Neděle 29. květen 2022 14:34
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Dukascopy forex
reklama
Insta zivy seminar
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Podpora ekonomiky

C:\fakepath\trader-27042022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2022 1) Cena plynu pro evropský trh se dnes ráno zvýšila o více než 20 procent a přechodně se dostala až na 125 eur (3064 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Trh reaguje na oznámení, že ruská plynárenská společnost Gazprom vyplnila svou hrozbu a zastavila dodávky plynu do Polska a do Bulharska.
C:\fakepath\eu.jpg

EU zvažuje snížení cel a kvót na ukrajinské zboží jako pomoc ekonomice

27.04.2022 Evropská unie zvažuje zrušení všech zbývajících cel a kvót na ukrajinské zboží. Cílem tohoto kroku má být podpora ekonomiky, na kterou nepříznivě doléhají důsledky války s Ruskem. Uvedla to dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Podle nich by mohlo oznámení přijít už tento týden.
C:\fakepath\usd-jpy-750x375-16022022.jpg

Kde je stále inflace pod 1 %?

16.02.2022 Ve světle bombastických inflačních čísel z dílny Českého statistického úřadu se pojďme podívat, proč musela Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby dříve než ostatní centrální banky. A že pořád existují velké ekonomiky, kde růst spotřebitelských cen řešit nemusejí.
img

ECB varuje před korekcí na nemovitostním trhu. Růst cen realit přesáhl 7 %, jedná se nevýšší nárůst od 2005

19.11.2021 Evropská centrální banka varuje, že na nemovitostním trhu začíná docházet k přehřátí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost cenové korekce u rezidenčních i komerčních realit. Růst cen nemovitostí totiž dosáhl více než 7 %, což je nejvyšší nárůst o roku 2005.
img

Nejlépe placeným ředitelem v Británii byl loni šéf firmy AstraZeneca

19.08.2021 Generální ředitel farmaceutické firmy AstraZeneca, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, Pascal Soriot byl loni nejlépe placeným šéfem společnosti, která je součástí britského indexu FTSE 100. Střední plat šéfa firmy z FTSE 100 se však loni snížil o téměř pětinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná a analytická společnost High Pay Centre.
img

Pětiletý vývoj ceny zlata a ropy

11.06.2021 V dobách krize investoři často obracejí svou pozornost (a peníze) ke komoditám, které považují za jistotu, tedy ke zlatu a ropě. Jenže jejich přesvědčení je postaveno na dojmech a nikoli na faktech. Zlato vnímané jako bezpečnostní pojistka patří k volatilním investicím a stabilitu ceny ropy pak velmi tvrdě pověřila loňská koronakrize.
img

Graf dne: VOLX (11.06.2021)

11.06.2021 VIX index (VOLX) včera znovu otestoval minima z poloviny dubna a krátce se obchodoval na nejnižší úrovni od února 2020. Dnešní seanci však otevřel s výrazným býčím gapem, který způsobil rollover. VOLX dlouhodobě klesá už od března 2020. Periodické výstřely volatility se snižují. Za poklesem stojí masivní podpora ekonomiky ze strany vlád a centrálních bank, takže ani hrozba inflace není tak výrazná, aby na trhu zanechala výraznější škody. Repo transakce amerického Fedu byly včera opět rekordní, což signalizuje, že na trhu jsou velké objemy likvidity k prevenci cenových šoků. VOLX by mohl pomalu pokračovat v započatém trendu. Pokud se tento scénář naplní, tak by se obchodníci měli zaměřit na zónu supportu v blízkosti $16,90.
C:\fakepath\spx-18042021.png

Burzovní grafy: Růst pokračuje, americké akcie posouvají rekordy

18.04.2021 Čtvrtá zelená týdenní svíčka v řadě vynesla americký akciový index S&P 500 na nové historické maximum, benchmark se zvýšil o 1,38 %.
img

Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný

31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
C:\fakepath\eurusd-25032021.png

Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?

25.03.2021 Ačkoliv většina investorů očekávala, že si slábnoucí americký dolar v minulém roce udrží negativní náladu i v roce 2021, dolar je od začátku roku v zisku a dostává pod tlak ostatní měny. Silnější dolar může podpořit americké dovozy, ale také negativně dolehnout na rozvíjející se trhy a jejich měny, jako je například česká koruna.
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Holubičí Fed pomáhá emerging markets

19.03.2021 Očekávané vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jerome Powella dopadlo z jeho pohledu na jedničku. Fedu se povedlo reflektovat obrovský stimulační balík ve své prognóze a zároveň ubezpečit finanční trhy, že letošní očekávaný růst HDP Spojených států o 5,8 - 6,6 % neznamená utaženější měnovou politiku.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
C:\fakepath\spx-14022021.png

Rekordní jízda amerických akcií pokračuje

14.02.2021 Slibovaná další fiskální podpora ekonomiky, postoj Fedu a také úspěšná výsledková sezóna podporovaly trh i ve druhém únorovém týdnu. Index S&P 500 si během něj celkově připsal 1,24 % a za dva týdny zpevnil o bezmála 6 %.
C:\fakepath\spx-07022021.png

Nervozita (po)zapomenuta, nejlepší výkon od konce podzimu posunul americké akcie na nové rekordy

07.02.2021 Během prvního únorového týdne dokázal index S&P 500 posílit každý den, ve čtvrtek a v pátek uzavíral na novém rekordu a celkově přidal 4,65 %. Ztráta z konce ledna je zapomenuta, index přidává i celkově od začátku roku.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Akcie jako v roce 1999?

01.02.2021 Americký akciový trh se začíná chovat čím dál více iracionálně. Při svých vysokých úrovních se zvyšuje i volatilita a spekulační hry s akciemi Gamestop na ospravedlnění aktuálních cen příliš jistoty nepřidává. Vnucuje se otázka, jestli třeba taková Tesla není jen jeden velký Gamestop založený na mesiášském vnímání Elona Muska. Celá situace tak připomíná rok 1999, kdy své peníze na trh vrhají i nezkušení investoři a namísto fundamentu a očekávaných zisků obchodují impulzivně na základě předchozího růstu a „hot tips“.
C:\fakepath\volby-usa.jpg

Ještě jedny americké volby

04.01.2021 Jestli jste měli pocit, že po listopadovém vítězství Joe Bidena nebudou americké volby pro další 4 roky v pozornosti investorů, tak tento týden vás možná vyvede z omylu. Nepůjde sice přímo o Bílý dům, ale voliči rozhodnou o tom, jaká politická elita v Senátu bude v následujících letech schvalovat daňové zákony nebo potvrzovat jmenování centrálních bankéřů. A to už je pro finanční trhy slušné sousto.
C:\fakepath\spx.png

Předvánoční politické kotrmelce investory nevyděsily, index S&P 500 zapsal červenou nulu

27.12.2020 Podpora ekonomiky v USA je stále předmětem politických tahanic, na druhou stranu se ve vánočním týdnu upekla dohoda o obchodních vztazích Evropské unie a Spojeného království. Americké akciové indexy uzavřely zkrácený týden okolo nuly, S&P 500 na rozdíl od Dow a Nasdaqu Composite mírně ztratil (-0,17 %).
img

Rozbřesk: Zrušení superhrubé mzdy - drahá a neefektivní podpora ekonomiky

20.11.2020 Zbytečně drahý a málo efektivní fiskální impuls je na světě. Po třinácti letech pravděpodobně skončí zdaňování práce skrze superhrubou mzdu. Místo toho se má od příštího roku zdaňovat pouze hrubá mzda sazbou 15 procent a u lidí se mzdou asi nad 140.000 korun měsíčně a část příjmů nad tuto hranici sazbou 23 procent…, to vše kvůli vysokým nákladům pravděpodobně jen na dva roky. Kde je problém?
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK: Podpora ekonomiky bude v eurozóně potřeba i celý příští rok

18.11.2020 Země Evropské unie, které používají společnou měnu, by měly aktivitu hospodářství tvrdě zasaženého koronavirovými omezeními podporovat i v příštím roce. Ekonomické stimuly by měly být přesně cílené a jen dočasné, aby se státy po odeznění krize vrátily k dodržování dočasně pozastavených rozpočtových a dluhových pravidel. V rámci balíčku pravidelných podzimních hospodářských doporučení k tomu dnes vyzvala Evropská komise (EK). Několik zemí eurozóny včetně Slovenska také upozornila, že v jejich rozpočtových plánech na příští rok jsou potenciálně problematická časově neomezená opatření.
img

Biden akciím svědčí, rostou k rekordům. Daří se i českým titulům, dolar ovšem citelně oslabuje

09.11.2020 Akcie po celém světě dnes znatelně rostou, a to v reakci na vývoj povolební situace v USA. Klíčový ukazatel evropských akcií, index Stoxx Europe 600, přidává zhruba 1,5 procenta. Daří se klíčovému německému, francouzskému či britském indexu, které vesměs přidávají více než jedno procento. Pražská burza stoupá aktuálně o 0,7 procenta. Akciím se daří opravdu celosvětově. Index světových akcií MSCI, který zahrnuje akcie 49 zemí, dnes během úvodních hodin evropského obchodování vystoupal na svůj historický rekord.
C:\fakepath\iStock_92920_EconomyCash.jpg

Trhy věří, že Biden pomůže ekonomice

09.11.2020 Jak už to tradičně bývá, euforie kolem zvolení nového prezidenta zažehla akciovou rally. Vítězství Joe Bidena potěšilo především investory do technologií, index Nasdaq si od volebního večera připsal 12 % a rozšířil tak letošní zisky na více než 40 %. Dle předpokladů pak oslaboval americký dolar, který dal prostor rizikovějším měnám i ostatním aktivům.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
img

Trumpova čtyři léta v Bílém domě prospěla ruskému dluhu, zatímco americké akcie jen „remizovaly“ s těmi čínskými. Wall Streetu ale obecně svědčila, hlavně technologickým akciím

03.11.2020 Dosavadní prezidentování Donalda Trumpa dnes prochází hlavní zatěžkávací zkouškou: bude znovuzvolen, či ne? Průzkumy se přiklánějí k záporné odpovědi. Co však víme jistě je, jak se Trumpova už takřka čtyři léta v Bílém domě promítla v ekonomice a na finančních trzích.
C:\fakepath\ecb-30102020-lv.gif

ECB vyzývá evropské vlády k selektivnímu omezování ekonomiky

30.10.2020 Evropské vlády musejí při boji s koronavirem omezovat pouze vybrané ekonomické aktivity a pokračovat ve výdajích na podporu podniků i domácností. Uvedli to dnes podle agentury Reuters vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB). Evropské země v poslední době zavádějí nová restriktivní opatření v reakci na vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB nechala svou politiku beze změny, signalizovala nová opatření

29.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. ECB však uvedla, že v prosinci s ohledem na růst počtu případů nákazy novým koronavirem měnovou politiku znovu přehodnotí. Podle ekonomů se banka chystá nákupy dluhopisů zvýšit.
C:\fakepath\volby2.png

Trump nebo Biden? Akcie, forex, komodity

29.10.2020 Do oficiálního volebního dne ve Spojených státech zbývá už jen 5 dní. Stále je favoritem kandidát demokratické strany Joe Biden, který si drží nad současným prezidentem Trumpem podle průzkumů náskok 6-8 %. Jak jsme ale byli svědky před čtyřmi lety, tyto průzkumy mohou mít velkou chybovost, volby navíc můžou dopadnout i patem. Jaký dopad budou mít různé výsledky na finanční trhy?
C:\fakepath\britska libra.jpg

Británie si rekordně půjčuje, dluh dosáhl 103,5 procenta HDP

21.10.2020 Britská vláda si v prvním fiskálním pololetí kvůli pandemii způsobené šířením nového koronaviru půjčila rekordních 208,5 miliardy liber (6,2 bilionu Kč). Veřejný dluh tak dosáhl 2,06 bilionu liber (61,3 bilionu Kč), což bylo 103,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). To představuje nejvyšší podíl dluhu na výkonu ekonomiky od roku 1960, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Zájem Čechů o hypotéky láme rekordy, lidé si půjčují o několik miliard více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh

21.10.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní září v historii. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 22,5 miliardy korun. Přitom zářijový průměr let 2016 až 2019 činí 18,1 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 4,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity. Celkově je letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii. Rekord drží listopad 2016, kdy si lidé napůjčovali na hypotékách 29,7 miliardy korun.
C:\fakepath\top-19102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v plusu, pod nulou ale den zakončila Čína, a to navzdory zprávě o zrychlení růstu ekonomiky. Nakonec totiž mezi investory převážil pesimismus z toho, že čínští analytici čekali ještě silnější oživení.
C:\fakepath\top-16102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.10.2020 1) Asijské akcie zakončily týden smíšeně, ztrácely trhy v Japonsku i Jižní Koreji. Investoři (nejen) v Asii nadále čekají na to, zda a v jaké podobě bude v USA dojednána další fiskální podpora ekonomiky. Rizikem pro oživení ekonomiky je druhá vlna pandemie covidu-19 a opětovné zavádění restriktivních opatření.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský dovoz i vývoz v září výrazně rostly

13.10.2020 Dovoz do Číny se v září zvýšil nejvíce v letošním roce a vývoz pokračoval v silném růstu spolu s tím, jak další obchodní partneři Číny uvolňovali koronavirová omezení. Přebytek bilance zahraničního obchodu činil 37 miliard USD (852,1 miliardy Kč) a výrazně zaostal za očekáváním analytiků, protože tempo růstu dovozu bylo výrazně vyšší, než vývozu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad.
img

Ranní okénko - Americký prezident znervózňuje trh

07.10.2020 Dnes český statistický úřad zveřejní, jak si v srpnu vedla průmyslová výroba a zahraniční obchod. Očekáváme, že zotavování českého průmyslu z karanténního propadu v srpnu zpomalilo. Konkrétně počítáme s meziročním poklesem o 6,2 % oproti předchozím červencovým meziročním ztrátám ve výši 5,0 %. Na druhé straně předpokládáme, že si bilance zahraničního obchodu v srpnu oproti červenci polepšila o necelé čtyři miliardy na celkových 17,3 miliard korun.
C:\fakepath\eurusd-07102020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 7.10.2020

07.10.2020 Americké akcie včera prudce oslabily poté, co prezident Donald Trump přerušil jednání s demokratickými zákonodárci o novém balíku pomoci na podporu ekonomiky zasažené pandemií covidu-19. Jednání se mají uskutečnit až po mém opětovném zvolení, uvedl Trump na svém twitteru.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump přerušil jednání s demokraty o pomoci pro ekonomiku

07.10.2020 Americký prezident Donald Trump přerušil jednání s demokratickými zákonodárci o novém balíku pomoci na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19. Jednání se mají uskutečnit až po jeho opětovném zvolení, uvedl Trump na svém účtu na twitteru. Volby hlavy státu se v USA uskuteční 3. listopadu. Americké akciové trhy reagovaly na Trumpovo oznámení prudkým propadem.
img

Komentář k zasedání FED

17.09.2020 Včerejší zasedání FEDu přineslo investorům dvě klíčové zprávy. Tou první je nová prognóza, která je méně pesimistická ve srovnání s předchozí. Americké ekonomice se přes léto dařilo lépe, než FED očekával. To umožnilo snížit letošní očekávaný propad americké ekonomiky na 3.7% z 6.5%. Míra nezaměstnanosti by měla dosáhnout 7.6% ke konci roku oproti 9.3% očekávaných dříve. Prognózu jádrové inflace FED navýšil na 1,5%. I přes toto zlepšení se však celkový obrázek nemění. Hlavní starostí FEDu jsou rizika spojená s dopadem virové epidemie na ekonomiku a dlouhodobě nízká inflace, která by se k 2% cíli měla dostat až v roce 2023.
img

V Česku je rekordní zájem o hypotéky, lidé si půjčují o miliardy více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh

19.08.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní červenec v historii. O prázdninách zpravidla dochází k útlumu v poskytování hypoték, neboť lidé dávají přednost dovoleným a vyřízení hypotéky nechávají až na září. Letošek je však výjimkou. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 21,6 miliardy korun. Přitom červencový průměr let 2016 až 2019 činí 15,2 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 6,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity.
C:\fakepath\zlato.jpg

Zlatá horečka – kam bude dále směřovat zlato?

27.07.2020 Zlato a s ním i ostatní vzácné kovy se těší s nástupem léta obrovskému zájmu ze strany investorů. Zvlášť po bezprecedentním záchranném balíčku z dílny americké vlády a centrální banky se zvýšily obavy veřejnosti z vyšší inflace a z oslabení dolaru, které standardně hrají do karet právě zlatu.
C:\fakepath\top-10072020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.07.2020 1) Ceny akcií v USA jsou prakticky na maximech, relativní ocenění oproti dluhopisům ovšem slibuje jejich další posílení. Myslí si to Marko Kolanovic, vedoucí oddělení makroekonomických, kvantitativních a derivátových strategií v JP Morgan. Podpora ekonomiky ze strany centrální banky znamená pokračující příliv likvidity na trhy.
img

Boj s pandemií nevyhrajeme lokálním, ale spíše globálnějším přístupem

09.07.2020 V průběhu tří desítek let od konce studené války a zejména po přelomovém přijetí Číny do WTO v roce 2001 se svět díky technologiím a globalizaci úzce propojil a integroval. Od Trumpova nástupu na prezidentský stolec se ale zdá, že se toto celistvé uskupení kvůli sobeckým zájmům, vzájemné nedůvěře a hledání vnějšího nepřítele znovu rozpadá. A díky pandemii Covid-19 se tento proces během několika málo měsíců neuvěřitelně zrychlil. Náš národ na prvním místě je v současné době modus operandi nejen v politice, ale i při plánování dodavatelských řetězců soukromých firem, které si během krize prošly zatěžkávací zkouškou.
img

Americký dolar v začarovaném kruhu

07.07.2020 Ve výhledu na druhý kvartál, který vznikal v období nejhorší březnové paniky na trzích, jsem uvedl, že nemohu s jistotou říci, zda již trhy dosáhly svého pomyslného dna a krize vyvrcholila, dokud americký dolar neotočí. Zpětně je tak vidět, jak výstižné toto tvrzení bylo. A to především díky tomu, že Fed zmobilizoval obrovská kvanta likvidity a realizoval celou řadu nákupů aktiv a úvěrových programů skrytých za nejrůznějšími zkratkami.
img

Forex: V hlavní roli dnes bude J. Powell

16.06.2020 Červnový ZEW index očekávání finančních investorů v Německu potvrdí, že euforie pokračuje. Měnová i fiskální politika důvěru v německou ekonomiku výrazně podporují, dobrou náladu investorům udržují i akciové trhy. Další dobré číslo čekáme i z USA, a to v podobě květnových maloobchodních tržeb. Opětovně otevřené obchody a vyšší ceny ropy ovlivní pozitivně útraty tamních domácností. Klíčovou událostí dnes bude pololetní vystoupení hlavy Fedu J. Powella v americkém senátu. Z domova se dočkáme květnových cen z primárních okruhů; měly by potvrdit desinflační obrázek tuzemského cenového vývoje. Polská centrální banka po nedávném snížení sazeb v podstatě na nulu dnes žádnou změnu v měnové politice nenachystá. Sazby již níže nepůjdou, podpora ekonomiky bude probíhat prostřednictvím programu kvantitativního uvolňování.
img

ABCD investora: Současná tržní situace a portfolio (nejen) na druhé pololetí pohledem šesti tržních profesionálů

25.05.2020  Oživení na akciových trzích po nejprudším propadu do medvědího trendu v historii, masivní podpora ekonomiky ze strany centrálních bank a vlád, extrémní volatilita (nejen) v některých segmentech dluhopisového trhu a kolaps cen ropy. Jak na to všechno (ne)mají reagovat investoři? A které investice mohou být v tomto prostředí, které ještě přibarvují podzimní prezidentské volby v USA nebo obnovené geopolitické tahanice, zajímavé (nejen) ve druhém pololetí?
C:\fakepath\spx.png

Burzovní grafy: Americké akcie ztrácely, nic dramatického se ale neděje

17.05.2020 Americký akciový index S&P 500 odepsal za týden 2,26 %, z technického ani fundamentálního hlediska se ale až tolik nezměnilo.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Duben přinesl menší oživení

12.05.2020 Po propadech v březnu přinesl duben optimismus v podobě oživení. I když akciové trhy jsou od začátku roku stále v mínusu 11,39 %, tak již propady nejsou tak vysoké jako v březnu. Plusové hodnoty si za to samé období připsaly fondy dluhopisové, a to plus 1,41 %. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
C:\fakepath\forex.jpeg

Měnové války

22.10.2019 Čas od času dochází na světových trzích k takzvaným měnovým válkám, s pomocí kterých se snaží jednotlivé země získat na trzích určitou výhodu a přilákávat nové investory. A o tom, co měnové války jsou a proč je k nim přistupováno, si povíme v pokračování níže.
img

Po Trumpovi přijde pohroma

01.03.2018 Americký prezident Donald Trump se zapsal do budoucího směřování světové ekonomiky tučným písmem poté, co Kongres ve Washingtonu schválil jeho daňovou reformu. Prudké snížení daní korporacím, podpora ekonomiky i nárůst schodku federálního rozpočtu. To bude jedním z ústředních témat, která budou ovlivňovat kurz dolaru v následujících čtvrtletích.
MILANFISCHER02-2.jpg

Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank

30.05.2016 Portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank Milanem Fischerem, se kterým jsme si povídali o probíhajících devizových intervencích Českou národní bankou (ČNB) a o případné reakci české koruny na ukončení intervencí. Milan Fischer v tomto rozhovoru také poodkryl některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
rusko 17032014.png

MMF: Ruská ekonomika letos klesne mírněji

19.05.2016 Ruská ekonomika letos klesne o zhruba 1,5 procenta, tedy mírněji, než se dosud čekalo. Předpověděl to...
img

Analýza: Index S&P 500, měnový pár EUR/USD a zlato

19.02.2016 Americký akciový index S&P 500 (SPX) se koncem minulého týdne ze support oblasti odrazil a posílil o 120 bodů, k 1.930 bodovým úrovním.
fed usa.jpg

Fed čeká těžké dilema, zda zvýšit sazby

15.09.2015 Americkou centrální banku (Fed) čeká zřejmě nejzásadnější rozhodnutí pod vedením její současné šéfky...
img

Týdenní výhled: ECB, ZEW, PMI

19.01.2015 Tento, “ECB týden? je vůbec charakterizován i dalšími důležitými lednovými daty ek. aktivity eurozóny, v úterý lednový index ZEW a v pátek indexy...
japonsko 13082013-2.png

Japonsko: Podpora ekonomiky schválena

05.12.2013 Vláda japonského premiéra Šinzóa Abeho dnes schválila balík hospodářských opatření v objemu 18,6...
img

Jen oslabuje po zápisu Fedu a hlavně Kurodovi

21.11.2013 Jen k dolaru klesá 0,8% d/d na 100,8 zejména po rozhodnutí Boj expanzivní monetární politiky, které nepřekvapilo a ...
img

10letý T – Note po Bernankem slábne

20.11.2013 10letý T – Note kklesá 0,1% d/d na 126,6. Vystoupení šéfa Fedu Bernankeho na téma Komunikace a monetární politika v...
img

Jen navzdory fundamenálním zprávám slábne

14.11.2013 Jen k dolaru klesá 0,7% d/d na 99,9 přes nečekaně silnější růst japonského HDP za třetí čtvrtletí a komentáře nastu...
img

Ruský rubl je na odpis

07.11.2013 Nejméně atraktivní měnou na forexu je pro následující měsíce ruský rubl. Rizika se na tuto měnu valí ze všech stran – situace v domácí ekonomice i zahraniční vlivy napovídají tomu, že Rusko se dostane do nemilosti investorů, zažije prudký odliv kapitálu a USD/RUB bude růst.
img

Týdenní zpráva o koruně: Holubičí Fed i ČNB

20.09.2013 Česká měna si v posledních dnech celkově mírně pohoršila. Nepodařilo se jí využít příznivé situace na hlavních trzích...
img

Koruna je mírně silnější po datech a komentáři z ČNB, eurodolar roste na 1,33

11.09.2013 Koruna se v závěrečné fázi dnešního obchodování proti euru pohybuje na 25,77. Během dne se kurz podíval níž, až pod ...
dolar jen.jpg

Japonsko zlepšilo hodnocení ekonomického vývoje

20.05.2013 Japonská vláda poprvé za dva měsíce zlepšila hodnocení ekonomického vývoje země a ve své pravidelné...
img

Oslabení měny jako podpora ekonomiky nefunguje vždy. Nemocného nevyléčí

10.01.2013 V posledních několika letech rozpoutaly centrální banky světa závody o biliony amerických dolarů a eur dodávaných do...
usdjpy 28122012.gif

Forex: Kurz japonského jenu se dál propadal

28.12.2012 Na finančních trzích vládne nervozita kvůli vyjednávání o fiskální politice, neboť Američané mají už jen pár dnů...
img

Koruna začíná týden mírným posílením, ačkoli na trzích v Evropě žádný velký optimismus nevidíme

17.12.2012 Začátek týdne je pro akcie v Evropě lehce negativní, eurodolar se drží na pozicích, kam vystoupal v pátek. V rámci stř...
americky dolar.jpg

Otázky a odpovědi kolem kvantitativního uvolňování

17.09.2012 Americká centrální banka (Fed) v minulém týdnu přistoupila k třetí vlně takzvaného kvantitativního uvolňování měnové politiky (QE3), jehož prostřednictvím hodlá podpořit ekonomiku a trh práce. Jedná se o jednu z nejdůležitějších událostí letošního roku, která se na finančním trhu udála. Na Forexu se QE3 projevilo/projeví silným poklesem amerického dolaru (USD). Nová opatření Fedu totiž dolaru škodí, protože snižují jeho hodnotu. Fed za účelem nákupu hypotečních cenných papírů musí vytvářet (tisknout) nové peníze, které nejsou ničím kryty. Proto jsme dnes připravili článek, který dává odpovědi na základní otázky kolem QE3 a dopadů tohoto opatření.
img

Evans (Fed): Pro podporu americké ekonomiky je třeba udělat víc

23.08.2012 Nejen na přelomu července a srpna zněly v americké centrální bance hlasy pro brz...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Monetární politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/MXN | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Dealer | Demo účet | Devalvace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Fúze | Grafy | High | Holubice | IPO | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LES | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Rally | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Short | Spread | Statut | Stop-Loss | Support | Swing | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Měnové války | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Rollover | Fixed income desk | FX desk | MM desk | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | IEA | Euronext | Oanda | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index PPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Devizové intervence | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Kasino | Ruleta | Likvidita trhu | Akcie Apple | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Fio banka | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Brokers | Brokerské společnosti | Cena | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Ruska | Eura | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | HighSky | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční inflace | Nákup EUR | Nákup eura | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád rublu | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj zlata | WTI | Highsky.cz | Zavedení eura | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | ING | Mojmír Hampl | Back office | CEE | Indie | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Burzovní grafy | Volby | Rozhovor | Investment | Dow Jonesův index | Unicredit | Intesa Sanpaolo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Caterpillar | Investing.com | Mitsubishi | Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities | Agentura AP | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | Polská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Top Stocks | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Energie | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Rozdávání peněz | Posilování koruny | Bezpečné investice | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Bankovní tradeři | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Klientské operace | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Turecká centrální banka | TRY | Odliv kapitálu | Příjmy | Indexy PMI | cTrader | Alphabet | ČTK | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | ex | Purple Trading | Generali Investments | Zahraniční forex | Ukončení měnových intervencí | ING Groep NV | Americký akciový trh | Jan Dvořák | Jerome Powell | Měnové obchody | Nemovitostní fondy | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Štěpán Hájek | Dlouhodobé investování | Asijské trhy | Vzácné kovy | Wood & Company | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Obchodní válka | Podniky | Čínské měny | FAANG | L.F. Investment Limited | Nákup zlata | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Nové peníze | Růst amerických výnosů | VIX index | Globální investoři | Obchodní přebytky | Trh s ropou | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Čínské firmy | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Nemovitostní trh | Otevřené obchody | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Infineon | Infineon Technologies | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Vývoz do USA | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Data z Německa | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Dopady devalvace | Devalvaci měn | Co jsou měnové války | Historie novodobých měnových válek | Devalvace měn | Devalvace české koruny | Oslabení čínské měny | Oslabování japonského jenu | Tisk nových dolarů | Devalvace USA | Mnoho ziskových obchodů | Rozpočtová politika | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Zombifikace | Trinity | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Dvojitý vrchol | Bílý dům | Obchod | Trh práce | FRED | Růst spotřebitelských cen | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Přebytek obchodu | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | GM | ECB Luis De Guindos | Ukrajina | Lagardeová | Nadhodnocení | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Walt Disney | Index Exportu | Konkurenti | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Jan Vejmělek | Ján Hájek | Portfoliomanažer | PLN | Vyšší poptávka | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | ABC | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Dovoz do Číny | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Penále | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | United Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Úroky | Edward Moya | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Kupní síla | AXA | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | xStation5 | Disney | TASS | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | Yandex | Miliardy korun | Kraft Heinz | Demokratické strany | Americký index | Wirecard | Zvýšení inflace | Bernie Sanders | Vyšší ceny ropy | Exact Sciences | Návratnost | Americké dovozy | Odškodné | Inovace | Americké dolary | Washington | Daimler | Miliardy eur | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Vývoj měnového páru USD/MXN | Vývoj měnového páru USD/TRY | Short měnového páru | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | iRobot | IRBT | ČNB Vojtěch Benda | Broker Consulting Index podílových fondů | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Pokles sazeb hypoték | Trhy | Ursula von der Leyenová | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Jüan | Pokles | Situace | Zdražovat | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Fresenius Medical | Adidas | Zrychlení růstu | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Poptávky po ropě | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Noviny | FinTech akcie | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Analytická společnost | Michel Barnier | Mzda | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | VOLX | WP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Opatření ECB | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Počet firemních bankrotů | MSCI China | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Šíření viru | Fiskální balíček | Pokles vývozu | New York Times | Index evropských akcií | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Úvěrový program | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Ministryně financí | Extrémní volatilita | Enormní zájem | Sněmovna reprezentantů | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | mBank | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Evropský parlament | Allianz | Farmaceutické firmy | Viry | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Organizace | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Eurokomisaři | Eni | Výroba v Německu | Lukáš Vokel | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Pomalé oživení | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Čínský celní úřad | Celní úřad | Peníze z vrtulníku | Microsoft Corp | Vedoucí představitelé | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Procter & Gamble | Malé podniky | Vývoj měnového páru USD/CAD | Propad ceny ropy | Propad ceny | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Mimořádná situace | Reddit | Debata | Tweety | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Evropské méně | Zrušení daně z nabytí | Cenový pokles | 3M | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Shell | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | PEPSICO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Skladování ropy | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Vládní deficit | Dluhy | Merck KGaA | Merck | RBI | Hypoteční banka | Expedia | Royal Caribbean | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Advance Auto Parts | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Předsedkyně Evropské komise | Šéf firmy | Ekonomické zotavení | ABCD investora | Oživení na akciových trzích | Jan Sýkora | Tomáš Kálal | Conseq IM | Petr Stibůrek | Numizmatik | TrustWorthy Investment | TrustWorthy Investment CZ | Petr Vomastek | Vomastek Investment & Development | JDE | Nezkušení investoři | Rizikovější měny | Unie | ČR | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Výrobní PMI | Nová prognóza | Antivirus | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Nepřipravenost | Index Nasdaq Composite | Obchodní bilance eurozóny | Sanofi | Stimulační balík | Dluh Británie | 100 procent HDP | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Vyšší daně | Druhá vlna | Fintech společnosti | Reshoring | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Alexandr Solženicyn | Marko Kolanovic | E.ON | Johnson & Johnson | Zájem o investování | Ceny | Praha | Verizon Communications | Zlatá horečka | Ostatní vzácné kovy | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj peněžního agregátu | Vývoj peněžního agregátu M1 | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Silné momentum | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Uskutečnění obchodů | Deutsche Lufthansa | Velký propad | Pandemická situace | Online nakupování | Hypotéky v ČR | Air Liquide | Veřejný dluh Británie | Slábnoucí americký dolar | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Peso | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Vývoz do Spojených států | Zlevňování hypoték | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Rezidenční nemovitosti | Ekonomické dopady pandemie | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Evropský statistický úřad | Vývoj ceny akcie | Biden | Marathon | Vinci | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Robert Phipps | Per Stirling Capital Management | FiveThirtyEight | Americké měny | Walgreens | Hrozby pro finanční stabilitu | Vítězství Joe Bidena | Růst zlata | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | Bidenovo vítězství | Technologické tituly | Volební pat | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Omezování ekonomiky | Prezidentování Donalda Trumpa | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Snižování daní | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | Zadlužování | Mutace koronaviru | MGM | Vývoj spreadu | Japanizace | Vývoj federální daně | Vývoj federální daně z příjmu | Volební den | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Brands | Salutem | Fond Salutem | Salutem Fund | Shopify | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | WU | Philips | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | PEP | Polská společnost | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Velké investiční fondy | Express | Spekulační hry | Hry s akciemi | Hot tips | Mesiášském vnímání | Vnímání Elona Muska | Ceny akcie Apple | Porovnání vývoje výnosu | Přístup ČNB | Jestřábí přístup | Obchodní bilance v USA | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Akcie 2021 | Tyson Foods | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | MXN | Air | Banco Santander | Turistická sezona | Holubičí Fed | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Trh s nemovitostmi v ČR | Poptávka po nemovitostech | Ceny ropy Brent | Oslabení | Růst cen nemovitostí | VIX index (VOLX) | Dodávky plynu | Chování spotřebitelů | Peníze z programu | Chování | Pocity | Dodávky ruského plynu | Pascal Soriot | Medián | Střední hodnota | Podíl firem | Mzdové balíčky | Plat šéfa firmy | Střední plat | High Pay Centre | Luke Hildyard | Bonusy | Experian | Brian Cassin | CRH | Albert Manifold | Reckitt Benckiser | Laxman Narasimhan | Berkeley | Rob Perrins | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Dmitrij Peskov | Pozornost | Společnost | TIM | | Úrokové sazby v USA | PGNiG | Ocel | Krok Moskvy | Cena plynu pro evropský trh | MWh | Zastavení dodávek | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Podnikový svaz
Podniky
Podniky v Číně
Podniky v eurozóně
Podniky v Itálii
Podniky v odvětvích turistického ruchu
Podniky ze zdravotního sektoru
Podpora
Podpora běloruského rublu
Podpora ekonomice

Následující klíčová slova

Podpora finančního zdraví
Podpora pro státy
Podpora vývozu
Podpora živnostníků
Podpůrná opatření
Podpůrné programy
Podpůrné programy vlád
Podpůrný balíček
Podpůrný program
Podrobnosti IPO
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít