Sobota 01. duben 2023 03:49
reklama
The Trading Pit
reklama
Swissquote Bank
reklama
Tickmill logo
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Ekonomická krize

img

🔴Ceny ropy klesly za rok o 30 %!

29.03.2023 Cena ropy Brent od začátku roku 2023 klesla přibližně o 9 %, ale pokles ceny za posledních 12 měsíců již přesahuje 30 %. Podíváme-li se na celý pohyb po pandemickém oživení, ceny ropy se v současné době obchodují poblíž středního bodu. I když se zdálo, že problémem by mohla být nedostatečná nabídka a rostoucí poptávka, ukázalo se, že tyto obavy byly zbytečné. Od června 2022 lze na trhu s ropou pozorovat silný medvědí trend a poslední problémy v bankovním sektoru mohly připomínat finanční krizi z let 2007-2009, kdy se ceny ropy rychle propadly ze 150 dolarů na méně než 40 dolarů za barel. Mohla by se historie opakovat? Ukáže se levná ropa jako lék na řadu současných problémů? Čeká nás v pozdější části roku další pokles cen, nebo se ropa zotaví?
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Nemáte na dárky? Darujte úsměv

24.12.2022 Tak v Česku prý žádná ekonomická krize není, ba ani žádná ekonomicky náročná doba. Bystří pozorovatelé o tom dnes a denně zpravují na sociálních sítí a leckdy tak stvrzují převládající názor své bubliny. Odhalili to – jako ostatní v jejich bublině – pouhým pohledem do nákupních center a restaurací, které jsou údajně tak plné, že je spíše na místě mluvit dále o prosperitě.
img

Posuzovat kondici české ekonomiky jen pohledem do „plných restaurací a nákupních center“ je šarlatánství. Ve skutečnosti se spotřebitelské výdaje Čechů propadají skoro nejvíce v historii

21.12.2022 Přicházejí nejdražší Vánoce za poslední zhruba jedno desetiletí. Zároveň budou nejchudší z hlediska toho, co si u jejich příležitosti lze za průměrný výdělek pořídit.
img

Valné shromáždění OSN potřicáté vyzvalo ke zrušení amerického embarga vůči Kubě

04.11.2022 Valné shromáždění OSN opět schválilo rezoluci, kterou vyzývá Spojené státy k ukončení hospodářského embarga vůči Kubě zavedeného začátkem 60. let minulého století. Proti této nezávazné rezoluci hlasovaly pouze USA a Izrael, Brazílie a Ukrajina se zdržely hlasování. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní šlo už o třicátou výzvu Valného shromáždění, aby Washington embargo zrušil.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Současná ekonomická krize je podle Hospodářské komory horší než pandemie

31.08.2022 Současná ekonomická krize je podle šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého horší než pandemie. Drahé energie mají fatální dopad na firmy a nelze podle něho vyloučit sociální nepokoje. Vláda situaci podniků dosud podceňovala, uvedl. Řešení Dlouhý vidí v zastropování cen, především plynu. Dával by přednost celoevropskému před národním řešením. Řekl to dnes na tiskové konferenci.
img

Češi splácí hypotéky nejvzorněji v celé historii. Nemá smysl, aby jim stát se splácením pomáhal – na úkor chudých – zohledněním splátek v příspěvku na bydlení

20.08.2022 Češi splácí své hypotéky nejvzorněji v celé historii. Nemá tak vůbec žádný smysl, aby Fialova vláda do výpočtu příspěvku na bydlení zahrnula splátky hypotéky. Včera se ovšem pro zvážení takové možnosti vyslovil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.
C:\fakepath\PT-ekonomicka-krize-04082022.jpg

Jak limitovat své ztráty při ekonomické krizi?

04.08.2022 Slavné přísloví říká, že po bitvě je každý generál. To platí i u investování a v době ekonomické krize dvojnásob. Pravděpodobně každý investor si někdy zpytoval svědomí, že danou akcii neprodal včas a nevyhnul se tak velkým ztrátám. S odstupem času je jednoduché říci, jak se měl investor zachovat, aby za krize výrazně neprodělal. Načasovat trh je však velmi náročné. Podívejme se tak na několik strategií, které mohou limitovat výši investorovy ztráty či dokonce vést k potenciálnímu zisku během ekonomické krize.
img

Jak limitovat své ztráty při ekonomické krizi?

01.08.2022 Slavné přísloví říká, že po bitvě je každý generál. To platí i u investování a v době ekonomické krize dvojnásob. Pravděpodobně každý investor si někdy zpytoval svědomí, že danou akcii neprodal včas a nevyhnul se tak velkým ztrátám. S odstupem času je jednoduché říci, jak se měl investor zachovat, aby za krize výrazně neprodělal. Načasovat trh je však velmi náročné. Podívejme se tak na několik strategií, které mohou limitovat výši investorovy ztráty či dokonce vést k potenciálnímu zisku během ekonomické krize.
C:\fakepath\PT-akcie-cyklus-clanek-FXstreet-25072022.jpg

Jak využít ekonomického cyklu u akcií?

25.07.2022 Naučte se, jak správně načasovat investice do akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat v dobách expanze i recese.
img

Jak využít ekonomického cyklu u akcií?

22.07.2022 Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují finanční trhy, je ekonomický cyklus. Ten se dělí na několik fází, přičemž každá z nich má vliv na nárůst či propad určitých skupin či typů akcií a akciových indexů. V tomto článku se společně podíváme na to, jak správně načasovat investování do těchto typů akcií tak, abyste mohli potenciálně profitovat na globálním růstu, ale také v případě krize.
img

Bitcoin pokračuje v růstu při rekordně vysoké inflaci

15.07.2022 Bitcoin silně zareagoval na americkou zprávu o inflaci a otestoval hranici 19 000 dolarů. Kryptoměna získala vzestupný pohyb a udělala řadu vzestupných průlomů. Od 15. července se aktivum obchoduje v blízkosti 20 500 USD a další zóna rezistence se bude nacházet na 20 800 USD. Trh nečekaně zareagoval na rekordní úroveň inflace v USA. V podobném scénáři se v červnu odehrála jedna z největších kapitulací. V červenci se však situace změnila a existují pro to dvě vysvětlení.
img

Moody's: Česku zhoršení ratingu bezprostředně nehrozí. Jde o dobrou zprávu pro Fialovu vládu, důvodem je zejména poměrně nízké celkové zadlužení země

03.06.2022 Dobrou zprávu nese ratingová agentura Fialově vládě: buďte v klidu, rating vám teď nezhoršíme. Česko si prý dokonce může dovolit osekávat dluh pomaleji než okolní země. Potvrzuje se tak, že veřejné finance ČR nejsou v rozvratu, jak se loni mylně tvrdilo v rámci předvolebního boje.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

NYT: Srílanská ekonomika padla na samé dno, prezident je pod tlakem

29.03.2022 Dluhová krize zasahuje do života obyvatel Srí Lanky, kde jsou jídlo a benzín momentálně buď nedostupné, nebo příliš drahé. Proti prezidentovi proslulému krutostí se vzdouvá vlna protestů, píše americký deník The New York Times.
img

Nová světová ekonomická krize: Přehled USD, CAD, JPY

09.03.2022 Zvýšená volatilita trhů přetrvává i ve středu. Oznámení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Ukrajina neaspiruje na vstup do NATO "v blízké budoucnosti", a ochota diskutovat o statutu obou separatistických republik vedly k malému přívalu pozitivity, ale ne na dlouho. Jakmile americký prezident Joe Biden oznámil, že USA zakážou dovoz ruské energie, komodity opět prudce vzrostly a akciové indexy se vrátily do červené zóny.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 schválili globální minimální daň, hovořili o rozdělení vakcín ve světě

31.10.2021 V italské metropoli se prvním dnem konal summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně sešli poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat dnešního jednání. Účastníci jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Summit G20 v Římě se věnuje klimatu a také zdravotní a ekonomické krizi

31.10.2021 V Římě se koná summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně setkávají poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat prvního dne jednání, podle očekávání by však měla být hlavním bodem debata o klimatu. Účastníci se také chystají schválit dohodu o minimálním zdanění, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\kremik.png

Bloomberg: Světu hrozí další cenový šok, křemík zdražil o 300 procent

01.10.2021 Ceny kovového křemíku za necelé dva měsíce vzrostly o 300 procent. Příčinou je omezení produkce v Číně kvůli výpadkům dodávek elektřiny, upozornila agentura Bloomberg. Kov vyráběný z druhého nejrozšířenějšího prvku na Zemi se tak stal vzácným, což ohrožuje vše, od automobilových součástek přes počítačové čipy až po solární panely, a představuje další problém pro světovou ekonomiku.
img

Krize skončila. Česká ekonomika roste nejrychleji v historii

30.07.2021 „Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem. Nyní však již můžeme říct, že ve druhém čtvrtletí letošního roku Slunce vyšlo. Naše hospodářství roste nejrychleji ve své historii a rychle se obnovuje po koronavirové krizi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdraží letenky. Ať je na dluh

20.06.2021 Rodící se Národní plán obnovy ČR za více než 170 miliard korun financují takzvané evropské peníze, resp. evropský dluh. Splácet se bude tedy také celoevropsky. Řadu desetiletí. A na mnoho způsobů. Jedním z nich budou i dražší letenky.
img

Turecko ničí ekonomická krize

26.04.2021 „Turecké hospodářství je v obří krizi a tamní lira se výrazně propadá. Díky tomu si zahraniční turisté budou moci užít dovolenou v Turecku s výraznou slevou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Krize je tady, myslí si téměř každý druhý Čech

31.12.2020 Zhruba každý druhý Čech (47,7 %) souhlasí s tvrzením, že ekonomická krize je v plném proudu a přinese s sebou prudké zvýšení nezaměstnanosti. Necelých 30 procent obyvatel Česka ale situaci tak dramaticky nevnímá. Podle nich není sice růžová, ale o krizi není třeba mluvit. Vyplývá to z průzkumu Broker Consulting realizovaného přes Instant Research od Ipsosu.
C:\fakepath\investice.png

Investice do ekologie?

09.12.2020 V posledních letech se stále víc a víc řeší problematika globálního oteplování, recyklace obnovitelné energie a spousta dalších věcí týkajících se ekologie. Myšlenka na zelenější svět se už dostává do podvědomí nejen prostým aktivistům, vědců, politikům ale i investorům, kteří vždy samozřejmě putují s trendem. Proč se stále zvyšuje oblíbenost „zelených akcií“ a kde se vyskytují příležitosti na tomto trhu?
img

Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků

12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
img

Největší tržby v ČR měla loni Škoda Auto před EPH a ČEZ

14.08.2020  Největší tržby z firem působících v Česku měla v roce 2019 opět automobilka Škoda Auto (459,1 miliardy Kč). Vyplývá to z žebříčku, který každoročně sestavuje sdružení Czech Top 100. Na druhé místo se tentokrát dostal Energetický a průmyslový holding s tržbami 230 miliard korun. Třetí příčku obsadil polostátní ČEZ, který vykázal tržby 206,2 miliardy korun.
img

Czech Top 100: Žebříček největších firem v České republice dostal finální podobu

14.08.2020 „V loňském roce zaznamenaly mnohé firmy rekordní výsledky, které se jim letos kvůli dopadům pandemie koronaviru budou těžce překonávat. To by do budoucna mohlo výrazně proměnit žebříček sta největších firem v České republice,“ říká předseda Czech Top 100 Jan Struž.
img

Koruna prudce posiluje vůči dolaru. Padající dolar zdražuje zlato, mnozí se začínají obávat citelnějšího celosvětového nárůstu inflace

02.08.2020 Bohatí lidé a zámožné rodiny z celého světa se začínají vážně obávat o další osud dolaru. Americká měna v posledních týdnech citelně oslabuje. Je za tím strach z války i z inflace.
img

Dožene český investor své západní kolegy?

17.06.2020 Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Investování do dluhopisů, akcií a podílových fondů je pro české domácnosti stále ještě neprobádanou oblastí. Rozdíly proti investorsky rozvinutým zemím, jako je třeba Francie či Velká Británie, kde jsou lidé zvyklí využívat výrazně širší portfolio finančních a investičních produktů, jsou obrovské.
img

Přechodem na euro či úplný bezhotovostní styk můžeme citelně zchudnout. Nepodléhejme mýtům koronakrize

18.05.2020 Koronavirus sice zabíjí, ale také resuscituje. Související ekonomická krize totiž oživuje hned dva mýty týkající se platebního styku. Podle prvního z nich by nám bylo lépe s eurem, neboť koruna přece kvůli koronakrizi tolik oslabila. Druhý z mýtů spočívá zase v tvrzení, že koronavirus definitivně pečetí překonanost hotovosti a měl by uspíšit přechod k plně bezhotovostnímu styku.
img

Inflaci v ČR bezprostředně žene nahoru zdražující zelenina. Drahé je také vepřové, mouka či cukr, rekordně levný naopak benzín

13.05.2020 Míra inflace v dubnu mírně překonala očekávání trhu. V meziročním vyjádření vykázala úroveň 3,2 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s růstem hladiny spotřebitelských cen ve výši 3,2 procenta.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti v USA se potvrzují

08.05.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) začátkem dubna varovala, že nynější pandemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 30 milionů pracovních míst. Globální finanční krize z let 2008 až 2009 přitom zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 25 milionů. Pandemie nemoci covid-19 sníží podle ILO ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 procenta, což odpovídá pracovní době 195 milionů lidí na plný úvazek.
img

Konsekvence propadů způsobených COVID-19 krizí nepochybně rozdrobí koncept globalizace

21.04.2020 První čtyři měsíce letošního roku přinesly desetiletí nevídané události. Zasažení finančních trhů novým typem koronaviru v okamžiku, kdy se částečně zotavily z hrozby globální obchodní války, vyvolané diskrepancí platební bilance USA.
C:\fakepath\bitcoin2.png

Bitcoin v době krize: Jak to s ním vlastně teda je?

20.04.2020 U kryptoměny bitcoin dlouhá léta figuroval narativ, že jde o bezpečný přístav a o jakousi formu digitálního zlata. S příchodem krize kolem zákeřné pandemie koronaviru se nicméně tento narativ obrátil a analytici přisuzují kryptoměnám opět nesmyvatelnou značku extrémně rizikových aktiv. Avšak možná jde o unáhlené závěry a je potřeba se na celou problematiku podívat z trochu větší dálky.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Pesimistické odhady nezaměstnanosti zaznívají hlavně z USA

09.04.2020 Mezinárodní organizace práce (ILO) už v polovině března varovala, že epidemie a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést k zániku až 25 milionů pracovních míst. Pro srovnání - globální finanční krize z let 2008 až 2009 zvýšila počet nezaměstnaných zhruba o 22 milionů. Ve své zatím poslední zprávě sice neuvedla přesný odhad, ale napsala, že to bude "podstatně více". Na počátku tohoto roku bylo bez práce po celém světě 190 milionů lidí.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Studie: Virus může uvrhnout asi půl miliardy lidí do chudoby

09.04.2020 Ekonomické dopady koronavirové krize by mohly uvrhnout zhruba půl miliardy lidí do chudoby. Vyplývá to ze studie Organizace spojených národů (OSN). Chudoba tak podle expertů zaznamená první celosvětový vzestup za 30 let, studie předpokládá nárůst počtu lidí žijících v chudobě o 400 až 600 milionů.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA se obávají rekordní nezaměstnanosti, větší než za velké krize

02.04.2020 Zatímco v únoru například klesla míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie na dosavadní minimum 6,5 procenta, odhady a údaje za březen a další období už kvůli šíření nového koronaviru předpokládají růst nezaměstnanosti po celém světě. Podle americké centrální banky (Fed) by například ve Spojených státech mohlo šíření koronaviru vést k zániku 47 milionů pracovních míst, Španělsko už za březen eviduje přes 300.000 nových nezaměstnaných.
img

Propad HDP může být až 50 %

30.03.2020 Koronavirová krize se rozjíždí v celé Evropě a bude mít obrovský ekonomický dopad. Škody budou podle mnoha ekonomů katastrofální. Lidé si to ani neumí představit.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Nedávno ekonomové čekali pokles růstu, nyní předpovídají propady

26.03.2020 Zatímco ještě začátkem tohoto měsíce všechny instituce, jako je Mezinárodní měnový fond (MMF) nebo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), předpovídali pokles růstu celosvětového hrubého domácího produktu (HDP) i jednotlivých ekonomik, teď už prognózy hovoří o propadech a podle většiny odhadů bude ekonomika zasažena mnohem hůře, než tomu bylo za hospodářské krize v letech 2007 až 2009. OECD sice nepředpokládá celosvětovou recesi, všeobecně se ale čeká nulový či záporný růst v mnoha ekonomikách světa i skupinách ekonomik.
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
C:\fakepath\cr-19032020-lv.jpg

Česko se muselo vypořádat s dopady finančních krizí či záplav

19.03.2020 Výběr krizí a katastrof, které v posledních 30 letech dopadly na českou ekonomiku.
C:\fakepath\ilo-18032020-lv.jpg

ILO: Koronavirus by mohl zničit až 25 milionů pracovních míst

18.03.2020 Epidemie nového koronaviru a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést ke zrušení až 25 milionů pracovních míst - více než finanční krize z let 2008 a 2009. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) taková situace nastane, pokud vlády nezačnou rychle jednat, aby před dopady krize ochránily zaměstnance.
img

Index pražské burzy klesl pod 700 bodů

18.03.2020 „Akcionáři by se měli připravit na situaci, kdy mnoho společností začne snižovat nebo úplně rušit výplaty dividend v letošním roce. Restriktivní opatření proti šíření koronaviru poškozují fungování takřka všech společností na trhu. Lze proto očekávat, že firmy začnou zavádět úsporná opatření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader graf.jpg

Průzkum: Polovina Čechů míní, že do dvou let přijde krize

26.12.2019 Zhruba polovina Čechů (49 procent) se domnívá, že do roka či dvou přijde ekonomická krize. Skoro 15 procent sází na to, že recese se projeví už v nadcházejícím roce. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Broker Consulting. Třetina lidí věří prognózám ekonomů na toto téma.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

WBTCB: Objem obchodů s kryptoměnami dosáhne tři miliardy Kč

29.11.2019 V Česku se letos zobchodují kryptoměny za zhruba tři miliardy korun, což je zhruba stejně jako loni. Okolo 90 procent obchodů se týká bitcoinu, z ostatních kryptoměn je jednoznačně nejžádanější ethereum. ČTK to dnes řekl majitel předního českého obchodníka s kryptoměnami WBTCB Martin Stránský.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda zhoršila výhled růstu na příští rok

17.10.2019 Německá vláda snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok na jedno procento z dosavadních 1,5 procenta. Oznámilo to dnes ministerstvo hospodářství, které ale současně dodalo, že největší evropské ekonomice nehrozí krize.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\zlato.jpeg

Je zlato opravdu tou nejlepší variantou, ve které by měli obchodníci hledat „bezpečné útočiště“ pro své investice?

27.07.2019 Dnes a denně se čím dál častěji hovoří o tom, že by mohla v relativně brzké době přijít nějaká další finanční/ekonomická krize a díky tomu se i mnoho investorů a obchodníků začíná poohlížet po takzvaných bezpečných útočištích.
img

Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend?

10.05.2019 Může stříbro v roce 2019 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?
img

Kdy přijde ekonomická krize? Společnosti hlásí rekordní tržby.

01.02.2019 I když se stále mluví o nastupující krizi, mnoho společností hlásí rekordní tržby. Společnost Amazon, Alza či Mironet jsou určitě v plusu. Vánoční tržby vyšly nad očekávání dobře.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

Německá ekonomika se zadrhává, Čína chřadne. Hrozí krize? Zatím ne, situaci mají plně v rukou politici, na rozdíl od doby před deseti lety

15.01.2019 Zpomalení německé ekonomiky není nečekané. Může za něj zadrhnutí evropského automobilového trhu, obchodní válka mezi USA a Čínou a částečně také nejistota spjatá s brexitem. To všechno jsou ale spíše politické a regulatorní příčiny než příčiny fundamentálně ekonomické. Proto německé zpomalení může být stále jen přechodné. Musí se ovšem co nejrychleji zmírnit tenze ve světovém obchodě, napětí mezi Británií a zbytkem EU musí taktéž polevit a Evropská komise a další unijní struktury by měly vzít vážně v potaz právě i zadrhnutí německého automobilového průmyslu. To totiž pomohly přivodit náročné emisní testy. Přičemž se chytají další přísné emisní limity, které evropský automobilový průmysl činí ve světovém měřítku méně konkurenceschopný.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy se dnes dostala pod tlak

23.05.2018 Ceny ropy dnes klesají. Ropa se dostala do tlaku kvůli možnému zvýšení těžby ropným kartelem OPEC, které má zmírnit nedávný růst ceny a pokrýt propad dodávek z Íránu a Venezuely. Zvyšují se i obavy o další vývoj ekonomického růstu, a tím i poptávky po ropě, kvůli možnému neúspěchu obchodních jednání mezi USA a Čínou.
img

Cenu ropy zvedají iránské sankce a krize ve Venezuele

19.05.2018 Íránské sankce a krize ve Venezuele neustále ženou ceny ropy nahoru již od listopadu 2014. Světové ceny ropy opět rostou o další 1 %. Jde o nejvyšší úroveň ceny ropy sledovanou od konce roku 2014.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy šla dnes nahoru

26.04.2018 Ceny ropy dnes rostou. Přispívají k tomu očekávání, že Spojené státy obnoví sankce vůči Íránu, pokles těžby ve Venezuele a přetrvávající vysoká poptávka po ropě. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o jedno procento na 74,74 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 0,4 procenta na 68,31 dolaru za barel.
C:\fakepath\spain-economy.jpg

Španělsko je podle nejnovějších údajů MMF bohatší než Itálie

20.04.2018 Španělé jsou podle nejnovějších údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) bohatší než Italové. Hrubý domácí produkt (HDP) na hlavu loni ve Španělsku překonal srovnatelný údaj za Itálii. To je povzbudivé z hlediska ekonomického oživení Španělska, pro Itálii je to ale znepokojivá zpráva. Navíc situace Itálie by se podle údajů MMF, které srovnávají země podle takzvané parity kupní síly, neměla zlepšit ani v nejbližších letech a do roku 2023 Itálii překonají i některé země bývalého sovětského bloku, včetně České republiky a Slovenska. Napsal to list Financial Times (FT).
img

Trhy reagují negativně na vývoj v Itálii. Hrozí ekonomická krize

06.03.2018 „V případě, že politické strany v Itálii začnou realizovat své předvolební sliby, dojde ke zhoršení hospodářské situace ve třetí největší ekonomice eurozóny. Tato situace může vyvolat vážnou krizi v celé Evropské unii,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Italská ekonomika - před volbami těžko věřit v pozitivní obrat

01.03.2018 Před deseti lety šéf italského svazu průmyslu a bývalý generální ředitel automobilky Fiat, Luca di Montezemolo, naservíroval italským politikům desetibodový plán nezbytných reforem, které italský byznys urgentně potřebuje. V čele figurovala štíhlejší a efektivnější byrokracie a také nižší daně. Dnes po deseti letech Montezemolo říká, že by mohl svoji výzvu zopakovat a v zásadě by nic nemusel měnit. Stejně jako velká část italských podnikatelů i on vnímá nejdelší poválečnou ekonomickou krizi Itálie jednoduše jako “promarněné období”. A po blížících se italských volbách jen těžko svitne naděje na změnu.
C:\fakepath\wti.png

Ropa WTI vystoupila na tříleté maximum

09.01.2018 Ceny ropy dnes rostou, přispívá k tomu dohoda předních těžařských zemí o omezení dodávek na trh a předpokládané pokračování poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Americká lehká ropa WTI se tak vyšplhala až na 62,80 dolaru za barel, tedy na nejvyšší úroveň od prosince 2014.
C:\fakepath\schauble nemecko 08012014.png

Ministr Schäuble varuje před další krizí

09.10.2017 Odcházející německý ministr financí Wolfgang Schäuble varuje před další finanční krizí. V dnes zveřejněném rozhovoru s Financial Times vidí riziko v rostoucím globálním zadlužení a růstu likvidity. "Nové bubliny" by prý mohly vyvolat biliony dolarů, které do ekonomiky pumpují centrální banky. Obává se také možné nestability v eurozóně ohrožované nesplácenými bankovní úvěry.
britanie premier.jpg

Cameron poprvé obhajoval setrvání v EU ve větší televizní debatě

03.06.2016 Britský premiér David Cameron včera opakoval přesvědčení, že přistěhovalci z ostatních zemí Evropské unie...
gold-4.jpg

Venezuela urychluje prodej zlata

26.05.2016 Venezuela je kvůli ekonomické krizi nucena urychlit prodej svých zlatých rezerv, které se tak dostaly na rekordní minimum. Země v letošním prvním čtvrtletí prodala zlato v hodnotě 1,7 miliardy dolarů, aby získala peníze na splácení dluhů, uvedl server ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

Nejvíce podhodnocená měna současnosti

11.11.2015 Pokud se jako obchodníci spoléháte na fundamentální analýzu, zajisté vás zajímá, jak si daná měna vede vzhledem k dlouhodobé pozici ekonomiky, kterou reprezentuje. V případě bezdůvodného nebo přehnaného oslabování ji potom bereme jako podhodnocenou a vhodnou k nákupu.
recko euro krize.jpg

Řecko podepsalo dohodu s EBRD

14.05.2015 Řecko dnes podepsalo s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) dohodu o investicích v hodnotě...
meny 05092013.png

Měnové krize od 90. let po současnost

16.02.2015 V souvislosti s nedávným prudkým pádem ruského rublu jsme se podívali do historie a shrnuli pro vás výběr největších hospodářských krizí ve světě od 90. let, která byla doprovázena také velkými měnovými turbulencemi. Na následujících řádcích se podíváme na jejich společné znaky a ukážeme si, jakou obchodní strategii zvolit při potenciálním příchodu měnové krize.
fed usa.jpg

Ukazuje se, že Fed podcenil krizi v roce 2008

23.02.2014 Centrální banka USA (Fed) podcenila krizi v roce 2008. Příchod největší recese od Velké hospodářské krize...
recko a nemecko.jpg

Steinmeier podpořil boj Řecka s krizí

10.01.2014 Nový německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier včera v Aténách podpořil řeckou snahu...
img

Evropský parlament schválil odklad aukce emisních povolenek, ceny by měly růst (+komentář)

10.12.2013 Poslanci Evropského parlamentu dnes odsouhlasili odložení aukce 900 milionů emisních povolenek, což by mělo vést k růs...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku stále roste

06.06.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v březnu vystoupila na 26,8 procenta a je nejvyšší od roku 2006, kdy začali...
recko demonstrace.jpg

V Řecku byly bez práce dvě třetiny mladých

10.05.2013 V Řecku byly v únoru bez práce skoro dvě třetiny mladých lidí. Nezaměstnanost v Řecku zvedá na maxima...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku stoupla na 27 %

09.05.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v únoru proti předchozímu měsíci stoupla na 27 procent. Oznámil to dnes...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku na novém rekordu

11.04.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku stoupla v lednu na nový rekord 27,2 procenta. Překonala tím dosavadní...
Recko33.jpg

Řecká nezaměstnanost na novém rekordu

14.03.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku stoupla v posledním čtvrtletí loňského roku na 26 procent ze 24,8 procenta...
img

Full-Time Trading vs. Zaměstnání

03.03.2013 V tomto článku bych chtěl popsat rozdíl mezi Full-Time tradingem a zaměstnáním.
img

Musíte oslabit měnu k euru na 26-27 Kč, vzkazuje Čechům BoA/ML. Výnosy českých dluhopisů na historickém dně

29.10.2012 Vláda prochází politickou krizí, ekonomická krize zhoršuje výhled vývoje české ekonomiky, ale investoři v...
img

Makro: Bank of England je připravena snížit úrokové sazby, King

26.06.2012 Guvernér Bank of England Mervyn King vyjádřil velké znepokojení ohledně domácí ekonomiky a nejistého globálního výhledu. Ve svém projevu ve finančním výboru parlamentu uvedl, že ekonomická krize pokračuje déle, než se očekávalo a zpochybnil reakce evropských politiků.
img

Ranní zprávy

19.04.2012 Španělský premiér Mariano Rajoy se snaží zachovat důvěryhodnost vlády, což vedlo k dnešní aukci dlouhodobějších dluhop...
img

Makro: Merkelová vyloučila krizi eura, zastavení pomoci Řecku

27.09.2011 Probíhající ekonomická krize v eurozóně není “krize eura, ale dluhová krize“, uvedla v úterý německá kancléřka Angela Merkelová. Na konferenci Federace německého průmyslu (BDI) v Berlíně uvedla, že cesta z dluhové krize vyžaduje solidaritu v rámci celé Evropské unie a připomněla, že “euro je základ pro společnou budoucnost.“
img

Na měnové frontě, klid. Dočasně ?!

09.11.2010 Je svět ve válce ? Myšleno v měnové. Pokud ano, co bude dál ?
forex meny.jpg

Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů

13.09.2010 Minulý týden banka pro mezinárodní platby - BIS (Bank for International Settlements) zveřejnila výsledky průzkumu aktivity na měnovém trhu, který zpracovává každé tři roky.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/ZAR | EUR/TRY | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CFD | CME | Cable | Call opce | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Certifikát | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devizový trh | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FRA | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Floating | Hedge fondy | Futures | Grafy | Hedging | Hedge | High | IFO index | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Obchodní příkazy | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Oscilátor | P/E | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Smart money | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Swing | Swingový obchodník | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Jihoafrický rand | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Zisk | Investiční instrumenty | Ropný trh | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Intervenovat | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | USDJPY | USDCAD | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Hazardní hry | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie O2 | Aktuální ceny akcií | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Co je akcie | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Day trading | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Druhy akcií | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fondy | Eura | EURHUF | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | Full time | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Zlaťáky | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | J&T | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | Japonská ekonomika | Komodita | Korporátní dluhopisy | Krach na burze | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurz USD | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pád rublu | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Pro investory | Prodej akcií | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Světové ceny ropy | Světové měny | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | Webinář | Webináře | WTI | Patria Direct | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Buy | Centrální depozitář | Čistý dluh | Daniel Beneš | Depozitář | Ekonomika Číny | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Index relativní síly | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | WGC | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Komise | Mezinárodní banky | Přeprodáno | Volby | Rozhovor | Cukr | Velcí hráči | Burze | Podvědomí | Commodities | Day trader | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Sky News | The New York Times | Wells Fargo | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | Nordea | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Fundamentální pohled | Short squeeze | Brazílie | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Pád burzy | Index pražské burzy | Ministr financí | Zlaté slitky | Creditas | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Modrá pyramida | Evropské trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Referendum | City | Německý ústavní soud | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Mezinárodní ratingové agentury | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Televize Sky News | Ekonomické dopady | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Nervozita | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Nejistota | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Investiční divize | Úvěrová krize | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Odhodlání | Měny na forexu | Kryptoměna | IOBE | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Mzdy | Německý export | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měny emerging markets | Ministři financí EU | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Bisnode | Volatilita trhů | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Guvernéři centrálních bank | Monopoly | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Audi | Politico | Globtrex | ex | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Spekulativní investoři | WBTCB | Belviport Trading | Skupina PPF | Bankovní index | Krize eura | Zahraniční forex | AxiTrader | Intradenní obchody | BHS | Globtrex.com | Breakout Trader | Benjamin Graham | World Gold Council | Akciové společnosti | Peter Lynch | Bitcoin Cash | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Rivkin Securities | Jerome Powell | MiFID II | ETC | Inteligentní investor | Oxfam | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Inverzní výnosová křivka | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | FAANG | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | Royal Dutch Shell | TradeCentrum | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | VIX index | Propady na akciových trzích | Kompozitní index | Expobank | Expobank CZ | Tržby Amazonu | Finanční skupina | Mileniálové | Pokles cen ropy | Marihuanové akcie | Předpovědi Saxo Bank | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Anticyklické akcie | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Denní objem obchodů | Veřejný dluh | Centrální depozitář cenných papírů | Český miliardář | Alternativa oficiálních měn | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Kryptoměna Bitcoin | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Ukončení obchodní války | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Investice do palladia | Palladiové akcie | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Instacart | MUFG Bank | Ropovod | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Obchodování platiny | Zákaznická podpora | Zahraniční investoři | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Riziko recese | Začít obchodovat | Příjmy z turistiky | Americké společnosti | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Gazprom | Defenzivní akcie | Capital Partners | Obchodní konflikt | Výnosové křivky | Pokles cen | Thajský baht | Štěpán Křeček | Šéfové států | Situace na trzích | Recese v USA | Prodej na krátko | Intradenní trader | Bohatí | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Deutsche Welle | Dění na trzích | PPF | Globální recese | Očekávání trhu | Výše dividendy | Overbalance | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | AKAT | iShares | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Bank for International Settlements | Nízká nezaměstnanost | Edge | Bilance zahraničního obchodu | Akcií těžařů | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Mervyn King | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Černý čtvrtek | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | McKinsey | Michal Cibulka | Digitalizace | Co je krach na burze | Automobilky | Čistý zisk | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | TV Nova | Majoritní akcionář | Investiční skupina | Michal Dvořák | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zelená politika | Myšlenka | Standardní odchylky | Praktická ukázka | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Server Politico | Těžba v USA | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Pfizer | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Ekologie | Co bude | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Statistici | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Důvěra v ekonomiku | EBRD | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | Vicepremiér | 5G | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Data o HDP | WBTCB Martin Stránský | Martin Stránský | Vlk z Wall Street | Velká krize | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | EET | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Špatná nálada | Stavebnictví | TA3 | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Amcor | PKN Orlen | Časopis Forbes | Události roku | Sev.en Energy | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Alpiq | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Temelín | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Nejistota kolem brexitu | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Americké vlády | Nike | Boháči | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Důvěra v ekonomy | Přijde krize | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Růst hrubého domácího produktu | Shortování akcií | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | Netflix | Washington | O2 | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Sodexo | Sezónnost | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Katastrofální dopady | Výplaty dividendy | Zemědělství | Poradenství | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | WhatsApp | Trhy | Šíření nového koronaviru | WHO | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Slabé měny | Španělská chřipka | Ratingová agentura Fitch | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Vir | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Americký kongres | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | Tescan | Americká společnost | Sazby beze změny | Rozhodování | Co je IPO? | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | COVID-19 | Životní minimum | Ekonomické aktivity | Ztráty na akciových trzích | FinTech akcie | Ekonomické recese | Šířením nového typu koronaviru | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda v ČR | Mzda | České mzdy | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Důsledky koronaviru | Videokonference | Sazby hypoték | Restrikce | Vysoká rizika | Aerolinky | Mince | Profitovat | Solidarita | Medvědí trend | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Největší pády | Světové organizace | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Situace kolem koronaviru | Toyota Peugeot Citroën Automobile | New York Times | Odhad inflace | Světová ekonomická krize | Extrémně špatná nálada | Situace kolem šíření koronaviru | Extrémně levné | Prostor k růstu | Obnova ekonomiky | Vymýcení koronaviru | Měnové podmínky | Epidemie nového koronaviru | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Zásobníky | Waste Management | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Koronavirová krize | MPO | MF | Kongres | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Koronavirus 2020 | Zdraví ekonomiky | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Prostor pro pokles | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | The Economist | České vlády | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Viry | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Plán G20 | VW | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Růst nezaměstnanosti | Rekordní růst nezaměstnanosti | Akcie Nvidia | Práce | Koronakrize | Údaje | DPH | Omyl | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Nezaměstnanost v březnu | Propouštění zaměstnanců | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Odhady nezaměstnanosti | Ministři | Nemovitosti v ČR | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | NÚKIB | Oživení cen | Výpadky | FANG | DAWN | Emitenti | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Uzavření továren | Fanoušci kryptoměn | Bitcoin a geopolitická krize | Bitcoin v době krize | Bitcoin a ekonomická krize | Geopolitická krize | Poradenské společnosti | Levná ropa | S&P500 | Zbyněk Stanjura | ODS | Reddit | Debata | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zrušení daně z nabytí | Cenový pokles | 3M | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Počet lidí bez práce | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Letečtí dopravci | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Hospodářství EU | Dovoz | Petrochemická společnost | Dlouhodobý trend | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Hrozba stagflace | Dluhy | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny a ovoce | Ceny zeleniny | ONE | Rekordní propad | T-Mobile | Auta | Vývoj ekonomiky | Opce na VIX | Konsorcium | Recyklace | CL | Spekulovat | Rally na stříbře | Potenciální zisk | Státní podpora | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Důvěra spotřebitelů | Omezení produkce | Bohatí jedinci | Investovat peníze | Roční zhodnocení | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Koronavirové pandemie | Soubor pravidel | Antivirus | Býčí trend | Banka Creditas | Poptávka po zlatě | Nikola | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Český investor | Žebříček největších firem | CZECH TOP 100 | CZECH TOP | Účetní výsledky | Agrofert | Foxconn CZ | Foxconn | Hyundai Motor Manufacturing Czech | Alpiq Energy SE | Alpiq Energy | Hyundai Motor Manufacturing | Moravia Steel | Continental Barum | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Covid | Tiff Macklem | Představenstvo | Ukončení činnosti | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Příchod krize | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Šance | Peugeot | Citroën | Jeep | Růst tržeb | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost XTB | Akcie těžařů | Index Ventures | Bohatí lidé | Natland Group | OMV | Odhad růstu HDP | Důvěra | Padající dolar | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Hyundai Motor | NYT | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Největší tržby v ČR | Největší tržby | ŠKODA AUTO a.s. | Energetický a průmyslový holding, a.s. | ČEZ, a. s. | AGROFERT, a.s. | FOXCONN CZ s.r.o. | UNIPETROL, a.s. | Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. | MORAVIA STEEL, a.s. | Continental Barum s.r.o. | ČEPRO, a.s. | BOSCH GROUP ČR | MOL Česká republika, s.r.o. | Metrostav a.s. | České dráhy, a.s. | GECO, a.s. | Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o. | TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. | Penny Market s.r.o. | OTE, a.s. | Obchodní centra | Czechoslovak Group | Pandemická situace | Online nakupování | Hnojiva | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Počet akcií | Vesa Equity | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | DIA | Zhodnocení akcií | Klimatické změny | Kubánská vláda | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Sazba hypoték | Rezidenční nemovitosti | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Ekonomické dopady pandemie | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Ropovody | Zadlužení země | Snížit emise | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Poptávka po akciích | Odvolací soud | NextEra | Energetický sektor | Ceny v Česku | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Chování ceny | Nařízení | Investice do solární energie | Solární energie | Moneta | Veřejné finance ČR | Pravidelný příjem | T-Mobile US | Tempo inflace | Sazka Entertainment | Celosvětová poptávka po zlatě | Akciové investování | Investice do ekologie | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Enphase Energy | Hannon Armstrong | Solar Edge | NextEra Energy | GME | GameStop | Očkování | Zadlužování | PX Pražské burzy | Vesa Equity Investment | Voda | Home office | Růst ceny | Pomoc firmám | Zhoršení ratingu | Držení pozice | Důvěra v ekonomiku ČR | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Návrh PPF | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | CETIN | FinTech akcie 2021 | Negativní vývoj | Air | Rohlik Group | Dollar Tree | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie covidu-19 | ČSA | Vývoj ceny akcií | Liberty Steel | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Klienti Purple Trading | CPI Property Group | CPI Property | Obchodovat CFD | Nejvyšší růst | EDF | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Panasonic | Francouzská společnost | Arca Investments | Arca | Plán obnovy | Turów | Petrus Advisers | Vesa | Renáta Kellnerová | Oslabení | Prodejní ceny | Výhled růstu české ekonomiky | Naše hospodářství | Petrus | Cíle | Příležitosti | Penta | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Shortování | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | WISE | Den daňové svobody | Solární panely | Energetická společnost ČEZ | Odraz ceny | Hliník | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | NortonLifeLock | Americký trh | Odvětví | Načasování | Omezené dodávky | Rekord | Společný podnik | Chování | Automobilové součástky | Obchodní úspěch | Těžařská firma | Drahota | Cena kryptoměny | RWE Gas | Ocelárny | Funkční období | Společnosti | Opatření | Dna | Finanční možnosti | Prazdroj | Telco | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Konfederace | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Česká pošta | Kompenzace | Čepro | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Cenový šok | Křemík | Ceny kovového křemíku | Produkce v Číně | Omezení produkce v Číně | Kovový křemík | Jün-nan | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Nákup plynu | Představitelé G20 | Vysoké ceny | České Radiokomunikace | Zdravotnictví | Nová historická maxima | CFD Futures | Ruská společnost | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Lídři G20 | Ceny kryptoměny | Fialova vláda | Drahé energie | Společnost | Obchodní ředitel | Družba | TIM | Ruský trh | Innogy | | Vietnam | Občanské války | Globální problémy | Tržní vývoj | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Pyramida | Jiří Šimáně | Miliardy USD | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Srí Lanka | Hypomonitor | Realitní skupina CPI Property Group | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Společnost Allwyn | Rostoucí ceny plynu | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Německá energetická společnost | Sberbank CZ | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | MWh | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Řetězce | Aktivity v Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Aktivisté | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Srílanská ekonomika | Gotabaja Radžapaksa | Srílanský prezident | Kolomba | Sadžith Premadasa | Opoziční poslanec | Poslanec | Společnost E.ON | Ruský Gazprom | Klaus Zellmer | Státní distributor paliv | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Šmejc | Ropovod TAL | Borealis | Jan Frait | Mimořádné zasedání | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | EdF | Cena BTC | Obchodování CFD akcií | Cenový strop | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Fáze expanze | Jak obchodovat cyklické akcie | Necyklické akcie | Jak obchodovat necyklické akcie | Proticyklické akcie | Jak obchodovat proticyklické akcie | Akcez | Prime | Česká antivirová firma | CFD na index VIX | Hedging pomocí zlata | Pomoc Ukrajině | Premiér Fiala | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Zastropování cen energií | Úrokové náklady | Marka | Ruské ropy | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Řešení energetické krize | Možnost dalšího poklesu | Camelot | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Shromáždění OSN | Valné shromáždění OSN | Valné shromáždění | Embarga vůči Kubě | Zrušení amerického embarga | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Gen Digital | GEN | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Ingredience | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Britské loterie | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Line | Daně z mimořádných zisků | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Problémy v bankovním sektoru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Ekonomická a politická situace v Itálii
Ekonomická data
Ekonomická data z USA
Ekonomická důvěra
Ekonomická důvěra v ČR
Ekonomická důvěra v dubnu
Ekonomická důvěra v eurozóně
Ekonomická elita
Ekonomická expanze
Ekonomická globalizace

Následující klíčová slova

Ekonomická nálada
Ekonomická nálada Čechů
Ekonomická nálada v EU
Ekonomická nálada v eurozóně
Ekonomická nerovnost
Ekonomická obnova
Ekonomická omezení
Ekonomická omezení ve světě
Ekonomická opatření
Ekonomická poradkyně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
The Trading Pit
Potvrďte prosím... Zavřít