Sobota 15. června 2024 12:12
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei ProTrader

Údaje o indexu spotřebitelských cen

img

Bitcoin se před FOMC stahuje z oblasti 70 000 USD

12.06.2024 Začátek zasedání na Wall Street se ukázal jako velmi úspěšný. Nižší údaje o indexu spotřebitelských cen z USA vyhnaly akciové trhy a kryptoměny nahoru díky zvýšené pravděpodobnosti holubičího postoje FOMC ve střednědobém horizontu. To se týká zejména revize naznačené trajektorie úrokových sazeb pro září. Po údajích o CPI vzrostla šance, že FED rozhodne o prvním snížení sazeb o 25 bazických bodů v tomto cyklu, na 65,5 % (včera to bylo pouze 49 %).
img

Indexy S&P 500 a Nasdaq dosáhly nových maxim: Co můžeme očekávat od zasedání Fedu a údajů o CPI?

11.06.2024 Indexy S&P 500 a Nasdaq v pondělí dosáhly nových rekordních zavíracích maxim, a to navzdory zvýšené ostražitosti investorů před zveřejněním údajů o spotřebitelských cenách a oznámením ohledně vývoje politiky Federálního rezervního systému v tomto týdnu.
img

Cena zlata se v pátek propadla o více jak 4 %

10.06.2024 Ceny zlata se dnes v asijském obchodování pohybovaly v rovnoměrném až nízkém pásmu a vyrovnávaly se s výraznými ztrátami z minulého týdne, protože před zasedáním Federálního rezervního systému a klíčovými údaji o inflaci, které mají být zveřejněny tento týden, sílily obavy z vysokých úrokových sazeb v USA. Žlutý kov se minulý týden propadl z téměř rekordních hodnot poté, co páteční údaje o mzdách mimo zemědělský sektor byly mnohem vyšší, než se očekávalo, což přimělo obchodníky přehodnotit očekávání zářijového snížení sazeb. Spotové zlato vzrostlo o 0,1 % na 2 295,7 USD za unci, zatímco futures na zlato kleslo o 4,0 % na 2 286,78 USD za unci.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 31. května

31.05.2024 Cena 156,95 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o pouhých 10 pipů a pak se znovu dostal pod tlak. Dolar se propadl v důsledku amerických údajů. Ačkoli obchodníci tento okamžik využili, je příliš brzy na slova o tom, že trh ovládají býci. Dnešní údaje o indexu spotřebitelských cen v Tokiu a míře nezaměstnanosti v Japonsku odpovídaly prognózám ekonomů, zatímco zpráva o maloobchodních tržbách jejich očekávání překonala. Toto by teoreticky mohlo jenu během evropské seance poskytnout podporu. Čím níž ale dolar klesá, tím atraktivnější je pro býky, takže s prodejem páru na současných úrovních buďte opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Měnový pár EUR/USD po vyhlášení o indexu spotřebitelských cen

16.05.2024 Měnový pár EUR/USD vystoupal na nové měsíční maximum 1,0868, když na americký dolar působily o něco mírnější než očekávané měsíční údaje o indexu spotřebitelských cen a stagnující maloobchodní tržby. O něco výše by mohla být další výzvou dlouhodobá klesající trendová linie vytyčená z vrcholu z května 2021 na úrovni 1,0881, jelikož jak ukazatel RSI, tak stochastický oscilátor na grafu blikají překoupenými podmínkami.
img

Ekonomický kalendář: co očekávat od projevů členů FOMC po údajích o CPI v USA 📃

16.05.2024 Včerejší údaje o indexu spotřebitelských cen vyvolaly emoce investorů a byly katalyzátorem dynamických zisků na akciových trzích. Samotná zpráva však nebyla nijak zvlášť uspokojivá a přetrvávající inflace v sektoru služeb zůstává. Proto by dnešní vyjádření představitelů FOMC mohlo být mimořádně zajímavé. Bankéři se mohou pokusit zchladit euforii přítomnou na trhu. Je třeba poznamenat, že poslední komentáře bankéřů zpochybňují případné snížení sazeb v letošním roce. Dnes se dozvíme názory Barra, Mesterové, Harkera a Bostice po včerejších zprávách. Pozornost investorů by se měla zaměřit na komentáře související s údaji o CPI a slabší zprávou o maloobchodních tržbách.
img

Powell uklidňuje investory: Nasdaq uzavřel na rekordním maximu, přičemž se zaměřil na cenový index

16.05.2024 Nasdaq dosáhl během úterního uzavření nového historického maxima, přičemž také indexy S&P 500 a Dow znamenaly zisky, protože komentáře předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella uklidnily investory před zveřejněním důležité zprávy o spotřebitelské inflaci, jež se očekává ve středu.
img

SILVER šplhá nad 29 dolarů za unci

15.05.2024 Drahé kovy se dnes těší silným ziskům, přičemž údaje o indexu spotřebitelských cen v USA poskytují palivo pro tento krok. Zatímco zpráva CPI v USA za duben byla víceméně v souladu s očekáváním trhu, byla to první zpráva CPI z roku 2024, která neukázala žádné pozitivní překvapení. Na trzích bylo možné zaznamenat silnou holubičí reakci na zveřejnění – USD klesl, zatímco akciové indexy a drahé kovy postoupily. Zlato posílilo o 0,8 %, palladium vyskočilo o 1,9 %, stříbro o 2,4 % a platina o téměř 3 %.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 15. května (americká seance)

15.05.2024 Test ceny 1,2610 přišel v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl od úrovně nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Scénář č. 2 pro prodej se nenaplnil. Absence statistik ze Spojeného království posunula libru nad týdenní maximum, ale to bylo vše, protože nás čekaly důležité údaje z USA. Trh bude reagovat na údaje o indexu spotřebitelských cen a indexu spotřebitelských cen bez cen potravin a energií v USA, stejně jako na změny objemu maloobchodních tržeb a indexu Empire Manufacturing. Růst inflace povede k poklesu libry a nákupu dolaru, zatímco pokles cen nebo případná shoda údajů s prognózami budou důvodem k nákupu libry, která bude pokračovat v uptrendu. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám velké tržní pohyby.
img

Graf dne – 11.04.2024

11.04.2024 Asijské akcie se dnes dostaly pod tlak, protože horší než očekávané údaje o CPI z USA naznačují pozdější zahájení cyklu snižování sazeb. Australský index ASX 200 aktuálně ztrácí 0,35 %, Hang Seng 0,54 % a japonský Nikkei 0,3 %.
img

Ranní shrnutí – 11.04.2024

11.04.2024 Asijské akcie se dnes dostaly pod tlak, protože horší než očekávané údaje o CPI z USA naznačují pozdější zahájení cyklu snižování sazeb. Australský index ASX 200 aktuálně ztrácí 0,35 %, Hang Seng 0,54 % a japonský Nikkei 0,3 %.
img

US500 si před zveřejněním zápisu ze zasedání FOMC drží ztráty

10.04.2024 Jedna z klíčových makro událostí dne - zveřejnění zprávy o inflaci v USA za březen - je již za námi, ale na obzoru se rýsuje další. Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis z březnového zasedání FOMC 2024. Zveřejnění může rovněž vyvolat nárůst volatility na trzích a účastníci trhu je budou bedlivě sledovat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Pár EUR/USD se snažil pokračovat ve vzestupném pohybu, ačkoli k tomu neměl žádný podstatný důvod (fundamentální ani makroekonomický). Včera jsme neměli k dispozici absolutně žádné zprávy, novinky ani projevy. Volatilita byla opět nízká, ale euro i za těchto podmínek pokračovalo v růstu. Z technického hlediska by to vypadalo logicky, protože cena překonala trendovou linii. To znamená, že trh se stal býčím. Rádi bychom ale připomněli, že Spojené státy dnes zveřejní významné údaje o indexu spotřebitelských cen a Evropská centrální banka zítra oznámí výsledky svého zasedání. Situace by se tak mohla změnit. Euro má víc důvodů k poklesu než k růstu. Obchodníci navíc nedokázali překonat úroveň 1,0888.
img

Předběžný index CPI z Francie nižší, než se očekával

29.03.2024 Francie, předběžná inflace měřená HICP. 2,4 % oproti očekávaným 2,8 %. Předchozí: 3,2 % (0,3 % oproti prognóze 0,6 % a předchozím 0,9 %).
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 20. března

20.03.2024 K prudkému obratu trhu došlo i po zveřejnění silných statistik z USA. To se může opakovat i dnes, pokud nadcházející údaje o indexu spotřebitelských cen, indexu cen výrobců a indexu maloobchodních cen ve Velké Británii vykáží pokles. V opačném případě vyvolá rostoucí inflace nové nákupy GBP/USD, i když nebudou mít dlouhého trvání, zejména před zasedáním FOMC.
img

EUR/USD. Nejdůležitější týden měsíce března

18.03.2024 V průběhu tohoto týdne nás čeká spousta fundamentálních událostí. Na programu bude především zasedání amerického Federálního rezervního systému, který ve středu oznámí výsledky svého březnového zasedání. To však není jediná významná událost tohoto týdne – projev předsedy Fedu Jeromea Powella (nezávisle na tiskové konferenci po zasedání), indexy ZEW, PMI, IFO, zprávy o nemovitostech a stavebnictví v USA a tak dále. Není pochyb o tom, že volatilita se v nadcházejících dnech zvýší. Nahlédněme do ekonomického kalendáře nejdůležitějšího týdne v měsíci březnu.
img

Bitcoin padá na 67 tisíc dolarů

15.03.2024 Dlouhé pozice v bitcoinech v hodnotě přes 100 milionů dolarů byly vymazány, protože největší digitální aktivum na světě kleslo ze 70 tisíc dolarů.
img

Bitcoin dosáhl nového historického maxima vůči americkému dolaru, rostou i altcoiny a meme

12.03.2024 Bitcoin se minulý týden třikrát vyšplhal na nové historické maximum vůči americkému dolaru, protože býčí nálada kolem kryptoměny číslo jedna pokračovala.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 12. března (americká seance)

12.03.2024 Dopoledne nedošlo kvůli nízké volatilitě trhu v prostředí prázdného makroekonomického kalendáře před zveřejněním důležitých údajů z USA k žádným cenovým testům. Dynamiku trhu pravděpodobně ovlivní údaje o indexu spotřebitelských cen a jádrovém indexu spotřebitelských cen, přičemž druhý uvedený má mnohem větší váhu, protože pokles tohoto ukazatele spustí růst eura a tím i růst páru.
img

Wall Street a Main Street dávají cenám zlata zelenou

11.03.2024 Poté, co předminulý pátek dosáhlo zlato rekordního maxima, pokračovalo ve svém pohybu ze stejného místa, na němž se minulý týden zastavilo, a stanovilo několik rekordních maxim na spotovém trhu i na trhu s futures, a to dokonce navzdory prohlášení předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella na Capitol Hill. Kromě toho dosáhly rekordních hodnot současně také akciové trhy a bitcoin.
img

BREAKING: EUR klesá po údajích o německém CPI

29.02.2024 Dnes ve 14:00 byly zveřejněny bleskové údaje o německé inflaci za únor. Trh očekával zpomalení celkového CPI z 2,9 % na 2,6 % meziročně. Dnes dříve zveřejněné údaje z Francie a Španělska však ukázaly menší než očekávané zpomalení růstu cen, což vyvolává obavy, že i německý údaj překvapí směrem vzhůru. Údaje na úrovni jednotlivých států zveřejňované v průběhu dne silně naznačovaly, že celkový německý údaj vykáže zpomalení.
img

Denní shrnutí: Wall Street konsoliduje. Futures na bavlnu rostou o 4 %

27.02.2024 Čínský index Hang Seng si dnes připsal téměř 1 % a asijská seance skončila v pozitivním duchu. Během evropské seance jsme pozorovali pokračování růstu, DAX vzrostl o 0,7 % a CAC40 o 0,2 %.
img

Přehodnocení rizik bude vyvíjet tlak na kanadský dolar. Přehled vývoje USD, CAD, JPY

15.02.2024 Vyšší než očekávané údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA otřásly trhem a odsunuly načasování prvního snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Údaje o CPI vyvinuly tlak na akciové trhy, zvýšily výnosy amerických státních dluhopisů a posílily americký dolar.
img

Inflační exploze v USA: jak zareagují dolar a dluhopisy?

14.02.2024 Dopady vysoké inflace se projevují napříč celým finančním trhem. Konkrétně hlavní indexy na Wall Street reagovaly na tuto zprávu poklesem poté, kdy zveřejněné údaje naznačily vyšší než očekávaný růst spotřebitelských cen. Tato událost vyvinula tlak na očekávání ohledně brzkého snížení úrokových sazeb, což následně vedlo ke zvýšení výnosů amerických státních dluhopisů.
img

Údaje o inflaci v USA vyvolaly silnou dolarovou rally. Přehled USD, NZD, AUD

14.02.2024 V úterý se pozornost soustředila na údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) za leden, a ty se skutečně ukázaly jako překvapivé. Inflace v lednu klesla na 3,1 % z prosincových 3,4 % (prognóza 3,1 %), zatímco jádrová inflace zůstala beze změny na úrovni 3,9 % (prognóza 3,7 %). Stojí za zmínku, že Federální rezervní systém jádrovou inflaci pečlivě sleduje, a skutečnost, že přestala klesat, trhy vnímaly jako jasný jestřábí signál, který poslal kurz USD a výnosy dluhopisů výše.
img

Akcie a dolar: stabilita vs. růst před klíčovým indexem spotřebitelských cen

13.02.2024 Indexy světových trhů zůstaly na začátku týdne prakticky beze změny, zatímco americká měna mírně posílila před úterní zprávou o indexu spotřebitelských cen v USA, která by mohla naznačit, kdy by Federální rezervní systém mohl začít snižovat úrokové sazby.
img

Klíčové události 13. února: fundamentální analýza pro začátečníky

13.02.2024 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Den začne zprávami o nezaměstnanosti a mzdách ve Velké Británii. Stojí za zmínku, že mzdy částečně podporují vysokou inflaci ve Spojeném království, takže jejich pokles vyvine tlak na libru, zatímco růst jí poskytne podporu. Pokud jde o nezaměstnanost, čím nižší bude, tím lépe pro britskou libru.
img

Ranní shrnutí (09.02.2024)

09.02.2024 Volatilita na trzích APAC byla dnes omezená kvůli nadcházejícím oslavám lunárního nového roku. Obchodování s indexy z pevninské Číny bylo dnes zastaveno. Indexy v Austrálii a Japonsku se dnes obchodovaly mírně výše.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 29. ledna

29.01.2024 Test úrovně 147,62 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál. Nevedl ale k poklesu ceny, protože silná data z USA trh okamžitě obrátila. Krátce nato byla otestována úroveň 147,88 a linie MACD právě v té chvíli začala stoupat od nuly nahoru, což přineslo sell signál. Výsledkem byl růst ceny o více než 30 pipů, který vyrovnal předchozí ztráty.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 10.–12. ledna 2024: nakupujte nad 2 036 USD (21 SMA – pásmo)

10.01.2024 Zlato se obchoduje kolem 2 030,88 USD, tedy kolem 200 EMA a pod 21 SMA na úrovni 2 036. Včera během americké seance se konsolidovalo nad 200 EMA. Pokud se nad touto oblastí bude obchodovat i v nadcházejících dnech, mohlo by oživit.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. prosince

22.12.2023 Další pokles už je omezený, protože test úrovně 142,84 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. O trochu později došlo k dalšímu testu, tentokrát na úrovni 142,49, což vedlo k mírné korekci směrem nahoru o zhruba 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. prosince

20.12.2023 Další růst je omezený, protože úroveň 1,0956 byla otestována, když linie MACD poměrně prudce stoupala od nuly. Ve zbývající části dne se žádný další tržní signál neobjevil.
img

Graf dne - GOLD (12.12.2023)

12.12.2023 Pozornost investorů se během dnešní seance zaměří na údaje o indexu spotřebitelských cen v USA za listopad, které budou posledním klíčovým ukazatelem před plánovaným středečním zasedáním Fedu. Ekonomové odhadují, že v meziročním vyjádření bude celkový údaj indikovat mírné zpomalení tempa růstu cen a služeb v americké ekonomice, zatímco jádrový údaj za stejný snímek ukáže, že dynamika zůstává na stejné úrovni.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva o CPI v USA v centru pozornosti

12.12.2023 Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchodovaly mírně výše. Je to především důsledek včerejší lepší závěrečné seance na Wall Street. Evropské futures ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Ve vztahu k ostatním měnám se americkému dolaru a euru aktuálně nedaří. O něco lepší náladu mají mimo jiné protinožecké měny a japonský jen. Ropa rovněž získává
img

Ranné shrnutí (12.12.2023)

12.12.2023 Akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu se během úterní seance obchodovaly mírně výše. Korejský index KOSPI si během dne připsal téměř 0,5 %, zatímco japonský Nikkei vzrostl o 0,1 %. Indexu Hang Seng se dnes daří relativně dobře, když se obchoduje s nárůstem o 1,43 % v průběhu dne.
C:\fakepath\trader-11122023-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli přetrvávajícím obavám z nadměrné nabídky

11.12.2023 Ceny ropy na začátku týdne mírně klesají kvůli přetrvávajícím obavám z nadměrné nabídky. A to navzdory škrtům v těžbě ze strany skupiny OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem.
img

eToro: Bitcoin je na šokujícím ústupu

11.12.2023 Bitcoin dnes ráno zažil šokující ústup, kdy po dalším výjimečném týdnu pro největší světovou kryptoměnu ztratil asi 5 %, než se trochu vzpamatoval.
img

Collins a Goolsbee z Fedu komentovali ekonomický výhled 📌

17.11.2023 Výnosy amerických státních dluhopisů od konce října ztrácejí v důsledku rostoucích cen dluhopisů. Investoři začínají oceňovat absenci dalšího zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu. Na grafu TNOTE můžeme vidět, že cena indexu se po dosažení lokálního minima před třemi týdny odráží ode dna. Na grafu je patrná formace obrácených ramen a hlav, což by naznačovalo pokračování vzestupného pohybu, potenciálně nad úroveň 110.
img

Co sledovat tento týden?

13.11.2023 Ekonomický kalendář na příští týden zahrnuje několik špičkových makroekonomických údajů z největších světových ekonomik. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o americkém indexu spotřebitelských cen a maloobchodních tržbách, měsíční zpráva o aktivitě z Číny a také údaje o indexu spotřebitelských cen a zaměstnanosti ze Spojeného království. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte AUD/USD, CHN.cash a EUR/GBP!
img

Co sledovat tento týden?

30.10.2023 Nadcházející týden bude intenzivní, protože ekonomický kalendář je nabitý makro událostmi a zprávami nejvyšší úrovně. Obchodníkům budou nabídnuta rozhodnutí o sazbách od FOMC i Bank of England. Navíc je začátek nového měsíce, takže nastal čas na zveřejnění údajů o pracovních místech v USA. V Evropě bude pozornost upřena na bleskové údaje o indexu spotřebitelských cen za říjen. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte GOLD, USD/CAD a EUR/GBP.
img

Ranní shrnutí (25.10.2023)

25.10.2023 Čínské akcie rostly poté, co Peking přijal důraznější opatření na podporu druhé největší světové ekonomiky, což podpořilo naději, že se krize na trhu může zmírnit.
img

Ranní shrnutí (20.10.2023)

20.10.2023 Asijsko-pacifické indexy převážně ztrácejí další den v řadě poté, co zasedání na Wall Street opět zhoršilo náladu na trhu.
img

Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB a údaje o indexu spotřebitelských cen v USA v centru pozornosti

12.10.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Absence jasných jestřábích poznámek ve včera zveřejněném zápisu z jednání FOMC umožnila americkým indexům rozšířit nedávné zisky a udat tón optimistické asijsko-pacifické seanci. Náběh na zahájení evropské hotovostní seance vypadá také slibně, když se futures na DAX (DE30) obchodují o 0,4 % výše.
img

Ether padá, ale bitcoin zůstává stabilní

09.10.2023 Začátkem minulého týdne se cena bitcoinu vyšplhala nad 28 000 amerických dolarů, ale rychle se propadla až na úroveň kolem 27 000 dolarů, než se znovu vyhoupla na úroveň, kde se nyní obchoduje kolem 27 600 dolarů.
img

Ekonomický kalendář: Blízkovýchodní eskalace, projevy centrálních bankéřů

09.10.2023 Na začátku nového týdne je na trzích patrná riziková nálada poté, co Hamás o víkendu překvapivě zaútočil na Izrael. Nepřátelské akce pokračují a hrozí, že se na Blízký východ vrátí nestabilita. Futures na americké a evropské indexy se obchodují o více než 0,5 % níže, zatímco ceny ropy vzrostly o 3,5 %. Zlato si připisuje více než 1 % a šplhá zpět nad 1 850 USD za unci.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států

29.09.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným růstem po optimistickém obchodování během asijsko-pacifické seance. Rozsah zisků není masivní, ale většina indexů blue chips ze západní Evropy se obchoduje o 0,2-0,5 % výše.
img

Ekonomický kalendář: Jerome Powell vystoupí na setkání učitelů na radnici 📣

28.09.2023 Přestože jsme v první části dne viděli na indexech z Asie a Tichomoří převážně horší náladu, hotovostní seance v Evropě pravděpodobně otevře výše. Momentálně roste jak německý DAX, tak indexy ve Velké Británii a Euro Stoxx.
img

📊 Technická analýza – Údaje o CPI, USD kontrakty přidávají (11.9.)

11.09.2023 Tento týden trhy očekávají nové údaje o indexu spotřebitelských cen, který by měl podle analytiků meziměsíčně i meziročně zrychlit. Vstupujeme také do historicky negativního měsíce pro akciový trh, což by mohlo znamenat pokračování výprodejů z posledních dnů. Na trhu futures se pozice obchodníků oproti minulému týdnu zvýšily jak na trhu USD, tak na trhu GOLD, takže by mohly být lákavější alternativou než akcie.
img

EUR/USD. Předběžný náhled týdne. Americká inflace a zasedání ECB.

11.09.2023 Pár EUR/USD vykazuje silný klesající trend již osm týdnů v řadě. V polovině srpna dosáhla cena ročního maxima 1,1276, poté obrátila kurz. Od té doby se týdenní svíčky v časovém rámci 1T neustále uzavíraly v záporných hodnotách. Pravidelné a rozsáhlé korekční pullbacky umožňují medvědům otevírat krátké pozice za příznivější ceny. Během osmi týdnů pár klesl o více než 550 pipů, přičemž nedávno testoval hranice úrovně 1,06.
img

Ekonomický kalendář: údaje o indexu spotřebitelských cen v EU a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA!

31.08.2023 Futures kontrakty naznačují mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance v Evropě. Německý index DAX posiluje o něco více než 0,10 %. Z Německa jsme se dnes již dočkali údajů o maloobchodních tržbách, které zaostaly za očekáváním. Oproti předpokládanému růstu o 0,3 % meziměsíčně vykázaly konečné údaje pokles o -0,8 % meziměsíčně, tedy stejně jako minulý měsíc v červenci.
img

Graf dne: GBPUSD (15.08.2023)

15.08.2023 Růst mezd ve Spojeném království zrychlil nejrychlejším tempem v historii a zdůraznil tak obavy BoE, že mzdová cenová spirála, která je hnací silou inflace v celé ekonomice, ještě nebyla přerušena. Navzdory posílení amerického dolaru na širokém trhu pár GBP/USD během dne posílil v souvislosti s nárůstem tržního ocenění forwardové cílové sazby BoE na 6 %.
img

Ekonomický kalendář: Inflace v USA před námi!💡

10.08.2023 Klíčovou událostí dne je čtení údajů o inflaci CPI v USA. Jedná se o první ze dvou zpráv před dalším zasedáním FEDu v září. Reakce trhu by mohla být významná. Dosud trh reagoval na předchozí čtení růstem, protože údaje byly obvykle od poloviny roku 2022 pod očekáváním a celkový trend byl klesající. Dnešní zveřejnění předpokládá první zvýšení inflace CPI na 3,3 % r/r z předchozího údaje 3,0 % r/r a jádrové inflace na nezměněné úrovni 4,8 % r/r. Tato a další zpráva o CPI by měly ukázat, zda bude trend pokračovat směrem dolů, nebo zda skutečně dojde k mírnému oživení.
img

BREAKING: Trhy po očekávaném německém CPI utlumeny

28.07.2023 Dnes ve 14:00 SEČ byla zveřejněna německá zpráva o inflaci za červenec. Tržní konsensus ukazoval na pokles z 6,4 % na 6,2 % meziročně a údaje na úrovni jednotlivých států zveřejňované v průběhu dne tento názor podpořily, když všechny státy vykázaly pokles inflace oproti červenci nebo její zachování na stejné úrovni.
img

Ekonomický kalendář: Bude zveřejněn CPI z USA a o sazbách rozhoduje BoC!

12.07.2023 Dnešní makroekonomický kalendář je nabitý zajímavými makroekonomickými údaji. Pozornost investorů se v první řadě zaměří na klíčové údaje o CPI z USA (14:30), které by měly ukázat výrazný pokles dynamiky inflace v zemi. Druhým tématem dne bude rozhodnutí BoC o úrokových sazbách (16:00). Podle konsenzu by BoC měla zvýšit hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 5 %. Den vyvrcholí reportem o změně zásob ropy a dalších ropných produktů (16:30) a několika prohlášeními centrálních bankéřů.
img

Slábnoucí inflace v USA by mohla pozdržet zvyšování sazeb Fedu

12.06.2023 Trhy čekají na dvoudenní měnovou politiku Fedu, protože rozhodnutí banky o úrokových sazbách by mohlo výrazně ovlivnit sentiment investorů.
img

Co sledovat příští týden? (26.05.2023)

26.05.2023 Nadcházející týden na trhu může začít relativně klidně, protože američtí obchodníci boudou mít prázdniny. Nicméně situace může být zajímavější později v průběhu týdne. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o zaměstnanosti ze Spojených států a také údaje o indexu spotřebitelských cen z eurozóny. Kromě toho bude pozorně sledován také vývoj dluhového stropu ve Spojených státech. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte US500, GOLD a EUR/USD!
img

US500 před zveřejněním zápisu FOMC klesá ❗

24.05.2023 Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis ze zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), které se konalo 2. a 3. května. Zpráva ze zápisu je trhy velmi očekávána, neboť by mohla poskytnout další náhled na měnovou politiku FEDu 📈.
img

Ranní shrnutí (10.05.2023)

10.05.2023 Indexy z asijsko-pacifické oblasti jsou dnes volatilní, protože investoři se rozhodli opustit rizikové pozice před údaji o indexu spotřebitelských cen v USA. CFD HKComp klesly o 0,89 % na 19 666 bodů a CHNComp o 1,33 % na 6 667 bodů.
img

Penzijní a hedgeové fondy volí zlato

24.04.2023 Navzdory nadějím na nižší inflaci světové penzijní fondy stále neriskují. Zvyšují svůj zájem o zlato, rozšiřují své pozice. Podle nejnovější zprávy o řízení rizik společnosti Ortec Finance zveřejněné ve čtvrtek analytici společnosti uvedli, že jsou z 90 % přesvědčeni o poklesu inflace. Celosvětově více než polovina manažerů vládních penzijních fondů s celkovými AUM přes 3 bil. USD předpokládá, že inflace bude letos 3,3 % nebo dokonce nižší. Tento předpoklad je již mnohem nižší než loňský průzkum, který předpovídal inflaci kolem 6,4 %. Průzkum také ukázal, že pouze 10 % globálních správců aktiv věří, že inflace přesáhne 6 %.
img

Co ukáže zpráva o indexu spotřebitelských cen?

12.04.2023 Dnes ve 12:30 SEČ budou zveřejněny březnové údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA, které výrazně ovlivní sílu či slabost dolaru.
img

💲 USD před zveřejněním PCE roste

31.03.2023 Klíčovou makroekonomickou událostí dnešního odpoledne je zveřejnění balíčku amerických údajů za únor, včetně inflace PCE. Přestože půjde o zprávu za únor, která je vzhledem k tomu, že příští týden vstupujeme do dubna, poněkud neaktuální, jedná se o Fedem preferovaný ukazatel inflace, a proto bude bedlivě sledován.
img

Trhy se soustředí na zprávy o HDP v USA a Velké Británii

29.03.2023 Pozornost investorů a obchodníků přitahují zprávy o HDP USA a Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022. V Japonsku odstupující guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "ekonomika je blíže než dříve k udržitelnému dosažení 2% inflačního cíle".
img

Co sledovat příští týden? (24.02.2023)

24.02.2023 Zápis z FOMC je již za námi a nyní se pozornost trhů přesouvá na zápis z ECB, který je naplánován na čtvrtek. Investoři však budou také sledovat údaje z průzkumů ze Spojených států, konkrétně index Conference Board a ISM, a také bleskové údaje o CPI z Evropy. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, DE30 a EUR/USD!
img

Díky dobrým zprávám z USA bitcoin stoupá na 25 000 dolarů

17.02.2023 Páteční obchodní den zahájila vlajková kryptoměna růstem. V době psaní článku se BTC obchoduje za cenu 23 749 USD. Hodnota aktiva během posledních 24 hodin prudce stoupla o 8,37 %.
img

USA má v plánu prodávat ropu z rezerv, zlato stouplo o 0,3%

15.02.2023 Ropa poklesla v důsledku plánu USA prodat více ropy ze svých rezerv, což kompenzovalo pokles ruské produkce a rostoucí čínskou poptávku.
img

📣US500 posiluje před zveřejněním CPI❗

14.02.2023 Vydání zprávy o indexu spotřebitelských cen je naplánováno na 14:30. Očekává se, že anualizovaná inflace bude dále zvolňovat, a proto budou měsíční údaje o indexu spotřebitelských cen přitahovat více pozornosti, protože se pravděpodobně odrazí a projeví se jako důvod k obavám pro Federální rezervní systém.
img

Zlato se pohybuje pod hranicí 1 880 USD kvůli blížícímu se americkému indexu spotřebitelských cen

13.01.2023 Tento týden se ceny zlata pohybovaly kolem osmiměsíčního maxima, zatímco trhy se připravovaly na údaje, které by měly ukázat zmírnění inflace v USA.
img

Ekonomický kalendář: Všichni se zaměřují na zveřejnění americké inflace!

12.01.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování růstem. Stalo se tak po včerejší solidní seanci na Wall Street a smíšeném obchodování v Asii. Rozsah zisků na starém kontinentu je však malý. JPY je nejvýkonnější měnou G10 poté, co japonská média informovala, že BoJ na zasedání příští týden přezkoumá vedlejší účinky své uvolněné měnové politiky. 
img

Americký dolar nadále oslabuje, oči se upírají k údajům o HDP Spojeného království

11.01.2023 Americký dolar pokračoval v poklesu vůči britské libře a euru, neboť investoři a obchodníci se soustředí na zveřejnění údajů o inflaci v USA, které má být zveřejněno ve čtvrtek 12. ledna. Index amerického dolaru (DXY) zůstává pod tlakem směrem ke kulaté hodnotě 103,00, což je sotva více než nejnižší úroveň zaznamenaná za posledních sedm měsíců.
img

Zlato se ustálilo na sedmiměsíčním maximu

10.01.2023 Ceny zlata se pohybovaly v úterý blízko sedmiměsíčního maxima, když trhy předpovídali další náznaky týkající se měnové politiky USA z nadcházejícího projevu Jeroma Powella, předsedy FEDu.
img

Ropa rozšiřuje zisky po prognózách OPEC

13.12.2022 Ceny ropy v úterý vzrostly přibližně o 3 %, když mírnější než očekávané údaje o indexu spotřebitelských cen a rostoucí optimismus ohledně opětovného otevření čínské ekonomiky zastínily rostoucí počet nových případů kovidů v druhé největší světové ekonomice. Zároveň zůstal uzavřen ropovod Keystone, který spojuje pole v Kanadě s rafineriemi na pobřeží Mexického zálivu v USA, zatímco zpráva OPEC ukázala, že kartel očekává růst světové poptávky po ropě v roce 2022 na úrovni 2,5 mil. barelů denně. OPEC předpokládá růst světové poptávky v roce 2023 o 2,2 mil. bpd na průměrných 101,8 mil. bpd, což však bude záviset na úspěšném omezení COVID-19 v Číně. Na druhou stranu kartel varoval: "S blížícím se koncem roku 2022 začíná být zcela zřejmé nedávné zpomalení globálního hospodářského růstu se všemi jeho dalekosáhlými důsledky. Očekává se, že rok 2023 bude i nadále obklopen mnoha nejistotami, které nařizují ostražitost a opatrnost".
img

Technická analýza páru GBP/USD na 19. října 2022

19.10.2022 Jak vidíme, pár GBP/USD se poté, co údaje o indexu spotřebitelských cen předčily očekávání, vzdaluje od hladiny 1,1410. Intradenní technický support vidíme na hladinách 1,1224 a 1,1161. Všimněte si prosím, že vlna C stále čeká na rozvinutí směrem nahoru, protože korekční cyklus ABC ještě nebyl dokončen, ale případný průraz pod hladinu 1,0923 scénář korekčního cyklu ABC zneplatní. Momentum je neutrální a medvědi se snaží prorazit do negativního teritoria, tudíž prosím hladinu technického supportu sledujte kvůli jakékoli známce slabosti.
img

EUR/USD: dolar jde nepochybně kupředu a euro kontroluje jeho pohyb

14.10.2022 Americká měna prokázala silný průlom po zveřejnění působivých údajů o inflaci v USA. Později ale dolar trochu "zpomalil", a vyhodnocoval výsledky. Toho využilo euro a o něco vzrostlo. V budoucnu se však šance eura rozplynuly, protože USD se opět zotavil.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 14. září

14.09.2022 Libra testovala úroveň 1,1728 v době, kdy byla linie MACD daleko od nuly, což omezilo vzestupný potenciál páru. O něco později pár testoval úroveň 1,1682, ale v té době se linie MACD právě začínala pohybovat pod nulou, což byl dobrý prodejní signál. Ten vedl k poklesu ceny o více než 160 pipů.
C:\fakepath\trader-09082022-25-zm.jpeg

Forex: Americký dolar před zprávou o inflaci oslabuje

09.08.2022 Americký dolar při dnešním slabém letním objemu obchodování oslabuje. Obchodníci zaujali před důležitou zprávou o inflaci vyčkávací pozici. Zpráva by mohla objasnit, jak agresivní bude centrální banka USA (Fed) při zvyšování úrokových sazeb v září.
C:\fakepath\eurusd-09082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.8.2022

09.08.2022 Americké akcie včera uzavřely bez větších změn. Páteční zpráva o vývoji amerického pracovního trhu posílila očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude dále agresivně zvyšovat úrokové sazby. Výrobce čipů Nvidia snížil výhled, což investorům připomnělo zpomalování americké ekonomiky. Trh nyní čeká na středeční údaje o inflaci v USA.
Související klíčová slova: Akcie společnosti AMC | Uvolněné měnové politiky | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Chuť k riziku | Války | Údaje z USA | Vývoj | Pokračování růstu | Allianz | Prohlášení Fedu | Nákup ropy | EUR | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Mzda | Oživení cen | Salesforce | Dnešní obchodování | Itálie | Stoxx | Take Profit | Vývoj ceny zlata | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Michael Barr | Korelace | Evropské centrální banky | Volatilní | Tipy pro začínající | EUR/JPY | Týden na trhu | Příležitost k nákupu | Trh práce | Pro investory | Investice | DXY | MACD | Akcie Salesforce | Potenciál | Support | ServiceNow | Přesnost | Výkonný ředitel | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Ifo | Globální ekonomické zpomalení | Prognózy | Britská libra | Akcie společnosti Alibaba | NYSE | Broadcom | Akcie společnosti AMC Entertainment | Rekord | Bitcoiny | Evropský index | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Von der Leyenová | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Strach | Neckline | Cena bitcoinu | Aktivity v Číně | Akcie společnosti | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Brent | Softwarová společnost | Desetileté výnosy | Benchmark | Rezistence | Lagardeová | Americký akciový trh | Trh s dluhopisy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Hashrate | Výnos | Russell 2000 | CAC 40 | Medvědí výhled | IHNED | Asijské akcie | TNOTE | SMA | Investiční strategie | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Rozhodnutí o sazbách | Technické rezistence | Oslabující americký dolar | Index DOW | Překvapivý růst | Exchange | Základní pravidla | Hasbro | Kontrakty | CRM | Údaje o hrubém domácím produktu | Robert Schein | AUDUSD | Nasdaq100 | AI | JPY | Spotřebitelské inflace | Obchodní tipy | Index Russell | Výrobní sektor | EIP | Index CAC 40 | Ukazatel | Futures v Evropě | Francie | Měnověpolitické zasedání Fedu | Dosáhnout zisku | Coinmarketcap | Americká ropa | Evropské akcie | Prognóza | Služby | Prognózy banky | Saxo Bank | Stochastický | Palladium | Představitelé ECB | Největší světové ekonomiky | Ropa WTI | Micron | Americké ekonomiky | Simon Peters | USD | CSI300 | Technická analýza | Pozornost investorů | Burzy | Plány | Americký prezident Joe Biden | Qualcomm | Člen ECB | Odliv kapitálu | Proražení | Cena americké ropy | Americká ropa WTI | WASDE | EURUSD | Index volatility CBOE | DJI | Southwest Airlines | Cenové tlaky | Širší index S&P 500 | Pozitivní signál | Prudké pohyby | NFP | Tichomoří | Dovoz | Nasdaq Composite | Zvyšování sazeb Fedu | Nikkei | Trpělivost | Zasedání FOMC | Penzijní fondy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Nové zprávy | Dvojitý vrchol | Měnový pár EUR/USD | Akciové indexy | Tržní pohyby | Americký prezident | Těžaři bitcoinu | Aktivity v USA | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | FANG | Jestřábí postoj | Finanční instituce | Investoři | Index asijsko-pacifických akcií | Prezident | Nejistoty | Krátké (short) pozice | Bitcoin ETF | Commodity futures trading | Index PPI | Grayscale | Jádrový index | Zisk | Ceny kryptoměn | Obavy ze zrychlení inflace | Inflace v lednu | Index KOSPI | Bank of England | Investiční | Týdenní pivotní body | Zveřejnění zprávy | Volatilita na trzích | Zápis z posledního zasedání | Ropa Brent | Průzkum | Makrokalendář | Volatilita na trzích APAC | Akcie společnosti Tesla | US500 | Sentiment investorů | Obchodní plán | Politická nestabilita | Reakce trhů | Zpráva | Zasedání Evropské centrální banky | Technický výhled trhu | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Německý DAX | Prodej | Hlavní události | Instrument | Onemocnění COVID-19 | Platební neschopnost | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prezident Javier Milei | Zasedání Fedu | JOLTS | Akcie Nike | GBP | Spotřebitelský sentiment | Nabídka | Tržní kapitalizace | Management | XAU/USD | Emoce | Centrální banky | S&P | Zemní plyn | Tokeny | Obchodování | Legislativa | Zprávy | Prezidentka ECB | Index Stoxx 600 | Kryptoaktivum | Meta | West Texas Intermediate | Oznámení | Murray | NATO | BREAKING | ZEW | Ropovod | Ceny ropy | Britský statistický úřad | Silný růst | Udržitelnost | Bezpečné investice | Vyhlídky | Ceny Bitcoinu | Deflace | Růst inflace | Celkový trend | Covid | Asijská seance | Společnost XTB | Bydlení | Cena ropy brent | Pokles tržeb | CME FedWatch Tool | Japonské ministerstvo financí | Míra | 3M | Coinglass | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Hedgeové fondy | Analýza transakcí | Předpověď | Zvýšení dluhového stropu | Australský dolar | François Villeroy de Galhau | Investment management | Nástroj | Výsledky | Jednoduché tipy pro začátečníky | Přehled | Očekávání investorů | Výrazný pokles | Spoluředitel | Commodity Futures Trading Commission | Bitcoin | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Futures na evropské indexy | Onemocnění | Výkonnost zlata | Pokles HDP | Kurz dolaru | TIM | Pandemie koronaviru | Fundamentální analýza | Propad | S&P/ASX 200 | Retracement | Asie | Údaje | xStation | Výkonnost | OPEC+ | Vlastnictví | Alibaba | Nejvýraznější ztráty | Technologické společnosti | Objem | Výsledky průzkumu | Zvyšování mezd | Vývoj dolaru | Jeff Currie | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Britské libry | Cenné papíry a burzy | Americké měny | Graf | Index S&P 500 | Hlavní indexy | Nákup libry | SHIB | Hráči na trhu | AMC | Hrubý domácí produkt | Posílení amerického dolaru | Upgrade | Plyn | Studie | Blízký východ | CME FedWatch | Spotové ceny | Průraz | Short | Stavebnictví | Polsko | Pár EUR/USD | Bitcoin dnes | Reakce trhu | Zpráva o inflaci | Hospodářské oživení | Růst zlata | Oživení inflace | Index volatility | Akcie výrobce čipů | Americká centrální banka | Finanční ztráty | Současná situace | Zvýšení úrokových sazeb | OPEC | Finanční krize | Růst eura | Jednání FOMC | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Akcie včera | Jádrový index spotřebitelských cen | TSLA | Zpomalení inflace | APAC | Rostoucí obavy | DAX (DE30) | Tým InstaForex | Dow Jonesův index | Index Dow Jones Industrial Average | Růstový potenciál | Silnější dolar | G10 | Obchodování v Asii | Výrobce čipů Nvidia | Volatilní výkyvy | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Inflace ve Spojených státech | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | HDP USA | Stříbro | USDCAD | Klíčové události | Drahý kov | Instituce | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Bank of Japan | Carl Icahn | Podnikatelská důvěra | Růst výnosů | Americké akcie | Offshore | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Klesající trend | Pozornost | Komise pro cenné papíry a burzy | Arista Networks | Trh s futures | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Výkyvy | Dlouhé (long) pozice | Výrazný růst | S&P 500 | Prosincová inflace | Fed | Korekce | Kanada | JDE | Upozornění | Marriott | Nákup dolaru | Růst spotřebitelských cen | Google | Money management | Platforms | Downtrend | Australský index ASX | Prezident Emmanuel Macron | Federální rezervní banka | Prezident Joe Biden | Singapurská společnost | Yahoo | MT4 | Posílení dolaru | Omezení COVID | Nejistota | ANO | Plný úvazek | GME | CME | Makroekonomické údaje | Úřad pro ekonomickou analýzu | Tržní situace | Microsoft | Příležitosti | Data z USA | Evropské obchodování | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Commission | Ziskové akcie | Haruhiko Kuroda | Sell | Správci aktiv | MicroStrategy | Japonsko | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Trendová linie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | VFC | Index Nasdaq | Zvýšení cel na dovoz | Rostoucí akcie | Futures na DAX | Německo | Nejvýraznější pokles | Trendové linie | Objem obchodů | Marriott International | FRS | Krach | Nifty 50 | DBS | Invest | Centrální banka | Spotová cena | Instant Trading EU Ltd. | Vice | Další růst | Deutsche Börse | Index Sentix | Těžařská společnost | CL | Směřování | Grafy | Odhadovaná cena | Severomořská ropa | Jádrová inflace | Velké objemy | Kovy | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Bollinger Bands | ING | Aktivum | Směnný kurz | Kov | Oblasti rezistence | Pokles dolaru | S&P 500 a Nasdaq | Akcie výrobce čipů Nvidia Corp | Globální index | Dolar k japonskému jenu | Solana | API | Americký dolar | Analytici | Ceny komodit | Hamás | Dobré zprávy | Elliott | Americké desetileté výnosy | Reuters | AMC Entertainment | Denní minima | Situace | Euro vůči dolaru | Ceny zemního plynu | Globální akciový index MSCI | Reakce trhu dnes | Zpomalení globální ekonomiky | Index US500 | Zakladatel | Předseda | 3M Company | Pohyb zlata | USDIDX | Rok 2024 | Silná data | HDP v USA | Ekonomiky | Webináře zdarma | Růst mezd | Snížení sazeb | Apple | Libra | GameStop | CFD | Futures kontrakty | Úspory | Vybírat zisky | Open | Životní úroveň | Pokračování trendu | Dow Jones Industrial Average | Zvýšení cel | Pohyby na trhu | Ztráta | Benchmarky | Rostoucí náklady | Jednání ECB | Alibaba Group | ECB | Nový rekord | Tržby | Cena | Silné oživení | Gemini | DOT | Akcie 3M | Americká centrální banka (Fed) | Jednoduché tipy | Izrael | NYSE:MMM | Euro STOXX | S&P500 | MUFG | Institucionální investoři | Ceny | ČNB | Dluhopisy | Akcie Microsoft | Pokles | Finance | Konsensus | Situace na trhu práce | Take-Profit | Index amerického dolaru (DXY) | Maloobchodní tržby | Blue chips | Držitelé Bitcoinu | Makro | Tržní očekávání | Americká ekonomika | NVDA | Evropská centrální banka | Inflace v Austrálii | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | Zastavení výroby | Tradingové webináře zdarma | PVM | COVID-19 | Moskva | Regulátoři | Tempo poklesu | Blue-chip | Indikátor | Index cen | Růst ceny | ISM | Čínská vláda | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Spotová cena zlata | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | Momentum | Conference Board | Ekonomické údaje | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Pravidla systému obchodování | Zisky | HICP | CHN.cash | Zboží dlouhodobé spotřeby | VF Corporation | Prodávající | Situace na trhu | Softwarová společnost Palantir | Inflační očekávání | Analytika | Drahé kovy | Doporučení | Volby do Evropského parlamentu | Cena zlata | Vysoké inflace | Měnová politika | Pullback | Zvýšení ceny | Coinbase | Měnověpolitické zasedání | Organizace zemí vyvážejících ropu | Obchodníci | Saxo | Capital | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Index Russell 2000 | Guvernér | Dluhový strop | RSI | Index ASX | Poptávka | Zasedání RBA | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | Historické maximum | Zpomalování americké ekonomiky | Americká lehká ropa | Růst HDP | Pivotní body | Southwest | Obchodovat | USDJPY | Investiční poradenství | Zvýšení inflace | Investor | Parita | Americké akciové trhy | GfK | Line | Reporty | Denní pokles | Průměrná mzda | Ostatní kryptoměny | Medvědi | Hospodářský růst | DE40 | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Oscilátor | Poptávky po ropě | WTI | Bod | Shares | Holubičí postoj | RBNZ | Únorová inflace | HDP | Americká měna | Projevy centrálních bankéřů | OCI | ROCE | Bankéři | Klesající trendová linie | Technology | Cena ropy | HKComp | Obavy trhu | Firma | Inflace | Vysoké zisky | Micron Technology | Polygon | Načasování | Kurz USD | Alphabet | Snížení úrokových sazeb v USA | Ropa | Ether | Emmanuel Macron | Ekosystém | Federální rezervní banka v New Yorku | Signály | PCE inflace | Stoxx 600 | Čínský index | Dluhopisové trhy | Global Markets | Americká Komise pro cenné papíry | Rozhodování | Optimismus | Greta Yuanová | Kurz | Millennium | 256/2004 | EMA | HSI | Dolar | Asie a Tichomoří | Coinbase Global | Euro | ANZ | Reserve Bank of New Zealand | Risk | Měď | Hodnocení rizik | AUD | Binance | Japonský Nikkei | Obchod | Výnosy státních dluhopisů | Nálada na Wall Street | Investiční ředitel společnosti | Zpomalení růstu | Ceny nájmů | Citigroup | Ekonomové | Etoro | Hospodářství | EU | Ropa roste | LPL Financial | Index Philadelphia Semiconductor | Miliardy | Pokles zlata | Jádrový CPI | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Globální akciový index | Spojené státy | Vítězství nad inflací | Zasedání ECB | Credit Suisse | Objem investic | Tesla | Výkon dolaru | Index výrobní aktivity | Recese | Vyjádření představitelů | Bank of Canada | Investoři a obchodníci | Bannockburn Global Forex | xStation 5 | Index Dow Jones | Stavební povolení | Silný americký dolar | Pandemie | Výrobce hraček | Denní graf | Růstový trend | Silný support | Negativní nálada | Americké ministerstvo práce | Centrální banka USA | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Uniswap | Japonský jen | Čínský průmysl | Úspěchy | Kiwi | Swingové maximum | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Kanadský dolar | Předpovědi | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Ministr financí | Trend | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Oslabení | Filecoin | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | PBOC | Rizikové pozice | Zlato (XAU/USD) | Úsilí | Nárůst volatility | Ekonomický výhled | Nařízení | Zvýšené napětí | BTC | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Ministerstvo financí | Odborníci | Oživení poptávky | Mizuho | Global Forex | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Gold | Průmysl | Úroveň supportu | Tempo růstu | Biliony | ETF | Akcie výrobce čipů Nvidia | Akciové trhy | Barchart | Varování | Metalpha | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Macron | Japonský index | Tripadvisor | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Použití finanční páky | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Zasedání centrální banky | Indexy na Wall Street | Jednoduchý klouzavý průměr | Staking | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Bezpečnost | S&P 500 (US500) | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Inovace | Obchodní rozhodnutí | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Sentix | | Macy's | Indexy PMI | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Tržní kapitalizace kryptoměn | Stratég | ISM ve službách | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Breaking | Cushing | Největší pokles | Politika | Nálada na trhu | Commodity futures | Letecké společnosti | Komunistické strany | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Investiční ředitel | Indikátor MACD | Čínský prezident | Dnešní seance | Yahoo Finance | ETF společnosti BlackRock | Ekonomické prognózy | Poplatky | Nike | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Finanční zdraví | Zasedání FED | Indexy S&P | Nálada | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Sazby | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Pohyb ceny | Oxford Economics | Výnosová křivka | Historická maxima | Sankce | Commerzbank | Ceny zlata | Výhled | Futures na indexy | Auta | Americké ministerstvo | Akcie Goldman Sachs | Výnosy | Diamondback Energy Inc | Adrian Wang | Obchodní analýza | Nakupovat | Ethereum | Odpovědnost | Index Hang Seng | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Prodejní signál | Fondy | Konsolidace | Komise pro cenné papíry | Cenové hladiny | Austrálie | AAPL | USD za barel | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Riziko korekce | Tradingové webináře | MSFT | GS | Krize | Ceny ropy Brent | BlackRock | CoinGecko | Objednávky | NFT | Předčasné volby | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Generální ředitel | Japonský ministr financí | Cíle | Trhy v Číně | Semináře | Ekonomický kalendář | HashRate | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Exponenciální klouzavý průměr | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | OIL.WTI | Dlouhá pozice | Transakce | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Blanke Schein Wealth Management | Inflace v Japonsku | Vedlejší účinky | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Milei | DE30 | USDX | Měna | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Zásoby benzinu | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Fed Williams | Pravidla obchodování | W1 | Cena americké ropy WTI | FOMC | JPMorgan | Půlení | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Microsoft Corporation | Pravděpodobnost recese | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Signál | Výsledkové sezóny | Britská vláda | ADP | Square | Biliony dolarů | Číst grafy | CPI v USA | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Člen bankovní rady | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Společnost | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Diamondback Energy | Buy | Cena akcií | XTB Research | Kupci | ASX | CAC40 | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Ztráty | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Organizace | Ceny pohonných hmot | Zmírnění inflace | Růst | Akcie společnosti Alphabet | Index Dow Jones Industrial | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Trend klesající | Risk-off | Zajištění | Administrativa | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst průmyslové výroby | Index | Komoditní | Cenový index | MiFID II | Token | Komodity | Cenová akce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Merge | ČTK | Halving | Dna | Zveřejněné údaje | Šance | USD/CNY | Riziková nálada | Index amerického dolaru | Ceny mědi | Australský index | Cena indexu | Aktivistický investor | Odvětví | Index spotřebitelských cen | Poradenství | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování britské libry | Medvědí trend | Obchodování GBP/USD | Prohlášení | Lednový růst spotřebitelských cen | Analýza | Slábnoucí inflace | HDP ve Spojených státech | Nvidia | Banka | Vzestupný trend | FedWatch | Posílení | Vývoj dolarového indexu | Histogram | Včerejší seance | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Futures na zlato | Index Philadelphia | Vývoj měnového páru | Výkon | ATH | Krátká pozice | Transakční poplatky | Stavebnictví v USA | Obchodní signály | Španělsko | Celkový objem obchodů | Zrychlení růstu | Poptávka po bitcoinech | Těžební kapacity | Fundamentální analýza pro začátečníky | Americké centrální banky | Sazby Fedu | Bloomberg | PEPSICO | Osobní výdaje | Dlouhodobé rezistence | Zlepšení | Banka ANZ | Analýza makroekonomických zpráv | Jobless Claims | Ekonomický růst | CAD | Nejvyšší cena | Guvernér RBA | COIN | Financial | Graf dne | Wall Street | On Holding | Snižování sazeb | Argentinský prezident | Nvidia Corp | Nemovitosti | EK | Akcie a dolar | Futures | Riziko | XTB | Obchody | Konkurent | Trh s bitcoiny | Index Nikkei | Inflace v únoru | Akciový index | Sektor služeb | Týdenní pivot | Tipy pro začínající obchodníky | Index CPI | Firemní akcie | Platina | Index Nasdaq Composite | Obchodní plán pro pár EUR/USD | xStation5 | Podpora | Údaje o prodejích | Hlavní ekonom | Futures na akcie | Volatility | Global forex | Obchodní výhled | Obchodování GBP | Nejnovější údaje | Akcie v USA | Očekávání trhu | Datum X | Technický výhled | Meta Platforms | Ekonomické zpomalení | Ceny zemního plynu v USA | Novozélandský dolar | Burze | ONS | Marketingová komunikace | Snižování úrokových sazeb | Analýza fundamentálních událostí | Hodnota indexu | Eurozóna | Trading | Potenciál poklesu | Makroekonomický kalendář | Amazon | Nejnovější zprávy | Index DAX | Home Depot | Investiční doporučení | EURGBP | Americká ministryně financí | Analytik | Sazby beze změny | Bryn Mawr Trust | Hang Seng | Pozornost trhu | Koss | Evropské akciové indexy | Výnosy USD | Inflace spotřebitelských cen | Spotřebitelské ceny | VeChain | Směrnice | MIFID | Statistický úřad | Podnikání | Francouzský prezident | DAX | Finanční podmínky | Vývoj ceny | Instrumenty | Ceny kovů | Co bude | Německý index DAX | Zveřejnění zpráv | Futures na ropu | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Wealth Management | Rizikový sentiment | ABC | Růst ropy | Etherea | Huntington National Bank | Pozice | CoinDesk | Očekávaný růst | SEC | Evropské indexy | Výrobní náklady | Kryptoměnový trh | Výhled dolaru | TradingView | Dow Jones | Základní pravidla systému obchodování | CARA | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | CNY | Biden | Ocenění | Banky | Bannockburn | Peking | Zpráva amerického ministerstva práce | Žlutý kov | NKE | AUD/USD | MMM | Psychologické úrovně | Slabost dolaru | Aktuální situace | Goldman Sachs Group | Prodeje | Politici | Kotace | Obchodní podmínky | Výrobce elektromobilů | Měnový pár | SPX | Finanční situace | Meziroční inflace | G7 | Akcie v Číně | Celková inflace | Joe Biden | Společnost Palantir | Sazba Fedu | Webináře | Palantir | InstaForex | Novinky | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Japonský index Nikkei | Motorola | VDX | Zlato | Asijské akciové trhy | Býčí trend | Prezident společnosti | Míra inflace v Číně | GOOGL | Nasdaq | Akcie společnosti GameStop | Holding | Intradenní strategie | Ministerstvo práce | Philadelphia SE | Digital Exchange | Arcane Research | Americká seance | Vyšší inflace | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Německá inflace | NYSE:NKE | Průlom | Investment | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | Začínající obchodníci | WASDE report | USD/JPY | LPL | Kryptoměny | Ekonomické aktivity | Napětí mezi USA a Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Výhled měnové politiky | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Obchodování páru EUR/USD | Jerome Powell | Volby | Ukazatele | Li Auto | FXDAILY | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | Varování před riziky | Stabilita | Británie | NZD | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Inflace v USA | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Údaje o akciovém trhu
Údaje o americké ekonomice
Údaje o covidu
Údaje o dubnovém vývoji inflace
Údaje od výzkumné společnosti
Údaje o ekonomice
Údaje o ekonomice eurozóny
Údaje o ekonomice USA
Údaje o HDP
Údaje o hrubém domácím produktu

Následující klíčová slova

Údaje o inflaci
Údaje o Jobless Claims
Údaje o maloobchodních tržbách
Údaje o nezaměstnanosti
Údaje o obchodu
Údaje o prodejích
Údaje o průmyslové výrobě
Údaje o rozpočtových výdajích
Údaje o sentimentu
Údaje o vedení firmy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít