Čtvrtek 14. listopad 2019 20:23
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Purple trading VIP
reklama

Klíčová slova - Ekonomická krize

C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda zhoršila výhled růstu na příští rok

17.10.2019 Německá vláda snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok na jedno procento z dosavadních 1,5 procenta. Oznámilo to dnes ministerstvo hospodářství, které ale současně dodalo, že největší evropské ekonomice nehrozí krize.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\zlato.jpeg

Je zlato opravdu tou nejlepší variantou, ve které by měli obchodníci hledat „bezpečné útočiště“ pro své investice?

27.07.2019 Dnes a denně se čím dál častěji hovoří o tom, že by mohla v relativně brzké době přijít nějaká další finanční/ekonomická krize a díky tomu se i mnoho investorů a obchodníků začíná poohlížet po takzvaných bezpečných útočištích.
img

Stříbro v roce 2019 – navrátí se býčí trend?

10.05.2019 Může stříbro v roce 2019 zažít silný nárůst, jako tomu bylo v letech 2008 a 2011, kdy se jeho hodnota více než zpětinásobila? Nebo medvědi přeruší pokus o dokončení uptrendu a zisky můžeme očekávat v krátkých pozicích?
img

Kdy přijde ekonomická krize? Společnosti hlásí rekordní tržby.

01.02.2019 I když se stále mluví o nastupující krizi, mnoho společností hlásí rekordní tržby. Společnost Amazon, Alza či Mironet jsou určitě v plusu. Vánoční tržby vyšly nad očekávání dobře.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

Německá ekonomika se zadrhává, Čína chřadne. Hrozí krize? Zatím ne, situaci mají plně v rukou politici, na rozdíl od doby před deseti lety

15.01.2019 Zpomalení německé ekonomiky není nečekané. Může za něj zadrhnutí evropského automobilového trhu, obchodní válka mezi USA a Čínou a částečně také nejistota spjatá s brexitem. To všechno jsou ale spíše politické a regulatorní příčiny než příčiny fundamentálně ekonomické. Proto německé zpomalení může být stále jen přechodné. Musí se ovšem co nejrychleji zmírnit tenze ve světovém obchodě, napětí mezi Británií a zbytkem EU musí taktéž polevit a Evropská komise a další unijní struktury by měly vzít vážně v potaz právě i zadrhnutí německého automobilového průmyslu. To totiž pomohly přivodit náročné emisní testy. Přičemž se chytají další přísné emisní limity, které evropský automobilový průmysl činí ve světovém měřítku méně konkurenceschopný.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy se dnes dostala pod tlak

23.05.2018 Ceny ropy dnes klesají. Ropa se dostala do tlaku kvůli možnému zvýšení těžby ropným kartelem OPEC, které má zmírnit nedávný růst ceny a pokrýt propad dodávek z Íránu a Venezuely. Zvyšují se i obavy o další vývoj ekonomického růstu, a tím i poptávky po ropě, kvůli možnému neúspěchu obchodních jednání mezi USA a Čínou.
img

Cenu ropy zvedají iránské sankce a krize ve Venezuele

19.05.2018 Íránské sankce a krize ve Venezuele neustále ženou ceny ropy nahoru již od listopadu 2014. Světové ceny ropy opět rostou o další 1 %. Jde o nejvyšší úroveň ceny ropy sledovanou od konce roku 2014.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy šla dnes nahoru

26.04.2018 Ceny ropy dnes rostou. Přispívají k tomu očekávání, že Spojené státy obnoví sankce vůči Íránu, pokles těžby ve Venezuele a přetrvávající vysoká poptávka po ropě. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o jedno procento na 74,74 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 0,4 procenta na 68,31 dolaru za barel.
C:\fakepath\spain-economy.jpg

Španělsko je podle nejnovějších údajů MMF bohatší než Itálie

20.04.2018 Španělé jsou podle nejnovějších údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) bohatší než Italové. Hrubý domácí produkt (HDP) na hlavu loni ve Španělsku překonal srovnatelný údaj za Itálii. To je povzbudivé z hlediska ekonomického oživení Španělska, pro Itálii je to ale znepokojivá zpráva. Navíc situace Itálie by se podle údajů MMF, které srovnávají země podle takzvané parity kupní síly, neměla zlepšit ani v nejbližších letech a do roku 2023 Itálii překonají i některé země bývalého sovětského bloku, včetně České republiky a Slovenska. Napsal to list Financial Times (FT).
img

Trhy reagují negativně na vývoj v Itálii. Hrozí ekonomická krize

06.03.2018 „V případě, že politické strany v Itálii začnou realizovat své předvolební sliby, dojde ke zhoršení hospodářské situace ve třetí největší ekonomice eurozóny. Tato situace může vyvolat vážnou krizi v celé Evropské unii,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Italská ekonomika - před volbami těžko věřit v pozitivní obrat

01.03.2018 Před deseti lety šéf italského svazu průmyslu a bývalý generální ředitel automobilky Fiat, Luca di Montezemolo, naservíroval italským politikům desetibodový plán nezbytných reforem, které italský byznys urgentně potřebuje. V čele figurovala štíhlejší a efektivnější byrokracie a také nižší daně. Dnes po deseti letech Montezemolo říká, že by mohl svoji výzvu zopakovat a v zásadě by nic nemusel měnit. Stejně jako velká část italských podnikatelů i on vnímá nejdelší poválečnou ekonomickou krizi Itálie jednoduše jako “promarněné období”. A po blížících se italských volbách jen těžko svitne naděje na změnu.
C:\fakepath\wti.png

Ropa WTI vystoupila na tříleté maximum

09.01.2018 Ceny ropy dnes rostou, přispívá k tomu dohoda předních těžařských zemí o omezení dodávek na trh a předpokládané pokračování poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Americká lehká ropa WTI se tak vyšplhala až na 62,80 dolaru za barel, tedy na nejvyšší úroveň od prosince 2014.
C:\fakepath\schauble nemecko 08012014.png

Ministr Schäuble varuje před další krizí

09.10.2017 Odcházející německý ministr financí Wolfgang Schäuble varuje před další finanční krizí. V dnes zveřejněném rozhovoru s Financial Times vidí riziko v rostoucím globálním zadlužení a růstu likvidity. "Nové bubliny" by prý mohly vyvolat biliony dolarů, které do ekonomiky pumpují centrální banky. Obává se také možné nestability v eurozóně ohrožované nesplácenými bankovní úvěry.
britanie premier.jpg

Cameron poprvé obhajoval setrvání v EU ve větší televizní debatě

03.06.2016 Britský premiér David Cameron včera opakoval přesvědčení, že přistěhovalci z ostatních zemí Evropské unie...
gold-4.jpg

Venezuela urychluje prodej zlata

26.05.2016 Venezuela je kvůli ekonomické krizi nucena urychlit prodej svých zlatých rezerv, které se tak dostaly na rekordní minimum. Země v letošním prvním čtvrtletí prodala zlato v hodnotě 1,7 miliardy dolarů, aby získala peníze na splácení dluhů, uvedl server ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

Nejvíce podhodnocená měna současnosti

11.11.2015 Pokud se jako obchodníci spoléháte na fundamentální analýzu, zajisté vás zajímá, jak si daná měna vede vzhledem k dlouhodobé pozici ekonomiky, kterou reprezentuje. V případě bezdůvodného nebo přehnaného oslabování ji potom bereme jako podhodnocenou a vhodnou k nákupu.
recko euro krize.jpg

Řecko podepsalo dohodu s EBRD

14.05.2015 Řecko dnes podepsalo s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) dohodu o investicích v hodnotě...
meny 05092013.png

Měnové krize od 90. let po současnost

16.02.2015 V souvislosti s nedávným prudkým pádem ruského rublu jsme se podívali do historie a shrnuli pro vás výběr největších hospodářských krizí ve světě od 90. let, která byla doprovázena také velkými měnovými turbulencemi. Na následujících řádcích se podíváme na jejich společné znaky a ukážeme si, jakou obchodní strategii zvolit při potenciálním příchodu měnové krize.
fed usa.jpg

Ukazuje se, že Fed podcenil krizi v roce 2008

23.02.2014 Centrální banka USA (Fed) podcenila krizi v roce 2008. Příchod největší recese od Velké hospodářské krize...
recko a nemecko.jpg

Steinmeier podpořil boj Řecka s krizí

10.01.2014 Nový německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier včera v Aténách podpořil řeckou snahu...
img

Evropský parlament schválil odklad aukce emisních povolenek, ceny by měly růst (+komentář)

10.12.2013 Poslanci Evropského parlamentu dnes odsouhlasili odložení aukce 900 milionů emisních povolenek, což by mělo vést k růs...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku stále roste

06.06.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v březnu vystoupila na 26,8 procenta a je nejvyšší od roku 2006, kdy začali...
recko demonstrace.jpg

V Řecku byly bez práce dvě třetiny mladých

10.05.2013 V Řecku byly v únoru bez práce skoro dvě třetiny mladých lidí. Nezaměstnanost v Řecku zvedá na maxima...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku stoupla na 27 %

09.05.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku v únoru proti předchozímu měsíci stoupla na 27 procent. Oznámil to dnes...
recko demonstrace.jpg

Nezaměstnanost v Řecku na novém rekordu

11.04.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku stoupla v lednu na nový rekord 27,2 procenta. Překonala tím dosavadní...
Recko33.jpg

Řecká nezaměstnanost na novém rekordu

14.03.2013 Míra nezaměstnanosti v Řecku stoupla v posledním čtvrtletí loňského roku na 26 procent ze 24,8 procenta...
img

Full-Time Trading vs. Zaměstnání

03.03.2013 V tomto článku bych chtěl popsat rozdíl mezi Full-Time tradingem a zaměstnáním.
img

Musíte oslabit měnu k euru na 26-27 Kč, vzkazuje Čechům BoA/ML. Výnosy českých dluhopisů na historickém dně

29.10.2012 Vláda prochází politickou krizí, ekonomická krize zhoršuje výhled vývoje české ekonomiky, ale investoři v...
img

Makro: Bank of England je připravena snížit úrokové sazby, King

26.06.2012 Guvernér Bank of England Mervyn King vyjádřil velké znepokojení ohledně domácí ekonomiky a nejistého globálního výhledu. Ve svém projevu ve finančním výboru parlamentu uvedl, že ekonomická krize pokračuje déle, než se očekávalo a zpochybnil reakce evropských politiků.
img

Ranní zprávy

19.04.2012 Španělský premiér Mariano Rajoy se snaží zachovat důvěryhodnost vlády, což vedlo k dnešní aukci dlouhodobějších dluhop...
img

Makro: Merkelová vyloučila krizi eura, zastavení pomoci Řecku

27.09.2011 Probíhající ekonomická krize v eurozóně není “krize eura, ale dluhová krize“, uvedla v úterý německá kancléřka Angela Merkelová. Na konferenci Federace německého průmyslu (BDI) v Berlíně uvedla, že cesta z dluhové krize vyžaduje solidaritu v rámci celé Evropské unie a připomněla, že “euro je základ pro společnou budoucnost.“
img

Na měnové frontě, klid. Dočasně ?!

09.11.2010 Je svět ve válce ? Myšleno v měnové. Pokud ano, co bude dál ?
forex meny.jpg

Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů

13.09.2010 Minulý týden banka pro mezinárodní platby - BIS (Bank for International Settlements) zveřejnila výsledky průzkumu aktivity na měnovém trhu, který zpracovává každé tři roky.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Medvědí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/MXN | USD/ZAR | EUR/TRY | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bear | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | CFD | Cable | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Devizový trh | Dluhopis | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | FRA | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | Hedge | High | IFO index | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | Long | Long pozice | MAE | MMF | MT4 | Makléř | MetaTrader | Mezibankovní | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Platforma | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | RSI | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Smart money | Směnný kurz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Regulátor | Objem obchodů | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Thajský bat | Jihoafrický rand | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Zisk | Těžba ropy | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | IEA | Obchodovat | Ondřej Hartman | Investiční banka | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena stříbra | Ceny stříbra | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomika Španělska | Emisní povolenky | Eura | Fondy | Forexu | Frank | Full time | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Irsko | Jak investovat | Krach na burze | Krize v Řecku | Kurz USD | Libra | Management | Markets | Měnová krize | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Nemovitosti | Oslabení měny | Pád rublu | Portfolia | Pro investory | Prodej zlata | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Světové ceny ropy | Světové měny | Trh | Twitter | Volatility | Vydělat peníze | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | WTI | Patria Direct | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | ZEW | EIA | Buy | Čistý dluh | Ekonomika Číny | Federal Funds Rate | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | WGC | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Volby | Velcí hráči | Burze | Investment | Sky News | Nordea | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Úspěch | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Pád burzy | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Severomořská ropa | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Evropské trhy | David Cameron | Referendum | Vývoj ceny ropy WTI | Setrvání Británie v EU | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Televize Sky News | IBEX | Program nákupu dluhopisů | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Investiční divize | Úvěrová krize | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Měny na forexu | IOBE | Představitelé Fedu | Výhled | Poplatky | Propad akcií | Mzdy | Německý export | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní krize | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Měny emerging markets | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Globtrex | Purple Trading | Spekulativní investoři | Krize eura | Zahraniční forex | AxiTrader | Globtrex.com | Rivkin Securities | Jerome Powell | ETC | Inverzní výnosová křivka | Obchodní války | Očekávání investorů | Obchodní válka | FAANG | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Turecké liry | Ekonomické krize | Czech Fund | Tržby Amazonu | Marihuanové akcie | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Evropská komise | Denní objem obchodů | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Ukončení obchodní války | Nakoupit akcie | Investice do palladia | Palladiové akcie | Obchodování platiny | Riziko recese | Defenzivní akcie | Obchodní konflikt | Výnosové křivky | Pokles cen | Thajský baht | Burzovní průvodce | Investujte do akcií | Bank for International Settlements | Vyšší úrokové sazby | Mervyn King | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Černý čtvrtek | Co je krach na burze
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

EK
Ekonom
Ekonom BHS
Ekonomická aktivita
Ekonomická analýza
Ekonomická a politická situace v Itálii
Ekonomická data
Ekonomická data z USA
Ekonomická expanze
Ekonomická globalizace

Následující klíčová slova

Ekonomická nálada
Ekonomická nálada v EU
Ekonomická nálada v eurozóně
Ekonomická nerovnost
Ekonomická rizika
Ekonomická setkání
Ekonomická situace
Ekonomická stagnace
Ekonomická stagnace v eurozóně
Ekonomická teorie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
ActivTrades
BOSSA
FXGiants
reklama
RoboMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít