Pátek 07. říjen 2022 07:17
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Nord Stream 1

C:\fakepath\elektřina.jpg

Velké energetické firmy v Evropě se kvůli válce na Ukrajině vracejí k uhlí

04.10.2022 Velké energetické firmy v Evropě se vracejí k fosilním palivům, jako je uhlí, aby se před zimou vypořádaly s nedostatkem ekologičtějších paliv. Zejména plynu je totiž kvůli dopadům války na Ukrajině nedostatek. Například společnost Orsted dostala od dánských úřadů nařízeno, aby začala znovu vyrábět elektřinu ve třech již odstavených elektrárnách na fosilní paliva.
img

Index Exportu – Vývoz ohrožuje upadající poptávka

04.10.2022 Růst hodnoty vývozů dosáhl v srpnu meziročně +10,2 %, mírně nad predikcí indexu exportu, která se pohybovala poblíž +8 %. Nicméně růst nejde čistě na vrub objemu vyvezeného zboží, ale především růstu vývozních cen, které byly v srpnu meziročně vyšší o 14,2 %. Do konce roku index exportu i nadále predikuje postupně oslabující meziroční dynamiku hodnoty vývozů, která se koncem roku přibližuje k nule.
img

Kreml: Spojené státy po únicích z Nord Streamu zvýšily cenu LNG i jeho prodej

03.10.2022 Spojené státy po únicích plynu z podmořského potrubí Nord Stream zdražily zkapalněný zemní plyn (LNG) a zvýšily jeho prodej. Bez bližších podrobností to dnes podle tiskových agentur prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Spojené státy v minulosti opakovaně kritizovaly výstavbu plynovodu Nord Stream 2, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa, a nyní těží ze zvýšeného zájmu o LNG především v Evropě.
img

Kdo a proč poškodil Nord Streamy?

30.09.2022 V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského think-tanku Bruegel Simone Taglipietra. Ještě dále zašel ale Radek Sikorski, polský exministr zahraničí a nynější šéf delegace Evropského parlamentu pro vztahy EU s USA. Ten na svém twitterovém účtu explicitně děkoval Spojeným státům za to, že k fatálnímu poškození Nord Streamů došlo. Postupně ale v západní diskusi začíná zřetelně vládnout názor, že jde o akci Ruska.
C:\fakepath\obrazek-28092022.png

Silné výbuchy poškodili Nord Stream - plyn rastie

28.09.2022 Na Švédskych a Dánskych meracích staniciach došlo k masívnym výbuchom pod vodou, kde z plynovodu Nord Stream následne začal unikať plyn. Po výbuchoch Dánska armáda zverejnila video, na ktorom je vidieť kruh vyčistenej vody s priemerom približne jeden kilometer. Škody postihli plynovody Nord Stream 1 aj Nord Stream 2.
img

Ranní komentář: S&P500 pod červnovým low, americké desetileté výnosy poprvé od roku 2010 na 4 %

28.09.2022 Na akciových trzích včera pokračovalo nervózní obchodování. Akciové indexy sice ztrácely jen několik desetin procenta, výnosy ale pokračovaly v růstu a dnes ráno se futures na indexy v Evropě i v USA znovu propadají do červených čísel. Desetileté výnosy v USA atakují hranici 4 % a prudce rostou i úroky z amerických hypoték. V posilování na většině měnových párů pak pokračuje i americký dolar.
img

Ruský Gazprom za pololetí více než zdvojnásobil hrubý provozní zisk

27.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za první pololetí více než zdvojnásobila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) na 3,05 bilionu rublů (1,3 bilionu Kč). Firma dnes také uvedla, že průměrná vývozní cena plynu se zvýšila více než 3,5krát. Gazprom byl donedávna klíčovým dodavatelem plynu do Evropské unie, kvůli napadení Ukrajiny ale unie začala jeho plyn odmítat.
img

Evropa smazala ranní zisky, PX index před svátkem prohloubil ztráty

27.09.2022 Evropské akciové indexy zahájily dnešní seanci se zisky, nicméně u jejího konce se většina z nich propadla do červených čísel. Největší propad zaznamenal něměcký DAX (DE30), který odepsal 0,72 % a uzavřel na 12 139 bodech. Nejziskovější indexem byl Swiss Market Index (SUI20), ten si připsal 0,53 %. Index pražské burzy PX (CZKCASH) prodloužil ztráty z minulého týdne a dnes odepsal 0,54 %, přičemž uzavřel na 1 144,92 bodech. K poklesům na evropských trzích pomohl negativní sentiment způsobený údaji o lepším než očekávaném průzkumu sentimentu spotřebitelské důvěry Conference Board v USA. Tento index v září dosáhl na 108,0 bodů, zatímco se odhadovalo 104,2 bodů. Optimistická data z průzkumu tak dávají americkému Fedu prostor k dalšímu utahování měnové politiky. K poklesům pražské burzy dále dopomohly informace o údajných únicích plynu z plynovodu Nord Stream 1, přes který nebude možno plyn nadále přepravovat. Termín ukončení oprav nebyl oznámen.
img

Děravý Nord Stream, příprava na akci BoE a klesající ceny domů

27.09.2022 Dnešní obchodování přináší akciovým trhům konečně úlevu od tlaku, pod kterým se dosud nacházely. Bohužel to vypadá, že nejde o víc než přechodné vzedmutí, ke kterým po vytrvalém propadu dochází. Během dne sice přišly i pozitivní zprávy, ale celkový mix je smíšený a hlavní problémy zůstávají.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Cena plynu pro evropský trh se kvůli únikům z potrubí Nord Stream zvyšuje

27.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes v reakci na zprávy o únicích plynu z potrubí Nord Stream zvyšuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazoval růst o více než pět procent na 183 eur (zhruba 4500 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

V Polsku byl uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, přivede plyn z Norska

27.09.2022 V Polsku byl dnes slavnostně uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, který se stane důležitou trasou pro přepravu plynu z Norska do Dánska a Polska a který bude schopen dodávat surovinu také odběratelům v okolních zemích. Jde o další krok ve snaze Evropské unie zajistit větší diverzifikaci v dodávkách plynu i zemím ve středovýchodní Evropě, uvedla dnes Evropská komise (EK).
img

Kdo poškodil plynovody Nord Stream: Rusko, nebo USA? Biden varoval, že v případě invaze na Ukrajinu žádný Nord Stream 2 nebude, Rusové zase mohli potrubí poškodit ve strachu z pokut

27.09.2022 Německé úřady podle agentury Bloomberg pojaly podezření, že za poškozením plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 není technická závada, ale sabotáž. Věc je ale stále předmětem vyšetřování.
img

Německo získává Uniper. Akcie padají o 30 % 📉

21.09.2022 Ještě v červenci Německo uzákonilo rekordní finanční záchranu Uniperu uprostřed rostoucích cen plynu a elektřiny. Červencová dohoda činila 14,95 miliardy EUR.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli energetické krizi v Německu sílí známky recese, uvedla centrální banka

19.09.2022 Německá ekonomika vykazuje čím dál více známek blížící se recese, důvodem je zejména energetická krize. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Předpověděla, že situace u dodávek zemního plynu zůstane v příštích měsících velmi napjatá. Německý ministr hospodářství Robert Habeck nicméně upozornil, že zásobníky plynu v Německu jsou už plné téměř z 90 procent. V případě příznivého vývoje v oblasti úspor plynu a dobrého počasí má podle něj Německo šanci zimu úspěšně přestát. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\DAX.jpg

Siemens Energy se vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX

19.09.2022 Německý dodavatel zařízení pro energetický průmysl Siemens Energy se dnes vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX, ze kterého byl vyřazen v březnu. Siemens Energy v indexu nahradí firmu Hellofresh, informovala agentura DPA. Společnost Siemens Energy se v posledních měsících dostala do centra pozornosti v souvislosti s omezováním dodávek ruského plynu do Evropy.
img

Ukončí ukrajinská ofenzíva bear market?

14.09.2022 Mohla by být dynamická protiofenzíva ukrajinských jednotek, která vyvolala optimismus na evropských burzách, prvním příznakem změny sentimentu a začátkem nového boomu? Nebo bychom měli být trpěliví a udržovat si solidní dávku zdravé skepse?
img

Bruselský energetický summit přijal svět s rozčarováním. Němci se musí připravit na přídělové hospodaření, je nevyhnutelné, varuje jejich největší banka

11.09.2022 Světová média hodnotí bruselský energetický summit s rozčarováním. Podle agentury Bloomberg před včerejším jednáním zněli jeho účastníci – ministři zemí EU zodpovědní za energetiku a zástupci Evropské komise – odhodlaně. „Odhodlání se však brzy může změnit v zoufání,“ upozorňuje agentura.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Firma, která postavila Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení dluhů

08.09.2022 Švýcarská divize ruské státní plynárenské společnosti Gazprom, která vybudovala plynovod Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení svých dluhů. Prozatím se tak vyhnula platební neschopnosti, informovala agentura DPA.
img

Pražané už mají dvě třetiny plynu z Norska, ruské dodávky se daří z podstatné míry nahrazovat. Dodávky plynu do Česka klesly po odstavení Nord Streamu 1 o necelých 40 procent

08.09.2022 Česko po odstavení plynovodu Nord Stream 1 rozhodně nezůstává bez dodávek plynu. Do Česka sice po vypnutí klíčového evropského potrubí, spojujícího Rusko s Německem, neteče žádný ruský plyn. Zato se však zvyšuje podíl plynu z jiných zemí. „Podle našich odhadů je teď kolem 65 procent zemního plynu spotřebovávaného v Praze původem z Norska,“ uvedl například včera na svém twitterovém účtu Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské. Ta je třetím největším dodavatelem plynu v ČR podle počtu odběrných míst.
C:\fakepath\trader-07092022-26-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o vývoj poptávky klesly nejníže od invaze na Ukrajinu

07.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně klesají a dostaly se na nejnižší úroveň od zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Mohou za to obavy o další vývoj poptávky kvůli nepříznivým údajům z čínského obchodu a hrozbě hospodářské recese.
img

Dodávky plynu z Německa do Česka klesly v prvním týdnu po odstavení Nord Streamu 1 o takřka 40 procent. Do Česka nyní z Německa proudí hlavně norský plyn

07.09.2022 Do Česka v uplynulých sedmi dnech netekl žádný z Ruska. Důvodem je odstavení plynovodu Nord Stream 1. Přesto se dodávky plynu z německé do české plynovodní sítě ztenčily jen o necelých 40 procent. Důvodem je fakt, že do Česka přes Německo nadále proudí plyn z jiných zemí, než je Rusko. Zejména se jedná o Norsko.
C:\fakepath\eurusd-07092022-3.png

Forex: Dolar výrazně zpevňuje, hospodářské problémy v Evropě srážejí euro i libru

07.09.2022 Dolar dnes na forexovém trhu výrazně zpevňuje a například vůči japonskému jenu je nejsilnější za 24 let. Mnohaletá maxima posouvá i k euru a zpevňuje také vůči britské libře. Hospodářské problémy v Evropě podle analytiků totiž kontrastují se silnou americkou ekonomikou.
img

Ebury: Cena dolaru vůči hlavním světovým měnám pokořila 20letá maxima

06.09.2022 Hodnota amerického dolaru v úterý opět vzrostla a definitivně pokořila 20letá maxima. Dolarový index ICE, který mapuje jeho cenu vůči koši 6 hlavních světových měn, přesáhl po dnešní 16. hodině 110,5 bodu a poprvé od 18. června 2002 se tak během obchodního dne pohybuje nad 110 body. Důvodem zvýšeného zájmu o americkou měnu je podle analytiků společnosti Ebury kombinace silných dat z americké ekonomiky, které výrazně zvyšují šance, že FED na svém zářijovém zasedání zvýší úrokové sazby o 0,75 procentního bodu, a zároveň prohlubující se obavy z omezení ruských dodávek zemního plynu do zemí Evropské unie.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
img

⏬NATGAS klesá o 4 %

06.09.2022 Americký plyn dnes klesl o 4 % a testuje oblast 8,4 USD/MMBTU. Evropský plyn dnes klesá asi o 8 % a obchoduje se těsně nad 220 EUR/MWh, i když ještě minulý týden jsme viděli ceny blízko 200 EUR/MWh.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob

06.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob v Evropě. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba 12 procent na 217 eur (asi 5300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
img

Největší americká banka chystá přesun zaměstnanců z Frankfurtu do Londýna, bojí se zimních blackoutů v Německu. Stabilní dodávky ruského plynu v EU má teď jen Maďarsko

06.09.2022 Největší americká banka JP Morgan se chystá přesunout své zaměstnance z Frankfurtu do Londýna. Obává se, že Německo se bude přes zimu potýkat s blackouty, před nimiž chce chránit je i svůj byznys. Plány banky jsou součástí souboru nouzových opatření, která hodlá uplatnit, zhorší-li se v Německu dále energetická situace.
img

Forex: Dnešní tuzemská data potvrdí počínající recesi v Česku

06.09.2022 Včerejší sentiment indikátory z eurozóny zklamaly a poukázaly na blížící se recesi. Obdobně to dopadne s dnešními německými podnikovými objednávkami. Z domova se dočkáme červencových dat z reálné ekonomiky, které by měly podpořit náš předpoklad, že třetí čtvrtletí bude ve znamení mezikvartálního hospodářského poklesu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko by v odvetě na zastropování cen ropy mohlo přerušit její dodávky

05.09.2022 Rusko by mohlo zastavit dodávky ropy do zahraničí v situaci, kdy chce skupina vyspělých zemí G7 zavést u ruské ropy cenový strop, uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Mluvčí Kremlu také prohlásil, že příčinou přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 do Evropy jsou západní sankce.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpg

Evropské akcie kvůli přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 klesly

05.09.2022 Evropské akcie zahájily týden poklesem. Reagovaly tak na přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 klesl o 0,6 procenta na 413,33 bodu. Index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem se propadl o 2,2 procenta na 12.760,78 bodu, a zaznamenal tak největší jednodenní procentní ztrátu za více než týden.
C:\fakepath\trader-05092022-31-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ rostou

05.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně rostou, protože skupina OPEC+ se dohodla na malém snížení těžby, aby podpořila ceny ropy. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 2,7 procenta na 95,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 0,6 procenta na 89,09 dolaru za barel.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Analytici: Opatření německé vlády na pomoc firmám a lidem asi stačit nebudou

05.09.2022 Nová opatření za 65 miliard eur (1,6 bilionu Kč), kterými chce Německo pomoci firmám a lidem vypořádat se s vysokou inflací a drahými energiemi, stačit zřejmě nebudou. Myslí si to ekonom nizozemské banky ING Carsten Brzeski. Podle ekonoma německé Commerzbank Jörga Krämera opatření vyvolávají iluzi, že velkou část populace je možné ochránit před výrazným růstem cen energií.
C:\fakepath\trader-05092022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.09.2022 1) Míra inflace V Turecku v srpnu vystoupila na 80,2 procenta a je nejvyšší od září 1998. K růstu vedle cen energií přispěly zejména ceny za dopravu, vybavení domácností a za potraviny. Ve své zprávě to dnes oznámil turecký statistický úřad. Před rokem byla inflace těsně pod 20 procenty.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla nejníže od května 2020

05.09.2022 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v září dostala na nejnižší úroveň od května 2020. Index důvěry podle společnosti Sentix klesl na minus 31,8 bodu ze srpnových minus 25,2 bodu. Hospodářská recese v eurozóně se tak zdá téměř nevyhnutelná, domnívají se analytici.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli přerušení provozu plynovodu Nord Stream výrazně oslabují

05.09.2022 Evropské akcie zahájily týden výrazným poklesem, reagují tak na přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 krátce po začátku obchodování ztrácel 1,6 procenta a sestoupil pod 410 bodů. Index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem odepisoval až tři procenta zhruba na 12.660 bodů.
img

Evropské trhy prudce klesají a mažou páteční zisky; ČEZ je nejníže od března

05.09.2022 Evropské trhy otevírají hluboko v červených číslech, a tak bleskově mažou vysoké páteční zisky. Hlavní zprávou zůstává energetická krize v Evropě, kterou opět přiživily zprávy z Ruska, když Gazprom oznámil, že uzavírá pro Evropu klíčový ropovod Nord Stream 1. Cena evropského plynu v reakci na to roste o 35 % na 282 EUR/MWh, zatímco cena elektřiny s dodávkou v příštím roce přidává 28,5 % na 653 EUR/MWh.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu v Evropě po přerušení dodávek z Ruska vykazuje růst až o 30 procent

05.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes výrazně zvyšuje, reaguje tak na přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 z Ruska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku si ráno připisovala zhruba 30 procent. Později se její růst zmírnil, kolem 08:30 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 20 procent na 257 eur (asi 6300 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Ranné zhrnutie (05.09.2022)

05.09.2022 Európske aktíva sú pripravené na ostrý začiatok nového obchodného týždňa, pričom EURUSD klesol pod 0,99 prvýkrát za 20 rokov a futures na DAX poukazujú na viac ako 3 % medvedí cenový rozdiel na začiatku európskej seansy.
C:\fakepath\euro dolar23-2.jpg

Euro kleslo na téměř dvacetileté minimum, sestoupilo pod 0,9900 EUR/USD

05.09.2022 Euro dnes kleslo na nejnižší úroveň za téměř 20 let, sestoupilo pod 0,9900 EUR/USD. Přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 totiž prohloubilo obavy o evropskou ekonomiku. Kolem 8:00 SELČ vykazovala jednotná evropská měna pokles o zhruba 0,7 procenta a pohybovala se v blízkosti 0,9880 EUR/USD.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo chystá pro obyvatele další balík inflačních úlev za 65 miliard eur

04.09.2022 Německo chce dalším balíkem opatření o objemu 65 miliard eur (1,6 bilionu korun) ulevit obyvatelům a podnikům od prudce rostoucí inflace a s tím souvisejících vysokých cen energií. Dohodli se na tom vládní sociální demokraté kancléře Olafa Scholze s koaličními Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP). Scholz ve večerním rozhovoru s televizí ZDF řekl, že na snížení vysokých cen energií chce využít nadměrné a nečekané zisky energetických společností.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu

04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
C:\fakepath\eurusd-04092022.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie klesly, přispěly k tomu obavy ohledně energetické krize v Evropě

04.09.2022 Americké akcie v pátek navzdory počátečnímu růstu oslabily, přispěly k tomu obnovené obavy ohledně energetické krize v Evropě. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, v pátek ztratil 1,07 procenta a uzavřel obchodování na 31.318,44 bodu. Širší index S&P 500 klesl také o 1,07 procenta na 3924,26 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,31 procenta na 11.630,86 bodu.
img

Hlavním zdrojem ruského plynu Evropě je poprvé v historii černomořské potrubí Turk Stream. Po vypnutí Nord Streamu 1 se jeho dominantní postavení ještě upevní

04.09.2022 Pokud by došlo k trvalejšímu odstavení dodávek ruského plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1, ještě dále se zvýrazní postavení jiného potrubí, Turk Streamu, jakožto hlavní přepravní cesty ruského plynu na starý kontinent.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
C:\fakepath\trader-02092022-28-zm.jpg

G7 dohodla zastropování cen ruské ropy, Gazprom neobnoví dodávky plynu do Evropy

02.09.2022 Ministři financí G7 se dnes dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů. Rusko varovalo, že zemím, které takový krok podpoří, nebude ropu dodávat. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová pak řekla, že je čas nastavit horní limit i u cen ruského plynu. Ruský plynárenský podnik Gazprom následně vpodvečer oznámil, že dodávky plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1 od soboty neobnoví, jak dříve avizoval. Evropské státy chystají pomoc s drahými energiemi nebo o ni žádají Evropskou unii.
img

BREAKING: Gazprom zastavil dodávky plynu!

02.09.2022 Před okamžikem Gazprom oznámil, že zastaví dodávky plynu skrze plynovod Nord Stream 1 kvůli technickým komplikacím. Dodávky budou obnoveny po dokončení kompletních oprav. V reakci na této zprávy zaznamenáváme poklesy na rizikových aktivech.
img

Nord Streamem 1 zřejmě začne znovu proudit plyn, Kreml nevylučuje další přerušení

02.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom v sobotu ráno po dokončení údržbových prací zřejmě obnoví dodávky plynu potrubím Nord Stream 1. Ukazují to záznamy o rezervaci na přepravu suroviny. Rezervace na kapacitu přepravy plynu jsou totiž na úrovni před aktuální údržbou, představují tak 20 procent kapacity plynovodu, uvedla dnes agentura Reuters. Rusko nevylučuje další přerušení dodávek plynu. Podle mluvčího Kremlu nejsou žádné technické rezervy.
C:\fakepath\trader-02092022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2022 1) Evropská unie by měla zastropovat cenu plynu přepravovaného potrubím z Ruska, aby zmírnila dopady manipulace trhem ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Během cesty do Německa to dnes prohlásila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Šéfka unijní exekutivy zároveň vyzvala k úsporám energií, konkrétní plán by měla představit v polovině září.
img

⏫NATGAS roste téměř o 2 %

01.09.2022 Zatímco ceny plynu v Evropě jsou podle dnešních standardů relativně ploché (více než 100 EUR pod historickými maximy poblíž 350 EUR/MWh), v USA vidíme téměř 2% odraz od důležité poptávkové zóny.
C:\fakepath\trader-31082022-32-zm.jpg

Evropské akcie klesly na nová šestitýdenní minima, za srpen ztratily pět procent

31.08.2022 Evropské akcie dnes sestoupily na nová šestitýdenní minima. Za jejich poklesem stojí obavy z vysoké inflace a růstu úrokových sazeb. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se dnes snížil o 1,12 procenta a uzavřel na 415,2 bodu. Pokles tak vykázal již čtvrtý den za sebou. Za celý srpen index ztratil více než pět procent.
C:\fakepath\trader-31082022-31-zm.jpg

Cena plynu v Evropě klesla navzdory pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1

31.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes opět snížila, a to navzdory přechodnému růstu, za kterým stálo pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se snížila o téměř deset procent a uzavřela na zhruba 239 eurech (5860 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\trader-31082022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.08.2022 1) Míra inflace v eurozóně v srpnu zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z červencových 8,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Za vysokou inflací stojí zejména pokračující prudký růst cen energií. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
img

Podle Kremlu brání provozu Nord Streamu 1 pouze západní sankce

30.08.2022 Provozu plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou ruského plynu do Evropy, brání pouze západní sankce a s nimi spojené technologické problémy. Dnes to podle agentury Reuters řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ruský plynárenský gigant Gazprom dříve oznámil, že přeruší dodávky tímto plynovodem od středy na tři dny. Zdůvodnil to nutnými údržbovými pracemi.
C:\fakepath\trader-30082022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.08.2022 1) Evropské ceny energií dnes výrazně klesají na základě náznaků, že Evropská unie zvyšuje úsilí jak zmírnit energetickou krizi, která by s blížící se zimou mohla uvrhnout region do recese. Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, klesla dopoledne až o 26 procent a nizozemský plyn o 11 procent, uvedla agentura Bloomberg. V pondělí přitom cena německé elektřiny poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Podle Habecka Rusko už dodávky plynu do Evropy po odstávce neobnoví

30.08.2022 Podle německého ministra hospodářství Roberta Habecka Rusko po oznámené odstávce už neobnoví dodávky plynu do Německa plynovodem Nord Stream 1. Ministr to dnes řekl v Berlíně při veřejné debatě, které se účastnila také předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie

26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Cena plynu pro evropský trh přesáhla 300 eur za megawatthodinu

25.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes přesáhla 300 eur za megawatthodinu (MWh). Ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září dopoledne vykazovala růst o více než šest procent skoro na 316 eur (7792 Kč) za megawatthodinu. V předchozích dvou dnech byla přitom poměrně stabilní.
C:\fakepath\elektrina.png

Na rekordu uzavřela cena elektřiny pro Německo i plyn pro evropský trh

25.08.2022 Evropské ceny elektřiny stoupají na nové rekordy. Tlak na velkoobchodní energetické trhy, které se již potýkají s výrazně nižšími dodávkami ruského plynu, umocňuje nedostatečná produkce jaderné energie ve Francii. Na rekordu včera uzavřel i plyn pro evropský trh.
img

Dodávky ropy z Kazachstánu do EU ohrožuje poškozený ropovod CPC

22.08.2022 Evropu čekají další problémy kolem zásobování energiemi z východu. Poškozen je totiž ropovodní systém, který do EU přivádí ropu z Kazachstánu přes Rusko. Provozovatel ropovodu Caspian Pipeline Consortium (CPC) uvedl, že vývoz ze dvou z celkem tří kotevních bodů terminálu v Černém moři byl pozastaven, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-22082022-38-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh uzavřela na rekordních více než 280 eur za MWh

22.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh uzavřela na dalším rekordu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku vzrostla o 14,6 procenta a zakončila obchodování na 280,24 eura (přes 6900 Kč) za megawatthodinu (MWh). Před rokem se ještě pohybovala pod 27 eury za MWh.
C:\fakepath\trader-22082022-33-zm.jpg

Forex: Euro je zpět pod paritou s dolarem, kleslo nejníže od roku 2002

22.08.2022 Euro je zpět pod paritou s dolarem, kleslo až na 0,9928 EUR/USD, nejníže od roku 2002. Investoři se v obavách z recese odvracejí od rizikových transakcí a nakupují zejména americkou měnu, považovanou v takové situaci za bezpečnou. Dolaru nahrává i předpoklad pokračujícího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech.
img

BREAKING: Extrémně vysoké ceny plynu v Evropě!

22.08.2022 Ceny plynu TTF v Evropě dosahují nových rekordů. Ceny plynu TTF za 1měsíční dodávku dnes vzrostly na 282 EUR/MWH, což je téměř 35 EUR oproti pátečnímu závěru.
C:\fakepath\trader-22082022-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2022 1) Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Plyn v Evropě po pátečním rekordním závěru dál prudce zdražuje

22.08.2022 Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
img

Emisní povolenky jsou rekordně drahé, dramaticky zvyšují zisk ČEZ. Španělsko volá po jejich zastropování, připojí se Fialova vláda?

21.08.2022 Cena emisních povolenek EU v pátek během obchodování vzrostla na nový absolutní rekord, 99,22 eura za kus. Nakonec obchodování uzavřela na úrovni 98,01 eura. Což je historicky nejvyšší uzavírací cena. Již v nadcházejícím týdnu cena povolenek zřejmě překoná psychologickou úroveň 100 eur za kus.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh uzavřela na rekordních 257 eur za megawatthodinu

21.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh po zprávě o třídenním přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 uzavřela na dalším rekordu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku vzrostla o 6,8 procenta a zakončila obchodování na 257,40 eura (zhruba 6340 Kč) za megawatthodinu (MWh). Před rokem se pohybovala pod 30 eury za MWh.
img

Rusové teď budou Evropě plyn zapínat a vypínat, na zimu jej vypnou zcela, varuje expert z Bruselu. Včera oznámené vypnutí zřejmě Němce definitivně přiměje zachovat si své jaderné elektrárny

20.08.2022 Rusko včera v podvečer nečekaně oznámilo, že opět zcela odstaví plynovod Nord Stream 1. Odstávku vysvětluje překážkami technického rázu a v té souvislosti západními sankcemi. Experti z EU, stejně jako třeba němečtí politici však soudí, že skutečný motiv Kremlu je politický. „Rusko teď bude několik měsíců dodávky střídavě přerušovat, než je na zimu vypne zcela,“ varuje Simone Tagliapietra z bruselského institutu Bruegel.
img

BREAKING: Gazprom zastaví tok plynu skrze Nord Stream 1 od 31.8. do 2.9.

19.08.2022 Z technických důvodů dojde k zastavení dodávek plynu skrze plynovod Nord Stream 1 v termínu od 31.8. do 2.9. Údajně došlo poškození turbíny v kompresorové stanici Portovaya. Proces opravy by měl probíhat ve spolupráci se společností Siemens (ENR.DE). Po provedení oprav by mělo do Evropy proudit 33 milionů metrů krychlových plynu denně.
img

Místopředseda německého parlamentu volá po spuštění Nord Streamu 2. Němečtí průmyslníci varují před zkázou

19.08.2022 V Německu sílí volání po spuštění plynovodu Nord Stream 2. Zaznívá už i z úst nejvyšších ústavních činitelů země. Místopředseda německého parlamentu Wolfgang Kubicki z vládní strany FDP dnes v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RND uvedl, že ke spuštění Nord Streamu 2 by mělo dojít co možná nejrychleji.
img

Německo bije s plynem na poplach, Putin ho svírá „pod krkem“ stále těsněji. Zřejmě proto včera Fialova vláda varovala, že může dojít i na české domácnosti

17.08.2022 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera poměrně překvapivě varoval, že při vývoji energetické situace dle pesimistického scénáře může dojít na omezení dodávek tepla domácnostem. Přitom dosud z vrcholných míst zaznívalo, že domácnosti by ani závažnějším výpadkem dodávek plynu dotčeny být neměly. Protože nejdříve budou v takovém případě, dle nouzového plánu, omezovány dodávky elektrárnám (které mohou přejít na jiné palivo) nebo velkým podnikům.
img

Ruská společnost Gazprom zvýšila dodávky zemního plynu do Maďarska

15.08.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom zvýšila dodávky plynu do Maďarska nad objem stanovený v dlouhodobé smlouvě. Zvýšené dodávky byly zahájeny v pátek ráno, uvedla agentura MTI. Odvolává se přitom na sdělení tajemníka ministerstva zahraničních věcí a obchodu Tamáse Menczera.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB neindikuje výrazné zvyšování sazeb

15.08.2022 V tomto týdnu se dozvíme vývoj cen výrobců v Česku, Německu a Polsku. ZEW index ukáže, jak aktéři na finančních trzích očekávají výkon ekonomiky v příštích několika měsících. V USA bude zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu a tamní vývoj tržeb v maloobchodu bude z pohledu očekávání měnové politiky další zajímavý signál. V Polsku a Maďarsku budou zveřejněny předběžné výsledky HDP za Q2. Koruna v polovině minulého týdne zpevnila na pozadí oslabení dolaru proti euru o zhruba 0,8 % z okolí 24,50 na 24,35 EUR/CZK, kde se pohybuje i dnes ráno.
img

Řeka Rýn kriticky vysychá, sucho nahrává Putinovi. Němci se bojí, že nebude plyn a v panice vykupují elektrická topidla – a to musí zajímat i Čechy

12.08.2022 Řeka Rýn podle prognózy německých úřadů přestane dnes být splavná ve svém klíčovém úseku. Přeprava uhlí, paliv a dalších surovin tak bude silně omezena, ba znemožněna. Taková situace nemohla přijít v horší dobu, neboť EU i bez toho prochází závažnou energetickou krizí, bezprostředně v důsledku války na Ukrajině. Splavnost Rýnu přitom letos bude vyloučena pravděpodobně po nejdelší dobu za posledních minimálně patnáct let.
img

Poteče ruská ropa zase do Česka? Rozhodne Brusel… pokud tedy nejde o další hrátky Kremlu

10.08.2022 Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území. Je ale také možné, že Kreml rozjíždí další hru a své dodávky omezuje uměle, jako tak podle mnohých činí v případě plynu a potrubí Nord Stream 1.
img

Do Česka neproudí ruská ropa. Ceny paliv mohou vyletět, hrozí také přídělové hospodaření s nimi

09.08.2022 Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území. Je ale také možné, že Kreml rozjíždí další hru a své dodávky omezuje uměle, jako tak podle mnohých činí v případě plynu potrubím Nord Stream 1.
img

Kancléř Scholz připouští prodloužení životnosti německých jaderných elektráren. Elektřinu by to mohlo zlevnit i Čechům

03.08.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes uvedl, že prodloužení životnosti tří zbývajících německých jaderných elektráren „může dávat smysl“. Německo zatím plánuje uvedené elektrárny odstavit ke konci letošního roku. Kancléřovo vyjádření je tak poměrně přelomové. Signalizuje, že vládní sociální demokraté už mají pro takový krok předjednánu případnou podporu koaličních Zelených, kteří jsou v Německu hlavní politickou silou dosud prodloužení životnosti odmítající.
img

Scholz: Turbína pro Nord Stream 1 je plně funkční a lze ji odeslat do Ruska

03.08.2022 Ruská turbína pro plynovod Nord Stream 1, která byla kvůli servisu v Kanadě, je plně funkční a může být kdykoliv odeslána zpět do Ruska za předpokladu, že ji Moskva bude ochotna převzít. Řekl to dnes německý kancléř Olaf Scholz, který navštívil závod společnosti Siemens Energy, kde se turbína teď nachází. Rusko podle Scholze nemá důvod návrat zařízení zdržovat.
C:\fakepath\trader-03082022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.08.2022 1) Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Turecku v červenci dále zrychlilo na 79,6 procenta ze 78,6 procenta v předchozím měsíci. Inflace je nejvyšší od září 1998, údaj je však nižší než odhady analytiků. Ke zrychlení inflace přispívá pokles domácí liry a růst cen energií a komodit. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil turecký statistický úřad.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily

02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
C:\fakepath\plyn-01082022.png

Moody's: Omezení kapacity Nord Streamu zvyšuje riziko úplného zastavení dodávek

01.08.2022 Nedávné omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1 na zhruba 20 procent kapacity zvyšuje nebezpečí úplného přerušení dodávek ruského plynu do evropských zemí. Mezi státy, které v této souvislosti čelí největšímu ohrožení, patří Rakousko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Itálie a Slovensko. Uvedla to dnes mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service.
C:\fakepath\ropa-trader.png

Ropa dál zdražuje, růst cen nicméně zbrzdila zpráva o poklesu ekonomiky USA

28.07.2022 Ceny ropy se dnes opět zvyšují, přispívají k tomu údaje o nižších zásobách suroviny a o růstu spotřeby benzinu ve Spojených státech. O část zisků však ceny ropy přišly po odpolední zprávě o překvapivém poklesu americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Cena severomořské ropy Brent kolem 18:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta na 107,6 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala přes 0,8 procenta a pohybovala se mírně nad 98 dolary za barel.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Média: Německo zatíží spotřebitele plynu zvláštní daní, má pomoct dodavatelům

28.07.2022 Německo plánuje od 1. října zatížit všechny spotřebitele plynu zvláštní daní. Ta má pomoct dodavatelským firmám, které se potýkají s vysokým růstem cen suroviny, a přenést na spotřebitele 90 procent jejich nákladů. Podle tiskových agentur to uvádějí zdroje z německého ministerstva hospodářství.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Včera v USA zvýšili sazby o 75bb, dnes se zase vyhnou technické recesi

28.07.2022 Fed včera pokračoval v razantním tempu utahování měnové politiky a doručil 75bodový hike. V USA by se měli vyhnout technické recesi s růstem HDP o 0,4 % q/q za Q2. Důvěru v ekonomiku v eurozóně by měl podržet přetrvávající mírný optimismus v oblastech průmyslu a služeb. Na druhé straně to bude vyvažovat hluboký propad spotřebitelské důvěry. Německá inflace by měla podruhé v řadě v meziročním vyjádření zpomalit. Akciové indexy byly včera pozitivně naladěny a bezprostředně po tiskové konferenci J. Powella dále posílily.
img

Dodávky plynovodem Nord Stream 1 klesly, Německo mluví o mocenské hře

27.07.2022 Dodávky ruského plynu prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1 do Německa dnes v souladu s pondělním oznámením ruské společnosti Gazprom klesly. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že Gazprom do Evropy dodává tolik plynu, kolik je jen možné a nutné - ve větších dodávkách mu podle něj zabránily evropské sankce, které zpozdily opravu turbíny pro plynovod. Mluvčí německé vlády hovoří o mocenské hře, argument s turbínou odmítá.
C:\fakepath\trader-27072022-30-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy se po zprávě o poklesu zásob suroviny v USA zvyšují

27.07.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují. Zprávy o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech a dalším omezení dodávek ruského plynu do Evropy totiž převážily nad obavami ze slabší poptávky a vyhlídkami na další růst úrokových sazeb ve Spojených státech. Cena severomořské ropy Brent krátce před 19:00 SELČ vykazovala růst asi o 1,6 procenta na více než 106 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala 2,4 procenta a pohybovala se nad 97 dolary za barel.
C:\fakepath\trader-27072022-28-zm.jpeg

Forex: Dolar před rozhodnutím Fedu o sazbách zůstává téměř beze změny

27.07.2022 Kurz dolaru zůstává dnes ke koši hlavních měn téměř beze změny. Investoři se připravují na oznámení měnového výboru americké centrální banky (Fed) a všeobecně se očekává, že Fed zvýší hlavní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu.
img

Forex: Koruna opět poskakuje na místě, zatímco region oslabuje

27.07.2022 Červnový růst peněžní zásoby v eurozóně o 5,7 % y/y potvrzuje relativně robustní úvěrovou aktivitu podniků, a to i přes mírné zpřísnění úvěrových podmínek a dražší financování. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA za červenec překvapily analytiky, kteří očekávali 0,4% pokles, když vzrostly o téměř 2 %. Za zmínku stojí především vyšší objednávky vojenského vybavení.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny na pražské burze vystoupila na rekordních 376 eur za MWh

27.07.2022 Cena elektřiny na pražské burze dnes vystoupila na rekordních 376 eur (9238 Kč) za megawatthodinu (MWh). Podle odborníků k tomu přispívá pokračující růst cen zemního plynu v Evropě.
img

Němci v zákulisí připouští, že solidarita EU při plynové krizi může být rychle pryč. Proto se sami plynem masivně předzásobují, čímž naštvali některé jiné země EU – šponují totiž cenu plynu výše

27.07.2022 Burzovní cena plynu v EU letí rychle vzhůru. Dnes ráno vyskočila zatím až na úroveň 224 eur za megawatthodinu. To nejvíce od první poloviny letošního března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících západních sankcí. Nyní plyn zdražuje zejména Rusko. To totiž omezuje své dodávky klíčovým odběratelům v EU, jako je německý energetický obr Uniper nebo italský gigant Eni.
img

Ranní okénko - Hike o ¾ bodu a atypická recese

27.07.2022 Fed dnes znovu zvýší úrokové sazby. Z futures vyplývá, že trh těsně před rozhodnutím věří v hike o 75bb (shodně s mediánem odhadu analytiků), od začátku měsíce se ale zvýšila očekávání hiku o procentní bod, kterému trh přikládá pravděpodobnost mezi 20-25 %. Fed ale své rozhodnutí zveřejní až v osm večer středoevropského času. Mezitím dorazí červnová statistika nových objednávek v americkém průmyslu.
C:\fakepath\trader-26072022-25-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky druhý den za sebou rostou

26.07.2022 Ceny ropy se dnes druhý den za sebou zvyšují. Důvodem jsou sílící obavy z omezení dodávek do Evropy poté, co Rusko omezilo dodávky plynu přes hlavní plynovod. Rusko je důležitým dodavatelem energie do regionu.
C:\fakepath\trader-26072022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2022 1) Státy Evropské unie se kvůli očekávanému omezení dodávek plynu z Ruska dohodly na pravidlech omezení spotřeby této suroviny pro nadcházející topnou sezonu. Po první části jednání unijních ministrů energetiky o tom informovalo české předsednictví Rady EU. Ministři jednali o upraveném návrhu Evropské komise (EK), který počítá s dobrovolnými úsporami ve výši 15 procent. Jeho součástí je i možnost vyhlášení plynové nouze, v níž budou úspory povinné. Řada států si z původního návrhu vymohla ústupky.
img

EU bere Rusku „trumf“ z ruky, dohoda o snížení spotřeby plynu je tu

26.07.2022 Země EU se dnes dohodly na patnáctiprocentním snížení spotřeby zemního plynu, jež má platit pro nadcházející topnou sezónu. Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku posvětili návrh na dobrovolnou redukci spotřeby plynu v příštích měsících. Důvodem poměrně rychlého rozhodnutí – Evropská komise připravila svůj návrh příslušného opatření teprve minulý týden – je „plynová válka“, kterou s EU vede Rusko. EU se tak tím spíše hodlá připravit i na krajní scénář úplného odstřižení ruských plynových dodávek.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku klesá napříč sektory

26.07.2022 Jen pátý den od spuštění dodávek plynu skrz Nord Stream 1 byly kohoutky včera znovu utaženy. Plynovod do Evropy pouští zhruba jen 20 % kapacity. Zpráva dorazila ve stejný den, kdy mnichovský Ifo institut zveřejnil hlubší než očekávaný pokles v rámci svého průzkumu. Hlavním důvodem dalšího poklesu byly vyšší ceny za energie a obavy ze snížení dodávek plynu. Oboje by narušilo výrobní dodavatelské řetězce. Pokles zaznamenaly také jednotlivé složky v rámci českého konjunkturálního průzkumu. Euro navzdory negativním zprávám zůstalo vůči dolaru stabilní poblíž 1,02. Koruna se obchoduje za 24,59 EUR/CZK.
img

Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“

25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
img

📈NATGAS roste po zastavení ruských dodávek💥

25.07.2022 Cena NATGASu prudce vzrostla po zprávě, když ruský gigant Gazprom oznámil, že zastavuje další turbínu Siemens a od středy plánuje snížit dodávky plynu přes plynovod Nord Stream 1 na 33 milionů metrů krychlových denně ze zhruba 40 milionů m3 od restartu minulý týden. V důsledku toho klesl německý akciový index DE30 kvůli vysoké závislosti německé ekonomiky na zemním plynu z Ruska. Při takto nízkých úrovních přepravy plynu hrozí, že Německo nebude mít dostatečné zásoby na celou zimu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022

25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.
img

Bude v Česku další úsporný tarif? Rozhodne Kreml

22.07.2022 Plynovod Nord Stream 1 je od včerejška v provozu. Zatím však pouze na 40 procent své přepravní kapacity. Ruský prezident Vladimir Putin přitom varuje, že už příští týden může plynovodem proudit plyn pouze z 20 procent jeho kapacity. Nejistota ohledně dalšího vývoje dnes žene cenu plynu v EU opět vzhůru, aktuálně o přibližně šest procent.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | Burza cenných papírů | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | PEG | Peněžní trh | Platební bilance | Poplatek | Pozice | Prémie | Příkaz | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Vývoj eura | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokers | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena elektřiny na burze | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční plán | Finanční prostředky | Fondy | GfK | Graf | Graf EURUSD | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Zlaťáky | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jedno euro | JP Morgan | Kurs koruny | Kurz dolarů | Kurzy | Kurzy dolaru | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj mezd | WTI | Zlataky.cz | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | EBITDA | Elon Musk | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Obchodní den | Peněžní trhy | PX index | Redukce | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Bod zlomu | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Futures trhy | Retail | Burze | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Western Union Business Solutions | DPA | Jefferies | Charles Schwab | Julius Bär | Microsoft | Bankovní sektor | Oxford Economics | ABN Amro | Sentix | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Next Finance | PVM | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Der Spiegel | Echo24 | Ministr financí | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Spready mezi dluhopisy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Londýn - ICE | New York - Nymex | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Den D | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Britské státní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Obchodní partner | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Prognos | Stagnace | Institut Prognos | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Slabé euro | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Historické rekordy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Příjmy | Oslabování eura | Údaje o inflaci | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Mizuho | FX FORECAST | CIBC | Zahraniční forex | CoinDesk | René Remšík | Ceny pšenice | Kurzové intervence | Coinbase | Protiruské sankce | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Themis Trading | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Vývoj ceny pšenice | Kryptoměna ethereum | NEST | Štěpán Hájek | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Růstové akcie | Německá centrální banka | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | CNY/USD | Regionální měny | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | CIBC Capital Markets | Forint | Ether | Korunový trh | Dluhopisové výnosy | Julius Baer | Sílící euro | Reakce trhu | Dodávky ropy | Cena plynu | Roční výnos | Největší kryptoměna | Hodnota amerického dolaru | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Jiné měny | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Šéf ECB | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Analytici společnosti | Výsledková sezóna v USA | Slabší euro | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Ropovod | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruská firma | Splácení dluhu | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Akcie firmy | Akcie klesají | Společná měna | Prodej ropy | Token | Americké společnosti | DE30 | NATGAS | Akcie Netflixu | Společnost Gazprom | Gazprom | Nálada na akciových trzích | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Hospodářská recese | Televize CNBC | Sazby ECB | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Finanční situace | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Jakub Petruška | Energetické firmy | Ceny palladia | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Trinity | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Statistické údaje | Včerejší obchodování | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Americký průmysl | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Exministr zahraničí | Politická krize | Americká data | AFP | FT | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Vládní bondy | Financovat | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Dnešní data | Impuls | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Výzkumný institut | Růstový impuls | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Londýnské akciové burzy | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Inflační výhled | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Míra inflace v Británii | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Dolar roste | Fed index | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | AT&T | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Údaje americké vlády | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Eugal | Úbytek | BREAKING | Stratég | Miliardy korun | Zájem o rizikovější aktiva | Peking | Evropské PMI | US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Hospodaření | Údaje ministerstva | Zvýšení inflace | Pracovní trh | CFA | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Hospodářské recese | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Miliardy eur | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Ministerstvo práce | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Tržní sazby | Bloky | Analytička | Ukazatele | Konzervativní politik | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Ceny energií | Úspěšný týden | Banka Morgan Stanley | Komunikace | Proaktivní přístup | HN | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Obchodní vztahy | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Většinový podíl | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Vývoj měnového páru USD/CNH | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Optimismus na trzích | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Bipan Rai | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Růst sazeb | COVID-19 | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Craig Erlam | Noviny | Index aktivity | Zpřesněný odhad | Caixin/Markit | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Ropné království | Výsledky HDP | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Hlavní měny | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Index DAX burzy | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Solidarita | Další vývoj | Těžaři ropy | Oldřich Dědek | Poškodit ekonomiku | Americká seance | Evropské země | Brusel | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Oslabování české měny | Cenový vývoj | New York Times | NBER | Gazprombank | Obavy trhu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Akcie Monety | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Mimořádná opatření | Spiegel | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Tiskové agentury | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Fed včera | Další pokles | Valné hromady | Německý ministr financí | Katar | Škoda | Manufacturing | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Akciové indexy v Asii | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Německý akciový index | Graf dne | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | American Airlines | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Tisková konference | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Ceny elektřiny | Bulharsko | Unijní země | Ekonomiky | Prudký ekonomický propad | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | British Airways | Saúdové | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Zelené energie | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Ministři EU | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Pesimistické odhady | Jihoevropské země | Ministři | Carsten Brzeski | Dolar slábne | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Ruský ministr energetiky | Znárodnění | Nárůst nezaměstnanosti | CIA | Technické problémy | Odstranění problému | Výpadky | Premiér Justin Trudeau | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Krize koronaviru | Úspory | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Internetové televize | Televize Netflix | BMO | Statistiky | Jeffrey Halley | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | USD za barel | Japonský export | Rizikové averze | S&P500 | Dílčí index | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | ODS | Rizikový apetit | CBRT | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Největší propady | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Joe Biden | Větší pokles | Evropské méně | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | SAS | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Tweet | Manfred Hübner | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Soud | Greenpeace | Čtvrtletní zisk | Konečné výsledky průzkumu | Dovoz | Vývoz | Německá spolková vláda | Hrubý provozní zisk | Snižování cen | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Dluhy | Členské státy | Členské země | Hlavní kryptoměny | Dominance hlavní kryptoměny | RBI | Účet platební bilance | Indexy v Asii | Vláda v Berlíně | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Spolková vláda | Více riskovat | České ceny | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Pomoc lidem | PMI v eurozóně | Proti trendu | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Střední Evropa | Kommersant | Špatné zprávy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Francouzský ministr | Berlín | Němečtí zákonodárci | Süddeutsche Zeitung | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Cronos | Globální poptávka | Energetický gigant | Prodeje automobilů | Propad cen | Výplata | Největší evropská ekonomika | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Analytické společnosti | Banka JP Morgan | Představenstvo | Index německých akcií | Státní pomoc | Příjmy a výdaje | ARD | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Demise | Červnová inflace | Nizozemská vláda | Výrazný propad | E.ON | Členové kartelu OPEC | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Rostoucí šance | Šance | Druhá největší kryptoměna | Program nákupu státních dluhopisů | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Kolaps | Dluh státu | Malé zisky | Společnost Twitter | Polský průmysl | Společnost XTB | Životní úroveň | Konkrétní plán | Forward guidance | Odhady HDP | HDP za Q2 | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Čínská společnost | Světové rezervní měny | Odveta | Důvěra | Ekonomický vliv | Caixin | Slabý dolar | Firmy v Evropě | Bruegel | HelloFresh | Lepší výsledky | Monex | Indikátory sentimentu | Analytik XTB | Rystad | Vládní koalice | Počet akcií | Ruská vláda | Výrobní sektor | Odborníci | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Caroline Bainová | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Politici | Němečtí politici | Ropovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Cena akcií firmy | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Libye | Americké měny | MicroStrategy | Významné riziko | Koncern | Embargo | CZKCASH | Defi | Nařízení | Interfax | Zásoby benzinu | GS | Pokles indexu | První obchodní den | Futures a opce | Bed Bath & Beyond | Zveřejnění výsledků | RBAG | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | CEZ1 | NFIB | Transněfť | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Proražení | AAPL.US | Životní prostředí | Futures na DAX | Siemens | BASF | Vonovia | Trans Adriatic Pipeline | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | LEN | Orbán | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | GS.US | AAL | AAL.US | Voda | Index DE30 | Case-Shiller | Inflace v Polsku | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Pomoc firmám | Německá inflace | Zvýšení ceny | Počet pracovních míst | Akcie Twitteru | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CARA | Měsíční data | Futures na indexy | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Agentura Interfax | DAX (DE30) | Obavy o poptávku | Problémy s likviditou | Rozvolnění | Kov | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | James Bullard | PMI indexy | Zásoby plynu | Air | Míra inflace v Německu | Siemens Energy | Silný růst | Apple (AAPL.US) | Pandemická omezení | Výrazný růst | Vysoké dividendy | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Zvýšení základního úroku | Nárůst sazeb | xStation 5 | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | Reuters analytik | Bob Yawger | EDF | Prudký růst cen | Akcie Goldman Sachs | Goldman Sachs (GS.US) | Ceny ropy Brent | Nedostatečná produkce | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Konsensus trhu | Meziměsíční inflace | Obchodování s povolenkami | Pokles polské ekonomiky | Zápis z jednání ČNB | EEX | Pandemie COVID | Těžaři | Německé společnosti | API | Oslabení | Cena dřeva | Ruský ministr | Impulzy | Firmy z EU | Největší americká banka | Plány | Cíle | Dodávky plynu | Zajišťování | Prodej | Další kryptoměny | Navýšení kapitálu | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Zajištění bezpečnosti | Dolar dnes | Zátěžový test | CO2 | Nordstream | Trh dnes | Výplata dividendy | Zisk ČEZ | Akcie Bed Bath & Beyond | Hliník | Mluvčí společnosti | Dluh firem | Energetický regulátor | UST | Včerejší seance | Míra inflace v USA | USA inflace | Evropská unie dnes | NortonLifeLock | Americký trh | Odvětví | Jednání ECB | Divize | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Boom | Společnost Golden Gate | Dodávky suroviny | Balkán | Rekord | Guidance | University of Michigan | Náhoda | Mateřská společnost | Dodávky ruského plynu | VIAC | Sankce Spojených států | Drahota | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Převzetí Avastu | Transgas | Německý výrobce | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Medián | Zápis Fedu | Analytici banky | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Jednání centrálních bankéřů | Opatření | Cena emisních povolenek EU | Lobbing | Katastrofy | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Hellofresh | Společnost Siemens | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Macao | VDMA | Etherea | Závazky společnosti | American Airlines (AAL.US) | Kompenzace | Advokátní kancelář | Dopad vysokých cen energií | Sentiment indikátory | Pokračování trendu | Zdražování energie | FDP | Sociální demokraté | Potíže v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Zprávy z Ruska | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Češi | Energetické krize | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoje kurzu | Nord Stream 2 AG | Travelers (TRV.US) | IBM (IBM.US) | IBM.US | Šéf německé centrální banky | Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Meta | Klima | Plyn v EU | Stephen Brennock | Plynovod Jamal | Gascade | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Indexy pohyb | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Reálné výnosy | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Další růst sazeb | Ruský plynovod | RIA Novosti | Družba | Lockdowny | TIM | Jiří Gavor | ENA | Změny klimatu | Nová mutace | Akcie Gazpromu | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Bear market | Kazachstán | Zlotý | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Rostoucí inflace | Bidenova administrativa | Letadlo | Bundesnetzagentur | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Force | La Nina | Základní sazba | Plynová krize | MTI | Agentura MTI | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Rozhodnutí firmy | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Akcie velkých technologických společností | Ocel | Tengiz | Ruský plyn | Gate | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Francouzské energetické společnosti | Ceny domů | Uhelné elektrárny | Rady expertů | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Časový plán | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Rusko dnes | Napětí mezi Ruskem a Západem | Finanční rok | Monex USA | Ebury | Tomáš Kudla | Slovalco | Žádné dividendy | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Hlavní index německých akcií | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusal | Norbert Rücker | Prezident Putin | Společnost Nord Stream 2 AG | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Společnost Uniper | Green Deal | EGÚ Brno | EGÚ | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Energiewende | Motivace | Kyjev | RDIF | Plyn přes Ukrajinu | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Turecký statistický úřad | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ruský vývoz ropy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | XTB Štěpán Hájek | Energetický kolos | Společnost Orsted | Společnost Eni | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Řetězce | Hnědé uhlí | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Normalizace úrokových sazeb | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Sergej Kuprijanov | Mluvčí Gazpromu | Dodávky plynovodem | Tranzitní plynovody | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Zastavení války | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Akcie Avast | Úroky z dolarových dluhopisů | Dopady války na Ukrajině | Akcie BASF | Dodávky LNG | Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Novorossijsk | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Měsíční report | Růst cen energií | Ruští zákonodárci | Petr Fiala | Výsledek inflace | Inflační data | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Převzetí Twitteru | Cena NATGAS | Ukrajinské jednotky | Zelenskyj | Travelers | Dovoz ruské ropy | Alaska Air Group (ALK.US) | Alaska Air Group | ALK.US | AT&T (T.US) | Dow (DOW.US) | DOW.US | PM.US | Korekce trendu | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Boj s inflací | EuRoPol Gaz | Wall Street výsledky | Vývoz plynu do Finska | Christopher Waller | Šéfové | Atos | Akcie společnosti Atos | Akcie navázané na kryptoměny | Zvednutí sazeb | Akcie společnosti Asos | Asos | Bilance ČNB | ABN | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Popírání | Přijetí | Nové sankce | Stagnace poptávky | Úrokové sazby v eurozóně | EdF | Energetická situace | Prolomení parity | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz | Nord Stream AG | Cenový strop | OvalX | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zvýšení úroků | Hnutí pěti hvězd | Míra inflace ve Spojených státech | Úsporný tarif | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Steve Sosnick | Rezignace italského premiéra | Očekávaná rezignace | Nárůst zásob v USA | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Daň z mimořádných zisků | Omezení kapacity | Omezení kapacity Nord Streamu | Kelvin Dalrymple | Ceny komodit na světových trzích | Společnost Naftogaz | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík inflačních úlev | Balík opatření | Řeka Rýn | Rýn | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Plyn pro evropský trh | Rizikový faktor | Plyn v Evropě | Ceny plynu TTF | Cronos-1 | Dodávky ropy z Kazachstánu | Dolar k čínské měně | Ebury G10 FX Forecast | G10 FX Forecast | FX Forecast | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Hliníkárenská společnost | Pekingská burza | Pekingská burza cenných papírů | Maržový trading | Půjčování cenných papírů | Britský antimonopolní úřad (CMA) | Bloomberg Global Aggregate Total Return Index | Globální dluhopisový benchmark | Dluhopisový benchmark | Panda | Edward Soya | Analytik Edward Soya | Státní plynárenská společnost | Ukrajinský Naftogaz | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | South Stream | Turk Stream | Joe Saluzzi | Cherry Lane | Nidec | Akcie společností Nidec | Hoya | SMC | Rebalance | Unitika | Akcie Unitika | Oki Electric | Maruha Nichiro | Znovuzprovoznění plynovodu | Hospodářské problémy | Problémy v Evropě | Hospodářské problémy v Evropě | Stephen Gallo | Dodávky plynu z Německa | Společnost Siemens Energy | Společnost Hellofresh | Ruské ropy | Fortum | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Plyn z Norska | Energetický trh | Plyn z Ruska | Velké energetické firmy | Energetické firmy v Evropě
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Nordic Pearl Limited
Nordic Pearl Ltd
Nord LB
Nordnet
Nordnet AB
Nordson
Nordstorm
Nord Stream
Nordstream
Nord Stream AG

Následující klíčová slova

Nord Stream 2
Nordstream 2
Nord Stream 2 AG
Nordstrom
Nordstrom (JWN.US)
Norges Bank
Norilsk
Norilsk Nickel
Norinchukin Research Institute
Norlisk Nickel
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít