Středa 29. května 2024 14:02
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Trinity Bank

img

Mzdy v eurech jsou nesmysl. Buď je mějme v koruně, nebo přijměme euro

29.05.2024 Okruh českých zaměstnanců, kteří mohou dostávat výplatu v eurech, se od příštího roku rozšíří. Kromě těch, kteří pracují v zahraničí, ji nově budou moci inkasovat třeba pendleři nebo ti, co mají v zahraničí rodinu. Stále tedy půjde o zanedbatelný zlomek celkového počtu českých zaměstnanců, z makroekonomického hlediska nevýznamný. Ministerstvo průmyslu a obchodu si však pohrává s myšlenkou rozšířit možnost eurové výplaty na všechny zaměstnance. A to už by makroekonomický dopad snadno mít mohlo. A ne příznivý.
img

Daň z nemovitosti poškodí hlavně důchodce a mladé rodiny bez vlastního bytu. Jde o další porušený slib vlády, již několikátý

28.05.2024 Tento týden vyprší termín pro řádné uhrazení daně z nemovitosti, která letos řadu domácností nepříjemně zaskočila. I když se v průměru zvedá o osmdesát procent, v důsledku loni schváleného konsolidačního balíčku, řada domácností se musí smířit třeba i s jejím vícenásobným nárůstem. Najdou se třeba tací, jež loni platili zhruba tisícovku ročně, ale letos už na dani odvedou přibližně čtyři tisíce.
C:\fakepath\hokej.jpeg

Analytici: Triumf na hokejovém MS může zrychlit růst domácí spotřeby

27.05.2024 Samo mistrovství světa v hokeji v Praze a v Ostravě nebude mít významný dopad na českou ekonomiku jako celek, projeví se spíš lokálně v tržbách obchodníků. Větší dopad by ale mohlo mít vítězství českého mužstva, které by mohlo zlepšit spotřebitelskou náladu, a tím i přispět k rychlejšímu růstu hrubého domácího produktu (HDP). Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Čeští hokejisté v neděli večer ve finále mistrovství světa porazili Švýcarsko 2:0 a po 14 letech se stali mistry světa, po 34 letech se jim to podařilo na domácím ledě.
img

Hokejový triumf Čechů pomůže ekonomice i Fialově vládě. Přestože půllitr piva od posledního pražského finále, roku 2015, zdražil o 130 % při 50% obecné inflaci

27.05.2024 Triumf českých hokejistů na mistrovství světa může pomoci jak ekonomice, tak Fialově vládě. Již tak vzmáhající se spotřebě domácností poskytne další impuls – otázkou je jen to, jak silný a trvalý bude.
img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
img

Mladí Češi nedůvěřují podnikatelům. Jenže ne všichni jsou jako Boesky, předobraz filmového Gordona Gekka, který v pondělí zemřel

26.05.2024 Chamtivost je zdravá a dobrá. Ale všeho s mírou. Zemřel Ivan Boesky, předobraz filmového Gordona Gekka.
img

Dobré zprávy došly, nálada spotřebitelů se v květnu letos poprvé zhoršila. Lidé začínají chápat, že ceny z doby před covidem se už nevrátí

24.05.2024 Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se v květnu letos poprvé zhoršila, byť nepatrně. Dobré ekonomické zprávy totiž jaksi došly. Zejména v prvních třech měsících roku se inflace stabilizovala, takže se lidé osmělili k navýšení svých nákupů. A to i kvůli vyhlídce na letošní celoroční růst reálných mezd. To je významné zlepšení oproti rokům 2022 a 2023, kdy reálné mzdy klesaly. Příznivý efekt tohoto vývoje se však zatím letos vyčerpal a v květnu si lidé plněji uvědomili, že zlevňování potravin či energií má své meze a že cenová úroveň z doby před covidem je již nenávratně minulostí. Navíc se potýkali s citelnějším růstem cen v odvětví služeb. Přitom vnímali stále nepříliš utěšené vyhlídky české ekonomiky jako celku, které na důvěře nepřidávají.
img

Ceny pohonných hmot v Česku budou padat i dále. Díky sílící koruně a postoji americké centrální banky

23.05.2024 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o 46 haléřů na 39,09 koruny za litr. Ještě výrazněji, o 54 haléřů, zlevnila nafta. Litr dieselu v současnosti stojí v průměru 37,24 Kč/l, což je nejméně za více než čtvrtrok.
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Bitcoin má blízko ke zlomení historického cenového rekordu, pomoci mu může Nvidie. Do bitcoinu už investuje největší banka v EU či penzijní fond z USA

21.05.2024 Cena nejstarší a nejrozšířenější světové kryptoměny bitcoinu se dnes vyšplhala do blízkosti svého dějinného maxima. Na to vystoupala letos v polovině března a činí takřka 73 800 dolarů za kus. Dnes se bitcoin podle dat agentury Bloomberg prodával až za více než 71 929 dolarů poté, co se v mezidobí jeho cena citelně propadla, až do blízkosti 56 500 dolarů dne 1. května.
img

ČEZ navrhuje dividendu 52 korun na akcii. Stát by ale mohl žádat až dvojnásobek, i když preferuje pokračování mimořádně daně

20.05.2024 ČEZ navrhuje dividendu za loňský rok ve výši 52 korun na akcii. Druhý nejvyšší zisk za deset let i přes mimořádnou daň a odvody stále umožňuje i podle samotného ČEZ vyplácet dividendu právě v takové výši. To by byla druhá nejvyšší úroveň dividendy rovněž za uplynulých deset let. Vyšší dividendu, 145 korun na akcii, vyplácel podnik jen loni. Stejnou dividendu, 52 korun na akcii, pak v roce 2021. Ve všech ostatních z uplynulých deseti let byla dividenda nižší.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: Vývoj výrobních cen ukazuje na ústup inflačních tlaků

20.05.2024 Dubnový vývoj výrobních cen ukazuje na pokračující uklidňování inflačních tlaků. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozorňují zejména na prohloubení meziročního poklesu cen zemědělských výrobců, to podle nich snižuje riziko dalšího skokového zdražení potravin, jaké spotřebitelé v obchodech zaznamenali v dubnu. Výrobní ceny zpravidla dávají signál o budoucím vývoji spotřebitelských cen.
img

Měď a zlato jsou dnes historicky rekordně drahé. Proč přesně?

20.05.2024 „Investovat teď mědi je ta nejlepší investice, kterou jsem za třicet let viděl,“ říká matador komoditních trhů Jeff Currie, jejž cituje agentura Bloomberg. Cena mědi je přitom na historickém rekordu. Na rekordu je přitom také další kov, zlato. Co stojí v pozadí mánie po těchto kovech?
img

Výrobní ceny v průmyslu v dubnu rostly, letos poprvé – kvůli dražší ropě. Zemědělci pokračovali ve výrazném zlevňování, které však není tolik patrné na pultech obchodů

20.05.2024 Ceny průmyslových výrobců v dubnu poprvé v letošním roce vykázaly meziroční nárůst, a to o 1,4 procenta. Takový nárůst je zhruba v souladu s očekáváním. Klíčovým důvodem je růst cen ropy na světových trzích a související vzestup cen paliv coby výrobního faktoru, který svým rozsahem převyšuje vliv poklesu cen energií typu elektřiny či plynu.
img

Česko nakupuje nejvíce zlata na světě, společně se zeměmi typu Číny, které chtějí omezit svoji závislost na dolaru. Hodnota zlata v majetku ČNB je proto rekordní, šestinásobně převyšuje průměr let 1993 až 2024

19.05.2024 Česká republika se letos v prvním čtvrtletí připojila k zemím, které se snaží omezit svoji závislost na americkém dolaru. Činí tak v souvislosti s válkou na Ukrajině a obavou, že by Spojené státy mohly eventuálně přistoupit ke zmražení jejich devizových rezerv podobně, jako je zmrazily Rusku.
img

Řetězce testují, co zákazník snese. Proto ta oživlá inflace

18.05.2024 Výraznější inflace se vrací do Česka. Nákupní náladou spotřebitelů ale zatím příliš neotřásla, dokonce ani ve spojení s dopady konsolidačního balíčku. To ovšem znamená, že obchodní řetězce se svojí habaďůrou na zákazníka jen tak neskončí. Přitom právě je ta představuje klíčovou příčinu opětovného vzedmutí inflace.
img

Praská realitní bublina v Číně, Peking v obavě stupňuje svoji odezvu. Ohrožené je i Česko

17.05.2024 Na čínském realitním trhu jde do tuhého. Peking totiž dnes přišel s dosud nejrazantnějšími zásahy, jež mají zvrátit zrychlující – a vlastně již rekordní – propad cen nemovitostí. Zejména dochází k odstranění administrativně vynucované spodní hranice – jakési „podlahy“ – hypotečních sazeb. Současně se Peking snaží podnítit místní vlády v jednotlivých čínských provinciích, aby domy vykupovaly a přetvářely je v sociálně dostupné bydlení.
img

Po prvním atentátu na hlavu státu v dějinách EU zatím mezinárodní investoři na občanskou válku na Slovensku nesázejí. Cena a výnos slovenských dluhopisů se dnes naopak vyvíjí nejpříznivěji ze všech zemí EU

16.05.2024 Po prvním atentátu na hlavu státu v historii EU by jeden čekal propad ceny dluhopisů... Jenže slovenské dluhopisy dnes zdražují nejvíce ze všech zemí EU (graf 1 níže) a slovenské vládě dnes klesají relativní náklady půjčování nejvýrazněji ze všech zemí EU (graf 2); výnos slovenských dluhopisů klesá vůči výnosu německých dluhopisů nejvýrazněji v EU.
img

Bidenova obchodní válka s Čínou je „bouří ve sklenici vody“. Světové akcie včera pokořily historický rekord

15.05.2024 Ukazatel výkonu všech akciových trhů ve světě – MSCI All Country World Index – včera pokořil svůj historický rekord (viz graf níže). Prodloužil přitom sérii růstových dní, takže ta je nyní nejdelší od letošního ledna. Přitom americká administrativa prezidenta Joea Bidena se uchýlila ke svému dosud nejzásadnějšímu navýšení cel na dovoz do USA z Číny, jímž navázala na obdobné, ovšem razantnější kroky předchozí administrativy Donalda Trumpa. Světové trhy však tedy nezneklidnil ani tah americké administrativy, ani jeho včerejší odsouzení ze strany Pekingu, jenž už podle svých slov chystá odvetná opatření.
img

Ruská válečná ekonomika nebývale zvyšuje životní úroveň Rusů a upevňuje Putinův režim. Lidé na Západě, kteří její výkon zpochybňují, prokazují Rusku nejlepší službu

14.05.2024 Ruská válečná ekonomika se rozjela takovým způsobem, že to dělá vrásky na čele samotným vrcholným ruským představitelům, uvádí ve svém aktuálním vydání magazín Businessweek. Lidé, kteří neustále zpochybňují výkon ruské ekonomiky jako vylhaný a neudržitelný, prokazují Rusku tu nejlepší službu. Protože nejrychlejší cesta k prohře je podcenění soupeře, což ví každý začínající sportovec.
img

De Beers, někdejší světový diamantový monopol, změní většinového majitele. Poprvé od roku 1926

14.05.2024 Diamanty nakonec asi věčné nejsou. Společnost De Beers, svého času, ve 20. století, de facto světový diamantový monopol, je na prodej. Přitom právě ona stojí za jedním z nejúspěšnějších marketingových hesel dějin, „Diamanty jsou věčné“, s nímž přišla roku 1948, a dokonce jej propašovala do názvu bondovky. Jaký majstrštyk.
img

Za nečekaně vysokou dubnovou inflaci může hlavně „habaďůra“ obchodních řetězců. Trh už letos čeká jen dvě snížení základní sazby ČNB, vždy o 0,25 procentního bodu

13.05.2024 Hlavním důvodem vyšší než očekávané dubnové inflace je jednání obchodních řetězců. Ty po Novém roce držely ceny potravin poměrně nízko, aby dokázaly, že promítly nižší DPH. To vydržely do Velikonoc. Když pak tlak médií a veřejnosti na ně polevil, ceny potichu zvedly a vrací se do zaběhnutých kolejí.
img

Výrazná inflace se vrací do Česka, její dubnová úroveň svojí výší zaskočila ČNB i analytiky, hlavně kvůli potravinám. Koruna v reakci citelně posiluje, hypotéky letos moc zlevňovat nebudou

13.05.2024 Výrazná inflace se vrací do Česka. Její dubnová úroveň činí 2,9 v meziročním vyjádření. Jedná se o nejvyšší letošní údaj, který je při samé vrchní mezi tolerančního pásma cílování inflace ČNB. Ta ve své aktuální prognóze počítala s dubnovou inflací pouze ve výši 2,5 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ještě méně. Ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali inflaci pouze 2,4 procenta.
img

Za Den matek letos utratí Češi mírně nad 450 milionů korun, v Rakousku desetkrát tolik. Tradici tam totiž nepošlapali komunisté, u nás stále „vítězí“ Mezinárodní den žen

12.05.2024 Na dnešek letos připadá Den matek. Obchodníci, včetně e-shopů, proto registrují nebo ještě očekávají zvýšené tržby. A to zejména za květiny (oblíbené jsou zvláště tulipány, růže či hortenzie), šperky, kosmetiku a delikatesy a sladkosti. Češi letos v souhrnu za tyto dárky utratí mírně přes 450 milionů korun. O několik milionů více než loni a přibližně o 40 milionů korun více než předloni. Za vyšší výdaje v porovnání s rokem 2022 ale může zejména rapidní inflace, nikoliv růst popularity Dne matek.
img

Mistrovství světa v hokeji je strojek na peníze. Svaz i stát na něm vydělají nemalé stovky milionů, celkově by to mohlo být více, než se uvádí – tři miliardy korun

12.05.2024 Když se v Česku konalo mistrovství světa v hokeji konalo naposledy, v roce 2015, jeho pořadatel, Český svaz ledního hokeje, předpokládal, že mu vydělá desítky milionů korun. Nakonec to bylo o řád více. Stovky milionů. Přesněji bezmála půlmiliardy korun. Podobné pozitivní překvapení se může konat i letos.
img

Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská

10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
img

Stěhování se do vlastních kancelářských budov se stává novým trendem, zejména v bankovním sektoru

09.05.2024 Na pražském trhu s kancelářskými prostory dochází v poslední době k zajímavým transakcím, kdy si nájemci pořizují do vlastnictví celé kancelářské budovy. Jedná se o situaci, ke které zde doposud příliš často nedocházelo. Důvodem je nedostatek volných prostor v moderních kancelářských komplexech a také snaha firem o dlouhodobé zajištění stability a kontroly nad svým pracovním prostředím.
img

Spotřebitelé v Česku jsou nečekaně silně při chuti utrácet. Mohutně navyšují své útraty třeba i za kosmetiku, konsolidační balíček ani drahé energie je neodrazují

09.05.2024 Spotřebitelé v Česku jsou nečekaně silně při chuti utrácet. Letos v březnu tržby maloobchodu reálně stouply o 6,1 %. Čekal se přitom růst ani ne poloviční.
img

Cena benzínu spadla pod 40 Kč/l, zlevňuje i nafta, navzdory sílící motoristické sezóně. Rusko totiž těží více ropy, než slíbilo; Putinův režim na ní letos vydělá biliony

09.05.2024 Tradiční růst poptávky po pohonných hmotách související s nástupem motoristické sezóny zatím nestačí na to, aby vedl k vzestupu cen benzínu či nafty. Oba dva základní druhy pohonných hmot tak zlevňují. Cena benzínu se po necelém měsíci včera vrátila na úroveň pod psychologickou hranicí 40 Kč/l. Za uplynulých sedm dní benzín zlevnil o 21 haléřů na litr na 39,98 Kč/l. Nafta zlevnila ještě výrazněji, o 34 haléřů na litr na 38,27 Kč/l. Nafta je tak nejlevnější za období od poloviny letošního února. Její zlevnění souvisí také s koncem zimní topné sezóny, který tradičně vede v pokles poptávky po topné naftě.
img

Putinův režim letos na ropě a plynu zkasíruje vysokých bezmála 3000 miliard korun, o 500 miliard více než loni, a to navzdory sankcím. Vděčí za to i teroristům z Hamásu

08.05.2024 Režim ruského prezidenta Vladimira Putina bude v tomto roce pořádně kasírovat na prodeji ropy a plynu, a to navzdory západním sankcím. Ruský rozpočet letos může počítat s meziročně o zhruba 20 procent vyššími příjmy z ropy a plynu, v přepočtu se jedná o přibližně 2,9 bilionu korun, plyne z výpočtů Bloombergu. Zmíněných zhruba dvacet procent tedy odpovídá nějakým 500 miliardám korun.
img

Hypotéky už letos výrazně nezlevní, Čechům se přesto vrací dobrá spotřebitelská nálada. Ekonomika má nebývalou šanci „přistát“ měkce

08.05.2024 Česká národní banka zbrzdí tempo snižování svých úrokových sazeb, výrazné zlevnění hypoték už proto letos nečekejme. I tak lze vystihnout vzkaz, jejž o minulém týdnu vyslala tuzemská centrální banka veřejnosti. I přesto se běžným spotřebitelům vrací dobrá nálada. Ulevuje se však také vládě. Pokles úroků totiž znamená snížení nákladů obsluhy státního dluhu, který v uplynulých letech znatelně nabobtnal.
img

Stavebnictví se v Česku propadá nejvíce od covidu, hrozí zdražení bytů. Stavebnictví drtí vysoké úrokové sazby a nejistota, zejména v oblasti rezidenční výstavby

07.05.2024 Stavební produkce v Česku se v březnu výrazně propadla a značně zklamala. Meziročně pokles činí 8,3 procenta. To je nejvýraznější pokles od února 2021, tedy za více než tři roky. Přitom v únoru 2021 se ve slabých číslech odrážela tehdejší pandemie covidu. Únor 2020 představoval poslední předcovidový měsíc, takže je zřejmé, že meziroční pokles února 2021 byl poznamenán pandemií citelně.
img

Průmysl se propadá nejvíce od první vlny covidu. Může za to hlavně kolísavost výroby aut

07.05.2024 Průmyslová produkce České republiky v březnu výrazně klesla, a to citelně více než se čekalo. Pokles činí meziročně 11,1 procenta, což je nejvýraznější meziroční pokles od května 2020, tedy od první vlny covidové pandemie. Tehdy ovšem docházelo k rozsáhlým omezením průmyslové výroby, ať už spontánním či administrativně nařízeným, která měla zamezit šíření nákazy. Letošní březnový pokles je však dán také meziročně znatelně nižším počtem pracovních dní.
img

Analýza: Pokles sazeb ČNB banky zohledňují snížením úroků spořicích účtů

06.05.2024 Snižování úrokových sazeb ČNB zohledňují banky ve svých spořicích produktech. Řada z nich opět snížila základní sazby či upravila podmínky pro jejich poskytnutí. Nejvyšší sazba na spořicím účtu ale stále jen lehce převyšuje šest procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Česká národní banka ve čtvrtek opět snížila sazby o půl bodu na 5,25 procenta.
img

Bitcoin v květnu rychle stoupá, o více než 15 procent. Svědčí mu dubnový nárůst míry nezaměstnanosti v USA

06.05.2024 Bitcoin, nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa, v posledních dnech mohutně roste. Stoupají i další kryptoměny a obecně riziková aktiva, neboť investoři přehodnocují svá očekávání ohledně měnové politiky americké centrální banky. Ta by se v reakci na páteční čísla z amerického trhu právě mohla uchýlit k dřívějšímu zahájení snižování své základní úrokové sazby. To by byla pozitivní zpráva pro trhy jako celek, ale zejména právě pro rizikovější aktiva. Snížení úrokových sazeb značí zvýšení dostupnosti financování těchto rizikovějších aktiv a současně pokles výnosnosti bezpečných aktiv typu vládních dluhopisů, které zvyšuje atraktivitu rizikovějších aktiv.
img

Macron chce využít slábnutí Německa a zásadně změnit Evropu. Namlouvá si Čínu, chce přetvořit ECB a eurozónu a tolerovat vyšší inflaci a koketuje s ideou „hodit přes palubu“ von der Leyenovou

05.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
img

Kolik budou v létě stát pohonné hmoty v Česku? Rozhodne Izrael a Írán

05.05.2024 Pohonné hmoty jsou nejdražší od loňského podzimu. Růst jejich cen sice v posledních dnech zbrzdil, ba se zastavil, ale otázka zní, na jak dlouho.
img

Zelené investování ve skutečnosti škodí životnímu prostředí, dokládá nová studie

03.05.2024 Zelené investování ve skutečnosti škodí životnímu prostředí, dokládá nová studie (abstrakt níže) autorů Samuela Hartzmarka z Boston College a Kelly Shueové z Yale School of Management.
img

ČNB dle očekávání snižuje úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, další redukce sazeb ale bude pomalejší, než se čekalo

02.05.2024 Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla snížit základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,25 procenta. Taková redukce se široce čekala, takže krok ČNB výrazněji nezahýbe kursem koruny, byť devizoví obchodníci budou bedlivě naslouchat zdůvodnění a dalšímu výhledu, s nimiž na dnešní tiskové konferenci přijde guvernér centrální banky Aleš Michl. Většina bankovní rady ČNB evidentně soudí, že riziko vzedmutí inflačních tlaků je při současné výši úrokových sazeb stále poměrně slabé. Soudí tedy, že i nová úroveň sazby, 5,25 procenta, je dostatečně restriktivní, aby nevedla k závažnějšímu zrychlení inflace i přes poměrně silnou úroveň zejména amerického dolaru.
img

Podmínky v českém průmyslu se v dubnu zhoršily více, než se čekalo. Průmysl stahují dolů Německo i zásoby, stejně jako celou ekonomiku

02.05.2024 Tuzemskému zpracovatelskému průmyslu se v dubnu vedlo hůře, než se čekalo. Příslušný index nákupních manažerů vykázal hodnotu 44,7 bodu. Podle odhadů expertů oslovených agenturou Bloomberg se hodnota měla pohybovat od 45 do 47,5 bodu. V březnu hodnota indexu činila 46,2 bodu.
img

Pohonné hmoty to zatím výš nevytáhnou, navzdory startu motoristické sezóny čekejme zlevnění. Při rozpoutání války Izraele a Íránu ale hrozí ceny kolem 50 Kč/l

02.05.2024 Pohonné hmoty čeká první letošní výraznější zlevňování. A to navzdory aktuálnímu zahájení motoristické sezóny. Důvodem je znatelný pokles cen ropy, k němuž v uplynulých dnech došlo. Ještě minulý týden se ropa Brent prodávala za cenu kolem 90 dolarů za barel. Včera však uzavírala na méně než 84 dolarech.
img

České členství v EU má své plusy i mínusy, czexit by se ale nevyplatil. Eurozóna již z hlediska Česka není elitním klubem jako před dvaceti lety

01.05.2024 Pro Česko a jeho ekonomiku členství v EU znamená zejména to, že naše země patří k bloku zemí, který je globálním hráčem. Těžko by globálním hráčem byla ČR sama o sobě. Na tom, kam se tento blok zemí ubírá, se navíc Česko může podílet a spolurozhodovat o něm, byť je otázka, do jaké míry. Nicméně v tomto ohledu ČR jako celek členstvím v EU nepochybně získává. Vysoce nad rámec více než bilionu korun, který od vstupu do EU v čistém vyjádření získalo z unijních rozpočtů.
img

Česká ekonomika letos roste mírně nad očekávání. Lidé se zbavili strachu z drahých energií, inflace i konsolidačního balíčku, celoročně však ekonomiku budou táhnout dolů zásoby

30.04.2024 Dnes zveřejněné předběžné údaje k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí signalizují, že hospodářství rostlo mírně výrazněji, než se čekalo. Meziročně přidalo 0,4 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů vzestup o 0,3 procenta. Mezičtvrtletní pak růst činil 0,5 procenta, kdežto očekávání cílila nejčastěji na úroveň 0,4 procenta.
img

Macron žádá revoluční změnu fungování Evropské centrální banky. Na dluh Francie a dalších vysoce zadlužených zemí by se „skládali“ občané celé eurozóny

29.04.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron žádá revoluční změnu fungování Evropské centrální banky. Měla by být v důsledku tolerantnější k inflaci. Francii by to ulevilo od nákladů dluhu. Ovšem občané eurozóny by tím více ztráceli na kupní síle svých úspor a příjmů.
img

Německo zřejmě upustí od prověřování čínských investic v zemi. Bojí se, že o ně přijde

28.04.2024 Německá vláda kancléře Olafa Scholze zvažuje, že přehodnotí své záměry ohledně legislativy, která měla ustanovovat povinnost zevrubného prověřování čínských investic v zemi z bezpečnostního hlediska. Zprávu přináší Wall Street Journal.
img

Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
img

Mrazy by vinařům neměly být důvodem žádat konec debat o dani z vína, ztratí tím důvěryhodnost

26.04.2024 Cynik by mohl poznamenat, že nebývalý mraz, který v dramatické míře ničí úrodu ovocnářům a vinařům, seslalo těm druhým samo nebe. Zrovna včera mladí vinaři v Mikulově protestovali proti zavedení spotřební daně z tichého vína. A dnes se mediálním prostorem naplno rozjela vlna nářku nad katastrofální škodou, kterou vinařům – či, obecněji, ovocnářům – noční mrazy způsobují.
img

Německý Thyssenkrupp prodá pětinu ocelárny Křetínského firmě EPCG

26.04.2024 Německá společnost Thyssenkrupp prodá 20procentní podíl ve svém ocelářském podniku investiční skupině EP Corporate Group (EPCG) českého miliardáře Daniela Křetínského. Ocelárna o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Firmy také jednají o akvizici dalších 30 procent a usilují o vytvoření společného podniku, ve kterém by každá ze stran měla poloviční podíl.
img

Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává

26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
img

České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU

25.04.2024 Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.
img

Jak může Čech koupit akcie Saudi Aramco, největší ropné firmy světa? A dává to vůbec smysl?

25.04.2024 Existují velké, burzovně obchodované firmy, jejichž akcie si snadno – na pár kliknutí – může pořídit i našinec. Jde třeba o Apple, Amazon nebo Microsoft. No, a pak existují také velké, burzovně obchodované firmy, jejichž akcie si Čech prakticky pořídit nemůže.
img

Česko by mohlo zvládnout kýžené „měkké přistání“, říkají nejnovější čísla k důvěře v ekonomiku. Zkrocení inflace bez vyvolání růstu míry nezaměstnanosti je přitom vzácný jev

24.04.2024 Spotřebitelům v Česku se rychle vrací důvěra v ekonomiku. V dubnu je jejich nálada v tomto směru lepší, než odpovídá dlouhodobému průměru let 2003 až 2023; přitom lepší než dlouhodobě průměrnou náladu mají čeští spotřebitelé poprvé za celé období od podzimu 2021.
img

Česko loni v žebříčku zadluženosti zemí EU dopadlo nejhůře od krizového roku 2013

23.04.2024 Česko bylo loni 9. nejméně zadluženou zemí EU. Tak špatně na tom předtím bylo naposledy v krizovém roce 2013. Naopak nejlepších výsledků v tomto miléniu dosahovalo v letech 2016 až 2020, kdy bylo soustavně čtvrtou nejméně zadluženou zemí EU.
img

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA

22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
img

„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street

21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
img

Bitcoin se zlomově „rozpůlil“. Co to znamená pro jeho další cenový vývoj?

21.04.2024 V noci na sobotu se odehrálo napjatě vyhlížené „půlení“ bitcoinu. V celé historii této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny teprve čtvrté. Předchozí „půlení“ (neboli „halvingy“) nastala v letech 2012, 2016 a 2020. Jedná se tedy o mimořádnou událost. Dochází při ní ke snížení odměny, kterou získávají těžaři bitcoinu za potvrzování transakcí, tedy za udržování celého systému v chodu. A to ke snížení na polovinu. Proto „půlení“.
img

Izrael udeřil na Írán, zlato vystřelilo na (takřka) historický rekord. Připlatí si čeští řidiči?

19.04.2024 Izrael nedal na nabádání spojenců v čele se Spojenými státy a dnes nad ránem místního část podnikl odvetné útoky na Írán. Ten na nej zaútočil o minulém víkendu drony a raketami. Izrael nyní udeřil přesto, že se mu – ve spolupráci se spojenci USA, Británií, Francií a Jordánskem – podařilo víkendový íránský atak takřka zcela neutralizovat, takže z něj učinil spíše symbolickou záležitost, ba až fiasko.
img

Migrační dohoda EU, kterou Česko podepsalo bez zajištění trvalé výjimky, představuje potenciálně výraznou zátěž pro české veřejné finance. Ročně může jít o nemalé desítky miliard korun

19.04.2024 Migrační dohoda EU, k níž se Česko loni připojilo a nyní opět plní média, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR.
img

Cena benzínu překonala psychologickou hranic 40 Kč/l, zdražuje také nafta. Pokud ale nedojde na odvetu Izraele za víkendový íránský útok, ceny paliv v ČR by mohly klesnout

18.04.2024 Benzín se v Česku opět prodává za více než 40 Kč/l. Tuto psychologickou hranici překonal – v letošním roce poprvé – předevčírem. Včera pak litr benzínu vyšel průměrně celorepublikově na 40,12 Kč/l. To je jeho nejvyšší cena od začátku loňského října. Zdražuje také nafta, byť mírněji. Zatímco benzín v posledních sedmi dnes zdražil o 35 haléřů na litr, nafta jen o sedm haléřů. Nyní stojí litr nafty 39,19 Kč/l. Nafta je tak nejdražší od první poloviny loňského listopadu.
img

Český miliardář Křetínský se chystá ovládnout britskou poštu Royal Mail, založenou roku 1635. Akcie pošty v reakci letí nahoru o 26 procent, stoupají rovněž akcie nizozemské pošty, v níž má Křetínský takřka třetinový podíl

17.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský se chystá ovládnout britskou poštu Royal Mail, jak píší Financial Times. V britské poště Křetínský, resp. lucemburská investiční společnost Vesa Equity Investments, kterou vlastní společně s dalším česko-slovenským miliardářem Patrikem Tkáčem, má nyní 25procentní podíl.
img

Liberec se již potřetí stane útočištěm kryptoměnových nadšenců

17.04.2024 Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá už 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes 900 návštěvníků a organizátoři rozhodně v kryptoměnové osvětě nemíní polevit.
img

Cena benzínu dnes roste nad 40 Kč/l. Izrael slibuje odvetu Íránu a koruna oslabuje, takže řidiči se musí připravit na další zdražení pohonných hmot

16.04.2024 Cena ropy Brent dnes stoupá v pásmu nad úrovní 90 dolarů za barel. Bezprostředním důvodem je to, že Izrael slibuje odvetu Íránu za jeho víkendový útok raketami a drony.
img

Slovensko si po zvolení Pellegriniho prezidentem půjčuje od mezinárodních investorů výhodněji než před ním. Investoři nevěří v posun země do ruského vlivu

15.04.2024 Slovensko dnes pořádalo první aukci dluhopisu po zvolení Petera Pellegriniho prezidentem. Od mezinárodních investorů si napůjčovalo celkem 681,5 milionu eur (zhruba 17,3 miliardy korun). Přitom celková poptávka investorů byla ještě o více než 500 milionů eur vyšší.
img

Americké banky obsazují trh s půjčkami fosilní energetice, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí banky z EU. Evropa se tak „střílí do nohy“, jako v autoprůmyslu

15.04.2024 Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
img

Trhy se probírají z íránského útoku na Izrael. Bitcoin klesl nejvýrazněji za více než rok, íránská měna spadla na dějinné minimu vůči dolaru, nelze vyloučit růst cen ropy či zlata

14.04.2024 Po nočním útoku Íránu na izraelské cíle Teherán signalizuje, že je připraven převzít přímější roli ve svém konfliktu s Izraelem, do nějž dosud vstupoval zejména skrze své spojence typu teroristů z Hamásu nebo Hizballáhu. To může znamenat novou kapitolu ve vleklém střetu obou zemí, přestože zmíněný noční útok, jenž se čekal předem, byl z velké části odražen.
img

Evropští centrální bankéři si hrají na politiky. Překračují pravomoci, stěžují si Američané, a tuší fatální ohrožení

14.04.2024 Američtí centrální bankéři se v těchto dnech dostali do křížku s těmi evropskými. Jde o zásadní střet. A poměrně nebývalý.
img

Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda

12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
img

Zdražování pohonných hmot nabírá na tempu – a bude ještě hůře. Benzín bude za více než 40 Kč/l už příští týden, kvůli obávanému střetu Izraele a Íránu a výrazně slábnoucí koruně

11.04.2024 Růst cen pohonných hmot v Česku nabral na tempu, a přitom dále zrychlí. Benzín v uplynulém týdnu zdražil o 68 haléřů na litr na 39,77 Kč/l a nafta o 52 haléřů na litr na 39,12 Kč/l. Vzhledem k přetrvávající poměrně vysoké ceně ropy a včerejšímu poměrně výraznému oslabení koruny vůči dolaru je třeba počítat s dalším zrychlením zdražování pohonných hmot. Benzín tak v příštím týdnu zdraží o zhruba 80 haléřů na litr, nafta pak o přibližně 60 haléřů na litr. Benzín se tak už v příštím týdnu bude průměrně celorepublikově prodávat za více než 40 Kč/l.
img

Boháči zastřeně skupují rekordně drahé zlato, investorská drobotina se jej naopak zbavuje. Co profesionálové vědí, co ostatní ne?

10.04.2024 Legendární americký velkobankéř John Pierpont Morgan svého času pravil, že „zlato jsou peníze, všechno ostatní je úvěr.“ Současnost jeho slova, zdá se, pečetí.
img

Inflace je na cíli ČNB, leč mírně vyšší, než trh čekal. Koruna proto zpevnila

10.04.2024 To, že meziroční míra inflace zůstala v březnu na úrovni dvouprocentního cíle ČNB, upevňuje argumentaci centrálních bankéřů pro další svižné snižování úrokových měr. Lze tak nyní předpokládat, že základní úroková sazba klesne do konce letošního roku na úroveň 3,75 procenta, a to ze současné hodnoty 5,75 procenta. Například hypotéky by tak do konce letoška měly zlevnit průměrně o necelý procentní bod.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

Míra nezaměstnanosti v Česku meziročně roste. Volných pracovních míst za poslední dva roky ubylo skoro 100 tisíc

09.04.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku letos v březnu podle údajů úřadů práce činila 3,9 procenta, což je v souladu s očekáváním. Klesla tak z únorové úrovně rovných čtyř procent, což ale primárně souvisí se sezónním vlivem konce zimy, kdy se otevírají možnosti práce v exteriéru, například ve stavebnictví, lesnictví, zemědělství či povrchové těžbě. V porovnání s loňským březnem však byla i tak letošní míra nezaměstnanosti vyšší, neboť loni ve třetím měsíci roku činila 3,7 procenta.
img

Mezinárodní investoři dnes přijali zvolení Pellegriniho příznivě. Výnos slovenských dluhopisů rostl jedním z nejslabších temp v EU, slaběji než českých či německých

08.04.2024 Mezinárodní investory nijak nezneklidnilo víkendové zvolení Petera Pellegriniho slovenským prezidentem. Dokonce lze tvrdit, že jej přijali příznivě. Slovensku tak dnes narůstal úrok, za který si od mezinárodních investorů půjčuje, jedním z nejpomalejších temp v EU.
img

Stavebnictví v únoru podalo nejlepší výkon za půldruhého roku, ovšem i díky teplému počasí a tomu, že nemá moc, kam dál klesat

08.04.2024 Tuzemské stavebnictví letos v únoru rostlo meziročně o 3,6 procenta, tedy vůbec nejvýrazněji za celou dobu od května 2022. Právě v květnu 2022 vykázalo naposledy růst ještě výraznější, a sice 3,8 procenta v meziročním vyjádření. Pak následoval zhruba rok a půl citelného útlumu stavební výroby, kdy v jednotlivých měsících zpravidla docházelo k meziročnímu propadu stavební produkce. Tomu by nyní mohl být konec, byť výsledky z jednoho měsíce nelze přeceňovat. Zejména když letos v únoru panovalo nadprůměrně teplé počasí, které stavební činnosti celkem přálo. A také z důvodu nízké základny meziročního srovnání.
img

Český obchod se zahraničím je v rekordním přebytku. Zejména díky vývozu aut, jenž ale zeslábne

08.04.2024 Česko letos v únoru vykázalo historicky rekordní přebytek zahraničního obchodu, takřka 35 miliard korun. Takový výsledek citelně překonal všechna expertní očekávání.
img

Průmysl v únoru zklamal. Podvazují jej vysoké úroky, teplé počasí, slabá německá a čínská poptávka či útoky jemenských povstalců v Rudém moři

08.04.2024 Tuzemská průmyslová výroba letos v únoru zaostala za očekáváním, když meziročně přidala jen 0,7 procenta.
img

Mezinárodní investoři Pellegriniho vítězství přijmou pozitivně. Uklidňuje je, že nový slovenský prezident je pro silné postavení Slovenska v EU a NATO

07.04.2024 Vítězství Petera Pellegriniho ve slovenských prezidenských volbách přijmou mezinárodní investoři pozitivně, jako projev kontinuity základního směřování slovenské politické ceny. Pellegrini zdůrazňuje svoji preferenci, aby po volbách Slovensko „zůstalo silným členem Evropské unie i NATO.“ To je pro mezinárodní investory dostatečnou zárukou, že země pod jeho vedením neuhne z dosavadního základního kursu. Pokud by zvítězil Ivan Korčok, ani tak by k žádnému úhybu z dosavadního kursu nedošlo, pochopitelně.
img

Češi spoří jako nikdy, což pomáhá krotit inflaci. Ta je teď v Česku jedna z nejnižších v EU, i když setrvání při koruně ji dle zastánců eura údajně mělo zvedat na nejvyšší úrovně v EU

07.04.2024 Málokdy v novodobé historii Češi spořili tolik jako loni. Tím překvapivější je, že česká ekonomika se nakonec loni nepropadla až tak, jak se myslelo. Na druhou stranu, tím méně ovšem překvapuje, že inflace nyní zase klesá rychleji – alespoň tedy v porovnání s ještě nedávnými předpoklady.
img

Zavření obchodů o všech svátcích by českou ekonomiku připravilo o miliardy

05.04.2024 Lidovecké ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje rozšíření zákazu maloobchodního prodeje na všechny svátky. Činí tak zřejmě v duchu hesla „nejlepší obrana je útok“. Dva z poslanců pětikoaličního partnera lidovců, ODS, totiž žádají, aby se naopak obchody ve vybrané sváteční dny otevřely.
img

Ceny nemovitosti v Česku se stabilizují, letos lze čekat růst. Zato v Německu stále výrazně padají

04.04.2024 Pokles kupních cen rezidenčních nemovitostí v Česku v posledním loňském čtvrtletí zpomalil, vyplývá z dnes zveřejněných dat Eurostatu. Meziročně totiž činil jen rovné jedno procento. To je slabší pokles cen, než jaký nastal loni ve druhém i třetím kvartále. Signalizuje, že se předchozí propad koncem loňska začal stabilizovat, zejména díky odeznívání mimořádně vysoké inflace a související vyhlídce snížení úrokových sazeb, včetně těch na hypotékách.
img

Moskva může poslat cenu ropy nad 100 dolarů za barel, varuje největší americká banka JPMorgan. Ceny pohonných hmot v ČR stoupají ke 40 Kč/l, benzín je nejdražší za půl roku

04.04.2024 Cena benzínu v ČR, aktuálně, 39,09 Kč/l, poprvé od loňského října překonává úroveň 39 korun za litr, benzín je tak nejdražší za poslední zhruba půlrok. Zdražuje také nafta, na průměrných 38,60 Kč/l. Zdražování pohonných hmot přitom nekončí. Nelze vyloučit růst jejich průměrných cen nad psychologickou úroveň 40 Kč/l ještě během dubna. Na vině je jak zdražující ropa, tak nadále poměrně slabá koruna, resp. silný dolar.
img

Centrální bankéři z USA se za zavřenými dveřmi dostali do křížku s kolegy z EU. Nechtějí, aby banky dále „zelenaly“, přitom hlavně Evropská centrální banka přesně to žádá

03.04.2024 Američtí centrální bankéři se dostali do křížku s těmi evropskými. Jde o zásadní střet. A poměrně nebývalý.
img

Podmínky v českém průmyslu nakročily ke stabilizaci. Průmysl ale nasále podvazují vysoké úroky, slabá německá a čínská poptávka či útoky jemenských povstalců v Rudém moři

02.04.2024 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se vyvíjejí nejméně nepříznivě za celé období od srpna 2022. Vyplývá to z dnes zveřejněného březnového indexu nákupních manažerů. Podmínky se sice stále zhoršují, ale meziměsíčně vůbec nejslabším tempem právě od srpna 2022. To svědčí o tom, že český průmysl nakročil ke stabilizaci podmínek v něm, které neblaze poznamenaly dopady války na Ukrajině a energetické drahoty.
img

Česko loni poprvé od roku 2019 snížilo své zadlužení. Veřejné finance se tak stabilizují po šocích v podobě covidu a války na Ukrajině

02.04.2024 Česku se loni v posledním čtvrtletí podařilo snížit zadlužení v poměru k HDP na nejnižší úroveň od druhého čtvrtletí roku 2022, a sice na úroveň rovných 44 procent HDP. Jedná se dosud o nejpřesvědčivější náznak toho, že se vývoj zadlužení tuzemské ekonomiky stabilizuje a že konečně dochází k plné absorpci šoků, které jejím veřejným financím uštědřily nejprve a nejzávažněji covidová pandemie a posléze také dopady války na Ukrajině a energetické drahoty.
img

Přes 100 miliard za covidové vakcíny „vylétlo komínem“. Na podezřelé esemeskování předsedkyně Evropské komise a šéfa Pfizeru si teď posvítí hlavní evropský žalobce, pro von der Leyenovou to je zlá novina

01.04.2024 Tahle zpráva šéfku Evropské komise jistě nepotěšila, a zvláště ne nyní před eurovolbami. Vyšetřovatelé Úřadu evropského veřejného žalobce totiž v uplynulých měsících převzali případ jejího podezřelého vyjednávání s šéfem amerického farmaceutického gigantu Pfizer Albertem Bourlou stran covidových vakcín. Případ měli původně na stole belgičtí vyšetřovatelé ve městě Lutychu. Pravomoci evropských vyšetřovatelů jsou ale silnější. Což právě není dobrá zpráva pro stávající šéfku Evropské komise, která by ráda post zastávala i v dalším funkčním období.
img

Za astronomickým růstem cen kakaa jsou i finanční spekulace

31.03.2024 Za současným růstem ceny kakaa stojí kromě špatné úrody či klimatických změn také čisté finanční příčiny, totiž spekulace.
img

Evropská komise začala řešit přemnožené vlky. Ale až poté, co jeden z nich roztrhal poníka její šéfky Ursuly von der Leyenové

31.03.2024 EU dlouho jako oko v hlavě střežila a chránila přemnožené vlky i přes četné protesty farmářů, jimž zabíjeli krávy, ovce a další zemědělská zvířata po desetitisících kusů ročně. Ještě i loni jich vlci na území Unie usmrtili nejméně 65 tisíc.
img

Češi letos za Velikonoce utratí o 850 milionů korun více než loni. Jsou to pro ně druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii

29.03.2024 Češi letos za Velikonoce, konkrétně za pohoštění a koledu, utratí v průměru 3020 korun, což je o 176 korun více než loni. Vyplývá to z průzkumu online supermarketu Košík.cz. Oproti loňsku, kdy za Velikonoce dali průměrně 2844 korun na domácnost, to značí navýšení výdajů o 6,2 procenta. Takové navýšení překonává aktuální, únorovou meziroční inflaci, čítající rovná dvě procenta, o 4,2 procentního bodu. To znamená, že z vetší části stojí za nárůstem objemu velikonočních nákupů vyšší nakupované množství a jen z menší části pak meziročně vyšší cena.
img

Česká ekonomika loni podala lepší výkon, než se myslelo. I přesto, že lidé se nebývale silně zdráhali utrácet

28.03.2024 Česká ekonomika nakonec loni podala lepší výkon, než se myslelo. Jde o pozitivní překvapení, které upevňuje předpoklad, že letos by tuzemské hospodářství mělo růst dokonce i nad rámec takzvané černé nuly.
img

Hrozí růst cen pohonných hmot nad 40 Kč/l. Kvůli mixu škrtů v těžbě, slábnoucí koruny a útoků ukrajinských dronů a jemenských povstalců

28.03.2024 Zlevňování pohonných hmot, jež přechodně nestalo v polovině března, vzalo zasvé. Zdražování přitom nekončí. Benzín v uplynulých sedmi dnech zdražil o 24 haléřů na litr, nyní se prodává za 38,64 koruny za litr, tedy nejdráže od loňského listopadu. Cena nafty v uplynulém týdnu vzrostla o dvanáct haléřů na litr na 38,53 koruny za litr. Důvodem je poměrně citelné zdražení ropy Brent na světových trzích, ve druhé polovině března až na úroveň 87,70 dolaru za barel, nejvyšší od začátku loňského listopadu.
img

Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné

27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
img

Přichází, kdo přijít neměl... zabijácký letní čas

27.03.2024 O tomto víkendu, v noci ze soboty na neděli, se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už před třemi lety. Evropští poslanci v roce 2019 podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021. Jenže členské státy EU se nedokázaly dohodnout, jak by měl nový „stálý čas“ vypadat, zda to bude dnešní „letní“, nebo „zimní“ čas. A pak diskuse utnula covidová pandemie.
C:\fakepath\Kakao.jpg

Cena kakaa je na rekordních 10.000 USD

26.03.2024 Cena kakaa pokračuje v růstu na nové rekordy a dnes poprvé překonala 10.000 USD (232.600 Kč) za tunu. K hlavním příčinám patří obavy o dodávky kvůli špatné úrodě v důležitých pěstitelských zemích v západní Africe. Od začátku letošního roku už se cena zvýšila o více než 130 procent, upozornil server zpravodajské televize CNBC.
img

Cena kakaa prudce roste, poprvé v historii dnes stojí až přes 10 000 dolarů za tunu, čokoláda bude luxusem jako nikdy. Čoko-vajíčka už jsou v Brazílii na splátky, výrobci typu Marsu potajmu snižují gramáž tyčinek, v Kit Kat nenápadně ubylo čokolády…

26.03.2024 Kakaové boby jsou nejdražší v novodobé historii. Cena bobů v rámci nejaktivnějšího kontraktu dnes na newyorské burze stoupla nad psychologickou úroveň 10 000 dolarů za tunu, a to historicky vůbec poprvé.
img

Energetika pod tlakem: Vyplatí se teď investovat do energetických akcií typu ČEZ

26.03.2024 Investování do akcií energetických společností představuje i letos nadále riziko. Kvůli politickým tlakům v čase stále poměrně vysokých cen energií, byť o dost nižších v porovnání s uplynulými léty, a také kvůli právě klesajícím cenám cen burzovních cen plynu či elektřiny a také ovšem emisních povolenek.
img

Bloomberg: Ziskovost ČEZ snižují zásahy státu, letošní dividenda však díky rezervám podniku může být vyšší, než jakou ji nyní navrhuje

25.03.2024 Ziskovost energetického podniku ČEZ by měla letos a v příštím roce dosáhnout solidní úrovně, a to zejména díky nízkonákladové výrobě elektřiny v jaderných blocích a klesající uhlíkové zátěži. Uvádí to agentura Bloomberg ve své dnešní analýze vyhlídek ČEZ.
img

Pellegrini si za každé euro v kampani „koupil“ skoro pět hlasů voličů, Korčok jen zhruba dva. Financování Pellegriniho kampaně však budí pochyby

24.03.2024 V prvním kole slovenských prezidentských voleb získal nejvíce hlasů Ivan Korčok. Celkem 958 393. Druhý Peter Pellegrini, další postupující do druhého kola, jich nasbíral 834 718. Z údajů na transparentních účtech obou kandidátů ale plyne, že Korčok za kampaň utratil násobně více než Pellegrini, byť organizace Transparency International zpochybňuje úplnost výdajů zachycených na účtu druhého z kandidátů.
img

Kakao astronomicky zdražuje, čoko-vajíčka jsou na splátky, výrobci typu Marsu potajmu snižují gramáž tyčinek, v Kit Kat nenápadně ubylo čokolády. A bude hůř – tuna kakaových bobů včera prvně v historii uzavřela na ceně přes 200 000 korun

23.03.2024 Kakaové boby jsou nejdražší v novodobé historii. Tuna kakaových bobů včera poprvé v historii na newyorské burze uzavřela na úrovni převyšující v přepočtu 200 tisíc korun, vyplývá z údajů agentury Bloomberg (viz graf níže). Konkrétně nyní tuna bobů vyjde na 209 719 Kč. To je skutečně jejich nejvyšší korunová cena za celé období od vzniku samostatné České republiky v roce 1993.
img

Letošní Velikonoce budou druhé nejlevnější v historii. Meziroční propad cen typických velikonočních potravin je totiž mimořádný, navíc mzdy Čechům stále rostou

22.03.2024 Češi se letos mohou těšit na druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii země. „Velikonoční košík“ potravin, hojně konzumovaných právě o velikonočních svátcích, ať už přímo či coby ingredience, totiž oproti loňsku dramaticky zlevnil. A to o bezmála třináct procent (viz tabulka níže). Přitom o loňských Velikonocích se Češi naopak potýkali s dramatickým zdražením „velikonočního košíku“, a sice o více než třicet procent.
img

Výsledky ČEZ jsou druhé nejlepší za posledních deset let, stát si tak může říct opět o velkou dividendu – a zrušit daň z mimořádných zisků už pro letošek

21.03.2024 ČEZ loni vykázal druhý nejlepší výsledek hospodaření za posledních deset let. Čistý zisk meziročně sice klesl o výrazných 63 procent, na 29,6 miliardy korun, ale to proto, že předloňský rok byl zkrátka zcela mimořádný a zejména z toho důvodu, že stát v důsledku právě mimořádného roku 2022 a mimořádných zisků ČEZ v tom roce uvalil na podnik mimořádnou daň a mimořádné odvody. Na nich podnik za loňský rok odvedl čtyřicet miliard korun.
Související klíčová slova: Rating Česka | Rusko zbankrotovalo | Sněmovní volby | Autopůjčovna Hertz | Vyjádření ekonomů | Tuzemské automobilky | Privatizace | Průmyslové velmoci | Bilanční suma | Obchod s Ruskem | Zvyšování sazeb ČNB | Čekací doba | Export do Číny | Poptávky po oceli | Cena potravinářské pšenice | Odkup svých akcií | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Akcionáři Moneta Money Bank | Prognóza vývoje | Zpomalení čínské ekonomiky | Spuštění fondu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Výnosy dluhopisů | Růst v eurozóně | Argentinská centrální banka | BCPP | Realitní trh | Marshallův plán | Finanční ústav | Štempl | Úrokové sazby v Turecku | Celkový zisk | Prostor k růstu | Objem plynu | Makléřská společnost | Mistrovství světa v hokeji | Ivan Drbohlav | ČSA | Vojenské lesy | Akcie ropné společnosti | František Piškanin | Filip Louženský | Průmysl v listopadu | Obsluha státního dluhu | Investiční gramotnost | Ekonomický vliv | Daňová optimalizace | Zvyšování cen | Pokles cen nových bytů | PSV Eindhoven | Jack Ma | Valorizace | Věřitelé USA | Hútiové | Federální úřad pro letectví | Světové akcie | Thornburg Investment Management | Zonky | Vývoj nezaměstnanosti | Investice do startupů | Cartier | Války | Mistrovství světa | Snižování stavů | Předobraz filmového Gordona Gekka | Lithium | Ekonomika padá | Západní země | Zveřejněné údaje | Ruské podniky | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Státní dluhopis | Cena paládia | Poldi | Jakub Seidler | Češi | Allwyn | Vývoj cen pohonných hmot | Noční můra | Vitězslav Vala | Budapešť | Obava z recese | VOJENSKÉ LESY A STATKY | Allianz | Korunovace Karla III. | Danuše Hradilová | Bezdůvodné vrácení zboží | Vyspělé země | Zelený balíček | Pesimismus | Podstoupení rizika | Globální růst | Fond obnovy EU | Ceny bytů | Radim Dohnal | Dění na opčním trhu | Banka Nomura | Skupina Colt | Telenor Real Estate | Veřejné emise akcií | Česká ekonomika letos | TV Nova | Hospodaření firmy | Akcie Royal Mail | Zdražovat | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Společnost Thyssenkrupp | DPH | EUR | Finanční možnosti | Klimatická opatření | Kryptoměny bitcoin dnes | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Bankovní krize v USA | Server Politico | Cena hypoték | Zadlužení České republiky | Přijmout euro | Tomáš Prouza | Zhodnocení akcií | Petr Lamich | Paul Krugman | Patron Go | Rezignace | Akcie MU | Spotřební koš | Investiční firma | Transněfť | Standard & Poor's | Contipro | Lubomír Lízal | Levné peníze | Zavedení embarga EU | Uvolnění podmínek | Nedostatek čipů | Vít Hradil | Nové studie | Volatilní | Akcie Sberbank dnes | Veřejný dluh USA | Slush | Yandex | Motor ekonomiky | Tomáš Chrenek | Čínská továrna | Hlavní úrokové sazby | Bonus za očkování | Garanční systém | Automobilový sektor | Dan Ťok | OTP | JP Morgan Chase | Australský dolar | Žebříček nejbohatších | Optimismus spotřebitelů | Vyhlídky dolaru | Kurs zlotého | Itálie | Mezinárodní organizace pro kakao | Snížit úrokové sazby | Josef Fojtík | Stoxx | Stavební produkce | CBDC | Klíčový ukazatel | Česká vláda | PEPP | Epidemická situace | Růst cen kakaa | Emise | Vývoj ceny zlata | AGEL | Výkonný ředitel | Obilí z Ukrajiny | Kirin | Akcie firmy | Texas | Daňové povinnosti | Finanční aktiva | České členství v EU | Zahraniční obchod ČR | Údaj o HDP | Současný propad | Rozpočet EU | Zdražování vody v ČR | Očekávání | Korelace | Levice | Mimořádné daně | Finanční injekce | Jüan | Akcie Colt | Politico | MADETA | Inflace v září | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Sankce EU proti Rusku | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Ministr vnitra | Douglas | Cena severomořské ropy | Míra nezaměstnanosti v ČR | Chile | Nejlepší strategie | Zájem Čechů | Akcie Societé Generale | Tlak na Rusko | Ruská centrální banka | Zajištění proti riziku | Výpadek příjmů | Novo | Pozitivní signál | Brand Finance | Dříví | Pozitivní nálada | Vrácení daně | Odhad letošní sklizně | Alternativní investice | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Filantrop | Rozvoj umělé inteligence | Stavebnictví v březnu | Veřejné finance | Rekordní cena emisních povolenek | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | Skandinávské měny | FAA | Ark | Státní podnik | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Cena kávy arabica | Zdražující bydlení | Roční míra inflace | Evropská komise | Gazprom Germania | Cena palivového dříví | Souhrnný indikátor | Pro investory | Diverzifikace | Zboží z čínských e-shopů | Obrovské peníze | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Wood&Company | Cenový skok | Masivní propouštění | Philip Morris ČR | iShares | Aramco | Swiss | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Ceny producentů | Zhoršení ratingu Francie | Britská centrální banka | US Bancorp | Prudká inflace | Fairmont Hotels & Resorts | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Zlevňování ropy | Stravenkové firmy | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Sefe | Potenciál | Zdražování hypoték | Velká burza | Martin Kvirenc | TPCA | Support | Nové technologie | Návrat inflace | Pojišťovací skupiny | Chování | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Index bídy zemí EU | Cena mlynářské pšenice | Švédské koruny | Roční příjem | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Historická zkušenost | Sev.en Energy | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Oslabování měny | Jacinda Ardernová | Dopad na akcie | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Konzultant | Pokles cen energií | Bankovní společnost | Výrobní podniky | Marcel Belhocine | Hluboká recese | Škoda Auto | Dubajská burza | Norilsk Nickel | Lidovci | Měnové krize | Miliony dolarů | Ifo | Světový dluh | Nákupní centra | Hlavní index německých akcií DAX | Vlastislav Bříza | Manipulace s trhem | Zisk před zdaněním | Světové ceny potravin | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Korčok | Prognózy | Britská libra | Islandská centrální banka | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Kryptoburzy | Ceny kakaa | E.ON | Čistý příjem | Slabá koruna | Odklad splátek | Ark Investment | Průtok plynu | Klesly akcie | Vklady | Experti | František Fabičovic | České hospodářství | Bezpečný přístav | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | PGE | Nejvíce zlata | Zpevňování koruny | Nezávislost | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Daň na banky | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Člen bankovní rady ČNB | Spirálovitý růst cen | Zemědělský svaz | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Madrid | Návrh zákona | Rodinný trust | Evropské měny | Obchodování na finančních trzích | Ukrajinský podnik | Vlna pandemie | Hnojiva | Creditas | Daň z nabytí nemovitosti | Dění na trzích | Skupina J&T | Telenor Hungary | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Pád akcií technologických obrů | Důvěra v ekonomiku | Bidenova administrativa | Největší světová ekonomika | Objem ropy | GFG Alliance Brita | Energetické akcie | Společnost Apple | Ceny rýže | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | František Fabičovič | Zavedení embarga | Americké investiční banky | Asijské trhy | Juventus | Klíčové společnosti | Impuls | Český statistický úřad | Akciové společnosti | Accor | EUR/USD | Pracovní místa | Bruno Le Maire | Bruegel | Na burze | Oživení čínské ekonomiky | Kryptoburzy FTX | Zdanění bank | Tradiční měny | Pokles akcií | Administrativa prezidenta | Vanguard | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Spotřebitelé | Nejvyšší inflace | Morgan Stanley | Marathon Digital Holdings | Čeští ekonomové | Akciové burzy | Von der Leyenová | Halloween | JPMorgan Asset Management | Dobré výsledky | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Die Welt | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Na volné noze | Švédská koruna | Strach | Chemický průmysl | Prezidentské kampaně | Český průmysl | Dnes na pražské burze | Investiční příležitost | Cena bitcoinu | Největší evropská automobilka | Lubomír Stoklásek | Penzijní fondy | ČNB úrokové sazby | ČSOB | Mladí Češi | Současná cena | Covidové uzavírky | Zdeněk Reibl | Roman Juřík | Konkurenti | Profesionální obchodníci | Řetězec Makro | Akcie společnosti | Uzdravování | Výkon českého průmyslu | Agentura AFP | Witkowitz | Solidarita | Růst banky | Tuzemské hospodářství | Vývoz ruské ropy | Kidder | Obavy z ekonomického dopadu | Pivovar | České členství | Napětí v Afghánistánu | Aktuální vývoj | Cena pšenice | FTX | Nová data ČSÚ | Ceny dřeva | Druhá největší ekonomika | BitStock | Včerejší obchodování | Lagardeová | Pandemická krize | Český zlatý poklad | Průměrné mzdy | Ekonomický útlum v USA | Znehodnocování měn | Výraznější impuls | Výnosové křivky | Guvernér ČNB Michl | Fortuna | Pražské obchodní centrum | Cenné papíry | Systémy umělé inteligence | ČR | Výnos | Velcí investoři | Nová prognóza ČNB | Ruské finanční trhy | Američtí centrální bankéři | Silně volatilní | Scholzova vláda | Zahrnutí inflace | Oxfam | Kryptoměna Bitcoin | Daimler | Výrobní sektor | Green Deal EU | Mediánová cena | Soudní dvůr EU | Evropský statistický úřad Eurostat | Ocelářství | 100 miliard dolarů | Prodeje aut | Štosuj.cz | Euforie na trzích | Burzovní obchodníci | Měnový systém | Výkon průmyslu | Tisk peněz | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Odměny za těžbu | Dlužník | Zalando | Rizikovost | Zvolení Pavla | Vývoj na trzích | AI | Globální banky | Nízké daně | VÚB | TurkStream | Vzdělávání | Dušan Kunovský | Šéf Fedu | Tomáš Svoboda | Slabá poptávka | Nastavení úrokových sazeb | Roční zhodnocení | Plyn v EU | Růst sazeb | Dopravci | Reddit | Cena emisních povolenek | IDEA | Dodávky ruského plynu | Šéfové | Zkrocení inflace | ÚKZÚZ | Jiné měny | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Akcie Erste | Firma ČEZ | ESG | Import | Kanye West | Bankrot Řecka | Posílení | Akcie Facebooku | Zákaz vývozu | Expanzivní fiskální politika | Rekordní deficit | Martin Háva | Záznam konference | Reálné ekonomiky | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Investiční portfolio | Supervelmoci | Milton Friedman | O2 Czech Republic | Splátky dluhů | Cena emisních povolenek EU | KLDR | Státní dluh | Nižší daně | Zastavení dodávek plynu | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Hluboké recese | Commodities | Investor Warren Buffett | O2 | Prolomení parity | Petrus Advisers | Avast | Česká kina | Věštec z Omahy | Obchodovat na burze | Babišův bonus | Turecká měna | Coca-Cola | Katar | Kryptoměnové směnárny a burzy | Kontrakty | Dividendová politika | Uhlíkové neutrality | Jeden dolar | Ferrari | Hlavní ekonom ING | Výsledky ČEZ | WallStreetBets | Fond pojištění vkladů | Kurs měny | Capitalinked.com Radim Dohnal | Největší producent ropy | Eloktroauta | Drahý plyn | Manchester City | Christine Lagardeová | Lex ČEZ | Bohumil Trampota | Propad cen | Akciové investování | Zvolení Pellegriniho | Cathie Woodová | Kancléřka Merkelová | Snižování stavů zaměstnanců | Největší světové ekonomiky | Údaje o hrubém domácím produktu | Plynovod Nord Stream 1 | Přebytek běžného účtu | Online obchodování | Plány | Akcie v Evropě | FinTech | Změny HDP | Praxe | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Americké ekonomiky | Index NASDAQ 100 | Labouristé | Britové | Měnový forward | Rijád | Zisk Trinity | Inflace v České republice | Kč/USD | H&M | Francouzský dluh | Pavel Juříček | Vedení společnosti ČEZ | Snižování úrokových sazeb v USA | Lídři zemí EU | SOTIO | Nobelova cena za ekonomii | Nejvýraznější růst | Extrémní růst | Spotřebitelské inflace | Instagram | Počet živě narozených | Realitní bublina v Číně | Posílení české měny | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Petr Borkovec | Jiří Hlavatý | Český trh práce | Pojišťovací společnost | Karlsruhe | Zlevňování benzínu | Cenové úrovně | Boháči | Vakcinace | Datart | Více peněz | Akcie výrobce letadel Boeing | Daň z mimořádného zisku | Posilování dolaru | Německý export | Svaz průmyslu | Německá společnost | FTT | ÚOHS | Praní špinavých peněz | Prodávat akcie | Hugo | Nová bankovní rada | Siegel | Standard & Poor's 500 | Propad rublu | SEV.EN ČESKÁ ENERGIE | Znehodnocení | Jaguar Land Rover | Posilování koruny | Viceguvernér ČNB | Protistrana | Eurohold | Magnát | Velké německé firmy | Peníze | Občané | Čas jsou peníze | Pandemie COVID-19 | Zahraniční obchod České republiky | Sodexo | Robert Habeck | Koaliční partneři | Ukazatel | Suezský průplav | Nord Stream 2 | Bankovní rady ČNB | Stav devizových rezerv | Přímé intervence | Kapitalizace Tesly | Japonské vlády | Čokoláda | Francie | Zbrojovka Colt CZ | Tempo zdražování | Historický milník | Jannis Samaras | Trh s nemovitostmi | Ceny akcie ČEZ | Investiční analytik | Americká média | Nové akcie | TROJEK | Bankovní skupiny | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Hospodaření skupiny PPF | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Největší krize | InterContinental | Akcie Nvidie | Obsazenost hotelů | Nestlé | Elektronická evidence tržeb | Český miliardář | Obavy z inflace | Total | Výroba aut v Česku | Snižování úroků | Zdravotní péče | Vývoj základní úrokové sazby | Úvěrové produkty | Prognóza | Pumpaři | Obchodní politika | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Události v ČR | Czexit | Norsko | Rekordní maxima | Zisky bank | EMH | Pokles ceny ropy | Státní subvence | Akciový analytik | Maďarsko | Valná hromada ČEZ | Klimatické změny | Patria Online | Nasdaq Composite | Očištěný čistý zisk | EHS | Listopadová inflace | Měnová politika Fedu | Cena bitcoinu dnes | Běžný účet platební bilance | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Tuzemská ekonomika | Odraz mrtvé kočky | Zvýšení těžby | Barel ropy | Sílící koruna | Swapy | Zhodnocení finančních prostředků | Sociální sítě | Stavební produkce v srpnu | Americký Fed | Garance | Kurs rublu k dolaru | Makléři | Vakcíny proti koronaviru | NBC | Tvůrce bitcoinu | Dlouhodobý investiční produkt | Dolar zpevňuje | Ropa WTI | The Economist | Spekulovat | Cenové tlaky | Dluhopis Republiky | Výsledek hospodaření | Podpůrné programy | EU Tax Observatory | Světový finanční systém | Objem intervencí | Americký dolar | Česká zbrojovka | Romuald Kopún | Nové zprávy | Výrobce pneumatik | Sportovec | Bankovní rada ČNB | ONE | Ekonomické dopady pandemie | Ruský prezident | Pověst | Rekordní nárůst | Čínské úřady | Kabinet | Nejnižší cena | Hershey | Středoevropské měny | Ceny emisních povolenek | Akcie společnosti Moderna | Významné naleziště ropy | SRI | Energetická krize 2022 | Výkon | České předsednictví | Myšlení | Představitelé ČNB | Developeři | Bankovní domy | Minimální mzda | Brexit | Václav Klaus | Zlaté zásoby | Vládní představitelé | Šíření onemocnění | Dovoz | Výhled poptávky | Tesla Elon Musk | Dluhopisy německé vlády | Next Finance | Evropské burzy | Umělé inteligence (AI) | Index burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Uhelné elektrárny | Nikkei | Burzy | Nejbohatší | Sto nejhodnotnějších firem | Mimořádná inflace | Růst cen ropy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Možný scénář | Americký prezident Joe Biden | Nemovitostní fondy | Fondy obchodované na burze | Robinhood | Hello Bank | Progres | Pandemie COVID | The New York Times | Clearstream | Zajišťovny | Odliv kapitálu | Data z amerického trhu práce | Data z tuzemské ekonomiky | CITIC Group | Vakcína | Největší firmy | Slovenská vláda | Válka na Ukrajině | GDR | Akciové indexy | Jurisdikce | Americký prezident | Společnost Shell | Nákup plynu | Nejznámější kryptoměny | Šampionát v Kataru | Moderna | Úsporný tarif | Posílení koruny | České byty | Česká pošta | Vybírání zisků | Sazby hypoték | METROSTAV | Export | Ekonom BHS | Účinné vakcíny | Odškodné | Macquarie | Očekávání investorů | Cenový růst | Společnost Sellier & Bellot | ČNB Mora | ING Jakub Seidler | Bisnode | Čtyřdenní pracovní týden | Hyperinflace | Německá bankovní společnost | Nigérie | Kolibřík Energie | Výnos desetiletého dluhopisu | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Petr Koblic | Komárek | Vyšší úrokové sazby | Fear of Missing Out | Boom | Akcie Ajaxu Amsterdamu | Tržní hodnota firmy | Ruská společnost | Portfolio | Budějovický Budvar | Southwest Airlines | Společnost innogy | Prodej vozů | Vládní opatření | Statistický úřad Eurostat | Energetická společnost | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Vyšší dividenda | Západní sankce | Platby v kryptoměnách | Spojení Monety a PPF | Petr Zatloukal | Šok | HP TRONIC | Zpřísňování měnové politiky | Pochybení | Mezibankovní trh | Vyšší zhodnocení | CAC 40 | Ropná zařízení | Kapitálové rezervy | Dovoz ropy | Rozpočtová politika | Rychle zbohatnout | Hongkong | Záchranné programy | Finanční instituce | Italský premiér | Americký index | Inflace | Automobilka | Akcie Avastu | Majitelé firem | Zavedení eura | Radovan Vítek | Finanční pomoc | Trh s ropou | Unie | Britská monarchie | Fialova vláda | Britský premiér | Extrémní nárůst | Berlín | Společnost SAB | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Ocel | Agentura Unian | Bridgewater | Noviny | Čokolády | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Ceny stříbra | Konflikt mezi Izraelem | Hertz | Pokles cen nemovitostí | Srovnávací základna | Investor Warren | Ropné společnosti | Roger | Inflační spirála | Události roku | EP Corporate Group | Pomoc ekonomice | Globální dluh | Obchodování s termínovými kontrakty | René Holeček | Výše dividendy | Trh s hypotékami | Litva | Britská banka Barclays | Boj s inflací | Lidská mysl | Hyundai | Velké firmy | Hypotéky v Česku | Snížení nákladů | Daňové škrty | UniCredit Bank | Emise skleníkových plynů | Ministr práce | Roční růst | Tržní podíl | Hlavní ukazatel tureckých akcií | Platební neschopnost | Fitch Ratings | Skutečný výsledek | Separatisté | Trpělivost | Kapitál | Ekonom ING | Státní železnice | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Elektrárenská společnost | Rostoucí ceny energií | Kanadský premiér | Colt CZ | P.A. | Nadšení | Cena mědi | Dolary | Jednotné měny | Airbus | MPO | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Populismus | Investovat do vzdělání | Investiční riziko | Elon Musk | Nízké úrokové sazby | Finanční náklady eura | Zvýšení sazeb | Cestovní kanceláře | GBP/USD | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Růst ceny Bitcoinu | Turk Stream | Stavebnictví | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Nové ETF | Livesport | Vyšší náklady | Investovat | Vládní daňový balíček | Insolvence | Hrubý domácí produkt (HDP) | Společnost SAB Finance | EPH | Západní společnosti | Nervozita | Zemědělské půdy | Josef Vávra | Ekonomický vývoj | Skupina Home Credit | Anglie | Blízkovýchodní akciové trhy | Solární energie | Program Antivirus | Viry | České kryptoměnové směnárny | Provoz jaderných elektráren | Petrof | TETA | Odpojení Ruska | GBP | Finanční skupina SAB Finance | Nominální hodnota | Jednotná evropská měna | Akcie Bank of America | Česká společnost | Technologické centrum | Snížení DPH | Investoři v USA | Generace Z | Gigant Gazprom | 1 milion | Cenové pohyby | RWE | Šéf Bílého domu | Stratégové | Snižování cen | Výrobní ceny | Fincentrum | Těžaři bitcoinu | Stanley Druckenmiller | Prémie | Zpráva | Válka | Marek Mora | Kryptoměnová burza FTX | Tučné zisky | Výdaje státního rozpočtu | Světová finanční krize | Cenový rekord | Zprávy | Paris Saint-Germain | Ekonomické dopady | Světový obchod | Dlouhodobé investování | Oslabování dolaru | Vzdušný prostor | Expanzivní politika | Tencent | Fondy rizikového kapitálu | Prodej | Lula | Lepší výsledky | Poskytnutí slevy | Efekt sankcí | EUR/CZK | Dotace | Zájem investorů | Spotové obchodování | Průmyslové revoluce | McKinsey | Turkish Airlines | Bydlení pro mladé | Akcie Manchesteru United | Jaroslav Hanák | Banka JPMorgan | Poptávka centrálních bank | Rekordní zisk | Janet Yellenová | Sankce uvalené na Rusko | Euforie | CO2 | Vývoj akcií | EUR/GBP | Nová prognóza | Investoři | Malta | Fiat Chrysler | Dopady koronaviru | Pokračující pokles | Revolut | B Word | Jiří Cihlář | Fungování | Sója | České aerolinie (ČSA) | Nordstream | Atraktivita zlata | UBS | Petr Pavel | Zdeněk Ptáček | Securing Energy for Europe | Zhoršování situace | Online nakupování | Bloomberg | Podnikové dluhopisy | Slovenská centrální banka | Nejistoty | Oddlužení | Zhoršení ratingu ČR | Fidelity | Hospodářství země | Angela Merkelová | Mladé generace | Očkování proti covidu | Slovenská ekonomika | Investiční | Nabídka | Evropská měna | AMD | Britské banky | Akcie XPengu | Platit daně | Paušální daně | Přidaná hodnota | Skupina Colt CZ Group | Jeff Bezos | Finanční ústavy | Ceny ropy | Média | Inflační čísla | Velkoobchodní ceny plynu | Spořicí produkty | Severní Korea | Japonská vláda | Saldo hospodaření | MSCI Emerging Markets | Grayscale | LottoItalia | Nárůst ceny | Světové kryptoměny | Bez rizika | Zisk | Ceny elektřiny v Německu | Vývoz pšenice | Majitel | Bias | Ceny kryptoměn | Peso | Čokoládovny | Vysoký přebytek | First Republic | SZIF | MTX GROUP | Superluxusní vozy | Sloučení | ČSSD | Hlavní úroková sazba | Červencová inflace | Inflace v lednu | Index STOXX Europe | Normalizace měnové politiky | Britský ministr financí | Hrubý provozní zisk | Bankovní panika v USA | Nejdražší ulice v Česku | Základní úrokové sazby ČNB | Makroekonomická prognóza | Ruské ropy | Evropské trhy | Bank of England | Dovoz uhlí z Ruska | Automobilka Toyota | Airbnb | Hospodaření státu | Ekonomická teorie | Gary Gensler | Cena Etherea | Těžba kartelu OPEC | Vzorce chování | Rating dlouhodobých závazků | Zveřejnění zprávy | Reálné mzdy | Byty | Cenové výkyvy | Uložení peněz | Bankrot Ruska | Silný růst | Daniel Křetínský | Vývoj ceny pšenice | Roboti | VIG | Vývoj ceny kakaa | WSJ | Závislost na dolaru | Panama papers | Bezpečné investice | Asociace pro kapitálový trh | Energetický gigant | Česká měna | Anheuser-Busch InBev | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Britská banka | Island | Bohatí | Christian Lindner | SSHR | ATM | Migrační dohoda | Úvěrování | Hold | Pád banky | Švédská centrální banka | Hospodaření vlády | Zisk Trinity Bank | KDU-ČSL | Funkční období | Tranzitní plynovody | Ceny Bitcoinu | Arkády | West Texas Intermediate | Rekordní růst sazeb | Čínské hospodářství | Složení bankovní rady | Snížení na polovinu | Bydlení | Zhodnocení financí | Čínské banky | EMEA | Práce z domova | Kč/EUR | NATO | Ratingové hodnocení | Uplynulý rok | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Nízké sazby ČNB | CZ | Budoucnost eura | Cena ropy brent | Petr Háva | Penále | Leva | Analýzy | Míra | Globální finanční systém | xStation | Potravinové krize | Ropná válka | Počet investorů | TTF | American Airlines | Udržitelnost | Získané peníze | Poradenská společnost | Cukr | Vyšší mzdy | ExxonMobil | Hodnota aktiv | Nejlevnější hypotéky | Akcie Saudi | E15 | Program nákupu aktiv | Zdeněk Cendra | Inflační situace | Morningstar | Výrobce letadel | Demokraté | Agentura Scope | Nová varianta covidu | Brusel | Den D | Vliv na ceny | Patria | Hong Kong | Akciový růst | Nový kapitál | EP | Analytik Purple Trading | Odhad cen | Pokles tržeb | Pšenice na burze | Uber | Technická recese | Počerady | Luiz Inácio Lula da Silva | Chřipka | Hedgeové fondy | Digitální měny | Strach z Trumpa | Dodávky na trh | Italská banka | Splasknutí realitní bubliny | Úrok | Evropské ekonomiky | Arkády Pankrác | Náklady financování | První bitcoinový fond | Alena Schillerová | Covidová vakcína | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Ukrajinské dluhopisy | Akciové tituly | Situace | Zdražení nemovitostí | Davos | Český nemovitostní trh | České koruny | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Nobelovy ceny za ekonomii | Koruna | Evropské akcie | Konec EET | Zpřesněný odhad | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Karel III. | TPG Capital | Pokles vývozu | Česká televize | Inflační tlaky v české ekonomice | Bohatý | SC Pharmaceuticals | Martin Chovanec | Aktuální prognózy | Technologické tituly | Výrazný pokles | ICOM TRANSPORT | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Finanční služby | Monopoly | Jan Kubíček | Huawei | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Průzkumy | Financial | Akcionáři | Emoce | Emise dluhopisů vlády České republiky | Státní pomoc | Výhled ratingu | Sundar Pichai | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Účetní zisk | Tržní ceny | CHLÁDEK A TINTĚRA | Letiště Praha | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | Warren Buffett | S&P | Rozpočet na rok 2020 | Economic Affairs | Plyn z Ruska | Podmínky v tuzemském průmyslu | Polský premiér | Finanční výsledky | PlanB | Skupina PPF | Hospodářský vývoj | Rozhodnutí soudu | Vzdělání | Nejbohatší lidé | Den daňové svobody | Shell | Americký výrobce | Onemocnění | Předseda dozorčí rady | Propad | XTB Jiří Tyleček | Glass Lewis | AGROSTROJ PELHŘIMOV | Objem exportu | Zelenskyj | Asociace | Oldřich Dědek | Obchodování | Ropa Brent | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Slabý dolar | Petr Král | Legislativa | Šéf Tesly | Mzdový nárůst | Kryptoměny bitcoin | Společnost Berkshire Hathaway | Konec roku | Výkonnost | Telegram | Vesa | Sazby ČNB | Riziko recese | Finanční domy | Ekonomický propad | Videokonference | Narušení dodávek | Rekordní růst | Údaje | Ajťáci | Elektrická auta | Kryptoaktivum | Spotřební daně | Meta | Topné oleje | Biotechnologická společnost | Soukromé firmy | Burza FTX | Ropné zásoby | Oznámení | Investiční činnosti | Thyssenkrupp | Výrobce elektromobilů XPeng | Vodňanská drůbež | Alameda | Pavel Baudiš | Cena ropy na světových trzích | Obchodní války | Bilion | Exxon Mobil | Společný podnik | Nájemné | Energetický sektor | Oslabení měny | Western Alliance Bancorp | ESG investování | Ropovod | Úsporný energetický tarif | Lichtenštejnsko | Česmad Bohemia | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Očekávání analytiků | Nomura | Makléř Fio banky | České firmy | Fenomén | Televize CNBC | Fungování trhů | Armageddon | Obnovitelné energie | Covid | CVC Capital | Snižování sazeb | Hospodaření státního rozpočtu | SABFG | Největší švýcarská banka | Eurostat | Prezident | Uran | Propad exportu | Guvernér banky | Podnikatelské úspěchy | Oanda | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Daňový poplatník | Posilování české koruny | Investiční aktivita | Moskevská burza | Obchodování s akciemi | Eurofer | Dubnová čísla | Růst inflace | Výroční zpráva | Likérka Stock | Nová německá vláda | Petr Fiala | Cena povolenek | Graf | MOEX | Tržní kapitalizace bitcoinu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Turecká lira | NET4GAS | Sázka | Kurz koruny k euru | Britské libry | Obchodování na pražské burze | Ekonomický náraz | Cílování inflace | Odliv dividend | CONTIPRO | Německé firmy | Investiční banka | Plošné testování | Energetická skupina | Tesco | Daňový poradce | Výsledky společnosti | Pojistka proti inflaci | Intervence ČNB | PwC | Zajištění na stáří | Macquarie Asset Management | Americké měny | Mzda v ČR | Zhoršení nálady | Hodnota firmy | Praha | Recyklace | Eunice | Berkshire Hathaway | Hypotéza | Německý výrobce | Evropský parlament | Volodymyr Zelenskyj | Hospodaření | Hospodářské cykly | Piráti | Central European Media Enterprises (CME) | Růst cen surovin | Hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Credit Suisse dnes | Sazby v USA | Vývoj cen bílého cukru | Slabé měny | Marže čerpacích stanic | Zvýšené riziko | Měnová politika americké centrální banky | Evropská dluhová krize | Doba návratnosti | Pavel Bouška | Bohemia Energy | Marek Pokorný | Akcioví obchodníci | Hazard | Zajišťování se proti kurzovému riziku | Americká banka | Promontory Financial Group | Finanční rok | Ministr Jurečka | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Volný čas | Zbraň proti inflaci | Náhoda | Úvěrové portfolio | Petrochemická společnost | Distribuce | České banky | Odhad inflace | Ocelárny US Steel | Bitcoin dnes | Firmy | Údaje ministerstva | Vláda USA | Strach z delta mutace | Investování v Číně | Inflace roku 2022 | Zadlužování | Riziková přirážka | Zrušení nejnižší sazby DPH | Páka | Jak na akcie | Nový úděl | Čínské zboží | Lamborghini | Enormní zájem | Růst zadlužení | Výkon ruské ekonomiky | JDE | Volby v Polsku | Světová banka | Investment management | Ministerstvo životního prostředí | Kryptoměnové burzy | USA Joe Biden | Standard Oil | Běžný účet | Devalvace | CMA | Růst zlata | Patria Finance Tomáš Vlk | Zveřejněná data | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | Dominik Stroukal | Moët | Spotřebitelská nálada | Exministr zahraničí | Britské domácnosti | Ekonomické oživení | Bali | Bitcoinové peněženky | Křetínský | Podíl v automobilce | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Inflace v Česku | London School of Economics | Finanční ztráty | Martin Vohánka | Chudé země | Poskytoval hypoték | Hodnocení akcií | Lesy ČR | Britský finanční regulátor | Rostoucí trend | Směnárny | Americká společnost | Investiční společnost | Trebitsch | ČNB Petr Král | Světová potravinová krize | Prokurátor | Pavel Šebor | Title Transfer Facility (TTF) | Italská vláda | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Siemens | Stellantis | Vir | Kepler Cheuvreux | Bank of America | Hypoteční banka | Úroda | Platba za plyn v rublech | Finanční krize | Základní potraviny | Spot | TIM | Čínský prezident Si Ťin-pching | Pokles ceny | Andrej Babiš | Petr Lajsek | Sazby na hypotékách | Zelené investování | Zvyšování daní | Silný dolar | Politbyro | Disciplína | Mimořádné kroky | Farmaceutické firmy | Fiskální situace | Rezidenční nemovitosti | Ekonomická situace | Míra zisku | Transparentní účet | Ondřej Tomek | ČSOB Petr Dufek | Narozeninová Super Výhoda | Turecká centrální banka | Novela zákona | CERGE-EI | FXstreet.cz | Společnost Net4Gas | Raiffeisen | Česká koruna | OECD | Ficova vláda | Ivan Boesky | Zůstatek | Úrokový swap | Hypoteční trh | Household Energy Price Index | Zisková firma | Schlumberger | CYLINDERS HOLDING | Decentralizace | OPEC+ | Analytické společnosti | SAE | Akcie Ajaxu | Pavol Kováčik | Počet úmrtí | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Měnový trh | Ruská vojska | Český veřejný dluh | Zvyšování mezd | Britská měna | Převod akcií | Vytěsnění minoritních akcionářů | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel ČEZ | Řecká krize | Energetický trh | Obavy z recese | Ekonomika ČR | Tuzemské banky | Společnost Novo Nordisk | Těžby Bitcoinu | Hrozí krach | Dnešní aukce | Ondřej Vlček | Marek “Slush” Palatinus | Prezident Trump | finGOOD | Platební bilance ČR | Cenový šok | Klima | Telenor | Energetické podniky | Inverze výnosové křivky | Plyn v rublech | Dovoz z USA | Patrik Tkáč | Ministerstvo financí USA | PSA | Záporné ceny | Inflace v Polsku | BDO | Cena akcie Apple | Rozpočtový deficit | Mimořádná daň | Propad liry | Vyšší dividenda ČEZ | Zákonodárci | Investovat do Bitcoinu | Investice do kryptoměn | Zvýšení úrokových sazeb | Propuštění | Harmonizovaná inflace | Postavení na trhu | Prezident Hospodářské komory | Zvýšení sazeb ČNB | Poptávka po pohonných hmotách | Akcie firem | Národní měny | Naděžda Frolíková | Snížení daní | Subvence | Panika v USA | Regulátor | Turistický ruch v ČR | Zestátnění firmy | Vládní dluh | Mluvčí společnosti | Offshore | Akciový index | Francouzská vláda | Státní rozpočet | Barack Obama | Dluhopisoví investoři | Ceny cukru | Klíčové suroviny | Strop na ruskou ropu | Digitální zlato | Investiční platforma | Rozpoutání války | Průmyslová výroba | Drahota | Důchod | Podíl Evropy | Světové ekonomické fórum | Klesající trend | Alameda Research | Pfizer | Snížit emise | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | The Athletic | Země EU | Reklama při Super Bowlu | Kroger | Inflační situace v ČR | AFP | Studie | Blízký východ | Americký podnik | Převzetí Credit Suisse | Míra úspor domácností | Cizoměnový dluh | Finanční společnosti | Slabší koruna | Škoda Group | Veřejný sektor | Investiční produkt | Cena plynu | Rozpočtový rámec | Premiér Andrej Babiš | Americké výrobky | Druhy ropy | Levnější ropa | Deficit | EDF | Výroba zmrzliny | Bit.plus | Akcie České zbrojovky | Volby v USA | Polsko | Kolaps | Automobilový průmysl | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Významné zisky | Ostravská huť | Zbrojovka | Reakce trhu | Státní podnik ČEPS | Zuzana Lencová | Masivní nákupy | Dezinflační tendence | Kanada | Cenová hladina | AdBlue | Prezident Pavel | Vyhlídky ekonomiky | Bankéř | Vodafone Group | Americké automobilky | Spekulace | Royal Mail | Globální fondy | Ceny zboží | Digitální euro | Hypotéky | Investovat do piva | Odhad meziroční inflace | Recep Tayyip Erdogan | Životní úroveň Rusů | Program hnutí ANO | Lukáš Kovanda | Současná situace | Daniela Veselá | ERM II | Nájmy | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Burzy v Hongkongu | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | European Metals Holdings (EMH) | Hodnota zisku | Česká spořitelna | Velké banky | Jackson Hole | Ruská invaze na Ukrajinu | Tvrdý brexit | Natland Petr Bartoň | Blue Origin | Generali Investments | Vesa Equity | Historická událost | Bohatí lidé | Americká ropná společnost | OPEC | Argentinské peso | Švédská měna | Ukrajina | Ropná společnost | Stabilní výhled | Frustrace | Velké hospodářské krize | Paralelní polis | Ropovod Družba | Marathon Digital | Prigožinův pokus o puč | Egypt | Nepřiměřené marže | Třetí vlna | Národní rozpočtová rada | Budoucí vývoj | Pokles cen ropy | Ceny zemědělských výrobců | BYD | Investice do nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Zestátnění | Ekonomické ztráty | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Douglas Diamond | Čínský dovoz | Otevření obchodu | Znalost | Akcie včera | Státní peníze | Wells Fargo | Maloobchod | Peter Pellegrini | Optimistická očekávání | Logistika | CME | Zpomalení inflace | Nejistota | Inflace v EU | Maastrichtská kritéria | Trump | Hospodářský propad | Online platformy | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | Brands | Rozhazování veřejných peněz | Vývoz plynu | Začátečník | Pomoc lidem | Milan Teplý | Úrokové sazby centrálních bank | České dráhy | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Růst tržeb | Plný úvazek | Prohloubení schodku | Zbyněk Knoll | Příznivé údaje | PFR | Silnější dolar | Technické analýzy | Jachty | Evropský regulátor | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Spořící účet | Orná půda | Mimořádná inflace roku | Skupina ČEZ | Mexiko | Markéta Šichtařová | Čisté bohatství | Euro dnes | Vstupy | ENA | Varšava | Devizové trhy | Nejvyšší cena | Čeští exportéři | Obchodování s ropou | Ozdravení českých veřejných financí | Akcie společnosti ČEZ | ProCent | Akcie Komerční banky | Deutsche Bahn | Rakousko | Grafy | Stříbro | Mero | Zpevňování dolaru | Polský zlotý | Cena ojetých aut | Německá vláda | Constellation | Platby za plyn | Akcie padají | Instituce | Turecko | Loňský zisk | Dogecoin | Restriktivní opatření | Obchod s ropou | Společnost BlackRock | Dopady inflace | Pavel Hubáček | Covidová opatření | Chamtivost | Globální ceny | Kukuřice | Dovoz ukrajinského obilí | OPAP | Luxusní značky | Suchej únor | FAANG | Digitální měny centrálních bank | Válka Izraele | Tornádo | Mediánová mzda | LNG | Western Alliance | Francouzská společnost | Vladimír Dlouhý | Rozhodnutí vlády | Jemenští povstalci | Guvernér ČNB Rusnok | Devizové intervence | Americké akcie | Bezpečného útočiště | Semafor | E-commerce | Světová rezervní měna | BBC | Exxon | Řízení rizika | Průtok plyn | Ceny zemního plynu | Štědrý den | Vedení ČEZ | Finanční gramotnost | Znehodnoceni dolaru | Ekonomický lockdown | Bund | KKCG Karla Komárka | Do čeho investovat | Drahé uhlí | Dopad pandemie | Sto nejhodnotnějších firem České republiky | Nálada spotřebitelů | Vláda ČR | Kongres | Výdělky | Ekonomie | Energetická společnost ČEZ | Pellegrini | Pandemická situace | Zakladatel e-shopu Alza.cz | Divize | Melvin | Cenotvorba | Dění v USA | Počet klientů | Čtvrtletní výsledky společnosti | Nvidia | Pozitivní vliv | Kurzový závazek | Vládní pomoc | Poptávková inflace | Jana Maláčová | Obchodování s korunou | Zadlužení | Evropská ekonomika | Nákupy akcií | Rosněfť | Platby v bitcoinech | Platidlo | Moore Czech Republic | Výše nájemného | Gascade | JUTA | Průměrný roční výnos | Natland | Další růst | Audi | Analytik Fio banky | Borealis | Akcionáři ČEZ | Úplatek Andreje Babiše | Nůžky bohatství | Afghánská měna | Proočkovanost | Téma inflace | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení schodku | Opatření | Mezinárodní investoři | Ekonomické vztahy | Snížení těžby | Komise | Vydělávání peněz | Pád rublu | Aktivita na trhu | List Financial Times | Crown | Zisk bank | Války na Ukrajině | Program podpory bydlení | Erste Bank | Viktor Orbán | Výkyvy | Managing Partner | Výrazný růst | Odpojení Ruska od systému SWIFT | CNN Prima News | Severomořská ropa | ArcelorMittal | Podnikatelé | Fed | Značný zájem | Úročené vklady | Sankce vůči Rusku | Zahraniční obchod | Dnešní zasedání Fedu | SEC | Ekonomické škody | Lídři EU | Korekce | Inflace v říjnu | Kurz české měny | Vývoz ropy | Tuzemští obchodníci | ING | Tržní prostředí | Zákonodárce | Sazby daně | Hnutí ANO | Buffett | Identifikační kód | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Cena bavlny | Největší ekonomika světa | Equa Bank | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ceny kryptoměny | Kov | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Boháč | Zveřejnění výsledků | Apple | Krize eurozóny | Pohyb cen | Odveta | Zahraniční investice | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Centrální instituce | Konkurenceschopnost | Francoise Bettencourt Meyersová | Pamětní tisícikoruna | Globální recese | Úspory | Firma Vodňanská drůbež | Rizikovost investice | Česká republika | Yahoo | Švýcarská potravinářská společnost | Oživení české ekonomiky | Hamás | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Cena práce | Vývoz do Číny | Petr Šebor | Ruské úřady | Posílení dolaru | Stimulační balík | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Stock | ANO | Průměrné ceny nafty | Devizové rezervy ve zlatě | Negativní dopad | Kupní cena | Oleg Děripaska | Burzovně obchodované fondy | Nedostatek paliv | Bankovní panika | WIG | Purple Trading Štěpán Hájek | Trumpova administrativa | Rating | Očekávaná data | Společnost XTB | Akcie FAANG | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | Boris Tomčiak | Koruna dnes | Ojeté vozy | Pozitivní zpráva | Ebury | Světové měny | Koronavirová pandemie | Chorvatsko | Dovoz ruské ropy | Rozpočet Saúdské Arábie | Bytová výstavba | Manažer banky | Microsoft | Benjamin Larochaix | Příležitosti | Pokuta za předčasné splacení | Akcie Twitteru | Sellier & Bellot | USD/CZK | Vládní dluhopisy | Tomáš Kudla | Kolísání ceny bitcoinu | Daňové úlevy | Salvador | Vytrvalost | Akcie Monety | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Alza.cz | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Epidemiolog | Závazek | Íránský útok | Ropné velmoci | Štěpán Hájek | Akcenta | Demokratické strany | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Mistrovství | Finanční rezervy | Chytré peníze | Siemens Energy | CMG | Equity | Obchodování akcií | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Dluhy | Ceny obilovin | Dražší energie | Drahé energie | Ropné firmy | Masivní propad | Důvěra | Ruští statistici | Kraken | Zahraniční společnosti | Euromoney | Pravděpodobnost | Prudký ekonomický propad | Markets | Rozvojová banka | Úrok na dluhu vlády ČR | Prosperity | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Bitcoinový fond od BlackRocku | Qatar | Unce zlata | Karel Pospíšil | Alternativní investování | Penzijní fond | Strach z Trumpa v Bílém domě | Realitní magnát | Bankovní akcie | Bukele | Vysoké inflace | Příjmy z ropy | HOPI HOLDING | Nákupní cena | Rizikovější aktiva | Slovenská inflace | Představenstvo | Ministryně práce | Coinmate | Hlavy států | Euroclear | Historie burzovního obchodování | Moody's | Argentinská měna | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Soukromí investoři | Dobrá nálada | Sankce Rusko | Evropská banka | Mountfield | Mánie | tunel Blanka | Ekonomická nálada | Newmont | Měkké přistání | Paušální daň | Investice do české koruny | Super Bowl | Výpadky | Objem obchodů | Komodita | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Institut pro mezinárodní finance | Nové IPO | AA | Vývoj na světových trzích | Ekospol | Invest | Nová prognóza Ministerstva financí | Gazprom | Centrální banka | Důstojné stáří | Petrus | Počet živnostníků | Bitcoin a další kryptoměny | Moneta | Hypotéky v ČR | Alexej Mordašov | Neformální sektor | Pokles životní úrovně | Životní prostředí | Inflace v Británii | Inflace zpomaluje | Benxy | Francouzský konglomerát | Hrubý národní důchod | Rozbor | Cena elektřiny v Německu | Výnosy na spořicích účtech | Izraelská společnost | Nákupní horečka | Kurs rublu | Mutace koronaviru | Koruna sílí | Stažení z Číny | Ruský majetek | Donald Trump | Atrium European Real Estate | Digitální měna centrální banky | Cena nemovitostí | Růst cen domů | Čistý zisk | Jádrová inflace | Atraktivní nemovitosti | Rumunsko | Technické problémy | Centrum | Rizika | IMPOSSIBLE | Společnosti | Bank of China | Vypnutí Nord Streamu | Hospodářský vzestup | Burzovní pesimisté | Dluhová krize | Hodnota majetku | Akcie konglomerátu | Celebrity | Sociální síť Twitter | Rostoucí počet klientů | Konsensus | Alžírsko | Prodávající | Odvody | Černá Hora | Centrální banky USA | Antivirus | Kurs koruny k euru | PROMET | Ruská ekonomika | Robert Solow | Marek Vašíček | Emisní povolenky EU | Ekonomický růst Číny | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Poptávka po plynu | NEXO | Čipová krize | Nejvýhodnější spoření | Zájem o investice | Viceguvernéři | Přesun výroby | Nárůst objemů | Spotřeba oceli | Světová poptávka po ropě | Zvýšení těžby ropy | Březnová inflace | Oblast kryptoměn | Rizikovější investice | Alexander De Croo | Michal Šušák | Bankrot FTX | Snížení odměny | Klienti Sberbank CZ | Zlatý poklad | Výnosy českých státních dluhopisů | Ropovody | Kryptoměnové komunity | Jeff Currie | Problém s nedostatkem čipů | Akcie ruských firem | Gauti Eggertson | Penta Real Estate | Justin Trudeau | Oslabení forintu | Cena ropy dnes | Růst akcií PGE | Vypnutí plynu | ČNB Aleš Michl | Lagardere | Škoda | Mluvčí | Analytik Cyrrusu | CZK | Spotřeba kávy | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | ETC | Obytné nemovitosti v Česku | Premiér Mario Draghi | Dolarové priviliegium | Prodej ropy | Vývoj cen ropy | Úroda obilovin | Situace na Ukrajině | Pokles sazeb hypoték | Damoklův meč | Dopady vysokých úrokových sazeb | Chevron | Anglo American | Naftogaz | Inflace ve Švédsku | Akcie Samsungu | Asijské země | Cena benzínu | Členské země EU | Hang Seng | Primark | Guvernér Michl | Rakouský kancléř | Vývoj cenové hladiny | Týdeník Euro | Propad české ekonomiky | Snižování rizika | Depozitní sazba | Coinbase | Změny v ekonomice | Měnověpolitické zasedání | Embargo na dovoz uhlí | Výsledkové sezóny v USA | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Veřejné zadlužení | Měny zemí | Rekordní maximum | Energetická situace | Zakladatel | Vyjádření premiéra | Primární emise | Předseda | Zájem o zajišťování | Nadměrné obchodování | Prostor pro pokles | Úročení koruny | Růstový potenciál | Nejcennější české firmy | ERA | Ekonomická nálada Čechů | Profesionálové | Utahování měnové politiky | Tištění peněz | Deficit veřejných financí | Vrácení zboží e-shopu | Přístup ke kapitálu | Ruský vývoz ropy | Sociální síť | Růstový impuls | Vysoké úroky | Bohemia Interactive | Singapurský dolar | Pšenice na burze v Paříži | CEFC China | Putinova mobilizace | J&T | Zesílení inflačních tlaků | Rok 2024 | Nejvyšší zhodnocení | Opatření vlády | Obchodníci | Guvernér | Peabody | DPA | Evropská unie | Boeing | Základní úrokové sazby v USA | Daniel Beneš | Analytik skupiny | Cvičení | Letošní úroda | Příkaz | Ekonomiky | Průměrné mzdy v ČR | Polský podnik | Spotřební daň z nafty | Hydroelektrárny | Rychlý růst | Online prostředí | Empresa Media | Švýcarské ústavy | Evropské banky | Finance | Ženy | Libra | Závislost Evropy na Rusku | Koronavirová krize | Energetický a průmyslový holding | Uchovatel hodnoty | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | Řeka Rýn | Krizové situace | Invaze | Vývoj úrokových sazeb | Covidová pandemie | Rekordní inflace | Covidové restrikce | Index HEPI | Rekordní hodnoty | Centrální banky | Trinity Bank Radomír Lapčík | Inflace v květnu | Nová data | Státní komerční banka | Cena akcie | Emise dluhopisů vlády | Akcie fotbalového klubu Juventus | Životní úroveň | Růst ceny zlata | Doporučení | Aleš Lenc | Zlaté mince | Kakaové boby | FC Barcelona | Pavel Sobíšek | Západní firmy | Důvěra v průmyslu | Covidová krize | Parita | Zvýšení základní sazby | Cena kryptoměny | Výrobce letadel Boeing | Facebook | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Financovat | Yale School of Management | Cena prasat v ČR | Ruský list | Orbán | Příprava | Epidemie prasečího moru | Nejstarší kryptoměna | DPH na základní potraviny | Členské státy EU | Hubnutí | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Evropské země | BRICS | Madeta | Dna | Dividenda | Elektronické peníze | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Green Deal | Cena elektřiny se na pražské burze | Menší úrok | Říjnová inflace | Nynější krize | Trading | Centrální banky světa | Nejlepší investice | Ambice Ruska | SatoshiLabs | Tomáš Spurný | Deglobalizace | Zlevňující ropa | De Beers | Objem zlata | Vysoký výnos | Květnová inflace | Nový rekord | Pivovar Budvar | Německá ocelárna | PacWest Bancorp | Index německých akcií | Covid v Číně | Úroky | Nová mutace koronaviru | Vyšší úrok | Přenos | Plodiny | Statistický úřad | Qatar Energy | Trh Standard | Kancléř Olaf Scholz | Vývoj na trhu | Akce centrálních bank | Potravinová krize | Portu | Passerinvest | FINMA | Navýšení cel | Cena | Růst produktivity | Tržní hodnota Saudi Aramco | Zastropování plynu | Investiční banky | Vysoké příjmy | Vývoj české ekonomiky | Reakce bitcoinu | Rozpočtové deficity | Válečná daň | Předstihové ukazatele | Půlení bitcoinu | ERÚ | Prudké zdražování | Dluhopisový trh | Býčí trh | Objem peněz | Letecká doprava | Řecký dluh | Bytové jednotky | Air | Akcie dnes | Rumuni | Stravenky | Káva | Ministerstvo financí Ruské federace | Celkový výsledek | Televize Sky News | Firma | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | Podílové fondy | TABAK | Zájem o hypotéky | Producent ropy | E-shopy | Jednání vlané hromady | Státní rozpočty | Klíčové oblasti | Investiční platforma Portu | Analytik Raiffeisenbank | Madonna | Znárodnění ČEZ | AKESO | Ruský trh | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Ázerbájdžán | Proroctví | Náklady eura | Vyšší úroky | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Technologie | Laureát Nobelovy ceny | Energetická krize | Přechod k elektromobilitě | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Devizoví obchodníci | Pokles akcií PGE | Daň z nabytí | Monetární feudalismus | Němečtí politici | Plynové zásobníky | A220 | Celkový deficit | Uniper | Nobelovy ceny | Investujeme | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Malé banky | Vydávání dluhopisů | Pokles | Sankce Západu | Obchod Tchaj-wanu | Omezení těžby | Italský premiér Mario Draghi | Americký dluh | Tomáš Holub | Životní pojišťovny | Diverzifikace portfolia | Czech Media Invest (CMI) | Ekonomické odhady | Aktiva Sberbank | Růst cen nemovitostí | Výběr zisků | Globální inflace | Globální investoři | Slabost koruny | Makroekonomická situace | Rating AAA | Velikonoce | Chivo | Know-how | Denisa Všetíčková | Druhá největší světová ekonomika | Polská ekonomika | Investiční portfolia | Historická data | Pandora Papers | Rekordní zisky | Americké společnosti | Indikátor důvěry v ekonomiku | Obytné nemovitosti | Finančnictví | Call centra | Hodinky | Pavel Tykač | Ether | Prudké cenové výkyvy | Švýcarská centrální banka | Charles Schwab | Petr Otava | Mzdy v ČR | Utahování měnových podmínek | Pokles výnosů dluhopisů | Rezervní měna | Poplatek | Zemědělci | Rabobank | Dow Jones | Inflace se vrací | Úrokový diferenciál | Rudolf Jelínek | Maloobchodní tržby | Tržní očekávání | Vyšší daně | Růst cen domů a bytů | Libor Ostatek | Spotřebitelské ceny v Česku | Situace na trhu | Eurowag | Americká ekonomika | HDP | Jaderné elektrárny | Dluh USA | Carlos Tavares | Důvěryhodnost | Jiřina Nepalová | Americký výrobce letadel | Banka JP Morgan | Obchodník | Prominentní jména | Čepro | Portfolio manažer | Pasivní investování | Plynárenská společnost | Kypr | Snížení těžby ropy | Participace | EMA | COVID-19 | Orkán Sabine | Investoři do zlata | Provozní zisk EBITDA | Odkup akcií | Regulátoři | Zelené energie | Znovunastartování ekonomiky | Problémy | Odpojení EU od ruských energií | ISIN | Tempo poklesu | Podnikatelé a firmy | Růst světové ekonomiky | Spotové operace | Úder koronaviru | Dolar | Dodávky plynu do Evropy | Slábnutí rublu | Epidemie afrického moru | PRO-DOMA | Uhlobaron | Banka Credit Suisse | Bankovní rada České národní banky | LMC | Čínská vláda | GE money | Index PX | Pád cen plynu | Daně | Lídři | Hrubý domácí produkt České republiky | Šéfka ECB | Program ECB | Inflace v červenci | Annalena Baerbocková | Plyn z Norska | Investment Management | Kryptoměna | Sport | Akcie antivirové firmy | Potravinářství | Posilování kurzu koruny | Epidemiologické situace | Zprávy z trhů | Soubor klimatických opatření | Hodnota značky | Obchodovat | Český stát | Vyjádření Trinity Bank | Omikron | Afghánistán | Zásoby ropy v USA | Jens Stoltenberg | Předsednictví EU | Henry Kissinger | Nejvyšší přebytek | Daně z příjmů | Riziko brexitu | Pozitivní sentiment | Společnost Nyrstar | Rolls-Royce | Adžmal Ahmádí | Podmínky hypoték | Konsorcium | Příležitost ke snadnému zbohatnutí | Andrej Babiš (ANO) | Poptávka investorů | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Kabelky | Investiční byt | Schválení bitcoinového fondu | Přední bitcoinové burzy | Vega | Konglomerát | Kiliçdaroglu | Úročení spořicích účtů | Největší ekonomiky | Současné ceny | Ukrajinská agentura | BNP Paribas | Historické rekordy | Zátěžový test | Akcie Boeingu | Úmrtí Michala Mejstříka | Signature Bank | Trh s nemovitostmi v ČR | Organizace spojených národů | Výsledek zahraničního obchodu | Richard Hindls | Alpiq | Čínské přístavy | Summit G20 | Swap | Miliardy eur | Anomálie | Koncentrace | Míra inflace v ČR | Ropný šok | DAX | Úrok na českých dluhopisech | Nákup nemovitostí | Výnos desetiletých dluhopisů | Výkupní ceny ve sběrnách surovin | Oklahoma | Vývoj HDP | Ředitel investiční platformy | Valné hromady | Panika kolem pádu Silicon Valley Bank | Oslabení české koruny | Finanční gramotnost Čechů | VESA | Analytik J&T Banky | Zbyněk Passer | Členské státy | Africké země | Filip Tománek | Zelená politika | Michal Skořepa | Členské země eurozóny | Prigožinova vzpoura | Americké akciové trhy | Starbucks | EPGC | Německý kancléř Olaf Scholz | Snížení spotřební daně | Měnová politika ČNB | Sev.en | Toyota | Otakar Šuffner | Burzovní ukazatel | Rozhodování | Ratingové agentury | Manuál | Vládní koaliční partneři | Společná měna | Investování do Bitcoinu | Cena zlata | Německé podniky | CzechToll/SkyToll | ÚSOVSKO | Světové obchodní organizace | Zvýšení produkce | HSBC | Zvýšení ceny | Rozpočtové politiky | Tučné dividendy | MF | Marks & Spencer | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Přecenění | Dlouhodobé dluhopisy | Jitka Tkadlecová | Turecký prezident | Pojištění vkladů | F-35 | Cena stříbra dnes | Navýšení kapitálu | MiCA | Růst cen | Průměrné ceny benzínu | Společnost Chevron | Rating vyšší | Cena pojištění proti krachu | Kapitalizace bitcoinu | Rozpočtová pravidla EU | Spuštění bitcoinů | Cena kakaových bobů | Pokles cen akcií | Inflace roku | Zdravotní pojištění | Cenový pohyb | Občané eurozóny | Africký mor prasat | Dovoz oceli | Ropa a Plyn | Rheinmetall | Asset management | Dnes Wall Street | Pevné nervy | Louis Vuitton Moet Hennessy | MSCI World | Repo sazby | Nová auta | Světové poptávky | Dnes na trzích | Akcie PacWest Bancorp | Financování | ArcelorMittal Ostrava | Podnikání | Protiinflační dluhopisy | Index bídy | ČSÚ | Investiční výdaje | SAIC | B2Gold | Ursula von der Leyenová | Založení účtu | Analytik Portu | Journal of International Money and Finance | Státní stavebko | Reserve Bank of New Zealand | Omezení dodávek | Stres | PwC Petr Kříž | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | David Einhorn | Odborníci České spořitelny | Photon Energy | Obchod | Babišova vláda | ARD | Pokles ekonomiky | Plán zisků | Zlatý poklad Česka | Ceny paliv | Růst úroků | Multimilionáři | TASS | Investice do bitcoinu | Kapitálové trhy | Turów | Plynárenské společnosti | Emisní povolenky | Republikáni | Hodnota transakce | Zdanění příjmů | Gigafactory | Czechoslovak Group | Canal Plus | Globální poptávka | Vývoz do Německa | Expobank | Bankovní asociace | Erste | ROCE | Cykly | Musk dnes | Oznámení převzetí | Měny regionu | Line | Objem dovozu | EGAP | UMA | Automobilový sektor v ČR | Premiér Babiš | PSN | Německý ústavní soud | Průměrná hodnota | Ceny povolenek | Investiční platformy | Rýn | Funkční období hlavy státu | Uvolněná měnová politika | Jedno euro | Íránská měna | Výrok Lagardeové | Nouzový stav | Investice do čistých zdrojů | Ropa | Morrisons | Průměrná mzda | DNO | Mali | Malé podniky | Dnešní čísla | Akciový trh v USA | Daňové zatížení | Index CAC 40 | Český miliardář Křetínský | Cena kakaových bobů na burze | Turistika | Amazon Jeff Bezos | Automobilka Tesla | Čínská měna | Finanční náklady | Zestátnění ČEZ | Spotřebitel | Ruská agrese | Naleziště ropy | Colt CZ Group | Restrikce | Hospodářský růst | Ekonomické teorie | Nové rekordy | Nejrozšířenější kryptoměna | Výpočet daně | Finanční výkonnost | Největší americká banka | Kurz měny | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Dodávky ruské ropy | Síť X | MAGA | Odhodlání | Bezpečný výnos | Josef Dudek | WTI | LVMH | Hrozba recese | ETF fondy | Platební síť | Dolarový dluh | NICE | Bod | Miliardy korun | Největší švýcarské banky | Helena Horská | Eduard Kučera | Konzultační služby | Impérium | Shares | Zisk společnosti | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | Kontrakty na bitcoin | FC Southampton | Hladomor | Michal Mejstřík | Paládium | Jan Drahota | Rekordní propad | Index MOEX | Macao | Pohřeb královny Alžběty II. | FCM bank | Investiční gramotnost Čechů | Obchodování dnes | Rudy Giuliani | Raiffeisenbank Vít Hradil | Cenový vývoj | Únorová inflace | Kryptoměnová komunita | Pfizer a BioNTech | Emise akcií | Nejhorší výsledek | Ropní těžaři | Vývoj inflace v ČR | Americká měna | Nový Zéland | New Deal | Nord Stream | Politika ČNB | Debata | LIVESPORT | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Politické riziko | Největší banky | Euro | OCI | Ziskovost | Dopad krize | Bankéři | Bezpečné dluhopisy | Sázet | Růst cen zkapalněného zemního plynu | Mrazy v USA | Zahraniční firmy | Cena ropy | Porušení zákona | Průzkum společnosti | Sazby na termínovaných vkladech | Plán firmy | Příliv ropy | mBank | Nižší výdaje | Petr Kříž | Ohlédnutí | Ekonomický útlum | Členské země | Šíření koronaviru | Napadení Ukrajiny Ruskem | Wegovy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Drobní investoři | JPMorgan | Značné riziko | Kantonální banky | Marže | Účet platební bilance | Změna času | Petr Bartoň | Poskytování hypoték | Klid | Prezident USA | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Dodávky plynovodem | Výhodně investovat | Jack Dorsey | Koruna zpevnila | Američtí politici | Capitalinked.com | Trh kryptoměn | Korea Heavy Industry& Development | Bill Gates | Risk | Ministerstvo financí | Firemní dluhopisy | Paolo Gentiloni | Zisk bank a spořitelen | Pohřeb královny | Ondřej Průša | Lockdowny | Zprostředkovatelé | Alphabet | Zdražování bytů | Reálná mzda v Česku | Ingredience | Podíl ruského plynu | Uvalení cel | Vedení společnosti | Návrh dividendy | Předvolební průzkumy | Rada ČNB | Zkušenosti | Inovace | Emmanuel Macron | Ministr práce a sociálních věcí | Výnosy státních dluhopisů | Drahá ropa | Jan Procházka | Signály | Státní rozvojová banka | Znehodnocení měny | Mediální skupina | Převzetí Plzeňského Prazdroje | Zdanění | CNBC | Dostupnost bydlení | Zdraví | Zastavení dodávek | Lira | Růst ekonomiky | Plán Evropské komise | KfW | Výrazný růst cen ropy | Průměrná cena ojetých aut | Rafinérie | Poptávka po ropě | Obchodní aktivita | Statistiky | Peněžní zásoba | Ekonomické recese | Studie poradenské společnosti | Krize v Turecku | Růst akcií | Pivovary | Oligarcha | Ceny v zemědělství | TTIP | Stoxx 600 | Akcie ukrajinských firem | Světová ekonomika | Zahraniční investice v Číně | Růst průmyslu | Electricite de France | WELL | Dluhopisové trhy | Sazba Evropské centrální banky | Diverzifikovat | Oslabuje dolar | Nomura Securities | Zrušení karenční doby | FX | Ben Bernanke | Zuckerbergovo bohatství | Devizový kurz | CETIN | Příjmy obyvatelstva | Světové finanční trhy | Edward Moya | Schodek | Mobilizace | Purple Trading | Multimiliardář | Investice státu | Kurz | Market | TEPLÁRNA OTROKOVICE | Dodávky plynu z Německa | Home Credit | Ekonomické vysoké školy | Burza dnes | Pohřeb královny Alžběty | Odhad letošního růstu | Nezaměstnanost mladých | Obilniny | Bankovní sektor | Realizovat zisk | Unicredit | Měsíční mzda | Big Mac | Znehodnocení úspor | Světová válka | Bulharská vláda | Nobelova cena | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | Výkon světové ekonomiky | Hugo Boss | Výnosnost | Bankman-Fried | Invaze elektroaut z Číny | Rozkolísaný | Horizon | UST | Odliv vkladů z malých amerických bank | Ceny nemovitostí v ČR | Nejbohatší člověk | Coinbase Global | Zbrojovky | Plynárenská a ropná společnost | Ukrajinská vláda | Jarmila Plevová | Nexo | Metallica | Cena ropy klesá | Lidové bouře | Částečný úvazek | Měna euro | Ceny pšenice | Liberty Steel | BH Securities | Odkup vlastních akcií | Profesor ekonomie | Dodávky ropy Družbou | Cena kukuřice | Sportovní události | Akcie podniku | 2Bminer.com | Ceny ropy Brent | Veba Broumov | Úvěrové linky | Inaugurace amerického prezidenta | Ekonomka Raiffeisenbank | Embargo EU | Konsensus trhu | Greensill | Dovoz uhlí | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Asociace nezávislých dodavatelů energií | Ekonomické vzdělání | CEBR | Investujte | Ekonomický poradce | Starší byty | Měď | HCBV | Proinflační | Košík.cz | Stock Spirits | Libanon | Platforma | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | Prasečí mor | Exprezident | Vývoz ropy a plynu | Globální finanční krize | Renáta Kellnerová s rodinou | Zhoršení ratingu | Binance | Odvolací soud | Zkušení investoři | IKL | Trh Standard pražské burzy | Ekonomické uzavírky | České veřejné zadlužení | Nominální úrok | Německá průmyslová výroba | Sebevědomí | Ceny benzínu | Vzrušení | Jiří Dragoun | Makroekonomický význam | Manipulace trhu | Počet obyvatel | Capitalinked | Otevření ekonomiky | Dodávky ropy | Zbyněk Frolík | Washington Post | David Vagenknecht | Íránská ropa | Polský zlotý a maďarský forint | Opimo Trade | Propad cen akcií | Nejlidnatější země světa | Prima | Plán obnovy | Úřad práce | Zahraniční kapitál | Citigroup | Měnové reformy | Antoni Trenchev | Digitální daň | Softbank | Nákup ruské ropy | CFIG | Anexe Krymu | Hospodářství | Důvěra v českou ekonomiku | Očekávaný růst | Západní spojenci | Průměrná mzda v ČR | Oslabení | Útok Hamásu | EV | Úrokové sazby na hypotékách | Ceny obilí | Ukrtransnafta | Referendum | Vypnutí Nord Streamu 1 | Banka Trinity | FTV PRIMA | Přirážka | Agentura Interfax | Vakcína Pfizer | Euro Stoxx 600 | Kiwi.com | Ekonomický kolaps | Ruský Gazprom | Unian | Úsilí | Wagnerova skupina | Vladimír Heluz | Zrušení daně z nabytí | Nemovitostní fond | Plánování | Společnost Unilever | Ukrajinští uprchlíci | Nárůst nezaměstnanosti | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Švédská ministryně financí | Dluh zemí eurozóny | Stagflační trend | Intermediate | Uhlí | Survivorship bias | Role kryptoměn | Nižší ceny | Čínský lockdown | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Období po brexitu | Cena dříví v ČR | Ekonomická krize | Casinos Austria | Cenové stability | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Ropa a pohonné hmoty | Cigarety | Portfolia | Nejlepší výsledky | Růst důvěry | Převis | Postavení dolaru | Zavedení EET | Vysoká cena | Holdingová společnost | NN Group | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Průměrný Čech | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Zdeněk Rýzner | Teplé počasí | Ropní vládci | Světové finanční krize | Analytik ČSOB | Schodek rozpočtu | Gate | Vánoční svátky | Akcie Credit Suisse | ProStream | Recese | Výzkumný institut | Akcionář Monety | Poptávka po ropných produktech | Akcenta Miroslav Novák | Zoufalství | Sektorová daň | Celosvětový růst | Generali Česká pojišťovna | Bonusy | Industrial and Commercial Bank of China | Likvidita | Nárůst zisků | Mzdový růst | Jon Osnoff | Záloha | Švýcarský frank | Báze | Nejzadluženější developer | Španělsko | Capital Partners | Erdogan | Referendum o euru | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Vývoj pandemie | Ríjál | Fondy obchodované na burze (ETF) | CZK/EUR | Baltic Pipe | Stimul | Fond Petrus Advisers | Zuzana Ceralová Petrofová | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Zřízení fondu | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Hospodářské noviny | Kyjev | Nižší DPH | Burzovní indexy | Největší propad | Poklad Česka | Deflační tlaky | Sekce měnové | Zbohatnutí | Izraelské akcie | Záporné ceny elektřiny | Pokus o puč | Buckinghamský palác | Petr Kellner | Investiční nemovitosti | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | CryptoByte | Ekonomický výzkum | František Táborský | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Baterie | Internetové firmy | Daňové reformy | Sazka Group | Dceřiná firma | Ochrana před inflací | Schwab | Frank | Měnové politiky centrální banky | Ministři | Prudký propad | Vstup Coinbase na burzu | ERM | Cenový strop na ruskou ropu | Balance | Negativní nálada | Transparentní | Největší česká banka | Lídři G7 | Balík na podporu ekonomiky | Snížení úrokové sazby | EASA | Státní zemědělský intervenční fond | Investiční firmy | Růst cen zlata | KvaPay | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Pracovní síly | Výraznější recese | Jana Brodani | Dana Drábová | Centrální banka USA | Dlužníci | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Světová válka o vakcínu | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Celkový světový dluh | Dieselgate | Nastavení sazeb | Závislost na Číně | Patria Finance | Ceny energií | Celkové daňové příjmy | Zloba | Cena Brentu | Makléřské firmy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Trh s kryptoměnami | Ceny potravin | Ye | Výrobci potravin | Rychlý růst mezd | AUTO JAROV | Přebytek bilance | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Loňský zisk ČEZ | 2Bminer | Společnost Allwyn | Summit v Bruselu | Finanční skupina | Daňové přiznání | Základní sazby | Obchodovat s kryptoměnami | Silná koruna | Čínský průmysl | Náklady na korunovaci krále | Úspěchy | Znovusjednocení Německa | Analytik Komerční banky | Novorosijsk | Riziková aktiva | Celkový výkon | NEST | Kiwi | Zvýšení DPH | Buy the dip | Ceny velkoobchodní elektřiny | Korunovace Karla | Atlantik | Prezident Donald Trump | ZEN | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Výrobci elektřiny | Kurz bitcoinu | Zisk ČEZ | Ruské akcie | Tomáš Cverna | Technologický sektor | OSN | Německé banky | Soud | Akceptovat ztráty | Eskalace napětí | Společnost ČEZ | Komunita | Daňové změny | Kuny | Studie EU Tax Observatory | Booking | Blockchain | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Nákupy zlata | Největší tuzemská banka | Agentura Fitch | Rekordní rok | Zájem o stavební spoření | Soukromé podniky | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Skupina Smartwings | Martin Gürtler | Mince | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Inverzní výnosová křivka | Merkelová | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rusal | Rostoucí ceny | Konkurenční společnost | Trend | Živnostníci | Palivové dříví | Cenová válka | Střadatelé | Nájemné v Česku | Pokles sazeb | Dění na trhu | Adidas | EC Investments | Automobil | Sankce | Zásoby plynu | Pierpaolo Benigno | Švýcarská společnost | Akcie na burze | PriceWaterhouseCoopers | Chamtivost a strach | Míra inflace | Fyzické zlato | Vysoká cena elektřiny | Windfall tax | Přebytek obchodu | Trade | Den matek | Zdražování ropy | Energetika | Nárůst zisku Trinity Bank | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Biotechnologické společnosti | Diverzifikované portfolio | CNN | Majetek ve fondech | Spotify | Svaz průmyslu a dopravy | Snížení emisí | Nařízení | HELUZ | Prospekt | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Prezident Petr Pavel | Invaze elektroaut | Farmaceutické společnosti | Komerční banka | Spirálovitý růst | Cena pojištění | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Inflační data | Stravenkový paušál | Severomořská ropa Brent | Bridget Jonesová | Zpřísnění měnové politiky | Objem obchodování | Ceny ropy a plynu | Mileniálové | Omezování ekonomiky | Akcie Erste Bank | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Angola | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Hodně peněz | Bitcoinová bublina | Investovat do zlata | Náklady na korunovaci krále Karla III. | Bolest | Očekávané výsledky | Obří cenová bublina | Bridgewater Associates | Východní Asie | Pražská burza | Napjatá situace | Senátorka | Fotbalový šampionát v Kataru | Makroekonomická data | Airbus Group | Společnost Anglo American | Marže společností | Tempo růstu | Devizy | Sbírka známek | Podnikatel | Prazdroj | Odstřižení Ruska od SWIFT | Živnostník | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Válka o vakcínu | Ceny elektřiny v České republice | Libye | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Pandemie covidu-19 | Cena termínového kontraktu | Continental | Ministerstvo dopravy | Navýšení důchodů | Pohonné hmoty | Bankovní licence | Biliony | Divergence | Diamanty | Zdražování energií | Přední ekonomové | Akcie ČEZ | Fond Hartenberg | Bilion dolarů | ETF | ISIN CZ0009009940 | Talent | Ceny pohonných hmot v Česku | Nové dluhopisy | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Akcie klesají | Akciové trhy | Cíle | Mimořádná inflace roku 2022 | Loterie | Prodejní ceny | Analytik České bankovní asociace | Silná inflace | Index evropských akcií | Lanžhot | Zhoršení výhledu | Kolínská automobilka | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Saúdové | Evropské velmoci | Varování | Crédit Agricole | Hospodářské soutěže | Družba | Úrokové sazby | Éra levných peněz | Obavy z omikronu | Ropný a plynárenský průmysl | Philip Dybvig | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | Spojení | Bankovní společnosti | WHO | Reálná ekonomika | Bankovní rada | KBC | Recese v USA | Pojišťovna | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Státní fond | Střední třída | Zasedání České národní banky | Akcie Coltu na pražské burze | Členství v EU | Spokojenost | Putinův režim | EP Global Commerce (EPGC) | MSCI All Country World | První odhad | Mezinárodní dohody | Pražský městský soud | Aktiva | Pokles inflace | Počet obyvatel České republiky | Asijská finanční krize | PPF Jitka Tkadlecová | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Cenový strop | Evropský statistický úřad | Nemovitosti v ČR | Pravidelnost | Střední podniky | České měny | Index německých akcií DAX | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Ceny ve sběrnách surovin | Švýcarská banka UBS | Zlevňování hypoték | Business | Třetí světová válka | Enormní kolísání ceny | Libor Chrobok | Emise oxidu uhličitého | Srbsko | Konsolidace | Sev.en Global | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Počet nezaměstnaných | Investování do akcií | Základní úrok | Pokles cen | Největší banky v USA | Britské společnosti | Další regulace | TikTok | Citadel | Algoritmus | Optimism bias | Sektorová daň Česko | Investments | Martin Durčák | Čínská centrální banka | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Platební společnost | Rubikon | Kotační výbor | Zvedání úrokových sazeb | Doněcké lidové republiky | Přelom roku | Eloktroauta v ČR | Finanční regulátor | Nový stavební zákon | Sebekázeň | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Španělé | Tržní kapitalizace Tesly | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Platba SWIFT | Zdravotnictví | Pandemie letos | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Rusko a Ukrajina | Čínské akcie | Kolísání ceny | Economic | Ministryně financí | Mauricius | Časový úsek | Energiewende | Další zpevňování koruny | Opatřením na podporu ekonomiky | Jak investovat | Brazílie | Evropský akciový trh | Bouře Eunice | CEE | Český rozhlas | Ekonom Komerční banky | Ratingová agentura Fitch | Základní druhy | Trhy dnes | Sklizeň obilovin | Dovozní clo | Politika centrálních bank | Energy Aspects | Hnědé uhlí | Smartwings | Joseph Stiglitz | České státní dluhopisy | Pochybnosti | Výsledek voleb | Investiční skupina PPF | Nemovitosti v Česku | Správní rada | Schodek zahraničního obchodu | Zvolení Pellegriniho prezidentem | Vedení ECB | BNY Mellon | Německé společnosti | Burzovně obchodovaný fond | Bývalý šéf americké centrální banky | Česká inflace | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | Antivirové firmy | Prodeje automobilů | Zisky firem | Pokračování poklesu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Leonhard Birnbaum | Sky News | Automatizace | Fio banka | Řetězce | COMAC | Sentiment | Zrychlení inflace | Životní minimum | NBE | Finlord Boris Tomčiak | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Státní banka | Měnová unie | Úspěšné hospodaření | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Akcionáři Avastu | Bonita | Berenberg | Největší pokles | Lucembursko | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Běžné spoření | Vladimír Vávra | Banka Barclays | Propady cen | Jean-Pascal Duvieusart | Zvyšování úrokových sazeb | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Budování tržní ekonomiky | Burzovní cena | Reálné výnosy | Ministr pro energetiku | Ruská válečná ekonomika | Whisky Trebitsch | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Akcie společnosti MOL | SAS | Backwardation | Vít Kutnar | Burza Binance | Čínský prezident | Spoření na důchod | Agentura TASS | České mzdy | Yahoo Finance | MAM | Cebr | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Strach z inflace | BHP | SAB Finance | Podání daňového přiznání | Podvody | Deutsche Telekom | Poplatky | Oslabování eura | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | GDP | Země OECD | Cenové maximum | Karel Komárek | Koronavirus | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Nákupy deviz | Rating České republiky | Evergrande | Německý průmysl | Linet | Koronavirová nejistota | Další vývoj | Horší časy | Jak diverzifikovat | Citibank | Cena dříví | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | Hliníkárna Slovalco | Investování do nemovitostí | BASF | České aerolinie | Kanadská centrální banka | Výrobce aut | Plátcovství DPH | Nejdražší ulice | Podnik Naftogaz | Real Estate | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Naréndra Módí | Penta | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | Garanční systém finančního trhu | Zdraví ekonomiky | Růst důchodů | Odborná literatura | EU a NATO | Nálada podnikatelů | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Geopolitická rizika | Oprav dům po babičce | Indie | Letectví | J&T Banka | Nákupy | Společnost S&P Global | Petr Dvořák | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Ceny v českém průmyslu | Výrazná inflace | Král Karel III. | Centrální bankéř | Vnímání | Dopady pandemie | Koncern Volkswagen | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Čínský výrobce | Úspěch koruny | Martin Stránský | Výprodej akcií | TotalEnergies | Živobytí | Ekonomika | Růst vývozu | Německé automobilky | Pohyb ceny | Letošní úroda obilovin | Výprodej bitcoinu dnes | Zklidnění situace | Oxford Economics | Statistický klam | Výnosová křivka | Úzkost | Historická maxima | Ekonomická data | Prognóza Ministerstva financí | Elektřina | CBS | WTO | Ekonomické zotavování | Zájem o zajišťování se | Ruská společnost Gazprom | Situace v průmyslu | Těžaři kryptoměn | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Vývoj cen bílého cukru v EU | Karanténa | Dělení ČEZ | Nespokojenost | Předsevzetí | Zlevnění ropy | Akcie Coinbase | Slovalco | NewYorská burza | Miliardář Křetínský | Proticyklické kapitálové rezervy | XPeng | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Katastrofy | Inflační krize | Spořící účty | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Fitch rating | Americký kongres | Zvyšující se inflace | Investice do zlata | Ceny zlata | Výhled | Elizabeth Warrenová | Směnárny a burzy | Dmitrij Peskov | České akcie | Klesající cena | Korunovace | Prodejní cena | Těžaři ropy | Fond Petrus | Erste Group Bank | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Bankrot USA | Zisk firmy | Klimatický summit | Ruská aktiva | Celsius | Menšinový akcionář | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Fialův kabinet | Embargo | Eugal | Economist | Superluxusní | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Energetické společnosti | Německá koalice | Propouštění | Ceny dováženého zboží | Zaměstnanci | PayPal | Náklady na korunovaci | Fotbalový šampionát | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Kolaps cen | Finanční trhy | Miliardáři | Hrozba recese v USA | Nízké ceny ropy | Pád cen plynu v EU | Zlaté rezervy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Bankovní účty | Ruský bankrot | PacWest | Cenové rozpětí | Expanze | Klesající úrokové sazby | Hodnota Saudi Aramco | Finančníci | Greenflation | Zrušení zastropování cen | Insider | Největší ekonomika | Banky | Ekonomický boom | Růst cen energií | Zdražující byty | General Motors | Fondy | Eurokomisař pro hospodářství | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Ruské ministerstvo financí | XTB Tomáš Cverna | Ukrajinský prezident | Zhoršení ratingu USA | Investiční společnost CVC | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Nakamoto | Měnové unie | Austrálie | Cenové hladiny | Alžběta II. | Tether | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Analytik finančních trhů | Světové ceny obilí | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Hlavní index německých akcií | Přímé investice | Nákup bitcoinu | Velkoobchodní cena plynu | Letečtí dopravci | Devizové rezervy ČNB | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Návrh rozpočtu | Buy | New York | Realitní bubliny | Tržní cena | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Krize | Pád akcií | Sparta Praha | Optimalizace | Zvýšení úroků | European Metals Holdings | Paul Tudor Jones | Čeští poslanci | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Nejvyšší deficit | Depozitní sazba ECB | Platy českých politiků | Vlády | Daňové zvýhodnění | Zotavení ekonomiky | Vysoké školy | Protipandemická opatření | Investor do akcií | LOUDA AUTO | Luxusní zboží | CMI | Transparency International | Konzervativní investor | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Massachusetts | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Světový trh s ropou | Káva na burze | Uvalení sankcí | BUX | Organizace SWIFT | Válečná ekonomika | Ceny plynu a elektřiny | CoinGecko | Objem obchodů s kryptoměnami | G20 | Spotřební daň z pohonných hmot | Bitcoinový fond | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Štěstí | Rekordní schodek | Jaroslav Nosek | Oslabení dolaru | Úročení termínovaných vkladů | Těžby bitcoinů | Navyšování cen | Napadení Ukrajiny | Akcie ve světě | Nákupy centrálních bank | Globální ekonomické zotavení | Úspěch bitcoinu | Elektronická evidence tržeb (EET) | Slabší kurz | Těžař | Piráty | Omezení investic | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Růst mezd v ČR | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Ekonomický nesmysl | Markéta Fišerová | Akciové trhy v USA | FOMO | Akcie Coltu | Ztráty | Výplata | Podíl akcií | Claudia Goldinová | Vývoj ceny ropy | Embargo EU na ruskou ropu | Hypoindex | Mezibankovní | Flexibilita | ODS | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Likvidní | Ceny aktiv | Společnost CVC | Ropné království | Devizové rezervy | České vlády | Příjmy z kryptoměn | DIHK | Burza | SAIC Motor | Šeherezáda | Interfax | Oživení globální ekonomiky | Letecká společnost | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Investiční skupiny | Guvernér Rusnok | Zdeněk Pelc | Bitcoinové fondy | Rozvoj | Americká inflace | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Dnes na světových trzích | Cenová bublina | Čínská hrozba | Americká administrativa | Reinvestice | Heineken | PPF B.V. | Napětí mezi Moskvou a Západem | Zasedání bankovní rady | Mezinárodní ratingové agentury | Nové sankce | Palivové dříví v Česku | Český statistický úřad (ČSÚ) | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Banka Citi | Slabší dolar | Cena transakce | Marian Jurečka | Elektřina na pražské burze | Měny | Premiér Fiala | ČNB Michl | Bilance | Volby | Obchodní řetězce | Snížení úrokových sazeb | PGNiG | Kurzarbeit pro automobilky | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Fundamenty | Cena kávy | Motivace | Americká vláda | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Innogy | AML zákon | Vzestup inflace | Přístup k měnové politice | Express | Železárny | Energetický regulační úřad | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Správce aktiv | Pád Kábulu | Energie | Peněžní tok | Roklen | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Inflační tlaky ve světě | Michal Brožka | Mezinárodní obchod | Halving | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Které akcie | Výpadky v dodávkách čipů | Značný pokles | Cenový pokles | BHS Štěpán Křeček | Snížení valorizace | Fed dnes | Inaugurace | UNA | 4fin | Dividendy | Zprostředkovatel devizových obchodů | Poplatky za obchodování | Měna | Inflace v prosinci | Ekonomické sankce | Skupina investorů | Ruský rozpočet | Jasný signál | Dodávky plynu | Dovoz ruského plynu | Podíl firem | Platební neschopnosti USA | Akciový trh | HoReCa | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Livestock | Sazby | Lawrence Freedman | David Marek | Řecké dluhopisy | Ropa dnes | Silný pokles | Historie | Renáta Kellnerová | Rodinný trust Valerie Haščákové | Situace na trhu s ropou | Guvernér afghánské centrální banky | EP Global Commerce | Ivan Korčok | MSCI | Burzovní index | Karanténní opatření | Hodnota bitcoinu | Emitent dluhopisu | Výsledky hospodaření | Stav českého průmyslu | Oslabování české měny | USD | Evropské továrny | Paul Milgrom | Spotřebitelská poptávka | FTMO | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Ceny realit | Akcionáři Monety | Odliv vkladů | Veřejný dluh Spojených států | Milovníci čokolády | Jednání ČNB | Investice do zemědělských pozemků | Ceny mědi | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Růst poptávky | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | EET | Globální emise oxidu uhličitého | Nový trend | Maďarská vláda | Robert Wilson | Německá automobilka | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Zavření Číny | Půlení | Zahájení ruské invaze | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Kapitalismus | Generál Pavel | Automotive | Nové prognózy | Central Group | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové směnárny | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Zpřísňováním měnové politiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Milník | Světová zdravotnická organizace | Akciové propady | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | Karlova korunovace | EIA | Sberbank CZ | Vývoj životní úrovně | Člen bankovní rady | Platformy | Partneři | IPO | Vedení Volkswagenu | Cílové ceny | Rusko | Úrokové sazby České národní banky | Zhoršování pandemické situace | Ceny výrobců | Prezidentský kandidát | Akcionář | Propad cen nemovitostí | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Vicepremiér | US Steel Košice | Finanční plán | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Pracovní den | Zkušenost | Mistrovství světa ve fotbale | Analytické zprávy | Renishaw | Signál | Invaze ruských vojsk | Elektrovozy | Inflace Spojených států | Digitální měna | Írán | Podnik ČEPS | Zdražování | Meziroční inflace | Afrika | Síla amerického dolaru | Většinový podíl | Dnešní obchodování | Riskování | Pozemky | Jan Raška | Výsledkové sezóny | Nejvíce peněz | Ekonom Jan Švejnar | Generální ředitel ČEZ | Tržby obchodníků | Domácí měny | Britská vláda | Vývoj cen akcií | EPS | Square | Hodnota zlata | Gazprombank | Náklady na zajištění | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Zemědělská půda | Kupní síla | Úbytek | Rozvoj automobilky | Ministryně financí Alena Schillerová | Termínový kontrakt | Ocenění | ČKMA | Ropy | West Ham United FC | Volné peníze | Předsedkyně Evropské komise | Úspěšné obchodování | Platba za plyn | Dow Jonesův akciový index | Radek Procházka | Singapur | Zadlužení země | Podmínky půjčky | Míra úspor | Krachy firem | Druhá vlna | Polská společnost | Obiloviny | Vývoj ceny akcií technologických firem | Druhá vlna pandemie | Větší riziko | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Mzdová vyjednávání | Zavedení rouškovného | Porušení pravidel | Dluh eurozóny | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Důchodový systém | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Investor | Petr Dufek | Italská ekonomika | Covidové pandemie | Susanne Klattenová | Rezervní měny | Časové období | CBC | Joe Biden | Ekonomické důsledky | Důchody | Premiér Boris Johnson | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Superbubliny | Forbes | Nejlepší hospodářské výsledky | Daňoví poplatníci | Obchodované fondy | Colt | Zmírnění rizik | Studie EU | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Evropská unie dnes | General Atlantic | Partners Financial Services | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | František Vinopal | Pobřeží slonoviny | Tkáč | Jerome Powell | Očekávaná inflace | BMW | Německá burza | Cena akcií | Mattel | Nízká inflace | Ukrajinská ekonomika | Investování | Lehman Brothers | Výkon německé ekonomiky | Objem nákupů | Rozšíření | Volatilita | Příliv investic | Stavebko | Společnost Blue Origin | Ropný trh | Polské veřejné finance | Americké ministerstvo financí | Institutional Shareholder Services | Zaostávání Německa | Rishi Sunak | ČVUT | Investiční poradce | Vienna Insurance Group | Umělé inteligence | Daňový příjem | Eura | Tisková konference | Opatření americké centrální banky | Neúspěch | Vlna veder | Koruna posiluje | Libertas | Internetové bankovnictví | Vývoje ceny akcie | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | Úspěšné hospodaření banky | Investiční skupina | Bankovní systém | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Inflace v české ekonomice | Očekávaný zisk | Obilí | Ryanair | DIW | Akcie ropné společnosti Shell | Kryptoburza | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Křetínský a Tkáč | Krach kryptoburzy FTX | Celkové příjmy | Skvělý zisk | Services | Úrokové swapy | Bezpečná aktiva | Zmírnění inflace | GFG Alliance | Růst | Německé hospodářství | Dnešní zprávy | Občanské války | Český investor | OSN v Glasgow | Ceny surovin | Centrální bankéři | Zobchodovaný objem | RegioJet | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Agentura Standard & Poor's | Aktuální prognóza ČNB | Hospodářské výsledky | ČTK | Světoví těžaři | Propad ceny | Volvo | Proti trendu | Emitent | WU | Zajištění | Propad poptávky | Administrativa | CzechTrade | Knik | Dohoda EU | Poradce premiéra Andreje Babiše | Automobilka Škoda Auto | Schodek veřejných financí | Propad cen ropy | Snížení inflace | Tomáš Nidetzký | BIDU | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Film o bitcoinu | Marko Kolanovic | Africký mor | Plynárenský průmysl | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | Expanzivní měnová politika | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Migrační dohoda EU | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Útlum ekonomiky | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Zásobníky s plynem | Naše ČESKO | BONATRANS | Tuzemská měna | Nová sazba | Index STOXX Europe 600 | Panika | Dovoz aut | Skupina Berkshire Hathaway | Monopol | Vstupu do EU | Obchodovat s akciemi | Závazky vůči věřitelům | Stavební zákon | Nálada českých spotřebitelů | Bankovní daň | Vladimír Velebný | Rozvoj těžby | Balík rozpočtových opatření | Jednání vlané hromady ČEZ | Ministr spravedlnosti | Protiinflační tlaky | 2bminer.com | Outsider | RESPECT | Zpravodajské události | Nositel Nobelovy ceny | Světové organizace | GZ MEDIA | Státní podpora | Národní rozvojový fond | Oděvy | Jesse Powell | Zrušení stavebního spoření | Pojištění proti krachu Credit Suisse | Peabody & Company | Šance | Nippon Steel | Průmyslová výroba v září | Rozvod Gatesových | Opoziční politici | Covidové vakcíny | Čínské firmy | Pracovní trh | Akademie věd | Podíl bitcoinů | Citelná inflace | Legendární investor | Pád dolaru | PTÁČEK | Švýcaři | Trumpova cla | RENOMIA | Německý kancléř | Kryptoúvěrové firmy | Asociace pro kapitálový trh České republiky | BHM Group | Kapitálový poměr | Zásoby zlata | Union Bank | Dovoz z Ruska | Akcie Moderny | Dnešní rozhodnutí vlády | Nafta v ČR | Zemědělské suroviny | Nejvyšší výnos | Ošetřovné | Google Trends | Guvernérka ruské centrální banky | Odpočinek | Ovocnářská unie | Nejvýraznější propad | Prudce zlevňující ropa | Světové rezervní měny | Moravský Peněžní Ústav | Ropný průmysl | Americké vlády | Vítězství | Rating Číny | Ceny akcie | Splácení hypotéky | Ekologie | Celní politiky | Saudi Aramco | Balík opatření | Home office | Růst platů | ALCA | Jitka Cechlová Komárková | Médea Group | Mzdově-inflační spirála | Síla Sibiře | Vývoj konfliktu | Poradenství | Vlastnictví | Košík | EMA data | SCS SOFTWARE | Přerozdělení bohatství | Finep | Tvrdá měna | Investice do realit | Finanční úřad | Skupina Sazka | Průzkum | Období poklesu | Geco | Nejhodnotnější firmy světa | Diverzifikace investic | Světové burzy | Odborová organizace | Čerpací stanice v ČR | Rozdělení Československa | Letecké palivo | Kupci | Akcie Saudi Aramco | Navýšení dluhového stropu | Moravské tornádo | Špinavé Prachy | Zdravotní sestry | Daň z mimořádných zisků bank | Fondee | Penzijní systém | Nejvyšší výhra | Ministerstvo financí ČR | Ceny v dopravě | Prognostici | Zajišťování se | Sankce EU | Dividenda ČEZ | Jan Světlík | Burzovní cena plynu | Krátkodobý dluh | Škrtání dotací | Velké zadlužování | Kanadský penzijní fond | Dun & Bradstreet | Brent | Extrémně levné | Ruská vláda | Čerpání evropských peněz | Levná ropa | Balík akcií | Bilance zahraničního obchodu | Obchodování na burze | Jaroslav Beran | DR.MAX | Lednový růst spotřebitelských cen | Varianty covidu | Pád cen ropy | Maserati | Společnost PwC | Big Mac index | Banka pro mezinárodní platby | Česká energetická firma | Světová kryptoměna | Dodatečný výnos | AŽD PRAHA | Nákupní manažeři | Komentátor | Neckarwestheim | Martin Český | Výše mezd | Obchodní marže | Jana Škrabalová | Zlepšení nálady | Veřejně obchodované fondy | Měnová politika Evropské centrální banky | Výrobci elektroaut | Nepřízeň počasí | Bezpečné přístavy | Růst cen zemního plynu | Tchaj-wan | SAB Finance a.s. | Melvin Capital | Úroky na hypotékách | Měnová stimulace | Bilance ČNB | MTX | Eastern European Media Holdings | SPOLCHEMIE | Bankovní regulace | Propad příjmů | Rozsáhlé propouštění | Tržní ekonomiky | Ekonomické údaje o TRINITY BANK | Kapitálová přiměřenost | SUSHI | Měnová krize | Hlubší schodek | Růst daní | Banka Goldman Sachs | Země eurozóny | Výrobce elektroaut | Jak profitovat | Převzetí Avastu | Kontrakty na ropu | Vstup na burzu | Zrušení daně | MOL | Pavel Hruzík | Pokles cen elektřiny | Tržní hodnota | Penzijní společnost | Arménie | Růst výrobních cen | Jan Vild | Akciové trhy v Evropě | Marka | Zajímavé zhodnocení | Provozní zisk společnosti | Analytik Fio | Tržby maloobchodníků | Skupina EPH | Cestování | Modrá vlna | Depreciace | Brexit bez dohody | Akcie Sberbank | VAFO | Konopí | Nejbohatší Čech | Radoslava Štěpánková | Platby kartou | Michal Strnad | Pád měny | Přehled | Levné energie | Významný dopad | Analytička | Data ČSÚ | Italský dluh | Prognóza Evropské komise | Rozdělení ČEZ | Martin Hájek | Index amerických akcií | Investice do čistých zdrojů energie | Vagit Alekperov | Dubnový vývoj | Vývoj ceny akcií | Vstup do eurozóny | Solidní růst | Předčasné splacení hypotéky | Obnovitelné zdroje | Life Insurance | Aktuální výhled | Sýrie | Chilské peso | Mimořádný růst | Wood&Company Tomáš Kacerovský | C-ENERGY PLANÁ | Vývoz do USA | Inflace v únoru | Premier League | Ruské banky | Trh s bitcoinem | Podíl eura | Vladimir Potanin | FDP | Zdeněk Chrdle | Rozšiřování kapacit | Kanadská vláda | Blink Charging | Ropa cena | Chvaletice | Patrie | Obchodní sankce | Výjimečná situace | Ekonomická stagnace | Útok Hamásu na Izrael | Zvolení Pavla prezidentem | Události tohoto týdne | Dobrý byznys | Šíření nákazy COVID-19 | Smrskflace | Zdražování vody | Slavomír Pavlíček | Zelená energetika | Velkoobchodní cena zemního plynu | Koupit akcie | Šéf švýcarské centrální banky | P/E | Petr Poláček | Cestovní ruch | Scope | Akcie Societé | Znárodnění | Radoslava Štěpánková s rodinou | Basilejský výbor | Banky v ČR | Vývoj měnového páru | Pandemická pomoc | Zasedání Fedu | Americké centrální banky | Cenový vrchol | Závěr roku | Guru | Olej | Sebenaplňující se proroctví | S&P Global | FTSE | Pivovary Staropramen | Král Karel | Průběh krize | Digitální komunikace | Onemocnění COVID-19 | Prognózy ČNB | Vývoj ceny bitcoinu | Panika na trzích | Společnost Evergrande | Ministr životního prostředí | Tvorby zisku | Plynovody | Energetický tarif | Modern Times Group | Margot | Niall Ferguson | Kweichow Moutai | Vyhlídky | Kladenská Poldi | Exprezident Trump | Management | Rekordní ceny | Cena prasat | Silné emoce | NICKEL | Oslabení kurzu | Dividendové akcie | Majitel dolu Turów | XXX Lutz | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Sazby centrálních bank | Zvýšit ziskovost | Zdroje energie | Nové metody | IT sektor | Nio | Žebříček nejbohatších Čechů | Akcie Gazpromu | Američtí regulátoři | E.ON Distribuce | Kateřina Kratochvílová | Regulační úřad | Santander | Pokles HDP | Úpis nových akcií | Předpověď | Premiérka | Ipsos | Autoprůmysl | Hospodářská politika | Radek Dvořák | Recese v Evropě | Nejhodnotnější české firmy | Koncové ceny | Vysoké ceny energií | Pandemie koronaviru | KRAJSKÁ ZDRAVOTNÍ | Akcie českých bank | Kapitálová pozice | Asie | Cena zlata dnes | Reálná mzda | Světové ceny ropy | Suroviny | Alibaba | Rating zemí | Bidenův obří balík | Tuzemský kapitálový trh | Řecká vláda | Ekonomický model | Spekulant | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Vrtulníkové peníze | Politika centrální banky | Tálibán | Praní peněz | Rychlost inflace | Zastropování cen ruské ropy | Tuzemská firma | Pavel Tomek | Sokolovská uhelná | Pád ceny | ING Groep | Spoření | Bitcoin | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Plyn | Problémy české ekonomiky | Ukončení intervencí | Automobilky | Poptávka po úvěrech | Dánská koruna | CFA Institute | Thomas Cook | Luhanské lidové republiky | HRUŠKA | Obnovitelné zdroje energie | TUI | Obchodníci s kryptoměnami | Pojišťovny | Termínovaný vklad | FinGO | Hlava státu | Canopy Growth | Rady expertů | Rusko dnes | Invia | Napětí na Ukrajině | Hennessy | Vepřové maso | Proinflační faktory | Digitální peníze | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Lobbing | Seznam Zprávy | Rostoucí úroky | Novela zákona o ČNB | Výrobce munice | Dopady války na Ukrajině | Obchodní výsledky | Dopady koronavirové krize | Index investiční gramotnosti | R2G | Nemovitosti | Boris Johnson | Růst výnosů | CVC | Availability heuristic | Indikace | Růst sazeb ČNB | Jat Tehnika | Kakao | Cena uranu | Čínská poptávka | Dlouhodobé strategie | CAT | Předpokládaný růst | Obchody | MF DNES | Skupina SAB Finance | Úrokové sazby Fedu | CEPS | Spekulativní aktivum | Premiér Petr Fiala | Makléřská firma | Propad průmyslu | Tulipány | Čeští šéfové | Nepříznivý signál | Ivo Lukačovič | Další rozvoj | Ekonom UniCredit Bank | Pokles české ekonomiky | Ochranné známky | Jednání OPEC | Oslabení koruny | ICBC | Aleš Michl | Drahý kov | Zastropování cen elektřiny | Prosincová inflace | Vyplácení dividend | Odhady ČNB | Objem akcií | Zdražení ropy | Podpora | Lesnictví | CitFin | Spoluzakladatel Microsoftu | Růst spotřebitelských cen | Vonovia | Prudké oslabení | Ministři financí | Čínská společnost | Panenka Barbie | Technologické firmy | Tata Steel | Těžba ropy | Afghání | Burzy cenných papírů | Prognóza ČNB | Plynové elektrárny | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rubl | Akcie BNP Paribas | Akcie banky | Prezident Joe Biden | Skupina Colt CZ Group SE | Unijní země | Arbitráže | Tendr | Pravidla EU | Košické ocelárny | Polská inflace | Banka Sberbank CZ | Veřejný dluh ČR | Počet pracovních míst | Dividendy ČEZ | MT4 | Dubnová meziměsíční inflace | Velké americké banky | Zvýšení mezd | Export do Ruska | Eskalace | Tlumit inflační tlaky | Dobrá čísla | Antony Blinken | Síla dolaru | Globální problém | Nayib Bukele | Růst ruské ekonomiky | Ruská invaze | Sazby bank na spořicích účtech | ECE Projektmanagement | Marek Španěl | Reálná úroková míra | Focus | Zemní plyn | Martin Mašát | Celer | Ministr průmyslu a obchodu | Německo | Canberra | Portfólia | Volatility | Japonsko | Výsledek hrubého domácího produktu | Odpojení EU od ruského plynu | Mexické peso | Jaguar | Správy majetku | OKD | Eurovia CS | West Ham | Amundi | Tipsport | Turecké akcie | Akcie v USA | Krach kryptoburzy | ECB dnes | Fluktuace | Elektromobilita | Rizikové investice | Riksbank | Ronaldo | Grayscale Investments | Cena hliníku | Odstřižení od SWIFT | Ústecký kraj | Kellnerová | Gazprom Export | Výkonná ředitelka | Překoupenost | Fixace úrokové sazby | Platby za plyn v rublech | Maersk | Američané | Ostatní investice | Klíčová rizika | Standard & Poor’s 500 | Statistické údaje | Aukce | ZIL | Silný propad | Výkyvy kurzu koruny | Zastavení růstu | Výnosy tuzemských dluhopisů | PARTNERS FINANCIAL SERVICES | Chelsea | Americké sankce | Cena dřeva | Státní dluh ČR | MJ | Vývoj úroků | Messi | Světová poptávka | Červnová inflace | Twitter | Aktuální cena akcií | Zasedání americké centrální banky | Polská vláda | Standard Chartered | Těžařská společnost | Samou | Bankovky | Ropa typu Brent | Zdražování potravin | Virus | Krach | Pohonné hmoty v ČR | Olaf Scholz | Státní protiinflační dluhopisy | Hotovost | Marathon | Akcie U.S. Steel | LIBOR | Psychologické faktory | Kartel OPEC | Arbitráž | Maturity | Nejvýraznější pokles | Maďarský forint | Partnerství | Jiří Tyleček | Velké peníze | Analytik České spořitelny | Jozef Síkela | UWM | Životní náklady | Vyšší ceny | David Horváth | Výhled cen | Dluhové krize | Podílový list | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Los Angeles | Investice do akcií | Rozhodnutí ČNB | Pandemie covidu | Setkání centrálních bankéřů | Směřování | Rekordní cena povolenek | Rozpočet | Japonská centrální banka | Erste Group | Ruský plyn | Opce | Portugalsko | COVID III | Kazachstán | Daně z neočekávaných zisků | Vice | Baker Hughes | PEPSICO | Behaviorální | Termínové kontrakty | Eurokomisařka | Sdružení automobilového průmyslu | Vodafone | Světová cena | Dublin | Mattoni | Aktivum | Premiér Justin Trudeau | Majitel firmy | Fiskální pomoc | Vyšetřovatelé | Běžný investor | DIP | Propad akcií | Větší zdanění | Nulové úroky | Výroba automobilů | Plynovod Jamal | Jan Švejnar | Zajištění bezpečnosti | Vývoj kurzu koruny | Ghana | Index nákupních manažerů | Dobré zprávy | Meta Platforms | Produkční ceny v ČR | Celsius Network | Ruská ropa | Růst české ekonomiky | Finanční svět | BNP | Akcie fotbalového klubu | Provozní zisk | Vyšší riziko | Devizový účet | Obchodní partner | Bilance běžného účtu | Kurs rubl | Viceprezident | Fundamentální ukazatele | Domácnosti | Nové zakázky | Finlord | Google | Euro vůči dolaru | Tuzemský maloobchod | Mario Draghi | Konzervativní investice | Merrill Lynch | Vysoká inflace | Působení v Evropské unii | Zbytečné regulace | Golden Prague Hotel | Obchodování s povolenkami | Státní dluhopisy | Analytik J&T | Analytici | Barbie | Burzovní seance | Cenné papíry Komerční banky | Elektromobily | Potvrzení trendu | Platební prostředek | Právo | Odhady ekonomů | Irák | Kantony | Delta mutace | Kurz koruny | Splácení dluhu | Snížení úroků | Médea | Významné naleziště | Šíření koronavirové nákazy | Pilsen Steel | EnAppSys | Růst cen plynu | Tržby | Největší ropné firmy | Prochazka & Partners | Žlutý kov | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Snižování úrokových sazeb | 737 MAX | Dostupná data | Snížení sazeb | Ústup pandemie | Makléřské společnosti | Ukončení činnosti | Jaderná elektrárna Temelín | Sam Bankman-Fried | LE & CO | Závislost | Odpojení od ruských energií | Instinkt | Miroslav Novák | Růst úroků v USA | Nové úvěry | Lukáš Raška | Finanční systém | NAFTA | Platební bilance | Ceny v průmyslu | Makro | Stagnace | Sazba ČNB | Psychologické úrovně | Generální tajemník NATO | Růst mezd | Světové centrální banky | Shrinkflation | Royal Dutch Shell | Vlastní nemovitost | Růst americké ekonomiky | Evropská centrální banka | Mezinárodní instituce | Arnault | Prime | Roční výnos | Kurs eura | Přímé zahraniční investice | EFTA | Ztráty zaměstnání | Nákup akcií | Letadlo | Německá kancléřka | BAT | Silnější euro | Vánoce | PX Pražské burzy | Mitsubishi | Mezinárodní organizace práce | Růst cen v Česku | Finanční prostředky | Antimonopolní úřad | Znalost trhu | Eurozóna | Časový horizont | Firmy v ČR | Argentina | Švédsko | FXstreet | Partners | Forward | Vývoj inflace | Česká ekonomika | Epidemie nemoci covid-19 | Bancorp | Institucionální investoři | Intervenovat na devizovém trhu | Krejčířova vila | Vládní koalice | Euro STOXX | Kurzy | Sázkové kanceláře | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Macquarie Group | Český kapitálový trh | Analytik Trinity Bank | Fond | Oslabení kurzu koruny | Reálné peníze | Akcioví investoři | Vysoká poptávka | Ekonomické údaje | Vývoj německé ekonomiky | Proinflační riziko | Čínské ministerstvo | Zbrojovka Colt | Hodnota všech kryptoměn | Zambie | Inflační očekávání | Míra nezaměstnanosti v EU | Vesa Equity Investment | Zlaté cihly | PPF Group | Raiffeisenbank Helena Horská | Největší evropská ekonomika | Kicom | ČTK mluvčí | Aktuální prognóza | Budvar | Prezidentské volby v USA | Tuzemská inflace | Spiegel | Poslanec | Petr Marsa | Těžaři | Situace na trhu práce | ECB | Řetězec | Čínský růst | Cena ruské ropy | Sazby ECB | Dolarová aktiva | Ekonomiky eurozóny | Zinek | Cena kakaa | Objem majetku | Verbální intervence | Měnová politika | Nizozemská vláda | Papcel | Solární panely | Ceny starších bytů | Rezervy | Růst ceny | Motorová nafta | Hodnota akcií | Základní příjem | Dluhopisy | Množství peněz | Nárůst výnosů | Odpor | SPAD | Temelín | Bankovky a mince | Vrcholy | Ministr zahraničí | Voda | Červencová meziroční inflace | Americká ministryně financí | Splatnost | Největší banka | Němečtí zákonodárci | Restrukturalizace | UWM Holdings | Golden Gate | Krize v Evropě | Pád FTX | Bankovní vklady | Heureka | Spekulativní investice | Air Bank | Petra Kutnarová | Příliv migrantů | Indikátor | Vyšší sazby | Velká kryptoměnová burza | Prodej aut | JPMorgan Asset Manageement | Eurojackpot | Jefferies | Financial Conduct Authority | Krize v USA | Analytika | Závislost na Rusku | Zastavení výroby | Moudro | Pád cen | Boston College | Statistici | FOREX | Online hry | Pšenice | Maďarská měna | Americké banky | Vzestup zlata | Tržní síly | Evropský trh s plynem | Stavební spořitelny | Bývalý prezident | Hospodářský vývoj v Německu | Akční plán | Cenový propad | Pozornost trhu | Moskva | Poptávka | Figúra | ECB Christine Lagardeová | Cena akcií ČEZ | Trader | BDI | Rozpočtový schodek | 2bminer | GasNet | Fitch | Pozastavení obchodování | Francouzský prezident | Banka Morgan Stanley | Výsledek hlasování | Radim Krejčí | Nova Broadcasting Group | Co bude | Investiční produkty | Krypto | Psychologie | Tempo inflace | Richemont | Růst čínské ekonomiky | Inflace v ČR | Black Friday | Největší ekonomika eurozóny | CIA | Očekávání trhu | Sazby beze změny | Nákupy vládních dluhopisů | Radomír Lapčík | Otevírání ekonomiky | Nominální růst | Růst HDP | G7 | Úvěrový program | Sillicon Valley | Peking | Zvýšení inflace | Čína | Soběstačnost | Vakcína proti koronaviru | Partner společnosti | Václav Skala | Stavební spoření | Ekonomická recese | Ozbrojené složky | Výroba elektřiny | Bulharsko | Propad koruny | Dodavatelský řetězec | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Program odkupu aktiv | Zdražení rýže | Jakub Kovář | Zastavení dodávek ruského plynu | Hodnota HDP | Rekordní schodek rozpočtu | Politici | TPG | Změna cen bytů | Stavební výroba | Zákaz dovozu | Svobodné podnikání | Akciový propad | Euronews | Dubnová inflace | Překážky | New York Times | EBITDA | Jan Hamáček | Medvědi | Fotbalové kluby | Sláva | Pákistán | Pro-Doma | Počasí | Zvýšení rizika | Miliardář Daniel Křetínský | Soudní dvůr | Dalibor Dědek | CANIS SAFETY | Společnost MOL | Tweet | Prohloubení deficitu | PRUSA RESEARCH | Poslanecká sněmovna | Prusa Research | MPSV | Isar | CVVM | Hlavní ekonom | Wüstenrot | Elektřina v ČR | Video | Portfolio společnosti | Aliance | Intervence České národní banky | Akcie bank | Měnová reforma | Shazování peněz z vrtulníku | China Eastern | EdF | Obálka | Napětí mezi USA a Čínou | Benxy (Zonky) | US Steel | Fiskální politika | Deutsche Welle | Koš | Ukazatel tureckých akcií | Americký Federální úřad pro letectví | Velcí hráči | XTB | Burzy celého světa | Průměrná hrubá měsíční mzda | Živnostníci v Česku | Alza | Hospodářská krize | Burzy po celém světě | MALL | Drahé kovy | Golem Finance | Meziroční inflace v ČR | Akcie Apple | Karel Pražák | Průmyslové společnosti | Ceny zeleniny | Maxar Technologies | Nezaměstnanost v ČR | Rozhodnutí bankovní rady | Nahrazení rodných čísel | Deutsche Bank | Podnik | Mediální společnosti | Nejbohatší člověk planety | Rodina Materových | Monetární politika | Poradce premiéra | Pokles dovozů | Ukazatel amerických burz | Obchodní válka | Redukce | Nastavení měnové politiky | USA | Regulační mánie | Maďarská centrální banka | Evropské méně | Turecké liry | Globální trh | Evropský průmysl | Pád bitcoinu | Investoři dnes | SWIFT | Hanwha Investment & Securities | Kurzy.cz | Státní kasa | Baird | Zvýšení základního úroku | Hliník | Paradox | Zájem o riziková aktiva | Globální trhy | Akcie GameStopu | Capital | Přerušení dodávek ruského plynu | Nová huť | Šok na trhu | Expobank CZ | Jestřáb | Růst cen nájmů | Plynárenský gigant | Nepříznivé počasí | Premiér Viktor Orbán | Tajné služby | Inflace spotřebitelských cen | Denní obchodování | Globální emise | Podhodnocený | Jiřina Ulčáková | Devizový trh | Bernard Arnault | Prigožinovi povstalci | Důvěra v německou ekonomiku | JP Morgan | Pražské obchodní centrum Arkády Pankrác | Tržby v maloobchodě | Protiruské sankce | Platina | Nové daně | Kupón | Záhada | Jednotná měna | Těžba kryptoměn | ČSFR | Pozastavení emisních povolenek | Střední hodnota | Zlato | Maloobchodní tržby v ČR | Pohyby akcií | Nárůst sazeb | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomové | Veolia | Spojené státy | ANDE | Kika | Mateřská společnost | Čínské akciové trhy | Desetileté dluhopisy | Guvernér ČNB | Radka Černá | Turistické sezóny | Akvizice Air Bank | Kommersant | Skupina Colt CZ | Silné inflační tlaky | Inflace ve světě | Přijímání bitcoinů | Bankovní spořicí účty | Zastropování cen plynu | Bavlna | Hospodaření banky | Zpomalování inflace | HRANIPEX | Energetická krize v EU | Eva Čerešňáková | Ceny nafty | Rozpočtové schodky | Tadawul | Útlum ekonomické aktivity | Prime Market | Česká mlékárna | Závislost na americkém dolaru | Celková inflace | Reálné příjmy | Nárůst úroků | Zdražuje zlato | Načasování | Americký ministr zahraničí | Inflace na Slovensku | Daně z mimořádných zisků | Uvolnění rezerv | Obchodování s emisními povolenkami | Silicon Valley | Banka Creditas | Výhra Bidena | Nízké úroky | Balkán | Prognóza MMF | Jana Valová | Daň z mimořádných zisků | Burze | Partners Banka | Jiří Lenc | Vnitřní hodnota | Markets in Crypto-assets | Akcie Colt CZ | Finanční situace | Americké trhy | Pamětní tisícikoruna ČNB | Nejrozšířenější kryptoměny | Ekonomické krize | Emise dluhopisů | Nejlepší rating | GE Money Bank | Inflační výhled | Boeing 737 Max | NATO Jens Stoltenberg | Etiopie | Inflační vlna | Marže obchodníků | Jaromír Rataj | Globalizace | Efekt oslabující koruny | Zvýšení daně z nemovitosti | Klíčové problémy | Objem vkladů | Obchodní centra | Pavel Louda | Ministr zemědělství | Pozice | Nezaměstnanost v lednu | Land Rover | Pandemie | Monarchie | Akciové obchodování | Zahájení invaze | OMV | Zpracovatelé masa | Akcie Juventusu | Reputace | Aleš Zavoral | Míra nezaměstnanosti v březnu | Cena stříbra | Výprodej | Byznys | Alipay | Tomáš Zaněk | Americký odvolací soud | Největší ropné firmy světa | Spekulace na pokles | Průměrná cena | Reorganizační plán | Cena barelu ropy | Poskytování úvěrů | Fiskální stimuly | Indonésie | Americká centrální banka dnes | Příliv zahraničního kapitálu | J.P. Morgan | Antigenní testování | Wood Mackenzie | Sledování vývoje | Klenotnictví | Slevy na dani | Emerging markets | Byty v ČR | Státní penzijní fond | Indikátor důvěry | Afghánská měna afghání | Ojetiny | Nejvyšší kontrolní úřad | Novo Nordisk | Mezinárodní banky | Dluh vlád | Členové OPEC | Pavel Rechjrt | Ceny pohonných hmot v ČR | Navýšení úrokových sazeb | Změny daní | Investiční fond | Tisknout peníze | Oživování globální ekonomiky | Jiří Rataj | BRIC | Bloomberg Dollar Spot Index | Berkeley | Stagflace | Nordstrom | Tvrdá data | Hlavní ekonomka | Nebezpečí | Jestřábí přístup | Prezident Salvadoru | Larry Fink | EU | Měnové podmínky | Petr Smejkal | Latinskoamerické země | Sentiment v ČR | Výprodej bitcoinů | Radka Prokopová | Game-changer | Výkyvy počasí | Vyšetřování | Dollar Spot Index | Purple Trading Petr Lajsek | Zastropování cen paliv | Ottawa | Členové kartelu OPEC | Hotelnictví | Paříž | Index pražské burzy | Kompenzační programy | Vláda v Berlíně | Josef Průša | Pohledávky | Zájem o investování | Ruský ministr | Švýcarská vláda | M2 | Horentní sumy | Pokles zásob | Eskalace konfliktu | Plán EU | Nakupovat | Josef Mařinec | China Merchants Bank | Kryptoměnový trh | Vysoké ceny | STAR | Ceny nájmů | Certifikace | Produkční ceny | Dnes cena bitcoinu | Odvětví | Společná evropská měna | Arabica | Německá automobilka Volkswagen | Uzavření továren | Akcie evropských bank | Bělorusko | Vládní deficit | Prodeje | Dluh státu | Regulace kryptoaktiv | Jaroslava Valová | Oslabování koruny | Tweety | Invaze Ruska na Ukrajinu | Vysoké zisky | Cena nejznámější kryptoměny bitcoin | Inženýrské stavitelství | Poradenská firma | Panasonic | Úrokové výnosy | Přerušení výroby | Uvolňování covidových restrikcí | Nabídka ropy | Spojené arabské emiráty | Soudce | Krach FTX | CDN77 | Nominální mzda | Švédská Riksbank | Zdroj příjmů | Dodávky ruského plynu a ropy | Cena hypoték v ČR | Česká národní banka | Průmyslníci | Zrušení superhrubé mzdy | Polská měna | Kemal Kiliçdaroglu | Barclays | Ruské firmy | Poptávky po ropě | Odhad růstu ekonomiky | Ekonomka | Veřejné finance ČR | Zdražování cen | Velké investice | Evropské akcie dnes | Obnovení dodávek | Dodavatelské řetězce | CoinDesk | Tlak na růst inflace | Analytik | Americké státy | Budoucnost Bitcoinu | Nové peníze | Skandály | Úspěch | Platidla | Bankrot | Kauza | Spekulanti | OTC | Slovensko | Pád Bohemia Energy | ČEZ dnes | Prudký pokles cen | Kompenzace | České nemovitosti | Covidová situace | Setkání lídrů | Předkrizové úrovně | Kurs koruny | Zpomalení růstu | Radim Lukeš | Mark Zuckerberg | Seznam.cz | Barcelona | Intervenovat | Americké firmy | Orsted | Držení akcií | Daň z neočekávaného zisku | Slábnutí koruny | Konfederace | Zkapalněný zemní plyn | Česká legislativa | Obchodovat s cennými papíry | Pandemie v Česku | Poptávka po oceli | KPMG | Mzda | Vyšší daň | BAL | SVB | ČSOB Smart | Společnost Gazprom | Miliardy | Holding Agrofert | Geopolitika | Byznysmeni | Těžba dřeva | Banka | Cestovní omezení | Hospodaření ČNB | American Eagle | Markit | České e-shopy | Plán vlády | Olympiáda | Akcie ČEZ dnes | Centrum Arkády Pankrác | Klienti Sberbank | Daně z příjmů právnických osob | Akvizice společnosti | Jaderná elektrárna | Základní sazba | CFA | Vyšší úroveň | Produkce ropy | SPD | Prudký růst cen | Bezpečnost | Výnosy | Michal Šnobr | Objem hypotečních úvěrů | Správa | Další kryptoměny | Ekonomické zprávy | Komodity | Ministr obchodu | Vyšší inflace | Ministři financí EU | Partners Martin Mašát | Ekonomický cyklus | Bulharská měna | Úrokové míry | FOSFA | Martin Ulčák | Lidstvo | Vratislav Randa | Fúze | Ticker | MIC | MALL.cz | Koruna oslabuje | Realitní bublina | Pimco | | Potravinářská společnost | WhatsApp | Kartel OPEC+ | Ivan Zach | Ukazatele | Japonská společnost | Kuvajt | Epidemie koronaviru | Grexit | Zpracovatelský průmysl | Růst poptávky po ropě | Zvýšení firemní daně | Cenové války | RODINNÝ PIVOVAR BERNARD | PPF | Regulační orgány | Zlotý | Fusion | Ruská měna | Práce | Znehodnocení koruny | Danuše Nerudová | Larry Summers | Vývoj průměrné mzdy | Čas k výhodné investici | Čas na nákup | Investorky | Jamal | Cílová cena | Korporace | West Texas Intermediate (WTI) | Firemní daně | Hlavní trh | Síkela | Politický tlak | FUTURELIFE | Základní úroková sazba | Banky pro mezinárodní platby | Tedros Adhanom | Analýza | Vývoj trhu | Celý svět | Kursy | Senátní volby | Porsche | Povinné očkování | Private equity | Podíl Číny | Americký ekonom | Trust Valerie Haščákové | Deloitte | Energetická závislost | Globální finanční trhy | Růst cen výrobců | Geopolitické dění | Intervence centrální banky | Nižší úrokové sazby | Biden | Budoucnost | Index spotřebitelských cen | Cestovní ruch v ČR | Švýcarská měna | Elektroauta | Aktuální situace | Zvyšování marží | Chuť investovat | Invaze Ruska | Šéf Tesly Musk | Ceny kávy | Daňový balíček | NASDAQ 100 | CETA | Zisk na akcii | Tax Observatory | Program pomoci | CZ0009009940 | Nový premiér | Zvýšení daně | Martin Moravec | Světlo na konci tunelu | Výprodeje akcií | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Správci investičních fondů | AllianceBernstein | Kryptoměnové firmy | Světové akciové trhy | Stabilita | NERV | Úpadek Credit Suisse | Daniel Obajtek | Rýže | Vít Endler | Indický trh | Michal Kocián | Objednávky | Naprogramování | Jiří Milek | Příjmy domácností | Banka UBS | Dluhopisy řecké vlády | Vladimír Klouda | Hry | Obnovení růstu | Politické fráze | Zlepšení | Jiří Gavor | Úrokové sazby ČNB | Roman Juráš | Nesoulad | Greenlight Capital | Makléř | Marta Nováková | Mzdy v Česku | Optimismus | Banka Sberbank | Mluvčí Kremlu | Dánsko | Komunistické strany | Akciový výprodej | Bitstock.com | Energetická bezpečnost | Růst průměrné mzdy | Wall Street | Fond od BlackRocku | Rozpočtové příjmy | U.S. Steel | Pandora | Výsledky společnosti Nvidia | Nákup dluhopisů | Dunning-Krugerův efekt | Poptávková strana | Kotace | Coloseum | Sazby Fedu | Vzestup bitcoinu | Wood & Company | Rychlost | iShares Silver Trust | Americké technologické firmy | South Stream | Dluhopis | Dovoz do USA | Veřejné investice | CEFC Europe | Sotirios Zavalianis | Mojmír Hampl | Markets in Crypto-Assets | Zadluženost | Největší hedgeový fond | Vyšší ceny ropy | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Kosovo | Rostoucí mzdy | Výrobci autodílu | Země G7 | Trhy v USA | Akumulace | Posílení rublu | AML | Zahraniční měny | Jak Mejstřík | Halliburton | Emitenti | MAST | ČNB dnes | Akro | Americké ministerstvo zahraničí | Bloky | Centrální vláda | Váhání | Obchodní záměr | Mimořádná situace | Finanční polštář | Vlastní byznys | Vivendi | František Savov | Julius Bär | Přísná měnová politika | Chrysler | Varianta covidu | Sociální demokraté | Francouzský ministr financí | Transakce s kryptoměnami | Spotřebitelské ceny v ČR | Roční výkon | Obchodování ceny | Poradci | Riziko | Nejnovější prognóza | KKCG | Očkování | Fincentrum Hypoindex | Zakladatel Amazonu | Radim Passer | Silný frank | Největší česká mlékárna | Vysoká dividenda | Dragon | Marek Dospiva | Constellation Brands | Nexen Tire | Obchodní model | Akcie | MasterCard | CVC Capital Partners | Tržní vývoj | Japonský jen | Systém stravenek | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Zdeněk Trojek | Úroková míra | Agentura Moody's | Zisk podniků | Intervenovat na forexovém trhu | Důchodové systémy | Státní veterinární správa | MSCI China | Kontrakt | Výnos dluhopisů | Pojištění proti krachu | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Holding | Bolševické revoluce | Šperky | Uzavírání ekonomiky | Podniky | USA a Čína | Vývoj ceny ropy Brent | Omyl | Země BRICS | Retail | Ekonom | Cena zemního plynu | Ladislav Bartoníček | Soukromý investor | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Odvrácení platební neschopnosti | Ministr financí | Těžební kapacity | Úrok na dluhu vlády | Platba | Znalosti trhu | TRASK SOLUTIONS | SPOT | Akcie velkých bank | Richard Háva | Analytický tým | 5G | Globální hrubý domácí produkt | Investiční činnost | Investice v Číně | Zlevnění hypoték | Afghánská ekonomika | Asijské akciové trhy | Býčí trend | Ruské hospodářství | Banky v EU | Běžný účet platební bilance ČR | Anheuser-Busch inBev | Růst úrokových sazeb ČNB | Italové | Rekordní pokles | Vlastnosti bitcoinu | Daň z benzinu | Clearing | Cenu plynu | Jednání kartelu OPEC | Daň z příjmu | Reakce koruny | Zastropování cen | FutureLife | Daně z nemovitosti | Philip Morris | Stanislav Bernard | Citelné zdražování | Manchester United | Počet zahájených bytů | Nasdaq | Dekarbonizace | Jan Frait | Úrokové sazby v Česku | Společnost Nestlé | Vzestup cen akcií | Energetický kolos | Ray Dalio | Poměrové ukazatele | Světová obchodní organizace | Vrcholní představitelé | Japonský trh | Návratnost | BRANO | Ropné dodávky | Bidenovo vítězství | Vládní konsolidační balíček | Ziskovost bank | Geopolitická situace | Evropské dluhové krize | Údaje Eurostatu | Odhady analytiků | Digitální koruna | Železnice | Ministerstvo práce | Avast dnes | Dobrý obchod | Oligarchové | Geopolitické napětí | Zrychlení růstu | Souhrnný čistý zisk | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Klimatická politika | Výroby elektromobilů | Tudor | Inflace v USA | Pokles reálných mezd | Tomáš Vlk | Psychologický efekt | Trh s ojetinami | SOLVENT | Skupina G20 | Ukrajina a Rusko | Německé dluhopisy | Akcionáři Moneta | Mrazivé počasí | EP INDUSTRIES | Dramatický dopad | Mobilní operátor | Cena akcie ČEZ | Levnější půjčky | Ekonomická poradkyně | Ruský export | EK | Průmyslové podniky | Portu Filip Louženský | Údaje o inflaci | Výroba aut | Norilsk | Cena kryptoměny bitcoin | Ceny nových bytů | Ruské dodávky plynu | Koncern | Zemědělství | Hermes | Technologické bubliny | Nálada na světových trzích | BIC | Čeští podnikatelé | Pád Silicon Valley Bank | Société Générale | Americké vládní dluhopisy | Záporný úrok | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Ivan Baťka | Belgie | Důvěra v ekonomiku ČR | Řešení problémů | Tomáš Kacerovský | Černá labuť | Bitcoinové burzy | Nezávislé měnové politiky | KBW | Čínské investice | Průlom | Ministryně hospodářství | Aleš Sosnovský | Největší banky v Česku | AAA | Schodek státních financí | Světové trhy | Investment | Embargo na ruskou ropu | Podíl dolaru | Fingood | Michal Šušák s rodinou | Výprodej dluhopisů | Evropská legislativa | Coca-Cola HBC | Inflační náraz | Představitelé České národní banky | Američtí senátoři | Zásobníky | Ratingový výhled | FGE | Investovat do fondů | Peníze navíc | Plán na snížení emisí | HEPI | Plyn přes Ukrajinu | Výplata dividendy | Cena nejznámější kryptoměny | Statistika | Počasí v Brazílii | Ocelárny | Plynová krize | Vývoj ceny | Tordrillo Mountain Lodge | Státní příspěvek | 100 procent HDP | Výraznější pokles | Český vývoz | Zahájení řízení | Železná ruda | Nový blok Jaderné elektrárny | Nyrstar | Globální obchod | BPI | Jiří Kovařík | Embargo na ruský diesel | BlackRock | Energetická firma | Životní styl | Inflační šok | Michal Bílek | Internetové obchody | SYNTHESIA | Klesající inflace | Baby Direkt | FOMO (Fear of missing out) | Astrazeneca | Lukoil | Investiční účet | Soukromé banky | Růst ceny ropy | Nedostatek obilí | Cestovní kancelář | Epidemie afrického moru prasat | Záporné úrokové sazby | Black Box | Zdroje WSJ | Zajištění proti inflaci | Přeshraniční obchod | Cyklus utahování měnové politiky | Indický premiér | Šíření nákazy | Jaroslav Šura | Boesky | Verdikt soudu | Fio | Osobní příjem | Kryptoměny | Dolar vůči koruně | SABMiller | Low | Výhled USA | Zbyněk Stanjura | Pawel Borys | Průměrná sazba hypoték | Investice firem | Vývoz ruského plynu | Húsíové | Generali Investments CEE | Ekonomické aktivity | Hlavní město Praha | Objem amerického dluhu | Záložna | Wood & Company Vladimír Vávra | Zvyšování úroků | Výrobce elektromobilů Tesla | Výsledek amerických voleb | Inflace ČNB | Amazon | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Zvýšení slevy na poplatníka | Hypoteční trh v USA | Akcie výrobce letadel | Mzdová dynamika | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Heritage Foundation | Tomáš Vala | American Express | Reakce České národní banky | Investiční nástroj | Stimuly | Výhled České republiky | Pokles ruské ekonomiky | Růst pražské burzy | Chudoba | Holubice | Americká centrální banka FED | Parita kupní síly | Metro AG | Analytik XTB | Ziskovost ČEZ | Robusta | Ekonomické nerovnosti | Covid Lázně | Netflix | Británie | Miliardář | Tesla | Prohlášení | Ekonomický růst | Umění | Počet zemřelých | Vladimir Putin | Jan Bureš | Prezidentování Donalda Trumpa | Američtí zákonodárci | Banka Wells Fargo | Babišův bonus za očkování | Týdenní nárůst | CITIC Dicastal | Manažeři | Sektor služeb | CELO | Zdanění komerčních nemovitostí | City | Liberty Ostrava | Vojtěch Benda | Louis Vuitton | Velkoobchodní ceny elektřiny | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

TRIM Analýzy
Trim Broker
TRIM Kapitál
TRIM Krypto
TRIM Live
TRIM OFM
TRIN
Trinidad
Trinidad a Tobago
Trinity

Následující klíčová slova

Trinity Bank Lukáš Kovanda
Trinity Bank Radomír Lapčík
Trinity Capital
Trinity Capital LLC
Trinity Investments
Trinity Investments Limited
Trinot
Trinot LTD
Trio-Assets
TRIP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít