Středa 24. července 2024 20:01
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Kapitálové výdaje

img

Společnost Alphabet dnes večer oznámí výsledky za 2. čtvrtletí❗

23.07.2024 Společnost Alphabet (GOOGL.US) má dnes po skončení seance na Wall Street oznámit výsledky za 2. čtvrtletí. Půjde o první zveřejnění výsledků velké americké technologické společnosti v této sezóně a může mít velký vliv na sentiment vůči technologickému sektoru. Co analytici od zveřejnění výsledků společnosti Alphabet očekávají a na co se zaměřit? Podívejte se na náš stručný přehled!
img

Frankfurtská burza se dnes pohybovala pouze v červeném pásmu

02.07.2024 V dnešní obchodní seanci se dařilo akciím Siemens Energy (+3,8 %). Agentura Financial Times uvedla, že Siemens Energy plánuje najmout více než 10 000 nových zaměstnanců v oblasti rozvodných sítí a zvýšit kapitálové výdaje. Analytici jsou také optimističtí ohledně vyjádření ředitele divize Tima Holta a analytický dům Redburn Atlantic zvýšil svůj rating na "buy" z "neutral". Rostly také akcie MTX (+3,4 %), u kterých AQR snížilo svou short pozici o 6,56 %, resp. o 0,57 % akcií společnosti. Evropský index STOXX 600 dnes odepsal 0,44 % na 510,79 b. Ze sektorů rostla pouze energetika (+0,75 %) a IT (+0,45 %). Pokles indexu byl tažen především sektorem finančnictví (-0,93 %) a zdravotní péče (-0,84 %). Index DAX -0,69 % na 18164,06 b.
img

Státní rozpočet k polovině roku snižuje prozatímní schodek

01.07.2024 Po půl roce hospodaří stát letos se schodkem -178,6 mld. Kč a zlepšuje tak dosavadní vývoj, kdy docházelo k nárůstu schodku ve všech měsících. Opět je schodek nižší i v meziročním srovnání, a to o 36,7 mld. Kč. K tomuto výsledku pomohl zejména vyšší výběr daní, úroveň výdajů zůstala meziročně prakticky nezměněna.
img

BlackRock zůstává na vzestupu v sektoru AI 🎯

19.06.2024 Týdenní komentář společnosti BlackRock vrhl světlo na pokračující růst trhu tažený významnými investicemi do umělé inteligence a poznamenal, že zatímco trend umělé inteligence nadále pohání indexy S&P 500 a Nasdaq Composite ke značným ziskům, očekává se, že základní kapitálové výdaje na umělou inteligenci budou inflační. v krátkodobém horizontu. Nárůst tržní hodnoty je příkladem Nvidie, která se včera po uzavření trhu stala nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě a překonala technologické giganty Microsoft a Apple. Tento nárůst ocenění je připisován klíčové úloze Nvidie na vzestupu trhu řízeného umělou inteligencí, spolu s nedávnými úspěchy společnosti Apple se systémem Apple Intelligence AI, který zdůrazňuje silný vliv umělé inteligence na dynamiku trhu.
C:\fakepath\komodity-07062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)

07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.
C:\fakepath\opce-28052024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – využití opčních trhů ve fundamentální analýze (4. díl)

28.05.2024 Článek poskytuje úvod do opčních trhů, vysvětluje základní pojmy, jako jsou opce, kupní (call) a prodejní (put) opce, a zdůrazňuje jejich roli ve finančním systému. Čtenář se dozví, jak opce umožňují řízení rizika, spekulaci a strategickou flexibilitu. Dále článek rozebírá faktory ovlivňující cenu opce, jako je volatilita a úrokové sazby, a vysvětluje význam tzv. řeckých písmen v opčním obchodování. V neposlední řadě článek popisuje různé opční strategie, jejich využití při diverzifikaci portfolia a ochranu proti makroekonomickým a podnikovým událostem.
img

Výsledky společnosti Nvidia

23.05.2024 Josh Gilbert, analytik trhu společnosti eToro, uvedl: Nvidia opět splnila svůj úkol. Jensen Huang a jeho tým naplno těží z boomu umělé inteligence, hlásí tržby a zisk výrazně nad odhady a zároveň zvyšuje výhled na druhé čtvrtletí. Tržby z datových center vyskočily ve čtvrtletí o více než 400 % na obrovskou sumu 22,5 miliardy USD.
img

Ranní okénko - Očekává se potvrzení inflačních čísel v eurozóně

17.05.2024 Poslední den tohoto týdne nabídne pouze finální hodnotu dubnové inflace v eurozóně. Obvykle se úvodní odhady Eurostatu potvrdí a i v tomto případě trh očekává, že tomu tak bude. Dubnová inflace by tak měla zůstat stejně jako v březnu ve výši 2,4 %. Jádrová inflace by měla poklesnout z 2,9 % na 2,7 %, když zvláště pozitivním zjištěním je, že se poprvé od loňského listopadu snížila inflace v oblasti služeb pod 4 %. Prvnímu snížení sazeb na červnovém zasedání ECB tak v tuto chvíli nic nebrání. S tímto krokem také počítá dlouhodobě naše prognóza. V rámci tohoto roku by bankovní rada mohla snížit sazby celkem třikrát, vždy po 25bb.
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

Walmart po výsledcích za 1. fiskální čtvrtletí roste o 6 %

16.05.2024 Walmart (WMT.US) dnes roste o více než 6 % po zveřejnění zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2025 (kalendářní únor - duben 2024). Americký maloobchodní prodejce vykázal výsledky, které byly mnohem lepší, než se očekávalo, a také se rozhodl zvýšit celoroční výhled.
img

Graf dne - USDJPY (16.05.2024)

16.05.2024 Podle předběžných údajů Úřadu vlády o HDP zaznamenala japonská ekonomika v prvním čtvrtletí roku 2024 výraznější pokles, než se očekávalo, a to o 2,0 % oproti očekávanému poklesu o 1,5 %. Tento výrazný pokles odrážel tlak trvale slabého jenu, který měl i nadále negativní dopad na spotřebitele. Pozoruhodný je zejména pokles soukromé spotřeby, která tvoří více než polovinu japonské ekonomiky, o 0,7 %, což je výrazně více než očekávaný pokles o 0,2 %. Tento pokles představuje čtvrté čtvrtletí poklesu spotřebitelských výdajů v řadě, což je nejdelší série od roku 2009. Kapitálové výdaje se rovněž snížily o 0,8 %, čímž zvrátily růst z předchozího období a znamenaly první pokles za poslední dvě čtvrtletí.
img

Společnost Air Products hlásí za druhé čtvrtletí roku 2024 upravený zisk na akcii ve výši 2,85 USD

14.05.2024 Společnost Air Products (NYSE:APD) dosáhla za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2024 zisk na akcii podle GAAP ve výši 2,57 USD, což je o 30 procent více než v předchozím roce. Upravený zisk na akcii ve výši 2,85 USD se meziročně zvýšil o čtyři procenta. Čistý zisk podle GAAP dosáhl výše 581 milionů USD a oproti předchozímu roku vzrostl o 29 procent. Čtvrtletní dividenda vzrostla na 1,77 USD na akcii, což je 42. rok po sobě, kdy se dividenda neustále zvyšuje.
img

Pomalejší růst příjmů zrychluje růst deficitu rozpočtu

02.05.2024 V prvních čtyřech měsících stát hospodaří o čtvrtinu lépe než loni, když snížil meziroční schodek o 46,9 mld. Kč. Růst příjmů však zaostává za růstem výdajů, což způsobuje znepokojivý růst podílu plnění plánovaného salda.
img

Potvrdí čtvrtletní zpráva společnosti AMD potenciál čipů MI300? 🤖

30.04.2024 Akcie společnosti Advanced Micro Devices (AMD.US) v předobchodní fázi posilují o 0,70 % před zveřejněním výsledků za první čtvrtletí, které by měly být zveřejněny po skončení seance na Wall Street.
C:\fakepath\xtb-30042024.jpeg

Tesla po špatných výsledcích roste, Meta po dobrých padá. Jak se daří Big techu?

30.04.2024 Výsledková sezóna je v plném proudu a minulý týden začaly zveřejňovat své výsledky opravdu velké společnosti, na které jsou investoři nejvíce zvědaví. Pojďme se tedy podívat na to, co nám tyto společnosti přinesly, a hlavně na to, jak akcie po zveřejnění výsledků reagovaly.
img

Microsoft po výsledcích za 3. fiskální čtvrtletí posiluje o 4 % v předobchodní fázi

26.04.2024 Společnost Microsoft (MSFT.US) včera po skončení obchodní seance zveřejnila zprávu o výsledcích za 3. čtvrtletí 2024. Zpráva se ukázala být mnohem lepší, než se očekávalo, a vyvolala více než 4 % skok ceny akcií v průběhu odpoledního obchodování. Podívejme se na výsledky společnosti za 3. fiskální čtvrtletí a na výhled na aktuální čtvrtletí.
C:\\fakepath\\trader-25042024-44-zm.jpeg

Akcie společnosti Meta prudce oslabily kvůli obavám ohledně výdajů na AI

25.04.2024 Akcie americké internetové společnosti Meta Platforms dnes prudce oslabily kvůli obavám ohledně vysokých výdajů na rozvoj aktivit v oblasti umělé inteligence (AI). Propadu ceny akcií nezabránily ani příznivé hospodářské výsledky podniku za první čtvrtletí. Společnost Meta provozuje například sociální sítě Facebook a Instagram či komunikační platformu WhatsApp.
img

Co dnes očekávat od zpráv o velkých technologiích❓

25.04.2024 Dnes po skončení seance na Wall Street budou obchodníkům nabídnuty zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024 od tří známých amerických technologických společností. Alphabet (GOOGL.US), Microsoft (MSFT.US) a Intel (INTC.US). Zprávy těchto tří společností by mohly pomoci utvářet sentiment vůči americkému technologickému sektoru. Obchodníci by však měli mít na paměti, že trhy jsou nepředvídatelné a překonání zisků nemusí znamenat růst cen akcií po zveřejnění výsledků - zklamání z výsledků společnosti Tesla poslalo akcie výrobce elektromobilů do vzduchu, zatímco společnost Meta Platforms se v předobchodní fázi propadá, přestože vykázala lepší než očekávané výsledky. Pojďme se krátce podívat na to, co trh očekává od společností Alphabet, Microsoft a Intel a na co se zaměřit.
img

Výsledky společnosti Meta za 1. čtvrtletí 2024: konzervativní výhled vede k 12% poklesu

24.04.2024 Společnost Meta vykázala za 1. čtvrtletí 2024 poměrně dobré výsledky, které překonaly očekávání trhu, pokud jde o zisk na akcii a celkové tržby, ale představila slabší výsledky společnosti Reality Labs, slabší provozní zisk rodiny aplikací a poměrně konzervativní očekávání pro 2. čtvrtletí, která by se měla oproti 1. čtvrtletí příliš změnit. Zde jsou klíčové body z dnešní zprávy:
img

Hasbro po výsledcích za 1. čtvrtletí vzrostlo o více než 10 %

24.04.2024 Hasbro (HAS.US), americká společnost vyrábějící hračky a hry, je dnes jednou z nejvýkonnějších akcií na Wall Street. Po zveřejnění zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024 dnes před otevřením trhu akcie rostou o více než 10 %.
img

US OPEN: Wall Street otevírá výše, Texas Instruments posiluje o 7 %

24.04.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování malou změnou, navzdory velkému skoku po zisku akcií Tesly. S&P 500 otevřel o 0,2 % výše, Dow Jones při otevření získal 0,1 %, Nasdaq vyskočil o 0,6 %, zatímco malý Russell 2000 klesl o 0,4 %
img

Výsledky Meta Platforms za 1. čtvrtletí se blíží 📊Bude umělá inteligence hnacím motorem ocenění giganta sociálních médií? 🔍

24.04.2024 Akcie Meta Platforms (META.US ) se staly jedním z vítězů trendu umělé inteligence a od minima v roce 2022 se odrazily o téměř 550 %. Společnost bude první americkou společností s kapitalizací přesahující 1 bilion USD, která bude reportovat výsledky za 1. čtvrtletí, čímž zahájí sezónu "BigTech" reportů, které by mohly výrazně ovlivnit sentiment na akciových trzích.
img

Tesla po výsledcích za 1. čtvrtletí vzrostla v premarketu o 12 %.

24.04.2024 Tesla (TSLA.US) včera po ukončení seance na Wall Street oznámila zprávu o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024. Zpráva se ukázala být zklamáním ve srovnání se středními očekáváními analytiků sestavenými agenturou Bloomberg. Akcie se však během včerejšího obchodování po hodině shromáždily a drží si tyto zisky i dnes před uvedením na trh, protože někteří říkají, že výsledky nejsou tak špatné, jak se obávali.
img

Co očekávat od výsledků Tesly❓

23.04.2024 Tesla (TSLA.US) je naplánována na toto úterý po skončení seance na Wall Street zveřejnit svou zprávu o zisku za 1. čtvrtletí 2024. Akcie Tesly klesají již více než půl roku a nedávno klesly na nejnižší úroveň od konce ledna 2023. Zpráva o výnosech může být šancí změnit sentiment na akcie, ale společnost bude muset prokázat, že se výhled zlepšuje.
img

Další oživení společnosti Meta závisí na engagementu a reklamách

23.04.2024 Společnost Meta, která od začátku roku vzrostla o více než 30 %, oznámí své výsledky ve středu po uzavření trhu. Po téměř 80% propadu ze svého vrcholu v srpnu 2021 se od té doby zotavila o celých 500 % a dosáhla nových historických maxim. Po tak silném oživení budou muset být výsledky dobré, jinak investoři začnou upadat. Co se tedy vyplatí sledov
img

Verizon získává 1,50 % poté, co vykazuje silný růst výnosů z bezdrátových služeb 💰

22.04.2024 Verizon Communications (VZ.US) získává 1,50 % poté, co společnost zveřejnila čtvrtletní zprávu o zisku. Společnost Verizon oznámila, že v prvním čtvrtletí ztratila méně předplatitelů bezdrátových sítí, než se očekávalo, a úspěch připisuje svým flexibilním plánům a balíčkům streamování.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

Sesterská organizace SB plánuje investice na Ukrajině

22.04.2024 Mezinárodní finanční korporace (IFC) plánuje v příštích 18 měsících investovat na Ukrajině 1,9 miliardy USD (45,1 miliardy Kč). Agentuře Reuters to řekla regionální manažerka IFC pro Ukrajinu Lisa Kaestnerová. IFC je sesterskou organizací Světové banky (SB) a zabývá se investicemi do soukromého sektoru v rozvíjejících se zemích.
C:\fakepath\xtb-22042024.jpeg

Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám?

22.04.2024 Zhruba před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou výsledkové zprávy obzvláště zajímavé, protože se zároveň výrazně mění očekávání snížení úrokových sazeb v USA, což má na mnohé, zejména dražší růstové akcie, zásadní negativní dopad. Podívejme se na nejzajímavější výsledky, které byly dosud zveřejněny.
img

📊Podpoří zisky TSMC Q1 Nasdaq? Co od společnosti čekat?🔍

17.04.2024 Největší smluvní výrobce polovodičů, Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US), oznámí své finanční výsledky zítra, pravděpodobně kolem 8:30, protože konferenční hovor o výdělcích je naplánován na 9:00. Zpráva se pravděpodobně ukáže jako hlavní akciová událost týdne a odpoví na další otázky trhu ohledně trajektorie růstu technologických společností a trendu AI. Trh očekává, že společnost vykáže růst zisků, tažený především trendem AI a objednávkami od Nvidie. Zdá se, že zpráva TSMC by se mohla ukázat jako klíčová pro širší technologický akciový sektor, přičemž v dubnu vykázalo zisky několik BigTech společností. Otázkou je, zda bude celková slabost na trhu smartphonů (dodávky Applu klesly o 9,6 % v 1. čtvrtletí 2024) vykompenzována silnou poptávkou po čipech AI? Akcie společnosti během dnešního zasedání na Tchaj-wanu vzrostly téměř o 2,5 % a tržby za 1. čtvrtletí byly podle meziročních ukazatelů velmi silné (ale nižší než 20 % předpovědi společnosti pro FY 2024).
img

CarMax se po výsledcích propadá o 11 %

11.04.2024 Společnost CarMax (KMX.US) je dnes jednou z nejhorších akcií na Wall Street. Cena akcií tohoto amerického prodejce ojetých automobilů se dnes po zveřejnění výsledků za 4. fiskální čtvrtletí 2024 (kalendářní období prosinec 2023 - únor 2024) propadá o dvouciferné hodnoty.
img

Fidelity International: Čas být „poloopatrný“

20.03.2024 Cyklus růstu světových akcií polovodičů vstoupil do své druhé poloviny, kdy již není vhodná strategie „koupit vše“. To vyplývá z technické a fundamentální analýzy společnosti Fidelity.
img

Propad společnosti Groupon o 30 % po výsledcích za 4. čtvrtletí

15.03.2024 Groupon (GRPN.US) je dnes jednou z nejhorších amerických akcií, která klesla o téměř 30 %. Propad přichází v reakci na zveřejnění zprávy o výsledcích za 4. čtvrtletí 2023. Zpráva nebyla až tak špatná, když společnost ve většině ukazatelů překonala očekávání. Nicméně tržby, hrubé vyúčtování i počet aktivních zákazníků byly meziročně nižší. Nicméně výsledky ukázaly, že obrat společnosti nabírá v posledním čtvrtletí roku 2023 na obrátkách a dnešní pullback lze do jisté míry považovat za vybírání zisků po zhruba 140 % mezi polovinou listopadu 2023 a polovinou března 2024.
img

Ranní shrnutí (12.03.2024)

12.03.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování převážně poklesem. Index S&P 500 klesl o 0,11 %, Nasdaq se posunul o 0,41 % níže a Russell 2000 s malou kapitalizací se snížil o 0,80 %. Dow Jones byl nejúspěšnější a dokázal si připsat 0,12 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-04032024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.3.2024)

04.03.2024 Minulý týden jsme se nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Měnový pár EUR/USD se pohyboval ve velmi úzkém pásmu a nedošlo k průrazu žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu.
img

Ranní shrnutí (29.02.2024)

29.02.2024 Indexy na Wall Street včera skončily níže - S&P 500 klesl o 0,17 %, Dow Jones skončil o 0,06 % níže, Nasdaq klesl o 0,55 % a small-cap Russell se posunul o 0,77 % níže.
img

Horší než očekávané předpovědi srazily akcie Lowe's dolů 💡

27.02.2024 Akcie společnosti Lowe's (LOW.US) před zahájením dnešní seance na Wall Street ztrácejí téměř 3 % po zveřejnění výsledků za 4. čtvrtletí 2023. Ačkoli výsledky za toto období dopadly lépe, než se očekávalo, samotný výhled počítá s nižším než očekávaným ziskem na akcii a výraznějším poklesem srovnatelných tržeb. Společnost sděluje, že spotřebitelská poptávka po jejích produktech zůstává utlumená a že proces obnovy dynamiky bude nějakou dobu trvat.
img

Zápis z jednání FOMC dolar nepodpořil. Rizikový apetit vedl k výprodejům bezpečných aktiv. Přehled USD, CAD, JPY

23.02.2024 Zápis z lednového zasedání FOMC neobsahoval žádná překvapení a v zásadě odpovídal tónu komentářů, které zazněly po zasedání. Většina členů výboru vzala na vědomí rizika "předčasného uvolnění politiky" a zdůraznila známky stabilnější inflace. Reakce trhu na zveřejnění zápisu z jednání FOMC byla obecně nevýrazná, ale postupně se dolar začal rychleji prodávat.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko celkem nečekaně sklouzlo do recese

15.02.2024 Japonsko loni přišlo o postavení třetí největší ekonomiky světa, z této pozice ho sesadilo Německo. V posledním čtvrtletí loňského roku se země nečekaně propadla do recese kvůli slabé domácí poptávce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Zpráva vyvolává nejistotu ohledně plánů japonské centrální banky ukončit v letošním roce svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku.
img

Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024

14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
img

US OPEN: S&P 500 zahajuje seanci v blízkosti 5 000 bodů

08.02.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování bez větších změn. S&P 500 se obchodoval beze změny, zatímco Dow Jones, Nasdaq a Russell 2000 posílily přibližně o 0,1 %. Futures na index S&P 500 (US500) se včera vyšplhaly nad hranici 5 000 bodů, ale hotovostnímu indexu se zatím nepodařilo tuto hranici překonat. Může se tak však stát dnes vzhledem k tomu, že se hotovostní index při zahájení seance obchoduje v blízkosti 4 995 bodů.
img

Společnost Air Products hlásí za první čtvrtletí fiskálního roku 2024 upravený zisk na akcii ve výši 2,82 USD

07.02.2024 Společnost Air Products (NYSE:APD) oznámila výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2024. Zisk na akcii dosáhl výši 2,73 USD, což je o šest procent více než v předchozím roce a upravený zisk na akcii ve výši 2,82 USD, který vzrostl oproti předchozímu roku o sedm procent (podle GAAP). To umožnilo zvýšení čtvrtletní dividendy na 1,77 USD na akcii, což je 42. rok po sobě, kdy dividenda roste.
img

📊 Výdělky 'Big Oil' společností. Co ukázaly Exxon a Chevron?

02.02.2024 Americké ropné giganty Exxon Mobil (XOM.US) a Chevron (CVX.US) oznámily své finanční výsledky za 4. čtvrtletí 2023. Celkově byly výsledky společností na úrovni příjmů smíšené. V tomto ohledu si samotné zisky (ve srovnání s očekáváním analytiků) vedly mnohem lépe.
img

Výsledky společnosti Meta zveřejní po uzavření trhu, potvrdí se očekávání pro rok 2024? 📌

01.02.2024 Společnost Meta Platforms (META.US) zveřejní svou zprávu za poslední čtvrtletí roku 2023 po dnešním uzavření amerického akciového trhu. Očekávání investorů jsou vysoká jak pro uplynulé čtvrtletí, tak pro prognózu na rok 2024. O rozsahu těchto očekávání svědčí výkonnost akcií společnosti v lednu letošního roku, která překonala výkonnost konkurentů, jako jsou Alphabet, Microsoft a Amazon.
img

🗽US100 ztrácí 1,2 % při smíšené reakci na výsledky velkých technologických společností 📊

31.01.2024 Futures na Wall Street klesají navzdory lepším než očekávaným výsledkům akcií velkých technologických firem za 4. čtvrtletí 2023. Zprávy Microsoftu i Alphabetu (zejména Microsoftu, kvůli umělé inteligenci) byly silné, ale tlak na vybírání zisků přetrvává, protože výsledky nebyly dostatečně dobré na to, aby vyhnaly sentiment na akciových trzích ze současných úrovní výrazně výše. Zisky Big Tech byly lepší, než se očekávalo téměř v každém ukazateli, zatímco zpráva AMD překvapila pouze tržbami, které překonaly očekávání. Na konečnou reakci na výsledky si samozřejmě budeme muset počkat do zítřejšího otevření trhu.
img

BREAKING: Tržby společnosti Alphabet překonaly odhady

30.01.2024 Tržby 86,31 miliardy dolarů, odhad 85,36 miliardy dolarů ( konsensus agentury Bloomberg). Příjmy z reklamy Google 65,52 miliardy dolarů, odhad 65,8 miliardy dolarů.
img

Tesla po výsledcích za 4. čtvrtletí 2023 klesla o více než 8 % 🔔

25.01.2024 Akcie Tesly (TSLA.US) před zahájením seance na Wall Street klesly až o 8 % po nejasných prognózách pro rok 2024, které nedokázaly zmírnit obavy investorů ze zpomalení poptávky. Zisky za čtvrté čtvrtletí a hrubé marže byly nižší než průměrné odhady analytiků dotázaných agenturou Bloomberg.
C:\fakepath\ekonomika.jpg

UniCredit: Ekonomiky střední a východní Evropy porostou v 2024 a 2025 o tři pct

18.01.2024 Ekonomové UniCredit očekávají v letech 2024 a 2025 růst ekonomik ve střední a východní Evropě přibližně o tři procenta, podobnou míru růstu očekávají i na západním Balkáně. Vyplývá to ze studie skupiny UniCredit, kterou má ČTK k dispozici.
img

Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus

12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
img

Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK

04.01.2024 Státní rozpočet uzavřel rok 2023 se schodkem 288,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 71,9 mld. CZK mírnější deficit a oproti schváleným 295 mld. CZK pak o 6,5 mld. CZK lepší výsledek. V samotném prosinci se schodek stejně jako v předchozích dvou měsících prohloubil. Stát sice inkasoval druhou zálohu na tzv. windfall tax (WFT) a závěrečnou splátku DPPO, avšak proti tomu v závěru roku tradičně narůstají běžné i kapitálové výdaje. Část z mimořádných výdajů (ve výši zhruba 14 mld. CZK) související s kompenzacemi firem bude vyplacena ještě začátkem letošního roku.
img

Naplánovaný rozpočet se podařilo dodržet

04.01.2024 Na rok 2023 byl naplánován rozpočet s deficitem ve výši 295 mld. Kč, a přestože se zdálo v polovině roku, že jeho dodržení bude velice obtížné, tak vládě se nakonec povedlo na konci roku zmíněnou úroveň nepřekročit, když schodek činí 288,5 mld. Kč.
img

US OPEN: Wall Street otevírá níž, FedEx se propadá

20.12.2023 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování o dotek níže. S&P 500, Nasdaq a Dow Jones otevřely přibližně o 0,2 % níže, zatímco index Russell 2000 s malou kapitalizací při zahájení seance klesl přibližně o 0,4 %. FedEx je v centru pozornosti, protože americká společnost pro doručování zásilek klesla o více než 10 % po zveřejnění nevýrazných zisků za fiskální čtvrtletí 2024. Index spotřebitelské důvěry Conference Board za prosinec, naplánovaný na 15:00 GMT, je dnes jediným pozoruhodným čtením v ekonomickém kalendáři USA.
C:\fakepath\japonska mena.jpg

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla o 2,9 procenta, čekalo se méně

08.12.2023 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí oslabila výrazněji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) v období od července do září klesal tempem 2,9 procenta, zatímco ve druhém čtvrtletí ještě vykazoval růst. V konečné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. K prudkému poklesu přispělo snížení spotřebitelských i podnikatelských výdajů. Předběžný odhad uváděl pokles o 2,1 procenta.
img

Deficit státního rozpočtu na konci listopadu dosáhl 269,1 mld. CZK

01.12.2023 V listopadu se schodek stejně jako v říjnu prohloubil. Stát totiž neinkasoval žádné mimořádné příjmy, které v letošním druhém a třetím čtvrtletí hospodaření výrazně zlepšovaly. V září se jednalo zejména o první zálohu na tzv. windfall tax (WFT), v předchozích měsících pak šlo hlavně o příjmy z EU (Národní plán obnovy), nadstandardní dividendu z ČEZu a vysoké příjmy z DPPO. Listopad tradičně nebývá spojen ani s inkasem daní, které jsou placeny čtvrtletně (např. DPPO). Proti tomu naopak zpravidla v tomto měsíci rostou běžné i kapitálové výdaje. V meziročním srovnání byl listopadový deficit v kumulaci od začátku roku menší o 68 mld. CZK.
img

Vyhlídky Adyenu, překvapení od Disneyho a indická poptávka po oceli

13.11.2023 Akcie společnosti Adyen stouply o 32 %. Investorům se po její prezentaci v rámci Dne pro investory ulevilo a do budoucna hledí optimisticky. Akcie Disneyho stouply mimo řádnou dobu obchodování o 4 %, když společnost odhalila další úspory nákladů v hodnotě 2 miliard USD a překonala očekávání v oblasti předplatitelů kanálu Disney+. ArcelorMittalu nevyšly ve 3. čtvrtletí odhady tržeb, ale EBITDA zůstává podle očekávání. Zajímavější však je, že společnost přišla s předpovědí indické poptávky po oceli, která se má podle ní do roku 2032 zdvojnásobit.
img

Návrh deficitu rozpočtu pro tento rok by mohl být dodržen

01.11.2023 Po čtyřech měsících, kdy deficit státního rozpočtu klesal, tentokrát ke konci října vzrostl na 210,7 mld. Kč. Přesto je o 76,0 mld. Kč nižší než za deset měsíců předchozího roku, zejména díky příchozím finančním prostředkům z Evropské unie a z Národního plánu obnovy. Výrazně také pomohly výplata z historicky nejvyšší dividendy energetické skupiny ČEZ, vyšší příjmy z daní právnických osob a mimořádné zdanění energetických firem.
img

Meta Platforms po čtvrtletních výsledcích roste o 3,8 %

25.10.2023 Akcie společnosti Meta Platforms (META.US) posilují o 3,8 % poté, co společnost zveřejnila dobré čtvrtletní výsledky. Společnost Meta Platforms zaznamenala pozoruhodný nárůst zapojení uživatelů napříč svými platformami, přičemž denní i měsíční počet aktivních uživatelů vykazuje stabilní růst. Tento nárůst počtu uživatelů je pozitivním znamením, které odráží trvalou přitažlivost a význam společnosti. Dochází však ke změně v dynamice reklamy, což naznačuje 31% nárůst počtu zobrazení reklamy, ale 6% pokles průměrné ceny za reklamu. To naznačuje měnící se prostředí v digitální reklamě, kde objem roste, ale hodnota za jednotku klesá. Růst tržeb zůstává silný, meziroční nárůst činí 23 %, což dokládá solidní finanční výkonnost společnosti navzdory globální ekonomické nejistotě.
img

Microsoft po zveřejnění zisků získává 3 %.

25.10.2023 Microsoft (MSFT.US) se dnes v premarketu obchoduje přibližně o 3 % výše. Tento růst přichází po zveřejnění výsledků za fiskální Q1 2024 (kalendářní Q3 2023) po skončení včerejší seance na Wall Street. Společnosti se podařilo vykázat lepší než očekávané výsledky v každém ze tří hlavních segmentů.
img

Microsoft po zveřejnění výsledků posiluje o 3 %

25.10.2023 Společnost Microsoft (MSFT.US) se dnes v předobchodní fázi obchoduje přibližně o 3 % výše. K růstu dochází po zveřejnění výsledkové zprávy za 1. fiskální čtvrtletí 2024 (3. kalendářní čtvrtletí 2023) včera po skončení seance na Wall Street. Společnosti se podařilo vykázat lepší než očekávané výsledky v každém ze tří hlavních segmentů.
img

Kdo nakupuje AI čipy společnosti Nvidia?

24.08.2023 Nvidia teď představuje na akciovém trhu největší jednorázové krátkodobé riziko. Své výsledky za 2. čtvrtletí oznámila ve středu po uzavření amerického trhu a analytici očekávali meziroční nárůst tržeb o 65 %. Právě tyto výsledky rozhodnou o dalším osudu akcií spojených s AI. Investiční výdaje největších amerických a čínských technologických firem však očekávaným výnosům za AI čipy neodpovídají, což lze vysvětlit buď výraznou změnou struktury dosavadních investičních výdajů, nebo tím, že Číňané nakupují čipy přes spřízněné třetí strany. Navíc poptávce po AI čipech určitě pomohly i vyšší ceny bitcoinu. Očekávání ohledně Nvidie jsou extrémně vysoká, a tak raději upozorňujeme na čtyři rizikové faktory, o kterých je třeba vědět.
img

Spojené státy čeká stagflace

17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
img

Disney na desetiletém minimu - další zpomalení po výsledcích za 2. čtvrtletí? 📊

10.08.2023 Největší americká zábavní společnost Disney (DIS.US) zveřejnila svou zprávu za 2. čtvrtletí. Již více než 2 roky jsou její akcie v "nemilosti" Wall Street a zlevňují na vlně nejistého makroekonomického výhledu, nevýkonných streamovacích služeb Disney+ a budoucí nejistoty ohledně spotřebitelské aktivity. Výsledek? Akcie Disney jsou na cenové úrovni roku 2014, kdy tržby společnosti klesly o více než 40 %. Dnes před otevřením amerického trhu posilují o necelých 1,5 %.
img

Wendy po čtvrtletních výsledcích vykázala výrazný růst

09.08.2023 Společnost Wendy's Company oznámila 9. srpna 2023 neauditované výsledky za druhé čtvrtletí končící 2. července 2023. Společnost vykázala výrazný růst tržeb a zisku, přičemž došlo k pozoruhodnému zvýšení marže v restauracích provozovaných společností v USA. Výrazný růst zaznamenaly segmenty snídaní a nočních restaurací a přetrvávala silná digitální pozice společnosti. Společnost Wendy's rovněž oznámila, že v první polovině roku otevřela 80 restaurací po celém světě. Prezident a generální ředitel společnosti Todd Penegor vyjádřil důvěru v dosažení jejich krátkodobých i dlouhodobých růstových výhledů. Todd Penegor rovněž vyzdvihl pokrok společnosti v plnění jejich strategických růstových pilířů a zdůraznil výraznou expanzi zisku podpořenou silnou dynamikou prodeje ve stejných restauracích.
img

Akcie týdne - Caterpillar (03.08.2023)

03.08.2023 Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US), amerického výrobce těžkých strojů, začátkem tohoto týdne vzrostly na rekordní hodnoty poté, co společnost vykázala solidní zisk za 2. čtvrtletí 2023. Akcie vyskočily o více než 8 % na nová historická maxima, protože optimistický výhled do budoucna překonal obavy z globálního zpomalení a poměrně špatný obrázek, který vykreslují makroekonomické údaje. Podívejme se na společnost a nedávnou zprávu blíže!
img

Meta Platforms po zprávě o výsledcích posiluje o 10 % 📈 Rally v oblasti umělé inteligence a oživení reklamy 🔌

27.07.2023 Společnost Meta Platforms (META.US, dříve Facebook), gigant v oblasti sociálních médií, dnes oznámila výsledky za 2. čtvrtletí 2023. Zpráva překonala očekávání analytiků v oblasti tržeb i zisku na akcii, přičemž akcie před otevřením Wall Street posílily o téměř 10 %. Investoři v euforii přijali komentáře společnosti k rozvoji umělé inteligence a oživení reklamního sektoru. Společnost potvrdila svou vedoucí pozici na globálním trhu s celkovým počtem 3,88 miliardy uživatelů svých aplikací (Facebook, WhatsApp, Instagram), což je číslo, které i přes obrovský rozsah meziročně vzrostlo o 6 %. Společnost plánuje velké investice a vynakládá náklady, které se pravděpodobně zvýší - trh to však vnímá jako známku dynamického růstu. Pozitivně také vnímal "opatrnost", pokud jde o plánované investice v roce 2023, za které hodlá společnost utratit méně, než Wall Street očekávala (mimo jiné v reakci na vyšší náklady). Mark Zuckerberg doprovodil výsledky velmi pozitivním komentářem. Toto jsou podrobnosti zprávy:
img

DE30: DAX na týdenních maximech, drahé kovy na ústupu tváří v tvář silnému dolaru!

27.07.2023 Čtvrteční seance na evropských a amerických trzích přinesla výrazný růst hlavních akciových indexů. Německý DE30 aktuálně vzrostl o 1,5 %. Tématem č. 1 zůstávají příchozí čtvrtletní podnikové výsledky a příchozí makrodata z USA, stejně jako komentáře Lagardeové. Podrobnější informace naleznete v našich dřívějších příspěvcích.
img

Microsoft v předobchodní fázi klesá, protože růst cloudu se zpomaluje

26.07.2023 Společnost Microsoft (MSFT.US) se včera v after-marketu obchodovala o 3 % níže po zveřejnění výsledků za 4. fiskální čtvrtletí 2023 (kalendářní 2. čtvrtletí 2023). Výsledky nebyly tak špatné, ale naznačily, že růst v některých klíčových částech podnikání společnosti Microsoft zpomaluje. Pojďme se na zveřejnění výsledků společnosti Microsoft podívat blíže!
img

Čtvrtletní zisk Microsoftu díky cloudovým službám vzrostl o 20 procent

26.07.2023 Americké společnosti Microsoft vzrostl za čtvrté fiskální čtvrtletí čistý zisk o 20 procent 20,1 miliardy USD (437,5 miliardy Kč). Hospodaření podpořilo cloudové podnikání, které těžilo z nabídky doplňujících produktů zahrnujících novou technologii umělé inteligence (AI). Vyplývá to z prohlášení, které dnes firma zveřejnila.
img

Akcie: Horečka umělé inteligence žene trh do nových extrémů

25.07.2023 Zdaleka nejpřekvapivější událostí letošního roku je nástup pokročilých systémů umělé inteligence, jako je GPT-4 od společnosti OpenAI, který vše převrátil naruby. Rally vyvolaná umělou inteligencí vyhnala americký akciový trh do nových extrémů a o přínosech a rizicích této nové technologie se vedou vášnivé diskuse. Umělá inteligence se také stane závodem ve zbrojení mezi USA a Čínou.
img

Akcie týdne - FedEx (21.06.2023)

21.06.2023 Společnost FedEx (FDX.US) se dnes obchoduje na nižší úrovni poté, co včera večer zveřejnila neuspokojivou prognózu. To si zaslouží pozornost, protože FedEx, jakožto jedna z největších logistických společností ve Spojených státech, je často považován za jednoho z tahounů americké ekonomiky. Podívejme se na nedávné výsledky a prognózy společnosti.
C:\fakepath\amazon-20062023.jpg

Je cena akcií Amazonu ospravedlnitelná?

20.06.2023 I přesto, že úrokové sazby v USA jsou na restriktivní úrovni, americkým akciovým trhům se daří, což potvrzují jejich solidní růst hlavních amerických indexů. Avšak jedná se o indexovou iluzi. Indexy jsou taženy nahoru především velkými společnostmi, tzv. megakapitalizacemi, mezi které patří členové GAFAM, jako je například Amazon, a také společnosti Nvidia, AMD a Tesla. Dnes se podíváme na Amazon, kterému se také v roce 2023 daří velmi dobře. Akcie Amazonu posílily od začátku roku o solidních 50 %. To pro tak zavedenou a známou společnost není málo, ale odpovídají tomuto růstu fundamenty?
img

Ranní komentář (01.06.2023)

01.06.2023 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování níže, ale mimo minima obchodní seance. Dow Jones klesl o 0,4 %, S&P 500 a Nasdaq se obchodovaly o 0,6 % níže a Russell 2000 se propadl o 1 %.
img

Společnost Air Products hlásí za druhé čtvrtletí roku 2023 zisk na akcii ve výši 1,97 USD a upravený zisk na akcii ve výši 2,74 USD

11.05.2023 Společnost Air Products (NYSE:APD) oznámila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2023. Zisk na akcii podle metodiky GAAP* z pokračujících činností byl ve výši 1,97 USD, což je o 17 % méně než v předchozím roce. To představuje pokles ve výši 0,77 USD na akcii způsobený stažením společnosti z projektů v Indonésii a na Ukrajině. Čistý zisk (GAAP) ve výši 450 milionů USD se snížil o 16 % a marže čistého zisku (GAAP) ve výši 14,1 % se oproti předchozímu roku snížila o 410 bazických bodů. Příčinou byly vyšší náklady, včetně poplatků za obchodní opatření a opatření týkající se aktiv, které byly jen částečně kompenzovány vyššími cenami a objemy obchodu, jakož i vyššími příjmy z kapitálových poboček z projektu Jazan.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

 Největší ropná společnost Aramco zaznamenala rekordní zisk 161 miliard USD za rok 2022

13.03.2023 V minulém roce se čistý zisk ze 110 miliard USD zvýšil o 46,5 %. Také volný peněžní tok dosáhl rekordního čísla, a to ze 107,5 miliardy USD (2021) na 148,5 miliardy USD, uvedla společnost Aramco. Podle generálního ředitele společnosti Amina Nassera, jde pravděpodobně o nejvyšší čistý zisk, jaká kdy ropná a plynárenská společnost, kdy zažila.
img

Ranní shrnutí (02.03.2023)

02.03.2023 Americké indexy zakončily první obchodní seanci nového měsíce většinou níže. Zatímco Dow Jones a Russell 2000 skončily víceméně na stejné úrovni, S&P 500 klesl téměř o 0,5 % a Nasdaq se posunul o více než 0,6 % níže.
img

Po dvou měsících dosahuje deficit takřka 120 mld. Kč

01.03.2023 Za první dva měsíce letošního roku hospodařil stát s deficitem ve výši 119,7 mld. Kč. Únor patří obvykle mezi měsíce, kdy se vládní finance dostávají do výraznějšího deficitu a v záporných číslech skončil v únoru rozpočet vždy během posledních 5 let. Letošní deficit je přesto i na historické poměry relativně vysoký, kdy hlavním důvodem je silný meziroční růst běžných výdajů.
img

Indonéská rupie je na vrcholu nejvýkonnějších asijských měn

28.02.2023 Rizika pro výhled jsou stále větší, jelikož obchodníci přehodnocují, jak vysoko se mohou dostat americké sazby, a podpora ze strany bilance běžného účtu Indonésie je slabší. Tohle vše nejspíš poškodí rupii, která je v letošním roce vůči dolaru silnější o více než 2 %, díky čemuž překonala své regionální protějšky.
img

Je možné získat čistý a levný nikl?

27.02.2023 Po krachu Londýnské burzy kovů (LME) v březnu 2022 se kvůli zrušeným obchodům stáhlo velké množství bank. Dodavatelé již nepovažují ceny kovu za reprezentativní pro tržní hodnotu, protože jsou ceny na LME od té doby nestabilní.
img

Ranní shrnutí (23.02.2023)

23.02.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně. S&P 500 klesl o 0,16 %, Dow Jones klesl o 0,26 %, Nasdaq si připsal 0,13 % a Russell 2000 přidal 0,34 %.
img

Průzkum společnosti Fidelity International 2023: Společnosti se připravují na svět po levném financování

22.02.2023 Po téměř deseti a půl letech rekordně nízkých úrokových sazeb se zdá, že éra uměle levného kapitálu končí. Analytický průzkum společnosti Fidelity International pro rok 2023 přibližuje, jak se společnosti přizpůsobují náročnějším, a nakonec i udržitelnějším podmínkám na trhu financování.
C:\fakepath\trader-14022023-34-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.02.2023 1) Novým guvernérem japonské centrální banky se stane akademik Kazuo Ueda (71). Ten je bývalým členem měnového výboru centrální banky a ve funkci nahradí Haruhika Kurodu (78), jehož druhé pětileté funkční období končí 8. dubna. Vyplývá to z dokumentů, které japonská vláda předložila parlamentu. Nominaci musí ještě schválit obě parlamentní komory, kde má ale vládnoucí koalice většinu.
img

Coca-Cola v premarketu po výsledcích za 4. čtvrtletí mírně vzrostla

14.02.2023 Společnost Coca-Cola (KO.US) dnes před zahájením obchodní seance na Wall Street oznámila finanční výsledky za 4. čtvrtletí roku 2022. Zpráva dopadla převážně v souladu s očekáváním trhu, a proto na akciích Coca-Cola nelze v dnešním předobchodním období na americkém trhu zaznamenat žádný výraznější pohyb. Cena akcií společnosti si necelé dvě hodiny před otevřením seance na Wall Street připsala 0,7 %.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese

14.02.2023 Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese díky návratu zahraničních turistů, který kompenzoval slabší kapitálové výdaje. Hrubý domácí produkt se v celoročním přepočtu zvýšil o 0,6 procenta po poklesu v předchozích dvou čtvrtletích. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
img

Společnost Air Products hlásí za první čtvrtletí fiskálního roku 2023 dvouprocentní nárůst zisku na akcii na výši 2,57 USD

06.02.2023 Společnost Air Products (NYSE:APD) oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2023. Čistý zisk (GAAP) ve výši 584 milionů USD vzrostl oproti stejnému období předchozího roku o šest procent. Marže čistého zisku (GAAP) ve výši 18,4 % se oproti předchozímu roku nezměnila a zisk na akcii (GAAP) vzrostl oproti předchozímu roku o více než dvě procenta na 2,57 USD. Tržby za první čtvrtletí ve výši 3,2 miliardy dolarů vzrostly oproti předchozímu roku o šest procent.
img

Zisk společnosti McDonald’s se zvyšuje, protože do jejích restaurací přichází zákazníci, kteří jsou unavení z inflace

01.02.2023 Společnost McDonald’s v úterý informovala o tom, že zákazníci v USA více navštěvují její restaurace, což pomohlo s překonáním odhadů Wall Street ohledně zisku a tržeb za 4. čtvrtletí. Společnost založili bratři McDonaldovi v roce 1940, kteří svůj první stánek otevřeli v Kalifornii. Po celém světě se nachází více než 38 000 provozoven působících ve více než 120 zemích na světě.
img

Za celý rok 2022 skončil rozpočet v deficitu 360mld. Kč

03.01.2023 Poslední prosincový report ohledně plnění státního rozpočtu dává možnost uzavřít i celkový účet za rok 2022. Stát hospodařil s třetím nejhlubším schodkem v historii ČR. Paradoxně ale s nejnižším schodkem za poslední 3 roky po -367mld. Kč v roce 2020 a -420mld. Kč v roce 2021. V příštím roce plánuje český stát hospodařit s deficitem ve výši 295 mld. Kč.
img

Dlouhá a mírnější recese? Trh práce říká, že jo!

07.12.2022 Jak čert kříže se však akcie bojí silného trhu práce. Oficiální data ukazují, že jsou „rock solid“, ale při bližším pohledu zjistíme, že statistika umí divy. Investoři musí neustále pracovat s mnoha scénáři, které mohou potenciálně nastat. Trhy mají nyní relativně jasno – ekonomika lehce přistane, trh práce zůstane silný a inflace postupně klesne.
C:\fakepath\Indie2.jpg

S&P: Indie se může do konce desetiletí stát třetí největší ekonomikou světa

01.12.2022 Indie se do konce desetiletí může stát třetí největší ekonomikou světa, předstihne Japonsko a Německo. Myslí si to analytici společností S&P Global a Morgan Stanley. Prognóza S&P vychází z předpokladu, že roční nominální růst hrubého domácího produktu (HDP) Indie bude do roku 2030 činit v průměru 6,3 procenta. Podobně Morgan Stanley odhaduje, že HDP Indie se do roku 2031 pravděpodobně více než zdvojnásobí proti současné úrovni.
C:\fakepath\Indie.jpg

Růst indické ekonomiky za třetí kalendářní čtvrtletí zpomalil na 6,3 procenta

30.11.2022 Růst indické ekonomiky ve třetím kalendářním čtvrtletí zpomalil na 6,3 procenta z 13,5 procenta v předchozím kvartálu, kdy v zemi začaly polevovat protipandemická opatření. Ke zpomalení růstu přispěl také útlum průmyslového odvětví a exportu. Vládní kapitálové výdaje se zvýšily o více než 40 procent, neboť federální vláda zvýšila výdaje na infrastrukturu, uvedla dnes agentura Reuters. Indie je po Číně a Japonsku třetí největší ekonomikou v Asii.
img

Cloud computing - budoucnost digitalizace?

22.11.2022 Rostoucí množství vytvářených digitálních dat, trendy vzdálené práce s využitím nových technologií a optimalizace podnikových nákladů vedou stále více společností k využívání služeb cloud computingu. Ačkoli pandemie byla katalyzátorem vzestupu cloudu, již dlouho před rokem 2020 byla cloudová řešení označována za "další velkou věc" v odvětví IT. Navzdory zpomalení technologického akciového trhu v roce 2022 příjmy z cloudových služeb stále překonávají marže jejich ostatních segmentů. Abychom mohli hlouběji proniknout do investiční přitažlivosti cloud computingu, je užitečné nejprve pochopit skutečný význam a perspektivy této technologie. 
img

Společnost Air Products hlásí za fiskální rok 2022 zisk GAAP na akcii ve výši 10,08 USD

09.11.2022 Společnost Air Products (NYSE:APD) oznámila výsledky za fiskální rok 2022, kdy dosáhla zisku na akcii podle GAAP ve výši 10,08 USD, což je o 11 % více než v předchozím roce. Tento výsledek byl dosažen i přes negativní dopad ve výši 0,32 USD ve čtvrtém čtvrtletí z důvodu ztráty z prodeje ruského podniku a snížení hodnoty dvou majetkových účastí v asijském segmentu.
img

Deficit státního rozpočtu se v říjnu dále prohloubil

01.11.2022 Ke konci října se deficit státního rozpočtu prohloubil na 286,7 mld. Kč. Říjen obecně z pohledu státního rozpočtu patří mezi mírnější měsíce a historicky k výraznějšímu prohloubení dochází až v listopadu. Ke konci roku totiž obvykle vrcholí investiční aktivita státu, očekávat lze i růst výdajů na pomoc s cenami energií. Celkově by v letošním roce měl deficit dosáhnout 375 miliard Kč, kdy původní pozměňovací návrh předpokládal navýšení deficitu z 280 na 330 mld. Kč. Nakonec ale na základě dvou koaličních návrhů došlo k prohloubení schodku o dalších 45 mld. Kč.
img

Výsledky Microsoftu a Alphabetu posílají Nasdaq níže

26.10.2022 Dvě americké technologické megaspolečnosti - Alphabet (GOOGL.US) a Microsoft (MSFT.US) - včera po uzavření trhu zveřejnily hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí 2022. Zprávy byly vnímány jako zklamání a poslaly akcie obou společností v odpoledním obchodování o více než 6 % níže, což vyvíjelo tlak i na americké indexy, zejména Nasdaq-100 (US100). Podívejme se na obě zprávy blíže.
img

Výsledky General Motors a UPS překonaly odhady Wall Street 📈

25.10.2022 Úspěšnou čtvrtletní zprávu společnosti Coca Cola doplnily výsledky General Motors (GM.US) a UPS (UPS.US), které překonaly očekávání Wall Street.
img

Po 3/4 roku přesahuje deficit 270 mld. Kč

03.10.2022 V pravidelném měsíčním shrnutí dnes ministerstvo financí zveřejnilo hospodaření státu za měsíc září a odhalilo tak svou výchozí pozici pro zbývající čtvrtinu roku. Po 9 měsících stát hospodařil s deficitem ve výši 270,9 mld. Kč. Proti loňskému roku je sice deficit asi o 55 mld. Kč nižší, ve srovnání s rokem 2020 je ale deficit již o více jak 15 mld. vyšší.
img

Ranní okénko - Data z ekonomiky USA zůstávají lepší než v eurozóně

16.09.2022 Statistický úřad dnes ráno zveřejní údaj o vývoji cen českých výrobců. Konkrétně u průmyslových cen očekáváme meziměsíční růst o 0,7 % (26,2 % r/r), trh se přiklání k 0,3 % (25,7 % r/r). Inflace ve výrobním sektoru je ukotvena mezi protichůdnými faktory. Směrem nahoru ceny tlačí kaskáda cen energií napříč výrobním řetězcem. Opačným směrem působí zvolňující poptávka a s tím související částečná úleva v dodavatelských řetězcích a také snižující se cena ropy.
img

Ranní shrnutí (01.09.2022)

01.09.2022 Americké indexy zaznamenaly další pokles v řadě. S&P 500 klesl o 0,78 %, Dow Jones klesl o 0,88 % a Nasdaq klesl o 0,56 %. Russell 2000 klesl o 0,62 %.
img

Vládní dluh v 1. čtvrtletí stoupl na o 171 mld. na 2,684 bil. Kč

01.07.2022 Dluh vládních institucí ČR stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 171 miliard na 2,684 bilionu korun. Míra zadlužení se ale snížila ze 43,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 42,8 procenta. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se dluh zvýšil o 117 miliard korun a míra zadlužení 0,8 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla méně, než se čekalo

08.06.2022 Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o půl procenta. Ukázala to zpřesněná zpráva, kterou dnes zveřejnila japonská vláda. Je to o polovinu slabší pokles, než se předpokládalo. První odhad uváděl, že pokles hrubého domácího produktu (HDP) činil jedno procento. Za slabším poklesem je hlavně silnější spotřeba.
img

Schodek rozpočtu se blíží ke 200 miliardám

01.06.2022 Za prvních pět měsíců letošního roku se státní rozpočet dostal do deficitu ve výši 189,3 mld. Kč. Jen za květen se tak schodek navýšil o takřka 90 miliard Kč. Udržení naplánovaného schodku se zdá být čím dál tím méně realistické, a i ministr financí počítá s potřebou novelizace. V porovnání s předchozím rokem je schodek nižší zhruba o 65 miliard Kč.
Související klíčová slova: Akcie Cambria Automotive | Delta hedging | Prodejní (put) opce | Počet nakažených koronavirem | Akcie Meta Platforms | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | Ropná společnost Aramco | Obsluha státního dluhu | Fundamentální analýza akciových trhů | Opční strategie a techniky | Cena platiny | ChatGPT | Jak fungují akcie | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Cap | Hodnota společnosti | Komentář vedení | Graf ceny akcií společnosti | Přehled různých odvětví | Války | Lithium | Vývoj | Walmart (WMT.US) | US CPI | Data z trhu práce | Rizikový faktor | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Klepierre | US2000 | Velký propad | DPH | General Dynamics | EUR | Digitální reklamy | Spotřebitelské výdaje | Jardine Strategic | Riziko inflace | Caterpillar (CAT.US) | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Schodek státního rozpočtu | Oživení cen | Jak komoditní trhy fungují? | LI.US | Britské Panenské ostrovy | Salesforce | Akciové společnosti | Automobilový sektor | XOM | Korelace s cenou ropy | Výkyvy | Euro proti dolaru | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Texas | Očekávání | Korelace | Otevřené pozice | Russell 2000 (US2000) | Volatilní | Cinemark (CNK.US) | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Poslanci | Nikl | Přehled komoditních trhů | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Vliv pandemií | Veřejné finance | Volatilita cen | Zisky za čtvrté čtvrtletí | Čtvrtletní pokles | ČEZ | Trh práce | Evropská komise | Udržení ziskovosti | Pro investory | Využití volatility | iShares | P/B | Investice | Uranové akcie | Počáteční marže | Spotřebitelský sektor | Saldo běžného účtu | Potenciál | Akcie Sumitomo | Japonské maloobchodní tržby | Nové technologie | Support | Diverzifikace | Invaze na Tchaj-wan | Finanční produkty | Edge | Akvizice | Japonské firmy | Lednová inflace | Posílení | Dopad na akcie | Delivery Hero | Akcie Delta Airlines | ADP report | Ifo | Zisk před zdaněním | Úspěšnost strategie | Akcie bankovního sektoru | Prognózy | Navýšení důchodů | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Kurz ropy | Dluhové závazky | Význam inovací a výzkumu | Futures kontrakt | Náklady na financování | Mimořádné daně | Chování | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Návrh zákona | Evropský index | Dopad cen ropy | Hnojiva | Šíření koronaviru | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Obchodní seance | Investing | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Vanad | Bruno Le Maire | General Electric | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Údaje o hrubém domácím produktu | Předseda představenstva | Reality | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Současná cena | Finanční páka | Konkurenti | Výnosy ropných firem | Price Action | Akcie společnosti | Streamovací služby | Wubbe Bos | Aktuální vývoj | Cloudflare | Gamma | Většinový podíl | Návratnost investic | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | Velcí investoři | RBC Capital | Brent | Soukromá spotřeba | Výhled poptávky | Akcie těžařů | Delta | Snowflake | Finanční podmínky | Baird Equity | TNOTE | Kapitálové výdaje firem | Americký akciový trh | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Vzdělávání | Russell 2000 | Small caps | Slabá poptávka | LYNX Trading | Růst sazeb | Tomáš Kouřil | ESG | Index DOW | Cena opce a její složky | Exchange | Investiční portfolio | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Státní dluh | Appreciation | Commodities | Kontrakty | Strach | Odvětví ropy | Šinzó Abe | Propad cen | Microsoft (MSFT.US) | První část obchodní dohody | Hasbro | Apple Intelligence | JPY | Holdingové společnosti | Metaverse | Význam inovací | Polovodiče | AI | Růst hrubého domácího produktu | Zajištění portfolia | Index Russell | Projekce | Znehodnocení | Opce a podnikové události | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Měnová situace | Bydlení | Nakupovat akcie | Statistiky burz | GoPro | Certifikáty | Den prezidentů | Prognóza | Služby | Pokles ceny ropy | Americká sněmovna reprezentantů | Saxo Bank | Long obchod | Obchodování ropných akcií | Barel ropy | Palladium | Poptávky po oceli | Vakcíny proti koronaviru | Tržní hodnota | O2 | Ropa WTI | Růst v Číně | Rekordní růst | Intel dnes | Zoom Video | Výsledek hospodaření | CRM | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Obchodování na burze | Brexit | Kontrakty na ropu | Valná hromada | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | FedEx | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | Cena železa | Béžová kniha | Cestování | AMS | Americké investiční banky | Broker | Implikované volatility | Analytik Saxo Bank | Akcionáři | Klíčové finance | Cash flow | Proražení | Státní ropná společnost | USD | Export | Změna klimatu | Upravený zisk | Mladší generace | Čínské technologické firmy | Technická analýza | Zasedání FOMC | NFP | Investiční analytik | Trh s nemovitostmi | Historická volatilita | Akcie Ahold Delhaize | Investovat | WEN.US | Prodej automobilů | Výkon | Qualcomm | Sentiment na akciových trzích | Více peněz | Plány | Na burze | Github | Šok | Depreciation | Hlediska technické analýzy | Globální krize | Výsledky za první čtvrtletí | Price-to-Earnings | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Vývoj akcií Tesly | Béžová kniha Fedu | BofA Global Research | Maďarsko | Tichomoří | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Steve Smith | Akcie Ralph Lauren | Ekonomiky | Společnost CarMax | UniCredit Bank | Opční strategie | Cenové tlaky | Sociální sítě | CashFlow | Mezinárodní finanční korporace (IFC) | P.A. | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Verizon Communications (VZ.US) | Odkupy akcií | Čtvrtletní výsledky | CBO | Komoditní sektor | Budoucnost digitalizace | Zvýšení sazeb | Burzovní průvodce | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Agentura Kjódó | Hospodářský institut | Dovoz | Přiznání k dani z příjmu | Šíření nemoci | Admirals | Caterpillar | NextEra | Akcie ConocoPhillips (COP) | Model 3 | Penzijní fondy | Ekonomika oživuje | Nikkei | Instagram | Energie | Cenové pohyby | Poměr P/B | Jindřich Fremuth | Citlivost na volatilitu | Čtvrtletní zisk | Politická situace | Nárůst výdajů | Komoditní | Nejsilnější růst | Výrobci elektromobilů | Maloobchodní prodejce | Výkonnost společnosti | Price-to-Earnings Ratio | Investiční specialista | Indonéská rupie | Rekordní maxima | Pokles ceny akcií | Scorpio Tankers | Vybírání zisků | EUR/CZK | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | McKinsey | Rekordní zisk | Dostatek hotovosti | Euforie | Volby USA | CO2 | Akciové indexy | Makrodata | Čínští výrobci | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Zabití íránského generála | Sója | Upstream | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Trh s komoditami | Fidelity | Nejnovější výsledky | Nálada v Evropě | Coca-Cola (KO.US) | Hodnotové akcie | Negativní sentiment | Coca-Cola | Rozdělení akcií | AMD | Moderna | Společnost Google | Vyšší úrokové sazby | Zdravotní péče | Obchodní napětí | CNK | Výkon společností | Saldo hospodaření | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Tezos | Svenska Cellulosa | Fiskální rok | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Futures na S&P 500 | Jak investovat do zlata | Finanční instituce | Ruské ropy | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Airbnb | Zveřejnění zprávy | NAHB | Prezident | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Boom | Bitcoin obchodovanými na burze | Akcie společnosti Lowe's | Růst cen ropy | BP | DIS.US | Funkční období | Cena mědi | Ropné společnosti | EMEA | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Propad ceny akcií | Vývoj akcií | Analýzy | Výhody a rizika | Finanční pomoc | Politická nestabilita | Investiční | Průzkum | Pandemie COVID | Reálné mzdy | ExxonMobil | Morningstar | Invesco | Německý DAX | Ekonom BHS | Ceny Bitcoinu | Oslabení USD | Solární energie | Data z ekonomiky | Klíčové společnosti | Válka | Úrok | US500 | Agentura Reuters | Akcie KKR & Co Inc | Potenciální rizika | Obchodní plán | Odhad analytiků | Prodej | Cestovní ruch | PFE | P/E | Zpráva | Technologické tituly | Apple | Prémie | Tržní kapitalizace | Covid | Strojové učení | Růstové akcie | Konflikty | Tencent | Zvýšení úrokové sazby | S&P/ASX 200 | Warren Buffett | Finanční ředitel | S&P | Oslabování dolaru | Skupina PPF | Hrubý domácí produkt (HDP) | Celoroční výhled | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Obchodování | Tržby z prodeje | Akcie Impala Platinum | Breakout strategie | JOLTS | Automobilka | Meta | Simon Property Group | S&P Global | Nabídka | Upravený zisk EBITDA | Oznámení | GBP | Rekordní hodnoty | České koruny | Korekční pohyb | Důvěra investorů | Management | Nejlepší odvětví | TSMC | Budoucnost | Dobré výsledky | Centrální banky | Armageddon | Výkonnost indexu | GAAP | Japonská vláda | Pákový efekt | Eurostat | Bilion | Guru | Předpověď | Zprávy | Deflace | Nadšení | Týdenní shrnutí | Investiční aktivita | Ralph Lauren | Akcie v Asii | BREAKING | Dopady na trhy | REGN | Obchodování na Wall Street | Německé firmy | Averze k riziku | WMT | Hlavní měny | Bard | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Akcie společnosti Lowe's (LOW.US) | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Technické ukazatele | Poptávka v Číně | Hospodářské cykly | Kjódó | Pokles tržeb | Evropské akcie | Udržitelnost | Nejdůležitější události | Silný růst | Příjmy z reklamy | HKD | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | YCC | Akcie 2021 | Matt Murphy | Dividendové strategie | Podpora | Futures | xStation | Maso | Vakcína | Vyhlídky | Firmy | Provozní výsledky | CZ | Výhled hospodaření | Zadlužování | Put opce | Páka | Big Oil | Bitcoin | Automobilky | Akcie Melcor Developments | Akcie CK Hutchison | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Integrovaná ropná společnost | Ekonomické oživení | Free float | Hospodaření státu | Obrovské množství peněz | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Veřejné služby | Sázka | Současný trend | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Elektromobily | Siemens | Minulá výkonnost | Distribuce | Bank of America | TIM | Pojišťovny | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Retracement | Financial | Suroviny | Koruna | Finanční služby | Roku Inc | Výrazný pokles | Tesla dnes | Akciové tituly | Analytická společnost | Míra zadlužení | Tržní ceny | Objem obchodů s fondy | Kupující | Shell | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | Francie | Stav nouze | Pandemie nemoci COVID-19 | Ekonomické události | Záporné reálné úrokové sazby | Společnost Verizon | Dopady války na Ukrajině | Cena akcií společnosti | Americký výrobce | Onemocnění | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Asociace | Activision | Společnost Arm | Očekávání investorů | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Pokles ceny | Společnost Nvidia | Právo | Asie | Skladování ropy | Midstream | Výsledky společnosti | Provozní zisk před odpisy | Americká banka | Společný podnik | Exxon Mobil | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Zisk japonských firem | Alibaba | Poptávka po pohonných hmotách | Data z americké ekonomiky | DPA | CarMax (KMX.US) | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Převodník měn | OpenAI | Kanada | Graf ceny akcií | Průmyslová výroba | Důchod | Kontrolovat rizika | Pfizer | Snížit emise | TSM | Posílení amerického dolaru | Zisk Chevronu | Obchodování s akciemi | Studie | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Obchody | Deficit | Graf | Polsko | Chudoba | Rio Tinto | Index S&P 500 | Zbrojovka | Reakce trhu | Plyn | Vypršení platnosti | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Akciový index | Ropa Brent | Ceny domů | FTC | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Obraty | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Short | Akcie NN Group | Ropná společnost | Jednání FOMC | Reálný HDP | Opční trhy jako barometr sentimentu | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Hodnota aktiv | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | Medián | Fiskální situace | Smíšené zprávy | Bezpečné útočiště | Jakub Matis | Thajský baht | Akcie včera | Open interest | Dnešní makroekonomické ukazatele | DRI | Obchodovaná ropná společnost | Maloobchod | Aktuální cena ropy | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Earnings | Oživení inflace | Trump | Devalvace | Stavebnictví | Provozní ztráty | Hospodářský propad | FactSet | Brands | Dlouhodobé strategie | Akcie společnosti Meta Platforms (META.US) | Finanční rok | Prohloubení schodku | UPS | Disney+ | Technické analýzy | Fondy na spotový bitcoin | Beta | Šíření nemoci COVID-19 | Mexiko | Rostoucí trend | Finanční krize | Family of Apps | Bankovní úvěry | FXstreet.cz | Nakoupit akcie | Akcie NN | Cloud computing | Index spotřebitelské důvěry | Warranty | Provozní výnosy | Stříbro | Pokles cen ropy | Pozornost trhu | Americký dolarový index | CHF | Tržní hodnota akcie | Instituce | Tým InstaForex | Turecko | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Guvernér BOJ | Předpokládaný růst | Podnikatelská důvěra | FAANG | G10 | Růstový potenciál | Daně z neočekávaných zisků | Býčí signál | Německý hospodářský institut | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Americké akcie | Akvizice Coltu | Sladká ropa | Zastropování cen elektřiny | Telekomunikační společnosti | Dopad pandemie | Investiční plány | Výdělky | Divize | Pozitivní vliv | Makroekonomické ukazatele | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Akcie Sibanye Gold | Ziskové marže | Rozpočtový deficit | Capital Markets | Time-Frame | Růst výnosů | Klíčová rizika | Trh | Komise | University of Michigan | List Financial Times | Války na Ukrajině | Volby v USA | Technologické firmy | Výrazný růst | Equity | Platební bilance | ArcelorMittal | Fed | United Parcel Service | Snížení zadlužení | Strategie Ondřeje Hartmana | Investování s LYNX | Korekce | Velké riziko | Ekonomické cykly | CAT | Akcie společnosti Meta Platforms | Rubl | Drahota | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Nové trhy | Buffett | Money management | RBC | Akcie americké internetové společnosti | Největší ekonomika světa | Arista Networks | Výplaty dividendy | Akcie společnosti Caterpillar | Investice do umělé inteligence | Dividendové akcie | Zveřejnění výsledků | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Globální recese | Automobilový průmysl | Lowe's | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Akcie Liberbank | JDE | Latinská Amerika | Technické indikátory | Zvýšení mezd | Situace | ANO | Stock | XOM.US | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Výkon společnosti | ProCent | Akcie Exxonu | Webináře zdarma | VZ | Poměr P/E | Japonská centrální banka | Obchodní systém | Rating | Platforms | Dlouhodobí investoři | E-commerce | Futures na Wall Street | Společnost Alphabet | Takata | Znalost | Velké banky | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Snížení dividendy | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Generovat zisk | Investice do ropy | Vládní dluhopisy | ACWA | Obchodní plány | Růst tržeb | Členové Fedu | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Alphabet (GOOGL.US) | Změny cen | Michal Valentík | Makroekonomické údaje | Siemens Energy | Time Decay | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Markets | ADP report zaměstnanosti | Meziroční růst HDP | Ripple | Virtuální realita | Futures na DAX | Akcie Nvidie | Představenstvo | Obchodování na zámořských trzích | Melcor Developments | MSFT.US | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Nejziskovější | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Tržní odhad | Společnost Meta Platforms | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Marathon | Objem obchodů | GRPN | CFTC | Japonsko | Celkový sentiment | Akcie ConocoPhillips | Nifty 50 | Invest | Akcie ve Spojených státech | Nájemné | Gazprom | Centrální banka | Call opce | Očekávané výnosy | Los Angeles | Počet zákazníků | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Řízení rizika | ING | NYMEX | Enbridge | VaR | Grafy | LYNX | Internetové akcie | Donald Trump | NAFTA | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | BIIB | Kovy | Akcie společnosti Microsoft | Zasedání americké centrální banky | Internet of Things (IoT) | Centrum | UPS.US | Snížení sazeb | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Royal Dutch Shell | Rozpočet | Další růst | USD/CZK | Důsledky krize | Měnový faktor | Investice do akcií | Harley-Davidson (HOG.US) | Řetězec | General Dynamics (GD.US) | Deficit hospodaření státu | S&P 500 a Nasdaq | Trader | API | Schroders | Futures kontrakty | Fúze a akvizice | Společnost OpenAI | Tvrdá aktiva | CVX.US | Reuters | ETC | Vývoj akcie META | Antivirus | Baidu | Ministr zahraničí | CZK | Důsledky na investiční strategie | Chevron | Akcie Prosus | Česká republika | Overbalance | Cyklus růstu | Předseda | Energetický sektor | TXN | Doporučení | Cinemark | Utahování měnové politiky | Regulace a likvidita | Analytika | Ceny kovů | J&T | Anglo American | Vysoké příjmy | Společnost Meta | Boeing | Vstup na burzu | Finanční výkonnost | Adyen | Volby USA 2020 | Nižší růst | Záporné sazby | Prime | Společnost Walmart | Rychlý růst | Americký dolar | Koronavirová krize | Tomáš Cverna | CFD | Hlasování v Senátu | Dluh firem | Úvod do opčních trhů | CNK.US | CL | Open | Cena akcie | Velké technologické firmy | Zahájení výsledkové sezóny | DOT | Covidová krize | US100 | Financovat | Expirace | Kontrakt | Příprava | Aktuální cena | Rostoucí náklady | AMD.US | TSLA | Forex kalendář | Barometr | FOREX | Investiční příležitosti v roce 2020 | Invaze | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Základní pojmy | Refinitiv | Cyklické akcie | Cena | Investiční banky | Odpor | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | Akcie společnosti Disney | Darren Woods | Silný trh | Nárůst výnosů | Sumitomo | Air | Snižování úrokových sazeb | Barometr sentimentu | Káva | Ztráta | Vývoj hrubého domácího produktu | Ceny akcií | Inspirace | Defenzivní akcie | ACWA Power | CVX | Producent ropy | S&P500 | Dluhy | NEO | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Vliv demografických změn | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | ČNB | TSLA.US | Podrobný pohled | Akcie Microsoft | Ceny zemního plynu | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Dobré časy | Zpomalující růst | Margin | Nvidia | Dolar | Obchodní spory | Biogen | ConocoPhillips | Počet uživatelů | Ropné firmy | Pandemie covidu | Bilance běžného účtu | Americké společnosti | Finančnictví | Závazek | Změny ceny podkladového aktiva | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Růst HDP | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Maloobchodní tržby | CARA | Nákladová inflace | Obchodujte akcie | Mercedes | Štěpán Hájek | Směrodatná odchylka | Americká ekonomika | Finanční deriváty | Americký trh | Obchodník | Webináře | Portfolio manažer | Akcie týdne | Akcie s LYNX | Výkyvy cen | 737 MAX | Plynárenská společnost | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Dluhopisy | Růst mezd | Fundamentální ukazatele | ISIN | Tempo poklesu | General Motors (GM.US) | ROE | Fortune | Evropská centrální banka | Intel (INTC.US) | EBIT | Daně | Tradingové webináře zdarma | Cena za akcii | První fáze | Rizika | ECB | Nákup akcií | Pracovní trh | CRH | Pokles indexu | Vývoj inflace | Český stát | KMX.US | SaxoStrats | Česká ekonomika | Výzkum a vývoj | Vyplácet dividendy | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | Akcie Shell | Marketingová komunikace | Kurzy | Příjmy společnosti | CBOE | Fond | Čína | Finanční prostředky | Růst zisků | Zisky | Partners | Konsensus | Vládní politika | Činnosti Amazonu | Ekonomické údaje | Současné ceny | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Obchod s ropou | Ceny palladia | Globální ekonomika | Ekonomiky střední a východní Evropy | ISM | Ranní okénko | Voda | Vývoj cen ropy | Pšenice | Obchodníci | Pullback | Množství peněz | Zvýšení ceny | Opatření vlády | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výkonnost akcií | NYSE:APD | Otevírání ekonomik | Breakout | Očekávaná recese | Stabilní společnosti | F-35 | Růst cen | Bull | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Ředitelka | Indikátor | Guvernér japonské centrální banky | Roth Capital | Vysoké inflace | Měnová politika | Technologický rozvoj | Akcie Apple | Asset management | Alokace | Saxo | Americké akciové trhy | Vega | Statistici | IFO index | Financování | ČSÚ | Snížení ratingu | Akciový stratég | Internetové společnosti | Hodnoty měny | GMT | Arista Networks (ANET.US) | Prodávající | Čtvrtletní zisk Microsoftu | ERA | Cena palladia | Enbridge (ENB) | Finance | Dividenda | Celkové provozní výnosy | USDJPY | Konsolidovaný čistý zisk | Globální poptávka | Investiční poradenství | Poptávka | Express | Akcie Gazprom | Banka Morgan Stanley | Mercedes-Benz | Báze | Guvernér | Globální trhy | Capital | Očekávání trhu | FT | Prodeje čipů | Snížení rizika | Vliv sezónnosti na odvětví | Malé podniky | Obchodovat | PSX | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Výplata dividend | Hospodářský růst | Odhodlání | HAS | Zisk a tržby | Uzavření trhů | Banky | Technologický Nasdaq | WTI | FinTech | Křiž smrti | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Reporty | Rozpočtové deficity | Společnost TSMC | Shares | Zisk společnosti | Medvědi | Kapitálové trhy | RBNZ | GfK | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | FRED | Vlastní investice | Co bude | Skew opce | Analytik trhů | Solidní růst tržeb | Klouzavý průměr | Vydávání dluhopisů | Marihuanové akcie | RBI | Relativní stabilita | Světové události | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | KMX | Ziskovost | TOP americké společnosti | Video | Diverzifikace portfolia | Podnikání | Investice do kobaltu | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Problémy | Ocel | Advanced Micro Devices | TSM.US | ABC | Změny klimatu | Marže | ROCE | 4M Systems | Participace | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Oživení globální poptávky | Prosus | Kurz USD | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Ceny niklu | Těžba kryptoměn | Lehman Brothers | Firma | Zbrojovky | Omikron | Reálné příjmy | Spotřební daně | Vysoké zisky | Tweety | Načasování | Vyšší inflace | Snížení úrokových sazeb v USA | Obchodní válka | USA a Čína | Ropa | Statistiky | Náklady na obchodování | Byznys | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Monetizace | RBC Capital Markets | Korporátní dluhopisy | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | Společnost Air Products | Dopady vysokých úrokových sazeb | Kurz | Market | Akcie Alphabet | Ekonomka | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Ropa a Plyn | Big Mac | Valné hromady | Akciové tipy | Mateřská společnost | Naše prognóza | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Downstream | Hliník | Makroekonomické faktory | More Personal Computing | Nárůst zisků | USA | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Zoom Video (ZM.US) | Investujte | Tempo růstu HDP | Reserve Bank of New Zealand | Pravidelný příjem | Měď | Asie a Tichomoří | Ukazatel nálady na trhu | Generativní AI | Sweet Crude Oil | Finanční cíle | Konglomerát | Inflace cen | Průzkum společnosti | ANZ | Rozvíjející se trhy | Josh Gilbert | Graf ceny akcií společnosti Microsoft | Euro | AUD | LVMH | Server CNBC | Breakout Trader | Pohyby ceny | Počet obyvatel | Dodávky ropy | Fibo | ASX 200 | Softbank | Kontrakty na ropu WTI | Dividendový výnos | Christine Lagarde | LME | Hospodářství | Stagflace | ANET | Etoro | Interní informace | EV | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Nálada na Wall Street | Růst ekonomiky | ROIC | Průmyslové podniky | Indická centrální banka | APD | Marek Chudoba | Podíl na tržbách | Ranní komentář | Nárůst nezaměstnanosti | Plánované obchody | Intermediate | Nižší ceny | Zisková marže | EU | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Dynamika růstu | Napětí mezi USA a Íránem | Holdingová společnost | NN Group | Komerční banka | Koronavirové krize | Vývoz | Ziskovost a marže | xStation 5 | Citlivost na změny úrokových sazeb | Recese | Celosvětový růst | P/E Ratio | Tržby Tesly | Sam Altman | Kazuo Ueda | ASML | Ropný gigant | Záloha | Bank of Canada | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Výhled na rok | SEC | Aktuální situace | USD/CAD | Silný americký dolar | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Ropa roste | František Táborský | Air Products | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Globální pandemie | LOW.US | Know-how | Skupina CZG | Prudký propad | Matěj Široký | Prodeje existujících domů | Investoři a obchodníci | ARM | Čínské indexy | APPS | Hlavní činnosti Amazonu | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Průmyslová výroba v lednu | Tudor, Pickerin, Holt & Co | Meziroční míra inflace | Břidlicové ropy | Nejrychleji rostoucí | Brent (OIL) | Úspěchy | Úrokové sazby | Evropský průmysl | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Investice do infrastruktury | Saudi Aramco | Oslabení akcií | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Konflikt na Ukrajině | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Byznysový model Amazonu | Benzín | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Tržby japonských firem | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Investování | Míra inflace | Nejnovější zpráva | FDX.US | Windfall tax | Platforma | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Sebevědomí | Finanční situace | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Verizon Communications | Míra nejistoty | Ropné akcie | WP | Ceny benzínu | Verizon | Nemovitostní trh | Oblasti umělé inteligence | Schodek | Farmaceutické společnosti | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Daň z příjmu | Kurz akcie | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodaření vládních institucí | Oživení poptávky | Nouzový stav | Miliarda | Zpřísnění měnové politiky | Klesající inflace | Výrobní PMI | Obchody pro EUR/USD | Finanční polštář | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Investovat do zlata | Bolest | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Rhodium | Put | Tempo růstu | Marže společností | Odkup akcií | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | Pohonné hmoty | Nadhodnocení | Zrušení daně z nabytí | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Biliony | ETF | Poptávka po oceli | Plán obnovy | Česká zbrojovka Group | Investujte do akcií | Akciové trhy | CarMax | Zajímavé akcie | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Ceny drahých kovů | Varování | Prezidentské volby USA | Černé zlato | Zemětřesení v Turecku | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | GD.US | Cykly | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Recese v USA | Chevron (CVX.US) | Pandemie | Texas Instruments | Nálady na trhu | Výplatní poměr | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | IPO Airbnb | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Politické události | Business | Ropný a plynárenský průmysl | Podíl na trhu | Investice v USA | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Růst cen akcií | Obor podnikání | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Dekarbonizace | Státní fond | Plynárenské společnosti | Veřejný dluh | Cena stříbra | Společnost Disney | Technologická společnost | Řízení výnosové křivky | Wells Fargo Investment Intitute | Výsledky voleb | Umělá inteligence | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Akcie Berkshire Hathaway | Konsolidace | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | Energetické krize | Indická vláda | Počet akcií | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Graf ropy | Technologický pokrok | Brazílie | Sentix | Snížení cen | Čistá zisková marže | | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Vliv směnných kurzů | Obchodování s opcemi | Investiční skupina PPF | Investiční společnosti | Stratég | Změny ceny | Zisky firem | Zisky společnosti | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Fio banka | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Short pozice | Šéf společnosti | Silná konkurence | Investiční fondy | Breaking | Možné riziko | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Nakupovat | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Obchodní hodiny | Ceny průmyslových výrobců | Ekonomické prostředí | Konsensus trhu | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Yahoo Finance | Vladimir Putin | BHP | Per rollam | Plány společnosti | Zisk za období po zdanění | Poplatky | Nike | Cushing | GDP | Obchodní domy | Velká Británie | Ziskový obchod | Další vývoj | Rekordní propad | Společnost Amazon | Japonský akciový index | Softwarové firmy | Objemy obchodů | Indexy S&P | Úrokový výnos | Zlatá horečka | Dna | Zdraví ekonomiky | Optimismus investorů | Return on Equity | Federální vláda | Nálada | Stephen Poloz | Jak na pravidelný příjem | Indie | Zveřejnění hospodářských výsledků | Materiály | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Vnímání | HVB Bank | Intel | Rho | Plánované obchody pro EUR/USD | Paramount Global | Čínský výrobce | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Jerome Powell | Pohyb ceny | Ekonomická data | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Intradenní obchodník | Fiskální strana | Volný peněžní tok | Flexibilita | Investiční aktivity | Varianty koronaviru | Očekávání pro rok | Zhodnocení | Ceny zlata | Cheat Sheet zdarma | Vývoj trhu | Výhled | Operátor O2 | Timeframe | Zerohedge | Volume | Auta | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Komise v přenesené pravomoci | Zisk firmy | Dnešní zprávy | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Kultura | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Obchodní dohody | Prudký pokles cen | Energetické společnosti | Propouštění | Private equity | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Ocenění amerického akciového trhu | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Expanze | Největší ekonomika | Hospodářský cyklus | Prostor pro růst | Zvýšení produktivity | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | XTB Tomáš Cverna | Údaje o americké ekonomice | Bílý dům | Komoditní trhy | OSVČ | Austrálie | Cenové hladiny | Hrubá marže | Financial Times | GOOGL.US | EBITDA marže | USD za barel | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Výsledkové zprávy | Spread | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Společnost Intel | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | MSFT | Čistá ztráta | Finanční údaje | Změna ceny opce | Dřevo | Price-to-earnings ratio | Rizikový apetit | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Akcie IBM | Jak investovat | Protipandemická opatření | Podání přiznání k dani z příjmu | Akcie Rio Tinto | Luxusní zboží | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Vysoké ceny ropy | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Paramount | Prodejní ceny | Akcie roku 2019 | Majoritní akcionář | Globální společnost | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Nezaměstnanost | Bilance rozpočtu | Trhy | Pracovní den | Dolarový index | Taiwan Semiconductor | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | BAL | Big Tech | Sazby | Americké výnosy | Šance | Generální ředitel | Význam firemní kultury | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Sázky na pokles | Cíle | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | První odhad | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Likvidita | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | Capital Economics | Spotřeba domácností | Transakce | Měny | FOMC | Obchodní podmínky | Dopady pandemie | Snížení úrokových sazeb | Akcie výrobce elektromobilů | Sezónnost | Zaměstnanost | Fundamenty | Profitovat | Glencore | Maloobchodní prodej | Irsko | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Peněžní tok | Podkladové aktivum | Zpravodajství | ANET.US | DE30 | Nejlepší ropné akcie | BHS Štěpán Křeček | Soupeření | Investor | Ceny akcií Tesly | Finanční sektor | Daňové příjmy | Marathon Petroleum | TradingView | Akcie Meta | Opce na akcie | Aktivity společnosti | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | Thomson Reuters | Snap | Kupní opce | LinkedIn | Cloud Computing | Spotřebitelská poptávka | SEB | Dubnová inflace | Snižování nákladů | Trading | JPMorgan | Nová vláda | LKAB | USD/JPY | Společnost AMD | Nové prognózy | Limitní příkazy | Vyspělé ekonomiky | Prodeje | Rychlost | Hodnota dolaru | Sanofi | Generativní umělá inteligence | Technologické odvětví | Platformy | Rusko | Zbyněk Stanjura | Smíšené výsledky | Katastrofy | Akcionář | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Případová studie | Býčí scénář | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Írán | Zdražování | FDX | S/R zóny | Protiepidemická opatření | Afrika | Investiční skupina | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Výkonnost společností | ADP | Vanadiové akcie | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Přijetí eura | Kupní síla | Joe Biden | Ropy | Meziroční inflace | Úspěšné obchodování | Singapur | Klesající dolar | Pracovní síly | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | Forex trader | Korelační koeficient | Zisk EBITDA | Společnost | Akcie ropy | ESPN | Důchody | Likvidní | Investice do konopí | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Nifty | Obchodujte | Ocenění akcií | Colt | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Zmírnění rizik | Tržní cena | Výrobce elektromobilů Tesla | Vysoká volatilita | 1D | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Podnikání na kapitálovém trhu | ASX | Rozšíření | WMT.US | Akcie Biogen | Akvizice Colt | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Decline | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Tržby společnosti | Nízká nezaměstnanost | ACT | Organizace | Očekávaný zisk | Analýza akciových trhů | Posilování USD | Gap | Celkové příjmy | Black-Scholes | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Růst | Akcie společnosti Alphabet | Ceny surovin | Energetické komodity | Příjmy | Cena dnes | Mezinárodní finanční korporace | Propad ceny | Daně z příjmů právnických osob | Podnikové investice | Zajištění | Počet potvrzených případů | Ondřej Hartman | Propad cen ropy | Plynárenský průmysl | Fúze | Jan Drahota | Index | Wall Street Journal | 5G | Investiční tipy | Praktické tipy | Wirecard | Vision 2030 | Bohatství | Cenová akce | Potravinářský průmysl | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | GM.US | Výsledková sezóna | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Kompenzace | Netflix | Akcie společnosti AMD | Ukazatele sentimentu | Podíl nesplácených úvěrů | Banka | Jihokorejský hrubý domácí produkt | GitHub | Opční trhy | Volatilita jako indikátor | Vlády | Open Interest | Opce a arbitráž | Akcie | Živnostenské banky | Největší ekonomiky | Cena / účetní hodnota | Vliv klimatických změn | Investice do umělé inteligence (AI) | Kupní (call) | Denní obchodníci | Poptávka po ropě | Společnost Fedex | MBG | ITM | Nový Zéland | Míra inflace v Kanadě | SMBC | Cílová cena | IFC | Dopad na spotřebitele | Analýzy opcí | Vliv na akcie | DPFO | Znovuotevření čínské ekonomiky | Beta koeficient | Ministr financí | Regulační orgány | STNG | Obchodovat s akciemi | Stabilita | Změny cen komodit | Británie | Zisk na akcii | Oznámení firmy | Prohlášení | Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US) | Výhody | Výsledky společnosti Nvidia | Očekávaný růst | Úročení neinvestovaných prostředků | GM | United Parcel Service (UPS.US) | Sazba daně | Akcie CLP Resources | Finanční výkonnost společnosti | Investoři a tradeři | Jihokorejský won | Eskalace obchodního napětí | Halliburton | Pokračující výprodej | Peněžní úrok | Růstový balíček | Zisk Tesly | Dnešní obchodování | Graf ceny akcií Alphabet (GOOGL.US) | MiFID II | Největší producent ropy | Odvětví | Platinové akcie | Nárůst ceny | Premier League | Americká zábavní společnost | Geopolitické události | Pracovní místa | Jak opce odhalují očekávání trhu | Ropné a plynárenské společnosti | Cyklická vs. necyklická odvětví | Včerejší seance | OIBDA | Marshallovy ostrovy | Byznysový model | Harley-Davidson | CAD | Devalvace měny | Významný dopad | Zvýšený zájem | EURUSD | Akcie Discovery | Růst deficitu | Disney (DIS.US) | Základy opčních trhů | Provozní statistiky Mety | Unie | PPF | Nejlepší vanadiové akcie | Tudor | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Růst indické ekonomiky | David Vagenknecht | Vlastnictví | Colt Canada Corporation | Umělé inteligence (AI) | Výdaje státního rozpočtu | Graf dne | Ekonomický boom | Aramco | RDSA | Exxon Mobil (XOM.US) | Graf ceny zlata | Norilsk Nickel | Americký index | Býčí strategie | Technologické společnosti | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Pesimismus | Nízké úrokové sazby | Směnné kurzy | IFRS | Americké centrální banky | Fiskální impuls | Největší banky | Zvýšený objem | Onemocnění COVID-19 | Threads | Bloomberg | Li Auto (LI.US) | UBS | Intelligent Cloud | Pokles HDP | Kurz EUR | Broker Trust | Počet zaměstnaných | Analytické prognózy | Odvětví a akcie | Růstové akcie v roce 2020 | Akcie Disney | Budoucí pohyby | Objem obchodů s fondy na spotový bitcoin | Investice do platiny | Obchodní války | Akcie Tourmaline | Norinchukin Research Institute | CZ-USA | Lowe's (LOW.US) | Oblasti podnikání | Solidní růst | Globální diverzifikace | Vysoké ceny energií | FedEx (FDX.US) | Koš | Snižování sazeb | Alrosa | Výkonnost indexů | De Beers | Ekonomické ukazatele | Biden | Zdroje energie | Procter & Gamble | Americká společnost | Trh s digitální reklamou | Těžba ropy | Nemovitosti | WEN | Hospodaření | Novozélandská ekonomika | Bitcoin obchodovanými na burze (ETF) | Dluhová služba | Boris Johnson | Posilování české koruny | IDC | Akcie ForFarmers | Přehled | Společnost CarMax (KMX.US) | Český rozpočet | Horší časy | Prodejní opce (put opce) | Investiční kovy | Ruské akcie | Zvýšení úrokových sazeb | Průmyslová produkce v srpnu | Index CPI | Íránský konflikt | Zlepšení | Oceňování akcií | Groupon | BofA | Plný úvazek | Akcie Royal Dutch Shell | Globální problémy | Akciový sektor | Sektor služeb | Japonský HDP | Low | Manažeři | Dluh vládních institucí | xStation5 | Statistické údaje | Kurz stříbra | Hotovost | SaaS | Bezpečnostní situace | Trendová linie | Německo | Dot-com | Rekordní růst poptávky | Cenová efektivita | Měnová intervence | Akcie společnosti Adyen | Akciové strategie | Ukazatel EBITDA | Překážky | Implikovaná vs. historická volatilita | Vstupní S/R zóny | Phillips 66 (PSX) | Vice | Zemědělství | Walmart | Celkové výsledky | Zadlužení | Visa | Kupní opce (call opce) | Ředitel Exxonu | Akcie Liberty Global | Hlavní ekonom | Domácnosti | Výplata dividendy | XTB | Tesla | Korporace | Ceny zemního plynu v USA | ROE (Return on Equity) | Akcie KKR | Ropný průmysl | Zábavní společnost | Arm | Provozní zisk | Klesající výnosy ze státních dluhopisů | Heureka | Heijmans | Společnost Caterpillar | Sektor zdravotnictví | Přísná regulace | Vytěsnění minoritních akcionářů | Řecká písmena | Inflační očekávání | Liberbank | Vysoká inflace | Salesforce (CRM.US) | Britské společnosti | Daiwa Securities | Akcie Anglo American Platinum | Modely oceňování opcí | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Směrnice | Reporting | Ceny hliníku | Význam na finančních trzích | Akcie Scorpio Tankers | Platina | Změna delty | Využití opcí při diverzifikaci | Domácí poptávka | Závislost | Vývoj akcie | Riziko | Sektor nemovitostí | Exxon Mobil akcie | Graf ceny akcií Alphabet | Psychologické úrovně | Největší rizika | MF ČR | MTX | Sazby beze změny | CK Hutchison | Ostatní příjmy | Časové pásmo | Skew | Výraznější pokles | Meta Platforms | Výsledky Meta | Americké trhy | Takeši Minami | Snížení schodku | Výsledky Tesly | Americký státní dluh | GoTo | Pozice | Akciový index Nikkei | Umělá inteligence (AI) | Amazon | Disney | Společnost Saudi Aramco | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Statistika | Cenový gap | Býčí trend | Akcie Brookfield Asset Management | Pokračující růst | Šíření covidu | Obchodování se zprávami | Makroekonomický kalendář | Opce a makroekonomické události | Mark Zuckerberg | Metriky a ukazatele | Komoditní ropa | Boom kryptoměn | NFP report | Tourmaline | Diverzifikovat portfolio | Akcie Enbridge | Evercore | Rostoucí úrokové sazby | MIFID | Stárnutí populace | Využití opcí při diverzifikaci portfolia | Podnikatelé | SMBC Nikko Securities | Poválečné recese | Indonésie | Bavlna | Hedging | Akcie TSMC | Inflační šok | CAPEX | Generální ředitelé | Sektorové metriky | CEO | Oslabení dolaru | Fair Value | Rezistence | Ocenění Amazonu | Společnost Microsoft | Obchodní model | Emise | Index DAX | Dobývání vesmíru | Aktivum | Využití opcí ve strategiích | Dividendy | Copilot | Čistá marže | Burza | Výrobce elektromobilů | Hlavní zjištění | ENB | ZM.US | Řecká písmena v obchodování s opcemi | Největší pokles | Target | Fio banka, a.s. | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | Aktuální vývoj ceny ropy | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Akcie Regeneron | IPO | Zdroj příjmů | Inflační cíl | HAS.US | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Státní kasa | Různé opční strategie | ConocoPhillips (COP) | Další pokles | Výhled na rok 2024 | Šíření nového koronaviru | Pokles dolarového indexu | EBIT marže | Barron's | Svenska Cellulosa SCA | Aktuální Price Action | Zlepšení výkonnosti | Theta | Chování spotřebitelů | Akcie Norilsk Nickel | Opatření | Baird | Ocenění | Scorpio Tankers (STNG) | Demografické změny | InstaForex | Novinky | Indická ekonomika | Velké investice | Vyšší výnosy | Cheat Sheet | Těžba ropy na polích v USA | Akcie Heijmans | Tým FXstreet.cz | Co jsou komoditní trhy? | Akcie Groupe FFP | ARM Holdings | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Obchodování platiny | Měna | Investice do ropných akcií | Akcie ING | Ekonomický růst | Nasdaq | Azure | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Microsoftu | Geopolitická situace | Meziroční míra inflace v Kanadě | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Využití opčních trhů | Zastropování cen | CZ Export | Systémy umělé inteligence | Využití opcí | Akcie BNP Paribas | Théta | Nominální růst | Currency | Baker Hughes | Oblasti umělé inteligence (AI) | Nezaměstnanost ve Spojených státech | CZG | Akcie Phillips 66 (PSX) | Restrukturalizace | Investment | Krize | Akcie Berkshire | Prostor pro další růst | Investice do cloud computingu | Maďarská centrální banka | Vliv na akciové trhy | Dopad cen ropy na energetický sektor | GOOGL | Výrobní náklady | Práce | IOT | Fidelity International | Rizika pro společnost | Program odkupu akcií | Spojené státy | ForFarmers | Aktualizace výhledu | Průzkum analytiků | Kryptoměny | Akcie Hornbach | Obchodní nastavení | Podnik | Analytik XTB | MF | Hospodářské výsledky podniků | INTC | Inflace v Kanadě | Akcie Jardine Strategic | KO | MJ | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Realitní sektor | G7 | Volby | Cíl růstu HDP | Statistický úřad | Li Auto | KKR | Analytici Morgan Stanley | HOG.US | Zájem firem | Velká očekávání | Stagnace | Tržby | Spotový bitcoin obchodovanými na burze | Sektor pro investování | Eurozóna | Fio | Akcie v roce 2020 | Americká vláda | CRM.US | Jihokorejská ekonomika | Redwood | WhatsApp | Open Interest a Volume | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Koronavirus | FXstreet | Podniky | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | Společnost Aramco | Bilance | Politici | Wedbush | Černá labuť | Ekonomika Evropské unie | Řecká písmena v obchodování | Dodavatelský řetězec | Průmyslové odvětví | Cena opce | Očkování | Zlato | Cyklické akcie v roce 2020 | Swedish Match | Mzdy | Světové trhy | Akcie Enbridge (ENB) | Časová hodnota | Strategická flexibilita | Tchaj-wan | Dan Bucsa | Měnové podmínky | Zelené energie | Význam pro akciové trhy | Výsledky společnosti Meta | Čistý dluh | Regulační rizika | Šíření nákazy | Kotace | NZD | Produkce ropy | ZM | Data z ekonomiky USA | Wall Street | Akcie Phillips 66 | Poradenství | Zisk Microsoftu | Samořízení | ČR | Concho | Ukazatele | Průměrná cena | CNBC | Nesoulad | Silicon Valley | Impulzy | Obchodování na forexu | Technologické bubliny | Nové údaje | Tržby skupiny | Caixin | Akcie Discovery Inc | Urbanizace | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Tradeři | Tržní kapitalizace společnosti | Cena a Skew opce | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Dividendový aristokrat | Inflace v USA | Ztráty | Cena akcií Amazonu | Komodity | Změny úrokových sazeb | Výběr daní | Výsledky Alphabet | Price-to-Book Ratio | Čistý dluh firem | Analýza | Dodavatelské řetězce | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Kapitálové požadavky
Kapitálové rezervy
Kapitálové rezervy ČNB
Kapitálové strategie
Kapitálové toky
Kapitálové trhy
Kapitálové ukazatele
Kapitálové ukazatele banky
Kapitálové úlevy
Kapitálové úlevy pro banky

Následující klíčová slova

Kapitálové výdaje firem
Kapitálové výnosy
Kapitálové zázemí
Kapitálové zboží
Kapitálové zdroje
Kapitálové zhodnocení
Kapitálové zisky
Kapitálový/finanční trh
Kapitálový fond
Kapitálový podíl
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít