Neděle 26. březen 2023 19:49
reklama
ProTradery Purple - appka
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy forex
reklama
Tickmill logo

Klíčová slova - RIVN.US

img

Rivian klesá o 12 % na základě nabídky zelených konvertibilních dluhopisů

07.03.2023 Akcie společnosti Rivian (RIVN.US) v úterý klesly o více než 12 % poté, co výrobce elektromobilů oznámil plány na prodej "zelených" konvertibilních prioritních dluhopisů splatných v roce 2029 v hodnotě 1,3 miliardy USD s možností poskytnout původním kupcům další konvertibilní dluhopisy v hodnotě 200 milionů USD. Kapitál pomůže usnadnit uvedení vozů R2 společnosti Rivian na trh, uvedl její mluvčí pro agenturu Reuters a dodal, že konvertibilní dluh představuje "optimální náklady na kapitál oproti prodeji vlastního kapitálu na dnešní úrovni".
img

Rivian se propadá o více než 16 % kvůli slabému výhledu produkce

01.03.2023 Akcie společnosti Rivian (RIVN.US) se v předobchodní fázi propadly o více než 9,0 % poté, co výrobce elektromobilů oznámil smíšené finanční výsledky za 4. čtvrtletí a celoroční produkci pod odhady.
img

Slabé čtvrtletní zprávy společností Apple, Amazon a Alphabet 📉

03.02.2023 Finanční zprávy velkých technologických společností negativně zklamaly Wall Street a ukazují na další zpomalení. Navzdory svátečnímu čtvrtletí ve většině obchodních segmentů se technologickým megafirmám nepodařilo překonat očekávání analytiků. Vzhledem ke zpomalující ekonomice a slabší spotřebitelské náladě se zdá, že "dezinflační" rok 2023 by mohl být pro giganty ze Silicon Valley výzvou.
img

Akcie výrobcov elektrických vozidiel pokračujú v poklese 📉

28.12.2022 Najnovšie správy o plánovanom zastavení výroby Tesly v jej továrni v Šanghaji spôsobili pokles sentimentu voči akciám iných výrobcov EV, vrátane Rivian (RIVN.US) a (NKLA.US). Akcie čínskej NIO (NIO.US) tiež strácajú pôdu pod nohami, pričom spoločnosť dnes poskytuje aktualizované, znížené prognózy dodávok na 4. štvrťrok 2022 a zhoršuje pokles nálady v priemysle:
img

Rivian pozastavuje spolupráci se společností Mercedes-Benz

12.12.2022 Akcie společnosti Rivian (RIVN.US) se v předobchodní fázi propadly o více než 4,0 % poté, co výrobce elektromobilů zastavil plány na výrobu elektrických dodávek v Evropě společně s Mercedes-Benz (MBG.DE). Dohoda byla podepsána v září za účelem sdílení nákladů a rozšíření výroby. Rivian se rozhodl zaujmout konzervativnější přístup, pokud jde o peněžní výdaje, kvůli vysokým úrokovým sazbám a ekonomickým obavám. 
img

Tesla roste po vyšším doporučení Citi 📈

23.11.2022 Navzdory obavám z návratu čínské politiky Covid Zero, která by mohla zasáhnout továrny Tesly (TSLA.US), dnes akcie vlajkové společnosti Elona Muska posilují o téměř 6 % díky zvýšení ratingu akcií od Citi. Akcie společnosti za měsíc ztratily téměř 20 %, a to i přes oživení indexů:
img

Společnost Rivian Automotive po výsledcích za 3. čtvrtletí v premarketu výrazně roste

10.11.2022 Společnost Rivian Automotive (RIVN.US) včera po skončení seance na Wall Street oznámila výsledky za 3. čtvrtletí 2022. Americký výrobce elektromobilů sice vykázal nižší tržby, ale zároveň vykázal menší než očekávanou upravenou ztrátu na akcii. Tržby za 3. čtvrtletí dosáhly 536 milionů USD (oček. 551,6 mil. USD), zatímco upravená ztráta na akcii činila 1,57 USD (oček. - 1,82 USD). Čistá ztráta ve výši 1,72 miliardy USD byla širší než 1,23 miliardy USD vykázaná ve 3. čtvrtletí 2021. Zůstatek hotovosti ke konci čtvrtletí také poklesl a na konci 3. čtvrtletí 2022 činil 13,8 miliardy USD, což je méně než 15,5 miliardy USD na konci 2. čtvrtletí 2022. Společnost nicméně uvedla, že je přesvědčena, že její zásoba hotovosti vydrží až do roku 2025. Předběžné objednávky na nákladní vozy a SUV řady Rivian R1 vzrostly z 98 000 během zveřejnění výsledků za 2. čtvrtletí 2022 na začátku srpna na více než 114 000 nyní.
img

Ekonomický kalendář: Titulky amerických voleb, výsledky Rivian a Beyond Meat

09.11.2022 Futures trhy dnes zaznanemenaly víceméně ploché otevření evropské seance. Předčasné výsledky amerických voleb naznačují, že demokraté si udrží kontrolu nad Senátem, zatímco republikáni získají kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů. Je však třeba poznamenat, že se stále jedná o rané výsledky a konečné se mohou lišit. Nicméně rozdělení moci v Kongresu bylo očekávaným výsledkem, a tak jsme nezaznamenali žádné velké pohyby u indexů nebo amerického dolaru. Titulky související s volbami mohou dnes způsobit určitou volatilitu, ale většinou to bude v případě, že ukážou posun od očekávaného výsledku, jako je vítězství republikánů v Senátu nebo vítězství demokratů ve sněmovně.
img

Akcie Rivian se propadají o více než 7,5 %

10.10.2022 Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) ztrácejí před otevřením burzy více než 7,5 %, protože se výrobce elektromobilů rozhodl stáhnout 13 000 vozů, protože spojovací prvek na předním čepu řízení „možná nebyl dostatečně utažen“, když byla vozidla vyrobena.
img

Akcie Rivianu rostou o 8.0% v premarketu

04.10.2022 Akcie společnosti Rivian Automotive Inc (RIVN.US) v premarketu prudce vzrostly poté, co konkurent Tesly vyrobil ve třetím čtvrtletí 7 363 vozů, což je 67% nárůst ve srovnání s předchozím čtvrtletím a zachoval si celoroční výrobní plán na 25 000 vozů.
img

Rivian vykázal lepší výsledky, ale do konce roku očekává vyšší ztrátu

12.08.2022 Automobilka dále prohlásila, že problémy se zpožděním dodávek jsou způsobeny primárně poškozenými dodavatelskými řetězci a taktéž vyšší cenou materiálu.
img

Ekonomický kalendář: US PPI inflace, Rivian výsledky

11.08.2022 Futures trhy dnes nazančují na vyšší otevření pro hlavní evropské blue chip indexy. Vzestupný pohyb je většinou řízen mírnějšími než očekávanými inflačními čísly v USA, které mohou zmírnit určitý tlak na Fed z agresivnějšího zpřísňování.
img

Akcie Rivian rostou díky zvýšení dodávek automobilů

06.07.2022 Akcie Rivian Automotive Inc (RIVN.US) vyskočily během dnešní seance o 11 % poté, co se produkce výrobce elektromobilů zečtyřnásobila. Společnost plánuje dodat do konce roku přibližne 25 000 automobilů.
img

Akcie Tesly rostou, protože Muska nezajímá konkurence

21.06.2022 Akcie Tesly (TSLA.US) vyskočily během úterní seance o více než 10 % poté, co na konferenci v Kataru CEO společnosti Elon Musk oznámil, že v příštích třech měsících dojde ke snížení platů zaměstnanců o 10 %, což bude znamenat celkovou redukci o 3,5 %.
img

Ekonomický kalendár: Správa CPI v USA v centre pozornosti

11.05.2022 Európske akciové indexy sú nastavené na mierne vyššie otvorenie dnešnej seansy. Futures na DAX sa v súčasnosti obchodujú približne 50 bodov nad včerajšími uzatváracími cenami. Očakáva sa, že obchodovanie bude počas celého európskeho rána pomerne pokojné, keďže ekonomický kalendár je prázdny. Popoludní sa však veci stanú zaujímavejšie s aprílovou správou CPI v USA. Trh očakáva spomalenie CPI aj jadrovej inflácie. Ak by sa však rast cien zrýchlil, posilnili by sa argumenty pre ešte viac jastrabejší Fed, čo by mohlo mať negatívny dopad na akcie.
img

Akcie Amazonu sa v premarkete prepadli o 10,0 %, keďže investorov vystrašili slabé vyhliadky

29.04.2022 Akcie Amazonu (AMZN.US) klesli v predobchodnej fáze o 10,0 % po tom, čo technologický gigant zverejnil neuspokojivé štvrťročné výsledky a odhalil prognózu tržieb, ktorá nenaplnila odhady analytikov. Rast tržieb spoločnosti spomalil na 7,0 % v porovnaní so 44 % v minulom roku, medzitým sa zvýšili náklady a investícia do spoločnosti na výrobu elektrických vozidiel Rivian (RIVN.US) vymazala zisky.
img

Akcie spoločnosti Rivian klesajú kvôli slabým vyhliadkam

11.03.2022 Akcie spoločnosti Rivian (RIVN.US) v piatok klesli o viac ako 6,0 % po tom, čo výrobca elektrických vozidiel zverejnil slabé štvrťročné výsledky a očakáva, že problémy s dodávateľským reťazcom negatívne ovplyvnia produkciu jeho továrne v roku 2022.
img

Akcie spoločnosti Rivian vzrástli po tom, čo fond Georgea Sorosa zverejnil investíciu vo výške 2 miliárd dolárov

14.02.2022 Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) v pondelok vzrástli o viac ako 12 % po tom, čo spoločnosť fondu Georga Sorosa zverejnila svoju investíciu vo výške 2 miliárd dolárov. Jedným z hlavných akcionárov je Amazon, ktorý najmä vďaka vynikajúcemu IPO Rivianu prezentoval pôsobivé finančné výsledky za štvrtý štvrťrok.
img

Akcie Amazonu po zverejnení výsledkov dynamicky rastú

04.02.2022 Akcie amerického giganta Amazon (AMZN.US) vzrástli o viac ako 11 % pred otvorením obchodovania vzhľadom na vynikajúce výsledky spoločnosti za 4. štvrťrok 2021. Akcie AMZN.US včera nedokázali odolať lavíne výpredajov na indexe NASDAQ a na konci obchodovania stratili takmer 8 %. Amazon je americká nadnárodná technologická spoločnosť s povesťou jednej z najhodnotnejších značiek na svete.
img

Akcie Rivian padají o 12 % po zprávách, že Ford zrušil společný vývoj elektromobilů

22.11.2021 Akcie výrobce elektrických vozidel Rivian (RIVN.US) ztrácejí v průběhu dnešní seance více než 12,0 % po pátečních zprávách z automobilky Ford (F.US), která zrušila plány na společný vývoj elektromobilů. Ford byl jeden z prvních investorů do Rivianu v roce 2019 a aktuálně drží 12% podíl. Ford investoval do automobilky celkem $1,2 mld., nicméně aktuální hodnota investice převyšuje $12 mld. CEO Fordu Jim Farley řekl, že chtějí investovat do Rivianu, ale nyní se soustředí na vývoj svých vlastních vozidel. Farley věří, že pozice Fordu na poli elektromobilů je nyní silnější, než když investovali do Rivianu. Ford nedávno oznámil masivní investice do výzkumu a vývoje vlastních produkčních kapacit.
img

Akcia týždňa - Rivian Automotive (18.11.2021)

18.11.2021 Rivian Automotive (RIVN.US), americký výrobca elektrických vozidiel, usporiadal minulý týždeň v stredu počiatočnú verejnú ponuku. Cena IPO bola stanovená na 78 USD za akciu, ale akcie sa zotavili a uzavreli na úrovni 100,73 USD za akciu počas prvého obchodovania. Akcie pokračovali v raste aj v nasledujúcich dňoch a stali sa tretím najväčším výrobcom automobilov na svete z hľadiska trhovej kapitalizácie, za Teslou a Toyotou. Včera však cena klesla o 15 %. Poďme sa bližšie pozrieť na tieto akcie.
img

Rivian se stal druhou nejhodnotnější americkou automobilkou

16.11.2021 Akcie automobilky Rivian (RIVN.US) vzrostly už o více než 50 % od svého středečního debutu na americké burze. Výsledkem je, že už 12 let starý startup, který dosud neprodal dle výkazů ani jedno auto, je nyní ohodnocen na více než €140 mld. Automobilka Volkswagen je až další v pořadí s kapitalizací ve výši $139 mld. Naopak před Rivianem je na druhém místě Toyota s $306 mld. kapitalizací a na výsluní se vyhřívá Tesla s biliónovou tržní kapitalizací. Rivian si rychle smlsl na více než sto let starých automobilkách General Motors a Ford, jejichž tržní kapitalizace nedosahuje ani $100 mld.
img

🚗Rivian můžete obchodovat u XTB ❗

11.11.2021 Akcie Rivian Automotive Inc. (RIVN.US) se začaly obchodovat na burze. Jednalo se o jedno z největších IPO od debutu Facebooku v roce 2012. Akcie byly pro IPO oceněné na $78, tedy výrazně nad stanoveným rozpětím $72 - $74, a vyneslo okolo $11,9 mld. Společnost také prodala o 18 mil. akcií více, než očekávala. Po začátku obchodování na burze však akcie otevřely o celých 36 % výše na $106,75 a valuace tak dosáhla na $90 mld. Denní maximum se vyšplhalo až na $119,46, ovšem akcie uzavřela včerejší seanci na úrovni $100,73.
Související klíčová slova: George Soros | Video | Finance | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | Rusko | USA | Apple | Poptávka | Recese | Rizika | Politika | Obchodování na burze | Kapitál | Akcie | Akciový trh | Bank of England | Bloomberg | Blue chip | CEO | CFD | Cash flow | DAX | ERM | Ekonomika | Fed | Futures | IPO | Investice | Korekce | Kotace | MIFID | Marže | Pozice | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Sentiment | Spot | Support | Trend | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Analytici | Banky | Doporučení | USD | Dluhopisy | Obchodování | XTB | Indexy | Investoři | Fond | EU | Byznys | Zisk | Výsledky | Obchodovat | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Burzy | Zásoby ropy | Ceny akcií | EPS | Investiční strategie | Podpora | Cena | Cena akcií | CFD akcie | Čínská ekonomika | Ekonomický kalendář | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Koupit akcie | Management | Reuters | Ropy | Trh | Volkswagen | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | EBITDA | Elon Musk | EV | Provozní marže | ROCE | Tržby | Miliardář | Komise | Futures trhy | 1 milion | Burze | Podnikání | Hospodářské výsledky | Agentura Reuters | Firmy | Soros Fund Management | Miliardy dolarů | Fibo | FactSet | Citi | Ztráty | Historická minima | Akcionáři | Baidu | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Mzdy | Průzkum | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Očekávání | Mercedes | Audi | Akcie Tesly | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Akcie Amazonu | Evropský akciový trh | Akcie společnosti | Odhady analytiků | Společnost Apple | Beyond Meat | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Akcia | Obavy z recese | AMZN | Finanční situace | GOOGL | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Automobilky | Startup | Obchodovat na burze | Zůstatek | Negativní sentiment | Generální ředitel | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Walt Disney | Na burze | Propouštění | General Motors | Problémy | Prognózy | Prohlášení | Ford Motor | Porsche | xStation5 | AAPL | MasterCard | Disney | Nejbližší support | Ztráta | Návratnost | Netflix | NFLX | Poradenství | Mercedes-Benz | Amazon.com Inc. | Komunikace | Google | Trhy | Filantrop | Reakce investorů | Pokles | Situace | Provozní zisk | Pandemie | Výdaje | SEC | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Medvědi | Valuace | Výrobce elektromobilů | Pokračování poklesu | Toyota | Vývoj | Prudký pokles | Akcie včera | Další vývoj | Zastavení výroby | Automobilka | Žádosti o podporu | Automobilka Volkswagen | Republikáni | Demokraté | Hotovost | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Automobilový trh | Pokles sentimentu | Ekonomiky | Údaje | Uzavření trhů | Posílení | Zaměstnanci | Čistá ztráta | CL | AMZN.US | JDE | Vedení společnosti | Nikola | Covid | PPI v USA | Silicon Valley | Růst tržeb | Ceny | Společnost XTB | Lepší výsledky | Pokles tržeb | PLUG | TSLA | Ford (F.US) | F.US | CPI v USA | iPhone | Masivní investice | Množství peněz | Nařízení | Zásoby benzinu | Zveřejnění výsledků | Výsledky amerických voleb | Akcie spoločnosti | Výdělky | Proražení | AAPL.US | Nio | Futures na DAX | BIDU.US | BIDU | LEN | NIO.US | Ycharts | Dopad na akcie | Tržby z prodeje | CARA | Klienti XTB | BYND | BYND.US | Obavy o poptávku | Dnešní seance | Finanční výsledky | Spotify | ZAR | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Nio (NIO.US) | Apple (AAPL.US) | xStation 5 | Akcia týždňa | NFLX.US | Zvýšení ratingu | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Objednávky | WEN | WEN.US | API | Oslabení | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Změny ceny | Dodavatelský řetězec | Americký výrobce | Příjmy z reklamy | VIAC | Uvedení na burzu | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | SPOT | SPOT.US | Spotify (SPOT.US) | Bloomberg News | Společnosti | Rivian | Společnost Rivian | Dna | RBC | Automotive | Minulá výkonnost | Netflix (NFLX.US) | Amazon (AMZN.US) | Konkurent Tesly | Rivian Automotive | Společnost Rivian Automotive | RIVN | Akcie Rivian Automotive Inc. | Akcie Rivian Automotive | Akcie Rivian | Akcie Rivian (RIVN.US) | Společnost | Akcie automobilky Rivian | Celoroční výhled | Rivian Automotive (RIVN.US) | Rivian vs. Tesla | Akcionáři Rivian Automotive | Akcionáři Rivian | Cena akcií Rivianu | TIM | Rivian (RIVN.US) | Omicron | | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Beyond Meat (BYND.US) | Motley Fool | Miliardy USD | Lucid Group | LCID | Lucid | Cowen | Cena akcií společnosti | Rusko dnes | Akciový graf | Akcie Rivian Automotive (RIVN.US) | Baidu (BIDU.US) | Wendy's (WEN.US) | Statista | LCID.US | Lucid Group (LCID.US) | Řetězec | Americký výrobce elektromobilů | NIO (NIO.US) | Správa | Vzestupný trend | Trojúhelníkové formace | Wall Street výsledky | Covid Zero | Marketingová komunikace | P911 | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Rivian Auto
Rivian Automotive
Rivian Automotive (RIVN.US)
Rivian EDV
Rivian (RIVN.US)
Rivian R1S
Rivian R1T
Rivian vs. Tesla
Rivkin Securities
RIVN

Následující klíčová slova

Riyadh Airlines
Rizika
Rizika a příležitosti
Rizika a příležitosti v Indii
Rizika Carry Trade
Rizika CBDC
Rizika decentralizace
Rizika globální
Rizika globální ekonomiky
Rizika globálního ekonomického vývoje
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít