Index Eurostoxx

Trh si přislazuje hořkou pilulku
02.06.2025 Nejlepší květen od roku 1990 a nejsilnější měsíční výkon za poslední rok a půl pomohly americkému akciovému trhu přisladit si hořkou pilulku. Od začátku roku však index S&P 500 sotva rostl a umístil se na 73. místě ze 92 globálních akciových indexů sledovaných agenturou Bloomberg. Za prvních pět měsíců zaznamenal nejhorší relativní výkonnost vůči indexu MSCI All-Country World Index bez USA od 90. let. A sezónní červnové schémata mnoho optimismu nevzbuzují: s letní sezónou dovolených se neočekávají výrazné tržní pohyby. Přesto, každé pravidlo má svou výjimku.

Trh zašel příliš daleko
19.05.2025 Zdá se, že nezáleží na ničem. Člověk by si myslel, že poté, co Bílý dům podepsal obchodní dohody s Británií a Čínou, a po návštěvě Donalda Trumpa na Blízkém východě bude index S&P 500 ztrácet dynamiku. Zvlášť s ohledem na neuspokojivé makroekonomické údaje z USA, neochotu EU, Japonska a Jižní Koreje přistoupit na kompromisy a na snížení úvěrového ratingu USA by všechny faktory měly táhnout široký akciový index dolů. Když se ale vlády ujme rozvášněný dav, není zaručena platnost ekonomických zákonů.

USD není odolný
29.04.2025 Je americký dolar nadhodnocený? Podle Bank of America ano. Banka upozorňuje, že v předchozích cyklech, kdy index USD dosáhl v polovině 80. let a na začátku 21. století vrcholu, následoval výrazný sestupný trend, během něhož americký dolar oslabil o 25–30 %. V současnosti zahraniční investoři drží americká aktiva v hodnotě 22 bil. USD, a pokud by došlo k výprodeji, byla by to noční můra pro medvědy na páru EUR/USD. Ne všichni však tento výhled sdílejí.

INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
24.03.2025 Turbulentní politická hra Donalda Trumpa způsobila mezi investory největší strategickou rošádu od minulého století. Průzkum Bank of America ukázal, že většina investorů teď věří, že Evropa poroste rychleji než Spojené státy. Index S&P 500 si pak vysloužil zvláště chmurnou předpověď.

INVESTIČNÍ GLOSA: Odepisované evropské trhy polila živá voda. A může za to Trump
03.03.2025 Málokdo by na konci prosince předpokládal, že po dvou měsících letošního roku budou evropské akciové indexy drtit ty americké. Šéf USA Donald Trump totiž přiškrtil vlastní trhy chystanou celní válkou a zároveň se pustil do křížku s Ukrajinou, na což reagují růstem evropské zbrojovky, které táhnou zdejší trhy.
Další články k tématu Index Eurostoxx

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z Evropy a USA, zpráva API o ropě
09.01.2024 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Děje se tak po včerejším optimistickém obchodování na Wall Street a v návaznosti na zisky, kterých dnes dosáhly asijsko-pacifické indexy. Futures na indexy DAX a EuroStoxx se dnes obchodují přibližně o 0,2 % výše.

Technická analýza: EuroStoxx 50 (EU50) atakuje dvojitú rezistenciu
07.02.2011 Paneurópsky akciový index EuroStoxx 50, ktorý v posledných týždňoch ťaží z rastúceho apetítu po r...

Rastúce úrokové miery ohrozujú akciové trhy
14.05.2018 Rast amerických štátnych dlhopisov by mohol pokračovať napriek spomaleniu hospodárskeho rastu. Sadzba 10-ročných amerických štátnych dlhopisov po prvýkrát od roku 2015 prekročila v apríli 3 % a dnes je naďalej blízka tejto úrovni. Toto napätie ohľadom úrokových sadzbieb výrazne ovplyvnilo akciový trh v USA. To vysvetľuje, prečo európske akciové trhy dokázali konečne vzrásť (+ 1% pre index Eurostoxx od začiatku roka, oproti -3 % pre index Dow Jones). Aby sme porozumeli tejto citlivosti akcií voči úrokovým sadzbám, musíme si položiť otázku príčin tohto zvyšovania sadzieb.

Data obchodování nerozvířila. Koruna lehce ztrácí, svět zůstává u menších změn
12.06.2018 Průběh dnešního obchodování na hlavních finančních trzích je poměrně nevýrazný. Eurodolar se ráno vyhoupl zpět k 1,1800, kde se s menšími výkyvy drží po většinu dne. Akcie v Evropě začaly mírným růstem, který je ale postupně opouštěl a před koncem dne index EuroStoxx 600 balancuje poblíž včerejšího závěru. Akciové indexy v Americe jsou na tom podobně s výjimkou rostoucího Nasdaqu. Italské dluhopisy se dostaly pod lehký tlak a také na německých či amerických papírech mírně převládají prodejci.

Prognóza pro EUR/USD na 21. ledna 2025
21.01.2025 V den inaugurace Donalda Trumpa bylo oznámeno, že nová administrativa v blízké budoucnosti nezavede "globální" obchodní cla. Toto oznámení vyvolalo na trzích optimismus, nicméně index amerického dolaru klesl o 1,26 %, zatímco index EuroStoxx 50 vzrostl o 0,32 %.

Prezidentské volby ve Francii rozhýbaly trhy. Macronovo vítězství žene akciové indexy výš
24.04.2017 V neděli 23. dubna se ve Francii konaly prezidentské volby, které byly velkou událostí nejen pro Francii samotnou, ale i pro celou Evropu. Výsledek totiž může do značné míry určit, kam se bude Francie, a potažmo celá Evropa, v příštích letech ubírat. Nezíská-li žádný kandidát v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů, bude se 7. května konat druhé kolo, ve kterém se utkají dva kandidáti s největším počtem hlasů.

Euro v útoku, protivníci ustupují
11.04.2025 Rally na evropských akciových indexech, zpomalující inflace v USA a skutečnost, že průměrná výše cel v USA se navzdory 90dennímu odkladu výrazně nezměnila – to vše přispělo k posílení eura vůči dolaru. Hlavní měnový pár se tak zdá být připraven znovu nastoupit býčí trend a nejeví známky obav ze zpomalení německé ekonomiky nebo blížícího se snížení depozitní sazby Evropské centrální banky.

⛽WTI klesá na 15měsíční minimum
15.03.2023 Během asijské seance a s blížícím se otevřením evropských peněžních seancí byly trhy poměrně klidné. Po zahájení evropské seance však došlo k obratu a blue chips indexy ze starého kontinentu i futures na americké indexy se propadly. Za těmito pohyby stojí především špatná výkonnost akcií evropských bankovních institucí, přičemž index EuroStoxx Banks během dne klesl o více než 7 %. Evropské indexy, jako italský FTSE MIB, španělský IBEX nebo francouzský CAC40, se dnes obchodují téměř o 3,5-4,0 % níže, zatímco německý DAX klesá "jen" o 3 %.

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů
01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.

Akcie na pražské burze během týdne nepatrně oslabily o 0,3 pct.
19.06.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne nepatrně oslabily, index PX klesl o 0,3 procenta na 928 bodů. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší propad postihl akcie mediální skupiny CME, nárůst zaznamenaly akcie výrobce antivirových programů Avast. Předchozí týden akcie oslabily o téměř tři procenta.
Související klíčová slova:
Zbrojovka | Údaje z USA | Fiskální stimul | EUR | Řešení války na Ukrajině | Trend | Růst akciového trhu | Eurostoxx 50 | Long pozice | Aktiva | BAE | Výkon | Výhled | Strach | Expanze | Pozitivní sentiment | Vývoj inflace v Eurozóně | Graf S&P 500 | Burza | Česká burza | Německý DAX | Burze | Francouzské společnosti | Výnosy | Trumpová | Americký prezident | Návrat Donalda Trumpa | Graf | Dolary | Rating USA | Živá voda | Noční můra | Inflace | Politika | Stimul | MSCI All-Country World | Očekávání | BAE Systems | P/E | Války na Ukrajině | Hedgeové fondy | Růst | Příležitosti | Americký index | Zpráva | Long | Index Eurostoxx 50 | Federální vlády | Trh | MSCI | Index | Donald Trump | Bílý dům | Kapitál | Cla na Mexiko | Inflace v eurozóně | S&P | Unie | Nepředvídatelnost | Akciové indexy | Vice | Správci aktiv | Společnosti | Sentiment na evropském trhu | USA | Situace v USA | Prezident Trump | DAX 40 | Obchodní války | Akciový index | Správci fondů | Bitcoin | Filip Kalčák | Moody's | Vývoj inflace | Nejvyšší rating | Pár EUR/USD | Cla na Mexiko a Kanadu | Cla na dovoz | Řešení války | UBS | Rok 2025 | 3М | Depozitní sazby | Odložená cla | Spojené státy | Vývoj | Americké akcie | EUR/USD | Měnové politiky | Obchodní dohody | Obchodní jednání | Odliv kapitálu | Sazby | Americký index S&P 500 | Průzkum | Agentura Moody's | Panika | Manažeři | Dovoz oceli | Trhy | Pokračování rally | Rizika | Thales | Měnová politika ECB | Úvěrový rating | MSCI All-Country | Americké trhy | Deeskalace | Evropské trhy | Ztráta | Riziko | Bank of America | Šok | Portfolio | Čína | Ceny | Tržní pohyby | Pokles | Války | Index USD | Osvobození | Ceny akcií | MarketWatch | Rating | Dovoz | Zahraniční investoři | Prezident | Evropa | Trump | Předpověď | Údaje | ProCent | Situace | Dolar | Euro | Politici | Investiční glosa | Výprodej | Stimuly | Crédit Agricole | Technický výhled | Akcie | SOK | Americká ekonomika | Konkurenti | Rally | Bod | Fondy | Americký akciový trh | Signál | Graf indexu | Administrativa | Ekonomika USA | Elon Musk | 21. století | Investiční | Prodej | Bloomberg | Evropská unie | Mexiko | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Krize | S&P 500 | Německo | Evropské indexy | Americký trh | Evropské akciové indexy | Medvědi | DAX | Zbrojovky | Uvolněná měnová politika | Forexu | Ekonomika | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | Portfolio manažeři | Kryptoměny | Banky | Vlády | Investiční společnosti | Wall Street | Průlom | Pozice | Sestupný trend | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Sentiment | Investoři | Rheinmetall | Rezistence | Měnový pár EUR/USD | USD | Federální rezervní systém | Průraz | Propad | ANO | Evropský trh | USA Donald Trump | Makroekonomické údaje | Indexy | Americký dolar | ECB | Voda | Měnová politika | Body | ROCE | Navýšení | EU | Nákupní signál | Akciový trh | Měnový pár | Banka | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot