Čtvrtek 18. července 2024 05:01
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

BHS Timur Barotov

img

Drahé levné akcie – Příběh dvou měst

10.07.2024 „Trhy klamou silným růstem a za atraktivním přebalem se skrývá vcelku znepokojivý příběh, který se pravděpodobně bude ještě zhoršovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024 „Výzkum Goldman Sachs poukázal na 4 různé makroekonomické scénáře a přiřadil ke každému optimální konstrukci portfolia,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Extrémní koncentrace S&P 500: Předpověď ztracené dekády?

06.06.2024 „Akciová rallye je nyní extrémně koncentrovaná a musí se rozšířit i na menší akcie. Jinak hrozí, že býčí trend letos vyvrcholí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Optimální investiční portfolio do příštích let

21.05.2024 "Svět se strukturálně změnil a optimální portfolio do dalších let je podle nás více diverzifikované jak sektorově tak i regionálně a to i z pohledu aktiv a méně vystavené americkým aktivům, především dluhopisům," říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Nejdůležitější body z letošního sjezdu akcionářů Berkshire Hathaway

07.05.2024 "Letošní sjezd akcionářů Berkshire byl v poněkud utlumené náladě, protože se tentokrát pořádal po dlouhé době bez již zesnulého Charlieho Mungera. Na Buffettovi to bylo poznat. Ovšem i letošní sjezd nabídne investorům velmi cenné poznatky a vhledy do Buffettovi mysli, ohledně trhů a ekonomiky", říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Diverzifikace v době koncentrovaných akciových trhů – výzkum Goldman Sachs

03.05.2024 „Koncentrované akciové trhy nejsou z historického hlediska nijak extrémní. Přesto ovšem existují důvody, proč je vhodné diverzifikovat portfolio do jiných sektorů a trhů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Trhy podceňují šance na recesi

30.04.2024 „Silná ekonomika USA, trhy na maximech a příběhy úspěchů od vládních autorit vytvářejí silný optimismus. Ovšem to vše stojí na docela křehkém fundamentu, proto se nyní recesní scénář podle nás podceňuje,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

17.04.2024 „V posledním roce česká koruna výrazně oslabuje vůči oběma světovým měnám, ovšem v posledním měsíci se tento vývoj začal značně lišit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Co právě řekl šéf největší americké banky svým akcionářům?

10.04.2024 „Jamie Dimon si zachovává skeptický přístup k ekonomice USA a nevylučuje znovu rostoucí úrokové sazby ani dlouhodobě zvýšenou inflaci nad 2 %,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Cena zlata explodovala, Fed ztrácí důvěru trhu

02.04.2024 "Americká centrální banka letos i přes mnohé znaky odolné inflace razí holubičí monetární politiku, což vede k rostoucí skepsi trhu a to mohlo výrazně podpořit růst ceny zlata. Je tak možné, že americký Fed ztrácí kredibilitu, " říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček

25.03.2024 „Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

2024 je rokem voleb, co to znamená pro akcie?

12.03.2024 „Rok 2024 je význačný tím, že se letos bude konat rekordní počet politických voleb, což má významný dopad na finanční trhy a ekonomický růst. 2024 je rokem voleb, a to je pozitivní pro akciové trhy, říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Prostor ke snižování sazeb v USA je letos značně omezený, nemovitosti nezlevní

06.03.2024 „V silné ekonomice s vysokou úrovní fiskálních výdajů a zdravým soukromým sektorem existuje jen omezený prostor pro snižování sazeb, aniž by se znovu rozhořely inflační tlaky,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024 „V posledních měsících se vytvořil „dokonalý mix“ událostí, který přispěl k extrémnímu optimismu na akciových trzích. Ovšem v současnosti je trh iracionální a nereaguje na měnící se fundamenty, které mu nehrají do karet,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024 „Svět zkouší přejít na nový model, kdy v jedné ruce vyšší úrokové sazby mají chránit před vysokou inflací a v ruce druhé, kvantitativní uvolňování má zajišťovat pokračující růst a stabilitu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Goldman Sachs: zůstaňte zainvestování v amerických akciích

06.02.2024 „Ačkoli jsou nyní americké trhy dražší, existuje několik důvodů, proč strategická skupina Goldman Sachs doporučuje i nadále držet americké akciové tituly,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Centrální bankovnictví pomalu selhává

26.01.2024 „Politika helikoptérových peněz v posledních letech rapidně umazává hranici mezi monetární a fiskální politikou. Výsledkem je tedy následující karikatura: monetární politika pod kontrolou populistů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

3 nejčastější chyby při výběru dividendových titulů

17.01.2024 „Kvalitní dividendové portfolio je spolehlivou cestou k pravidelným příjmům. Velká sektorová koncentrace, past likvidity, nebo nedostatek mezinárodní expozice jsou typickými nástrahami dividendového investování,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

3 hlavní témata investorů v roce 2024

04.01.2024 „Investoři budou měnit svá portfolia proporčně tomu, jak moc věří, v jaké téma v daném okamžiku. Kdo dokáže správně předvídat přeměny těchto tržních sentimentů může předvídat i pohyby cen aktiv,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jak se měnilo portfolio známých investorů ve 3. kvartále?

16.11.2023 „Aktivita známých investorů byla ve 3. kvartále spíše utlumená, často docházelo k výběru zisků,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jak se měnilo portfolio známých investorů ve 3. kvartále?

15.11.2023 „Aktivita známých investorů byla ve 3. kvartále spíše utlumená, často docházelo k výběru zisků,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

03.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

02.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Druhé kolo monetární restrikce právě začalo

30.10.2023 „Vyšší sazby po delší dobu budou táhnout výnosy dluhopisů nahoru a vytvářet tlak na ekonomiku. Růst výnosů a nízký růst ekonomiky bude nadále stlačovat výnosy akcií ve srovnání s dluhopisy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Velkolepá sedmička na americkém trhu vysílá nejednoznačné signály

26.10.2023 „Hospodářské výsledky velkolepé sedmičky investory příliš nenadchly. Zisky společností se nyní odměňují méně a trestají přísněji, investoři se svým kapitálem zachází konzervativně,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ray Dalio, Jamie Dimon, Larry Fink a další věštili rok 2024 na konferenci FII7

25.10.2023 „Jedni z nejvíce informovaných lidí na světě v arabském Riyadhu zasedli k jednomu stolu, aby probrali ekonomickou a politickou situaci. Mimo to také poskytli své představy ohledně toho, jak se bude vyvíjet rok 2024 a jejich očekávání jsou spíše negativní,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Dopady umělé inteligence na ekonomiku

21.10.2023 „Adaptace AI bude spíše vleklý proces, než revoluční změna ze dne na den. V dalších letech bude její dopad na ekonomiku jen minimální a většího boomu se dočkáme možná až v příští dekádě. Vyspělé ekonomiky budou existenčně závislé na této technologii kvůli nepříznivé demografii,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

3 důvody, proč se USA dosud vyhýbají recesi

18.10.2023 „Za normálních podmínek by růst klíčových úrokových sazeb tímto tempem v kombinaci s kvantitativním utahováním již zřejmě vyvolal ekonomickou recesi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americké akcie čeká technický růst do konce roku

11.10.2023 „Ve výsledku se schází vícero argumentů, spíše technické povahy, proč by měly trhy pokračovat v růstu letos i přes to, že ekonomický fundament tento růst plně nepodporuje,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Dluhopisový trh USA krvácí – zatěžuje to celý finanční systém

09.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Dluhopisový trh USA krvácí - zatěžuje to celý finanční systém

07.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Zlato čelí protivětrům, a ještě nějakou dobu bude

05.10.2023 „Cena zlatého kovu čelí konkurenci ze strany výnosnějších dluhopisů a nereaguje příznivě na sílící americký dolar,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému

26.09.2023 „Krátkodobá úleva za cenu budoucích potíží. To je způsob, kterým americká vláda neutralizuje snahy Fedu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Investiční ředitelé BlackRock a Amundi nyní vyhlížejí recesi v USA

13.09.2023 „I přesto, že se konsensus mezi investory a analytiky letos výrazně posunul od recesního scénáře, investiční ředitelé Rick Reider a Vincent Mortier si myslí, že recese je naopak pravděpodobnější, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ropa zdražila o 25 %, přiživí to inflaci a zpomalí ekonomický růst

11.09.2023 „Rostoucí cena ropy přiživuje obavy ohledně obnovy růstu inflace a zpomalení západních ekonomik. Čím déle zůstane cena vysoko, tím horší budou implikace,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Druhá vlna inflace je za rohem

04.09.2023 „Tažení centrálních bank v utahování monetárních politik se míjí požadovaným účinkem a ekonomiky jsou příliš rozpálené. Inflace se může vrátit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Rostoucí výnosy vládních dluhopisů USA podkopávají akciovou rally

28.08.2023 „Vyšší výnosy státních dluhopisů jsou obecně špatným znamením pro riziková aktiva i pro ekonomiku samotnou,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Co nakupovali nejlepší akcioví investoři ve 2. kvartále?

21.08.2023 „Jedni z nejlepších amerických investorů odkryli svá investiční portfolia, často vybírali zisky a bylo relativně málo objemných nákupů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Kam se poděla recese?

16.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Kam se poděla recese?

07.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Proč výnosová křivka stále předpovídá recesi?

02.08.2023 „Výnosová křivka úspěšně předpověděla každou recesi USA od roku 1980 a nyní ukazuje na další,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Úrokové sazby ještě porostou – Fed, ECB a ČNB

10.07.2023 „Centrální banky ve svém tažení proti inflaci nedosahují očekávaných výsledků, a to je staví do nepohodlné pozice,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

4 důvody proč jsou akciové trhy před další korekcí

26.06.2023 „Akciové trhy euforicky rostou na pozadí zpomalující ekonomiky a zhoršující se likvidity,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Čína překvapivě snížila krátkodobé úvěrové sazby

14.06.2023 „Čína tímto krokem nepřímo přiznává potíže s obnovou ekonomiky a mohlo by to být předzvěstí intenzivnější stimulace a snížení klíčových úrokových sazeb později v roce,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Goldman Sachs a Morgan Stanley nyní v ostrém kontrastu ohledně dalšího vývoje na trhu akcií USA

13.06.2023 „Stratégové z předních investičních bank na Wall Street se neshodnou na dalším vývoji, a to je pouze jedním ze znamení této mimořádně nejisté doby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Trhy nyní budou čelit odtoku likvidity

08.06.2023 „Brzy dojde k odtoku zhruba jednoho a půl bilionů USD a v kombinaci s nepříznivou sezónností a zpomalující ekonomickou aktivitou může dojít k výraznějšímu přecenění na finančních trzích,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Diverzifikace je pro idioty?

06.06.2023 „Warren Buffett a Charlie Munger se nechali slyšet, že diverzifikace je pro idioty. Ray Dalio říká, diverzifikace je nejdůležitější princip investování. Pravdu mají všichni,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americké společnosti jsou v ziskové recesi

02.06.2023 „Společnosti z S&P 500 vykázaly lepší výsledky, než se čekalo, ale ziskové recesi se vyhnout nedokázaly,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná

31.05.2023 „Čínská ekonomika již má své dno za sebou, ale její další růst bude pravděpodobně zatížen strukturálními faktory, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Býci přetlačují medvědy, ale na jak dlouho?

22.05.2023 „Silný růst akciových trhů od počátku roku vzbuzuje optimismus a nadšení, ale medvědí argument se zdá být silnějším“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Poznatky z letošního setkání akcionářů Berkshire Hathaway

15.05.2023 „Duo Warren Buffett a Charlie Munger poskytli pohled na jejich investiční uvažování a vyjádřili se k současným událostem na trzích, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Největší hedge fond na světě udržuje svůj medvědí postoj k západním trhům

03.05.2023 „Velmi rychlé zvýšení úrokových sazeb začíná omezovat finanční systém a zpomalovat ekonomiku. To je nezbytné a bude třeba v tom pokračovat, aby se obnovily rovnovážné podmínky, myslí si v Bridgewater Associates, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Bankovní krize USA a její následky

26.04.2023 „Analytici Morgan Stanley předpovídají dlouhodobé dopady bankovní krize, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Čeká nás stagflace a ztracená dekáda?

24.04.2023 „Investoři spekulují o stagflaci a ztracené dekádě na amerických akciích po vzoru sedmdesátých let, ale obavy se zdají být přehnané, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Morgan Stanley – obnova čínské ekonomiky neovlivní rozvinutý svět

19.04.2023 „Opak k obecnému mínění – obnova čínské ekonomiky podle Morgan Stanley pravděpodobně nepovede k výraznému stimulu západních ekonomik, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americká celková inflace za březen pouze na 5 %

12.04.2023 „Celková inflace ve Spojených státech překonala očekávání a vykázala pouze 5% růst a to hlavně vlivem zlevňujících energií a pohonných hmot, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Největší hráči Wall Street predikují situaci na americkém kapitálovém trhu

03.04.2023 „Peněžní trh konkuruje akciím, které ještě pravděpodobně čeká přecenění na základě zhoršujících se zisků, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023 „Analýza historických vztahů mezi těmito fenomény ukazuje na velmi zajímavou a proměnlivou dynamiku a cykličnost v těchto proměnných, které lze využít k prognózování dalšího vývoje, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Banky zpřísní úvěrové podmínky a urychlí tak příchod recese

27.03.2023 „Banky musí zdražit svůj dluh kvůli solventnosti a aby byly schopny konkurovat výnosnějším dluhopisům, což bude mít dopad na hospodaření celé ekonomiky, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fed zvedl sazby a zveřejnil nové ekonomické projekce

23.03.2023 „Americký Fed zvedl klíčovou úrokovou sazbu o 0,25 % v souladu s očekáváním trhů a poskytl ekonomické projekce do budoucích let, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Skupina ČEZ vykázala rekordní výsledky za 4Q 2022

21.03.2023 „ČEZ výrazně překonal tržní očekávání a vykázal rekordní výsledek hospodaření za 4. kvartál 2022. Historicky nejlepší výsledek byl tažen vysokými cenami energií na trzích, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Raketový růst ceny zlata a další výhled

20.03.2023 „Otřes v bankovním sektoru přiměl mnohé investory investovat do bezpečných přístavů, jako jsou vládní dluhopisy či zlato, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Klienti bank budou plně podpořeni, Fed neměl na výběr

14.03.2023 „Americká vláda obnoví nepojištěné vklady v plné výši všem klientům zkrachovalých bank, což vyvolává kritiku a zároveň i úlevu, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jak Silicon Valley Bank otřásla globálním finančním trhem?

13.03.2023 “Krach SVB ve světle vysokých úrokových sazeb s sebou nese pachuť z krize 2008 a to zasáhlo banky po celém světě, ” říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Kondice pro snižující se inflaci pomalu mizí

07.03.2023 „Kupí se důkazy poukazující na oživení západních ekonomik v posledních měsících. Nedá se tak očekávat, že inflace bude zpomalovat dostatečně rychlým tempem, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jak dopadla výsledková sezóna S&P 500 za 4. kvartál 2022?

28.02.2023 „94 % společností z indexu již vykázalo své zisky. Silný růst tržeb je doprovázen padajícími zisky. V první polovině roku se očekává pokračování tohoto trendu dolů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Buffett a jeho myšlenky ve zprávě akcionářům

27.02.2023 „V sobotu Berkshire Hathaway Inc. rozeslala svým akcionářům zprávu, ve které se Warren Buffett vyjádřil zejména ke zpětným odkupům akcií, výkonu společnosti, a investiční filosofii Berkshire, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jak atraktivní jsou evropské akcie?

23.02.2023 „Přednost před silně naceněnými cyklickými tituly by tak měly dostat malé a střední podniky, které jsou nyní konzervativněji naceněné, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Iluzorní příběh silné ekonomiky a klesající inflace

22.02.2023 „Příznivý vývoj inflace v posledních měsících, jež byl vykoupen intenzivní korekcí na trzích se začíná brát nadarmo, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Chytá inflace druhý dech?

17.02.2023 „Tempo poklesu inflace v lednu výrazně zpomalilo, ekonomika je silnější, než se čekalo a centrální bankéři začínají reagovat, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací

13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Zakotvená inflace Evropy a její vliv na ceny evropských aktiv

09.02.2023 „I přes normalizaci cen energií v Evropě se inflace zdá být ukotvená v reálné ekonomice, a to je špatná zpráva pro evropská aktiva, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jak se zatím vyvíjí výsledková sezóna společností z indexu S&P 500?

31.01.2023 “Výsledky za poslední kvartál ukazují horší zisky a marže za lepších tržeb a pesimistický výhled na první kvartál 2023, ” říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023 „Současná rally může vyvolávat strach z promrhané příležitosti, ale fundamenty nehrají do karet dalšímu růstu, spíše naopak, “ říká analytik BHS Timur Barotov
img

Zajímavé alternativy k americkým akciím?

24.01.2023 „Oblíbené americké akcie jsou nyní rizikové, a tak se investoři mohou alternativně uchýlit k investicím do sektorů komunikace, rozvojových trhů anebo dluhopisů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

4 Důvody, proč jsou americké akciové trhy stále rizikové

19.01.2023 „Se zpomalující inflací zdánlivě ubývají důvody k dalšímu poklesu na amerických trzích, ovšem rizika jsou stále vysoká, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jsou americké akciové trhy konečně atraktivně naceněné?

19.01.2023 „I přes současný propad na akciových trzích se americké akcie v agregátu jeví spíše dražší, máme zde situaci opačnou, než na jakou jsme byli zvyklí, kdy defenzivní tituly jsou naceněny štědřeji, než tituly růstové a technologické,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Výhled na zlato v roce 2023

11.01.2023 „V roce 2022 byla cena zlata podpořena vysokou inflací, geopolitickými konflikty a pádem kryptoměn. V první polovině letošního roku by se zlatu mohlo nadále dařit, nicméně ve druhém pololetí zřejmě bude ubývat důvodů pro další růst ceny vzácného kovu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Kdy se akciové trhy dotknou svého dna?

10.01.2023 „Lokalizace dna u medvědího trhu je obtížná disciplína. Lze však předpokládat, že dno je stále před námi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Prognóza akciových trhů a cílování indexu S&P 500 na rok 2023

22.12.2022 „V recesním prostředí příštího roku budou akciové trhy velmi volatilní a pravděpodobně dojde jen k mírnému růstu oproti dnešním hodnotám,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Dluhopisy mohou střednědobě porážet akcie

14.12.2022 „V prostředí nízké inflace a uvolněné měnové politiky v poslední více než dekádě dluhopisy byly opomíjeny kvůli nezajímavému potenciálu ve zhodnocování portfolií. Nyní se situace výrazně změnila,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Americká inflace v listopadu znovu poklesla

13.12.2022 „Celková meziroční inflace v USA činí 7,1 procenta a meziměsíčně vzrostla pouze o 0,1 procenta, což pozitivně překvapilo trhy, které měly konzervativnější očekávání,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Jak cenový strop promění trh s ropou?

06.12.2022 „Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 dolarů za barel je blízko tržní ceně, takže je vysoká šance, že mnoho zemí ho bude akceptovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Šéf FEDu Jerome Powell ubral na jestřábí rétorice

02.12.2022 „Americký FED oznámil zpomalení tempa růstu úrokových sazeb, což posunulo americké trhy prudce vzhůru. Index S&P 500 připsal 3,1 procenta a Nasdaq Composite dokonce přes 4,4 procenta,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Shrnutí výsledků společností z indexu S&P 500 a výhled na první polovinu roku 2023

29.11.2022 „Ve třetím čtvrtletí letošního roku reportovalo 71 procent společností z indexu S&P 500 výsledky tržeb nad očekáváním. Díky tomu na trzích zavládl mírný optimismus. Nicméně vyhlídky na další čtvrtletí jsou zatížena řadou nejistot,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Související klíčová slova: Čína a USA | Útok na Izrael | Evercore | Praxe v reálném čase | Největší banky | Liberty Global | Uvolněné měnové politiky | ChatGPT | Rizikové prémie | Výnosy dluhopisů | Střední hodnota | Nákupy zlata centrálními bankami | Války | Západní země | Vývoj | Státní dluhopis | ECB (European Central Bank) | Špatná výkonnost | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Vládní pomoc | Inflační očekávání | EUR | Fundamenty | P/E poměr | Deflační prostředí | Blue-chips | Velké finanční krize | Zelené ekonomiky | Geopolitické události | Současný propad | Historie společnosti | Salesforce | Výkyvy | Témata investorů | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Investiční ředitelé | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | T-Mobile | Prognóza akciových trhů | Pershing Square | Největší hedge fond | Novo | Letecké palivo | Rozvoj umělé inteligence | Umělá inteligence dnes | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Pro investory | Průmyslové podniky | iShares | Investice | Rozvolnění | Potenciál | Diverzifikace | Akcie Stellantis | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Posílení | Přesnost | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Solidní růst | Úroková sazba Fedu | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Intervence | Výrobce iPhonů | Broadcom | Experti | Pád akciových trhů | IAU | Chování | Vstupní náklady | Nezávislost | Vývoj na dluhopisovém trhu | Průměrný výnos | Derivátový produkt | Návrh zákona | Dluhopisy USA | Quantitative Easing | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Obchodní seance | Impuls | General Electric | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | Indexové fondy | Konkurenti | Akcie společnosti | CSI 300 | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | WACC | Cenné papíry | Stanley Druckenmiller | Výnos | Brent | IHNED | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Ekonomické ukazatele | Slabá poptávka | Růst sazeb | ECB a monetární politika | Zkrocení inflace | Import | Ekonomické expanze | Sebenaplňující se proroctví | Microsoft Corp. | Vývoj čistých zisků | Investiční portfolio | Milton Friedman | Investiční strategie | Zpomalující ekonomika | Hluboké recese | Investor Warren Buffett | Věštec z Omahy | Alternativní zdroje energie | Oslabující americký dolar | Kontrakty | Strach | Oživení čínské ekonomiky | Praxe | Zvednutí sazeb | Rozsah škod | Akciový index | Philip Morris International | AI | Index Russell | Projekce | Znehodnocení | Kontrakce | Dopad na finanční trhy | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Reálné ekonomiky | Investiční aktiva | Splatnost | Medvědí trh | Prognóza | Služby | Zoom Video | Bezpečné přístavy | Pesimismus | Federální úřady | Americký Fed | Goldmani | Globální hospodářský růst | Výsledek hospodaření | Federální rezervní systém (FED) | Akcie Coca-Coly | Růst akciových trhů | Kontrakty na ropu | Nabídka bytů | Implikace | Snižování sazeb v USA | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Prognózy Wall Street | Nová bankovní rada | Americký prezident Joe Biden | Cestování | Investiční horizont | Odliv kapitálu | Bond | Akcionáři | Setkání akcionářů Berkshire Hathaway | Výkon | USD | Investovat | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Zvýšení inflačního cíle | Technická analýza | Společnosti v indexu | Berkshire | Východní blok | Qualcomm | Více peněz | Plány | Trpělivost | Na burze | Šok | BCA Research | Síla amerického dolaru | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Ekonomiky | Price-to-Earnings | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské oživení | Michael Burry | Bridgewater | Garance | Investor Warren | Úroková sazba | Inflační spirála | Cenné kovy | Velká změna | Zvyšování sazeb Fedu | Pověst | Největší společnosti | Spekulovat | P.A. | Čtvrtletní výsledky | Odkupy akcií | Komoditní sektor | Zajímavé zisky | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Vládní výdaje | Vyšší náklady | Největší hedge fond na světě | Snížení poptávky | Dovoz | Bilion | Penzijní fondy | Instagram | 1 milion | Nová emise | Stratégové | Konvergence | Politická situace | Komoditní | Tržní reakce | Venture Capital | Progres | Zdravotní péče | Největší ztráty | EUR/CZK | Válka na Ukrajině | McKinsey | Banka JPMorgan | Rekordní zisk | Elon Musk | Euforie | Volby USA | Akciové indexy | Investoři | Portfolio | Čínská poptávka | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Fidelity | Silicon Valley Bank (SVB) | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Firemní zisky | Coca-Cola | Moderna | Přidaná hodnota | Média | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Hodnota akcií | Investice do dluhopisů | Dovoz ropy | Zisk | Janet Yellenová | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | Den obchodování | Finanční instituce | Ruské ropy | Lepší výsledky | Uložení peněz | Prezident | Medián | Boom | Bohatí | Technologická revoluce | Konflikt na Blízkém východě | Cena mědi | Vliv na ceny | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Ekonomická situace | Zvýšení úrokových sazeb | Investiční | Průzkum | Altria | Demokraté | Easing | Covid | Ekonomický vývoj | Akcie a dluhopisy | Vojenský konflikt | Válka | Úrok | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Insolvence | Půjčka | Fiskální rok | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Zpráva | Prémie | Tržní kapitalizace | Emise státních dluhopisů | Ekonomické dopady | Růstové akcie | Tencent | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | Ziskovosti společnosti | Expanzivní politika | Vzdělání | iPhone | Celoroční výhled | Akcie společnosti Amazon | Rok 2024 | Meta Platforms | Silvergate Bank | Obchodování | Legislativa | Zasedání Fedu | České koruny | Chevron Corporation | Meta | Nabídka | IT společnosti | Management | Rallye | Centrální banky | Pandemie COVID | Rozhodování Buffetta | Pákový efekt | Historický vývoj | Předpověď | Zprávy | Deflace | Největší americké banky | Růst inflace | Index STOXX Europe | Soros Fund Management | Investiční banka | Occidental Petroleum | Snižování cen | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Hospodářské cykly | Pokles tržeb | Distribuce | Evropské akcie | Silný růst | Magnificent Seven | Volný čas | Spoření | Vyhlídky | British American Tobacco | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Graf vývoje | Vláda USA | NATO | Sázka | Zadlužování | Put opce | Páka | Futures | Růst zadlužení | Inflace v Evropě | Nástroj | Výsledky | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Beyoncé | Raphael Bostic | Spoluředitel | Phillips 66 | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Sazby centrálních bank | Inflační tlaky | Stellantis | Instrument | Bank of America | TIM | Růst ceny | DoubleLine Capital | Koruna | Activision | Eli Lilly | Finanční služby | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Akciové tituly | SVB Financial | American Airlines | Tržní ceny | Kroky centrálních bank | Nové emise | Konec medvědího trhu | OPEC+ | Riziko recese | BHS | Objem | Propad | Spotify Technology | Obavy z recese | Očekávání investorů | Pokračující pokles | Výkonnost | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Údaje | Společnost Nvidia | Adaptace AI | Klima | Politika centrální banky | Inverze výnosové křivky | Asie | Burzovně obchodované fondy | Výsledky společnosti | Americká banka | Očekávání analytiků | Vývoj tržeb | Alibaba | Poptávka po pohonných hmotách | Průzkumy | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Propad akciových trhů | Zpomalování ekonomiky | BMO | Poptávka po úvěrech | Obchodování s akciemi | ARK Innovation | Studie | Akcionáři společnosti | Úrovně likvidity | Slabší koruna | Obchody | Cena plynu | Deficit | Graf | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | FOMC | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Roblox | Současná situace | Přijetí | Evropa | Cílování indexu S&P 500 | CVS | OPEC | Short | Akcie ETF | Podvážení | Situace | Johnson & Johnson | BYD | Zakladatel Bridgewater Associates | Oblečení | Cenný papír | Disciplína | Horizon Therapeutics | Peněžní prostředky | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Oživení inflace | Trump | Rostoucí obavy | Stavebnictví | Index volatility | Dnešní růst | Makroekonomický vývoj | FactSet | Brands | Dolarové likvidity | Booking Holdings | Technické analýzy | Finanční krize | Rostoucí trend | Vstupy | Strop na ruskou ropu | Neuspokojivé výsledky | Inflace ve Spojených státech | TIPS | Provozní výnosy | Stříbro | Instituce | Česká koruna | Chamtivost | Obnovitelné zdroje | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Silná ekonomika | Úrokové sazby Fedu | Kongres | Růst amerického HDP | Divize | Pozitivní vliv | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Americká data | Sjezd akcionářů Berkshire | CVS Health | Růst výnosů | Trh | Politická rizika | Růst sazeb ČNB | Komise | Války na Ukrajině | GRANOLAS | Volby v USA | Vládní podpory | Výrazný růst | Sillicon Valley | Fed | Koruny vůči euru | United Parcel Service | Dluhopisoví investoři | Ekonomické škody | Druhá vlna | Zakladatel | Skupina ČEZ | Korekce | Klesající trend | Akciové trhy jako celek | Tržní prostředí | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Finanční společnosti | Buffett | Vývoj ekonomiky | Nákupní příležitost | Zveřejnění výsledků | Konkurenceschopnost | S&P 500 | JDE | ANO | IRS | Zemní plyn | ProCent | Energetická náročnost | Platforms | MWh | Dezinflace | Alphabet Inc. | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Charter Communications | Microsoft | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Snížení dividendy | Příležitosti | Tržní cena | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Thermo Fisher Scientific | Repo operace | Úrokové sazby centrálních bank | Společnost Tesla | Členové Fedu | Růst tržeb | Volatility | Úspory | Prostor pro pokles | Nové akcie | Pomoc Ukrajině | Známý investor | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Index Nasdaq | Apple | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Směřování | Spotřební zboží | Portfólia | Marathon | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Sazby ECB | Centrální banka | Tesla Inc. | Očekávané výnosy | Ekonomické zpomalení | Meta Platforms Inc | Hazard | Životní prostředí | Analytici | Běžný investor | Fondy peněžního trhu | Vývoj dolaru | Grafy | QE | Růst HDP | Tržní sentiment | Čistý zisk | Jádrová inflace | Směnný kurz | Kovy | Krach | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Vysoká zadluženost | BNP | Investice do akcií | Behaviorální | Nárůst výdajů | Březnová inflace | Energetický sektor | Rizikovější investice | Krátkodobý dluh | DoubleLine | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | CZK | Ruská ropa | Specifické riziko | Baidu | Barbie | Olympiáda | Chevron | Dobré zprávy | Výrobní aktivita | Průmyslové účely | Největší hráči | Předseda | Wealth | Zavedení cenového stropu | Splácení dluhu | Arm | Utahování měnové politiky | Reinflace | Levné akcie | Chipotle Mexican Grill | Růstový impuls | Makro | Silná data | Boeing | Nižší růst | Prime | Rychlý růst | Fiskální stimul | Evropské banky | Americký dolar | Motivace | Emise dluhopisů vlády | Geico | Růst ceny zlata | BlackRock | Populismus | Prezidentské volby v USA | DOT | Závazek | Financovat | Rostoucí náklady | FDIC | Snižování úrokových sazeb | Zpomalující růst | Data z pracovního trhu | Deglobalizace | Alibaba Group | Dluhopisy | Úroky | Akcie společnosti Microsoft | Cyklické akcie | Návrat poptávky | Cena | Investiční banky | Zranitelnost trhů | ERÚ | Prodejci luxusního zboží | Řetězec | Akcioví investoři | Silný trh | Objem peněz | Archer Daniels Midland | Economic | Izrael | Ceny akcií | Dluhy | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Opce | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Jiří Rusnok | Futures kontrakty | Pokles | Emise | Dluhopis | Ceny komodit | Těžaři | MGM | Vyšší ceny | Inflace v listopadu | Proroctví | Globální inflace | Nvidia | Rozpočtový balíček | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Investiční portfolia | Historická data | Vyšší riziko | Rekordní zisky | Americké společnosti | Komodita | Proinflační riziko | Úvěrové podmínky | Hedge | Merck & Co | Další růst úrokových sazeb | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Europe 600 | Americký trh | Nové úvěry | COVID-19 | Negativní dopad | Ceny obilovin | Google | Americká centrální banka (Fed) | Růst mezd | Regulátoři | Tempo poklesu | Zisk a tržby | Evropská centrální banka | Dow Jones Industrial Average | Ředitel HSBC | Ředitelka | Čínská vláda | EBIT | Daně | Růst americké ekonomiky | Zakladatel Bridgewater | Rizika | ECB | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | Pokles indexu | Vývoj inflace | Brokerské společnosti | Zásoby ropy v USA | Rostoucí mzdy | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Daně z příjmů | Fond | Mánie | Čína | Alokace aktiv | Růst zisků | Zisky | Cyklické sektory | Velký růst | Konsensus | Optimismus na akciových trzích | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Konsenzus | Výše úrokových sazeb | Signature Bank | Anomálie | Chatbot | ISM | American Express Company | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Cena zlata | Propady na akciových trzích | Obchodníci | HSBC | Množství peněz | Výkonnost akcií | Analytici Goldman Sachs | Dlouhodobé dluhopisy | Hráči Wall Street | Růst cen | Index Russell 2000 | Vyšší sazby | Dluhový strop | Indikátor | Měnová politika | Vysoké inflace | Alokace | Asset management | Úspěšné investování | Býčí trh | Repo sazby | Americké akciové trhy | Pád cen | Názor Buffetta | Financování | Měkké přistání | Invaze | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Stres | Nastavení měnové politiky | Occidental | Prodávající | ERA | Dynamika trhu | Finance | Zkrachovalé banky | Dividenda | Republikáni | Rostoucí ceny komodit | Poptávka | Alphabet (Google) | Express | Hardware | Psychologie | Guvernér | Americké banky | Capital | Očekávání trhu | Larry Fink | DNO | Obchodovat | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Skupina akcií | Pokles akcií | Hospodářský růst | Nové rekordy | Výkyvy na trzích | Největší americká banka | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Růst produktivity | Akciová rally | Technologický Nasdaq | Evercore ISI | Bod | Nabídka nemovitostí | Koncentrace | Počasí | Medvědi | Kapitálové trhy | Charlie Munger | FRED | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Zveřejnění zpráv | Raketový růst ceny | Klouzavý průměr | Americká měna | Kyberpojištění | Ocenění trhu | Saúdská Arábie | Ziskovost | Bankéři | Video | Barclays | Diverzifikace portfolia | Sázet | Procter & Gamble | Podnikání | Cena ropy | Ajit Jain | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Změny klimatu | Marže | ROCE | Fiskální politika | Hlavní akciový index | Technology | HDP | Svatý grál | Bill Gates | Dotace | BOOST | Alphabet | Struktura | Warner Bros. Discovery | Členské státy | Firma | Signály | Vysoké zisky | Silnější americký dolar | Stabilita | Načasování | Pokles cen akcií | Obchodní válka | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Byznys | Blizzard | Raketový růst | Big Short | Stoxx 600 | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Analytici z Wall Street | JPM | Diverzifikovat | Ekonom | Deutsche Bank | Proč akcie rostou | Kurz | Pasivní investování | Akcie Alphabet | Nezaměstnanost mladých | Růst akcií | Dostatek likvidity | Horizon | Restrikce | Nákupní aktivita | Merck | Optimismus | DoorDash | Akcie CVS Health | Menší poptávka | Rozhodování | Facebook | Růst dolaru | BH Securities | Skyworks | Oracle | Ekonomická obnova | Nakoupit zlato | Zpomalení růstu úvěrů | Globalizace | Investiční banka Goldman Sachs | Američtí regulátoři | Costco | USA | Měď | Proinflační | Generativní AI | Fiskální stimuly | Eskalace války na Ukrajině | Inflace cen | Krach SVB | Euro | Greg Abel | Bod zlomu | Generální ředitel JPMorgan Chase | Trh se zlatem | Risk | NEST | Daňový úřad | Úřad práce | Spojené státy americké | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Index VIX | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | EBITDA | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Vývoj na akciových trzích | Akciové portfolio | Úrokové sazby | Hotovostní pozice | Index akciového trhu | Zisková marže | EU | Redukce | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Dopady umělé inteligence | Dealing | Vývoz | Recese | Mzdový růst | Alokovat kapitál | Bank of Canada | Sněmovna reprezentantů | SEC | Miliardy | Spekulace | Globální finanční krize | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické teorie | Cenový strop na ruskou ropu | Vláda Spojených států | ARM | Závislost na Číně | Ceny energií | Globální HDP | Snížení produkce | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Japonský jen | FOMC minutes | Jerome Powell | Měnový kurz | Panika | Základní sazby | Regeneron Pharmaceuticals | Vládní deficit | Technologický sektor | Investice do infrastruktury | Komunita | Booking | Cena elektřiny | Politické riziko | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Konflikt na Ukrajině | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | SVB Financial Group | Meziroční inflace v září | Střední podniky | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Fyzické zlato | Windfall tax | Energetika | Manufacturing | Akcie energetických společností | Sekundární trh | Nové investice | United Airlines | Trhy v USA | Lidstvo | Spotify | Finanční situace | Oslabení | SWIFT | Verizon | Oblasti umělé inteligence | Nemovitostní trh | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Mizuho | M2 | Finanční polštář | Šéfka ECB | Investování | Průmysl | Bridgewater Associates | Poskytování úvěrů | Senátorka | Tempo růstu | Marže společností | Activision Blizzard | Odkup akcií | Hlavní témata investorů | Bankovnictví | Investor | Pohonné hmoty | Scion Asset Management | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Výprodeje akcií | T-Mobile US | Cílování indexu | Silvergate | Myšlenka | Varování | Prezidentské volby USA | Ředitel JPMorgan Chase | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Cykly | Národní bezpečnost | Reálná ekonomika | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Recese v USA | Výrazný propad | Pandemie | Výplatní poměr | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Discovery | Cathie Wood | Politické události | Marko Kolanovic | Jednoduchý klouzavý průměr | Sjezd akcionářů | Politika ČNB | Indikátory | Růst cen akcií | Zdanění | Pokles cen | Největší hráči Wall Street | LPR | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Krach banky | Holubičí tón | Zásahy čínské vlády | Výsledky voleb | Fiskální politiky | Inovace | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Počet akcií | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Ministryně financí | BlockFi | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Bonusy | Poměr rizika a výnosu | Čistá zisková marže | | Pandemická situace | Burzovně obchodovaný fond | Stratég | Mateřská společnost | Zisky společnosti | Ekonomika eurozóny | Kupci | Řetězce | Automatizace | Zisk na akcii (EPS) | Schwab | Sentiment | Order | Rick Rieder | Kurzové riziko | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | JD | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Nespokojenost | Pravidla hry | Obchodní domy | Zahraniční politika | Další vývoj | Circle | Společnost Amazon | Indexy S&P | Úrokový výnos | George Soros | IVV | Nálada | Geopolitická rizika | Vládnoucí strana | Emise dluhopisů | Indie | Americký ekonom | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Snížení základní úrokové sazby | Intel | SVB | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Ekonomika | Hospodářská recese | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Politika centrálních bank | Celní správa | Těžaři kryptoměn | Warner Bros | Řízení kapitálu | Nákup zlata | Capital Management | Zhodnocení | Spořící účty | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Vývoj trhu | Velmi volatilní | Amazon.com Inc. | Slovo recese | Jednání ČNB | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Americký lid | Dluhopisový trh USA | Akciový trh | Vysoké ceny | Hry | Vysoké ocenění | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Bankovní krize | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Expanze | Klesající úrokové sazby | Prostor pro růst | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | ČEZ | Apple Inc. | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | USD za barel | Spread | Obavy investorů | Finanční údaje | GS | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Zajišťování | Distribuce plynu | Luxusní zboží | Massachusetts | Zpětný odkup akcií | S&P 500 na rok 2023 | David Kostin | Prezidentské volby | Tesla | Investice společnosti | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Hedge fond | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Akciové trhy v USA | Poradci | Nový cyklus | Sazby | Paroplynové elektrárny | Generální ředitel | Ceny aktiv | Investiční tituly | Cíle | Politická rozhodnutí | Zakotvená inflace | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Mateřská společnost Googlu | Dotcom | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | Likvidita | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Výprodeje | Transakce | Bill Ackman | Vývoj české koruny | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Vědecký pokrok | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Profitovat | Maloobchodní prodej | Nová historická maxima | Analytici společnosti | Cykličnost | Holubičí Fed | Inflace v prosinci | Pokles ekonomické aktivity | Jamie Dimon | Finanční sektor | Marathon Petroleum | Silný pokles | Paul Volcker | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Snap | Nákupy centrálních bank | Politická stabilita | JPMorgan | Růstové vyhlídky | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Tightening | Vyspělé ekonomiky | Logistické společnosti | Centrální bankéři | Západní ekonomiky | Pravděpodobnost recese | Generativní umělá inteligence | Rusko | Politické změny | Iracionální | Miliardy USD | Poradce | Vlna inflace | Další růst sazeb | Zkušenost | Bankrot | Signál | Výsledkové sezóny | Investiční ředitelka | EPS | Rotace | Square | Kupní síla | Joe Biden | Viasat | Ropy | Historie | Trend automatizace | Míra úspor | Pracovní síly | Rafinerie | Společnost | Dot-com | Kontaktní centra | Uhlí | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Ocenění akcií | Obchodované fondy | Skyworks Solutions | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Guvernér ČNB | Volatilita trhů | Munger | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Burze | Tisková konference | Nízká nezaměstnanost | Bankovní systém | Organizace | Očekávaný zisk | Ceny pohonných hmot | Komunistické strany | Expedia | Services | VIX | Úrokové náklady | Růst | Občanské války | Příjmy | Vášeň | Podnikové investice | Zajištění | Objem prostředků | Propad poptávky | Administrativa | Inflace v Číně | Snížení inflace | Trend klesající | Index | Fundament | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Jestřábí politika | Ceny nemovitostí | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Vyšší zdanění příjmů | Strukturální změny | Dividendové ETF | Zpracovatelský sektor | Kotace | Americké trhy | Vlády | Amazon | Snížit úrokové sazby | Fiskální politika USA | Dna | Investiční společnosti | Tržby společnosti | Mzdově-inflační spirála | Znovuotevření čínské ekonomiky | Budoucí potenciál | Šance | Regulatorní prostředí | European Central Bank | Hlavní americké banky | Krátkodobé výnosy | Dovoz ruské ropy | Zisk na akcii | Akcie | Očekávaný růst | Generální ředitel BlackRock | Pandemická opatření | Mizuho Bank | Holubičí rétorika | Novo Nordisk | Poptávka po ropě | Hodnotové akcie | Systematické riziko | Odvětví | Netflix | Úspěšně obchodovat | Zemědělství | Budoucnost | Nárůst ceny | Americký akciový index S&P 500 | Technologické společnosti | Prohlášení | Extrémní růst | Jeffrey Gundlach | Banka | Výprodeje na trzích | Růst cen ropy | Japonské vlády | Zlepšení | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Vklady | Vlastnictví | Umělé inteligence (AI) | Ray Dalio | Sazby Fedu | Zvýšení dluhového stropu v USA | Tisknutí peněz | Expanzivní fiskální politika | Americký index | Akciový index S&P 500 | Spalování ropy | Manažeři | Scion Asset | Míra inflace v Číně | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | ONE | Bloomberg | Equity | Communication | Nákupy zlata | Čínská poptávka po ropě | Nový model | UBS | Bydlení | Propad indexu | Správci fondů | Menší investoři | Zoom Video Communications | Růst čínského HDP | Akcie Alphabetu | Společnost Amazon.com | Vypuknutí pandemie | Nízká inflace | Amundi | Fiskální odpovědnost | Podpora | Snižování sazeb | Úrokové krytí | Nvidia Corp | Pojišťovny | Ředitel BlackRock | Vysoký výnos | Biden | Zdroje energie | Zadlužení | Hospodaření | Pohyb akcií | Americká společnost | Analýza akciového indexu | Nemovitosti | JD.com | Inflační očekávání v USA | Snížení sazeb | Softwarové inženýrství | Růstové společnosti | Světlo na konci tunelu | Americké měny | Přehled | Domácí poptávka | Analýza ceny zlata | Pesimistické scénáře | Zdanění příjmů | Negativní sentiment investorů | Investovat peníze | Rostoucí HDP | BofA | Prognóza ČNB | USD/CZK | Načasování nákupu | Zákaznický servis | Seth Klarman | Vyšší ceny ropy | Sektor služeb | Překážky | Dluh vládních institucí | Index Nasdaq Composite | Hard-landing | EU a USA | Statistické údaje | Hotovost | Americké úrokové sazby | Dot.com | Riziko | Makroprostředí | Taiwan Semiconductor | Hlavní ekonom | Vice | Walmart | GE HealthCare | Visa | Průmyslové kovy | Nakupovat | Býčí trend | Status bezpečného přístavu | HealthCare Technologies | Wealth Management | Domácnosti | Finanční svět | Tvrdá recese | Státní dluhopisy | Rychlost | Statistika | Vysoká inflace | Měnové trhy | Protekcionismus | Záměna | Inflace spotřebitelských cen | Umělá inteligence (AI) | J.P.Morgan | Oživení ekonomické aktivity | Americké vlády | Pozice | Baupost | Zvýšení dluhového stropu USA | Platina | Závislost | Dluhopisový trh | Rostoucí úrokové sazby | Put | Klesající inflace | Velcí hráči | Ocenění | Soft-landing | Růst výnosů dluhopisů | Drahá ropa | Defenzivní tituly | Kvantitativní utahování | Zdanění příjmů v USA | Zahraniční akcie | Investiční rozhodnutí | Varovné znamení | Sazba Fedu | Rozvojové země | HDP (Hrubý domácí produkt) | Virus | Perzistentní inflace | Diverzifikovat portfolio | Eskalace války | Prodávat své akcie | Investiční atraktivita | Uživatelé kryptoměn | GE HealthCare Technologies | Riziková prémie | Finanční systém | Korporace | Cílová cena | Konstrukce portfolia | Centrální bankovnictví | Meziroční inflace | Royal Bank of Canada | CEO | Trh s bydlením | Rezistence | Banky | U.S. Bancorp | Aktivum | Peking | Communication Services | Dividendy | Nominální růst HDP | Disney | Největší pokles | Doporučení | Miliardy dolarů | Koncentrace S&P 500 | Umělá inteligence | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Státní kasa | Příjmy domácností | Výnos dluhopisů | Výhledy | Celková inflace | Největší americké společnosti | Americké blue-chips | REIT | Opatření | Znovuotevření Číny | Očištěný čistý zisk | Očekávání v USA | Emerging markets | Generativní umělé inteligence | Sektor financí | Indická ekonomika | Energie | Vyšší výnosy | Období stagflace | MGM Resorts | ARM Holdings | Zelená energetika | Atraktivita zlata | Dow Jones | Měna | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Pohyby cen | Ark Innovation | Zásoby hotovosti | Finanční podmínky | Hang Seng | Ekonomická recese | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Technické znalosti | Republikánská senátorka | Nominální růst | ARK Innovation ETF | Vyšší inflace | Monetární politika centrálních bank | Práce | Atraktivní příležitosti | Čínské vlády | Bunge | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Česká koruna (CZK) | Technická analýza ceny zlata | Restrukturalizace | Investment | Krize | Investovat do fondů | Analýza ceny | Výrobní náklady | Baupost Group | Quantitative tightening | Spojené státy | Parlamentní volby | Zadluženost | Kancelářské nemovitosti | Vysoké úrokové sazby | Ukotvení | Kryptoměny | Podnik | Vývoj likvidity | Šéf amerického Fedu | Nové peníze | Cyklické tituly | Evropské akciové trhy | Situace na trhu | Úvěr | Úspěch | Ekonomové | G7 | Hlavní akciové indexy | Volby | Ukazatele | Větší pokles | Kov | Západní státy | Analytici Morgan Stanley | Setkání akcionářů | Akciová rallye | Stagnace | Tržby | Magnificent | Eurozóna | Investovat v Číně | Americká vláda | Odhady analytiků | Cena ruské ropy | Kurz české koruny | Podniky | Ekonomické aktivity | Dramatický dopad | Hlavní akciový index S&P 500 | Bilance | Politici | Akciový optimismus | Správa | Dollar General | Evropské země | Indický akciový trh | Zlato | Instrumenty | Mzdy | HealthCare | Výsledky společnosti Meta | Produkce ropy | Chat GPT | Altria Group | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | Samořízení | ČR | Průměrná cena | Bezpečná aktiva | American Express | Silicon Valley | Čínské firmy | Urbanizace | Posílení ekonomiky | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Ekonomické prognózy | Výnosy | Výdaje | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Změny úrokových sazeb | Biliony USD | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

BHS
BH Securities
BHS expres
BHS Fund II.
BHS Private Equity Fond
BHS Private Equity Fund
BHS Real Estate Fund
BHS Real Estate Fund SICAV
BHS REF
BHS Štěpán Křeček

Následující klíčová slova

BCH
BCH (Bitcoin Cash)
BCH/BTC
BCH CFD
bchodování na druhém účtu
BCH/USD
BCH/USD (Bitcoin Cash)
Bianco Research
Bianco Research LLC
Bianet
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít