Čtvrtek 23. březen 2023 15:36
reklama
Instaforex Autochartist nove
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Tickmill logo

Klíčová slova - Evropská banka

img

ECB si stojí na svém stanovisku

23.03.2023 Euro vzrostlo, protože hráči na trhu byli potěšeni včerejším rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách a prohlášeními představitelů ECB. Evropská banka je stále více přesvědčena, že bankovní systém eurozóny odolal finančním turbulencím, a tak pokračovala ve zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

EBRD zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky v ČR i dalších zemích, kde působí

16.02.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila odhad letošního hospodářského růstu v zemích, ve kterých působí. Banka nyní předpokládá, že tento růst dosáhne 2,1 procenta, zatímco na podzim jej odhadovala na tři procenta. Odhad letošního růstu české ekonomiky snížila na 0,2 procenta z dříve předpokládaných 0,5 procenta. V příštím roce nicméně očekává zrychlení hospodářského růstu v Česku na 2,2 procenta.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\elektřina.jpg

EBRD a Nizozemsko poskytnou 372 milionů eur ukrajinské firmě Ukrenergo

23.11.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) poskytne spolu s Nizozemskem 372 milionů eur (9,1 miliardy Kč) na pomoc ukrajinské elektrárenské společnosti Ukrenergo. Banka dnes uvedla, že peníze mají firmě pomoct urychleně provést nouzové opravy škod způsobených bombardováním civilní energetické infrastruktury. Ukrenergo zajišťuje přenos elektřiny.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kanada, Británie a EBRD pomohou válkou zasažené ukrajinské energetice

15.10.2022 Kanada a Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) podpoří ukrajinskou plynárenskou společnost Naftogaz půjčkou 300 milionů eur (7,4 miliardy Kč). EBRD spolu s Británií se také zaručí částkou 54,4 milionu eur za ukrajinského poskytovatele elektrické energie Ukrenergo. EBRD to uvedla ve svém včerejším sdělení. Banka a jednotlivé země chtějí podpořit ukrajinskou ekonomiku a stabilitu dodávek elektřiny a plynu na Ukrajině, která čelí ruské vojenské invazi.
C:\fakepath\trader-28092022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.09.2022 1) Divize americké společnosti Harley-Davidson pro výrobu elektrických motocyklů LiveWire včera vstoupila na burzu. Učinila tak prostřednictvím fúze s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Vznikl tak první veřejně obchodovaný výrobce elektrických motocyklů ve Spojených státech, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
C:\\fakepath\\Rusko-centralni banka.jpg

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí zpomalil na 3,5 procenta

19.05.2022 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 3,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z pěti procent v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. První čtvrtletí bylo pro ruskou ekonomiku zřejmě posledním, ve kterém se jí podařilo vykázat solidní růst, uvedla agentura Reuters. Po invazi Moskvy na Ukrajinu 24. února totiž ekonomiku zasáhly rozsáhlé sankce západních zemí.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika má podle ministerstva hospodářství letos klesnout o 7,8 pct.

18.05.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 7,8 procenta. Na ekonomiku země závislé na komoditách budou mít negativní dopad západní sankce. Vyplývá to z prognózy ruského ministerstva hospodářství, o které informovala agentura Interfax.
C:\fakepath\trader-10052022-29-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám o vývoj světové ekonomiky a silnému dolaru

10.05.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Na trh působí obavy z hrozících sankcí Evropské unie vůči ruské ropě spolu s obavami o poptávku v souvislosti s pandemickou uzávěrou v Číně, ale také silný dolar a rostoucí riziko recese.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
C:\fakepath\trader-07042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.04.2022 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) ke konci března meziročně stouply o 18 miliard eur na téměř 157,6 miliardy eur. Ve srovnání s únorem byly vyšší o 960 milionů eur. Meziročně stouply rezervy také v korunách a dolarech, v meziměsíčním srovnání klesly. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD měla loni rekordní zisk 2,5 miliardy eur

07.04.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) za loňský rok vykázala rekordní zisk 2,5 miliardy eur (61,3 miliardy Kč). Přispěly k tomu vynikající výsledky jejích kapitálových a technologických investic a snížení objemu nesplacených úvěrů, protože ekonomiky se zotavily z pandemie nemoci covid-19. EBRD však ve svém prohlášení současně varovala, že válka na Ukrajině bude mít v letošním roce značný negativní vliv na její finance.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika může podle Kyjeva letos klesnout až o 40 procent

03.04.2022 Ukrajinská ekonomika může letos kvůli válce klesnout až o 40 procent. Podle agentury Interfax-Ukrajina o tom včera informovalo ministerstvo hospodářství v Kyjevě, které zároveň ohlásilo pokles výkonu ukrajinské ekonomiky o 16 procent za první čtvrtletí tohoto roku.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let

31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
C:\fakepath\trader-28032022-29-zm.jpg

Evropská banka pro obnovu a rozvoj uzavírá své kanceláře v Moskvě a Minsku

28.03.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) uzavírá své kanceláře v Moskvě a Minsku. Reaguje tak na ruský útok na Ukrajinu, který byl veden i z běloruského území. Oznámila to dnes banka ve své tiskové zprávě.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

EBRD zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta

04.11.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zhoršila odhad letošního růstu české ekonomiky na 3,4 procenta z dříve očekávaných čtyř procent. V příštím roce ale počítá se zrychlením růstu na 4,6 procenta. To představuje zlepšení proti letní prognóze, která počítala na příští rok s růstem ekonomiky o 3,8 procenta. Vyplývá to z dnešní zprávy EBRD.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika poroste letos rychleji, EK odhaduje růst na 3,9 procenta

07.07.2021 Růst české ekonomiky se v letošním roce po loňském rekordním propadu přiblíží čtyřem procentům. Podle dnešní předpovědi Evropské komise (EK) vzroste hrubý domácí produkt (HDP) České republiky i přes tvrdé dopady jarních omezení o 3,9 procenta, v příštím pak o 4,5 procenta. Předchozí květnová prognóza počítala s růstem o 3,4 na letošek a o 4,4 procenta na příští rok. České ministerstvo financí odhaduje letošní růst ekonomiky na tři procenta, Česká národní banka (ČNB) na 1,2 procenta.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zlepšila odhad letošního hospodářského růstu v zemích, ve kterých působí

29.06.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila odhad letošního hospodářského růstu ve 37 zemích, ve kterých působí. Banka nyní předpokládá, že tento růst dosáhne 4,2 procenta, zatímco na podzim jej odhadovala na 3,6 procenta. V České republice, kterou na podzim do svého výhledu nezahrnovala, banka počítá se čtyřprocentním růstem.
img

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

02.03.2021  On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
C:\fakepath\top-14012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2021 1) Americká Sněmovna reprezentantů podle očekávání podpořila návrh ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Hlasovalo pro něj 222 demokratů i deset členů Trumpovy Republikánské strany. Trump se stal prvním prezidentem, proti němuž zákonodárci takzvaný impeachment vedou podruhé. Současný šéf Bílého domu čelí obvinění z podněcování ke vzpouře v souvislosti s událostmi z minulé středy, kdy dav jeho příznivců zaútočil na budovu Kongresu při schůzi Kongresu k výsledkům prezidentských voleb.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EBRD loni kvůli pandemii investovala rekordních 11 miliard eur

14.01.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) v loňském roce investovala rekordních 11 miliard eur (zhruba 288 miliard Kč), aby pomohla kompenzovat negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Banka dnes oznámila, že její investice vzrostly o deset procent z 10,1 miliardy eur v roce 2019.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\top-01102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.10.2020 1) Tokijská akciová burza kvůli technickým problémům dnes celou seanci neobchodovala. Jde o nejhorší výpadek v její historii. Problém se týkal systému, který odesílá obchodní data, kybernetický útok provozovatel burzy vyloučil. Firma Japan Exchange Group, která akciový trh v Tokiu provozuje, chce obchodování obnovit v pátek. Tokijská burza přešla na ryze počítačový provoz v květnu 1999.
C:\fakepath\money.jpg

EBRD čeká výraznější ekonomický pokles v zemích, kde působí

01.10.2020 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) očekává v letošním roce hlubší ekonomický propad v zemích, kde působí, a v příštím roce mírnější oživení proti dosavadním předpokladům. Koronavirus totiž bude mít negativní dopady na ekonomiku déle, než banka čekala. Všech 38 ekonomik, ve kterých EBRD investuje, by letos mělo vykázat propad o 3,9 procenta místo původně očekávaných 3,5 procent, uvedla dnes banka. V příštím roce v regionu očekává růst o 3,6 procenta.
C:\fakepath\euro3.png

Investice EBRD v pololetí kvůli koronaviru vystoupily na rekord

22.07.2020 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) investovala za prvních šest měsíců letošního roku rekordních 5,1 miliardy eur (134,5 miliardy Kč), aby podpořila ekonomiky zasažené koronavirem ve svém regionu. Meziročně se pak objem investic zvýšil více než o třetinu, oznámila dnes banka.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Vlády slibují desítky miliard eur, centrální banky snižují úroky

19.03.2020 Opatření vlád vybraných zemí a institucí na pomoc ekonomikám zasaženým šířením nového typu koronaviru (řazeno abecedně).
img

20 nejlepších světových akcií roku 2020

31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL KE SPEKULACÍM O NOVÉM PREZIDENTOVI ECB

30.08.2018 V říjnu 2019 by měl současný president Draghi opustit svou pozici v Evropské centrální bance a s blížícím se rokem 2019 se téma nástupnictví stává aktuálnějším. V tuto chvíli není jasný hlavní kandidát na tuto pozici a není ani striktně dáno, že by se měli střídat prezidenti ze severní a jižní Evropy. Důležitější je kvalita kandidáta.
C:\fakepath\meny 05092013.png

EBRD zlepšila výhled střední Evropy

09.05.2018 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zlepšila odhad letošního růstu rozvíjejících se ekonomik ve střední Evropě a Pobaltí o půl procentního bodu na 3,8 procenta. Výhled nezahrnuje Českou republiku, kterou již EBRD počítá mezi vyspělé země.
C:\fakepath\rok-2017.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2017

11.12.2017 Konec roku se nezadržitelně blíží, a proto je tu každoroční přehledné shrnutí všech důležitých ekonomických událostí v tomto roce. Událostí bylo velké množství, takže přinášíme pouze zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Centrální bankéř roku ve střední a východní Evropě je Jiří Rusnok

22.10.2017 Letošní nejúspěšnější centrální bankéř ve střední a východní Evropě je Jiří Rusnok. Ceny se vyhlašují během slavnostní recepce pořádané ve Willard InterContinental Hotelu. Nejúspěšnější guvernér centrální banky pro střední a východní Evropu, šéf České národní banky Jiří Rusnok, je potvrzen i Českou národní bankou. Guvernér si ve Washingtonu převzal cenu.
TOP5-18012017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2017 Dolarový index, který měří hodnotu amerického dolaru ke koši šesti předních světových měn, dnes posiluje a vzdaluje se tak od svého 1měsíčního minima. Dolar výrazně klesl poté, co nastupující americký prezident Donald Trump v rozhovoru s listem The Wall Street Journal řekl, že dolar už je příliš silný.
img

Jan Bureš: Plán Britů bude těžko skousnutelný. Co znamená pro Česko?

18.01.2017 Plán Britů na odchod z Evropské unie je hodně ambiciózní, pro řadu členských zemí ale jen těžko skousnutelný. Chtít přístup na jednotný trh, ale současně dělat svou vlastní politiku se třetími stranami a kontrolovat migraci – členové EU odmítnou černého pasažéra a v největším ohrožení je britský finanční sektor. Na Radiofóru to mimo jiné řekl hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
currency-exchange-risk-management.jpg

EBRD zhoršila výhled části střední Evropy

03.11.2016 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila odhad letošního růstu rozvíjejících se ekonomik...
img

Finanční technologie mění pravidla hry ve finančním sektoru

07.12.2015 Rychlé proměny v digitálním světě jsou jedním z aktuálních témat a globální finanční sektor si je konečně vědom příležitostí, které představují finanční technologie.
recko penize.jpeg

IFC bude investovat do řeckých bank

13.11.2015 Mezinárodní finanční korporace (IFC) ze skupiny Světové banky (SB) podpoří připravovanou rekapitalizaci...
img

Zpomalení produkce rafinerií zatížilo cenu ropy

25.09.2015 Středeční zotavení ropy způsobené snížením zásob druhý týden v řadě se ukázalo být krátkodobým. Zjištění, že činnost rafinerií se zpomalila nejvíce od ledna a že benzín zaznamenal zcela nesezónní růst, pomohlo spustit obrat cen o 5,8 %.
img

Volby v Řecku: plebiscit pro? nebo proti Tsiprasovi

17.09.2015 Volby do řeckého zákonodárného sboru, které se mají konat 20. září, jsou symbolické hned dvěma věcmi. Od listopadu 1920 to bude vůbec poprvé, kdy nebude kandidovat člen rodiny Papandreu. Strana Kinima (Hnutí), v jejímž čele stojí Jorgos Papandreu, se rozhodla nekandidovat poté, co v lednových volbách získala jen 2,5 % hlasů. To je jasná známka, že řecká politická elita potřebuje obnovit.
img

Čtyři důvody, proč by měl Fed v září zvýšit sazby

09.09.2015 Nikdo nemůže tvrdit, že se americká ekonomika dokázala navrátit do stavu před rokem 2007. Tlak na mzdy, podíl pracovní síly, který ve srovnání s předkrizovým stavem poklesl o 440 bazických bodů, a slabší ekonomický růst než během poslední fáze zotavení, kdy USA dokázaly dosáhnout růstu HDP o 4 %, možná dokonce i 5 % – to vše potvrzuje, že nynější americká ekonomika je slabší a mnohem křehčí. Jak ukazuje i prognóza slabšího růstu HDP (2 % v letech 2015-2025 ve srovnání se 3 % v období 2000-2007), Spojené státy vstupují do období určité ekonomické stagnace. Není to jen důsledek zničených výrobních kapacit v návaznosti na ekonomickou krizi v roce 2007. Jde o celosvětový fenomén. Odráží stárnutí populace, zpomalení produktivity i strukturální změny, které ovlivňují ekonomiku („uberizace“ trhu práce, robotizace průmyslových odvětví, všudypřítomné avšak nijak přelomové inovace). Monetární politika se s takovou situací dokáže vyrovnat. Dosáhla svých hranic a nyní je na čase, aby žezlo převzala rozpočtová politika.
img

Trhy ve znamení umírněné zprávy komise Fedu

21.08.2015 Americká ropa WTI prudce spadla a má problém dostat se zpět na nohy. Klesla o víc než pět procent až na úroveň 40,87 dolaru za barel. Důvodem byla ve středu zveřejněná americká data, která ukázala nečekaný nárůst zásob. To v kombinaci se slabší poptávkou rafinérií poslalo ropu WTI na nejnižší úroveň za posledních více než šest let.
img

FX Aktuality: Čína devalvuje juan – dolar povyskočil

11.08.2015 Včera americký dolar výrazně oslabil poté, co místopředseda Fedu Stanley Fischer a prezident atlantské pobočky Fedu Dennis Lockhart nedokázali sdělit nic alespoň trochu nového nebo jestřábího.
img

Obchodování s CFD postavenými na indexech: co se obchoduje nejčastěji?

03.08.2015 Obchodování s CFD představuje jeden z nejrychleji rostoucích typů investic. Mnoho obchodníků nyní vnímá výhody toho, že mohou získat pozici na trhu a obchodovat při aktuálních tržních cenách bez nutnosti vlastnit podkladové aktivum. Avšak s více než 20 akciovými indexy, ze kterých je možné si vybírat, investoři často nevědí, co zvolit. Podívejme se tedy na to, které akciové indexy jsou obchodovány nejčastěji.
img

Kroky Saxo Bank v souvislosti s případem okolo švýcarského franku byly v souladu s právem, potvrdil dánský finanční regulátor FSA

20.07.2015 Dánský Úřad pro finanční dohled FSA přezkoumal chování Saxo Bank A/S v souvislosti s případem okolo švýcarského franku a nenalezl žádný důvod ke kritice banky s výjimkou dvou konkrétních záležitostí. Dánský FSA došel k závěru, že postup, který Saxo Bank zvolila, respektoval pravidla rovného zacházení s klienty v souladu s interními procesy a předpisy na ochranu investorů. Zmínil pouze dvě menší výtky, které Saxo Bank bere plně na vědomí.
img

V příštích měsících lze očekávat paritu EURUSD

16.07.2015 Dohoda o finanční pomoci Řecku by měla rozpoutat novou vlnu prodeje EURUSD. Zatím poslední epizoda řeckého dramatu s sebou přinesla opatrné uzavírání krátkých pozic v eurech, nyní však můžeme znovu čekat nadšený prodej eura a díky neustálým injekcím likvidity od velmi vstřícné ECB se bude pozornost přesouvat zpět na rozpory v politice centrální banky a těžkopádnou cestu amerického Fedu k prvnímu zvýšení sazeb. Pokud mezitím americká ekonomika pojede dostatečným tempem, lze očekávat zvýšení sazeb na prosincovém, či snad již na říjnovém zasedání FOMC. Pro americký dolar může být potenciálním přínosem také dohoda politických stran o zdanění zahraničních zisků amerických korporací, která přinese návrat finančních toků ze zahraničí. Kombinace slabého eura a ožívajícího amerického dolaru může v následujících čtyřech až šesti měsících postupně způsobit dosažení parity EURUSD a další zvyšování kurzu dolaru.
img

Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou

08.07.2015 Určitě nejsem jediný, kdo je ve spojitosti s Řeckem už otrávený různými časovými osami, potenciálními výsledky, nejhoršími scénáři a Evropou, která je zcela řízena politiky (nikoliv byznysem nebo lidmi).
104241376.jpg

Řecké NE vyjednávací pozici Řecka nezlepší

06.07.2015 Řecké ne v referendu o přijetí návrhu mezinárodních věřitelů vyjednávací pozici vlády Alexise Tsiprase...
img

Uzavření dlouhých pozic v energetice a zaměření na krátké pozice u kovů

16.06.2015 V týdnu od 9. června byly na komoditních trzích velmi aktivní hedgeové fondy. Likvidace dlouhých pozic v energetice a zvýšený objem krátkých prodejů u kovů vyústily do snížené čisté dlouhé pozice v těchto sektorech. Těsně předtím, než zpráva o nabídce a poptávce hlavních plodin poslala ceny opět prudce dolů, pozvedlo tento sektor špatně načasované pokrytí krátkých pozic.
img

Nové vedení forexového oddělení posílí odbornost Saxo Bank v měnové oblasti

11.06.2015 Saxo Bank je globální investiční banka specializující se na online multi-asset obchodování a investice na mezinárodních finančních trzích, která poskytuje svým soukromým i institucionálním klientům komplexní škálu nástrojů pro realizaci jejich obchodních a investičních strategií. Její finančně komunitní portál TradingFloor.com je první multi-asset sociální trading platformou. Saxo Bank, plně licencovaná a regulatorním pravidlům podléhající evropská banka svým klientům umožňuje obchodovat s FX, CFD, ETF, akciemi, futures, opcemi a dalšími deriváty v rámci platformy SaxoTrader, která obdržela mnohá ocenění. Tato platforma ve více než 20 jazykových mutacích je v rámci jednoho účtu přístupná z PC, tabletů či smartphonů. Platforma je využívána více než stovkou předních finančních institucí na celém světě. Saxo Bank nabízí také profesionální portfolio management a správu fondů, a prostřednictvím Saxo PrivatBank i tradiční bankovní služby. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a jejích 26 poboček pokrývá Evropu, Asii, Střední Východ, Latinskou Ameriku, Afriku a Austrálii.
img

Co čeká centrální banky v červnu?

02.06.2015 Není to tak dávno, co se červnové jednání FOMC považovalo za pravděpodobný zdroj prvního zvýšení úrokových sazeb od roku 2004, avšak díky nedávným slabým ekonomickým datům USA – podobným těm, která jsme zažili v loňském roce – a stabilně nízké inflaci je tento scénář v podstatě ze hry.
img

Řecká tragédie může trvat déle, než si myslíme

13.05.2015 Hned zkraje bychom si měli ujasnit, že se konečná dohoda s Řeckem v dohledné době neuskuteční. Přestože se situace nadále zhoršuje, k nedodržení závazků v nejbližších týdnech pravděpodobně nedojde. Nikdo není ochoten nést toto riziko. Evropská centrální banka to potvrdila, když řeckým bankám na konci března zvýšila strop programu nouzového dodání likvidity (ELA). Politické řešení nakonec bude nalezeno, chvíli to ale potrvá.
img

Které evropské akcie jsou vhodné na doplnění portfolia

27.03.2015 Diverzifikace je důležitým nástrojem každého akciového portfolia. Nabízíme proto výběr z evropských akcií, které by mohly obohatit investiční portfolio. Jsou mezi nimi například akcie British Telecom, Henkel anebo Unilever.
recko 15092013.jpg

EBRD se rozhodla investovat v Řecku

03.03.2015 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) začne investovat v silně zadluženém Řecku, aby podpořila reformní...
img

Zakladatelé Saxo Bank oceněni za svůj příspěvek k inovacím v tradingové technologii

10.07.2014 Saxo Bank, přední specialista na online trading a investice, dnes oznámila, že Kim Fournais a Lars Seier Chistensen, ř...
img

Saxo Bank mění vedení své pražské kanceláře. Nově ji povede Pavel Drahotský

05.06.2014 Saxo Bank, specialista na online obchodování celého spektra investičních nástrojů, mění vedení své pražské kanceláře. Novým ředitelem Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko se stal s účinností od 1. června 2014 Pavel Drahotský.
graf global.jpg

Objem úvěrů EBRD loni klesl o pět procent

15.01.2014 Objem úvěrů, které loni poskytla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), klesl o pět procent na...
euro 08012013-3.png

EBRD plánuje investovat do "osiřelých" bank

14.01.2014 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) je připravena získat další podíly v "osiřelých" bankách v zemích...
img

Nejvíce podhodnocená velká evropská banka? Credit Agricole

22.07.2013 Peter Garnry, hlavní akciový stratég, Saxo Bank Na základě naší aktualizované valuační analýzy provedené napříč sektor...
img

Ranní přehled událostí a intradenní analýza EUR/USD, USD/JPY, DAX a ROPY

11.06.2013 Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi včera ve svém rozhovoru pro německou televizi ZDF prohlási...
img

Trade Navigator od Saxo Bank dává tradingu další dimenzi

16.05.2013 Saxo Bank, specialista na investice a online obchodování s investičními nástroji, spustila na stránce TradingFloor.com nový nástroj pro trading nazvaný Trade Navigator, který denně nabízí hlubší pochopení technické stránky zhruba dvou stovek investičních nástrojů.
img

Forex: EUR/USD koriguje předchozí růst

12.07.2010 Páteční obchodování s EUR/USD bylo poměrně poklidné. Nepřicházely žádné důležité makroekonomické zprávy. Z E...
Logo Saxo Bank

Kde si otevřete svůj obchodní FX účet? (Saxo Bank I. část)

24.08.2009 FXstreet.cz vám přináší II. část z unikátní série rozhovorů s vrcholnými představiteli českých poskytovatelů obchodních platforem pro obchodování na měnových trzích - Forex brokerů. Jako druhý na naše dotazy odpovídá ředitel pražské pobočky investiční banky Saxo Bank Karol Piovarcsy. Saxo Bank mají své hlavní sídlo v Dánsku.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | Akciová burza | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Obchodování na burze | CFDs | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Average True Range | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CFD | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dealer | Dealing Desk | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dlouhá pozice | Dolarový index | ECB | ECN | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | High | High Yield | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Leverage | Likvidita | Lot | MFE | MMF | MT4 | Market Maker | Marže | Mini účet | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Opce | Open | P/E | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Příkaz | RSI | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Standardní účet | Swiss | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Contract for Difference | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | BrokerJet | Obchodovat | Ondřej Hartman | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Makro | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Satoši Nakamoto | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | EURUSD | AUDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Erste | Akcie Gazprom | Akcie Microsoft | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | BrokerJet české spořitelny | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Co je akcie | Co je diverzifikace | Co je opce | Česká ekonomika | České akcie | Členské země Evropské unie | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex Exchange | Forexu | FX spot | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční portfolio | Investiční zprávy | Investing | Irsko | J&T Banka | J&T | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz kanadského dolaru | Kurz rublu | Kurz švýcarského franku | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodování s CFD | Ocenění akcií | Online obchodování | Patria Finance | PayPal | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Slovník pojmů | Saxo Trader | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | SWIFT | Švýcarská banka | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webináře | WTI | WTI ropa | XTB.cz | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | Obchodní pravidla | ATR | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | CEPS | Donchian kanál | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Operativní marže | Petr Kellner | Range | ROCE | Tier 1 | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Cena / účetní hodnota | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Bod zlomu | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | WebTrader | Miliardář | Bohatý | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Genesis | Retail | Burze | Co je CFD | Důležitá historická data | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Burzovní společnosti | Česká bankovní asociace | Home Credit | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | PVM | Zvyšování sazeb | Trade Navigator | Specialista na investice | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Mobile trader | Stock Exchange | Londýnská akciová burza (LSE) | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | SEB | Limitní příkazy | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Strategie komodit | Fidelity International | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | White Label | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Devalvace čínského jüanu | Investice do technologií | Měny zemí G-10 | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Britský ministr financí | Odchod z Evropské unie | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Finančnictví | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Propad | GER30 | Německý index DAX | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Americká ropa WTI | Režim devizových intervencí | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výzkumná společnost | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Úvěrové krize | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Japan Exchange Group | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéř | Poplatky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní maxima | Britská vláda | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Kapitálové strategie | Alphabet | ČTK | Mini loty | Bankovní společnost | Rada MMF | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mercedes | Audi | IHS Markit | SaxoTraderGO | Flash Crash | Klamání investorů | LCH Clearnet | Ruské akcie | Skupina PPF | Cena palladia | Inflace ve světě | Breakout Trader | Bitcoin Cash | Akcie Tesly | Investiční specialista | Investiční firmy | Obchodování s cizími měnami | Pavel Drahotský | GlobalMarkets | Technologie blockchain | Obchodování s investičními nástroji | Hodnota všech kryptoměn | Měnové obchody | LYNX Trading | Investiční nástroj | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Estee Lauder | Air Berlin | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Craig Wright | Obchodování na trzích | Kryptoměnové burzy | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Zonky | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | Německá centrální banka | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | Renaissance Capital | Globální růst | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Domácí měna | Výplaty dividend | Royal Dutch Shell | USMCA | Nové peníze | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Intercontinental Exchange | Předpovědi Saxo Bank | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Financial Times (FT) | SaxoWeb Trader | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Makléřská společnost | Globální dluh | Primární nabídka akcií | Německé banky | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Ruská firma | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Riziko recese | Nabídka akcií | Americké společnosti | Akcie a ETF | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Capital Partners | Coffee | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Saudi Aramco | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Thomas Cook | Tamás Varga | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Společnost Deutsche Börse | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Vlastní investice | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Politická situace | Německá vláda | Kryptoměnová burza | LNG | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Obchodní dohody | Skupina ČEZ | CETA | Růst spotřebitelských cen | Růst ruské ekonomiky | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Firma | BAT | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | Borsa Italiana | Studie | Bývalý ministr financí | Index DOW | Americký Senát | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | PSA | GM | Hodnota kybernetické měny | Největší pokles | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | FT | Růst české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Předvolební průzkumy | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | SoftBank Group | General Motors | NTT | Docomo | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Alstom | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Worldpay | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Czech Media Invest | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | R2G | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Impeachment | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Europoslanci | Nálada německých spotřebitelů | Nejziskovější | AT&T | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Lámání rekordů | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Nejlepší akcie | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | Peking | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | Američané | Odškodné | IKEA | Netflix | General Motors (GM) | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Mercedes-Benz | Německá společnost | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | Analytička | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Akcie HP | Ptačí chřipka | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | STNG | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Burzy v Šanghaji | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Cyklické akcie v roce 2020 | Růstové akcie v roce 2020 | Investiční příležitosti v roce 2020 | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie BNP Paribas | Akcie CLP Resources | Akcie KKR & Co Inc | Akcie Cambria Automotive | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Brookfield Asset Management | Akcie Delta Airlines | Akcie Hornbach | Akcie ING | Akcie Alphabet | Akcie Liberty Global | Akcie Groupe FFP | Wubbe Bos | Akcie NN Group | Akcie Discovery Inc | Akcie Discovery | Akcie Klepierre | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Rosstat | Švýcarská banka UBS | Tenza | Převody peněz | Americká společnost | Zrychlení růstu | SEC | Francouzský statistický úřad | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Správci aktiv | Gilead Sciences | Výhled růstu globální ekonomiky | Šířením nového typu koronaviru | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Snížení těžby | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Ekonomické dopady nákazy | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Mince | Tencent | Další vývoj | Nákupy akcií | Letectví | Kabinet | Měny z regionu | Energetické společnosti | Největší propad | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Mimořádná opatření | Banky snižují úroky | Centrální banky snižují úroky | Opatření vlád | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění | Ekologické organizace | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Valné hromady | Unilever | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Politická rozhodnutí | Růst | Německý parlament | United Airlines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Biliony | Fatih Birol | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Unijní země | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Ekonomický propad | Společnost Walt Disney | VW | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | FAO | RBK | IATA | DPH | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Sociální nepokoje | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Devizové rezervy České národní banky | Možnosti obchodování | Dopady koronavirové krize | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Chřipka | Znárodnění | Cena benzínu | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výpadky | Activision Blizzard | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | EP | Rozvíjející se země | Chesapeake Energy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Sociální síť | Institut GfK | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Úřad INSEE | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Energetická společnost | Sazka Group | Maloobchod | Gilead | Společnost Gilead | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Státy eurozóny | Zadlužení | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské země | RBI | PPF Telecom Group | Auta | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Zboží z Číny | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Renault | Fischer | Spoluzakladatel | Společnost Lufthansa | OKD | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Salesforce | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Střední Evropa | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Start-upy | Německé vládní strany | Berlín | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Hertz Global Holding | Hertz Global | ProSiebenSat.1 Media | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Covid | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Skupina Smartwings | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Společnost Uber | Ant | Sony | Japonská společnost | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Americká společnost Apple | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Investice EBRD | Burzovní hodnota | Index Ventures | Insolvence | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Důvěra | Rekordní deficit | Ant Group | Odhad vývoje ekonomiky | Pokles ruské ekonomiky | Hyundai Motor | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | VHM | Veřejný dluh Británie | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Americký soud | SPAC | Klimatické změny | Kroger | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Celkové investice | Zadlužení Německa | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Tokijská burza | Tokijská akciová burza | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | ACS | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Frakování | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | iPhone | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Intel | Moneta | Odklad splátek | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Společnost Pfizer | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Tranzit ruské ropy | Stock Spirits | Diem | Ministerstvo energetiky | Zelené investice | Tesco | Akcie americké společnosti | Diem Association | Norwegian Air Shuttle | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Celní války | Počasí | SOLEK | Autopůjčovna Hertz | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Holdingové společnosti | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | MJ | Agentura Interfax | Polská společnost | Deliveroo | Očkování proti covidu | BlackBerry | Express | J&J | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Poslanci Evropského parlamentu | FTX | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Historické mince | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | V4 | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Rohlik Group | PPF Telecom | Siemens Energy | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | ČSA | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | SLR | Discovery | Ladislav Bartoníček | EDF | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Harley-Davidson | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Plán obnovy | EEX | Turów | Těžaři | Německé společnosti | Renáta Kellnerová | Zisk před zdaněním | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Ruský ministr | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Akcionáři Monety | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Výroční zprávy | Pivovar | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | Odvětví | Divize | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Chování | Ovlivňování | Take-Two Interactive | Takata | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | CVC Capital Partners | CVC | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Prazdroj | Platební síť | ANO | Uhlí | Puma | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Společnost AT&T | WarnerMedia | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Jaroslav Haščák | Telecom | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Vylepšení teorie aukcí | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Společnost | Nexi | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Broadcom | | CMA | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Evernym | Letadlo | Úpis nových akcií | Společnost China Mobile | PGNiG | Sekyra Group | Základní sazba | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Facebook Ireland | Srí Lanka | Diamant | Hry | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Společnost Allwyn | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Ruská vojska | MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Zpřísnění sankcí | Naftogaz | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Zákaz dovozu ruské ropy | Tlak na Rusko | Řetězec | Štěpení | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Značné riziko | Kanceláře v Moskvě | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Atlantia | Akcie italské společnosti | Hrubý domácí produkt Ruska | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Miliardář Elon Musk | Rostoucí ceny energií | Ruská federace | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Společnost Naftogaz | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | iPhone 14 | Společnost Sony | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Bolest | Státní plynárenská společnost | Zasedání Rady guvernérů | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | LiveWire | Energetický trh | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Camelot | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Ukrenergo | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Evoluce placení
Evoluce svíčky
Evolv
Evolv Technology
Evoqua Water
Evoqua Water (AQUA)
Evraz
Evropa
Evropská agentura pro léčivé přípravky
Evropská automobilka Volkswagen

Následující klíčová slova

Evropská banka pro obnovu a rozvoj
Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD)
Evropská bankovní federace
Evropská bankovní federace (EBF)
Evropská burza
Evropská centrální banka
Evropská centrální banka kurz
Evropská centrální banka kurzy
Evropská data
Evropská divize Sberbank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
ACM
ThinkMarkets
CMS Forex
reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít