Sobota 19. září 2020 11:01
reklama
Dukascopy
reklama
Bossa live mentoring
reklama
RoboMarkets webinare

Klíčová slova - Evropská banka

C:\fakepath\euro3.png

Investice EBRD v pololetí kvůli koronaviru vystoupily na rekord

22.07.2020 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) investovala za prvních šest měsíců letošního roku rekordních 5,1 miliardy eur (134,5 miliardy Kč), aby podpořila ekonomiky zasažené koronavirem ve svém regionu. Meziročně se pak objem investic zvýšil více než o třetinu, oznámila dnes banka.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Vlády slibují desítky miliard eur, centrální banky snižují úroky

19.03.2020 Opatření vlád vybraných zemí a institucí na pomoc ekonomikám zasaženým šířením nového typu koronaviru (řazeno abecedně).
img

20 nejlepších světových akcií roku 2020

31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL KE SPEKULACÍM O NOVÉM PREZIDENTOVI ECB

30.08.2018 V říjnu 2019 by měl současný president Draghi opustit svou pozici v Evropské centrální bance a s blížícím se rokem 2019 se téma nástupnictví stává aktuálnějším. V tuto chvíli není jasný hlavní kandidát na tuto pozici a není ani striktně dáno, že by se měli střídat prezidenti ze severní a jižní Evropy. Důležitější je kvalita kandidáta.
C:\fakepath\meny 05092013.png

EBRD zlepšila výhled střední Evropy

09.05.2018 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zlepšila odhad letošního růstu rozvíjejících se ekonomik ve střední Evropě a Pobaltí o půl procentního bodu na 3,8 procenta. Výhled nezahrnuje Českou republiku, kterou již EBRD počítá mezi vyspělé země.
C:\fakepath\rok-2017.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2017

11.12.2017 Konec roku se nezadržitelně blíží, a proto je tu každoroční přehledné shrnutí všech důležitých ekonomických událostí v tomto roce. Událostí bylo velké množství, takže přinášíme pouze zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Centrální bankéř roku ve střední a východní Evropě je Jiří Rusnok

22.10.2017 Letošní nejúspěšnější centrální bankéř ve střední a východní Evropě je Jiří Rusnok. Ceny se vyhlašují během slavnostní recepce pořádané ve Willard InterContinental Hotelu. Nejúspěšnější guvernér centrální banky pro střední a východní Evropu, šéf České národní banky Jiří Rusnok, je potvrzen i Českou národní bankou. Guvernér si ve Washingtonu převzal cenu.
TOP5-18012017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2017 Dolarový index, který měří hodnotu amerického dolaru ke koši šesti předních světových měn, dnes posiluje a vzdaluje se tak od svého 1měsíčního minima. Dolar výrazně klesl poté, co nastupující americký prezident Donald Trump v rozhovoru s listem The Wall Street Journal řekl, že dolar už je příliš silný.
img

Jan Bureš: Plán Britů bude těžko skousnutelný. Co znamená pro Česko?

18.01.2017 Plán Britů na odchod z Evropské unie je hodně ambiciózní, pro řadu členských zemí ale jen těžko skousnutelný. Chtít přístup na jednotný trh, ale současně dělat svou vlastní politiku se třetími stranami a kontrolovat migraci – členové EU odmítnou černého pasažéra a v největším ohrožení je britský finanční sektor. Na Radiofóru to mimo jiné řekl hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
currency-exchange-risk-management.jpg

EBRD zhoršila výhled části střední Evropy

03.11.2016 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila odhad letošního růstu rozvíjejících se ekonomik...
img

Finanční technologie mění pravidla hry ve finančním sektoru

07.12.2015 Rychlé proměny v digitálním světě jsou jedním z aktuálních témat a globální finanční sektor si je konečně vědom příležitostí, které představují finanční technologie.
recko penize.jpeg

IFC bude investovat do řeckých bank

13.11.2015 Mezinárodní finanční korporace (IFC) ze skupiny Světové banky (SB) podpoří připravovanou rekapitalizaci...
img

Zpomalení produkce rafinerií zatížilo cenu ropy

25.09.2015 Středeční zotavení ropy způsobené snížením zásob druhý týden v řadě se ukázalo být krátkodobým. Zjištění, že činnost rafinerií se zpomalila nejvíce od ledna a že benzín zaznamenal zcela nesezónní růst, pomohlo spustit obrat cen o 5,8 %.
img

Volby v Řecku: plebiscit pro? nebo proti Tsiprasovi

17.09.2015 Volby do řeckého zákonodárného sboru, které se mají konat 20. září, jsou symbolické hned dvěma věcmi. Od listopadu 1920 to bude vůbec poprvé, kdy nebude kandidovat člen rodiny Papandreu. Strana Kinima (Hnutí), v jejímž čele stojí Jorgos Papandreu, se rozhodla nekandidovat poté, co v lednových volbách získala jen 2,5 % hlasů. To je jasná známka, že řecká politická elita potřebuje obnovit.
img

Čtyři důvody, proč by měl Fed v září zvýšit sazby

09.09.2015 Nikdo nemůže tvrdit, že se americká ekonomika dokázala navrátit do stavu před rokem 2007. Tlak na mzdy, podíl pracovní síly, který ve srovnání s předkrizovým stavem poklesl o 440 bazických bodů, a slabší ekonomický růst než během poslední fáze zotavení, kdy USA dokázaly dosáhnout růstu HDP o 4 %, možná dokonce i 5 % – to vše potvrzuje, že nynější americká ekonomika je slabší a mnohem křehčí. Jak ukazuje i prognóza slabšího růstu HDP (2 % v letech 2015-2025 ve srovnání se 3 % v období 2000-2007), Spojené státy vstupují do období určité ekonomické stagnace. Není to jen důsledek zničených výrobních kapacit v návaznosti na ekonomickou krizi v roce 2007. Jde o celosvětový fenomén. Odráží stárnutí populace, zpomalení produktivity i strukturální změny, které ovlivňují ekonomiku („uberizace“ trhu práce, robotizace průmyslových odvětví, všudypřítomné avšak nijak přelomové inovace). Monetární politika se s takovou situací dokáže vyrovnat. Dosáhla svých hranic a nyní je na čase, aby žezlo převzala rozpočtová politika.
img

Trhy ve znamení umírněné zprávy komise Fedu

21.08.2015 Americká ropa WTI prudce spadla a má problém dostat se zpět na nohy. Klesla o víc než pět procent až na úroveň 40,87 dolaru za barel. Důvodem byla ve středu zveřejněná americká data, která ukázala nečekaný nárůst zásob. To v kombinaci se slabší poptávkou rafinérií poslalo ropu WTI na nejnižší úroveň za posledních více než šest let.
img

FX Aktuality: Čína devalvuje juan – dolar povyskočil

11.08.2015 Včera americký dolar výrazně oslabil poté, co místopředseda Fedu Stanley Fischer a prezident atlantské pobočky Fedu Dennis Lockhart nedokázali sdělit nic alespoň trochu nového nebo jestřábího.
img

Obchodování s CFD postavenými na indexech: co se obchoduje nejčastěji?

03.08.2015 Obchodování s CFD představuje jeden z nejrychleji rostoucích typů investic. Mnoho obchodníků nyní vnímá výhody toho, že mohou získat pozici na trhu a obchodovat při aktuálních tržních cenách bez nutnosti vlastnit podkladové aktivum. Avšak s více než 20 akciovými indexy, ze kterých je možné si vybírat, investoři často nevědí, co zvolit. Podívejme se tedy na to, které akciové indexy jsou obchodovány nejčastěji.
img

Kroky Saxo Bank v souvislosti s případem okolo švýcarského franku byly v souladu s právem, potvrdil dánský finanční regulátor FSA

20.07.2015 Dánský Úřad pro finanční dohled FSA přezkoumal chování Saxo Bank A/S v souvislosti s případem okolo švýcarského franku a nenalezl žádný důvod ke kritice banky s výjimkou dvou konkrétních záležitostí. Dánský FSA došel k závěru, že postup, který Saxo Bank zvolila, respektoval pravidla rovného zacházení s klienty v souladu s interními procesy a předpisy na ochranu investorů. Zmínil pouze dvě menší výtky, které Saxo Bank bere plně na vědomí.
img

V příštích měsících lze očekávat paritu EURUSD

16.07.2015 Dohoda o finanční pomoci Řecku by měla rozpoutat novou vlnu prodeje EURUSD. Zatím poslední epizoda řeckého dramatu s sebou přinesla opatrné uzavírání krátkých pozic v eurech, nyní však můžeme znovu čekat nadšený prodej eura a díky neustálým injekcím likvidity od velmi vstřícné ECB se bude pozornost přesouvat zpět na rozpory v politice centrální banky a těžkopádnou cestu amerického Fedu k prvnímu zvýšení sazeb. Pokud mezitím americká ekonomika pojede dostatečným tempem, lze očekávat zvýšení sazeb na prosincovém, či snad již na říjnovém zasedání FOMC. Pro americký dolar může být potenciálním přínosem také dohoda politických stran o zdanění zahraničních zisků amerických korporací, která přinese návrat finančních toků ze zahraničí. Kombinace slabého eura a ožívajícího amerického dolaru může v následujících čtyřech až šesti měsících postupně způsobit dosažení parity EURUSD a další zvyšování kurzu dolaru.
img

Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou

08.07.2015 Určitě nejsem jediný, kdo je ve spojitosti s Řeckem už otrávený různými časovými osami, potenciálními výsledky, nejhoršími scénáři a Evropou, která je zcela řízena politiky (nikoliv byznysem nebo lidmi).
104241376.jpg

Řecké NE vyjednávací pozici Řecka nezlepší

06.07.2015 Řecké ne v referendu o přijetí návrhu mezinárodních věřitelů vyjednávací pozici vlády Alexise Tsiprase...
img

Uzavření dlouhých pozic v energetice a zaměření na krátké pozice u kovů

16.06.2015 V týdnu od 9. června byly na komoditních trzích velmi aktivní hedgeové fondy. Likvidace dlouhých pozic v energetice a zvýšený objem krátkých prodejů u kovů vyústily do snížené čisté dlouhé pozice v těchto sektorech. Těsně předtím, než zpráva o nabídce a poptávce hlavních plodin poslala ceny opět prudce dolů, pozvedlo tento sektor špatně načasované pokrytí krátkých pozic.
img

Nové vedení forexového oddělení posílí odbornost Saxo Bank v měnové oblasti

11.06.2015 Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.
img

Co čeká centrální banky v červnu?

02.06.2015 Není to tak dávno, co se červnové jednání FOMC považovalo za pravděpodobný zdroj prvního zvýšení úrokových sazeb od roku 2004, avšak díky nedávným slabým ekonomickým datům USA – podobným těm, která jsme zažili v loňském roce – a stabilně nízké inflaci je tento scénář v podstatě ze hry.
img

Řecká tragédie může trvat déle, než si myslíme

13.05.2015 Hned zkraje bychom si měli ujasnit, že se konečná dohoda s Řeckem v dohledné době neuskuteční. Přestože se situace nadále zhoršuje, k nedodržení závazků v nejbližších týdnech pravděpodobně nedojde. Nikdo není ochoten nést toto riziko. Evropská centrální banka to potvrdila, když řeckým bankám na konci března zvýšila strop programu nouzového dodání likvidity (ELA). Politické řešení nakonec bude nalezeno, chvíli to ale potrvá.
img

Které evropské akcie jsou vhodné na doplnění portfolia

27.03.2015 Diverzifikace je důležitým nástrojem každého akciového portfolia. Nabízíme proto výběr z evropských akcií, které by mohly obohatit investiční portfolio. Jsou mezi nimi například akcie British Telecom, Henkel anebo Unilever.
recko 15092013.jpg

EBRD se rozhodla investovat v Řecku

03.03.2015 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) začne investovat v silně zadluženém Řecku, aby podpořila reformní...
img

Zakladatelé Saxo Bank oceněni za svůj příspěvek k inovacím v tradingové technologii

10.07.2014 Saxo Bank, přední specialista na online trading a investice, dnes oznámila, že Kim Fournais a Lars Seier Chistensen, ř...
img

Saxo Bank mění vedení své pražské kanceláře. Nově ji povede Pavel Drahotský

05.06.2014 Saxo Bank, specialista na online obchodování celého spektra investičních nástrojů, mění vedení své pražské kanceláře. Novým ředitelem Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko se stal s účinností od 1. června 2014 Pavel Drahotský.
graf global.jpg

Objem úvěrů EBRD loni klesl o pět procent

15.01.2014 Objem úvěrů, které loni poskytla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), klesl o pět procent na...
euro 08012013-3.png

EBRD plánuje investovat do "osiřelých" bank

14.01.2014 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) je připravena získat další podíly v "osiřelých" bankách v zemích...
img

Nejvíce podhodnocená velká evropská banka? Credit Agricole

22.07.2013 Peter Garnry, hlavní akciový stratég, Saxo Bank Na základě naší aktualizované valuační analýzy provedené napříč sektor...
img

Ranní přehled událostí a intradenní analýza EUR/USD, USD/JPY, DAX a ROPY

11.06.2013 Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi včera ve svém rozhovoru pro německou televizi ZDF prohlási...
img

Trade Navigator od Saxo Bank dává tradingu další dimenzi

16.05.2013 Saxo Bank, specialista na investice a online obchodování s investičními nástroji, spustila na stránce TradingFloor.com nový nástroj pro trading nazvaný Trade Navigator, který denně nabízí hlubší pochopení technické stránky zhruba dvou stovek investičních nástrojů.
img

Forex: EUR/USD koriguje předchozí růst

12.07.2010 Páteční obchodování s EUR/USD bylo poměrně poklidné. Nepřicházely žádné důležité makroekonomické zprávy. Z E...
Logo Saxo Bank

Kde si otevřete svůj obchodní FX účet? (Saxo Bank I. část)

24.08.2009 FXstreet.cz vám přináší II. část z unikátní série rozhovorů s vrcholnými představiteli českých poskytovatelů obchodních platforem pro obchodování na měnových trzích - Forex brokerů. Jako druhý na naše dotazy odpovídá ředitel pražské pobočky investiční banky Saxo Bank Karol Piovarcsy. Saxo Bank mají své hlavní sídlo v Dánsku.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | GBP/CHF | Akciová burza | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | CFDs | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Average True Range | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CFD | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dealer | Dealing Desk | Derivát | Devalvace | Diverzifikace | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | ECN | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | High | High Yield | ISIN | Index DAX | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Leverage | Likvidita | MMF | Market Maker | Marže | Mini účet | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | OTC | Opce | Open | P/E | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Příkaz | RSI | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Standardní účet | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Contract for Difference | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | BrokerJet | Obchodovat | Ondřej Hartman | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investovat | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Roklen | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | EURUSD | AUDUSD | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie Gazprom | Akcie Microsoft | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | BrokerJet české spořitelny | Cena | Co je akcie | Co je diverzifikace | Co je opce | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex Exchange | Forexu | FX spot | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční portfolio | Investiční zprávy | Investing | Irsko | Japonské firmy | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz kanadského dolaru | Kurz švýcarského franku | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodování s CFD | Ocenění akcií | Online obchodování | Patria Finance | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Řecká ekonomika | Řízení rizik | SaxoBank | Slovník pojmů | Saxo Trader | Státní dluhopisy | Stoxx | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výprodej | Webináře | WTI | WTI ropa | XTB.cz | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | ATR | ING | Benzín | Put | Andrej Babiš | Donchian kanál | EBITDA | Ekonomika EU | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Operativní marže | Range | ROCE | Tier 1 | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Cena / účetní hodnota | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Bod zlomu | Úvěr | Světové ekonomiky | WebTrader | Bohatý | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Retail | Burze | Co je CFD | Důležitá historická data | Investment | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Burzovní společnosti | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Zvyšování sazeb | Trade Navigator | Specialista na investice | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Mobile trader | Londýnská akciová burza (LSE) | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Energie | Podnikatelé | SEB | Limitní příkazy | Index německých akcií DAX | KBC | Přehled | Kč/EUR | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Strategie komodit | Fidelity International | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | White Label | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Firmy | Měnový stratég | Devalvace čínského jüanu | Investice do technologií | Měny zemí G-10 | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Deutsche Börse | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Odchod z Evropské unie | AAA | Virgin America | Alibaba | Halliburton | GER30 | Německý index DAX | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Americká ropa WTI | Režim devizových intervencí | TradingView | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výzkumná společnost | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Úvěrové krize | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Bankéř | Poplatky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Mzdy | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | TTIP | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Kapitálové strategie | Alphabet | ČTK | Mini loty | Bankovní společnost | Rada MMF | Konsenzus | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Audi | SaxoTraderGO | Flash Crash | Klamání investorů | LCH Clearnet | Ruské akcie | Cena palladia | Breakout Trader | Bitcoin Cash | Investiční specialista | Investiční firmy | Obchodování s cizími měnami | Pavel Drahotský | GlobalMarkets | Technologie blockchain | Obchodování s investičními nástroji | Hodnota všech kryptoměn | Měnové obchody | LYNX Trading | Investiční nástroj | Air Berlin | Lithium | Jak fungují akcie | Craig Wright | Skupina Saxo Bank | Saxo | Růstové akcie | Německá centrální banka | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Globální růst | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Royal Dutch Shell | Kompozitní index | Finanční skupina | Předpovědi Saxo Bank | Daňové úlevy | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Evropská komise | SaxoWeb Trader | Společnost Apple | Prezident USA | Globální dluh | Německé banky | Statistický úřad | Tencent Holdings | Americké společnosti | Akcie a ETF | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Coffee | Výnosové křivky | Konglomerát | Kapitálové výdaje | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Společnost Deutsche Börse | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Huawei | Vlastní investice | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Politická situace | Německá vláda | LNG | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchodní dohody | CETA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Firma | BAT | Pfizer | Výrobce léků | Index DOW | Americký Senát | Erste Group | PSA | GM | Hodnota kybernetické měny | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Hong Kong | AFP | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Předvolební průzkumy | Na burze | SoftBank Group | General Motors | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Britové | Pojišťovny | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Plyn | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PSA Group | Worldpay | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | NN Group | Úroky | Investujte | Nejlepší akcie | Ziskovost | ETF roku 2020 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Dividendový aristokrat | Vyšší inflace | Komunikace | Trump | Prezident | Google | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | STNG | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Většinový podíl | Pokles | Situace | Pandemie | Boeing | Zpomalení růstu | Akcie v roce 2020 | Cyklické akcie v roce 2020 | Růstové akcie v roce 2020 | Investiční příležitosti v roce 2020 | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie BNP Paribas | Akcie CLP Resources | Akcie KKR & Co Inc | Akcie Cambria Automotive | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Brookfield Asset Management | Akcie Delta Airlines | Akcie Hornbach | Akcie ING | Akcie Alphabet | Akcie Liberty Global | Akcie Groupe FFP | Wubbe Bos | Akcie NN Group | Akcie Discovery Inc | Akcie Discovery | Akcie Klepierre | Obchody | Výdaje | Šířením nového typu koronaviru | Pomoc ekonomice | Ekonomické dopady nákazy | Nákupy akcií | ČMZRB | Dopady pandemie | Mimořádná opatření | Banky snižují úroky | Centrální banky snižují úroky | Opatření vlád | Snížení základní úrokové sazby | Bilion dolarů | Ekonomiky | JDE | Investice EBRD
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

EverBank Wealth Management
EverBank World Markets
Evercore ISI
Everquote
Everquote Inc
EVLV
Evoluce
Evoluce placení
Evropa
Evropská agentura pro léčivé přípravky

Následující klíčová slova

Evropská banka pro obnovu a rozvoj
Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD)
Evropská bankovní federace
Evropská bankovní federace (EBF)
Evropská burza
Evropská centrální banka
Evropská centrální banka kurz
Evropská centrální banka kurzy
Evropská data
Evropská dluhová krize
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading USA volby
Potvrďte prosím... Zavřít