Neděle 14. července 2024 04:34
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
InstaForex ETF

Rishi Sunak

img

Evropské akcie rostou: Co můžeme očekávat od úrokových sazeb a voleb ve Velké Británii?

08.07.2024 Evropské akcie ve čtvrtek rostly, když naděje na snížení úrokových sazeb v USA podpořily slabé ekonomické údaje. Také londýnské trhy vykázaly pozitivní dynamiku v souvislosti se zahájením hlasování v parlamentních volbách ve Velké Británii, kde průzkumy předpovídaly historické vítězství Labouristické strany.
img

Pro britské konzervativce je volební výsledek horší než potopení Titaniku. Labouristé přesto nebudou moci provádět nákladné reformy, hrozila by dluhopisová krize – takže i přes triumf levice libra zpevňuje, akcie rostou

05.07.2024 Britští konzervativci utrpěli volební porážku historického rozsahu. Labouristé triumfují. Trhy jsou ale celkem v klidu, termínové kontrakty na britské akcie rostou, libra zpevňuje. Jak to? Vždyť labouristé jsou středolevou partají, kterou trhy tradičně příliš rády neměly. Rozhodně mnohem méně než pravicové konzervativce.
C:\fakepath\britanie-volby.jpg

V britských volbách vyhráli opoziční labouristé, Sunak pogratuloval Starmerovi

05.07.2024 Britská opoziční Labouristická strana vyhrála čtvrteční parlamentní volby. Podle dosud sečtených hlasů získala nadpoloviční většinu ve 650členné Dolní sněmovně. Sčítání hlasů z jednotlivých obvodů pokračuje, konzervativní premiér Rishi Sunak však již uznal prohru své strany a pogratuloval lídrovi labouristů Keiru Starmerovi, který se stane příštím premiérem.
img

Vzestupy a pády: reakce trhu na Fed a úspěch společnosti Nvidia

23.05.2024 Americké akciové trhy ve středu klesly, což způsobila především reakce investorů na zveřejněný zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému. Současně prudce vzrostly akcie společnosti Nvidia, které po oznámení výsledků, jež překonaly očekávání analytiků, posílily během odpoledního obchodování o 6 %.
C:\fakepath\Britanie-libra.jpg

Inflace v Británii v dubnu zpomalila, je nejníže za tři roky

22.05.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Británii v dubnu zpomalilo na 2,3 procenta z březnového tempa 3,2 procenta. Je to nižší hodnota za téměř tři roky, hlavně díky poklesu cen elektřiny a plynu. Ve své zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad.
C:\\fakepath\\Británie.jpg

Britská ekonomika prý poroste rychleji

06.03.2024 Britská ekonomika by v letošním roce mohla vykázat růst o 0,8 procenta, a zotaví se tak z recese, ve které se ocitla ve druhé polovině loňského roku. V parlamentu to dnes při představování rozpočtu řekl ministr financí Jeremy Hunt. Nový odhad je o desetinu procentního bodu vyšší, než loni v listopadu očekával Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR). Dnešní Huntův projev k rozpočtovým záležitostem je zřejmě poslední před nadcházejícími volbami.
img

Bitcoin vystoupal na 57 000 dolarů, zatímco ostatní hlavní coiny se drží v závěsu

27.02.2024 Bitcoin se nakrátko ocitl na 57 000 dolarech, což je nejvyšší cena od prosince 2021, když se vymanil z konsolidačního vzorce z minulého týdne.
C:\fakepath\trader-23012024-51-zm.png

EK: Potíže v Rudém moři by mohly zpomalit ekonomiku a zvýšit ceny v EU

23.01.2024 Evropská unie čelí hrozbě vzestupu spotřebitelských cen a zpomalení hospodářského růstu v důsledků narušení dopravy v Rudém moři. Uvedl to dnes podle agentury Reuters místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Dodal, že Evropská komise situaci velmi pozorně sleduje.
C:\\fakepath\\Británie4.jpg

Britská vláda ohlásila daňové škrty, projekce vývoje ekonomiky se spíše zhoršily

22.11.2023 Britský ministr financí Jeremy Hunt dnes oznámil rozsáhlou sadu rozpočtových plánů, včetně snížení odvodu na sociální pojištění, nových daňových úlev a růstu minimální mzdy, které mají pomoci Britům překonat nárůst životních nákladů a podpořit podniky. Oznámení přišlo současně s novými odhady hospodářského vývoje, které sice slibují růst ekonomiky a další pokles inflace, avšak pomalejší ve srovnání s jarními projekcemi.
img

Británie představila deklaraci, jež má podpořit snahu o zajištění bezpečnosti AI

01.11.2023 Británie dnes představila deklaraci, která má podpořit globální snahu o zajištění bezpečnosti umělé inteligence (AI). Na dokumentu se podle Londýna shodli účastníci konference o bezpečnosti AI v Bletchley Parku, a sice Evropská unie a 28 jednotlivých zemí, včetně Spojených států a Číny. Umělá inteligence má podle deklarace "potenciál transformovat a posílit blahobyt lidstva, mír a prosperitu" a měla by být rozvíjena bezpečným způsobem.
img

Ranní shrnutí (19.10.2023)

19.10.2023 Asijské akcie zaznamenaly výrazný výprodej v důsledku obav z rostoucích výnosů státních dluhopisů a zvyšujícího se napětí na Blízkém východě.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Významný člen britské vlády chce před příštími volbami snížit daňovou zátěž

01.10.2023 Britský ministr pro místní rozvoj Michael Gove chce před příštími parlamentními volbami snížit daňovou zátěž. Nejdřív je ale podle něj nutné srazit inflaci. Gove to řekl televizi Sky News dnes, kdy v Manchesteru začíná výroční konference konzervativců. Účastní se ji i premiér Rishi Sunak, který snížení inflace považuje za jeden ze svých cílů. Goveovy výroky si podle Sky News protiřečí s postojem ministra financí.
img

Britská libra prudce klesla

20.09.2023 Britská libra se propadla v reakci na zprávu, že míra inflace ve Spojeném království nečekaně klesla na nejnižší úroveň za posledních 18 měsíců, což otevírá Bank of England možnost pozastavit nebo dokonce zastavit svou nejrychlejší sérii zvyšování úrokových sazeb za poslední tři desetiletí.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
img

Obrovské IPO Arm – Bude tento debut pohánět sektor umělé inteligence? 🔌

14.09.2023 Burzovní debut Arm Holdings (ARM.US) se ozývá finančním tiskem a opět elektrizuje sektor umělé inteligence. Dnes je debutový den na Nasdaq, ale v současné době probíhá vyvažování a otevírací cena se stále určuje. Loni se společnost neúspěšně pokusila získat společnost Nvidia (NVDA.US) a britský premiér Rishi Sunak usiloval o její návrat na půdu londýnské burzy. Nakonec se jeho kotace dnes rozběhne na Nasdaq s oceněním 54,5 miliardy dolarů, což naznačuje, že se jedná o největší IPO za více než dva roky, kdy byl výrobce elektromobilů Rivian (RIVN.US) oceněn na více než 66 miliard dolarů.
img

Summit G20: Západ se snaží naklonit si Indii a získat zpět ztrácený vliv na Blízkém východě, chystá obří infrastrukturní projekt. Je za pět minut dvanáct

10.09.2023 Západ se snaží znatelně prohloubit ekonomickou spolupráci s Indií a získat ji tak více na svoji stranu. I tak by se dala shrnout dosavadní jednání na summitu skupiny G 20, který právě probíhá zrovna v Indii. Zmíněná snaha Západu je v době rapidně vzrůstajícího globálního hospodářského významu hostitelské země a silného a sílícího geopolitického napětí ve vztahu Západu a Ruska a Západu a Číny důležitější než kdy jindy.
img

Německá ekonomika padá a s ní i ta česká. Drtí ji stále vysoké ceny elektřiny – vyšší o 312 % v porovnání s předválečnými léty – a překonaná schémata, v nichž EU uvažuje, i třeba ve vztahu k Indii

25.08.2023 Důvěra v německou ekonomiku se v srpnu opět otřásla. Její ukazatel, který sestavuje Ifo institut, klesl na úroveň 85,7 bodu, z revidované červencové úrovně 87,4. Klíčoví představitelé německých firem a podniků tedy propadají ještě větší skepsi ohledně současného i pro nejbližší měsíce vyhlíženého ekonomického vývoje, než předpokládali analytici oslovení agenturou Bloomberg. Letos ve druhém čtvrtletí přitom hospodářství našeho západního souseda jen stagnovalo, jak potvrdila dnes rovněž zveřejněná data.
C:\fakepath\USA-Británie.jpg

Biden a Sunak se dohodli na prohloubení ekonomické spolupráce

09.06.2023 Americký prezident Joe Biden a britský premiér Rishi Sunak se dnes dohodli na prohloubení hospodářské spolupráce mezi Spojenými státy a Británií a přislíbili rychlejší přechod k čisté energii i posílení dodavatelských řetězců nerostných surovin, píše agentura Reuters. Dalším tématem jednání v Bílém domě byla podle Bidena "neochvějná" podpora Ukrajiny. Prezident prohlásil, že Spojené státy budou napadané Ukrajině pomáhat, jak dlouho to bude potřebovat. Podobně se vyjádřil také šéf britské vlády.
C:\fakepath\Erdogan.jpg

Tureckým prezidentem bude dál Erdogan, ve volbách obhájil mandát

29.05.2023 Tureckým prezidentem byl dnes na další pětileté období po 20 letech u moci opět zvolen Recep Tayyip Erdogan. Potvrdila to večer ústřední volební komise v Ankaře při oznámení oficiálních výsledků druhého kola prezidentských voleb po sečtení téměř sta procent hlasů. Erdogan získal zhruba 52,2 procenta hlasů, jeho opoziční vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu 47,8 procenta. Dosud nesečtené hlasy už podle komise nemohou výsledek změnit. Erdogan už předtím poděkoval voličům za odevzdané hlasy a řekl, že mu Turci svěřili odpovědnost vládnout zemi dalších pět let. Erdoganovi k volebnímu vítězství už poblahopřáli mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, americký prezident Joe Biden, francouzský prezident Emmanuel Macron či německý kancléř Olaf Scholz.
img

Libra jde do pullbacku

22.05.2023 Od umírněného optimismu k euforii. Tak lze charakterizovat náladu britských představitelů. Guvernér Bank of England Andrew Bailey prohlásil, že vše vypadá o něco lépe než před pár měsíci. Premiér Rishi Sunak vykreslil jasný obrázek rychlejšího hospodářského růstu Spojeného království, než se očekávalo na zasedání G7. Tvrdil, že příjmové statistiky výrazně překonaly očekávání a důvěra spotřebitelů roste. To vše však GBP/USD pomáhá jen málo. Pár je v korekční fázi směrem k vzestupnému trendu, bez viditelného konce v dohledu.
img

Vítr je v Británii poprvé hlavním zdrojem elektrické energie

12.05.2023 Větrné turbíny v Británii vyrábějí poprvé více elektřiny než plyn. V prvních třech měsících roku pocházela třetina elektrické energie ve Spojeném království z větrných farem. Ukázal to podle BBC výzkum londýnské univerzity Imperial College. Společnost National Grid, která v Británii provozuje distribuční síť, rovněž potvrdila, že v dubnu se v Británii vyrobilo rekordní množství energie ze slunce. Británie si přitom vytkla za cíl, dosáhnout nulových emisí při výrobě elektřiny do roku 2035.
img

Rishi Sunak hodlá snížit daně

17.04.2023 Politické hrátky ve Velké Británii nabírají na obrátkách. Objevily se totiž informace, že premiér Rishi Sunak zvažuje před příštími parlamentními volbami snížit nepopulární dědickou daň. Tento krok by jeho vládnoucí straně poskytl značnou výhodu, protože nedávné průzkumy veřejného mínění ukázaly, že Konzervativní strana hospodařila s dvojciferným deficitem.
img

Americký dolar se odráží díky očekávání zvýšených sazeb v USA

01.03.2023 Na začátku týdne po krátké pauze obnovil americký dolar svůj růst a po 4měsíční sérii ztrát se vrátil na cestu k impozantnímu zisku na konci měsíce.
img

Graf dňa - GBPUSD (28.02.2023)

28.02.2023 Britská libra včera zachytila ​​ponuku, pričom GBP/USD po minulotýždňovom poklese vyskočil späť nad hranicu 1,20. Ako dôvod tohto pohybu možno označiť eufóriu súvisiacu s dohodou o brexite, konkrétne protokolom Severného Írska.
img

GBP získává navzdory zmatkům v severoirském protokolu

27.02.2023 Britský premiér Rishi Sunak se dnes ve Windsoru setkal s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, aby jednali o brexitu, přesněji řečeno o tzv. severoirském protokolu. Jedná se o jednu z posledních nevyřešených otázek, které brání uzavření kapitoly brexitu. Rishi Sunak má v 19:30 přednést prohlášení o jednáních v britské Dolní sněmovně. Kolem výsledku jednání však panuje řada nejasností.
img

Co je příčinou náhlého růstu libry?

22.02.2023 Britská libra včera vůči americkému dolaru výrazně posílila, ačkoli britská ekonomika prochází nejvážnější krizí životních nákladů za několik generací. Přesto, jak se ukázalo, zvládá věci lépe, než ekonomové a politika Bank of England předpokládali, což zvyšuje pravděpodobnost, že země unikne recesi.
C:\fakepath\Truss.jpg

Trussová má za to, že v čele vlády neuspěla kvůli ekonomickému establishmentu

05.02.2023 Bývalá britská premiérka Liz Trussová je přesvědčena, že v čele vlády neuspěla kvůli mocnému ekonomickému establishmentu, který nesouhlasil s jejími reformními plány. Vyjádřila se tak v textu pro nedělník The Sunday Telegraph, který je jejím prvním komentářem od doby, kdy loni v říjnu skončila ve funkci. Stalo se tak po pouhých 49 dnech v úřadě. Žádný jiný šéf britské vlády nebyl ve funkci tak krátce.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Sunak řekl, že chce po odvolání předsedy Konzervativní strany obnovit integritu

31.01.2023 Britský premiér Rishi Sunak včera agentuře Reuters řekl, že chce obnovit integritu ve vládě poté, co z funkce předsedy Konzervativní strany a ministra bez portfeje odvolal Nadhima Zahawiho kvůli jeho pochybení při platbě daní. Z nezávislého vyšetřování vyplynulo, že Zahawi vážně porušil ministerský kodex. Po jeho odvolání volala opozice.
C:\fakepath\trader-30012023-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.01.2023 1) Společnost SAB Finance, která je jedním z největších zprostředkovatelů devizových obchodů v ČR, loni zvýšila zisk před zdaněním na rekordních 268 milionů Kč. Meziročně narostl o 34 procent, akcie firmy zhodnotily o 8 procent, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě. V letošním roce očekává management SAB Finance další růst díky pokračující silné poptávce po měnovém zajištění.
C:\fakepath\Británie6.jpg

Britský premiér odvolal z vlády kvůli daním předsedu Konzervativní strany

30.01.2023 Britský premiér Rishi Sunak včera odvolal z vlády předsedu Konzervativní strany Nadhima Zahawiho kvůli jeho pochybení při platbě daní. Podle nezávislého vyšetřování Zahawi vážné porušil ministerský kodex, uvedla agentura Reuters. Zahawiho odvolání žádala i opozice.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Ministr financí Hunt chce z Británie udělat příští Silicon Valley

27.01.2023 Britský ministr financí Jeremy Hunt odmítl zprávy o tom, že vláda konzervativců nemá dlouhodobý plán, a představil priority pro růst britské ekonomiky. Británii vidí jako "příští Silicon Valley", světové centrum inovace a moderních technologií, které bude "využívat výhod brexitu" k růstu. Hunt dnes pronesl projev v londýnském sídle společnosti Bloomberg před novináři a zástupci velkých firem.
C:\fakepath\Sunak.jpg

Britský premiér Sunak nařídil vyšetřování předsedy konzervativců kvůli daním

23.01.2023 Britský konzervativní premiér Rishi Sunak nařídil vyšetřování předsedy Konzervativní strany Nadhima Zahawiho kvůli množícím se otázkám ohledně sedmiciferné sumy, kterou Zahawi zaplatil na daních v době, kdy byl ministrem financí. Informoval o tom dnes server ITV News. Ministerský předseda požádal poradce pro etiku Laurieho Magnuse, aby posoudil, zda Zahawi porušil ministerský kodex při svém vyrovnání s britským úřadem pro výběr daní a cel (HMRC), protože podle něj "existují otázky, které je třeba zodpovědět".
img

Rishi Sunak nespěchá s ústupky ohledně zvyšování mezd

10.01.2023 Britský premiér Rishi Sunak řekl, že britská inflace letos nezpomalí, takže je potřeba pokračovat v ovlivňování mezd, aby se omezil jejich růst navzdory probíhajícím jednáním se stávkujícími sektory, včetně státní zdravotní služby a železnic.
img

Známky zpomalování inflace v USA inspirovaly býky na GBPUSD k útoku

09.01.2023 Býci na GBP/USD zahájili protiútok díky známkám zpomalující inflace ve Spojených státech. Tempo růstu průměrných mezd se v prosinci snížilo z 5,1 % na 4,6 % meziročně, což je dobrá zpráva pro Fed. Centrální banka již dříve tvrdila, že silný trh práce a vysoké ceny v sektoru služeb umožní konsolidaci inflace na zvýšených úrovních, což si vyžádá další zvýšení sazby federálních fondů. Pokud ne, americký dolar bude i nadále pod tlakem.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-09012023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.1.2023)

09.01.2023 První týden roku 2023 začal velmi dobře a moje strategie zaznamenala pěkný zisk podle mého týdenního komentáře. Dočkali jsme se totiž prolomení spodní vstupní S/R zóny, což způsobilo vstup do short (sell) pozice podle mého očekávání. Následně se trh vydal přesně do mého předem vyznačeného cíle a obchod byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\Sunak.jpg

Britský premiér Sunak slíbil, že se inflace letos sníží na polovinu

04.01.2023 Britský premiér Rishi Sunak dnes slíbil, že jeho vláda letos dosáhne snížení inflace na polovinu, zajistí růst ekonomiky a snížení státního dluhu. V projevu v tiskovém centru olympijské vesnice ve východním Londýně se věnoval i nelegální migraci a vzdělání, přičemž mimo jiné chce, aby se děti ve školách až do 18 let povinně věnovali nějakému druhu matematiky. Mnoho prostoru naopak nevěnoval krizi britského zdravotnického systému (NHS) a stávkám.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

EU pohrozila Twitteru sankcemi kvůli zablokování účtů novinářů

16.12.2022 Evropská unie pohrozila společnosti Twitter sankcemi kvůli tomu, že zablokovala několika novinářům účty na své sociální síti. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová označila krok firmy Elona Muska za znepokojivý. Tvrdě ho kritizuje také Německo, podle něhož není možné svobodu tisku libovolně zapínat a vypínat. Výhrady má i Británie.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Britský ministr financí Jeremy Hunt představí aktualizovanou podobu rozpočtu

17.11.2022 Britský ministr financí Jeremy Hunt dnes představí aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Nastínit by tak měl, jak hodlá pomocí vyšších daní a rozpočtových škrtů zacelit mezeru až 60 miliard liber (1,67 miliard Kč), která se ve státních financích rozevřela mezi příjmy a výdaji. Hunt s oznámením vystoupí necelé dva měsíce poté, co zářijový minirozpočet bývalé premiérky Liz Trussové vyvolal chaos na finančních trzích.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vůdci zemí G20 na summitu žádali konec války na Ukrajině

15.11.2022 Vůdci zemí skupiny G20 dnes na summitu na indonéském ostrově Bali ve svých proslovech vyzývali k ukončení války na Ukrajině, kde probíhají boje od únorové ruské invaze. K účastníkům summitu promluvil prostřednictvím videa i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který zopakoval, že podmínkou pro ukončení války je kompletní stažení ruských vojáků a plné obnovení kontroly Kyjeva nad ukrajinským územím. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na summitu Ukrajinu obvinil, že řešení konfliktu protahuje a stanovuje nerealistické podmínky pro mírová jednání.
C:\fakepath\trader-15112022-33-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2022 1) Bahamské regulační úřady jmenovaly likvidátory místní součásti zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Aktivity firmy vyšetřuje bahamská policie. Sama FTX uvádí, že u ní může mít pohledávky více než milion věřitelů. FTX v pátek vyhlásila ve Spojených státech bankrot, její krach je jedním z největších pádů v kryptoměnovém odvětví.
C:\fakepath\Sunak.jpg

Putin se nám měl přijet postavit, řekl Sunak lídrům ze skupiny G20

15.11.2022 Britský premiér Rishi Sunak dnes řekl představitelům skupiny G20, že ruský prezident Vladimir Putin měl být připraven se na summitu postavit světovým lídrům. Odchod ruských jednotek z Ukrajiny by podle něj znamenal "největší změnu" ve světových záležitostech. Informoval o tom list The Guardian. Sunak jako barbarskou odsoudil válku na Ukrajině na úvodním zasedání summitu, kterého se místo Putina účastní za Rusko ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Na ostrově Bali začíná dvoudenní summit zemí G20, mezi státníky chybí Putin

15.11.2022 Na indonéském ostrově Bali dnes začíná dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúčastní prezidenti a premiéři téměř všech zemí skupiny, chybět naopak bude ruský prezident Vladimir Putin. Indonéské předsednictví chce jednání věnovat obnově globální ekonomiky po pandemii covidu-19 či klimatickým změnám, mezi hlavními tématy summitu bude zřejmě i válka na Ukrajině.
C:\fakepath\xtb-14112022-1.jpg

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Věřím firmě Walt Disney kvůli síle její značky

14.11.2022 Poslední měsíc na akciových trzích přinesl určitou míru zklidnění navzdory počátečním výprodejům a akciové indexy začaly mírně růst, přesto nemusíme být z nejhoršího venku. Kromě toho má Velká Británie (opět) nového premiéra Rishi Sunak, který musí do této země přinést po letech stabilitu.
img

Jak v Polsku hořce poznávají, že si za stovky miliard inflaci pouze odsunuli v čase

13.11.2022 Polské veřejné finance se dostávají pod značný tlak a země bude zřejmě kvůli tomu nucena ukončit své programy ochrany obyvatelstva před inflací, známé jako „inflační štíty“. V jejich rámci Varšava už loni snížila spotřební daň a DPH z elektřiny, plynu či paliv a v letošním roce pak například DPH ze základních potravin, ale třeba také hnojiv až nulu. „Inflačních štítů“ ve velkém využívají i Češi z příhraničních oblastí, kteří so Polska vyrážejí na nákupy potravin či pohonných hmot. Vyhledávaný je v Polsku také třeba nákup cigaret, jelikož krabička tam vyjde o několik desetikorun levněji než v Česku.
img

Co sledovat příští týden? (11.11.2022)

11.11.2022 Americké volby v polovině volebního období jsou za námi a pozornost trhu se přesouvá zpět k makroekonomickým údajům. Příští týden budou obchodníkům nabídnuty špičkové údaje ze Spojeného království, Číny, Spojených států a Kanady a všechny tyto údaje mají potenciál vyvolat na trzích skokové zvýšení volatility. Nezapomeňte příští týden sledovat USD/CAD, EUR/GBP a CHNComp!
C:\fakepath\Shell.jpeg

Shell zatím daň z mimořádných zisků v Británii neplatí, legálně se jí vyhne

02.11.2022 Britská společnost Shell, která patří k největším producentům ropy na světě a která citelně vydělává na energetické krizi v Evropě, zatím daň z mimořádných zisků v Británii platit nebude. Legálně využívá možností, jak platbu takové daně oddálit nebo snížit na nulu. To je podle komentátora listu Financial Times (FT) Davida Shepparda jeden z důkazů, že vláda systém dobře nepromyslela a musí jej přepracovat, což znamená hlavně zjednodušit.
img

S extra levnými nákupy v Polsku bude asi brzy konec. Vláda ve Varšavě se bojí, že se jí dluh vymkne z kontroly, a zvažuje zrušení „inflačních štítů“

02.11.2022 Polské veřejné finance se dostávají pod značný tlak a země bude zřejmě kvůli tomu nucena ukončit své programy ochrany obyvatelstva před inflací, známé jako „inflační štíty“. V jejich rámci Varšava už loni snížila spotřební daň a DPH z elektřiny, plynu či paliv a v letošním roce pak například DPH z potravin. „Inflačních štítů“ ve velkém využívají i Češi z příhraničních oblastí, kteří so Polska vyrážejí na nákupy potravin, paliv, ale třeba také cigaret.
img

BoE a Fed v nabitém týdnu zpřísní měnovou politiku

31.10.2022 Co se týče týdnů, je tento týden pro finanční trhy velmi významný a plný důležitých ekonomických událostí a oznámení.T...
C:\fakepath\eurusd-26102022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 26.10.2022

26.10.2022 Americké akcie včera opět posílily, nadále těží z očekávání, že americká centrální banka (Fed) by mohla zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 1,07 procenta a uzavřel na 31.836,74 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,63 procenta na 3859,11 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 2,25 procenta na 11.199,12 bodu.
C:\fakepath\trader-25102022-33-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje kvůli vyhlídkám na zpomalení tempa zvyšování úroků v USA

25.10.2022 Americký dolar dnes oslabuje kvůli vyhlídkám na zpomalení tempa zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Britská libra naopak posiluje poté, co se funkce britského premiéra ujal Rishi Sunak. Euro si vůči dolaru krátce před 18:00 SELČ připisovalo zhruba procento na 0,9970 EUR/USD. Libra vykazovala nárůst o zhruba 1,8 procenta na 1,1480 GBP/USD.
img

Pár GBP/USD. Dolar do konce týdne prudce vzroste. Je čas, aby se libra zklidnila.

25.10.2022 Libra od rána hodnotí politické zprávy pozitivně. Jak se bude sentiment obchodníků britské měny v blízké době vyvíjet a vyplatí se spoléhat na budoucí růst kurzu?
img

Technická analýza páru ETH/USD na 25. října 2022

25.10.2022 Rishi Sunak se stal novým lídrem Konzervativní strany ve Velké Británii. Z toho vyplývá, že povede i britskou vládu. Toto může ovlivnit kryptoměnovou politiku vlády Albionu.
img

Americké akciové indexy rostou, investoři čekají na zprávy

25.10.2022 Pondělní makroekonomický kalendář byl bez důležitých zpráv. Podle zpráv IHS Markit jsou indikátory aktivity ve zpracovatelském průmyslu a ve službách pod hodnotou 50 a pod prognózami. To ukazuje na pokles aktivity. Nejvíc utrpěl sektor služeb, jehož index se propadl na 46,6 bodů.
img

Plán na obchodování párů EUR/USD a GBP/USD na 25. října

25.10.2022 Novým britským premiérem se stal Rishi Sunak. Mnozí to očekávali, protože je pro tuto roli nejvhodnější a nejkompetentnější a mohl by zemi vyvést z krize.
img

Rozbřesk: Británie má nového premiéra. Jaký je jeho hlavní úkol?

25.10.2022 Novým britským premiérem se stane bývalý ministr financí z vlády Borise Johnsona Rishi Sunak, který byl nakonec při volbě jedinou možností. Johnson o víkendu ztratil naděje na návrat do premiérského křesla a jeho další soupeřka Penny Mordauntová se stáhla poté, co nezískala dostatečnou podporu mezi poslanci toryů.
img

Forex: Británie má nového premiéra

25.10.2022 Novým britským premiérem se stane bývalý ministr financí z vlády Borise Johnsona Rishi Sunak, který byl nakonec při volbě jedinou možností. Johnson o víkendu ztratil naděje na návrat do premiérského křesla a jeho další soupeřka Penny Mordauntová se stáhla poté, co nezískala dostatečnou podporu mezi poslanci Toryů. Hlavní úkol pro fiskálně konzervativně laděného Sunaka - uklidnit zjitřené trhy - sice nebude snadný (na zacelení čeká díra v rozpočtu v objemu kolem 30 miliard liber), nicméně prvotní reakce na jeho jmenování byla pozitivní.
C:\fakepath\eurusd-25102022.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.10.2022

25.10.2022 Americké akcie včera pokračovaly v růstu díky nadějím, že americká centrální banka (Fed) by mohla zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 1,34 procenta a uzavřel na 31.499,62 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,19 procenta na 3797,34 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,86 procenta na 10.952,61 bodu.
C:\fakepath\trader-24102022-41-zm.jpg

Evropské akcie posílily, těží z nadějí na pomalejší růst úroků v USA

24.10.2022 Evropské akcie zahájily týden výrazným růstem. Těžily z nadějí, že americká centrální banka (Fed) by mohla zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes stoupl o 1,4 procenta a obchodování zakončil na 401,84 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň za zhruba tři týdny. Britské akcie posílily po zprávě, že novým britským premiérem se stane Rishi Sunak.
C:\fakepath\trader-24102022-40-zm.jpg

Forex: Euro mírně posiluje navzdory nepříznivým ekonomickým údajům z eurozóny

24.10.2022 Euro dnes mírně posiluje navzdory nepříznivým údajům o vývoji podnikatelské aktivity v eurozóně. Kurz libry se drží bez výraznějších změn po zprávě, že novým britským premiérem se stane Rishi Sunak. Kolem 17:30 SELČ si jednotná evropská měna vůči dolaru připisovala zhruba 0,2 procenta na 0,9880 EUR/USD. Libra se vůči dolaru pohybovala kolem 1,1300 GBP/USD, tedy v těsné blízkosti pátečního závěru.
img

Západní trhy setřásají čínský problém, Nasdaq zaostává kvůli výnosům

24.10.2022 Čínské akcie dnes výrazně odnesly zprávy z tamní politické scény a částečně se efekt přenesl i na západní trhy. Ty ale nakonec odolávají docela dobře. Evropské akciové indexy se drží v zeleném; AEX sice minimálně, ale DAX přidává 1,5 procenta a třeba FTSE MIB je nahoře o 2 pct. V zámoří už to není tak slavné, když S&P 500 roste o půl procenta, zatímco Nasdaq zůstává mírně v záporu.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Libra posiluje po rozhodnutí, že novým britským premiérem bude Sunak

24.10.2022 Finanční trhy uklidnilo, že novým britským premiérem bude s největší pravděpodobností Rishi Sunak. Libra, která se vůči dolaru minulý měsíc propadla na minimum, posiluje, vzhůru zamířily i britské akcie. Vládní náklady na půjčky zůstávají nižší.
img

BREAKING: Sunak se stal novým premiérem Spojeného království

24.10.2022 Penny Mordaunt stahuje svou kandidaturu. Sunak dříve získal oficiální podporu od poloviny poslanců. Reálně to znamená, že Rishi Sunak se stane novým vůdcem Konzervativní strany Spojeného království a novým premiérem. Připomeňme, že dříve působil jako ministr financí v Johnsonově vládě a byl prvním ministrem, který přispěl k pádu Johnsonovy vlády. Trh na tyto informace v podstatě nereaguje.
img

Libra zaplatila za klid na duši

24.10.2022 Historii píší vítězové. Po rezignaci Liz Trussové, která jako premiérka Británie vydržela 45 dní, se investoři cítí všemocní. Šéfku vlády k odchodu donutily právě otřesy na finančních trzích. A nyní požadují, aby ji nahradil člověk, kterému je možno věřit. Nejpravděpodobnějším kandidátem je Rishi Sunak a jeho zkušenosti nám umožňují doufat, že nedojde k žádnému novému šoku. Tím lépe pro GBPUSD.
img

GBP nereaguje na přiblížení se Rishi Sunaka premiérskému postu

24.10.2022 Rishi Sunak, kancléř financí v Johnsonově kabinetu, se ukázal jako průkopník, který následuje Liz Trussovou jako příští premiér Spojeného království. Sunak se stal novým favoritem poté, co bývalý premiér Boris Johnson odstoupil z boje o vedení. Britská média uvádějí, že Rishi Sunak má nyní absolutní většinovou podporu mezi poslanci Konzervativní strany, což mu otevírá cestu k tomu, aby se stal příštím britským premiérem. Jeho rivalka - Penny Mordauntová - se však zatím nevzdává. Účastníci její kampaně říkají, že jednání s poslanci o podpoře stále probíhají a závod ještě neskončil. Na druhé straně jsou někteří členové Konzervativní strany, kteří veřejně říkají, že Strana v posledních týdnech ztratila svou důvěryhodnost a že by měly být vypsány všeobecné volby, protože si lidé ze Spojeného království zaslouží mít slovo po nedávných politických turbulencích.
img

Krypto se obchoduje v úzkém rozpětí

24.10.2022 Kryptoměny se minulý týden obchodovaly v úzkém rozpětí, během něhož investoři sledovali aktualizace na trhu a makroekonomický vývoj. Mezi pozorovateli kryptoakcií roste pocit očekávání, protože ceny se již několik týdnů drží na pevné úrovni.
img

Doznívá naděje o Fedu, ale o slovo se přihlásila čínská rizika

24.10.2022 Akcie se při pátku nadechly v naději, že Fed výhledově zpomalí nárůst sazeb. Takové názory se v měnovém výboru podle některých komentářů objevují a investory to potěšilo. Jenže je tu nový týden a nadšení vyprchává. Důvodem jsou částečně slabší indexy PMI z Evropy, ale hlavně zprávy z Číny.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení dalšího skokového zvýšení sazeb v eurozóně

24.10.2022 Na finančních trzích startuje týden, který se opět ponese ve znamení nabitého makro kalendáře. Hlavní událostí bude čtvrteční zasedání ECB, která vzhledem k nepříznivému inflačnímu vývoji musí dále utahovat měnovou politiku. Na rozdíl od předešlých dvou zasedání jsou tentokrát očekávání – pod taktovkou jestřábí většiny v Radě guvernérů – nastavena vcelku jednoznačně na další skokový růst depozitní sazby o 75 bazických bodů na 1,5 %.
img

Forex: Teplý podzim tlačí dolů ceny plynu a elektrické energie

24.10.2022 Článek ve Wall Street Journal o tom, že někteří představitelé Fedu nejsou spokojeni s permanentně agresivním tempem zvyšování úroků (co zasedání to +75bps), způsobil pokles kratší dolarových sazeb. To povzbudilo eurodolar, který v posledních dnech může opatrně těžit i z teplého podzimu v Evropě, který tlačí dolu ceny plynu a elektrické energie (zejména pak u kratší kontraktů).
img

Ranní shrnutí (24.10.2022)

24.10.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první seance týdne obchodovaly smíšeně. Zatímco indexy z Austrálie, Japonska a Jižní Koreje se obchodovaly o 0,5-1,5 % výše, indexy z Číny se propadly přes 1 %.
img

Co sledovat příští týden? (21.10.2022)

21.10.2022 Tento týden byl divoký, když britská premiérka Trussová odstoupila po neúspěšném pokusu o zavedení rozsáhlých daňových škrtů. Britská libra zůstane v centru pozornosti, protože Konzervativní strana hledá svého nástupce. Kromě britské politiky se příští týden bude pozornost soustředit také na výsledky hospodaření technologických megafirem, zprávu o HDP USA za 3. čtvrtletí a rozhodnutí ECB a BoC o sazbách. Nezapomeňte příští týden sledovat GBP/USD, US100 a EUR/CAD!
C:\fakepath\trader-20102022-32-zm.jpeg

Trussová rezignovala na funkci britské premiérky, ve které byla šest týdnů

20.10.2022 Liz Trussová rezignovala na funkci britské premiérky. Novinářům to oznámila po dnešním jednání s nejvyššími představiteli Konzervativní strany. V úřadu byla něco málo přes šest týdnů. V čele vlády zůstane, dokud konzervativci nezvolí svého nového vůdce či vůdkyni. Tato volba podle předsedy Výboru 1922 Grahama Bradyho nebude trvat déle než do pátku 28. října. Má být tedy výrazně kratší než poslední volební proces konzervativců, který začal 7. července rezignací Borise Johnsona a uvedením do funkce Trussové 6. září.
img

Graf dňa - EURGBP (05.09.2022)

05.09.2022 V centre pozornosti sú dnes európske indexy, ako aj EUR/USD. Gazprom v piatok oznámil, že na neurčito zastaví dodávky plynu do Európy cez plynovod Nord Stream, čo spôsobilo masívne prepady na európskych burzách. Keďže oznámenie prišlo po uzavretí európskych trhov, poklesy je možné vidieť až dnes. EUR/USD klesol pod 0,99 prvýkrát za 2 desaťročia, ale neskôr sa mu podarilo vyšplhať sa späť nad túto hladinu.
C:\fakepath\Británie.jpg

Studie: Kvůli vysoké inflaci hrozí milionům Britů propad do chudoby

01.09.2022 Vysoká inflace v Británii hrozí, že zničí růst mezd za posledních 20 let. Miliony Britů by se kvůli ní mohly propadnout do naprosté chudoby, vyplývá ze studie think-tanku Resolution Foundation (RF). Pokud bude příští vláda pokračovat v nastavené politice, budou chudobou v rozpočtovém roce 2023 až 2024 ohroženy další tři miliony lidí. Dohromady by jich bylo 14 milionů, to je téměř každý pátý obyvatel Británie.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britské firmy se odvracejí od Číny, míní šéf Konfederace britského průmyslu

31.07.2022 Tisíce britských podniků omezují nebo zcela přerušují styky s Čínou kvůli obavám z politického napětí, což pravděpodobně vyvolá inflační tlaky. Ke stále většímu strachu ze závislosti na čínských dodavatelích je vedou také obavy Spojených států. Šéf Konfederace britského průmyslu (CBI) Tony Danker to uvedl ve včera zveřejněném rozhovoru s deníkem Financial Times (FT).
C:\fakepath\london3.jpg

Míra inflace v Británii v květnu vystoupila na 9,1 procenta, maximum za 40 let

22.06.2022 Míra inflace v Británii v květnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z devíti procent v dubnu. To je nejvyšší hodnota od března 1982. K růstu nejvíce přispívají ceny benzinu, energií a potravin, uvedl dnes britský statistický úřad.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Miliony britských domácností dostanou 650 liber vládní podpory

15.06.2022 Až osm milionů britských nízkopříjmových domácností obdrží od vlády finanční podporu o celkovém objemu 650 liber (asi 18.500 korun). Účelem projektu je podle dnešní tiskové zprávy britského ministerstva práce "ulevit (lidem) od vysokých životních nákladů".
img

Británie zavádí mimořádnou daň na energetické firmy, pomůže domácnostem

27.05.2022 Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil dnes v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Sektor teď podle něj dosahuje velmi vysokých zisků kvůli prudkému růstu cen surovin na světových trzích, který je částečně způsoben válkou na Ukrajině. Získané peníze vláda poskytne nejchudším domácnostem formou jednorázového příspěvku, informovala BBC.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Británie zavádí mimořádnou daň na energetické firmy, pomůže domácnostem

26.05.2022 Británie zavede mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, oznámil dnes v parlamentu ministr financí Rishi Sunak. Sektor teď podle něj dosahuje velmi vysokých zisků kvůli prudkému růstu cen surovin na světových trzích, který je částečně způsoben válkou na Ukrajině. Získané peníze vláda poskytne nejchudším domácnostem formou jednorázového příspěvku, informovala BBC.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Míra inflace v Británii vystoupila na devět procent, maximum od 80. let

18.05.2022 Míra inflace v Británii v dubnu vystoupila na devět procent a je na maximu od 80. let, oznámil dnes místní statistický úřad. Růst je zhruba v souladu s odhady analytiků, dál se zvyšují zejména ceny energií. V březnu byla inflace na sedmi procentech.
img

Libra na plány BoE ohledně inflace reaguje volatilitou

25.03.2022 Libra zaznamenala během týdne mírné zisky. GBP však zůstává v sestupném trendu. Rostoucí inflační a geopolitická rizika vyvíjejí tlak na britskou měnu a nutí Bank of England změnit své dřívější plány.
img

GBP/USD. Libra ignoruje údaje o inflaci a snížení daní

24.03.2022 GBP/USD je pod tlakem, navzdory posilování libry a také snižování daní ve Spojeném království. Americký dolar je dominantní vůči GBP a dalším měnám kvůli geopolitickému napětí. Geopolitické faktory jsou však od počátku nespolehlivé – úroveň risk-off sentimentů na trhu se velmi rychle mění v závislosti na zprávách. Za těchto podmínek nelze poskytnout výhled na současný klesající trend. Geopolitika zůstává hlavním hnacím motorem páru, která převažuje nad jinými fundamentálními faktory.
img

Volatilita na trzích pravděpodobně brzy vzroste

24.03.2022 Americký prezident Joe Biden dnes přijede do Bruselu, aby se setkal s lídry NATO a EU na mimořádném summitu. Zdroje uvedly, že bude diskutovat o balíčku, který obsahuje nová opatření proti ruským poslancům.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty

23.03.2022 Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty. Oznámil to dnes britský ministr financí Rishi Sunak. Reaguje tak na rostoucí problémy britských domácností s pokrytím životních nákladů, za kterými stojí rychle rostoucí inflace a zpomalující hospodářský růst, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Spotřebitelské ceny v Británii byly v únoru na novém 30letém maximu

23.03.2022 Spotřebitelské ceny v Británii v únoru podle očekávání dosáhly nového 30letého maxima. Míra Inflace vystoupila na 6,2 z únorových 5,5 procenta. Dnes to uvedl britský statistický úřad (ONS). Zvýšil se tak tlak na centrální banku a na vládu, aby ochránili spotřebitele před dopady vyšších cen na jejich životní úroveň.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede nová dovozní cla

15.03.2022 Británie dnes oznámila další protiruské sankce. Zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede dodatečná cla na dovoz vybraných ruských komodit, včetně vodky, kovů nebo hnojiv. S odvoláním na britské ministerstvo financí to uvedla agentur Reuters.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii v listopadu překvapivě klesla na 4,1 procenta

18.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce listopadu klesla o desetinu bodu na 4,1 procenta. Firmy pak v prosinci navzdory pandemii a šíření nové koronavirové varianty omikron vytvořily zhruba 184.000 nových pracovních míst. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Na rekordu je počet volných pracovních míst, což by mohlo znamenat problém pro britskou centrální banku.
img

Přehled páru GBP/USD. 12. 1. 2022. Britská ekonomika bude čelit novým problémům kvůli "bezpečnému omikronu."

12.01.2022 Měnový pár GBP/USD v úterý opět aktualizoval svá lokální maxima a udržuje si tak rostoucí trend. Zároveň je ale pouhým okem vidět, že se pohyb nahoru zpomaluje, což naznačuje ústup býků z trhu. Zároveň se však pár nemůže prosadit pod linií klouzavého průměru, což nedává důvod k závěru, že lokální vzestupný trend skončil.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Miliony rodin v Británii čekají ekonomické potíže, varuje výzkumný ústav

29.12.2021 Miliony rodin v Británii čekají příští rok ekonomické potíže, které budou výsledkem vysokých plateb za energie, stagnace mezd a růstu daní. Ve své zprávě to dnes předpověděl analytický ústav Resolution Foundation, podle kterého lze v tomto smyslu hovořit o katastrofálním dopadu na životní úroveň. Ústav odhaduje, že v důsledku toho by se měly rodiny připravit na výpadek v příjmech v objemu 1200 liber (35.600 Kč) za rok.
C:\fakepath\trader-27102021-33-zm.jpg

Britská ekonomika podle vlády oživuje rychleji, než se předpokládalo

27.10.2021 Britská ekonomika se z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Vyplývá to z nových prognóz, které dnes představil britský ministr financí Rishi Sunak v pololetním projevu o vývoji státního rozpočtu. Zároveň slíbil zvyšování veřejných výdajů a snižování daní. Vláda je podle něj rovněž připravena chránit domácnosti před negativními dopady rostoucí inflace, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Počet zaměstnaných v Británii je na rekordu, míra nezaměstnanosti klesla

12.10.2021 Britští zaměstnavatelé v září vytvořili 207.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách se tak ocitl na rekordu. Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce srpna klesla na 4,5 procenta z předchozích 4,6 procenta, kde byla na konci července. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Čerstvá data by podle analytiků mohla přispět k tomu, že britská centrální banka zvýší úrokové sazby.
C:\fakepath\london6.jpg

Počet zaměstnaných v Británii se dostal na úroveň před pandemií

14.09.2021 Britští zaměstnavatelé vytvořili v srpnu rekordních 241.000 pracovních míst, počet zaměstnanců na výplatních páskách je tak nad úrovní před vypuknutím pandemie covidu-19. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS). Míra nezaměstnanosti za tři měsíce do konce července klesla na 4,6 z 4,7 procenta, kde byla na konci června.
C:\fakepath\Británie.jpg

Růst britské ekonomiky se v červenci kvůli šíření delty téměř zastavil

12.09.2021 Růst britské ekonomiky se v červenci téměř zastavil, a to v důsledku rychlého šíření koronavirové mutace delta po uvolnění koronavirových restrikcí. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle údajů statistického úřadu zvýšil oproti červnu pouze o 0,1 procenta. Zaznamenal tak nejslabší růst od letošního ledna, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii mírně klesla, počet zaměstnaných roste

17.08.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii za tři měsíce do konce června klesla na 4,7 procenta z 4,8 procenta v období za tři měsíce do konce května. Počet zaměstnaných se pak v červenci přiblížil úrovni před pandemií. Uvedl to dnes britský statistický úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali, že míra nezaměstnanosti zůstane na úrovni 4,8 procenta.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 zahájili schůzku, kde proberou i minimální globální daň

04.06.2021 V Británii začala dvoudenní schůzka ministrů financí skupiny nejvyspělejších zemí G7, která se mimo jiné věnuje daním. Jde o první podobné setkání, které se koná osobně, zatímco ta dosavadní se za poslední rok vinou pandemie konala virtuálně. Ministři se budou snažit načrtnout obrysy dohody, která by stanovila minimální daň ze zisku globálních firem - podle Spojených států by mohla činit 15 procent. Evropské země chtějí, aby se dohoda týkala i všech velkých technologických firem z USA, nejen Facebooku, Amazonu či Googlu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli uzávěrám klesla o 1,5 procenta

12.05.2021 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli uzávěrám zavedeným v souvislosti s pandemií klesla. Hrubý domácí produkt (HDP) se proti předchozím třem měsícům snížil o 1,5 procenta, oznámil dnes britský statistický úřad. Británie má pátou největší ekonomiku světa a vývoj za první čtvrtletí odpovídá očekávání centrální banky.
C:\fakepath\london3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii nečekaně klesla na 4,9 procenta

20.04.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce února překvapivě klesla na 4,9 procenta z pěti procent ve třech měsících do konce ledna. Oznámil to dnes britský statistický úřad.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Skupina G7 se vyslovila pro první zvýšení rezerv MMF od roku 2009

21.03.2021 Skupina hospodářsky nejvyspělejších zemí světa G7 se v pátek vyslovila pro první zvýšení rezerv Mezinárodního měnového fondu (MMF) od roku 2009. Fond by díky němu mohl poskytovat větší finanční podporu rozvíjejícím se zemím v době koronavirové krize, napsala agentura AP.
Související klíčová slova: Cenový kanál | Střední Evropa | Zpomalení čínské ekonomiky | Největší ruská banka | Zpravodajský server | Ontario Teachers | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Mobileye | Války | Konfederace britského průmyslu | Americká automobilka Tesla | Vývoj | Prezident Jair Bolsonaro | Češi | Allwyn | Rizikový faktor | Australská centrální banka | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Skupina Colt | EUR/CAD | DPH | Americká automobilka | EUR | Kryptoaktiva | Keir Starmer | Aktivistický investor | Pokračování růstu | Budoucnost | Oznámení výsledků | Yandex | Itálie | Organizace Conference Board | Stoxx | Frakování | Vývoj ceny zlata | Britští zaměstnavatelé | Obchody | Akcie firmy | Mega Millions | Očekávání | Akcie mateřské společnosti | Předpověď | Jüan | Volatilní | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Tlak na Rusko | České hospodářství | Výpadek příjmů | Webináře | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Veřejné finance | FAA | Příležitost k nákupu | Trh práce | Zveřejnění zpráv | Evropská komise | Gazprom Germania | Pro investory | Skupina G7 | Investice | Britská centrální banka | DXY | Stagnace | Potenciál | Brokero | Support | Americké univerzity | Jair Bolsonaro | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Turecký Gándhí | Dopad na akcie | Bankovní společnost | Dění na světových burzách | Ifo | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Úspěšnost strategie | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | Broadcom | E.ON | Levice | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Experti | Veřejný dluh Británie | Chování | Rekord | Zastropování ceny | Stimul | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Zvýšení minimální mzdy | Měnový pár GBP/USD | Moody's Investors Service | Společnost Apple | IHS | Hospodářské oživení | Ukrnafta | Obchodní seance | EUR/USD | Bruno Le Maire | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Sydney | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Přesun výroby | General Motors (GM) | Wolters Kluwer | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Dominic Raab | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Růst úroků v USA | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Zvýšení sazeb v eurozóně | Výnos | Poškodit ekonomiku | CapitalPanda | Diem Association | Chaos na finančních trzích | Brent | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Silný výhled | SMA | Drahokam | Vzdělávání | Lídři zemí EU | Dopravci | Kwasi Kwarteng | Index DOW | Acacia Communications | Viceguvernér ČNB | Marija Zacharovová | Exchange | Londýn | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Akcionáři | Kontrakty | Pochybení | Strach | Platební neschopnosti | Nicola Sturgeonová | Labouristé | JPY | Premiéři zemí Evropské unie | Větrné turbíny | AI | N7 Holding | Bulgargaz | Největší IPO | Pár USD/CAD | Německá společnost | Uber Technologies | The Verge | Americká sněmovna reprezentantů | Projekce | Jaguar Land Rover | The Washington Post | Tržní hodnota | Peníze | Pandemie COVID-19 | Viceprezident | Robert Habeck | Ukazatel | Tiff Macklem | Acorn | Posílení | FTX | Title Transfer Facility | Úřad pro hospodářskou soutěž | InterContinental | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Investovat | EURUSD | Unie | FedWatch | NVDA.US | Německá zajišťovna | Americký Fed | Zavedení záporných úrokových sazeb | Simon Peters | Americká softwarová společnost | Federální rezervní systém (FED) | CISCO | Ekonomiky | CIBC | Analytika | Zasedání FOMC | Brexit | AEX | Target | Větrné turbíny v Británii | Dolar dnes | NFP | Závod na elektromobily | Premiérka Trussová | Bungie | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Snížení dluhu | Izraelská ekonomika | Primární veřejná nabídka (IPO) | Bayer | Čtvrtletní výsledky společnosti | Oslabení | NHS | USD | Export | Banka Goldman Sachs | Otřesy na finančních trzích | Respektování územní celistvosti | Shopify | Britové | Technická analýza | Růst britské ekonomiky | Společnost Pfizer | Zynga | Pluxee | Moody's | GBP/JPY | Qualcomm | Ruská společnost | Cena americké ropy | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Umělá inteligence | Šéf Bílého domu | Šok | Čínská telekomunikační společnost | N7 Holding Ltd. | ČSOB | Hongkong | Průměrná volatilita | ProSiebenSat.1 | Společnost Meta Platforms | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Maďarsko | Měnový fond | Korunový trh | Úroková sazba | TJX Companies | Ahold Delhaize | Kabinet | Klimatické změny | DJI | Zpravodajský server Sky News | Daňové škrty | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | MT5 Supreme Edition | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | RWE | Čtvrtletní výsledky | Širší index S&P 500 | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Cenové úrovně | Panevropský akciový index | Grant Shapps | Akcie na burze v Budapešti | Janet Yellenová | Měnový pár EUR/USD | Dovoz | Dovozní cla | Britská centrální banka dnes | Automobilka Tesla | Akciové burzy | RIVN | Obrovský potenciál | Admirals | Caterpillar | MT5 | Aktuální kurzy | Produktovod | Hyundai | Dodávky čipů | Nikkei | Instagram | Společnost China Mobile | The New York Times | Gigant Gazprom | Čtvrtletní zisk | Politická situace | HSCEI | Komoditní | Marek Mora | Růst cen ropy | Král Karel | Aktivity v USA | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Akcie Aston Martin Lagonda | Ministerstvo obchodu | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Stav energetické nouze | Rekordní zisk | Elon Musk | Údaje o ekonomice | Liz Truss | Akciové indexy | Procter & Gamble | Oliver Blume | Tesla Elon Musk | Společnost Shell | Investoři | Investing.com | Index asijsko-pacifických akcií | Portfolio | Britský ministr financí | Covid | Globální ekonomiky | Nejistoty | Důvěra investorů | Americký prezident | Fidelity | Evropská měna | Coca-Cola | Společnost Google | Média | Analytici | Vyšší úrokové sazby | Kurz japonského jenu | Severní Korea | Mezinárodní agentura pro energii | Výrobce léků | Západní sankce | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Dovoz ropy | Zisk | Digitální věk | Ceny kryptoměn | Global Blood Therapeutics | Zpřísňování měnové politiky | Investiční společnost | Průmyslové objednávky | Vyhlášení předčasných voleb | Jak investovat do zlata | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Forward guidance | Nejvyšší cena | Britský premiér | Volatilita na trzích | Reálné mzdy | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Odvětví kryptoměn | Luiz Inácio Lula da Silva | BP | Britské akcie | Polský premiér | Raytheon | Analýzy | Politická nestabilita | TTF | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Nový premiér | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Migrace | Berlín | IEA | Demokraté | Počet volných míst | HeidelbergCement | Hlavní události | Brusel | Patria | Anglie | EP | Technologické společnosti | Uber | Všeobecné volby | Sloučení | Ekonomický vývoj | Burza FTX | UnitedHealth Group | Instrument | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | Dluh Británie | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Albertsons | Agentura Reuters | Fiskální rok | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Sentiment investorů | Prodej | Zpráva | Bohatý | Představitelé Fedu | Švýcarská banka | Tencent | Colt CZ | Akcie společnosti Walt Disney | Rozpočet na rok 2020 | S&P | Vzdělání | Hospodářský vývoj | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Celoroční výhled | Volodymyr Zelenskyj | Institut pro fiskální studie (IFS) | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Technický výhled trhu | Tržby z prodeje | Německý výrobce | Vedoucí představitelé | Breakout strategie | Futures | Kryptoaktivum | Automobilka | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Rekordní hodnoty | J&J | Thyssenkrupp | Management | INSEE | ZEW | Globální zdanění firem | Obchodní týden | Bitcoin | Admiral Markets | Automobilky | TSMC | Centrální banky | Elektromobily | Japonská vláda | Ekonomické události | Equity | Největší švýcarská banka | Eurostat | Wall Street Journal (WSJ) | Majitel | Zprávy | Zpomalující inflace | Index britských akcií FTSE 100 | Týdenní shrnutí | Kristalina Georgievová | BREAKING | Exact Sciences | Růst inflace | Petr Fiala | Koronavirový program | Index STOXX Europe | Alena Schillerová | CCI | Německé firmy | Investiční banka | HDP USA | Tesco | Index Stoxx 600 | Americká společnost Intel | Praha | Společnost BBC | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Obchod Amazon | Evropské akcie | Přerušení vývozu | 3M | Nejdůležitější události | Deutsche ReGas | Silný růst | Airbus | Sony Interactive Entertainment | Mutace delta | DPA | Dnešní data | Vyhlídky | Firmy | CZ | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Zadlužování | Index US100 | Pěkný zisk | Konzervativní strany | Míra | Kryptoměnové burzy | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | HUF | Depozitní sazby | Lula | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Supreme Edition | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | Rekordní minimum | Opatření proti koronaviru | TIM | Výrobce letadel | Zvyšování daní | Silný dolar | Tržby | Eutelsat | Koruna | Následky pandemie | Finanční služby | Podnikatel Elon Musk | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Pandemie nemoci COVID-19 | 787 Dreamliner | Plynovod Baltic Pipe | Onemocnění | Americký výrobce | Dopady koronaviru | Objem | Propad | xStation | Greenpeace | Zvyšování mezd | Zelenskyj | Energetický trh | Společnost Arm | Trigger | Výkonnost | HDP Británie | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Tržby Disneyho | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Makro | Christoph Weil | Údaje | Společnost Nvidia | Útok ruských vojsk | Klesající reálné příjmy | Právo | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Společný podnik | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | iPhone 14 | Stablecoiny | Výsledky průzkumu | Rizika pro společnost a lidstvo | Daň na pohonné hmoty | Regulátor | Průzkumy | Arnault | Nomura | FIL | Průmyslová výroba | Bilion | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Britské libry | AFP | Covestro | Studie | Srovnávací základna | Velmi bohatý | Tempo růstu spotřebitelských cen | Nejziskovější | Cena plynu | Úřad INSEE | Deficit | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Graf | Polsko | Chudoba | Koronavirové mutace | Ratingová agentura | Zajištění bezpečnosti umělé inteligence | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Reakce trhu | Plyn | MT4 Supreme Edition | Strop na ruskou ropu | Investiční firmy | Růžový diamant | Centene | Ropa Brent | Kering | Americké automobilky | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Hráči na trhu | Současná situace | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Přijetí | Evropa | Marathon | HUF/EUR | OPEC | Short | Ukrajina | Zelené investice | Parlamentní volby | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | Eurodolar | Douglas Diamond | The Sun | University College London | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Earnings | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Trump | Stavebnictví | MRK | Makroekonomický vývoj | Brands | Pomoc lidem | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Reuters analytik | Čínský prezident Si Ťin-pching | UPS | Disney+ | Zdanění mimořádných zisků | Odpor | Mexiko | Rostoucí trend | Finanční krize | Euro dnes | Genesis | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Televize ITV | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Fatih Birol | Stříbro | Česká republika | USDCAD | Ekonomka | Akcie | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Index Nikkei | G10 | LNG | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Cla na dovoz hliníku | BBC | Spotřebitelské ceny v Británii | Zastropování ceny plynu | Britská měna | MetaTrader | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Výdělky | Divize | Ekonomické ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb | Evropská ekonomika | ex | Výrobce sportovních vozů | Inflace ve Švýcarsku | Rozpočtový deficit | Sociální síť Instagram | Inflace v Polsku | Royal Dutch Shell | European Energy Exchange | Zkapalněný zemní plyn | Naše ekonomika | Apple | Komise pro cenné papíry a burzy | Gándhí | Time-Frame | Trh | Snížení daní | Komise | University of Michigan | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Britská premiérka Liz Trussová | Přehled o dění na světových burzách | Těžba ropy | Výrazný růst | Ekonomické zpomalení | Aukce | Měnová autorita | Fed | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Strategie Ondřeje Hartmana | Korekce | Klesající trend | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Penále | Skupina Colt CZ Group SE | Premiér Petr Fiala | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Zákonodárce | Země EU | Finanční společnosti | Společnost XTB | Hnutí ANO | Největší ekonomika světa | Heiken Ashi | Japonská centrální banka | Downtrend | Koncern RWE | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Společnost a lidstvo | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | Snižování úrokových sazeb | Investice do akcií | Yahoo | Kanada | JDE | ANO | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | Kroger | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Michael Brown | Energetický sektor | Ministři financí | Ceny zboží | Obchodní systém | Rating | MWh | Těžba ropy v Rusku | Prezident Joe Biden | Koronavirová pandemie | Rivian | Black Knight | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Dopad na cenu | Plovoucí terminál | UNWTO | Netflix | Media for Europe | Nejistota | Daňové úlevy | Unijní země | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | CME | Pokračování rally | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | Index nákupních manažerů | CL | CMA | Měny&Sazby | Siemens Energy | Obchodní instrument | Ekonomické problémy | Důvěra | Beiersdorf | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Spojené království | Jaguar | Web3 | Ministryně práce | Agentura AP | Evropská banka | BNP | Trendové linie | Podpůrná opatření | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Invest | Britští konzervativci | Gazprom | Centrální banka | MicroStrategy | Životní náklady | Andrew Bailey | Vstupní S/R zóny | Deutsche Börse | Inflace v Británii | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Německá vláda | Arm | Diamant | Situace | LYNX | Banka Sberbank | Donald Trump | Čistý zisk | BIIB | Makroekonomické ukazatele | Francouzská společnost | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Twitter | Akcie Aston Martin | Krach | Activision | Centrum | Ekonomické vztahy | Dopady pandemie na ekonomiku | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Další růst | Koronavirové mutace delta | Premiér Mark Rutte | Vision Fund | Řetězec | Partnerství | PEPSICO | Sam Bankman-Fried | Eurozóna | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Jozo Perić | Český premiér Petr Fiala | CZK | Reuters | Unilever | Baidu | Chevron | Kompozitní index | Londýnské akciové burzy | Dluhy | Britská velvyslankyně | Libra šterlinků | Předseda | Analog Devices | Deutsche Boerse | Odvody | Dluhopisy | FOREX | Boeing | Media for Europe (MFE) | Vstup na burzu | Zvyšování úroků | Bělorusko | Invaze | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Fiskální stimul | SLR | Růst HDP | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | JPMorgan Chase | Obchodníci | Evropská unie | Kosmetická společnost | Společnost SAB | US100 | Severní Irsko | Evropské akciové indexy | Financovat | Závazek | Počet lidí bez práce | Řecko | Rostoucí náklady | Platební bilance | Nálada investorů | CME Group | Americké ministerstvo obchodu | Nadnárodní společnosti | Ambice Ruska | News | Úroky | Severomořská ropa | Dopady pandemie | Cena | Vladimir Putin | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Silný trh | ING | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Izrael | Inspirace | Rozpočet | Podpůrný balíček | Dividenda | Životní úroveň | Telekomunikační společnost | Dolar | Orbán | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Amazon | Ceny | Technologie | Energetická krize | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Šíření viru | Gazprom Export | Agentura Bloomberg | Pokles | Ceny komodit | MGM | Zahraniční investice | Microsoft Corp | Nvidia | Kiliçdaroglu | Varšava | Biogen | Etoro | Společnost Twitter | Royal Caribbean | Server BBC | Rabobank | Barclays | Zajištění bezpečnosti | FTSE | Mercedes | Ontario Teachers' Pension Plan | Americká ekonomika | NVDA | Kurz koruny | Americký trh | Americký výrobce letadel | Maďarský premiér | Obchodník | Zakladatel FXstreet.cz | IKEA | Plynárenská společnost | 737 MAX | Rada guvernérů | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Americká centrální banka (Fed) | Merck (MRK.US) | Růst mezd | Regulátoři | Spotřebitelské ceny | Evropská centrální banka | Index cen | Produktovod IKL | Německý ministr financí | Daně | Výrobce léků Pfizer | Lídři | Automobilka Renault | Turistika | Spotová cena zlata | Cena za akcii | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | Zprávy z trhů | Argentina | Česká ekonomika | Jackpot | Momentum | Pandemie nemoci | Market update | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Kurzy | Marketingová komunikace | Pšenice | Valdis Dombrovskis | Fond | Čína | Prezident Vladimir Putin | Sunday Times | Obchodní rozpětí | Zisky | Konsensus | CHN.cash | Ekonomické údaje | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Empire State Index | Státní plynárenská společnost | Intervence na devizovém trhu | ACEA | Summit G20 | Miliardy eur | Blizzard | Daňové zatížení | Růst ceny | Přehled kurzů | Ministr zahraničí | Indikátor | Cisco Systems | Francouzský statistický úřad | Ratingové agentury | Cena zlata | Forward | Jihokorejská automobilka | Zastavení výroby | HSBC | Pullback | MAAE | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | University College London (UCL) | IPO Instacart | Breakout | Navýšení kapitálu | MiCA | Růst cen | Rating vyšší | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Vyšší sazby | Cena termínového kontraktu | Guvernér japonské centrální banky | Moskva | Měnová politika | Asset management | PMI ve výrobě | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Francouzský prezident | Statistici | Financování | Zasedání RBA | Francouzský statistický úřad INSEE | Etherea | Fitch | Internetové společnosti | Historická minima | Finance | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Očekávání trhu | GMT | EMIR | Guvernér | Nvidia (NVDA.US) | Barel ruské ropy | Zpomalování inflace | Růst úroků | Anheuser-Busch inBev | Peer-to-peer | EURGBP | Solana | USDJPY | Zemědělství | Investiční poradenství | Poptávka | Americké akciové trhy | Nadhim Zahawi | Express | Lulo Rose | DISH | Mezinárodní turistika | Americké banky | Capital | Grünheide | FT | Krypto | Tyson Foods | Kancléř Olaf Scholz | Investor | Zlepšení ekonomických vyhlídek | Mali | Obchodovat | Infineon Technologies | Pivotní body | Zvýšení inflace | SolarEdge | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Sociální síť | Bernard Arnault | Konec války na Ukrajině | Odhodlání | HAS | Silicon Valley | WTI | Sony Group | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Počasí | Reporty | Shares | Medvědi | GfK | Federální úřad pro letectví | Softwarová společnost Microsoft | TradingView | Co bude | Získané peníze | Klouzavý průměr | Dreamliner | Vyšší daně | Nord Stream | Organizace S&P Global | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Nejslabší růst | Ziskovost | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Ben Broadbent | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Ocel | Jackpot loterie | Pantheon Macroeconomics | Změny klimatu | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Mervyn King | HDP | Capitalinked.com | Televize Netflix | Alphabet | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Volkswagen | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Blahobyt | Plánované obchody | Německý kancléř Olaf Scholz | Obchodování páru EUR/USD | Omikron | Nezaměstnanost v Británii | PEP | Devizový trh | TJX | Byznys | Snížení úrokových sazeb v USA | Premiér Rishi Sunak | USA | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Liz Trussová | Výrobce videoher | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Komise v přenesené pravomoci | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | Konzervativci | Convera | Spolkový statistický úřad | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Propad HDP | Týdenní pivot | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Kurz | Forexu | Market | Růst akcií | Bývalý šéf | Bali | Ekonomický útlum | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Merck | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Předkrizové úrovně | Hliník | Investiční banka Goldman Sachs | Washington Post | Investujte | Nejhorší výsledek | Měď | Burzovní debut | Index londýnské akciové burzy | Boj s koronavirem | Konglomerát | ANZ | Euro | AUD | The Times | Indexy PMI | KBC | Agentura DPA | Úsilí | SEC | Risk | Capitalinked | Lidstvo | Německý vývoz | Plynárenský gigant | Britské firmy | Sanofi | Prima | Společnost Lufthansa | Softbank | Dividendový výnos | Ruská firma | Sony | Král Karel III. | Hospodářství | Nový britský premiér | MIB | Čínský export | Míra nezaměstnanosti v Británii | Akciové portfolio | Obchodní dohody | Obchod | Zpomalení růstu | Obchodní aktivita | Růst ekonomiky | Ukrtransnafta | Activision Blizzard | Uniper | MFE | Labouristická strana | Belgická vláda | Zemní plyn (LNG) | Rozhodnutí Bank of England | Tony Danker | EU | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Británii | Take-Two Interactive | Portfolia | Fresenius Medical | Inflace v Německu | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Aktivity v eurozóně | Samsung | Recese | ZNGA | Kazuo Ueda | Haísám Ghais | ProSiebenSat.1 Media | ASML | Ropný gigant | Renault | Investiční doporučení | Bank of Canada | Erdogan | Mercedes-Benz | Baltic Pipe | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | USD/CAD | Inflace ve světě | Tvrdá zima | Největší propad | Silný americký dolar | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Měna euro | Miliardy | Spekulace | Globální finanční krize | Inflace ve Spojeném království | Realitní společnosti | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | ARM | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Index důvěry | Půjčovna kryptoměn | Společnost Allwyn | Daňové přiznání | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Advance | STAR | OSN | Soud | Fresenius SE | Blockchain | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Bankman-Fried | Sterling | China Mobile | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | AXA | Analytické společnosti | Facebook Ireland | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Americké technologické společnosti | Rostoucí ceny | Trend | Mark Rutte | Konfederace | Shrnutí obchodování | IKL | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Automobil | Nákupy plynu | Zásoby plynu | Akcie na burze | Střední podniky | Míra inflace | Windfall tax | Platforma | Předseda Evropské rady | Francouzské akcie | ReGas | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | CNN | Ruská banka | Finanční situace | Nařízení | Société Générale | Verizon Communications | SWIFT | Ceny benzínu | Oblasti umělé inteligence | Schodek | Americký Senát | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Počet zaměstnaných v Británii | Severomořská ropa Brent | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Guvernér centrální banky | MI6 | Průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Investovat do zlata | Nizozemský premiér | Tempo růstu | Podnikatel | Meziroční růst spotřebitelských cen | Úvěrový rating | Snížení daně | Aerolinky | Pohonné hmoty | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | BASF | Continental | Air Liquide | Biliony | ETF | Omezení cen plynu | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Loterie | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Europoslanci | Opatření na pomoc firmám | UnitedHealth | Centrální bankéři | Varování | Guidance | Invaze Ruska | Zisk BP | Družba | Reinvestování | Philip Dybvig | Obchodní aktivity | Cykly | Diem | Long | Rally | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Dovozce ruského plynu | Nálady na trhu | Japonský index | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Klid | Aktiva | Pokles inflace | FOMC | Filecoin | Odborník na ropný trh | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | IPO Airbnb | Investiční možnosti | Švýcarská banka UBS | Business | Staking | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Camelot LS | Indikátory | Zdanění | Základní úrok | Výbor 1922 | Růst spotřebitelských cen v Británii | GM | Plynárenské společnosti | Veřejný dluh | Technologická společnost | YouGov | Americký Federální úřad pro letectví | Řešení energetické krize | Peněžní trh | ARM Holdings | Holubičí tón | Nový týden | Výsledky voleb | Inovace | Western Union | Konsolidace | Aston Martin | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | BlockFi | Brazílie | Jihoafrická republika | Společnost BP | Sentix | Ratingová agentura Fitch | | Counterpoint Research | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | IRBT | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Majetek | Zajišťovna | Starmer | Členské země Evropské unie | Sky News | Raytheon Technologies | Řetězce | Sentiment | Short pozice | Dnešní statistiky | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Breaking | Růst úrokových sazeb | Bahamské regulační úřady | Politika | Konkurence | Banka Barclays | Čínský jüan | PLN | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Komunikace | Powerball | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Yahoo Finance | Nespokojenost | SAB Finance | Jak investovat | Deutsche Telekom | Nike | Nálada podnikatelů | Velká Británie | Rating České republiky | Držení akcií | Zprávy z krypto | PLN/EUR | Si Ťin-pching | Pomoc firmám | Společnost Amazon | Puma | Zlatá horečka | General Electric (GE) | Energiewende | Šéf Elysejského paláce | Nálada | Geopolitická rizika | Jeremy Corbyn | Investování | FAO | Letectví | Indie | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Intel | Přísná měnová politika | Světová turistická organizace | Aktuální Price Action | Lula da Silva | Koncern Volkswagen | Ekonomika | Živobytí | Investiční společnosti | Cenu plynu | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Sankce | Commerzbank | Míra inflace v Polsku | Šance | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Auta | Americké ministerstvo | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Společnost Media for Europe | iRobot | Letecká společnost | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | PGNiG | Zaměstnanci | Evropský trh | Finanční trhy | Cena indexu | Burzovní společnost | Británie | Giphy | LVMH | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Americká sociální síť | General Motors | Technický výhled | Poptávka po dolaru | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | IPO společnosti | OSVČ | ČEZ | Austrálie | AAPL | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Philips | Nákup bitcoinu | CZK/USD | Iniciativa | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Theresa Mayová | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Pension Plan | Tradingové webináře | Místní rozvoj | Společné nákupy plynu | Dřevo | AIG | Krize | Fresenius | Zvýšení úroků | Růst cen výrobců | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Taiwan Semiconductor | Ekonomické zprávy | ETH/USD | Kraft Heinz | G20 | Míra inflace v eurozóně | Šíření delty | Objednávky | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | NFT | Meziroční míra inflace v eurozóně | Algoritmy | Konzervativní strana | Dopady koronaviru na ekonomiku | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Munich | Poradci | Sazby | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Generální ředitel | České vlády | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Index MSCI | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Ovlivňování | Růst cen komodit | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Porsche | Internetová společnost | Transakce | Dnešní údaje | Měny | Nasdaq (US100) | Snížení úrokových sazeb | Dna | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Bezpečnost | Druhá vlna | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Maloobchodní prodej | Irsko | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | OneWeb | Tradeři | Obchodní příležitosti | Měna | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Trading | Hlavní měnové páry | Kotace | MSCI | Výnosy | Poradenství | Walgreens | Miliardy dolarů | Odhady HDP | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Maďarská vláda | JPMorgan | Nová vláda | SPWR | Uhlí | Daň z nadměrných zisků | Reakce investorů | RIVN.US | Eni | Nové prognózy | Bloky | Britské hospodářství | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Společnost Silvergate Capital | ABN Amro | Předčasné volby | Ministři energetiky | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Guardian | Snižování daní | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Index Nasdaq (US100) | Signál | Jerome Powell | S/R zóny | Panevropský akciový index STOXX 600 | Investiční ředitelka | Britská vláda | EPS | Přijetí eura | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Singapur | Americké akciové indexy | CHNComp | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Obiloviny | Forex trader | Výdaje | Očekávané Earnings | Smartphony | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Společnost | Apple (AAPL.US) | Ukrtatnafta | List The Wall Street Journal | Jaderná elektrárna | Aktivita v sektoru služeb | Ministr hospodářství | Obchodujte | Zvýšení volatility | Colt | Podnikatelské aktivity v eurozóně | BlackRock | Ukončení války | Kurz britské libry | BMW | Cena akcií | Výkon německé ekonomiky | Vítězství | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Polské veřejné finance | United Technologies | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Tisková konference | Eura | Neúspěch | AAPL.US | Výsledek HDP | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Investujte na Forexu | Výrobci čipů | Organizace | Obilí | Kryptoburza | CBI | Expedia | Ekonomický establishment | TGT | Premiér Boris Johnson | Růst | Therese Coffeyová | Komodity | Příjmy | Zvýšení daně | Událostí ve světové ekonomice | Odhad letošního růstu | Risk-off | VMware | Komentátor | WU | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Měnový výbor | CNY | Zprávy z krypto průmyslu | Výběr daní | Snížení inflace | BIDU | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Japonský index Nikkei | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | Rychlý růst cen | Infineon | Lockdown | Wirecard | Hlavní americké indexy | Společnost Uniper | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Prohlášení | Šíření koronaviru | Aston Martin Lagonda | Mzda | CAD | Šíření koronavirové mutace | Vlády | Tesla | Makléřská společnost | Ministr financí Jeremy Hunt | Slabé údaje o ekonomice | Turci | Záporožská jaderná elektrárna | Megan Hornemanová | Moje strategie | Resolution Foundation | Monarchie | Index průmyslové výroby | Průlom | Organizace S&P | Pokles reálných mezd | Stabilita | Hluboká rizika | Internetová televize | Program nákupů dluhopisů | Hospodářský růst v EU | Prudká inflace | Britská média | Nárůst volatility | Vlastnictví | Index spotřebitelských cen | Pokrok ve vývoji | Společnost Gazprom | Trader | Na volné noze | Šéf labouristů | Rezistence | Ministr financí | Zdanění nadnárodních společností | Umění | Makro stratég | Kemal Kiliçdaroglu | Odhady analytiků | Společnost SAB Finance | MiFID II | Ed Miliband | Rivian (RIVN.US) | Hlavní ekonom | Daimler | Čínské akcie dnes | Švédské společnosti | Vivendi | Odvětví | Britská premiérka | Sektor polovodičů | Šéf britské centrální banky | Pracovní místa | Podniky v odvětvích turistického ruchu | Japonská Softbank | Vakcinace | Britský statistický úřad | Americký podnikatel | Přebytek běžného účtu | Velkoobchodní ceny plynu | Krok za krokem | Protiruské sankce | Henkel | Penny | The Sunday Times | Akcie britské společnosti | Analytička | Nasdaq Composite | Ruská federace | Investice do zdravotnictví | Analýza | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Snížení úroků | Michael Gove | Munich Re | Inflační trend | Německá bankovní společnost | Linde | Indexy aktivity | Agentura Moody's | Spotřebitelské ceny v únoru | Velké firmy | Americké centrální banky | Jane Foleyová | HYCM | Bloomberg | Ruské společnosti | Podpora | Společnost Genesis | Ukončení války na Ukrajině | Zvyšování úroků v USA | UBS | Pokles HDP | Světlo na konci tunelu | Bydlení | List The Times | Tým FXstreet.cz | Vyšší mzdy | Summit zemí G20 | Hlavní měny | Příjmy z reklamy | Vysoké ceny energií | Finanční výkazy | Americká makléřská společnost | EEX | Karel III. | Vinci | Zpřísňováním měnové politiky | MRK.US | New Deal | Biden | Hospodaření | Konec roku | Kanadská ekonomika | Americká společnost | Andrej Babiš | Nemovitosti | Boris Johnson | Snížení sazeb | EK | Výrobce letadel Boeing | Hospodářské škody | Akciový index | Zaměření investorů | Šéfka britské diplomacie | Přehled | Cena plynu pro evropský trh | Index CPI | Oživení světové ekonomiky | Britský trh práce | Maloobchodní tržby | Opatření proti šíření koronaviru | Obchodní výhled | Zákaz dovozu | Vonovia | Sektor služeb | Poradce premiéra | Divize Mobileye | Prezident Biden | Nárůst sazeb | Raketový růst | Geopolitické faktory | PFR | XTB | Caxton | Meta Platforms | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Německý kancléř | Německo | Haruhiko Kuroda | MT4 | Estee Lauder | Profesionální obchodník | Levnější půjčky | Jens Stoltenberg | Kontrakt | Zpravodajské služby | Ericsson | Vice | Richmond | Walmart | Výzkumný ústav | Visa | Silvergate Capital | Indonésie | Zadlužení | Nové daně | Chorvatsko | Období volatility | Domácnosti | Analytik | ONS | Disney | Giles Coghlan | Další pokles | Indický premiér | Prognózy inflace | Rizika pro společnost | Provozní zisk | Charles Michel | Ruská centrální banka | Světová turistická organizace (UNWTO) | Soudní spor | Vysoká inflace | ITV | List The Guardian | Pozice | Land Rover | Veřejný sektor | Statistika | Termínové kontrakty | Britské společnosti | Ekonomika padá | The Guardian | Šéf NATO | Makléřská společnost Genesis | Riziko | Závislost | Železná ruda | EUR/GBP | Index HSCEI | Německá energetická společnost | Penny Mourdantová | Zdanění firem | Ministr spravedlnosti | IPO Arm | Investing | Koncern | Banky v EU | Pozornost trhu | Výrobce sportovního oblečení | Kent | Evropské indexy | NATO Jens Stoltenberg | Makroekonomický kalendář | Investiční rozhodnutí | Skupina Colt CZ Group | Zdravotní sestry | New York Times | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Rozšíření EU | MIFID | Dovoz ruské ropy | Podnikatelé | Důvěra v německou ekonomiku | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Nízké daně | Akcie švédské společnosti | Globální energetická krize | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Sundar Pichai | Pokles libry | Ruský ministr | Oživení hospodářství | Pokles dolarového indexu | Společnost Microsoft | Banky | Decentralizovaný systém | Britská obchodní komora | Peking | Merck KGaA | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Železnice | Skupina Colt CZ | Banka | Doporučení | Geopolitika | Počet zaměstnaných | Astrazeneca | Hyundai Motor | Půl milionu | Velké investice | Společnost Sony | Měnový pár | Premiérka Liz Trussová | Stoupající trend | Příjmy domácností | Šíření nového koronaviru | Ocenění | Stimulační politika | Camelot | Společnost Meta | Opatření | Štěpení | Premiér Sunak | Návrat do práce | Výhled centrální banky | Novinky | Objemy peněz | SEDG | Úrokové sazby | HSBC Asset Management | EBRD | Deutsche Post | IFS | Imperial College | Přehled o dění | Vývoj ceny | Analog Devices | Daň z příjmu | Obchodní nastavení | Ekonomický růst | Nasdaq | Země G7 | Geopolitická situace | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Britské domácnosti | Filecoin (FIL) | Britský premiér Sunak | Výroční konference | Britské podniky | Vyšší inflace | Ceny zemního plynu v Evropě | Práce | Elektrická energie | Currency | Herbert Diess | SNP | Supervelmoci | Evropské země | Čínské vlády | Starmerova strana | Lídři zemí | Čínský HDP | Skandály | Investment | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Index frankfurtské akciové burzy | 100 procent HDP | Globální obchod | Spojené státy | Zpravodajská společnost | Zpomalení hospodářského růstu | Estée Lauder | Daně z příjmů právnických osob | Kryptoměny | KKCG | Podnik | Pawel Borys | Výrazné zvýšení daní | Brazilský prezident | Zasedání Rady guvernérů | Prodej aut | KO | Miliardář | Jefferies | Situace na trhu | Úspěch | Ekonomové | Hospodářský vývoj v Německu | G7 | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Větší pokles | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | Americká půjčovna kryptoměn | EURCAD | ARD | Volební výsledek | Tranzit ruské ropy | Americká vláda | Ondřej Hartman | Cena elektřiny v Německu | WhatsApp | USD/JPY | Zákaz dovozu ruské ropy | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Britská ministryně | ČR | Podniky | Rezignace | Motor Sič | Vyšetřování | AUD/USD | George Canning | MMM | Ekonomické aktivity | Ceny energie | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Downing Street | Bilance | Politici | Francouzský ministr financí | Enel | UCL | ING Groep NV | Zlato | Mzdy | Naréndra Módí | Bankrot | Obchodní komora | Britská společnost | NZD | Automobilka Hyundai | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Markit | American Express | Britská měnová autorita | Lídr labouristické opozice | SPX | Olaf Scholz | Průmyslový index Dow Jones | Banka UBS | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ripple token
Ripple vs. SEC
Ripple (XRP)
Ripple (XRP/USD)
Ripple (XRPUSD)
RISE
Rise Capital
Rise Capital s.r.o.
Rise Standard
RiseWorks

Následující klíčová slova

RISINGCRYPTO.LTD
Rising Falcon
Rising Falcon Holding
Rising Falcon Holding Limited
Rising Falcon Number 1
Rising Falcon Number 1 Holding
Rising Falcon Number 1 Holding Limited
Rising S Bunkers
Rising Stars
Rising Three
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít