Pondělí 17. června 2024 23:19
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster srovnani

Kapitálový trh

img

Průzkum Bondsteru: Čeští investoři? Konzervativci, kteří se bojí rizika

20.05.2024 Přes polovinu Čechů zhodnocuje své úspory některou z forem investic. Nejrozšířenější je u Čechů investování do podílových fondů, do kterých finance ukládá přes polovinu českých investorů. Oblíbené jsou také přímé nákupy akcií a dluhopisů, ale i moderní investiční nástroje a alternativní investice. K investování většinu Čechů motivuje především vyšší výnos, než jaký nabízí tradiční bankovní produkty. Ne vždy ale volí investiční produkt, který je pro ně vhodný. Ukázal to průzkum fintechové společnosti Bondster.
C:\fakepath\EU3.jpg

Unijní lídři budou řešit konkurenceschopnost a prosperitu EU

18.04.2024 Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie se dnes v závěrečný den dvoudenního summitu v Bruselu budou zabývat zejména konkurenceschopností a prosperitou evropského bloku a jeho posilováním. Setkají se rovněž s italským expremiérem Enricem Lettou, který vypracoval zprávu o jednotném trhu EU. Rozsáhlou zprávu ale unijní lídři dostali teprve v úterý odpoledne a není tedy jasné, zda se jim podařilo si ji do detailů prostudovat. Česká republika podle informací ČTK uvítala, že návrh závěrů z jednání obsahuje část o zemědělství, kde se mimo jiné hovoří o překonávání překážek, kterým farmáři v EU čelí.
img

Zajištění na důchod? Celých 42 % Čechů ho neřeší

04.04.2024 Na penzi si nespoří 4 z 10 Čechů, nejčastěji ti, kteří ji budou mít v budoucnu nejnižší. Vyplývá to z průzkumu, který pro Asociaci pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) již podruhé provedla agentura Perfect Crowd. Do penzijního spoření si ti, kteří spoří, uložili pouze 6 % svých finančních prostředků, zatímco 65 % drží pro případ nenadálé potřeby na běžném či spořicím účtu.
C:\fakepath\akcie-20032024-1.jpg

Vydělají indické akcie více než americké akcie?

20.03.2024 Indický akciový trh už delší dobu přitahuje pozornost investorů, kteří přesouvají své investice z Číny právě do Indie. Indická ekonomika je na rozdíl od té čínské na vzestupné trajektorii a generuje velmi zajímavý růst, který posílá indické akcie na historická maxima. Rozhodla jsem se proto na indický akciový trh podrobněji podívat a porovnat, jestli investice do indických akcií nabízí vyšší potenciál výnosu než investice do akcií amerických.
img

Arbes Technologies představují technologické řešení pro finanční instituce, které chtějí poskytovat dlouhodobý investiční produkt

22.02.2024 Po dlouhém legislativním procesu je dlouhodobý investiční produkt (DIP) konečně na trhu. Rok 2024 se tak nese ve znamení investiční novinky, která podpoří možnosti Čechů při spoření na důstojný důchod. Jedním z dodavatelů systémového řešení je česká firma Arbes Technologies, s více než třicetiletou zkušeností v oboru finančních informačních systémů.
img

Spořicí účty čeká oslabení. I přes meziroční pokles inflace na 2,3 % hledají Češi alternativy, jak ochránit své finance

15.02.2024 Češi i přes snižující míru inflace stále hledají cesty, jak ochránit a zhodnocovat své finance. Podle Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) pravidelně či jednorázově investuje více než třetina Čechů. Nejčastěji sahají po podílových fondech, akciích či nemovitostech. Nepořizují však pouze celé reality, využívají také možnost mikroinvestic. Ty jsou podle společnosti InvestBay, která nově otevřela investiční nabídku na Lipně, zajímavou příležitostí, jak diverzifikovat své portfolio.
img

Michael Saylor věří, že poptávka po Bitcoinu je 10x vyšší než nabídka

13.02.2024 Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy (MSTR), říká, že nedávné uvedení bitcoinových (BTC) burzovně obchodovaných fondů (ETF) tlačí cenu tokenu nahoru, protože existuje obrovská nerovnováha v nabídce kryptoměny a téměř deset let trvající poptávka po maloobchodně dostupném produktu BTC.
img

Fialova vláda plánuje nařídit povinné zastoupení žen ve vedení soukromých firem, na což si netroufly ani levicové kabinety. Poškodí tím českou burzu a kapitálový trh, neboť kvóty jej poškozují, jak dokládají odborné studie ze světa

04.02.2024 Současná údajně středopravá vláda se chystá zasadit další ránu českému kapitálovému trhu. Již se jí podařilo ochromit důvěru investorů v něj kurzotvornými výroky pronášenými nahodile a zmateně, zjevně bez znalosti věci a vůbec bez koncepce, případně jako v banánové republice v prostředí ducha venkovské hospody.
img

Vláda ve věci zestátnění ČEZ otáčí o 180 stupňů z hodiny na hodinu a pak zase zpět. Neuváženými výroky zásadně ohrožuje další rozvoj burzy a kapitálového trhu v Česku

30.01.2024 Včera během jediného dne vláda, ústy svého prvního místopředsedy Víta Rakušana, vícekrát otočila ve věci zestátnění energetického podniku ČEZ. Nejprve odpoledne na setkání s občany v sokolovském kulturním domě Rakušan poměrně překvapivě uvedl, že se domnívá, že vláda ještě během svého nynějšího funkčního období podnik zestátní. Před půlnocí ale už zase svá slova bral zpět. „Vláda uvažovala o odkoupení výrobních částí (podniku ČEZ) v době extrémně vysokých cen energií. V tuto dobu žádné takové kroky neprobíhají,“ uvedl ministr vnitra na svém účtu na sociální síti X.
img

Index investiční gramotnosti: Investiční gramotnost v Česku roste, sebevědomí také. Přesto si v investicích stále nevěří přes dvě třetiny Čechů

29.01.2024 Češi a Češky se v investičních znalostech rok od roku zlepšují. Investiční gramotnost se zlepšuje také napříč generacemi, nejrychleji své aktuální manko ve znalostech dohání mladí lidé do 35 let. Stále nám však chybí sebevědomí – za nepříliš nebo zcela neznalého investora se označují dvě třetiny Čechů. Vyplývá to z posledního Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala investiční platforma Portu na základě výzkumu agentury IPSOS.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Akcie výrobce dronů Primoco budou od 29. ledna na hlavním trhu BCPP

24.01.2024 S cennými papíry výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE se bude od pondělí 29. ledna obchodovat na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel a majoritní akcionář společnosti Ladislav Semetkovský. Firma podle něj dokončila závěrečnou fází příprav, od schválení prospektu Českou národní bankou až po přechod na finanční výkaznictví podle mezinárodních standardů.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Přežití pražské burzy závisí na zásazích politiků do firmy ČEZ, řekl její šéf

15.01.2024 Přežití pražské burzy závisí na zásazích politiků do polostátní energetické skupiny ČEZ, řekl dnes v rozhovoru s agenturou Bloomberg generální ředitel burzy Petr Koblic. Obrat hlavního indexu PX se od vrcholu v roce 2007 snížil do konce loňského roku o 87 procent. ČEZ je největší veřejně obchodovaná společnost východního křídla EU. Jeho tržní hodnota se pohybuje kolem 514 miliard Kč. Česká vláda se snaží posílit kontrolu nad energetikou. Ohledně svých plánů mlží, ale hrozí, že nakonec dojde k rozdělení energetické firmy a vyřazení její části z trhu, napsala agentura.
C:\fakepath\Honor.jpg

Čínský výrobce smartphonů Honor se chystá vstoupit na burzu

23.11.2023 Čínský výrobce chytrých telefonů Honor se chystá uvést své akcie na burzu. Oznámila to dnes podle serveru CNBC firma, která se v roce 2020 v důsledku amerických sankcí oddělila od čínské společnosti Huawei. Neupřesnila však, ve které zemi hodlá na akciový trh vstoupit.
img

Změny penzijního spoření, které dnes schválili poslanci, jsou kroky správným směrem. Přimějí totiž lidi, aby si na stáří odkládali více – samy o sobě však stačit nebudou, je třeba oživit český kapitálový trh

15.11.2023 Změna podpory penzijního spoření, kterou dnes schválili poslanci, je krok správným směrem. Jeden z mnoha, které jsou nutné ke zdolání cesty k dlouhodobé udržitelnosti tuzemského důchodového systému. Přiměje totiž lidi, aby si na důchod spořili sami více.
img

Zájem o roční spoření do zlata roste o desítky procent

13.11.2023 Stále větší počet lidí v Česku kvůli ochraně úspor před inflací volí uložení peněz do fyzického zlata. Nákup zlata je totiž stále považován za jednu z nejbezpečnějších cest, jak uchránit svoje finance před znehodnocením. Ne každý si však může dovolit koupit zlato jednorázově nebo do něj dlouhodobě spořit. Pro mnohé je řešením roční spoření do zlata, které nákup rozloží do 12měsíčních plateb.
img

Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti

01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
img

Zelený inkoust napříč kryptografií po vítězství Grayscale v SEC

30.08.2023 Přelomové rozhodnutí amerického soudu, který se postavil na stranu společnosti Grayscale v její žádosti o ETF na bitcoiny u SEC, poslalo ve středu ráno v Asii ceny kryptoměn vzhůru.
img

V době „před balíčkem“ ministerstvo financí prognózovalo schodek pro příští rok 235 miliard, „po balíčku“ se hovoří minimálně o 270 miliardách. Kde se ztratila úspora skoro 100 miliard, kterou má balíček zajistit?

23.06.2023 Ministerstvo financí v těchto dnech zalévá studený pot. Resort podle všeho již vyčerpal všechen možný schodek legislativně „povolený“ pro letošní rok – deficit státního rozpočtu tedy překonává hodnotu 295 miliard. Vláda tak bude muset novelizovat rozpočtový zákon pro letošní rok. Nejistota a zmatek však obestírají i rozpočet na rok příští. Chaos už houstne natolik, že jej ministerstvu financí vytýkají političtí spojenci – tedy jak prezident Pavel, tak vládní koaliční partneři.
img

Fidelity International: Modré dluhopisy a mezery v investicích do oceánů

15.06.2023 Modré dluhopisy, které investují do ochrany oceánů, mohou nakonec zopakovat úspěch svých zelených (suchozemských) protějšků. Vítězství však není zaručeno – existují překážky, které blokují rozvoj trhu a jeho schopnost zaplnit mezeru v investování do oceánů.
C:\fakepath\trader-18052023-38+-zm.jpg

Analytici: Za propadem akcií ČEZ je vládní návrh, jež usnadní zestátnění firmy

18.05.2023 Za dnešním propadem akcií skupiny ČEZ o osm procent na 1041 Kč je podle analytiků návrh vlády schválit novou legislativu, která by usnadnila zestátnění podniku či jeho části. Nyní je potřeba souhlas 90 procent akcionářů, stačilo by 75 procent. Stát přitom vlastní zhruba 70 procent podniku. Návrh nyní míří do Sněmovny.
img

Vláda dnes připravila ČEZ o 46 miliard korun jeho hodnoty. Raiffeisenbank předvídá prudký pád akcií ČEZ z nynějších 1050 jen na 600 korun za kus, tlačí tím pádem akcie ČEZ dolů také

18.05.2023 Akcie ČEZ padají, za necelý týden o takřka 15 procent. Dnes jejich cena klesla o zhruba devět procent. Energetická společnost tak jen dnes přišla o 46 miliard své tržní hodnoty.
C:\fakepath\purple-tradeding-17052023.png

Finanční trhy – co všechno lze obchodovat?

17.05.2023 Chcete začít obchodovat na finančních trzích, ale nevíte, které typy trhů jsou pro vás vhodné? Tento článek vás navede tím správným směrem a bezplatný webinář v něm zmíněný vás popostrčí na vaší cestě dále.
img

Pět let trhu START, novinky a připravované změny

15.05.2023 Před pěti lety, konkrétně 2. května 2018 v 15:37 hod., byla přijata historicky první objednávka v rámci úpisu nových firem mířících na trh START. Šlo o objednávku 1 250 ks akcií společnosti Prabos Plus. Úpis byl úspěšně završen 15. května 2018. Spolu se společností Prabos na trh vstoupila i společnost Fillamentum. Tyto dvě firmy se staly historicky prvními emisemi obchodovanými na trhu START. Doposud na trh vstoupilo 14 firem, kterým se od více než 10 000 investorů podařilo získat přes 2 mld. Kč. V rámci primárních úpisů bylo podáno přes 10 000 pokynů, z nichž bylo spárováno téměř 8 000 objednávek. Momentálně se na trhu obchoduje 13 firem a v letošním roce se na vstup připravuje několik dalších emitentů.
C:\fakepath\xtb-24042023-1.png

Nový produkt od XTB: Investice dostupnější než kdykoli předtím

24.04.2023 Rostoucí zájem o investice, tažený technologickým pokrokem a ekonomickou situací, nutí stále více lidí angažovat se na kapitálovém trhu. Statistiky XTB naznačují stálou oblibu tradičního akciového trhu mezi investory. Je však nutné si uvědomit, že burza má své vstupní bariéry. XTB zavádí změny, díky kterým bude investování dostupnější.
img

Investice do realitních fondů získávají na popularitě. Nově jdou koupit i na platformě opPORTUnity od Portu

09.03.2023 Portu na své platformě opPORTUnity nabízí nový investiční produkt od společnosti WOOD & Company. Nemovitostní fond WOOD & Company Realitní – otevřený podílový fond investuje do komerčních realit ze segmentu kancelářských a retailových budov. Je určen pro retailové investory, kterým umožní být součástí silného realitního portfolia WOOD & Company. Investice v minimální výši 100 korun je na opPORTUnity zpřístupněna v prvotní fázi bez jakýchkoliv vstupních a výstupních poplatků.
img

Silný rok pro IPO ve Velké Británii? – IPO Dida v Hongkongu

24.02.2023 Počet IPO v USA se letos stále zvyšuje a někteří odborníci tvrdí, že nárůst počtu kotací naznačuje lepší vyhlídky trhu.
C:\fakepath\Chorvatsko-euro-2.jpg

Chorvatsko vydá poprvé ve své historii dluhopisy přímo pro občany

21.02.2023 Chorvatsko vydá poprvé ve své historii státní dluhopisy přímo pro občany. Vláda si slibuje, že tak vybere jednu miliardu eur, píší chorvatská média. Od středy si Chorvati budou moct koupit dluhopis s dvouletou splatností s výnosem 3,25 procenta. Minimální investice je 500 eur (asi 12.000 Kč).
img

Restrukturalizace ČEZ: dopady na financování státu a korunu

20.02.2023 Očekávaná restrukturalizace energetické společnosti ČEZ může teoreticky výrazně hýbat nejen Pražskou burzou, ale může mít i své makroekonomické dopady. V tuto chvíli není ještě v zásadě nic jasného - víme, že se ministerstvo financí zabývá různými variantami budoucího fungování ČEZ s tím, že stát chce získat větší kontrolu nad energetickou infrastrukturou.
img

Nigérie se chystá schválit zákon o kryptoměnách

19.12.2022 Zprávu zveřejnil nigerijský masthead Punch Newspapers 18. prosince po rozhovoru s předsedou Výboru Sněmovny reprezentantů pro kapitálové trhy Babangidou Ibrahimovou.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Investoři jsou velmi opatrní před důležitými ekonomickými údaji

29.11.2022 Po rizikové akci, která proběhla v pondělí, se zdá, že se nálada na trhu zlepšila a hlavní asijské akciové indexy poznamenaly výrazné zisky. V pondělí dolarový index vzrostl o více než 5 %, ale aktuálně se obrátil zpět k poklesu.
C:\fakepath\forex-06112022.png

Jak se bránit proti nekalým praktikám brokerských společností?

07.11.2022 V minulém článku jsme poukázali na skutečnost, že v posledních letech se vyrojilo velké množství brokerských společností, jejichž jediným záměrem je vytáhnout peníze z lidí, kteří se snaží zhodnotit své dlouholeté úspory. Objasnily jsme také, jaké taktiky tito brokeři často používají, proč jsou pro nezkušené investory tak nevhodné a rizikové a jak se jim vyhnout. V minulém článku jsme vysvětlili i některé důležité pojmy v oblasti investování.
img

Vláda daně zvedat nemusí, škrtat v rozpočtu moc také ne. Ke splnění podmínek přijetí eura jí postačí „daň inflační“. GRAFICKY

27.10.2022 Akcie ČEZ včera na pražské burze reagovaly zřetelně pozitivně na výsledek úterního podvečerního sněmovního jednání. Akcie energetické společnosti posílily oproti předvčerejšku o více než čtyři procenta. Dnes přidávají další více než procento. Pochopitelně, svědčí jim zejména fakt, že Pirátská strana v úterý stáhla svůj požadavek na zavedení daně z mimořádných zisků platné zpětně už za letošní rok. Daň tak podle všeho bude platit až od roku 2023.
img

Akcie ČEZ dnes citelně rostou. Daří se jim, neboť Piráti „odpískali“ vysoce spornou zpětnou daň z mimořádných zisků

26.10.2022 Akcie ČEZ dnes po začátku obchodování na pražské burze zareagovaly zřetelně pozitivně na výsledek včerejšího podvečerního sněmovního jednání. Akcie energetické společnosti momentálně přidávají oproti včerejší uzavírací hodnotě více než čtyři procenta. Svědčí jim zejména fakt, že Pirátská strana včera stáhla svůj požadavek na zavedení daně z mimořádných zisků platné zpětně už za letošní rok. Daň tak podle všeho bude platit až od roku 2023.
img

Ministr financí Stanjura by se měl dnes distancovat od požadavku Pirátů na zavedení mimořádné daně už za letošek. Zítra totiž jinak hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

23.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Zvažují, že podají příslušný pozměňovací návrh k projednávané sněmovní legislativě. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
img

Piráti trvají na mimořádné dani už za letošek. V pondělí proto hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

21.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
img

Ženy v investování dohánějí muže

21.10.2022 S rostoucí inflací si stále více Čechů začíná uvědomovat, že běžný účet již není nejlepší místo pro jejich úspory, které zde ztrácejí na své hodnotě. Současná situace na trzích a v ekonomice tak nutí lidi více přemýšlet, jak se svými investičními prostředky naložit a pokusit se alespoň vykompenzovat současnou dvojcifernou inflaci. Platí to samozřejmě i pro ženy, o kterých se tradičně říká, že investují spíše nerady a když už, jsou výrazně opatrnější. Je to stále pravda nebo spíš jen přežitý stereotyp?
img

Podle Indexu prosperity patří české podnikatelské prostředí k nejhorším v Evropě. Založení firmy u nás může trvat až 25 dní, nejdéle z celé EU

12.10.2022 V eurounijním srovnání podnikatelského prostředí obsadila Česká republika 21. místo, vyplývá to z říjnového Indexu prosperity Česka. Vůbec nejhůře si tuzemsko vede v hodnocení podmínek pro založení podnikání, které jsou nejméně příznivé z celé EU. Jen samotné založení firmy u nás totiž trvá až 25 dní. Evropský průměr je přitom okolo 12 dnů. Zároveň je pro založení podnikání potřeba udělat více administrativních kroků než v ostatních zemích. V Česku je rovněž i málo startupů, a to pouze 131 na milion obyvatel, což odpovídá 21. místu v EU. Právě startupy přitom mají velký potenciál proměnit Česko z montovny na „mozkovnu“.
img

ČSOB Asset Management je jedničkou ve správě aktiv v Česku

06.09.2022 Největším správcem aktiv v Česku se k 30. červnu 2022 stal ČSOB Asset Management s hodnotou objemu spravovaného majetku 339,5 miliardy korun. Vychází to z aktuálních dat Asociace pro kapitálový trh (AKAT).
img

Úsporný tarif je třeba zúžit na ty skutečně potřebné, ušetřit tak lze minimálně 25 miliard korun. Ratingové agentury pak budou v hodnocení Česka přívětivější

07.08.2022 Důvěra lidí ve Fialovu vládu je na bodu mrazu. Po zhruba půlroce jejího působení jí věří jen 28 procent veřejnosti. Tak nízká byla důvěra v předchozí Babišovu vládu jen jednou, loni v červnu, kdy společnost frustrovala další vlna covidu. Nyní však covid lidi prakticky neomezuje, ani v cestování, ani jinak. Také ekonomika je proti covidovému roku 2020 „v pohodě“. Tehdy se propadala o 5,5 procenta, což byl rekordní pokles v celé historii Česka, jenž dokonce předčil „sesuv“ z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Letos ekonomika nebude padat, poroste – nejpravděpodobněji o dvě procenta, příští rok pak dokonce o více než dvě procenta.
img

Ceny elektřiny v Německu jsou na rekordu, těží z toho i ČEZ. Důvodem je nejen Putin, ale také Merkelová a sucho – mimořádné danění ČEZ poškodí českou ekonomiku i veřejnost

03.08.2022 Velkoobchodní ceny elektřiny v Německu, ale také ve Francii vystoupaly včera na nový historický rekord. Závažnou evropskou energetickou krizi totiž v poslední době ještě zhoršuje počasí. Je příliš sucho. Například hladina řeky Rýn klesá kvůli suchu a nedostatku srážek tak nízko, že tok má nyní před zavřením pro nákladní přepravu.
img

Na pražskou burzu směřuje globální technologický lídr v oboru práškové metalurgie společnost GEVORKYAN. Jedná se o prvního slovenského emi-tenta a zároveň potenciálně největší emisi na trhu PX START

31.05.2022 Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, a.s. zahájí 1.6.2022 primární veřejnou nabídku akcií prostřednictvím trhu PX START Burzy cenných papírů Praha s cílem získat finanční prostředky z této nabídky ve výši 35 mil. EUR (přibližně 860 mil. Kč). Tímto úpisem se společnost GEVORKYAN stane na trhu START prvním emitentem se sídlem ve Slovenské republice a zároveň se bude jednat o potenciálně největší emisi na tomto trhu.
img

Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší

26.05.2022 Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené.
img

Akcie Alibaba: Pomohou kroky čínské vlády růstu ceny akcie?

08.04.2022 Akcie Alibaba (BABA) a vůbec celý čínský trh má za sebou masivní cenový odraz. Impuls přišel v podobě oznámení Čínské lidové republiky, že bude podporovat svá IPO v zahraničí. Navíc i regulatorní zásahy zřejmě spějí ke svému konci. Znamená to, že je hrozba delistování čínských akcií na americkém trhu zažehnána?
img

Shrnutí měsíce března – trhy jsou velmi silné, ale napětí se dá krájet

31.03.2022 Měsíc březen byl pro celý kapitálový trh velmi hojným obdobím. Akciové trhy se po mnohatýdenním poklesu konečně výrazně odrazily. To byl impuls i pro trh s kryptoaktivy, který toho s menším časovým zpožděním využil. Leč tržní vývoj nebyl pouze vyloženě v pozitivním smyslu. Komoditní trh zažil velmi turbulentní období, což akorát stupňovalo nervozitu na celém finančním trhu. Nakonec se situace částečně normalizovala, ale napětí se dá stále krájet. Hlavně na komoditním trhu.
C:\fakepath\forex-25032022.jpg

Přednosti forexového trhu

25.03.2022 V minulosti byly velké finanční instituce, správci hedge fondů, velké korporace a jednotlivci s vysokým čistým jměním prakticky jedinými účastníky forexového trhu, když nebudeme počítat národní centrální banky. S příchodem forexového obchodování přes internet si však nyní může téměř kdokoli otevřít forexový obchodní účet a začít obchodovat s měnami online. Tak jako všechno v životě, má to své klady i své nedostatky. Dnešní článek však bude především o přínosech forexového obchodování.
img

Kapitálové trhy na válečné houpačce

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu zůstává i nadále světovým geopolitickým tématem číslo jedna. I přesto, že konflikt se v posledních dnech zásadním způsobem neposunul a konec je bohužel stále v nedohlednu, ovlivňuje i nadále válka dění na světových akciových, dluhopisových, měnových i komoditních trzích. „Z pohledu investorů platí zůstávat obezřetný, ale zároveň nepropadat zbytečné panice.
img

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily

14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
img

Majitelem Expobank CZ se stane konsorcium Signet Bank AS a amerických investorů

10.03.2022 Novým majitelem české Expobank CZ, jejímž hlavním akcionářem je od roku 2014 ruský finančník Igor Kim, se stane konsorcium složené z lotyšské Signet Bank AS a amerických investorů. V tiskové zprávě o tom dnes informovala banka. Provedení transakce podléhá souhlasu České národní banky, která byla o dohodě již informována. Jakmile ČNB transakci odsouhlasí a dojde k jejímu naplnění, Expobank CZ přestane mít ruské akcionáře, uvedla banka.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Odvolání Bednárika, první krok k privatizaci Českých drah? Ta by měla smysl, díru ve veřejných financích však trvale nezazáplatuje

15.02.2022 Dnešní odvolání dosavadního generálního ředitele Českých drah Ivana Bednárika je zčásti politicky motivovaným krokem, jakožto přetnutí Babišovy éry. Zčásti ovšem může jít o krok motivovaný ekonomicky. Alespoň někteří členové současné vlády se totiž netají přáním České dráhy alespoň částečně privatizovat. Nic proti by evidentně neměl ani sám premiér Petr Fiala.
img

Singapur zaznamenal v roce 2021 13skokový nárůst kryptografických investic: KPMG

08.02.2022 KPMG předpovídá, že singapurské kryptoinvestice zůstanou i v letošním roce silné s rostoucí regulační kontrolou. Podle zprávy společnosti KPMG Pulse of Fintech zaznamenal Singapur v loňském roce desetinásobný nárůst investic souvisejících s kryptografií v hodnotě 1,48 miliardy dolarů, oproti 110 milionům dolarů v roce 2020.
img

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

27.01.2022 Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.
img

Jak na vyrovnaný rozpočet v roce 2022?

21.12.2021 Investování by mělo tvořit běžnou součást nakládání s financemi domácnosti. Ale z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké si cíleně vytvářet finanční rezervu a začít tak investovat. Máte to stejně a nedaří se vám ušetřit si každý měsíc alespoň menší rezervu? Zde je několik kroků, jak se chovat zodpovědně. PS: ověřeno v praxi
img

Inflace v ČR je 6 %, nad očekáváním ČNB. Rusnok oznámil další zvyšování sazeb

10.12.2021 Bank of Canada na svém posledním zasedání v tomto roce ponechala základní úrokovou sazbu na úrovni 0,25 %. Že centrální banka zůstane ve vyčkávajícím módu analytici očekávali, takže se nejednalo o žádné překvapení ze strany banky. Centrální banka se obává, že omikron by mohl mít vliv na růst ekonomiky, jelikož by mohl více narušit dodavatelské řetězce a snížit poptávku po některých službách. Bank of Canada také informovala, že i když došlo k oživení kanadské ekonomiky, tak ta se stále nachází o přibližně 1,5 % níže než před vypuknutím pandemie. Co se týče inflace, tak u ní banka predikuje návrat ke 2 % v druhé polovině příštího roku.
img

Ranné zhrnutie (10.12.2021)

10.12.2021 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 0,72 %, Dow Jones uzavrel bez výraznejších zmien a Nasdaq klesol o 1,71 %. Russell 2000 klesol o 1,96 %.
img

Jak na inflaci? Naučte se investovat bezpečně

30.11.2021 Navzdory krizi české domácnosti loni více spořily a na bankovních účtech tak je rekordní množství peněz. Hlavním důvodem přitom nebylo ani tak náhlé prozření a potřeba zajistit se pro nepředvídané události, jakou je například pandemie koronaviru, jako spíše omezené možnosti peníze utrácet - lidé museli nedobrovolně odkládat spotřebu. Úspory českých domácností nyní podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun, přičemž téměř polovina peněz leží na běžných účtech. A na scéně se objevuje strašák, který tu dlouhé roky nebyl - inflace.
img

Akciové fondy letos vydělaly přes 11 %, dluhopisové prodělaly 5,3 %

10.11.2021  Akciové fondy si za deset měsíců letošního roku připsaly výnos přes 11 procent. Dluhopisové fondy byly naopak ve ztrátě 5,3 procenta a peněžní fondy 3,9 procenta. Komoditní fondy si polepšily o 30,6 procenta a realitní fondy o 2,4 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za říjen, který má ČTK k dispozici.
img

Nový poradce na trhu START

15.09.2021 Liberecká LIFTIA se stává devátým autorizovaným poradcem pro uvádění firem na trh START Burzy cenných papírů Praha.
img

Akciové fondy letos vydělaly přes 16 %, dluhopisové prodělaly 0,9 %

06.09.2021 Akciové fondy si za prvních osm měsíců letošního roku připsaly přes 16 procent. Dluhopisové fondy skončily ve ztrátě 0,9 procenta a smíšené fondy si polepšily o 6,3 procenta. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za červenec, který má ČTK k dispozici.
img

Chudoba ohrožuje ženy po celý život

27.08.2021 Ekonomická situace v ČR se v posledních letech vyvíjí poměrně pozitivním směrem. Procento nezaměstnanosti je velmi nízké, lidí potýkajících se s chudobou nebo žijících na její hranici, je i přesto nezanedbatelné množství. Z toho velkou část bohužel dlouhodobě tvoří ženská část populace.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
C:\fakepath\px-19072021-2.png

Nové tituly na PX START a IPO Fond ČMZRB

19.07.2021 Financovanie rozvoja firmy pomocou vstupu na burzu stále nie je v Česku natoľko bežné ako v západných krajinách alebo aj susednom Poľsku, kde sa na Varšavskej burze obchodujú akcie vyše 400 firiem ale Burza cenných papírů Praha spolu s IPO Fondom ČMZRB pracujú na tom aby sa to zlepšilo a český kapitálový trh ožil.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %

12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Finanční vzdělání dětí je nejlepší investice

29.06.2021 O tom, zda zabezpečit finančně budoucnost potomků netřeba diskutovat. Složitější už je rozhodování, jaké prostředky a způsoby zvolit. Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že důležité je nejen vytvořit pro děti finanční zdroje, ale také je naučit s nimi hospodařit. S tím souvisí jejich dostatečná finanční gramotnost, ale také rodičovský přístup k hodnotám, a to nejen těm hmatatelným.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Analytici: Stažení akcií O2 dále zhorší atraktivitu pražské burzy

24.06.2021 Očekávané stažení akcií operátora O2 z pražské burzy dále zhorší atraktivitu českého akciového trhu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Skupina PPF získala v rámci zrychleného odkupu akcií podíl 90,01 procenta v O2, a chystá se proto iniciovat stažení těchto cenných papírů z pražské burzy.
img

ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII

14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE: Změny ve složení představenstva a dozorčí rady

31.05.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“, „Společnost“ nebo “Skupina”) v souvislosti s úspěšným dokončením akvizice společnosti Colt Holding LLC (dále jen „Colt“) a potřebou přizpůsobit řízení podniků ve Skupině nové struktuře oznamuje následující plánované změny v dozorčí radě a v představenstvu Společnosti.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\trade monitor-2.jpg

Regulátor v EU varoval drobné investory před nekalými praktikami

17.02.2021 Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) dnes varoval drobné investory před využíváním investičních tipů na sociálních sítích a obecně z neznámých či neověřených zdrojů. Regulátor tak činí ve zjevné narážce na kauzu GameStop ve Spojených státech, i když ji ve svém textu výslovně nezmiňuje.
img

Češi teď mají díky daňovému balíčku a zrušení superhrubé mzdy více peněz. Do čeho je budou investovat - do nemovitostí, nebo do akcií?

29.01.2021 Na pražské burze se včera začalo obchodovat s novým titulem, největším zprostředkovatelem směny deviz v Česku, společností SAB Finance. Jde o nejnovější důkaz toho, že pandemie zájem o tuzemský kapitálový trh nesnižuje. Loni to byly emise Zbrojovky nebo on-line lékárny Pilulka, letos se na burzu chystá například řetězec italských restaurací Coloseum.
img

Zvuk zvonu dnes oficiálně zahájil obchodování akcií SAB Finance a.s.

28.01.2021 Na pražské burze se dnes rozezněl zvon a její ředitel Petr Koblic spolu s Radomírem Lapčíkem, zakladatelem společnosti SAB Finance, zahájili obchodování akcií devizového lídra trhu na Burze cenných papírů Praha. Rituál zahájení obchodování zazvoněním na burzovní zvon, Opening Bell Ceremony, tak nechyběl při první emisi akcií roku 2021, jež od 28. ledna 2021 zpestřuje kapitálový trh. V obchodním systému Xetra mají akcie SAB Finance ticker emise SABFG. Obchodování na regulovaném trhu Standard Market bylo zahájeno na ceně 10 560 Kč za akcii.
img

Vítězové a poražení 2020 na českém kapitálovém trhu

14.12.2020 Rok 2020 se nesl ve znamení největší recese od druhé světové války, ale také nejrychlejšího ekonomického oživení. Mnoho zemí Evropské unie není z nejhoršího venku a zažívá druhou vlnu šíření nákazy koronaviru, která je často horší než první vlna. Jak si vedly v tomto turbulentním roce české akcie?
img

Daňový balíček usnadní návrat do normálu. Výraznější veřejné zadlužování je vždy varovné

06.12.2020 Veřejná debata, jež se velmi živě rozproudila po sněmovním schválení daňového balíčku, je začasté především smutnou přehlídkou široce rozšířené nevíry ve schopnost jednotlivého občana vzít svůj osud pevněji do rukou. A díky snížení daní ze mzdy rozhodovat po svém o větším objemu peněz. Zřejmě jde ještě od důsledek socialistického kolektivismu, jehož pozůstatky ulpěly hluboce v duši a mysli mnohých z nás.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Síť restaurací Coloseum chystá vstup na pražskou burzu

16.11.2020 Skupina Coloseum, která provozuje síť italských restaurací pod stejným názvem, chystá vstup na pražskou burzu. Na trhu Start hodlá nabídnout až 30 procent akcií. Vstoupit chce skupina na jaře příštího roku. ČTK to řekl František Bostl ze společnosti Starteepo, která společně s advokátní kanceláří PRK transakci zastřešuje.
img

Index: Průměrný český investor do fondů letos prodělal 0,9 pct.

26.10.2020  Průměrný český investor do fondů za letošní tři čtvrtletí prodělal 0,94 procenta. V samotném třetím čtvrtletí dosáhl ale kladného zhodnocení 2,45 procenta. Téměř se mu tak podařilo umazat zbývající část ztrát z prvního kvartálu. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který má ČTK k dispozici. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů působících na českém kapitálovém trhu.
C:\fakepath\akcie3.jpg

EY: Aktivita na trhu s primárními úpisy akcií výrazně stoupla

23.10.2020 Aktivita na globálním trhu s primárními úpisy akcií (IPO) zaznamenala ve třetím čtvrtletí výrazné oživení. Díky dostatku likvidity na trhu bylo nejlepším třetím čtvrtletím za posledních dvacet let podle objemu výnosů primárních emisí a dvojkou podle jejich počtu. Vyplývá to ze studie Global IPO trends společnosti EY.
img

Investoři již objednali celou emisi Pilulka.cz na nejvyšší ceně, úpis ale naplno pokračuje

14.10.2020 Investoři již pohledem knihy objednávek emise akcií Pilulka.cz, která míří v dosud nejúspěšnějším úpisu na trh START pražské burzy, objednali celou emisi a to na nejvyšší ceně upisovacího pásma. Z aktuálního stavu knihy objednávek vyplývá, že na ceně 424 Kč je 911 nákupních pokynů na celkem 886.960 ks akcií Pilulka.cz. Nabízeno je 800 tisíc akcií. Úpis akcií Pilulka.cz pokračuje do 20. října, dle níže popsaného procesu zřejmě dojde na krácení jednotlivých objednávek.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Finanční trh udělal podle Rusnoka od 90. let velký pokrok

14.10.2020 Finanční trh udělal od 90. let minulého století velký pokrok a v současnosti je Česko z tohoto pohledu standardní evropskou zemí. Zlomem ve vývoji byla privatizace velkých bank na přelomu století a v roce 2006 integrace dozoru nad celým finančním trhem pod ČNB. V rozhovoru s ČTK to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok, který v pátek oslaví 60. narozeniny.
img

Většina fondů letos prodělala, akciové průměrně čtyři procenta

11.10.2020 Letošní výkonnost většiny podílových fondů byla na konci třetího čtvrtletí v minusu. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu čtyři procenta, smíšené fondy zaznamenaly poloviční ztrátu. Naopak dluhopisové fondy byly téměř dvě procenta v plusu, ještě více se dařilo peněžním fondům. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za září, který má ČTK k dispozici.
img

Index: Většina podílových fondů zůstává letos ve ztrátě

23.09.2020  V srpnu letošní výkonnost naprosté většiny podílových fondů zůstávala hluboko pod nulou. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu pět procent, dluhopisové fondy 1,7 procenta a v minusu 0,9 procenta byly i fondy peněžního trhu. V samotném srpnu byly spíše v plusu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za srpen, který má ČTK k dispozici.
img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Sedm mýtů spojených s důchodem aneb Proč neřešíme zajištění na stáří?

27.08.2020 Že je český penzijní systém dlouhodobě neudržitelný, je známý a často opakovaný fakt. Že stát se nepostará a bude jen hůř, slyšíme ze všech stran. Přesto však stále někteří před problémem zavírají oči a čekají, že se to „nějak vyřeší“. Často i proto, že místo faktů věříme nepodloženým mýtům.
img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
C:\fakepath\euro3.png

ECB: Globální používání eura se stabilizovalo blízko minima

09.06.2020 Globální používání eura se po letech poklesu způsobeného dluhovou krizí loni stabilizovalo blízko rekordního minima. Ve svém ročním hodnocení měny to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Naději na vyšší poptávku po eurech se tak nepodařilo proměnit ve skutečnost.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Květen ve znamení zvýšené volatility

08.06.2020 Podílové fondy v květnu stahovaly propady, které si připsaly na přelomu února a března, kdy jsme na finančních trzích zažili výrazný pokles v souvislosti s koronavirem. Akciové fondy se na konci března odrazily od svého pomyslného dna a následující dva měsíce posilovaly. V květnu se však dostavila zvýšená volatilita a akciové fondy od začátku roku tak dosahují záporné výkonnosti -8,90 %. Pro připomenutí v dubnu si připisovaly výkonnost -11,39 %. Posilovaly také fondy fondů, které mají od počátku roku výkonnost -6,49 % a komoditní fondy, byť ty stále zaznamenávají největší propady ze skupiny podílových fondů. Kladného zhodnocení od začátku roku dosahují pouze fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy. Výkonnost fondů v CZK byla ovlivněna březnovým oslabením koruny, tudíž si fondy připsaly mírnější propady. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za květen 2020.
img

Vstupem na burzu chce Česká zbrojovka posílit svou důvěryhodnost

31.05.2020 Vstupem na pražskou burzu chce holding CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG) posílit svou důvěryhodnost pro partnery. V tiskové zprávě to dnes uvedl prezident holdingu Lubomír Kovařík. Akcie jednoho z předních evropských výrobců ručních palných zbraní se na akciovém trhu pražské burzy objeví od pondělí. Holding zatím neuskuteční veřejnou nabídku akcií. Bude ale reportovat své výsledky jako obchodované společnosti. Jde o takzvaný technický listing akcií.
img

Akcie společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE budou zapsány na Burze cenných papírů Praha

31.05.2020 Akcie společnosti CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG” nebo „Společnost”), jednoho z předních evropských výrobců ručních palných zbraní, byly s účinností od 1. června 2020 přijaty k obchodování na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha („Prime Market“). Zapsány budou formou tzv. technického listingu bez předchozí veřejné nabídky akcií. V souvislosti se zápisem na burze Společnost zpracovala prospekt, který dnes zveřejnila na svých webových stránkách.
img

Investovat může být i zábavné

25.05.2020 Češi už dávno nejsou v investování úplní začátečníci a například v nákupech cenných papírů, nemovitostí nebo ve vkladech do akciových fondů se mnozí z nás velmi dobře vyznají. V současném světě se nabízí řada zajímavých a netradičních příležitostí, kam uložit své peníze.
C:\fakepath\auta.jpg

Manažeři VW se dohodli na urovnání obvinění z manipulace s trhem

20.05.2020 Šéf automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess a předseda dozorčí rady Hans Dieter Pötsch se dohodli na ukončení trestního řízení kvůli možné manipulaci s akciovým trhem výměnou za platbu devíti milionů eur (247,3 milionu Kč). Podle agentury DPA to oznámil mluvčí dozorčí rady Volkswagenu. Oba byli obviněni loni v září.
img

Dělení bitcoinu je za námi bez velkého šílenství, ale cena roste

15.05.2020 Globální ceny akcií a ropy během středečního obchodního dne oslabovaly kvůli obavám investorů z druhé vlny koronavirové pandemie a s ní souvisejícímu obnovení napětí mezi USA a Čínou. Zdá se však, že negativní sentiment se nedotkl trhu s kryptoměnami. Bitcoin a ethereum se během čtvrtečního obchodního dne nacházely v zelených číslech.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
img

2020 VS 2008: PODÍLOVÉ FONDY SI V PANDEMII ZACHOVÁVAJÍ DŮVĚRU INVESTORŮ

30.04.2020 Finanční trh zažil kvůli koronavirové pandemii nejhorší čtvrtletí od finanční krize v roce 2008. Přesto je aktuální situace pro investory do podílových fondů mnohem příznivější, než tomu bylo před deseti lety a investoři tyto rozdíly vnímají. Čisté zpětné odkupy v březnu dosáhly za celý trh necelých 8 mld., což je výrazně méně, než v exponovaných měsících let 2008 a 2009.
img

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST

30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.
img

ÚČET DLOUHODOBÝCH INVESTIC DOPLŇUJE MOŽNOSTI SPOŘENÍ NA STÁŘÍ

29.04.2020 Ministerstvo financí předložilo balíček prvních konkrétních opatření, vyplývající z Koncepce rozvoje kapitálového trhu, jejíž vznik AKAT ČR inicioval. AKAT takovouto úpravu požaduje již několik let a velmi ji vítá. Mimo jiné zavádí Účet dlouhodobých investic, který by měl stejně jako penzijní fondy a investiční životní pojištění být daňově odečitatelný. Nejedná se tak o konkurenční produkt, ale spíše o „mladšího sourozence“ stávajícím produktům zajištění na stáří.
img

INVESTIČNÍ FONDY OSLAVÍ SVŮJ DEN

17.04.2020 V roce 1743 se 19. dubna narodil Abraham van Ketwich, považovaný za zakladatele investičních fondů, protože v roce 1774 založil první investiční fond „Eendragt maakt Magt“ (Union is Strength). Asociace pro kapitálový trh České republiky se přidala ke svým partnerským asociacím v Německu, Rakousku, i dalším zemím v regionu střední Evropy a od roku 2014 začala tento den slavit jako Světový den investičních fondů.
img

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
img

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %

07.04.2020  Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
img

UMOŽNĚNÍ NÁKUPŮ STÁTNÍCH DLUHOPISŮ ZE STRANY ČNB JE KROK SPRÁVNÝM SMĚREM

25.03.2020 Vláda v úterý 24. března schválila novelu zákona o České národní bance, která by měla centrální bance umožnit nakupovat státní dluhopisy, a to i s delší dobou splatnosti. Součástí návrhu je i rozšíření množství subjektů, se kterými bude moci ČNB obchodovat. Parlament se však odmítl tímto návrhem zabývat s tím, že se nejedná o problém legislativní nouze.
Související klíčová slova: Bankovní gigant | Globální používání eura | Dostatečné zkušenosti | Hospodářská situace | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | BCPP | Realitní trh | Frakční akcie | Jak fungují akcie | Energetická situace v Evropě | Welltower (WELL) | Výnosy dluhopisů | Generální klauzule | Výplach | OCP | Zvyšování cen | Petr Pleva | Celkový zisk | Investiční gramotnost | Dukascopy | Zonky | Vývoj nezaměstnanosti | Akcie výrobce dronů Primoco | Investice do indických akcií | Války | Holding CZG | Vývoj | Češi | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Opce | Australská centrální banka | Allianz | Nákupu státních dluhopisů | Speciální strategie | Vyspělé země | Radim Dohnal | Skupina Coloseum | Infografika | Hospodaření firmy | Analýza akcie | DPH | EUR | Kryptoaktiva | S&P BSE | P/E poměr | Prabos Plus | PTR | Dlouhodobá investice | WPC | Právní řád | Akcie společnosti CZG | H413 | Standard & Poor's | Pavla Temrová | Kalifornie | Přemýšlení | Půjčování cenných papírů | Výkyvy | Brokeři | Zjišťování investičního profilu | Dan Ťok | OTP | Itálie | Akcie Welltower (WELL) | Směrnice EU | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | První den obchodování | Očekávání | Akcie Colt | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | Evropské centrální banky | Počet primárních emisí | Poslanci | Signet Bank | Volatilní | Swiss Life | L.F. Investment | Zpráva z akciového trhu | Blockchainové infrastruktury | Druhy IPO | Zájem Čechů | Peníze.cz | Alternativní investice | Slábnutí inflačních tlaků | Veřejné finance | Manipulace s akciovým trhem | EURJPY | Schodek státního rozpočtu | WBTCB Ondřej Příhonský | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Technologie společnosti | Evropská komise | Dopady energetické krize | Okénko trhu | Pro investory | Masivní propouštění | Oživení ekonomiky | Jednatel společnosti | Swiss | Investice | Rozvolnění | Potenciál | W.P. Carey (WPC) | Arbes | Support | Index S&P BSE | Investopedia | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Přesnost | Ekonomické dopady koronaviru | Výkonný ředitel | Dění na světových burzách | Doporučování investičního nástroje | Akcionáři Expobank CZ | Česká fintech asociace | Webinář | Jiří Vévoda | Finanční nástroj | Japonské akcie | Nákupní centra | Manipulace s trhem | Brent | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Chování | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Získávání zkušeností | Kurz ropy | Ministr vnitra | Experti | Zákon o finančním arbitrovi | Rekord | Bull run | Raiffeisenbank | Bombay | Bitcoiny | Madrid | Návrh zákona | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Mluvčí dozorčí rady | Michal Straka | Začátky obchodní kariéry | Syndrom vyhoření | Dění na trzích | Společnost Apple | Index prosperity | Americké investiční banky | Obchodní seance | ČMZRB | Impuls | EUR/USD | Fungování finančních trhů | Versute Investments | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Předseda představenstva | Reality | Mediální společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | Prodej O2 | Současná cena | Finanční páka | Meta Platforms (FB) | Konkurenti | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Akcie výrobce dronů | ETH | Softwarová společnost | Realitní kuchařka | Lagardeová | Finanční vzdělávání | Důkladná analýza | Novodobá rizika investování | Progres | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | Společnost Primoco | Trh s dluhopisy | Russell 2000 | Úspěch v investování | Jak si vedou indické akcie | Měnové riziko | Většinový podíl | IHNED | Akcie těžařů | Delta | Likvidita na trhu | Agresivní strategie | Vývoj na trzích | Vzdělávání | LYNX Trading | Růst sazeb | Reddit | Roman Pilíšek | Investiční strategie | Analytik Broker Consulting | Německý akciový index DAX | Exchange | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Forexový trh | Splátky dluhů | Společnost Huawei | Státní dluh | Jáchym Petřík | Kontrakty | Způsob obchodování | Obchodování s cennými papíry | Údaje o hrubém domácím produktu | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | OX Capital Markets Ltd | Platební neschopnosti | Contract for Difference | JPY | Akcie ČSOB | Zvažované investice | Metaverse | Potenciál trhu | Index CII750 | Odhad HDP | Bitcoinové futures | Fundamentální analýza akcie | Pár USD/CAD | Uber Technologies | Znehodnocení | Jaguar Land Rover | Zprostředkování obchodování | Akcie ruských společností | Peníze | Ondřej Příhonský | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Investors | Ukazatel | Kabinet | Ztrátová investice | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Index CAC 40 | TLAC | Broker Consulting Index podílových fondů | Nestlé | Certifikáty | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Obchodovat na burze | Vzácné kovy | Saxo Bank | Adani | Barel ropy | Americký Fed | Dlouhodobý investiční produkt | Velké fondy | Ropa WTI | Měnové zajištění | Tipy na zajímavé akcie | CashFlow | Burza cenných papírů Praha | eMan | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Omega | Bývalý premiér | Valná hromada | Uchovávání nahrávek | FedWatch | Kapitál | Pozornost investorů | Velké finanční instituce | Burzy | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Akcie na vlastní účet | Fondy obchodované na burze | Robinhood | Investování v Česku | Cestování | Reálné ekonomiky | Investování do kryptoměn | USD | Odliv kapitálu | Kč/USD | Kapitálové rezervy | Bond | Broker | Current Ratio | Tempo hospodářského růstu | WallStreetBets | Technická analýza | Cash flow | ProfitLevel | Posílení koruny | Prodávat akcie | Výhled recesních scénářů | Plány | Export | Na burze | Čínské technologické firmy | Trh s nemovitostmi | Martin Winterkorn | Akcie ČEZ dnes | Vstoupit na burzu | Viceguvernér ČNB | Investiční analytik | Total | Inflace v České republice | Oddělení alternativních investic | Podílový fond | Bondster | Energetická společnost | Maďarsko | Šok | Investice do robotiky | Riziková averze | Ekonom společnosti | ByteDance | Split | Price-to-Earnings | Zavedení eura | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Fialova vláda | Garance | Spekulovat | Regulace | Swapy | Exekuce | Česká zbrojovka | Snižování úroků | WIG20 | CFD kontrakty | Budoucí vývoj | Středoevropské měny | Burzovní průvodce | UniCredit Bank | Roční růst | Korporátní dluhopis | PPF Telecom Group | Fitch Ratings | Možnost demo účtu | Úroková sazba | Igor Kim | René Holeček | P.A. | Nový produkt od XTB | Patria Online | Sazby hypoték | Koaliční partneři | Nasdaq Composite | Unie | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Služby pro institucionální investory | Vnímání rizika | Výzkumy | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dovednosti | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Nemovitostní fondy | Data z amerického trhu práce | Venture Capital | Šíření nemoci | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Derivatový trh | Akcie W.P. Carey (WPC) | Pro tradery | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | Vklady | Složené úročení | Cenové pohyby | 1 milion | Pokles ceny akcií | Fincentrum | Balkánské země | Světová finanční krize | Tržní reakce | Investing.com | Elon Musk | Akciové indexy | Rizikovost | EUR/CZK | Zájem investorů | Výhody IPO | Finančník | Makrodata | Nigérie | Christine Lagardeová | Síť restaurací | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Petr Koblic | Sója | Metalurgie | Obchodní platforma | Investovaný kapitál | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Negativní sentiment | Evropská měna | Globální ekonomiky | Richard Bechník | Média | Primární nabídky | Bitcoin ETF | Finanční instituce | Lepší výsledky | Kryptoinvestiční | CEE Equities | Grayscale | Zisk | Bez rizika | Radek Špicar | Ceny kryptoměn | Prezident | Globální ceny akcií | CAC 40 | Nemovitostní fondy v ČR | Lukáš Baloga | Úsporný tarif | Korporátní daň | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Den obchodování | Situace na finančních trzích | Bank of England | Airbnb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Cena Etherea | Sensex | Evropské akcie | Uložení peněz | Supporty a rezistence | VIG | WSJ | Xetra | Analytické služby | Pesimismus | Obchodní napětí | Asociace pro kapitálový trh | Jak se stát lepším investorem | BABA | Patrie | Cena mědi | Investice do zdravotnictví | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Finanční pomoc | Investiční | Výkonnost fondů | Funkční období | Nízké úrokové sazby | Sestupný trend | Svět kryptoměn | Obrat hlavního indexu PX | Velké firmy | Americké centrální banky | Kč/EUR | Souhrn finančních trhů | Průzkum | Globální akciové indexy | Ekonom BHS | Kolísání cen | Akcie producentů mědi | WBTCB | Analýzy | Akciové trhy ve Spojených státech | Komodita | MSTR | Zdravotní péče | Dlouhodobé pozice | Poradenská společnost | Předseda dozorčí rady | PXE | Current ratio | Morningstar | Demokraté | Jednotná evropská měna | Ceny elektřiny v Německu | Tržní ceny | Patria | Koupit akcie | Akcie a dluhopisy | Obchodní plán | Úrok | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Ekonomické dopady | Beyond Meat | Zpráva | P/E | Prémie | Pravidelné investování | Agentura Reuters | Investorky | Česká měna | Tencent | Prodej | Colt CZ | Rok 2024 | Investiční horizont | Platební neschopnost | Bohatý | Primární emise akcií | Zasedání Fedu | Energetická závislost | IM2A | McLaren | Ruské společnosti | Tržní kapitalizace | Huawei | Akcionáři | Emoce | Státní pomoc | JOLTS | Letiště Praha | Warren Buffett | Finanční ředitel | RoboMarkets | S&P | Ziskovosti společnosti | Economic Affairs | Abraham van Ketwich | Skupina PPF | Vzdělání | Dopady koronaviru | Obchodování | Potenciální zisky | Legislativa | GBP | Aktuální obchodní příležitosti | Management | Centrální banky | Vývoj akcií | Meta | Obchodní týden | Povinnosti OCP | Nízké poplatky | Ropné zásoby | XAU/USD | Zpomalení ekonomického růstu | Majitel | Farmaceutický sektor | Dobré výsledky | FANMAG | Zprávy | Komoditní fondy | BHS Real Estate Fund | Jan Macek | Guru | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | České firmy | BCM | Fenomén | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Akciové burzy | Pákový efekt | Dlouhodobé investování | Fungování trhů | FB | Global X SuperDividend REIT ETF | SABFG | Eurostat | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Investiční zlato | Hrubý domácí produkt | Moskevská burza | Ceny ropy | Růst inflace | UBS | Rizika investování | Obchodování na pražské burze | Cíle IPO | Investiční banka | Covid | Zajištění na stáří | Ceny Bitcoinu | Cíle zákazníka | Praha | Člen představenstva | Další růst | Výrobce léků | Úpis akcií | CME FedWatch Tool | Piráti | Cena ropy brent | Central European Media Enterprises (CME) | Bydlení | W.P. Carey | Vyhlídky | Snížení DPH | Aktuální inflace | CZ | Tržní hodnota akcie | Evropská dluhová krize | Výhled pro akcie ČEZu | Pojišťovny | České banky | Míra | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Papertrading | Obchodovanie | ESMA | Petr Král | Páka | Kakao | Digitální měny | Free float | Akvizice Expobank CZ | Advokátní kancelář | Investment management | Nástroj | Hedgeové fondy | Výsledky | SPT Telecom | Dominik Stroukal | Investiční majetek | Zdražování pohonných hmot | Český nemovitostní trh | Dluhopisové fondy | Indie jede | ČNB Petr Král | Australský dolar | Nio | Siemens | Zajištění majetku | Eurodolar | Koruna | Finanční služby | TIM | Výrazný pokles | ZISIF | Fundamentální analýza | Lubomír Kovařík | Broker Consulting Index | Zajímavé akcie a ETF | Cukr | Retracement | Míra zadlužení | Akciové tituly | Kroky centrálních bank | Francie | Raiffeisen | DMA | S&P/ASX 200 | Hypoteční trh | BSE | Propad | Ruská invaze | Ipsos | OPEC+ | Kryptoměny bitcoin | Sazby ČNB | Telegram | ProCent | Ekonomický propad | BHS | Objem | AWP | HDP eurozóny | Údaje | Vakcína | Výkonnost | Manažeři VW | Nové tituly | Federální rezervní systém | Obchodní války | Index investiční gramotnosti | Data XTB | Průzkumy | Indigo | Alibaba | Očekávání analytiků | Cenné papíry a burzy | Produkce mědi | Bernstein Bank | Adani Group | Výsledky průzkumu | Over-The-Counter | Martin Furdík | Nepředvídatelnost | Větší regulace | Spoření | Převodník měn | Regulátor | Investorské prezentace | Automobilky | Státní rozpočet | Bombay Stock Exchange | Společnost Grayscale | Zájem o dluhopisy | Alternativa oficiálních měn | Sázka | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Krátkodobé strategie | Důchod | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | ZS | Studie | Blízký východ | NYSE Euronext | CME FedWatch | Jak na IPO vydělat | Slabší koruna | Index S&P 500 | Graf | Deficit | Hodnota firmy | Investiční firmy | Polsko | Rio Tinto | Majoritní vlastník | Ratingová agentura | Zbrojovka | Ropa Brent | Přehled | Cenová hladina | Upgrade | Nejlepší akcie | Sektorové alokace | Zvýšené riziko | CEE region | Short | Hypotéky | Distribuce | Global IPO Trends | Současná situace | Lukáš Kovanda | EY | Nájmy | Okrajový trh | LEN | Síť restaurací Coloseum | Přijetí | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Česká spořitelna | Řízení financí a investičních služeb | Omezení pohybu | OPEC | Zvýšených cen vstupů | Arrows | Masivní výprodeje | Devalvace | Investice do nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | KB | Vepřové maso | Americká centrální banka | Stavebnictví | Cenný papír | Maloobchod | Ruský akciový trh | Jednání ve střetu zájmů | Earnings | Americká společnost | CI Komodity | Makroekonomický vývoj | High | Rostoucí trend | Zdanění mimořádných zisků | Kurzarbeit | Finanční krize | Ropná krize | Technické analýzy | Kurzový závazek | Bankovní úvěry | Spořící účet | Rezidenční nemovitosti | Ekonomická situace | Michael Saylor | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | GBPUSD | Akcie Komerční banky | Warranty | Rusko dnes | Scorecards | Česká koruna | OECD | Růstový potenciál | Stříbro | Aberdeen Global Premier Properties Fund | Investiční společnost | CFD kontrakt | Čínský výrobce smartphonů Honor | Instituce | Vliv na investice | High Yield | Turecko | Brokers | Investiční chování | Foreign Exchange | Bank of Japan | Investice do fondu | Přímý zápis | Tata Motors | Chamtivost | FAANG | Měnový trh | Burza cenných papírů | Běžný účet | Býčí signál | Americké akcie | Senior trader | Index WIG20 | FKI | Oslabení koruny | Czech Fund | Ziskové marže | MetaTrader | Zajištění na důchod | National Stock Exchange | Analytické pokrytí | Mimořádná daň | Rozpočtový deficit | Divize | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Nákupy akcií | Růst výnosů | Snížení daní | Analytik Fio banky | Valuace sektoru | Zestátnění firmy | Zvýšená volatilita | Maturity | Komise pro cenné papíry a burzy | Přehled o dění na světových burzách | Výrobce dronů Primoco | Technologické firmy | Trh | Burzy cenných papírů | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Aktivita na trhu | Zelený dluhopis | Erste Bank | Signál na akcie | Pozornost | Fed | Společnost ByteDance | Snížení zadlužení | Bailout | Korekce | Upozornění | Tržní prostředí | Zákonodárce | Nestle India | Nové trhy | Hnutí ANO | Buffett | Money management | Finanční společnosti | Další rozvoj | Největší ekonomika světa | Zestátnění | Automobilový průmysl | Pražské burzy | Konkrétní akcie | Kurz CZK | Konkurenceschopnost | Ruský kapitálový trh | Globální recese | Aukce | Začínající obchodník | Generali Investments | Yahoo | Bollinger Bands | Cenové změny | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | PPF Telco | Nejznámější indické akciové indexy | X-Trade | Šíření nemoci COVID-19 | RPSN | Obchodní systém | Znalost | Rating | Trumpova administrativa | Investiční produkt | CZ-USA | SNB | Nejistota | Microsoft | Příležitosti | Omezení COVID | Jakub Švestka | Dopad na cenu | Nepoctivý obchodníci | Hodnota investic | CME | Vládní dluhopisy | Finanční vzdělání dětí | Patria Forex | Horizont Invest | Starteepo | Společnost Pilulka | Repo operace | Scorecard | Amundi | Broker Consulting | Vývoj ceny akcií ČEZ | Finanční rezervy | Obchodování akcií | Jaguar | Národní ekonomická rada vlády | Investice do fondů | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Markets | Grayscale Investments | Asijské indexy | Unce zlata | Obchodování na forexovém trhu | Rizikovější aktiva | Domácnosti | Pokles úrokových sazeb | Japonsko | Soukromí investoři | Městský stát | Očekávané výnosy | MicroStrategy | Rizikové investice | Objem obchodů | Další růst úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | Pokles eura | Mobilní aplikace | Telco | Nifty 50 | AA | Invest | Vlny koronaviru | Propouštění zaměstnanců | Federální rezervní banka | Řízení rizika | Centrální banka | Jednání OCP | Apreciace | Finanční gramotnost | Německo | Životní prostředí | Ranní zpráva z akciového trhu | Fluktuace | Index S&P BSE Sensex | Fondy peněžního trhu | Německý Ifo index | QE | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | LYNX | Krach | Pozitivní zpráva | Rizika Over-The-Counter trhů | Hotovost | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Burzovně obchodované fondy | Rumunsko | New York Stock Exchange | Centrum | PX-GLOB | Společnosti | Nové akcie | Zpomalení ekonomiky | CL | Obchodování na páku | Los Angeles | Aktivní obchodování | Investice do akcií | Investiční služby | Nájemné | Podnikatelé | Kurz české měny | Prabos plus | Spoluzakladatel | Zákon o kryptoměnách | ING | Inflace v ČR | Vice | Startup společnosti | Výhled Saxo Bank | Erste Group | Chci investovat | Snížení schodku | Prezident Pavel | Aktivum | Česká republika | Současná cena mědi | CZK | MetaTrader 4 | Reuters | Úspory | Top Stocks | ETC | Obchodní styl | Nepříjemné situace | Důstojné stáří | Situace | CZ Export | Videohry | Foreing Exchange | Burza v New Yorku | Škoda | Výkonná ředitelka | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Kurz koruny | Steen Jakobsen | VaR | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Cyklické odvětví | Euronext | Zakladatel | Předseda | Primární emise | Burza v Istanbulu | Equity | Viceprezident | Dluhopisy | Vláda ČR | Deficit veřejných financí | Ripple | Růstový impuls | EXIMAT | J&T | Lukáš Raška | P2P | Tržby | Příležitost akcie | Fond kvalifikovaných investorů | Statistiky XTB | Evropská unie | DPA | Mezinárodní investoři | Boeing | Burzovní seance | Startup | Stagnace | Příkaz | Ekonomiky | Příjmy a výdaje | PROP Trading | Finanční systém | Záporné sazby | Rychlý růst | Prime | Rozpočet | Riziko recese | Identita burzy | Investiční dotazník | Negativní dopad | Google | Apple | Ženy | Libra | Kurz české koruny | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | Nákup akcií | Ztráty peněz | CFD | Kasino | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Indické akcie | Nabídka akcií | Finanční poradce | Zájem o investice | FTSE | Financovat | Fond | Stanovená cena | Příprava | Investiční rozhodnutí | Ztráta | Řecko | Finanční instrumenty | Vysoké inflace | Americké vlády | Aktuální cena | Hlavní akciové indexy | Fortune | Ruská invaze na Ukrajinu | Nejlepší investice | Federal Reserve | Alibaba Group | ECB | Nový rekord | Ceny komodit | Úroky | Plodiny | PPF Telecom | Středoevropské burzy | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Investiční banky | DIP | Vedení ČEZ | Roční výnos | WisdomTree | Partners | Moneta | Káva | DAX 30 | Ceny akcií | Vyšší riziko | Obchodovat s měnami online | Investiční platforma Portu | Ruský trh | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | Proroctví | Institucionální investoři | Ceny | Euro vůči dolaru | Kurzy | Koronakrize | Technologie | Indexy v Číně | Vysoká inflace | Energetická krize | ČNB | Potvrzení trendu | Zajímavé příležitosti | Dlouhodobé investice | VW | Celkový deficit | Pokles likvidity | Cointelegraph | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Global Times | Pokles | Conseq | Coloseum Holding | Ředitelka AKAT ČR | Obchodování na zámořských trzích | Ochrana proti inflaci | Robert Kiyosaki | AMEX | Koupě zlata | Electricite de France | Margin | Globální inflace | Výše úrokových sazeb | Český PX index | Rating AAA | Konsensus | Telekomunikační skupiny | Investiční portfolia | Největší rizika | Maloobchodní tržby | Erste | Americké společnosti | Blue chips | Podílové fondy | Švýcarská centrální banka | Hedge | Držitelé Bitcoinu | Měnová politika | Poplatek | Guvernér | Makro | Banka | Mercedes | Velké korporace | Arbes Technologies | Impérium | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Finanční deriváty | Odpor | Coinbase | Fio e-broker | Drahé kovy | Evropská centrální banka | UAV SE | Obchodník | HDP Německo | Instinkt | Fitch | Portfolio manažer | AKAT ČR | Akcie s LYNX | Finanční prostředky | Koordinované nákupy | Býčí trh | CDCP | COVID-19 | Futures kontrakty | Obchodovaná společnost | Regulátoři | ISIN | ROE | Freeport-McMoRan | Regulátor v EU | OTC obchodování | Měkké komodity | Index cen | Vládní koalice | Rizika | Růst ceny | Finance | ISM | Index PX | Čínská vláda | Analytika | Modré dluhopisy | Daně | Mánie | Lídři | Golden Gate | Investment Management | Cena za akcii | Kryptoměna | Růst cen nemovitostí | Stažení akcií O2 | Český stát | Antivirus | Alibaba (BABA) | Conference Board | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Telenor | R Trader | Konsorcium | Vývoj inflace | Analytik Trinity Bank | Zisky | Shanghai Composite | Realitní fondy | Současné ceny | Globální trhy | BNP Paribas | Konsenzus | Globální ekonomika | Asociace pro kapitálový trh ČR | Prospekt cenného papíru | Prodávající | Finanční výkonnost | Thomas Jordan | SPAD | Situace na trhu | Swap | Summit G20 | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Rizika přímého zápisu | Velké londýnské banky | Inflační očekávání | Výhody vstupu na burzu | Množství peněz | Toyota | Michal Skořepa | Ratingové agentury | Vládní koaliční partneři | Manuál | Cena zlata | HSBC | Invaze | Rizikové averze | Možnost diverzifikace | Alokace | Obchodníci | Uvedení na burzu | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Breakout | Pojištění vkladů | Velké riziko | Růst cen | Bull | Saxo | Goldplating | Asset management | Pevné nervy | Slušný zisk | Společnost Primoco UAV | Nová makrodata | Repo sazby | Poptávka | IFO index | Financování | ČSÚ | Cenový graf | Čína | Stock screener | Babišova vláda | Růst HDP | Americké banky | Psychologie | Peer-to-peer | Obchodovat | USDJPY | Bankovní sektor v ČR | Long-Term Capital Management | Makroekonomické data | Globální poptávka | Investiční poradenství | Expobank | Honor | Americké akciové trhy | GfK | Úspěch na akciovém trhu | VŠE v Praze | Venture investic | Dividenda | Nárůst výnosů | MIFID | DAX | Dluhová krize | Obchodování na akciových trzích | Mali | DNO | Struktura zastropování cen | Koncentrace | Ozbrojené složky | Spotřebitel | Online trading | New York Times | Výplata dividend | Hospodářský růst | Medvědi | Payrolls | Obilniny | Odhodlání | Jan Mužátko | Bohumil Trampota | FinTech | WTI | Analýza dat | Bod | Miliardy korun | Akcie americké společnosti | Indický akciový trh | Raiffeisen Bank International | Agresivní obchodování | Jaderné elektrárny | Poskytnutí rady | Kapitálové trhy | Bohumil Pavlica | Spready | Reserve Bank of Australia | Charlie Munger | Video | HDP | Kiyosaki | ROCE | O2 CR | Americká měna | Diverzifikace portfolia | EMU | Nezkušení investoři | Vývoj měn | Colt Canada Corporation | Problémy | OCI | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Deutsche Bank | Zahraniční firmy | Cena ropy | Firma | Inflace | Stabilní dividendový výnos | Vývoj indexu S&P 500 | Analytik trhů | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Vysoké zisky | Zobchodované objemy | Zlato a stříbro | Polygon | Londýnské banky | Ekonomický šok | Capitalinked.com | Devizový trh | Pokles cen akcií | Lot | USA a Čína | Vedení společnosti | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | Orderflow | Ether | Monetární politika | Signály | Obchodní kapitál | Omikron | Jednání obchodníka s cennými papíry s investory | Primární úpisy | Předseda AKAT ČR | Statistiky | Restrikce | Výprodej | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Korporátní dluhopisy | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Energetický kolos | Diverzifikovat | Akciové tipy | FX | Rozhodování | Index PX-GLOB | Facebook | Michal Stupavský | Prime Market | Kurz | Obchody a nákupní centra | Market | Forexu | Kurzy.cz | Kvantitativní utěsňování | Menší poptávka | CEESEG | Unicredit | Pokles výnosů | Kaisa | Rady ohledně investičního nástroje | UST | Pomoc aerolinkám Smartwings | Dolar | Zavedení Frakčních akcií | Napadení Ukrajiny Ruskem | BH Securities | Euro | Průzkum společnosti | Akcie podniku | Yield | Zestátnění ČEZ | Bezpečné dluhopisy | Server CNBC | Akcie Alibaba (BABA) | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Wood & Company | Byznys | Kukuřice | Debata | Deficit státního rozpočtu | Investujte | Risk | Měď | Instant Research | Edulios | Oslo Bors | Stock Spirits | Hodnocení rizik | Dokument pro investory | Být trpělivý | Rozvíjející se trhy | Obchodní náklady na forexu | AUD | Contract | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Binance | Obchod | Dividendový výnos | Japonský Nikkei | Sledování vývoje | Akcionáři O2 | Výnosy z nemovitostí | Breakout Trader | Didi Global | Capitalinked | Radomír Lapčík | Růst ekonomiky | Upisování | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Ustanovení zákona | Hospodářství | Kam investovat | Nákup nemovitostí | Etoro | Ohlédnutí | Střední podniky | EU | EBITDA | Používání eura | CETIN | ROIC | Vývoj na akciových trzích | LPL Financial | Společnost eMan | TARGET2 | Miliardy | Trh Prime | Majors | Ministerstvo financí | Zakladatel a CEO | Primoco UAV SE | Nižší ceny | Tržní hráči | Spojené státy | Univerzální metoda | Zisková marže | Šíření nákazy | Začínající investoři | Měna euro | Objem investic | Portfolia | Transakční náklady | Tesla | Převis | MicroStrategy (MSTR) | Pravidelné investice | Conseq Investment Management | Investované peníze | Precedens | Kurz domácí měny | Expert | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Energetické firmy | Prodeje akcií | Komerční banka | AKAT | Finanční tituly | Samsung | Recese | Zachování neutrality | Začínající tradeři | Kótování akcií | Švýcarský frank | Báze | Nabízení rozdílových smluv | WP | BIS | Bank of Canada | René Holečka | CZK/EUR | Silicon Valley | Analytik Portu | Index Dow Jones | Digitalizace | Začít investovat | Pandemie | Investice z Číny | Sekce měnové | Zbohatnutí | Spekulace | Investiční nemovitosti | Denní graf | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Americké burzy | Know-how | Nevýhody IPO | Cardano | Méně rozvinutý okrajový trh | Frank | Ceny benzínu | Investiční cíle | Indické versus japonské akcie | Řízení financí | Kontrola pojištění | Kurz eura | Členské státy | Daňová odečitatelnost | KBC | Swapová křivka | Centrální banka USA | Zbrojovky | Patria Finance | ČP invest | KPMG | Union is Strength | Americké indexy | Unipetrol | Grayscale Bitcoin Trust | Co je to IPO | Obrat trendu | Vymáhání nároku | Prognóza Ministerstva financí | Japonský jen | Index důvěry | Ticker | Akcie Unipetrolu | Úspěchy | Obchodní náklady | Analytik Komerční banky | Jak obchodovat | NEST | Definitivní obrat trendu | Buy the dip | CySEC | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Karel Krhovský | Technologický sektor | Soud | Panika | Blockchain | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Bondy | Martin Novák | LIFTIA | Učitel financí | Dopady vysokých úrokových sazeb | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | Benzín | Index PX START | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Akcie a ETF | Cena jedné akcie | Dow Jones Industrial | EMEIA | Oslabení | Centrální depozitář | Obchodní pokyny | Míra inflace | Platforma | Vládní bondy | Energetika | BSE Sensex | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | Finanční ukazatele | Nařízení | Prospekt | Uzavírané obchody | Proces učení | SWIFT | Rostoucí riziková averze | Nemovitostní trh | Schodek | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | M2 | ASX 200 | Finanční polštář | Penzijní společnosti | Mezinárodní měnový fond | Zveřejnění hlavních ekonomických dat | Gold | Zbrojovka Brno | Akciová společnost | Zhoršení ratingu | Index českého investora (CII750) | Průmysl | Investovat do zlata | Investování do akcií | Obchodování měnových párů | Nadměrné obchodování | Emise akcií | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bankovnictví | Bezplatný demo účet | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Dosahovat zisku | Jiří Kovařík | Divergence | Nejvyšší růst | ETF | Crowdfunding | Česká zbrojovka Group | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Moneta Money Bank | Varování | Obchodní bilance | Největší propady | Úsilí | Zájem o nemovitostní fondy | APP | Spojení | Long | Rally | Bankovní rada | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Správci hedge fondů | Japonský akciový trh | Investiční doporučení | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Akcie společnosti Česká zbrojovka | Zlatá koruna | GEVORKYAN | Smíšené fondy | Omar Arnaout | Banka Bernstein | Business | GBPJPY | Akcie Stock | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výnosnost | Indikátory | Vymáhání náhrady | Růst cen akcií | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Americká centrální banka FED | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Začít obchodovat | Kurz rublu | Peněžní trh | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Investiční cíle zákazníka | Long signál na akcie | Nejlepší výsledky | Tradingový portál | Energetické krize | Cena akcií Primoco | Počet akcií | Akcie Tesly | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Eendragt maakt Magt | | Counterpoint Research | Smartwings | Pochybnosti | Signet Bank AS | Tržní kapitalizace kryptoměn | České státní dluhopisy | Členské země | Forexové obchody | Trinity | Stratég | Akciový index S&P BSE | Snížení nákupu aktiv | Majetek | Kontinuální obchodování | Purple Trading | Riskantní činnosti | Fio banka | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Období nejistoty | Sentiment | Životní minimum | L.F. Investment Limited | Částečný úvazek | Investovat do ETF | Stažení akcií operátora O2 | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Jaroslav Palát | Obchodníci s cennými papíry | Reklasifikace | Spoření na důchod | Yahoo Finance | Výhled pro akcie | MAM | SAB Finance | Dodržování pravidel | Per rollam | Jak investovat | Poplatky | Forint | GDP | Korunka ke korunce | Obchodní domy | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Finanční zdraví | Další vývoj | Investment Banking | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Jak diverzifikovat | Investování do nemovitostí | Lukáš Vokel | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Tolerance rizika | Nálada | Indie | Nákup zlata | J&T Banka | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Oregon | Čínský výrobce | Forexové obchodování | Hospodářská recese | Ekonomika | Vasky | Historická maxima | Elektřina | Investování dostupnější | Obchodování s cizími měnami | Fintechové společnosti | Sankce | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Spořící účty | Zvyšující se inflace | Ceny zlata | Výhled | Jan Kovalovský | České akcie | ZEN | Komerční banky | GBTC | Obchodní účet | Vývoj situace v Číně | Deriváty | Ethereum | Kótování | Bilance Fedu | Economist | Akciový index DAX | Tlak na akcie | Vysoké ocenění | Energetické společnosti | Propouštění | Vlastní bydlení | Private equity | Zaměstnanci | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Merkelová | Burza dnes | Zlaté rezervy | Zahraniční obchodník s cennými papíry | Cyrrus | Burze | Cenové rozpětí | Burzovní trh | Expanze | Full-time trader | X-Trade Brokers | Rekola | Insider | Největší ekonomika | Majetek ve fondech | Martin Vašek | Hospodářský cyklus | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | IPO společnosti | Komoditní trhy | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Hrubá marže | Financial Times | Investor | Nikkei 225 | Důchodový systém | Spread | Hodnota kryptoměn | Jan Raška | New York | Západoevropské trhy | Swing | Index BUX | University of Leicester | Krize | Bernstein | Obligace | Pád akcií | Riziko | ZPKT | Portál FXstreet.cz | Epidemie koronaviru | Podnikový dluh | Vlastní akcie | Konzervativní investor | Situace na trzích | IBEX | Massachusetts | EBITDA marže | BUX | EURCHF | CoinGecko | G20 | Společnost GEVORKYAN | Úspěšný investor | CEO | Objednávky | Napadení Ukrajiny | NFT | Majoritní akcionář | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Redside | Dolarový index | Výplata | Globální trh | Podíl akcií | Varšavská burza | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Akcie Tesla | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Devizové rezervy | Sázky na pokles | Investiční tituly | Cíle | Čistá marže | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Dotcom | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Akcie Boeing | Investice do zlata | Reinvestice | Derivát | Obchodování s CFD | Road Show | Rozhovor | Transakce | Finanční plán | Vstup na pražskou burzu | Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí | Marian Jurečka | Měny | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sankce proti Rusku | Uhlí | Dělení bitcoinu | MasterCard | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Energie | Analytici společnosti | Trade Brokers | Roklen | Dobrá investice | Zpravodajství | Prezidenti a premiéři | Tradeři | Značný pokles | BHS Štěpán Křeček | 4fin | Ekonomický cyklus | Dividendy | Měna | NIFTY | Finanční sektor | Daňové příjmy | Depozitář | Pracovní síly | Německé banky | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | EUR/CHF | Patria Direct | Thomson Reuters | Výnosy | Jak obchodovat IPO | Miliardy dolarů | Nákup nemovitosti | Náklady na forexu | Finanční trh | Růst poptávky | FOMC | Daň z nadměrných zisků | Scorecard 2.0 | Prezident Evropské centrální banky | Regulační orgán | Risk On | ARTN | Jednání obchodníka s cennými papíry | Kapitalismus | Kalendář informačních povinností | Patria.cz | Fond ČMZRB | Carry trades | IPO v USA | Sberbank | Daniel Kotula | Kaisa Group | EIA | Sberbank CZ | Platformy | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Tržby společnosti | Obchodní den | Další růst sazeb | Fundamenty | Akcie Colt CZ | Initial Public Offering | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Digitální měna | Centrální depozitář cenných papírů | Zdražování | Čínská firma | Afrika | Development | Analytik portálu | EPS | BIST 100 | Hodnota zlata | Repo sazba | Přijetí eura | Short squeeze | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Sociální média | Řízení rizik | Singapur | Investice do realitních fondů | Větší riziko | Výdaje | Broker Consulting Lukáš Vokel | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Lukáš Přikryl | Zisk EBITDA | Společnost | Akcionáři Expobank | Kurz koruny vůči euru | Obchodní systémy | Ekonomické důsledky | Důchody | Součet Frakčních akcií | Likvidní | I-Trader | Pohledávky | Sázky | Futures na americké akcie | Nifty | Obchodujte | Ocenění akcií | Colt | Trh Start | Produkt od XTB | BlackRock | Retailoví investoři | Společnost MicroStrategy | Fondy kvalifikovaných investorů | Státní pomoc aerolinkám | Cena akcií | Dennis Veilleux | ASX | Upozornění na rizika | Rozšíření | Schodek veřejných financí | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Německé hospodářství | Halving | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Buy | Eura | Koruna posiluje | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Ceny pohonných hmot | XTB.cz | Stock Exchange | Růst | Poskytnutí investiční služby | Politické dilema | Objem obchodování | Primární trh | Akcie ČEZ | Ředitel XTB | Příjmy | Nejistoty na trzích | Hospodářské výsledky | Propad ceny | Emitent | Psychologie obchodování | Zajištění | Société Générale | Objem prostředků | Investice do půdy | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Index | Wall Street Journal | Cenový pokles | Komoditní | Golden Gate CZ | Investiční tipy | Rychlý růst cen | Akcie Alibaba | Cenový index | Expanzivní měnová politika | Patria burza | Token | Čínský trh | Centrální bankéři | Bohatství | Komodity | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | ČTK | Valuace | Návratnost investice | Akcie REIT | František Bostl | Uvolnění ekonomiky | Právní poradce | Akciový index S&P BSE Sensex | Odvětví | Cap | Wall Street | Dodatečný kapitál | Broker Consulting Martin Novák | S&P BSE Sensex | Česká národní banka | Index BIST 100 | Intradenní obchodník | Dunning-Krugerův efekt | FIXED | Koronavirus | Kulminace inflačních tlaků | Coffee | Investice do podílových fondů | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Akcie Welltower | ČSOB Asset Management | Burzovní parket | All Time High | Finanční derivát | 5G | Vlastnictví | Poradenství | SREIT | Alibaba akcie | Diverzifikace | Osobní finance | Ovlivňování | Prohlášení | Akcie na trzích | Podíl eura | Medvědí trend | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Návratnost | Zisk na akcii | Ruská krize | Ustanovení zákona o podnikání | Necyklické aktivum | Strategy Research | Diverzifikace investic | Zboží každodenní spotřeby | Země eurozóny | Penzijní systém | Obchodování na burze | Správa | Ondřej Hartman | Zdanění firem | Odnětí bankovní licence | Index českého investora CII750 | KCP/14/2005 | Jana Brodani | Státní příspěvek | Nadprůměrné cash flow | Podpora finančního zdraví | Ferrari | Spendee | Index NIFTY 50 | Finanční poradci | Obchodovat s akciemi | Rezistence | Spořit na důchod | LBBW | Stimul | Olívia Lacenová | NSE | Digital Turbine (APPS) | Marika Čupa | Kantar | Index NIFTY | Geopolitické události | Hans Dieter Pötsch | Vysoké úrokové sazby | Indické akcie ve srovnání s americkými | Generální ředitel XTB | Investiční příležitost | Kolísání trhu | Komentátor | Diverzifikace bohatství | Nepoctivý OCP | Akcie Digital Turbine | Kapitalizace akciového trhu | IMF | Analýza | Míra alokace | Tržní ekonomiky | Ekonomický růst | WFT zdanění | Posílení | Obchodování pro klienty | Tržní hodnota | Sociální demokraté | Pracovní místa | Posilování koruny | Otevřené podílové fondy | Indické akciové indexy | Více peněz | Ondřej Dusílek | Herní plán | Vstup na burzu | Vývoj ceny akcií | ČSOB | Extrémní volatilita | Vývoj válečného konfliktu | Daňový balíček | Částečné zestátnění | EURUSD | Instrumenty | Záznamy telefonických hovorů | Kurzy akcií | Analytička | Béžová kniha | Sociální sítě | O2 | Makléři | Zlepšení | Primární nabídky akcií | Investiční nástroj | Spekulativní investoři | Výkon | SPAC v ČR | Domácí investiční společnosti | Dvojciferné zhodnocení | Power Exchange Central Europe | Frekvence obchodování | Investovat | Čínský výrobce smartphonů | Celkový objem obchodů | Ekonomika USA | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | Naučte se investovat | Utěsňování centrálních bank | Investiční příležitosti 2020 | Zestátnění společnosti ČEZ | Vývoj geopolitické situace | 100 procent HDP | Válka | Otevřený podílový fond | Český investor | Přímé investice | Závratné zbohatnutí | Akciový index S&P 500 | Partners Martin Mašát | Finanční vzdělání | Poskytovat investiční služby | PPF | Omicron | Bentley | Nárůst nově nakažených | Cenový vrchol | Cena za barel ropy | Národní centrální banky | Bankrot | EK | City | Akcie W.P. Carey | CSRC | Advokátní kancelář Arrows | XTB zavádí změny | Bloomberg | Nabídka | Ratingové hodnocení | Finanční nástroje | Základní úroková sazba | ATM | ETC Group | Akcie českých bank | Maďarský forint | Produkce základních surovin | Akcie kybernetické bezpečnosti | Trigger | České koruny | China Evergrande | Index podílových fondů | Finanční výkazy | CII750 | 2017/565 | Tvorby rezerv | Konec roku | Asociace | Burza v Oslu | SPAC | Pandemie koronaviru | Canary Wharf | Graf akcie | Bitcoin | Vratislav Jůza | Burzovní skupina | Generali Investments CEE | Akcie ropných firem | Prabos | Index spotřebitelských cen | Emise cenných papírů | Intradenní obchody | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Makléř Wood & Company | Hospodaření | Futures | Finanční ztráty | Obchody | Automatické obchodní systémy | Nemovitosti | Pokles ceny | Farmaceutické firmy | Disciplína | Prodej akcií | Propad akcií | Investice do vládních dluhopisů | FXstreet.cz | XTB | Bankers Trust | CHF | Akciový index | Protiruské sankce | PX index | Zmírňování opatření | Skvělá investice | FX brokeři | Regulační mánie | Česká firma | Podpora | Přežití pražské burzy | Bohemia Energy | S&P 500 | xStation5 | Cena akcií Primoco UAV | Čínská společnost | Investiční nástroje | JDE | Kancelářské nemovitosti | MWh | Veřejně obchodovaná společnost | Hlavní ekonom | Tereza Hrtúsová | MT4 | Penzum informací | Volatility | Portfólia | Prodej akcie | Vývoj úrokových sazeb | Destatis | Agency business | Polský zlotý | Nejlepší investiční příležitosti | E-commerce | Vzdělávací webináře | Akcie Innovative Industrial Properties | MJ | Surové ropy | Správce digitálních aktiv | Portugalsko | Obchodní model | Zhodnocení prostředků | Poskytování investičních služeb | Innovative Industrial Properties | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Česká vláda | Finmag | Panické výprodeje | Jiří Horyna | Frontier trh | Inflace v říjnu | Index Nifty 50 | Bid | Přehled o dění | TopForex | Mario Draghi | Rizikovost investice | opPORTUnity | Česká mincovna | Makléř | Clearing | ČR | Opening bell | Klíčové problémy | Zdanění příjmů | Průmyslové kovy | Amazon | JD.com | Riziko ztrát | Snižování úrokových sazeb | Forexové pozice | Platina | Statistika | INSEE | Martin Řezáč | Jefferies | Capital Markets | České dráhy | Obchodování přes internet | Český kapitálový trh | Platforma InvestBay | Návrh dividendy | Telecom | BAT | Závislost | Multimilionáři | Situace v Rusku | OX Capital Markets | Eurozóna | Mezinárodní měnový trh | Investiční smlouva | Důsledky koronaviru | Makroekonomický kalendář | SAB Finance a.s. | Zemědělství | Nejnovější zprávy | Jednání OCP se zákazníky | Pavel Klema | Zestátnění společnosti | Solana | Pšenice | Sestavování portfolia | Vytěsnění minoritních akcionářů | Americké trhy | Tržní kapitalizace akcií | Fillamentum | FXstreet | Riskování | Analytik | Next | Chorvatsko | Investovat do nemovitostí | DiDi Global | Mluvčí Expobank CZ | Sazby beze změny | Trader | Zahájení řízení | Hang Seng | Investiční produkty | Modernizace přenosových sítí | Land Rover | Hodnota akcií | AAA | Swiss Life Select | Stabilní příjem | Doporučení | Co jsou CFD | Inflace spotřebitelských cen | Aktuální valuace | Primoco UAV | Energetická situace | Akcie v obranném sektoru | Podnikání | Velkoobchodní ceny elektřiny | Podnik | Meta Platforms | Dluhopisový trh | Direct market access | NIFTY 50 | Krypto | Počasí | Mediální společnosti | Finanční arbitr | Vysoká likvidita | Akciové fondy | Co bude | PX START | Politické napětí | Zájem o akcie | Dlouhodobý investor | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Central European Media Enterprises | Nemovitostní fond | Martin Mašát | Tomáš Rubač | Data z pracovního trhu | Závislost na Rusku | Luděk Palata | Celkový výsledek | Obchodujte akcie | Vývoj ceny | Akcie O2 | CAPEX | Jak vydělat více peněz | Ústecký kraj | Finanční gramotnost Čechů | Oligopol | Intervenovat | Burzovní trh START | Motivace | Oživení německé ekonomiky | Kurz eura a dolaru | Emise | Růst výnosů dluhopisů | Nadprůměrný zisk | Demo účet | Kybernetická měna | Středoevropský region | Šmejdi | Čeští investoři | Investing | UCITS ETF | Radim Krejčí | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | News | UCITS | ČEZ dnes | Domácí akcie | Primoco | SEC | Rozmach kryptoměn | Bavlna | CEESEG AG | Průmyslové podniky | Šance | Mimořádná inflace | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Nové peníze | Pilulka.cz | Virus | Redukce | REIT | Atraktivní nemovitosti | Bankovní vklady | Analytik ProfitLevel | Provize | Vlastní nemovitost | Inflace ve světě | Akcie pražské burzy | Dow Jones | Filip Žižka | Výrobce smartphonů | Šéfka Fedu | Časový horizont | Summit EU | Spoření do zlata | Připravované změny | USD/CAD | Úrokové sazby | Vstupní bariéry | Investiční gramotnost Čechů | Expobank CZ | Akcie bank | Vymáhání náhrady škody | Twisto | Trading | Výše zdanění | Ruská ekonomika | Stažení akcií | Sebevědomí | Biden | Index DAX | Pozice | Budoucnost | CEE | Banky | Devizy | Nižší úrokové sazby | Bilance | Peking | Analytik Fio | Průměrný český investor | Restrukturalizace | Konzervativci | Kompenzace | Ocenění | Active Invest | Kde investovat | Čínské vlády | Dna | Investovat peníze | Aktuální situace | Domácí kapitálový trh | Promořenosti populace | Rozhodnutí bankovní rady | WELL | Index českého investora | Komisí pro cenné papíry a burzy | Erste Asset Management | Politici | Plánovaný vstup na burzu | Individuální akcie | Obchodní podmínky | Možné riziko | Stavební spoření | RECALL | Měnové trhy | Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování | SPX | Měnový pár | Časovat trh | Finanční situace | Emitenti | Meziroční inflace | Investování | InvestBay | Bankovní licence | Rostoucí ceny komodit | Guvernér ČNB | Tuzemský kapitálový trh | Kotace | Daniel Rajnoch | Hypoteční banky | Hlavní trh | Porušení povinnosti uchovávat záznamy | Webináře | Netflix | Podílové listy | Didi | CAD | Investiční platformy | Provedení obchodu | Jednatel | Úroková míra | Návrat do práce | Novinky | Kontrakt | Měnové spekulace | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Kurz GBP | Ekonom | USA | Obchodní válka | Omezení pohybu obyvatelstva | Zlato | Jak vydělat | Maďarský index BUX | Vývoj na kapitálových trzích | Akcie v roce 2020 | Zastropování cen | Atraktivní příležitosti | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | Nasdaq | Společnost Nestlé | UAV | Rebranding | Adani Enterprises | Volkswagen | Geopolitická situace | Světová produkce mědi | Průměrná cena | Odhady analytiků | Maďarský index | Primární veřejné nabídky akcií | Restrukturalizace ČEZ | Michal Lukáč | Spekulanti | Cenový vývoj | Investiční aplikace | Dluhopis | Zero Hedge | CETIN Group | Akcie Digital Turbine (APPS) | Rekordní pokles | Stoupající trend | Pražská burza | General Bytes | Práce | Direct market | Dukascopy Europe | REIT ETF | Velikost společnosti | FOREX | JD | Herbert Diess | Obchodovat s měnami | Oblast pro investování | Nepředvídané události | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | REIT u LYNX | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | 229/2002 | CZG | Start Days | Investment | Ratingový výhled | Investování do podílových fondů | Ředitel Patria Finance | BCM Begin Capital Markets CY | Vyhoření | PetroChina | IIPR | Vládní konsolidační balíček | Spoření na penzi | Fidelity International | Výhodně investovat | Mezery v investicích | OTC | 4M Systems | Odliv prostředků | Daně z mimořádných zisků | USD/JPY | Obchodník s cennými papíry | IPO Facebooku | Evropské akciové trhy | Záporné úrokové sazby | Daně z příjmů právnických osob | Ruský finančník | Portfolio fondu | Fio | Přístup k obchodování | Kryptoměny | Forex trading | Manažeři | PT. PROFITFXLEVEL | Držení akcií | Zbyněk Stanjura | Ekonomické aktivity | Ark Invest | Wood & Company Vladimír Vávra | Fondy kvalitních dluhopisů | Tržní vývoj | Napětí mezi USA a Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Jan Drahota | Kvalitní akcie | Akcie | Úspěch | CNBC | Chudoba | Volby | Publikování finančních dat | Ukazatele | Program pomoci | Umělá inteligence | Vladimir Putin | Financování státu | APPS | Trading Economics | AML | Digital Turbine | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Británie | Free Market | NZD | DMA obchodovaní | Měnové podmínky | Coloseum | Podniky | Tether | Překážky | Odliv prostředků z trhu | Horší časy | Krachy velkých krypto burz | NERV | Tomáš Nidetzký | Velikost ztráty | Zahraniční forex | Očkování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Kapitálové zboží
Kapitálové zdroje
Kapitálové zhodnocení
Kapitálové zisky
Kapitálový/finanční trh
Kapitálový fond
Kapitálový pokles
Kapitálový pokles na obchodním účtu
Kapitálový poměr
Kapitálový poměr Tier 1

Následující klíčová slova

Kapitalový výnos
Kapitál Porsche
Kapitál pro obchodování
Kapitál prop firmy
Kapitál zadarmo
Kapitulace kryptoměn
Kapitulace medvědů
Kapitulace technické analýzy
Kaprain
KAP.UK
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít