Úterý 19. říjen 2021 16:45
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Návratnost

img

❗9 nových krypto CFD 🎆

01.10.2021 Trh s kryptomenami dosiahol v posledných rokoch značný pokrok a hlavné digitálne aktíva, ako sú bitcoiny a ethereum, sa stali jednou z najobľúbenejších investícií. Kryptotrh však obsahuje oveľa viac ako len tieto dve najznámejšie kryptomeny. V tejto analýze uvádzame krátky popis deviatich stále viac obľúbenejších kryptomien.
C:\fakepath\koruna-27092021.jpg

ČNB, koruna a akcie

27.09.2021 Dle všech předpokladů by měla Česká národní banka (ČNB) na svém čtvrtečním zasedání zvýšit úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 1,25 %. Takto razantní utažení měnové politiky již naznačovala prognóza ČNB i trh jej měl částečně ve svých očekáváních započítané, proto nevidíme na kurzu koruny žádné prudké pohyby.
C:\\fakepath\\Shanghai-akcie.jpg

Čínská ropná firma CNOOC plánuje vstup na burzu v Šanghaji

27.09.2021 Největší čínský těžař ropy na moři CNOOC Ltd. plánuje získat z nabídky nových akcií na burze v Šanghaji 35 miliard jüanů (117,5 miliardy Kč). Firma se letos kvůli americkým sankcím musela stáhnout z burzy v New Yorku, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ib-27092021-uvod.jpg

Interactive Brokers snižuje komise u akcií a odstraňuje další poplatky

27.09.2021 Jedna globální makléřská společnost, která vždy splnila své poslání poskytovat služby s nízkými komisemi a která má sílu a bezpečnost být přísně regulována několika nejnáročnějšími orgány na světě, také přináší novinku, kterou je hlubší závazek vůči investorům ve střední a východní Evropě.
img

Jak na investiční portfolio: Příručka kapitálového stratéga

15.09.2021 Drobní investoři se často nadchnou pro jednotlivé akciové tituly a s nimi spojené příběhy. Nejednou také začínají tím, že se ptají, které akcie si povedou nejlíp. To ale není dobrý začátek – nejprve se musí zamyslet nad základními stavebními kameny svého portfolia, kterým se říká beta a alfa, a nad tím, kolik do těchto dvou komponent investovat. Teprve když jsou položené základy, měl by investor začít přemýšlet o jednotlivých titulech.
img

Češi chtějí ochránit své peníze před inflací jejich „zaparkováním“ ve fondech

14.09.2021 Investicím do fondů přichází Češi na chuť stále více. Jde totiž o nejdostupnější formu investování peněz s možností zajímavého zhodnocení. Podle výzkum Equa bank investuje do fondů 31 % dospělých Čechů1). Nejčastěji investují pravidelně každý měsíc a menší částku – s jasným cílem ochránit peníze před inflací. Dávají proto přednost rizikovějším, ale potenciálně výnosnějším akciovým a smíšeným fondům.
C:\fakepath\a-16082021-lv.gif

Bloomberg: Token ADA platformy Cardano je třetí největší kryptoměnou na světě

16.08.2021 Málo známý digitální token spojený s blockchainovou platformou Cardano se stal třetí největší virtuální měnou na světě, protože vývojáři sítě se snaží využít rozkvětu zájmu o decentralizované finance. Kryptoměna nazvaná ADA jen za poslední týden stoupla o zhruba 50 procent a podle údajů CoinGecko nyní má tržní hodnotu více než 69 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Je tak větší než většina konkurenčních kryptoměn, vyjma bitcoinu a etheru, napsala agentura Bloomberg.
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
img

Je technologie 3D tisku konečně připravena růst?

02.08.2021 3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, existuje už od konce 80. let a má za sebou už několik nepodařených startů. Mezi nejvíce medializované patří ten kolem roku 2013, kdy si průmyslové podniky i investoři mysleli, že brzy bude 3D tiskárna v každé domácnosti. Vývoj se ale vydal jiným směrem a odvětví si nakonec uvědomilo, že jeho budoucností je tzv. aditivní výroba lepších komponent pro průmyslové využití. Vzhledem ke standardizaci probíhající v posledních letech, k dostupnosti materiálů a k nižším nákladům předpovídají některé výzkumné agentury, že nyní přichází desetiletí rychlého růstu.
img

Plať a buď hrdý: Skutečným poraženým olympijských her je daňový poplatník

01.08.2021 Probíhající tokijská olympiáda je nejztrátovější v dějinách, alespoň tedy z hlediska tržeb z přímé divácké účasti. Přesto se koná. Čímž pořadatelé nechtěně dokládají, že o bezprostřední divácký zážitek ze sportovního výkonu vlastně zase tolik nejde. Fanoušky sdílená potěcha ze zápolení, přímá účast se závodícím je tedy ještě méně důležitá, než si dosud mohli ctitelé coubertinovského humanismu alespoň namlouvat. Tokijské olympijské hry, “první distanční”, se ostatně konají i přesto, že si to více než čtyři pětiny Japonců kvůli covidu nepřejí. Nejde tedy ani o přání lidí pořádající země. Nejde o fanouškovství, nejde o přímý divácký zážitek, zato se jde proti vůli veřejnosti. Přesto se dokonce i ekonomické kalkulace benefitů olympijských her na humanismus a blahodárný dopad na člověka jako takového tak rády – a stále intenzivněji – odvolávají.
img

Udržitelným investicím nejvíce věří mladí. Do ekologických společností investuje 8 % lidí do 26 let

29.07.2021 Finanční návratnost úsporných opatření je pro 20 % Čechů důležitější než před začátkem koronavirové krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments CEE prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.[1]
C:\fakepath\top-19072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2021 1) Asijské akcie dnes pokračovaly v sestupné trajektorii, investoři sledují narůstající počty infekcí koronavirem nejen v regionu jihovýchodní Asie, ale také jednání států skupiny OPEC, na němž došlo k dlouho očekávané dohodě, po níž začaly klesat ceny ropy.
img

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

12.07.2021 Biotech akcie jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy lákají mnoho investorů. Biotechnologické akcie se dostaly do popředí zájmu investorů zejména v souvislosti s pandemií koronaviru, která trvá již déle než rok a půl.
C:\fakepath\fca-05072021-lv-3.jpg

FCA varuje před Binance Markets a Binance Group

05.07.2021 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Nové varování se týká společnosti Binance Markets Limited, která je součástí společnosti Binance Group.
img

Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji

29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
C:\fakepath\investice-voda-21062021-1.png

Investování do vody aneb Colorado na suchu

21.06.2021 To, co mě přimělo napsat daný článek, byl rozhovor o investorovi, který vlastnil akcie vodních práv v jihozápadním Coloradu. Současné sucho v povodí řeky Colorado patří do čtvrté kategorie. To je označení, které by mělo nastat každých 50 až 100 let. V mých očích zajímavě kritická situace a zároveň mi při tom probíhal hlavou odraz na finančních trzích, proto jsem si udělal malý průzkum, se kterým se s vámi podělím. Podle Becky Ballingerové, která je asistentkou státního klimatologa v Coloradu, přesto povodí řeky Colorado zažilo za posledních 20 let 2000 až 2018 to byly tři sucha a čtvrté sucho je nyní v roce 2021. Ballingerová řekla, že sucha, která pozorujeme, jsou stále mnohem závažnější kvůli teplotní složce. Jsou teplejší. Investor, který držel akcie vodních práv měl velké dilema, zda si má nadále držet tato práva na vodu, která měla každá hodnotu asi 5 000 dolarů. Bylo jich celkem 25 přesně za 125 000 dolarů, nebo by je měla prodat? Byla to těžká otázka.
img

Bezemisní ekonomika? Kdo nebude ekologický, své podnikání těžko udrží

17.06.2021 Zelená energetika, auta, zelené úvěry i potraviny. Celý svět stupňuje úsilí proti globálnímu oteplování. Evropská unie zpřísnila své klimatické cíle – do roku 2030 chce snížit emise skleníkových plynů o 55 procent a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. To vše si vyžádá významné změny a masivní investice v energetice, průmyslu, dopravě i službách. Shodli se na tom účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) s názvem Udržitelné podnikání jako cesta k bezemisní ekonomice.
img

Graf dňa - EURUSD (17.06.2021)

17.06.2021 FOMC sa včera rozhodol mierne zvýšiť IOER, zatiaľ čo bodový graf ukázal na 2 zvýšenia sadzieb v roku 2023. To samozrejme neznamená, že v roku 2023 určite dôjde k dvom zvýšeniam sadzieb, ale na trhy bol vyslaný signál, že sprísnenie menovej politiky v Spojených štátoch, aj keď stále vzdialené, prichádza. Trhy reagovali v súlade s týmito očakávaniami - akcie a zlato klesli, zatiaľ čo americký dolár posilnil.
img

Vývoj „korona" farmaceutických firem

14.06.2021 Farmaceutické společnosti, které dokázaly nejrychleji vyvinout vakcínu na koronavirus, vytěžily nejvíce z recese, ze které se pomalu vzpamatováváme. Nejznámější farmaceutické společnosti spojené s koronavirem jsou: Moderna, Pfizer, BioNTech a konsorcium AstraZeneca. Společnosti i v současnosti zásobují největší část světa vakcínou na koronavirus, kterou vyvinuly, dostaly pobídky od vlád a uzavřely kontrakty na velký objem budoucích dodávek.
img

Graf dňa - ZLATO (08.06.2021)

08.06.2021 Cena zlata sa dnes prelomila nad hranicu 1 900 dolárov, ale býci si tieto zisky nedokázali udržať. Zóna odporu v rozmedzí nad hladinou 1 900 dolárov je navyše posilnená 61,8% návratnosťou klesajúceho pohybu, ktorý sa začal v auguste 2020. Prelomenie tejto prekážky by mohlo pripraviť cestu pre test odporu vo výške 1 960 dolárov vyznačeného miestnymi maximami od druhej polovice roku 2020. Na druhej strane krátkodobú podporu, ktorú je potrebné sledovať v prípade obratu, možno nájsť blízko posledného miestneho minima na úrovni 1 875 dolárov (50% návratnosť).
img

Akcie spoločnosti Agora sa odrazili po výsledkoch za Q1

25.05.2021 Agora Inc (API.US), platforma pre interakciu API v reálnom čase, oznámila svoje výsledky za prvý štvrťrok, ktorý sa skončil 31. marca 2021. Celkové výnosy za štvrťrok dosiahli 40,2 milióna dolárov, čo predstavuje nárast o 13,1% oproti 1. štvrťroku 2020. Čistá strata za štvrťrok bola vo výške 14,7 milióna dolárov oproti čistému príjmu 3,0 milióna dolárov za rovnaké obdobie pred rokom. Počet aktívnych zákazníkov k 31. marcu 2021 bol 2 324, čo predstavuje nárast o 97,6% z 1 176 k 31. marcu 2020. Tony Zhao, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Agora uviedol, že spoločnosť otvorila rok ďalším štvrťrokom silného rastu.
C:\fakepath\dolary.jpg

MMF: Ukončit pandemii je možné, bude to ale stát 50 miliard dolarů

21.05.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes představil plán, jak ukončit nynější pandemii covidu-19. Je na to podle něj potřeba vynaložit asi 50 miliard dolarů (1,05 bilionu Kč), což je cena za dostatečné očkování. Pokud má pandemie skončit, je podle měnového fondu potřeba do konce letošního roku naočkovat minimálně 40 procent světové populace a do konce prvního pololetí roku příštího mít naočkováno alespoň 60 procent lidí v celém světě.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
img

Akcie Microsoft: Bude cena akcie růst i po odkoupení Nuance?

21.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Microsoft, takže se od minulého příspěvku na akcie AMD nijak neodvrátíme od technologických titulů. Kolem Microsoftu se v poslední době děje spousta věcí.
img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
img

Reuters: Křetínského nájezd na Sainsbury vypadá jako nákladná záležitost

14.04.2021 Daniel Křetínský patrně doufá, že supermarkety budou nadále těžit z opatření, která přinesla pandemie a která se pro obchody nabízející potraviny a zboží denní potřeby ukázala jako příznivá. Český miliardář totiž zvýšil podíl v britském řetězci supermarketů J Sainsbury a drží v něm už skoro deset procent, což vyvolává dohady, že se pokusí firmu převzít. Ve svém komentáři to dnes píše redaktorka agentury Reuters Aimee Donnellanová.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Podíl špatných úvěrů v eurozóně je navzdory recesi nejníže od roku 2015

12.04.2021 Podíl nesplácených úvěrů na celkovém objemu úvěrů v eurozóně v posledním čtvrtletí loňského roku navzdory recesi klesl na 2,63 procenta, což je nejnižší úroveň od roku 2015. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Evropská centrální banka (ECB).
img

Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Odpovědí jsou realitní fondy

07.04.2021 Nemovitosti jsou největším investičním nástrojem v České republice, proto je o ně mezi investory dlouhodobý zájem. Jak si trh nyní stojí a jak se na něm podepsala situace ohledně koronakrize? Během posledních 12 měsíců došlo na trhu s byty k významnému pohybu. Na jednu stranu ceny bytů nepřestaly růst, ovšem na druhou ceny nájmů začaly klesat.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\dc4ecc06e27d8e1698d5413f2.jpg

Kam až můžou růst ceny akcií a nemovitostí?

26.03.2021 Při pohledu na vývoj cen akcií Tesly, nebo i složeného indexu Nasdaq a S&P 500 se musíme ptát, jestli mají tyto oblíbené investiční instrumenty ještě prostor pro růst a případně jaký; jestli se dají dnešní přemrštěné ceny podpořit fundamentem. Stejnou otázku si zajisté dávají i kupující nemovitostí ve Spojených státech a v Česku.
img

IPO Deliveroo již v tomto roce! Cena bude od £ 3,90 za akcii!

24.03.2021 Společnost Deliveroo oznámila svůj záměr vstoupit na burzu. Přesné datum IPO Deliveroo ještě není známé, ale odhaduje se, že by k němu mohlo dojít v první polovině tohoto roku. Mělo by jít o doposud největší evropské IPO roku 2021.
img

🏆Zlato testuje kľúčový support❗

08.03.2021 Pokles na trhu so zlatom sa vo februári zrýchlil, keď výnosy v USA začali rýchlo stúpať. Cena zlata dnes klesá pod hladinu 1 700 dolárov, pretože trhové sadzby pokračujú v raste. Zóna podpory v rozmedzí od 1 690 do 1 700 dolárov sa vyznačuje 61,8% retracementom pohybu smerom nahor, ktorý sa začal v marci 2020, ako aj spodnou hranicou klesajúceho kanála. To je pre medvede v krátkodobom horizonte kľúčová prekážka. Aby ju však býci mohli ubrániť, bude potrebný pokles výnosov v USA. Výnosy americkej štátnej pokladnice sú na najvyššej úrovni od konca februára 2020. EURUSD tiež klesá vďaka posilňovaniu USD. Pár pokračuje v poklese pod hranicou 1,19.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Jaké jsou nejvíce obchodované měnové páry?

28.02.2021 Mnoho investorů má zájem o obchodování forexu, jelikož tento trh nabízí širokou nabídku obchodních příležitostí a vysokou návratnost investic. Vstup na forexový trh bez předchozích zkušeností s investováním na finančních trzích může být však celkem odrazující, a právě proto jsme pro Vás připravili tento krátký článek.
C:\fakepath\obr1-25022021.JPG

Buffettov indikátor na maximálnych hodnotách: Je to dôvod na obavy?

25.02.2021 V roku 2001 Warren Buffett slávne opísal pomer kapitalizácie akciového trhu k HDP ako „najlepšie jednotlivé meradlo situácie v akomkoľvek danom okamihu.“
img

Solární společnosti potvrzují v pandemii stabilitu

22.02.2021 Už nějaký čas se sektor obnovitelných zdrojů a akcie společností a různé fondy v něm dostávají do hledáčku investorů. Není to přitom žádná náhoda, protože nabízejí zajímavější zhodnocení jako například investice do fosilních paliv. Vysoké výnosy v tomto odvětví během posledního roku zaznamenaly například akcie solárních společností. Hodnota Brookfield Renewable Partners a Solaredge Technologies při pohledu na graf vývoje ceny akcií kontinuálně rostla v posledních 5 letech a výkyvy nezaznamenala ani po vypuknutí pandemie.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (9.2.2020)

09.02.2021 Akciové indexy ve Spojených státech včera navázaly na úspěšný týden a dokázaly uzavřít další seanci v řadě v zelených číslech. Z pohledu fundamentu se na trzích příliš nezměnilo, nicméně sentiment na devizových trzích otočil americký dolar, který začal včera oslabovat. Bitcoin včera rostl díky Elonu Muskovi na nová rekordní maxima. V růstu pokračuje také ropa WTI.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Tesla oznámila investici do bitcoinu a ten je na maximu

08.02.2021 Automobilka Tesla oznámila, že investovala do bitcoinu 1,5 miliardy dolarů (asi 32 miliard Kč). Sdělila to akciové burze v pravidelné výroční zprávě. Uvedla také, že v blízké budoucnosti nabídne zákazníkům možnost platit za její elektrovozy a další výrobky prostřednictvím této digitální měny. Bitcoin se v reakci vyšplhal na své rekordní maximum - na burze Bitstamp se před 14:30 SEČ prodával za téměř 44.000 dolarů a přidával 14 procent.
C:\fakepath\forex-trader-05022021.jpg

4 rady pro udržování psychické rovnováhy během tradingu

05.02.2021 Odolnost psychické stránky každého obchodníka je testována trhy při každé obchodní seanci. Většina traderů má špatné zkušenosti s obchodování při rozkolísaných emocích. Skutečností bohužel je, že mnoha obchodníků, kteří se tradingu věnují třeba i roky, se dosud nedokázalo s tímto vnitřním nepřítelem efektivně vypořádat. Pokud se mezi takovéto obchodníky řadíte, možná právě vám dnešní příspěvek může pomoci nastartovat cestu za konzistentními zisky.
img

Cena stříbra v roce 2021: Bude rostoucí trend nadále pokračovat?

04.02.2021 Stříbro je poslední dobou na vzestupu. Události posledních dnů ho navíc dostaly do popředí světových médií zejména v souvislosti se snahami uživatelů Reddit skupiny WallStreetBets. Těmto obchodníkům se povedlo vyhnat akcie GameStop do závratných výšin. O něco podobného se teď údajně pokouší i na tomto cenném kovu.
C:\fakepath\obrazek-01022021-1.png

Jak vypočítat ukazatel Návratnosti investice (ROI)?

01.02.2021 Mnoho obchodníků každý den nakupuje/prodává různá aktiva, ale jen málo z nich má představu, jak správně odhadnout kvalitu svých investic.
img

Banky v ČR kvůli covidu ruší své pobočky nejrychlejším tempem od roku 2008, je jich nejméně minimálně za posledních třináct let

31.01.2021 Zisk bankovního sektoru se loni propadl na méně než polovinu úrovně roku 2019. V roce 2019 přitom dosáhl zhruba 90 miliard korun.
img

Norský státní fond má za sebou druhý nejlepší rok v historii

28.01.2021 Majetek fondu vystoupil na 10,9 bilionu norských korun (27,1 bilionu Kč) a jeho celková návratnost loni činila 10,9 procenta. Technologie samotné měly podle ředitele Nicolaie Tangena návratnost 41,9 procenta.
img

Akcie spoločnosti Western Union zaznamenali nárast vďaka partnerstvu so spoločnosťou Walmart

19.01.2021 Akcie spoločnosti Western Union (WU.US) vzrástli o viac ako 3%, keď banka oznámila sľubné partnerstvo so spoločnosťou Walmart. Služby prevodu peňazí Western Union budú k dispozícii v celoštátnych pobočkách spoločnosti Walmart (viac ako 4 700 obchodov Walmart) pre domáce aj medzinárodné prevody. peňažné príkazy a platby na faktúru. Zavádzanie sa predpokladá na jar.
C:\fakepath\investice-18012021.png

Benjamin Graham a jeho investiční principy

18.01.2021 Existuje spousta známých knih a publikací, které vám mohou přinést plno rad a zlepšit vaše schopnosti při investování. Jedna z nejlepších knih, kterou doporučuje i sám Warren Buffet je Inteligentní investor od Benjamina Grahama. V této knize vysvětluje autor základní principy a pravidla kvalitního investování. Na jedny z nejzákladnějších principů z této knihy se podíváme v tomto článku.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
img

Day trading: Vše, co musíte znát + 7 extra tipů pro vaše lepší intradenní obchodování!

23.12.2020 Intradenní obchodování neboli day trading, je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce vzrušujících forem obchodování. Nabízí ty nejrychlejší možné zisky a dostatek obchodních příležitostí téměř každý den. Day traderům často stačí i jen několik minut k tomu, aby dokázali svůj účet velmi zajímavě zhodnotit, přičemž se nevystavují riziku, které vzniká, když držíte otevřenou pozici přes noc.
img

Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení

22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
img

Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

09.12.2020 O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
img

Akcie spoločnosti Credit Agricole vzrástli na základe správ o akvizícii

23.11.2020 Akcie spoločnosti Credit Agricole (ACA.FR) vzrástli o viac ako 3% po tom, čo sa spoločnosť rozhodla kúpiť akcie talianskej banky Credito Valtellinese (CVAL.IT) za 10,50 EUR za akciu. Celková investícia bude mať hodnotu 737 miliónov EUR. V dôsledku tejto transakcie spoločnosť Credit Agricole získa 100% akcií spoločnosti Credito Valtellinese. Očakáva sa, že akvizícia prinesie tretím rokom návratnosť investícií pre akcionárov spoločnosti Credit Agricole Italia viac ako 10%, uviedla Credit Agricole. Ak by bola transakcia uzavretá, potom by sa Credit Agricole Italia SpA stala šiestou najväčšou retailovou bankou v Taliansku.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
img

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?

21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
img

Norský státní fond díky technologiím zvýšil zisk

15.10.2020 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vydělal ve třetím čtvrtletí 412 miliard norských korun (přes jeden bilion Kč), zejména díky růstu technologických akcií ve Spojených státech. V prvním pololetí fond vykázal nejhorší hospodářský výsledek za svou historii.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

Banky v ČR ruší své pobočky nejrychlejším tempem minimálně za posledních více než deset let, je jich nejméně za posledních minimálně dvanáct let. Důvodem je covid a pád zisků

18.09.2020 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard Kč na 26,57 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
C:\fakepath\OBRAZOK1.PNG

Ako sa darilo indexu S&P 500 počas najväčších pádov trhu

02.09.2020 Rovnako ako veľkolepé nárasty boli súčasťou trhu aj veľké poklesy. Sily podporujúce každý vzostup a pokles sú často menej zreteľné. Zoberme si napríklad pokles pri nástupe COVID-19. Napriek zaostávajúcemu ekonomickému rastu a historickej úrovni nezamestnanosti sa index S&P 500 za iba päť mesiacov vrátil späť na maximá a posilnil o 47%, a to v ohromujúcom zvrate.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Přichází konec medvědího trhu

19.08.2020 Americký akciový index S&P 500 v úterý uzavřel obchodní seanci na 3388 bodech, čímž stanovil nové maximum. Smazal tak veškeré ztráty, které od předchozího vrcholu 19. února nasbíral. Kdo by si v březnu pomyslel, že takový prudký pokles v cenách akcií bude mít životnost pouhých 6 měsíců?
img

Hnojiva v zemědělství černým koněm dlouhodobých investic

18.08.2020 V analýze brokera Tradecentrum jsme se nejprve podívali na globální vývoj populace a zemědělské půdy z ekonomického pohledu. Následně se věnujeme investičním příležitostem.
img

Oči upřené na výnosy technologických firem

03.08.2020 Na základě informací zveřejněných americkým Fedem vystoupala riziková aktiva za jedinou noc výš a získala si tak v Asii slušný náskok. Extrémně holubičí poselství Federálních rezerv totiž srazilo výnosy ke dnu a otevřelo akciím a zlatu cestu k výšinám. Fed dále omílá svou mantru, že je ekonomiku nutné podporovat za každou cenu. V rámci příprav na nejhorší navíc naznačuje, že je ochoten podnikat další kroky, čímž podporuje návratnost obchodů sázejících na další růst a dává zelenou honbě za výnosy, bez ohledu na ekonomickou realitu.
C:\fakepath\1581838400-Tesla.png

Akcie TESLA: Bublina nebo reálná hodnota

21.07.2020 Tesla je miláčkem akciových trhů letošního roku. Ještě před zásahem koronaviru prudce rostla cena akcií této automobilky, za letošní rok pak přidala už téměř 300 %. Po úspěšném startu čínské Gigafactory a jen nepatrném poklesu výroby v druhém letošním čtvrtletí se začaly množit spekulace, že v době pokoronavirové to bude právě Tesla, která bude z automobilového trhu ždímat zisky za podpory vlád po celém světě hrající nízkouhlíkovou kartu a ostatní automobilky se budou jen vypořádávat s rostoucími náklady.
C:\fakepath\dax-1.jpg

„Všetkého-schopný“ DAX

08.07.2020 V tomto článku na konkrétnom príklade sa zameriam na skutočne nebezpečný inštrument – DAX. V dnešných dopoludňajších hodinách, DAX stúpol o 102 bodov (1 020 tick value). Na DAX-e nič výnimočné. Pokiaľ, ale zoberieme do úvahy skutočnosť, že „nešlo o žiadnu ťažiskovú“ hodinu (10:34 – 10:36 hod.) a nebola v tom čase vyhlasovaná žiadna fundamentálna správa, tak pohyb bol pomerne výrazný.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
img

Práce z domova má zelenou. Firmy z ní profitují

25.06.2020 COVID-19 přinesl širší akceptování práce z domova a změnil naše chování v rámci volnočasových aktivit i zdravotních prohlídek. V dnešním komentáři k aktuálním zprávám z akciových trhů se na tytonové trendy zaměříme a ukážeme si seznam 13 akciových titulů, které z něj profitují. Jen za letošek tento seznam díky velké poptávce investorů posílil o 102 %.
img

Ovoce zdražuje nejvíce za posledních minimálně deset let. Šampionem v tempu zdražování jsou letos kiwi, mango, mandarinky a limetky

17.06.2020 Letos v květnu zdražilo ovoce nejvýrazněji za celé období minimálně od začátku roku 2010. Jeho tuzemští pěstitelé hlásí o 91,3 procenta vyšší ceny než loni v květnu. Ceny jsou tedy takřka dvojnásobné. Současně citelně zdražuje většina dováženého ovoce.
img

Jak se daří akciím Adidas ve stínu napětí mezi USA a Čínou?

10.06.2020 Adidas si v posledních pěti letech vede mnohem lépe než Nike, zejména v oblasti růstu provozních zisků, zvyšování podílu na severoamerickém trhu a budování pozic v Číně. Minulý týden společnost oznámila, že byly její čínské tržby ve druhém čtvrtletí vyšší než ve stejném období loňského roku, což naznačuje, že čínští spotřebitelé dávají značce Adidas přednost před Nike. Příčinou může být přetrvávající napětí mezi Čínou a USA. Německá vláda navíc oznámila, že od 1. července snižuje DPH z 19 % na 16 %, což firmě Adidas nepochybně pomůže taktéž.
img

Kvalitní akcie vynášejí dlouhodobě a platí to i pro rok 2020

04.06.2020 Akcie dosáhly vysoké úrovně zhodnocení, a zvýšily tak pravděpodobnost záporné reálné míry návratnosti v následujícím desetiletí. Výnosy z dluhopisů jsou všeobecně nízké, a tak investoři zoufale hledají aktiva, která jim mohou dlouhodobě vynášet. A právě to už téměř čtyři desítky let dělají kvalitní akcie, a proto vám v dnešním komentáři představujeme 25 kvalitních akciových titulů.
img

Nový ekonomický řád

28.05.2020 S tím, jak postupuje krize Covid-19 a zejména když sledujeme další vývoj, myslíme si, že nové trendy dlouhodobě nasměrují svět jinam. Klíčovými rysy budou státní intervence, fiskální aktivita a pokračující ekonomická síla Asie.
img

Investovat může být i zábavné

25.05.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
img

Analýza: sucho v Česku pomáhá solárům nebo technologickým startupům, ekonomiku jako celek poškozuje

22.05.2020 Sucho v České republice zvyšuje podnikatelským subjektům náklady, a přispívá tak k růstu cenové hladiny, která se v případě spotřebitelských cen za poslední rok v tuzemsku zvýšila nejvíce v EU (+3,3 % duben 2020/2019, Eurostat). Nejvíce postiženými odvětvími v Česku jsou podle společné analýzy think-tanku CETA a brokera TopForex producenti elektřiny z vodních elektráren, zemědělci zaměření na výrobu náročnou na vodu (např. obiloviny, kukuřice nebo producenti ryb), dřevozpracující průmysl a pojišťovny.
img

Je vaše portfolio připravené na online budoucnost?

07.05.2020 COVID-19 podpoří online ekonomiku a urychlí digitalizaci, čímž dále posílí trend posledních více než desítky let. Podle našeho názoru by měli investoři tohoto trendu využít, a tak v této aktuální zprávě z akciových trhů přinášíme obsáhlý seznam firem, kterým tento trend prospívá a kde se mohou inspirovat. Seznam je řazen podle jednotlivých kategorií, aby bylo pro investora jednodušší vybrat si právě ty oblasti digitalizace, o které má zájem.
img

10 nejlepších ETF pro investiční portfolio v roce 2020

07.05.2020 Prostřednictvím ETF lze vybudovat levný a efektivní investiční plán. Investice do ETF se těší stále větší popularitě. V tomto článku se podíváme na výhody ETF oproti tradičním fondům a dále vám představíme seznam 10 nejlepších ETF pro rok 2020.
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Co stojí za rally na akciích?

05.05.2020 Propad akcií je v reakci na koronavirovou krizi až překvapivě mělký. Medvědí trh trval pouhých 32 dní, kdy od 19. února do 22. března klesla závěrečná hodnota indexu S&P 500 z 3388 na 2173 bodů, tj. o 36 %. Od té doby už zase při velmi zvýšené volatilitě kralují býci. Hlavní americký akciový index jakoby o přicházející nejhlubší recesi za posledních 90 let ani nevěděl a obchoduje se meziročně přibližně na stejné úrovni.
C:\fakepath\forex.jpeg

Jak dosáhnout realistického výnosu na forexu?

01.05.2020 Obecně platí, že každý obchodník, který bere trading vážně, má dostatek času a je důsledný v realizaci svého obchodního plánu, bude časem na trhu odměněn. Při dodržování nejjednodušších pravidel konzervativního obchodování lze očekávat měsíční návratnost na forexu zhruba 10 % až 20 % měsíčně. Problém mnoha začínajících obchodníků spočívá v tom, že podceňují přípravu a veškeré nutné procedury v obchodování. Nejsou zkrátka připraveni činit veškerou práci, která je nezbytná k tomu, aby se z nich stali konzistentně ziskoví obchodníci.
img

Steenova kronika: Vítejte zpátky v sedmdesátkách

29.04.2020 V roce 1976 vyměřila švédská vláda spisovatelce Astrid Lindgrenové, která se proslavila Pippi Dlouhou punčochou, mezní daňovou sazbu 102 %. Autorka na to zareagovala satirickou pohádkou „Pomperipossa ve světě peněz“ (Pomperipossa in Monismania). Její název mluví za vše. A nejen, že vyprovokovala zuřivou debatu, ale zároveň způsobila v témže roce velkou volební prohru sociálně demokratické vládě, která tak musela poprvé po 44 letech od válu.
img

10 tipů Fidelity International pro období volatility

28.04.2020 Jaký je dopad koronaviru na trhy, odkryjí následující měsíce. Zatím trhy reagují vysokou mírou volatility. Akciové trhy budou vždy procházet obdobím, v němž budou ceny prudce kolísat – to je úplně normální. Důvodem jsou obvykle negativní ekonomické zprávy nebo politická krize. Je pochopitelné, že prudké cenové výkyvy mohou probudit nejistotu mezi investory a motivovat je ke změně dlouhodobé strategie a impulzivnímu prodeji cenných papírů. Tato kolísání na trzích, neboli volatilita, mívají krátký život, a takové výprodeje jsou předčasné. Většina odborníků souhlasí: Nejlepší, co můžete udělat během takových psychicky náročných období na trzích, je zůstat a proplout.
C:\fakepath\top-23042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.04.2020 1) Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
img

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
img

Dokáže vaše ETF portfolio odolat krizi? 6 užitečných tipů, jak se ochránit

06.04.2020 Trhy mohou v extrémních podmínkách klesnout i o více než 60 %. Pokud však své ETF portfolio vybudujete správně, mělo by být dostatečně odolné na většinu tržních podmínek. Dokáže vaše ETF portfolio obstát během finanční krize? Postupujte podle těchto šesti kroků a ochraňte tak svůj kapitál v turbulentních časech.
img

Kryptomeny: Čaká Bitcoin a Ripple ďalšia rally?

03.04.2020 Tento týždeň sa trh s kryptomenami snaží vymazať straty z minulého mesiaca. V dôsledku výrazných výpredajov, klesla 12. marca trhová kapitalizácia na 144 miliárd dolárov. Trhová kapitalizácia v súčasnosti dobieha straty a je na úrovni 190 miliárd dolárov a čoskoro môže dosiahnuť 200 miliárd dolárov.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2020

13.03.2020 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

Jak se orientovat na trzích s vysokou volatilitou?

12.03.2020 V dnešních aktualitách z akciových trhů si povíme, jak se připravit na změny v trendech akcií. Protože volatilita zůstane ještě nějakou dobu vysoká, budou akcie vykazovat častý návrat k průměru. Ukážeme si, jak účinné byly strategie návratu k průměru v roce 2008 a také jak si mohou investoři takové strategie připravit.
img

Investice pro radost aneb Vydělat se dá i na rumu či kabelkách

19.02.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. Ukazuje se ale, že bychom potřebovali zapojit trochu fantazie. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit část svých peněz.
C:\fakepath\dax.jpg

Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?

13.02.2020 Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?
img

Komentář Fidelity International k americkým volbám 2020 – důsledky pro zdravotnictví

23.01.2020 Zdravotnictví je pro americké volby, které se budou konat na podzim, velmi důležitým tématem. Od února 2019 zde vyvstávají dvě otázky. Tou první je reforma zdravotního pojištění. V době před prezidentskými volbami v USA oba demokratičtí kandidáti Bernie Sanders a Elisabeth Warren obhajují plán „zdravotní péče pro všechny“. Vyloučilo by to ze hry soukromé pojišťovny, zavedlo systém jediného plátce a u zbytku odvětví by to vyvolalo značný tlak na ceny. Průzkumy veřejného mínění naznačují, že pro takový plán je jen lehce přes polovinu voličů, a související odhady nákladů se pohybují od 28 do 32 bilionů USD za 10 let.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bloomberg: Bitcoin za deset let vzrostl o devět milionů procent

07.01.2020 Vynořil se z popela finanční krize a byl navržen tak, aby obešel banky i vládní úřady, které se utápěly v největší katastrofě na Wall Street za desítky let. Prosazoval se pomalu, provázela ho řada skandálů s podvody a krádežemi, které mnohé odradily a přinesly přísnější regulaci. Jakmile se mu však dostalo větší pozornosti, ukázal se nejvýkonnějším aktivem desetiletí. Řeč je o bitcoinu, největší digitální měně světa. Jeho hodnota koncem loňského roku činila zhruba 7200 dolarů (163.000 Kč) a od července 2010 se zvýšila o více než devět milionů procent, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

EY: Primárních úpisů akcií letos přibylo, jejich objem klesl

10.07.2019 Za první pololetí se ve světě uskutečnilo 507 primárních veřejných úpisů akcií (IPO), které emitentům vynesly 71,9 miliardy dolarů. Počet primárních emisí proti stejnému období loni klesl o 28 procent, objem naopak stoupl o víc než 15 procent. Vyplývá to ze studie společnosti EY Global, která mapuje globální trh s primárními úpisy.
img

Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

22.02.2019 Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
img

Investice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato

09.11.2018 Možná držíte nějaké akcie a nyní, když došlo k sérii propadů, uvažujete o širší diverzifikaci a dalším zajištění. Jedním ze způsobů, jak své portfolio diverzifikovat, je investice do zlata, protože zlato má zpravidla negativní korelaci k akciovým trhům.
img

Akcie Boeing blízko historických maxim

25.11.2015 Další americký bluechip z představované série akcií z indexu Dow Jones je Boeing. Celosvětově známá společnost Boeing nemá jenom spokojené zákazníky ve více než 150 zemích, ale také spokojené dlouhodobé investory. Po hlubokém pádu o více než 70 % v letech 2007 a 2008 trvalo akciím Boeing 5 let, než se jim podařilo vrátit zpátky nad úroveň $100. Od počátku svého dna z počátku roku 2009 akcie Boeing téměř zpětinásobily svou hodnotu. Od počátku roku 2013 se nachází v rostoucím trendu.
img

Akcie 3M jsou růstovým příběhem i po více než 100 letech existence

22.10.2015 V seriálu věnovanému akciím z indexu Dow Jones se po představení samotného indexu a akcií Procter & Gamble (PG) budeme věnovat dalšímu americkému gigantu – dříve známému jako Minnesota Mining & Manufacturing Company, dnes zkráceně 3M.
cina ekonomika.jpg

Zisk čínských průmyslových firem klesl

28.09.2015 Zisk čínských průmyslových společností se v srpnu ve srovnání se stejným obdobím loni snížil o 8,8 procenta, což byl nejvyšší pokles od roku 2011. Důvodem byl růst nákladů a přetrvávající pokles výrobních cen. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším signálem oslabení druhé největší ekonomiky světa.
img

Velká rotace? Spíš začátek Velkých prázdnin

13.08.2013 Zatímco se analytici mnoha vlivných investičních domů handrkují o to, zda nyní budou v kurzu více akcie, nebo dluhopisy, Citi radí zapomenout na teorii Velké rotace mezi třídami aktiv a věří v pro oba tábory slibnější teorii Velkých prázdnin. Neutuchající přísun nových peněz tištěných centrálními bankami totiž podle Citi nutí dosud méně vydělávající peníze k turismu do více ziskových - ale také rizikových – destinací. Výsledkem je růst akcií i dluhopisů, který by mohl pokračovat i po celý příští rok. Nemusí se to ale obejít bez turbulencí...
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nicholasi Nassim Talebovi nahánějí Spojené státy a jejich další vývoj nejen v ekonomice. Zatímco Evropa podle Taleba své problémy dokáže pojmenovat, uvědomuje si je a méně nebo více důrazně je řeší, Spojené státy toho nejsou schopny a nejspíše ani ochotny. Jako od počátku mylnou pak vidí dosavadní finanční pomoc, která skončila v rukou amerických bankéřů.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Korelace | Equity | Backtesting | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Světové ekonomické fórum | Měnový trh | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Interactive Brokers | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Transakce | Bear | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Denní obchodování | Derivát | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Large Cap | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | Grafy | Hedging | High | IPO | ISIN | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Likvidní trh | Long | Lot | Low | MAE | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Order | Overnight | P/E | PEG | Papertrading | Pasiva | Penzijní fond | Peněžní trh | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Profit Target | Provize | Prémie | Pákový efekt | Quote | RSI | Rally | Rating | Realizovat zisk | Reinvestice | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Short selling | Slippage | Spot | Spotová cena | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swingový obchodník | Swiss | Tick | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Value at Risk | Volatilita | Volatilní trh | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | London Stock Exchange | Euronext | Vývoj eura | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Over-The-Counter | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Swissquote | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Satoši Nakamoto | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | NinjaTrader | Dukascopy | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie Shell | Akcie Tesla | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Běžný účet | Bollingerova pásma | Brent | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Cena za dolar | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Černá labuť | Day trading | Denník | Devalvace měny | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | ETF fondy | Etoro | Eura | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex obchodování | Forexu | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Hodnota akcií | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do fondů | Investování do komodit | Investování do zlata | Investování na burze | Investování peněz | Investovat do zlata | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Koupit akcie | Krach na burze | Krize eurozóny | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurz stříbra | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Meta Trader | Meta Trader 4 | Míra inflace | Nákup akcií | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s opcemi | Obchodování se zlatem | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online broker | Online obchodování | Opční strategie | Oslabení měny | Pasivní příjem | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | S čím obchodovat | Sázky | Sierra Chart | Signály | Slovník pojmů | Smíšené fondy | Spořící účet | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | Švýcarská banka | TopForex | Transakční náklady | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato na burze | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | ROIC | CNBC | Backtestování | Obchodní pravidla | Benzín | Buffett | Put | Bill Gates | Buy | CEE | Cílová cena | Čistá marže | Čistý dluh | DCF | EBITDA | Elon Musk | EV | Hold | Indie | Lednový efekt | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Range | REIT | ROCE | ROE | Sell | Vláda ČR | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Akciová společnost | Investiční instrument | Kmenové akcie | Primární emise | Běžná likvidita | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Reálné obchodování | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Intraday trading | Paper trading | Skluz v plnění | Volby | Rozhovor | Úspěšný investor | E-mini | Know-how | IG Group | Cukr | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Commodities | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Traders | Zlatý standard | Markit | Raymond James | Bernstein | Charles Schwab | KPMG | LPL Financial | CNOOC | Microsoft | MSCI | Oxford Economics | CME Group | Generali Investments CEE | Caterpillar | Investing.com | Ole Hansen | Barrick Gold | Sója | WACC | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Fundamentální výhled | Uložení peněz | Short squeeze | Black swan | Kurz EUR/USD | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Backtestovat | Zkusit investovat | MarketWatch | Poměr P/S | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Jak investovat do komodit | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Internetová bublina | Stock Exchange | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | BlackRock | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Cenné kovy | Portfolio fondu | Realitní trh | Daňové příjmy | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Intervence centrálních bank | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Dopady finanční krize | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Ropné společnosti | Ropná společnost | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Německý akciový index DAX | Ztráty | Dividendová akcie | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Indikátor Stochastic | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Úvěrové krize | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Tradeweb | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Historická data | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Aktivní investování | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Investovat do akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Manažeři fondů | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | TRY | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Návratnosti investice | Návratnost investice | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | ČTK | Země G20 | Obchodování forexu | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Konsenzus | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Mercedes | Swingoví obchodníci | Raymond James Financial | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Devizové obchodování | Úspěšné investování | Akcie firem | Purple Trading | Spekulativní investoři | Generali Investments | Makléřské firmy | Bernstein Bank | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Investopedia | Sell in May and go away | Intradenní obchody | CoinDesk | Goldenburg Group | René Remšík | Breakout Trader | IBKR | Benjamin Graham | World Gold Council | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | Návratnost investic | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin Cash | Vývoj ceny akcií Tesla | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Investiční alternativa | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | Technologie blockchain | Jan Dvořák | Jak obchodovat akcie | Coinmarketcap | LYNX Trading | BTCUSD | Investiční nástroj | CBOE Global Markets | BCH | ETC | XRP | iShares Gold Trust (IAU) | SPDR Gold Shares (GLD) | Invesco | Kapitálové výnosy | Nemovitostní fondy | Inteligentní investor | Kodak | Binance | Růst bitcoinu | NEST | Robinhood | Stellar | Investice do kryptoměn | RoboMarkets | Chytré kontrakty | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Drobní investoři | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Složený úrok | Složené úročení | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Airbnb | Burzovní trh | Začít investovat | Saxo | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | EOS | Bitcoiny | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Obchodní napětí | Vysoké standardy | Podniky | Financial Conduct Authority (FCA) | FINRA | Graf vývoje | Technologické akcie | Schwab | Kurz EUR/CZK | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Cena akcií Amazonu | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | TradeCentrum | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | HKD | Nové peníze | I-Trader | Použití finanční páky | Úrokový výnos | Americké volby | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Roční výnos | Goldenburg Group Ltd | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Ziskoví obchodníci | EMEIA | Jiné měny | Růst zisků | Anticyklické akcie | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Obchodované fondy | Fondy ETF | Aktiva centrálních bank | Český miliardář | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Společnost Apple | Prezident USA | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Makléřská společnost | ETF portfolia | Dluhopisy s vysokým výnosem | Profesionální trader | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Jak uspět | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Platformy pro obchodování | Vysoký výnos | TradeWeb | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Martin Sklenář | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | IPO Airbnb | IPO Palantir | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Jak na obchodování | Akcie firmy | Pokles kurzu | Sharpe ratio | Začít obchodovat | Token | Americké společnosti | Ferrari | Čínský trh | Základy obchodování | Akcie a ETF | Svět investování | Styl tradingu | Biotechnologické akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles úroků | Maržový účet | Ziskové obchody | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Globální akciové indexy | Úrok na bankovním účtu | Akcia | Silný dolar | Digitální aktiva | Poptávka po stříbru | Prodej na krátko | Nové akcie | Společnost MSCI | Bohatí | AMZN | Burzovní průvodce | Alan Greenspan | MDAX | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Růst mezd | Gram zlata | Prosus | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Pravidla strategie | Finanční situace | UCITS | Finanční údaje | TeamViewer | Pictet | Asociace pro kapitálový trh | iShares | Dluhopisové ETF | Dobrý obchod | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Profesionální obchodníci | Nižší volatilita | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zlaté ETF | Vývoz ropy | RISK-ON | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | IPO TeamViewer | Sestavování portfolia | MMF Kristalina Georgievová | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Investice do fondu | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Digitalizace | S&P 500 Index | Prodávat své akcie | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Startup | Obchodní model | Jana Brodani | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Ropná firma | Michal Dvořák | Německá vláda | IOT | Hongkong | Patterny | Americký ministr obchodu | Trinity | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Státní investiční fond | RPSN | Jak začít investovat | XTZ | Myšlenka | Hypotéza | Standardní odchylka | Analýza dat | Proroctví | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Vyšší volatilita | CETA | UCITS ETF | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Vyšší riziko | Firma | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | Tezos | XLM | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Růst cen | Equity křivky | Borsa Italiana | Royal Mail | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Ekologie | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | IPO Alibaba | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Placebo | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Implikované volatility | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | dApps | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Politická krize | Legislativa | Trendová linie | Rozdělení zisku | 5G | Finanční rezervy | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Trading Places | Financovat | SMA | Předpovědi | Technologický sektor | 4GLD | Xetra Gold | Ed Yardeni | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Důsledky krize | Velikost pozice | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Globální vývoj | Zdražování | Problémy | Kolísání ceny | Finanční ztráty | Cvičení | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Vývoj hodnoty akcií | Válka mezi USA a Čínou | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Newmont Mining | První den obchodování | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Federální obchodní komise | Amgen | Airbus | Goldcorp | Společnost Microsoft | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | InterContinental | Daniel Křetínský | Úroky | NSDQ | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Impeachment | Nižší likvidita | Šperky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Obchodované akcie | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Nike | Dot-com | Forward PE | Bydlení | Ipsos | EY | Zisk čínských průmyslových firem | Aurora Cannabis | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Maximální propad | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Hospodaření | Růst poptávky | Černé labutě | Bernie Sanders | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Exact Sciences | Intelligent Systems | Přežití bitcoinu | Russell 3000 | Tržní kapitalizace Tesly | Hospodářské recese | Netflix | Celsius Network | Alex Mashinsky | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Změny globálního finančního systému | Bitcoinové bubliny | Největší bitcoinové bubliny | Stoupající trend | Americké dolary | Washington | Daimler | Vysoká dividenda | Hlavní rizika | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Soukromí investoři | ProfitLevel | Experti | Solidní výnosy | Zemědělství | Rekordní maximum | Předběžné výsledky | Horší časy | Poradenství | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Dividendový aristokrat | Vyšší inflace | Bloky | Míra zadlužení | Analytička Saxo Bank | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Ceny energií | Úspěšný týden | Vyplácení dividend | Obchodujte americké akcie | Prognózy ČNB | Vladimír Beszédes | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Akcie výrobce letadel | Dominancia | Kapitalizácia | Lepší zítřky | Google | Anglie | Trhy | Ministr obchodu Wilbur Ross | ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Akcie roku 2020 | Akcie Royal Dutch Shell | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Pohyby cen | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Bluechip | Romain Boscher | Konkrétní cíle | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | IOER | XMR | Zpomalení růstu | Moudro | Pravděpodobnost ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Lukáš Baloga | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Rezistenční úrovně | Obchody | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | FCF | BP | Adidas | Adidas v Číně | Americká společnost | Taleb | Capital Group | SEC | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Obchodovanie | Firemní sektor | Medvědi | Poptávky po ropě | Akcie Biogen | Biogen | Indikátor RSI | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Akcie 3M | ETF na S&P 500 | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Imperial College | Investice do realit | Dopad koronaviru | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Akcie KKR | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Cenová válka | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | WP | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | FactorResearch | Aerolinky | Asijské akcie dnes | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Akcie Swiss Re | Swiss Re (SR9) | SR9 | Akcie BASF SE | BASF SE (BAS) | Bankovky | Mince | Profitovat | Čínský růst | Tencent | CK Hutchison | Buy the dip | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Brusel | TARP | Letectví | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Cenový vývoj | Třída aktiv | Silný pokles | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | Vedlejší účinky | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Vyrovnat ztráty | Bilion dolarů | Souhrnný čistý zisk | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Kalifornie | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Spoření | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Olympijské hry | United Airlines | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Investice do zdravotnictví | Americký investor | Křetínský | Výhody obchodování | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Riziko inflace | Equa Bank | E-commerce | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Schodek | Poradce | Organizace | Microsoft (MSFT) | Švédská vláda | Práce | Koronakrize | Zelené energie | Podíl na trhu | Afrika | Africké země | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ztrátové obchody | Ropný průmysl | ETF portfolio | Společnost Saxo Bank | Patenty | Poradenské firmy | Hluboké recese | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Chřipka | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dobré návyky | Životní styl | Profitabilnější | Oživení cen | Splátky dluhů | FANG | WMT | Massachusetts | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Hlavní ekonomka MMF | REIT ETF | IM2A | H413 | AWP | SREIT | Global X SuperDividend REIT ETF | Aberdeen Global Premier Properties Fund | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Akcie W.P. Carey | Akcie W.P. Carey (WPC) | WPC | W.P. Carey (WPC) | W.P. Carey | Akcie Welltower | Akcie Welltower (WELL) | WELL | Welltower (WELL) | REIT u LYNX | Akcie REIT | Majitel | Úspory | Býčí vyhlídky | Procter & Gamble | Statistiky | Poradenské společnosti | Colorado | Madrid | CMC | ETF na Nasdaq 100 | ETF na Nasdaq | Měnový faktor | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Nizozemsko | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Reddit | Stroj na peníze | Dluhopisy horší kvality | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Binance Coin | Období volatility | Korekce na trzích | Zvýšení celkové návratnosti | Čtvrtletní výsledky | 3M | Fundamentální náhled | Historie 3M | Minnesota Mining and Manufacturing Company | Minnesota Mining & Manufacturing Company | Náhled na akcie | Technický náhled | Čas na nákup akcií | Vhodný čas na nákup akcií | Americký HDP | Superpočítač | Experimentální lék | Pracovní síly | Volvo | Prudké pohyby | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | FDA | Zisk firmy | Blízký východ | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Výhody a nevýhody ETF | Nevýhody ETF | Komoditní ETF | Dividendové ETF | Inverzní ETF | HG měď | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Federal Reserve | Čínský virus | Bloger Ed Yardeni | Známý bloger | Soud | Koncern Volkswagen | Poměr PE | Oddlužení | HashRate | Dovoz | Vývoz | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Saxo Bank Martin Sklenář | Dlouhodobý trend | Cyber security | MSCI World | Typy ETF | ETN | iShares Core MSCI World UCITS ETF | Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1D | Lyxor STOXX Europe 600 (DR) SKIPCP ETF C-EUR | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | ComStage DAX TR UCITS ETF | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | iShares MDAX (DE) UCITS ETF | ComStage SDAX TR UCITS ETF | iShares NASDAQ-100 (DE) UCITS ETF | iShares Core S&P 500 UCITS ETF | Dosáhnout zisku | Generovat zisk | Rekordní zisk | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Růst EBITDA | Dluhy | Akcie Nike | Členské země | Link | ONE | Auta | JD.com | FBI | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Dění na trhu | Recyklace | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | Prodej vozů | Marek Brávník | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | Vakcíny na koronavirus | Růst Bitcoinů | Nové studie | Koronavirová pandemie | Aktivity společnosti | Biotechnologická společnost | Sucho v České republice | Sucho v Česku | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Ekonomické zotavení | Pronájem nemovitosti | Euromonitor International | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Soběstačnost | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence | Norilsk Nickel | Zadlužení firem | CZG | Bývalý prezident | Zbrojovka | Reálná ekonomika | PEPP | Londýnské burzy | Vedení společnosti | CVC Capital | Start-upy | Waymo | Kvalitní akcie | Akcie AMD | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Oracle | ProSiebenSat.1 Media | Americká nezaměstnanost | Teorie černé labutě | Cronos | Globální poptávka | Objem vládních stimulů | Arizona | Nestlé | Sanofi | Propad cen | Výplata | Rostoucí trend | Trend is your friend | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Cardano | Banka JP Morgan | Snížení nákladů | Druhá vlna | Nízké sazby | Práce z domova | Velké investice | Den obchodování | Dostupnost bydlení | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Jasný signál | Dopad pandemie | MAM | Ant | Sony | Inflační šok | Nový trend | Steve Jobs | Johnson & Johnson | Tolerance rizika | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | ChainLink | NEXO | Úspěchy | Primární úpisy | DoorDash | Ocenění | Šance | Chrysler | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Verizon Communications | Společnost Amazon | Reálná hodnota | Vývoj tržní kapitalizace | Vývoj čistého zisku Tesly | Vývoj čistého zisku | Investování do Tesly | Byty v Praze | Cenové patterny | Akcie těžařů | Fresnillo | KGHM | Silvercorp Metals | Barrick Gold (ABX) | Index Ventures | Konkrétní plán | Forward guidance | Zlatá horečka | Konkurenční společnosti | DeFi | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Royal Gold | Nikl | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Zastavení růstu | Velké technologické firmy | Zkušený obchodník | Ant Group | Výzkumy | Indonésie | Časový horizont | Časový úsek | Klesající tendence | Možné zisky | Lepší výsledky | Vývoj léků | Podhodnocené akcie | Monex | Obchodní hodiny | Prezidentské volby USA | Podhodnocený | Hnojiva v zemědělství | Hnojiva | Upozornění na rizika | Základy fondu | Konec medvědího trhu | Vývoj Forward PE | Nižší požadovaná návratnost | Pokles tržeb | Přeobchodování | Investice do vodíku | Počet akcií | VisualCapitalist | Coca-Cola | Kryptotrh | Holdingová společnost | Decentralizované finance | SPAC | Klimatické změny | Badger | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Snížení emisí | Akcie NIO | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Skutečné peníze | Vývoj akciového indexu Nasdaq | LG Chem | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | BloombergNEF | Diverzifikovat | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Klimatický plán | Snížit emise | Grubhub | Biden | Delivery Hero | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | Naspers | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Akcie Johnson & Johnson | Klinické testy | Masivní investice | Norský státní investiční fond | Majetek fondu | Norský parlament | Éra fosilních paliv | První peníze | Nicolai Tangen | Statens pensjonsfond Utland | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akciové portfolio fondu | Udržitelné investice | Akcie Sony | Koncern | Příležitosti k obchodování | Množství peněz | Stimulace v USA | BNB | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Newmont | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | SolarEdge Technologies | JPM | První obchodní den | Futures a opce | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | Uniswap | Bankovní úvěry | Očekávané výnosy | SolarEdge | BIIB | Akcie Berkshire | Sumitomo | Pfizer/BioNTech | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Pinduoduo | Síť restaurací | Zisky bank | MRNA | CVAL | CVAL.IT | ACA | ACA.FR | Credito Valtellinese | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | S&P Global Inc | Výdělky | Proražení | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Deutsche Boerse | ABNB | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Proč investovat | Očkování | LEN | Coinbase Global | IPO společnosti | Mutace viru | Ceny aktiv | Voda | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Makléřská firma | Carnival | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | SOLEK | MW Investiční fond SICAV | MW Investiční fond | CODYA | ADA | Polkadot | DOT | Vývoj akcie | Hodnota trhu s kryptoměnami | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Salutem | Salutem Fund | JD | Tržby z prodeje | ProSiebenSat.1 | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Znehodnocení úspor | Investiční principy | CARA | ACT | WU | WU.US | Akcie spoločnosti Western Union | Situace na trhu | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | KFC | Deliveroo | WallStreetBets | Přerozdělení bohatství | Akcie GME | GameStop (GME) | Reddit skupina | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Velké investiční fondy | Norský státní fond | SWKS | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Účinnost vakcíny | Cenové výkyvy | Návratnosti investice (ROI) | ROI | Ukazatel návratnosti investice | Příklad ROI | Jaká návratnost investic je dobrá? | Výhody ROI | Return On Investment | ROI (Return On Investment) | Vypuknutí pandemie | Akcie společnosti GameStop | Xetra GOLD | Xetra GOLD (4GLD) | Poměrové ukazatele | Počet primárních emisí | Znalosti o obchodování | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Technologie společnosti | Supercyklus | UNH | UnitedHealth (UNH) | Rostoucí úrokové sazby | Cena dogecoinu | Krypto CFD | Zinek | Kov | ETS | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Vakcíny proti COVID-19 | Růst produktivity | Robinhood Markets | Negativní vývoj | Solární společnosti | Brookfield Renewable Partners | Air | Current Market Valuation | Finanční zdraví | Akcie Boeing | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Herní průmysl | Špinavá energie | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Akcie třídy A | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Makléřské služby | Aleš Hála | IPO Deliveroo | Oblíbené investiční instrumenty | Cashflow z dividend | Hypoteční splátky | Očekávání vyšší inflace | Archegos Capital | Archegos | Výhled Saxo Bank | Akcie Deliveroo | Pohyb ceny | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | CoinGecko | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Special Purpose Acquisition Company | Podíl špatných úvěrů v eurozóně | Podíl špatných úvěrů | Podíl nesplácených úvěrů | Používání kryptoměn | AMD | Ochrana proti inflaci | Sainsbury | Aimee Donnellanová | COIN | Vstupní náklady | British American Tobacco | Imperial Brands | Emise skleníkových plynů | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Potenciální výnosy | DOGE | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | David Kögler | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Analytické fórum | Těžaři | Agora | Agora Inc | API.US | Agora Inc (API.US) | Akcie spoločnosti Agora | API | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | IB | Cíle | Příležitosti | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Investování do vody | Globální ETS | FLOWX | Fidelity Water Sustainability | Global Water ETF | CFWAX | Calvert Global Water | First Trust Water ETF | IWC | Expense ratio | Invesco S&P Global Water ETF | Olimex Global Water | Vodní indexy | Invesco Water Resources ETF | Invesco Water Resources | PHO | NASDAQ omex us water | Graf akcie | Pozitivní vliv | Akcie Moderna | Technologie | Rizikový profil | Binance Group | Binance Markets Limited | Binance Markets | Deriváty kryptoměn | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Výroční zprávy | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | AI | Ermenegildo Zegna | Luxusní skupina | Vývoj základní úrokové sazby | Základní úrokové sazby ČNB | Odvětví | Riziko kryptoměn | Instant Research | Daňový poplatník | Technologie 3D tisku | 3D tisk | VIAC | FC Barcelona | Barcelona | Messi | CVC Capital Partners | CVC | Základní sazby | Token ADA | Platforma Cardano | Rostoucí úroky | Vyšší úroky | Tokeny | Společnosti | Etherea | Fixní poplatky | BrokerChooser | Stockbrokers | Skupina Interactive Brokers | Investment grade | Real Time Margin | IB SmartRouting | Globální makléřská společnost | Společnost Interactive Brokers | Firemní akcie | Požadavky na kapitál | Poplatky a provize | BrokerChooser.com | Stockbrokers.com | Systém Real Time Margin | Customer Services | Komise u akcií | Akcie CNOOC | Největší čínský těžař ropy | Čínský těžař ropy | Čínská ropná firma | Ropná firma CNOOC | Firma CNOOC | CNOOC Ltd. | Hospodaření bank | ADA CFD | BNB CFD | DOT CFD | DOGE CFD | UNI CFD | Cena DOGECOINu | Cardano (ADA CFD) | Binance Coin (BNB CFD) | Polkadot (DOT CFD) | Dogecoin (DOGE CFD) | Uniswap (UNI CFD) | Chainlink (LINK CFD) | LINK CFD | BCH CFD | Bitcoin Cash (BCH CFD) | XLM CFD | Stellar (XLM CFD) | XTZ CFD | Tezos (XTZ CFD) | EOS CFD | EOS (EOS CFD)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

NAV (Net asset value)
Návod na zprovoznění indikátoru
Na volné noze
NAV/PL
Návrat do práce
Návrat ekonomiky k růstu
Návrat ekonomiky zpět
Návrat francouzského franku
Návrat koronaviru
Návrat koronaviru na podzim

Následující klíčová slova

Návratnosti investice
Návratnosti investice (ROI)
Návratnost investic
Návratnost investice
Návratová Range Strategie
Návrat poptávky
Návrat růstu cen
Návrat růstu cen na cíl
Návrat Řecka na trh dluhopisů
Návrat uhlí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít