Sobota 20. srpen 2022 04:37
reklama
InstaMarkets
reklama
Instaforex webinar zari 2022
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Singapur

img

Cardano velryby vysvětlují svůj přístup oceňování Cardana

11.08.2022 Populární influencer Cardano (ADA) nedávno vysvětlil svůj přístup k oceňování platformy inteligentních smluv a poukázal na to, že vidí rozpor mezi „těmi, kteří skutečně věří, že Cardano je zásadně nadhodnocený“ a jím samotným.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami

22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj, protiváhy Číně

23.05.2022 Americký prezident Joe Biden dnes oficiálně oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj (IPEF), která má vytvořit půdu pro hlubší angažovat Spojených států v rychle rostoucím regionu, kde posiluje svůj vliv Čína. IPEF má zatím 13 členů a má řešit nové úkoly, od stanovení standardů pro digitální ekonomiku, zajištění bezpečných dodavatelských řetězců až po zajištění významných investic pro přechod na čistou energii, uvedla agentura Kjódó.
img

Kryptoinvestoři v Singapuru čekají na lepší obchodní podmínky

03.05.2022 Kryptoměny společně s dalšími digitálními aktivy jsou neobvyklá tím, že nejdříve zaujmou retailovou populaci, která dala konceptu smysl, a teprve poté se snaží do tohoto zaokrouhlování zapojit investiční instituce, fondy a banky. To je velká změna proti historickému vývoji, kdy trendy vytvářeli právě „velcí hráči“. Jedním z největších finančních přístavů světa je Singapur, kde je soustředěna většina asijského investičního světa.
img

Německo srazilo Singapur z čela zemí přátelských ke kryptoměnám

19.04.2022 Německo srazilo Singapur z první příčky přátelských zemí ke kryptoměnám. Vyplývá to z průvodce hodnocením krypto-friendly zemí společnosti Coincub.
img

Stane se Malajsie hlavním centrem kryptoměn?

18.03.2022 Trend přijímání kryptoměn jako rovnocenného partnera tradičním měnám se již dostal i do Asie. Následujíce vzor El Salvadoru, který jako první stát učinil z bitcoinu oficiální platidlo, se roztrhl pytel se státy a městy, které se touto skutečností nechaly inspirovat a začaly využívat kryptoměny jako zákonná platidla. Dalším státem, který může následovat vzor El Salvadoru, může být Malajsie.
img

Singapur zaznamenal v roce 2021 13skokový nárůst kryptografických investic: KPMG

08.02.2022 KPMG předpovídá, že singapurské kryptoinvestice zůstanou i v letošním roce silné s rostoucí regulační kontrolou. Podle zprávy společnosti KPMG Pulse of Fintech zaznamenal Singapur v loňském roce desetinásobný nárůst investic souvisejících s kryptografií v hodnotě 1,48 miliardy dolarů, oproti 110 milionům dolarů v roce 2020.
img

9 finančných faktov o Apple, ktoré zrejme nepoznáte

24.01.2022 Spoločnosť Apple asi netreba väčšine ľudí predstavovať. Či už Apple máte radi alebo nie, nepochybne ide o jednu z najúspešnejších spoločností posledných rokov. Apple pozná väčšina z nás asi primárne ako výrobcu telefónov iPhone a máme firmu spojenú so Steveom Jobsom. Na spoločnosť sa však dnes nebudeme pozerať z historického hľadiska zo strany výrobkov, ale z investičného hľadiska, možno trochu netradičnou formou. Finančne ukazovatele a základnú analýzu si vie urobiť každý sám, v tomto článku sa teda pozrieme na Apple skôr z pohľadu budúcnosti a trendov, ktoré mu dopomohli stať sa takým kolosom, akým je dnes. Poďme teda na to.
img

Slabý rizikový sentiment tlačil ethereum do blízkosti úrovně 3 000 USD

20.01.2022 Ethereum ve středu téměř otestovalo úroveň 3 000 USD, protože slabý rizikový sentiment vyvíjel tlak na některá z nejvýkonnějších aktiv loňského roku. Propadlo se o 3,7 % na 3 048 USD a pokračovalo tak ve čtyřdenním prudkém poklesu. Hodnoty 3 000 USD dosáhlo naposledy 10. ledna. Za poslední rok je o 400 % výš, ale letos v lednu je přibližně o 15 % níž.
img

Jack Dorsey rozšiřuje kapacitu těžby bitcoinů, Pákistán zakazuje kryptoměny

19.01.2022 Bitcoin, následovaný celým kryptoměnovým trhem, uzavřel předchozí obchodní den poklesem celkové kapitalizace odvětví o 2,5 %. Hranice 2 bil. USD je však stále zónou supportu. Zpravodajské pozadí bylo během poklesu digitálních aktiv nejasné. Přesto nemělo na trh výrazný dopad.
img

Barclays Bank očekává, že zlato v příštích 12 měsících poroste o 20 %

07.12.2021 Trh se zlatem je stále v obtížích, protože investoři reagují na jestřábí rétoriku předsedy Fedu Jeroma Powella.
img

Barclays Bank očekává, že zlato v příštích 12 měsících poroste o 20 %.

07.12.2021 Ještě před třemi týdny se investoři snažili držet zlato ve svém portfoliu a snažili se chránit před rostoucími inflačními tlaky. Nyní se ale zdá, že Fed bere tuto hrozbu vážněji, což zase zvyšuje očekávání zpřísnění měnové politiky v blízké budoucnosti. Mnozí v prosinci očekávají oznámení mnohem rychlejšího omezení nákupů dluhopisů.
C:\fakepath\top-02122021-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.12.2021 1) Provozovatel internetové sociální sítě Facebook, která je součástí americké společnosti Meta Platforms, ve středu požádal soud, aby zamítl antimonopolní žalobu, kterou na něj podala americká Federální obchodní komise (FTC). Tato žaloba mimo jiné vyzývá soud, aby firmě nařídil prodej dvou velkých divizí. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Singapur povolil dva bitcoinové investiční fondy

29.11.2021 Společnost Fintonia Group, která je správcem investičních fondů v Singapuru a státním regulátorem Monetary Autority of Singapore (MAS), včera spustila dva bitcoinové fondy, které umožňují místním institucím lehkou expozici vůči Bitcoinu. Fintonia Bitcoin Physical Fund a Fintonia Secured Yield Fund umožňují profesionálním investorům snadné a bezpečné vystavení vůči Bitcoinu.
img

Graf dňa - OIL.WTI (26.11.2021)

26.11.2021 Globálne finančné trhy sú otrasené obavami z nového variantu koronavírusu z Južnej Afriky. O variante sa hovorí, že je viac prenosný ako iné varianty, ako napríklad Delta, a že je odolnejší voči protilátkam. Navyše, hoci bol prvýkrát hlásený nedávno, v Južnej Afrike je už rozšírený. Niektoré ázijské krajiny, ako napríklad Singapur, sa už rozhodli zakázať príchody z Južnej Afriky. Ak je nový variant taký nebezpečný, ako sa predpokladalo, zdá sa, že je len otázkou času, kým sa ostatné krajiny rozhodnú zaviesť obmedzenia. Ako bolo vidieť počas predchádzajúcich vĺn pandémie, cezhraničné cestovanie má tendenciu byť prvým cieľom nových obmedzení.
img

Na trhy prichádza nový Covid variant ❗

26.11.2021 Rizikové aktíva dnes klesajú, keďže investori sa obávajú nového variantu koronavírusu v Južnej Afrike. Nový variant je údajne prenosnejší a odolnejší voči protilátkam.
img

Ekonomický kalendár: Trhy reagujú na nový variant vírusu

26.11.2021 Ázijské akcie sa dnes prepadli, keďže nový juhoafrický variant koronavírusu vystrašil investorov a prinútil ich znížiť investície do rizikových aktív. Niektoré indexy, ako napríklad japonský Nikkei, sa prepadli až o 2,5 %. Európske akciové trhy tiež zaznamenali prudký pokles. Brent a WTI vymazali všetky zisky od oznámenia SPR začiatkom tohto týždňa. Na devízovom fronte dominujú bezpečné útočiská ako CHF a JPY.
img

Ranné zhrnutie (26.11.2021)

26.11.2021 Rizikové nálady sa počas ázijskej seansy zhoršili, keď sa trhy začali obávať nového variantu koronavírusu z Južnej Afriky. Nu variant je údajne prenosnejší a odolnejší voči neutralizujúcim protilátkam.
C:\fakepath\top5-02112021-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.11.2021 1) Kryptoměny dnes rostou. Bitcoin a Ethereum se obchodují s více než 3% ziskem. Dobrý výkon digitálních aktiv můžeme částečně přičíst dění v Asii. Hlavní politická strana v Jižní Koreji se prý snaží o oddálení zavedení daň z kryptoměnových kapitálových výnosů. A Singapur se plánuje stát novým kryptoměnovým centrem. Kryptoměnám také pomáhá lepší výhled velkých amerických bank v čele s Goldman Sachs, který očekává cenu Etherea na $8 000 do konce roku.
img

🚀 Ethereum dosáhlo na nová maxima

02.11.2021 Kryptoměny dnes rostou. Bitcoin a Ethereum se obchodují s více než 3% ziskem. Dobrý výkon digitálních aktiv můžeme částečně přičíst dění v Asii. Hlavní politická strana v Jižní Koreji se prý snaží o oddálení zavedení daň z kryptoměnových kapitálových výnosů. A Singapur se plánuje stát novým kryptoměnovým centrem. Kryptoměnám také pomáhá lepší výhled velkých amerických bank v čele s Goldman Sachs, který očekává cenu Etherea na $8 000 do konce roku.
img

PPF prodává 30procentní podíl v CETIN Group investičnímu fondu GIC

18.10.2021 Skupina PPF prodává 30procentní podíl v provozovateli sítí CETIN Group investičnímu fondu GIC s centrálou v Singapuru. PPF si ve skupině CETIN zachová majoritu 70 procent. PPF to uvedla na webu. Vypořádání transakce podléhá schválení příslušných regulačních úřadů. Účastníci transakce se dohodli, že nezveřejní podrobnosti o její finanční stránce. Nový menšinový vlastník získá odpovídající zastoupení v představenstvu CETIN Group.
C:\fakepath\top-02092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2021 1) Asijské akcie se dnes obchodovaly smíšeně. Čína zpřísňuje dohled nad osobní přepravou. Čínské regulační orgány si po technologických firmách pozvaly "na kobereček" také zástupce firem z oboru osobní přepravy včetně Didi, T3 nebo Meituan, aby jim vytkly například přijímání nekvalifikovaných řidičů či neschválených vozidel. Zároveň Peking pravděpodobně prodlouží současně platná omezení mezinárodní letecké přepravy až do poloviny roku 2022.
C:\fakepath\digitalni meny.gif

Banka pro vyrovnání plateb otestuje používání digitálních měn centrálních bank

02.09.2021 Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) otestuje používání digitálních měn centrálních bank. Experimentu se účastní Austrálie, Malajsie, Singapur a Jihoafrická republika a jeho výsledkem by mohla být efektivnější globální platební platforma, uvedla ve svém sdělení BIS.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Ekonomika Singapuru vzrostla ve druhém čtvrtletí nejrychleji za deset let

14.07.2021 Singapurská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 14,3 procenta, nejrychleji za více než deset let. Oživuje tak z rekordního propadu způsobeného pandemií nemoci covid-19 ve stejném období loňského roku. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím však ekonomika klesla o dvě procenta po růstu o 3,1 procenta v prvních třech měsících roku kvůli opětovnému růstu počtu nakažených. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu.
img

Rychlé shrnutí

02.07.2021 Americké indexy zakončily seanci výše. Index S&P 500 rostl o 0.52 %, Dow Jones přidal 0.38 % a Nasdaq 0.13 %.
C:\fakepath\top-19052021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.05.2021 1) Japonské investory dnes povzbudila data z tamní průmyslové výroby, která se v březnu vrátila k meziročnímu i meziměsíčnímu růstu. Mezi tituly zaujal propad aerolinek Singapur Airlines o více než tři procenta před oznámením hospodářských výsledků za uplynulý rok. Burzy v Hongkongu a Jižní Koreji byly zavřené kvůli tamním svátkům.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Cena ropy klesá, přispívá k tomu vývoj pandemie v Asii

18.05.2021 Cena ropy dnes překonala 70 dolarů za barel vlivem otevírání ekonomik v Evropě a ve Spojených státech. Zisky si ale neudržela a oslabuje. Přispívá k tomu mimo jiné nárůst nově nakažených koronavirem v Asii a možné obnovení jaderné dohody s Íránem.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Ropa posiluje, přispívá k tomu mimo jiné otevírání evropských ekonomik

17.05.2021 Ropa posiluje. V náladě trhu otevírání evropských ekonomik a stoupající poptávka ve Spojených státech převážily nad nárůstem nakažených koronavirem v Asii a slabšími statistikami čínského hospodářství.
img

Ranné zhrnutie (14.05.2021)

14.05.2021 Americkým indexom sa podarilo vymazať sériu strát a dokončiť včerajšie obchodovanie vyššie. Index S&P 500 získal 1,22%, Dow Jones vyskočil o 1,29%, Nasdaq pridal 0,72% a Russell 2000 vzrástol o 1,68%
C:\fakepath\manipulace.png

Washington: Švýcarsko a Vietnam s měnou nemanipulují, budou ale pod dohledem

16.04.2021 Americké ministerstvo financí vyřadilo Švýcarsko a Vietnam ze seznamu zemí, které považuje za měnové manipulátory. Zrušilo tak rozhodnutí, které teprve v prosinci přijala administrativa tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Obě země, a rovněž Tchaj-wan, ale budou pod dohledem, protože nesplňují část kritérií. Ministerstvo to dnes uvedlo ve zprávě o makroekonomické a devizové politice hlavních obchodních partnerů, kterou vydává dvakrát do roka a kterou předkládá Kongresu. Švýcarská centrální banka v reakci uvedla, že s kurzem své měny nemanipuluje.
C:\fakepath\s-22022021-lv.gif

Singapur připravuje karanténní bublinu pro podnikatelská setkání

22.02.2021 Singapur testuje karanténní hotelovou bublinu, kde by se mohli podnikatelé přilétající do země v bezpečném prostředí setkat se svými místními protějšky a vyměnit si dokumenty bez rizika šíření koronaviru. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Singapurská ekonomika loni kvůli pandemii rekordně klesla

04.01.2021 Singapurská ekonomika v loňském roce klesla o rekordních 5,8 procenta. Mohla za to pandemie nemoci covid-19. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnilo singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu.
C:\fakepath\OBR2.JPG

Forex: Odomknutie príležitostí pre investorov

22.12.2020 V roku 2019 bol ohodnotený globálnehy devízovéhý trh (forex) hodnotou 2,4 trilióna dolárov. To sa v skutočnosti rovná viac ako 50-násobku ekonomickej produkcie Číny, Japonska, Nemecka, Indie a USA. V tomto priestore zvyčajne dominujú inštitucionálni investori, ako sú investičné banky, penzijné fondy a veľké korporácie, existujú však aj cesty pre vstup jednotlivcov na trh.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

USA označily Švýcarsko a Vietnam za měnové manipulátory

16.12.2020 Amerického ministerstvo financí označilo Švýcarsko a Vietnam za země, které manipulují svou měnou. Naposledy Spojené státy označily za měnového manipulátora loni v srpnu Čínu. Washington také přidal tři nová jména na seznam zemí, kterým je potřeba věnovat zvláštní pozornost kvůli jejich měnovým praktikám. Vyplývá to z dnešního prohlášení ministerstva.
C:\fakepath\APEC.jpg

Lídři zemí APEC jednají o spolupráci, připojil se i Trump

20.11.2020 Summit zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) dnes jedná o podobě spolupráce po skončení koronavirové krize. Setkání, které se kvůli nákaze koná jen virtuálně, se účastní také prezidenti Číny a Spojených států Si Ťin-pching a Donald Trump. Je to první Trumpovo vystoupení před mezinárodní komunitou od začátku listopadu, kdy neuspěl v prezidentských volbách. Uvedla to agentura Kjódó.
img

Ranní okénko - Americký průmysl stále zaostává za maloobchodem, odchylka by se však měla snižovat

16.11.2020 Ekonomických dat z tuzemska a eurozóny bude v příštích dnech poskrovnu. Jedinou událostí na českém kalendáři je dnešní zveřejnění indexu cen průmyslových výrobců za říjen. Pozornost pak bude upoutána na domácí epidemický vývoj a geopolitiku. V eurozóně bude trh sledovat pokračování jednání o brexitu, která minulý týden nebyla uzavřena s nikterak velkým pokrokem. V Asii včera byla podepsána dohoda o volném obchodu mezi 15 zeměmi. Z USA kromě ekonomických dat očekáváme „více“ oficiální výsledek prezidentských voleb.
C:\fakepath\XTB_DEGIRO.PNG

XTB vs. DEGIRO: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování

05.11.2020 XTB s radostí zavedlo od října 2020 obchodování s fyzickými akciemi a ETF bez komise. Jediným limitem je částka 100 000 EUR kumulativního objemu měsíčně. Aby si mohli všichni zájemci představit, jak bezkomisní obchodování akcií u XTB probíhá, podívejme se na konkrétní příklad nákupu akcií u XTB a u konkurence, konkrétně u DEGIRO.
img

Kryptomeny: Bitcoin atakuje nové ročné maximá

23.10.2020 Tento týždeň bol pre trh s kryptomenami výrazne pozitívny, najmä vďaka hlavným kryptomenám, ako sú Bitcoin, Ripple a Ethereum. Vzrástlo tiež niekoľko altcoinov, vrátane Stellaru a Litecoinu. Masívny pohyb smerom nahor bol spôsobený správami, že PayPal vstúpil na trh s kryptomenami, čo sa prejavilo výrazným zvýšením celkovej trhovej kapitalizácie. Dominancia bitcoinu na trhu sa zvýšila na 60,8%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu sa znížila na 395 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodov je registrovaný na 105 miliárd dolárov.
C:\fakepath\fuze.jpg

Británie podepsala obchodní dohodu s Japonskem

23.10.2020 Británie a Japonsko formálně podepsaly dohodu o volném obchodu. Pro Británii je to první velká obchodní dohoda, kterou se jí podařilo uzavřít po jejím lednovém odchodu z Evropské unie. S tou naopak jednání o budoucím obchodování váznou, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Velké čínské technologické firmy posilují přítomnost v Singapuru

16.09.2020 Některé velké čínské technologické společnosti kvůli napětí mezi Spojenými státy a Čínou rozšiřují své aktivity v Singapuru. Týká se to například internetového obchodu Alibaba i dalšího internetového giganta Tencent. Společnost Byte Dance, která vlastní platformu TikTok, tam investuje miliardy dolarů, píše server BBC. Singapur se považuje za neutrální území a má dobré vztahy jak se Spojenými státy, tak s Čínou. Vztahy těchto velmocí se zhoršují, poslední dobou to pociťují hlavně technologické firmy.
img

Ranné zhrnutie

11.08.2020 Americké indexy včera zaznamenali nárast. S&P 500 vzrástol o 0,27%, zatiaľ čo Dow Jones pridal 1,30%. Na druhej strane, Nasdaq klesol o 0,39%.
C:\fakepath\sing-14072020-lv.gif

HDP Singapuru kvůli koronaviru klesl o rekordních 41 procent

14.07.2020 Singapurská ekonomika se kvůli pandemii nemoci covid-19 ve druhém čtvrtletí propadla do recese a hrubý domácí produkt ve srovnání s předchozím čtvrtletím klesl o rekordních 41,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo obchodu a průmyslu.
img

Rychlé shrnutí

25.06.2020 Americké indexy včera klesaly v reakci na nervozitu týkající se šíření koronaviru v USA. S&P 500 zakončil seanci níže o 2,59 %, Dow Jones ztratil 2.72 % a Nasdaq klesl o 2.19 %.
img

Ranný komentár: Zmiešaná nálada na trhoch pokračuje

20.05.2020 Celkový počet potvrdených prípadov koronavírusu sa dnes pravdepodobne zvýši na 5 miliónov, keďže viac ako sto krajín naďalej každý deň oznamuje nové prípady. Brazília, juhoamerický hotspot, pravdepodobne v mnohých prípadoch predbehne Španielsko.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Denné zhrnutie: Možné stimuly opäť podporujú náladu na trhoch

20.04.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú v červených číslach, zatiaľ čo výnosy na dlhopisoch v USA zaznamenali pokles. Ceny ropy taktiež zaznamenali pokles, pričom cena zlata zaznamenala nárast. Na forexovom trhu sa najviac darilo novozélandskému doláru, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal kanadský dolár vďaka poklesu cien ropy.
img

Koronavírus: market update

20.04.2020 Počet potvrdených prípadov koronavírusu na celom svete prekročil 2,4 milióna, z toho viac ako 165 700 ľudí zomrelo a vyše 632 900 sa uzdravilo.
img

Lék na krizi: Hotovost

23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína ohlásila nejnižší počet nově nakažených koronavirem od ledna

18.02.2020 Čína dnes oznámila nejnižší nárůst nakažených novým typem koronaviru od konce ledna a nejmenší počet úmrtí za poslední týden. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je však brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo na celém světě již 1875 lidí a nakažených je přes 73.000. Epidemie začíná stále více dopadat na některé asijské ekonomiky i nadnárodní firmy.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Bloomberg: Nejinovativnější ekonomikou světa je nově Německo

20.01.2020 Nejvíce inovativní ekonomikou světa je nově Německo. Podle letošního žebříčku inovativnosti sestavovaného každoročně agenturou Bloomberg tak přerušilo šest let trvající nadvládu Jižní Koreje. Česká republika si podle osmého vydání této statistiky oproti loňsku polepšila o jednu pozici: je na 24. místě a je tak nejinovativnější v rámci takzvané visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Průzkum hodnotí například výdaje na vědu a výzkum, počet přihlášených patentů nebo hustotu zastoupení technologických firem,
img

Amazon na špici nejvíce obchodovaných akcií roku 2019

17.01.2020 Pro investory i obchodníky byly výnosy z globálně obchodovaných akcií v posledním roce mnohem vyšší, než je mohlo napadnout i v těch nejdivočejších představách. Vždyť index S&P 500 vzrostl o 29 % a výsledky byly nejlepší od roku 2013. Při zpětném pohledu na toto, pro investory velmi výnosné období, teď může Saxo Bank označit pět firem, jejichž akcie byly mezi klienty v roce 2019, kdy akciové trhy dosáhly dosud nepoznaných výšin, nejpopulárnější.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína již podle USA nemanipuluje s měnou

14.01.2020 Spojené státy již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Americké ministerstvo financí v noci na dnešek zrušilo rozhodnutí z loňského srpna, ve kterém označilo Čínu za měnového manipulátora. Zpráva přichází krátce před podpisem předběžné obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by měla zmírnit 18 měsíců trvající obchodní válku, upozornila agentura Reuters.
img

Japonsko a Singapur vykazují lepší HDP za 1. čtvrtletí, ale rizikový apetit je stále nevýrazný

17.05.2012 Středem pozornosti trhů byl dnes ráno růst v Asii, když Japonsko i Singapur oznámily lepší výsledky, než naznačovaly prognózy. Jejich vliv na celý region však utlumil chmurný krátkodobý výhled a pokračující tlaky v souvislosti se situací v Řecku. Více informací zejména o výhledu pro Japonsko v nadcházejících čtvrtletích se dozvíte v mém nejnovějším videu: Zaostřeno na Asii: Ponurý výhled pro Japonsko - obnova po zemětřesení je u konce.
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | HDP | Turecká lira | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Měnové trhy | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Analýza | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Broker | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Custody | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Emise | FOMC | FX | Fed | Futures | G10 | Index cen průmyslových výrobců | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Likvidita | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Margin | Marže | Měna | Měnové páry | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Open | Open interest | P/E | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Volume | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Asijské akcie | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | EU | Vývoj ceny | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Těžba ropy | Zkušenosti | Výsledky | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Contracts for difference | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | Daňový ráj | Index cen | Eurostat | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | BTC | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Penzijní fondy | Obchodníci | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Akciové burzy | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | České koruny | Degiro | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | ETF fondy | Eura | Evropské burzy | Finanční prostředky | Fitch rating | Fondy | Forexu | FX Trader | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | J&T | Komoditní | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Market | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Paládium | PayPal | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Rakousko | Rating států | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Signály | Směnné kurzy | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Těžba ropy v USA | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Elon Musk | Indie | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tim Cook | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Retail | Velcí hráči | Poradenská společnost | Burze | Commodities | Hedžové fondy | Danske Bank | KPMG | RBS | Microsoft | Oxford Economics | Home Credit | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | BBC | Sója | Oslabení eura | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Fundamentální pohled | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Finanční systém | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Hargreaves Lansdown | Finanční centrum | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Moneta Money Bank | Rosněfť | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Rozdávání peněz | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Na volné noze | Měnová autorita | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Alibaba | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Německý DAX | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Historická maxima | Erste | Saúdská Arábie | Zajištění | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Dobré výsledky | Analytik J&T Banky | Průzkum | Krize | Velké zisky | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Ekonomické údaje | Institucionální investoři | Kapitálové strategie | Volatilita trhů | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Belgie | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomické průzkumy | Devizy | Skupina PPF | Obchodování ropy | Euler Hermes | René Remšík | Investiční firmy | Obchodování s kryptoměnami | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Obchodování kryptoměn | Jerome Powell | Monero | XRP | NEO | Capitalinked | Binance | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | Altcoiny | Vzácné kovy | Saxo | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Wood Mackenzie | OPEC+ | Capitalinked.com | Podniky | Turecké liry | Nákup zlata | Ekonomické krize | Americké akciové burzy | Odvětví polovodičů | Obchodování akcií | HKD | I-Trader | Trh s ropou | Trh s kryptoměnami | Růst amerického dolaru | Christopher Dembik | Prezident Trump | Evropská komise | Společnost Apple | Prezident USA | Majetek | WEF | DBS | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Statistický úřad | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Gazprom | Capital Partners | Ripple Labs | Pokles cen | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Investiční kapitál | Pohonné hmoty | Upisování | US500 | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Overbalance | Poptávka po ropě | F1 | Nejlepší výsledky | Obchodní dohoda | APEC | Equinor | Nízké daně | Vysoká likvidita | TikTok | Huawei | Střadatelé | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Milan Vaníček | Analytik J&T | Jednání o brexitu | Peter Garnry | Hongkong | Algo | Objem | Obchod | XTZ | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Americká lehká ropa WTI | SCMP | Statistický úřad Eurostat | Firma | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Tezos | Americký průmysl | Tesla Elon Musk | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Studie | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Nejbohatší | Miliardy | Průzkumy | Hong Kong | Administrativa prezidenta | Fáze obchodní dohody | Americká data | 5G | Oblast supportu | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | PLN | Na burze | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Firma Apple | USDIDX | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Sociální sítě | Problémy | Firmy v Číně | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | FTC | Míra | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Předseda | Trumpova administrativa | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | xStation5 | Roku Inc | Stratég | Miliardy korun | Peter Navarro | Peking | Investiční ředitel | Singapurská ekonomika | Singapurský premiér | Lee Hsien Loong | Ministerstvo obchodu a průmyslu | US100 | Wirecard | Řecké banky | Obchodní podmínky | Růst poptávky | Američané | Netflix | Inovace | Washington | O2 | O2 Czech Republic | Ministr zahraničí | Hodnota společnosti | Poradenství | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Obchodní sankce | Konkurenční devalvace | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Velké firmy | Nejobchodovanější akcie | Akcie v Saxo Bank | Facebook Inc. | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Hotovostní prostředky | Prognózy ČNB | Údaje o HDP | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Dominancia | Kapitalizácia | Google | Obchodní vztahy | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Provozní zisk | SARS | Pandemie | Čínské burzy | Burzy v Hongkongu | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Daň z příjmu | Aktivity v Číně | SEC | TNOTE | Obchodovanie | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Záznam z jednání ČNB | COVID-19 | Empire State Index | OIL.WTI | Bez rizika | Krize v eurozóně | Střední podniky | Výroba v Číně | Stabilita | Jižní Korea | Vývoj | Šok | VOLX | Rishi Sunak | Prudký pokles | Stav nouze | Tencent | Průmyslová výroba v Číně | Další vývoj | Stimuly | Pokles HDP | Cenový vývoj | Vysoce likvidní | Prostor k růstu | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Historie | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Zásobníky | Kongres | Páka | Lék na krizi | Hotovost | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Market update | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Extrémní volatilita | Spoření | Úvěrové linky | Další růst | Růst | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Platební neschopnosti | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Vláda USA | Afrika | Údaje | Mexiko | Ruské podniky | Cestovní omezení | Nadprodukce | Pákistán | Emitenti | Index US500 | Otevírání ekonomik | Statistiky | Malé podniky | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Producenti ropy | Nizozemsko | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Lucembursko | Cestování | Bitcoin dnes | Maloobchod | Tweet | Soud | HashRate | Vývoz | Obchodní přebytek | Regulační orgány | Bezpečnost | Členské země | RBI | T-Mobile | Auta | Indexy v Asii | Spekulovat | Umělé inteligence | Argentina | Jacobs | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Lukoil | Gazprom Něfť | CVC Capital | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Japonský parlament | Pevninská Čína | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Cardano | Ant | Chorvatsko | Steve Jobs | HDP Singapuru | Ocenění | Šance | Ceny | Technologické společnosti | DeFi | Důvěra | Velké technologické firmy | Ant Group | Indonésie | WeCHat | Růst měny | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Indikátory sentimentu | Počet akcií | VisualCapitalist | Ceny v eurozóně | SPAC | Inflace spotřebitelských cen | Kuba | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Čínské technologické firmy | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Politici | Objemy peněz | Investiční prostředí | App Store | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Ranní okénko | Česká republika | Fyzické akcie | Lockdown | Měnový fond | iPhone | Jack Dorsey | Defi | CPTPP | Porovnání poplatků | Poplatková struktura XTB | Poplatková struktura | XTB vs. DEGIRO | Poplatky s DEGIRO | Bezkomisní obchodování | Bezkomisní obchodování akcií | Obchodování akcií u XTB | Trade Center | Politická stabilita | Diem | Životní prostředí | Futures na DAX | Očkování | Cointelegraph | LEN | Trumpova vláda | Mutace koronaviru | US2000 | Kryptoburzy | Singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu | Městský stát | Premiér Lee Hsien Loong | ADA | Cardano (ADA) | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Platby v bitcoinech | CHNG | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | CETIN | V4 | Pandemie covidu-19 | Dlouhodobý investor | Vývoj pandemie | Krypto trh | AA | Ceny ropy Brent | Island | Zvýšení ratingu | Cena emisních povolenek | Tržby za služby | Cyrus Vance | Trump Organization | Malta | Oslabení | Nejbohatší člověk | Nejbohatší člověk planety | Zajištění proti inflaci | Salvador | Příležitosti | Platidlo | Prodej | Mali | Didi | Malajsie | Thajsko | Technologie | Zvyšování těžby | Spojené arabské emiráty | Egypt | Ekonomika Singapuru | FIXED | Odvětví | CAR | VIAC | CVC Capital Partners | CVC | Akciové obchodování | Meituan | Medián | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Fitch Solutions | ASX | Jihoafrická republika | Společnosti | Opatření | Dna | Projekt Dunbar | Dunbar | CBDS | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Banka pro vyrovnání plateb | Růst trhu kryptoměn | Růst trhu | Rychlý růst trhu | Rychlý růst | Globální platební síť | Platební síť | Transakce v digitálních měnách | ANO | Random Capital | Brokerské firmy | On-line brokerské firmy | Uhlí | Velkoobchodní ceny elektřiny | Solana | Macao | Etherea | Kryptotransakce | Algorand | Algorand (ALGO) | Těžby Bitcoinu | Energetické krize | Fixed.zone | Společnost Fixed.zone | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Temasek | Fond Temasek | Vládní fond | Rumunsko | Pozornost | Meta | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Messari | Společnost | Tomáš Vranka | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné úrokové sazby | TIM | Bitcoinové investiční fondy | Fintonia Group | Fintonia | Společnost Fintonia | Secures Yield Fund | Fintonia Bitcoin Physical Fund | Monetary Autority of Singapore | | Kazachstán | Vietnam | Lütfi Elvan | Nureddin Nebati | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Akcie Razer | Razer | Rozšíření | Vstoupit na burzu | Apple Music | Situace v Kazachstánu | Těžby bitcoinů | Hashrate | Instituce | Tezos (XTZ) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Bidenova vláda | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | SUEK | Invaze | Řetězce | Globální ratingové agentury | Vlastnictví | Coincub | Krypto-friendly | IPEF | Centrum | Prime
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Simple Moving Average (SMA)
Simpler Fx Trade
Simplify
Simplify Asset Management
SimplyFX
Simplyfy
Simulace Monte Carlo
Simulace obchodních strategií
Simulátor obchodování
Singapore Airlines

Následující klíčová slova

Singapurská ekonomika
Singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu
Singapurský dolar
Singapurský premiér
Single Managed Account
Single Resolution Fund (SRF)
Sinic Holdings Group
Sinopec
Sinopharm
Sinovac Biotech
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
eToro
Deltastock
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít