Středa 07. prosinec 2022 15:32
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Trading Room webináře Purple
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Válka na Ukrajině

C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Atomico: Hodnota evropských technologických firem letos klesla o 400 miliard USD

07.12.2022 Souhrnná hodnota všech soukromých i veřejně obchodovaných technologických firem z Evropy letos klesla o více než 400 miliard dolarů a nyní se pohybuje kolem 2,7 bilionu USD (62,8 bilionu Kč). Ve své výroční zprávě o stavu evropského technologického odvětví to dnes uvedla společnost rozvojového a rizikového kapitálu Atomico. Na vrcholu byla hodnota těchto firem koncem loňského roku, kdy činila zhruba 3,1 bilionu dolarů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily

04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
img

Kukuřice jako jedna ze základních komodit si prochází těžkými časy

02.12.2022 Pojďme se podívat na situaci na Ukrajině. Před válkou byla asi 4. největším a nejvýznamnějším vývozcem na světě. Asi 90 % ukrajinského vývozu se uskutečňovalo přes hlubokomořské přístavy. Od začátku války jsou všechny přístavy blokovány a nepřístupné pro účely vývozu, což odřízlo ukrajinskou kukuřici od světového trhu.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Macron ve Washingtonu kritizoval subvence amerického průmyslu

01.12.2022 Francouzský prezident Emmanuel Macron v první den své návštěvy Spojených států promluvil k americkým zákonodárcům, přičemž vyjádřil politování nad plány Washingtonu masivně subvencovat americký průmysl, píše agentura Reuters. Podle agentury AFP Macron označil takzvaný zákon o snížení inflace (IRA) za velmi agresivní vůči evropským firmám a varoval před tříštěním Západu.
img

Co způsobuje Putinova válka na Ukrajině?

30.11.2022 Kvůli válce je Západ mnohem více závislý na asijských palivech, než kdy jindy. Válka posiluje roli hlavních světových dodavatelů paliv (Asie, Blízký východ), jako je nafta nebo benzin, která jsou důležitá pro globální ekonomiku.
C:\fakepath\dax-28112022.jpg

Německé akcie jsou v kurzu

28.11.2022 Německý akciový index DAX se ve srovnání s americkým indexem S&P 500 obchoduje dlouhodobě na nižší valuační hladině. Nejčastěji citovanými důvody budiž mírně vyšší rizikovost a zároveň mírně nižší růstový potenciál Německa ve srovnání se Spojenými státy. Mezi další dočasné negativní faktory pro německé akcie se řadí nedostatek čipů, který výrazně více ovlivňoval DAX s vyšším podílem automotive. A dále pak samozřejmě válka na Ukrajině a s ní spojený několikanásobný růst cen energií v Evropě a odpis businessu v Rusku a na Ukrajině.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Mise MMF: Česká ekonomika v příštím roce zhruba o půl procenta klesne

23.11.2022 Česká ekonomika po letošním nárůstu o 2,3 procenta v příštím roce klesne, hrubý domácí produkt (HDP) se sníží asi o půl procenta. Vyplývá to ze závěrů pravidelné mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v České republice. V říjnovém globálním výhledu měnový fond předpovídal, že české hospodářství v letošním roce vzroste o 1,9 procenta a v roce příštím o 1,5 procenta.
C:\fakepath\euro3.png

Rakousko chce zavést daň z mimořádných zisků ropných a plynárenských firem

18.11.2022 Rakouská vláda chce zavést dočasnou daň z mimořádných zisků energetických firem, anglicky označovanou windfall tax. Má platit dva roky a činit až 40 procent. Vláda si od tohoto kroku slibuje dvě až čtyři miliardy eur (49 až 97 miliard Kč), které hodlá použít na podporu domácností a firem. O plánu rakouského ministerstva financí, které tak naplňuje dohodu uzavřenou v Evropské unii, dnes informují tiskové agentury.
img

Čerpadláři opět „čarují“ s maržemi. Naftu naceňují o 10 korun na litr dráže než v předvečer invaze, přestože je dnes cena ropy v přepočtu do korun srovnatelná jako tehdy

18.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu citelně klesla. Benzín se včera prodával celorepublikově průměrně za 41,38 koruny za litr, tedy o 62 haléřů na litr levněji než před týdnem. Nafta zlevnila dokonce o 1,50 koruny na litr, na 44,49 koruny za litr. Benzín i nafta jsou nyní nejlevnější za poslední více než měsíc.
img

Pohonné hmoty v Česku prudce zlevňují, stále jsou však dražší než v Itálii či Francii – což je neobvyklé

17.11.2022 Cena pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu citelně klesla. Benzín se včera prodával celorepublikově průměrně za 41,54 koruny za litr, tedy o 51 haléřů na litr levněji než před týdnem. Nafta zlevnila dokonce o 1,43 koruny na litr, a to ze 46,18 na 44,75 koruny za litr. Benzín i nafta jsou nyní nejlevnější za poslední více než měsíc.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Ekonomové: Eurozónu čeká výrazná hospodářská recese, zotavovat se bude pomalu

16.11.2022 Eurozóna v příštích měsících pravděpodobně vstoupí do hospodářství recese, která nebude mírná. Následné hospodářské oživení navíc bude obtížné a jen pomalé. Předpovídají to ekonomové z předních světových bank. Členské země eurozóny se nyní potýkají s energetickou krizí, za kterou částečně stojí válka na Ukrajině. Vysoké ceny energií tlačí vzhůru inflaci, což nutí Evropskou centrální banku (ECB) ke zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\g20.jpg

Většina států G20 v závěrečném prohlášení ostře odsoudila válku na Ukrajině

16.11.2022 Většina států skupiny největších ekonomik světa G20 ostře odsoudila válku na Ukrajině. V závěrečném prohlášení ze summitu na indonéském ostrově Bali ale skupina přiznává, že na konflikt existují i jiné názory, informovaly zahraniční agentury. Státy se také usnesly, že hrozby použití jaderných zbraní jsou nepřijatelné.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vůdci zemí G20 na summitu žádali konec války na Ukrajině

15.11.2022 Vůdci zemí skupiny G20 dnes na summitu na indonéském ostrově Bali ve svých proslovech vyzývali k ukončení války na Ukrajině, kde probíhají boje od únorové ruské invaze. K účastníkům summitu promluvil prostřednictvím videa i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který zopakoval, že podmínkou pro ukončení války je kompletní stažení ruských vojáků a plné obnovení kontroly Kyjeva nad ukrajinským územím. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na summitu Ukrajinu obvinil, že řešení konfliktu protahuje a stanovuje nerealistické podmínky pro mírová jednání.
C:\fakepath\Sunak.jpg

Putin se nám měl přijet postavit, řekl Sunak lídrům ze skupiny G20

15.11.2022 Britský premiér Rishi Sunak dnes řekl představitelům skupiny G20, že ruský prezident Vladimir Putin měl být připraven se na summitu postavit světovým lídrům. Odchod ruských jednotek z Ukrajiny by podle něj znamenal "největší změnu" ve světových záležitostech. Informoval o tom list The Guardian. Sunak jako barbarskou odsoudil válku na Ukrajině na úvodním zasedání summitu, kterého se místo Putina účastní za Rusko ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Na ostrově Bali začíná dvoudenní summit zemí G20, mezi státníky chybí Putin

15.11.2022 Na indonéském ostrově Bali dnes začíná dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúčastní prezidenti a premiéři téměř všech zemí skupiny, chybět naopak bude ruský prezident Vladimir Putin. Indonéské předsednictví chce jednání věnovat obnově globální ekonomiky po pandemii covidu-19 či klimatickým změnám, mezi hlavními tématy summitu bude zřejmě i válka na Ukrajině.
C:\fakepath\g20.jpg

Summit G20 na Bali se bude zaměřovat zejména na válku na Ukrajině a její dopady

13.11.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu a narůstající napětí mezi Čínou a Západem bude v popředí zájmu summitu velkých světových ekonomik G20, který začíná v úterý na indonéském ostrově Bali. Pozornost bude upřena také na první osobní setkání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga od té doby, co se Biden stal prezidentem.
C:\fakepath\trader-11112022-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.11.2022 1) Průměrná nominální mzda v České národní bance (ČNB) v příštím roce vzroste o 4,5 procenta. Inflační doložka v kolektivní smlouvě byla zrušena. Vyplývá to z dodatku ke kolektivní smlouvě uzavřeného mezi ČNB a odbory, o jehož obsahu dnes ČTK informovala ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Evropská komise výrazně zhoršila odhad růstu české ekonomiky na příští rok

11.11.2022 Česká ekonomika se v příštím roce bude pohybovat na hraně recese a její růst zpomalí na 0,1 procenta místo dříve očekávaných dvou procent. Počítá s tím dnešní makroekonomická prognóza Evropské komise (EK), podle níž se na zhoršení odhadů podepíše zejména pokračující válka na Ukrajině a související energetická krize. Letos naopak české hospodářství díky relativně příznivé první polovině roku proti dřívějšímu odhadu růst mírně zvýší, a to na 2,5 procenta.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Hurun: Hodnota majetku nejbohatších Číňanů letos klesla nejvíce za 20 let

08.11.2022 Hodnota majetku nejbohatších lidí v Číně se v letošním roce snížila nejvíce za 20 let. Přispěly k tomu dopady ruské invaze na Ukrajinu, přísná protipandemická politika a zejména pokles čínských akciových trhů. Prvenství v žebříčku, který dnes zveřejnila společnost Hurun, si druhým rokem udržel sedmašedesátiletý Čung Šan-šan. Ten je majitelem firmy na balenou vodu Nongfu Spring a podniku Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise, který vyvíjí vakcínu proti covidu-19. Hodnota jeho majetku se proti loňsku zvýšila o 17 procent na 65 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč).
C:\fakepath\trader-07112022-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.11.2022 1) Současná vysoká inflace v České republice není pouze důsledkem vnějších vlivů jako pandemie covidu nebo válka na Ukrajině, velký podíl na ní mají například přehřátý trh práce nebo rozhazovačnost minulé vlády v době pandemie covidu. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Havránek z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který se zabývá makroekonomickými dopady v souvislosti s pandemií.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Expert: Na inflaci má podíl přehřátý trh práce i rozhazovačnost vlády za covidu

07.11.2022 Současná vysoká inflace v České republice není pouze důsledkem vnějších vlivů jako pandemie covidu nebo válka na Ukrajině, velký podíl na ní mají například přehřátý trh práce nebo rozhazovačnost minulé vlády v době pandemie covidu. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Havránek z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který se zabývá makroekonomickými dopady v souvislosti s pandemií.
img

COP27 je na dně, ale není mimo hru

04.11.2022 KLIMA: 27. dvoutýdenní konference OSN o klimatu začíná 6. listopadu v Egyptě s drobným očekáváním. Politici se potýkají s velkými rozptylujícími faktory, jako je válka na Ukrajině, obavy o energetickou bezpečnost, geopolitické napětí a oslabující ekonomiky. Letošní rok se zaměří spíše na urychlení implementace, než na nové velké závazky a nedávné extrémní počasí a hostitelství Afriky udá změnu tónu směrem k adaptaci na klimatickou změnu stejně jako k jejímu zmírňování. Změna klimatu však stále stoupá v zájmu veřejnosti a investice do obnovitelných zdrojů energie zaznamenávají silný růst.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Češi v říjnu nakoupili kryptoměny za čtvrt miliardy. O čtvrtinu víc než loni

03.11.2022 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku se v říjnu pohyboval zhruba na úrovni minulého měsíce, tedy kolem 250 milionů korun. Proti stejnému měsíci loni to bylo zhruba o čtvrtinu více. Letos Češi nakoupili bitcoiny a další kryptoměny za 3,1 miliardy korun, což je o 26 procent méně než loni. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

The Washington Post: Produktivita práce v USA klesla a nikdo přesně neví proč

01.11.2022 Zaměstnavatelé ve Spojených státech se obávají, že jejich zaměstnanci odvádějí méně práce, a statistiky potvrzují, že jejich obavy jsou oprávněné. Produktivita, tedy měřítko toho, kolik zboží a služeb dokáže zaměstnanec vyprodukovat za hodinu, se v USA podle údajů ministerstva práce v první polovině roku snížila nejvýrazněji od roku 1947. Nikdo ale nedokáže přesně říct, co je toho důvodem, upozornil list The Washington Post.
img

Vláda ponížila rozpočtový schodek meziročně o 48 miliard, ale její daňový příjem je o 111 miliard vyšší. Zlepšení hospodaření je tedy jen výsledkem inflace a vyššího daňového výběru

01.11.2022 Za prvních deset měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 48,2 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za období od 1. ledna do konce října meziročně hned o přibližně 111,4 miliardy korun více.
img

Škoda Auto za tři čtvrtletí zvýšila výrobu o 12 procent na 647.200 aut

31.10.2022 Škoda Auto vyrobila ve svých závodech za tři čtvrtletí 647.200 aut, což je o 11,9 procenta více než loni. Údaj nezahrnuje výrobu v partnerských závodech v Číně, Německu a na Slovensku. Odbyt směrem k prodejcům stoupl o 8,3 procenta na 645.500 vozů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\SB2.jpg

Prezident Světové banky: Pomoc s účty za energie pro všechny je příliš drahá

26.10.2022 Vládní pomoc s účty za energie pro všechny je příliš nákladná, varoval v rozhovoru s BBC prezident Světové banky (SB) David Malpass. Programy pomoci v době pandemie nemoci covid-19 nebyly dostatečně zacíleny na nejzranitelnější skupiny a stejnou politiku vlády přijímají i v případě pomoci lidem s rostoucími účty za energie. Splácení dluhu, který takto vzniká, ale potrvá desítky let.
img

Market Insight: 5 akcií, které je dobré znát před listopadovými volabmi v USA (část 1)

24.10.2022 Již v úterý 8. listopadu se budou konat střednědobé volby (tzv. mid-term choice) do Kongresu USA. na místa ve Sněmovně reprezentantů a Senátu. Obě strany mají na ekonomická a sociální témata odlišný pohled, takže investoři se na možný výsledek volebního boje dívají poněkud nervózně. Vše nasvědčuje tomu, že ode dneška jsou to právě republikáni, kdo má největší šanci na převzetí Sněmovny reprezentantů. Pokud jde o Senát, tržní konsensus je zachovat status quo, tedy rozdělení Senátu v poměru 50/50, přičemž rozhodující hlas má viceprezident. Nicméně stojí za to zvážit všechny možné scénáře a vybrat společnosti nebo sektory, které by mohly získat (nebo ztratit) z vítězství konkrétní strany.
C:\fakepath\Miroslav-Plojhar-24102022.png

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny

24.10.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor s investičním stratégem České spořitelny Miroslavem Plojharem. Povídali jsme si o tom, jak to funguje v investičním oddělení této největší banky v Česku, nicméně hlavním tématem je aktuální situace na finančních trzích. V rozhovoru se tak dozvíte, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a další trhy v nejbližším období a co na trzích očekávat. Velký prostor v rozhovoru má samozřejmě také česká koruna, která je bedlivě sledovaným trhem v poslední době.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecko třetí měsíc za sebou snížilo úroky, navzdory velmi vysoké inflaci

20.10.2022 Turecká centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na 10,5 procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Ke snížení úroků přikročila už třetí měsíc za sebou, a to navzdory pokračujícímu růstu inflace. Analytici předpokládali, že centrální banka sníží základní úrok o jeden procentní bod na 11 procent.
img

Fialova vláda i přes „babišovský“ schodek 375 miliard nakonec bude mít udržitelné veřejné finance, díky inflaci. Roku 2025 tak ČR splní kritérium pro přijetí eura i bez zvýšení daní

19.10.2022 Před rokem, loni v říjnu, tehdejší Babišova vláda schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, během rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. Po včerejším sněmovním schválení se ale možný letošní schodek vrací na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
img

Rozbřesk: Boom v americkém průmyslu nejde dohromady se stagflačním příběhem 70. let a v Evropě padají ceny plynu

19.10.2022 Americká ekonomika se proměňuje v ekonomiku vícerychlostní, což komplikuje soudy o tom, zdali směřuje do recese či nikoliv. Na jednu stranu zde totiž máme trápící se realitní sektor s padajícím stavebnictvím a na straně druhé velmi svižně rostoucí průmyslovou výrobu. Někde mezi se pak nachází maloobchod, resp. spotřeba domácností, která v reálném vyjádření fakticky stagnuje.
img

Boom v americkém průmyslu

19.10.2022 Americká ekonomika se proměňuje v ekonomiku vícerychlostní, což komplikuje soudy o tom, zdali směřuje do recese či nikoliv. Na jednu stranu zde totiž máme trápící se realitní sektor s padajícím stavebnictvím a na straně druhé velmi svižně rostoucí průmyslovou výrobu. Někde mezi se pak nachází maloobchod, resp. spotřeba domácností, která v reálném vyjádření fakticky stagnuje.
img

Rozbřesk: MMF sráží očekávaný růst, jít dolů by ale měla i inflace

13.10.2022 Inflace a nejistota. To jsou úvodní slova nového výhledu Mezinárodního měnového fondu (MMF). Samotný výhled růstu je nejchmurnější od roku 2001, nebereme-li v úvahu finanční krizi a pandemii koronaviru. Pro světovou ekonomiku MMF očekává zpomalení růstu z 6,0 % v roce 2021 na 3,2 % v roce 2022 a pouze 2,7 % v roce 2023.
img

MMF sráží očekávaný růst

13.10.2022 Inflace a nejistota. To jsou úvodní slova nového výhledu Mezinárodního měnového fondu (MMF). Samotný výhled růstu je nejchmurnější od roku 2001, nebereme-li v úvahu finanční krizi a pandemii koronaviru. Pro světovou ekonomiku MMF očekává zpomalení růstu z 6,0 % v roce 2021 na 3,2 % v roce 2022 a pouze 2,7 % v roce 2023. Zpomalení růstu se projeví především ve vyspělých ekonomikách: z 5,2 % v roce 2021 na 2,4 % v roce 2022 a 1,1 % v roce 2023.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF opět zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

11.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Hrubý domácí produkt (HDP) se má zvýšit o 2,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než předpokládal v červencové aktualizaci výhledu. Pro letošní rok MMF ve svém podzimním výhledu potvrdil předchozí odhad, podle kterého čeká růst HDP o 3,2 procenta.
img

Paul Tudor Jones drží menší část bitcoinů

11.10.2022 Paul Tudor Jones stále drží malou část BTC. Během rozhovoru se CNBC o bitcoinové investici hovořil, jelikož věří, že BTC má hodnotu, která by mohla být v budoucnu realizována. Přiznal se však, že neví, kdy se tak stane a jak vysoko se mohou ceny v příštích letech vyšplhat.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zveřejní podzimní výhled globální ekonomiky, čeká se jeho zhoršení

11.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zveřejní podzimní výhled vývoje globální ekonomiky. Šéfka MMF Kristalina Georgievová už minulý týden uvedla, že fond opět zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Prognóza růstu na letošní rok má zůstat beze změny na současných 3,2 procenta.
img

Člen Fedu Evans hovořil o možnosti "soft landing"

10.10.2022 Prezident chicagského Fedu Charles L. Evans naznačil, že Federální rezervní systém může „relativně rychle“ snížit inflaci bez nárůstu nezaměstnanosti a recese navzdory zvýšení sazeb. Zároveň Evans naznačil rozumný postup a záměrný cyklus dalších restriktivních zvýšení:
img

V týdnu poslanci rozhodnou, zda schodek letos bude 375 miliard. Pokud ano, bude skoro přesně tam, kde jej před rokem plánovala ještě Babišova vláda

08.10.2022 Takřka na den přesně před rokem tehdejší Babišova vláda znovu schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, za cenu rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. V příštím týdnu se ale letošní schodek může opět vrátit až na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
C:\fakepath\global economy.jpg

Georgievová: MMF znovu zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

06.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) příští týden opět zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Výhled globální ekonomiky se vzhledem k otřesům způsobeným pandemií covidu-19, ruskou invazí na Ukrajinu a klimatickými katastrofami na všech kontinentech zhoršuje a může dále klesat. Hrozí i riziko recese. Ve svém dnešním vystoupení na Georgetownské univerzitě to uvedla výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. MMF dosud na příští rok předpovídal globální ekonomice růst o 2,9 procenta.
img

Forbes: V ČR je dál nejbohatší Kellnerová s rodinou s majetkem za 383 miliard Kč

05.10.2022 Nejbohatší v Česku je dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem za 382,9 miliardy korun. Druhý je v letošním žebříčku časopisu Forbes majitel KKCG Karel Komárek se jměním za 190,2 miliardy korun, třetí realitní magnát Radovan Vítek se 144 miliardami Kč. Pořadí na prvních pěti místech žebříčku se nezměnilo, v první desítce si nejbohatší Češi jen proměnili umístění. Forbes žebříček zveřejnil na svém webu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Přebytek obchodní bilance Německa v srpnu klesl nejníže od roku 1992

05.10.2022 Přebytek obchodní bilance Německa v srpnu klesl na 600 milionů eur (14,7 miliardy Kč), což je nejnižší hodnota od ledna 1992. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Před rokem činil přebytek 11,6 miliardy eur. Za citelným snížením je zejména prudký růst dovozu, výrazně se ale zvýšil také vývoz.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Obchod s kryptoměnami za tři čtvrtletí klesl o čtvrtinu na 2,85 miliardy

04.10.2022 Češi za tři čtvrtletí nakoupili kryptoměny za zhruba 2,85 miliardy korun, tedy o přibližně 28 procent méně než loni. V září obchody dosáhly 250 milionů korun, což je o čtvrtinu více než ve stejný měsíc loni i letos v srpnu. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

Vláda ponížila rozpočtový schodek meziročně o 55 miliard, ale její daňový příjem je o 105 miliard vyšší. Zlepšení hospodaření je tedy jen výsledkem inflace a vyššího daňového výběru

03.10.2022 Za prvních devět měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 55,4 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za období od 1. ledna do konce srpna meziročně hned o přibližně 104,6 miliardy korun více.
C:\fakepath\patrik-urban-03102022.jpg

VIDEO: Válka na Ukrajině ☢️ | Inflace nepolevuje 🔥 | Kolaps britské libry 📉 | Bude globální intervence ⁉️

03.10.2022 Pravidelný týdenní komentář k aktuálnímu vývoji na finančních trzích (forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny) od profesionálního tradera a analytika Patrika Urbana ze společnosti FXstreet.cz.
img

Zadlužení veřejného sektoru dosáhlo úrovně 44 procent HDP

03.10.2022 „Česká republika řeší dokonalou bouři. Po pandemii koronaviru přišla válka na Ukrajině kombinovaná s vysokou inflací a energetickou krizí. V důsledku těchto událostí výrazně narůstá naše zadlužení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Philip Morris ČR: Pokles podílu, výpadky produkce, růst nových technologií, stále vysoká dividenda

29.09.2022 Philip Morris ČR (PMČR) dnes reportoval své výsledky za první polovinu tohoto roku. PMČR oznámil meziroční růst čistého zisku o 5,8 % na 1,8 mld. CZK při tržbách 9,8 mld. CZK (10,4 % y/y). Pokles tržního podílu klasických cigaret téměř kompenzoval nárůst zahřívaných náplní. Pokles podílu jde také na vrub výpadkům dodávek materiálů, které způsobily přerušení produkce a změnu plánu výroby. Hospodaření za první polovinu roku naznačuje celkovou dividendu ve výši 1 350 CZK (hrubý výnos 8,1 %). Oznámená čísla jsou ve shodě s naším odhadem.
img

Vláda příští rok a pak až do roku 2025 počítá se schodky v pásmu 250 až 300 miliard korun. Nic moc, ale veřejné finance se ani tak do rozvratu nedostanou, vládě totiž pomůže inflace

27.09.2022 Po devíti měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a současně na hledání úspor. Ve své nejnovější zprávě to ostatně konstatuje i Národní rozpočtová rada. A včera vláda jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na rok 2023 se schodkem 295 miliard korun. To také úplně nedokládá jednoznačné úsilí ozdravit veřejné finance.
C:\fakepath\trader-26092022-35-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesly na devítiměsíční minimum, poté se ale mírně zotavily

26.09.2022 Ceny ropy dnes klesly na devítiměsíční minimum, poté se ale mírně zotavily. Na trhu panují obavy z recese a na cenu působí i silný dolar. Investoři čekají na detaily ohledně dalších protiruských sankcí.
C:\fakepath\PT-clanek-do-ceho-homepage-26092022.jpg

Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022

26.09.2022 Propady na trzích s americkými akciemi, bezprecedentní nárůst cen energií a stále častěji skloňovaný nástup ekonomické krize. Letošní podzim může působit jako začátek apokalyptického filmu z holywoodské produkce. Jenže nemusí být tak zle, pokud víte co a jak obchodovat.
img

Skončí válka na Ukrajině ještě před 16. říjnem? Na Putina zřejmě tlačí čínský prezident, který má před sebou životní událost, a napomoci by mohl i Kissinger

25.09.2022 Válka na Ukrajině by mohla skončit letos před 16. říjnem. Vyplývá to z rozhovoru Deutsche Welle s ruským ekonomem Andrejem Illarionovem, poradcem ruského prezidenta Vladimira Putina z let 2000 až 2005. Podle Illarionova Putin v posledních dnech znatelně změnil svoji dosavadní strategii. Zatímco ještě donedávna se zdálo, že na Ukrajině upřednostní dlouhou opotřebovávací válku, nyní náhle velmi pospíchá, vyhlašuje v zabraných ukrajinských regionech referenda, částečně mobilizuje a chřestí jadernými zbraněmi.
img

Ekonomický kalendář: Dnes bude vše o Fedu!

21.09.2022 Akciové trhy v Evropě jsou dnes nastaveny na nižší otevření seance. Nálady se zhoršily po zprávách o částečné mobilizaci v Rusku, která znamená další eskalaci konfliktu a potenciální nárůst geopolitického napětí po celém světě.
C:\fakepath\dolary.jpg

Credit Suisse: Počet dolarových milionářů v příštích 5 letech vzroste o 40 pct.

20.09.2022 Počet dolarových milionářů v celém světě se v příštích pěti letech zvýší o 40 procent, přestože růst úrokových sazeb a válka na Ukrajině letos sníží hodnotu aktiv a soukromého majetku. Do roku 2026 bude ve světě více než 87,5 milionu lidí s majetkem nejméně jeden milion USD (24,7 milionu Kč). V roce 2021 jich bylo 62,5 milionu. Vyplývá to ze zprávy Global Wealth Report 2022 sestavené švýcarskou bankou Credit Suisse Group.
C:\fakepath\eurusd-20092022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 20.9.2022

20.09.2022 Akcie ve Spojených státech uzavřely včerejší rozkolísanou seanci růstem. Investoři upravovali své pozice před zasedáním měnového výboru centrální banky USA, které začíná dnes. Všeobecně se čeká další výrazné zvýšení úroků.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Starosta Kyjeva: Jednota zemí EU s Ukrajinou je klíčem k zajištění míru v Evropě

16.09.2022 Jednota zemí Evropské unie (EU) s Ukrajinou je podle kyjevského starosty Vitalije Klička klíčem k zajištění míru v Evropě. Společně lze uspět proti všem současným krizím. Řekl to v Praze po jednání zástupců evropských měst a regionů na schůzi vedení Evropského výboru regionů pořádané ve spolupráci s českým předsednictvím v Radě EU. Doplnil, že válka na Ukrajině se osobně ekonomicky i politicky dotkne každého obyvatele Evropy, bylo by podle něj chybou, myslet si opak.
C:\fakepath\SB2.jpg

Hlavní ekonom SB se obává období nízkého růstu a vysoké inflace

15.09.2022 Nový hlavní ekonom Světové banky (SB) Indermit Gill se obává všeobecné stagflace v globální ekonomice, tedy období nízkého hospodářského růstu doprovázeného vysokou inflací. Válka na Ukrajině a její dopady výrazně změnily výhled globální ekonomiky a SB již snížila své prognózy pro tři čtvrtiny zemí.
img

Ukončí ukrajinská ofenzíva bear market?

14.09.2022 Mohla by být dynamická protiofenzíva ukrajinských jednotek, která vyvolala optimismus na evropských burzách, prvním příznakem změny sentimentu a začátkem nového boomu? Nebo bychom měli být trpěliví a udržovat si solidní dávku zdravé skepse?
C:\fakepath\euro penize.jpg

EK: Země EU mohou k řešení krize použít 225 miliard eur z fondu obnovy

13.09.2022 Členské země Evropské unie mohou k řešení energetických problémů i dalších potíží souvisejících s válkou na Ukrajině využít 225 miliard eur (zhruba 5,5 bilionu Kč) z dosud nevyčerpaných půjček z unijního fondu obnovy po pandemii covidu-19. Uvedl to včera místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
C:\fakepath\akcie-12092022-1.jpg

Sentiment akciového trhu: Co nám může přinést 4Q 2022

12.09.2022 Pravidelně si dělám odhad vývoje akciového trhu, jako takové malé osobní cvičení "nacítění trhu". Odhad je založený primárně na tom, jak já osobně vnímám sentiment, tedy náladu na akciovém trhu. Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního, jako je sentiment trhu. Pokud to tedy vidíte třeba zcela jinak, je to naprosto v pořádku a klidně mi nasdílejte svůj úhel pohledu v komentářích.
C:\fakepath\trader-12092022-39-zm.jpg

Evropské akcie výrazně posílily, těží z nadějí, že energetická krize poleví

12.09.2022 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na dvoutýdenní maximum. Podporují je naděje, že se podaří dostat pod kontrolu ceny energie. Akcie bankovních společností navíc těží z vyhlídek na další zvyšování úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se dnes zvýšil o 1,76 procenta a obchodování uzavřel na 427,75 bodu.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v ČR byl do srpna o miliardu Kč nižší než loni

07.09.2022 Češi v srpnu nakoupili kryptoměny za zhruba 200 milionů korun, což je zhruba stejně jako ve stejný měsíc loni a zároveň podobný objem jako letos v červenci. Za osm měsíců roku objem obchodů v ČR meziročně klesl o jednu miliardu na 2,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslová výroba v Německu v červenci klesla o 0,3 procenta

07.09.2022 Průmyslová výroba v Německu se v červenci meziměsíčně snížila o 0,3 procenta, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Průmyslovou aktivitu podle ministerstva hospodářství podkopávají vysoké ceny energií. Pokles průmyslové produkce byl však o polovinu mírnější, než předpokládali analytici. Ti podle agentury DPA počítali v průměru s propadem o 0,6 procenta.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob

06.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob v Evropě. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba 12 procent na 217 eur (asi 5300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
img

Glencore -bezpečný přístav v dobách energetické krize?

05.09.2022 Akcie Glencore (GLEN.UK) dnes posilují téměř o 4 %. Cena akcií vzrostla tváří v tvář zadržování dodávek Gazpromu; plynovod NordStream 1 zůstává nadále uzavřen. Švýcarská společnost zabývající se těžbou nerostných surovin může těžit z rostoucích cen a poptávky po uhlí, která se vrací do obliby, díky zintenzivňování energetické krize v Evropě:
img

Vláda vybírá na daních meziročně o 91 miliard více, ale schodek snížila jen o 67 miliard. Schodek je tak nižší vlastně jen díky skončení pandemie, které nastartovalo daňový výběr, a rychlejší inflaci

01.09.2022 Za prvních osm měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 66,9 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních a pojistném totiž stát od ledna do srpna vybral meziročně o 91,1 miliardy korun více.
img

Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘

01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
img

Nový návrh rozpočtového schodku je nedostatečně ambiciózní, ale vládě by z důvodu rapidní inflace umožnil nejpozději do roku 2025 snížit deficit veřejných financí pod „maastrichtská“ 3 % HDP

01.09.2022 Dnes zveřejněný první návrh státního rozpočtu na příští rok, s výhledem do let 2024 a 2025 je celkově nedostatečně ambiciózní, ovšem představuje určitý pozitivní posun v porovnání s rámcovým materiálem, který vláda projednávala v červnu a který črtal až do roku 2025 schodky kolem 300 miliard korun. Pro příští rok vláda předběžně počítá se schodkem 270 miliard korun, v dalších letech pak s deficitem 250, resp. 230 miliard korun.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: Rusko plánuje v září obnovit prodej lokálních státních dluhopisů

24.08.2022 Rusko příští měsíc obnoví prodej dluhopisů na místním trhu a plánuje dluhopisy denominované v čínské měně jüan. Jde o součást plánované obnovy domácích trhů zasažených sankcemi a snahy o vyšší zaměření na svého spojence, kterým je Čína. S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ekonom: Německá ekonomika se z války bude vzpamatovávat roky

24.08.2022 Ekonomický dopad ruské invaze na Ukrajinu na Německo potrvá roky, řekl agentuře Reuters vlivný ekonom Marcel Fratzscher z Německého institutu pro ekonomický výzkum (DIW). Připojil, že by to největší evropskou ekonomiku letos mohlo stát tři procentní body hospodářského růstu.
C:\fakepath\akcie-22082022-1.png

Nastal konečně čas na nákup akcií?

22.08.2022 Letošní rok na akciových trzích rozhodně není nudný. Výpadky v dodavatelských řetězcích, vysoké ceny ropy a dalších komodit, desítky let nevídaná inflace, kterou se centrální banky zatím marně snaží dostat pod kontrolu, zvyšování úrokových sazeb v bezprecedentním tempu, a válka na Ukrajině. To vše je zcela ojedinělý mix velkých událostí, který akciové trhy rozhodně nenechal v klidu.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Výrobní ceny v Německu v červenci vzrostly o rekordních 37,2 procenta

19.08.2022 Výrobní ceny v Německu v červenci meziročně vzrostly o rekordních 37,2 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Za dalším silným růstem výrobní inflace, která se později zpravidla promítá i do cen pro spotřebitele, jsou vyšší náklady a slábnoucí ekonomický růst kvůli válce na Ukrajině, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Dvě pětiny Poláků považují válku na Ukrajině za velkou hrozbu pro ekonomiku

18.08.2022 Zhruba dvě pětiny Poláků se domnívají, že válka na Ukrajině představuje velkou hrozbu pro polskou ekonomiku. Vyplývá to podle agentury PAP ze srpnového průzkumu, jehož výsledky zveřejnil polský statistický úřad.
img

Ruská společnost Gazprom zvýšila dodávky zemního plynu do Maďarska

15.08.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom zvýšila dodávky plynu do Maďarska nad objem stanovený v dlouhodobé smlouvě. Zvýšené dodávky byly zahájeny v pátek ráno, uvedla agentura MTI. Odvolává se přitom na sdělení tajemníka ministerstva zahraničních věcí a obchodu Tamáse Menczera.
img

Odbyt Škody Auto se v červenci snížil o 18 %, tempo poklesu ale zpomalilo

12.08.2022 Automobilka Škoda Auto v červenci dodala zákazníkům 61.300 vozů, což je o 18,3 procenta méně než před rokem. Tempo meziročního poklesu nicméně zpomalilo z červnových 26,6 procenta. Vyplývá to údajů, které dnes zveřejnil mateřský koncern Volkswagen. V období od ledna do července se odbyt Škody Auto meziročně snížil o 28,5 procenta na 421.800 vozů. To představuje nejvýraznější pokles ze všech automobilových značek koncernu.
img

„Válečná daň“ je jen jiné označení pro sektorovou daň. Fialova vláda ji chce novým názvem marketingově prodat veřejnosti, i když stále jde o porušení slibu voličům a o vykrádání KSČM

10.08.2022 Fialova vláda nově uvádí, že zvažuje zavedení takzvané válečné daně. To je však jen jiné označení pro daň z mimořádného či také neočekávaného zisku. A tato daň je jedním z typu sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla před volbami v programu jediná ze stran, a to KSČM.
img

ČEZ příští rok vyplatí rekordní dividendu, stát se může těšit až na 36 miliard. Ziskovost ČEZ však ve druhém čtvrtletí zaostala za očekáváním

09.08.2022 Energetická společnost ČEZ vykázala ve druhém letošním čtvrtletí provozní zisk před opisy (EBITDA) ve výši 15,6 miliardy korun. Tento údaj zaostává za odhady všech analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Podle jejich předpokladu měl ČEZ mít hrubý zisk před odpisy ve výši takřka 19 miliard korun. Hrubý zisk ČEZ tedy zaostal o zhruba 3,4 miliardy korun za expertním očekáváním. Za odhady většiny analytiků pak zaostal čistý zisk společnosti, jenž ve druhém čtvrtletí dosáhl 6,9 miliardy korun.
C:\fakepath\rýže.png

Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci

05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
C:\fakepath\trader-04082022-30-zm.jpg

ČNB nechala základní úrok na sedmi procentech, inflaci čeká až kolem 20 procent

04.08.2022 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Jednala poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem předchozího zvyšování sazeb. Analytiky rozhodnutí nepřekvapilo, další mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. ČNB také zlepšila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok, pro příští rok ho naopak zhoršila. Meziroční růst spotřebitelských cen očekává ČNB na podzim kolem 20 procent, průměrnou inflaci za letošní rok 16,5 procenta.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Michl: Meziroční růst cen do konce roku dosáhne 20 procent

04.08.2022 Je téměř jisté, že meziroční růst cen do konce roku dosáhne 20 procent. V předmluvě ke Zprávě o měnové stabilitě to uvedl guvernér České národní banky Aleš Michl. To už ale podle něj v tuto chvíli centrální banka ovlivnit nemůže. "Nacházíme se v období extrémní nejistoty. Válka na Ukrajině a s ní spojené rostoucí ceny energií mohou inflaci dále přiživit," dodal.
img

Fialova vláda vykazuje nižší schodek než loni vláda Babišova jen díky vyššímu daňovému výběru. Za ten může konec covidové pandemie a to, že se rozjela inflace, nikoli úsilí Fialovy vlády

01.08.2022 Za prvních sedm měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o 86,7 miliardy korun. Jenže za poklesem schodku je výhradně vyšší daňový výběr. Na daních a pojistném totiž stát od ledna do července vybral meziročně o 87,4 miliardy korun více.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v červenci stagnoval na zhruba 200 milionech Kč

01.08.2022 Češi v červenci nakoupili kryptoměny za zhruba 200 milionů korun, což je meziročně zhruba stejně. Obchodování bylo kvůli době prázdnin a dovolených o třetinu slabší než v červnu. Za sedm měsíců roku objem obchodů meziročně klesl o 33 procent na 2,4 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami Bit.plus.
img

Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi

01.08.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a na hledání úspor. Sází na to, že podstatnou část dluhu za něj splatí občané vysokou inflací a znehodnocením měny. A není to sázka nerealistická.
img

Proč vláda vzdala hledání úspor v rozpočtu? Sází na to, že dluh za ní splatí občané v podobě vysoké inflace – a není to sázka nerealistická

30.07.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a současně na hledání úspor. Za prvních šest měsíců letošního roku je schodek státního rozpočtu sice meziročně nižší o zhruba 82 miliard korun. Jenže za poklesem schodku je prakticky výhradně vyšší daňový výběr. Na daních totiž má státní rozpočet za první letošní půlrok meziročně hned o přibližně 74 miliard korun více.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Poptávka po zlatě se v pololetí zvýšila o 12 procent na 2189 tun

29.07.2022 Celosvětová poptávka po zlatě se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšila o 12 procent na 2189 tun. Přispělo k tomu hlavně první čtvrtletí, v tom druhém byla poptávka meziročně o osm procent nižší. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato (WGC).
img

Česká ekonomika teď spadla do recese. Brzdí ji strach lidí z inflace

29.07.2022 Tuzemská ekonomika v letošním druhém čtvrtletí rostla tempem 3,6 procenta meziročně a 0,2 procenta mezičtvrtletně. Takový – zatím předběžný – výsledek je zhruba v souladu s očekáváními, případně je mírně překonává.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na rekordním minimu, dolů ji tlačí obavy o plyn

27.07.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v srpnu klesne na další rekordní minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Německé spotřebitele již delší dobu znepokojují problémy v dodavatelských řetězcích, válka na Ukrajině a růst cen energií a potravin. Nyní se k těmto obavám připojil strach z nedostatečných dodávek plynu v zimních měsících, uvedl GfK.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je na dvouletém minimu, na obzoru je recese

25.07.2022 Podnikatelská nálada v Německu v červenci klesla na nejslabší úroveň za dva roky, hospodářskou aktivitu podkopávají vysoké ceny energií a hrozící nedostatek zemního plynu. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Podle prezidenta Ifo Clemense Fuesta stojí německá ekonomika na prahu recese.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Průzkum: Řada průmyslových firem v Německu omezuje kvůli drahým energiím výrobu

25.07.2022 Řada průmyslových podniků v Německu v reakci na silný růst cen energií omezuje výrobu. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK), kterého se zúčastnilo asi 3500 podniků. K omezování produkce nebo k částečnému přerušení obchodní činnosti podle průzkumu přikročilo 16 procent respondentů. Do Německa přitom směřuje velká část vývozu z České republiky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed přidá k sazbám dalších 75 bb

25.07.2022 Americká ekonomika se podle nás vyhne technické recesi, když za Q2 22 vykáže mezičtvrtletní růst. Nicméně přetrvávající obavy z recese ve druhé polovině roku budou podle nás stát za tím, že FOMC zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby „pouze“ o 75 bb. Rezistentní vůči dosavadnímu inflačnímu šoku v Q2 22 zřejmě zůstala i ekonomika eurozóny a mezičtvrtletní růst podle nás zaznamenalo také tuzemské hospodářství. Inflace v eurozóně za červenec letos poprvé z pohledu meziroční dynamiky zřejmě klesla.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
C:\fakepath\trader-21072022-27-zm.png

Forex: Euro po zvýšení úroků v eurozóně posílilo, později však o většinu zisků přišlo

21.07.2022 Euro po dnešním zvýšení úrokových sazeb v eurozóně výrazně posílilo, později však o většinu zisků přišlo. Krátce po 18:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala pouhou desetinu procenta na 1,0190 EUR/USD. Během dne přitom vystoupila až na 1,0278 EUR/USD, plyne z údajů agentury Bloomberg.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB zahájila zvyšování úroků, euro je silně volatilní

21.07.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci v eurozóně, rozsah zvýšení sazeb je přitom výraznější, než banka původně avizovala. ECB zároveň představila nový program nákupů dluhopisů, jehož smyslem je udržet pod kontrolou náklady na půjčky nejzadluženějších zemí eurozóny, jako je Itálie.
C:\fakepath\trader-20072022-28-zm.jpeg

Komodity: Ropa zlevňuje, investoři mají obavy ohledně poptávky

20.07.2022 Ceny ropy dnes klesají, investoři se obávají negativního dopadu vysoké inflace a zpřísňování měnové politiky na světovou ekonomiku a poptávku po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent krátce před 18:00 SELČ vykazovala pokles o 0,8 procenta zhruba na 106,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu ztrácela 0,9 procenta asi na 103,25 dolaru za barel.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

MMF snížil odhady růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok

20.07.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zhoršil výhled německé ekonomiky na letošní i příští rok, hospodářský růst podle něj brzdí negativní dopady války na Ukrajině. MMF nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 1,2 procenta, zatímco v květnové prognóze počítal s dvouprocentním růstem. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
img

Klíčový týden pro EURO

20.07.2022 Už zítra se dozvíme, jak rázně bude reagovat Evropská centrální banka na stále se zvyšující inflaci. Dosavadní uvolněná měnová politika s úrokovými sazbami na nule, krize koronaviru a následně válka na Ukrajině, zapříčinila enormní nárůst inflace, na kterou je potřeba reagovat.
img

Ceny výrobců dále rostou ve většině okruhů

20.07.2022 V zemědělství, průmyslu i stavebnictví pokračoval během června cenový vzestup. Ten je v těchto sektorech primárně důsledkem nákladových faktorů. Naproti tomu ve službách již ceny meziměsíčně nerostly, stagnovaly. To může být signálem slábnoucí poptávky.
C:\fakepath\g20.jpg

Ministři financí G20 jednali na Bali, neshodli se stran války na Ukrajině

17.07.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 na závěr dvoudenní schůzky na indonéském ostrově Bali nevydali společné prohlášení, důvodem byly podle agentury Kjódó spory ohledně ruské války na Ukrajině. Předmětem jednání byla zejména potravinová a energetická krize.
img

Swingový výhled 28. týden 2022

15.07.2022 Nové rekordní hodnoty inflace, které byly v tomto týdnu zaznamenány, vyslaly centrálním bankéřům jasný vzkaz. Další zvyšování úrokových sazeb musí být rychlejší než doposud. Jako první z velkých bank vzala tuto výzvu vážně centrální banka Kanady, která doslova šokovala trhy bezprecedentním zvýšením sazby o celé 1 %. To samozřejmě není příznivé pro akcie, které v uplynulém týdnu opět oslabovaly. Nedařilo se ani euru, které již kleslo pod paritu. Nejistota naopak přeje americkému dolaru, který dosáhl nových rekordních hodnot.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | VIP zóna | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CFD | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Decline | Demo účet | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Forward | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | Likvidita | Limitní příkaz | Long | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | Open | Open interest | P/E | Parita | Pasiva | Penzijní fond | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swing | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Soukromý fond | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie RWE | Akcie Sberbank | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CitFin | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Devizové trhy | DJIA | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fondy | Etoro | EUR CZK | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | HDP v ČR | Hedging strategie | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krátkodobé investice | Kursy | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz hřivny | Kurz rublu | Kurz ukrajinské hřivny | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Manuál | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MyFxBook | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Seminář | Signály | Směnný kurz eura | SPX | SP500 | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švédské koruny | Švýcarské banky | Tesla Motors | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zlataky.cz | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | CEE | Cílová cena | Current Ratio | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Jannis Samaras | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/BV | Provozní marže | PX index | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Sell | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Trading Room | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Směrodatná odchylka | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční téma | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Futures trading | Cukr | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Cena eura | Podvědomí | Commodity futures | Commodity futures trading | Graf EUR/USD | Investment | Skvělý zisk | Stock market | U.S. Bank Wealth Management | Aramco | Capital Economics | Janney Montgomery Scott | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Jefferies | Again Capital | Price Futures Group | Institut ZEW | RBC Capital Markets | Scotiabank | VP Bank | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Home Credit | DIW | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | MICEX | RBN Energy | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | PwC | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Sója | Forex asistent | The Guardian | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Bezpečné měny | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | XAU/XAG | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Londýnská akciová burza (LSE) | Velcí investoři | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Fundamentální informace | Sentiment trhu | Podnikatelé | Investiční stratégové | Pro tradery | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Apreciace dolaru | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | IHS | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Klouzavý průměr EMA | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Úvěrový rating | CME Fed Watch | John Kerry | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Americká ropa WTI | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Dividendová akcie | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Revize výhledu | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Investiční zkušenosti | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Aktivní investování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | U.S. Bank | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Pražský parket | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zisky firem | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Europe 1 | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Quantum | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Ziskové obchodování | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Schroders | Politico | Investec | ABN AMRO Bank | Devizy | Obchodování s českou korunou | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Zlevnění akcií | Generali Investments | Rystad Energy | Interbank VIP indikátor | J.P. Morgan | Ruské akcie | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Vstup na burzu | CIBC | Alokace aktiv | Euler Hermes | Zahraniční forex | Daňové změny | Vývoj ceny hliníku | Investiční činnost | ING Groep NV | CoinDesk | Snižování rozvahy Fedu | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzové intervence | Paul Tudor Jones | Návratnost investic | Kurzový vývoj | Burzovní index PX | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Trhy s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Palladium | Hlavní fundamenty | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | ETH | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Dealogic | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Štěpán Hájek | Krypto aktiva | Lithium | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Kobalt | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Země platící eurem | Wood & Company | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Zonky | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Stock picking | Události ve světě | Dolarový index DXY | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Schwab | FAANG | Kurz EUR/CZK | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Propad kurzu liry | Obchodování akcií | Norges Bank | Manažer fondu | Korunový trh | Měny v regionu | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | I-Trader | BAML | Kompozitní index | Úrokový výnos | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Obchodní investice | Vývoj české koruny | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Vývoj kurzu bitcoinu | The New York Stock Exchange | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Prognóza ECB | Jiné měny | Zvyšování úroků | Výkyvy na trzích | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Globální rezervy | Jednotná měna | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Akcie technologických podniků | The Wall Street Journal | Vývoj kurzu koruny | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | ETF portfolia | Obchodní přístup | Globální dluh | Velké riziko | Profesionální trader | Skalpování | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Cena komodity | Výsledky ČEZu | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Renko graf | Světové finanční trhy | Klesající cena | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Profesor ekonomie | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Short obchod | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Micro futures | Vyjádření analytiků | Riziková měna | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Liberum | Finanční emise | Analytici Morgan Stanley | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | Riziko recese | Finanční svět | Oživení kryptoměn | Americké společnosti | DE30 | Dolarové sazby | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Štěpení akcií | Svět investování | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Blackstone | Capital Partners | Ziskové obchody | Napětí na trzích | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Snížení úroků | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Raiffeisen Bank International | Indická ekonomika | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Tržní pozice | US500 | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Televize CNBC | Dění na trzích | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | EMIR | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Jakub Petruška | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Energetické firmy | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | Jihokorejská centrální banka | Předstihové indikátory | Nízká nezaměstnanost | Pravidla pro regulaci kryptoměn | Profesionální obchodníci | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Hurun | ByteDance | TikTok | Rupert Hoogewerf | Digitalizace | Světové akciové indexy | S&P 500 Index | Rozpočtová politika | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Institut WIFO | WIFO | Mediální společnosti | Ropný gigant | Začínající tradeři | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Investice do ropy | Obchod s ropou | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Státní investiční fond | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Standardní odchylka | Histogram | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Investiční nálada | Obrat trendu | Achim Wambach | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Slušné zisky | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | USA recese | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Risk-off | Americký průmysl | Tesla Elon Musk | PMČR | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Globalt | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Politická krize | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Pozornost obchodníků | AFP | Oblast rezistence | Oblast supportu | Chilské peso | Ekonomická důvěra | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Zveřejněná data | Martin Stránský | Konkurenti | Velká krize | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | SMA | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čína a USA | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Hlavní trend | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Růstový impuls | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní komentář | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | HDP Německa | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Sev.en Energy | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Vývoj devizových rezerv | Francouzská centrální banka | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Kupní síla | Metalurgie | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Hospodářský růst v Rakousku | Italský premiér | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | FB | Snap Inc | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Ipsos | Česká zbrojovka | EY | Důvěra domácností | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | SPD | Cena bavlny | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | KLDR | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Investiční ředitel | US100 | Index US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Hospodářský růst v Německu | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Klesající trend | Dlouhodobé pozice | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Silný support | Eskalace konfliktu | CFA | Společnost Sentix | Zvýšené geopolitické napětí | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Apache | Finální odhad | Vysoká dividenda | Hlavní rizika | Doporučení Koupit | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Slabší data z průmyslu | Nedostatek zakázek | Oslabení kurzu koruny | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Růst cen potravin | Dnes index PX | Míra zadlužení | Zadlužení veřejného sektoru | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Počet bankrotů | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Velké firmy | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Horší data | MOEX | Vyplácení dividend | Akcie HP | Cyklus růstu | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Podnikatelky | List The Guardian | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Moje strategie | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Bilance zahraničního obchodu USA | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Ropná pole | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident institutu | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Lepší zítřky | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Silné měny | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Reakce investorů | Renko chart | Renko | Pohyby cen | Změny cen | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Medvědí Pin Bar | Starbucks | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Růst v eurozóně | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Nakoupené akcie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj inflace v ČR | Hlavní úrokové sazby | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | BP | Dodávky na trh | Zvýšení sazeb v Polsku | Prodeje aut | Převody peněz | Poselství o stavu unie | Běžní investoři | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Ministerstvo dopravy | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Šéf amerického Fedu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Indexy aktivity | Zvyšující se inflace | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Největší švýcarské banky | Důvěra v průmyslu | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Noviny | Obavy z pandemie | Akcie na evropských trzích | Ekonomické recese | Slabá čísla | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | České mzdy | Akcie PepsiCo | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Výsledek zahraničního obchodu | Inflace v únoru | Propad rublu | Pokles domácí měny | Dolar k rublu | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Těžební kapacity | Cílování inflace | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Hlavní index PX | Rozhodnutí centrální banky | IBEX 35 | Euro včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Bankovky | Mince | Prudké výkyvy | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Solidarita | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Poškodit ekonomiku | Americká seance | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Euro-koruna | Masivní propad | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Krátkodobé dluhopisy | Silný pokles | Tudor | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Propad poptávky | Akcie Monety | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Politbyro | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Nový výhled | Žádosti o podporu | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | Člen bankovní rady Aleš Michl | Silně volatilní | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Zásobníky | Texas | Fed včera | Bilion dolarů | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Vyplácet dividendy | Guvernér francouzské centrální banky | Německý ministr financí | Situace v Číně | Salmán | MPSV | NPR | Hlavní centrální banky | Kongres | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Lamborghini | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Hotovost | Uttarpradéš | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Podpůrný balíček | Americké ropné zásoby | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Šéf institutu WIFO | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Jair Bolsonaro | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Sněmovna reprezentantů USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Výkonnost indexu | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | Brazilský prezident | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací materiály | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Solidní růst | Index DXY | Jaderné války | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Vyhoření | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Zelené energie | Vláda USA | Afrika | FAO | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Omyl | Trh má vždycky pravdu | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Průmyslová produkce v únoru | Únorová bilance zahraničního obchodu | Pojišťovna | Cushing | Coface | Společnost Coface | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Propad cen nemovitostí | CBS | Ministři | Pomalé oživení | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Alexandr Novak | Znárodnění | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Cena benzínu | Zhodnocení koruny | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Splátky dluhů | Čínský celní úřad | Celní úřad | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Hackerský útok | Výpadky | FANG | IMF | Vývoj HDP | Delaware | Hlavní emise | Vedení ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Boeing Co. | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Data z americké ekonomiky | Krize koronaviru | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Zpráva Evropské komise | Statistiky | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Bankovní prázdniny | Indikace | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | HDP Španělska | Potravinové krize | Rizikové averze | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Analytik ČSOB | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | Vstoupit do obchodu | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Nálada spotřebitelů v Německu | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Euro dolů | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Čas na nákup akcií | Americký HDP | Zisk automobilky | Zisk automobilky Škoda | Provozní zisk automobilky Škoda | Bitcoin dnes | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Propad exportu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | Prognóza německé vlády | SMA 100 | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Warren Patterson | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Rakouská vláda | Intervenovat na forexovém trhu | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Ztráta indexu | Blízký východ | Dopravci | Manfred Hübner | Šéf Sentixu | Akcie padají | Růst výnosů | Wolfstreet | Vývoz z USA | Mandát ECB | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Poměr PE | Německé průmyslové objednávky | Latinská Amerika | PEPSICO | Thomas Gitzel | Shaun Osborne | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Velikost pozic | Skladování ropy | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Centrální banka Japonska | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Prognóza MMF | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Dominance bitcoinu | Hlavní kryptoměny | RBI | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Sektor služeb | Manažerka | CL | Spekulovat | Stratég firmy | Spolková vláda | Prezident SB | České ceny | Návrh dividendy | CATL | Klíčové oblasti | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Předsedkyně Evropské komise | Pomoc lidem | Renault | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Rizikovější měny | Unie | Republikánský prezident | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Počty nových žádostí o podporu | Překoupené zóny | Salesforce | Koronavirové pandemie | Inflace v Německu v květnu | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Bohumil Trampota | Průraz | CZG | Soubor pravidel | Zbrojovka | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Státní kasa | Pozitivní sentiment | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Ruské úřady | Nová prognóza | Vedení společnosti | Eduard Kučera | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Šéf SB | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Poptávka po zlatě | Süddeutsche Zeitung | Index Nasdaq Composite | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | Vysoké valuace | Místopředseda Evropské komise | Světové indexy | EPH | Nižší DPH | Subvence | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Novartis | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Bezpečná měna | Covid | Technologické firmy | Tiff Macklem | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Spotřebitelská důvěra v EU | Mississippi | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Civilní letectví | Paušální daň | GLOBALT Investments | Výkyvy cen | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Den nezávislosti | Úroda | Ukrajinská vláda | Situace na trhu práce | Exporty | Květnová průmyslová produkce | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | Setkání ministrů financí eurozóny | MAM | Fundamentální pozadí | Alarmující čísla | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Jachty | BBC prezident | Ceny kávy | Reputace | Úspěchy | Ocenění | Šance | SAE | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Odbyt automobilky | Odbyt automobilky Škoda Auto | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Noble Energy | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Následky pandemie | Supervelmoci | Bretton Woods | Progres | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Forward guidance | HDP za Q2 | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | John Kilduff | OMV | Sundar Pichai | Pár EUR/USD | Nikl | Provozní zisk Škody Auto | Největší firmy | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Známky oživení | Tuzemský maloobchod | Indonésie | Vysoký přebytek | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Zpomalující růst | Časový horizont | Klesající tendence | Bruegel | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Radikální změny | Čas na nákup | Indikátory sentimentu | BHP Group | Setkání zemí OPEC | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva | Rystad | Pokles tržeb | Vládní koalice | Fear and Greed Index | Fear and Greed | Snížení DPH | Akcie softwarové společnosti | Zvýšení daní | Ruská vláda | Hospodaření vlády | Nižší výdaje | Kryptotrh | Výrobní index | Průměrné mzdy | Produktivita práce v USA | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Bert | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz | Prognóza Fedu | TSLA | Nvidia | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Celkové investice | Oživení z pandemie | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Slabší kurz | Akcie bankovních společností | Arabica | Vývoj ceny kávy | Společnost Cisco | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Německý rozpočet | Výsledek jednání ČNB | Politici | Němečtí politici | Vývoj ceny akcie | Vyhlídky světové ekonomiky | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Turecký ministr financí | Biden | USA Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Tuzemské hospodářství | ACS | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Dnes na pražské burze | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Ruské firmy | Centrální banky světa | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Bezpečného útočiště | Zambie | Významné riziko | Norský státní investiční fond | Éra fosilních paliv | Akciové portfolio | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Projev šéfky ECB | Přesun od dolaru | Concho | Mluvčí Bílého domu | Platby v kryptoměnách | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Polyus | Newmont | TPG | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Průzkum PMI | Solární energie | Elvira Nabiullinová | Pokles indexu | Reálný HDP | Obchodování s futures | Futures na ropu | Pozice velkých spekulantů | Holger Schmieding | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | XOM | CVX | PFE | Norwegian Cruise Line | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Nové zprávy | Hospodářský vývoj | Felbermayr | Balík akcií | Celosvětová poptávka po zlatě | Exekutivní příkaz | Průmysl v eurozóně | Palo Alto Networks | Hlavní kryptoměna | Polská vláda | NFIB | Spotřební daň z nafty | Mattoni | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Zasedání WEF | Zelené investice | Nio | Spotřebitelské ceny v ČR | Lyft | Výběr akcií | Siemens | Vonovia | Swingový výhled | Zadlužování | Finanční společnost | NBP | Financování fondu | Orbán | Ceny aktiv | Peloton | Plný úvazek | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Voda | BA.US | Refinitiv Eikon | Lukáš Novotný | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Norwegian Cruise | Carnival | Marcel Fratzscher | Augsburger Allgemeine | Pokles zásob | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Zvýšení těžby | Vývoj německé ekonomiky | Sentiment v eurozóně | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | HDP Česká republika | Počet pracovních míst | Rio Tinto | Dopad na akcie | Akcie Twitteru | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | CARA | MJ | Měsíční data | Futures na indexy | Josep Borrell | Larry Fink | Situace na trhu | VTB | Agentura Interfax | Philips | Streamovací služby | Nárůst ceny | Norský státní fond | Tržní reakce | Návrh PPF | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Vstupní signál | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | ROI | Londýnská akciová burza | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Jak vybírat akcie | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Obchodní deficit USA | Odezvy trhu | Finanční výsledky | Dialog | MIB | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Zinek | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Využití vodíku | Elektroauta | Trendové linie | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Pozice spekulantů | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Odliv peněz | Celosvětové zadlužení | Rizika a příležitosti | Negativní vývoj | Polská průmyslová výroba | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Psychologický efekt | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Čeští podnikatelé | Rizika při obchodování | Systémové riziko | Jeremy Stretch | Tvrdý lockdown | Statistika z USA | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Terra | Akcie Phillips 66 | PSX | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | CrowdStrike Holdings | CRWD | Fidelity | Pandemická omezení | Velké ztráty | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | Zisk Škody | Výhled růstu ekonomiky | Ropné futures | Týdenní shrnutí | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Poptávka po nemovitostech | Data z reálné ekonomiky | Klienti Purple Trading | Veřejný dluh ČR | Míra úspor | PMI index | LMT | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Globální finanční systém | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Práva na dividendu | Electricite de France | Prezident Světové banky (SB) | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | HoReCa | Data o inflaci | Prudký růst cen | Ján Čarný | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Krok za krokem | Pomoc MMF | AA | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Ceny Etherea | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | LME | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | RTX.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Trading.com | Investice do slitků a mincí | Investice do slitků | Větší korekce | Vývoj průmyslu | Vývoj průmyslu v ČR | Benxy | Futures na americké indexy | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Praní peněz | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Indická centrální banka | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Tuzemská měna | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Palo Alto | Těžaři | Podnikatelské klima | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Oslabení | Prudké oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Výnosy 10letých dluhopisů | Podstatné kurzotvorné zprávy | Retailový obchodník | První zvýšení sazeb | MNB | Bit.plus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Martin Klass | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Ruský ministr | Impulzy | KOL | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Softwarové firmy | Dlouhodobý support | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Evropský technologický sektor | Týdenní výkon | Jednotné měny | Senegal | Tržní prostředí | Shortování | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Rozhodnutí Číny | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Graf akcie | Denní graf akcie | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Nový cyklus | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Didi | CO2 | Nordstream | Pozitivní vliv | NASA | Solární panely | Vyšší úroveň | Živé semináře | Nejnovější prognóza | Trh dnes | El País | Deník El País | Akcionáři ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Změny HDP | Výhled globálního růstu | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Prodejci automobilů | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Spoluzakladatel Microsoftu | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Obchodování v Evropě | Nabídky akcií | Vývoj měnového páru USD/RUB | Makroekonomické indikátory | Minimální sazby daně | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Největší banky v Česku | Pohyb dolaru | Hliník | Kontejnerová loď | Egypt | Spotové ceny | UST | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Didi Global | Růst dovozu | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | JAR | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Fúze s Nortonem | Odbyt Škody Auto | Odbyt Škody | Objem transakce | Americký trh | VZ | Vývoj základní úrokové sazby | Základní úrokové sazby ČNB | Ztrátový týden | Globální ceny | Přidaná hodnota | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | BHP | Společnost BHP | Divize | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Finanční skupina PPF | HDP ve Spojených státech | Bilion | Guidance | Nedostatek zboží | Růst v Číně | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Pocity | Vnímání | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | PIE | Očekávané hospodářské výsledky | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Projekce | TWS | Analytik České bankovní asociace | Jarda Tupý | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Ceny rýže | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | Logistické problémy | Strojové učení | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Pioneer Natural Resources | Elliptic | Ocelárny | Vývoj akciového indexu DAX | Zahraniční společnosti | Scalping DAXu | Byty | První odhad | Čínské přístavy | Prostor pro růst | Vyšší úroky | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Janus Henderson | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Růst výroby | Salman Ahmed | Růstové tituly | Společnosti | Protocol | Včerejší statistika z USA | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | Prazdroj | Nákladová inflace | Růst trhu | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Siemens Healthineers | Spojené arabské emiráty (SAE) | Energetika | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | Konfederace | Guvernér NBP | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Los Angeles | Workshop | Analytici Goldman Sachs | Extrémní počasí | Marika Čupa | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Akciový trh v Hongkongu | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Kompenzace | Tečkový graf | Advokátní kancelář | BNP | Sentiment indikátory | Pokračování trendu | Zdražování energie | CDU/CSU | Sociální demokraté | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Cenový šok | Produkce v Číně | Energetická krize | Krize v Evropě | Odhady růstu | Globální hrubý domácí produkt | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoj produkce | Souhlas ČNB | Vývoje kurzu | Situace na finančních trzích | Snížení schodku | Ukončení kvantitativního uvolňování | Nedostatek polovodičů | Průmysl v Polsku | Globální pravidla | Horizon | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Schlumberger | Snap | Nedostatek surovin | Cena termínového kontraktu | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Stuart Cole | Equiti Capital | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Metaverse | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Konkurent Tesly | Meta Platforms | DODO | Francouzský index | Index francouzských akcií | Fialova vláda | IG Metall | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Akcie provozovatelů výletních lodí | Indexy pohyb | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | AMD akcie | Růst polské ekonomiky | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | British Petroleum | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Nepřízeň počasí | Další růst sazeb | Dopady inflace | Target | Celoroční výhled | Narušené dodavatelské řetězce | StoneCo | Ropný šok | Lockdowny | Telecom Italia | TIM | Ruský trh | RTS | Mise MMF | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Bezpečná aktiva | Omikron | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Potíže se zásobováním | Akcie společnosti Twitter | Těžařská společnost | Nálada na trzích | Švýcarský frank (CHF) | | CMA | Bear market | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Trh s kávou | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Nižší náklady na úvěry | Nureddin Nebati | Zlotý | Míra inflace v Turecku | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Tržní cykly | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Developeři | Jestřábí Fed | Zemědělci | Terra (LUNA) | Výkon průmyslu | Prognózy inflace | Ekonomické ztráty | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Ceny energií v Evropě | Large speculators | Trh se zlatem | Ukončení nákupu aktiv | Dun & Bradstreet (D&B) | Meziroční inflace v ČR | Joachim Nagel | Úpis nových akcií | Benxy (Zonky) | Tomáš Spurný | Jaromír Gec | Jamal | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | Cyklus utahování měnové politiky | Fondee | La Nina | Základní sazba | Banka HSBC | TerraUSD | Hráči na trhu | Prezident Jair Bolsonaro | Nárůst počtu nakažených | MTI | Agentura MTI | Hodnoty měny | Turecká inflace | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Eset | Těžař | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Cena uranu | Ministr práce a sociálních věcí | Předpokládaný růst | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Obchod s kryptoměnami | Srí Lanka | EOG Resources | Ziskovost bank | Ruský plyn | Klarna | DAO | Gate | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Průměrná míra inflace | Inflace v zemích Evropské Unie | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Hry | Vlna omikronu | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Dražší energie | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Časový plán | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Cenová akce | Kanadský penzijní fond | Finanční rok | GlobalBlock | OFZ | Praktické okénko | Ebury | Tomáš Kudla | Sev.en | ALUMINIUM | Livent | Glapinski | Rusko-ukrajinský konflikt | Aleš Zavoral | Alza | St. Louis | Marathon Oil | MRO | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Decentralizace | Podnikatelský sektor | Ukrajinské síly | Separatisté | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | General Dynamics | GD.US | Ruské hospodářství | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | LMT.US | Ukrajina a Rusko | Rusal | Ruští oligarchové | Oligarchové | Ceny zemního plynu v Evropě | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Polymetal International | Dopad konfliktu na Ukrajině | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | Přímé intervence | Švýcarská národní banka | Motivace | Erste Group Bank | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Burza v Moskvě | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Uzavření vzdušného prostoru | Michail Fridman | Krize na Ukrajině | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Vzdušný prostor | Ruská aktiva | Ruské podnikání | Miliardáři Fridman a Aven | Avena EU | Avena | VEON | Zátah na ruské podnikání | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Polská centrální banka (NBP) | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Logistické firmy | Dell Technologies | Tele2 | Raytheon Technologies Corp | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Zpřísnění sankcí | Fundamenty z USA | Telegram | Situace v Rusku | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Applepay | Tresuries | Zahájení invaze | Invaze | Ztráta konkurence | Omezení výplaty dividendy | Porovnání vývoje akciových indexů | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Bitcoinové velryby | Santiment | XTB Štěpán Hájek | Společnost ExxonMobil | Finská společnost | Plzeňský Prazdroj | Cena potravinářské pšenice | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Konflikt Rusko-Ukrajina | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Globální ceny ropy | Nákupy dolaru | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Londýnská burza kovů (LME) | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Největší ekonomika ve střední Evropě | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Šéf VW | Vleklá válka na Ukrajině | Štěpení | Energetická závislost | Závislost Evropy na Rusku | Energetická závislost Evropy na Rusku | Rozsáhlé sankce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Pumpování peněz do ekonomik | Protiinflační dluhopisy | Spekulace (krátkodobé investice) | Západní sankce | Sankce Západu | Akcie Didi | Růst HDP Německa | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Analýza FXstreet.cz | Ruská společnost Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Hospodářské škody | Akcie Avast | Hospodářské výsledky podniků | Úroky z dolarových dluhopisů | Raiffeisenbank Russia | Johann Strobl | Důsledky konfliktu | Ukončení konfliktu | Jednání prezidentů | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Obchodování s Ruskem | Růst českého HDP | Tržní očekávání nastavení úrokových sazeb | Očekávání nastavení úrokových sazeb | Vývoj reálného ročního příjmu | Vývoj ceny průměrného ojetého vozu v USA | Vývoj ceny průměrného ojetého vozu | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Meta Platforms Inc | Americký výrobce elektromobilů | Aktivisté | Platby za plyn v rublech | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | NIO Inc | Vývoj důvěry v ekonomiku | BlackRock Larry Fink | Konec globalizace | Nákupy ruských cenných papírů | Značné riziko | Geopolitické události | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Skupiny PPF | Zisk předních světových automobilek | Jestřábí politika | Vysoké ceny energií | Kapitálové kontroly | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Allianz Trade | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Míra inflace v Polsku | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Celkový trend | MOL | Inflační náraz | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Problémy ruské ekonomiky | HedgePoint | Zničení poptávky | Petr Fiala | Atlantia | Akcie italské společnosti | Ruský majetek | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Ben Laidler | Colt CZ | Reddit IPO | Správa | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Bankrot Ruska | Ukrajinské jednotky | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Zdražení rýže | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Vývoj ceny plynu NATGAS | Ceny plynu NATGAS | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Zuzana Bubnová | Contipro | Průmyslový růst českých firem | Průmyslový růst | Růst českých firem | Rizikovost | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Šéf Světové banky | Krátkodobé obchody | Rekordní inflace | Zdražování hypoték | Miliardář Elon Musk | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Dodávky ruského zemního plynu | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Embargo na ruskou ropu | Textron | Tom Hainlin | Šmejc | Stagflační trend | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Zavření Číny | Ratingový výhled | Závislosti na ruské ropě | Riziko stagflace | Cena digitální měny | Objem vyplacených dividend | Výplaty akcionářům | Dow Jones Industrial Average | Nové daně | Covidové uzávěry | Covidové uzávěry v Číně | Prudká inflace | Spojení Moneta Money Bank a Air Bank | Svaz německého průmyslu | Realitní sektor | Covid Zero | Web3 | Akcie DiDi Global | Akcie DiDi Global (ADR) | DiDi Global (ADR) | DiDi Global | Uzávěry v Číně | Britský průmysl | Konfederace britského průmyslu | Go-Ahead Group | Kelsian Group | Kinetic Global | Akcie britské dopravní společnosti | Britské dopravní společnosti | Ovládněte tržní cykly | Investiční zisky | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Zvednutí sazeb | Jana Báčová | Akcie ABN | ABN | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Trhy s komoditami | Akcie Renault | Juneteenth | Znárodnění ČEZ | ZEN | Racionalizace | Přijetí | Sektorová daň Česko | Sektorová daň | Pěstování obilovin | Snížení inflace | Obchodní instrument | Úrokové sazby v eurozóně | Spotřebitelské ceny ve Švýcarsku | Švýcarský statistický úřad | Nastavení intervenčního režimu | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Odliv peněz z fondů | Evropské akciové indexy | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz | Rada pro finanční stabilitu | Globální pravidla pro regulaci kryptoměn | Pravidla pro regulaci | Celsius | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Hnutí pěti hvězd | Hnutí pěti hvězd (M5S) | Centrum | Krize v Itálii | Politická krize v Itálii | Parita na trhu eura | Parita na trhu | Parita na trhu eura s dolarem | Jan Bureš | ČSOB Jan Bureš | Analytik ČSOB Jan Bureš | Daň z mimořádného zisku | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Výrobci automobilů | Zákon o snížení inflace | IAB | Válečná daň | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Hliníkárenský gigant | Současná situace | Dodávky zemního plynu do Maďarska | The Merge | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Nevídaná inflace | Dopady pandemie covidu | Krize v dodavatelských řetězcích | Propad akciového trhu | 2022 stock market decline | The 2022 recession | The Biden recession | Biden recession | 2022 recession | Období pesimismu | Poklesy akciového trhu | Čas pro vzdělávání | Období propadů | Knihy Howarda Markse | Výborné knihy | Rostoucí fáze | Ziskové obchodování akcií | Tipy na konkrétní nejlepší akcie | Konkrétní nejlepší akcie | Profesionální akciové portfolio | Semináře pořádané FXstreet.cz | Rizikový faktor | Reálné příjmy domácností | Začátek pandemie | Prudký propad trhů | Propad trhů | Bujará nálada na trzích | Stock market decline | Slovo recese | Pesimistický scénář | Emoční bolest | Bolest z poslední ztráty | Zmeškat příležitost | Připraveným štěstí přeje | Celoživotní vzdělávání | Práce na sobě | Dokázaná pravda | Investiční cíle | 2bminer | Bolest | Index piva | eToro Index piva | Windfall tax | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | GLEN | GLEN.UK | Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore | Obilí z Ukrajiny | Soukromý majetek | Merge | Sentiment akciového trhu | Energetická krize v EU | Fenomén | Cenové stropy | Ruské ropy | Počet dolarových milionářů | Propady na trzích | Skalpování indexu NASDAQ | Regresivní analýza | Analýza volatilních trhů | Webináře Trading Room | Scalpovací přístup | Scalping na cTraderu | Obchodování na skutečných trzích | Polynomial Regression Channel | Recese v eurozóně | Plaza Accord | Globální intervence | Radoslava Štěpánková | Gerald Rausnitz | Radoslava Štěpánková s rodinou | Josef Mařinec | Jan Fidler | Radim Lukeš | Michal Menšík | Petr Borkovec | Sebre | DoDo | Meopta | SUAS Group | Pro-Doma | Jeremy Hunt | Newton | Newton Investment Management | Miroslav Plojhar | VaR modely | Riziko měřené z minulé volatility | Tradingový portál FXstreet.cz | Work & Travel | Inflační swapy | CDS v regionu | Forecasty | Fondy a ETF | Covid panika | Northern Rock | Relief rally | Fed vs. ECB | Flow z ekonomiky | Treasury v České spořitelně | J.P. Morgan v Londýně | Velké finanční krize | Drahé dovozy | Výhled snižování sazeb | Stratég finančních trhů | Pozice tradera | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Vlna inflace | První vlna inflace | Velké centrální banky | Inflační hedge | Hmotné investice | Volkswagen AG | COP27 | Tomáš Havránek | SYRI | Dovoz do země | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Rozhazovačnost vlády | Rozhazovačnost vlády za covidu | Společnost Hurun | Hodnota majetku nejbohatších Číňanů | Hurun China Rich List | Ceng Jü-čchün | Čang I-ming | Čung Šan-šan | Nongfu Spring | Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise | Beijing Wantai | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Inflační doložka | Firma Eset | Počet hackerských útoků | Potíže FTX | Kyperský regulátor | Působení v Evropské unii | B20 | Respektování územní celistvosti | Summit zemí G20 | Bali | Konec války na Ukrajině | CZ | Rafinerie | Vonovia SE | Akcie Vonovia SE | Akcie Vonovia | Vývoj ceny akcie Vonovia | Subvence amerického průmyslu | Vývoj ceny bavlny | Atomico | Hodnota evropských technologických firem | Souhrnná hodnota
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Valentina Matvijenková
Valentin Marinov
Valeria Bednarik
Valíd
Valíd bin Talál
Valid Fx Trading
Válka měn
Válka měnová
Válka mezi Ruskem a Ukrajinou
Válka mezi USA a Čínou

Následující klíčová slova

Válka o vakcínu
Válka Ruska proti Ukrajině
Války
Války na Ukrajině
Valkyrie Bitcoin Strategy ETF
Války v Evropě
Valná hromada
Valná hromada ČEZ
Valná hromada Erste Group
Valná hromada MONETA Money Bank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít