (Moderna, Novavax…) utrpěly výrazné ztráty.
img

Nevýrazný závěr minulého týdne v USA

27.09.2021 Páteční den na trhu v USA začal v červených číslech a došlo tak ke korekci velmi výrazných růstů z předešlých dní. Nejlépe se dařilo, obdobně jako v dnech minulých, finančnímu sektoru (Bank of America +1,1 %, JP Morgan +1,2 %, Visa +1,4 %) a rovněž energetickému (Chevron +0,5 %, Exxon Mobile +0,9 %, Halliburton +0,9 %). Naopak mezi nejslabší články pátečního dne patřil opět nemovitostní sektor spolu s tím farmaceutickým (Moderna -5,4 %, Biontech -5,5 %, Novavax -3,6 %, Pfizer -0,6 %).
img

Americké akcie poblíž historických maxim

24.09.2021 Včerejší obchodní den v USA se nesl na silně pozitivní vlně a pokračoval tak v růstech z předešlého dne v návaznosti na vyjádření FEDu. Nejlépe se dařilo finančnímu (Bank of America +3,9 %, Citigroup +3,9 %, Wells Fargo +1,5 %, Goldman Sachs +1,7 %, Visa +2,5 %, Mastercard +3,1 %) a energetickému sektoru (Chevron +2,5 %, Exxon Mobil +3,4 %, Halliburton +5,4 %). Ani farmaceutické společnosti zabývající se výrobou vakcín se rozhodně nenechaly zahanbit (Novavax +10,9 %, Moderna +3,2 %, Biontech +4,1 %). Technologický Nasdaq byl včera mírně upozaděn, ovšem i zde zaznamenaly některé tituly slušné růsty (Activision Blizzard +2,6 %, AMD +1,7 %, Nvidia +2,5 %).
img

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
img

Akcie Novavax vzrostly o více než 3 419 % během 2 let. Schválí v USA vakcínu do konce roku?

17.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Novavax, takže se vracíme k biotechnologickým společnostem jako jsou dříve analyzované tituly Moderna a Pfizer. Novavax je v popředí zájmu, protože společnost slibuje brzké datum pro schválení jejich vakcíny. Kromě toho společnost testuje „mix“ vakcín, který by měl pacienty chránit nejen před koronavirem, ale i obyčejnou chřipkou.
img

Rozbřesk: Jestřábí prognóza Fedu avizuje zvýšení sazeb v roce 2023, na kosmetické došlo už teď

17.06.2021 Fed sice včera v hlavních parametrech svou měnovou politiku nezměnil, ale jeho rétorika prošla kvantitativní změnou, a to zjevně v jestřábím směru. Navíc kromě toho, že američtí centrální bankéři prognózují, že se oficiální úrokové sazby odlepí od nuly v roce 2023, tak k jednomu kosmetickému zvýšení úroků došlo dokonce již na tomto zasedání. Fed z 10 na 15 bazických bodů zvýšil sazbu, za kterou u něj komerční banky ukládají svoje přebytečné rezervy. Na druhou stranu dodejme, že tempo expanze bilance Fedu zůstalo nedotčeno a centrální banka bude i nadále nakupovat dluhopisy za 120 mld. USD měsíčně.
img

Rychlé shrnutí

12.03.2021 Index S&P 500, Dow Jones a Russell 2000 zakončily seanci na historických maximech. Nasdaq rostl o 2.52 %.
img

Rozbřesk: Šéf Fedu přikrmil růst výnosů, OPEC nepřestává škrtit trh s ropou

05.03.2021 Od začátku roku už uplynuly více než dva měsíce, avšak tvrdých dat z české nebo evropské ekonomiky je zatím pomálu. K dispozici byly zatím jen soft ukazatele v podobě podnikatelských nebo spotřebitelských nálad, které potvrzovaly dobrou kondici průmyslu a vedle toho velmi slabá nebo dokonce chmurná očekávání spotřebitelů. Jedním z mála tvrdých čísel tak prozatím zůstává nezaměstnanost, která v úvodu roku v ČR dál mírně vzrostla.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.1.2020)

29.01.2021 Trhy zůstávají o koncem týdne poměrně nervózní ohledně posledních událostí, které vyzdvihly relevanci retailových investorů trhů a jejich sílu. Omezením tradingu na akcii Gamestop včera reagoval americký broker Robinhood a nejspíše se přidají i další, aby ochránily společnost a klienty.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Rozbřesk: ČNB míní, koronavirus mění a brexit se dál komplikuje

18.12.2020 Bankovní rada na svém posledním letošním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nebylo to vlastně žádné překvapení a mnohem více se očekávalo, jaký komentář bude poslední zasedání následovat. Jak se zdá, ČNB byla poměrně překvapena pozitivním vývojem ekonomiky ve třetím kvartále, ať už šlo o rychlý růst HDP, nižší než očekávanou nezaměstnanost nebo opětovné zrychlení mezd. Zároveň si však všimla zastaveného růstu spotřeby vlády a rychlého propadu soukromých investic.
img

Ekonomický kalendář: Joe Biden byl zvolen prezidentem

09.11.2020 Na trhu vládne na počátku nového týdne pozitivní nálada. Rostou akcie i ropa, naopak se nedaří bezpečným přístavům jako JPY nebo CHF. Associated News, CNN a Fox News už oznámily, že se vítězem amerických prezidentských voleb stal Joe Biden. Dosavadní prezident Donald Trump však stále neuznal svoji porážku a plánuje právní kroky kvůli údajně zfalšovaným volbám.
img

Rozbřesk: ČR před prodloužením nouzového stavu, eurodolar to schytal

29.10.2020 Do zasedání bankovní rady ČNB zbývá ještě týden, během kterého se toho ještě hodně stane. Nepůjde jen o předběžný odhad HDP, který zítra ukáže, jak se ekonomice dařilo vymanit se v průběhu třetího čtvrtletí z recese, ale dozvíme se rovněž, jak jsou na tom v Evropě i další země. Mělo by být rovněž jasno, na jak dlouho se prodlouží nouzový stav, jaká omezující opatření zůstanou v platnosti, či zda k nim nový ministr zdravotnictví nepřidá nějaká další. S ohledem na vývoj nákazy zatím nic nenasvědčuje tomu, že by vše mělo skončit 3. listopadu, jak se původně plánovalo.
img

Rychlé shrnutí

25.09.2020 Americké indexy včera dokázaly růst. Index Dow Jones přidal 0.2 %, S&P 500 rostl o 0.3 % a Nasdaq o 0.4 %.
img

Ekonomický kalendář: Dominuje výsledková sezóna

10.08.2020 Na finančních trzích vládne dobrá nálada. Donald Trump podepsal během víkendu několik exekutivních příkazů týkající se daně z příjmu a dávek v nezaměstnanosti. Přestože se demokraté bouří, že prezident obešel Kongres, tak nové úlevy podpoří americkou ekonomiku. Nezaměstnaní by nově měli dostat 400 dolarů týdně místo podpory 600 dolarů, která skončila s koncem července. Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný, takže nálada by mohla hrát hlavní roli. Přes čínský odpor by dnes měli američtí diplomaté navštívit Tchaj-wan. V druhé polovině týdne by měli američtí a čínští představitelé diskutovat pokračování Fáze 1 obchodní dohody.
img

Temná data ADP americké akcie nezastavila, dolar klesá a koruna nejsilnější od března

05.08.2020 Americké i evropské akcie dnes rostou. Dobré zprávy přišly z vakcínové fronty, k tomu se přidaly spekulace o pokroku v jednáních o novém podpůrném programu pro americkou ekonomiku a především pro tamní pracovní trh. Z něj dnes přišla poměrně ponurá data od institutu ADP, podle kterých tvorba pracovních míst v americkém soukromém sektoru v červenci prudce šlápla na brzdu.
img

BREAKING: Spoločnosť Novavax oznamuje financovanie vo výške 1,6 miliardy dolárov, akcie zaznamenali v predobchodnej fáze nárast o 44%

07.07.2020 Spoločnosť Novavax Inc (NVAX.US) oficiálne oznámila financovanie operácie Warp Speed ​​vo výške 1,6 miliardy dolárov. Spoločnosť bola vybraná na účasť v operácii Warp Speed ​​(OWS) - vládny program USA, ktorého cieľom je dodať milióny dávok vakcíny proti COVID-19 v roku 2021. Financovanie by malo podporovať klinický vývoj v neskorom štádiu a zavedenie rozsiahlej výroby. Výsledkom je, že spoločnosť má dodať 100 miliónov dávok NVX-Cov2373 - kandidáta na vakcínu spoločnosti Novavax proti COVID-19. Výroba by sa mala začať koncom roka 2020.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Turecká lira | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurobondy | Eurozóna | FOMC | Fed | Futures | Gap | High | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Reinvestice | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Support | Swiss | Ticker | Tightening | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Obchodní příležitosti | Bohatství | Credit Suisse | ČSOB | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Akcie Visa | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Cena | Cena akcií | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Japonska | Eura | Evropské měny | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční záměr | ISM | JP Morgan | Koupit akcie | Krátkodobé investice | Kurzy | Volná pracovní místa | Lira | Makroekonomický kalendář | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | EIA | ING | Current Ratio | EBITDA | Hodnota dluhopisu | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | MIC | Obchodní den | Provozní marže | PX index | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Spojené státy | Vybírání zisků | Akciová společnost | Převis | Čistá zisková marže | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | National Securities | Aramco | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | Barrick Gold | Sentix index | Zvyšování sazeb | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Earnings | Výprodej na Wall Street | KBC | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Globální ekonomický růst | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Baidu | Tesla | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Francouzský CAC 40 | Predikce | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Výběr zisků | Výnosy | Japonská vláda | Růst čínské ekonomiky | Americký index S&P 500 | TRY | Softbank | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Bilance Fedu | Odhad HDP | Očekávání | ex | Purple Trading | Swiss Life Select | Zahraniční forex | ING Groep NV | Breakout Trader | Coinbase | Investiční specialista | Zajímavé výnosy | Průmyslový index Dow Jones | Fincentrum | NEST | Robinhood | Obchodování na trzích | Kurz eurodolaru | Index Russell 2000 | FinTech | Očekávání investorů | Růstové akcie | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Long signál | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Forint | Výplaty dividend | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | Měny v regionu | Pražský PX | Růst amerických výnosů | Propady na akciových trzích | Trh s ropou | Americké volby | Signál na akcie | Tvrdý brexit | Marihuanové akcie | Růst úrokových sazeb | Evropská komise | Steven Mnuchin | Čínské firmy | Majetek | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Měnový výhled | Boris Johnson | Snížení sazeb | Čínský trh | Akcie a ETF | STAR | NASDAQ 100 | Vývoj výnosů dluhopisů | Silný dolar | Britský premiér | Poskytování úvěrů | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Denní graf | Stablecoiny | Finanční situace | ESG | GOOGL | Akcie roku | Canopy Growth Corporation | Aphria | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Hodnocení ekonomiky | Objem | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Dlouhodobé dluhopisy | Včerejší obchodování | Akcie Alibaby | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Studie | Bilance | Index DOW | GM | Růst světové ekonomiky | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Fox News | Amazon | Nízké úrokové sazby | Největší obchod | LVMH | Miliardy | All Time High | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | 5G | Globální trh | Hospodaření státu | Technologický sektor | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Impuls | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Stavebnictví | Zdražování | Běžný investor | Problémy | Breaking | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Ranní komentář | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Výsledek voleb | GBP/EUR | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | United Technologies | AbbVie | Airbus | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Premiér Boris Johnson | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | AXA | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | AT&T | Disney | Nike | Aurora Cannabis | Ztráta | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Hospodaření | Výrazný růst cen ropy | Pracovní trh | Silný support | Američané | Netflix | Daimler | Micron Technology | Raketové útoky | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | FTSE Russell | Iniciativa | Podnik | Ukazatele | SAP | Dobré zprávy | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | WhatsApp | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | Evropské ekonomiky | American Express | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Vstupy | Zpomalení růstu | Zlepšení | BABA | Akcie Delta Airlines | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Výrazné ztráty | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Čínské strany | SEC | NFP | Palantir | Americké ekonomiky | Americké banky | Zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Medvědi | Růst sazeb | COVID-19 | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Střední podniky | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | Ekonomické recese | Index aktivity | Šéfka ECB | Americký Fed | Jižní Korea | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Americké tovární objednávky | Guru | Výkyvy | Příležitost k nákupu | WP | Restrikce | Výsledný zisk | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Asijské akcie dnes | Charlie Munger | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Euro roste | Tržby společnosti | Fiskální balíček | Důležitý support | Barel WTI | Spotřebitelé | Automobilka | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Hlavní americké indexy | Fed včera | Vyplácet dividendy | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MF | Kongres | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Keynes | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prodejní tlak | Nákaza virem | Německý akciový index | Další růst | Růst | American Airlines | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Potenciál | Allianz | Šíření nákazy | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Březnová data | Organizace | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Nvidia | Práce | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Nárůst nezaměstnanosti | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Nové dluhopisy | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | Vládnoucí strana | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Nizozemsko | Šíření nákazy COVID-19 | Posílení | Joe Biden | 3M | Shell | Denní pokles | FDA | Růst výnosů | PEPSICO | Generovat zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Akcie Nike | Merck KGaA | Merck | Auta | JD.com | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Vakcína | CL | Bundesbanka | Moderna | MRNA.US | Eli Lilly | GSK | Kupci | Australská vláda | Spoluzakladatel | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Výrobce aut | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Waymo | Akcie AMD | Square | Statistiky z pracovního trhu | Býčí trend | Výhled Světové banky | Tchaj-wan | Nikola | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Nikola Corporation | Canopy Growth | Subvence | Sanofi | Podpůrné programy | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Chování americké centrální banky | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Ziskové marže | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Novavax Inc | Sony | Mladé generace | E.ON | Johnson & Johnson | DoorDash | Ocenění | Šance | Stellantis | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Model 3 | Progres | Španělské statistiky z pracovního trhu | Nálada amerických spotřebitelů | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Důvěra | Známky oživení | Výzkumy | Indonésie | Erdogan | Turecký prezident | Deutsche Lufthansa | Čas na nákup | Worldometers | Pandemická situace | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | SPAC | Elektrická auta | Big Tech | Brexitové dohody | Delta Airlines | Southwest Airlines | Odborníci | Rentabilita | Prognóza Fedu | Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Akcie NIO | Sílící dolar | Cena elektřiny | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Snižovat riziko | Micron | Biden | Pracovní místa | Vinci | Lockdown | Měnový fond | AEX | Americké prezidentské volby | Klinické testy | Walgreens | Akcie Sony | Intel | Výrobce čipů | Investice do solární energie | Solární energie | Technologické tituly | PFE | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | Zynga | ZNGA | Coty | Klesající dolar | Tempo inflace | Společnost Pfizer | PFE.US | Pinduoduo | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Nová vakcína | Letecká doprava | Akcie Qualcomm | Akcie Qualcomm (QCOM) | Qualcomm (QCOM) | QCOM | MRNA | Představitelé americké centrální banky | BNTX | BNTX.US | PLTR.US | PLTR | Nio | Li Auto | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Očkování | NBP | Mutace viru | Očkování proti covidu-19 | Voda | Centrální bankéř | Stimulační balíček | Svět kryptoměn | Akcie farmaceutických firem | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | JD | ET7 | Evropské centrální banky | Vývoj inflačních očekávání | Tilray | TLRY | CARA | ACT | Macrotrends | Macrotrends.net | AMC.US | AMC Entertainment | Čínské značky | WallStreetBets | Účinnost vakcíny | Dnešní seance | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Zajímavé akcie | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Nové rekordy | Sentiment v ekonomice | Akcie Tilray | Kering | Akcie společnosti Moderna | Silný růst | Zámořské indexy | Dlouhodobý investor | COMP | AMC Entertainment (AMC.US) | Prezident Erdogan | xStation 5 | Vývoj hodnoty | Umění | Konkrétní akcie | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Ark | Cathie Wood | Shooting Star | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Comcast | Cenové úrovně | Silnější support | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Weibo | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Cíle | Příležitosti | SAIC | Konkurence | Hongguang Mini | Wuling | XPeng | Prodej | Technická analýza akcie Coca-Cola | Akcie Coca-Cola (KO) | Graf akcie | Graf akcie Coca-Cola | Denní graf akcie | Oligopol | Akcie Moderna | Moderna (MRNA.US) | | SAIC Motor | Technologie | Spoluzakladatel Microsoftu | Americký výrobce | Nákupní příležitost | UST | Akcie výrobců vakcín | Americký trh | AI | KO | Coca-Cola Company | Odvětví | Divize | Boom | Rekord | Stablecoins | Chování | Účetní období | VIAC | BioNTech | BioNTech (BNTX.US) | Index Sentix | Ceny v dopravě | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Index Russell | Palantir akcie | Akcie PLTR | Jim Cramer | Rozbor | Pfizer (PFE.US) | Akcie BioNTech | Společnosti | Opatření | Rivian | Vrcholy | Dna | Google akcie | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Luxusní značky | Akcie čínských společností | Akcie American Airlines | Nio akcie | Akcie Nio (NIO) | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Nový lék od Mercku | Nový lék | Lék od Mercku | Zvýšení základní úrokové sazby | CureVac | Zdravotnictví | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Coty (COTY.US) | Společnost | Výsledky společnosti | Raketový růst | Další růst sazeb | TIM | Reportované výsledky | Omikron | Omicron | Mutace omicron | | Nejvýraznější propad | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Developeři | Jestřábí Fed | NVAX.US | Novavax (NVAX.US) | Akcie Novavax (NVAX.US) | Fundamentální analýzy | Společnosti vyrábějící vakcíny | TerraUSD | Santa rally | Miliardy USD | Nepokoje v Kazachstánu | Bodyarmor | Odolné proti inflaci | Inflation-proof stocks | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Akcie v roce 2022 | Nejlepší akcie v roce 2022 | Výhled pro rok 2022 | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Měnový výhled v roce 2022 | Očekávané úrokové sazby | Úrokové sazby v roce 2022 | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Akcie Polo Ralph Lauren | Polo Ralph Lauren | Ralph Lauren (RL) | Akcie ASR Nederland | ASR Nederland (ASRNL) | ASR Nederland | ASRNL | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Akcie CM.com | CMCOM | Akcie CM.com (CMCOM) | CM.com | CM.com (CMCOM) | Polo Ralph Lauren (RL) | Big tech | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Akcie společnosti Meta Platforms | SPG.US | Simon Property Group | TSN.US | COTY.US | ZNGA.US | Ukrajina a Rusko | Invaze | Úrokové platby | Run na banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Novatek
Nová Tesla
Novatrades
NovaTrades
NOVA TRADING FX INVESTMENT
Nová třída aktiv
Nová vakcína
Nová varianta covidu
Nová varianta Covid-19
Nová varianta omikron

Následující klíčová slova

Novavax Inc
Novavax (NVAX.US)
Nová verze koronaviru
Nová vláda
Nová vlna epidemie
Nová výše dividendy
Nova 2
Nové akcie
Nové americké stimuly
Nové byty
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít