Středa 09. července 2025 01:20
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Purple jak obchodovat zlato

Výhled pro GBP/USD

img

Zbývají tři dny do zavedení cel

07.07.2025 S blížícím se 9. červencem, což je deadline stanovený Trumpem, hlavní obchodní partneři Spojených států během víkendu horečně pracovali na finalizaci dohod nebo lobbovali za prodloužení lhůty. Ministr financí Scott Bessent mezitím uvedl, že některým zemím, které do středečního termínu nedosáhnou dohody, bude poskytnuta třítýdenní výjimka pro pokračování jednání.
img

Silná zpráva z amerického trhu práce překonala všechna očekávání

04.07.2025 Americký dolar prudce posílil vůči celé řadě rizikových aktiv poté, co klíčová čísla z červnové zprávy o zaměstnanosti přesvědčila Federální rezervní systém, že v tomto měsíci není nutné snižovat úrokové sazby a že může s jistotou odložit rozhodování až na podzim.
img

Trh se připravuje na další šok

04.07.2025 Ještě včera americký prezident Donald Trump oznámil, že jeho administrativa v pátek začne rozesílat dopisy obchodním partnerům, v nichž budou jednostranně stanoveny celní sazby, které podle něj budou muset jednotlivé země platit od 1. srpna.
img

Je tady vůbec ještě šance na dosažení obchodní dohody?

30.06.2025 Euro, libra a další riziková aktiva nadále posilují vůči oslabujícímu americkému dolaru, i když možnost obratu dolaru – stejně jako uzavření obchodních dohod mezi USA a dalšími zeměmi – stále zůstává ve hře. Do chvíle, kdy začnou platit cla prezidenta Donalda Trumpa na určité země, zbývá už jen 10 dní a Bílý dům se zatím nezdá být ochotný přistoupit ke kompromisům.
img

Fed zachovává svůj dosavadní postoj

20.06.2025 Americký dolar reagoval posílením, zatímco riziková aktiva, jako je euro a libra, zaznamenala pokles. Po středečním zasedání představitelé Federálního rezervního systému uvedli, že v roce 2025 očekávají dvě snížení úrokových sazeb, ačkoli nové projekce odhalily rostoucí neshody mezi tvůrci měnové politiky ohledně budoucí trajektorie úrokových nákladů, protože celou situaci nadále ovlivňují celní opatření. Prezident Donald Trump vyjádřil zklamání a nazval Powella "hlupákem", který plýtvá miliardami amerických dolarů
img

Bank of England ponechá sazby beze změny

20.06.2025 Bank of England by dnes měla nechat úrokové sazby na úrovni 4,25 % a signalizovat, že zůstane u strategie jednoho snížení na každém druhém zasedání, protože tvůrci politiky se snaží najít rovnováhu mezi zvýšenou inflací, vysokými cenami ropy a zpomalující ekonomikou. Tento přístup by mohl poskytnout určitou podporu britské libře, která v poslední době zápasí s udržením pozic.
img

ECB musí zohlednit silné euro a vysoké ceny ropy

19.06.2025 Podle člena Rady guvernérů Françoise Villeroye de Galhaua musí Evropská centrální banka při nastavování úrokových sazeb brát v úvahu výkyvy cen ropy a vývoj eura.
img

Trump stále vyvíjí tlak na Federální rezervní systém

18.06.2025 Donald Trump přeformuloval své několikaměsíční výzvy k Federálnímu rezervnímu systému, aby snížil úrokové sazby, přičemž nyní prohlašuje, že tento krok je klíčový pro snížení nákladů na obsluhu vládního dluhu.
img

Trump znovu hrozí cly – trhy reagují

12.06.2025 Prezident Donald Trump včera oznámil, že v průběhu jednoho až dvou týdnů plánuje zaslat obchodním partnerům dopisy s jednostranně stanovenými celními sazbami. Stane se tak před termínem 9. července, kdy mají být znovu zavedena vyšší cla pro několik desítek ekonomik.
img

Čína a USA učinily důležitý krok vstříc jeden druhému

09.06.2025 Euro a libra se zotavily z pátečních ztrát a postupně obnovily svůj vzestupný trend. K tomu přispělo i dnešní obnovení jednání mezi USA a Čínou, jehož cílem je dále zmírnit napětí ohledně vzácných zemin a pokročilých technologií po telefonickém rozhovoru mezi prezidenty Donaldem Trumpem a Si Ťin-pchingem minulý týden.
img

Výsledky zasedání ECB a tisková konference Christine Lagarde

06.06.2025 Euro zareagovalo na rozhodnutí ECB snížit úrokové sazby výrazným růstem. Proč k tomu ale došlo? Pojďme si to rozebrat.
img

Christine Lagarde věří v euro

27.05.2025 Evropská měna včera zareagovala jen minimálně na projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde, která prohlásila, že nepředvídatelná politika prezidenta Donalda Trumpa představuje skvělou příležitost pro posílení mezinárodní role eura.
img

Fed nezasáhne dříve než ve druhé polovině roku

23.05.2025 V posledních přehledech jsem se opakovaně věnoval tématu měnové politiky Federálního rezervního systému, očekáváním trhu a realitě, ve které žijeme. Domnívám se, že trh stále přeceňuje pravděpodobnost uvolnění měnové politiky Fedu. Tato očekávání byla nadhodnocená už loni, kdy všichni předpovídali snížení sazeb ze strany americké centrální banky o alespoň 1,5–1,75 %. Nakonec FOMC snížil sazby pouze třikrát v souhrnu o 100 bazických bodů.
img

"Velký krásný zákon" vs. dovozní cla

23.05.2025 Donald Trump se aktuálně soustředí na prosazování "velkého krásného zákona". V obchodní válce udělal vše, co mohl – zavedl cla, pak je snížil a dal protivníkům čas na vyjednání obchodních dohod. Teď se o vyjednávání starají jiní členové Trumpova týmu, zatímco americký prezident obrátil pozornost k prosazení zákona o snížení daní v Kongresu a Senátu.
img

Vysoká inflace podporuje libru. Výhled pro GBP/USD

22.05.2025 Index spotřebitelských cen (CPI) ve Spojeném království v dubnu vzrostl z 2,6 % na 3,5 %, čímž překvapil trh, který očekával nárůst pouze na 3,3 %. Také jádrový index CPI překonal očekávání, stejně jako index maloobchodních cen (RPI), který rovněž vykázal výrazný růst.
img

Fed zachovává vyčkávací přístup

21.05.2025 Trh očekává aktivní opatření ze strany amerického Fedu, zatímco Donald Trump neustále požaduje, aby Jerome Powell snížil úrokové sazby. Je však třeba připomenout, že Powell nemůže o takovém kroku rozhodnout sám. FOMC tvoří 18 členů a pro jakékoli snížení sazeb je zapotřebí většiny hlasů. Přímo žádat Powella o uvolnění měnové politiky je tedy zbytečné.
img

Čína konečně zareagovala

05.05.2025 Euro, libra a další riziková aktiva reagovala růstem po prohlášeních čínských úřadů, že zvažují možnost obchodních jednání se Spojenými státy. Jde o první skutečný náznak pozitivního vývoje mezi oběma stranami od doby, kdy Donald Trump minulý měsíc zvýšil cla.
img

Data z trhu práce v USA mohou být velkým zklamáním

05.05.2025 Růst zaměstnanosti v USA v dubnu pravděpodobně zpomalil, ačkoli míra nezaměstnanosti by měla zůstat beze změny, což poukazuje na zdravou, ale mírnou poptávku po pracovní síle. Nová obchodní politika administrativy prezidenta Trumpa však představuje riziko značných škod pro trh práce. Tato zpráva bude první, která začne odrážet dopady nových obchodních omezení zavedených začátkem minulého měsíce.
img

ECB nemá jinou možnost

02.05.2025 Evropská měna nadále ztrácí vůči americkému dolaru, protože obchodníci stále více sázejí na nadcházející rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) v oblasti měnové politiky.
img

Další celní ústupky z Trumpovy strany

30.04.2025 Podle spekulací a vyjádření představitelů má americký prezident Donald Trump v úmyslu zmírnit cla na automobily tím, že podpoří některé změny požadované automobilovým průmyslem. Bude tak možné zrušit některá cla na dovážené součástky pro automobily a nákladní vozy vyráběné ve Spojených státech.
img

Trump zoufale potřebuje dosáhnout dohody s Čínou

24.04.2025 Americký dolar prudce posílil vůči většině hlavních měn poté, co prezident Donald Trump uvedl, že plánuje být vůči Čín...
img

Je euro připraveno na další snížení sazeb?

17.04.2025 Brzy se dozvíme, jestli je euro znovu připraveno na to, že by Evropská centrální banka (ECB) pokračovala v uvolňování měnové politiky.
img

Jednání nikam nepokročila

17.04.2025 Evropská unie a Spojené státy tento týden nijak výrazně nepokročily v oblasti řešení obchodních sporů, protože představitelé administrativy prezidenta Donalda Trumpa uvedli, že většina amerických cel uvalených na EU zrušena nebude.
img

ECB může dvakrát snížit úrokové sazby

11.04.2025 Euro prudce posiluje vůči americkému dolaru. Pár EUR/USD už dosáhl tříletého maxima a nejeví žádné známky zpomalení. Mezitím podle průzkumu mezi ekonomy zřejmě představitelé Evropské centrální banky plánují ještě několik snížení nákladů na půjčky, ačkoli se nakonec očekává, že budou následovat vedení amerického Federálního rezervního systému.
img

Přehled páru GBP/USD na 7. března

07.03.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek zastavil. Libra se před začátkem americké obchodní seance dokonce mírně stáhla, i když tím ovlivnila jen máloco. Roste už téměř dva měsíce v řadě a za tu dobu získala 800 bodů. Tento pohyb vypadal zpočátku logicky, protože následoval po prudkém poklesu a vyžadoval korekci, ale teď libra působí příliš překoupeně.
img

EU připravuje protiopatření proti Trumpovým krokům

25.02.2025 Euro a libra zůstávají vůči americkému dolaru pod tlakem, trh však zatím nezaznamenal žádnou výraznou korekci. Zatímco zisky z asijské seance byly během včerejška rychle zlikvidovány, na devizovém trhu nedošlo k jasnému pokračování medvědího trendu na rizikových aktivech.
img

Prudký pokles amerického dolaru je evidentní

25.02.2025 Euro a libra během asijské seance posílily a aktualizovaly maxima z minulého týdne, což ukazuje na obnovení poptávky po rizikových aktivech. Euro zaznamenalo bezprostředně po otevření trhu silnou nákupní vlnu, když nedělní vítězství německého opozičního lídra Friedricha Merze ve federálních volbách potvrdilo výsledky předvolebních průzkumů. Euro v tomto kontextu posílilo vůči téměř všem protějškům z G10, přičemž vůči americkému dolaru vzrostlo o 0,7 %.
img

GBP nabírá na síle

11.11.2024 Druhé snížení úrokových sazeb Bank of England za poslední tři zasedání na 4,75 % příznivce libry neodradilo. Jestřábí rétorika BoE a řeči o roli libry jako bezpečné evropské měny v prostředí politické nejistoty v Německu a hrozby ve formě připravovaného zvýšení cel ze strany Donalda Trumpa podávají GBP/USD pomocnou ruku. Budoucí trajektorie tohoto instrumentu však závisí spíše na vývoji ve Spojených státech než v Británii.
img

HDP Spojeného království ztrácí na dynamice

16.08.2024 Libra téměř nereagovala na zprávu, že Spojené království po loňské recesi pokračuje ve vytrvalém oživení, což premiérovi Keirovi Starmerovi poskytuje pevný ekonomický základ pro jeho snahu stimulovat hospodářský růst a stabilizovat veřejné finance.
img

Sníží Bank of England úrokové sazby?

30.07.2024 Britská libra se nachází v obtížné pozici, protože tento týden řada obchodníků očekává od Bank of England rozhodné kroky. Většina ekonomů předpokládá, že britská centrální banka na svém zasedání tento čtvrtek poprvé od začátku pandemie sníží sazby. Současná klíčová úroková sazba činí 5,25 %.
img

Výhled pro GBP/USD na 18. června. Také libra zahájila korekční fázi

18.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil korekci, i když k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD mnohem méně důvodů. Všimněte si, že euro se nachází v klesajícím trendu, zatímco v případě britské libry tomu tak není. Nicméně poté, co nedávno překonala důležitou oblast 1,2691–1,2701, se nad ni libra snaží vyšplhat. Tato oblast již několik týdnů brání libře v poklesu. Britská měna tuto oblast minulý týden překonala, ale jak vidíme, další technický prodejní signál na začátku nového týdne absolutně nic neznamená. Je možné, že cena pouze provádí korekci o něco výše (směrem k liniím indikátoru Ichimoku), než zahájí nový pohyb směrem dolů. Před zveřejněním zprávy o inflaci ve Velké Británii a zasedáním Bank of England bychom se však podobných odvážných předpovědí zdrželi. Trh by mohl využít jakýkoli formální důvod k opětovnému nákupu britské měny.
img

Výhled pro GBP/USD na 14. června. Libra se nadále obchoduje v bočním trendu

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek ztratil 40 pipsů, což je příliš málo na to, abychom z toho mohli vyvozovat nějaké významné závěry. Přestože pár ve středu vykázal značný růst a vymanil se z bočního kanálu 1,2691–1,2796, pohyb do strany se nezměnil. Pár vykázal silný růst vyvolaný důležitými údaji, na které trh reagoval trojnásobným nadšením, ale charakter pohybu se nezměnil. Již více než tři týdny se libra obchoduje v dalším bočním kanálu na lokálních maximech. Pokud cena nepřekoná oblast 1,2691–1,2701, nemělo by smysl očekávat pokles britské měny. Těžko říci, jak dlouho to ještě bude trvat, protože trh zatím nemá důvod prodávat libru a kupovat dolar.
img

Výhled pro GBP/USD na 16. května. Libra opět roste

16.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Žádná událost nedokázala trh přimět k nákupu britské libry, protože jedinou středeční událostí byla zpráva o inflaci v USA. Tato zpráva nesloužila jako impuls k prodeji amerického dolaru. Celková inflace oproti předchozímu roku zpomalila v souladu s prognózou na 3,4 % a jádrová inflace zpomalila v souladu s prognózou na 3,6 % meziročně. V obou případech je současná úroveň inflace tak vysoká, že Federální rezervní systém stále nemůže o uvolnění měnové politiky ani začít diskutovat. Obě hodnoty inflace se shodovaly s prognózami. Přitom však ani jedna z hodnot nezaručuje, že inflace bude pokračovat v klesajícím trendu. Proto bylo nelogické, aby libra ve středu rostla. Koho to však překvapilo?
img

Výhled pro GBP/USD na 9. května. Libra zůstává před zasedáním Bank of England beze změny

09.05.2024 Ve středu se měnový pár GBP/USD nepokusil prodloužit svůj pohyb směrem dolů. Trh se domníval, že dva dny medvědího obchodování jsou zcela dostačující a nemá cenu před čtvrtečním zasedáním Bank of England otevírat pozice. Proto libra neklesala. Pár před týdnem opustil vzestupný kanál a od té doby se nic nestalo. Libra se opět obchoduje poblíž svých lokálních maxim a nedokáže ani aktualizovat poslední lokální minimum. V pondělí, úterý a ve středu nebyly v USA a ve Velké Británii k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické údaje, takže je pochopitelné, že pár GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu.
img

Výhled pro GBP/USD na 7. května. Nový týden, nový růst

07.05.2024 Také GBP/USD se v pondělí pokoušel pokračovat ve svém vzestupném pohybu. Přestože minulý týden rostoucí kanál opustil, vzestupný pohyb přetrvává. Britská libra opět roste bez zjevného důvodu. Pokud měl trh minulý a předminulý týden k prodeji dolaru pádné důvody, v pondělí pak neměl žádné. Trh navíc často "ignoruje" faktory, které by měly vést k poklesu britské libry, ale nezmešká ani jeden faktor pro prodej dolaru. Celkově se stále domníváme, že se libra obchoduje nelogicky, je příliš drahá a překoupená.
img

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles

23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.
img

Výhled pro GBP/USD na 11. dubna. Libra se propadla o 200 pipsů, ale stále zůstala ve flatu

11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD ve středu vykázal výrazný pohyb směrem dolů. Ten byl tak silný, že cena současně prorazila trendovou linii, linie indikátoru Ichimoku a úrovně 1,2605 a 1,2620. Takový pohyb jsme již dlouho neviděli, ale na celkový technický obraz to nemělo téměř žádný vliv. Do konce obchodního dne pár klesl na úroveň 1,2516, kterou lze ve 24hodinovém časovém rámci považovat za hranici bočního kanálu. Dokud tedy nepotvrdíme, že cena tuto hranici úspěšně překonala, neměli bychom očekávat, že pár zrovna zahájí klesající trend. Bohužel ani včerejší pokles v tuto chvíli nezaručuje obrat trendu. Pár by se mohl snadno odrazit od hladiny 1,2516 a zahájit nový pohyb směrem k horní hranici bočního kanálu – úrovni 1,2800.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. dubna. Libra se cítí ve flatu skvěle

08.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek vykazoval naprosto absurdní pohyby. Byly totožné s těmi, které vykazoval měnový pár EUR/USD. Zpočátku na základě silných statistik z trhu práce a nezaměstnanosti z druhé strany oceánu dolar rostl, ale poté se rychle vrátil na původní pozice. Veškeré pohyby v pátek a v průběhu celého minulého týdne neměly na technický obraz prakticky žádný vliv. Faktem je, že libra se poslední 4 měsíce pohybuje na stejné úrovni. Je to jasně patrné ve 24hodinovém časovém rámci. Cena se tedy může v rámci této flat fáze (přibližně mezi úrovněmi 1,25 a 1,28) pohybovat, jak chce. Linie indikátoru Ichimoku nemají žádnou sílu. To, že se cena nachází nad nimi nebo pod nimi, nevypovídá o žádném trendu.Zbývají pouze dvě možnosti. Buď počkat na konec flatu, nebo obchodovat v těch nejmenších časových rámcích. První možnost je špatná, protože nikdo neví, jak dlouho ještě budeme muset čekat. Flat fáze trvá již 4 měsíce a mohla by trvat další 4 měsíce. Druhá možnost je špatná, protože se nejedná pouze o flat, ale o flat s nízkou volatilitou. Pár se obvykle pohybuje o 50–60 pipsů denně, takže je velmi obtížné očekávat a priori dobré zisky. A když k tomu přidáme několik signálů, které kvůli nízké volatilitě prostě nefungují správně, pak je to docela smutné a skličující. Nejdůležitější však je, aby obchodníci jasně pochopili, co mohou od páru v současné době očekávat. Pochopení této skutečnosti jim pomůže vyhnout se ztrátám.
img

Výhled pro GBP/USD na 4. dubna. Libra se vrátila k dolní hranici bočního kanálu.

04.04.2024 GBP/USD se ve středu rovněž obchodoval pozitivně. Jak jsme uvedli v článku o EUR/USD, pro tento pohyb neexistovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Americký index ISM PMI ve službách se sice ukázal být nižší, než se předpokládalo, ale nebyl natolik špatný, aby způsobil tak prudký pokles páru. Zprávu ADP, která překonala očekávání, trh ignoroval. Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella začal poté, co dolar již klesl o 80 pipsů, takže tlak na dolar nijak zvlášť nevyvolal.
img

Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený

26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

Výhled pro GBP/USD na 12. února. Libra má příležitost k poklesu

12.02.2024 Měnový pár GBP/USD v průběhu pátku nadále vykazoval smíšené pohyby s nízkou volatilitou. Kotace opět reagovaly s linií Senkou Span B, která ve větší míře klesala směrem k ceně, než aby cena stoupala k ní. Nicméně britská libra proti předchozímu poklesu provedla 50% korekci, v jejímž rámci nakonec opustila boční kanál. Flat trend tedy skončil a můžeme očekávat pohyb směrem dolů. Otázkou je, zda je trh připraven na trend, a na základě toho, co jsme pozorovali v minulém týdnu, je těžké určit, kdy trend začal.
img

Výhled pro GBP/USD 8. února. Libra vystřelila na důležitou úroveň rezistence

08.02.2024 GBP/USD se ve středu obchodoval s jasnou pozitivitou. Pokud se euro posouvalo nahoru postupně, pak britská libra významně vzrostla a už se zotavila z přibližně 50 % svých ztrát z propadu na konci minulého týdne a na začátku tohoto týdne. V současné době se cena přiblížila linii Kijun-sen na 4hodinovém grafu – pamatujme na to, že tato linie je poměrně silná. Flat trend skončil, takže můžeme očekávat odraz od kritické linie a možná pokračování downtrendu.
Související klíčová slova: Čína a USA | J.D. Vance | Scott Bessent | Long pozice | Obnovitelné energie | Daňové reformy | EUR | Veřejné finance | Tempo růstu | Alphabet | Nová data | Evropská unie a Spojené státy | Delegace | Ochranné příkazy | Howard Lutnick | Aktiva | Citigroup | Trend | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Cenové stability | Zvýšení cel | Nákupní pozice | Výrobní PMI | Hlavní ekonom | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Výkyvy | Lagardeová | Chování trhu | Depozitní sazba | Pravděpodobnost | Evropská komise | Trumpovy útoky | Statistics | Nákladní vozy | Mezinárodní role eura | Bezprecedentní opatření | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | Čínský prezident | Výhled | WTO | Otřesy | Rostoucí inflace | Chování na trhu | Týden Trump | NIM | Zprávy z USA | Trendová čára | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářský růst eurozóny | Krátkodobé dluhopisy | Akče | Klesající trendová linie | Patová situace | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růst cen | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | Hodinový graf | Šéf nizozemské centrální banky | Představitelé Fedu | Člen rady guvernérů | Koncové ceny | Dopad na měnový trh | Růst nezaměstnanosti | Úvěrování | Důležité zprávy | Přezbrojení | Obchodní seance | Výrazný pohyb | Uvolnění měnové politiky | Analýzy | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Strategie bank | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Daňový zákon | Obchodní signály | Proražení | Americký prezident | Příkaz | Zprávy o inflaci | Pokračování poklesu | USD index | Posílení mezinárodní role eura | Nepředvídatelná politika | Obnovení dodávek | Rakouský ministr | Nerovnováhy | Trumpová | Dovozní cla | Zaměstnanost | Krátkodobý rostoucí trend | Washington | Výrazný růst | Americké technologické společnosti | Dnešní zprávy | Evropská měna | Meta (Facebook) | Dopad na spotřebitele | Růst eurozóny | Flat | Růst Německa | Náklady | Ekonomiky | Úrokové swapy | Data z trhu | Volatilita | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Zvýšit pravděpodobnost | Možné scénáře | Klesající trend | Optimismus investorů | Donald Trump | Sazby v USA | Významné riziko | Snížení nákladů | Inflace | Nomura Holdings | Odhodlání | Prudký pokles | Politika | Indikátor | Očekávání | Odvetná cla | Úrokové sazby | Hlavní rezervní měny | Posílení eura | Trump včera | Trendové čáry | Průmysl | Podnikatelské investice | Evropské měny | Makroekonomické prostředí | Globální ekonomiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Vysoké ceny energií | Nákupy | Růst | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | BreakEven | Nižší daně | Prognóza | Trh práce | Růstový impuls | Britská centrální banka | Nákup libry | Hrozba | Válka | Zpráva | Býčí výhled | Globální obchod | Obchodovat na základě technické analýzy | Spolupráce | Obrat trendu | Negativní dopad | Long | Chování | Americký index | Graf | Krásný zákon | Role eura | Huw Pill | Prodej dolaru | Ekonomické ukazatele | Trh | Centrální banky | Alphabet Inc. | Amazon | Postavení na trhu | Cla USA | Očekávání trhu | Celní politika | Prezident USA | Index | Dlouhodobý růst | Futures | Vyšší náklady | John F. Kennedy | Směnný kurz | Zveřejněná data | Rezervní měny | Thajsko | USA | Eura | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Podmínky na trhu | Futures trhy | Obchodní signál | Obrovský potenciál | Unie | Nepředvídatelnost | Inflace ve Spojených státech | Ministerstvo obchodu | Sázky | Trumpovo rozhodnutí | Vice | Christine Lagardeová | Starmer | Ekonomický kalendář | Britský premiér | Řetězec | Pozornost | Obchodní napětí | Ocel | Opatření | Volatility | Fiskální plány | Technické analýzy | Další růst | Budoucnost | Zavádění cel | Společná měna | Trumpovy vlády | Inflace v eurozóně | Fiskální politiky | KOL | Náhoda | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Sell | Společnosti | Americké měny | Patterny | Tento týden Trump | Politika amerického prezidenta | G10 | Obchodní války | Meziroční míra inflace | Asijská země | Američtí investoři | Zpráva z amerického trhu práce | Údaje ministerstva | Nomura | Vývoj eura | Momentum | Trendová linie | Pozornost obchodníků | Rada guvernérů | Jednání mezi USA a Čínou | Viceprezident | Americké státní dluhopisy | Zájem kupců | Snižování úrokových sazeb | Mluvčí Evropské komise | Celková inflace | Eskalace | Bureau of Labor Statistics | Guvernér Fedu | Moody's | Silnější euro | Sektor služeb | Fair Value | Největší ekonomika | JPMorgan Chase | Klaas Knot | Postavení USA | Prezident pobočky Fedu | Regrese | Ekonomický potenciál | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Čínský prezident Si Ťin-pching | Obchodovat | Směr trhu | G7 | Výkyvy cen | Finance | Indikátor CCI | Michigan | Lineární regrese | Dluhopisy | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Barclays | Zboží dlouhodobé spotřeby | Inflace zpomaluje | Klouzavý průměr | Zpomalení inflace | Problémy | | USA a Čína | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | Index PMI | Kalendář událostí | Cenová akce | Úrovně rezistence | Ekonomové | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Posílení mezinárodní role | Úsilí | Úroková sazba | Republikánská většina | Úroveň rezistence | RSM US | Austan Goolsbee | TikTok | Dovážené zboží | Konkurenceschopnost | Facebook | Nový týden | Plánování | Kevin Hassett | Objednávky | Sankce | EUR/USD | FAIR | Varování | Nová fáze | Intervence | Světové obchodní organizace | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Pandemie | Výprodej dolaru | Náklady na úroky | Nový britský premiér | Měnové politiky | Dánové | Obchodní dohody | Fiskální politika | Inflační výhled | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Člen Rady guvernérů Fedu | Peněžní trhy | Přezbrojení Evropy | Dosáhnout zisku | Velké ekonomické krize | Americká administrativa | Obchodní jednání | Prezident pobočky Fedu v Atlantě | Christopher Waller | ADP | RSM | Tisková konference | Vítězství | Růst mezd | Fibonacci | Odvětví | Mezinárodní role | Ford Motor | Sazby | Británie | Mike Pence | Zprávy o trhu | Investovat | Prohlášení | Firmy | Trumpovo odložení cel | Růst cen ropy | Murray | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Vyšší ceny | Zlatý standard | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Globální ceny | Fed | Nonfarm Payrolls | Prodejní signál | Automobilový průmysl | Si Ťin-pching | Trhy | Rostoucí příjmy | Rizika | Eurozóna | ISM | Prodávající | Ministr obchodu | Apple Inc. | Vysoké ceny | První obchod | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Ředitelka | Žádosti o podporu | Snížení sazeb Fedu | Stabilita | Maroš Šefčovič | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Evropský průmysl | General Motors | Obchod EU | Sentiment trhu | Deeskalace | Významný dopad | François Villeroy de Galhau | Raphael Bostic | Reporty | Finanční podmínky | Fundamentální pozadí | Obchod | Intradenní pohyby | Světoví lídři | Vývoj na trhu | Riziko | Kennedy | Citi | Šok | Meta | Nástroj | GBP | Životní úroveň | Čína | Úrovně supportu | Ceny | Financování | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Války | Impuls | Data z trhu práce | Centrální banka | Předpovědi | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | Průmyslové zboží | Instituce | Americký ministr financí | Dopad na sentiment | Výnos | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst cen energií | Robert Holzmann | Rozhovor | ERÚ | Silný pokles | Průměrná volatilita | Osvobození | Ceny energií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Vzácné kovy | Írán | Čínské zboží | Zisk | Bank of England | Swapy | Hospodářské dopady | Dovoz | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Varovné signály | Růst inflace | Finanční pomoc | Stellantis | Evropa | Měna | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Kupující | Předpověď | Směnný kurz eura | Údaje | Pozice spekulantů | Technologické společnosti | Automobilky | Obchody | Britská měna | Snížení daní | Index CPI | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | JPMorgan Chase & Co | Grafy | CARA | Situace | Google | Tržby | Dluhy | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Dodavatelský řetězec | Peking | HDP | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | NEST | Eskalace napětí | Politici | Dopady na ekonomiku | Vyšší inflace | Výprodej | Ekonomické zprávy | JPMorgan | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Obchodní omezení | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Fáze růstu | Kupci | Největší ekonomiky | Velký zisk | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Asijské seance | Býčí trend | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Index cen | Obavy z inflace | Vývoz | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Kurz | SOK | Daně | Globální růst | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Americká ekonomika | Růstový trend | Index cen výrobců | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | ByteDance | Investice | Microsoft | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Rally | JPMorgan Chase & Co. | Pokles inflace | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Regulace | Deriváty | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Globální hospodářský růst | Ukazatel | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Dialog | Hospodářský růst | Chaos | Export | Signál | Kanadský premiér | Partneři | Mark Carney | Britské měny | Organizace | Jižní Korea | Technická analýza | Plány | Administrativa | Cenové tlaky | Silný trh | Pozitivní signál | Brusel | Americké společnosti | TIM | Energie | Objem | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Omezený čas | Prodej | Zasedání Fedu | Dotace | Evropská unie | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Korekce | Obchodní strategie | DMA | Riziko recese | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Měnová politika eurozóny | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Krize | Rostoucí trend | High | Měnový trh | Růst výnosů | Příliv kapitálu | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | JDE | Podpora | Spojené království | Japonský premiér | Cena | Příkaz stop-loss | Německo | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Co bude | Medvědi | Zavedení cel | Zpráva CoT | Hliník | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Ekonomika | Nejnovější zpráva | Oslabení | Ekonomické krize | Energetické krize | Práce | Cíle | Inflační data | Banky | Buy | Vlády | Kotace | Šance | GM | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Výsledek hlasování | Výraznější pokles | Pozice | Aktivity v eurozóně | Pullback | Dlouhé pozice | Kovy | Dosažení dohody | Lídři | Support | Transparentnost | Náklady na úvěry | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Mluvčí | Služby | Vybrat zisk | Ministryně financí | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Slabá poptávka | Rezistence | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Zpráva COT | Ichimoku | Nová vláda | Rostoucí náklady | Ropy | Struktura | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | Tokio | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Čínské úřady | Inflace ve Spojeném království | Odhad inflace | Posilování eura | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Průraz | Vysoké ceny ropy | Korporátní daně | Inflace ve službách | Sezónní faktory | Trh s futures | Britské libry | Vlnová struktura | USA Donald Trump | Nejistota | Makroekonomické údaje | Výhled pro EUR/USD | Boční trend | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Velikost pozice | Měnová politika | Doporučení | Srovnávací základny | Body | Německé podniky | Payrolls | ROCE | Spekulace | Navýšení | Americká cla | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Silné euro | Americký dluh | Poradci | PMI ve službách | Globální finanční trhy | Nákupní signál | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Vyšší cla | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Dynamika HDP | Banka | Významné události | Úřady | Američané | Výzvy | Spotřebitelské ceny | COT | Hospodářský výhled | Indonésie
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Výhled polské ekonomiky
Výhled poptávky
Výhled poptávky po ropě
Výhled pro akcie
Výhled pro akcie ČEZu
Výhled pro americký dolar
Výhled pro bitcoin
Výhled pro EUR/USD
Výhled pro Evropu
Výhled pro FOREX

Následující klíčová slova

Výhled pro kryptoměny
Výhled pro Německo
Výhled pro oblíbené měnové páry
Výhled pro rok
Výhled pro rok 2021
Výhled pro rok 2022
Výhled pro rok 2023
Výhled pro rok 2024
Výhled pro trh
Výhled pro trh ETF na rok 2024
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít