Pátek 27. květen 2022 17:15
reklama
InstaMarkets
reklama
virarosi krypto
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Purple broker v ziskovosti

Klíčová slova - Inflace v lednu

img

Forex: Koruna drží hodnotu navzdory hrozbě embarga na ropu

19.04.2022 Předvelikonoční týden zvládla koruna takřka bez výkyvů a zůstala v hladině mezi 24,40-24,50 EUR/CZK. Aktivita na trzích byla ovlivněna svátky, a tak výraznější pohyb nezaznamenaly ani další měny v regionu, snad jen s výjimkou maďarského forintu, který posílil vůči euru o necelé procento. Po pondělní inflaci, která dopadla relativně v souladu s očekáváními, z Česka již po zbytek týdne důležitější ekonomická data nedorazila, a to stejné platí i o komentářích členů ČNB.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka úroky nezvýšila, varuje před dopady války na Ukrajině

18.03.2022 Japonská centrální banka na svém dnešním zasedání základní úrokovou sazbu nezvýšila a dál bude masivně nakupovat dluhopisy, aby povzbudila ekonomiku. V tiskové zprávě také varovala, že hospodářské oživení ohrožuje válka na Ukrajině. Krok japonské centrální banky je v kontrastu s politikou centrálních bank v USA, Británii a mnoha dalších zemích, které už začaly základní úroky zvyšovat, aby zbrzdily inflaci. Ta se zvyšuje i v Japonsku, je ale stále pod jedním procentem.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace v Maďarsku stoupla na 8,3 procenta, je nejvyšší za téměř 15 let

09.03.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v únoru zrychlil na 8,3 procenta z lednových 7,9 procenta. Inflace je tak nejvýše od srpna 2007, oznámil dnes maďarský statistický úřad. Únorový růst cen překonal očekávání analytiků, kteří inflaci odhadovali na 8,1 procenta.
img

Globální krize na pozadí geopolitické situace na Ukrajině

08.03.2022 Ceny zlata nadále rostou na pozadí rostoucí inflace a současné krize na Ukrajině. Kombinace geopolitického napětí a vysoké inflace je velmi příznivá pro vyšší ceny zlata a stříbra i do budoucna.
img

Na spotřebu domácností dopadá výrazná inflace

01.03.2022 Český HDP ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostl podle zpřesněného odhadu mezičtvrtletně o 0,9 %. To je plně v souladu s dřívějším předběžným odhadem. V meziročním vyjádření růst ekonomiky zrychlil z 3,5 % na 3,6 %. Ve srovnání s předkrizovým čtvrtým kvartálem roku 2019 byla však úroveň ekonomické aktivity stále o 1,9 % nižší.
img

Na spotřebu domácností dopadá výrazná inflace

01.03.2022 Český HDP ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostl podle zpřesněného odhadu mezičtvrtletně o 0,9 %. To je plně v souladu s dřívějším předběžným odhadem. V meziročním vyjádření růst ekonomiky zrychlil z 3,5 % na 3,6 %. Ve srovnání s předkrizovým čtvrtým kvartálem roku 2019 byla však úroveň ekonomické aktivity stále o 1,9 % nižší.
img

Inflace, geopolitika, zlato

28.02.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (Bureau of Economic Analysis, BEA) v pátek zveřejnil nejnovější údaje o aktuální úrovni inflace oproti cenovému indexu PCE (index výdajů na osobní spotřebu). Podle této zprávy inflace v lednu vzrostla o 0,6 %, což je největší meziroční nárůst od roku 1982. Lednový nárůst o 0,6 % představuje meziroční zvýšení o 6,1 %. Poslední zpráva o indexu spotřebitelských cen včetně energií a potravin odhalila 7,5% nárůst inflace, což je nejvyšší úroveň od roku 1982. Pro pochopení toho, jak dochází k pokračujícímu růstu inflace, je třeba vzít v úvahu zářijový index PCE. V meziročním srovnání dosáhl v září 4,4 %, v říjnu 5,1 %, v listopadu 5,6 % a v prosinci 5,8 %. Od září 2021 se inflace reprezentovaná preferovaným indexem PCE Federálního rezervního systému zvýšila o 1,7 %. Není pochyb o tom, že inflace působí na trh a ovlivňuje ceny zlata. Zlato je dlouhodobě považováno za bezpečný přístav, který investoři využívají jako zajištění proti rostoucí inflaci.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Konflikt na Ukrajině zvýší inflaci a negativně ovlivní růst ekonomiky

23.02.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou bude mít podle guvernéra České národní banky (ČNB) Jiřího Rusnoka proinflační efekt, tedy zvýší inflaci. Růst by měla především kvůli vyšším cenám plynu a ropy. Zároveň aktuální vývoj ve srovnání s odhady ČNB pravděpodobně oddaluje návrat inflace k dvouprocentnímu cíli, nicméně ke dvěma procentům by se inflace měla dostat v příštím roce. Vyplývá to z vyjádření Rusnoka v pořadu Interview Plus Českého rozhlasu Plus. Rusnok dále dodal, že ukrajinský konflikt zároveň negativně ovlivní růst ekonomiky.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila hlavní úrok o půl bodu na 3,4 procenta

22.02.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání svého měnového výboru zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 3,4 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Pokračuje tak ve zvyšování úroků, aby zbrzdila růst inflace, která v lednu vystoupila na nejvyšší hodnotu za posledních téměř 15 let. K nejistotě na trhu teď navíc přispívá i napětí mezi Ukrajinou a Ruskem.
img

Drastická inflace maže výhodná spoření

14.02.2022 Inflace na současné výši 9,9 procenta je špatnou zprávou pro všechny, kteří mají peníze na vkladových produktech, jako jsou spořicí účty či termínované vklady. Výnosy sice po dlouhé době dosahují vyšších hodnot na úrovni čtyři až pět procent, nicméně investoři reálně o část peněz přicházejí. Pokud mají lidé peníze na vkladu, který nese výnos například čtyři procenta, peníze se inflací znehodnotí téměř o pět procent.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v Česku je nejvyšší od 90. let, pravděpodobně ještě stoupne

14.02.2022 Meziroční inflace v lednu stoupla na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta a je tak nejvyšší od července 1998. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Lednová inflace byla přitom vyšší, než očekává Česká národní banka. Ta v této souvislosti odhadla, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent. S podobným vývojem počítají i ekonomové.
C:\fakepath\top-14022022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.02.2022 1) Lednová meziroční inflace byla o 0,5 % vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v únorové prognóze. Důvodem byl především vývoj cen potravin, jejichž meziroční růst proti odhadům dále zrychlil. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v lednu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 9,9 %. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 %. Král upozornil, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná 10 %.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Lednová inflace byla proti odhadům ČNB vyšší, dále překoná 10 pct.

14.02.2022 Lednová meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v únorové prognóze. Důvodem byl především vývoj cen potravin, jejichž meziroční růst proti odhadům dále zrychlil. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v lednu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 9,9 procenta. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 procenta. Král upozornil, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace v dalších měsících překoná 10 pct, víc poleví v polovině roku

14.02.2022 Lednový růst spotřebitelských cen potvrzuje, že česká ekonomika bude v letošním roce čelit nejvyšší inflaci od roku 1998, míní analytici. Podle nich meziroční inflace v dalších měsících pravděpodobně překoná deset procent a až od poloviny roku začne výrazněji polevovat. Letošní celoroční průměr odhadují na zhruba devět procent. Obava z růstu inflačních očekávání zřejmě ještě povede ke zvýšení úrokových sazeb České národní banky, dodali. ČNB čekala lednovou inflaci 9,4 procenta, tedy o půl procentního bodu nižší. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků pro ČTK.
img

Inflace v lednu skoro 10 %, ale senzace se nekoná

14.02.2022 Spotřebitelské ceny v ČR v lednu oproti prosinci vzrostly o 4,4 %, meziroční míra inflace tedy zrychlila na 9,9 % z předchozích 6,6 %. To bylo jen nepatrně nad naším odhadem ve výši 9,6 %. Očekávání trhu bylo poblíž 9,3 %. S ohledem na výjimečně velkou nejistotu lze říci, že výsledek je velmi blízko odhadů.
img

Inflace v lednu dosáhla téměř na 10 %

14.02.2022 Inflace dosáhla v lednu obávaného vysokého nárůstu. Oproti prosinci ceny vzrostly o 4,4 % a v meziročním srovnání o 9,9 %. My jsme v naší prognóze počítali s 9,5 %, tržní odhad činil 9,3 % a ČNB očekávala 9,4 %. S ohledem na značnou nejistotu ohledně letošního lednového výsledku se ještě jedné o relativně malou odchylku od odhadu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v lednu podle ekonomů mohla překonat desetiprocentní hranici

13.02.2022 Meziroční inflace v lednu výrazně stoupla a mohla se přiblížit hranici 11 procent. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Ti kvůli zdražování energií včetně obnovení plateb DPH pro domácnosti, celkové tradiční lednové změně ceníků zboží a služeb a očekávanému zdražení potravin očekávají inflaci mezi 8,6 až 10,9 procenta, v průměru tedy 9,8 procenta. Zároveň se shodují, že odhadovat lednovou inflaci, zvláště letos, je velmi obtížné. Český statistický úřad zveřejní údaje o lednové inflaci v pondělí 14. února. V prosinci byla meziroční inflace 6,6 procenta. Podle údajů ČSÚ byla meziroční inflace nad deseti procenty naposledy v červenci 1998.
img

Americký pre-market 11. 2. Akciový trh se po včerejším výprodeji zotavuje

11.02.2022 Futures na americké akciové indexy v pátek otevřely v červených číslech, ale poté se zotavily a v době psaní tohoto článku vykazovaly mírné zisky. Včera trh utrpěl prudký výprodej po nejvyšších hodnotách inflace za čtyři desetiletí. Údaje předčily očekávání. Dow Jones Industrial Average futures vyrostly o 100 bodů nebo 0,3 %. Futures na S&P 500 se obchodují blízko nuly s mírným ziskem 0,1 % a futures na Nasdaq 100 jsou o 0,7 % vyšší.
img

Ceny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA

11.02.2022 Zlato zakončilo pátou seanci v řadě růstem, což představuje nejdelší sérii zisků od listopadu. Vítězná série však skončila poté, co se americká inflace v lednu ukázala být vyšší, než se očekávalo.
img

EUR/USD. Neobvyklý obrat amerického dolaru a sestupný výhled páru

11.02.2022 Pár EUR/USD včera zaznamenal poměrně neobvyklý obrat: zpočátku se při rekordním růstu americké inflace propadl asi o 50 bodů a poté vykázal 100bodový nárůst a přiblížil se k hranici 1,15. Taková dynamika cen byla velmi zvláštní, protože včerejší vydání nepřineslo žádné nesrovnalosti. Všechny ukazatele vyšly v zeleném pásmu a meziročně aktualizovaly víceleté rekordy. Žádná "úskalí" v tomto případě nenastala: zvýšila se jak obecná inflace (v důsledku výrazného zdražení energetických zdrojů), tak index jádrové inflace, který nezahrnuje volatilní ceny potravin a energií. Proto je prostě nemožné analyzovat lednovou zprávu jiným způsobem. Inflace stále více roste, a dokonce předčila odvážné prognózy odborníků. To je důvod, proč pár EUR/USD před čtvrtečním uzavřením otočil a zamířil ke dnu 1,14. Během páteční asijské seance se cena dostala do oblasti 1,13.
img

Ranní okénko - Zvýšení amerických sazeb o 50bb je po čerstvých datech pravděpodobnější

11.02.2022 ČNB dnes zveřejní zápis z posledního zasedání (3. února), na kterém navýšila hlavní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 4,75 %. V odpoledních hodinách bude v USA zveřejněn výsledek indikátoru od University of Michigan. Evropský kalendář je dnes prázdný s výjimkou lednové inflace v Maďarsku. Ta by měla stagnovat na 7,4 %. To neplatí pro Česko, kde se inflace v lednu podle nás vyšplhala z 6,6 % až na 9,5 %. A nestagnovala ani v USA, kde spotřebitelské ceny překvapily růstem o 7,5 % (po prosincových 7,0 %), což předčilo většinu odhadů. Koruna v průběhu týdne oproti euru oslabila o 0,5 % a aktuálně se pohybuje v blízkosti EUR/CZK 24,32.
img

Novým cílem páru EUR/USD je úroveň 1,1500

08.02.2022 Americká a evropská měna se snaží zvrátit předchozí trend na páru EUR/USD, který vykazoval především klesající tendenci. Novým cílem tohoto klasického měnového páru se stala úroveň 1,1500, které může být dosaženo při masivním posílení.
img

Ranní okénko / ECB mění kurz, silný trh práce v USA a další zvýšení inflace potvrzují březnový hike

07.02.2022 V tomto týdnu nás čeká trojice dat z tuzemské ekonomiky – maloobchod, průmysl a zahraniční obchod. Jedná se o data za prosinec, což umožní zhodnotit vývoj za uplynulý rok. Současně budou prosincová čísla indicií pro strukturu růstu HDP v Q4´21, kterou ČSÚ zveřejnění během března. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, z pohledu české ekonomiky ale bude zajímavý výkon německého průmyslu. Hlavní událostí v USA je lednová inflace.
img

Ranní okénko - ČNB, ECB, inflace, HDP. Finanční trh bude zpracovávat jeden údaj za druhým

31.01.2022 Finanční trhy ještě ani nestihly zcela vstřebat jestřábí zasedání Fedu a hned mají před sebou další nabitý týden. Čeká nás další várka výsledků HDP evropských zemí, inflace v eurozóně a zasedání ECB a britské centrální banky. Pozadu ale nezůstává ani domácí ekonomický kalendář. ČNB zvýší úrokové sazby a představí novou makroekonomickou prognózu, ČSÚ vydá předběžný odhad HDP a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu za leden.
img

Forex: Koruna vyčerpala impulzy k posilovací jízdě

17.01.2022 Koruna minulý týden odevzdala část zisků vůči euru, které během své posilovací jízdy od začátku roku nabila. Týden zakončila na EUR/CZK 24,50 a od pondělí tím oslabila o necelé půl procento. Vedlo se jí hůře než ostatním měnám regionu – polský zlotý oproti euru zhruba stagnoval a maďarský forint si připsal 0,3 %. Během dneška koruna zatím osciluje okolo 24,45.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-17012022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.1.2022)

17.01.2022 Rok 2022 začal opravdu dobře, volatilita je velmi slušná a v minulém týdnu jsme se dočkali dalších ziskových obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první došlo k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci sell (short) obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Ve středu jsme se pak dočkali silného průrazu výše, což aktivovalo buy (long) obchod, který se také velmi rychle dostal do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu. Pokud jste mých obchodů využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
img

Americká inflace nadále roste

13.01.2022 Hlavní americké akciové indexy vykázaly v posledních dvou dnech mírný růst. Zároveň se na akciovém trhu na začátku nového roku rozběhla korekce. Tento korekční pohyb některých indexů se již stal výraznějším než ty předchozí. Mnozí odborníci očekávají, že v letošním roce dojde k propadu akciového trhu v důsledku zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Federálního rezervního systému. Americký regulátor nebude jedinou centrální bankou, která zpřísní svou politiku. Evropská centrální banka sice není na zpřísnění připravena, ale očekává se, že pandemický nouzový nákupní program (PEPP) letos skončí. Bank of England již zvýšila základní úrokovou sazbu a ostatní regulátoři ji budou pravděpodobně následovat. Obecně lze říci, že rok 2022 bude rokem zpřísňování. Akciové trhy mezitím budou v důsledku této skutečnosti pociťovat tlak.
C:\fakepath\trader-12012022-30-zm.jpg

Forex: Koruna zpevnila k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru o 20 haléřů

12.01.2022 Koruna dnes zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si polepšila o devět haléřů na 24,36 EUR/CZK, čímž smazala své úterní ztráty a nadále se drží na nejsilnější úrovni od září 2012. K dolaru česká měna od úterního večera zpevnila o 21 haléřů na 21,34 USD/CZK, což je její nejlepší závěr od konce loňského června.
C:\fakepath\top-12012022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.01.2022 1) Míra inflace ve Spojených státech v prosinci vystoupila na 7 %, a dostala se tak nejvýše od června 1982. Nejvíce k růstu cen přispělo dražší bydlení a ojeté automobily, zvýšily se ale i náklady na potraviny, benzin a další zboží. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Nejnovější údaje naznačují, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít zvyšovat úrokové sazby už v březnu, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB nevylučuje počátkem letošního roku inflaci nad 10 procent

12.01.2022 Meziroční inflace v lednu stoupne podle pracovního odhadu České národní banky zhruba na devět procent. Zároveň ale nelze úplně vyloučit, že počátkem letošního roku bude inflace po několik měsíců dosahovat i dvouciferných hodnot, tedy více než deset procent. V rámci komentáře k prosincové inflaci to dnes uvedl ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
img

Forex: Fed přitvrzuje, ale stále jen opatrně. Co dnes ECB?

16.12.2021 Americká ekonomika se podle šéfa Fedu Powella rapidní tempem přibližuje plné zaměstnanosti a inflace se pohybuje nad cílem. Takové hodnocení vyžaduje od Fedu zpřísnit finanční podmínky, což hodlá centrální banka hodlá zařídit rychlejším ukončením nákupů dluhopisů a akcelerací prognózovaného cyklu zvyšování úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Fed přitvrzuje, ale stále jen opatrně. Co dnes ECB?

16.12.2021 Americká ekonomika se podle šéfa Fedu Powella rapidní tempem přibližuje plné zaměstnanosti a inflace se pohybuje na cílem. Takové hodnocení vyžaduje od Fedu zpřísnit finanční podmínky, což hodlá centrální banka hodlá zařídit rychlejším ukončením nákupů dluhopisů a akcelerací prognózovaného cyklu zvyšování úrokových sazeb. Bude to však stačit?
img

Inflace se udržela v blízkosti 6 % díky prominutí DPH na energie

10.12.2021 Inflace v listopadu nakonec navýšila tempo jen mírně z 5,8 % na 6,0 %. Nahoru jí tlačily ceny potravin a dopravy a pokračoval také růst cen služeb. Naopak výrazněji inflaci zbrzdilo přechodné odpuštění DPH na elektřinu a zemní plyn. V souhrnu tak spotřebitelské ceny oproti říjnu vzrostly v průměru o 0,2 %, což odpovídá navýšení meziroční dynamiky z 5,8 % na 6,0 %. Efekt nulových sazeb na energie měl větší sílu, než jsme předpokládali, a vysvětluje tak prakticky celou odchylku našeho odhadu, jež činil 6,4 %. Bez odpuštění daní na energie by se inflace pohybovala v blízkosti 7 %.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v září podle odhadů rostla dále nad čtyři procenta

08.10.2021 Meziroční inflace v září stoupla na 4,4 až 4,7 procenta ze srpnových 4,1 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků. Důvodem je vývoj cen potravin a růst cen souvisejících s bydlením, především ohlášené zdražení energií u některých dodavatelů. Data o inflaci zveřejní Český statistický úřad v pondělí 11. října. V meziměsíčním srovnání by podle ekonomů v září měly ceny mírně klesnout, především díky tradičnímu sezonnímu zlevnění dovolených.
img

Auta potápí průmysl, inflace zůstává vysoká

04.10.2021 Průmyslová výroba za srpen ukáže výrazný pokles především kvůli propadu produkce automobilů. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu by měl naopak ukázat na pokračující expanzi, kterou indikuje i srpnový růst spotřebitelské důvěry. Prodej aut ale pravděpodobně opět klesal. V případě inflace sice čekáme zpomalení meziměsíčního cenového růstu ale na stále relativně rychlé tempo. V meziročním srovnání se inflace bude pravděpodobně dále zvyšovat.
img

Americký dolar zůstal v konsolidačním režimu

01.03.2021 Minulý týden zůstal americký dolar v posledním 2 měsíčním obchodním kanálu, přičemž týden začal korekcí, ale později v pátek zotavil všechny týdenní ztráty. Vzhledem k tomu, že se finanční trhy obávají rostoucích výnosů dluhopisů, investoři se stahují z akciových trhů a vedou k návratu kapitálu k americkému dolaru, který je považován za bezpečnou investici.
C:\\fakepath\\euro-17062015.jpg

Inflace v EU vzrostla na 1,2 procenta, nejvýše od loňského jara

23.02.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v lednu po půlročním období pomalého růstu výrazně vzrostla a vystoupila na 1,2 procenta. Vzhůru šly také ceny v zemích platících eurem, kde po pěti měsících jejich poklesu dosáhla inflace v prvním měsíci letošního roku 0,9 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který v případě eurozóny potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu z počátku února.
C:\fakepath\money.jpg

Súdán výrazně devalvoval měnu, spoléhá na pomoc ze zahraničí

22.02.2021 Súdánská centrální banka včera výrazně devalvovala měnu a oznámila nový režim, který sjednocuje oficiální směnný kurz a směnný kurz na černém trhu. Informovala o tom agentura Reuters. Centrální banka tak chce pomoci zemi překonat vleklou a ničivou hospodářskou krizi v době křehkých politických změn a také získat přístup k mezinárodnímu oddlužení.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Lednová inflace byla o 0,5 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

12.02.2021 Lednová meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Na této odchylce se z velké části podílel vývoj cen potravin, které v posledních měsících silně kolísají, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v lednu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 2,2 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Vývoj inflace překvapil, zůstane kolem dvou procent

12.02.2021 Vývoj inflace v lednu podle analytiků překvapil, především kvůli vývoji cen potravin. Ekonomové čekali totiž pokles meziroční inflace v lednu pod dvě procenta. V dalších měsících tak lze podle nich očekávat inflaci nadále kolem dvou procent, protože se mimo jiné obnoví růst cen pohonných hmot kvůli zdražující ropě. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich tak data potvrdila, že začátek roku je vždy spojen s vyšší nejistotou ohledně vývoje cen. Tu navíc letos umocnila pandemie, upozornili.
img

Inflace ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

12.02.2021 Růst spotřebitelských cen byl v lednu o dost silnější, než se čekalo a meziroční inflace zůstává nad dvouprocentním cílem centrální banky. Vyšší než očekávaná inflace přišla v lednu především na vrub růstu cen potravin, výrazný meziměsíční nárůst hlásí také ceny alkoholických nápojů a tabákových výrobků. Jádrová inflace, jež nejvěrněji reflektuje vývoj cenových tlaků v domácí ekonomice, zřejmě v lednu vykázala meziroční zpomalení. ČNB nebude muset na vyšší než očekávanou reagovat rychlým zpřísněním své měnové politiky, neboť za vyšším cenovým růstem jsou v případě letošního ledna položky, na něž nastavení úrokových sazeb nemá výrazný vliv. Vyšší lednová inflace nicméně může mít výrazný vliv na celoroční vývoj inflace, jež v důsledku vyšší startovací úrovně může zůstat nad úrovní dvouprocentního inflačního cíle i v dalších měsících.
img

Inflace již téměř dosáhla svého cíle

12.02.2021 „Cena ropy Brent se již téměř vrátila na úroveň před pandemií koronaviru. Lze tedy očekávat, že i přes snížení spotřební daně na naftu bude v letošním roce docházet ke zdražování pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky

01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.2.2021

01.02.2021 Přehnaná aktivita retailových investorů pravděpodobně přetrvá i v následujících dnech. U retailových brokerů dochází k opětovnému uvolnění restrikcí na nákup některých titulů. Znovu tak můžeme být svědky nárůstu volatility na titulech s vysokým short interestem. Nicméně lze očekávat i tvrdší regulaci diskusních fór, jelikož praktiky retailových traderů, kteří jednají ve shodě, připomínají manipulaci s trhem. Shortovat některé přepálené tituly, jako například GME však nedoporučuji. Květnová at the money put opce na akcie GME odpovídá cca na 68 %, ceny akcií!!! To souvisí s obrovskou volatilitou. Pro srovnání stejný kontrakt by v případě Apple vyšel na cca 10 % z ceny akcie. Některé firmy se snaží masivního cenového vzestupu využít a emitují nové akcie. Například American Airlines vydaly nové akcie za 1,1 mld. dolarů
img

Měsíční předpovědi: Inflace se bude postupně přibližovat 4 %

02.03.2020 Struktura HDP potvrdí slabost výrobního sektoru a exportu při mírném oživení spotřeby domácností. Růst průměrné mzdy jen nepatrně přibrzdí, zatímco míra nezaměstnanosti stagnuje na extrémně nízkých úrovních. Inflace v těchto měsících bude dál zrychlovat a mířit ke 4 %. Pro ČNB je tento vývoj velmi nekomfortní, ale s ohledem na nejisté dopady epidemie koronaviru bude nyní vyčkávat a úrokové sazby neměnit.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v lednu byla nejvyšší za posledních téměř osm let

14.02.2020 Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zrychlil na 3,6 procenta z prosincových 3,2 procenta. Jde o nejvyšší meziroční růst cen od března 2012. Růst inflace ovlivnilo hlavně zdražování potravin, alkoholu a bydlení. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali stagnaci cen na 3,2 procenta.
img

Citelně zdražuje elektřina, voda, vepřové, pečivo i tvrdý alkohol. Česká ekonomika míří vstříc obávané „stagflaci“, roste nejpomaleji ze zemí Visegrádu

14.02.2020 Česká ekonomika míří vstříc takzvané stagflaci. To je obávaný stav, kdy ekonomika stagnuje, ale inflace je poměrně citelná. Česká ekonomika loni ve čtvrtém čtvrtletí rostla tempem 1,7 procenta meziročně, nejpomaleji ze zemí Visegrádské skupiny. Slovenská ekonomika přidala 2,1 procenta, polská 3,1 procenta a maďarská dokonce 4,5 procenta. Ostatní ekonomiky Visegrádské skupiny také vesměs překonaly očekávání trhu, zatímco růst české ekonomiky za ním zaostal. Co se týče inflace, činila v Česku v lednu 3,6 procenta meziročně. Inflaci mělo vyšší jak Maďarsko (kde inflace v lednu činila meziročně 4,7 procenta), tak Polsko (4,4 procenta), naopak na Slovensku rostly ceny pomaleji (3,0 procenta).
img

Růst cen je trochu rychlejší, než se čekalo

14.02.2020 Inflace v lednu vzrostla na 3,6 %. To bylo nad všemi odhady. Inflaci táhnou výš ceny potravin, bydlení, tabáku a alkoholu. V nejbližších měsících inflace ještě mírně zrychlí, ale od druhého čtvrtletí bude ustupovat. Odpovědí ČNB bude stabilita úrokových sazeb na současné úrovni.
img

Inflace v Česku se „utrhla ze řetězu“, zaskočila všechny, takže koruna posiluje k novému rekordu. Navzdory horšímu než očekávanému výkonu české ekonomiky za loňský rok

14.02.2020 Česká ekonomika zklamala jak v loňském čtvrtém čtvrtletí, tak za celý rok 2019. Vyplývá to z dnes zveřejněných předběžných čísel ČSÚ, která se však mohou ještě změnit, ovšem oběma směry, jak k lepšímu, tak k horšímu. V posledních třech měsících roku 2019 přidala podle dnešních údajů jen 1,7 procenta. Jedná se o její nejslabší meziroční růst od třetího čtvrtletí roku 2016, kdy expandovala také pouze tempem 1,7 procenta. Pomaleji rostla naposledy v měsících lednu až březnu 2014, kdy přidala jen 1,6 procenta. Slabý výsledek za loňské poslední čtvrtletí způsobuje, že horší než očekávaný je i celkový výsledek za rok 2019. Tuzemské hospodářství totiž podle dnešních čísel vzrostlo jen o 2,4 procenta, zatímco konsensus trhu počítal s růstem za rok 2019 ve výši 2,5 procenta.
img

Inflace se vymyká kontrole

14.02.2020 „Vzhledem ke zrychlování inflace se rozhodnutí Česká národní banky o zvýšení úrokových sazeb jeví jako prozíravé. Je třeba inflaci dostat pod kontrolu a k tomu nám růst úrokových sazeb pomůže,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace v lednu výrazně akceleruje

14.02.2020 Spotřebitelské ceny se v lednu meziměsíčně zvedly o 1,5 %, v meziročním srovnání inflace zrychlila o čtyři desetiny procentního bodu a dosáhla 3,6 %. Tato hodnota převyšuje jak náš odhad, tak konsenzus trhu. Lednový údaj o růstu cen je tradičně zatížen vyšší mírou nejistoty, protože na počátku roku dochází k přeceňování řady položek spotřebního koše. Další zrychlení cenového růstu bylo dáno zejména vyššími cenami potravin a nealkoholických nápojů, dražší však byla i elektřina, vodné a stočné či alkohol.
nemecko 08012014.png

Německá inflace stoupla na 1,9 procenta

30.01.2017 Meziroční míra inflace v Německu tento měsíc vzrostla na 1,9 procenta a zaznamenala nové maximum za tři a půl roku. Uvedl to v dnešní předběžné zprávě německý statistický úřad. Německá inflace se tak dostala zhruba na úroveň oficiálního cíle Evropské centrální banky (ECB) pro celou eurozónu, což by banku mohlo přimět uvažovat o opouštění mimořádně uvolněné měnové politiky.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Price Action | Řecko | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Měnový trh | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Breakout | CME | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodní systém | Opce | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Put opce | Rally | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Směnný kurz | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Breakout strategie | Futures kontrakt | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Index nákupních manažerů | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Time-Frame | Japonská centrální banka | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomika Rakouska | Elektřina | Eura | Evropská měna | Evropské měny | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Koruna posiluje | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Opce na akcie | Patria Online | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Termínované vklady | Trh | Trh s akciemi | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Benzín | Put | Buy | CEE | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Tranše | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Western Union | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Investment | Unicredit | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | Investing.com | NATO | Agentura AP | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | KBC | Přehled | Jádrový index | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Posilování koruny | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Americké akciové indexy | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Walmart | Propad | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Prodej aut | Zajištění | Baidu | Tesla | Výhled | Globální krize | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Inflace v Česku | Výnosy | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Příjmy | Údaje o inflaci | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ex | Generali Investments | Investiční aktiva | Zahraniční forex | ING Groep NV | Bureau of Economic Analysis | BHS | Americký akciový trh | MT4 Supreme Edition | Jerome Powell | Robinhood | Wood & Company | Analytik Raiffeisenbank | Podniky | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Turecké liry | Geopolitika | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Úrokový výnos | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | Náklady na úvěry | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Plánované obchody | Statistický úřad | Inflační očekávání | Vyjádření analytiků | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Slabší dolar | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Americké společnosti | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Růst mezd | Depozitní sazby | PPF | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Měnověpolitické zasedání | Měsíční předpovědi | Český HDP | Předstihové indikátory | Odhady ČNB | Loterie | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Jakub Seidler | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | GM | Statistici | Ukrajina | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Federální rezervní banky | Walt Disney | EUR Index | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Zveřejněná data | Struktura HDP | Data o HDP | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | PLN | Drahý kov | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | Cvičení | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Koruna zpevnila | Prohlášení | Moskva | United Technologies | Federální obchodní komise | FTC | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Naše prognóza | ČNB dnes | AXA | Regulátoři | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Nike | Bydlení | Uber | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Koruna posílila | Wirecard | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Exact Sciences | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Výroba aut | Washington | Daimler | Zahraniční obchod ČR | RBA | Ifo | Zemědělství | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Nájemné | Ceny energií | Prognózy ČNB | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Trhy | American Express | Změny cen | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Tisková konference šéfa Fedu | DISH | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Akcie na evropských trzích | Dopady epidemie koronaviru | Průmysl a zahraniční obchod | Šířením nového typu koronaviru | Stabilita | Shortovat | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Aktuální Price Action | Překoupenost | Inflace v únoru | Rozhodnutí centrální banky | Lufthansa | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zrychlení inflace | Pokles české ekonomiky | Fiskální balíček | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Rozkolísaný | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | MPSV | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Další růst | Růst | American Airlines | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Války | Schodek | Poradce | Práce | Údaje | DPH | Eni | UnitedHealth Group | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Oživení cen ropy | Oživení cen | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Trh dluhopisů | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | S&P500 | Reddit | Debata | PMI ve službách | Posílení | Joe Biden | Christos Staikuras | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Shell | Maloobchod | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Soud | Oddlužení | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Vývoz | Expanze | Kontrakce | Merck KGaA | Merck | RBI | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Vakcína | CL | Advance Auto Parts | Kupci | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Výrobní PMI | PEPP | Počet nových žádostí o podporu | Rekordní pokles | Zpomalení inflace | Sanofi | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Propad cen | Covid | Index průmyslové výroby | Představenstvo | Sankce proti Rusku | Situace na trhu práce | Prostor pro další růst | E.ON | Johnson & Johnson | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Verizon Communications | Spotřební daně | Progres | Odhady HDP | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Philip Lane | Cenové hladiny | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Indikátory sentimentu | Air Liquide | DPH v Německu | Coca-Cola | Výrobní index | Odborníci | Pumpování peněz | Evropský statistický úřad | Politici | Němečtí politici | Plynovody | Stav ekonomik | Biden | Marathon | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Lockdown | Ceny v Česku | Americké měny | Walgreens | Embargo | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | Futures na ropu | Moneta | Vlny koronaviru | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Bidenovy plány | Spotřebitelská poptávka | Investice do vody | GME | Spotřebitelské ceny v ČR | Cenový skok | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | TABAK | Program QE | BIDU | Očkování | Orbán | MGM | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Počasí | Atraktivita zlata | Růst ceny | Vakcína a covid | PMI ve výrobě | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Počet pracovních míst | Brands | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MJ | WU | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | Philips | PEP | Akcie GME | Express | Aktivita retailových investorů | Thermo Fisher | Vypuknutí pandemie | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Kov | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Tyson Foods | James Bullard | Rostoucí výnosy | Súdánská centrální banka | Súdán | Týdenní shrnutí | Evropský kalendář | Data o inflaci | Ceny surovin | Objednávky | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Impulzy | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Cíle | Příležitosti | Prodej | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Nové prognózy | Cenové stability | Tempo zdražování | USA inflace | Přidaná hodnota | Odvětví | Načasování | University of Michigan | Štěstí | HICP | Chování | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Uhlí | Ceny plynu | Zvyšování sazeb ČNB | Patrik Štefek | Posilování amerického dolaru | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Zdražování energií | Zdravotnictví | Rozpočtový schodek Spojených států | Pozornost | Meta | Barnabás Virág | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Inflace ve Spojených státech | Další růst sazeb | TIM | Jens Stoltenberg | Omikron | | Zlotý | Kmen omikron | Rostoucí inflace | Výkon průmyslu | Spotřebitelské inflace | Ukončení nákupu aktiv | Pokles cen zlata | Ekonom Komerční banky | MTI | Hodnoty měny | Nemoc covid-19 | Válka na Ukrajině | Napětí na Ukrajině | Ceny evropského plynu | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Útok na Ukrajinu | Index PCE | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Úřad pro ekonomickou analýzu | Krize na Ukrajině | Situace na Ukrajině | Řetězce | APP | Ukrajinské krize | Jednociferná inflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Inflace ve Švýcarsku
Inflace v EU
Inflace v eurozóně
Inflace v eurozóně v červnu
Inflace v EU v únoru
Inflace ve Velké Británii
Inflace v Evropské unii
Inflace v Japonsku
Inflace v Kanadě
Inflace v květnu

Následující klíčová slova

Inflace v listopadu
Inflace v Maďarsku
Inflace v Německu
Inflace v Německu v květnu
Inflace v Německu v prosinci
Inflace v OECD
Inflace v Polsku
Inflace v prosinci
Inflace v Rusku
Inflace v říjnu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB analyticke forum
Potvrďte prosím... Zavřít