Čtvrtek 28. březen 2024 14:46
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Náklady na obsluhu dluhu

C:\fakepath\Madarsko.jpg

Maďarsko má nejvyšší náklady na obsluhu dluhu v celé Evropské unii

07.01.2024 Maďarský rozpočet zatěžuje splácení úroků z vládních dluhopisů. V prvních třech kvartálech loňského roku na ně vláda v Budapešti musela vyčlenit 2,5 bilionu forintů (zhruba 160 miliard Kč), což je dvakrát tolik než ve stejném období předloni, vyplývá z údajů maďarského statistického úřadu. Země tak čelí nejvyšším nákladům na obsluhu dluhu v poměru k velikosti své ekonomiky v celé Evropské unii a předstihla Itálii, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\burza-05012024.png

Několik důvodů, proč opustit trhy v roce 2024

05.01.2024 Důležitost pracovat s více scénáři možného vývoje jsme uvedli v článku nazvaném "Několik důvodů, proč zůstat na trzích v roce 2024". Nyní se zaměříme na opačnou tézi a podíváme se, jaké jsou důvody pro to, abychom se akciovým trhům vyhnuli obloukem. Odvážnější se mohou pokusit trhy zashortovat. Jaké důvody mně vedou k tomu, abych si myslel, že akciové trhy v roce 2024 klesnou?
C:\fakepath\USA5.jpg

Rozpočtový deficit USA byl v listopadu rekordní kvůli nákladům na úvěry

13.12.2023 Deficit federálního rozpočtu USA v listopadu stoupl meziročně o 26 procent na 314 miliard USD (7,1 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc a nejvyšší údaj od března. Důvodem jsou vyšší náklady na úvěry a další výdaje. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
img

Deficit rozpočtu v listopadu podle očekávání výrazně rostl

01.12.2023 Tradičně více deficitní listopad přinesl prohloubení salda státního rozpočtu na -269,1 mld. Kč, což je zhruba o 60 miliard více než na konci října. Při pohledu na vývoj v posledních třech letech se nejedná o nic neobvyklého, kdy v průměru od roku 2020 do roku 2022 rostl deficit během listopadu také o 60 miliard Kč. V kontextu celoročního plánu (-295 mld. Kč) by při obdobném vývoji jako v posledních letech (za poslední 3 roky v průměru -22,5 mld. Kč) měl státní rozpočet skončit zhruba na naplánované úrovni a nepřekročit 300miliardovou hranici.
C:\fakepath\usa-08112023.png

Americký státní dluh jako Ponziho pyramida

08.11.2023 Pokud bylo v roce 2023 něco překvapením, byla to přísná měnová politika amerického Fedu. Prakticky od poloviny roku 2022 se při každém zasedání Fedu uzavíraly sázky, že Fed brzy otočí. Tyto šance na otočku byly živeny především v březnu 2023, kdy padla Silicon Valley Bank. Fed vše ustál a sazby dál zvyšoval až do dnešní podoby.
img

Graf dne: TNOTE (01.11.2023)

01.11.2023 Čeká nás velmi zajímavý den z hlediska zveřejnění důležitých údajů a měnových rozhodnutí v USA. Kromě konečných údajů o PMI, ADP a čtení JOLTS a klíčového rozhodnutí FOMC (spolu s Powellovým konferenčním hovorem, který bude následovat bezprostředně po něm) se investoři dozvědí také nejnovější oznámení týkající se amerického státního dluhu.
img

Invesco: Válka mezi Izraelem a Hamásem přináší do popředí geopolitická rizika

12.10.2023 O víkendu Hamás překvapivě zaútočil na Izrael, zabil civilisty a vzal rukojmí, což se zdá být reakcí na připravovaný izraelsko-saúdský mírový plán. Izrael vyhlásil válku a zřejmě se připravuje na rozsáhlou invazi do Gazy. Součástí izraelsko-saúdské mírové dohody byla podmínka izraelských ústupků Palestincům. Zdá se, že v současné situaci k tomu pravděpodobně nedojde, což naznačuje, že mírová dohoda může být zmařena. Deník Wall Street Journal uvedl, že se na útoku Hamásu podílel Írán; pokud se tato informace potvrdí, hrozí, že do konfliktu budou zataženy další země.
C:\fakepath\trader-05092023-36-zm.jpg

Německý ministr financí vyzval ke konsolidaci rozpočtu, schodek má klesnout

05.09.2023 Německý ministr financí a šéf liberální strany FDP Christian Lindner dnes vyzval k návratu k fiskální realitě a ke konsolidaci rozpočtů. Podle tiskových agentur to řekl ve Spolkovém sněmu při rozpravě o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Lindner navrhuje, aby schodek v roce 2024 činil 16,6 miliardy eur (401,3 miliardy Kč), což je o 30 miliard eur méně než letos. Vládu však kritizuje účetní dvůr za to, že čím dál častěji používá speciální fondy, které hospodaření státu zdánlivě vylepšují.
img

Invesco: 8 faktů, které by si investoři měli odnést z minulého týdne

09.08.2023 Minulý týden byl bohatý na zprávy týkající se amerických a světových trhů a ekonomiky. V USA se zpřísňují úvěrové standardy a zpomaluje se růst zaměstnanosti. Růst mezd se však nekoná, což může znepokojovat Federální rezervní systém. V eurozóně vykazoval sektor služeb určité známky oslabení a globální zpracovatelský průmysl se v důsledku zmírnění hospodářského růstu zhoršuje.
img

AUDUSD posiluje díky možnému rozpočtovému přebytku a komoditám 📈

08.05.2023 Jak upozorňuje agentura Bloomberg, poslední aktualizace rozpočtu, která bude zveřejněna v úterý, s největší pravděpodobností vykáže přebytek ve fiskálním roce 2022/2023, ačkoli v následujících letech se pravděpodobně vrátí k deficitu. Důvodem jsou rostoucí příjmy, mimo jiné z vysokých cen komodit. Na druhou stranu se neočekává, že by rozpočet změnil svůj konzervativní přístup k prognózám cen komodit, což by později mohlo vést k pozitivnímu překvapení. Konzervativní přístup k prognózám cen komodit (očekávání poklesu a stabilizace) zároveň znamená, že výdaje nebudou nadměrně zvyšovány.
C:\fakepath\trader-13012023-45-zm.jpg

S&P: Růst úroků prudce zvýší náklady na obsluhu dluhu, zadlužení vzroste

14.01.2023 Zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami může v příštích letech způsobit, že globální dlužníci budou mít dodatečné náklady na obsluhu dluhu až 8,6 bilionu dolarů (190,3 bilionu Kč). Vyplývá to z odhadu agentury S&P Global. Agentura dodala, že svět je ohrožen krizí, protože vlády, domácnosti a finanční instituce se zadlužují, což by mohlo do roku 2030 zvýšit celkovou zadluženost na 366 procent hrubého domácího produktu.
img

Zvyšování sazeb ze strany ECB firmám prodraží úvěry v eurech

27.10.2022 Evropská centrální banka na dnešním měnově-politickém zasedání stejně jako v září zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu. Trhy toto rozhodnutí očekávaly i vzhledem k tomu, že inflace v eurozóně dosáhla v září nových maxim a vyšplhala na 9,9 procenta.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB zvýšila základní úrok o dalších 0,75 procentního bodu

27.10.2022 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o dalších 0,75 procentního bodu. Posunula ji tak na dvě procenta, což je nejvyšší úroveň od roku 2009. Zpřísňováním měnové politiky se ECB snaží dostat pod kontrolu inflaci. Banka dnes rovněž uvedla, že do budoucna počítá s dalším zvyšováním úroků. Při rozhodování o nastavení sazeb ale bude vycházet z výhledu inflace a hospodářského růstu.
img

V červnu si rozpočet připsal druhý letošní přebytek

01.07.2022 Po tradičně slabším květnovém výsledku se v červnu povedlo rozpočet udržet v mírném plusu a kumulované bilance se vylepšila o 6,3 mld. Kč. Od začátku roku ale rozpočet zůstává stále v hlubokém záporu (-183 mld. Kč). Ministr financí Zbyněk Stanjura na konci minulého týdne uvedl, že v rámci připravované novely státního rozpočtu na letošní rok, by chtěl udržet deficit pod 330 mld. Kč. Nyní schválený rozpočet počítá se saldem o 50 miliard Kč nižším.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Růst nákladů na úvěry vyvolává v části zemí EU vzpomínky na dluhovou krizi

10.05.2022 Růst výnosů evropských dluhopisů zneklidňuje některé ekonomy. Varují přitom, že zvláště Itálie a Řecko nemají příliš velký manévrovací prostor, než se jim začnou zvyšovat náklady na obsluhu dluhu. To oživuje vzpomínky na dluhovou krizi v eurozóně z let 2011 a 2012, upozornila agentura Reuters.
img

Zasedání Fedu bude významné a bude mít dopad na všechny finanční trhy

24.01.2022 Trhy se stále naplno věnují tématu očekávaného zvýšení úrokových sazeb Fedu, které již minulý týden vedlo k poklesu amerických akciových indexů.
img

Fed se stává jestřábím a signalizuje rychlejší zvyšování sazeb, ECB výhled pravděpodobně nezmění

07.01.2022 Názory centrálních bank se mění – mění se preference investorů. Jestliže dříve se členové FOMC dělili na ty, kteří chtějí sazby zvyšovat, a na ty, kteří se domnívají, že je třeba je udržet na stejné úrovni, nyní je situace jiná.
img

Nad Českem se strhává „dokonalá bouře“ ekonomických trablů, Fiala povládne za trest. Bude čelit drahotě, energetické krizi, krizi autoprůmyslu, nutnosti osekávat stamiliardy…

15.10.2021 Dobře už bylo. Rodící se vláda pravděpodobného premiéra Petra Fialy si to alespoň z hlediska aktuálního ekonomického dění a jeho perspektivy pořádně „vyžere“. Nad Českem – a nejen nad ním – se totiž strhává „dokonalá bouře“ drahoty, plynové a energetické krize, „čipového hladomoru“, mezinárodní výrobní i přepravní krize, krize autoprůmyslu, nutnosti plnit zadání Green Dealu EU či nutnosti radikálně osekávat veřejný dluh o (před volbami slíbené) stovky miliard. Poslední jmenované znamená snižování růstu starobních důchodů, škrty v sociální oblasti či ve zdravotnictví a mnohé další nepříjemné. Třeba koalicí Spolu slibované rozsáhlé propouštění ve státní sféře, případně i privatizace velkých zaměstnavatelů České pošty nebo Českých drah, která povede k propouštění taktéž.
img

Úrok na dluhu vlády ČR dnes vyskočil nejvýše za celou dobu, kdy je Babiš buď ministrem financí, nebo premiérem. Reformy Fialovy vlády tím pádem budou muset být ještě bolestivější

12.10.2021 Úrok na desetiletém dluhu vlády ČR dnes dopoledne překonal úroveň 2,3 procenta (viz graf níže). Stalo se tak poprvé od 28. ledna 2014, vyplývá z dat agentury Bloomberg. To znamená, že úrok je nejvyšší za celou dobu, kdy je Andrej Babiš buď ministrem financí, nebo premiérem. Od konce ledna 2014 úrok totiž nebyl nikdy tak vysoký jako dnes. Babiš do funkce ministra financí nastoupil 29. ledna 2014.
img

Rozbřesk: Začíná volební týden, co budou trhy sledovat?

04.10.2021 Začíná volební týden, na jehož konci budou v Česku nově rozdány karty. Podle dosavadních průzkumů veřejného mínění se zdá, že nás podobně jako v sousedním Německu čeká o poznání více fragmentovaná poslanecká sněmovna a teoreticky složitější cesta ke koaliční dohodě.
img

Ranní glosa: Začíná volební týden, co budou trhy sledovat?

04.10.2021 Začíná volební týden, na jehož konci budou v Česku nově rozdány karty. Podle dosavadních průzkumů veřejného mínění se zdá, že nás podobně jako v sousedním Německu čeká o poznání více fragmentovaná poslanecká sněmovna a teoreticky složitější cesta ke koaliční dohodě.
img

K programu Pirátů a STAN: Bez realistického plánu rozpočtových škrtů přijde euro a daň z nemovitostí, v režii Pirátů a STAN

18.05.2021 Minulý týden zveřejněná jarní prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Bohužel, ani koalice SPOLU není s to toto varování reflektovat. Nelze tak vyloučit, že Česko pod taktovkou Pirátů a STAN nastoupí cestu k euru či k citelnému navýšení daně z nemovitostí, nakonec nejen těch komerčních.
img

Evropská komise řadí ČR mezi pět zemí EU, které pandemii zvládají nejhůře z hlediska veřejných financí. ODS zrušením superhrubé mzdy poskytuje rivalům záminku k přijetí eura

12.05.2021 Dnes zveřejněná prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Prognóza totiž počítá s tím, že ČR letos vykáže schodek veřejných financí 8,5 procenta a v příštím roce pak 5,4 procenta. Průměrný schodek za oba roky tak má činit bezmála sedm procent. To je pátá nejvyšší hodnota v EU.
img

Avast: Siný růst za první kvartál, zvýšení celoročních cílů

20.04.2021 Avast dnes ráno reportoval vybrané provozní ukazatele za první čtvrtletní tohoto roku. Oznámené výsledky překonaly naše odhady. Vedení Avastu rovněž revidovalo směrem nahoru své celoroční cíle. Přímý spotřebitelský sektor dále rostl a byl hlavním motorem růstu. Celkové tržby dosáhly 237,1 mil. USD, což znamená meziroční růst o 10,5 %. Podobným tempem rostl i zisk EBITDA. Upravená EBITDA činila za první kvartál 133,7 mil. USD. Marže je v meziročním srovnání téměř beze změny (56,4 %).
img

O2 CR (Koupit, 12m cíl = 362 CZK): Stabilní hospodaření, novou cílovou cenu 362 CZK ovlivnil velmi nízký diskontní faktor

26.03.2021 Investiční příběh: Od poslední aktualizace ocenění jsme náš názor na společnost O2 Czech Republic prakticky nezměnili. V námi sledovaném období (2021-2025) čekáme, že se tržby v podstatě nezmění a budou víceméně stabilní. Mírný pokles předpokládáme u provozního a čistého zisku. Tahounem hospodaření bude mobilní segment v Česku i na Slovensku a také digitální televize. Investiční aktivita bude směřovat především na Slovensko k stavbě sítě (v Česku infrastrukturu nevlastní). O2 přísně kontroluje náklady, přesto čekáme mírný nárůst provozních nákladů, což by mělo v konečném důsledku vést k EBITDA marži v rozmezí 33 – 31 %. Zvýší se náklady na obsluhu dluhu (finanční náklady) vzhledem k nárůstu zadlužení a růstu sazeb. O2 CR dokáže generovat silný hotovostní tok. Předpokládáme mírné zvyšování zadlužování k cíli společnosti na úrovni 1,5x (čistý dluh / EBITDA). Tento krok vnímáme z pohledu optimalizace kapitálové struktury pozitivně.
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Řecko může předčasně splatit další část půjčky od MMF

05.03.2021 Záchranný fond eurozóny ESM schválil žádost Řecka o předčasné splacení drahé půjčky od Mezinárodního měnového fondu (MMF). Uvedla to včera agentura Reuters. Řecko podalo v únoru k ESM žádost o splacení 3,3 miliardy eur (86,5 miliardy Kč), což výrazně sníží náklady na obsluhu dluhu, protože úroky z úvěrů od MMF jsou mnohem vyšší, než za kolik si Řecko nyní může půjčit na trzích.
C:\fakepath\r-28122020-lv.gif

Řecko plánuje další předčasnou splátku dluhu u MMF

28.12.2020 Řecko plánuje předčasně splatit další 3,6 miliardy eur (94,7 miliardy Kč) z části svých drahých dluhů u Mezinárodního měnového fondu. Oznámilo to dnes řecké ministerstvo financí.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
img

Trumpova čtyři léta v Bílém domě prospěla ruskému dluhu, zatímco americké akcie jen „remizovaly“ s těmi čínskými. Wall Streetu ale obecně svědčila, hlavně technologickým akciím

03.11.2020 Dosavadní prezidentování Donalda Trumpa dnes prochází hlavní zatěžkávací zkouškou: bude znovuzvolen, či ne? Průzkumy se přiklánějí k záporné odpovědi. Co však víme jistě je, jak se Trumpova už takřka čtyři léta v Bílém domě promítla v ekonomice a na finančních trzích.
C:\fakepath\Italie3.jpg

Itálii se po summitu EU citelně zvyšují náklady na obsluhu dluhu

24.04.2020 Itálii se citelně zvyšují náklady na financování, investoři se dluhopisů italské vlády zbavují v obavách, že Řím se nebude schopen vypořádat s rychlým tempem zadlužování. Kromě zdravotní krize způsobené koronavirem se Itálie delší dobu potýká i s ekonomickými problémy a k nejistotě přispívá i nepřesvědčivý výsledek čtvrtečního summitu, na němž se lídři Evropské unie zabývali otázkou, jak pomoci zemím nejvíce zasaženým pandemií.
Související klíčová slova: FOREX | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Pullback | Fitch | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Divergence | Měnová politika | Německo | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | EBIT | ECB | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | Holubice | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | MIFID | MMF | Marže | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nástroj | P/E | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Spread | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Obchodování | Regulátor | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Výsledky | Bohatství | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Regulace | Financování | Nasdaq Composite | Eurostat | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | EURUSD | AUDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Analytika | Banka | Cena | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Eura | Evropské měny | Fondy | GfK | Graf | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Komoditní | Maďarsko | Management | Míra inflace | Nemovitosti | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Twitter | Zavedení eura | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Dolarové dluhopisy | Andrej Babiš | Centrální depozitář | Cílová cena | Čistý dluh | Depozitář | EBITDA | EV | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Tržby | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Investment | Rabobank | MSCI | TLTRO | Zvyšování sazeb | Brazílie | Podnikání | Pokles akcií | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Úvěrový rating | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Fitch | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Akcionáři | Daně z příjmů | Agentura AFP | Výhled | Americké akciové trhy | Payrolls | Mzdy | Americký trh práce | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Devizy | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | BlueBay Asset Management | BlueBay | MiFID II | Invesco | Lithium | Akcie Avastu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Přijetí eura | Podniky | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Trh s ropou | Reakce trhu | Zvyšování úroků | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Zadluženost | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Globální dluh | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Vývoj na dluhopisovém trhu | Zájem investorů | Statistický úřad | Růst cen ropy | Odhad růstu ekonomiky | TLTRO III | Rostoucí příjmy | Ponziho schéma | Prezidentka ECB | Výnosové křivky | Výnos dluhopisů | Situace na trzích | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Deficit rozpočtu | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Růst ceny ropy | Finanční situace | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Trinity | Objem | Bílý dům | Trh práce | Vyšší sazby | Růst spotřebitelských cen | Statistický úřad Eurostat | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Co bude | Avast | Clearstream | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Americká data | AFP | Dlužníci | FT | Poptávka po úvěrech | Financovat | Hospodaření státu | Předpovědi | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Horší americká data | Rozvoj | Problémy | Zasedání FOMC | Prognózy | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Prohlášení | Moskva | Míra | Úroky | Měnové politiky | Předseda | xStation5 | Ministr hospodářství | Růst mezd v USA | Bydlení | Oživení inflace | NERV | Roční růst | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Investiční aktivita | Hospodaření | Klesající trend | Pracovní trh | Hospodářské recese | Rizika na Blízkém východě | Stabilní hospodaření | Dividendová politika | Hlavní rizika | O2 | Doporučení Koupit | Investiční příběh | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Írán | RBA | Experti | Zemědělství | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Rozpočtový přebytek | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | 100 miliard dolarů | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Zisk EBITDA | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Očekávané události | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Růst v eurozóně | Výdaje | Rozhodování | Americké ekonomiky | TNOTE | West Texas Intermediate | COVID-19 | Údaje z USA | Šéfka ECB | Vývoj | Šok | Lídři EU | Restrikce | MSCI China | Desetileté dluhopisy | Kabinet | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Fiskální balíček | Index evropských akcií | ECB dnes | Viceprezident | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Úvěrový program | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Německý ministr financí | Situace v Číně | Hlavní centrální banky | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Babišova vláda | Záchranný fond eurozóny | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Signál | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Rozsáhlé propouštění | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Práce | Údaje | Dlužník | DPH | Oživení v Číně | Prezident Vladimir Putin | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Úspory | Prognóza Evropské komise | USD za barel | Zbyněk Stanjura | ODS | Kupovat dluhopisy | Tweety | PMI ve službách | Posílení | Kristina Hooper | Joe Biden | Evropské méně | Pracovní síly | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | O2 CR | Merck | Dopad na předpovědi | Sektor služeb | CL | Moderna | Ruské ministerstvo financí | JDE | Unie | ČR | Spolkový sněm | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Celková výplata | Výplata | Covid | Zahraniční kapitál | Den obchodování | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Pár EUR/USD | Růst zaměstnanosti | Zpomalování inflace | Oživení poptávky | Vládní koalice | Trh s futures | Prolomení supportu | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zdanění | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Carmen Reinhartová | Biden | Česká republika | Měnový fond | Příjmy z prodeje ropy | Nařízení | Technologické tituly | Prezidentování Donalda Trumpa | Průmysl v eurozóně | Výdělky | Zadlužování | NBP | DOT | Počet pracovních míst | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | Nastavení sazeb | Přísná měnová politika | Rostoucí výnosy | Manufacturing PMI | Nárůst výnosů | Půjčky od MMF | Státní výdaje | Holubičí tón | Ceny železné rudy | Ministerstvo financí USA | Dostupná data | AA | Rostoucí ceny | Dluhový strop | Pandemie COVID | Oslabení | Růst úroků | Spotřeba domácností | Prodej | Vyšší úroveň | Rada guvernérů | Americký trh | Odvětví | Přístup k měnové politice | Načasování | Rekord | Chování | Základní sazby | BioNTech | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Hospodářský růst v eurozóně | ČSSD | FDP | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Úročení | Globální inflace | Nová vláda | Minulá výkonnost | Úrok na dluhu vlády ČR | Úrok na dluhu vlády | Energetické krize | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Pozornost | Euroclear | Christian Lindner | Návrh rozpočtu | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Obchodní ředitel | Analytik Deutsche Bank | TIM | Omikron | | Rozšíření | Rostoucí inflace | Participace | Pyramida | Letadlo | Inflační spirála | Miliardy USD | Instituce | Základní úrok | Ebury | Tomáš Kudla | Sankce | Sankce vůči Rusku | Scope Ratings | Dennis Shen | Konflikt na Ukrajině | Bluebay Asset Management | Bolševické revoluce | Západní sankce | Úrokové platby | Politika amerického Fedu | Nárůst výdajů | Finanční sankce | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Splátky úroků | Ruská federace | Snížení inflace | Marketingová komunikace | Objem úvěrů | Velké částky | Zasedání Rady guvernérů | Mary Dalyová | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Daně z neočekávaných zisků | Pokles trhů | Varování | Vysoké sazby | Vyjádření představitelů | Další posilování | Zvyšování úrokových sazeb v USA | OCI | Vyšší náklady | Vládní dluh | Invesco Ltd. | Válka | Objem půjček | Zvýšení cen ropy | Klesající inflace | JOLTS | Americký dluh | Vice | Rating USA | Návrh rozpočtu na příští rok | Americký státní dluh | HCOB | Řízení výnosové křivky | Hamás | Kupující | Výnosy na amerických dluhopisech | Návrat inflace | Ponziho pyramida | Nezastavitelný státní dluh | Vývoj amerického státního dluhu | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Co bude dál? | Thorsten Polleit | Mises Institute | ProCent | Rok 2024 | Velké zadlužení státu | Velké zadlužení | Zadlužení státu | Příchod recese
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Náklady na emisní normu Euro 7
Náklady na financování
Náklady na financování peněžních trhů
Náklady na forexu
Náklady na import
Náklady na korunovaci
Náklady na korunovaci krále
Náklady na korunovaci krále Karla III.
Náklady na obchod
Náklady na obchodování

Následující klíčová slova

Náklady na pojištění ruského dluhu
Náklady na potencionální ztrátu
Náklady na potencionální ztrátu kapitálu
Náklady na práci
Náklady na práci v EU
Náklady na práci v Evropské unii
Náklady na právníky
Náklady na půjčky
Náklady na R&D
Náklady na těžbu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít