Sobota 04. duben 2020 12:53
reklama
Admiral Markets Affil new
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading ted

Klíčová slova - Kurzarbeit

img

Míra nezaměstnanosti v ČR v příštích měsících zřejmě dosáhne úrovně deseti i více procent

03.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR vykáže za měsíc březen dle našeho předpokladu úroveň 3,8 procenta. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od ledna 2018, kdy však ovšem vrcholila zimní sezóna, takže míra nezaměstnanosti byla právě z důvodu běžné sezónnosti vyšší než ve zbytku roku. Poměrně razantní nárůst letošní březnové míry nezaměstnanosti, z únorové úrovně rovných tří procent, je i tak jen „slabým odvarem“ toho, co přinesou další měsíce. Během dubna lze čekat opravdový „náraz“ koronavirové krize, takže tuzemský trh práce se otřese jako už dlouho ne. Míra nezaměstnanosti stoupne úrovni k šesti až sedmi procent, v dalších měsících roku se pak přiblíží k desetiprocentní hranici, v horším případě ji překoná. Míra nezaměstnanosti tak bude vyšší než v nejhorší etapě světové finanční krize z doby před deseti lety. Záleží ovšem také na tom, jak razantní budou vládní opatření na podporu ekonomiky, jako jsou výhodné půjčky či kurzarbeit, a samozřejmě na tom, jak dlouho nakonec potrvá nouzový stav a další omezující opatření pro boj s koronavirem, a to jak v ČR, tak v zahraničí, zejména v zemích našich významných přímých a nepřímých obchodních partnerů. V tuto chvíli se ale předpoklad opětovného rozjetí převážné části nyní „vypnuté“ ekonomiky ještě před koncem letošního prvního pololetí jako až příliš optimistický, což nahrává tomu, že se v rámci tuzemského trhu práce naplní výše uvedené prognózované údaje.
C:\fakepath\corona3.jpg

V USA kvůli koronaviru roste nezaměstnanost, potíže má i Evropa

02.04.2020 Pandemie způsobená koronavirem ve světě prudce zvyšuje nezaměstnanost, jen v USA minulý týden požádalo o podporu rekordních 6,65 milionu lidí. Problémy mají také evropské státy, ve Španělsku v březnu přišel o práci také rekordní počet lidí. Evropská komise (EK) oznámila, že v rámci nového systému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč). O práci teď přicházejí hlavně lidé v odvětvích, na která má pandemie nejtvrdší dopady, což jsou například hotely, restaurace či firmy v letecké dopravě.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK podpoří kurzarbeit 100 miliardami eur, uvolní další peníze

02.04.2020 Evropská komise (EK) dnes zveřejnila další balíček podpůrných opatření, která mají pomoci ekonomikám vzpamatovat se z nejtěžších dopadů koronavirové krize. Brusel v rámci nového sytému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč), které si chce komise vypůjčit s použitím vládních záruk. EK chce také rozšířit už vytvořený krizový investiční fond o další peníze určené na kohezní politiku. Hodlá také nabídnout zemědělcům pružnější čerpání peněz z fondů společné zemědělské politiky.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA se obávají rekordní nezaměstnanosti, větší než za velké krize

02.04.2020 Zatímco v únoru například klesla míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie na dosavadní minimum 6,5 procenta, odhady a údaje za březen a další období už kvůli šíření nového koronaviru předpokládají růst nezaměstnanosti po celém světě. Podle americké centrální banky (Fed) by například ve Spojených státech mohlo šíření koronaviru vést k zániku 47 milionů pracovních míst, Španělsko už za březen eviduje přes 300.000 nových nezaměstnaných.
img

Evropská komise navrhla evropský systém kurzarbeitu

02.04.2020 Lidé nemají mít podle Evropské komise takzvaně díry v peněženkách. Jde o systém podpory krátkodobého zaměstnávání lidí, kteří by jinak přišli o práci kvůli obrovským ekonomickým dopadům koronaviru.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

EK navrhla evropský systém podpory kurzarbeitu

01.04.2020 Evropská komise (EK) dnes navrhla systém podpory krátkodobého zaměstnávání lidí, kteří by jinak mohli přijít o práci kvůli ekonomickým dopadům koronaviru. Podle Bruselu by státy měly podporovat takzvaný kurzarbeit, aby zmírnily sociální následky pandemie. Oznámila to dnes předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podrobnosti o případném evropském financování systému ale nesdělila. Ke státní podpoře krátkodobých pracovních míst už sáhly některé země včetně Česka.
img

Rozbřesk: Kurzarbeit v novém kabátě - jednodušší a snad i rychlejší…

01.04.2020 Včera česká vláda schválila další sadu opatření na boj s ekonomickými dopady epidemie COVID-19. Dobrou zprávou je, že definitivní pravidla pro kurzarbeit byla ve finále zjednodušena - k dispozici jsou dva typy podpor. První pro uzavřené provozy a zaměstnance v karanténě (80 % náhrady mzdy do 39 000 CZK) a druhá pro širší paletu podniků v případě výpadku surovin či poptávky (60 % náhrady mzdy a to do 29 000 CZK). Podle našeho průzkumu mezi podniky bude mít právě o druhý typ “plošnějšího” kurzarbeitu zájem velký počet podniků. Klíčové proto je, jak rychle nakonec bude MPSV schopné administrovat elektronické žádosti a zda skutečně peníze od podání žádosti podniky dostanou v řádu několika dní (více informací na https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus).
img

Rozbřesk: Start největší státní podpory v dějinách ČR

31.03.2020 Už od 12. března platí na území ČR nouzový stav a ještě (minimálně) do 11. dubna platit bude. Nástup restrikcí spolu s propadem domácí i zahraniční poptávky tvrdě zasáhl tuzemský podnikatelský sektor, který dnes bude s napětím vyčkávat na rozhodnutí o asi nejvýznamnějších vládních opatřeních na jeho podporu.
C:\fakepath\koruna.jpg

Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu

29.03.2020 Dvě třetiny českých firem by ocenily, pokud by Česká národní banka zasáhla formou intervencí a podpořila oslabující korunu. Vyplývá to bleskového online průzkumu ČSOB mezi více než stovkou firemních klientů.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Koronavirus zřejmě zvýší počet osobních bankrotů v Německu

26.03.2020 Počet osobních bankrotů v Německu se v letošním roce kvůli koronaviru zvýší, až dosud se díky příznivému vývoji ekonomiky a trhu práce devět let v řadě snižoval. Nárůst by měl činit minimálně deset procent. Předpověděla to dnes analytická společnost Crifbürgel.
img

Rozbřesk: Evropský PMI odkryje náladu firem na začátku koronavirové krize

24.03.2020 Čísla, která budou ještě nějaký čas chodit z ekonomiky – a samozřejmě nejen té naší – budou sice zajímavá, avšak vlastně budou v podstatě nic neříkající. O to více se trhy budou muset spoléhat na měkké ukazatele, které sice nejsou přesnými přehledy výsledků podnikového účetnictví, ale o to jsou zase rychlejší.
img

Koronavirus v ČR: 1236 nakažených, jedna oběť a řada opatření

23.03.2020 Výběr hlavních událostí od výskytu nového typu koronaviru v Česku (vláda dnes schválila další balíček opatření na zmírnění dopadů šíření nemoci):
img

Co je Kurzarbeit?

23.03.2020 Kurzarbeit je termín, který se používá pro dohodu mezi zaměstnanci, zaměstnavatelem a státem. Zaměstnancům se zkrátí pracovní doba a ušlý příjem jim doplatí stát, který tak nemusí hradit podpory v nezaměstnanost. Firma totiž nikoho kvůli omezení produkce nepropustí.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Německo čeká rekordní zkrácenou pracovní dobu kvůli koronaviru

19.03.2020 Zkrácenou pracovní dobu, takzvaný kurzarbeit, by letos v Německu i kvůli dopadům nového koronaviru mohlo mít rekordních 2,15 milionu lidí. Vyplývá to z odhadu německé vlády, o kterém píší světové tiskové agentury. Pokud se prognóza naplní, číslo výrazně překoná léta 2008 a 2009, kdy takto v Německu kvůli finanční krizi pracovalo více než 1,4 milionu lidí.
C:\fakepath\ilo-18032020-lv.jpg

ILO: Koronavirus by mohl zničit až 25 milionů pracovních míst

18.03.2020 Epidemie nového koronaviru a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést ke zrušení až 25 milionů pracovních míst - více než finanční krize z let 2008 a 2009. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) taková situace nastane, pokud vlády nezačnou rychle jednat, aby před dopady krize ochránily zaměstnance.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce

28.02.2020 V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce, jejich počet se snížil zhruba o 10.000 na 2,26 milionu. Míra nezaměstnanosti zůstala na pěti procentech a zůstává nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
img

Německé továrny zkracují pracovní dobu

02.10.2019 Recese dopadá na trh po celém světě. V Německu stále větší množství továren zkracuje pracovní dobu. První testování kratší pracovní doby probíhá i u nás.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost v eurozóně na minimu

01.10.2019 Výkon evropské ekonomiky není zatím nijak přesvědčivý, německá ekonomika už nejspíše prožívá recesi, přesto se situace na trhu práce ve většině zemí Unie podle srpnových dat zlepšuje a míra nezaměstnanosti se dostala na minima. V eurozóně na téměř dvanáctileté (7,4 %), v osmadvacítce dokonce na historické (6,2 %), přesněji na dvacetileté, neboť dál už srovnatelná časová řada do minulosti nesahá.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.9.2019)

30.09.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu neaktivoval žádnou obchodní příležitost podle mého týdenního komentáře, takže jsme se tentokrát nedočkali žádného obchodu. EUR/USD se v týdnu sice hýbal poměrně volatilně, ovšem vidíte, že pokud nesplní moje pravidla pro vstup do obchodu, tak i přesto se držím stranou a to je úkol každého tradera. Tedy nesnažit se obchodovat každý pohyb na trhu, ale vstupovat do trhu jen tehdy, pokud trh splní pravidla vaší obchodní strategie.
C:\fakepath\ifo-26092019-lv.jpg

Ifo: Ke kratší pracovní době se uchyluje více německých továren

26.09.2019 Stále více německých továren přechází na kratší pracovní dobu, takzvanou kurzarbeit, zjistil institut Ifo. Podle jeho dnes zveřejněného průzkumu se jejich podíl zvýšil na 5,5 procenta z červnových 3,8 procenta. Stávající recese v sektoru tak začíná silněji dopadat na pracovní trh, napsala agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Ropa Brent | Česká koruna | Recese | Daně | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Akcie | Bank of England | Bundesbank | Centrální banky | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Fed | Forex trader | Investiční fond | Investor | Kurz | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Short | Timeframe | Trader | Volatilita | ČNB | Česká národní banka | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Německá ekonomika | Patria | Bank of America | Indexy | Investoři | Měnové války | Fond | EU | Ekonom | Ropný trh | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Index CPI | Devizové intervence | Facebook | Lukáš Kovanda | Burzy | ADP report | Index | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie Mastercard | Banka | Brent | Cena | CZK | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Markets | Nemovitosti | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Trh | Webinář | Webináře | Zpráva | Zprávy | EUR/PLN | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Komise | Capital Economics | DPA | Bernstein | Wells Fargo | Microsoft | ANZ | DIW | Institut Ifo | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Energie | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Lídři | Firmy | Globální finanční krize | Velké banky | Americký ministr financí | Halliburton | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Index podnikatelské nálady ISM | Ztráty | Dnešní údaje | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | Výhled | Americké akciové trhy | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obchodování na akciových trzích | Podnikatelská aktivita | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Tempo růstu ekonomiky | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | Jerome Powell | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Forint | Ekonomické krize | Czech Fund | I-Trader | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Německé banky | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Zahraniční investoři | Snížení sazeb | Obchodní konflikt | Výnosové křivky | Britská obchodní komora | Hospodářské krize | Německá vláda | Trh práce | Firma | Pfizer | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | Statistici | Ekonomiky v eurozóně | Miliardy | Americká data | Velká krize | Financovat | EET | Technologický sektor | Průmysl | ADP | PLN | Propouštění | Výrazný pokles | Rozvoj | Špatná nálada | Problémy | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nálada | AbbVie | Míra | Americké centrální banky | Nálada německých spotřebitelů | MasterCard | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Úbytek | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Nálada na globálních trzích | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Ifo | Zemědělství | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo | Nájemné | Nájmy | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Koronavirus | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | SARS | Pandemie | Boeing | Virus SARS | Daň z příjmu | Americká společnost | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | COVID-19 | Americký Fed | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Šok | Vládní opatření | Výkyvy | Pomoc ekonomice | Nouzový stav | Stav nouze | Profitovat | Karanténní opatření | Evropské země | Brusel | Světové organizace | Kabinet | Propad poptávky | Epidemie nového koronaviru | Spotřebitelé | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Onemocnění | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Období finanční krize | Fed včera | Koronavirová krize | MPSV | Ošetřovné | Kongres | Asociace | Krátká práce | Short-time work (STW) | STW | Short-time work | Hotovost | Koronavirus v ČR | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Fond ESM | Dávky v nezaměstnanosti | Bezprecedentní propad | Růst | Koronavirové krize | Signál | Počet osobních bankrotů | Počet osobních bankrotů v Německu | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Evropský parlament | Boj s koronavirem | Jan Poulík | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Karanténa | Krizový fond | Ekonomiky | České PMI | Organizace | Systém podpory kurzarbeitu | Růst nezaměstnanosti | Rekordní růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Práce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Indikátor | Graf

Předchozí klíčová slova

Kurz akcií ČEZ
Kurz amerického dolaru
Kurz amerického dolaru ke koruně
Kurz americké měny
Kurz americký dolar
Kurz anglická libra
Kurz anglická libra koruna
Kurz anglické libry
Kurz anglické libry na korunu
Kurz anglické libry vůči koruně

Následující klíčová slova

Kurz australského dolaru
Kurz australský dolar
Kurz bitcoin
Kurz bitcoinu
Kurz brazilský real
Kurz britská libra
Kurz britské libry
Kurz britské libry vůči koruně
Kurz BTC
Kurz CAD
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Potvrďte prosím... Zavřít