Sobota 20. července 2024 14:53
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Evropská banka

C:\fakepath\fuze2.jpeg

TPA: Počet i objem fúzí a akvizic v ČR ve 2Q výrazně klesl

16.07.2024 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně výrazně klesl. Na území Česka či se zapojením ČR se v uvedeném období uskutečnilo 18 transakcí za 5,3 miliardy Kč, zatímco ve stejném období loni to bylo 27 transakcí za 22,3 miliardy Kč. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes ČTK poskytla poradenská společnost TPA.
img

Rohlík získal investici 160 milionů EUR na další expanzi před plánovaným IPO

28.06.2024 Český online obchod s potravinami Rohlík oznámil, že získal investici ve výši 160 milionů EUR.
C:\fakepath\trader-15052024-47-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.05.2024 1) Hedgeové fondy spekulující na pokles ceny akcií GameStop a dalších meme titulů zaznamenaly začátkem týdne obří ztráty. Cenné papíry GameStop v pondělní seanci vystřelily o více než 74 procent, v úterý pak zpevnily o dalších 60 procent. V předobchodní fázi středeční seance už ale oslabují o více než 11 procent.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

EBRD zhoršila odhad růstu ekonomiky ČR

15.05.2024 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila výhled české ekonomiky pro letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se letos zvýší pouze o 0,9 procenta, zatímco v září letošní růst odhadovala na 2,5 procenta. Banka to uvedla ve svém novém hospodářském výhledu pro země, ve kterých působí.
img

Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
img

Americké banky obsazují trh s půjčkami fosilní energetice, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí banky z EU. Evropa se tak „střílí do nohy“, jako v autoprůmyslu

15.04.2024 Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
C:\fakepath\Ukrajina-euro.jpg

EBRD loni poskytla Ukrajině rekordních 2,1 miliardy eur, přispěli i dárci

25.01.2024 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) loni poskytla Ukrajině rekordních 2,1 miliardy eur (52,2 miliardy Kč). Od začátku ruské invaze už tak celkový objem jejích investic na Ukrajině dosáhl 3,8 miliardy eur (94,3 miliardy Kč), uvedla dnes banka v tiskové zprávě. Překonala tak svůj vlastní cíl, který na minulé dva roky činil tři miliardy eur.
C:\fakepath\EBRD.jpg

Forbes: EBRD prodala svých 5,3 procenta v moskevské burze MOEX

23.10.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) prodala podíl 5,3 procenta v moskevské burze (MOEX) společnosti Softline. Uvedl to časopis Forbes Russia, který se odvolává na dva zdroje obeznámené se situací. EBRD loni oznámila, že pracuje na co nejrychlejším odchodu z Ruska. Její vedení po ruské invazi na Ukrajinu odhlasovalo, že pozastaví Rusku a Bělorusku přístup k jejím finančním a dalším zdrojům.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průzkum: Aktivita ruských továren v září rostla nejrychleji za šest let

02.10.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v září rostla nejrychlejším tempem za více než šest let. Zaměstnanost v odvětví rostla dokonce nejrychleji za více než dvě desetiletí. Vyplývá to podle agentury Reuters z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-27092023-37-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2023 1) Společnost Binance, která je největší kryptoměnovou burzou na světě, prodá své aktivity v Rusku nově vzniklé burze CommEX. Firma o tom dnes informovala na svém webu. Finanční podrobnosti transakce nezveřejnila. Binance zdůraznila, že nebude mít pravidelný podíl z tržeb CommEX a nemůže v budoucnu koupit zpět akcie prodaného podniku.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

EBRD zlepšila letošní výhled české ekonomiky, čeká růst o 0,1 procenta

27.09.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos v Česku zvýší o 0,1 procenta, zatímco v květnu předpovídala, že o 0,1 procenta klesne. Odhad růstu české ekonomiky na příští rok nicméně EBRD zhoršila na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Banka to uvedla ve svém hospodářském výhledu.
C:\fakepath\trader-18082023-42-zm.jpg

Evropské akcie klesly kvůli obavám o čínskou ekonomiku nejníže za šest týdnů

18.08.2023 Evropské akcie klesly nejníže za šest týdnů. Dolů je stlačily akcie finančnických a zdravotních firem. Investoři si dělají starosti, nakolik poroste čínská ekonomika, a mají obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou delší dobu vysoké. Pod tlak akcie dostávají i rostoucí výnosy z dluhopisů.
C:\fakepath\HSBC.jpg

Britská banka HSBC díky vysokým úrokům více než zdvojnásobila pololetní zisk

01.08.2023 Britská banka HSBC zvýšila v prvním pololetí zisk před zdaněním o 135,9 procenta na 21,7 miliardy dolarů (473,4 miliardy Kč). Přispěly k tomu vysoké úrokové sazby v mnoha zemích světa a pozitivní dopady plánovaného prodeje francouzské divize. Firma o tom dnes informovala ve zprávě o výsledcích hospodaření. Největší evropská banka zvýšila svůj klíčový výkonnostní cíl a oznámila další kolo odkupu svých akcií, tentokrát až za dvě miliardy dolarů.
C:\fakepath\trader-1082023-32-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.08.2023 1) Akcie na světových trzích od začátku roku většinou zpevňují. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce července připsal 20 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak více než 38 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než 16 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, vyplývá ze statistik.
img

Valná hromada ČEZ dnes schválí rekordní dividendu, přední evropská banka Santander i tak ale čeká výrazný propad akcií ČEZ

26.06.2023 Dnes se koná valná hromada třetí největší firmy České republiky dle loňské výše tržeb, společnosti ČEZ. Její akcionáři rozhodnou o výši dividendy z loňského rekordního zisku. Čistý zisk podniku loni meziročně stoupl více než osminásobně, na 80,7 miliardy korun, zejména díky rekordním burzovním cenám elektřiny a plynu, které v EU vystoupaly na dějinná maxima zejména v důsledku dopadů ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD podle zdrojů příští rok investuje na Ukrajině 1,5 miliardy eur

24.05.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) by příští rok měla na Ukrajině investovat 1,5 miliardy eur (35,5 miliardy Kč), uvedla s odvoláním na vysoce postavený zdroj z banky agentura Reuters. Na roky 2022 a 2023 banka vyčlenila na podporu ukrajinské infrastruktury a úvěry v době konfliktu s Ruskem celkem tři miliardy eur.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

EBRD zhoršila letošní výhled české ekonomiky, čeká mírný pokles

16.05.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila letošní výhled české ekonomiky. Předpokládá nyní, že český hrubý domácí produkt (HDP) se letos sníží o 0,1 procenta, zatímco v únoru počítala s nárůstem o 0,2 procenta. Odhad růstu české ekonomiky pro příští rok nicméně zlepšila na 2,9 procenta z dříve předpokládaných 2,2 procenta. Banka to uvedla v dnešní zprávě.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD poskytne skupině zemí EU včetně Česka 1,1 miliardy eur na udržitelnost

27.03.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) poskytne skupině členských zemí Evropské unie včetně České republiky 1,1 miliardy eur (26 miliard Kč). Chce jim pomoci zlepšit udržitelnost a minimalizovat dopady na životní prostředí, aby tak dosáhly svého plného zeleného potenciálu. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení.
img

Ve střední a východní Evropě bylo loni uzavřeno 846 transakcí v hodnotě 39 mld. eur, trhy navzdory otřesům zažily úspěšný rok

27.03.2023 Navzdory mimořádným regionálním a globálním otřesům zaznamenaly trhy v oblasti fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě loni opět velmi úspěšný rok. Oproti rekordnímu roku 2021 sice aktivita investorů mírně poklesla, přesto region zůstává z pohledu nákupů a prodejů firem nadále odolným a atraktivním. Počet uzavřených transakcí dosáhl 846 v celkové hodnotě 39,2 miliardy eur. Vyplývá to ze studie “Investing in CEE: Inbound M&A Report”, kterou zveřejnila mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost Mazars ve spolupráci se společností Mergermarket.
img

ECB si stojí na svém stanovisku

23.03.2023 Euro vzrostlo, protože hráči na trhu byli potěšeni včerejším rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách a prohlášeními představitelů ECB. Evropská banka je stále více přesvědčena, že bankovní systém eurozóny odolal finančním turbulencím, a tak pokračovala ve zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

EBRD zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky v ČR i dalších zemích, kde působí

16.02.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila odhad letošního hospodářského růstu v zemích, ve kterých působí. Banka nyní předpokládá, že tento růst dosáhne 2,1 procenta, zatímco na podzim jej odhadovala na tři procenta. Odhad letošního růstu české ekonomiky snížila na 0,2 procenta z dříve předpokládaných 0,5 procenta. V příštím roce nicméně očekává zrychlení hospodářského růstu v Česku na 2,2 procenta.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\elektřina.jpg

EBRD a Nizozemsko poskytnou 372 milionů eur ukrajinské firmě Ukrenergo

23.11.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) poskytne spolu s Nizozemskem 372 milionů eur (9,1 miliardy Kč) na pomoc ukrajinské elektrárenské společnosti Ukrenergo. Banka dnes uvedla, že peníze mají firmě pomoct urychleně provést nouzové opravy škod způsobených bombardováním civilní energetické infrastruktury. Ukrenergo zajišťuje přenos elektřiny.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kanada, Británie a EBRD pomohou válkou zasažené ukrajinské energetice

15.10.2022 Kanada a Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) podpoří ukrajinskou plynárenskou společnost Naftogaz půjčkou 300 milionů eur (7,4 miliardy Kč). EBRD spolu s Británií se také zaručí částkou 54,4 milionu eur za ukrajinského poskytovatele elektrické energie Ukrenergo. EBRD to uvedla ve svém včerejším sdělení. Banka a jednotlivé země chtějí podpořit ukrajinskou ekonomiku a stabilitu dodávek elektřiny a plynu na Ukrajině, která čelí ruské vojenské invazi.
C:\fakepath\trader-28092022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.09.2022 1) Divize americké společnosti Harley-Davidson pro výrobu elektrických motocyklů LiveWire včera vstoupila na burzu. Učinila tak prostřednictvím fúze s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Vznikl tak první veřejně obchodovaný výrobce elektrických motocyklů ve Spojených státech, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
C:\\fakepath\\Rusko-centralni banka.jpg

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí zpomalil na 3,5 procenta

19.05.2022 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 3,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z pěti procent v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. První čtvrtletí bylo pro ruskou ekonomiku zřejmě posledním, ve kterém se jí podařilo vykázat solidní růst, uvedla agentura Reuters. Po invazi Moskvy na Ukrajinu 24. února totiž ekonomiku zasáhly rozsáhlé sankce západních zemí.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
C:\fakepath\trader-10052022-29-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám o vývoj světové ekonomiky a silnému dolaru

10.05.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Na trh působí obavy z hrozících sankcí Evropské unie vůči ruské ropě spolu s obavami o poptávku v souvislosti s pandemickou uzávěrou v Číně, ale také silný dolar a rostoucí riziko recese.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-07042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.04.2022 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) ke konci března meziročně stouply o 18 miliard eur na téměř 157,6 miliardy eur. Ve srovnání s únorem byly vyšší o 960 milionů eur. Meziročně stouply rezervy také v korunách a dolarech, v meziměsíčním srovnání klesly. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD měla loni rekordní zisk 2,5 miliardy eur

07.04.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) za loňský rok vykázala rekordní zisk 2,5 miliardy eur (61,3 miliardy Kč). Přispěly k tomu vynikající výsledky jejích kapitálových a technologických investic a snížení objemu nesplacených úvěrů, protože ekonomiky se zotavily z pandemie nemoci covid-19. EBRD však ve svém prohlášení současně varovala, že válka na Ukrajině bude mít v letošním roce značný negativní vliv na její finance.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika může podle Kyjeva letos klesnout až o 40 procent

03.04.2022 Ukrajinská ekonomika může letos kvůli válce klesnout až o 40 procent. Podle agentury Interfax-Ukrajina o tom včera informovalo ministerstvo hospodářství v Kyjevě, které zároveň ohlásilo pokles výkonu ukrajinské ekonomiky o 16 procent za první čtvrtletí tohoto roku.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let

31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
C:\fakepath\trader-28032022-29-zm.jpg

Evropská banka pro obnovu a rozvoj uzavírá své kanceláře v Moskvě a Minsku

28.03.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) uzavírá své kanceláře v Moskvě a Minsku. Reaguje tak na ruský útok na Ukrajinu, který byl veden i z běloruského území. Oznámila to dnes banka ve své tiskové zprávě.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

EBRD zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta

04.11.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta z dříve očekávaných čtyř procent. V příštím roce ale počítá se zrychlením růstu na 4,6 procenta. To představuje zlepšení proti letní prognóze, která počítala na příští rok s růstem ekonomiky o 3,8 procenta. Vyplývá to z dnešní zprávy EBRD.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika poroste letos rychleji, EK odhaduje růst na 3,9 procenta

07.07.2021 Růst české ekonomiky se v letošním roce po loňském rekordním propadu přiblíží čtyřem procentům. Podle dnešní předpovědi Evropské komise (EK) vzroste hrubý domácí produkt (HDP) České republiky i přes tvrdé dopady jarních omezení o 3,9 procenta, v příštím pak o 4,5 procenta. Předchozí květnová prognóza počítala s růstem o 3,4 na letošek a o 4,4 procenta na příští rok. České ministerstvo financí odhaduje letošní růst ekonomiky na tři procenta, Česká národní banka (ČNB) na 1,2 procenta.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zlepšila odhad letošního hospodářského růstu v zemích, ve kterých působí

29.06.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila odhad letošního hospodářského růstu ve 37 zemích, ve kterých působí. Banka nyní předpokládá, že tento růst dosáhne 4,2 procenta, zatímco na podzim jej odhadovala na 3,6 procenta. V České republice, kterou na podzim do svého výhledu nezahrnovala, banka počítá se čtyřprocentním růstem.
img

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

02.03.2021  On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\top-14012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2021 1) Americká Sněmovna reprezentantů podle očekávání podpořila návrh ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Hlasovalo pro něj 222 demokratů i deset členů Trumpovy Republikánské strany. Trump se stal prvním prezidentem, proti němuž zákonodárci takzvaný impeachment vedou podruhé. Současný šéf Bílého domu čelí obvinění z podněcování ke vzpouře v souvislosti s událostmi z minulé středy, kdy dav jeho příznivců zaútočil na budovu Kongresu při schůzi Kongresu k výsledkům prezidentských voleb.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EBRD loni kvůli pandemii investovala rekordních 11 miliard eur

14.01.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) v loňském roce investovala rekordních 11 miliard eur (zhruba 288 miliard Kč), aby pomohla kompenzovat negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Banka dnes oznámila, že její investice vzrostly o deset procent z 10,1 miliardy eur v roce 2019.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\top-01102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.10.2020 1) Tokijská akciová burza kvůli technickým problémům dnes celou seanci neobchodovala. Jde o nejhorší výpadek v její historii. Problém se týkal systému, který odesílá obchodní data, kybernetický útok provozovatel burzy vyloučil. Firma Japan Exchange Group, která akciový trh v Tokiu provozuje, chce obchodování obnovit v pátek. Tokijská burza přešla na ryze počítačový provoz v květnu 1999.
C:\fakepath\money.jpg

EBRD čeká výraznější ekonomický pokles v zemích, kde působí

01.10.2020 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) očekává v letošním roce hlubší ekonomický propad v zemích, kde působí, a v příštím roce mírnější oživení proti dosavadním předpokladům. Koronavirus totiž bude mít negativní dopady na ekonomiku déle, než banka čekala. Všech 38 ekonomik, ve kterých EBRD investuje, by letos mělo vykázat propad o 3,9 procenta místo původně očekávaných 3,5 procent, uvedla dnes banka. V příštím roce v regionu očekává růst o 3,6 procenta.
C:\fakepath\euro3.png

Investice EBRD v pololetí kvůli koronaviru vystoupily na rekord

22.07.2020 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) investovala za prvních šest měsíců letošního roku rekordních 5,1 miliardy eur (134,5 miliardy Kč), aby podpořila ekonomiky zasažené koronavirem ve svém regionu. Meziročně se pak objem investic zvýšil více než o třetinu, oznámila dnes banka.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Vlády slibují desítky miliard eur, centrální banky snižují úroky

19.03.2020 Opatření vlád vybraných zemí a institucí na pomoc ekonomikám zasaženým šířením nového typu koronaviru (řazeno abecedně).
img

20 nejlepších světových akcií roku 2020

31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL KE SPEKULACÍM O NOVÉM PREZIDENTOVI ECB

30.08.2018 V říjnu 2019 by měl současný president Draghi opustit svou pozici v Evropské centrální bance a s blížícím se rokem 2019 se téma nástupnictví stává aktuálnějším. V tuto chvíli není jasný hlavní kandidát na tuto pozici a není ani striktně dáno, že by se měli střídat prezidenti ze severní a jižní Evropy. Důležitější je kvalita kandidáta.
C:\fakepath\meny 05092013.png

EBRD zlepšila výhled střední Evropy

09.05.2018 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zlepšila odhad letošního růstu rozvíjejících se ekonomik ve střední Evropě a Pobaltí o půl procentního bodu na 3,8 procenta. Výhled nezahrnuje Českou republiku, kterou již EBRD počítá mezi vyspělé země.
C:\fakepath\rok-2017.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2017

11.12.2017 Konec roku se nezadržitelně blíží, a proto je tu každoroční přehledné shrnutí všech důležitých ekonomických událostí v tomto roce. Událostí bylo velké množství, takže přinášíme pouze zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Centrální bankéř roku ve střední a východní Evropě je Jiří Rusnok

22.10.2017 Letošní nejúspěšnější centrální bankéř ve střední a východní Evropě je Jiří Rusnok. Ceny se vyhlašují během slavnostní recepce pořádané ve Willard InterContinental Hotelu. Nejúspěšnější guvernér centrální banky pro střední a východní Evropu, šéf České národní banky Jiří Rusnok, je potvrzen i Českou národní bankou. Guvernér si ve Washingtonu převzal cenu.
TOP5-18012017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2017 Dolarový index, který měří hodnotu amerického dolaru ke koši šesti předních světových měn, dnes posiluje a vzdaluje se tak od svého 1měsíčního minima. Dolar výrazně klesl poté, co nastupující americký prezident Donald Trump v rozhovoru s listem The Wall Street Journal řekl, že dolar už je příliš silný.
img

Jan Bureš: Plán Britů bude těžko skousnutelný. Co znamená pro Česko?

18.01.2017 Plán Britů na odchod z Evropské unie je hodně ambiciózní, pro řadu členských zemí ale jen těžko skousnutelný. Chtít přístup na jednotný trh, ale současně dělat svou vlastní politiku se třetími stranami a kontrolovat migraci – členové EU odmítnou černého pasažéra a v největším ohrožení je britský finanční sektor. Na Radiofóru to mimo jiné řekl hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
currency-exchange-risk-management.jpg

EBRD zhoršila výhled části střední Evropy

03.11.2016 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila odhad letošního růstu rozvíjejících se ekonomik...
img

Finanční technologie mění pravidla hry ve finančním sektoru

07.12.2015 Rychlé proměny v digitálním světě jsou jedním z aktuálních témat a globální finanční sektor si je konečně vědom příležitostí, které představují finanční technologie.
recko penize.jpeg

IFC bude investovat do řeckých bank

13.11.2015 Mezinárodní finanční korporace (IFC) ze skupiny Světové banky (SB) podpoří připravovanou rekapitalizaci...
img

Zpomalení produkce rafinerií zatížilo cenu ropy

25.09.2015 Středeční zotavení ropy způsobené snížením zásob druhý týden v řadě se ukázalo být krátkodobým. Zjištění, že činnost rafinerií se zpomalila nejvíce od ledna a že benzín zaznamenal zcela nesezónní růst, pomohlo spustit obrat cen o 5,8 %.
img

Volby v Řecku: plebiscit pro? nebo proti Tsiprasovi

17.09.2015 Volby do řeckého zákonodárného sboru, které se mají konat 20. září, jsou symbolické hned dvěma věcmi. Od listopadu 1920 to bude vůbec poprvé, kdy nebude kandidovat člen rodiny Papandreu. Strana Kinima (Hnutí), v jejímž čele stojí Jorgos Papandreu, se rozhodla nekandidovat poté, co v lednových volbách získala jen 2,5 % hlasů. To je jasná známka, že řecká politická elita potřebuje obnovit.
img

Čtyři důvody, proč by měl Fed v září zvýšit sazby

09.09.2015 Nikdo nemůže tvrdit, že se americká ekonomika dokázala navrátit do stavu před rokem 2007. Tlak na mzdy, podíl pracovní síly, který ve srovnání s předkrizovým stavem poklesl o 440 bazických bodů, a slabší ekonomický růst než během poslední fáze zotavení, kdy USA dokázaly dosáhnout růstu HDP o 4 %, možná dokonce i 5 % – to vše potvrzuje, že nynější americká ekonomika je slabší a mnohem křehčí. Jak ukazuje i prognóza slabšího růstu HDP (2 % v letech 2015-2025 ve srovnání se 3 % v období 2000-2007), Spojené státy vstupují do období určité ekonomické stagnace. Není to jen důsledek zničených výrobních kapacit v návaznosti na ekonomickou krizi v roce 2007. Jde o celosvětový fenomén. Odráží stárnutí populace, zpomalení produktivity i strukturální změny, které ovlivňují ekonomiku („uberizace“ trhu práce, robotizace průmyslových odvětví, všudypřítomné avšak nijak přelomové inovace). Monetární politika se s takovou situací dokáže vyrovnat. Dosáhla svých hranic a nyní je na čase, aby žezlo převzala rozpočtová politika.
img

Trhy ve znamení umírněné zprávy komise Fedu

21.08.2015 Americká ropa WTI prudce spadla a má problém dostat se zpět na nohy. Klesla o víc než pět procent až na úroveň 40,87 dolaru za barel. Důvodem byla ve středu zveřejněná americká data, která ukázala nečekaný nárůst zásob. To v kombinaci se slabší poptávkou rafinérií poslalo ropu WTI na nejnižší úroveň za posledních více než šest let.
img

FX Aktuality: Čína devalvuje juan – dolar povyskočil

11.08.2015 Včera americký dolar výrazně oslabil poté, co místopředseda Fedu Stanley Fischer a prezident atlantské pobočky Fedu Dennis Lockhart nedokázali sdělit nic alespoň trochu nového nebo jestřábího.
img

Obchodování s CFD postavenými na indexech: co se obchoduje nejčastěji?

03.08.2015 Obchodování s CFD představuje jeden z nejrychleji rostoucích typů investic. Mnoho obchodníků nyní vnímá výhody toho, že mohou získat pozici na trhu a obchodovat při aktuálních tržních cenách bez nutnosti vlastnit podkladové aktivum. Avšak s více než 20 akciovými indexy, ze kterých je možné si vybírat, investoři často nevědí, co zvolit. Podívejme se tedy na to, které akciové indexy jsou obchodovány nejčastěji.
img

Kroky Saxo Bank v souvislosti s případem okolo švýcarského franku byly v souladu s právem, potvrdil dánský finanční regulátor FSA

20.07.2015 Dánský Úřad pro finanční dohled FSA přezkoumal chování Saxo Bank A/S v souvislosti s případem okolo švýcarského franku a nenalezl žádný důvod ke kritice banky s výjimkou dvou konkrétních záležitostí. Dánský FSA došel k závěru, že postup, který Saxo Bank zvolila, respektoval pravidla rovného zacházení s klienty v souladu s interními procesy a předpisy na ochranu investorů. Zmínil pouze dvě menší výtky, které Saxo Bank bere plně na vědomí.
img

V příštích měsících lze očekávat paritu EURUSD

16.07.2015 Dohoda o finanční pomoci Řecku by měla rozpoutat novou vlnu prodeje EURUSD. Zatím poslední epizoda řeckého dramatu s sebou přinesla opatrné uzavírání krátkých pozic v eurech, nyní však můžeme znovu čekat nadšený prodej eura a díky neustálým injekcím likvidity od velmi vstřícné ECB se bude pozornost přesouvat zpět na rozpory v politice centrální banky a těžkopádnou cestu amerického Fedu k prvnímu zvýšení sazeb. Pokud mezitím americká ekonomika pojede dostatečným tempem, lze očekávat zvýšení sazeb na prosincovém, či snad již na říjnovém zasedání FOMC. Pro americký dolar může být potenciálním přínosem také dohoda politických stran o zdanění zahraničních zisků amerických korporací, která přinese návrat finančních toků ze zahraničí. Kombinace slabého eura a ožívajícího amerického dolaru může v následujících čtyřech až šesti měsících postupně způsobit dosažení parity EURUSD a další zvyšování kurzu dolaru.
img

Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou

08.07.2015 Určitě nejsem jediný, kdo je ve spojitosti s Řeckem už otrávený různými časovými osami, potenciálními výsledky, nejhoršími scénáři a Evropou, která je zcela řízena politiky (nikoliv byznysem nebo lidmi).
104241376.jpg

Řecké NE vyjednávací pozici Řecka nezlepší

06.07.2015 Řecké ne v referendu o přijetí návrhu mezinárodních věřitelů vyjednávací pozici vlády Alexise Tsiprase...
img

Uzavření dlouhých pozic v energetice a zaměření na krátké pozice u kovů

16.06.2015 V týdnu od 9. června byly na komoditních trzích velmi aktivní hedgeové fondy. Likvidace dlouhých pozic v energetice a zvýšený objem krátkých prodejů u kovů vyústily do snížené čisté dlouhé pozice v těchto sektorech. Těsně předtím, než zpráva o nabídce a poptávce hlavních plodin poslala ceny opět prudce dolů, pozvedlo tento sektor špatně načasované pokrytí krátkých pozic.
img

Nové vedení forexového oddělení posílí odbornost Saxo Bank v měnové oblasti

11.06.2015 Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.
img

Co čeká centrální banky v červnu?

02.06.2015 Není to tak dávno, co se červnové jednání FOMC považovalo za pravděpodobný zdroj prvního zvýšení úrokových sazeb od roku 2004, avšak díky nedávným slabým ekonomickým datům USA – podobným těm, která jsme zažili v loňském roce – a stabilně nízké inflaci je tento scénář v podstatě ze hry.
img

Řecká tragédie může trvat déle, než si myslíme

13.05.2015 Hned zkraje bychom si měli ujasnit, že se konečná dohoda s Řeckem v dohledné době neuskuteční. Přestože se situace nadále zhoršuje, k nedodržení závazků v nejbližších týdnech pravděpodobně nedojde. Nikdo není ochoten nést toto riziko. Evropská centrální banka to potvrdila, když řeckým bankám na konci března zvýšila strop programu nouzového dodání likvidity (ELA). Politické řešení nakonec bude nalezeno, chvíli to ale potrvá.
img

Které evropské akcie jsou vhodné na doplnění portfolia

27.03.2015 Diverzifikace je důležitým nástrojem každého akciového portfolia. Nabízíme proto výběr z evropských akcií, které by mohly obohatit investiční portfolio. Jsou mezi nimi například akcie British Telecom, Henkel anebo Unilever.
recko 15092013.jpg

EBRD se rozhodla investovat v Řecku

03.03.2015 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) začne investovat v silně zadluženém Řecku, aby podpořila reformní...
img

Zakladatelé Saxo Bank oceněni za svůj příspěvek k inovacím v tradingové technologii

10.07.2014 Saxo Bank, přední specialista na online trading a investice, dnes oznámila, že Kim Fournais a Lars Seier Chistensen, ř...
img

Saxo Bank mění vedení své pražské kanceláře. Nově ji povede Pavel Drahotský

05.06.2014 Saxo Bank, specialista na online obchodování celého spektra investičních nástrojů, mění vedení své pražské kanceláře. Novým ředitelem Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko se stal s účinností od 1. června 2014 Pavel Drahotský.
graf global.jpg

Objem úvěrů EBRD loni klesl o pět procent

15.01.2014 Objem úvěrů, které loni poskytla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), klesl o pět procent na...
euro 08012013-3.png

EBRD plánuje investovat do "osiřelých" bank

14.01.2014 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) je připravena získat další podíly v "osiřelých" bankách v zemích...
img

Nejvíce podhodnocená velká evropská banka? Credit Agricole

22.07.2013 Peter Garnry, hlavní akciový stratég, Saxo Bank Na základě naší aktualizované valuační analýzy provedené napříč sektor...
img

Ranní přehled událostí a intradenní analýza EUR/USD, USD/JPY, DAX a ROPY

11.06.2013 Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi včera ve svém rozhovoru pro německou televizi ZDF prohlási...
img

Trade Navigator od Saxo Bank dává tradingu další dimenzi

16.05.2013 Saxo Bank, specialista na investice a online obchodování s investičními nástroji, spustila na stránce TradingFloor.com nový nástroj pro trading nazvaný Trade Navigator, který denně nabízí hlubší pochopení technické stránky zhruba dvou stovek investičních nástrojů.
img

Forex: EUR/USD koriguje předchozí růst

12.07.2010 Páteční obchodování s EUR/USD bylo poměrně poklidné. Nepřicházely žádné důležité makroekonomické zprávy. Z E...
Logo Saxo Bank

Kde si otevřete svůj obchodní FX účet? (Saxo Bank I. část)

24.08.2009 FXstreet.cz vám přináší II. část z unikátní série rozhovorů s vrcholnými představiteli českých poskytovatelů obchodních platforem pro obchodování na měnových trzích - Forex brokerů. Jako druhý na naše dotazy odpovídá ředitel pražské pobočky investiční banky Saxo Bank Karol Piovarcsy. Saxo Bank mají své hlavní sídlo v Dánsku.
Související klíčová slova: Akcie Cambria Automotive | Střední Evropa | Autopůjčovna Hertz | Odhad vývoje ekonomiky | Objem transakcí | Největší ruská banka | Jak fungují akcie | ČSA | Nexi | Ontario Teachers | Ceny akcií Gamestop | Dlouhé pozice | Mazars v Polsku | Zonky | Války | Lithium | Vývoj | Americká automobilka Tesla | Obchodní platformy | Češi | Allwyn | Budapešť | Cena / účetní hodnota | Australská centrální banka | Panevropský index | Globální růst | Skupina Colt | DPH | Americká automobilka | EUR | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Cena severomořské ropy | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Posílení kapitálu | Finanční ústav | Salesforce | Roche | JP Morgan Chase | Žebříček nejbohatších | Digitální převody peněz | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Obchodní deficit | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Společnost Avast | Mega Millions | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Možnosti obchodování | Volatilní | Britská letecká společnost | Poslanci | Státy eurozóny | Swiss Life | Tlak na Rusko | Novo | Brand Finance | EUR/JPY | Londýnské burzy | Akcie Delta Airlines | Schodek státního rozpočtu | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Gazprom Germania | Německý Spolkový sněm | Pro investory | Akcie italské společnosti | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Německý automobilový koncern | TPCA | Diverzifikace | Saxo Trader | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Japonské firmy | Posílení | Index aktivity | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Bankovní společnost | Devalvace čínského jüanu | Škoda Auto | Frakování | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výkonný ředitel | Broadcom | E.ON | Odklad splátek | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Chování | Skupina Saxo Bank | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Zastropování ceny | Rozvíjející se země | Bankovní skupina | Návrh zákona | TPA Valuation & Advisory | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Měnový pár GBP/USD | Moody's Investors Service | Společnost Apple | IHS | Obnova ekonomiky | Ukrnafta | Odhad letošního růstu ekonomiky | ČMZRB | Český statistický úřad | EUR/USD | Obchodní bariéry | General Electric | Spotřebitelé | Předseda představenstva | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Americký soud | General Motors (GM) | Výrobci elektroaut | Řetězec Makro | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Wubbe Bos | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Lagardeová | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Automobilka PSA | Cenné papíry | Společnost SAB Finance | Výnos | BlackRock | Diem Association | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | RBS | Brent | Asijské akcie | Delta | Holdingové společnosti | Zpřísňováním měnové politiky | Akcie CLP Resources | Drahokam | USMCA | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | LYNX Trading | Dopravci | Cena emisních povolenek | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Německý akciový index DAX | Exchange | Investiční portfolio | Forexový trh | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Miliardář Elon Musk | Společnost Huawei | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Kontrakty | ČD-Telematika | BrokerJet | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | Škoda | Platební neschopnosti | Euronext | Contract for Difference | JPY | Nord Stream 2 | SOTIO | Premiéři zemí Evropské unie | Akcie Discovery | Bulgargaz | SoftBank Group | Lámání rekordů | N7 Holding | Společnost Crédit Agricole | Německá společnost | Uber Technologies | ÚOHS | Ekonomiky | Rohlík | Rozhodnutí soudu | Eurohold | Peníze | Nabídky akcií | Robert Habeck | Ukazatel | Výrobní sektor | FTX | Reálné ekonomiky | SOLEK | Title Transfer Facility | Trh fúzí a akvizic v České republice | Úřad pro hospodářskou soutěž | Český miliardář | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Mobile trader | Služby | Americká sněmovna reprezentantů | Obchodovat na burze | Britská banka HSBC | Rekordní deficit | Evropský výrobce letecké techniky | Čínský celní úřad | Saxo Bank | Německá zajišťovna | Představitelé ECB | Tržní hodnota | Ropa WTI | Obchodní transakce | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Brexit | Společnost Genesis | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Závod na elektromobily | Největší IPO | Bungie | Valná hromada | Sektor technologií | Burzy | Německý ministr hospodářství | EURUSD | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | O2 | Průmyslová výroba v Evropské unii | Primární veřejná nabídka (IPO) | Výpadek financování | Akcionáři | Cash flow | Citroën | Investovat | USD | Česká pošta | InterContinental | Export | Odškodné | Britové | Macquarie | Zynga | Unie | Hertz Global | Americká ropa WTI | White Label | Kapitálové strategie | Gilead | Qualcomm | Výroční zprávy | David Marek | Ruská společnost | Karlsruhe | Ant Group | Společnost innogy | Více peněz | Plány | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Vyšší dividenda | Čínská telekomunikační společnost | N7 Holding Ltd. | ČSOB | ProSiebenSat.1 | Jaroslav Haščák | Společnost Pfizer | Regulace | GBP/CHF | Maďarsko | Značka Amazon | Měnový fond | Hertz | Úroková sazba | Dopady epidemie | Kabinet | Klimatické změny | Daňové škrty | PPF Telecom Group | Swapy | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Devizové rezervy České národní banky | Širší index S&P 500 | Avast | Americké ministerstvo spravedlnosti | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Spolkový sněm | Měnový pár EUR/USD | Žebříček nejbohatších Čechů | Dovoz | Automobilka Tesla | Budoucnost | Šéf Bílého domu | Obchodování na finančních trzích | Produktovod | Hyundai | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Rohlik Group | Společnost Naftogaz | Společnost China Mobile | Gigant Gazprom | Fincentrum | Výrobní ceny | Politická situace | Obchodní deficit USA | Komoditní | Londýnská akciová burza (LSE) | Obchodování na trzích | Akcie KKR & Co Inc | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční specialista | Rekordní maxima | Pokles ceny akcií | Scorpio Tankers | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | McKinsey | Intercontinental Exchange | Stav energetické nouze | Elon Musk | Největší firmy | Rekordní zisk | Euforie | Dostatek hotovosti | Finančník | Nedostatek polovodičů | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Valná hromada ČEZ | Oliver Blume | Tesla Elon Musk | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Výhled Číny | Portfolio | Kolibřík Energie | Akciová burza | Globální ekonomiky | Fiat Chrysler | Nejistoty | CommEX | Americký prezident | Investiční zprávy | Očkování proti covidu | Globální dluh | Evropská měna | Společnost Google | Jeff Bezos | Prezident ECB | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Mezinárodní agentura pro energii | Společnost Wirecard | Euro Stoxx 50 | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Společnost Eurohold | Global Blood Therapeutics | Ruské společnosti | Janet Yellenová | Soud v Haagu | ČSSD | Finanční instituce | Ekonomické dopady nákazy | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Airbnb | Společnost Smartwings | Bollinger Bands | Daniel Křetínský | Prezident | WSJ | Air Berlin | SaxoBank | AT&T | České aerolinie (ČSA) | Evernym | Mimořádná opatření | Úvěrové krize | Letecká přeprava | KDU-ČSL | Německý výrobce | Bilion | Pokles exportu | Takata | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Evropské trhy | CEO společnosti | Skupina Home Credit | Analýzy | Britský ministr financí | Investiční firmy | TTF | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Poradenská společnost | Borsa Italiana | Energetický a průmyslový holding | Berlín | Sociální nepokoje | IEA | Demokraté | Německý DAX | Hospodářské oživení | Patria | EP | Roche Holding | Covid | Uber | Chřipka | Program Antivirus | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dluh Británie | Úrok | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Jednotná evropská měna | MPO | Albertsons | Insolvence | Agentura Reuters | Sony Interactive | Kryptoměnová burza FTX | Prodej | Znárodnění | P/E | Zpráva | Cestovní ruch | Bohatý | Apple | Události roku | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Ekologické organizace | Švýcarská banka | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Colt CZ | Ministerstvo obchodu | TradingFloor.com | Letiště Praha | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | S&P | Atlantia | EPH | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Česká měna | Den daňové svobody | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Hospodářské dopady | Letecká společnost Virgin Atlantic | Obchodování | Zvýšení daní | Ministr životního prostředí | Tržby z prodeje | Automobilka | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Biotechnologická společnost | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | J&J | HDP Německa | Management | PX Pražské burzy | Klamání investorů | Centrální banky | Prezidentka ECB | Fenomén | Japonská vláda | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Úřad Eurostat | Deflace | Kristalina Georgievová | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Moskevská burza | Růst inflace | MOEX | Akciový index | Alena Schillerová | Investiční banka | Moody's | Tesco | Index Stoxx 600 | Odchod z Evropské unie | Americká společnost Intel | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | LiveWire | Distribuce | Byty | Obchod Amazon | Evropské akcie | Náhrady mezd | Udržitelnost | 4iG | Bitcoin | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | FOREX | Kroger | Saxo PrivatBank | Airbus | Sony Interactive Entertainment | Burza FTX | Úvěrování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Kanada | Regulační úřad | Firmy | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Kolínská automobilka | Futures | Medvědí divergence | Automobilky | Akcie CK Hutchison | Kryptoměnové burzy | Alstom | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | West Texas Intermediate | Ekonomické oživení | Hodnota kybernetické měny | Fundamentální zprávy | Nejistota | Pokles cen ropy | Hedgeové fondy | Energetická skupina | Národní rozpočtová rada | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Stellantis | Digitální měny | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Macquarie Asset Management | Výrobce letadel | Silný dolar | Eutelsat | Financial | Koruna | Následky pandemie | Kryptoměny bitcoin | Finanční služby | Ekonomické události | Výrazný pokles | Přenos | Ekonomický propad | Akciové tituly | Analytická společnost | Tržní ceny | PSA Group | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Úpis nových akcií | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Plynovod Baltic Pipe | 787 Dreamliner | Britská banka | Onemocnění | Americký výrobce | Předseda dozorčí rady | Elektromobily | Objem | Propad | Ruská vojska | Asociace | Zelenskyj | London Stock Exchange | Přímé zahraniční investice | Energetický trh | Activision | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Worldpay | Údaje | Asie | Aktivita ruských továren | Dopady koronavirové krize | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Společný podnik | Ceny plynu v Evropě | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | iPhone 14 | Alibaba | Aktivity v Rusku | Regulátor | DPA | Bancorp | Průzkumy | Arnault | Státní rozpočet | Hlavní indexy | CVC Capital | Převodník měn | Demokraté a Republikáni | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Trh fúzí a akvizic | Pfizer | Investiční společnost | Britské libry | Toyota Motor | Studie | AFP | INSEE | Emise skleníkových plynů | Velmi bohatý | Investice do technologií | Americký podnik | Joachim Nagel | Převzetí Credit Suisse | Společnost Allegro | Obchody | Ant | Cena plynu | London Stock Exchange (LSE) | Úřad INSEE | VHM | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Zbrojovka | CFDs | Plyn | Burzy cenných papírů | Volodymyr Zelenskyj | Nabídka akcií | Růžový diamant | Bankéř | Kering | Americké automobilky | Výnosové křivky | FTC | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | EY | Portfolio management | Přední světoví těžaři | Evropa | Česká spořitelna | OPEC | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Ropná společnost | Zelené investice | Jednání FOMC | Tiffany | Pár EUR/USD | Egypt | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | Investice do nemovitostí | Dopady na ekonomiku | VaR | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | CVC | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Trump | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | Devalvace | SaxoTraderGO | Index Ventures | Dow Jonesův index | Křetínský | Thomas Cook | Trade Navigator | Lesy ČR | Výhled na příští rok | Zdanění mimořádných zisků | Finanční krize | High | Patrik Tkáč | R2G | Česká firma | Strop na ruskou ropu | Situace | Genesis | FXstreet.cz | Equity | Groupe Beneteau | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Rakousko | Opatření vlád | CHF | Docomo | Turecko | Bank of Japan | Banky snižují úroky | Renfe Operadora | FAANG | High Yield | LNG | Foreign Exchange | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Největší IPO roku | Médea | Rozhodnutí vlády | Antivirus | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | Finanční televize | CEPS | Britská měna | Zastropování ceny plynu | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Divize | Akcie Amazonu | Spot | Nákupy akcií | Rosněfť | Růstové akcie v roce 2020 | PSA | Invaze | Výrobce sportovních vozů | European Energy Exchange | Fatih Birol | Audi | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Polský premiér | Vyšší dividenda ČEZ | Temelín | Softline | BlackBerry | Trh | Snížení těžby | Komise | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Války na Ukrajině | Doporučení | Forexové trhy | Ptačí chřipka | Fed | Splatnost | Šéf automobilky Tesla | Zakladatel | Skupina ČEZ | Korekce | Klesající trend | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Skupina Colt CZ Group SE | Pozornost | Finanční společnosti | Skupina Erste Group | Země EU | Arbitráže | Equa Bank | Pražské burzy | Koncern RWE | Česká bankovní asociace | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Automobilový průmysl | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Chesapeake Energy | JDE | Posílení dolaru | ANO | Stock | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Ministři financí | Primární nabídka akcií | Rating | Akcie NN Group | MWh | Americké banky | Agentura S&P | Prezident Joe Biden | Ekonomie | BrokerJet české spořitelny | Koronavirová pandemie | Black Knight | Velké banky | Akcie roku | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Budoucí vývoj | Hrubý domácí produkt Ruska | Plovoucí terminál | UNWTO | Media for Europe | Obavy z růstu inflace | Daňové úlevy | Dnes ČTK | Unijní země | Strategický partner | Mateusz Morawiecki | Volatility | Společnost Tesla | Úspory | Akcenta | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Správci aktiv | CMA | OKD | Výroba aut v Německu | NAFTA | Siemens Energy | Kurz dolarů | Banka HSBC | Peugeot | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Důležitá historická data | Mexické peso | Meziroční růst HDP | Zpřísnění sankcí | Francouzský statistický úřad INSEE | IATA | ATR | Agentura AP | Nejziskovější | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Výpadky | Range | Těžební společnost | FIAT | Japonsko | Invest | Sdružení automobilového průmyslu | Společnost PPF Telecom Group | Gazprom | Sazby ECB | Akcie v USA | Centrální banka | Kellnerová | Deutsche Börse | Životní prostředí | VDA | Společnost Deutsche Börse | Analytici | Benxy | Skupina Colt CZ | Devizové intervence | ING | Německá vláda | GTAI | Růst HDP | Diamant | LYNX | Útok na Ukrajinu | Internetové akcie | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Analytika | Rumunsko | Sociální trading | Zasedání americké centrální banky | Rakouská bankovní skupina | Zneužití tržní síly | Francouzská společnost | Společnosti | Bank of China | Dopady pandemie na ekonomiku | Rozpočet | Jackpot loterie | Akcie Klepierre | Propad akcií | Spoluzakladatel | Nárůst objemů | Akcenta CZ | Dluhové krize | Sociální síť Instagram | Rozsáhlé sankce | Reuters | Unilever | Letadlo | Makléřská společnost Genesis | Kompozitní index | Primark | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Česká republika | Maďarská ekonomika | Akciový index Dow Jones | Rekordní maximum | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Arm | Deutsche Boerse | J&T | Kurz švýcarského franku | Růst české ekonomiky | Makro | Praní špinavých peněz | Boeing | Media for Europe (MFE) | Příkaz | Prime | Pivovar | Postmates | Evropské banky | SLR | Americký dolar | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Evropská unie | Open | Pomoc ekonomice | Financovat | Řecko | Německá centrální banka | Americké ministerstvo obchodu | Japonská centrální banka | Nový rekord | Úroky | Viceprezident | PPF Telecom | Český hrubý domácí produkt | Cena | BNP | Investiční banky | Mario Draghi | Odpor | Steen Jakobsen | Air | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Podpůrný balíček | Huawei Technologies | Mezinárodní investoři | Životní úroveň | Royal Bank of Scotland | Telekomunikační společnost | Dluhy | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Technologie | Opce | Energetická krize | ČNB | Telecom | VW | Akcie Microsoft | Gazprom Export | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Dlouhodobé investice | Nvidia | Uzavírání obchodů | Tokijská burza | Podíl českých potravin | Historická data | Tamas Varga | Vinci | Energetický regulátor | Financial Advisory Leader | Americké společnosti | Finančnictví | Švédsko | Poplatek | Zemědělci | Maloobchodní tržby | ACS | FTSE | Celní úřad | Obchodujte akcie | Mercedes | NTT | Deliveroo | Ontario Teachers' Pension Plan | Americká ekonomika | Americký trh | Americký výrobce letadel | Webináře | Zakladatel FXstreet.cz | IKEA | Řetězec | Akcie s LYNX | 737 MAX | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | PVM | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Regulátoři | ISIN | Fortune | Evropská centrální banka | Produktovod IKL | Paypal Holdings | Index PX | Daně | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Moneta | Rizika | Hyundai Motor | ECB | BAT | Výhled české ekonomiky | Dealer | Česká ekonomika | ECN | Jackpot | Pandemie nemoci | Craig Wright | British Airways | Fond | Konsorcium | Mánie | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Soudní spor | Prezident Vladimir Putin | Telenor | Růst zisků | Zisky | Měny z regionu | Partners | Trader | FCA | Ekonomické údaje | Konsenzus | BNP Paribas | Ceny palladia | Zisk podniků | Obchodní pozice | Regionální hotspoty | ACEA | Bitcoin Cash | Rozpočtový schodek | Miliardy eur | Oklahoma | Renfe | Voda | Toyota | CETA | Francouzský statistický úřad | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Ruský útok | Pšenice | Cena zlata | Státní plynárenská společnost | Obchodníci | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | HSBC | Šířením nového typu koronaviru | MAAE | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Letecká společnost | Euro STOXX | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Tamás Varga | Růst cen | Drahé kovy | GasNet | Indikátor | Moskva | RSI | Toyota Motor Manufacturing | Forward | Vysoké inflace | Jihokorejská automobilka | Asset management | Býčí trh | Saxo | Tržní síly | Financování | ČSÚ | Air Bank | Fitch | Internetové společnosti | Omezení dodávek | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Prodávající | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Finance | Dividenda | Republikáni | Poptávka | Expobank | Express | Lulo Rose | Mezinárodní turistika | Guvernér | Premiér Babiš | Capital | Ceny suroviny | Obchodování na měnových trzích | Tesla Motors | FT | Expobank CZ | Jedno euro | Německý index DAX | Obchodovat | Colt CZ Group | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Sociální síť | Bernard Arnault | Odhodlání | Bankovní rada České národní banky | WTI | Sony Group | Bod | Miliardy korun | Počasí | Akcie americké společnosti | Jan Hamáček | HDP Ukrajiny | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Raiffeisen Bank International | Kapitálové trhy | Jaderná elektrárna | Naftogaz | GfK | Softwarová společnost Microsoft | Online trading | Jihokorejská společnost | Výsledky makroekonomických statistik | Dreamliner | RBI | Nord Stream | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Americký miliardář | Zkapalněný zemní plyn | Ziskovost | Sdružení výrobců automobilů | Zadlužení firem | Vývoz ropy a plynu | Barclays | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Grünheide | Porušení zákona | Nejlepší internetové akcie | Plán firmy | Jaderné elektrárny | Bohemia Interactive | Inflace | Problémy | Značné riziko | Marže | Planeo Elektro | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Měnový výbor | Domácí měna | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Koruna zpevnila | Odhad růstu ekonomiky | Televize Netflix | Zprostředkovatelé | Alphabet | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Turistika | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Akcie Gazprom | Aktivita investorů | Penta Real Estate | Devizový trh | Obchodní válka | Erste | Lot | IHS Markit | Ropa | Byznys | Výrobce videoher | Podílník | Blizzard | TTIP | Stoxx 600 | Ladislav Bartoníček | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Ekonom | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Americké firmy | Američané | Kurz | Market | Americká Federální obchodní komise | Referendum | Akcie Alphabet | Ekonomka | Home Credit | Forexu | Unicredit | Valné hromady | Bali | Akciové tipy | Naše prognóza | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Optimismus | Thomas Schäfer | Facebook | Inskol | Alexandre de Juniac | Kompenzace | Zakladatel a CEO | Světová obchodní organizace | USA | NortonLifeLock | Vlastní investice | Investujte | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Gigafactory | Stock Spirits | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Bod zlomu | Strategie komodit | Rada ČNB | Contract | Binance | Ceny akcie | EuroStoxx50 | Breakout Trader | Ruská agrese | Tenza | MALL | Přerušení dodávek ruského plynu | Společnost Lufthansa | Dodávky ropy | Plynárenský gigant | Světová obchodní organizace (WTO) | Kypr | Softbank | Ruská firma | Sony | Hospodářství | Poskytování hypoték | Měnový stratég | EBITDA | JP Morgan | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Ukrtransnafta | Růst ekonomiky | ROIC | Automobilka Škoda Auto | Dnešní zprávy | MFE | Uniper | Prodejní ceny | Belgická vláda | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Zemní plyn (LNG) | Měny zemí G-10 | Soud v Karlsruhe | Market Maker | Intermediate | EU | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Společnost British Airways | Take-Two Interactive | Portfolia | CETIN | NN Group | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | Emise | Recese | Inflace v Německu | Emisní povolenky | Ropný gigant | Renault | Capital Partners | Erdogan | Virtuální měny | Akcie Norilsk Nickel | Mercedes-Benz | Baltic Pipe | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Turów | SEC | Agentura Interfax | Inflace ve světě | Největší propad | Měna euro | Tencent Holding | Miliardy | Spekulace | Petr Kellner | Globální finanční krize | Sazka Group | Mazars | Skupina CZG | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | Kapitálové výdaje | KBC | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Objem investic | Pips | Automobilka Volkswagen | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | Společnost Cineworld | WTI ropa | Americké indexy | Washington | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Půjčovna kryptoměn | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Dluhy českých domácností | Put | Ruská plynárenská společnost | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | SaxoWeb Trader | Technologický sektor | OSN | Leo Express | Soud | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | Komunita | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Kanadský dolar | Politické riziko | Agentura Fitch | Bankman-Fried | China Mobile | Soukromé podniky | Předpovědi | Mylan | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Skupina Smartwings | Mince | Facebook Ireland | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | TradingView | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | IKL | CEE | Automobil | Finanční společnost | Nákupy plynu | ETF roku 2020 | Zásoby plynu | Reorganizační plán | Míra inflace | Platforma | Norwegian Air | Evropský statistický úřad | Hertz Global Holding | ReGas | Manufacturing | Nové investice | PBOC | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Ruská banka | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Nařízení | Trading | Ropné akcie | Sazba hypoték | SWIFT | Schodek | Americký Senát | Převody peněz | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Nouzový stav | Akcie automobilky | Výzkumná společnost | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Raiffeisen Bank International (RBI) | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bolest | Firma Avast | Investiční skupina | Airbus Group | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Activision Blizzard | Prezidenti Turecka | Bankovnictví | Aerolinky | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Nákup dluhopisů | Investor | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Federální obchodní komise | Plán obnovy | Česká zbrojovka Group | Investujte do akcií | Akciové trhy | Loterie | Údaje Eurostatu | Omezení těžby | Moneta Money Bank | Europoslanci | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Družba | Philip Dybvig | Anexe Krymu | Ekonomika Spojených států | Diem | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Internetový obchod | Fischer | Zadlužení Německa | Aktiva | Burzovní společnosti | Časopis Forbes | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Discovery | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Šance | Výnosy z dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Business | Coffee | J&T Capital Partners | Evropská investiční banka | FOMC | Camelot LS | Indikátory | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Využití umělé inteligence | Investiční společnosti | Plynárenské společnosti | Veřejný dluh | Americké státy | Technologická společnost | Platební společnost | Index euro | Americký Federální úřad pro letectví | Kurz rublu | Nový stavební zákon | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Paschal Donohoe | Akcie Berkshire Hathaway | Konsolidace | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | Energetické krize | Akcie Tesly | Ole Hansen | Výnosnost | Ministryně financí | BlockFi | Brazílie | | Německý statistický úřad | Smartwings | Index akcií | Danske Bank | Členské země | Německé společnosti | Mini loty | Trinity | Majetek | Ekonomika eurozóny | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Automatizace | Fio banka | Řetězce | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Toyota Peugeot Citroën Automobile | WarnerMedia | ECB Christine Lagardeová | Negativní hospodářské dopady | Akcionáři Avastu | Politika | IPO roku | Konkurence | Makro Cash & Carry | Letecké společnosti | Čínský jüan | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Burzovní hodnota | Bankovní asociace | Powerball | Inbound M&A Report | GIC | Tier 1 | SAB Finance | Plány společnosti | Deutsche Telekom | Poplatky | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | Citibank | České aerolinie | Společnost Amazon | Puma | WeDo | Prazdroj | Obchodování na devizovém trhu | Rozpočtový deficit USA | SaxoTrader | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | FAO | Letectví | Indie | Společnost Virgin Atlantic | Ruský útok na Ukrajinu | J&T Banka | Španělsko | Zátěžové testy | Měnové páry | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Intel | Světová turistická organizace | Společnost Gilead | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Čínský vicepremiér | Ekonomika | Živobytí | Bloky | Internetová firma | CETIN Group | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Obchodování s cizími měnami | Sněmovna reprezentantů USA | WELL | SYRIZA | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Výhled | České akcie | ESM | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Automobilový koncern | Finanční televize CNBC | Colt CZ Group SE | GM | Deriváty | Akciový trh | Japonská ekonomika | Economist | Hry | Akciový index DAX | Roberto Azevedo | Obchodní dohody | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | Private equity | PGNiG | PayPal | Akcie | Meopta | Trans Adriatic Pipeline | Čerpací stanice | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Burzovní společnost | Expanze | Giphy | Cena termínového kontraktu | Největší ekonomika | Makroekonomické analýzy | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Společnost PPF Telecom | Financial Times | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Average True Range | Dodávky ruské ropy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | MSFT | Společné nákupy plynu | Dřevo | Donchian kanál | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Americká internetová společnost | G20 | Centrální banky snižují úroky | Kurz kanadského dolaru | Napadení Ukrajiny | Majoritní akcionář | Společnost Walt Disney | Prezidentské volby | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | ODS | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Výplaty dividend | Generální ředitel | HN | Společnost CVC | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | USD/JPY | Politická rozhodnutí | Interfax | Investiční skupiny | Volkswagen | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Likvidita | Derivát | Obchodování s CFD | Porsche | Rozhovor | Dlouhá pozice | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Transakce | Cena transakce | Marian Jurečka | Měny | EBRD | Nálada německých spotřebitelů | Snížení úrokových sazeb | Innogy | Růst nezaměstnanosti | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Irsko | FX trhy | Roklen | Podkladové aktivum | Nákup EUR | Investice EBRD | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Fundamenty | OneWeb | Nejlepší ropné akcie | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Finanční sektor | Investování | Německé banky | Renáta Kellnerová | Ukončení obchodní války | Česká zbrojovka Group SE | Salesforce.com | GE Renewable Energy | Hodnota bitcoinu | Gilead Sciences | Paul Milgrom | Investing in CEE | SEB | Růst aktivity | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Robert Wilson | Německá automobilka | Virgin Atlantic | Trade | Zakladatel FXstreet | Satoši Nakamoto | Limitní příkazy | Prodeje | Odborník na ropný trh | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Světová zdravotnická organizace | Společnost Silvergate Capital | Ministři energetiky | Sberbank CZ | Rusko | Nissan | Tokijská akciová burza | Akcionář | Společnost Media for Europe | Miliardy USD | Forex Exchange | Poradce | Vicepremiér | FAST | Zkušenost | Signál | Česká národní banka | Protiepidemická opatření | Pozemky | Britská vláda | Vývoj cen akcií | Kanceláře v Moskvě | Biliony dolarů | Kupní síla | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | TCL | Základní sazba | Pracovní síly | Polská společnost | Institut GfK | Společnost | Ukrtatnafta | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Forbes | Obchodujte | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Colt | Akcionáři Monety | Allergan | Výrobce elektromobilů Tesla | Tkáč | Kurz britské libry | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Ukrajinská ekonomika | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Slovník pojmů | Beneteau | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Eura | Obchodování na burze | Nizozemsko | Bankovní systém | Výrobci čipů | Organizace | Akcie Erste Group | Ryanair | Obilí | Penta | CVC Capital Partners | Kryptoburza | Vrcholoví manažeři | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Vývoje ceny akcie | Leverage | Stock Exchange | Růst | Bankrot | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Pohyby na trzích | Odhad letošního růstu | Světoví těžaři | Těžba ropy v Rusku | Volvo | VMware | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Manažeři | J&T Patrik Tkáč | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fúze | Kosmetická společnost | Index | Wall Street Journal | Investiční tipy | Wirecard | Společnost Uniper | Dovozce ruského plynu | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Investiční fond | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Dealing Desk | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | EC Investments | Celkové investice | Vlády | Británie | Makléřská společnost | Platinové akcie | Co je akcie | Záporožská jaderná elektrárna | Obchodovat s cennými papíry | Vladimir Putin | 5G | Prohlášení | Liou Che | Akcie Brookfield Asset Management | ProSiebenSat.1 Media | GameStop | Celní války | Chrysler | Historické mince | PPF | Čínské podniky | Hans Dieter Pötsch | Tesla | Akcie Discovery Inc | Společnost Gazprom | STNG | Program nákupů dluhopisů | Primární veřejné nabídky akcií | LVMH | SPAC | Ministr vnitra | Rosstat | Halliburton | Pražská burza | Dividenda ČEZ | Snowflake | John Hardy | Mergermarket | Obchodní software | Co je CFD | GlobalMarkets | TCF Capital | Daimler | Telenor Montenegro | Internetová televize | Standardní účet | Co je opce | Volby v Řecku | Základní úroková sazba | Odvětví | Akcie Groupe FFP | Britská banka Barclays | Technologické společnosti | Dopady pandemie | Mini účet | Pracovní místa | České Radiokomunikace | Kurz EUR | Krok za krokem | Banka | Investiční nástroj | Aramco | Harley-Davidson | Analytička | Nasdaq Composite | Ruská federace | Ekonomika USA | Zotavení ekonomik | Ministr financí | Norsko | Obchodování s investičními nástroji | Index technologického trhu Nasdaq | Umění | Banka Sberbank | Munich Re | Německá bankovní společnost | LCH Clearnet | Zlepšení | Společnost SAB | Americká makléřská společnost | Americký index | Rockaway Capital | Astrazeneca | RWE | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Přímé investice | Operativní marže | Bloomberg | Lídři zemí EU | FX spot | Britský statistický úřad | Solidní růst | Ministr financí Kwasi Kwarteng | UBS | ZSSK | Bydlení | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Akcie HP | Santander | Mezinárodní investice | ING Groep | Čínský vicepremiér Liou Che | Investice do platiny | Obchodní války | Příjmy z reklamy | Podpora | EEX | Carry trade | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Pojišťovny | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ministerstvo spravedlnosti | Intradenní analýza | Společnost Meta | Úvěrové portfolio | Hodnota primární veřejné nabídky | Managing Partner | Euro vůči americkému dolaru | Ondřej Vlček | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Konec roku | Těžba ropy | Americká společnost | Jiří Hlaváč | Andrej Babiš | Akcie BNP Paribas | Nemovitosti | Zemědělství | Snížení sazeb | Výrobce letadel Boeing | Specialista na investice | Prezident Trump | Ukrenergo | Přehled | Domácí poptávka | Bohemia Energy | Agentura Moody's | Burzovní skupina | Tržní hospodářství | Soudní dvůr | Hlavní ekonom | Zákaz dovozu | Erste Group | EK | Měnové obchody | Akcie na světových trzích | Start-upy | Čínská společnost | Německo | Federální úřad pro letectví | MT4 | Estee Lauder | Marek Dospiva | Pavel Drahotský | Ruské akcie | Nejvýraznější propad | Vice | Regulační mánie | České dráhy | XTB | Silvergate Capital | Munich | Chorvatsko | Akcie Liberty Global | Mediální společnosti | Domácnosti | Společnost Uber | Evropské investiční banky | Inflace v listopadu | Letiště | Sam Bankman-Fried | Kontrakt | Státní dluhopisy | Impeachment | Riziko | Provozní zisk | Ruská centrální banka | Akcie Scorpio Tankers | AAA | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Penta Investments Group | Kwasi Kwarteng | Meta Platforms | Pozice | Objem fúzí a akvizic | Renaissance Capital | České společnosti | Platina | Závislost | Dluhopisový trh | Amazon | Haísám Ghais | Čínská internetová firma | Německá energetická společnost | Liberty Ostrava | WHO | Antigenní testování | Internetový gigant | Ministerstvo hospodářství | Investing | Koncern | Irák | Chesapeake | Americké investiční banky | Akcie Kofoly | ČEZ dnes | Světová turistická organizace (UNWTO) | Výrobce sportovního oblečení | Objem transakcí na trhu | Pokles ruské ekonomiky | Investiční rozhodnutí | Skupina Colt CZ Group | Omezení cen plynu | Vylepšení teorie aukcí | Index euro stoxx 50 | Společnost TPA | Dovoz ruské ropy | Podnikatelé | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Zvyšování úroků | Globální energetická krize | CEO | Ruský ministr | Rezistence | Allegro | Společnost Microsoft | Banky | Cena plynu pro evropský trh | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Peking | WebTrader | Dividendy | Platební síť | Burza | Výrobce elektromobilů | GER30 | Největší pokles | Fio banka, a.s. | Epidemie nemoci covid-19 | Miliardy dolarů | West Texas Intermediate (WTI) | Řízení rizik | Partneři | IPO | Antimonopolní úřad | Disney | Společnost Sony | Měnový pár | Cenu plynu | Šíření nového koronaviru | Východní Evropa | Index DAX | Ruská ekonomika | Netflix | Opatření | Deloitte | Primární nabídka | Energie | V4 | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Germany Trade and Invest | Tým FXstreet.cz | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Evropská komise (EK) | ARM Holdings | Dow Jones | Daň z příjmu | Měna | Akcie ING | Ekonomický růst | Energetická skupina ČEZ | Akciové burzy | Nasdaq | Výrobce léků | Geopolitická situace | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Ministerstvo práce | Cenový vývoj | Virgin America | Vyšší inflace | Práce | Výroba aut | Herbert Diess | Baker Hughes | Japonská společnost | Ceny akcie ČEZ | CZG | Lídři zemí | Restrukturalizace | Investment | Prodej eura | Krize | GOOGL | Fidelity International | Spojené státy | Vysoké úrokové sazby | Estée Lauder | RBK | Antivirové firmy | Penta Investments Group Limited | Kryptoměny | KKCG | Bělorusko | Akcie Hornbach | Podnik | Crédit Agricole | Japan Exchange Group | MF | Nové peníze | Německá finanční společnost | Boeing 737 Max | Zvýšený zájem | Zasedání Rady guvernérů | Prodej aut | Evropský bankovní úřad (EBA) | MJ | Miliardář | Úvěr | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | G7 | Volby | Statistický úřad | Růst ruské ekonomiky | Ukazatele | Štěpení | Americká půjčovna kryptoměn | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Eurozóna | Fio | Akcie v roce 2020 | Tranzit ruské ropy | Cineworld | Americká vláda | Hodnota všech kryptoměn | Ondřej Hartman | WhatsApp | Zrychlení růstu | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | FXstreet | Belgie | Společnost S&P Global | Podniky | Investiční příležitosti v roce 2020 | Motor Sič | Vyšetřování | AUD/USD | Německá automobilka Volkswagen | Politici | Udržitelné investice | Skupina Volkswagen | Bulharská finanční společnost | Očkování | Zlato | XTB.cz | Cyklické akcie v roce 2020 | Instrumenty | Mzdy | Ford Motor | Britská společnost | Šíření nákazy | Globální emise | Automobilka Hyundai | Wall Street | Co je diverzifikace | Markit | Dividendový aristokrat | ČR | Společnost Binance | TPA | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | OTC | Camelot | CNBC | Obchodování na forexu | Čínské firmy | Stavební zákon | Jukos | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Pension Plan | Analytik | Návratnost | Tradeři | Panasonic | Ekonomické prognózy | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Ztráty | Michel Kiviatkowski | Komodity | Analýza | Akcie antivirové společnosti
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Evoqua Water
Evoqua Water (AQUA)
EVOXTRADE
EVO2
Evraz
Evropa
Evropa v datech
Evropa v problémech
Evropská agentura pro léčivé přípravky
Evropská automobilka Volkswagen

Následující klíčová slova

Evropská banka pro obnovu a rozvoj
Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD)
Evropská bankovní federace
Evropská bankovní federace (EBF)
Evropská burza
Evropská centrální banka
Evropská centrální banka kurz
Evropská centrální banka kurzy
Evropská data
Evropská divize Sberbank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít