Čtvrtek 23. březen 2023 15:47
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
XTB konference brezen 2023

Klíčová slova - Evropský parlament

img

Technická analýza BTC/USD na 17. 3. 2023

17.03.2023 Evropští zákonodárci pokračují v zavedení celoevropské digitální peněženky. Po hlasování v plénu o přesunutí iniciativy k interinstitucionálním jednáním většina poslanců návrh podpořila.
img

Když se dva hádají, třetí se směje: Mohou zákazy TikToku vdechnout akciím konkurentů nový život?

08.03.2023 Poté, co se Evropský parlament rozhodl zakázat používání TikToku ve třech institucích EU a doporučil jejich úředníkům, aby si tuto aplikaci kvůli problémům s kybernetickým zabezpečením smazali i ze svých osobních přístrojů, se mluví o zákazu TikToku i ve Spojených státech. Akcie amerických sociálních sítí na tuto zprávu zareagovaly pozitivně a konkrétně Snap posílil o 9,5 %. Tato platforma má nejmladší uživatelskou základnu, a tak by pravděpodobně na poklesu poptávky po TikToku kvůli těmto zákazům a doporučením vydělala nejvíc.
img

Automobilky se smířily se zákazem spalovacích motorů, vadí jim Euro 7

14.02.2023 Tuzemští výrobci aut i jejich dodavatelé se s úplným zákazem prodeje vozů se spalovacími motory již smířili. Jako hlavní problém v současnosti však vidí navrhovanou emisní normu Euro 7/VII, která podle nich může nastavený proces elektrifikace vozidel zásadním způsobem zkomplikovat. Mohlo by jít například o předčasné vyřazování vozů zejména nižších kategorií z trhu nebo přesměrování omezených zdrojů na vývoj a výzkum. Uvedlo to dnes Sdružení automobilového průmyslu v reakci zaslané ČTK.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\eu.jpg

Evropský parlament projedná sociální a ekonomické dopady války na Ukrajině

18.10.2022 Europoslanci se dnes v druhý den plenárního zasedání Evropského parlamentu (EP) zaměří na sociální a ekonomické důsledky války na Ukrajině. Diskutovat budou mimo jiné o tom, jak zmírnit krizi rostoucích životních nákladů či o dopadech, jaké má ruská invaze na Ukrajinu na migraci do EU. Jednání pléna se zúčastní i ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.
C:\fakepath\trader-04102022-32-zm.jpg

Evropské akcie za sebou mají nejlepší den od poloviny března

04.10.2022 Evropské akcie za sebou mají nejlepší den od poloviny března, rostly v souladu s ostatními světovými trhy. Přispěly k tomu rostoucí naděje, že centrální banky mohou zmírnit tempo budoucího zvyšování úrokových sazeb. Panevropský index STOXX Europe 600 si dnes připsal 3,1 procenta na 403,03 bodu, posílil tak třetí seanci za sebou.
C:\fakepath\trader-19092022-38-zm.jpg

Evropská komise chce zavést povinnou výrobu nedostatkových produktů v době krize

19.09.2022 Evropské firmy by mohly být v případě krizí podobných těm způsobeným pandemií covidu-19 či válkou na Ukrajině nuceny upřednostnit výrobu nedostatkových strategických produktů. Počítá s tím návrh pravidel pro ochranu jednotného trhu v nouzových situacích, který dnes představila Evropská komise (EK). Diplomaté očekávají, že pravidla posilující v případě krizí pravomoci Bruselu narazí na odpor některých států či firem.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,1 procenta

08.07.2022 Akcie na pražské burze během zkráceného týdne posílily. Index PX stoupl o 1,1 procenta na 1230,7 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší růst zaznamenaly akcie skupiny ČEZ. Nejvýraznější pokles naopak postihl cenné papíry akcií Pilulky. V předchozím týdnu akcie na pražské burze klesly o 5,5 procenta.
img

Pražská burza dnes zamířila o 0,62 procenta vzhůru, pomohl jí k tomu ČEZ

07.07.2022 Pražská burza dnes po předchozích čtyřech dnech poklesů posílila. Index PX zpevnil o 0,62 procenta na 1220,08 bodu. K růstu mu pomohly především akcie energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z dat o obchodování na webu burzy. Koruna dnes stagnovala vůči euru a oslabila k dolaru.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
C:\fakepath\eu.jpg

Europoslanci napodruhé schválili reformu emisního trhu

22.06.2022 Evropský parlament dnes na druhý pokus schválil reformu systému emisních povolenek, na níž se nezvykle rozdělení zákonodárci neshodli na předchozí červnové schůzi. Podle odsouhlaseného návrhu má bezplatné přidělování povolenek postupně skončit v letech 2027 až 2032.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci nepodpořili rozšíření emisního trhu ani další klimatické návrhy

08.06.2022 Evropský parlament dnes nedokázal nalézt shodu na zpoplatnění emisí z vytápění budov a dopravy, které je jednou z klíčových součástí klimatického balíčku navrženého loni Evropskou komisí. Nebývale rozdělení europoslanci kvůli tomu odložili hlasování o dalších souvisejících normách, mezi něž patří například zavedení takzvaného uhlíkového cla nebo vytvoření sociálně klimatického fondu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Evropský parlament podpořil minimální sazbu daně pro velké firmy

19.05.2022 Evropský parlament naprostou většinou hlasů podpořil zavedení minimální sazby daně pro velké společnosti. Vyzval také členské země, aby po pěti letech umožnily revizi, která by zhodnotila, zda není toto rozhodnutí nutné zpřísnit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\eu.jpg

EU zvažuje snížení cel a kvót na ukrajinské zboží jako pomoc ekonomice

27.04.2022 Evropská unie zvažuje zrušení všech zbývajících cel a kvót na ukrajinské zboží. Cílem tohoto kroku má být podpora ekonomiky, na kterou nepříznivě doléhají důsledky války s Ruskem. Uvedla to dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Podle nich by mohlo oznámení přijít už tento týden.
C:\fakepath\Musk.jpg

Komisař Breton připomněl Muskovi přísná pravidla EU pro sociální sítě

27.04.2022 Bruselu nepřísluší komentovat koupi firmy Twitter miliardářem Elonem Muskem, řekl včera komisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Připomněl však, že sociální síť musí plnit pravidla EU pro odstraňování nelegálního obsahu, na jejichž zpřísnění se před několika dny shodli vyjednavači za Evropský parlament a členské země EU. Musk v minulosti prohlašoval, že chce ze sociální sítě twitter učinit platformu, která by přijímala co nejširší okruh uživatelů včetně některých, jejichž účty firma v minulosti trvale zablokovala kvůli porušování pravidel pro obsah příspěvků.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 11. dubna 2022

11.04.2022 Evropský parlament jmenoval v posledním návrhu nařízení o krypto trzích hlavním regulátorem pro oblast kryptoměn v euroregionu Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA). Evropská organizace by měla udělovat licence pro instituce a burzy související s kryptoměnami.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 20.

15.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely pondělí s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Jak je vidět, o uklidnění trhů v tuto chvíli ani nemůže být řeč. Americký akciový trh se nadále pohybuje pouze směrem dolů. Kryptoměnový trh je zamrzlý, ale může kdykoli obnovit pokles. Rizikové měny jsou vůči dolaru stále velmi nízko. Ruský rubl je ruskou centrální bankou ze všech sil brzděn před novým propadem. Vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Zatím nejsou k dispozici ani žádné pozitivní zprávy, které by naznačovaly možné příměří a zastavení palby.
img

Americký akciový trh se kvůli válce na Ukrajině zmítá v horečkách

02.03.2022 V úterý akciový trh kvůli pokračující válce na Ukrajině opět klesl. Index Dow Jones ztratil 1,8 %, index NASDAQ Composite klesl o 1,6 % a index S&P500 se snížil o 1,6 %.
img

Evropská unie bitcoin nezakáže

02.03.2022 Podle zprávy německého zpravodajského serveru BTC-ECHO podpořila Evropská unie kontroverzní projekt- zákaz energeticky náročného algoritmu proof-of-work konsenzu.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. února 2022

28.02.2022 Člen hospodářského výboru Evropského parlamentu Stefan Berger uvedl, že vládní orgán zrušil hlasování o regulačním rámci pro kryptoměnové trhy (MiCA), které se mělo uskutečnit v pondělí. Berger uvedl, že parlament musí v diskusích se zúčastněnými stranami vyjasnit otázku "proof of work", aby zajistil řádný právní rámec, a dodal, že někteří si mohou návrh nesprávně vyložit jako zákaz kryptoměn.
img

Brusel dnes řekne, jak chce uznávat jádro a plyn coby udržitelné zdroje. Návrh, jenž je extrémně důležitý pro Česko, ostře kritizují Zelení i Wall Street

02.02.2022 Evropská komise dnes v Bruselu představí svůj tolik diskutovaný návrh, který by měl investice do některých plynových a jaderných energetických zdrojů uznat jako udržitelné. Návrh, který země Evropské unie nebývale rozděluje, pak budou posuzovat jednotlivé národní vlády a Evropský parlament. Problémy s ním má i Česko. Na jedné straně vítá, že návrh otevírá cestu k využití plynových a jaderných kapacit, na straně druhá vnímá, že je lze využít za přísných, ba až nerealisticky omezujících podmínek.
C:\fakepath\top-24012022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.01.2022 1) Bitcoin dnes oslabuje, dopoledne odepisoval kolem 7 % a dostal se pod 34.000 dolarů. Nejznámější kryptoměna je tak nejníže od loňského 25. července a zhruba 51 % pod svým dosavadním maximem, na které vystoupala loni v listopadu. Prudce oslabuje i druhá největší kryptoměna ethereum. Za výprodejem aktiv považovaných za riziková jsou podle analytiků zejména obavy, že Rusko napadne Ukrajinu.
C:\fakepath\euro2.jpg

EU poskytne ohrožené Ukrajině 1,2 miliardy eur, řekla von der Leyenová

24.01.2022 Evropská unie poskytne Ukrajině pomoc ve výši 1,2 miliardy eur (téměř 30 miliard korun). Uvedla to dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž bude tato podpora zahrnovat přímé granty i půjčky. Aby mohla být částka Kyjevu, ohroženému ruskými vojsky na hranicích, odeslána, musí ji schválit členské státy a Evropský parlament.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nová německá vláda chce konec uhlí do roku 2030 i 400.000 nových bytů ročně

25.11.2021 Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) včera představili koaliční smlouvu o vytvoření nové vlády. Přinášíme výběr nejdůležitějších programových bodů:
img

Agrofertu loni klesl zisk o 16 % na 3,8 miliardy Kč a tržby o 0,7 % na 161 miliard

02.07.2021  Koncernu Agrofert loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy Kč. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Hlavním důvodem zhoršení je podle něho dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.
C:\fakepath\b-05052021-lv.gif

Brusel dal kvůli sankcím k ledu dohodu s Čínou o investicích

04.05.2021 Brusel dal kvůli sankcím k ledu investiční dohodu, na níž se s Čínou dohodl na konci minulého roku. S odvoláním na dnešní vyjádření místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise o tom informovala agentura AFP.
C:\fakepath\top-28042021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes většinou v zelených číslech. Z makrodat se investoři v polovině týdne zaměřili na japonské maloobchodní tržby a australskou inflaci.
C:\fakepath\top-10032021-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.03.2021 1) Žádný z velkých akciových indexů jihovýchodní Asie dnes nepřipsal ani neodepsal více než 1 %. Region se tak postavil obezřetně k dění v USA, kde by již brzy měl být schválen nový fiskální balík a americké technologické tituly díky tomu připisují velké zisky.
C:\fakepath\euro2.jpg

EP schválil unijní záruky na podporu investic stovek miliard eur

10.03.2021 Evropský parlament včera schválil vyhrazení 26 miliard eur (asi 681 miliard korun), které budou v začínajícím sedmiletém období sloužit k podpoře investic do hospodářského oživení. Garance ve fondu nazvaném InvestEU by měly aktivovat veřejné a soukromé investice v celkové výši až 400 miliard eur. Cílem fondu má být mimo jiné podpora projektů v oblastech zdravotnictví, digitalizace či klimaticky šetrných technologií.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU schválila krizový fond, peníze chce rozdělovat od léta

12.02.2021 Pouze v rukou vlád a parlamentů členských zemí Evropské unie je po dnešku termín rozdělování mimořádného finančního balíku na podporu hospodářského oživení po koronavirové krizi. Poté, co fond obnovy obsahující 750 miliard eur (19,5 bilionu korun) schválil Evropský parlament i členské státy, musejí ještě orgány jednotlivých států schválit splácení společné půjčky. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes řekla, že první peníze by mohly být k dispozici v polovině roku.
C:\fakepath\top-10022021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2021 1) Začátek týdne se nesl ve znamení dolarového výprodeje. Ten oslabil proti všem hlavním měnám a například i proti koruně. Jedním z důvodů dolarových ztrát může být opětovné zažehnutí reflačních očekávání navázaných na fiskální stimul v možné výši 1,9 bilionu dolarů. Posilování eura zřejmě zpomalí vlivem pomalého průběhu vakcinace proti viru COVID-19. Ani jedna ze čtyř největších ekonomik eurozóny nedosáhla proočkovanosti vyšší než 2,82 % populace. Proočkovanost na úrovni 18,11 % hlásila Velká Británie. Na to konto posilovala libra, která v kombinaci s vakcinací těží především z pozitivního ekonomického výhledu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

EP schválil balík 672,5 miliardy eur na pokrizovou obnovu EU

10.02.2021 Evropský parlament jasnou většinou hlasů schválil baík 672,5 miliard eur (přes 17 bilionů korun), který má zemím Evropské unie pomoci z koronavirové krize. Vyplývá to z dnes oznámených výsledků úterního hlasování. Státy by podle europoslanců měly peníze věnovat nejen na zmírnění následků pandemie, ale také na ekologické či digitální priority. Aby mohl být krizový fond spuštěn, musí každá členská země schválit navýšení stropu společných výdajů.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

EU a Čína dojednaly úvodní dohodu o investicích

30.12.2020 Evropská unie a Čína dnes dojednaly úvodní dohodu o investicích, která usnadní investorům z obou regionů vzájemný přístup na trhy. Oznámila to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Obě strany o dohodě jednaly téměř sedm let.
img

Ranní okénko - Americký výrobní sektor si drží dobrou kondici

29.12.2020 Americká Sněmovna reprezentantů včera vyhověla prezidentu Trumpovi, když schválila změnu v záchranném ekonomickém balíčku, podle které by přímá finanční pomoc jednotlivým Američanům měla narůst z původně navrhovaných 600 na 2000 dolarů. Úprava nyní poputuje do Senátu, kde se čeká odpor významné části Trumpových republikánských spolustraníků. Pokud by přesto byla schválena, znamenala by dodatečné výdaje ve výši přes 450 mld. dolarů.
C:\fakepath\Brexit-dohoda.jpg

Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů

24.12.2020 Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů po konci přechodného období po brexitu. Oznámil to dnes úřad britského premiéra Borise Johnsona. "Dohoda je hotová," uvedl úřad a dosažení dohody označil za "skvělou novinu".
img

Dohoda o brexitu je na světě. Jde o dobrou zprávu pro českou ekonomiku, které zachrání čtyřicet miliard korun exportu ročně

24.12.2020 Dohoda o brexitu je hotova, čtyři a půl roku trvající drama končí. Dnes odpoledne dotažení dohody potvrdily obě strany vyjednávacího stolu, Spojené království i Evropská unie.
C:\fakepath\brexit-4.jpg

Britská média: Jednání EU a Londýna potrvají ještě několik hodin

24.12.2020 I dnes, na Štědrý den, pokračují jednání Británie a EU o uspořádání vzájemných vztahů po Novém roce, kdy skončí přechodné období trvající od odchodu Spojeného království z unie začátkem letošního roku. Podle britských médií jednání potrvají ještě několik hodin. Neshoda stále nepanuje stran podmínek, za kterých mohou rybáři z EU lovit v britských vodách, uvedla s odvoláním na unijní zdroj agentura Reuters.
C:\fakepath\brexit6.jpeg

Reuters: Dohoda EU s Británií by mohla být dnes či ve čtvrtek

23.12.2020 Dohodu o budoucích vztazích Británie a Evropské unie se možná podaří uzavřít ještě dnes nebo ve čtvrtek. S odvoláním na několik diplomatických zdrojů o tom informovala agentura Reuters. Na dohled je dohoda také podle britského bulvárního listu The Sun. Podle něj se ale na poslední chvíli objevily spory.
img

Evropské trhy dnes dohánějí pondělní výplach, Wall Street zvolna přepíná na svátky

22.12.2020 Akciové trhy v Evropě nasadily hned ráno k ziskům, kterými se snaží zmírnit pondělní výrazné propady. Nový druh koronaviru, který se šíří rychleji a byl v úvodu týdne oznámen ve Velké Británii, je sice nadále strašákem, ale již byla dohodnuta opatření, která znovu otevírají britské hranice a pošlou do cíle stovky kamionů na ní a další mezinárodní obchod.
C:\fakepath\b-21122020-lv.gif

EP vyloučil možnost schválení dohody s Británií do konce roku

21.12.2020 Evropský parlament již letos nestihne schválit případnou dohodu mezi Evropskou unií a Británií, podle níž se měly obchodní a další vztahy obou stran řídit od začátku ledna. Europoslanci dnes konstatovali, že na prostudování a schválení dokumentu nebudou mít dostatek času, i kdyby Brusel a Londýn v nejbližších hodinách či dnech úmluvu nakonec podepsaly. Vyjednávací týmy mezitím pokračují v rozhovorech, nabízené ústupky ve zbývajících sporných otázkách však zatím shodu nepřiblížily.
C:\fakepath\top-21122020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Na burzách jsou cítit obavy kvůli šíření nové, údajně snadno se přenášející mutace koronaviru ve Velké Británii. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce.
C:\fakepath\brexit.jpg

Dnes uplyne další z posledních termínů pro dohodu Británie s EU

20.12.2020 Možná již dnes zazní odpověď na otázku, zda se na poslední chvíli podaří, anebo nepodaří uzavřít dohodu o budoucích obchodních a dalších vztazích Británie a Evropské unie. Evropský parlament označil dnešní večer za poslední příležitost k uzavření dohody, aby ji stihl schválit do konce roku. Agentura DPA nicméně připomněla, že vyjednávači již porušili několik "konečných" termínů a že zejména v Londýně se říká, že jediným termínem je 31. prosinec.
C:\fakepath\euro.jpg

EP schválil rozpočet EU na příští rok, zelenou má i krizový fond

18.12.2020 Po dlouhých sporech okolo budoucího společného financování Evropské unie dnes Evropský parlament učinil poslední krok k tomu, aby evropský blok v příštím roce fungoval s řádným rozpočtem. Europoslanci schválili rozpočet EU na rok 2021, z jehož fondů mohou země čerpat od ledna. Vyjednávači EP se také shodli se zástupci členských států na podmínkách fungování zásadní části mimořádného fondu obnovy ekonomik zasažených koronavirovou krizí.
C:\fakepath\brexit1.jpg

Barnier: Na dohodu zbývají jen hodiny, stále je nejistá

18.12.2020 Na vyjednání dohody Evropské unie s Británií zbývají poslední hodiny, její osud je však stále nejistý. Poslancům Evropského parlamentu to dnes řekl hlavní unijní vyjednávač Michel Barnier, podle něhož se oběma stranám dosud nepodařilo překonat poslední zbývající rozpory. Europoslanci přitom požadují, aby úmluva o budoucích obchodních a dalších vztazích byla na světě nejpozději do neděle, jinak ji do konce roku nehodlají schválit.
img

Slabší data tržní náladu nezhoršila. Euro i koruna navyšují zisky

17.12.2020 Také odpoledne zůstávají hlavní finanční trhy většinou pozitivně naladěné, ačkoli se oproti ránu dál neposouvají. Sentiment stále podporují stejná témata, nejvíce pravděpodobně důvěra v dodání fiskálního stimulu v zámoří a potvrzení podpůrné politiky Fedu.
C:\fakepath\ep-16122020-lv.gif

EP schválil sedmiletý rozpočet EU i spojení peněz a vlády práva

16.12.2020 Evropský parlament dnes schválil rozpočet Evropské unie na příštích sedm let, na jehož odblokování se minulý týden shodli lídři unijních zemí. Europoslanci podpořili také nařízení podmiňující čerpání peněz dodržováním principu právního státu, kvůli němuž rozpočet a s ním spojený krizový fond blokovalo Maďarsko s Polskem. Unie se tak definitivně vyhne hrozícímu rozpočtovému provizoriu.
img

Summit EU schválil rozšíření sankcí za turecký průzkum těžby

11.12.2020 Evropská unie rozšíří sankční seznam osob spojených s kontroverzním tureckým průzkumem těžby ve východním Středomoří. Na kroku, před kterým Ankara evropský blok varovala, se dnes po dlouhých výměnách názorů shodli prezidenti a premiéři členských zemí na summitu v Bruselu. Političtí vůdci zdůraznili, že si přejí přátelské vztahy se strategickým partnerem, avšak Turecko podle nich pokračuje v "jednostranných provokacích". Rozhodnout o dalším směřování obchodních a hospodářských vztahů má podle nich EU v březnu. Turecko označilo nové sankce za nezákonné, pro Řecko jsou závěry summitu zklamáním.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Lídři EU hledají shodu na odblokování unijního rozpočtu

10.12.2020 Vyřešit patovou situaci kolem budoucího rozpočtu Evropské unie se dnes pokusí prezidenti a premiéři členských zemí na začínající vrcholné schůzce v Bruselu. Debatovat budou o kompromisním návrhu, který stanoví dodatečná pravidla pro spojení unijních peněz s vládou práva, což je podmínka dlouhodobě odmítaná Maďarskem a Polskem. Kromě toho budou také hledat shodu ohledně zpřísnění emisních limitů, sankcí vůči Turecku či dalšího společného boje proti covidu-19.
img

Turecku hrozí od EU přísnější sankce za průzkum ve Středomoří

27.11.2020  Turecku hrozí přísnější sankce ze strany Evropské unie kvůli průzkumu zásob ropy a zemního plynu, který vede ve východním Středomoří. Podle Francie a Řecka nevyslyšela Ankara varování, aby se vyvarovala provokací, které v říjnu vyslaly členské země EU, píší dnes světové tiskové agentury. Přesný rozsah návrhu nových sankcí Paříž ani Atény zatím nepředstavily. Evropský parlament dnes navíc vyzval k uvalení sankcí na Turecko v souvislosti jeho aktivitami v severokyperském městě Varoša.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Německý ministr zahraničí čeká rychlé řešení rozpočtového patu EU

24.11.2020 Vyřešení rozpočtového patu Evropské unie by mohlo přijít v řádu dní. Dnes to na Berlínském fóru o zahraniční politice prohlásil německý ministr zahraničí Heiko Maas, jehož země nyní EU předsedá. Maďarsko a Polsko zablokovaly přijetí rozpočtu Evropské unie na období 2021 až 2027, protože nesouhlasí s tím, aby bylo vyplácení peněz z evropských fondů podmíněno dodržováním principů právního státu. Polské a maďarské veto se vztahuje i na balík koronavirové pomoci ve výši 750 miliard eur (19,7 bilionu korun).
C:\fakepath\merkelova.jpg

Lídři EU rozpočtový pat neprolomili, Merkelová chce vyjednávat

20.11.2020 Videokonference prezidentů a premiérů zemí Evropské unie včera večer nepřinesla průlom v patové situaci kolem sedmiletého rozpočtu. Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho polský kolega Mateusz Morawiecki seznámili ostatní lídry s argumenty, kvůli kterým blokují schválení historicky největšího společného balíku unijních peněz. Podle českého premiéra Andreje Babiše slíbila německá kancléřka Angela Merkelová, že bude jako šéfka předsednické země v příštích dnech vyjednávat o kompromisu.
C:\fakepath\eu-19112020-lv.gif

Lídři zemí EU se pokoušejí prolomit rozpočtový pat

19.11.2020 Vyřešit zablokovanou situaci kolem sedmiletého rozpočtu Evropské unie se dnes večer pokoušejí prezidenti a premiéři členských zemí. Během videokonference, která měla být původně věnována pouze koordinaci boje s koronavirem, hodlá většina lídrů přesvědčovat Maďarsko a Polsko, aby umožnily schválení historicky největšího společného balíku unijních peněz. Budapešť a Varšava odmítají rozpočet spojený s fondem krizové pomoci ekonomikám podpořit, pokud bude čerpání peněz podmíněno dodržováním principů právního státu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Spor o budoucí rozpočet EU před videosummitem pokračuje

19.11.2020 Vlády řady zemí Evropské unie dávají před dnešní videokonferencí prezidentů a premiérů najevo, že nehodlají ustoupit požadavkům Maďarska a Polska ve sporu ohrožujícím unijní financování pro příští rok. Budapešť a Varšava opakují, že neschválí sedmiletý rozpočet EU spojený s fondem krizové pomoci ekonomikám, pokud bude čerpání peněz podmíněno dodržováním principů právního státu. Další země v čele s Francií a Nizozemskem naproti tomu hrozí, že EU najde způsob, jak koronavirový fond schválit bez účasti obou států, pokud si své veto nerozmyslí.
C:\fakepath\eu.jpg

Lídři zemí EU budou jednat o boji s pandemií i rozpočtové krizi

19.11.2020 Dalšímu společnému boji proti pandemii covidu-19 a jejím ekonomickým následkům bude věnována dnešní videokonference prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Původně se měli bavit především o tom, jak dále koordinovat pravidla testování či nákupy vakcín. Poté, co Maďarsko a Polsko zablokovaly schválení sedmiletého rozpočtu a fondu koronavirové pomoci ekonomikám se však patrně bude debata točit i okolo historicky největšího společného balíku unijních peněz.
C:\fakepath\b-11112020-lv.gif

Jednání Británie s EU budou nejspíš pokračovat i příští týden

11.11.2020 Rozhovory Británie a Evropské unie o budoucích vztazích po brexitu budou nejspíš pokračovat i příští týden. Prohlásil to dnes irský ministr zahraničí Simon Coveney a stejnou informaci s odvoláním na zdroj z britské strany přinesla i stanice BBC. Vyjednavači se přitom podle posledních prohlášení chtěli dohodnout do poloviny listopadu. Jednání ale dál váznou mimo jiné v otázce rybolovu či hospodářské soutěže.
img

Nejmocnější polský politik hrozí vetem podpůrného balíku EU

13.10.2020 Polský vicepremiér Jaroslaw Kaczyński, který je považován za nejmocnějšího politika ve své zemi, pohrozil, že Varšava vetuje konečné schválení finančního balíku EU na pomoc ekonomikám a dlouhodobý unijní rozpočet. V rozhovoru pro pravicový list Gazeta Polska Codziennie řekl, že to udělá, pokud EU nepřestane Polsko vydírat kvůli jeho snaze hájit svou kulturní identitu.
C:\fakepath\top-08102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2020 1) Evropská unie i Británie stále dávají přednost uzavření dohody o budoucích vztazích, nikoli však za každou cenu. Uvedli to včera předseda Evropské rady Charles Michel a britský premiér Boris Johnson po telefonátu, v němž hovořili o šancích na úspěšné uzavření dosud nepříliš efektivních vyjednávání Bruselu a Londýna. Zatímco britská strana by chtěla mít o osudu rozhovorů jasno do poloviny října, hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier včera podle informací ČTK řekl, že budou pokračovat i po tomto datu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci potvrdili plán na 60procentní snížení emisí

08.10.2020 Evropský parlament schválil návrh na přísnější omezení emisí skleníkových plynů, než plánuje Evropská komise. Většina europoslanců se podle dnes oznámených výsledků středečního hlasování vyslovila pro to, aby Evropská unie zredukovala do roku 2030 zplodiny o 60 procent proti hodnotám z roku 1990. Tento krok patrně povede ke složitým vyjednáváním s členskými státy, z nichž některé považují za příliš ambiciózní již zářijový návrh komise na 55procentní snížení.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci trvají na těsném spojení vlády práva s penězi EU

06.10.2020 Evropský parlament nehodlá ustoupit v požadavku na co nejtěsnější spojení kvality právního státu v členské zemi a jejího přístupu k penězům ze společných fondů Evropské unie. Šéfové nejsilnějších europarlamentních skupin dnes společně vyzvali členské státy, aby zpřísnily pravidlo, které by zabránilo přidělovat peníze z budoucího sedmiletého rozpočtu a fondu pokrizové obnovy ekonomik zemím porušujícím demokratické principy.
C:\fakepath\ek-17092020-lv.gif

EK vyzvala státy, aby peníze z krizového fondu využily ekologicky

17.09.2020 Státy Evropské unie by měly podle Evropské komise využít peníze ze vznikajícího krizového fondu na klimaticky šetrné či digitální projekty. Unijní exekutiva dnes zveřejnila prioritní oblasti, kam by měly peníze z fondu obsahujícího 750 milliard eur (téměř 20 bilionů Kč) zamířit. Státy mají Bruselu své investiční plány, na jejichž základě bude komise o přidělování peněz rozhodovat, posílat od poloviny října do konce dubna. Finance by měly být k dispozici od příštího roku.
C:\fakepath\parlament.jpg

Europarlament pohrozil neschválením dohodnutého unijního rozpočtu

23.07.2020 Evropský parlament pohrozil, že neschválí unijní rozpočet a fond obnovy, na němž se lídři členských zemí dohodli na nedávném summitu v Bruselu. V dnes přijaté rezoluci vyjádřil EP nesouhlas zejména s chystanými "škrty" ve výdajích na výzkum, zdravotnictví či na ochranu klimatu, informovaly agentury AFP a DPA. Europoslanci hlasovali v rozporu s naléháním předsedy Evropské rady Charlese Michela i šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové, kteří dohodu premiérů a prezidentů označili za "historický krok vpřed pro unii" či za "stěžejní" okamžik evropských dějin.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Europoslanci vyjadřují výhrady k "historické" dohodě ze summitu

23.07.2020 Předseda Evropské rady Charles Michel a šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes apelovali na členy Evropského parlamentu, aby podpořili dohodu unijních lídrů o rozpočtu Evropské unie na příštích sedm let. Označovali ji při tom za "historický krok vpřed pro unii" či za "stěžejní" okamžik evropských dějin. Šéfové poslaneckých frakcí ovšem vyjadřovali nesouhlas se škrty v programech na podporu vědy a výzkumu i s dalšími parametry rozpočtu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Europoslanci budou debatovat o fondu obnovy i o rozpočtu EU

23.07.2020 Poslanci Evropského parlamentu se dnes budou na mimořádném zasedání zabývat výsledky summitu, na kterém se prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dohodli na finanční pomoci ekonomikám zasaženým šířením koronaviru i na unijním rozpočtu na období 2021-2027. Čeká se také debata o podmínění využití peněz z fondu obnovy dodržováním zásad právního státu.
img

Připravme se na EU nové generace

19.06.2020 Evropští leadeři dnes projednávají ozdravný balíček „EU nové generace“ předkládaný Evropskou radou spolu se standardním sedmiletým rozpočtem na období 2021-2027. K dosažení vzájemné dohody je však ještě daleko, zejména pokud jde o poměr mezi úvěry a dotacemi a kritéria rozdělování peněz. Vzhledem k neshodám mezi členskými státy se zdá představa kancléřky Angely Merkelové, že k dohodě ohledně plánu zotavení dojde již v červenci, značně optimistická.
C:\fakepath\br-18062020-lv.gif

Europoslanci vyzvali k neústupnosti v rozhovorech EU s Británií

18.06.2020 Evropský parlament dnes vyzval vyjednávače Evropské unie, aby neslevovali ze základních požadavků EU v rozhovorech o budoucích vztazích bloku s Británií. Europoslanci v doporučeních schválených výraznou většinou hlasů zdůraznili, že šéf unijního týmu Michel Barnier má bez ohledu na minimální pokrok po třech měsících debat stále jejich plnou důvěru.
C:\fakepath\brexit.jpg

Přehled hlavních událostí kolem brexitu

12.06.2020 Přehled hlavních událostí brexitu (podle eurokomisaře Maroše Šefčoviče se možnost prodloužení přechodného období pro rozhovory EU s Británií definitivně uzavřela):
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Němečtí zákonodárci hledají cestu ven z rozhodnutí soudu o ECB

07.06.2020 Skupina německých zákonodárců napříč stranami chce spolupracovat na vyřešení námitky německého ústavního soudu vůči vlajkovému programu nákupu dluhopisů Evropské centrální banky (ECB) s Evropským parlamentem. Píše o tom podle agentury Reuters list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
C:\fakepath\ek-26052020-lv.gif

EK chce financovat obnovu ekonomik novými příjmy rozpočtu

26.05.2020 Evropská komise chce naplnit příští sedmiletý rozpočet a budoucí fond pokrizové obnovy ekonomik také s pomocí nových ekologických daní a poplatků. Podle unijních činitelů bude návrh chystaný na středu počítat s tím, že do společné unijní kasy budou mířit například příjmy z nové daně z nerecyklovaných plastů či z prodeje emisních povolenek.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data ze Spojených států nepotěší

25.05.2020 Data, která budou tento týden přicházet z USA, nepotěší. Jedinou výjimkou by mohl být počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který by měl začít klesat. Spotřebitelskou důvěru, prodeje nemovitostí i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby však čekají další propady. Naopak data z eurozóny by mohla tento týden vyznít pozitivně. Čekáme zlepšení ekonomického sentimentu v eurozóně i německého IFO indexu. Investory budou zajímat i detaily týkající se fondu na podporu ekonomiky eurozóny, které představí Evropská komise. Optimismus však může zkalit revize HDP za Q1 v Itálii a Francii směrem dolů a také inflace v eurozóně blížící se bodu mrazu. V regionu bude zveřejněna česká a maďarská důvěra v ekonomiku za květen, která by již mohla odrážet uvolňování opatření v boji proti koronaviru. Čeká nás i zasedání polské a maďarské centrální banky, které nechají sazby beze změny a také zpřesněné odhady HDP obou zemí.
C:\fakepath\merkel-18052020-lv.jpg

Německo a Francie chtějí záchranný fond s 500 miliardami eur

18.05.2020 Německo a Francie navrhují vytvoření evropského programu v rozsahu 500 miliard eur (13,8 bilionu korun) na hospodářskou obnovu po krizi způsobené koronavirem. Podporu z fondu mají dostávat země a sektory nejhůře postižené pandemií. Na tiskových konferencích v Berlíně a v Paříži to po společném jednání řekli německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

EP žádá nové příjmy rozpočtu a dva biliony eur na obnovu ekonomik

15.05.2020 Evropský parlament požaduje, aby Evropská unie do obnovy ekonomik po koronavirové krizi investovala dva biliony eur (55 bilionů korun). Příští víceletý rozpočet, jehož objem má být v souvislosti s investicemi do oživení oproti předchozímu mnohem vyšší, musí podle europoslanců počítat s novými zdroji příjmů. Parlament v usnesení schváleném dnes výraznou většinou poslanců pohrozil, že v opačném případě by mohl rozpočet zablokovat.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK navrhla uvolnit pravidla pro poskytování úvěrů bankami

28.04.2020 Evropská komise (EK) navrhla uvolnit některá účetní pravidla pro banky, aby mohly snáze poskytovat úvěry firmám i domácnostem ekonomicky zasaženým koronavirem. Oznámil to dnes místopředseda EK odpovědný za finanční služby Valdis Dombrovskis, podle něhož jsou úpravy pouze dočasné na dobu krize. Úlevy se týkají především některých požadavků přijatých v reakci na finanční krizi z konce minulého desetiletí, které mají bránit nezdravému růstu zadlužení bank.
img

Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba

22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EP schválil koronavirovou pomoc zemím EU, podpořil dluhopisy

17.04.2020 Evropský parlament dnes schválil balíček návrhů pomoci zdravotnictví a ekonomikám postiženým koronavirem. Europoslanci hlasující na dálku výraznou většinou podpořili desítku úprav unijních norem umožňujících pružné využití fondů Evropské unie v současné krizi. Parlament také přijal usnesení vyzývající státy ke schválení masivního plánu obnovy hospodářství včetně vydání společných dluhopisů, k nimž jsou některé země skeptické.
C:\\fakepath\\eu penize.jpg

Michel chce s lídry jednat o tom, jak pomůže rozpočet EU z krize

15.04.2020 Příští sedmiletý rozpočet Evropské unie by měl poskytnout zásadní pomoc na zotavení evropských ekonomik z koronavirové krize. Řekl to dnes předseda Evropské rady Charles Michel, který chce o zahrnutí rozsáhlých investic do návrhu nového rozpočtu jednat s evropskými prezidenty a premiéry při videokonferenci plánované na příští čtvrtek. Novou podobu finančního rámce na období let 2021 až 2027 nyní chystá Evropská komise (EK), podle jejíž šéfky Ursuly von der Leyenové by měly investice pomáhat unijním zemím s následky pandemie i v nejbližších letech.
C:\fakepath\euro star.jpg

Země EU podpořily další využití kohezních peněz na boj s nákazou

08.04.2020 Státy Evropské unie podpořily další využití peněz z kohezní politiky na boj s koronavirem. Velvyslanci unijních zemí dnes schválili návrh Evropské komise, který peníze dosud vázané ve strukturálních fondech umožní co nejpružněji čerpat na podporu zdravotnictví či odvětví zasažených současnou krizí.
C:\fakepath\brexit8.jpg

EU přesvědčuje Británii, aby prodloužila přechodné období

03.04.2020 Evropská unie se pokouší přesvědčit Británii, že přechodné období určené k vyjednání pobrexitových vztahů bude nezbytné kvůli koronavirové krizi prodloužit. V době, kdy boj s pandemií a jejími hospodářskými následky zaměstnává většinu kapacity evropských vlád i unijních institucí, vzkázali tento týden někteří evropští politici do Londýna, že čas stanovený původně do konce roku nebude vzhledem ke zpomalení rozhovorů stačit. Britská vláda dosud na jakékoli prodlužování doby, po níž se země musí řídit unijními pravidly, odmítala přistoupit.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK podpoří kurzarbeit 100 miliardami eur, uvolní další peníze

02.04.2020 Evropská komise (EK) dnes zveřejnila další balíček podpůrných opatření, která mají pomoci ekonomikám vzpamatovat se z nejtěžších dopadů koronavirové krize. Brusel v rámci nového sytému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč), které si chce komise vypůjčit s použitím vládních záruk. EK chce také rozšířit už vytvořený krizový investiční fond o další peníze určené na kohezní politiku. Hodlá také nabídnout zemědělcům pružnější čerpání peněz z fondů společné zemědělské politiky.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Země EU stvrdily vznik krizového fondu i úlevy pro aerolinky

30.03.2020 Země Evropské unie dnes formálně potvrdily dva návrhy, které mají členským státům a leteckým společnostem pomoci vyrovnat se s dopady koronavirové krize. Unijní země budou moci od středy začít čerpat peníze z nového fondu, který jim umožní přesunout nevyužitých 37 miliard eur (asi bilion Kč) z politiky soudržnosti do zdravotnictví či na pomoc zasaženým odvětvím. Aerolinky pak dočasně nebudou muset využívat své odletové a příletové časy na letištích. Uvedla to dnes Rada EU.
C:\fakepath\top-27032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.03.2020 1) Britský premiér Boris Johnson oznámil, že mu vyšel pozitivní test na koronavirus a má lehké příznaky nákazy Covid-19. Premiér bude podle BBC v domácí izolaci a dál bude stát v čele boje proti epidemii Covid-19.
img

Na Česko připadne přes miliardu eur od EU

27.03.2020 Možná se ani vy nemůžete zbavit dojmu, že Evropská unie ohledně pandemie koronaviru totálně selhala. Ve chvíli, kdy po celé, světě umírají tisíce lidí a prognóza do budoucna je nepříznivá, teprve zasedá a jedná. Europarlament konečně schválil fond na boj proti šířícímu se koronaviru a Česko tak dostane přes miliardu eur.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EP schválil vznik fondu na boj proti koronaviru

27.03.2020 Evropský parlament včera jasnou většinou schválil trojici návrhů, které mají státům Evropské unie či firmám pomoci v boji proti koronaviru a jeho ekonomickým následkům. Poslanci podpořili mimo jiné vznik investičního fondu, který umožní členským zemím přesunout nevyužitých 37 miliard eur (asi bilion korun) ze strukturálních fondů do zdravotnictví či na pomoc zasaženým odvětvím. Česko z tohoto balíku dostane téměř 1,2 miliardy eur (326 miliard Kč).
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Lídry EU čeká videosummit o koronaviru

26.03.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou dnes na dálku hledat cesty, jak společně co nejlépe omezit šíření koronaviru a zároveň zmírnit dopady očekávané recese na evropské ekonomiky. Během již třetího videosummitu se mimo jiné chystají vyzvat Evropskou komisi, aby připravila celounijní plán hospodářského zotavení v době po ústupu pandemie. Unijní pomoc členským zemím v boji proti nebezpečné chorobě a jejím následkům budou dnes při vůbec prvním dálkovém hlasování schvalovat poslanci Evropského parlamentu.
C:\fakepath\ecb budova.jpg

Evropský parlament podpořil kandidaturu Lagardeové do čela ECB

17.09.2019 Evropský parlament (EP) na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku souhlasil s kandidaturou někdejší šéfky Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeové na post prezidentky Evropské centrální banky (ECB). Lagardeovou začátkem července nominovali šéfové států a vlád zemí Evropské unie.
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Evropský parlament schválil rozpočet EU na příští rok

12.12.2018 Evropský parlament dnes schválil rozpočet Evropské unie na příští rok. Rozpočet počítá s platbami v objemu 148,2 miliardy eur (zhruba 3,8 bilionu Kč), což představuje nárůst o 2,4 procenta oproti letošnímu roku.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Pullback | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Ekonomické události | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Transakce | BaFin | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Globální fondy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | MFE | MMF | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Ratingová agentura | Retracement | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Support | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Sázka | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | IEA | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | CAC 40 | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Index cen | Eurostat | Portugalsko | Facebook | LYNX | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | EURUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | České koruny | Členské země Evropské unie | Dolar | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Nemovitosti | Patria Online | Pivot | Pivoty | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Obchodní pravidla | ZEW | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Indie | MIC | ROCE | Sekundární trh | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Boháč | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | Genesis | Cukr | Burza dnes | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | RBS | Microsoft | MSCI | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | DIW | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | BBC | Agentura DPA | The Guardian | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Earnings | Tržní nálada | Podnikatelé | Index německých akcií DAX | KBC | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Německý ústavní soud | Prezident ECB | Americké firmy | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Index britských akcií FTSE 100 | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Členství v EU | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Odchod z EU | Hlavní indexy | Nervozita | Obchodní partner | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Walmart | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nálada na trhu | Evropský trh | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Analytik J&T Banky | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Velké zisky | FCA | Theresa Mayová | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Investiční plány | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Bankovní společnost | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Audi | Politico | ex | Ruské akcie | ING Groep NV | Inflace ve světě | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Technologie blockchain | BusinessEurope | BTC/USD | ETH/USD | ETH | Invesco | European Energy Exchange (EEX) | Kryptoměna ethereum | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Estee Lauder | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Digitální peněženky | CNMV | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Německá centrální banka | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Regionální měny | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Čínský akciový trh | Forint | Royal Dutch Shell | USMCA | Dluhopisové výnosy | I-Trader | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Společnost Apple | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Makléřská společnost | Makroekonomické strategie | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Akciový stratég | Ruská firma | Ruský akciový trh | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | CNY | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Boris Johnson | Americké společnosti | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Šéfové států | Britský premiér | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Cla na čínské zboží | Thyssenkrupp | Růst na pražské burze | Saudi Aramco | Kjódó | Agentura Kjódó | Britské domácnosti | Finanční situace | UCITS | Kurzarbeit | ESG | Formule 1 | Společnost Deutsche Börse | Obchodní dohoda | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Loterie | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | LNG | Objem | Evropské firmy | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Server Politico | UCITS ETF | Inflace v USA | List The Wall Street Journal | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Jeremy Corbyn | Maďarská centrální banka | Datový kalendář | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | GM | Statistici | Kybernetická měna Bitcoin | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Úrok | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | Proof of Work | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Legislativa | Domácí měny | Vicepremiér | Walt Disney | 5G | AFP | Ekonomická důvěra | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Bankovní tituly | Financovat | Předpovědi | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | ADP | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Zmírnění rizik | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Impuls | Formule | Zasedání RBA | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | NAFTA | Britové | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Předčasné parlamentní volby | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | PSA Group | PKN Orlen | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | InterContinental | Jaderná elektrárna | Úroky | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Automobil | AXA | Regulátoři | Fed index | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Italský premiér | Biotechnologické společnosti | AT&T | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Uber | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Yandex | Stratég | Giuseppe Conte | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Wirecard | Index pařížské burzy | Placení daní | Zbrojovky | Klesající trend | Američané | Exact Sciences | Návratnost | IKEA | Netflix | Inovace | Washington | Daimler | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Období po brexitu | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Mercedes-Benz | Německá společnost | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Posouvat kupředu | Bloky | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Velké firmy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Aktivace článku 50 | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Výdaje | Obchodování ve ztrátě | Daňové otázky | Švýcarská banka UBS | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflace v lednu | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Empire State Index | Deutsche Telekom | Střední podniky | Výhled růstu globální ekonomiky | Technická analýza BTC/USD | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Michel Barnier | Výkyvy | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Premiér Conte | Restrikce | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Lufthansa | Olaf Scholz | Profitovat | Tencent | Stimuly | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Kabinet | Simon Coveney | Energetické společnosti | Oznámení firmy | Stimul | New York Times | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Vznik nouzového fondu | Akcie Monety | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Plán Bruselu | Katar | Pravidla EU | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Lidovci | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Koronabondy | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | United Airlines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Šéfové sedmadvaceti států | Poslanci | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropská bankovní federace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Allianz | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Šíření nákazy | Bulharsko | Vznik krizového fondu | Unijní země | Fiat Chrysler | Krizový fond | Sberbank | Ekonomiky | VW | Slovensko | Války | Organizace | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Letecká společnost | Závislost | Práce | FAO | Údaje | Mexiko | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Thierry Breton | Koronavirový fond | Eni | Pojišťovna | Karel Komárek | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Ministři energetiky | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělská vláda | Nejvyšší soud | Výpadky | Activision Blizzard | David Frost | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Procter & Gamble | EP | Bankomat | USD za barel | S&P500 | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Premiér Andrej Babiš | Mimořádná situace | MFF | Vytvoření MFF | Uvolňování karanténních opatření | Evropská strategie | SARS-CoV-2 | Sociální síť | Debata | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Regulační rámec | Podpůrná opatření | Evropské méně | Úřad INSEE | Cestování | 3M | Bitcoin dnes | Superpočítač | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | MSCI World | Rekordní zisk | Unijní soud | Justice | Regulační orgány | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | Členské země | Použití záporných sazeb | Merck KGaA | Merck | RBI | T-Mobile | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Xiaomi | Prodej elektromobilů | CL | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Martin Winterkorn | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Předsedkyně Evropské komise | Renault | PMI v eurozóně | Ekonomický magazín | Společnost Lufthansa | Kia | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Andrej Babiš (ANO) | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Japonské maloobchodní tržby | CZG | Řecký parlament | Střední Evropa | Francouzský ministr | Berlín | Rozhodnutí soudu o ECB | Rozhodnutí soudu | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Rekordní pokles | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Parlament dnes | Maroš Šefčovič | Michael Gove | Prodloužení přechodného období | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Agrofert | Výplata | Političtí vůdci | Evropští leadeři | HDP EU | Videosummit | Sentiment na trhu | Covid | Předsedové vlád | Index průmyslové výroby | Výrobci aut | Index německých akcií | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Dopad pandemie | MAM | Sony | Fond obnovy | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Šance | Druhá největší kryptoměna | Opel | Chrysler | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Summit Evropské unie | Výplach | Verizon Communications | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Manfred Weber | Čeští spotřebitelé | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Margrethe Vestagerová | Známky oživení | Hyundai Motor | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Švédský finanční regulátor | Air Liquide | Kryptoměnový trh | Globální pandemie | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Výrobní sektor | Dění v USA | Americký soud | SPAC | Brexitové dohody | Institut DIW | Kroger | Transparentnost | Zdanění | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Snížení emisí | Peníze z krizového fondu | Vodíkový pohon | Zhoršení pandemie | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Politici | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Pracovní místa | ACS | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Libye | Jaroslaw Kaczyński | Polský vicepremiér | iPhone | Walgreens | První peníze | Koncern | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | Akcie Pilulky | Technologické tituly | JP Morgan Chase | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Soudní spor | Ruské společnosti | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Výrobce videoher | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Sazka Entertainment | Jednání Británie s EU | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Budoucí rozpočet EU | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Tranzit ruské ropy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Ministerstvo energetiky | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Investice do vody | Diem Association | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | BIDU | Lego | Očkování | PX Pražské burzy | Johan van Overtveldt | Financování fondu | Orbán | Mutace koronaviru | Mutace viru | MGM | Dohoda EU s Británií | The Sun | Britská média | Štědrý den | Jednání Británie a EU | Jednání EU a Londýna | Evropská unie a Británie | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Irský premiér | Micheál Martin | Dohoda Evropské unie s Británií | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Analýza BTC/USD | Počasí | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Brands | Zdravotní péče | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | Shopify | ProSiebenSat.1 | VMware | Rostoucí ceny ropy | Acacia Communications | WU | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | VTB | Philips | PEP | Streamovací služby | Očkování proti covidu | Express | J&J | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Poslanci Evropského parlamentu | Finanční výkonnost | Anheuser-Busch inBev | FTX | Obchodování s emisemi | Colt | Zajímavé akcie | Tyson Foods | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Siemens Energy | Britská firma | Výhled růstu ekonomiky | SLR | Discovery | Sýrie | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Používání kryptoměn | Krok za krokem | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Rostoucí ceny | Internetové společnosti | Dohoda o investicích | EEX | Obchodování s emisními povolenkami | Německé společnosti | Ruský ministr | Největší americká banka | Plány | Cíle | Světové kryptoměny | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | CO2 | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Minimální sazby daně | Sazby daně | Hliník | Pivovar | Včerejší seance | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | Walgreens Boots Alliance | Odvětví | Markets in Crypto-Assets | MiCA | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Take-Two Interactive | Inovativní řešení | Aplikace TikTok | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Dovoz oceli | Varšava | Americká ministryně financí | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Platební síť | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Los Angeles | Macao | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Bankovní skupiny | Automotive | Fiskální plány | ESG investování | Akcie zbrojovky | Energetické krize | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Ruská společnost | Robert Habeck | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Klima | Plyn v EU | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Akcie skupiny | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Burzovní cena | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Povinné očkování | TIM | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Broadcom | | CMA | Vojtěch Boháč | Největší švýcarská banka | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Emise uhlíku | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Společnost China Mobile | PGNiG | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Banka HSBC | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Apple Music | Facebook Ireland | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Japonská automobilka Toyota | Diamant | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Základní úrok | Pár USD/CAD | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Výrobce hraček | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Bankovní licence | Erste Group Bank | Charkov | Kyjev | Ruská vojska | MWh | Vzdušný prostor | Velkoobchodní cena plynu | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Naftogaz | Ruský vývoz ropy | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Britská banka | Britská banka HSBC | Zákaz dovozu ruské ropy | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Štěpení | Západní sankce | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Dodávky zemního plynu | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Atlantia | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Miliardář Elon Musk | Technický výhled trhu | Italský módní dům | Cena digitální měny | Převzetí firmy | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Ruská federace | Přijetí | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Sloučení | Steve Sosnick | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Řetězec lékáren | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | Těžařská skupina | Objem nákupů | iPhone 14 | Nástup elektromobility | Společnost Sony | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zasedání Rady guvernérů | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Camelot | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Národní bezpečnost | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Shrnutí roku | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Výhled trhů | Euro 7
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Evropský kalendář
Evropský komisař pro hospodářství
Evropský komisař pro obchod
Evropský kurzový mechanismus ERM
Evropský maloobchod
Evropský mechanismus směnných kurzů
Evropský orgán pro bankovnictví
Evropský orgán pro bankovnictví (EBA)
Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA)
Evropský orgán pro pojišťovnictví

Následující klíčová slova

Evropský plyn
Evropský plyn TTF
Evropský průmysl
Evropský regulátor
Evropský růst HDP
Evropský stabilizační mechanismus
Evropský stabilizační mechanismus (ESM)
Evropský statistický úřad
Evropský statistický úřad Eurostat
Evropský svaz výrobců kovů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
ACM
ThinkMarkets
CMS Forex
reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít