22.11.2018 1) Členské státy Evropské unie dostaly od šéfa unijních summitů Donalda Tuska návrh politické deklarace o vztazích mezi EU a Británií po odchodu ostrovní země ze společenství. Tusk to oznámil na twitteru s tím, že na textu se na pracovní úrovni shodly vyjednávací týmy obou stran. V zásadě na dokumentu podle něj panuje shoda i na politické úrovni, musí jej ovšem v neděli na summitu ještě potvrdit šéfové států a vlád.
13.11.2018 Euro a britská libra dnes posilují vůči americkému dolaru díky nadějím na dosažení dohody o podmínkách plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Dolar tak sestoupil z pondělního 16měsíčního maxima vůči koši předních měn.
19.10.2018 1) Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 % ze 6,7 % v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.
10.10.2018 Roztržka Itálie s Bruselem kvůli výši rozpočtového schodku Říma prudce zvyšuje výnosy italských státních dluhopisů na nová maxima. Dvě ratingové agentury zvažují, zda Itálii sníží rating pouhý jeden stupeň od neinvestiční, spekulativní kategorie nazývané junk. Trhy hýbají s cenou tak, aby se v ní odrazila možnost, že největší trh státních dluhopisů v eurozóně přijde o investiční rating. Velcí investoři do dluhopisů se však domnívají, že snížení ratingu do neinvestičního pásma je nemyslitelné kvůli politickým faktorům a hrobě rizika nákazy.
02.10.2018 1) Většina asijských akciových trhů dnes klesla, když byly pod tlakem obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Pozornost poutalo také zasedání australské centrální banky (Reserve Bank of Australia), které však žádné překvapení nepřineslo, základní úroková sazba zůstala na 1,50 %.
05.09.2018 1) Evropské akciové trhy v polovině týdne oslabují. Napětí a obavy kolem obchodních válek a problémů zemí jako jsou Turecko a Argentina se dále zvyšují a vyhánějí investory z rizikovějších aktiv. Hlavní tlak se soustřeďuje na sektor těžby a zpracování surovin, v minusech jsou ale všechny hlavní sektory.
08.08.2018 1) Růst vývozu z Číny v červenci navzdory novým americkým clům nečekaně zrychlil, výrazně se však zvýšil i dovoz díky solidní domácí poptávce. Přebytek obchodní bilance klesl na 28,05 miliardy USD (617,5 miliardy Kč) z červnových 41,47 miliardy USD. Přebytek obchodu s USA se sice mírně snížil, zůstává však blízko rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
07.05.2018 Společnost Pimco už za dob, kdy v ní vládl „dluhopisový král“, ráda přicházela s novými koncepty. Mimo jiné tak v pokrizových letech začala hovořit o novém normálu, který později trochu překřtila, ale princip zůstal nezměněn: Pohybujeme se v novém prostředí, které sebou kvůli řadě dlouhodobých faktorů nese pomalejší tempo reálného a nominálního růstu a také nižší sazby (reálné a nominální a to jak ty skutečné, tak rovnovážné). V jedné ze svých posledních analýz Pimco zauvažovalo nad tím, jak na sebe pasuje ne zrovna radostný dluhový vývoj ve světě a právě nověnormálový scénář vývoje v globální ekonomice.
17.04.2018 Prezident USA Donald Trump se rozhodl nominovat do Rady guvernérů americké centrální banky (Fed) ekonoma Richarda Claridu (60) a bankovní regulátorku Michelle Bowmanovou. Pokud nominaci potvrdí Senát, stane se Clarida místopředsedou Rady guvernérů a Bowmanová členkou rady, uvedl včera Bílý dům.
11.07.2017 Řecko by se mohlo vrátit na trh dluhopisů pro nové peníze už za několik týdnů. Agentuře Reuters to dnes řekli informovaní bankéři a investoři. Zájem o řecké dluhopisy ve finančních kruzích vzrostl zejména poté, co se řecký ministr Euklidis Tsakalotos minulý měsíc setkal v Londýně s investory.
07.07.2017 1) V severoněmeckém Hamburku začalo dnes dopoledne jednání zemí G20. Prvním bodem programu je boj proti terorismu, tedy téma, které by mělo členské státy spíše spojovat. Kontroverznější témata jako volný obchod nebo ochrana klimatu přijdou na program odpoledne.
02.01.2017 Vyspělé trhy a zejména ty americké se stále nechávají vést na pochybné vlně prezidentského optimismu a hlasů volajících po větší skepsi je zatím dost málo (i pokud k nim započítám ten můj nevýznamný). Velmi rozdílná očekávání naopak můžeme u významných investorů a ekonomických myslitelů nalézt u rozvíjejících se trhů (EM).
21.11.2016 Výsledek amerických prezidentských voleb a následně možnost expanzivnější fiskální politiky americké vlády, opatrnějšího Fedu a růst protekcionismu vytváří nové podmínky pro vývoj na rozvíjejících se trzích. Někteří investoři už na tuto novou situaci reagovali, valuace akcií na rozvíjejících se trzích klesly a snížil se i objem peněz, které tímto směrem proudí. Podle našeho názoru je ale celá věc složitější a investoři by měli rozlišovat mezi jednotlivými trhy.
09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabili...
09.11.2016 Už v první polovině tohoto roku jsme očekávali, že se ceny ropy vrátí na úroveň kolem 50 dolarů za barel. Ta stabilizuje těžbu ve Spojených státech a je v souladu s vyrovnaným růstem poptávky po ropě. Ceny ropy se nyní na této úrovni pohybují. Investoři čekají, co vzejde ze setkání zástupců zemí OPEC naplánovaného na konec listopadu. My čekáme, že v roce 2017 se budou ceny ropy pohybovat mírně nad 50 dolary za barel.
17.06.2016 Skupina europoslanců vyzývá Evropskou centrální banku (ECB), aby zvážila možnost podpory ekonomiky...
07.04.2016 Evropská centrální banka (ECB) je v případě potřeby připravena k dalšímu uvolňování měnové politiky...
25.03.2016 Přední světový dluhopisový fond Pimco vyzval centrální banky, aby v rámci snahy o podporu ekonomiky...
17.02.2016 Od začiatku finančnej krízy znížili centrálne banky po celom svete menovú politiku viac ako 600 krát. Niektoré dokonca na nulu, čím vznikla politika ZIRP: politika nulových úrokových sadzieb. Nula sa považovala dlhodobo za úroveň, pod ktorú nebolo možné poklesnúť. Nikto si nevedel predstaviť situáciu, aby sa platil za požičanie kapitálu. Situácia sa ale mení a záporné úrokové sadzby sú tu a spolu s ňou politika NIRP. Výsledky neštandardných menových politík ale nie sú príliš oslnivé. Poďme sa pozrieť na dôvody, ktoré za tým stoja.
29.12.2015 Masu ľudí je len veľmi ťažké poraziť, ak ste jej súčasťou. Preto niekedy ak chcete zvíťaziť, musíte sa od "davu" odtrh...
09.10.2015 Komodity mají v tomto týdnu nakročeno k nejvyšším ziskům od roku 2012. Za dobrým výkonem stojí pokles rizikové averze a návrat důvěry na trhy, který přitáhl likviditu velkých hráčů. Naopak nebylo zveřejněno mnoho fundamentů, které by komoditní (a také akciovou) rally podporovaly. Bloomberg Commodity Index roste v pátek odpoledne od počátku pondělní seance až o 4,6 %. Jedná se zatím o nejvyšší týdenní růst od konce června 2012, kdy index přidal 5,6 %. Index dosáhl svých 16letých minim v srpnu. Od té doby už roste o téměř 8 %.
09.08.2015 Světová ekonomika se pohybuje nebezpečně blízko deflaci, tedy všeobecnému poklesu cen, domnívá se respektovaný americký investor Bill Gross. Poukazuje hlavně na hluboký pokles cen komodit. "Jakmile se objeví náznak deflace, situace se zvrátí a začne se vyvíjet špatným směrem," řekl Gross rozhlasovému servisu agentury Bloomberg.
03.02.2015 Americké akcie se včera opět odrazily výše poté, co otestovaly prosincové minimum 1978,6 a také se přiblížily 200-denn...
23.01.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) podpořit ekonomiku eurozóny nákupem státních dluhopisů...
20.01.2015 Americké burzy byly včera zavřeny kvůli uctění památky Martina Luthera Kinga. Švýcarské akcie včera zastavily propad a odrazily se k 1,2% růstu. Švýcarská ministryně financí uvedla, že švýcarská ekonomika se vyrovná s prudkým posílením franku. Očekává, že kurz vůči euru se ustálí okolo úrovně 1,1. Ropa včera opět klesala – WTI pod $48 a Brent pod $49.
09.01.2015 Americké akcie si připsaly největší zisky za poslední tři týdny a indexy opět prorazily nad 50-denní klouzavé průměry....
10.07.2014 Doba věčnosti je tady. Věčnosti nízkých úrokových sazeb, kterých se jen tak nezbavíme. Věčným standardem se staly nadměrné zisky akciových trhů...
05.01.2014 Přední světový dluhopisový fond Pimco loni zažil nejhorší rok za zhruba dvě desítky let. Údaje společnosti Morningstar ukázaly, že investoři z něj v průběhu roku vybrali 41,1 miliardy dolarů. Je to nejvíce od roku 1993, kdy Morningstar začal výkonnost fondu sledovat.
04.12.2013 Politika levných peněz, kterou praktikují centrální banky USA (Fed), Japonska a dalších zemí, vytváří cenové "bubliny" na trzích a stále více ohrožuje světovou ekonomiku a globální kapitálové trhy. Uvedl to včera podle agentury Reuters spoluzakladatel a šéf předního světového dluhopisového fondu Pimco Bill Gross.
21.10.2013 Globální investoři přestávají emerging markets házet od jednoho pytle a začínají mezi nimi bedlivě rozlišovat. Odlišný vývoj zpochybnil soudržnost skupiny BRIC, tlak následovaný lepší nadějí na obrat k růstu nyní stratégové předpovídají uskupení BIITS. Jako investičně atraktivní je nahlížena Česká republika, spolu s Mexikem či Jižní Koreou.
02.10.2013 Ve Spojených státech pokračuje ping pong mezi republikány a demokraty, kteří si posílají a zamítají návrhy na východisko z politického patu, který odřízl státní sféru od financí a donutil tisíce lidí jít na neplacené volno. Místo konstruktivní debaty se navíc obě politické síly vzájemně především obviňují z toho, kdo současnou krizi způsobil. S nerýsující se vidinou konce platební neschopnosti je podle investičních stratégů vlivných bank lepší vyhnout se do budoucna akciím a vsadit spíše na dluhopisy.
01.10.2013 Manažeři největších a nejznámějších dluhopisových fondů podnikají přípravná opatření pro další fázi strmého úpadku...
20.09.2013 Tento víkend bude důležitý pro Německo i Angelu Merkelovou. Ukáže se totiž, zda nejvlivnější žena Evropy držící opratě...
05.09.2013 Bill Gross, investor a manažer největšího dluhopisového fondu světa PIMCO, radí investorům vsadit na krátkodobý americký dluh, na který se podle něj brzy soustředí zájem Fedu i dalších centrálních bank. Týmy bank JPMorgan a Morgan Stanley naopak otočily od medvěda k býku vůči korporátním dluhopisům evropských firem a tvrdí, že jejich zisky vůči americkým poukázkám budou v relativním srovnání nejsilnější za 17 let.
16.07.2013 Pimco Total Return Fund, největší podílový fond na světě, i v turbulentním červnu zvyšoval držbu amerických státních a hypotéčních dluhopisů, které zatím nakupuje i Fed. Výkonnost fondu v uplynulém měsíci klesla na nejhorší úroveň od propuknutí finanční krize.
05.06.2013 Čtyři významné centrální banky (Bank of Japan, Fed, Bank of England a Swiss National Bank) v současné době silně nafuk...
30.05.2013 Čínská ekonomika přestala odpovídat na prudkou úvěrovou expanzi ve snaze udržet její růst. Novému vedení...
15.05.2013 Společnost Pacific Investment Management Co. (Pimco), pod níž spadá největší dluhopisový fond na světě, omezuje svoje investice do rizikovějších aktiv. Výkonnost finančních trhů podle vedení Pimca rostoucí měrou přestává odrážet poměry ve světové ekonomice.
06.05.2013 Cena zlata přestala nalézat nová minima. Ze dvouletého dna, dosaženého 16. dubna, se futures zotavily o více jak 11 p...
11.03.2013 SPECIÁLNÍ ZPRÁVA O KYPRU: Trojka na Kypru pokračuje v kritických vyjednáváních Kypr bude tento týden pokračovat...
15.02.2013 George Soros a Louis Moore Bacon, největší dluhopisový fond světa PIMCO či investor Jim Rogers. Ti všichni se...
11.02.2013 Většina forex traderů využívá při svém obchodování hlavně technickou analýzu, nicméně pro obchodníky může být zajímavý i fundamentální pohled. Jedním z příkladů je průzkum měn na základě parity kupní síly, což si detailně popíšeme v dnešním článku pomocí takzvaného „Big Mac indexu“.
08.02.2013 V průběhu včerejší obchodní seance si investoři nejvíce všímali komentářů prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho k vyhlídkám eura a eurozóny. Na forexových trzích kvůli Draghiho vyjádřením výrazně kleslo euro proti dolaru i dalším světovým měnám.
05.12.2012 Klienti amerického miliardáře Johna Paulsona v letošním roce opětovně utrpí ztrátu. Hedge-fondům stratéga...
02.10.2012 Pokud Spojené státy nesníží rozpočtové deficity, začnou v tomto desetiletí připomínat Řecko zmítané dluhovou krizí. Uvedl to v dnešním měsíčním investičním výhledu šéf obřího dluhopisového fondu PIMCO Bill Gross. Deficity za vlády prezidenta Baracka Obamy vzrostly zejména kvůli růstu výdajů do bezprecedentních úrovní nad bilion dolarů ročně a státní dluh se zvýšil o téměř 50 procent.
30.08.2012 Prezident ECB Mario Draghi chce prosadit své plány na německé půdě, a bojovat tak za větší fiskální integraci eurozóny, jež by měla zabránit další krizi způsobenou národními dluhy. Domnívá se, že je tu současně možnost následného vytvoření politické unie, jelikož Evropa se potřebuje dohodnout na společném řešení dluhových problémů. Musí však jednat rychle, protože po vzoru Katalánska zažádal nyní u španělského premiéra Mariana Rajoye o finanční pomoc i autonomní region Murcie. Očekává se, že následovat bude Valencie, neboť zbývající prostředky na refinancování stávajícího dluhu ze záchranného fondu rychle mizí. Indexy akcií zaznamenaly různorodý pohyb – britský FTSE 100 stáhl akcie dolů s poklesem -0,56 %, francouzský CAC 40 oslabil o -0,51 %. Švédský OMX a nizozemský AEX po předchozí ztrátové seanci poskočily směrem vzhůru, OMX o 0,47 % a AEX 0,28 %. EUR/USD včera oslabil a nyní se obchoduje na hodnotě 1,2536, kurz GBP/USD zůstal beze změny na 1,5833.
04.06.2012 Třetím měsícem v řadě se v květnu velké hedgeové fondy prokazatelně stahovaly ze svých investic na poli komodit. Rýsují tak nejdelší sestupnou sérii od finanční krize roku 2008. Nejvíce medvědí nálada od počátku roku vládne na mědi, ropě, zlatu a stříbru, obilí i topném oleji, ukazují data Commodity Futures Trading Commision (CFTC), podle kterých fondy v posledním květnovém týdnu omezili své čisté pozice v komoditních futures a opcích o 8,1 procenta na 620.715 kontraktů a od počátku května kumulovaně o 26 procent. Euro proti americkému dolaru k počátku června padlo na 23měsíční minima, nezaměstnanost v eurozóně vylétla na 11 procent a nečekaný růst vykázala i ve Spojených státech. Je to jen o síle amerického dolaru? Ne zcela, snaží se svou analýzou ukázat Citi.
15.05.2012 Evropa - Trhy se stále ještě vzpamatovává z nestability Řecka, poněvadž další den...
05.04.2012 Mezinárodní měnový fond (MMF) včera schválil vyplacení dalších 5,17 miliardy eur ze záchranného úvěru.
26.03.2012 Americká ekonomika potřebuje dosáhnout rychlejšího tempa růstu k zajištění tvorby dostatečného množství pracovních míst a poklesu nezaměstnanosti, řekl dnes ve svém projevu guvernér centrální banky USA Ben Bernanke. Ačkoli pokles míry nezaměstnanosti na 8,3 procenta v únoru je podle něj dobrou zprávou, vidí potřebu trhu práce dále pomoci pokračováním v „akomodační“ měnové politice. Tato slova si trhy logicky vysvětlují jako zvýšenou pravděpodobnost realizace dalšího kola kvantitativního uvolňování.
21.03.2012 GBPUSD výrazně poklesl po zprávách, že schodek rozpočtu ve Velké Británii vzrostl výrazně více...
19.03.2012 Vše začíná pučet, příroda se probouzí, lidi začínaj grilovat, OBI narvaný, všude se něco pálí a uklízí ... Spící růženka Evropa by se mohla začít probouzet :)
14.03.2012 Americká centrální banka (Fed) nechala podle očekávání základní úrok v pásmu nula až 0,25 procenta, kde jej hodlá ponechat minimálně do konce roku 2014. Fed po zasedání svého měnového výboru poznamenal, že stav americké ekonomiky se zvolna zlepšuje, potíže ale přetrvávají na realitním trhu. Renomovaný manažer dluhopisového fondu PIMCO Bill Gross ale zprávu Fedu podrobil kritice. Fed drží sazby na nule už od konce roku 2008.
02.02.2012 Situácia na finančných trhoch bola včera optimistická. Globálne PMI výrobného sektora zaznamenalo za január rast k 51,2 z decembrového údaju 50,5. Lepšie výsledky sme mali včera možnosť vidieť z krajín ako Austrália, Čína, India, Nemecko, Eurozóna a UK. Výsledky z US síce zaostali za očakávaniami, no aj tak išlo o najsilnejší výsledok od júna 2011. Sklamaním bol výsledok ADP zamestnanosti z US, ktorá sleduje počet novovytvorených pracovných miest v súkromnom sektore. Výsledok skončil na úrovni 170 tis. oproti očakávaniam 200 tis. Po týchto dátach sa očakávania pre piatkové NFP príliš nezmenili, nakoľko dáta ADP sú veľmi volatilné. Zaujímavé napríklad je, že finančný sektor, ktorý oznamuje prepúšťanie zamestnancov takmer každý druhý deň, vygeneroval podľa ADP až 9 tis. pracovných miest.
20.01.2012 Situácia na finančných trhoch bola včera opäť pozitívn...
04.01.2012 Dlouhodobý proces kontinuálního tisknutí peněz nás dostal do situace, kdy věřitelé (skoro) nikomu nevěří. Na světovou ekonomiku navíc nyní neblaze působí na jedné straně politika rekordně nízkých úrokových sazeb se svými nezamýšlenými dopady a na straně druhé inflační expanze pod taktovkou centrální banky. Taková je situace na začátku roku 2012 podle Billa Grosse, jednoho ze zakladatelů největšího dluhopisového fondu na světě a známého pod zkratkou PIMCO. Dnešní svět podle něho trpí přílišným množstvím dluhů, slabou důvěrou a náchylností k naprostému kolapsu.
03.01.2012 Přelom roku přinesl výrazný nástup hedgeových fondů do dlouhých pozic na komoditách. Jejich čisté pozice v rámci komoditních futures narostly o 18 procent na bezmála 537 tisíc kontaktů. Prudce mizí sázky na další pokles cen mědi, ropy, obilí, kakaa a dalších potravin. Opak se ale děje na zlatu a dalších drahých kovech. George Soros na zlatě trvá na bublině a konci býčího trendu, manažeři dalších fondů jsou opatrnější, nástup k dalšímu růstu ale u něj čekají až před koncem roku 2012.
23.12.2011 Podobně jako Paul Krugman jsem zmatený z toho, co v článku pro Financial Times tvrdí Bill Gross. Podle jeho názoru Fed tím, že drží sazby nízko, tlačí finanční systém do oddlužení. Politika Fedu tak ve skutečnosti brzdí oživení americké ekonomiky. S tímto závěrem bych souhlasil, ne však proto, že je monetární politika příliš uvolněná, ale proto, že je příliš utažená.
18.11.2011 Sázka Německa na to, že pořádek v rozpočtové politice zadlužených zemí eurozóny udělá neviditelná ruka trhu, je velmi nebezpečnou hrou, prohlásil Laurence Fink, šéf BlackRock, a po dlouhé době tak našel společnou řeč s Billem Grossem (PIMCO). Druhý jmenovaný šéf největšího dluhopisového fondu na světě přikývnul s tím, že Evropa nyní představuje největší riziko pro ekonomiku Spojených států. Obě společnosti jsou přitom velmi významnými hráči mezi institucionálními investory – jejich hlasu dodávají na síle i aktiva v hodnotě 4,7 bilionu dolarů, které dohromady spravují.
18.11.2011 Nejdůležitější věcí, kterou nám letošní rok ukázal, je rozhodující role státu v ekonomice. V USA je to patrné na operaci Twist či na nedostatečných fiskálních výdajích a úsporných opatřeních. Pro Bloomberg to uvedl jeden z šéfů společnosti Pimco Bill Gross. Jeho kolega Mohamed El-Erian k tomu podotkl, že v Evropě trvalo velmi dlouho, než její vedení pochopilo hloubku problémů. Zbytek světa pak letos „zmateně hledí na to, jak mohou mít Spojené státy a Evropa tolik problémů“.
17.08.2011 Včerajšie stretnutie Merkelovej a Sarkozyho neprinieslo žiadne nov&am...
17.08.2011 Stretnutie Merkozy – prvé kroky k fišk&aacut...
18.07.2011 Širší dopady, než v případě kolapsu Lehman Brothers, očekávají analytici německé Deutsche Bank v p...
13.07.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...
13.07.2011 Aj napriek zníženiu ratingu Írska nevidíme na t...
25.05.2011 Aj keď včerajší deň dopadol pre väčšinu komodít pozitívne, celkovo im stále chýba väčšia hybnosť k novým ziskom. Ani zvýšenia odhadov ceny Goldman Sachs im nakoniec nepomohli k preraziť rezistencie a počas noci sme na trhu videli výpredaje rizikových aktív. Ropa Brent nedokáže prelomiť silnú rezistenciu na úrovni $113 a WTI bojuje s rezistenciou $100. Mierne strácajú dokonca aj drahé kovy, čo je však prirodzené po ich silnom raste, ktorý poukazuje na výraznú preferenciu investorov v tejto oblasti. Dnes budeme mať opäť jeden z tých dní, keď sa k slovu môžu dostať medvede...
25.05.2011 "aktuálne sledujeme náznaky, ktoré smeruj&...
26.04.2011 Tento týždeň sa oči investorov budú upierať na zajtrajšie zasadnutie FOMC (výboru pre operácie na voľnom trhu vo FEDe).
31.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...
31.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...
31.03.2011 "USA pravdepodobne budú musieť&nb...
25.03.2011 25.03.2011, Autor: John J. Hardy, FX Consultant, Saxo Capital Markets, www.saxob...
25.03.2011 25.03.2011, Autor: John J. Hardy, FX Consultant, Saxo Capital Markets, www.saxob...
15.03.2011 Značně nevhodně v situaci, kdy Japonsko prochází nejhorší přírodní, lidskou a ekonomickou kata...
07.01.2011 Viac ako dva a pol percenta. To je sila, ktorú euro stratilo voči doláru od začiatku roka. A to máme za sebou necelý prvý obchodný týždeň roka 2011. Časť trhu to považuje za začiatok pohrebu eura, ktorý by mohol trvať po väčšinu toho roka. Dolár pokračoval vo valcovaní „zvyšku sveta“ a diktoval devízovému trhu napriek tomu, že celkový sentiment trhu nebol extra negatívny. Jednoducho na trhu sa začína hrať hra "Play the US recovery", teda stávky na rast sily dolára pre, ako ukazujú posledné US čísla, znova s zrýchľujúce sa momentum obnovy US ekonomiky. Dolár tak je okrem bezpečného prístavu v čase averzie voči riziku vnímaný už aj ako fundamentálne bezpečný prístav. Euru naopak neprospieva opäť mimoriadne vyostrená situácia na európskom dlhopisovom trhu (náklady na refinancovanie portugalskej vlády 6-mesačnými pokladničnými poukážkami narástli o 85%!, rizikové prirážky gréckych 10- ročných dlhopisov na historických maximách voči nemeckým). To je tak jasný dôkaz toho, že investori neoplývajú ani štipkou dôvery v to, že eurozóna si dokáže svoje veci včas a bezproblémovo vyriešiť. Nemožno sa tak diviť tomu, že predaj eura je teraz „sexi,“ a zrejme dlho takto aj ostane.
06.01.2011 Z US ekonomiky k nám chodia v poslednom čase samé "bezoblačné" správy o rastúcom mom...
04.01.2011 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
04.01.2011 Najvyššia miera inflácie v Eurozóne od novembra 2008 dnes pomohla jednotnej mene k zi...
21.12.2010 EUR v Asii posiluje poté, co opět otestovalo 200denní pohyblivý průměrKomentáře k dění na trhu:EU...
23.11.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
26.10.2010 Ben the Boss a jeho zbrane!Nálada na trhu sa v noci kontinu&aacut...
20.10.2010 Obrovskou pozornost si včera v dopoledních hodinách získalo překvapivé rozhodnutí čínské centrální ban...
15.10.2010 "Japonské QE nefungovalo, lebo bolo moc malé, USA by tak nemali urobiť rovnakú chyb...
22.09.2010 Hlavným fundamentom ktorým ovplyvňoval kurz dolára...
21.09.2010 Bude tlačiarenský Rambo ešte driemať?Silný kon&am...
20.09.2010 Páteční obchodování na londýnském a newyorském trhu brzy otupilo ostří vzestupu ochoty riskovat, ...
13.07.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
13.07.2010 Začátek týdne znamenal pro euro další propad. Proti dolaru oslabilo o -0,41% a v závěru p...
13.07.2010 Akciový trh v Číne bol ten subjekt, ktorý mal hl...
13.07.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Najdôležitejšou udal...
13.07.2010 Akciový trh v Číne bol ten subjekt, ktorý mal hlavný vplyv na obchodovanie na devízovom trhu. Tu s...
25.05.2010 Počas nočnej obrátky sme na akciových trhoch v Ázii...
13.05.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
13.05.2010 "Opakujem, grécka kríza sa stáva globálnou."...
04.05.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
04.05.2010 Ani záchranný balíček vo výške 110 mld. EUR neuchráni Grékov pred "stratenou dekádou"...
04.05.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Akciové trhy v ázijskom regióne dnes nenasledo...
23.04.2010 Okrem toho, že počas noci nesvietilo klasické slnko, temno sme mali aj z iných dôvodov. B...
23.04.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Okrem toho, že počas noci nesvietilo klasic...
23.04.2010 "Áno grécka situácia sa stane ešte horšou a mor sa rozšíri na rast výnosov vládnych dlhopisov ostatných krajín."