Ochranné příkazy

Elon Musk vs. Kongres USA
02.07.2025 Začíná nové kolo konfrontace mezi Donaldem Trumpem a Elonem Muskem, které by mohlo "vyhodit do povětří" celou Ameriku. V tuto chvíli je neuvěřitelně těžké najít člověka nebo zemi, s nimiž by Trump neměl konflikt. Pokud se tak ještě nestalo, pravděpodobně na to jen neměl čas.

Evropská unie je připravena na "ústupky"
02.07.2025 Evropská unie přijímá návrh Spojených států ohledně dovozních cel, ale zároveň přichází s několika vlastními protinávrhy. Připomínám, že Donald Trump zavedl individuální cla vůči každému obchodnímu partnerovi USA, ale následně je na tři měsíce "zmrazil", aby dal stranám čas vyjednat výhodné podmínky. V praxi se však tyto "výhodné podmínky" vztahují pouze na Spojené státy, protože cla budou tak jako tak zavedena. Přesto lze říci, že Trump dal všem zemím šanci na "mírnější" dohodu.

Powell, Trump a všichni ostatní
27.06.2025 Co se změní s příchodem nového předsedy Federálního rezervního systému? To je poměrně důležitá otázka a odpověď na ni může už teď ovlivňovat americký dolar i ekonomiku. Není tajemstvím, že Donald Trump chce mít poddajného šéfa Fedu, aby mohl ovlivňovat rozhodnutí centrální banky. Chce mít naprostou kontrolu nad zemí a činit klíčová rozhodnutí nezávisle na ostatních. Nepotřebuje Kongres, Senát ani Fed. Věří, že on sám nejlépe ví, co je potřeba.

Akciový trh se blíží k nebezpečným úrovním
25.06.2025 Vlnová struktura v grafu 24H instrumentu #SPX se zdá celkově zřetelná. V tuto chvíli pravděpodobně skončil úsek rostoucího trendu. Domnívám se, že nás čeká dlouhodobější korekční série, protože aktuální fáze korekce působí poměrně nepřesvědčivě – obsahuje jen jednu vlnu. Očekával bych spíše jasně definovanou tří- nebo pětivlnnou strukturu.

Analýza BTC/USD na 25. června 2025
25.06.2025 Vlnová struktura na 4hodinovém grafu BTC/USD zůstává obecně přehledná. Sledujeme korekční klesající strukturu, která byla dokončena poblíž úrovně 75 000 USD. Poté začal silný růstový pohyb, který lze považovat za počátek impulsního býčího trendu. Druhá vlna této struktury byla velmi malá a nevýrazná, což podporuje výklad současného segmentu jako impulsního. Pokud je tento výklad správný, pak v trendu stále chybí rozhodující vlna 5, jejíž vrchol by měl překonat vrchol vlny 3. Na základě tohoto scénáře očekávám ještě jeden závěrečný růstový impuls. Úspěšný průraz nad Fibonacciho úroveň 100,0 % by naznačoval pokračování býčího pohybu, který by za určitých podmínek mohl nabýt prodloužené podoby.

Je válka u konce, anebo ne?
25.06.2025 V úterý ráno Donald Trump oznámil, že válka mezi Íránem a Izraelem skončila. Přitom však nezmínil roli Spojených států v konfliktu ani v příměří, přestože to byl právě on, kdo v sobotu nařídil údery na tři jaderná zařízení v Íránu. Následně americký prezident prohlásil, že zařízení byla zcela zničena, a tvrdil, že Írán byl denuklearizován. Podle Trumpa Teherán už nepředstavuje "jadernou hrozbu" pro svět.

Trump stále naráží do zdi
24.06.2025 Existuje rčení: "Když narazí nezastavitelná síla na nepohnutelný objekt." Popisuje patovou situaci, kdy žádná strana nechce ustoupit. Podle mě Trumpova "kosa", s níž chtěl "posekat" půlku světa, naráží znovu a znovu jen na kámen.

Měli bychom očekávat deeskalaci na Blízkém východě?
24.06.2025 Trh přijal zprávu o amerických útocích na íránská jaderná zařízení poměrně klidně. Proč se tak stalo a proč byla reakce poměrně slabá? Na tyto otázky pravděpodobně neexistují jednoznačné odpovědi. Reakce trhu vždy závisí na lidském faktoru, protože rozhodnutí dělají lidé – nikoli roboti nebo umělá inteligence. Pokud tedy byla reakce slabá, znamená to, že válka mezi Íránem a Izraelem už není středobodem pozornosti investorů.

Jednání mezi USA a EU na pokraji kolapsu
23.06.2025 Jak se očekávalo, touto frází lze charakterizovat téměř každý krok Donalda Trumpa. Dlouhodobě říkám, že podstata jakéhokoli jednání, do kterého se Trump zapojí, spočívá v tom, že americký prezident předkládá podmínky, které vyhovují výhradně jemu. Při vyjednávání není ochoten k jakýmkoli ústupkům. Celý proces spočívá v podstatě v tom, že druhá strana buď přijme Trumpovy podmínky, nebo jednání ztroskotá. Není tam žádný dialog, žádný vzájemný kompromis, žádný respekt k druhé straně – jen ultimátum, na které lze buď přistoupit, nebo ho lze odmítnout.

Britská libra: Náhled na týden
23.06.2025 Dynamiku britské libry nebude určovat samotná libra ani zprávy z domova. Důvody jsou stále stejné: zapojení USA do konfliktu na Blízkém východě může mít dlouhodobé důsledky, i když konfrontace mezi Íránem a USA trvá už 40 let. To, čeho jsme aktuálně svědky, je pouze nová eskalace starého konfliktu. Ta však může znovu otřást trhy. Jak už jsem poznamenal, ceny ropy mohou dál stoupat, což znamená vyšší výrobní a dopravní náklady po celém světě, takže i rostoucí inflaci.

Írán připravuje "dlouhodobou odpověď" adresovanou USA
23.06.2025 Od nočního leteckého útoku amerických bombardérů na íránská jaderná zařízení uplnyulo jen pár hodin– a už létají rakety opačným směrem. Nezamířily však na americké vojenské základny nebo aktiva, ale na Izrael, který je geograficky mnohem blíže. Íránský ministr zahraničí Abbás Araghčí svolal zasedání Rady bezpečnosti OSN a prohlásil, že si Írán vyhrazuje právo na odvetu. Upozornil, že útoky USA budou mít pro region dlouhodobé důsledky.

USD: Týdenní výhled
23.06.2025 Spojené státy přinášejí řadu důležitých ekonomických událostí. Jak jsem již několikrát zmínil, probíhající válka na Blízkém východě by mohla výrazně ovlivnit tržní sentiment. Proto v příštích pěti dnech očekávám výraznou aktivitu na trzích. Bude to však týden, který pravděpodobně nebude jednoduchý ani přímočarý.

Euro: Týdenní výhled
23.06.2025 Jen málokdo skutečně věří, že by ekonomické zprávy v nadcházejícím týdnu mohly zastínit jiné události. Tyto "jiné události" mají globální význam. O víkendu Spojené státy podnikly útok na tři klíčová íránská jaderná zařízení a zcela je zničily. Donald Trump prohlásil, že Írán musí podepsat "mírovou dohodu" (tedy dohodu o jaderném odzbrojení), jinak USA provedou ještě ničivější útoky. Trump také varoval Teherán před odvetou proti americkým zájmům, zatímco íránské úřady se obrátily na OSN a informovaly Washington o právním základu pro své vlastní protiútoky. Výsledkem je, že nás čeká "horký" týden, během něhož se očekává mnoho událostí.

Analýza BTC/USD na 19. června 2025
19.06.2025 Ve 4hodinovém grafu BTC/USD se vlnový obrazec v posledních měsících značně zkomplikoval. Vytvořila se korekční klesající struktura, která byla dokončena v blízkosti hladiny 75 000 USD. Poté začal poměrně silný růst, který lze považovat za impulsní býčí trend. Druhá vlna této struktury byla velmi mělká a nepřesvědčivá, a proto aktuální segment považuji za pokračování impulsní vlny. Pokud je toto skutečně impulsní struktura, pak stále chybí přesvědčivá pátá vlna, jejíž vrchol by měl ležet nad maximem vlny 3. Na základě této logiky očekávám ještě jeden poslední růstový impulz. Úspěšný průraz nad 100,0% Fibonacciho úroveň (109 970 USD) by potvrdil pokračování růstu – ten by mohl za určitých podmínek pokračovat i dále.

Trump rozesílá "dopisy štěstí"
13.06.2025 Od chvíle, kdy Donald Trump zvýšil cla na dovoz oceli a hliníku pro všechny země kromě Spojeného království, uplynulo méně než dva týdny. Ačkoli byla jednání s Británií označena za úspěšná, formální dohoda zatím podepsána nebyla kvůli nevyřešeným otázkám. V tuto chvíli nebyla finalizována ani jedna obchodní dohoda – přestože je Trump tak vehementně propagoval. Je rovněž třeba připomenout, že přibližně před dvěma měsíci poskytl Trump všem obchodním partnerům 90denní přechodné období s minimálními cly, aby získal čas na vyjednávání. Jak jsem opakovaně upozorňoval, toto přechodné období se chýlí ke konci, ale žádná dohoda se nerýsuje. Navíc nejsou dostupné žádné informace o probíhajících jednáních s jednotlivými zeměmi. Nabízí se tedy otázka: opravdu někdy nějaká jednání probíhala?

Donald Trump plánuje potlačit povstání
12.06.2025 Už několik dní pokračují protesty a nepokoje v některých velkých amerických městech, vyvolané novou imigrační politikou Donalda Trumpa. Tentokrát se americký prezident rozhodl deportovat všechny nelegální imigranty. Z právního hlediska na to má plné právo. Takový vývoj událostí ale obyvatelé USA nevnímají dobře – ať už jsou tam legálně, nebo ne. Veřejnost vnímá mnohá Trumpova rozhodnutí jako silně kontroverzní. Trump například plánuje výrazně omezit sociální programy, zatímco dovozní cla by mohla zvýšit spotřebitelské ceny. To zvlášť tvrdě dopadne na osoby s nízkými příjmy – tedy na ty samé, které chce Trump zároveň připravit o programy zdravotní pomoci. A protože v každé zemi mají osoby s nízkými příjmy početní převahu nad střední a vyšší třídou, není divu, že lidé vyšli do ulic.

Britská libra: Týdenní výhled
09.06.2025 Ve Spojeném království bude zpravodajské pozadí nadcházejícího týdne mnohem zajímavější, ačkoli se nedomnívám, že by mělo výraznější vliv na tržní sentiment. Libra si nadále užívá zvýšené poptávky, protože o americký dolar v současnosti zájem není. Výsledkem je, že čím horší a absurdnější zprávy přicházejí ze Spojených států, tím více libra a další měny vůči dolaru posilují.

Podle Lagarde ekonomika EU neutrpí
06.06.2025 Dnes se konalo zasedání evropského regulátora, na kterém bylo přijato očekávané a zřejmé rozhodnutí o snížení všech tří klíčových úrokových sazeb o dalších 25 bazických bodů. Rozhodnutí bylo přijato téměř jednomyslně všemi členy Rady guvernérů ECB – pouze jeden člen hlasoval proti. Připomínám, že rozhodnutí o dalším kole uvolnění měnové politiky bylo poměrně zřejmé. Inflace v Evropské unii nadále zpomaluje a nyní se nachází pod cílovou úrovní 2 %. Proto není potřeba držet sazby nad neutrální úrovní.

Trump opět nedokázal přesvědčit Powella
05.06.2025 Donald Trump a Jerome Powell se minulý týden setkali v Bílém domě. Tato zpráva prošla bez většího povšimnutí, protože k ní bylo jen velmi málo podrobností. Na veřejnost se dostaly jen obecné informace o schůzce. Bylo oznámeno, že předseda Federálního rezervního systému opět informoval prezidenta USA, že rozhodnutí centrální banky budou založena výhradně na aktuálních ekonomických údajích. Dále bylo uvedeno, že Powell neposkytl žádné prognózy ohledně úrokových sazeb, ale konstatoval, že klíčovou roli při určování parametrů měnové politiky sehrají důsledky nové celní politiky USA.

Analýza BTC/USD k 4. červnu 2025
04.06.2025 Vlnová struktura v grafu 4H pro BTC/USD se zkomplikovala. Pozorovali jsme korekční klesající strukturu, která skončila kolem úrovně 75 000 USD. Pak začal poměrně silný růst, který může představovat impulsní uptrend. Druhá vlna tohoto segmentu byla velmi malá a poměrně nepřesvědčivá, ale poptávka po bitcoinu nadále roste a signalizuje tzv. pumpu. Stojí za zmínku, že korekční třívlnové struktury mohou mít naprosto jakoukoli podobu. Nevylučuji tedy, že podobná struktura už byla dokončena a bitcoinu může hrozit nový pokles.

Americká ekonomika utrpí kvůli clům víc než ostatní
04.06.2025 Donald Trump ohrožuje vlastní ekonomiku. K tomuto závěru dospěly země skupiny G20 na svém nedávném summitu. Podle účastníků summitu se diskuze soustředily na cla uvalená Trumpem. Obchodní válka nevyhnutelně povede ke zpomalení globálního hospodářského růstu, což ovlivní jednotlivé státy. Nejvíce by ale měla utrpět americká ekonomika, která se bude muset vypořádat nejen s Trumpovými vlastními cly – ta povedou k růstu inflace a vyšší nezaměstnanosti – ale také s odvetnými cly ze strany ostatních zemí. Účastníci konference dále uvedli, že ekonomická nejistota, která se objevila v roce 2025, výrazně sníží objem investic.

Trump: Cla nemohou být zrušena
03.06.2025 Donald Trump je připraven bojovat za "svá cla" až do konce, resp. do vítězství. Je třeba si připomenout, že soudní spory nejsou pro současného prezidenta USA ničím novým – během prvního prezidentského období byl často obviňován z různých činů a často se musel dostavovat k soudu. Čelil i dvěma pokusům o impeachment. Na začátku druhého období opět čelí obviněním z nezákonných činů a připravuje se třetí pokus o impeachment. Není těžké uhodnout, kdo za těmito "pokusy o převrat" stojí – demokraté. Podali žalobu k Soudu pro mezinárodní obchod a právě oni chystají třetí impeachment.

Britská libra: Týdenní výhled
02.06.2025 Britská libra aktuálně zažívá pravděpodobně jedno z nejlepších období za posledních 15 let. Samozřejmě, že během takto dlouhého období měla i lepší dny, ale bylo jich málo, a proto byl každý nezapomenutelný. Dnes libra i euro rostou ne proto, že by se Evropská unie nebo Velká Británie mohly chlubit silnou ekonomikou, vysokým růstem, nízkou nezaměstnaností nebo značnou atraktivitou pro mezinárodní investory. Rostou proto, že dolar klesá. Během těchto 15 let se nicméně vyskytlo mnoho situací, kdy dolar posiloval a euro s librou padaly, takže ve výsledku je to vcelku vyvážené.

Trumpova autorita byla vážně podryta
30.05.2025 V této analýze se pokusím vysvětlit, proč je zrušení globálních cel Donalda Trumpa pro americký dolar spíše špatné než dobré. Na první pohled se může zdát, že zrušení obchodních cel znamená konec globální obchodní války. Pokud by trh při každé zprávě o eskalaci panikařil a prodával dolar, americká měna by teď měla jednoznačně posilovat. Ve skutečnosti však účastníci trhu mohou mít úplně jinou logiku.

K čemu by mohla vést Trumpova minimální cla?
28.05.2025 Donald Trump dal zemím, které podle něj "okrádají USA", tříměsíční lhůtu na uzavření obchodních dohod. Momentálně zbývají do vypršení lhůty dva měsíce a zatím byla podepsána pouze jedna dohoda – s Velkou Británií. Představme si, že se naplní nejmírnější scénář a všech 75 obchodních dohod bude nakonec podepsáno. To by znamenalo, že průměrné minimální clo na dovoz do USA by činilo přibližně 10 %. Jak by ale takové clo ovlivnilo americkou ekonomiku?

Americký dolar: Týdenní přehled
26.05.2025 Americký dolar je stále v centru pozornosti a "v čele stolu". Jako první měna reaguje na změny v zahraniční a obchodní politice Donalda Trumpa a nutí ostatní měny přizpůsobit se. A právě proto mají zprávy z USA obvykle větší vliv na trhy než dění v Evropě nebo Velké Británii.

Euro: Týdenní přehled
26.05.2025 Týden ukázal jediné – tok zpráv kolem Donalda Trumpa a obchodní války je stále dominantním, ne-li jediným hnacím motorem trhu. Trump samozřejmě nevyhrožuje novými cly každý den a obchodní jednání se nezadrhávají každý den. Když se ale zpravodajský narativ změní tímto směrem, trh je připraven pokračovat v prodeji amerického dolaru. Všechny ostatní zprávy mají efekt pouhého svátečního rozptýlení. Někdy, když se trh nudí nebo postrádá zprávy, může reagovat na index podnikatelské aktivity nebo zprávu o průmyslové výrobě. Tyto události už ale neovlivňují širší sentiment.

Fed nezasáhne dříve než ve druhé polovině roku
23.05.2025 V posledních přehledech jsem se opakovaně věnoval tématu měnové politiky Federálního rezervního systému, očekáváním trhu a realitě, ve které žijeme. Domnívám se, že trh stále přeceňuje pravděpodobnost uvolnění měnové politiky Fedu. Tato očekávání byla nadhodnocená už loni, kdy všichni předpovídali snížení sazeb ze strany americké centrální banky o alespoň 1,5–1,75 %. Nakonec FOMC snížil sazby pouze třikrát v souhrnu o 100 bazických bodů.

"Velký krásný zákon" vs. dovozní cla
23.05.2025 Donald Trump se aktuálně soustředí na prosazování "velkého krásného zákona". V obchodní válce udělal vše, co mohl – zavedl cla, pak je snížil a dal protivníkům čas na vyjednání obchodních dohod. Teď se o vyjednávání starají jiní členové Trumpova týmu, zatímco americký prezident obrátil pozornost k prosazení zákona o snížení daní v Kongresu a Senátu.

Bank of England zpomalí tempo uvolňování měnové politiky
22.05.2025 Bank of England nedávno podruhé v roce 2025 snížila úrokové sazby, přičemž své rozhodnutí zdůvodnila zpomalující inflací a stabilním pohybem k cílové úrovni. Sotva však centrální banka zasáhla, inflace ve Velké Británii vyskočila z meziročních 2,6 na 3,5 %.

Fed zachovává vyčkávací přístup
21.05.2025 Trh očekává aktivní opatření ze strany amerického Fedu, zatímco Donald Trump neustále požaduje, aby Jerome Powell snížil úrokové sazby. Je však třeba připomenout, že Powell nemůže o takovém kroku rozhodnout sám. FOMC tvoří 18 členů a pro jakékoli snížení sazeb je zapotřebí většiny hlasů. Přímo žádat Powella o uvolnění měnové politiky je tedy zbytečné.

Analýza BTC/USD – 20. května 2025
20.05.2025 Vlnová struktura v grafu 4H pro BTC/USD se v posledních měsících stále více komplikuje. Pozorovali jsme korekční klesající strukturu, jejíž formace byla dokončena přibližně na úrovni 75 000. Následoval poměrně silný růstový pohyb, který může představovat začátek nového impulsního trendu. Zdá se, že první vlna tohoto segmentu je dokončena, ale druhá vlna vypadá velmi malá a naprosto nepřesvědčivě.

Fed povolí v roce 2025 pouze jedno snížení sazeb
20.05.2025 Federální rezervní systém letos nadále mlčí. Zatímco Evropská centrální banka už snížila úrokové sazby třikrát a Bank of England dvakrát, FOMC stále vyčkává a obává se obnovení inflačních tlaků. Jak jsem již poznamenal v předchozích analýzách, Fed má zákonnou možnost striktně dodržovat svůj mandát, aniž by dával přednost ekonomickému růstu. Ekonomika je samozřejmě důležitá, ale současné zpomalení není chybou Fedu ani důsledkem žádné globální krize či hospodářské katastrofy. Výsledkem je, že Jerome Powell a jeho kolegové nevěnují pozornost kritice Donalda Trumpa ani tržním očekáváním ohledně uvolnění měnové politiky.

Měna euro – týdenní výhled
19.05.2025 Jak se v posledních měsících stalo běžným jevem, ekonomické zprávy mají jen velmi malý vliv na finanční nástroje. Hlavním hybatelem trhu je stále Donald Trump a jeho politika – a tato politika se neomezuje pouze na mezinárodní obchod. Trump i nadále činí řadu výrazných rozhodnutí na domácí scéně a vydává ještě více prohlášení, která matou účastníky trhu, a často je nutí se zcela vyhnout americkému dolaru ve snaze minimalizovat riziko. Proto bude mít ekonomické pozadí – zejména to z eurozóny – v nadcházejícím týdnu jen velmi omezený význam.

Americký dolar – týdenní výhled
19.05.2025 V nadcházejícím týdnu se ve Spojených státech neočekávají žádné důležité zprávy – pokud se ovšem někdo nepokusí zjistit, co se právě děje v Oválné pracovně. Už mnoho let platí, že druhá polovina každého měsíce obvykle bývá mnohem klidnější než ta první. V USA nebudou první tři dny týdne zveřejněna žádná data; ve čtvrtek budou zveřejněny některé indexy podnikatelské aktivity a několik méně významných ukazatelů; a v pátek vůbec nic. Lze tedy předpokládat, že ekonomické pozadí nebude mít na trh prakticky žádný vliv.

Britská libra – týdenní výhled
19.05.2025 Britské zpravodajské prostředí bude mít v nadcházejícím týdnu podobně malý význam jako evropské. Jednu zprávu ale ignorovat nelze, a to index spotřebitelských cen (CPI) za duben.

Je situace s dohodami s Čínou a Velkou Británií opravdu tak optimistická?
16.05.2025 Později se ukázalo, že dohoda zatím podepsána nebyla a jednání mohou trvat ještě několik týdnů. Zdá se však pravděpodobné, že půjde o první oficiální "vítězství" Donalda Trumpa. Je třeba poznamenat, že dosažení dohody s Velkou Británií se zpočátku zdálo být jednoduše dosažitelné. Británie a USA si vždy udržovaly dobré vztahy, ačkoli to Trumpovi nezabránilo v uvalení cel na dovoz oceli a hliníku z Velké Británie. V rámci budoucí dohody by tato cla mohla být zrušena a cla na dovoz automobilů snížena na 10 %.

Britská libra – týdenní výhled
12.05.2025 Vlnová struktura libry a zájem trhu o zprávy jsou aktuálně podobné jako u eura. Trh měl minulý týden příležitost snížit poptávku po instrumentu GBP/USD, což by – i s ohledem na Trumpovu obchodní válku – nebylo překvapivé. Jenže americký dolar nezískal do konce týdne ani 50 bazických bodů. Naopak, libra znovu posílila, a to přesto, že Bank of England snížila úrokové sazby a Jerome Powell opět zchladil holubičí očekávání trhu.

Americký dolar – Týdenní výhled
12.05.2025 Ekonomický kalendář USA na nadcházející týden nebude přeplněný daty. Pokud vynecháme méně důležité reporty, zůstane pouze index spotřebitelských cen (CPI) za duben, který bude zveřejněn ve středu. Jak připomínáme, že se Federální rezervní systém rozhodl ponechat úrokové sazby beze změny, především kvůli inflaci, která by podle Jeroma Powella mohla v důsledku obchodní politiky Donalda Trumpa začít zrychlovat. Právě proto Powell a Výbor pro volný trh (FOMC) nechtějí snižování sazeb uspěchat.

Týdenní výhled pro euro
12.05.2025 Bude mít zpravodajské pozadí v nadcházejícím týdnu vůbec nějaký význam? Domnívám se, že trh aktuálně nemá o ekonomická a fundamentální data přílišný zájem. Zamysleme se: zásadní události, jako zasedání Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, trh ignoroval. Data z amerického trhu práce a nezaměstnanosti nevyvolala žádnou výraznou reakci. Jaká je tedy šance, že například zprávy o průmyslové výrobě nebo inflaci v Německu způsobí pohyb na trhu? Podle mého názoru se trh soustředí výhradně na Donalda Trumpa a jeho obchodní válku. Ačkoli americký prezident v poslední době žádná nová cla nezavedl, trh se od tohoto tématu nedokáže odpoutat, protože konečné řešení je stále v nedohlednu.

Euro – Týdenní výhled
12.05.2025 Bude mít zpravodajské pozadí v nadcházejícím týdnu vůbec nějaký význam? Domnívám se, že trh aktuálně nemá o ekonomická a fundamentální data přílišný zájem. Zamysleme se: zásadní události, jako zasedání Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, trh ignoroval. Data z amerického trhu práce a nezaměstnanosti nevyvolala žádnou výraznou reakci. Jaká je tedy šance, že například zprávy o průmyslové výrobě nebo inflaci v Německu způsobí pohyb na trhu? Podle mého názoru se trh soustředí výhradně na Donalda Trumpa a jeho obchodní válku. Ačkoli americký prezident v poslední době žádná nová cla nezavedl, trh se od tohoto tématu nedokáže odpoutat, protože konečné řešení je stále v nedohlednu.

Pravděpodobnost snížení sazeb Fedem je téměř nulová
06.05.2025 Tento týden proběhne třetí zasedání Federálního rezervního systému v letošním roce. Na předchozích dvou zasedáních zůstaly parametry měnové politiky beze změny a je prakticky jisté, že 7. května nedojde ani ke snížení, ani ke zvýšení sazeb. Říkám "snížení nebo zvýšení", protože obchodní politika Donalda Trumpa by mohla Federální výbor pro volný trh (FOMC) nakonec přinutit dokonce ke zpřísnění měnové politiky. Možná to teď zní těžko uvěřitelně, ale ještě před několika měsíci by málokdo na trhu očekával tak silné posílení USD nebo tak výrazné narušení globální obchodní rovnováhy v důsledku kroků ze strany Trumpa.

Týdenní výhled pro euro
05.05.2025 Euro se už několik týdnů pohybuje v bočním pásmu. Zdá se, že na to upozornil už každý analytik a poznamenal, že bez zpráv od Trumpa není na trhu žádný pohyb, a to doslova. Ekonomických údajů bylo (jako vždy) dostatek. Spojené státy minulý týden zveřejnily značné množství důležitých údajů. Americký dolar do konce týdne mírně posílil, ale očekával jsem jinou reakci trhu. Zpravodajské pozadí je pro trh důležité očividně jen tehdy, když se týká obchodní války nebo jiných významných a nečekaných rozhodnutí Donalda Trumpa. Není jisté, jak dlouho trh bude ještě čekat. Fakt, že poptávka po americkém dolaru v poslední době mírně vzrostla, mi nepřipadá zvlášť důležitý. Rozložení vln na instrumentu EUR/USD stále naznačuje růstový segment trendu, ale ani ten nemá primární význam – Trump ho může snadno narušit.

Týdenní výhled pro americký dolar
05.05.2025 Hitparáda amerických zpráv a událostí bude pokračovat. Stále mám za to, že nejvýznamnějším faktorem na trhu jsou rozhodnutí Donalda Trumpa. Stačí porovnat cenové pohyby obou instrumentů v obdobích, kdy Trump aktivně zaváděl cla, s obdobími, kdy mlčel, abychom pochopili, jak důležitá je tyto zprávy pro trh. Minulý týden tento postřeh jen potvrdil, protože všechny klíčové zprávy z USA vyvolávaly naprosto nekonzistentní reakce. Z toho vyvozujeme, že ve skutečnosti žádná reakce nepřišla a trh obchodoval v souladu s Trumpovým tichem. Americký dolar si mírně polepšil, ale ne výrazně.

Britská libra: Týdenní výhled
05.05.2025 Nedávné komentáře k oběma nástrojům se staly předvídatelnými a do jisté míry i nudnými. Celý soubor faktorů, které by mohly ovlivnit sentiment na trhu a pohyb nástrojů, se v současnosti scvrkává pouze na jeden – prezidenta Spojených států, Donalda Trumpa. V důsledku toho jsem při každé analýze nucen mluvit jen o americkém prezidentovi – i v případech, kdy nevydá žádné prohlášení, nepodnikne žádný krok a tráví čas hraním golfu ve svém soukromém golfovém klubu. Žijeme v neobvyklé době, kdy má Trumpovo hraní golfu větší dopad na trh než zpráva o počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství (Nonfarm Payrolls).

Analýza BTC/USD k 29. dubnu 2025
29.04.2025 Vlnová struktura ve 4hodinovém grafu páru BTC/USD se poněkud zkomplikovala. Pozorovali jsme korekční sestupnou strukturu, která dokončila své formování kolem úrovně 75 000 USD. Poté začala poměrně silná rally, která by mohla znamenat začátek nového impulzního trendu. V této fázi se vytvořila první vlna, a proto nyní očekáváme korekční vlnu 2 nebo b. Následně by měl bitcoin pokračovat v růstu, alespoň v rámci vlny c.

Nenechte se zmást rally na akciovém trhu
29.04.2025 Vlnový pattern v grafu 4H pro #SPX vypadá vcelku jasně. Celková pětivlnná struktura se nevejde do okna platformy ani v nejmenším měřítku. Zjednodušeně řečeno, americké akciové indexy už velmi dlouho rostou. A víme, že trendy se střídají. Aktuálně se zdá, že býčí segment trendu skončil. Instrument se čtyřikrát neúspěšně pokusil prorazit nad hladinu 6 093, která odpovídá Fibonacciho úrovni 200,0 % vlny 4. Podle mého názoru nás čeká nejspíš prodloužená série korekčních vln. Americký akciový trh byl příliš dlouho přehřátý a Trump spustil řetězovou reakci.

Americký dolar – týdenní přehled
28.04.2025 Spojené státy čeká důležitý týden, který ale pravděpodobně nebude důležitý pro americký dolar. Tento týden budou zveřejněny významné zprávy o trhu práce, volných pracovních místech, nezaměstnanosti, HDP a podnikatelské aktivitě ISM. Proto bychom mohli očekávat reakce trhu a intenzivní pohyby. Silně ale pochybuji, že se jich dočkáme. Když byl před měsícem v USA zveřejněn podobný soubor ekonomických údajů, trh je prakticky ignoroval. Oba instrumenty už téměř tři týdny stagnují a čekají na nová rozhodnutí Donalda Trumpa. Proto by mohly být přehlíženy i údaje o trhu práce a nezaměstnanosti.

Týdenní výhled pro britskou libru
28.04.2025 Britská libra si vede ještě lépe než euro. Trh neustále nachází další důvody pro zvyšování poptávky po libře, i když euro stále stagnuje. Proto je mimořádně obtížně i jen doufat v korekční vlnu. Vlnová struktura je spíše formální, protože veškerý pohyb nyní závisí výhradně na Donaldu Trumpovi. Aktuálně bychom měli očekávat formování třetí vlny nového vzestupného segmentu trendu, ale jak se bude nástroj chovat, pokud Trump začne rušit cla?

Britská libra: Týdenní výhled
22.04.2025 Ve Spojeném království bylo zveřejněno několik poměrně zajímavých zpráv, ale téměř vůbec neovlivnily chování účastníků trhu. Poptávka po britské libře rostla během všech pěti dní kromě druhé poloviny středy. Ve středu byla zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci, která ukázala silnější než očekávané zpomalení. Libra sice mírně oslabila, ale bylo možné očekávat výraznější reakci. Z toho důvodu může mít tok zpráv v novém týdnu na pár GBP/USD jen omezený vliv.

Americký dolar: Týdenní výhled
22.04.2025 Je na konci tunelu světlo? Americký dolar se znovu pokusí odpovědět na tuto otázku. Stručně si to shrňme: v posledních dvou měsících nebyla nouze ani o zprávy, které byly pro dolar pozitivní. Například jestřábí postoj Federálního rezervního systému, který odmítá snížit sazby, aby vyhověl Trumpovi a jeho nové obchodní politice. Fed možná nesníží sazby celý rok 2025, protože očekává růst inflace. Na začátku roku trhy očekávaly nejméně dvě kola uvolňování měnové politiky. Očekávání trhu se tak opět nesplnila – stejně jako v roce 2024. Tento faktor by sám o sobě měl stačit k tomu, aby příležitostně podpořil poptávku po americké měně. To se však neděje, protože trh se soustředí výhradně na Trumpa a vše ostatní je až na druhém místě.

Euro: Týdenní výhled
22.04.2025 Minulý týden nedošlo u eura k žádným výraznějším změnám. Většinu týdne jsme pozorovali pohyb do strany, který přirozeně neovlivnil aktuální vlnové značení. Připomínám, že struktura vln a pohyb instrumentu jsou teď zcela závislé na vůli Donalda Trumpa. Minulý týden přinesl dost zpráv od Trumpa i Evropské centrální banky a také dost ekonomických údajů. Nepřišly ale žádné nové informace o zavádění cel, a tak trh veškeré ostatní zprávy považoval v aktuálních podmínkách za irelevantní. Výsledkem byla absence významných pohybů.

Americký dolar: Týdenní výhled
14.04.2025 V nadcházejícím týdnu se odehraje několik významných událostí. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost zprávám, jako jsou průmyslová produkce, maloobchodní tržby a prodej nových domů. Na první pohled se ale nezdá, že by dokázaly změnit sentiment na trhu. Ačkoli zasedání Evropské centrální banky a údaje o inflaci ve Spojeném království mají alespoň nějaký potenciál ovlivnit trh, údaje z USA takovou váhu zřejmě nemají.

Analýza páru EUR/USD ze dne 1. dubna: Inflace v EU dál klesá
02.04.2025 Vlnová struktura v grafu 4H páru EUR/USD se může vyvinout ve složitější formaci. 25. září loňského roku se začala tvořit nová medvědí struktura, která vytváří pětivlnný impulsní pattern. Před třemi měsíci začal rostoucí korekční pattern, který by měl sestávat alespoň ze tří vln. Struktura první vlny byla poměrně jasná, takže stále očekávám, že druhá vlna nabude zřetelné podoby. Její velikost je už ale taková, že hrozí reálné riziko zásadní přeměny celé vlnové struktury.

Analýza páru GBP/USD ze dne 31. března: Libra si dává pauzu
01.04.2025 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává trochu nejednoznačná, i když celkově je přijatelná. Aktuálně je stále vysoce pravděpodobné zformování dlouhodobého klesajícího trendu. Vlna 5 nabyla přesvědčivé podoby, takže za dokončenou považuji větší vlnu 1. Pokud je tento předpoklad správný, vyvíjí se v tuto chvíli vlna 2 s cíli kolem úrovní 1,26 a 1,28. První dvě podvlny vlny 2 se zdají dokončené. Třetí může být dokončena kdykoli – nebo už dokončená je.

Americký dolar: Týdenní přehled
17.03.2025 Amerika bude opět v centru pozornosti zpráv. Překvapivě to nebude primárně kvůli ekonomickým novinkám nebo zasedání Federálního rezervního systému, ale spíše kvůli zprávám kolem Donalda Trumpa, jeho politiky a zejména jeho celní strategie. Je důležité poznamenat, že Trump čelí značné opozici. Na jeho cla nikdo dobrovolně nepřistoupí a téměř všechny dotčené strany zavádějí odvetná cla, která pravděpodobně sníží objem amerického vývozu.

Analýza BTC/USD – 10. března
10.03.2025 4hodinová vlnová struktura BTC/USD je poměrně jasná. Po dokončení pětivlnného býčího trendu trh přešel do fáze medvědí korekce. Vzhledem k tomu neočekávám, že by bitcoin v nadcházejících měsících vzrostl nad 110 000–115 000 USD.

Začátek konce amerických fondů?
10.03.2025 Struktura vln ve 4hodinovém grafu indexu S&P 500 (#SPX) se zdá být do jisté míry nejednoznačná, ale celkově je vzorec poměrně jasný. Při pohledu na 24hodinový graf je hlavním poznatkem přítomnost dlouhodobé pětivlnné struktury, která při minimálním měřítku daleko přesahuje rámec viditelnosti okna terminálu. Zjednodušeně řečeno, americké akciové indexy se již delší dobu nacházejí v rostoucím trendu.

Analýza páru GBP/USD ze dne 7. listopadu 2024
08.11.2024 Vlnová struktura páru GBP/USD zůstává složitá a nadále se vyvíjí do rozšířenějšího patternu. V současné době je velmi pravděpodobné, že začíná downtrend, protože úspěšný průraz minima vlny b v rámci vlny c naznačuje připravenost trhu vytvořit nejen jednu vlnu, ale i trvalý trend.

Analýza páru EUR/USD ze dne 17. října. Zasedání ECB euru nepomohlo
18.10.2024 Struktura vln v grafu 4H páru EUR/USD je čím dál složitější. Od ledna 2024 dokážu rozpoznat jen dva třívlnné patterny (a-b-c) s bodem obratu z 16. dubna. Po dokončení současné vlny c se může začít formovat nová třívlnná klesající sekvence. Předpokládaná vlna c už nabyla pětivlnné struktury a v tomto okamžiku vypadá kompletně. Pokud to tak opravdu je, můžeme být svědky vývoje nové korekční sady vln, která by mohla být poměrně rozsáhlá.

Analýza páru GBP/USD – 1. října: Libra se nenechala vyvést z míry
02.10.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý a stále se prodlužuje. V jednu chvíli vypadala vlnová struktura poměrně přesvědčivě a naznačovala sestupnou sadu vln, které cílily pod úroveň 1,2300. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli vlnové formace. Trh neúnavně pokračuje v navyšování long pozic.

Analýza pro pár GBP/USD ze dne 26. září 2024
27.09.2024 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá a komplikuje se ještě víc. Vlnový pattern chvíli vypadal přesvědčivě a naznačoval tvorbu sestupné vlnové sekvence s cíli pod úrovní 1,2300. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli vlnové patterny. Trh neúnavně pokračuje v navyšování long pozic.

Analýza páru GBP/USD ze dne 25. září. Trh pokračuje v nayšování long pozic.
26.09.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá a dál se vyvíjí. Vlnový pattern vypadal původně vcelku přesvědčivě a naznačoval tvorbu sestupné vlny s cíli pod úrovní 1,23. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli vlnové patterny. Trh neúnavně pokračuje v navyšování long pozic.

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. září: Libra nevypadá, že by se zastavovala
25.09.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává složitý a stále se vyvíjí. Vlnová struktura vypadla nějakou dobu přesvědčivě a naznačovala sestupný pattern s cíli pod úrovní 1,2300. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli potenciální vlnové formace. Trh neúnavně pokračuje v tvorbě long pozic.

Analýza páru GBP/USD ze dne 12. září 2024
13.09.2024 Vlnový pattern pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitý a nejistý. Chvíli se zdálo, že je přesvědčivý a naznačuje tvorbu série sestupných vln s cílem pod úrovní 1,2300. V praxi ale poptávka po americkém dolaru rostla příliš silně na to, aby se tento scénář realizoval, a roste dál.

Analýza pro pár GBP/USD ze dne 10. září 2024
11.09.2024 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává složitá a silně nejednoznačná. Chvíli se zdálo, že vlnový pattern je přesvědčivý a naznačuje tvorbu série sestupných vln s cílem pod úrovní 1,2300. V praxi ale poptávka po americkém dolaru rostla příliš silně na to, aby se tento scénář realizoval, a roste dál.

Analýza pro pár GBP/USD ze dne 2. září 2024
03.09.2024 Vlnová analýza pro GBP/USD zůstává poměrně složitá a nejednoznačná. Vlnový pattern chvíli vypadal přesvědčivě a naznačoval tvorbu sestupné vlnové struktury s cíli pod úrovní 1,2300. V praxi ale poptávka po americkém dolaru příliš stoupla na to, aby se tento scénář mohl naplnit; a stoupá pořád dál.

Analýza páru EUR/USD ze dne 6. srpna 2024
06.08.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu nabyla poněkud odlišného vzhledu. Pokud analyzujeme celý segment trendu počínaje zářím 2022, kdy evropská měna klesla na úroveň 0,9530, nacházíme se v rostoucí vlně. Nicméně i v rámci tohoto segmentu je náročné rozlišit vlny většího rozsahu. Jinými slovy, neexistuje žádný jasný, impulzivní trend. Neustále pozorujeme střídání tří a pětivlnných korekčních struktur. Ani nyní se trhu nepodařilo vytvořit jasnou klesající třívlnnou strukturu z vrcholu dosaženého v červenci loňského roku. Začal klesající vlnou, která překlenula minima předchozích vln, následovala hluboká vlna vzhůru a nyní, již sedmý měsíc v řadě, je třeba teprve vyjasnit, co se vlastně vytváří.

Analýza páru EUR/USD ze dne 31. července. Dolar se dvakrát dostal pod tlak.
01.08.2024 Kurz páru EUR/USD se ve středu zvýšil o 30 bazických bodů. Nevidím v tom pro americkou měnu nic kritického. Vlnový pattern v grafu 4H pro pár EUR/USD získal trochu jinou podobu. Pokud analyzujeme celý segment trendu od září 2022, kdy euro kleslo na 0,9530, ukazuje se, že jsme uvnitř vzestupného souboru vln. V rámci tohoto segmentu je ale obtížné identifikovat i vlny většího rozsahu. Jinými slovy, neexistuje žádný jasný impulsní trend. Bez ustání pozorujeme střídání třívlnných a pětivlnných korekčních struktur. Trh například stále potřebuje vytvořit jasný třívlnný pokles z vrcholu z loňského července. Nejdřív byla vlna dolů, která pokryla minima předchozích vln, po ní následovala silná vlna nahoru a teď se už sedmý měsíc formuje něco nejasného. Od ledna 2024 dokážu rozpoznat jen dva třívlnné patterny A-B-C s bodem obratu 16. dubna. První věc, kterou je tedy třeba pochopit, je, že neexistuje žádný aktuální trend. Po dokončení současné vlny C může začít tvorba nového třívlnného klesajícího patternu. Segment trendu z 16. dubna by mohl mít podobu pěti vln, ale stále by mohl být korekční. Za těchto okolností nejsem schopen věřit v dlouhotrvající růst euroměny.

Analýza páru GBP/USD ze dne 30. července. Libra zůstává kvůli Bank of England opatrná.
31.07.2024 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá a nejednoznačná. Chvíli se zdálo, že vlnový pattern je přesvědčivý a nabízí soubor sestupných vln s cíli pod úrovní 1,2300. V praxi ale poptávka po americkém dolaru příliš vzrostla na to, aby se tento scénář mohl naplnit.

Analýza páru GBP/USD ze dne 26. června. Zpráva o HDP Spojeného království libru nezachrání
27.06.2024 Vlnová analýza páru GBP/USD je stále poměrně složitá a nejednoznačná. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c, ale od té doby jsme byli svědky pouze růstu. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve svém formování, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však nástroj zcela postrádá klesající pohyb, což opět vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji.

Analýza páru EUR/USD ze dne 26. června 2024
27.06.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme tvorbu předpokládané vlny 3 ve vlně 3 neboli C klesajícího trendového segmentu. Pokud to tak opravdu je, pokles kotací ještě nějakou dobu potrvá, protože první vlna tohoto segmentu skončila poblíž hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níž, i když nebude mít impulsní podobu.

Analýza páru GBP/USD dne 25. června. Libra se stále pohybuje kolem 1,2627
26.06.2024 Vlnovou analýzu měnového páru GBP/USD je třeba zjednodušit a vyjasnit. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50...

Analýza páru EUR/USD ze dne 25. června. Trh nadále čeká na důležité zprávy
26.06.2024 Vlnová analýza nástroje EUR/USD se ve 4hodinovém grafu nezměnila. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c medvědí části trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, neboť první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.

Analýza páru EUR/USD ze dne 24. června 2024
25.06.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. Momentálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c medvědí části trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto úseku dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto úseku trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. června. Libra zahájila týden odrazem od úrovně 1,2627.
25.06.2024 Vlnový pattern pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitý a nejednoznačný. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Od té doby nicméně vidíme jen vzestupný pohyb. Pokud se tato vlna začne znovu tvořit, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech ale instrument nijak neklesal, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.

Analýza páru EUR/USD ze dne 20. června. Rizika pro evropskou ekonomiku jsou i nadále vyrovnaná
21.06.2024 Ve 4hodinovém grafu EUR/USD zůstává vlnová struktura beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 ve 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud je tento předpoklad správný, pokles kotací bude pokračovat delší dobu, jelikož první vlna tohoto segmentu byla dokončena kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.

Analýza páru EUR/USD ze dne 19. června. Euro si dělá během de Guindosových prohlášení přestávku
20.06.2024 Čtyřhodinová vlnová analýza měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo C klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu skončila poblíž hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.

Analýza páru GBP/USD ze dne 19. června. Libra dál hraje svou vlastní hru.
20.06.2024 Vlnovou analýzu pro pár GBP/USD je třeba zjednodušit a zpřehlednit. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C, ale od té doby vidíme jen vzestupné pohyby. Pokud se tato vlna opravdu začne znovu tvořit, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech ale instrument nijak neklesal, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.

Analýza páru GBP/USD ze dne 18. června. Trh stále pochybuje o prodeji libry.
19.06.2024 Vlnovou analýzu pro pár GBP/USD je třeba zjednodušit a upřesnit. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C, ale od té doby vidíme jen vzestupné pohyby. Pokud se tato vlna opravdu začne znovu tvořit, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech ale instrument nijak neklesal, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 13. června. Vyhlídky dolaru zůstávají příznivé
14.06.2024 Vlnová analýza 4hodinového grafu měnového páru EUR/USD se nezměnila. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3, 3, nebo c úseku klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pak pokles kotací bude pokračovat poměrně dlouho, jelikož první vlna tohoto úseku dokončila svou výstavbu poblíž hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit níže.

Analýza páru GBP/USD ze dne 13. června. Zasedání Fedu a nový růst britského dolaru.
14.06.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.

Analýza páru EUR/USD ze dne 11. června 2024
12.06.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. Aktuálně sledujeme formování předpokládané vlny 3 ze 3 neboli c segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. V důsledku toho by třetí vlna tohoto segmentu trendu měla skončit níže.

Analýza páru GBP/USD ze dne 11. června 2024
12.06.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.

Analýza páru GBP/USD ze dne 10. června 2024
11.06.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o ochotě trhu prodávat.

Analýza páru GBP/USD ze dne 7. června 2024
10.06.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna opravdu bude dál rozvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a eliminuje riziko komplikace vlnové analýzy. V posledních týdnech ale pokles páru úplně chybí, což vede k novým pochybnostem o ochotě trhu prodávat.

Analýza páru GBP/USD ze dne 6. června. Dolar se blíží k další kritické úrovni
07.06.2024 Vlnová struktura páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že je trh připraven vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se tato vlna bude vyvíjet i nadále, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a odpadne tak hrozba dalších komplikací. Pár však v poslední době zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji.

Analýza páru GBP/USD ze dne 5. června. Libra může ve čtvrtek následovat euro.
06.06.2024 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil ochotu trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a eliminuje riziko dalších komplikací. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což vyvolává pochyby o připravenosti trhu znovu prodávat.

Analýza páru GBP/USD ze dne 4. června 2024
05.06.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává i nadále poměrně komplikovaná. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna bude pokračovat ve své výstavbě, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává stejný, což nás nutí opět pochybovat o připravenosti trhu prodávat.

Analýza páru GBP/USD ze dne 3. června. Britská libra nemohla jinak než využít situace
04.06.2024 Vlnová analýza páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se tato vlna bude skutečně dále vyvíjet, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však k poklesu páru nedochází, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu prodávat.

Analýza páru EUR/USD ze dne 31. května. Inflace v EU podporuje euro.
03.06.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro měnový pár EUR/USD zůstává beze změny. V současnosti pozorujeme konstrukci navrhované vlny 3 v 3 neboli C klesajícího trendu. Pokud to tak opravdu je, budou kotce dál značnou dobu klesat, protože první vlna tohoto segmentu skončila kolem úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit pod touto úrovní.

Analýza páru GBP/USD ze dne 31. května. Také index PCE působí proti dolaru
03.06.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna bude pokračovat ve své výstavbě, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává neměnný, což nás opět nutí pochybovat o připravenosti trhu prodávat.

Analýza páru EUR/USD ze dne 30. května. Nečekaná zastávka poblíž úrovně 1,0788.
31.05.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně sledujeme utváření předpokládané vlny 3 v 3 neboli C v segmentu klesajícího trendu. Pokud to tak opravdu je, budou kotace ještě dlouho klesat, protože první vlna tohoto segmentu se přestala tvořit u hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tudíž měla skončit níž.

Analýza páru GBP/USD ze dne 28. května 2024
29.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové struktury zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji. Vlna 3 nebo c by mohla být poměrně prodloužená, stejně jako všechny předchozí vlny současného klesajícího trendu.

Analýza páru GBP/USD ze dne 27. května 2024
28.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vln zmizí. Pár se však v uplynulých týdnech nezměnil, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodejům. Sestupná vlna 3 nebo c by mohla být poměrně rozsáhlá, stejně jako všechny předchozí vlny současného klesajícího trendu.

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. května. Další zpráva z Británie ukázala slabost, ale koho to zajímá?
27.05.2024 Vlnový pattern pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud bude tvorba této vlny skutečně pokračovat, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a riziko další komplikace zmizí. Pár ale v posledních týdnech zůstává silný, což nás znovu nutí pochybovat o připravenosti trhu na prodej. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla výrazně prodloužit, stejně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.

Analýza měnového páru EUR/USD z 23. května. Kupující se podruhé pokoušejí otestovat úroveň 1,0880
24.05.2024 Vlnová struktura ve 4hodinovém grafu měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.

Analýza páru GBP/USD ze dne 23. května. Zprávy z Ameriky zachránily dolar.
24.05.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vytvářet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a riziko komplikace vlnového patternu se vytratí. Pár ale v posledních týdnech zůstává beze změny, což vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C se může prodloužit, podobně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.

Analýza páru EUR/USD ze dne 22. května
23.05.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro pár EUR/USD se nezměnil. Aktuálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 ve 3 neboli C sestupného trendu. Pokud tomu tak je, pokles kotace ještě nějakou dobu potrvá, protože první vlna tohoto segmentu skončila přibližně na úrovni 1,0450. Třetí vlna tohoto trendu by v důsledku toho měla skončit níž.Cílem třetí vlny je úroveň 1,0450. Pokud se současný klesající trend ukáže jako impulzivní, můžeme očekávat pět vln a euro by se mohlo propadnout pod hranici 1,0000. I když se teď takový vývoj zdá nepravděpodobný, měnový trh nás v posledních letech často překvapoval. Možné je tedy vše.Je změna vlnové analýzy pravděpodobná? Možná je vždy. Pokud ale od 3. října loňského roku pozorujeme nový segment vzestupného trendu, pak poslední klesající vlna nezapadá. Vzestupný trend je tedy možný jen při výrazné komplikaci vlnového patternu. V posledních týdnech instrument jen stoupá a ohrožuje tak celistvost vlnového obrazu.

Analýza páru GBP/USD ze dne 22. května. Libra se nevzdává.
23.05.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a eliminuje riziko dalších komplikací. Absence poklesu instrumentu v posledních týdnech ale vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla prodloužit, podobně jako předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
Související klíčová slova:
MANA | Fibo | J.D. Vance | Údaje z USA | Trailing Stop | Komoditní akcie | ETC | Long pozice | Typ tradingu a investice | Rozložení investic | Vývoj ceny hliníku | EUR | Tempo růstu | Zpravodajské události | Oznámení výsledků | Obchodník | Opětovný pokles | Akciové trhy | Cenový pohyb | Republikánský prezident | Zpracovatelský sektor | IGLN.UK | BTC | Take Profit | Životní prostředí | Index výdajů na osobní spotřebu | Amerika dnes | PLATINUM | Dow Jones Industrial | Bezpečné útočiště | Aktiva | Očekávané výsledky | Statistiky | Výbor FOMC | Nikl | Trend | Ceny ropy WTI a zlata | Ruský plyn | Kolaps | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Cenové stability | Odvetná cla vůči USA | Cla vůči USA | Zvýšení cel | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Nákupní pozice | Neuralink | Bitcoinové rezervy | Trumpova celní politika | Výrobní PMI | Provedení analýzy | Ekonomické následky | Pokles indexu | Hlavní ekonom | Trumpův návrh | Pokles indexu S&P 500 | Snižování cel | Britská libra | Uchování kapitálu | Výkyvy | Lagardeová | Chování trhu | Podnikatel | Depozitní sazba | Pravděpodobnost | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Úterní zpráva | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Stíhačky | Republikáni | Americké podniky | Komodity na trading | Vliv na trh | Zahraniční politika | OD7F.DE | Země skupiny G20 | Prodávat akcie | Aktuální zprávy | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Cenové výkyvy | Pohyby cen | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Clo na dovoz | Diverzifikace | Typ tradingu | Expanze | Měna euro | Údaje o inflaci | Pokles dolaru | Kurz BTC | Výhled | Gold | WTO | Otřesy | Deutsche Boerse | 4GLD | Long / Short | Konflikt na Blízkém východě | Kiyosaki | BHP | NIM | Burza | Zprávy z USA | Jojo | Glencore | Komodity - časté otázky | Snižování bilance | Přijetí | Vale (VALE.US) | Snížení úrokové sazby | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Velké ekonomiky | Sněmovna reprezentantů USA | Akče | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růstový pohyb | Růst cen | Vojenské základny | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Čekající příkazy | Člen rady guvernérů | Koncové ceny | Důležité zprávy | Možnost obchodovat | Zrušení sankcí | Kurz BTC/USD | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Uvolnění měnové politiky | Kryptoměnové burzy | Válka na Blízkém východě | Analýzy | Nezaměstnanost | Strategie pro obchodování s komoditami | Silná ekonomika | Investování a obchodování na komoditním trhu | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Proražení | iShares Physical Gold | Příležitosti k nákupu | Pohyby trhu | BP | Vývoj ceny zemního plynu | Bybit | Americký prezident | Zrušení cel | Burza Bybit | Představitelé Fedu | Trumpův návrh zákona | Vlnová analýza páru EUR/USD | Obchodní transakce | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Daňový zákon | Třetí vlna | Cukr - Vývoj ceny | Ceny zinku | Trumpová | Ceny cukru | Dovozní cla | Uzavření pozice | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Růstová vlna | Hliník - Vývoj ceny | Washington | Dnešní zprávy | Evropská měna | Výprodeje | Jaderný program | Makroekonomické reporty | Dopad na spotřebitele | Správná diverzifikace | Kukuřice - Vývoj ceny | Uklidnění situace | Pohyb ceny | Náklady | Ekonomiky | Pokračování medvědího trendu | Směnné kurzy | Data z trhu | Dovoz z Číny | Využití dlouhodobých trendů | Volatilita | Nový trend | Mírová dohoda | Covid | Ben Broadbent | Možné scénáře | Klesající trend | Průmyslová produkce | Nabídka a poptávka komodit | Směřování trhu | Bohatí | Pokles ceny | Donald Trump | Státní dluh | Commodities | Předseda Fedu | Inflace | Contract | Impulz | Peníze | Brent | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | Indikátor | Očekávání | Odvetná cla | Ekonomika EU | Úrokové sazby | Palladium | IOT | Dolar roste | Buy Limit | Posílení eura | XOP | Zvýšení sazeb | Trendové čáry | SpaceX | Reakce trhu | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Války na Ukrajině | Pozitivní vývoj | Guvernér BoE | Nakupovat akcie | Náklady spojené se skladováním surovin | Evropské měny | Commodity | Kurz americké měny | Zasedání Evropské centrální banky | Nárůst poptávky | Možnosti investování do komodit | Index podnikatelské aktivity | Nákupy | Růst | Stop Out | Koruna | Investiční rizika | Příležitosti | Euro roste | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | Vývoj ceny kakaa | Snižování cen | Coinbase | Sentiment na trhu | Prognóza | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Konec obchodní války | LEANHOGS | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Bariéra | Změny cen | Růstový impuls | Britská centrální banka | Vítězství Donalda Trumpa | Polovodiče | Vývoj ceny ropy Brent | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Býčí výhled | Internet of Things (IoT) | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Kongres | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Klíčové události | Nízké obchodní náklady | Skladování fyzických komodit | Long | Chování | Kontrakty | Ropa WTI - Vývoj ceny | Zpomalení ekonomiky | Investování a obchodování | Rozhodnutí soudu | Obchodování s CFD na komodity | Graf | RIO.UK | Nigérie | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Sója - Vývoj ceny sóji | AUD | Krásný zákon | Huw Pill | JOLTS | ETFS Natural Gas | Contract for Difference | Exxon Mobil | S&P500 | Trend Swing | Žádný trend | Ekonomické ukazatele | Rozptýlení | OIL.WTI | Trh | Sezónnost | Centrální banky | Pokles bitcoinu | Cykličnost | Šéfka ECB | Snížit riziko | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Cla USA | Očekávání trhu | Pokles nezaměstnanosti | Ceny plynu | Celní politika | Rozdílové smlouvy | Prezident USA | Index | Futures | Měď | Směnný kurz | Webináře | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | USA | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Dobré výsledky | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Počasí | Bílý dům | Rostoucí struktura | Kapitál | CME FedWatch | Co je to CFD? | Tržní šum | Posílení | Nákupy kryptoměn | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Obiloviny | Trading | Silný růstový pohyb | Projev Jeroma Powella | Nejdůležitější události | Špatná zpráva | S&P | xStation | Platina | Šéf centrální banky | Unie | Chování obchodníků | Léto | Inflace ve Spojených státech | Výhled pro americký dolar | Trumpovo rozhodnutí | Akciové indexy | Parlamentní volby | DIA.US | Vice | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Obchodní plány | Ministr zahraničí | Fundamentální zprávy | Pozornost | Vlnové analýzy | Ocel | Swing | Ekonomický vývoj | Skladování komodit | Reakce trhů | Freeport McMoran | Ropa | Opatření | Kurz EUR/USD | Asie | Shell | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Reálný účet | Technické analýzy | Americká měna | Natural Gas | Další růst | Trumpův projev | Budoucnost | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Cukr | Zavádění cel | Počet pracovních míst | Trumpovy vlády | Inflace v eurozóně | Konkrétní společnosti | BoE Andrew Bailey | Kakao | Snížení poptávky | KOL | Náhoda | Zpráva o inflaci | Sell | Společnosti | Ekologie | Americké měny | Snižování inflace | Izrael | Patterny | Trendové indikátory | Ropa Brent | Začít obchodovat | Ostatní investice | Obchodní války | Vysoká cla | ECB dnes | Bohatství | Složitější řízení | Gavin Newsom | Kov | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Ropa Brent - Vývoj ceny | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Výhled pro GBP/USD | Týdenní výhled | Rada guvernérů | Bitcoin | Viceprezident | Chevron (CVX.US) | Vysoká volatilita | Tržní sentiment | Zájem kupců | Snižování úrokových sazeb | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Nákup bitcoinu | Eskalace | Íránský ministr zahraničí | CVX.US | Data o inflaci | Guvernér Fedu | Vývoj ceny cukru | Ceny palladia | Směřování trhů | Ceny zemního plynu | Zeměpis a geopolitika | Podnikatelé | Restriktivní politika | Zhodnocení bitcoinů | Ceny hliníku | Dow Jones Industrial Average | Sektor služeb | Počet žádostí o podporu | Investiční rozpočet | Postavení USA | Futures kontrakty | Platformy | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Occidental | Nálada na trhu | Obchodování a investování | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | DIA | Cenový index | Stříbro | Tržní nálada | Zájem o dolar | Obchodovat | Cla na dovoz | Směr trhu | Internet of Things | Vývoj ceny zinku | Ekonomické změny | Prostor pro další růst | Pokles cen | Finance | Pozornost trhu | ETF | Průmyslové komodity | Zpravodajské služby | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Zboží dlouhodobé spotřeby | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Investování do akcií | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Tempo růstu americké ekonomiky | Tržní trend | Technologický vývoj | Inflace zpomaluje | Rok 2025 | Zpomalení inflace | Větší pokles | Video | Problémy | 3М | Vysoká likvidita | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Strategie Trend Swing | Národní zájmy | Růst HDP | Odvetná opatření | Profit-Target | Buy Stop | Sázka | Měď - Vývoj ceny | Výrazné pohyby | AU.US | ETF WTI Crude Oil | Ekonomové | Konec trendu | Obchodování s nástroji CFD | CIND.UK | Christine Lagarde | Poptávka po bitcoinech | Spojené státy | Transakční náklady | Soudní spory | Stříbro - Vývoj ceny | Průmyslové účely | Obchodováním s futures kontrakty | Vývoj | Hrozby amerického prezidenta | Vývoj ceny pšenice | Politika centrálních bank a geopolitika | Indexy PMI | Vyhlídky americké ekonomiky | Obchodováním s futures | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Ceny většiny komodit | Zemní plyn - Vývoj ceny | Austan Goolsbee | Nejdůležitější ukazatele | Dovážené zboží | Konkurenceschopnost | ETFs | Volby | Freeport McMoran (FCX.US) | Národní bezpečnost | Nový týden | Inflace v Evropské unii | Změny ceny | Politika centrálních bank | Short pozice | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Americký viceprezident | COTTON | iShares | Volatilní | Poptávka po dolaru | EUR/USD | Kurz libry | OSN | Konflikt na Ukrajině | Cenové dno | Náklady na těžbu | Pandemie | Směr trendů | West Texas Intermediate | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Klesající struktura | Měnové politiky | G20 | Sázka na pokles ceny | Nabídka a poptávka | Uptrend | Aktuální situace | Obchodní dohody | Výdaje | Výnosy | Člen Rady guvernérů Fedu | Ekonomická situace | Hackeři | Odhad HDP | Růstový potenciál | Dow Jones | Obchodní jednání | Vyšší časové rámce | Bod zájmu | Bezpečný přístav | Rozhodnutí centrální banky | Christopher Waller | Analýza BTC | ADP | OXY.US | Faktor Trump | Vládní výdaje | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Poptávky po dolaru | Tisková konference | Vítězství | Figúra | Růst mezd | Pšenice - Vývoj ceny | Fibonacci | Luis De Guindos | iShares Commodity Diversified Swap | UCITS | Vlnový pattern v grafu | Sazby | Silnější pohyb | PMI ve výrobě | Británie | Roboti | Mike Pence | Umělá inteligence | Zprávy o trhu | Dovoz do USA | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Sell Limit | Prohlášení | Regulátor | Obchodní dohoda | Boj s inflací | Firmy | Páka | Mezinárodní vztahy | Geopolitické události | Zajištění | Zemědělství | Současný klesající trend | Překážky | Cla EU | Celní politiky USA | Jak vydělat na poklesu komodit? | Vyšší ceny | Světlo na konci tunelu | Dovoz oceli | Situace ve Spojených státech | Povětrnostní podmínky | Inflace ve Velké Británii | CIND | Nová cla | Velké peníze na komoditách | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Pohyby cen indexu S&P 500 | Index spotřebitelské důvěry | Účastníci trhu | Vývoj událostí | CORN | Trhy | Chránit kapitál | Anglogold Ashanti (AU.US) | Rizika | Psychologická bariéra | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | ISM | Správný odhad | Zahájení nového trendu | Obchodujeme | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Ceny niklu | Poptávka po bitcoinu | Výběr brokera | Zlato - Vývoj ceny zlata | Ekonomiky EU | ISLN | Riziková aktiva | Klíčové faktory | Jak začít s komodity? | Tempo snižování sazeb | Žádosti o podporu | Sucha | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Jaká rizika číhají na komodity? | Tesla | Růst Bitcoinů | XTB Research | Vývoj technologií | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Forexový trh | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Barrick Gold (GOLD.US) | Druhá vlna | Mzdy | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Kurz britské libry | Vlnový pattern | Deeskalace | Možnost realizovat zisk | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Společnost | Velké firmy | Ceny bavlny | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Raphael Bostic | Platina - Vývoj ceny platiny | Ztráta | XOM.US | Institucionální investoři | Reporty | Nabídka ropy | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Investoři a obchodníci | Negativní zprávy | Tradeři | Ceny ropy Brent | Předseda FOMC | Prezident Federální rezervní banky | IOGP | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Řídit riziko | Bezpečná aktiva | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Jak vydělat | Správa otevřených pozic | Analytik | MAM | Právo | FIAT | Citi | Binance | Semináře | Obchodování s futures | Transakce | Údaje o HDP | Portfolio | Nástroj | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Životní úroveň | UCITS ETF | Čína | Americký regulátor | Vývoj ceny niklu | Trailing stop loss | Aktuálně trh | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Testovací účet | Ceny sóji | Pohyby na trhu | Deutsche Börse | XOP.US | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Data z trhu práce | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | OXY | WTI | Hurikány | Blízký východ | Specifický typ tradingu | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | Libra | Odborníci | Celní politiky | Finanční páka | Obranné příkazy | AIGI | Ceny zlata | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | IHNED | Kontrariánství | CFD | Palladium - Vývoj ceny palladia | Budoucí trendy | Zdravý rozum | Vývoj ceny palladia | ALUMINIUM | Silný pokles | Podkladové aktivum | Newmont (NEM.US) | BHP Billiton (BHP.US) | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Ceny energií | FTX | Pobřeží slonoviny | GBP/USD | Jak vydělat na poklesu | Očekávaný zisk | Investování u XTB | Sója | Euforie | Írán | Jestřábí postoj | Káva | Bez rizika | Obchodujeme komodity | Jaké komodity obchodovat? | Zisk | Globální krize | Bank of England | Demokraté | Defenzivní příkazy | Dovoz | Pozitivní zprávy | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Krátká pozice | Obchodování | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Sell Stop | Prezident | Růst inflace | COCOA | Finanční pomoc | Vale | WHEAT | BP (BP.UK) | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Olej | Měna | Trump | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Euro klesá | Kupující | Barrick Gold | Údaje | Silná rally | Posílení libry | Teherán | Obchody | Britská měna | Obraty trendu | Drahý kov | Klienti brokerů | Snížení daní | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | IGLN | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | iShares Physical Silver | Portfólia | Exxon | Zemní plyn | Marže | Směřování | Výhled pro rok | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Obchodování a investování do akcií | Velké peníze | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Stagnace | Tržby | ICOM.UK | Impeachment | Robert Kiyosaki | NATGAS | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Cukr - Vývoj ceny cukru | Peking | Sázka na pokles | Spready | HDP | Omyl | Ekonom | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Fibonacciho úrovně | Objem investic | Politici | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Zeměpis | Kongres USA | WTI Crude Oil | Ekonomické zprávy | Měď - Vývoj ceny mědi | Contracts for difference | Hodnoty aktiv | CFD traděři | Začínající investoři | Investování do komodit | ČTK | Katastrofy | Ztráty | SXEPEX | Platina - Vývoj ceny | Typy komodit | Investoři na akciovém trhu | Americké firmy | Meziroční inflace | Klesající inflace | Coffee | Nakupovat | FOMC | Omezené dodávky | Akcie | Norská koruna | Kupci | Mzda | Krátký prodej | Výrobci aut | Vzestupný trend | Kurz GBP | Target | Podniky | Index spotřebitelských cen | Spread strategie | Štěstí | Zrychlení růstu | OD7F | Vývoj ceny | Býčí trend | Ceny platiny | Index cen | Vývoz | Reuters | NGAS | Libra šterlinků | Pokles cen komodit | IoT | Realizovat zisk | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Strategie pro obchodování | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Ceny pšenice | Kurz | DNO | Daně | Dnešní zpráva | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Obrovské zisky | Intermediate | Index cen výrobců | CFD na komodity | Světové ekonomiky | AIGI.UK | Výsledky | Velikost pozic | Investice | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Londýn | Sýrie | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nikl - Vývoj ceny niklu | Tržní trendy | COPPER | Android | Indie | Bod | Makrodata | Zisky | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Fondy | Kompletní průvodce | Kurz eura | Základní pravidla | Zotavení | Důvěra | Průvodce komoditním trhem | Americký akciový trh | Ukazatel | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Měny | Historické pohyby | Ropa WTI | Dialog | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Hospodářský růst | Chaos | Spread | Export | Vývoj ceny ropy | Signál | ISLN.UK | CATTLE | Řízení rizik | Postoj investorů | Partneři | Historické pohyby cen | Nejlepší investice | Ukončení války | ETF Industrial Metals | SUGAR | Britské měny | Zhodnocení | SXEPEX.UK | Organizace | Fundamentální data | Ceny surovin | SOYBEAN | Fundament | Média | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Nižší poptávka | COVID-19 | Cenové tlaky | Brusel | 4GLD.DE | Potenciální zisky | Signál k prodeji | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Zprávy o nezaměstnanosti | Exxon Mobil (XOM.US) | TIM | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Investiční | Nálada | Jsou komodity dobrou investicí? | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Investiční riziko | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Pákový efekt | Vliv na ceny | Rozdílové smlouvy (CFD) | Ceny stříbra | Rozvoj | Finanční nástroje | Silný růst | Komodity na trading platformě | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Neuspokojivé výsledky | Růst poptávky | Korekce | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Tržní ceny | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Výkonnost | Hodnota měny | Pokles libry | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Occidental Petroleum (OXY.US) | Přehled | Obraty | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | Guvernér banky | FCX.US | Měnový trh | HDP USA | Analýza BTC/USD | Inflace v Británii | Zinek - Vývoj ceny zinku | S&P 500 | JDE | Podpora | Obchodování s CFD | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | MT4 | Spojené království | Cena | EU a USA | iOS | Obchodní spory | Rio Tinto (RIO.UK) | Komodita | Rozpočet | Snížení sazeb | DOT | Ceny kukuřice | Co ovlivňuje ceny komodit? | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Drahé kovy | Newmont | Medvědi | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Strategie obchodování | CFD obchodníci | Rezervy | Zavedení cel | Hliník | Vývoj ceny kávy | Kurzy měn | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | Indikátory | Oslabení | Odvolací soud | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Káva - Vývoj ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | Buy | Obchodní podmínky | Bublina | Vlády | Kotace | Ceny mědi | Šance | Fundamenty | Poptávka po ropě | Správa | Instrumenty | Analýza | Kurz EUR | Zlepšení | Sazby Fedu | Horší časy | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | Bavlna | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Portfolia | Aktivity v eurozóně | Pullback | Inflace v EU | Chevron | Dlouhodobé důsledky | Vyšší volatilita | Dosažení dohody | Stoxx | Sestupný trend | Hospodářská zvířata | Průměrná mzda | Ekonomické statistiky | XOM | Vývoj ceny zlata | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Kurz amerického dolaru | Bavlna - Vývoj ceny | Finální odhad | Služby | Kakao - Vývoj ceny | Obchodování britské libry | Dnešní růst | Návrat inflace | Obchodní náklady | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Zlato - Vývoj ceny | Experti | Trendy na trhu | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Růst libry | Occidental Petroleum | Spotřebitelé | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Vývoj ceny sóji | Rezistence | Auta | Jasné signály | Komoditní trh | Obchodujte | Ropy | Struktura | Výrobní sektor | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Americké ekonomiky | Palladium - Vývoj ceny | Jádrový index | USD | Občané | Zveřejnění zprávy | Rio Tinto | Zvýšení daní | Nové příležitosti | Obchodování na komoditním trhu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Trh s komoditami | HDP v USA | Obchodování s komoditami | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Odhad inflace | Zinek - Vývoj ceny | NGAS.UK | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Kupní síla | Průraz | Australský dolar | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Investování do různých komodit | Hospodářské oživení | Růst eura | Ceny ropy WTI | IOGP.UK | PSA | Náklady spojené se skladováním | Nejistota | CME | CVX | Káva - Vývoj ceny | Los Angeles | Výhled pro EUR/USD | Take-Profit | Britský regulátor | Swap | Ceny komodit | Indexy | Anglogold Ashanti | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Nikl - Vývoj ceny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Zinek | Velikost pozice | NEM.US | Růst ceny | Měnová politika | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Doporučení | Navýšení cel | Čínský export | Index výdajů | Korekční fáze | Krypto | Pákistán | Payrolls | Diverzifikace portfolia | ROCE | Lot | Navýšení | Cykly | EU | Časové rámce | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | Obchodování se zemědělskými komoditami | PMI ve službách | Řízení kapitálu | Globální finanční trhy | ZINC | Prodeje | Sója - Vývoj ceny | Akciový trh | Investor | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Dynamika HDP | Banka | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Svět komodit | Významné události | Cenový index výdajů | Úřady | Američané | Větší pozice | Cena BTC | SPX | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot