Neděle 25. září 2022 00:43
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Ministr energetiky

C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
C:\fakepath\trader-25082022-30-zm.PNG

Komodity: Ropa zlevňuje, zčásti kvůli možnému návratu íránské ropy na trh

25.08.2022 Ropa dnes zlevňuje. Na její cenu působí možný návrat íránské ropy na trh a spekulace, že rostoucí úrokové sazby v USA oslabí poptávku po pohonných hmotách. Výraznějšímu poklesu cen zamezila vyhlídka, že by skupina velkých těžařů OPEC+ mohla omezit těžbu.
img

OPEC ovládá svět ropy

25.08.2022 Saúdský ministr energetiky princ Abdulaziz bin Salmán začátkem tohoto týdne uvedl, že trh s ropou se stále více vzdaluje od svých fundamentálních faktorů a na vině je vysoká volatilita a extrémně nízká likvidita. Poznamenal také, že v současné situaci může OPEC + využívat všechny výsady, které má k regulaci trhu. Aliance může například kdykoli oznámit snížení výroby, tím spíše, že toto opatření již využila v nedávné minulosti – v krizových letech 2020 a 2021.
C:\fakepath\trader-23082022-21-zm.jpg

Komodity: Ropa přidává přes tři procenta, obnovily se obavy o dostatek dodávek

23.08.2022 Ropa se dnes vrátila k růstu, přidává přes tři procenta. Na trhu se obnovily obavy o dostatek dodávek poté, co Saúdská Arábie přišla s myšlenkou na snížení produkce skupiny OPEC+, která zahrnuje Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojence včetně Ruska, aby podpořila její cenu. Té pomáhá i vyhlídka na pokles zásob ropy ve Spojených státech.
C:\fakepath\trader-23082022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.08.2022 1) Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
img

Schválení jádra a plynu coby zelených zdrojů zlevní výstavbu nových jaderných bloků v ČR, jde o úspěch Fialovy vlády

06.07.2022 Schválení jádra a plynu coby zelených investic je úspěch Fialovy vlády. A přitom s mnohem zásadnějším a dlouhodobějších dopadem než proslulá „cesta do Kyjeva“. Podpora schválení mezi europoslanci totiž v posledních týdnech citelně klesala, vůbec nebyla samozřejmostí. Odpůrcům schválení se totiž dařilo šířit přesvědčení, že schválení plynu pomůže Putinovu režimu, pro nějž výnos z vývozu právě plynu představuje zásadní zdroje příjmu. Navíc se jim podařilo „hodit do jednoho pytle“ s plynem také jádro.
img

Seberme plynu zelenou visačku, pomáhá Putinovi, chtějí dnes odhlasovat europoslanci. Ne, neberte mu ji, „zelený“ plyn pomůže obnově Ukrajiny, naléhá ukrajinský ministr

06.07.2022 Poslance Evropského parlamentu dnes čeká stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu a jaderné energii udělí visačku zeleného zdroje. Někteří ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu. Jiný ukrajinští představitelé, včetně ministra energetiky, ale kontrují. Naznačují, že pokud plyn ani jádro nebudou zelené, ztíží se poválečná obnova Ukrajiny.
img

Pozitivní začátek týdne pro ropu, oslabený dolar zvyšuje sentiment 

23.05.2022 Ropa WTI po čtyřech týdenních ziscích překročila cenu 111 dolarů za barel, je to nejdelší série od února. Ceny benzinu a nafty se vyšplhaly na rekordní maxima před řidičskou sezónou v USA, která začne přibližně za týden. Své sázky na ropu zvýšili i manažeři fondů.
C:\fakepath\trader-27042022-31-zm.png

Evropa cílí na diverzifikace dodávek plynu, dostávat plyn bude také z USA

27.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Za loňský rok bylo do Evropy z Ruska dodáno zhruba 155 miliard kubických metrů plynu.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, cena suroviny se zvyšuje

27.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech, jak Moskva požaduje. Cena plynu pro evropský trh se pak výrazně zvýšila. Evropská unie oznámila, že chystá společnou reakci, podle polské i bulharské strany Gazprom porušil uzavřené smlouvy.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Petkov: Bulharsko přezkoumává veškeré dohody s Gazpromem, firma porušila smlouvu

27.04.2022 Bulharsko přezkoumává veškeré dohody s ruským plynárenským koncernem Gazprom, včetně těch o tranzitu plynu do Srbska a Maďarska. Podle agentury Reuters to dnes řekl bulharský premiér Kiril Petkov. Gazprom ráno oznámil, že zastavil dodávky plynu do Bulharska a do Polska. Sofia hovoří o porušení smlouvy, protože dopředu zaplatila za dodávky na celý měsíc.
C:\fakepath\trader-21042022-21-zm.png

Itálie uzavřela dohody o plynu v Angole a Kongu, aby přerušila vazby na Rusko

21.04.2022 Itálie uzavřela nové dohody o zvýšení dovozu zemního plynu z Angoly a Konga, napsala dnes agentura Bloomberg. Vláda Maria Draghiho se snaží snížit energetickou závislost na Rusku. Řím nedávno obdobné dohody uzavřel s Alžírskem a Egyptem. Evropské země se kvůli invazi Ruska na Ukrajinu snaží zajistit si alternativní zdroje. Afrika je pro Itálii atraktivní možností, neboť italský energetický gigant Eni na tomto kontinentě působí ve více než desítce zemí. Italští vyjednávači by nyní mohli pokračovat do Mosambiku.
C:\fakepath\trader-10032022-31-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy změnily směr a klesají, investoři přehodnocují obavy o dodávky

10.03.2022 Ceny ropy pozdě odpoledne smazaly předchozí zisky a oslabují. Ve středu vykázaly největší propad za poslední dva roky. Obchodníci zvažují, zda obavy trhu z narušení dodávek nejsou přehnané, protože Rusko se zavázalo plnit své smluvní závazky.
img

Americké a evropské akciové trhy posilují na pozadí jednání o Ukrajině a zvýšení produkce ropy v SAE

10.03.2022 Trh s komoditami zastavil svůj růst poté, co Spojené arabské emiráty navrhly alianci OPEC+ zvýšit těžbu ropy. Přestože ministr energetiky SAE Suhail al-Mazrouei toto prohlášení bagatelizoval, ceny ropy klesly pod 110 USD za barel.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy obnovily růst, panuje nejistota ohledně dodávek

10.03.2022 Ceny ropy se po středečním prudkém poklesu dnes opět výrazně zvyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 10:30 SEČ vykazovala nárůst o 4,1 procenta zhruba na 115,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 procenta na 112,10 dolaru za barel.
img

Ranní shrnutí (10.03.2022)

10.03.2022 Americké indexy mají za sebou pozitivní seanci. Obchodníci začali spekulovat na to, že by akcie už mohly v reakci na ruskou agresi na Ukrajině dosáhnout dna. S&P 500 přidal 2,57 %, Dow Jones přidal 2,0 % a Nasdaq vyskočil o 3,59 %. Russell 2000 vyskočil o 2,71 %.
img

Těžba Bitcoinu a krádeže elektřiny, rostoucí problém pro malajsijské užitné společnosti 

07.03.2022 Krádeže elektřiny v Malajsii, těžaři Bitcoinu stály energetické společnosti v roce 2021 stovky milionů dolarů, ale jedna společnost to chce změnit.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh kvůli napadení Ukrajiny vzrostla o třetinu

24.02.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes dopoledne zvýšila zhruba o třetinu a je vysoko nad hranicí 100 eur za megawatthodinu (MWh). Podle obchodníků je to reakce na oznámení, že ruské vojenské síly na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájily útok na Ukrajinu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

OPEC+ od března zvýší těžbu ropy o dalších 400.000 barelů denně

02.02.2022 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci v čele s Ruskem se na dnešním zasedání podle očekávání dohodli, že v březnu zvýší těžbu ropy o dalších 400.000 barelů denně. Skupina zvaná OPEC+ tak bude pokračovat v postupném zvyšování produkce, na jehož podobě se sjednotila loni v červenci.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie chystá investice do solární energetiky, chce snížit závislost na Číně

01.02.2022 Indie investuje 195 miliard rupií (přes 56 miliard Kč) na podporu místní výroby solárních modulů, čímž zintenzivní kampaň za snížení závislosti na dovozu z Číny. Země má ambiciózní plán získávat do konce desetiletí ze sluneční energie 280 gigawattů elektřiny. Nyní z Číny dováží 80 procent komponentů pro odvětví solární energetiky. Investice je součástí rozpočtu na příští finanční rok, který začne v dubnu a který dnes představila ministryně financí Nirmala Sítarámanová.
img

Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil Putin

29.12.2021 Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn dál výrazně zlevňuje, cena pro evropský trh klesla pod 100 eur za MWh

24.12.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh pokračují v poklesu, dnes po poledni se cena snížila až o 24 procent a dostala se pod 100 eur (2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). I tak je ale výrazně vyšší než před rokem. Místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak řekl, že k prudkému růstu cen suroviny v letošním roce přispívají chybná rozhodnutí evropských politiků a neschopnost dohodnout se na dlouhodobých smlouvách. Na to už před časem upozornil například americký list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\trader-29112021-61-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se po propadu způsobeném novou variantou koronaviru opět zvyšují

29.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, a zmírňují tak mohutný páteční propad, za kterým stály obavy z nové varianty koronaviru. Někteří investoři považují páteční propad na ropných a finančních trzích za přehnaný. Tento názor podpořili i vrcholní představitelé skupiny OPEC+, jež zahrnuje země Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence.
img

OPEC tlaku USA nepodlehne

16.11.2021 Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty daly jasně najevo, že OPEC bude i nadále obezřetně zvyšovat těžbu ropy a nepodlehne tlaku USA na rychlejší zvýšení produkce.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ropa zlevňuje, tradeři se po dohodě těžařů obávají nadprodukce

14.07.2021 Ceny ropy dnes klesají, trh reaguje na zprávu, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty (SAE) se dohodly na kompromisu ohledně těžby. SAE tak budou moci podle zdrojů agentury Reuters těžit více, než předpokládal dosavadní návrh. Neshody mezi oběma zeměmi na začátku měsíce přinutily skupinu OPEC+ zrušit rozhovory o zvýšení těžby.
C:\fakepath\top-03062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2021 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu oznámila, že plánuje zahájit odprodej firemních dluhopisů, jež nakoupila na začátku pandemie covidu-19 ve snaze podpořit fungování finančního trhu. Jde o méně významný program nazvaný Secondary Market Corporate Credit Facility, který ve své době podpořil náladu na trhu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ruský ministr: Ropa může při absenci investic zdražit až na 200 USD za barel

03.06.2021 Cena ropy se může vyšplhat až na 200 dolarů za barel, pokud Mezinárodní agentura pro energii (IEA) prosadí svůj záměr, aby svět přestal investovat do nových projektů těžby ropy a zemního plynu. Na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak. Cena ropy na světových trzích se od loňského podzimu vytrvale zvyšuje a severomořský typ Brent se z ceny kolem 38 dolarů vyšplhal na současných více než 70 dolarů za barel.
C:\fakepath\krypto-14032021-1.png

Diktátoři po celém světě hledají peníze pro tyranii v kryptoměnách

14.03.2021 Být diktátorem, který se dožije vysokého věku, není levné. Výdaje jsou nejen za vlastní luxus, ale také za osobní stráž a armádu přisluhovačů. Jak se ale dostat k penězům, když sankce ze strany EU či USA potápí vaši vlastní měnu? Odpověď najdeme v digitálním světě, konkrétně v digitálních měnách.
C:\\fakepath\\ropa7.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, mrazivé počasí omezuje těžbu v Texasu

17.02.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože mrazivé počasí omezuje těžbu v americkém Texasu. Zdražování ropy nicméně zmírnila zpráva o tom, že Saúdská Arábie plánuje v příštích měsících zvýšit těžbu.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ceny ropy vystoupaly na maxima za 13 měsíců

15.02.2021 Ceny ropy dnes vystoupaly na maxima za zhruba 13 měsíců. Trh si od postupu v očkování proti covidu-19 slibuje oživení poptávky. Velcí producenti ropy nadto nadále omezují dodávky.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Těžba ropy v Rusku loni poprvé od roku 2008 klesla

04.01.2021 Těžba ropy v Rusku se loni poprvé od roku 2008 snížila. V průměru činila 10,27 milionu barelů denně, což je nejméně od roku 2011, ukázala statistika ruského ministerstva energetiky. Hlavním důvodem je dohoda s ostatními producenty o snížení těžby za účelem podpory cen a také dopady pandemie. Uvedla to v sobotu agentura Interfax. Od ledna se Rusko chystá těžbu zvýšit.
C:\fakepath\R7.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli nejistotě ohledně těžební politiky OPEC+

30.11.2020 Ceny ropy dnes klesají kvůli nejistotě, zda se Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci dohodnou, že prodlouží nynější omezení dodávek suroviny na trh. Od začátku měsíce si však ceny připisují přes 20 procent, a to mimo jiné kvůli optimismu ohledně vakcíny proti covidu-19.
C:\fakepath\Ropa8.png

OPEC se prý shoduje na potřebě prodloužit omezení dodávek ropy

30.11.2020 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se shodují na potřebě prodloužit nynější rozsah omezení dodávek ropy na trh o tři měsíce, tedy do konce března. Budou se snažit přesvědčit své spojence z širší skupiny OPEC+, aby takový krok podpořili. Uvedl to podle agentury Reuters alžírský ministr energetiky krátce před začátkem dnešního jednání ministrů OPEC.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ropa díky naději na účinnou vakcínu prudce zdražuje

09.11.2020 Ceny ropy v úvodu týdne výrazně zpevňují, dnešní nárůst je nejprudší za více než šest měsíců. Surovina zdražuje zejména díky zprávám o postupu ve vývoji vakcíny proti koronaviru, vliv ale mají i signály ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců. Tato skupina, označovaná jako OPEC+, by mohla pokračovat v omezování těžby.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

Turecká loď se vrátila do sporných vod ve Středozemním moři

14.10.2020  Turecká průzkumná loď Oruç Reis se vrátila do sporných vod v oblasti řeckého ostrova Kastellorizo. Oznámil to dnes turecký ministr energetiky Fatih Dönmez. Loď začala v oblasti geologický průzkum za účelem objevit a zmapovat nové zásoby ropy a zemního plynu. Řecký ministr zahraničí Nikos Dendias označil práci lodě v oblasti za "nelegální aktivitu Turecka na řeckém pevninském šelfu".
C:\fakepath\ropa3.jpg

Komodity: Ropa mírně zdražuje, většímu růstu brání obavy o poptávku

28.09.2020 Ropa dnes mírně zdražuje, většímu cenovému růstu ale brání obavy o vývoj poptávky kvůli prudkému šíření nákazy způsobené novým koronavirem. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ přidávala 0,3 procenta na 42,03 dolaru za barel, zatímco americká West Texas Intermediate (WTI) byla téměř beze změny na 40,26 dolaru za barel.
img

Rychlé shrnutí

07.09.2020 Akcie v Asii začaly týden na nižších úrovních. Nikkei klesá o 0.4 %, Nifty odepisuje 0.2 % a indexy v Číně klesají také. ASX a Kospi naopak mírně rostou.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC a jeho spojenci od srpna zmírní redukci těžby ropy

16.07.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci od srpna zmírní dohodnuté snížení těžby ropy, protože světová ekonomika začíná pomalu oživovat z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19. Uvedl to včera podle agentury Reuters saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli silnějšímu dolaru a obavě z nadbytku suroviny

09.06.2020 Ceny ropy se dnes snižují, dolů je tlačí silnější kurz dolaru a obavy z převisu nabídky nad poptávkou. Severomořská ropa Brent vykazovala kolem 17:05 SELČ pokles o 0,6 procenta na 40,56 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela také 0,6 procenta na 37,95 dolaru za barel.
img

Ceny ropy po výstupu na tříměsíční maxima klesly

09.06.2020  Ceny ropy se včera vyšplhaly až na tříměsíční maxima. Těžily z víkendového oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby i ze zprávy o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Později však ceny zamířily dolů, protože Saúdská Arábie ohlásila konec dobrovolného omezování dodávek ropy na trh.
img

BREAKING: Ropa vyskočila vzhůru v reakci na zprávy o dalším omezení těžby Saúdů

11.05.2020 Saúdský ministr energetiky oznámil, že státem vlastněná společnost Saudi Aramco sníží od června produkci o další 1 mil. barelů denně. Toto snížení dostane celkovou produkci země do blízkosti 7,5 mil. barelů ropy denně. Navíc bylo vedení společnosti požádáno, aby začali snižovat už květnovou produkci, pokud to bude možné. Cena ropy WTI vyskočila v reakci na zprávy z 25,20 dolarů za barel do blízkosti 26,50 dolarů za barel.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Nízké ceny ropy trápí těžaře, Trump chce doplnit státní zásoby

21.04.2020 Nadbytek ropy na světových trzích vedl k historickým propadům cen, v případě lehké americké ropy WTI museli prodejci dokonce kupujícím za odběr platit. Americký prezident Donald Trump nynější situaci, která je důsledkem pandemie nemoci covid-19 respektive protikoronavirových opatření snižujících mimo jiné spotřebu ropy, považuje za skvělý čas pro doplnění strategických rezerv. Podobný názor zastává i šéf české Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Jeffrey Currie, který je analytikem banky Goldman Sachs, očekává, že jen v USA potrvá týdny, než se cena ropy vrátí k předkrizovým hodnotám. Těžit z nízkých cen budou země závislé na dovozu ropy, mimo jiné Indie.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Saúdská Arábie: Dodávky ropy klesnou o 19,5 milionu barelů denně

13.04.2020 Celosvětové dodávky ropy se po započítání dohody skupiny OPEC+, příslibů členských zemí skupiny G20 a nákupů do strategických rezerv fakticky sníží o zhruba 19,5 milionu barelů denně. Uvedl to dnes saúdskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán. Americký prezident Donald Trump dnes na svém twitterovém účtu napsal, že skupina OPEC+ usiluje o pokles dodávek o celkem 20 milionů barelů denně.
C:\fakepath\ropa.jpg

Trump potvrdil dohodu USA s Mexikem o snížení těžby ropy

11.04.2020 Americký prezident Donald Trump v pátek potvrdil, že Spojené státy pomohou Mexiku s plněním globálních škrtů v těžbě ropy. Videokonference ministrů energetiky skupiny G20, od níž si Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) slibovala další omezení těžby o pět milionů barelů denně, ale podle návrhu komuniké konkrétní závazky ke snížení těžby nepřinesla, napsala agentura Bloomberg.
img

Rozbřesk: Bank of England nečekaně a mimo zasedání snižuje úrokové sazby

11.03.2020 Ekonomická data dál zůstávají ve stínu koronaviru. Ne proto, že by nebyla důležitá, ale především proto, že přicházejí se zpožděním a novou „realitu“ v podstatě ještě nestihla zachytit. Týká se to vlastně i české únorové inflace, která se sice znovu vzdálila cílové hodnotě centrální banky, nicméně pravděpodobně rozhodně ne na dlouho.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Saúdská Arábie v dubnu zvýší těžbu ropy na maximum

10.03.2020 Saúdská Arábie od dubna zvýší těžbu ropy na rekordních 12,3 milionu barelů denně, oznámila dnes státní ropná společnost Saudi Aramco. Ministr energetiky pak řekl, že nevidí důvod, aby se konala nová schůzka předních těžařských států. Podle něj nepanuje shoda na opatřeních, jak čelit krizi na trhu.
img

Rozhovory OPEC+ o snížení těžby ropy zkrachovaly

08.03.2020 Páteční rozhovory Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců o rozsáhlejším snížení těžby skončily bez dohody. Ceny ropy kvůli krachu jednání vykazují pokles o více než osm procent. OPEC navrhoval snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně. Z toho mělo půl milionu barelů připadnout na Rusko a další nečlenské země. Rusko se však podle zdrojů agentury Reuters k návrhu odmítlo připojit.
C:\fakepath\opec-06032020-lv.jpeg

Reuters: Rusko není ochotno podpořit další snížení těžby ropy

06.03.2020 Rusko nepodpoří další snížení těžby ropy, souhlasit je připraveno pouze s prodloužením současných škrtů. Agentuře Reuters to dnes řekl vysoce postavený ruský zdroj. Postoj Moskvy se podle něj nezmění. Znamenalo by to, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) nezavede plán, na kterém se dohodla ve čtvrtek a který předpokládá snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně.
img

OPEC+ se nedohodl, kvóty se ruší, ropa prochází masivním výprodejem

06.03.2020 Mimořádné zasedání organizace OPEC a Ruska nedopadlo pro býky dobře. Skupina se nedokázala dohodnout na dodatečných škrtech kvůli neochotě Ruska snížit svoji produkci. Cena ropa padala v bezprostřední reakci až o více než 9 % pod úroveň 45,40 dolarů za barel, kde se naposledy nacházela v polovině roku 2017. Ropa WTI propadla pod 42 dolarů za barel. Oficiální začátek pátečního jednání musel být o několik hodin odložen kvůli bilaterálnímu jednání mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.
C:\fakepath\R2.jpg

Reuters: OPEC dohodl snížení těžby, musí ale souhlasit Rusko

05.03.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes dohodla na snížení těžby o 1,5 milionu barelů denně. Uvedly to zdroje agentury Reuters. Snížení v tak velkém rozsahu je ale podle nich podmíněno souhlasem Ruska. Dohodnutá redukce se týká skupiny OPEC+, která zahrnuje nejen členské země kartelu, ale i jejich spojence, právě i včetně Ruska. Rozhodující jednání se čeká v pátek.
img

Obavy z pandemie tlačí ceny ropy stále níže

26.02.2020 Černé zlato pokračuje v poklesu, kvůli obavám z pandemie koronaviru, které se stále více prohlubují, jak se epidemie rozšířila již do několika zemí mimo Číny.
C:\fakepath\R6.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z dopadů koronaviru ztrácejí dvě procenta

21.02.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investorům dělají starosti ekonomické dopady onemocnění novým koronavirem a jejich vliv na poptávku po ropě. Přední producenti ropy navíc zatím nepospíchají s dalším snižováním těžby.
img

Benzín by měl výrazně zlevnit. Nafta bude zlevňovat jen mírně

22.01.2020 V uplynulém týdnu jsme mohli pozorovat mírné snižování cen pohonných hmot. Tento trend se bude udržovat i v následujících týdnech. Aktuální cena ropy i kurz koruny vůči dolaru umožňují pumpařům snižovat ceny. Ti se však k tomuto kroku odhodlávají pomalu a jen na místech, kde je vysoká konkurence čerpacích stanic.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Cena ropy se po útoku na základny v Iráku zvyšuje

08.01.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují v reakci na zprávu, že íránské jednotky zaútočily na základny v Iráku, v nichž jsou američtí vojáci a další příslušníci západní vojenské koalice. Počáteční silný růst se ale později zmírnil. Napětí na trhu se podle analytiků může uklidnit, pokud se útoky vyhnou ropné infrastruktuře. Svou roli hraje i fakt, že těžba ropy ve Spojených státech se za posledních deset let výrazně zvýšila, takže případný výpadek v dodávkách suroviny by nezpůsobil takový problém jako dříve.
img

Vlna výprodejů zasáhla akcie v USA. Ceny ropy stále rostou

05.10.2018 Akciové trhy v USA byly tento týden poznamenány vlnou výprodejů, díky níž všechny indexy ve čtvrtek zakončily ve ztrátě. Index S&P 500 ztratil přibližně 0,8% a skončil nejníže za poslední měsíc. Dow Jones oslabil o 0,75 %, nejvíce to ale odnesl technologický index Nasdaq, který se propadl asi o 1,8 % a zaznamenal největší pokles od léta. Akcie Google ztratily 2,8%, akcie Facebook 2,4%, akcie Amazon 2,2% a akcie Apple klesly o 1,8%.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dnes na trzích výrazně zdražuje

22.06.2018 Ropa dnes na světových trzích výrazně zdražuje, reaguje tak hlavně na dohodu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšit od července těžbu asi o milion barelů denně. To je podle analytiků málo. Severomořská ropa Brent kolem 18:00 přidávala 2,3 procenta na 74,73 USD za barel, zatímco americká lehká ropa WTI vykazovala růst asi o 3,9 procenta na 68,09 USD za barel.
C:\fakepath\ropa-05072013.jpg

OPEC a Rusko zvažují zvýšení těžby ropy

25.05.2018 Saúdská Arábie a Rusko jednají o zvýšení produkce ropy kartelu OPEC a některých dalších těžařských zemí asi o milion barelů denně. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak dnes prohlásil, že se svým saúdskoarabským protějškem Chálidem Fálihem jedná o zmírnění podmínek dohody o omezení těžby.
brent-20052016-6.png

Ceny ropy dnes přišly o počáteční zisky

20.05.2016 Světové ceny ropy dnes přišly o počáteční zisky a ztrácejí zhruba jedno procento. Silnější kurz dolaru motivuje investory k tomu, aby po nedávném vzestupu cen ropy na dosavadní letošní maxima vybírali zisky. Pozornost se mezitím začala vracet k obrovským světovým zásobám této strategické suroviny.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Offshore | Bitcoin | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Moody's | Equity | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Sazby | AOS | Akcie | Aktiva | Asset management | Bank of England | Bloomberg | Burza | Béžová kniha | CCI | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | GAAP | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční fond | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Low | MMF | MT4 | Risk | Finanční instituce | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | PEG | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Split | Termínový kontrakt | Ticker | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | VaR | Volatilita | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz dolaru | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | IEA | ČSOB | Obchodovat | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Facebook | Akcie Google | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analytika | Atlantik | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | CISCO | CZK | Dolar | Dolary | Eura | Exchange | Finanční služby | Graf | Index Nasdaq | Index S&P 500 | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investing | EBay | Jeden dolar | Komoditní | Kurz dolar | Kurz dolarů | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Míra inflace | Odkup akcií | Oslabování koruny | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | Švýcarské banky | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní podíl | Twitter | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | WTI | XM | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | ING | Benzín | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Redukce | ROCE | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Poradenská společnost | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | Aramco | Markit | Raymond James | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Again Capital | Charles Schwab | Jackson Hole | Julius Bär | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | MSCI | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | DIW | Baker Hughes | Nomura Securities | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | PVM | Zvyšování sazeb | Brazílie | Průmyslová produkce | Dovoz ropy | Úspěch | BMW | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Earnings | KBC | BlackRock | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | City | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Walmart | Halliburton | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Baidu | E*Trade | Tesla | Vysoká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Dnešní zpráva | General Electric | Průzkum | Krize | Světové trhy | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Institut API | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Alphabet | ČTK | Země G20 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Belgie | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Očekávání | Raymond James Financial | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Rystad Energy | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Aleš Michl | Vygon Consulting | Anadarko Petroleum | Palladium | Trade Financial | Jerome Powell | Crown | Invesco | NEST | Estee Lauder | CFG | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Edison | Schwab | Firma McDonald's | RDSA | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | Julius Baer | Trhy v USA | Trh s ropou | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Intercontinental Exchange | Regulační orgán | BinckBank | EK | Evropská komise | Bloomberg Economics | Růst cen komodit | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Sazby ČNB | ASIC | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Obavy investorů | Zpětný odkup akcií | Slabší dolar | SPI Asset Management | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Štěpán Křeček | Britský premiér | AMZN | Thyssenkrupp | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Obavy z globální recese | Globální recese | Tamás Varga | Snížení daní | Energetické firmy | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Státní ropná společnost | Equinor | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Trinity Bank | Hospodářské krize | Trump dnes | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ceny benzínu | Trinity | LNG | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | MSFT | Státní investiční fond | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | List The Wall Street Journal | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Bilance | Zasedání vlády | PSA | GM | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Fortune | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Walt Disney | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Průmysl | ADP | Na burze | Akcie Aramco | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | Problémy | EW | NAFTA | Vládní výdaje | Breaking | Pojišťovny | Total | Prognózy | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Newmont Mining | FIS | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Předseda | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Automobil | AXA | Europoslanci | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Bydlení | Eugal | BREAKING | Stratég | Kraft Heinz | Peking | US100 | Americký index | Wirecard | Američtí vojáci | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Teherán | Američané | Odškodné | Altria Group | Netflix | NFLX | List Financial Times | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Írán | Irák | Suhajl Mazrúí | Ministr zahraničí | Sodexo | Von der Leyenová | RBA | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | SAP | Silnější kurz | Americké ministerstvo | Nájemné | Amazon.com Inc. | Komunikace | Ropná pole | Trump | Davos | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Silnější kurz dolaru | American Express | Většinový podíl | Virus | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Firmy v ČR | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | SBUX | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Indická vláda | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Dodávky na trh | Fresenius Medical | FME | Adidas | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | COVID-19 | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | Prudký propad | Obavy z pandemie | PHIA | Jižní Korea | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Snížení těžby | Současná cena | Světový trh s ropou | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Cenové války | Videokonference | Prudký pokles | Air France-KLM | Lufthansa | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Stav nouze | Další vývoj | Evropské země | Brusel | Nízká likvidita | Energetické společnosti | Největší propad | Společnost Saudi Aramco | Anton Siluanov | Obavy trhu | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Zásobníky | Texas | PYPL | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Salmán | Kalifornie | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Sněmovna reprezentantů | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sněmovna reprezentantů USA | Allianz | Farmaceutické firmy | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | Války | Poradce | Organizace | Saúdové | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Skupina OPEC | Mexiko | Ropný průmysl | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Znovuotevřít ekonomiku | Ekonomické oživení | Tina Bruová | Norská ministryně | Norská ministryně pro ropu a energetiku | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Obrovské snížení těžby ropy | Obrovské snížení těžby | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Skupina těžařů | Russia 24 | Tajné služby | Nadprodukce | Snížení produkce | Oživení cen | Objem nákupů ropy | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Jiří Makovský | Úspory | Statistiky | Uzavření trhů | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Stephen Innes | S&P500 | Doba na nákup ropy | SSHR | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Situace na trhu s ropou | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Evropské indexy | Joe Biden | Evropské méně | Cenový propad | Americká centrální banka (Fed) | Energetické úspory | Ropa roste | FDA | Dovoz | Vývoz | Bezpečnost | Průmyslové kovy | Členské země | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Manažerka | Spekulovat | Experimentální vakcína | Manažeři | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Vrcholní představitelé | Investment management | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Vakcíny proti koronaviru | Reliance Industries | Velcí producenti | Čínská poptávka | Berlín | OCBC | Howie Lee | OCBC Howie Lee | Saúdskoarabský ministr energetiky | Cristobal | Tropická bouře | Bouře Cristobal | La Stampa | Energetický gigant | Propad cen | Covid | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Ukrajinská vláda | Šance | SAE | Ceny | Kolaps | Rozdíly v názorech | Reliance | John Kilduff | Plynárenské společnosti | Nikos Dendias | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Worldometers | Rystad | Trh s futures | Ruská vláda | Venezuela | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Ropa dnes | Rozdělení akcií | Denní nárůst infekcí | Asociace pro ropu a zemní plyn | NOG | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Biden | Test na koronavirus | Česká republika | Interfax | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Zájem o ropu | Oživení poptávky po ropě | Výdělky | Proražení | Futures na DAX | Siemens | Trans Adriatic Pipeline | Očkování | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Zvýšení těžby | Rio Tinto | Situace na trhu | Agentura Interfax | Polská společnost | Očkování proti covidu | Obavy o poptávku | Rostoucí úrokové sazby | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Mrazivé počasí | Siemens Energy | Pandemie covidu-19 | Zneužívání bitcoinu | Těžby kryptoměn | Reuters analytik | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | Futures na americké indexy | EEX | Phil Flynn | Těžaři | Německé společnosti | API | První zvýšení sazeb | Ruský Davos | Ruský ministr | Plány | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Dodávky plynu | Prodej | Regulační úřad | Varianty koronaviru | Malajsie | Technologie | Zvyšování těžby | Spojené arabské emiráty | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Ceny suroviny | Odvětví | Pokles poptávky | Nasdaq-100 (US100) | Rekord | Výsledek hlasování | Společnost Equinor | Náměstek ředitele | ASX | Indexy v Číně | Sympozium | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Dna | Uhlí | Spojené arabské emiráty (SAE) | Společnost Siemens | Ceny plynu | Výrobní podniky | Potíže v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Růst cen zemního plynu | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Těžby Bitcoinu | Energetické krize | Zvýšení dodávek plynu | Cena termínového kontraktu | Pozornost | Ruský prezident | Gascade | Společnost | Tým InstaForex | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | TIM | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Tacufumi Okoši | | Rozšíření | Rostoucí inflace | Úrokové sazby v USA | Jamal | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Ruský plyn | Těžby bitcoinů | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Rusko dnes | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Investice do solární energetiky | Závislost na Číně | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vivek Dhar | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Invaze | Narušení dodávek | Společnost Eni | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Odchod z Ruska | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Luigi Di Maio | Di Maio | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Závislost na Rusku | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Bulharský premiér | Ceny plynu a elektřiny | Nord Stream AG | Znovuzprovoznění plynovodu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ministerstvo financí USA
Ministerstvo hospodářství
Ministerstvo obchodu
Ministerstvo obchodu a průmyslu
Ministerstvo práce
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
Ministerstvo spravedlnosti
Ministerstvo životního prostředí
Ministr dopravy

Následující klíčová slova

Ministr financí
Ministr financí Scholz
Ministr financí Steven Mnuchin
Ministr hospodářství
Ministr obchodu
Ministr obchodu Wilbur Ross
Ministr práce
Ministr práce a sociálních věcí
Ministr pro energetiku
Ministr pro státní rozpočet
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít