Pondělí 26. září 2022 01:19
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading Room
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Návratnost

img

Tuzemské banky nabízí Fialově vládě „obchod“: daly by až 50 miliard na pomoc ekonomice výměnou za to, že na ně kabinet neuvalí válečnou daň. Lidem by například pomohly se splátkami hypoték

22.09.2022 Česká bankovní asociace, jež sdružuje 34 tuzemských bank a představuje tak více než 99 procent tuzemského bankovnictví, nabízí Fialově vládě „obchod“. Členské banky by zajistily české ekonomice podporu až za 50 miliard korun. Výměnou za to by vláda upustila od svého záměru zavést válečnou daň právě na banky. Banky by v rámci uvedeného až 50miliardového podpůrného balíku mohly finančně podpořit například zajištění dostupného bydlení nebo poskytnout finance do rozvoje dopravy a dopravních projektů či digitalizace, případně také pomoci občanům s jejich závazky v podobě hypoték či úvěrů.
img

Raiffeisenbank financuje investice do fotovoltaiky nejen jako součást energetické bezpečnosti firem

20.09.2022 Raiffeisenbank financuje investice na nákup fotovoltaické elektrárny (FVE) a souvisejících technologií jako energetického řešení pro firmy s cílem zvýšení energetické samostatnosti a bezpečnosti firem a snížení nákladů na energie.
img

U ČSOB lze na spořicím účtu získat výnos až 5 % p.a.

19.09.2022 Spořicí účet skupiny ČSOB nově vynáší až pět procent ročně. Tento výnos platí při založení Spoření s bonusem online v mobilním bankovnictví ČSOB Smart nebo v internetovém bankovnictví. Úroková sazba bude v rámci kampaně garantovaná až do 2. dubna 2023 a platí při zůstatku do jednoho milionu korun.
img

Invesco: Čtvrtletní výkonnost cen zlata

24.08.2022 Na konci loňského roku došlo k poklesu reálných úrokových sazeb do záporných hodnot. To je prostředí, které podporuje cenu zlata. Zlato bylo v minulosti vyhlašováno jako "bezpečný přístavu" a "zajištění" proti inflaci. Vlastnictví společností těžících zlato poskytuje expozici vůči rostoucí ceně zlata, ale také nabízí potenciál zhodnocení kapitálu a dividend. Jak je na tom zlato nyní, když se situace obrátila?
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond vykázal v prvním pololetí největší ztrátu v historii

17.08.2022 Norský státní investiční fond má od ledna do června největší pololetní ztrátu ve své šestadvacetileté historii, prodělal 1,68 bilionu norských korun (4,2 bilionu Kč). Přestože rostly ceny plynu, nedařilo se akciovým trhům, do kterých tento největší fond svého druhu na světě masivně investuje. Takzvaný ropný fond, který v Norsku spravuje peníze získané z prodeje ropy a zemního plynu, to dnes uvedl na svém webu.
C:\fakepath\trhy-08082022.png

Americký trh práce šokoval

08.08.2022 Bedlivě sledovaná data z trhu práce ve Spojených státech v pátek překonala očekávání analytiků na všech frontách a vůbec se nerýmovala s technickou recesí, kterou si největší světová ekonomika v uplynulých dvou čtvrtletích prošla. Pracovních míst se v červenci vytvořilo o 300 tisíc více, než bylo očekáváno, stejně tak mzdy přidaly o 0,3 % více a míra nezaměstnanosti klesla na 3,5 %, což znamená návrat na 53letá minima.
img

Moneta: Podstatný růst čistého zisku kvůli rozpouštění opravných položek

28.07.2022 Moneta Money Bank dnes ráno oznámila výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku, které podstatně vzrostly v meziročním srovnání. Pozitivní vliv mají vysoké úrokové sazby a na úrovni čistého zisku rozpouštění opravných položek. Výsledky jsou ve shodě s konsensem, malý rozdíl je u čistého zisku, který je o 6 % lepší, než se čekalo. Moneta zopakovala své celoroční cíle.
C:\fakepath\energie-26072022.png

Jak se bránit zvyšování cen energií

26.07.2022 Na současné zdražení ceny elektřiny, plynu nebo benzínu se dá dívat i z investičního hlediska. Vyplatí se výměna plynového kotle za tepelné čerpadlo? Dá se případně investovat nebo uspořit v energiích jinak, že by výnos kompenzoval vyšší náklady na vytápění?
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Sledujte v první řadě inflaci

28.06.2022 Centrální banky během jara přešly do tvrdého boje proti inflaci. Zatímco do únorové ruské invaze na Ukrajinu se hlavní měnové instituce snažily balancovat mezi hospodářským a cenovým růstem a inflaci považovaly za dočasný výkyv, s prudkým růstem cen energií a zemědělských komodit způsobených primárně putinovou válkou už je všemu jinak.
C:\fakepath\trhy-14062022-1.jpg

Kam až trhy padnou?

14.06.2022 Můj dnešní blog je spíše úvaha o aktuálním tržním prostředí inspirovaná úžasnou knihou od Howarda Markse na téma tržních cyklů, kterou nyní čtu. Myšlenky obsažené v knize krásně zapadají do aktuálního tržního kontextu a velmi mi pomohly dívat se na trhy zcela jiným způsobem než doposud.
C:\fakepath\akcie-10062022.png

Akciím se nelíbí rostoucí inflace

10.06.2022 Americká inflace dnes překvapila trhy, když místo očekáváné stagnace na meziročních 8,3 % zamířila na 8,6 %. Vrcholu v růstu cen tak ve Spojených státech stále nebylo dosaženo a je jasné, že Fed bude muset více šlapat na brzdu, aby ekonomiku zchladil.
img

Potenciální nákup akcií Starbucks Corporation (SBUX) (spotřebitelský sektor/restaurace)

24.05.2022 Akcie Starbucks již byly pod tlakem pandemického faktoru COVID-19, vnitřních finančních důvodů a poté pod tlakem politického rozhodnutí opustit Rusko vedlo ke ztrátě části zisku a nedůvěře několika investorů. Ale ty nejdůležitější problémy, byť ne kritické, jsou přítomnost záporného vlastního kapitálu, vysoká úroveň dluhu a neatraktivní hodnoty poměru cena/zisk (P/E) 19,58x oproti hodnotě 17,1x v odvětví a 15,1 x na trhu, stejně jako poměr ceny a zisku (PEG), který je 1,4x. Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu ve výši 16,024 miliardy USD je 8,761 miliardy USD, ale zároveň je dluh společnosti dobře pokryt provozním cash flow ve výši 33,1 % a je kompenzován 11,5násobným pokrytím EBIT. Vysoká výše dluhu vznikla na pozadí zpětného odkupu akcií společností. Kvůli kapitálové disparitě je obtížné odhadnout návratnost vlastního kapitálu (ROE) Starbucks. Obecně nebyly za poslední 3 měsíce zjištěny žádné znepokojivé události a ani nebyly pozorovány důvěrné prodeje akcií.
img

Akcie JPMorgan rastú, keďže banka očakáva vyššie úrokové výnosy

23.05.2022 Akcie JPMorgan Chase & Co (JPM.US) v pondelok vyskočili o viac ako 7,0 % po tom, čo jedna z veľkých investičných bánk zrušila svoje finančné vyhliadky pre čistý úrokový výnos a uviedla, že 17 % návratnosť hmotného kmeňového majetku „zostáva naším cieľom, čo môže byť dosiahnuté v roku 2022“. Je to obrovská zmena rétoriky v porovnaní so začiatkom tohto roka, keď finančný riaditeľ Jeremy Barnum varoval, že protivietor, vrátane rastúcich nákladov spôsobí, že spoločnosť nesplní svoje ciele v nasledujúcich rokoch.
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Pád Terra / Luna ochromil investory

11.05.2022 Jen v průběhu noci kryptoměna Terra/Luna klesla o dalších 75 %. Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších pádů v historii kryptoměn a největší pád mezi TOP kryptoměnami. Projekt klesl z téměř 80 $ na 5 $ za 5 dní. Trh s kryptoměnami pozorně sleduje nejnovější zprávy o projektu, jehož kolaps je přirovnáván k bankrotu Lehman Brothers v roce 2008.
img

EUR/USD: Euro se potácí ve větru

02.05.2022 Když se ekonomika potácí ve větru, investoři skupují státní dluhopisy. Naopak, když je silná, prodávají se dluhové cenné papíry a jejich návratnost roste. Zatímco USA zažily v dubnu největší nárůst výnosů státních dluhopisů za 13 let, eurozóna je jiný příběh. Její ekonomika je slabá. Expanze úrokového diferenciálu u amerických a německých dluhů je zároveň hlavním důvodem poklesu kotací EUR/USD.
img

Moneta Money Bank: Vyšší úrokový výnos, rozpouštění opravných položek, úpis nových akcií v červnu

28.04.2022 Moneta Money Bank dnes ráno oznámila výsledky za první čtvrtletí tohoto roku. Výsledky jsou v meziročním srovnání podstatně lepší, ale na provozní úrovni v souladu s odhady trhu. Vzhledem k rozpouštění opravných položek ale překonaly na čistém zisku konsensus. Moneta své potvrdila celoroční cíle. K zahájení úpisu nových akcií k vyrovnání transakce se skupinou Air Bank by mělo dojít červnu.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu, poprvé za dva roky

21.04.2022 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu 653 miliard norských korun (1,7 bilionu Kč). Válka na Ukrajině a další globální události měly totiž negativní dopad na akcie a dluhopisy. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Fond je ve ztrátě poprvé od roku 2020.
img

Kryptoměnové doly v Texasu představují riziko nových nákladů

16.03.2022 Navzdory všeobecnému přesvědčení představuje zvýšené zatížení elektrické sítě, které vyžadují kryptoměnové doly, náklady na modernizaci celé sítě. Později se tyto náklady rozloží mezi všechny domácnosti v zemi. To znamená další náklady pro obyvatele, kteří se již letos potýkali s nebývalým nárůstem cen energií.
C:\fakepath\inflace-15032022.jpg

Stagflace a její dopad na finanční trhy

15.03.2022 Dopad pandemie na dodavatelské řetězce i ceny komodit nyní umocnila válka na Ukrajině a s ní spojené sankce proti ruskému režimu. Stagflaci, tj. kombinaci vyšší inflace a nízkého růstu HDP, se tak zřejmě nevyhneme. Jak se v takovém makroekonomickém prostředí daří jednotlivým druhům investic?
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Cena zlata v roce 2022: Jak investovat do zlata?

22.02.2022 Cena zlata v roce 2021 dle mnohých nenaplnila očekávání. Současná nejistota na trzích a rostoucí geopolitické napětí by však mohly k tomuto drahému kovu přilákat investory nazpět. Jaká je tedy prognóza ceny zlata v roce 2022?
img

Warren Buffett investuje miliardu dolarů do Nubank přátelské k BTC, zbavuje se akcií Visa a Mastercard

17.02.2022 „Oracle of Omaha“ má nyní ve svém portfoliu více společností, které mají přímou/nepřímou expozici vůči Bitcoinu a podobným kryptoměnám.
C:\fakepath\usd-jpy-750x375-16022022.jpg

Kde je stále inflace pod 1 %?

16.02.2022 Ve světle bombastických inflačních čísel z dílny Českého statistického úřadu se pojďme podívat, proč musela Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby dříve než ostatní centrální banky. A že pořád existují velké ekonomiky, kde růst spotřebitelských cen řešit nemusejí.
img

Třicetidenní výkonnost Bitcoinu ukazuje, že to není jen další technologická akcie 

15.02.2022 Když se cenový pohyb Bitcoinu začal zrcadlit v pohybu tradičních trhů, někteří ho přirovnávali k technologickým akciím. Její nedávná cenová akce ukazuje opak.
img

Bitcoin za posledních 30 dní překonal technologické akcie v průměru o 12% 

14.02.2022 Bitcoin podle Finbolda v posledních 30 dnech nadále překonává tradiční investiční nástroje, přičemž digitální aktivum vede nad hlavními technologickými akciemi.
img

Evropské akciové trhy zakončily obchodování poklesem

14.02.2022 Investoři analyzují údaje o lednové inflaci v USA, která aktualizovala rekord posledních 40 let. Domácí spotřebitelské ceny minulý měsíc meziročně vzrostly o 7,5 %, zatímco v prosinci vzrostly o 7 %. Jak uvádí Market Watch, rostoucí inflace zvyšuje očekávání agresivnějšího zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fedu).
img

Mallpay a Indigo od Patria Finance vstupují do světa jednoduchých investic. Začátečníkům umožní investovat drobné částky při každé platbě

24.01.2022 Rychlosti, s jakou inflace ukusuje úspory, si všímají už i běžní Češi. Stále více z nich proto hledá nové cesty, jak uložené finance bránit. Nejlepší cestou k tomu jsou investice, se kterými však 94 % dospělých stále nemá zkušenosti. Vyplývá to z průzkumu fintechu Mallpay, který vstupuje do oblasti investování pro začátečníky a ještě letos se v ní chce prosadit. Díky spojení s investiční službou Indigo od Patria Finance přináší ideální nástroj pro první kroky v investičním světě, který umožní jednoduše investovat desetikorunové částky s každým nákupem.
img

Ziskovost bank v EU je vyšší než před pandemií, oznámil unijní bankovní úřad

10.01.2022 Ziskovost bank v Evropské unii se ve třetím čtvrtletí loňského roku zlepšila a dostala se nad úroveň před pandemií. Přispěla k tomu pomoc vlád v době pandemie, díky které se snížil objem problematických úvěrů. Ve své zprávě to dnes oznámil Evropský orgán pro bankovnictví (EBA).
C:\fakepath\Gates.jpeg

Fond, za kterým je Gates, chce investovat až 15 miliard USD do čisté technologie

10.01.2022 Investiční fond Breakthrough Energy Catalyst, za kterým stojí zakladatel společnosti Microsoft a miliardář Bill Gates, plánuje investovat až 15 miliard USD (přes 323 miliard Kč) do projektů zaměřených na čistou technologii v USA, Británii a Evropské unii. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl výkonný ředitel tohoto soukromo-veřejného fondu Jonah Goldman.
img

Tržní hodnota společnosti Apple se blíží 3 bilionům dolarů

15.12.2021 BoA v úterý zvýšila cílovou hodnotu společnosti Apple, těší se totiž na příjmy z produktů virtuální reality. Akcie vyrostly o 0,8%, cílová cena tak byla stanovena na 210 dolarů analytikem BoA Wamsim Mohhanem.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

Equa bank umožňuje klientům vézt se na vlně zelených investic

15.11.2021 Equa bank vychází vstříc rostoucímu zájmu klientů o udržitelné investice a rozšiřuje nabídku těchto fondů o BNP Paribas Multi-Asset Thematic. Investování s Equa bank do fondů, které nabízí, je navíc do 31. prosince 2021 bez vstupního poplatku.
img

Renault odhaduje, že kvůli nedostatku čipů vyrobí o půl milionu aut méně

22.10.2021 Francouzská automobilka Renault odhaduje, že kvůli globálnímu nedostatku čipů vyrobí letos o půl milionu aut méně. To je větší pokles, než odhadovala dříve. Ve třetím čtvrtletí firmě prodej klesl o 22,3 procenta na 599.027 vozů. Výhled zisku na letošní rok ale dnes automobilka ponechala beze změny, neboť auta prodává za vyšší ceny, zatímco náklady jí klesly.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

❗9 nových krypto CFD 🎆

01.10.2021 Trh s kryptomenami dosiahol v posledných rokoch značný pokrok a hlavné digitálne aktíva, ako sú bitcoiny a ethereum, sa stali jednou z najobľúbenejších investícií. Kryptotrh však obsahuje oveľa viac ako len tieto dve najznámejšie kryptomeny. V tejto analýze uvádzame krátky popis deviatich stále viac obľúbenejších kryptomien.
C:\fakepath\koruna-27092021.jpg

ČNB, koruna a akcie

27.09.2021 Dle všech předpokladů by měla Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání zvýšit úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 1,25 %. Takto razantní utažení měnové politiky již naznačovala prognóza ČNB i trh jej měl částečně ve svých očekáváních započítané, proto nevidíme na kurzu koruny žádné prudké pohyby.
C:\\fakepath\\Shanghai-akcie.jpg

Čínská ropná firma CNOOC plánuje vstup na burzu v Šanghaji

27.09.2021 Největší čínský těžař ropy na moři CNOOC Ltd. plánuje získat z nabídky nových akcií na burze v Šanghaji 35 miliard jüanů (117,5 miliardy Kč). Firma se letos kvůli americkým sankcím musela stáhnout z burzy v New Yorku, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ib-27092021-uvod.jpg

Interactive Brokers snižuje komise u akcií a odstraňuje další poplatky

27.09.2021 Jedna globální makléřská společnost, která vždy splnila své poslání poskytovat služby s nízkými komisemi a která má sílu a bezpečnost být přísně regulována několika nejnáročnějšími orgány na světě, také přináší novinku, kterou je hlubší závazek vůči investorům ve střední a východní Evropě.
img

Jak na investiční portfolio: Příručka kapitálového stratéga

15.09.2021 Drobní investoři se často nadchnou pro jednotlivé akciové tituly a s nimi spojené příběhy. Nejednou také začínají tím, že se ptají, které akcie si povedou nejlíp. To ale není dobrý začátek – nejprve se musí zamyslet nad základními stavebními kameny svého portfolia, kterým se říká beta a alfa, a nad tím, kolik do těchto dvou komponent investovat. Teprve když jsou položené základy, měl by investor začít přemýšlet o jednotlivých titulech.
img

Češi chtějí ochránit své peníze před inflací jejich „zaparkováním“ ve fondech

14.09.2021 Investicím do fondů přichází Češi na chuť stále více. Jde totiž o nejdostupnější formu investování peněz s možností zajímavého zhodnocení. Podle výzkum Equa bank investuje do fondů 31 % dospělých Čechů1). Nejčastěji investují pravidelně každý měsíc a menší částku – s jasným cílem ochránit peníze před inflací. Dávají proto přednost rizikovějším, ale potenciálně výnosnějším akciovým a smíšeným fondům.
C:\fakepath\a-16082021-lv.gif

Bloomberg: Token ADA platformy Cardano je třetí největší kryptoměnou na světě

16.08.2021 Málo známý digitální token spojený s blockchainovou platformou Cardano se stal třetí největší virtuální měnou na světě, protože vývojáři sítě se snaží využít rozkvětu zájmu o decentralizované finance. Kryptoměna nazvaná ADA jen za poslední týden stoupla o zhruba 50 procent a podle údajů CoinGecko nyní má tržní hodnotu více než 69 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Je tak větší než většina konkurenčních kryptoměn, vyjma bitcoinu a etheru, napsala agentura Bloomberg.
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
img

Je technologie 3D tisku konečně připravena růst?

02.08.2021 3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, existuje už od konce 80. let a má za sebou už několik nepodařených startů. Mezi nejvíce medializované patří ten kolem roku 2013, kdy si průmyslové podniky i investoři mysleli, že brzy bude 3D tiskárna v každé domácnosti. Vývoj se ale vydal jiným směrem a odvětví si nakonec uvědomilo, že jeho budoucností je tzv. aditivní výroba lepších komponent pro průmyslové využití. Vzhledem ke standardizaci probíhající v posledních letech, k dostupnosti materiálů a k nižším nákladům předpovídají některé výzkumné agentury, že nyní přichází desetiletí rychlého růstu.
img

Plať a buď hrdý: Skutečným poraženým olympijských her je daňový poplatník

01.08.2021 Probíhající tokijská olympiáda je nejztrátovější v dějinách, alespoň tedy z hlediska tržeb z přímé divácké účasti. Přesto se koná. Čímž pořadatelé nechtěně dokládají, že o bezprostřední divácký zážitek ze sportovního výkonu vlastně zase tolik nejde. Fanoušky sdílená potěcha ze zápolení, přímá účast se závodícím je tedy ještě méně důležitá, než si dosud mohli ctitelé coubertinovského humanismu alespoň namlouvat. Tokijské olympijské hry, “první distanční”, se ostatně konají i přesto, že si to více než čtyři pětiny Japonců kvůli covidu nepřejí. Nejde tedy ani o přání lidí pořádající země. Nejde o fanouškovství, nejde o přímý divácký zážitek, zato se jde proti vůli veřejnosti. Přesto se dokonce i ekonomické kalkulace benefitů olympijských her na humanismus a blahodárný dopad na člověka jako takového tak rády – a stále intenzivněji – odvolávají.
img

Udržitelným investicím nejvíce věří mladí. Do ekologických společností investuje 8 % lidí do 26 let

29.07.2021 Finanční návratnost úsporných opatření je pro 20 % Čechů důležitější než před začátkem koronavirové krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments CEE prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.[1]
C:\fakepath\top-19072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2021 1) Asijské akcie dnes pokračovaly v sestupné trajektorii, investoři sledují narůstající počty infekcí koronavirem nejen v regionu jihovýchodní Asie, ale také jednání států skupiny OPEC, na němž došlo k dlouho očekávané dohodě, po níž začaly klesat ceny ropy.
img

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

12.07.2021 Biotech akcie jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy lákají mnoho investorů. Biotechnologické akcie se dostaly do popředí zájmu investorů zejména v souvislosti s pandemií koronaviru, která trvá již déle než rok a půl.
C:\fakepath\fca-05072021-lv-3.jpg

FCA varuje před Binance Markets a Binance Group

05.07.2021 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Nové varování se týká společnosti Binance Markets Limited, která je součástí společnosti Binance Group.
img

Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji

29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
C:\fakepath\investice-voda-21062021-1.png

Investování do vody aneb Colorado na suchu

21.06.2021 To, co mě přimělo napsat daný článek, byl rozhovor o investorovi, který vlastnil akcie vodních práv v jihozápadním Coloradu. Současné sucho v povodí řeky Colorado patří do čtvrté kategorie. To je označení, které by mělo nastat každých 50 až 100 let. V mých očích zajímavě kritická situace a zároveň mi při tom probíhal hlavou odraz na finančních trzích, proto jsem si udělal malý průzkum, se kterým se s vámi podělím. Podle Becky Ballingerové, která je asistentkou státního klimatologa v Coloradu, přesto povodí řeky Colorado zažilo za posledních 20 let 2000 až 2018 to byly tři sucha a čtvrté sucho je nyní v roce 2021. Ballingerová řekla, že sucha, která pozorujeme, jsou stále mnohem závažnější kvůli teplotní složce. Jsou teplejší. Investor, který držel akcie vodních práv měl velké dilema, zda si má nadále držet tato práva na vodu, která měla každá hodnotu asi 5 000 dolarů. Bylo jich celkem 25 přesně za 125 000 dolarů, nebo by je měla prodat? Byla to těžká otázka.
img

Bezemisní ekonomika? Kdo nebude ekologický, své podnikání těžko udrží

17.06.2021 Zelená energetika, auta, zelené úvěry i potraviny. Celý svět stupňuje úsilí proti globálnímu oteplování. Evropská unie zpřísnila své klimatické cíle – do roku 2030 chce snížit emise skleníkových plynů o 55 procent a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. To vše si vyžádá významné změny a masivní investice v energetice, průmyslu, dopravě i službách. Shodli se na tom účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) s názvem Udržitelné podnikání jako cesta k bezemisní ekonomice.
img

Graf dňa - EURUSD (17.06.2021)

17.06.2021 FOMC sa včera rozhodol mierne zvýšiť IOER, zatiaľ čo bodový graf ukázal na 2 zvýšenia sadzieb v roku 2023. To samozrejme neznamená, že v roku 2023 určite dôjde k dvom zvýšeniam sadzieb, ale na trhy bol vyslaný signál, že sprísnenie menovej politiky v Spojených štátoch, aj keď stále vzdialené, prichádza. Trhy reagovali v súlade s týmito očakávaniami - akcie a zlato klesli, zatiaľ čo americký dolár posilnil.
img

Vývoj „korona" farmaceutických firem

14.06.2021 Farmaceutické společnosti, které dokázaly nejrychleji vyvinout vakcínu na koronavirus, vytěžily nejvíce z recese, ze které se pomalu vzpamatováváme. Nejznámější farmaceutické společnosti spojené s koronavirem jsou: Moderna, Pfizer, BioNTech a konsorcium AstraZeneca. Společnosti i v současnosti zásobují největší část světa vakcínou na koronavirus, kterou vyvinuly, dostaly pobídky od vlád a uzavřely kontrakty na velký objem budoucích dodávek.
img

Graf dňa - ZLATO (08.06.2021)

08.06.2021 Cena zlata sa dnes prelomila nad hranicu 1 900 dolárov, ale býci si tieto zisky nedokázali udržať. Zóna odporu v rozmedzí nad hladinou 1 900 dolárov je navyše posilnená 61,8% návratnosťou klesajúceho pohybu, ktorý sa začal v auguste 2020. Prelomenie tejto prekážky by mohlo pripraviť cestu pre test odporu vo výške 1 960 dolárov vyznačeného miestnymi maximami od druhej polovice roku 2020. Na druhej strane krátkodobú podporu, ktorú je potrebné sledovať v prípade obratu, možno nájsť blízko posledného miestneho minima na úrovni 1 875 dolárov (50% návratnosť).
img

Akcie spoločnosti Agora sa odrazili po výsledkoch za Q1

25.05.2021 Agora Inc (API.US), platforma pre interakciu API v reálnom čase, oznámila svoje výsledky za prvý štvrťrok, ktorý sa skončil 31. marca 2021. Celkové výnosy za štvrťrok dosiahli 40,2 milióna dolárov, čo predstavuje nárast o 13,1% oproti 1. štvrťroku 2020. Čistá strata za štvrťrok bola vo výške 14,7 milióna dolárov oproti čistému príjmu 3,0 milióna dolárov za rovnaké obdobie pred rokom. Počet aktívnych zákazníkov k 31. marcu 2021 bol 2 324, čo predstavuje nárast o 97,6% z 1 176 k 31. marcu 2020. Tony Zhao, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Agora uviedol, že spoločnosť otvorila rok ďalším štvrťrokom silného rastu.
C:\fakepath\dolary.jpg

MMF: Ukončit pandemii je možné, bude to ale stát 50 miliard dolarů

21.05.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes představil plán, jak ukončit nynější pandemii covidu-19. Je na to podle něj potřeba vynaložit asi 50 miliard dolarů (1,05 bilionu Kč), což je cena za dostatečné očkování. Pokud má pandemie skončit, je podle měnového fondu potřeba do konce letošního roku naočkovat minimálně 40 procent světové populace a do konce prvního pololetí roku příštího mít naočkováno alespoň 60 procent lidí v celém světě.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
img

Akcie Microsoft: Bude cena akcie růst i po odkoupení Nuance?

21.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Microsoft, takže se od minulého příspěvku na akcie AMD nijak neodvrátíme od technologických titulů. Kolem Microsoftu se v poslední době děje spousta věcí.
img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
img

Reuters: Křetínského nájezd na Sainsbury vypadá jako nákladná záležitost

14.04.2021 Daniel Křetínský patrně doufá, že supermarkety budou nadále těžit z opatření, která přinesla pandemie a která se pro obchody nabízející potraviny a zboží denní potřeby ukázala jako příznivá. Český miliardář totiž zvýšil podíl v britském řetězci supermarketů J Sainsbury a drží v něm už skoro deset procent, což vyvolává dohady, že se pokusí firmu převzít. Ve svém komentáři to dnes píše redaktorka agentury Reuters Aimee Donnellanová.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Podíl špatných úvěrů v eurozóně je navzdory recesi nejníže od roku 2015

12.04.2021 Podíl nesplácených úvěrů na celkovém objemu úvěrů v eurozóně v posledním čtvrtletí loňského roku navzdory recesi klesl na 2,63 procenta, což je nejnižší úroveň od roku 2015. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Evropská centrální banka (ECB).
img

Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Odpovědí jsou realitní fondy

07.04.2021 Nemovitosti jsou největším investičním nástrojem v České republice, proto je o ně mezi investory dlouhodobý zájem. Jak si trh nyní stojí a jak se na něm podepsala situace ohledně koronakrize? Během posledních 12 měsíců došlo na trhu s byty k významnému pohybu. Na jednu stranu ceny bytů nepřestaly růst, ovšem na druhou ceny nájmů začaly klesat.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\dc4ecc06e27d8e1698d5413f2.jpg

Kam až můžou růst ceny akcií a nemovitostí?

26.03.2021 Při pohledu na vývoj cen akcií Tesly, nebo i složeného indexu Nasdaq a S&P 500 se musíme ptát, jestli mají tyto oblíbené investiční instrumenty ještě prostor pro růst a případně jaký; jestli se dají dnešní přemrštěné ceny podpořit fundamentem. Stejnou otázku si zajisté dávají i kupující nemovitostí ve Spojených státech a v Česku.
img

IPO Deliveroo již v tomto roce! Cena bude od £ 3,90 za akcii!

24.03.2021 Společnost Deliveroo oznámila svůj záměr vstoupit na burzu. Přesné datum IPO Deliveroo ještě není známé, ale odhaduje se, že by k němu mohlo dojít v první polovině tohoto roku. Mělo by jít o doposud největší evropské IPO roku 2021.
img

🏆Zlato testuje kľúčový support❗

08.03.2021 Pokles na trhu so zlatom sa vo februári zrýchlil, keď výnosy v USA začali rýchlo stúpať. Cena zlata dnes klesá pod hladinu 1 700 dolárov, pretože trhové sadzby pokračujú v raste. Zóna podpory v rozmedzí od 1 690 do 1 700 dolárov sa vyznačuje 61,8% retracementom pohybu smerom nahor, ktorý sa začal v marci 2020, ako aj spodnou hranicou klesajúceho kanála. To je pre medvede v krátkodobom horizonte kľúčová prekážka. Aby ju však býci mohli ubrániť, bude potrebný pokles výnosov v USA. Výnosy americkej štátnej pokladnice sú na najvyššej úrovni od konca februára 2020. EURUSD tiež klesá vďaka posilňovaniu USD. Pár pokračuje v poklese pod hranicou 1,19.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Jaké jsou nejvíce obchodované měnové páry?

28.02.2021 Mnoho investorů má zájem o obchodování forexu, jelikož tento trh nabízí širokou nabídku obchodních příležitostí a vysokou návratnost investic. Vstup na forexový trh bez předchozích zkušeností s investováním na finančních trzích může být však celkem odrazující, a právě proto jsme pro Vás připravili tento krátký článek.
C:\fakepath\obr1-25022021.JPG

Buffettov indikátor na maximálnych hodnotách: Je to dôvod na obavy?

25.02.2021 V roku 2001 Warren Buffett slávne opísal pomer kapitalizácie akciového trhu k HDP ako „najlepšie jednotlivé meradlo situácie v akomkoľvek danom okamihu.“
img

Solární společnosti potvrzují v pandemii stabilitu

22.02.2021 Už nějaký čas se sektor obnovitelných zdrojů a akcie společností a různé fondy v něm dostávají do hledáčku investorů. Není to přitom žádná náhoda, protože nabízejí zajímavější zhodnocení jako například investice do fosilních paliv. Vysoké výnosy v tomto odvětví během posledního roku zaznamenaly například akcie solárních společností. Hodnota Brookfield Renewable Partners a Solaredge Technologies při pohledu na graf vývoje ceny akcií kontinuálně rostla v posledních 5 letech a výkyvy nezaznamenala ani po vypuknutí pandemie.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (9.2.2020)

09.02.2021 Akciové indexy ve Spojených státech včera navázaly na úspěšný týden a dokázaly uzavřít další seanci v řadě v zelených číslech. Z pohledu fundamentu se na trzích příliš nezměnilo, nicméně sentiment na devizových trzích otočil americký dolar, který začal včera oslabovat. Bitcoin včera rostl díky Elonu Muskovi na nová rekordní maxima. V růstu pokračuje také ropa WTI.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Tesla oznámila investici do bitcoinu a ten je na maximu

08.02.2021 Automobilka Tesla oznámila, že investovala do bitcoinu 1,5 miliardy dolarů (asi 32 miliard Kč). Sdělila to akciové burze v pravidelné výroční zprávě. Uvedla také, že v blízké budoucnosti nabídne zákazníkům možnost platit za její elektrovozy a další výrobky prostřednictvím této digitální měny. Bitcoin se v reakci vyšplhal na své rekordní maximum - na burze Bitstamp se před 14:30 SEČ prodával za téměř 44.000 dolarů a přidával 14 procent.
C:\fakepath\forex-trader-05022021.jpg

4 rady pro udržování psychické rovnováhy během tradingu

05.02.2021 Odolnost psychické stránky každého obchodníka je testována trhy při každé obchodní seanci. Většina traderů má špatné zkušenosti s obchodování při rozkolísaných emocích. Skutečností bohužel je, že mnoha obchodníků, kteří se tradingu věnují třeba i roky, se dosud nedokázalo s tímto vnitřním nepřítelem efektivně vypořádat. Pokud se mezi takovéto obchodníky řadíte, možná právě vám dnešní příspěvek může pomoci nastartovat cestu za konzistentními zisky.
img

Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?

04.02.2021 Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
C:\fakepath\obrazek-01022021-1.png

Jak vypočítat ukazatel Návratnosti investice (ROI)?

01.02.2021 Mnoho obchodníků každý den nakupuje/prodává různá aktiva, ale jen málo z nich má představu, jak správně odhadnout kvalitu svých investic.
img

Banky v ČR kvůli covidu ruší své pobočky nejrychlejším tempem od roku 2008, je jich nejméně minimálně za posledních třináct let

31.01.2021 Zisk bankovního sektoru se loni propadl na méně než polovinu úrovně roku 2019. V roce 2019 přitom dosáhl zhruba 90 miliard korun.
img

Norský státní fond má za sebou druhý nejlepší rok v historii

28.01.2021 Majetek fondu vystoupil na 10,9 bilionu norských korun (27,1 bilionu Kč) a jeho celková návratnost loni činila 10,9 procenta. Technologie samotné měly podle ředitele Nicolaie Tangena návratnost 41,9 procenta.
img

Akcie spoločnosti Western Union zaznamenali nárast vďaka partnerstvu so spoločnosťou Walmart

19.01.2021 Akcie spoločnosti Western Union (WU.US) vzrástli o viac ako 3%, keď banka oznámila sľubné partnerstvo so spoločnosťou Walmart. Služby prevodu peňazí Western Union budú k dispozícii v celoštátnych pobočkách spoločnosti Walmart (viac ako 4 700 obchodov Walmart) pre domáce aj medzinárodné prevody. peňažné príkazy a platby na faktúru. Zavádzanie sa predpokladá na jar.
C:\fakepath\investice-18012021.png

Benjamin Graham a jeho investiční principy

18.01.2021 Existuje spousta známých knih a publikací, které vám mohou přinést plno rad a zlepšit vaše schopnosti při investování. Jedna z nejlepších knih, kterou doporučuje i sám Warren Buffet je Inteligentní investor od Benjamina Grahama. V této knize vysvětluje autor základní principy a pravidla kvalitního investování. Na jedny z nejzákladnějších principů z této knihy se podíváme v tomto článku.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
img

Day trading: Vše, co musíte znát + 7 extra tipů pro vaše lepší intradenní obchodování!

23.12.2020 Intradenní obchodování neboli day trading, je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce vzrušujících forem obchodování. Nabízí ty nejrychlejší možné zisky a dostatek obchodních příležitostí téměř každý den. Day traderům často stačí i jen několik minut k tomu, aby dokázali svůj účet velmi zajímavě zhodnotit, přičemž se nevystavují riziku, které vzniká, když držíte otevřenou pozici přes noc.
img

Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení

22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
img

Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

09.12.2020 O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
img

Akcie spoločnosti Credit Agricole vzrástli na základe správ o akvizícii

23.11.2020 Akcie spoločnosti Credit Agricole (ACA.FR) vzrástli o viac ako 3% po tom, čo sa spoločnosť rozhodla kúpiť akcie talianskej banky Credito Valtellinese (CVAL.IT) za 10,50 EUR za akciu. Celková investícia bude mať hodnotu 737 miliónov EUR. V dôsledku tejto transakcie spoločnosť Credit Agricole získa 100% akcií spoločnosti Credito Valtellinese. Očakáva sa, že akvizícia prinesie tretím rokom návratnosť investícií pre akcionárov spoločnosti Credit Agricole Italia viac ako 10%, uviedla Credit Agricole. Ak by bola transakcia uzavretá, potom by sa Credit Agricole Italia SpA stala šiestou najväčšou retailovou bankou v Taliansku.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
img

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?

21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
img

Norský státní fond díky technologiím zvýšil zisk

15.10.2020 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vydělal ve třetím čtvrtletí 412 miliard norských korun (přes jeden bilion Kč), zejména díky růstu technologických akcií ve Spojených státech. V prvním pololetí fond vykázal nejhorší hospodářský výsledek za svou historii.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

Banky v ČR ruší své pobočky nejrychlejším tempem minimálně za posledních více než deset let, je jich nejméně za posledních minimálně dvanáct let. Důvodem je covid a pád zisků

18.09.2020 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard Kč na 26,57 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
C:\fakepath\OBRAZOK1.PNG

Ako sa darilo indexu S&P 500 počas najväčších pádov trhu

02.09.2020 Rovnako ako veľkolepé nárasty boli súčasťou trhu aj veľké poklesy. Sily podporujúce každý vzostup a pokles sú často menej zreteľné. Zoberme si napríklad pokles pri nástupe COVID-19. Napriek zaostávajúcemu ekonomickému rastu a historickej úrovni nezamestnanosti sa index S&P 500 za iba päť mesiacov vrátil späť na maximá a posilnil o 47%, a to v ohromujúcom zvrate.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Přichází konec medvědího trhu

19.08.2020 Americký akciový index S&P 500 v úterý uzavřel obchodní seanci na 3388 bodech, čímž stanovil nové maximum. Smazal tak veškeré ztráty, které od předchozího vrcholu 19. února nasbíral. Kdo by si v březnu pomyslel, že takový prudký pokles v cenách akcií bude mít životnost pouhých 6 měsíců?
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Korelace | Equity | Backtesting | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Měnový trh | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bear | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CME | Call opce | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Denní obchodování | Derivát | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Doba návratnosti | Drawdown | Durace | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Large Cap | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | Hedging | High | IPO | ISIN | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Likvidní trh | Long | Lot | Low | MACD | MAE | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Order | Overnight | P/E | PEG | Papertrading | Parita | Pasiva | Penzijní fond | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Profit Target | Provize | Prémie | Put opce | Pákový efekt | Quote | RSI | Rally | Rating | Realizovat zisk | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Short selling | Slippage | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swingový obchodník | Swiss | Termínovaný vklad | Tick | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Value at Risk | Volatilita | Volatilní trh | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Market Watch | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Spekulant | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Expirace opce | Partners | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Swissquote | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Satoši Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | NinjaTrader | Dukascopy | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Kupní opce | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Vystavení riziku | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Visa | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Bollingerova pásma | Brent | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Cena za dolar | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Černá labuť | Česká spořitelna | Day trading | Denník | Devalvace měny | Dlouhodobé investice | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | Eura | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex obchodování | Forexu | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf zlata | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do fondů | Investování do komodit | Investování do zlata | Investování na burze | Investování peněz | Investování pro začátečníky | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Krach na burze | Krize eurozóny | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz stříbra | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Meta Trader | Meta Trader 4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s opcemi | Obchodování se zlatem | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online broker | Online obchodování | Opční strategie | Oslabení měny | Pád rublu | Pasivní příjem | Patria Finance | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | S čím obchodovat | Sázky | Sierra Chart | Signály | Slovník pojmů | Směnný kurz eura | Smíšené fondy | Spořící účet | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | SWIFT | Švýcarská banka | Termínované vklady | Těžba bitcoinů | TopForex | Transakční náklady | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato na burze | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Finanční nástroj | ROIC | CNBC | Backtestování | Obchodní pravidla | Benzín | Buffett | Put | Bill Gates | Buy | CEE | Cílová cena | Čistá marže | Čistá úroková marže | Čistý dluh | DCF | EBITDA | Elon Musk | EV | Hold | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Lednový efekt | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Provozní marže | Range | REIT | ROCE | ROE | Sell | Vláda ČR | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | Akciová společnost | Investiční instrument | Kmenové akcie | Primární emise | Repo operace | Běžná likvidita | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Reálné obchodování | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Casino | Komise | Transakční poplatek | Kontrakt | Federální rezervní systém | Intraday trading | Paper trading | Skluz v plnění | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Úspěšný investor | E-mini | Know-how | IG Group | Blog | Cukr | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Commodities | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Traders | Zlatý standard | Aramco | Markit | Raymond James | Unicredit | Bank of New York Mellon | Bernstein | Charles Schwab | KPMG | LPL Financial | CNOOC | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | Oxford Economics | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | Baker Hughes | Investing.com | Mitsubishi | Ole Hansen | BNY Mellon | Barrick Gold | Destatis | Sója | WACC | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Akcie Starbucks | Fundamentální výhled | Uložení peněz | Short squeeze | Black swan | Kurz EUR/USD | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Backtestovat | Zkusit investovat | Trading Economics | MarketWatch | Poměr P/S | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Internetová bublina | Stock Exchange | Velcí investoři | Lobbistické skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | KBC | BlackRock | Implikovaná volatilita | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Sázení | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Portfolio fondu | Realitní trh | Daňové příjmy | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Intervence centrálních bank | Algoritmus | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Dopady finanční krize | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Ropné společnosti | Ropná společnost | FactSet | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | Online investování | S&P | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Dividendová akcie | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Sinopec | SaxoSelect | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrové krize | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Tradeweb | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Historická data | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Aktivní investování | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ČNB | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | TRY | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Návratnosti investice | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | ČTK | Země G20 | Obchodování forexu | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Konsenzus | Fiskální stimuly | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Mercedes | Swingoví obchodníci | Raymond James Financial | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Devizové obchodování | Úspěšné investování | ex | Akcie firem | Purple Trading | Spekulativní investoři | Generali Investments | Makléřské firmy | Bernstein Bank | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Investopedia | Sell in May and go away | Intradenní obchody | CoinDesk | Goldenburg Group | René Remšík | Breakout Trader | IBKR | Benjamin Graham | World Gold Council | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | Návratnost investic | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Vývoj ceny akcií Tesla | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Investiční alternativa | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | Technologie blockchain | Jan Dvořák | Jak obchodovat akcie | Měnové zajištění | Coinmarketcap | LYNX Trading | BTCUSD | Investiční nástroj | CBOE Global Markets | BCH | ETC | XRP | iShares Gold Trust (IAU) | SPDR Gold Shares (GLD) | Invesco | Kapitálové výnosy | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Inteligentní investor | Kodak | Binance | Charles Hoskinson | Věštec z Omahy | Růst bitcoinu | NEST | Robinhood | Stellar | Investice do kryptoměn | RoboMarkets | Tether | Chytré kontrakty | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Výkonnost fondů | Drobní investoři | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Složený úrok | Složené úročení | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Airbnb | Burzovní trh | Začít investovat | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | EOS | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Obchodní napětí | Vysoké standardy | Podniky | Evropské akciové trhy | Financial Conduct Authority (FCA) | FINRA | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Schwab | Kurz EUR/CZK | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplata dividend | Výplaty dividend | Geopolitika | Cena akcií Amazonu | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | TradeCentrum | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | Norges Bank | HKD | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Kompozitní index | Úrokový výnos | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | Roční výnos | Goldenburg Group Ltd | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Růst úrokových sazeb | Ziskoví obchodníci | EMEIA | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Anticyklické akcie | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Fondy ETF | Aktiva centrálních bank | Pojištění vkladů | Český miliardář | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Společnost Apple | Prezident USA | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Úvěrové portfolio | Majetek | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Makléřská společnost | Vysoké zisky | ETF portfolia | Dluhopisy s vysokým výnosem | Profesionální trader | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Jak uspět | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Platformy pro obchodování | Vysoký výnos | TradeWeb | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Martin Sklenář | Norský fond | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | IPO Airbnb | IPO Palantir | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Micro futures | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Jak na obchodování | Akcie firmy | Pokles kurzu | Sharpe ratio | Začít obchodovat | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Ferrari | Čínský trh | Záporné sazby | Základy obchodování | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Styl tradingu | Biotechnologické akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles úroků | Maržový účet | Ziskové obchody | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Úrok na bankovním účtu | Výkonný ředitel | Akcia | Silný dolar | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Poptávka po stříbru | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Společnost MSCI | Bohatí | Bankovní daň | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Alan Greenspan | MDAX | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Růst mezd | Gram zlata | Pravděpodobnost recese | Prosus | Saudi Aramco | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Pravidla strategie | Finanční situace | UCITS | Finanční údaje | TeamViewer | Pictet | Asociace pro kapitálový trh | Přístup k investování | iShares | Dluhopisové ETF | Dobrý obchod | Energetické firmy | Tuzemské banky | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Profesionální obchodníci | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zlaté ETF | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | IPO TeamViewer | Sestavování portfolia | MMF Kristalina Georgievová | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Výše investice | Investice do fondu | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Digitalizace | S&P 500 Index | Prodávat své akcie | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Obchodní model | Jana Brodani | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Ropná firma | Michal Dvořák | Ropný gigant | HDP v USA | Německá vláda | IOT | Hongkong | Patterny | Investice do ropy | Americký ministr obchodu | Trinity | Obrovské množství peněz | LNG | Indigo | Index relativní síly (RSI) | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Zájem o investice | Státní investiční fond | RPSN | Jak začít investovat | XTZ | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | Standardní odchylka | Analýza dat | Histogram | Proroctví | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Vyšší volatilita | CETA | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Riziko pro investory | Vyšší riziko | Firma | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | Tezos | Roční návratnost | USDC | BAT | XLM | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Obchodovat na burze | Rostoucí trendová čára | TradingEconomics | Růst cen | Equity křivky | Borsa Italiana | Royal Mail | Studie | BDI | Vysoké riziko | Bilance | Ekologie | Co bude | ROTE | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Nejistota na trzích | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | IPO Alibaba | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Citadel | Ceny amerických akcií | Placebo | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Implikované volatility | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | dApps | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Politická krize | Legislativa | Trendová linie | Rozdělení zisku | Federální rezervní banky | 5G | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Finanční rezervy | FT | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Trading Places | Konkurenti | Financovat | SMA | Předpovědi | Technologický sektor | 4GLD | Xetra Gold | Ed Yardeni | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Investovat v roce 2020 | BNP Paribas Asset Management | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Impuls | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Důsledky krize | Velikost pozice | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Globální vývoj | Zdražování | Problémy | Kolísání ceny | NAFTA | Finanční ztráty | Cvičení | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Cena za akcii | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Vývoj hodnoty akcií | Válka mezi USA a Čínou | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Newmont Mining | PKN Orlen | První den obchodování | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Federální obchodní komise | Amgen | Airbus | Goldcorp | Společnost Microsoft | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | InterContinental | Daniel Křetínský | Úroky | NSDQ | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Impeachment | Nižší likvidita | Šperky | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Obchodované akcie | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Nike | Dot-com | Forward PE | Bydlení | Ipsos | EY | Zisk čínských průmyslových firem | Aurora Cannabis | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Maximální propad | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Hospodaření | Růst poptávky | Černé labutě | Bernie Sanders | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Exact Sciences | Intelligent Systems | Přežití bitcoinu | Russell 3000 | Tržní kapitalizace Tesly | Hospodářské recese | Netflix | Celsius Network | Alex Mashinsky | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Změny globálního finančního systému | Bitcoinové bubliny | Největší bitcoinové bubliny | CFRA | Stoupající trend | Americké dolary | Washington | Daimler | Vysoká dividenda | Hlavní rizika | Miliardy eur | Irák | Oslabení kurzu | Hodnota společnosti | Budoucnost | Soukromí investoři | ProfitLevel | Experti | Výplaty dividendy | Solidní výnosy | Zemědělství | Rekordní maximum | Předběžné výsledky | Horší časy | Poradenství | Mercedes-Benz | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Oslabení kurzu koruny | Dividendový aristokrat | Proinflační | Short měnového páru | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Míra zadlužení | Analytička Saxo Bank | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Britské společnosti | Ceny energií | Úspěšný týden | Vyplácení dividend | Obchodujte americké akcie | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Vladimír Beszédes | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Akcie výrobce letadel | Dominancia | Kapitalizácia | Lepší zítřky | Google | Anglie | Trhy | Ministr obchodu Wilbur Ross | ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Akcie Royal Dutch Shell | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Velcí institucionální investoři | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Pohyby cen | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Závislosti na Číně | Bluechip | Romain Boscher | Konkrétní cíle | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | IOER | XMR | Zpomalení růstu | Moudro | Pravděpodobnost ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Lukáš Baloga | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Rezistenční úrovně | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | FCF | BP | Adidas | Adidas v Číně | Americká společnost | Taleb | Capital Group | SEC | NFP | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Firemní sektor | Digitální peníze | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Akcie Biogen | Biogen | Americká inflace | Indikátor RSI | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Pokračování poklesu | Akcie 3M | ETF na S&P 500 | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Imperial College | Investice do realit | Dopad koronaviru | Patrie | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Akcie KKR | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Cenová válka | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Pohyb Bitcoinu | WP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | FactorResearch | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Asijské akcie dnes | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Akcie Swiss Re | Swiss Re (SR9) | SR9 | Akcie BASF SE | BASF SE (BAS) | Pomoc vlád | Bankovky | Mince | Profitovat | Čínský růst | Tencent | CK Hutchison | Buy the dip | Propady cen | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | TARP | Letectví | Útlum ekonomiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Třída aktiv | Silný pokles | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | Vedlejší účinky | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Aktuální situace | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Texas | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Vyrovnat ztráty | Bilion dolarů | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Kalifornie | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Hodinový graf | Spoření | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Dividendové výnosy | České státní dluhopisy | Propad indexu | Další růst | Růst | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Investice do zdravotnictví | Americký investor | Křetínský | Ceny elektřiny | Výhody obchodování | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Riziko inflace | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Schodek | Poradce | Organizace | Microsoft (MSFT) | Švédská vláda | Analytik Saxo Bank | Závislost | Práce | Koronakrize | Zelené energie | Podíl na trhu | Afrika | FAO | Africké země | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ztrátové obchody | Ropný průmysl | ETF portfolio | Cushing | Společnost Saxo Bank | Patenty | Poradenské firmy | Hluboké recese | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Chřipka | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dobré návyky | Životní styl | Profitabilnější | Oživení cen | Splátky dluhů | JPM.US | Výpadky | FANG | WMT | Delaware | Massachusetts | Více peněz | Long signál na akcie | WisdomTree | Dodavatelské řetězce | Hlavní ekonomka MMF | REIT ETF | IM2A | H413 | AWP | SREIT | Global X SuperDividend REIT ETF | Aberdeen Global Premier Properties Fund | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Akcie W.P. Carey | Akcie W.P. Carey (WPC) | WPC | W.P. Carey (WPC) | W.P. Carey | Akcie Welltower | Akcie Welltower (WELL) | WELL | Welltower (WELL) | REIT u LYNX | Akcie REIT | Majitel | Úspory | Býčí vyhlídky | Procter & Gamble | Statistiky | Poradenské společnosti | Colorado | USD za barel | Madrid | CMC | ETF na Nasdaq 100 | ETF na Nasdaq | Měnový faktor | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Reddit | Debata | Stroj na peníze | Dluhopisy horší kvality | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Amundi | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Binance Coin | Období volatility | Korekce na trzích | Zvýšení celkové návratnosti | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Fundamentální náhled | Historie 3M | Minnesota Mining and Manufacturing Company | Minnesota Mining & Manufacturing Company | Náhled na akcie | Technický náhled | Čas na nákup akcií | Vhodný čas na nákup akcií | Americký HDP | Superpočítač | Experimentální lék | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Prudké pohyby | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | FDA | Zisk firmy | Blízký východ | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Pasivní investice | Výhody a nevýhody ETF | Nevýhody ETF | Komoditní ETF | Dividendové ETF | Inverzní ETF | HG měď | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Federal Reserve | Čínský virus | Bloger Ed Yardeni | Známý bloger | Soud | Koncern Volkswagen | Poměr PE | Oddlužení | HashRate | Dovoz | Vývoz | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Saxo Bank Martin Sklenář | Dlouhodobý trend | Cyber security | MSCI World | Typy ETF | ETN | iShares Core MSCI World UCITS ETF | Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1D | Lyxor STOXX Europe 600 (DR) SKIPCP ETF C-EUR | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | ComStage DAX TR UCITS ETF | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | iShares MDAX (DE) UCITS ETF | ComStage SDAX TR UCITS ETF | iShares NASDAQ-100 (DE) UCITS ETF | iShares Core S&P 500 UCITS ETF | Dosáhnout zisku | Generovat zisk | Velikost pozic | Potenciál zisku | Skladování ropy | Rekordní zisk | Regulační orgány | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Růst EBITDA | Dluhy | Akcie Nike | Členské země | Link | ONE | Auta | JD.com | Postoj k riziku | FBI | Velké ekonomiky | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Dění na trhu | Recyklace | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | Prodej vozů | Marek Brávník | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | Vakcíny na koronavirus | Růst Bitcoinů | Nové studie | Koronavirová pandemie | Velikost fondu | Aktivity společnosti | Biotechnologická společnost | Renault | Sucho v České republice | Sucho v Česku | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | Ekonomické zotavení | Pronájem nemovitosti | Euromonitor International | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Rizikovější měny | Unie | ČR | Soběstačnost | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence | Norilsk Nickel | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Zadlužení firem | CZG | Bývalý prezident | Zbrojovka | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Vedení společnosti | CVC Capital | Start-upy | Waymo | Kvalitní akcie | Akcie AMD | Riot Blockchain | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Oracle | Společnost BP | Pokračování růstu | ProSiebenSat.1 Media | Americká nezaměstnanost | Květnová inflace | Teorie černé labutě | Ropná krize | Francouzský index CAC 40 | Největší světová ekonomika | Cronos | Globální poptávka | Objem vládních stimulů | Arizona | Nestlé | Sanofi | Propad cen | Výplata | Rostoucí trend | Trend is your friend | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Roční výkonnost | Cardano | Banka JP Morgan | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Nízké sazby | Práce z domova | Velké investice | ONS | Ziskové marže | Den obchodování | Dostupnost bydlení | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Jasný signál | Dopad pandemie | MAM | Ant | Sony | Inflační šok | Nový trend | Steve Jobs | Johnson & Johnson | Tolerance rizika | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | ChainLink | NEXO | Úspěchy | Primární úpisy | DoorDash | Ocenění | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Verizon Communications | Společnost Amazon | Noble Energy | Reálná hodnota | Vývoj tržní kapitalizace | Vývoj čistého zisku Tesly | Vývoj čistého zisku | Investování do Tesly | Byty v Praze | Cenové patterny | Akcie těžařů | Fresnillo | KGHM | Silvercorp Metals | Barrick Gold (ABX) | Index Ventures | Bretton Woods | Konkrétní plán | Forward guidance | Zlatá horečka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Konkurenční společnosti | DeFi | Alternativa ke zlatu | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Anglogold Ashanti | Royal Gold | Nikl | Prognóza ceny zlata | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Zastavení růstu | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Zkušený obchodník | Ant Group | Výzkumy | Indonésie | Uskutečnění obchodů | Časový horizont | Časový úsek | Klesající tendence | Možné zisky | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Vývoj léků | Podhodnocené akcie | Monex | Obchodní hodiny | Prezidentské volby USA | Podhodnocený | Analytik XTB | Hnojiva v zemědělství | Hnojiva | Upozornění na rizika | Základy fondu | Konec medvědího trhu | Vývoj Forward PE | Nižší požadovaná návratnost | Pokles tržeb | Přeobchodování | Investice do vodíku | PLUG | Počet akcií | VisualCapitalist | Coca-Cola | Kryptotrh | Holdingová společnost | Decentralizované finance | SPAC | Zhodnocení akcií | Klimatické změny | Badger | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Snížení emisí | Akcie NIO | Bloomberg Intelligence | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Skutečné peníze | Vývoj akciového indexu Nasdaq | LG Chem | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | BloombergNEF | Diverzifikovat | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Klimatický plán | Snížit emise | Grubhub | Biden | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Delivery Hero | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | Naspers | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Akcie Johnson & Johnson | Klinické testy | Masivní investice | Norský státní investiční fond | Majetek fondu | Norský parlament | Éra fosilních paliv | První peníze | Nicolai Tangen | Statens pensjonsfond Utland | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akciové portfolio fondu | Udržitelné investice | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Příležitosti k obchodování | Množství peněz | Stimulace v USA | Concho | BNB | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Newmont | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | SolarEdge Technologies | JPM | První obchodní den | Futures a opce | Futures na ropu | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | Uniswap | Bankovní úvěry | Očekávané výnosy | SolarEdge | BIIB | Ruské společnosti | Akcie Berkshire | Sumitomo | Pfizer/BioNTech | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Pinduoduo | Síť restaurací | Zisky bank | MRNA | Snižování daní | CVAL | CVAL.IT | ACA | ACA.FR | Credito Valtellinese | Babcock | Babcock International | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | S&P Global Inc | Výdělky | Proražení | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Výběr akcií | Deutsche Boerse | ABNB | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Proč investovat | Očkování | LEN | Coinbase Global | IPO společnosti | Mutace viru | Ceny aktiv | Vývoj spreadu | Kryptoburzy | Voda | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Ceny americké ropy | Makléřská firma | Carnival | Boston Consulting Group | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Růst ceny | SOLEK | MW Investiční fond SICAV | MW Investiční fond | CODYA | Německá inflace | ADA | Polkadot | DOT | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Dopad na akcie | Salutem | Salutem Fund | JD | Tržby z prodeje | ProSiebenSat.1 | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Znehodnocení úspor | Investiční principy | CARA | ACT | WU | WU.US | Akcie spoločnosti Western Union | Situace na trhu | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | KFC | Deliveroo | WallStreetBets | Přerozdělení bohatství | Akcie GME | GameStop (GME) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Intradenní pohyby | Velké investiční fondy | Norský státní fond | SWKS | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Účinnost vakcíny | Cenové výkyvy | Přístup ČNB | Návratnosti investice (ROI) | ROI | Ukazatel návratnosti investice | Příklad ROI | Jaká návratnost investic je dobrá? | Výhody ROI | Return On Investment | ROI (Return On Investment) | Vypuknutí pandemie | Akcie společnosti GameStop | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Poměrové ukazatele | Počet primárních emisí | Znalosti o obchodování | Budoucí vývoj ceny | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | MIB | Technologie společnosti | Supercyklus | UNH | UnitedHealth (UNH) | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Cena dogecoinu | Krypto CFD | Zinek | Kov | ETS | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Vakcíny proti COVID-19 | Růst produktivity | Celosvětové zadlužení | Robinhood Markets | Negativní vývoj | WTI Crude Oil | Solární společnosti | Brookfield Renewable Partners | Air | Current Market Valuation | Systémové riziko | Finanční zdraví | Akcie Boeing | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Terra | Herní průmysl | Nárůst výnosů | Akcie Phillips 66 | PSX | Riziková prémie | Špinavá energie | Silný růst | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Akcie třídy A | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | Makléřské služby | Aleš Hála | Hodnotové akcie | Ropné futures | IPO Deliveroo | Oblíbené investiční instrumenty | Cashflow z dividend | Hypoteční splátky | Očekávání vyšší inflace | Archegos Capital | Archegos | Výhled Saxo Bank | Akcie Deliveroo | Pohyb ceny | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | CoinGecko | Electricite de France | EDF | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Výnosy z investic | Special Purpose Acquisition Company | Podíl špatných úvěrů v eurozóně | Podíl špatných úvěrů | Podíl nesplácených úvěrů | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Ochrana proti inflaci | Sainsbury | Aimee Donnellanová | COIN | Ark | Cathie Wood | Vstupní náklady | Polymetal | British American Tobacco | Imperial Brands | Emise skleníkových plynů | COP26 | Raytheon Technologies | Vysoká cena | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | ERA | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Potenciální výnosy | Platby kartou | DOGE | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | David Kögler | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Analytické fórum | Royal Dutch Shell A | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Agora | Agora Inc | API.US | Agora Inc (API.US) | Akcie spoločnosti Agora | API | Oslabení | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Prodejní ceny | Kryptopeněženky | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Zajištění proti inflaci | IB | Proinflační faktory | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Tržní síly | Zajišťování | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Současné tržní prostředí | Zdanění firem | Další kryptoměny | Investování do vody | Globální ETS | FLOWX | Fidelity Water Sustainability | Global Water ETF | CFWAX | Calvert Global Water | First Trust Water ETF | IWC | Expense ratio | Invesco S&P Global Water ETF | Olimex Global Water | Vodní indexy | Invesco Water Resources ETF | Invesco Water Resources | PHO | NASDAQ omex us water | Navýšení kapitálu | Změny ceny | Graf akcie | CO2 | Pozitivní vliv | Dynamické prostředí | Varianty koronaviru | Akcie Moderna | Technologie | Rizikový profil | Síla dolaru | Vývoje ceny | Letecké palivo | Binance Group | Binance Markets Limited | Binance Markets | Deriváty kryptoměn | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | UST | Výroční zprávy | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Cyklické sektory | Americký trh | AI | Starbucks Corporation | Ermenegildo Zegna | Luxusní skupina | Vývoj základní úrokové sazby | Základní úrokové sazby ČNB | Odvětví | Načasování | Varianta delta | Spotřebitelský sektor | Rekord | Příjmy z reklamy | Riziko kryptoměn | Instant Research | Výsledky za Q2 | Štěstí | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Provozní náklady | Daňový poplatník | Chování | Technologie 3D tisku | 3D tisk | Devon Energy | Phillips 66 | ARK Fintech Innovation | Celoroční projekce | Projekce | TWS | Stabilní kryptoměny | VIAC | FC Barcelona | Barcelona | Messi | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Základní sazby | Náměstek ředitele | Německý výrobce | Úroveň dluhu | Token ADA | Platforma Cardano | Rostoucí úroky | Vyšší úroky | ARK Fintech Innovation ETF | Tokeny | NN IP | Medián | Berkeley | Americká ministryně financí | Mercuryo | Společnosti | Protocol | Opatření | Dna | Carrier Global | Carrier | Nákladová inflace | Rychlý růst | ANO | NFT | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Energetika | Ceny plynu | Los Angeles | Finanční ředitelka | Marika Čupa | Etherea | Americká firma | Pracovní den | Airbus SE | Kompenzace | BNP | Fixní poplatky | BrokerChooser | Stockbrokers | Skupina Interactive Brokers | Investment grade | Real Time Margin | IB SmartRouting | Globální makléřská společnost | Společnost Interactive Brokers | Firemní akcie | Požadavky na kapitál | Poplatky a provize | BrokerChooser.com | Stockbrokers.com | Systém Real Time Margin | Customer Services | Komise u akcií | Akcie CNOOC | Největší čínský těžař ropy | Čínský těžař ropy | Čínská ropná firma | Ropná firma CNOOC | Firma CNOOC | CNOOC Ltd. | P/B | Hodnoty P/B | Hospodaření bank | Zemní plyn (LNG) | TTF | Úročení | ADA CFD | BNB CFD | DOT CFD | DOGE CFD | UNI CFD | Cena DOGECOINu | Cardano (ADA CFD) | Binance Coin (BNB CFD) | Polkadot (DOT CFD) | Dogecoin (DOGE CFD) | Uniswap (UNI CFD) | Chainlink (LINK CFD) | LINK CFD | BCH CFD | Bitcoin Cash (BCH CFD) | XLM CFD | Stellar (XLM CFD) | XTZ CFD | Tezos (XTZ CFD) | EOS CFD | EOS (EOS CFD) | Zvýšení základní úrokové sazby | Těžby Bitcoinu | Trader Workstation (TWS) | Nejnovější zprávy | Chování lidí | Češi | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Ukončení kvantitativního uvolňování | Zdravotnictví | Schlumberger | Pozornost | Volvo Cars | Automobilka Volvo Cars | Automobilka Volvo | Bankovní společnosti | Meta | Metaverse | Meta Platforms | Francouzský index | Celkové provozní výnosy | Poskytování likvidity | Společnost | Kateřina Petko | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Tether (USDT) | Společnost JPMorgan | Měny G10 | TIM | Reportované výsledky | Omikron | Akcie Gazpromu | | Investiční produkt | Tržní vývoj | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Cykly | Rozšíření | Tržní cykly | Rostoucí inflace | Terra (LUNA) | LookIntoBitcoin | Úrokové sazby v USA | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Dynamická strategie | Fondy kapitálového trhu | Defenzivní strategie | Úpis nových akcií | Základní sazba | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Nárůst počtu nakažených | Uniper | Miliardy USD | Těžař | Ocel | Doporučení k obchodování | Breakthrough Energy Catalyst | Fond Breakthrough Energy Catalyst | Fond, za kterým je Gates | BEC | Fond BEC | Breakthrough Energy Group | Breakthrough Energy | Boston Consulting | Zelená přirážka | Ziskovost bank v EU | Ziskovost bank | Ziskovost bank v Evropské unii | Kvalita aktiv | Zpráva EBA | Evropský orgán pro bankovnictví | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Těžby bitcoinů | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Adam Kolesa | Mallpay | CEO Mallpay | Ředitel Patria | Mallpay a Indigo | Základní úrok | Cenová akce | Ceny evropského plynu | Výplatní poměr | Argo Blockchain | Invaze na Ukrajinu | Oracle of Omaha | Nubank | Ruské invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | General Dynamics | Sankce | Evropské vlády | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Polymetal International | Kyjev | Evraz | BAE Systems | MWh | EUR/MWh | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Zvyšování cen | Politika ČNB | Inflační data | Waves | Vlastnictví | Algoritmický stablecoin | Akcie JPMorgan | Akcie JPMorgan Chase & Co | Akcie JPMorgan Chase & Co (JPM.US) | JPMorgan Chase & Co (JPM.US) | Ovládněte tržní cykly | Investiční zisky | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Marks Howard | Cenotvůrce | Zvýšení úroků | Fotovoltaické elektrárny | Zdražení ceny elektřiny | Zvyšování cen energií | Vývoj spotové ceny elektřiny v České republice | Vývoj ceny evropského plynu | Vývoj ceny evropského plynu (TTF) | Ceny evropského plynu (TTF) | Výměna plynového za elektrický spotřebič | Cenotvorba | Vývoj ceny akcií ČEZ | Soláry | Tepelné čerpadlo | Výměna plynového kotle | oEnergetice.cz | oEnergetice | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Válečná daň | ČSOB Smart
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Návod na zprovoznění indikátoru
Na volné noze
NAV/PL
Návrat do práce
Návrat ekonomiky k růstu
Návrat ekonomiky zpět
Návrat francouzského franku
Návrat k motivaci
Návrat koronaviru
Návrat koronaviru na podzim

Následující klíčová slova

Návratnosti investice
Návratnosti investice (ROI)
Návratnost investic
Návratnost investice
Návratová Range Strategie
Návrat poptávky
Návrat růstu cen
Návrat růstu cen na cíl
Návrat Řecka na trh dluhopisů
Návrat uhlí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít