Neděle 16. června 2024 11:46
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO král

Dopady koronavirové pandemie

img

Zhoršení platební morálky na trhu se nyní bojí až polovina firem v regionu – problémy s cash flow hrozí nejvíc v Česku, na Slovensku a v Maďarsku

19.12.2022 Prodloužení průměrné doby splatnosti faktur v příštích 12 měsících nyní očekává 48 % podniků ze střední a východní Evropy.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norská centrální banka znovu zvýšila základní úrok, ten je nejvýše od roku 2009

03.11.2022 Norská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 2,50 procenta. Je to v souladu s jejími prognózami, ale méně, než čekali analytici. Banka, která tak bojuje proti vysoké inflaci, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Základní úrok je v této skandinávské zemi teď nejvýše od roku 2009.
img

Třinecké železárny loni dosáhly nejhoršího výsledku za dekádu

29.06.2021 Třinecké železárny (TŽ) dosáhly loni zisku 469 milionů korun, což bylo o 141 milionů (23,1 procenta) méně než v roce 2019. Jde o nejhorší výsledek za poslední dekádu, firma ale dosáhla pozitivního výsledku hospodaření i přes nejistoty na trhu s ocelí a dopady koronavirové pandemie. Tržby za prodej výrobků a služeb firmě klesly meziročně o tři miliardy na 35,1 miliardy korun. ČTK to dnes řekla mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková.
img

Průmysl letos roste nejrapidněji v historii ČR od roku 1993, v dubnu o 55 procent. Za krizi typu „V“ ale platíme enormním zadlužením

07.06.2021 Průmyslová výroba v ČR v dubnu rostla meziročně tempem 55,1 procenta. To je její nejvýraznější meziroční růst za celé období od vzniku České republiky v roce 1993. Jde o více než dvojnásobný růst v porovnání s dosavadním rekordem, dosaženým v červenci 1996, kdy průmysl meziročně přidal 24,5 procenta.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EK zachová uvolnění rozpočtových pravidel i v roce 2022

03.03.2021 Evropská unie by měla zachovat současné uvolnění rozpočtových a dluhových pravidel i v příštím roce. S ohledem na současné ekonomické dopady koronavirové pandemie to dnes navrhla Evropská komise (EK). K předkrizovým pravidlům rozpočtové odpovědnosti by se podle dnešních doporučení unijní exekutivy měly země vrátit od roku 2023.
img

Banky v ČR kvůli covidu ruší své pobočky nejrychlejším tempem od roku 2008, je jich nejméně minimálně za posledních třináct let

31.01.2021 Zisk bankovního sektoru se loni propadl na méně než polovinu úrovně roku 2019. V roce 2019 přitom dosáhl zhruba 90 miliard korun.
img

Boeing vykázal rekordní celoroční ztrátu 11,9 miliardy dolarů

27.01.2021  Americký výrobce letecké techniky Boeing vykázal rekordní celoroční čistou ztrátu 11,94 miliardy dolarů (256,3 miliardy Kč). Na vině jsou dopady koronavirové pandemie a s nimi související cestovní omezení, ale i problémy s letadly 737 MAX, oznámila dnes firma. Boeing také znovu odsouvá výrobu svého zcela nového letadla 777X, nově až na konec roku 2023. Akcie firmy před začátkem obchodování odepsaly více než čtyři procenta.
img

Biden oslabí dolar, podílí tedy korunu, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Dlouhodobě ovšem jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit

21.01.2021 BIDEN V BÍLÉM DOMĚ je dobrou zprávou pro české motoristy či milovníky elektroniky. Alespoň přechodně. Dlouhodobě jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko chystá kvůli pandemii rozpočet v rekordním objemu

17.12.2020 Japonsko plánuje na příští finanční rok základní rozpočet v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,1 bilionu Kč). Rekordní bude už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady koronavirové pandemie. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Kjódó. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.
C:\fakepath\dolary.jpg

Analytici: Dolar oslabí, ať už volby dopadnou jakkoliv

03.11.2020 Americký dolar bude v dlouhodobém výhledu slábnout, výsledek nynějších prezidentských voleb ve Spojených státech na tom příliš nezmění. Shodují se na tom investoři a analytici, které oslovila agentura Reuters. Navzdory nedávnému růstu hodnoty dolaru vůči jiným měnám je dolarový index pořád asi devět procent pod svým březnovým maximem a směřuje k nejhoršímu ročnímu výkonu od roku 2017. Dopad na něj má očekávání, že základní úrokové sazby v USA zůstanou ještě dlouho blízko rekordních minim.
img

Agentura Standard & Poor’s potvrdila České republice rating úvěruschopnosti i příslušný výhled. Jde o potvrzení, že Česko dosavadní koronavirovou krizi zvládá z ekonomického hlediska dobře

02.11.2020 Ratingová agentura Standard & Poor’s Global Ratings České republice potvrdila stávající hodnocení její úvěruschopnosti. Česko tak nadále zůstává v rámci zemí bývalého sovětského bloku zemí s celkově nejlepším ratingem, vezmeme-li v potaz hodnocení nejen Standard & Poor’s Global Ratings, ala také zbývajících dvou světově významných ratingových agentur, a sice Moody’s a Fitch.
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Fitch: Africký stát Zambie směřuje k platební neschopnosti

15.10.2020 Africký stát Zambie pravděpodobně směřuje k platební neschopnosti. Stal by se tak pátou zemí světa, která v letošním roce nesplní své dluhové závazky, uvedla dnes mezinárodní ratingová agentura Fitch. Země se dostala do sporu s věřiteli o odklad splátek některých svých dluhopisů. Obligace vydané zambijskou vládou tak dnes na finančních trzích pokračovaly v poklesu.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédsko napřesrok plánuje rozsáhlé výdaje na podporu ekonomiky

21.09.2020 Švédská vláda hodlá příští rok vynaložit 105 miliard švédských korun (přes 270 miliard Kč) na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19. Rozpočtový plán, který dnes vláda představila, předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Švédska letos klesne o zhruba 4,6 procenta. Hospodářský propad by tak měl být mírnější než v řadě jiných evropských zemí, napsala agentura Reuters.
img

Banky v ČR ruší své pobočky nejrychlejším tempem minimálně za posledních více než deset let, je jich nejméně za posledních minimálně dvanáct let. Důvodem je covid a pád zisků

18.09.2020 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard Kč na 26,57 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnila Česká národní banka.
C:\fakepath\Tchajwan.jpg

Bloomberg: Nejstabilnější měna světa chrání vývoz z Tchaj-wanu

17.09.2020 Země po celém světě se snaží ochránit své ekonomiky před dopady koronavirové pandemie, Tchaj-wan to nepotřebuje. Podle odhadu ekonomů oslovených agenturou Bloomberg by tchajwanská ekonomika měla letos vzrůst o jedno procento. To je druhý nejvyšší růst z velkých ekonomik po Číně, jejíž hrubý domácí produkt se má zvýšit o dvě procenta. Tchaj-wan těží z toho, že firmy přesouvají svoji výrobu zpět domů z Číny kvůli rostoucímu napětí mezi Pekingem a Washingtonem, a z růstu poptávky po jeho zboží z USA.
C:\\fakepath\\ceskakoruna.jpg

Pokles ekonomiky ve 2. čtvrtletí je mírnější, než odhadovala ČNB

01.09.2020 Pokles české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl o jeden procentní bod mírnější, než očekávala ČNB v aktuální prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové centrální banky Petr Král. Meziroční pokles české ekonomiky ve druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 11 procent. V mezičtvrtletním vyjádření ekonomická aktivita klesla o 8,7 procenta.
img

IPO Airbnb bude pravděpodobně přece jen ještě v roce 2020

13.08.2020  IPO Airbnb mělo být nejžhavější veřejnou nabídkou roku 2020. Místo toho gigant krátkodobých pronájmů ubytování propustil 25 % svých zaměstnanců a očekává, že příjmy budou letos o polovinu menší než v roce 2019. Přesto to vypadá, že plány na IPO Airbnb nakonec ještě v letošním roce uskuteční.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Ifo: Německé firmy čekají, že se k normálu vrátí až za 11 měsíců

13.08.2020 Německé firmy v průměru očekávají, že se jejich podnikání nevrátí k normálu dříve než za 11 měsíců. Ve svém červencovém průzkumu to zjistil německý hospodářský institut Ifo. Obzvlášť nepříznivě dopadla koronavirová krize na podniky ve službách, které doufají v návrat normálních časů až za 11,7 měsíce, uvedl dnes institut.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB prodloužila zákaz výplaty dividend a úlevy pro banky

28.07.2020 Evropská centrální banka prodloužila zákaz výplaty dividend a zmírnění požadavku na výši kapitálu pro banky v eurozóně. Opatření mají bankám pomoci se lépe vyrovnat z dopady koronavirové pandemie, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie v eurozóně jsou po dohodě lídrů EU na maximu od března

21.07.2020 Evropské akcie dnes zpevňují, nejvíce v eurozóně, kde vystoupily na maximum od začátku března, tedy ještě před propadem trhů v důsledku šíření koronaviru. Po dnešní dohodě lídrů Evropské unie ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí, si index akcií v eurozóně Euro STOXX 50 před polednem připisoval 1,7 procenta na 3446 bodů.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

EU se shodla na fondu obnovy, ČR z něj dostane 230 miliard Kč

21.07.2020 Lídři Evropské unie dnes ráno po maratonském jednání trvajícím čtyři dny a noci dospěli k dohodě ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Z fondu obnovy budou moci státy už od ledna začít čerpat 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), přičemž 390 miliard eur z této částky budou tvořit granty a zbytek půjčky. Česko na dotacích z nového fondu získá 8,7 miliardy (přes 230 miliard korun), což premiér Andrej Babiš považuje za úspěch.
C:\fakepath\n-15062020-lv.gif

Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí

15.06.2020 Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí v případě, že se jeho ekonomika rychle nezotaví z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Uvedla to dnes podle agentury DPA společnost Creditreform, která se zabývá mimo jiné prověřováním solventnosti podniků.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německé ministerstvo: Ekonomika se bude zotavovat jen pomalu

15.06.2020 Pokles německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí výrazně zrychlí a následné zotavování z hospodářského útlumu způsobeného šířením koronaviru bude jen pomalé. V měsíční zprávě o vývoji ekonomiky to dnes uvedlo německé ministerstvo hospodářství. Německo je největší ekonomikou v Evropě a zároveň největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Mišustin: Dvouletá obnova ekonomiky Rusko vyjde na pět bil. rublů

02.06.2020 Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů (1,74 bilionu korun). Mišustin to dnes během telekonference, kterou přenášela i televize, řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Plán má odstartovat na počátku července, napsal dnes ruský list Kommersant.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská ekonomika letos klesne o pět procent, odhaduje ministerstvo

22.05.2020 Ruská ekonomika směřuje v letošním roce k poklesu o pět procent. Důvodem jsou především hospodářské dopady koronavirové pandemie i nízké ceny ropy, uvedla včera s odvoláním na ruské ministerstvo hospodářství agentura Reuters.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy díky napětí na Blízkém východě o nižší těžbě rostou

23.04.2020 Ceny ropy dnes na trhu výrazně rostou. Způsobilo to rostoucí napětí na Blízkém východě, ale také snížení těžby některými velkými producenty, které má omezit nadbytek ropy na trhu, doprovázené sliby některých vlád, že poskytnou svým ekonomikám další pomoc, aby zmírnily negativní dopady koronavirové pandemie na hospodářský růst. To by mohlo podpořit poptávku po ropě.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Indexy PMI zaznamenají další pokles a v USA znovu vzroste nezaměstnanost

23.04.2020 Dnešní den přinese zveřejnění ostře sledovaných indexů nákupních manažerů (PMI), a to pro ekonomiky Německa, celé eurozóny a USA. Dubnová hodnota tohoto indexu se pravděpodobně v případě všech tří zmíněných ekonomik znovu sníží a zůstane tak hluboko pod 50-ti body. Průzkum společnosti GfK ukáže v Německu na pokles spotřebitelské důvěry. V USA budou po týdnu opět zveřejněny počty nových žádosti o podporu v nezaměstnanosti, kterých se očekává celkem 4,5 milionu. Odpoledne pak pomocí videokonference bude jednat Evropská rada a hlavním tématem bude záchrana evropské ekonomiky před dopady koronaviru.
img

Forex: Chmurnou náladu na finančních trzích dnes navodí data z USA

09.04.2020 Finanční trhy z hlediska kurzotvorných informací dnes čeká poměrně chudý den. Pozornost připoutají pouze statistické údaje z USA. Zveřejněn bude tamní vývoj cen průmyslových výrobců v březnu letošního roku, kde se očekává jejich další zpomalení. O poznání důležitější však bude údaj o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který v minulém týdnu raketově vzrostl. K dalšímu nárůstu pravděpodobně dojde i dnes. Negativní dopady koronavirové pandemie na americkou ekonomiku bude určitě odrážet i indikátor důvěry Michiganské univerzity. My jsme včera zveřejnili naše aktualizované Ekonomické výhledy pro ČR.
img

Ranní nadhoz - PMI naznačí dopad epidemie na ekonomiku

01.04.2020 ČSÚ zpřesnil odhad HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle něho český produkt meziročně přidal 2,0 %, což představuje zpomalení o 0,5 p.b. oproti Q3. Mezikvartální dynamika byla revizí zlepšena na 0,5 %. Vlivem upravených dat z Q4 tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). Dynamika HDP bude v letošním roce výrazně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání restriktivních opatření do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
img

Okénko trhu - Inflace v eurozóně zpomaluje

31.03.2020 Třetí odhad statistického úřadu dále zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt ve čtvrtém čtvrtletí 2019 meziročně přidal 2,0 %. Růst ekonomiky tak podle očekávání zpomalil oproti čtvrtletí třetímu, kdy dosáhl 2,5 %. Mezikvartální dynamika se po zpřesnění zvedla o desetinu procentního bodu a dosáhla 0,5 %. Vlivem upravených dat ze čtvrtého kvartálu tak dosáhl růst HDP v celém loňském roce 2,5 % (oproti 2,4 % z předchozího vydání). ČSÚ zdůvodnil změnu zejména novými daty ze sektoru vládních institucí. Dynamika HDP v letošním roce bude ovlivněna dopady epidemie koronaviru, když restriktivní opatření proti šíření nemoci podstatně omezují ekonomickou aktivitu. V našem základním scénáři, kdy předpokládáme trvání těchto opatření zhruba do poloviny dubna, by pokles HDP mohl dosáhnout 5-6 %.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Česká vláda se odhodlala razantně postavit ekonomickým dopadům pandemie

19.03.2020 Naprosto nezajímavý ekonomický kalendář znamená, že finanční trhy budou i dnes ve znamení sledování informací o šířící se pandemii koronaviru, respektive budou lačné po informacích ze strany centrálních bank či vlád. Ta česká včera oznámila razantní balíček, klíčové ale budou detaily, struktura cílené pomoci. Centrální banka se k měnové politice sejde příští týden, kde čekáme snížení sazeb o 50 bb. Nelze ale vyloučit, že se měnovou politikou bude zabývat i dnes, kdy je v plánu neměnové zasedání. Velmi snadno se může změnit na měnové. Dopady koronavirové pandemie nejen na českou ekonomiku a tuzemské finanční trhy podrobněji diskutujeme ve speciálním vydání Ekonomických výhledů zde.
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Německo | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Bank of England | Bloomberg | Bod | Breakout | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Distribuce | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | IPO | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investování | Komodity | Kotace | Kurz | Likvidita | MT4 | Marže | Měna | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obligace | Pakt stability | Platforma | Portfolio | Rating | Ratingová agentura | Ropa | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | Obchodování | Euro STOXX | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Indexy | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | BNP Paribas | Zisk | Kurz dolaru | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Financování | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Podpora | Akcie dnes | Americká centrální banka | Banka | Brent | CashFlow | Cena | Cena ropy na světových trzích | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská rada | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | HDP Číny | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurz dolarů | Makroekonomické ukazatele | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Société Générale | Státní dluh | Stoxx | Trh | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | EBITDA | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Burze | Investment | Aramco | Rabobank | DPA | Bankovní sektor | Institut Ifo | Thomson Reuters | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Hospodářské výsledky | Ekonomický a strategický výzkum | Klid | Agentura Reuters | Sázet | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Daňové příjmy | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Britské banky | Dostatek hotovosti | Alibaba | Propad | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Nejistota | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Kapitalizace | Výhled | Německý export | Americký trh práce | Průzkum | Krize | Nadbytek ropy | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Indikátor důvěry | Příjmy | Indexy PMI | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | TPG Capital | Akcie firem | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Breakout Trader | Ekonomické výhledy | Creditreform | Panevropský index STOXX 600 | Airbnb | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Geopolitické napětí | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Index Stoxx 600 | IPO kalendář | Průzkum společnosti | FTSE/MIB | EK | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Prezident USA | Oslabení amerického dolaru | Jak se obchoduje | IPO Uber | Norská centrální banka | IPO Airbnb | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Pokles úroků | Silný dolar | Poskytování úvěrů | ISM index | Saudi Aramco | Kjódó | Agentura Kjódó | Úpis akcií | Dolarové likvidity | Investujte do akcií | Hospodářské dopady | Obchodujte | Trinity Bank | Alipay | Huawei | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Německá vláda | Trinity | Objem | Data z USA | Index milánské burzy | Trh práce | Statistické údaje | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Německé hospodářství | Firma | Dynamika HDP | Růst cen | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | IPO Saudi Aramco | Úrok | Miliardy | Domácí měny | Americká data | Zveřejněná data | Poptávka po úvěrech | Hospodaření státu | Předpovědi | Akcie Saudi Aramco | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Výrazný pokles | Stavebnictví | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Nálada | Prohlášení | Moskva | EASA | Airbus | Míra | General Atlantic | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Regulátoři | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Bydlení | Uber | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Měnověpolitický stimul | Hospodaření | Nízké ceny ropy | Prodej automobilů | Teherán | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Hospodářské recese | Americké dolary | Washington | Ceny ropy dnes | Miliardy eur | T. Rowe Price | Hodnota společnosti | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Tchajwanský dolar | Podnik | Luboš Růžička | Veřejné finance | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Komunikace | Trump | Prezident | Výsledky průzkumu | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ifo Klaus Wohlrabe | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Americká administrativa | Výdaje | Dopady koronaviru | Americká společnost | Capital Group | Poptávky po ropě | COVID-19 | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Prudký propad | Noviny | Dopady epidemie koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Cestovní kanceláře | Český hrubý domácí produkt | Vývoj | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Videokonference | Makroekonomické údaje | Aerolinky | Euro včera | Restriktivní opatření | Stimuly | Letectví | Pokles HDP | Masivní propad | Pokles české ekonomiky | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Stimul | Obnova ekonomiky | Viceprezident | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Dopady pandemie | Historie | Nový výhled | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Koronavirová krize | MPSV | OSVČ | Kongres | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Úřad práce | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Platební neschopnosti | Šíření nákazy | Březnová inflace | Ekonomiky | Dopad epidemie na ekonomiku | Slovensko | Schodek | Organizace | Švédská vláda | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Závislost | Práce | Údaje | Výhled ratingu | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Nezaměstnanost v březnu | Ekonomické výhledy pro ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Petr Král | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Statistiky | Finanční pomoc | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Tweety | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | Výkon dolaru | Cestování | 737 MAX | Tržby Boeingu | Americká centrální banka (Fed) | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Vývoz | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Členské země | Vývoj ekonomiky | Předseda dozorčí rady | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Propad příjmů | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Negativní výhled ratingu | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Bývalý prezident | Plán obnovy ruské ekonomiky | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Vedení společnosti | Tchaj-wan | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Pokles německé ekonomiky | Vlna insolvencí | Plán investic | Hospodářský propad | Negativní výhled | Covid | Dopad pandemie | Ant | Dodávky letadel | Ocenění | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Průměrný příjem | Akcie v eurozóně | Následky pandemie | Propad ekonomiky | Zákaz výplaty dividend | Úlevy pro banky | IPO Ant Group | Ant Group | Atradius | Nejstabilnější měna | Nejstabilnější měna světa | Vývoz z Tchaj-wanu | Tchajwanské měny | Kurz tchajwanské měny | Rada pro mezinárodní vztahy | Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) | CFR | Brad Setser | Bloomberg Intelligence | Stephen Chiu | Stagnující měna | Tchaj-pej | Banky v ČR | Výdaje na podporu ekonomiky | Biden | Průmyslová výroba v ČR | Americké měny | Výrobce letecké techniky | Africký stát | Zambie | Kit Juckes | Zisky bank | Rozpočtové deficity | Velké zadlužování | Zadlužování | Boeing 737 Max | Modrá vlna | Uvolnění rozpočtových pravidel | Prudký růst cen | Prodej | Třinecké železárny | Třinecké železárny (TŽ) | | Opatření | Zvýšení základní úrokové sazby | Energetické krize | TIM | Základní sazba | Základní úrok | Zdravé firmy | Růst cen energií | Vysoké inflace | Zhoršení platební morálky | Barometr platební morálky | Markéta Stržínková
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Dopady devalvace
Dopady drahé energie
Dopady energetické krize
Dopady epidemie
Dopady epidemie koronaviru
Dopady finanční krize
Dopady inflace
Dopady konfliktu
Dopady konfliktu Izraele a Hamásu
Dopady koronavirové krize

Následující klíčová slova

Dopady koronaviru
Dopady koronaviru na ekonomiku
Dopady koronaviru na finanční trhy
Dopady koronaviru v Evropě
Dopady krize
Dopady nadměrného turismu
Dopady na ekonomiku
Dopady na euro
Dopady na korunu
Dopady na trhy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít