Středa 05. říjen 2022 20:20
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Dukascopy forex
reklama
Purple Trading Room

Klíčová slova - Siemens

img

Společnost HARDWARIO odstartovala IPO, úpisem akcií chce získat až 70 milionů Kč

04.10.2022 Dnešním dnem odstartovala veřejná nabídka akcií (IPO) liberecké společnosti HARDWARIO, která potrvá až do 18. října 2022. Následně se s akciemi této společnosti, která úspěšně působí v oblasti internetu věcí (IoT), bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha (BCPP). Zároveň s odstartováním IPO se emitent představil investorům v rámci Start Day na BCPP.
img

ČNB schválila prospekt pro IPO liberecké HARDWARIO, společnost vstupuje na pražskou burzu

30.09.2022 Česká firma HARDWARIO, která se zaměřuje na obor budoucnosti – internet věcí (IoT), dnes obdržela souhlas České národní banky (ČNB) k veřejné nabídce akcií (IPO). Akcie společnosti bude možné upsat v rámci veřejné nabídky prostřednictvím člena burzy v termínu od 4. do 18. října 2022. Následně se s akciemi HARDWARIO bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Úspěšný rozvoj firmy dokresluje v září představené nové řešení bezdrátového monitoringu spotřeby strojů na bázi technologií internetu věcí s využitím technologií Vodafone a Microsoft.
img

Kdo poškodil plynovody Nord Stream: Rusko, nebo USA? Biden varoval, že v případě invaze na Ukrajinu žádný Nord Stream 2 nebude, Rusové zase mohli potrubí poškodit ve strachu z pokut

27.09.2022 Německé úřady podle agentury Bloomberg pojaly podezření, že za poškozením plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 není technická závada, ale sabotáž. Věc je ale stále předmětem vyšetřování.
C:\fakepath\DAX.jpg

Siemens Energy se vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX

19.09.2022 Německý dodavatel zařízení pro energetický průmysl Siemens Energy se dnes vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX, ze kterého byl vyřazen v březnu. Siemens Energy v indexu nahradí firmu Hellofresh, informovala agentura DPA. Společnost Siemens Energy se v posledních měsících dostala do centra pozornosti v souvislosti s omezováním dodávek ruského plynu do Evropy.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
img

⏬NATGAS klesá o 4 %

06.09.2022 Americký plyn dnes klesl o 4 % a testuje oblast 8,4 USD/MMBTU. Evropský plyn dnes klesá asi o 8 % a obchoduje se těsně nad 220 EUR/MWh, i když ještě minulý týden jsme viděli ceny blízko 200 EUR/MWh.
img

Ranní shrnutí (06.09.2022)

06.09.2022 Indexy z Asie se dnes obchodovaly většinou výše. Nikkei se obchodoval o 0,1 % výše, Kospi přidal 0,2 %, zatímco indexy z Číny si připsaly až 1,2 %. S&P/ASX 200 klesl o 0,3 %.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh uzavřela na rekordních 257 eur za megawatthodinu

21.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh po zprávě o třídenním přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 uzavřela na dalším rekordu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku vzrostla o 6,8 procenta a zakončila obchodování na 257,40 eura (zhruba 6340 Kč) za megawatthodinu (MWh). Před rokem se pohybovala pod 30 eury za MWh.
img

Rusové teď budou Evropě plyn zapínat a vypínat, na zimu jej vypnou zcela, varuje expert z Bruselu. Včera oznámené vypnutí zřejmě Němce definitivně přiměje zachovat si své jaderné elektrárny

20.08.2022 Rusko včera v podvečer nečekaně oznámilo, že opět zcela odstaví plynovod Nord Stream 1. Odstávku vysvětluje překážkami technického rázu a v té souvislosti západními sankcemi. Experti z EU, stejně jako třeba němečtí politici však soudí, že skutečný motiv Kremlu je politický. „Rusko teď bude několik měsíců dodávky střídavě přerušovat, než je na zimu vypne zcela,“ varuje Simone Tagliapietra z bruselského institutu Bruegel.
img

BREAKING: Gazprom zastaví tok plynu skrze Nord Stream 1 od 31.8. do 2.9.

19.08.2022 Z technických důvodů dojde k zastavení dodávek plynu skrze plynovod Nord Stream 1 v termínu od 31.8. do 2.9. Údajně došlo poškození turbíny v kompresorové stanici Portovaya. Proces opravy by měl probíhat ve spolupráci se společností Siemens (ENR.DE). Po provedení oprav by mělo do Evropy proudit 33 milionů metrů krychlových plynu denně.
img

Evropský akciový trh se po pátečních ztrátách vrací do zelené zóny

08.08.2022 V pondělí vykazují evropské akciové indexy zisky poté, co během páteční seance klesaly. Účastníci trhu nadále zpracovávají čtvrtletní a pololetní zprávy velkých evropských společností. Investoři navíc vyhodnocují ekonomická data o USA a spekulují o vyhlídkách recese v globální ekonomice.
img

Kancléř Scholz připouští prodloužení životnosti německých jaderných elektráren. Elektřinu by to mohlo zlevnit i Čechům

03.08.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes uvedl, že prodloužení životnosti tří zbývajících německých jaderných elektráren „může dávat smysl“. Německo zatím plánuje uvedené elektrárny odstavit ke konci letošního roku. Kancléřovo vyjádření je tak poměrně přelomové. Signalizuje, že vládní sociální demokraté už mají pro takový krok předjednánu případnou podporu koaličních Zelených, kteří jsou v Německu hlavní politickou silou dosud prodloužení životnosti odmítající.
img

Scholz: Turbína pro Nord Stream 1 je plně funkční a lze ji odeslat do Ruska

03.08.2022 Ruská turbína pro plynovod Nord Stream 1, která byla kvůli servisu v Kanadě, je plně funkční a může být kdykoliv odeslána zpět do Ruska za předpokladu, že ji Moskva bude ochotna převzít. Řekl to dnes německý kancléř Olaf Scholz, který navštívil závod společnosti Siemens Energy, kde se turbína teď nachází. Rusko podle Scholze nemá důvod návrat zařízení zdržovat.
C:\fakepath\trader-03082022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.08.2022 1) Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Turecku v červenci dále zrychlilo na 79,6 procenta ze 78,6 procenta v předchozím měsíci. Inflace je nejvyšší od září 1998, údaj je však nižší než odhady analytiků. Ke zrychlení inflace přispívá pokles domácí liry a růst cen energií a komodit. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil turecký statistický úřad.
img

Dodávky plynovodem Nord Stream 1 klesly, Německo mluví o mocenské hře

27.07.2022 Dodávky ruského plynu prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1 do Německa dnes v souladu s pondělním oznámením ruské společnosti Gazprom klesly. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že Gazprom do Evropy dodává tolik plynu, kolik je jen možné a nutné - ve větších dodávkách mu podle něj zabránily evropské sankce, které zpozdily opravu turbíny pro plynovod. Mluvčí německé vlády hovoří o mocenské hře, argument s turbínou odmítá.
img

Němci v zákulisí připouští, že solidarita EU při plynové krizi může být rychle pryč. Proto se sami plynem masivně předzásobují, čímž naštvali některé jiné země EU – šponují totiž cenu plynu výše

27.07.2022 Burzovní cena plynu v EU letí rychle vzhůru. Dnes ráno vyskočila zatím až na úroveň 224 eur za megawatthodinu. To nejvíce od první poloviny letošního března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících západních sankcí. Nyní plyn zdražuje zejména Rusko. To totiž omezuje své dodávky klíčovým odběratelům v EU, jako je německý energetický obr Uniper nebo italský gigant Eni.
img

EU bere Rusku „trumf“ z ruky, dohoda o snížení spotřeby plynu je tu

26.07.2022 Země EU se dnes dohodly na patnáctiprocentním snížení spotřeby zemního plynu, jež má platit pro nadcházející topnou sezónu. Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku posvětili návrh na dobrovolnou redukci spotřeby plynu v příštích měsících. Důvodem poměrně rychlého rozhodnutí – Evropská komise připravila svůj návrh příslušného opatření teprve minulý týden – je „plynová válka“, kterou s EU vede Rusko. EU se tak tím spíše hodlá připravit i na krajní scénář úplného odstřižení ruských plynových dodávek.
img

Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“

25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
img

📈NATGAS roste po zastavení ruských dodávek💥

25.07.2022 Cena NATGASu prudce vzrostla po zprávě, když ruský gigant Gazprom oznámil, že zastavuje další turbínu Siemens a od středy plánuje snížit dodávky plynu přes plynovod Nord Stream 1 na 33 milionů metrů krychlových denně ze zhruba 40 milionů m3 od restartu minulý týden. V důsledku toho klesl německý akciový index DE30 kvůli vysoké závislosti německé ekonomiky na zemním plynu z Ruska. Při takto nízkých úrovních přepravy plynu hrozí, že Německo nebude mít dostatečné zásoby na celou zimu.
img

Co se děje s ruským plynem?

25.07.2022 NATGAS - kupující ubránili hlavní support na 8,20 EUR, což odpovídá 23,6% Fibo retracementu vzestupné vlny zahájené na konci 2021. Dokud bude cena nad dalším vzestupným impulsem, může vyšplhat až k 9,65 EUR.
img

Dodávky plynu Nord Streamem 1 vzrostly na původních 40 procent kapacity

21.07.2022 Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska do Německa se dnes dopoledne postupně zvýšily na 40 procent kapacity plynovodu, což je stejná úroveň jako před začátkem údržby zařízení. Ukazují to záznamy provozovatele plynovodu. Nenaplnily se tak obavy, že plyn už po údržbě nebude proudit. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie a kvůli údržbě byl deset dní odstaven. Mluvčí Kremlu řekl, že unie si problémy svými restrikcemi způsobila sama.
img

Gazprom tvrdí, že stále nedostal dokumenty k instalaci turbíny pro Nord Stream 1

20.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom stále neobdržel od německé firmy Siemens Energy dokumentaci potřebnou k opětovné instalaci turbíny pro plynovod Nord Stream 1, která byla na generální opravě v Kanadě. Ruský podnik to oznámil dnes. Prodlevou v návratu turbíny z Kanady související s protiruskými sankcemi Gazprom minulý měsíc zdůvodnil výrazné omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro vývoz ruského zemního plynu do Evropské unie.
C:\fakepath\trader-20072022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.07.2022 1) Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,4 procenta z 9,1 procenta v květnu. To je nejvyšší hodnota od počátku roku 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií a pohonných hmot, uvedl dnes britský statistický úřad.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Gazprom plní závazky, řekl Putin a varoval před snížením kapacity Nord Streamu 1

20.07.2022 Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že ruská státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters. Šéf Kremlu zároveň varoval, že kapacita plynovodu Nord Stream 1 by se mohla dále snížit kvůli pomalému postupu při údržbě zařízení, píše Reuters.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

Uniper dostal od Gazpromu sdělení o nemožnosti plnit závazky

18.07.2022 Německá společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského plynu do Německa, dostala od ruské plynárenské společnosti Gazprom oznámení o zásahu vyšší mocí. To by znamenalo, že se Gazprom snaží vyvázat z odpovědnosti za neplnění závazků vůči Uniperu. Německý podnik ale sdělil, že oznámení Gazpromu neuznává, protože má retroaktivní účinnost, a to od 14. června. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

V pátek se Nord Stream 1 nerozjede, jak bylo plánováno. Turbínu do plynovodu totiž Rusové dostanou až v neděli

18.07.2022 V pátek se má po plánované údržbové odstávce obnovit provoz plynovodu Nord Stream 1. Jenže se tak podle všeho nestane. Rusko totiž tou dobou stále nebude mít k dispozici turbínu do plynovodní kompresní stanice Portovaja. Výrobce a „servisák“ turbíny, firma Siemens Energy Canada, teprve včera zařízení odeslal z revizní kontroly přes Německo do Ruska. Tam by turbína měla dorazit v neděli. Další čtyři dny může trvat její „nahození“ do běžného provozu.
img

Gazprom: Nemůžeme zaručit provoz plynovodu Nord Stream 1

13.07.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma dnes uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou. Německé ministerstvo hospodářství nechtělo prohlášení Gazpromu komentovat, informovala agentura Reuters.
img

Začala údržba plynovodu Nord Stream 1, Německo z ní má obavy

11.07.2022 Konsorcium Nord Stream AG dnes zahájilo pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.
img

Ukrajina kvůli vrácení turbíny spílá Kanadě: „Vrážíte nám dýku do zad“. Ode dneška bude EU prakticky bez ruského plynu, s turbínou však Rusko podle Berlína přichází o záminku, proč Nord Stream 1 nezprovoznit

11.07.2022 Dnes nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že dalším významným plynovodem, Jamalem, už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

Od zítřka bude EU prakticky bez ruského plynu, jde o historický milník. Turbínu však Rusko dostane zpět, nebude se na ni moci vymlouvat

10.07.2022 Zítra nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že plynovodem Jamal už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

Jedna turbína může rozhodnout o tom, zda Česko letos padne do recese. Nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky – a osud statisíců Čechů – na jednom jediném stroji

09.07.2022 V současnosti nejsledovanějším a nejdiskutovanějším průmyslovým zařízením světa je bezesporu jedna konkrétní turbína, co odešla na údržbovou opravu do kanadského Montrealu. Poslal ji tam Gazprom, ruský plynárenský gigant, jejž ovládá Kreml. Jenže turbína nemůže zpět do Ruska. Kanada totiž v červnu zavedla sankce na ruský ropný a plynárenský průmysl, které znemožňují export právě takových zařízení do Ruska.
img

Německo žádá Kanadu, aby Rusku vrátila turbínu do Nord Streamu 1. Kanada by však musela obejít protiruské sankce, bez toho však hrozí propad i české ekonomice

07.07.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck žádá kanadskou vládu, aby vrátila Rusku turbínu do plynovodu Nord Stream 1. Kanada ji zadržuje v souladu se sankcemi. Pokud by ji Rusku vydala, sankce poruší. Berlín ji k tomu přesto vyzývá, protože se obává propadu své ekonomiky v důsledku nedostatku ruského plynu, jenž hrozí nastat kvůli právě chybějící turbíně.
img

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, uvedl šéf IEA

01.07.2022 Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.
C:\fakepath\trader-30062022-30-zm.jpeg

Podle Södera není zásobování plynem zajištěno, německé ekonomice hrozí infarkt

30.06.2022 Německo nemá podle bavorského premiéra Markuse Södera zajištěné zásobování plynem; zemský ministerský předseda varoval, že největší ekonomice EU hrozí infarkt. Jeho protějšek z Bádensko-Württemberska Winfried Kretschmann během debaty uspořádané listem Süddeutsche Zeitung řekl, že situace je dramatická a případné odstavení některých podniků od dodávek plynu může mít dopad na dodavatelské řetězce v automobilovém průmyslu. Bavorsko a Bádensko-Württembersko přitom patří k motorům německého hospodářství. Německý ministr hospodářství Robert Habeck dnes dal najevo, že se obává úplného přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1, kterým proudí plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře.
C:\fakepath\trader-30062022-16-zm.jpg

Gazprom poprvé od roku 1998 nevyplatí dividendy, akcie firmy prudce oslabily

30.06.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Prognos: Přerušení dodávek ruského plynu by uvrhlo německou ekonomiku do recese

29.06.2022 Úplné přerušení dodávek zemního plynu z Ruska by ve druhém pololetí mohlo snížit výkon německé ekonomiky o 12,7 procenta. Vyplývá to ze studie, kterou pro bavorskou hospodářskou asociaci vbw vypracoval institut Prognos. Podle hlavního ekonoma institutu Prognos Michaela Böhmera by tak německá ekonomika "sklouzla do hluboké recese", píše agentura DPA.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německý ministr hospodářství varuje před odstávkou průmyslu pro nedostatek plynu

24.06.2022 Pokud budou dodávky ruského plynu i nadále tak nízké jako nyní, hrozí Německu nedostatek této suroviny, řekl dnes v rozhovoru s časopisem Der Spiegel německý ministr hospodářství Robert Habeck. V případě takové situace by v zimě muselo dojít k pozastavení některých průmyslových odvětví, dodal.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

BBC: V Petrohradu se koná slet ruské elity na pozadí války proti Ukrajině

16.06.2022 Bez ohledu na válku, sankce a mezinárodní izolaci se v Petrohradu odehraje další ekonomické fórum, v jehož názvu se dokonce zachoval přívlastek "mezinárodní". Ruská redakce BBC zkoumala, zda Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) zůstalo hlavní společenskou událostí putinovského Ruska, anebo spíše jde o "hostinu během moru".
img

Gazprom opět výrazně snížil objem dodávek plynovodem Nord Stream 1

15.06.2022 Ruská státní plynárenská společnost Gazprom znovu snížila maximální objem dodávek plynovodem Nord Stream 1 do Německa, a to na 67 milionů krychlových metrů denně. Opatření bude platit od čtvrtečního rána a firma ho opět zdůvodnila prodlevami při opravě zařízení, informovala dnes agentura DPA. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro export ruského plynu do Evropské unie, obvykle je schopen přepravovat 167 milionů krychlových metrů plynu denně. Loni se na celkovém ruském vývozu plynu do EU podílel více než třetinou.
img

Habeck: Omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1 je politické rozhodnutí

15.06.2022 Omezení dodávek ruského plynu do Německa plynovodem Nord Stream 1, o kterém v úterý informovala ruská státní plynárenská společnost Gazprom, je politickým rozhodnutím a nelze ho ospravedlnit technickými důvody. Řekl to dnes německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Gazprom v úterý oznámil, že dodávky se snížily zhruba o 40 procent.
img

Gazprom: Přepravní kapacity plynovodu Nord Stream 1 kvůli opravám výrazně klesla

14.06.2022 Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně. Oznámila to dnes ruská státní plynárenská společnost Gazprom. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, jde o hlavní trasu pro export ruského plynu do Evropské unie. Cena plynu se po zprávě začala výrazněji zvyšovat. Na dodávky plynu do České republiky by to podle oslovených odborníků nemělo mít vliv.
img

Evropský akciový trh znovu na horské dráze

25.05.2022 Hlavní příčinou dnešního korekčního obratu akciového trhu byly pozitivní makro statistiky pro eurozónu. Hrubý domácí produkt Německa v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vyskočil o 4 %. Stojí za zmínku, že německá ekonomika je v eurozóně největší.
C:\fakepath\trader-12052022-36-zm.jpg

Akcie v Evropě klesly, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes oslabovaly, velkou část počátečních ztrát se jim ale nakonec podařilo smazat. Investoři se v poslední době obávají zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes klesl o 0,75 procenta a uzavřel na 424,40 bodu. Během dne přitom ztrácel až 2,4 procenta a sestoupil až na nejnižší úroveň od 8. března.
img

Evropské akcie začínají obchodní seanci velkým poklesem

12.05.2022 V době psaní tohoto článku se kompozitní index předních společností STOXX Europe 600 snížil o 2,16 % na 418,36 bodů. Od začátku roku 2022 tento index ztratil již více než 14 %.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě klesají, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes výrazně oslabují, jejich klíčový index dopoledne ztrácel více než dvě procenta. Přispívá k tomu propad cen akcií na newyorské Wall Street, za kterým jsou hlavně obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku.
img

Evropské akcie dramaticky změnily vektor pohybu

12.05.2022 Během středeční aukce vykazují akciové evropské indikátory na pozadí optimistického sentimentu účastníků trhu působivý růst.
img

Může Federální rezervní systém zabránit stagflaci zvýšením úrokových sazeb?

04.05.2022 Americký Federální rezervní systém čelí při dnešním rozhodování o úrokových sazbách ekonomickému protivětru, neboť vysoká inflace a nižší růst vedou k riziku stagflace. Jediné, co ve scénáři stagflace chybí, je vysoká nezaměstnanost. V letošním roce byl zatím růst zaměstnanosti v USA stabilní a další informace o stavu trhu práce přinesou dnešní výsledky ADP a údaje Non-Farm Payrolls zveřejněné tento pátek 6. května.
img

Prekvapí Echostar investorov?

27.04.2022 Echostar je jedným z popredných svetových poskytovateľov satelitných a širokopásmových internetových služieb. Analytici očakávajú do roku 2030 aspoň 20% rast CAGR v odvetví satelitných internetových služieb. Môže Echostar stále poskytnúť expozíciu tomuto trhovému sektoru s výhľadom do budúcnosti napriek slabšiemu obdobiu rastu?
img

Long signál na akcie Palo Alto Networks (PANW)

20.04.2022 Společnost Palo Alto Networks poskytuje řešení síťového zabezpečení pro podniky, poskytovatele služeb a vládní agentury. Navzdory oslabení technologických akcií se akcie softwarové společnosti obchoduje nad hodnotou EMA-20 a těsně pod svým historickým maximem.
img

Long signál na akcie Lululemon Athletica (LULU)

20.04.2022 Lululemon vyvíjí a prodává sportovní oblečení a doplňky. Poté, co cena akcií v listopadu loňského roku vzrostla na 485 USD, následoval pokles na 278 USD. Dobré čtvrtletní výsledky z konce března opět přivedly býky zpět do hry. Nyní byl trend určitou dobu ve fázi konsolidace.
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
img

Spotřebitelské ceny v USA vzrostly o 8,5 %. Elon Musk chce koupit Twitter

14.04.2022 Spotřebitelské ceny v USA vzrostly v březnu o 8,5 % oproti předchozímu roku, což je nejrychlejší nárůst od roku 1981. Hodnota je tak 0,1 procentního bodu nad očekáváním trhu. Bez zahrnutí potravin a energií se tzv. jádrový CPI index zvýšil v meziročním srovnání o 6,5 %. To odpovídá predikcím ekonomů. Trhy na zprávu reagovaly pozitivně. Akcie vzrostly a výnosy státních dluhopisů vyklesaly. Největší růst zaznamenaly ceny jídla a energií.
img

Short signál na akcie Siemens Healthineers (SHL)

13.04.2022 Hodnota akcií předního světového poskytovatele lékařského vybavení a laboratorní diagnostiky klesla během půl roku zhruba o 1,8 %. V posledních dnech se býkům nepodařilo překonat klouzavé průměry. Spolu s celkově pesimistickou situací na trhu můžeme očekávat další pokles.
img

Evropské trhy v úterý kvůli pesimismu investorů smíšené

06.04.2022 Hlavní evropské akciové indexy se v úterý obchodovaly smíšeně, protože hráči na trhu hodnotili vyhlídky evropské ekonomiky v prostředí dalších sankcí proti Ruské federaci.
img

Akcie v Evropě klesají na pozadí slabých údajů z USA

11.02.2022 Hlavní evropské ukazatele v pátek klesají na pozadí trvale rostoucích ztrát na akciových trzích v USA. V době psaní tohoto článku tak index FTSE 100 ztratil 0,76 % a klesl na 7 607,5 b., CAC 40 se snížil o 1,14 % a obchodoval se na úrovni 7 019,5 b. a DAX klesl o 0,96 % a pohyboval se v blízkosti 15 343 b.
img

Evropské akciové indexy díky četným pozitivním faktorům dál plynule rostou

10.02.2022 Evropské burzovní indikátory v průběhu čtvrteční obchodní seance na pozadí silných finančních výsledků významných korporací vytrvale rostou. V době psaní článku tak britský ukazatel FTSE 100 vzrostl o 0,03 % na 7 646,1 bodů, francouzský CAC 40 si připsal 0,03 % a dosáhl 7 133,12 bodů a německý DAX vyskočil o 0,2 % na 15 514,1 bodů.
img

Evropské akciové trhy zakončily páteční obchodování v červených číslech

24.01.2022 Akciové indexy zemí asijsko-pacifického regionu uzavřely v pátek v červených číslech, podobný trend se rozvíjí i na americkém akciovém trhu. Analytici připisují pokles světových trhů vyhlídkám na agresivnější zvýšení sazeb ze strany Federálního rezervního systému, než se očekávalo.
C:\fakepath\akcie-21012022.png

Evropské akcie výrazně oslabily, a vykázaly tak třetí ztrátový týden za sebou

21.01.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, a vykázaly tak třetí ztrátový týden za sebou. Nervozita z nadcházejícího zpřísňování měnové politiky centrálních bank a nepříznivá hospodářská data vyvolaly pokles na většině světových akciových trhů.
C:\fakepath\top-21012022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.01.2022 1) Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, vstoupí na akciovou burzu v New Yorku prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC). Hodnota sloučené společnosti má činit zhruba 9,3 miliardy USD (téměř 200 miliard Kč). Oznámila to společnost Allwyn, která se dříve jmenovala Sazka Entertainment, v dnešním prohlášení.
img

Evropské akciové trhy v úterý klesly téměř o 1 %

19.01.2022 Kompozitní index největších společností v regionu Stoxx Europe 600 v úterý klesl o 0,97 % a dosáhl 479,79 bodů. Německý index DAX ztratil 1,01 %, francouzský CAC 40 0,94 % a britský FTSE 100 0,62 %. Španělský IBEX 35 a italský FTSE MIB klesly o 0,65 %, resp. 0,74 %.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\fxstreet-kalendar-27122021.jpg

Hlavní ekonomické události v roce 2022

27.12.2021 V dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2022, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jde o důležité ekonomické události, které budou mít velký vliv na finanční trhy v nadcházejícím roce, a proto jim věnujte pozornost ve svém obchodním plánu. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů.
img

Elektromobilita není pro budoucnost dopravy jediné řešení. Variant má být více, včetně vodíku

21.12.2021 Elektromobilita je řadou aktérů z automobilového průmyslu či politiky zmiňována jako jediná možná budoucí alternativa k současným spalovacím motorům. A to i za cenu přehlížení limitů či problémů spojených s tímto řešením. Mnohem vhodnější by ovšem bylo chápat elektromobilitu jako jedno z možných řešení a připustit i další alternativy. Jednou z nejperspektivnějších je jednoznačně vodík, popisuje ve svém komentáři jednatel společnosti Adast Daniel Struž.
img

Český startup Rossum získal od investorů 2,2 miliardy korun

20.10.2021 Tuzemská firma Rossum, která buduje platformu pro zpracování dokumentů kolujících mezi firmami za pomoci umělé inteligence, získala investici zhruba 2,2 miliardy korun (100 milionů dolarů). Jde o třetí nejvyšší částku, kterou kdy získal český startup. Investici vedl americký fond rizikového kapitálu General Catalyst. K němu se přidali stávající investoři Rossumu, britské fondy SeedCamp a Local Globe i český Miton. Firma to uvedla v tiskové zprávě.
img

Long signál na akcie Advanced Micro Devices (AMD)

13.10.2021 Od začátku pandemie COVID-19 prodeje PC a notebooků raketově rostly. Spotřebitelé z celého světa kupovali nové počítače, aby se učili a pracovali z domova. To posílilo akcie výrobců čipů. Konkrétně akcie AMD v srpnu dosáhly nového historického maxima. Po silném rally však následovala korekce.
img

Přední evropský index DAX30 bude rozšířen o dalších 10 společností

22.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse, konkrétně její dceřinná společnost Qontigo oznámila, že od pondělí 20.9.2021 byl významný evropský index DAX 30 rozšířen z původních 30 společností na 40. Důvodem tohoto kroku je získání větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci pro DAX index. Jedním z impulzů k této úpravě byl kolaps společnosti Wirecard v roce 2020.
img

Analytik: Rozšíření indexu DAX přinese snížení volatility

20.09.2021 Německá společnost Deutsche Boerse dnes rozšiřuje evropský index DAX z původních 30 titulů na 40. Důvodem je především větší diverzifikace, která má zajistit vyšší stabilizaci indexu. Podle analytika Purple Trading Jaroslava Tupého to v dlouhodobém horizontu povede ke snížení volatility indexu.
C:\fakepath\DAX.jpg

Evropské akcie oslabily nejvíce za tři týdny, trh vyhlíží zasedání ECB

09.09.2021 Evropské akcie včera oslabily nejvíce za poslední tři týdny. Trh vyhlíží dnešní zasedání Evropské centrální banky (ECB). Rada guvernérů na něm bude probírat omezení pandemického stimulačního programu.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

08.09.2021 Společnost Siemens je aktivní po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu v budovách a decentralizovaných energetických systémech, jakož i na automatizaci a digitalizaci v procesním a výrobním průmyslu. Po mírně klesající boční fázi dokázala akcie opět překonat EMA-50. V posledních týdnech se vytvořila resistence na ceně 144 EUR.
C:\fakepath\top-06092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2021 1) Největší německý akciový index projde zásadní úpravou, která by mohla podpořit jeho růst. Z dosavadních 30 se index DAX rozšíří na 40 podniků. Nově v něm najdeme akcie firem jako Porsche, Puma nebo Siemens Healthineers. Na samotný DAX se přitom hluboká reforma neomezuje. Největší bezprostřední dopad dopad budou sledovat ETF fondy, které tento index sledují, napsal Bloomberg. Ty budou následkem toho muset upravit svoje investice. Rozšíření indexu, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou tohoto indexu za posledních 33 let.
C:\fakepath\DAX.jpg

Německý akciový index DAX se rozšíří na 40 podniků

05.09.2021 Hlavní německý akciový index DAX se rozšíří ze 30 na 40 podniků. Nově se do indexu dostanou například automobilový holding Porsche SE a výrobce sportovního zboží Puma. Oznámila to včera burzovní společnost Deutsche Börse. Rozšíření, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou indexu DAX za posledních 33 let, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie-1.jpg

Evropské akcie opět uzavřely na rekordu, těží z dobrých firemních výsledků

05.08.2021 Evropské akcie dnes počtvrté za sebou uzavřely obchodování na rekordu. K jejich růstu velkou měrou přispěly dobré hospodářské výsledky společností Siemens a Novo Nordisk. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 vzrostl o 0,36 procenta na 469,89 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu za jeho existence.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE: Změny ve složení představenstva a dozorčí rady

31.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“, „Společnost“ nebo “Skupina”) v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti Colt Holding LLC (dále jen „Colt“) a potřebou přizpůsobit řízení podniků ve Skupině nové struktuře oznamuje následující plánované změny v dozorčí radě a v představenstvu Společnosti.
img

BREAKING: DAX dosáhl na nové historické maximum nad 14 800 body

18.03.2021 Německý index DAX dosáhl během dnešní seance na nové maximum. Index krátce před koncem obchodního dne roste o 1,4 % a aktuální hodnota přesahuje 14 800 bodů. Nejvyšší růst dnes předvádí akcie Deutsche Bank, Siemens a Daimler. Německý index výrazně roste i přes pokles technologických akcií na Wall Street spojený s prudkým nárůstem výnosů po včerejším zasedání Fedu.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
C:\fakepath\DAX.jpg

Místo výrobce krému Nivea v indexu DAX zaujme Siemens Energy

05.03.2021 Společnost Siemens Energy, která dodává energetickému odvětví turbíny, nahradí 22. března v hlavním indexu německých akcií DAX výrobce krému Nivea, firmu Beiersdorf. Informovala o tom ve středu večer německá burzovní skupina Deutsche Börse.
C:\fakepath\top-04032021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.03.2021 1) Akcie na burzách v Asii dnes výrazně oslabily, v Číně klesly nejvýrazněji za půl roku. Investoři se zbavovali firem, které se zaměřují na spotřebitele a na výrobu materiálů, kde se obávají, že trh už zpevnil až příliš. K nervozitě přispěl také obnovený růst výnosů klíčových dluhopisů, který si část investorů vysvětluje jako známku, že se začíná zvyšovat inflace a s ní také úrokové sazby.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Ranní okénko - Americké služby i trh práce se pomalu zvedají

04.02.2021 Hlavní událostí dneška bude pravidelné měnověpolitické zasedání bankovní rady České národní banky. Byť od něj ani my ani trh neočekává jakoukoliv změnu měnové politiky, bude se jednat o jedno z těch zajímavějších. ČNB na něm totiž představí svoji aktualizovanou makroekonomickou prognózu, ze které vyplynou i indikace na další vývoj tuzemských sazeb. Vzhledem k uzávěrce sběru dat ČNB nestihne zohlednit úterní nad očekávání dobrá data o tuzemském HDP a její prognóza tak může vyznít již během vydání jako poněkud zastaralá. Přesto bude zajímavé slyšet, jak bankéři hodnotí vývoj za uplynulé tři měsíce, které oproti jejich předchozím odhadům přinesly silnější korunu, slabší inflaci, ovšem robustnější hospodářský výkon. Jelikož si naším odhadem na nezměněnou měnovou politiku jsme nadmíru jisti, budeme tentokrát rozesílat komentář až po následné tiskové konferenci s detaily o nové prognóze.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
img

Index DAX: Vše co musíte vědět o nejznámějším evropském indexu

10.12.2020 Index DAX 30 (dále jen DAX) je jedním z nejznámějších a největších evropských akciových indexů. V současné chvíli pod něj spadá 30 největších německých akciových společností obchodovaných na burze ve Frankfurtu. Dle vývoje tohoto indexu se často určuje vývoj německé a evropské ekonomiky.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

01.07.2020 Siemens je světovým lídrem v elektronice a elektrotechnice. Výrobky Siemens používají po celém světě velké společnosti ve všech průmyslových odvětvích i individuální uživatelé. Koncem ledna začala cena akcií klesat, aby se následně téměř plně uzdravila. Tento silný nárůst je v současné době korigován.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

12.06.2018 Akcie Siemens jsou aktuálně jedním z nejatraktivnějších titulů na německé akciové burze. Potom, co se trh na konci dubna vymanil z medvědího trendu, došlo k výraznému oživení. Po prudčím růstu cena zkorigovala níž, ale neprorazila klouzavé průměry, což je pozitivní znamení.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akcioví investoři se vrhli do vybírání zisků

31.01.2018 Rostoucí výnosy státních dluhopisů jsou hlavní příčinou nejhlubšího dvoudenního poklesu indexu S&P 500 od května loňského roku. 10letý výnos se vyšplhal na nejvyšší úroveň za poslední čtyři roky. Index 500 největších amerických společností tak včera ztratil 1,1 %. Kromě akcií utilit, které zůstaly jediným stojícím vojákem v poli (+0,1 %), padly k zemi všechny sektory. Nejhůře uzavřely akcie farmaceutických společností (-2,1 %), když se objevily zprávy, že firmy Amazon.com, Berkshire Hathaway a JPMorgan se dohodly na spolupráci v otázce zajišťování služeb zdravotnické péče pro své zaměstnance. Přes dvě procenta odepsaly i energetické tituly, které trpěly z klesajících cen ropy. Překvapivě třetí místo největších propadlíků doplnily akcie finančních titulů (-1,2 %).
britanie 08012014.png

Německé firmy omezují investice v Británii

15.05.2016 Německé společnosti před červnovým britským referendem o členství země v Evropské unii omezují své investice v Británii. Německý průmysl také stále hlasitěji varuje, že případný brexit, tedy odchod Británie z EU, by měl negativní dopad na ekonomiky obou států. Přímé německé zahraniční investice v Británii klesly podle údajů Bundesbanky v prvním čtvrtletí o šest procent na 4,4 miliardy eur. Za celý loňský rok se propadly o více než 40 procent, uvedla agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CEO | CFD | CME | CPI index | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Lot | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | PEG | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Credit Suisse | Oanda | Partners | Gold | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | AUDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Netflix | Akcie RWE | Akcie Siemens | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD kontrakt | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | DAX 30 | Dax index | Devizové rezervy ČNB | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomika Japonska | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kurs koruny | Kurz bitcoinu | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabení koruny | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Opční prémium | ZEW | ING | Benzín | Andrej Babiš | Cenové rozpětí | CEPS | Cílová cena | Čistý dluh | EBITDA | Elon Musk | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Prospekt | Range | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Know-how | Velcí hráči | Burze | Investment | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Natixis | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | CME Group | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | DIW | Investing.com | Členové OPEC | Macquarie | NATO | Barrick Gold | BBC | Destatis | Agentura DPA | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | Short squeeze | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | IHS | Xetra | IBEX | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Obchodní partner | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Fibo | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Kryptoměny | Eurex | Index AEX | DAX30 | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Prognos | Institut Prognos | Tempo růstu | Akcionáři | Burzovní skupina | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | FTSE MIB | Historické rekordy | Výnosy | Měnové stimulace | Růst čínské ekonomiky | Ekonomické údaje | Akcie finančních titulů | Quantum | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | ČTK | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Očekávání | HDP v eurozóně | Mercedes | ABN AMRO Bank | IHS Markit | German Industry UK | ex | Akcie firem | Purple Trading | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Skupina PPF | Vstup na burzu | BBVA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Protiruské sankce | Investovat do Bitcoinu | MiFID II | LYNX Trading | Fincentrum | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Investiční skupiny | Kobalt | Cena bitcoinu | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | FinTech | Zonky | Jamie Dimon | Bitcoiny | Německá centrální banka | PANW | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Long signál | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Výplaty dividend | Graf indexu | Short signál | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Cena plynu | Signál na akcie | Tvrdý brexit | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Česká firma | Český miliardář | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | WEF | Oživení trhu | Sazby ČNB | Snížení volatility | Obchodování na burzách | Makroekonomické statistiky | Německé banky | Zvýšení sazeb | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Inflační očekávání | Ruská firma | Splácení dluhu | Nezaměstnanost v ČR | Michal Brožka | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Sharpe ratio | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | DE30 | Ferrari | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Uranové akcie | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akcie automobilky | Vanad | Výkonný ředitel | Britský premiér | Konglomerát | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | MDAX | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | FRS | Růst mezd | Depozitní sazby | PPF | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | TeamViewer | iShares | Energetické firmy | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Digitalizace | S&P 500 Index | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Startup | Rozpočet | Deficit | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | IOT | AEX index | Obchod s ropou | Výsledkové zprávy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Statistické údaje | Skupina ČEZ | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Hlavní události | Parlamentní volby | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Studie | BDI | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Hong Kong | Vicepremiér | Kalendář událostí | Walt Disney | Macquarie Asset Management | AFP | EUR Index | Finanční rezervy | FT | Evropští investoři | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Martin Stránský | Financovat | Christine Lagardová | Predikce vývoje | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | PLN | Na burze | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Šinzó Abe | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Volby do parlamentu | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | NAFTA | Breaking | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Předčasné parlamentní volby | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Penále | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Alstom | Moskva | Newmont Mining | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | United Technologies | Allergan | Mylan | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Czech Media Invest | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Metro AG | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Automobil | AXA | Zavedení záporných úrokových sazeb | Eurokomisař | Optimismus investorů | xStation5 | AAPL | AT&T | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Eugal | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | BREAKING | Hlavní ekonomické události | Yandex | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Izraelská ekonomika | Události v ČR | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Černé labutě | Vyšší ceny ropy | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Washington | Daimler | Microchip Technology | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | SAP | Konzervativní politik | iRobot | IRBT | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Všeobecné volby | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Stabilní výhled | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Blue-chip | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Akcie ING | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Čínská vláda | BP | Tenza | PMI pro sektor | Fresenius Medical | FME | Adidas | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Rozhodování | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Údaje o ekonomice | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bentley | Craig Erlam | FinTech akcie | Akcie na evropských trzích | Největší ztráty | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Stabilita | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Výkyvy | Výsledky HDP | WP | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Vysoká rizika | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Dongfeng Motor | Solidarita | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Brusel | Největší pády | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Silný pokles | Dnes klesly akcie | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Index frankfurtské burzy | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Mimořádná opatření | Spiegel | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Ekologické organizace | Zásobníky | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Hlavní americké indexy | Další pokles | Valné hromady | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | WM | REGN | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Francouzský akciový index | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Banka J.P. Morgan | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Unijní země | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | Prudký ekonomický propad | Ekonomický propad | VW | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Apple (AAPL) | Poskytování hypoték | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Hrubý domácí produkt země | Letecká společnost | Internet věcí | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | DPH | Španělský premiér | Ropný průmysl | Eni | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Ministři | Ekonomické oživení | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Znárodnění | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Technické problémy | Odstranění problému | FANG | Activision Blizzard | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Premiér Justin Trudeau | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Majitel | Televize Netflix | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Indikace | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | Global Wealth Management | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Debata | Tweety | Spotřebitelská nálada v Německu | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Posílení | Znovusjednocení země | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | Čtvrtletní výsledky | 3M | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Volvo | Liberty Ostrava | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Dopravci | UBS Global | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Artemis | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Rekordní zisk | Hugo | Soudní dvůr Evropské unie | Australský premiér | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Obavy z dopadů koronavirové krize | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Dnešní výsledky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Svaz dovozců automobilů | Advance Auto Parts | Manažeři | GSK | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Lesy ČR | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Ztráty zaměstnání | Společnost Lufthansa | OKD | Jacobs | JDE | Fraport | Unie | ČR | Záchranný program | Salesforce | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Rozhodnutí FOMC | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Výrobní PMI | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Evropské ceny výrobců | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Akcie AMD | Square | Francouzský ministr | Berlín | Rozhodnutí soudu | Rekordní pokles | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Süddeutsche Zeitung | Index Nasdaq Composite | Teorie černé labutě | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Energetický gigant | GlaxoSmithKline | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Německé finanční společnosti | Markus Braun | Per rollam | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | ARD | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | ONS | ASM International | Fintech společnosti | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Výdaje japonských domácností | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Novavax | Sony | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Stabilní příjmy | KLM | Inflace v Británii v červnu | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Merkelová | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Nikl | Odveta | Důvěra | Caixin | Hugo Boss | Odhad vývoje ekonomiky | Růst zaměstnanosti | Bruegel | HelloFresh | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | BHP Group | VHM | Analytik XTB | Bitstock.com | Pokles tržeb | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Akcie softwarové společnosti | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Holdingová společnost | DIA | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Řecký premiér | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | VOW3 | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Propad cen akcií | Zhoršení pandemie | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Němečtí politici | Ropovody | Plynovody | BT Group | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Marathon Petroleum | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Tuzemské hospodářství | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | ACS | Vinci | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Cena akcií firmy | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Zambie | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Akcie Sony | Koncern | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Embargo | Dílčí indexy | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | Pokles indexu | ALV | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Cardinal Health | BDX | CAH | Zveřejnění výsledků | Odklad splátek | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Coty | Klesající dolar | Pfizer a BioNTech | Sazka Entertainment | Agresivnější obchodníci | Palo Alto Networks | Nová vakcína | Snižování cel | Zvyšování dovozu | Ministr zdravotnictví | Cena bitcoinu dnes | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Životní prostředí | Investice do vody | GME | GameStop | Index DAX 30 | Historie indexu DAX | Opce na DAX | ETF na DAX | CFD na DAX | Futures na DAX | Linde | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Deutche Wohnen | Beiersdorf | Continental | MTU Aero Engines AG | MTU Aero Engines | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | BIDU | Lego | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | MGM | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Index DE30 | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Stimulační balíček | Růst ceny | SOLEK | Volby v Georgii | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Brands | Rio Tinto | TUI | JD | Shopify | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | USCBC | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | Akcie automobilky Stellantis | MJ | Cellnex | WU | Inaugurace | Situace na trhu | DHL | Deutsche Post DHL Group | Deutsche Post DHL | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | Marriott | PEP | InPost | Polská společnost | Akcie AMC | Očkování proti covidu | WallStreetBets | DAX (DE30) | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Intradenní pohyby | Velké investiční fondy | Express | Klíčové faktory | Dnešní seance | Tencent Holding | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | MIB | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Anheuser-Busch inBev | Zinek | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Akcie Air France-KLM | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Rostoucí výnosy | SPWR | Porušení zákona | PMI indexy | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | Nový kapitál | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Akcie na burzách v Asii | Siemens Energy | Nivea | Admirals | Banco Santander | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | ČSA | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Ladislav Bartoníček | Maxar Technologies | EDF | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Imperial Brands | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Verizon | Cena emisních povolenek | Santander | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Pandora | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | Plán obnovy | Pandemie COVID | Turów | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Colt Canada Corporation | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Renáta Kellnerová | Oslabení | Meme akcie | Jan Drahota | René Holečka | Lubomír Kovařík | René Holeček | Dennis Veilleux | Dříví | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Ruský ministr | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Firmy z EU | Cena akcie AMC | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Zajišťování | Akcie technologických firem | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Mali | McDonald's | Akcionáři Monety | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Zátěžový test | Jak profitovat | CO2 | Nordstream | UBI | Den daňové svobody | NASA | Výplata dividendy | Akcie Moderna | Technologie | Plnění objednávek | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Iberdrola | Výroční zprávy | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Míra inflace v USA | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Symantec | VZ | Walgreens Boots Alliance | DTE | Mutace delta | Ztrátový týden | Roger | Odvětví | Nedostatek potravin | BHP | Divize | Pesimistická nálada | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Suez | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | A350 | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | HICP | Dodávky ruského plynu | Vývojáři počítačových her | Logistika | Jysk | KBC Group | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Albemarle Corp | Albemarle | Viacom | VIAC | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Drahota | Náměstek ředitele | Převzetí Avastu | Transgas | Pioneer Natural Resources | WIG | Koninklijke Ahold Delhaize | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Německý výrobce | Byty | Home Depot | CBRE | CRH | Rozbor | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | ASX | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Axel Springer | Opatření | Prazdroj | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Qontigo | Vysoká poptávka | Hlavní německý akciový index | Hlavní německý akciový index DAX | Automobilový holding | Porsche SE | Puma | Výrobce sportovního zboží | Rozšíření indexu DAX | Siemens Healthineers | Symrise | Sartorius | Brenntag | Hellofresh | Qiagen | Holding Porsche SE | Stephan Flägel | Manfred Schlumberger | Starcapital | Velkoobchodní ceny elektřiny | Siemens (SIE) | SIE | Společnost Siemens | Akcie Siemens (SIE) | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Evropský index | Analytici Goldman Sachs | PST | Závazky společnosti | Airbus SE | Zalando SE | Porsche Automobil Holding | Puma SE | České aerolinie | A321Neo | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | BNP | Pokračování trendu | Jaroslav Haščák | FDP | Sociální demokraté | Telecom | Reorganizační plán | mmBtu | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Gamble | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Šéfka fondu | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | TUI AG | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Rekordní ceny | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Český startup | Rossum | Rohlík.cz | Veolia | Bosch | Celonis | Flexport | Tomáš Gogár | Tuzemská firma | Firma Rossum | SeedCamp | Local Globe | Miton | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Ruská společnost | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Allianz SE | Plyn v EU | Plynovod Jamal | Regeneron Pharmaceuticals | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Akcie britské společnosti | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Burzovní cena | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Německé pojišťovny | Lockdowny | TIM | Pozemky | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | Společnost innogy | Innogy | Booking Holdings | Booking | Nová mutace | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Akcie Gazpromu | Těžařská společnost | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | L'Oréal | Evernym | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Letadlo | Bundesnetzagentur | Úpis nových akcií | Adast | Daniel Struž | Elektromobilita | Budoucnost dopravy | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Spolkový soudní dvůr | BGH | Spolkový soudní dvůr (BGH) | Hráči na trhu | Telefónica | Těžební společnost | Logistické společnosti | Výzkumný ústav | Společnost Smartwings | Rozšiřování kapacit | CNH Industrial | Uniper | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Grafické karty | Kasym-Žomart Tokajev | Ruský plyn | ASR Nederland | Uhelné elektrárny | Rady expertů | Hry | Cena akcií společnosti | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Akciový index Nasdaq | Siemens Gamesa | Akcie Siemens Gamesa | Qatar Airways | Hospodářská data | Internetová televize | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Electrolux | Napětí mezi Ruskem a Západem | Aareal | Aareal Bank | Chipotle Mexican Grill | Žádné dividendy | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Index londýnské burzy FTSE | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | DNR | LNR | DNR a LNR | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Společnost Uniper | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Energiewende | Kyjev | Plyn přes Ukrajinu | MWh | EUR/MWh | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Rolls-Royce Holdings | Turecký statistický úřad | Vestas Wind Systems | NEL | Naftogaz | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Energetický kolos | Společnost Eni | Pokles inflace | Tlak na Rusko | Řetězce | Západní sankce | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tranzitní plynovody | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Akcie Avast | Opatření v Číně | Britský FTSE | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Dodávky zemního plynu | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Chipotle Mexican Grill (CMG) | CMG | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Akcie Chipotle Mexican Grill | Ruští zákonodárci | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Vlastnictví | Zelenskyj | Travelers | Dovoz ruské ropy | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Korekce trendu | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | Plyn v rublech | Období stagflace | Swedish Match | EuRoPol Gaz | Vývoz plynu do Finska | ArcelorMittal | Šéfové | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | Nové sankce | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Nord Stream AG | Cenový strop | Marketingová komunikace | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Společnost Naftogaz | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Zastropování cen | Dovozce ruského plynu | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Turk Stream | Znovuzprovoznění plynovodu | Společnost Siemens Energy | Společnost Hellofresh | HARDWARIO | Firma HARDWARIO | Internet věcí (IoT) | Obor budoucnosti | Rozvoj firmy | Úspěšný rozvoj firmy | IoT | Alan Fabik | Společnost HARDWARIO
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Si-an
SI Asset Management
Sibanye Stillwater
Sibněft
Sibur
Sibur Holding
SICAV
Sídla světových bank
Sidoti & Company
SIE

Následující klíčová slova

Siemens Energy
Siemens Gamesa
Siemens Healthineers
Siemens Healthineers (SHL)
Siemens (SIE)
Sierra Chart
SierraChart
Sigma Market
Sigmar Gabriel
Signál
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít