Neděle 14. srpen 2022 06:00
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Graf EURUSD

img

Graf dne: EURUSD (21.07.2022)

21.07.2022 Věci dnes ráno dostaly rychlý spád a první dva faktory se již vykreslily – toky plynu přes Nord Stream 1 byly obnoveny a Mario Draghi oznámil, že se setká s prezidentem Mattarellou a odstoupí. S obnovením plynu přes Nord Stream bude mít Evropa šanci zásobit se komoditou před zimou. Je však třeba poznamenat, že plynovod nepracuje na plný výkon. Draghiho dnešní rezignaci trhy z velké části ignorovaly. Lze to odůvodnit tím, že demise byla jasná od včerejška, kdy velké koaliční strany nevyjádřily premiérovi podporu.
img

Graf dne: EURUSD (12.07.2022)

12.07.2022 EUR/USD je dnes v centru pozornosti. Po měsíčním poklesu se euro blíží paritě s americkým dolarem. Bylo to téměř před 20 lety, kdy se hlavní měnový pár naposledy obchodoval za 1,00. Jaké jsou důvody nedostatečné výkonnosti EUR? Na jedné straně hrají velkou roli důsledky rusko-ukrajinské války. Ceny energií v Evropě prudce vzrostly, jelikož dodávky plynu byly omezené a nyní existuje reálné riziko úplného zastavení dodávek plynu z Ruska. To by s největší pravděpodobností vedlo k recesi na starém kontinentu, zejména v zemích závislých na plynu, jako je Německo. Dalším důvodem slabého výkonu společné měny je Evropská centrální banka. ECB je ve srovnání s ostatními velkými centrálními bankami velmi pomalá, pokud jde o zpřísňování politiky, a na své první zvýšení sazeb teprve čeká. Mezitím Fed zahájil cyklus agresivního zvyšování sazeb poskytující podporu americkému dolaru, který také těží z útěku do bezpečných přístavů. V důsledku toho se EUR/USD stále pohybuje níže.
img

EURUSD padá na 19letá minima❗

05.07.2022 Nedávný jestřábí krok ECB nestačil k tomu, aby euro získalo důvěru investorů. Signály o zvyšování sazeb na příštích zasedáních přináší společné měně jen krátkou úlevu. Existují obavy, že pokusy ECB o zabránění fragmentace trhu s dluhopisy rozmělní jakékoliv jestřábí kroky. Pokles na EUR trhu byl po krátké pauze obnoven a pár po silném sestupném pohybu dnes ráno prolomil pod minima z poloviny května. Pár se tak dostal nejen pod květnová minima, ale i poz minima z přelomu let 2016/2017. Hlavní měnový pár EUR/USD se obchoduje nejníže od srpna 2003!
img

Graf dňa - EURUSD (29.06.2022)

29.06.2022 Zverejnenie údajov HDP z USA, flash inflácia CPI z Nemecka a panelová diskusia s šéfmi Fedu, ECB a BoE sú naplánované na dnes. Zatiaľ čo údaje z USA budú revíziou a neočakáva sa, že spustia nejaké veľké pohyby, údaje o inflácii z Európy a prejavy popredných centrálnych bankárov môžu poskytnúť EURUSD určitú volatilitu. Poďme sa pozrieť na technickú situáciu na hlavnom menovom páre.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky - Co je to medvědí trh?

12.05.2022 Tento článek odpovídá na otázku, kterou si musí položit každý nováček v obchodování s novinkami: co jsou to medvědí trendy a jak jsou důležité při obchodování?
img

Graf dňa - EURUSD (28.04.2022)

28.04.2022 Ruské rozhodnutie zastaviť toky zemného plynu do Poľska a Bulharska vyvolalo obavy, že Rusko môže zastaviť dodávky plynu celej západnej Európe. To zvýšilo tlak na pokles spoločnej meny a vyústilo do prudkého poklesu na trhu EUR/USD. Hlavný menový pár sa dnes ráno dokonca na chvíľu prepadol pod hladinu 1,05. Zatiaľ čo situácia na zemnom plyne bude určite aj naďalej ovplyvňovať euro v najbližších dňoch, dnes v skorých popoludňajších hodinách môže mena zaznamenať nárast krátkodobej volatility, keďže sú zverejnené dve dôležité makro správy.
img

Graf dne: EURUSD (21.04.2022)

21.04.2022 EUR/USD se již nějakou dobu obchoduje v sestupném trendu. Přesto bylo možné včera zaznamenat pokus o růst, který vyvolal projev člena ECB Kazakse, šéfa lotyšské centrální banky. Řekl, že nákupy aktiv ECB mohou být ukončeny před třetím čtvrtletím 2022 – mnohem dříve, než se očekávalo. Další členové ECB dnes svými komentáři podpořili euro. Wunsch, šéf belgické centrální banky uvedl, že letos nelze vyloučit návrat úrokových sazeb do kladných hodnot. Wunsch také řekl, že podpoří zvýšení sazeb v červnu. Luis de Guindos, viceprezident ECB uvedl, že program nákupu aktiv může být ukončen v červenci, s prvním zvýšením sazeb v srpnu. Obchodníci na euru by se měli mít na pozoru dnes kolem 19:00, kdy se prezidentka ECB Lagardeová zúčastní debaty MMF o globální ekonomice.
img

Graf dne: EURUSD (14.04.2022)

14.04.2022 Na dnešek jsou naplánovány dvě velké tržní události. Investorům bude nabídnuto oznámení o měnové politice od Evropské centrální banky ve 13:45 a také zpráva o maloobchodních tržbách v USA za březen ve 14:30. Obě tyto události by mohly být spouštěčem volatility pro EUR/USD.
img

EURUSD klesá pod 1.10 ❗

04.03.2022 Během dnešní evropské obchodní seance lze zaznamenat náladu rsk-off, kdy akcie a EUR prudce klesají. Hlavní měnový pár klesl pod hranici 1,10 poprvé od konce května 2020 a obchoduje se o 0,7 % níže. Sentiment byl negativně ovlivněn nočními zprávami o ruském útoku na největší evropskou jadernou elektrárnu na Ukrajině. Následná ujištění od různých jaderných agentur, že se úroveň radiace nezvýšila a reaktory se nezdají být v ohrožení, náladu zlepšily jen málo. Válka na Ukrajině je hlavním motorem nálad na trzích a obchodníci by si měli být před víkendem vědomi možných gapů začátkem příštího týdne.
img

Obchod dňa - EURUSD (13.01.2022)

13.01.2022 Napriek jastrabím komentárom členov Fedu ohľadom nedávneho zvyšovania sadzieb, americký dolár tento týždeň voči euru oslabuje. Stále viac členov centrálnej banky USA hovorí, že štyri zvýšenia sadzieb môžu byť vhodné v tomto roku, pričom sa objavuje konsenzus, že marec bude vhodným časom na zvýšenie o prvých 25 bázických bodov. Na druhej strane sa očakávalo, že znižovanie súvahy začne krátko po, alebo dokonca súčasne s prvým zvýšením sadzieb. Medzitým predseda Fedu Powell v utorok povedal, že takýto krok s väčšou pravdepodobnosťou príde skôr v druhej polovici roka ako v prvej. To mohlo ubrať páru USD. Investori budú počuť Lael Brainardovú dnes o 16:00, keď sa objaví v americkom Senáte na potvrdení nominácie podpredsedníčky Fedu. Vo vopred zverejnenom texte vystúpenia Brainard uviedol, že inflácia je vysoká a jednou z najdôležitejších úloh Fedu je vrátiť ju späť k cieľu.
img

🔽 EURUSD padá, sazby jen tak neporostou

16.11.2021 Euro si prochází špatným začátkem týdne. EUR/USD dnes mírně klesá po včerejším výprodeji, kdy propadl hluboko pod úroveň 1,14. Za propadem stojí 2 hlavní důvody. Prvním je obecné posilování amerického dolaru. Druhým a důležitějším je včerejší projev guvernérky ECB. Lagardová řekla, že zvýšení sazeb banky v příštím roce je vysoce nepravděpodobné. Tako zmínila, že by se inflace měla ve střednědobém horizontu držet pod dvouprocentním inflačním cílem. Když byla dotázána na rok 2023, tak odmítla specifikovat svůj názor na růst sazeb. Deriváty úrokových měr nenaznačují růst sazeb v eurozóně v příštím roce s pravděpodobností vyšší než 80 %.
img

📊 Top three charts of the week (11.08.2021)

11.08.2021 Začnime dnešnú analýzu s nemeckým indexom - DAX (DE30). Pri pohľade na denný interval je možné vidieť, že cena sa dostala nad miestny obchodný rozsah, ktorý je na grafe nižšie označený modrým políčkom. Napriek vymaneniu sa z konsolidačného rozsahu sa dynamika rastu spomalila a kupujúcim sa nepodarilo preniknúť na čerstvé historické maximá v blízkosti 15 800 bodov. Dlhodobý sentiment však zostáva rastový a pokračovanie pohybu nahor je možné. V takom prípade je 127,2% Fibonacciho retracement ďalším cieľom trhových býkov. Na druhej strane, ak index začne korekciu smerom nadol, najbližšia podpora, ktorú je možné sledovať, sa nachádza na úrovni 15 430 bodov, kde sa nachádza dolná hranica vyššie uvedeného konsolidačného rozsahu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.7.2021)

23.07.2021 Pozitivní nálada na trzích přetrvává i během posledních dní tohoto týdne a více než očekávané výsledky žene vzhůru trhy pozitivní sentiment. Ten dostal výše i ostatní riziková aktiva včetně ropy. Velkým zklamáním bylo zasedání ECB, která ponechala sazby beze změny a pouze zvýšila inflační cíl.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (20.7.2021)

20.07.2021 Akciové indexy se začátkem týdne ocitly pod poměrně intenzivním prodejním tlakem. Šíření nové varianty delta narušuje očekávání investorů a pod tlak jsou tak hlavně tituly úzce napojené na ekonomický růst. Výprodeji se nevyšla ani ropa, avšak americký dolar posílil jen mírně, když výnosy ze státních dluhopisů klesly pod 1.20 %.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (12.7.2021)

12.07.2021 Na trzích přetrvává velmi pozitivní nálada, která dostala většinu hlavních akciových indexů ve Spojených státech koncem minulého týdne na nová historická maxima. Tento týden bude především ve znamení výsledků velkých amerických korporací, která napoví, jak si firmy poradily s postupným otevřením ekonomiky.
img

🔍 TOP 3 grafy tohoto týdne

07.07.2021 Čtyřhodinový graf EUR/USD ukazuje, že medvědi začali nedávno dominovat situaci na tomto trhu. Cena se aktuálně pohybuje mírně nad supportem na úrovni 1,1805. Sentiment však zůstává stále negativní. Pokud se dočkáme průrazu, tak dalším supportem je hladina 1,1715. Pokud se naopak probudí býci a poklesy zde zastaví, tak se cesta vzhůru opět otevře. Poslední korekce dosáhla úrovně 100 období klouzavého průměru a měla by sloužit z krátkodobé perspektivy jako klíčová rezistence. Další úroveň odporu leží na 1,1925, kde se nachází horní limita struktury 1:1.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (28.6.2021)

28.06.2021 Akciový index S&P 500 koncem minulého týdne uzavřel na nových rekordních maximech a setřásl tak velmi rychle obavy z rychlejšího růstu inflace. Devizové trhy převážně kopírují vývoj amerického dolaru, který přešel do konsolidace. Komoditní trhy drží své pozice z minulého týdne a také zatím přechází do letní konsolidace.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.6.2021)

23.06.2021 Akciové trhy pokračují v korekci ztrát z konce minulého týdne a Nasdaqu se dokonce podařilo uzavřít na nových rekordech. Poblíž rekordů se obchoduje také SP 500, ale korekci můžeme vidět i na dolarových měnových párech.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (21.6.2021)

21.06.2021 Začátek týdne zatím setrvačností navazuje na negativní konec toho minulého a akciové indexy ve světě jsou pod tlakem. Korekci začaly dnes asijské akciové indexy a do červených čísel se začátkem týdne dostanou pravděpodobně i evropské akcie. O horší náladě vypovídají i klesající výnosy z amerických dluhopisů.
img

Pochybnosti o inflaci USA nadále ovlivňují kurz dolaru

14.06.2021 Během prvního čtvrtletí roku byl vývoj dolarového indexu pozitivní, ale v dubnu a květnu ztratil vůči hlavním měnám 2.11 %, resp. 1.40 % a dosáhl čtvrtletních minim na úrovni 89.50 USD, čímž zahájil boční pohyb mezi těmito minimy a 90.57 USD v blízkosti svého průměru ze 40 seancí.
img

Graf dne: EURUSD (10.06.2021)

10.06.2021 EUR/USD má před sebou velký den. Evropská centrální banka odpoledne oznámí rozhodnutí o sazbách v 13:45. Nečeká se jejich změna a stejné by měly zůstat také objemy nákupu aktiv. ECB zároveň zveřejní nové makroekonomické projekce, ale ani zde bychom se výraznějšího zásahu dočkat neměli. V 14:30 bude následovat tisková konference guvernérky Lagardové. Navíc ve stejný čas budou zveřejněna inflační data z USA. Čeká se růst CPI z 4,2 % na 4,7 % y/y. Poslední report NFP ukázal nad očekávání vysoký růst mezd, které jsou tahounem inflace. Je otázkou, jak dlouho si ještě bude Fed moci dovolit zvýšenou inflaci ignorovat. Čím vyšší číslo dnes bude zveřejněno, tak tím pravděpodobněji bude Fed muset začít brzy jednat.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (7.6.2021)

07.06.2021 Páteční data z trhu práce sice pomohla akciovým indexům v USA uzavřít výše, ale normalizaci měnové politiky nepřiblížila. Americký dolar zakončil týden mírně silnější a ropa otestovala 70 dolarů za barel. BTC zůstává pod tíhou nerozhodného sentimentu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (4.6.2021)

04.06.2021 Akciové indexy pokračují ve většině případů pouze v pohybu do strany, zatímco technologický index Nasdaq opustil konsolidaci a uzavřel níže. Dalšími zisky se nepodařilo navázat kryptoměnám a americký dolar včera poměrně posiloval díky lepším datům z amerického trhu práce. Dnes bude zveřejněn report NFP.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.6.2021)

01.06.2021 Nízké objemy nedokázaly podržet trhy od mírných ztrát a zakončení měsíce května téměř na podobných úrovních, na kterých jsme otevírali. Na devizových trzích oslaboval americký dolar a drží současnou klesající setrvačnost. Zlato dále posiluje nad 1900 dolarů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (27.5.2021)

27.05.2021 Včerejší obchodní seance toho příliš nepřinesla. Zajímavější pohyby jsme mohli evidovat na devizových trzích, ale akcie a komodity byly včera spíše mrtvé trhy. Čeká se na páteční data inflace v podobě PCE indexu a investoři spekulují, jestli nezačne FED komunikovat utahování měnové politiky.
img

Po podařeném prvním dubnovém čtvrtletí dolar ztratil půdu pod nohama vůči hlavním měnám

10.05.2021 Pokud jsme v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku komentovali, že americký dolar zažívá oživení vůči hlavním měnám, a jak jsme komentovali v minulých analýzách, v průběhu loňského dubna, dolar získal 2.11% ve srovnání s hlavními měnami, přičemž pokles se projevil index amerického dolaru z 93.36 USD na 91.27 USD.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (7.5.2021)

07.05.2021 Na trzích proběhla poměrně klidná seance, která podpořila v růstu hodnotě a cyklické akcie, což dostalo index Dow Jones na nová rekordní maxima. Pozitivně zakončily seanci také v Evropě a zbylé indexy ve Spojených státech. Euro se odrazilo od 1.20 a roste opět zpět směrem k 1.21.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (4.5.2021)

04.05.2021 Trhy mají za sebou klidný vstup do nového týdne, který doprovázely nízké objemy a většina amerických indexů se posunula o něco výše. Nasdaq jako jeden z mála uzavřel včerejší seanci v červených číslech, zatímco americký dolar dnes navázal na páteční zisky a znovu posiluje.
img

Optimistické vyhlídky dostávají dolar pod tlak

03.05.2021 Americký dolar ztratil za měsíc duben 2 % a od většího oslabení ho zachránila páteční seance, kdy dolar výrazně zpevnil. K propadu mu pomáhají hlavně pozitivní vyhlídky ohledně ekonomického růstu, a tím pádem nižší potřeba držet bezpečný americký dolar. Dolar by tak mohl dále posilovat, a to alespoň dokud nedorazí čísla rapidního růstu inflace.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.4.2021)

29.04.2021 Akciovým indexům včera pomohly na nová historická maxima výsledky velkých technologických společností, které opět nezklamaly důvěru investorů a doručily famózní výsledky. Americký dolar mezitím pokračuje ve slábnutí, ale rostoucí výnosy mohou naznačovat zastavení aktuálního trendu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (27.4.2021)

27.04.2021 Akciové trhy mají za sebou další pozitivní vstup do nového týdne, který doprovázel jak pozitivní sentiment, tak výsledky amerických korporátních společností. Vývoj na americkém dolaru se lišil od měnového páru, ale víceméně znovu oslaboval, což dává dnes prostor k ziskům euru.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.4.2021)

14.04.2021 Nevoznější vývoj během včerejší seance odstartovala zpráva od americké FDA, která doporučila pozastavit očkování vakcínou J&J a následně byla zveřejněna inflace v USA. Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq se posunuly na nová historická maxima a dolar prohloubil své ztráty.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (7.4.2021)

07.04.2021 Po svátečních růstových seancí včera přišlo na trhy výraznější zklidnění, kdy indexy ve Spojených státech pouze stagnovaly s mírnými ztrátami. Výnosy ze státních dluhopisů v USA klesaly, čehož využilo euro a drahé kovy. Ropa WTI dále stagnuje kolem 60 dolarů za barel.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.4.2021)

01.04.2021 Konec kvartálu vyhodnotila řada investorů jako poslední šanci navýšit ziskové pozice a na poslední chvíli došlo k přelivu kapitálu zpět do technologií. Joe Biden včera zveřejnil svůj fiskální balíček do infrastruktury, který zahrnuje zvýšení korporátní daně. Dolar uzavřel nejlepší kvartál za poslední rok a ropa WTI zůstává kolem 60 dolarů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.3.2021)

29.03.2021 Klesající výnosy z amerických státních dluhopisů a odraz od 100 denního průměru skutečně stačil technologickému indexu Nasdaq včera k růstu. Dařilo se i dalším akciovým indexům v USA a v Evropě. Americký dolar dnes pokračuje po včerejší korekci v růstu a dostává EURUSD zpět k 1.19.
C:\fakepath\eurusd-25032021.png

Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?

25.03.2021 Ačkoliv většina investorů očekávala, že si slábnoucí americký dolar v minulém roce udrží negativní náladu i v roce 2021, dolar je od začátku roku v zisku a dostává pod tlak ostatní měny. Silnější dolar může podpořit americké dovozy, ale také negativně dolehnout na rozvíjející se trhy a jejich měny, jako je například česká koruna.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.3.2021)

23.03.2021 Klesající výnosy z amerických státních dluhopisů a odraz od 100 denního průměru skutečně stačil technologickému indexu Nasdaq včera k růstu. Dařilo se i dalším akciovým indexům v USA a v Evropě. Americký dolar dnes pokračuje po včerejší korekci v růstu a dostává EURUSD zpět k 1.19.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (18.3.2021)

18.03.2021 Trhy nakonec zakončily včerejší seanci na podobných úrovních, jako otevřely, a to navzdory velmi holubičímu zasedání FEDU. Na potvrzení výhledu ohledně nízkých úrokových sazeb do roku 2023 reagoval oslabením americký dolar. Situaci na dluhopisovém trhu se stabilizovat nepodařilo a výnosy dnes rostou nad 1.7 %.
img

Joe Biden podepisuje nový program ve Spojených státech a ECB zachovává svou aktuální úrokovou politiku

15.03.2021 Během včerejšího obchodního dne Christine Lagarde oznámila, že se Evropská centrální banka rozhodla zachovat současnou strukturu úrokových sazeb, přičemž referenční úrokovou sazbu ponechá na 0%, sazbu vkladové facility na -0.50% a mezní úvěrovou sazbu 0.25%, splnění očekávání tržního konsensu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (12.3.2021)

15.03.2021 Pozitivní sentiment včera na trzích podpořil podpis amerického prezidenta Joe Bineda na fiskálním balíčku o velikosti 1,9 bilionu amerických dolarů. Dnes dopoledne však znovu rostou výnosy z desetiletých dluhopisů k 1.6 % a indexy začít mají včerejší zisky korigovat. K růstu se přidává dnes také americký dolar.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (12.3.2021)

12.03.2021 Pozitivní sentiment včera na trzích podpořil podpis amerického prezidenta Joe Bineda na fiskálním balíčku o velikosti 1,9 bilionu amerických dolarů. Dnes dopoledne však znovu rostou výnosy z desetiletých dluhopisů k 1.6 % a indexy začít mají včerejší zisky korigovat. K růstu se přidává dnes také americký dolar.
img

Rostoucí výnosy amerických dluhopisů a dobrá data o nezaměstnanosti podporují americký dolar

10.03.2021 V únoru jsme si všimli, že dolarový index ztratil půdu pod nohama vůči hlavním měnám poté, co si v lednu užíval pozitivního měsíce, kterému předcházel rok slabosti amerického dolaru v roce 2020. Během několika posledních zasedání dolarový index prokázal sílu na své důležité úrovni podpory 90,00 USD a zažil silnou rally.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (9.3.2021)

09.03.2021 Nakonec včerejší seance skončila podobně, jako začala, a to negativní náladou, která se držela především technologických titulů. Hodnotovým a cyklickým akciím se přitom opět dařilo a Dow Jones uzavřel poblíž rekordních maxim. Dolar mezitím dostal pod větší tlak euro a ropa neudržela včerejší zisky.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (2.3.2021)

08.03.2021 Pondělní seance byla ve znamení využití nižších ocenění na většině akciových trhů. Index S&P 500 má za sebou nejlepší seanci od června, zatímco Nasdaq rostl nejvíce od listopadu. Na devizových trzích pokračuje v posílení americký dolar a EURUSD už je na dosah úrovně 1.20.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (2.3.2021)

02.03.2021 Pondělní seance byla ve znamení využití nižších ocenění na většině akciových trhů. Index S&P 500 má za sebou nejlepší seanci od června, zatímco Nasdaq rostl nejvíce od listopadu. Na devizových trzích pokračuje v posílení americký dolar a EURUSD už je na dosah úrovně 1.20.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (17.2.2020)

17.02.2021 Rostoucí výnosy ze státních dluhopisů si už získávají pozornost investorů, kteří pro změnu začínají zpochybňovat výkonnost některých technologických akciových titulů, jelikož těží především z nízkých sazeb v ekonomice. Pod mírným tlakem tak byly akcioví indexy, zatímco americký dolar správně využil vyšších výnosů k růstu.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (8.2.2020)

08.02.2021 Navzdory nedostatku kvalitních markovat se podařilo akciovým indexům v pátek uzavřít další pozitivní seanci, která tak znamenala nejlepší týden od měsíce listopadu. V pátek byl však zajímavý vývoj hlavně na devizovém trhu, kde oslaboval americký dolar a pomohl euru nad 1.20. Ropa WTI pokračuje v růstu nad 57 dolarů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (3.2.2020)

03.02.2021 Akciové trhy pokračují v otřepávání se z nervozity, kterou způsobili spekulativní investoři a rostou směrem ke svým rekordním maximům. Růstu včera pomohly velmi silné výsledky společností Amazon a Google. Euro mezitím pokračuje v propadu pod 1.21 a už dnes by mohlo otestovat úroveň 1.20.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (28.1.2020)

28.01.2021 Na finančních trhy včera dorazila vlna nervozity, kterou způsobil spekulativní trading na akciích jako je Gamestop nebo AMC. Výprodej na akciových indexech dokonce nezastavily ani lepší výsledky Applu a Facebooku. Večerní zasedání FEDu pak žádnou změnu v dosavadní rétorice nepřineslo a banka pouze vyjádřila obavy z pomalého zotavení ekonomiky.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (25.1.2020)

25.01.2021 Akciovým indexům se nakonec podařilo uzavřít týden pozitivně a například Nasdaq uzavřel na nových rekordních maximech. Akciové trhy mají před sebou velmi zajímavý týden plný výsledky velkých amerických společností, který napoví, jak se vypořádaly s druhou vlnou pandemie. Americký dolar mezitím pozastavil svůj propad, ale blížící se zasedání FEDu pravděpodobně zvýší tlak na jeho propad.
img

Tento týden se oči trhu budou soustředit na schůzku Spojených států a ECB

18.01.2021 Tento týden začíná svátkem Martina Luthera Kinga mladšího v USA, americké akciové trhy budou uzavřeny, proto nebudeme mít možnost analyzovat americké trhy. Příští středu 20. ledna se však netrpělivě očekává, že inaugurace Joe Bidena bude významným hybatelem trhu.
C:\fakepath\EURUSD.png

Trading Room Štěpána Hájka

09.09.2020 Někteří z vás možná zaregistrovali naší Letní Strategii, kterou jsem sestavil pro co nejsrozumitelnější pochopení tradingu během léta. Sám bych si nedovolil sestrojit strategii, o které bych si nebyl jistý, že bude fungovat, a tak jsem se snažil pravidelně vyhledávat obchodní příležitosti na základě kritérií, které jsem dopředu avizoval. Léto je však u konce a já bych chtěl Letní Strategii posunou o kus dál. Proto budu každou středu od 10:30 vysílat svůj Trading Room, kde budu analyzovat trhy a živě vyhledávat obchodní příležitosti.
img

Technical alert: EURUSD

10.03.2020 Pokud se podíváme na graf EURUSD, tak po včerejším boji to vypadá, že cena prorazila pod spodní limitu struktury Overbalance. Pohyb naznačuje, že klesající korekce se může dále rozvinout. Pokud se cena udrží pod úrovní 1,1392 EURUSD, tak pokles vypadá jako pravděpodobnější scénář dalšího vývoje. Obchodníci by však neměli zapomínat, že hlavní trend je stále rostoucí. Býci by se mohli objevit na supportu na úrovni 1,13 EURUSD, kde se nachází 85 období klouzavý průměr a kde můžeme pozorovat Price Action z 6. března. Průraz pod tento support by mohl vést k hlubšímu poklesu.
img

Technická analýza: EURUSD

20.02.2020 Pri pohľade na graf EURUSD je možné si všimnúť, že cena prelomila hornú hranicu štruktúry Overbalance (a tiež SMA50), čo naznačuje obrat trendu. Pokiaľ sa cena drží nad úrovňou 1.0810, pravdepodobnejšie vyzerá korekčný pohyb smerom nahor. Najbližší odpor predstavuje oblasť 1,09, ktorá je označená predchádzajúcimi cenovými reakciami. Mali by sme však pamätať na to, že dlhodobý trend zostáva klesajúci a dlhé pozície môžu byť riskantné.
img

Technická analýza: EURUSD

02.12.2019 Pokud se zaměříme na graf EURUSD, tak nalezneme formaci inverzní hlavy a ramena. Teoreticky bychom se s větší mírou pravděpodobnosti měli následně dočkat pohybu na vyšší úrovně. Pár EURUSD se obchoduje v blízkosti klíčové rezistence na 1,1025. Průraz nad tuto úroveň by mohl eurodolaru uvolnit cestu až k úrovni 1,1052.
img

Analýza EURUSD: Medvedi získali vďaka ECB dosť energie aby zaútočili na 1.1100

26.07.2019  ECB síce rozhodla zatiaľ neznížiť úrokové sadzby ale upravila výhľad, na ďalších zasadnutiach sa môžu sadzby znížiť, alebo odstupňovať (aby sa znížil tlak na banky s dôvodu poklesu výnosov na dlhopisoch) a tiež môže čoskoro začať nové QE.
C:\fakepath\forex.png

Indikátor Fractals

22.07.2019 Tento jednoduchý indikátor je založený na presne stanovenej sviečkovej formácii, ktorá sa v grafoch často vyskytuje. Býčí fraktál signalizuje, že cena by mohla rásť a medvedí fraktál napovedá, že cena by mohla klesnúť. Ako používať fraktály pri obchodovaní?
C:\fakepath\forex.jpg

MetaTrader na počítačoch Apple

28.06.2019 Rovnako ako mnoho ďalších programov navrhnutých pre Windows, tak aj MetaTrader 4 a MetaTrader 5 môže mať na macu problémy. V tomto článku sa pozrieme na to prečo je tomu tak, a ako môžete tieto obchodné platformy bezproblémovo používať aj na počítačoch od Apple.
img

Obrázky dňa: USA majú najnižšie clá. Svet by im mohol akceptovať určité zvýšenie.

13.03.2018 Keď nepočítame Hongkong a Macao, tak USA majú najmenšie colné zaťaženia na svete. Druhé je Japonsko a Tretia je eurozóny. Čína je na 24. mieste. Trumpove opatrenia teda nemusia vyústiť do obchodných vojen, pokiaľ ostatní partneri usúdia, že kým je USA otvorenejšia obchodu ako oni, tak má právo zvyšovať clá (@ldaalder):
img

Technická analýza: EURUSD prolomil důležitý support, další signál korekce?

26.09.2017 To o čem jsem dnes ráno tak trochu spekuloval v ranním komentáři se zdá se začíná stávat realitou. EURUSD dnes krásně breaknul pod minima z poloviny tohoto měsíce a technicky vzato se na EURUSD po delší době začínají znovu dít docela zajímavé věci. Posuďte sami?
img

Kritická situácia na dolári

18.11.2016 Od amerických volieb uplynulo 10 dní a počas každého z nich euro voči americkému doláru stratilo. V tejto neblahej štatistike euro vyrovnalo svoj historický rekord, keď za svoju 17-ročnú existenciu oslabilo 10 dní po sebe iba raz – 11. septembra 2008. Áno, iba 4 dni pred pádom Lehman Brothers.
img

Trhy dnes: Dolár pokračuje v raste, vývoj na AUD a NZD určujú technické hranice

18.11.2016 Pre dnešné obchodovanie je makroekonomický kalendár takmer prázdny a aj z toho dôvodu je obchodovanie pokojnejšie ako v posledných hektických dňoch. Na devízových trhoch pokračuje posilňovanie dolára, ktorému včera dodala dodatočný impulz šéfka FEDu Yellenová, keď pred Kongresom vyhlásila, že očakáva zvýšenie sadzieb už čoskoro. To len potvrdilo očakávania obchodníkov, swapové trhy už pred jej vystúpením prideľovali decembrovému zvýšeniu sadzieb viac ako 90-percentnú pravdepodobnosť. EURUSD sa dnes dostal na métu 1,06 a dostáva sa na dostrel supportu okolo 1,055, ktorý zastavil jeho pokles v novembri minulého roka (graf EURUSD, D1):
img

Technická analýza - Eurodolar zakotvil při 1,1380 EURUSD a vyčkává na další impuls

05.04.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje na úrovni denního pivotu na 1,1384 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybu...
img

Summit EU nesklame

26.06.2012 Euro trpí z každej strany: zníženie ratingu Cypru nasledovan&...
img

EURUSD bojuje o rezistenciu 1,3200

31.01.2012 Summit EU nesklamal. Aj keď sme počas včerajšieho dňa videli výpre...
img

Jak to vidíte (EURUSD) 16 ?

02.11.2011 Článek a komentář k měnovému páru EURUSD.
img

Spojme sa pre (ne)úspech

16.09.2011 Obnova spolupráceVčera bolo presne tri roky od krachu Lehman Brothers...
img

Veríte euru?

12.09.2011 Koniec nezávislosti ECBMinulý týždeň sa skončil...
img

ECB prehadzuje výhybku

08.09.2011 Včerajší pohľadVčerajšie obchodovane na finančn...
img

Švajčiari prijali euro

07.09.2011 Počas včerajšieho dňa finančné trhy zasiahla správa a kroky Swiss National Bank (SNB) o zafixovaní páru EURCHF pri úrovni 1,20. Komentár SNB „súčasné masívne nadhodnotenie švajčiarskeho franku predstavuje akútnu hrozbu pre švajčiarsku ekonomiku a riziko tvorby deflačného prostredia... cieľom SNB je preto podstatné a trvalé oslabenie švajčiarskeho franku... s okamžitým efektom nebudeme tolerovať kurz EUR/CHF pod 1,20.... SNB bude brániť tento minimálny kurz s rozhodnosťou a je pripravená nakúpiť zahraničné meny v neobmedzenom rozsahu... dokonca aj kurz 1,20 je príliš vysoko a mal by časom oslabiť.... pokiaľ si ekonomický výhľad a deflačné riziká budú vyžadovať, SNB príjme ďalšie opatrenia...“. Reakcia trhu bola agresívna pár EURCHF sa odrazil od intradenných miním 1,1030/10 k maximám na 1,2180/1,22, čo predstavuje 10,60%-né zhodnotenie páru v priebehu niekoľkých minút. Ide o najväčší pohyb páru v histórii voľného obchodovania devízových kurzov.
img

Gréci opäť klamali

02.09.2011 Grécka tragikomédia Podľa predbežných inform&a...
img

Gréci opäť klamali

02.09.2011 Grécka tragikomédia Podľa predbežných inform&a...
img

Amerika sa potápa ku dnu

31.08.2011 Amerika potrebuje lacné USDInvestorov na finančných trhoch...
img

Ovca celá a trh sýty

26.08.2011 Nemecký rating A+Včera za zachveli finančné trhy pod tlako...
img

Chladnúce očakávania

24.08.2011 Trhový sentimentOd pondelka naznačujeme, že ani negatívnej...
img

Potvrdí sa recesia?

23.08.2011 Včerajšia sumarizáciaVčerajší v&...
img

Ticho pred búrkou

22.08.2011 Intervenčné obavyPočas druhej polovice piatkového obchodov...
img

Zlatý vek krízy

19.08.2011 Riziko stúpaKríza je späť, opäť by sme m...
img

Pozitívne vychladnutie

18.08.2011 Pozitívny sentimentVčerajšia obchodná seansa pr...
img

Eurozóna spomaľuje

16.08.2011 ECB sa prekonávalaVčerajší vývoj na ...
img

Smutné výročie

15.08.2011 Piatková sumarizáciaPiatkový vývoj n...
img

Švajčiari pritvrdili

12.08.2011 Fixácia kurzovKľúčovou udalosťou včerajšieho obchod...
img

Trhy obchádza strach

11.08.2011 Riziko ostávaNa finančnom trhu naďalej prevláda vysok&aacu...
img

Zastaví Fed finančné krviprelievanie

09.08.2011 Lehmanov duch sa vraciaVčerajší deň priniesol najvýr...
img

Americká facka, európsky knokaut

08.08.2011 Mýty a sny sa rúcajúNič iné finančn&...
img

Koniec eura klope na dvere

05.08.2011 Riziko je extrémneKríza na finančných trhoch sa p...
img

Hra mačky s myšou

04.08.2011 Ďalšia intervenciaPo včerajšom tvrdom útoku SNB (&...
img

Tvorcovia finančnej skazy

02.08.2011 Dvojité dno recesieCentrálne banky a vlády nezv...
img

Koniec amerického divadla

01.08.2011 Dohoda je blízkoNiekoľko mesiacov trvalo politické divadlo...
img

Domček z karát pred zrútením

15.07.2011 Zhnité vnútro finančného systémuPomyse...
img

Bezmocnosť silných vyplávala na povrch

14.07.2011 Finančná kríza je späť a mení svoju tv&a...
img

Euro panika

12.07.2011 Riziko narastá Prehlbovanie fiškálnej kr&i...
img

Euro bojuje o existenciu

11.07.2011 Počas piatkového obchodného dňa sme boli svedkami výrazného nárastu rizikovej averzie na finančných trhoch. Dôvodom boli negatívne dáta amerického trhu práce v podobe výrazného prepadu tvorby pracovných miest (Nonfarm Payrolls) pod trhové odhady a rizikový vývoj v Taliansku. Práve vývoj talianskeho akciového a dlhopisového trhu vyvoláva obavy o budúci vývoj spoločnej európskej meny. EURUSD sa tak dnes ráno dostal k úrovni 1,4170/50, ktorej prielom by bol potvrdením ochoty smerovania pod 1,40 v dôsledku prehlbovania fiškálnych problémov eurozóny.
img

Gréci opäť insolventní

04.07.2011 Euro stále v kurzePiatkový vývoj na finančn&y...
img

Slovenská šedá labuť

01.07.2011 Riziko klesáPočas dnešného rána sme na...
img

Eurový úsmev môže mať trhliny

30.06.2011 Trhové tichoPočas včerajšieho popoludnia sa zastavil tep finan...
img

Horiace Atény podporujú euro

29.06.2011 Včerajšia sumarizáciaPočas včerajšej obchodnej seansy...
img

Nikto nesmie byť vydierateľný a nikto nesmie vydierať

28.06.2011 Grécke hlasovanie sa blížiStredobodom finančných ...
img

Neoceniteľný grécky hlas

24.06.2011 Včerajší prehľadVčerajší vývo...
img

Grécko naďalej rozdeľuje

15.06.2011 Európske aukcie nesklamaliPočas včerajšieho dňa sa finančn&eacu...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Čínský jüan | Price Action | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Fibonacci | Brazilský real | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Austrálie | Německo | Polsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | Dluhopisový trh | Poptávka | Ratingové agentury | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Svíčkové formace | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bid | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Buy Stop | CEO | CFD | CME | CPI index | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devizový trh | Dolarový index | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | EONIA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Futures | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | Hlava a ramena | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Risk | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Open | Oscilátor | Čekající příkazy | Pevný kurz | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Retracement | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | SSI index | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Sloupcový graf | Spread | Stagflace | Stochastic | Support | Svíčkový graf | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Maturity | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Citigroup | Německá ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Patria Forex | Admiral Markets | Indexy | Spekulanti | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Recesia | IEA | Vývoj eura | RBNZ | Intervenovat | Gold | Obchodovat | MT5 | Deutsche Bank | Contracts for difference | Financování | Investiční společnosti | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Makro | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | BTC | Burzy | FX trhy | Rozvíjející se trhy | Trim Broker | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Carry trades | Delta | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | AdmiralMarkets | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Brokeři | Cena | Čínská ekonomika | CZK | DAX 30 | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | EURCHF | Euro dnes | Evropská měna | Fondy | Forex kalendář | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf zlata | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Konfluence | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Měna euro | Meta Trader | Meta Trader 4 | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Obchodujeme | Pád akcií | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Rakousko | Risk Off | Risk On | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | SP500 | Stochastický | Trh | Twitter | USD index | Volatility | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DMA | Báze | Buy | Doba splatnosti | Christine Lagarde | Jeff Bezos | P.A. | Peněžní trhy | ROCE | Sell | SPAD | TED Spread | Itálie | Spojené státy | Trading Room | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Equity křivka | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Volby | S/R hladiny | Retail | COT | 1 milion | Burze | Ekonomický kolaps | Graf EUR/USD | Jim Rogers | Aramco | Unicredit | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | CME Group | Sentix | NATO | Technické indikátory | Ekonomická expanze | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Short squeeze | Brazílie | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Zero Hedge | Zvyšování úrokových sazeb | Otočení trendu | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Sentiment trhu | KBC | Kč/EUR | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Nervozita na finančních trzích | Swapy | City | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Dostatek hotovosti | Nervozita | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Severomořská ropa Brent | DAX30 | TradingView | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Guvernér banky | MetaQuotes | Tesla | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Payrolls | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Měnové otázky | Historické rekordy | Měnová politika Fedu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Příjmy | cTrader | Země G7 | Konsenzus | Fiskální stimuly | Bilance Fedu | Dánsko | Očekávání | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Purple Trading | Spekulativní investoři | Coinbase | Akcie Tesly | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | MiFID II | Štěpán Hájek | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Očekávání investorů | Růstové akcie | Můj trading | Technologické akcie | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Akciový trh v USA | Graf indexu | Profesionální obchodník | Obchodní přebytky | Trh s ropou | Reakce trhu | Silnější dolar | Největší kryptoměna | Výnosy z amerických dluhopisů | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Silnější americký dolar | Kryptoměna Bitcoin | Oslabení amerického dolaru | PurpleZone | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Americké HDP | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Slabší dolar | Americké společnosti | DE30 | MetaTrader na macu | Prezidentka ECB | Indikátor Fractals | Indikátor Fractal | Výnosové křivky | Růst mezd | US500 | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Overbalance | Finanční situace | RISK-ON | Měnový systém | Obchodujte | Čistý zisk | MetaTrader 5 Supreme Edition | Deficit | Německá vláda | Ropné firmy | Býčí signál | Data z USA | Dvojitý vrchol | Obchod | Trh práce | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Inflace v USA | Luis De Guindos | Americký dolar dnes | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Hlavní události | Technické analýzy | Risk-off | Výše úrokových sazeb | Studie | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Negativní nálada | Lagardeová | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Americká data | Disney+ | Oblast rezistence | Dvojité dno | Nezaměstnanost v eurozóně | Technické rezistence | Financovat | Předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Dnešní data | ABC | Čtyřhodinový graf | Nejvyšší nezaměstnanost | Hlavní trend | Klíčová rezistence | Klíčový support | Viceprezident ECB | Zdražování | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Ropná zařízení | Nord Stream | Míra | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Dolar roste | xStation5 | Nejziskovější | Disney | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ztráta | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Americký index | Pozitivní zpráva | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Růst akciových trhů | Zvýšení inflačního cíle | Klesající trend | Americké dovozy | Netflix | Americké dolary | Dobrá data | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Poradenství | Technické ukazatele | Ukazatele | Solidní výsledky | Ceny energií | Horší data | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Evropské ekonomiky | Koruna oslabuje | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie | Boeing | Pochybnosti | Úsilí | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Výrazné ztráty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Americké banky | Medvědi | Poptávky po ropě | Šéf amerického Fedu | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | Posílení libry | OIL.WTI | Správci aktiv | Údaje z USA | Data PMI | Cyklické akcie | Vývoj | Zákaz cestování | Aerolinky | Program nákupu aktiv | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Stimuly | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Cenový vývoj | Fiskální balíček | Stimul | ECB dnes | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Historie | Nový výhled | Žádosti o podporu | Onemocnění | Přísná opatření | Ministryně financí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Tisková konference | Biliony | České vlády | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Schodek | Poradce | Práce | Údaje | CDC | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Inflace v březnu | Index US500 | Medvědí kanál | Hospodářské oživení | AMC | Program pomoci | Správy peněz | Uzavření trhů | USD za barel | Risk-off sentiment | Trade | Důvěra v eurozóně | Reddit | Debata | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cestování | 737 MAX | Rozhodnutí o sazbách | Zaměstnanci | FDA | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Dlouhodobý trend | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Expanze | Vládní deficit | Dluhy | Členské země | Vakcína | CL | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Inflace v Německu v květnu | Průraz | Pozitivní sentiment | Subvence | Investice do infrastruktury | Nové žádosti o podporu | Demise | Den nezávislosti | Ocenění | Ceny | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost XTB | Pivotové high | Pivotové low | Pár EUR/USD | Důvěra | Výzkumy | Ziskové pozice | Lepší výsledky | Schvalování vakcín | Sputnik V | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Slábnoucí americký dolar | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nvidia | Korporátní daň | Žádosti o podporu v USA | Biden | USA Joe Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Test na koronavirus | Změna politiky | Lockdown | iPhone | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zveřejnění výsledků | Proražení | GameStop | Vakcinace | Očkování | Mutace koronaviru | Fiskální balíček v USA | MGM | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Index DE30 | Boeing 737 Max | Nálada investorů | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Evropské centrální banky | Streamovací služby | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | J&J | Akcie společnosti GameStop | Dnešní seance | Obchodní bilance v USA | Automobilka Tesla | Supercyklus | Kov | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Vakcinace v Evropě | James Bullard | Rostoucí výnosy | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | Admirals | Jemenští povstalci | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Analýza EUR/USD | GBP/USD analýza | USD/JPY analýza | Dnešní videokomentář | Zastavení vakcíny | Holubičí tón | Pohyb ceny | Graf indexu Nasdaq | Objednávky | Větší korekce | Větší zisky | cTrader Purple Trading | Obavy z inflace | Oslabení | První zvýšení sazeb | Nadnárodní společnosti | Údaje o nezaměstnanosti | Cíle | Úroveň supportu | Dodávky plynu | Prodej | Ropa OIL.WTI | VIAC | Dna | Tržní trend | Posilování amerického dolaru | Minulá výkonnost | Společnost | TIM | | Ceny energií v Evropě | Válka na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Invaze | APP | Nord Stream 1 | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Marketingová komunikace | Rezignace italského premiéra | Očekávaná rezignace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Graf AMD akcie
Graf BTC/GOLD
Graf cena ropy
Graf ceny ropy
Graf ceny zlata
Graf dne
Graf dolaru
Graf eura
Graf EUR/GBP
Graf EUR USD

Následující klíčová slova

Graf EUR/USD
Graf fondu ESD.FR
Grafické karty
Graf indexu
Graf indexu Nasdaq
Graf indexu S&P 500
Grafit
Grafit do baterií
Graf komodity
Graf komodity Ropa WTI
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Beam FX
MIG Bank
BidAskBit
reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít