Sobota 08. srpen 2020 01:44
reklama
Admiral spread new
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Vývoj indexu S&P 500

img

10 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

07.08.2020 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
img

5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

19.02.2020 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
img

Graf dne: Index S&P 500 roste už 9 z posledních 10 týdnů

16.12.2019 Akciovým trhům se v poslední době dařilo a na sklonku minulého týdne dostaly nový pozitivní impuls ve formě schválení obchodní dohody USA s Čínou. Wall street tak opět navýšila historické úrovně. Index S&P 500 vyrostl v minulém týdnu o 0,73 % na 3168,8 bodů. Jednalo se už o devátý růst z posledních deseti týdnů. Od počátku této růstové vlny vzrostl index o 6,2 % a od začátku roku jsme svědky výjimečného růstu o 26,8 %. Akciím v průběhu roku pomáhaly dobré finanční výsledky společností. Přestože se dlouhou dobu přetřásalo globální ekonomické zpomalení, tak negativní dopad na akciovém trhu nebyl výrazný. Jedním důvodů je expanzivní měnová politika hlavních světových centrálních bank.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Je čas nakupovat akcie?

22.08.2019 Americké akcie si letos připisují slušné zisky a stále se pohybují v blízkosti svých historických maxim. To je trochu v podivem vzhledem k tomu, že většina faktorů hraje proti dalšímu pokračování býčího trhu. Jedna těžká váha jej ale udržuje při životě a tou je Fed. Jak to bude dále? Má Fed dost síly a vůle posunou akcie ještě výše?
C:\fakepath\SP500-angels-12082019.PNG

Co se děje na trzích? Čeká nás finanční krize?

12.08.2019 Rizika ve světové ekonomice se zvyšují, akcie se obchodují příliš vysoko, čínský růstový dluhově-investiční model už přestává fungovat a nad Evropou se zase stahují mračna. Tyto titulky se v ekonomickém zpravodajství objevují už několik let. Recese ale pořád nepřichází. Je tedy teď něco jinak, co by mohlo zastavit růst globální ekonomiky a způsobit finanční krizi?
img

5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

15.04.2019 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
img

Které americké akcie jsou rizikové?

28.03.2019 V minulém textu jsem se zde věnoval rozdílnému chápání aktuální situace dluhopisovým a akciovým trhem ve Spojených státech. Zatímco investoři do dluhopisů nakupují dlouhodobé splatnosti a stlačují výnos delších bondů v očekávání recese, akcioví tradeři berou varovné signály a relativní uvolnění měnové politiky ze strany americké centrální banky jako příležitost k nákupu.
img

Akciové indexy na hraně zisku a ztráty

17.01.2019 Akciové trhy dnes přešlapují na místě a dále prozatím nerozšířily své zisky. Důvodem jsou zklamání z výsledků hospodaření některých firem. Například americká banka Morgan Stanley reportovala velmi špatný výsledek z obchodování na dluhopisových trzích, na což akcie reagují propadem o 5,5 %. Akcie Apple padají, když jeho hlavní dodavatel čipů, Taiwan Semiconductor Manufacturing, poskytl nižší výhled na tržby, než ukazoval konsensus trhu. Na evropském trhu pak francouzská banka Société Générale varovala před negativním dopadem výkyvů na globálních finančních trzích do výsledků hospodaření a zároveň informovala o tom, že budou zaúčtovány jednorázové náklady spojené s prodejem některých aktiv. Akcie banky v závěru obchodování odepisují přes šest procent.
img

Euro je po ďalšom poklese PMI pod tlakom. Ropa padla pod 60 USD za barel.

23.11.2018 Séria slabých dát z eurozóny pokračuje. Dnes sklamali všetky relevantné čísla z podnikovej dôvery z eurozóny a jej najväčších ekonomík. Kompozitný index dôvery (výroba+služby) klesol na úroveň 52,4., čo je najmenej za posledných 2,5 roka. Je však potrebné dodať, že index je stále nad úrovňou 50b., ktorý oddeľuje rast od poklesu. Aktivita v podnikovej sfére teda rastie, avšak stále pomalšie a pomalšie.
img

Index S&P 500: Důvod, proč nemusí být dobrý nápad prodat, když trh rychle klesne

20.11.2018 Již více jak před měsícem zachvátila zejména akciové trhy opravdová panika. Při pohledu například na vývoj indexu S&P 500 by se mohlo zdát, že tím nejlepším aktuálním řešením je ochrana kapitálu a tedy prodej aktiva. Nicméně, historie u indexu S&P 500 říká, že aktuální prodej aktiva nemusí být tím nejlepším nápadem, zejména pak pro dlouhodobé investory.
img

Index S&P 500 – jeden z nejdůležitějších indexů v USA

26.10.2018 Standard & Poor’s 500, často zkráceně označovaný jako S&P 500 (nebo jen S&P), je americký index akciových trhů založený na tržních kapitalizacích 500 velkých společností, které mají akcie listované na burzách NYSE nebo NASDAQ.
img

Trhy dnes: Trump tweetuje a dolár padá. S&P má na dostrel významnú rezistenciu

16.04.2018 Dolár začal nový týždeň v červenom. Hlavným dôvodom je ďalší tweet od prezidenta Trumpa, v ktorom obvinil Rusko a Čínu z úmyselnej devalvácie meny. Niektorí si to mohli vyložiť ako predvoj ďalších protekcionistických opatrení, iní zase ako snahu o tlak na FED na spomalenie tempa znižovania sadzieb, keďže v tweete sa hovorilo aj o vývoji sadzieb.
img

Zvyšovanie sadzieb je potrebné na akciách nakupovať. Nie predávať. (porovnanie rôznych stratégií pre držanie akcií)

02.02.2018 S prudko rastúcim úročením v USA (a aj inde vo svete) narastajú obavy, že vyššie úročenie stlmí rast ekonomiky a týmpádom aj akcií. Podľa tejto logiky by mali byť vyššie sadzby pre akcie zlé a nižšie dobré.
img

Výsledková sezóna je opäť mimoriadne úspešná. Aj vďaka nej sú americké akcie na maximách

10.11.2017 Máme za sebou gro výsledkovej sezóny, odreportovať už stihlo 81% spoločností z amerického indexu S&P 500, medzi nimi všetky veľké. Tá dopadla opäť pozitívne. Tržby rástli medziročne o 5,9%, čo prekonalo z môjho pohľadu nízke prognózy na úrovni 3%. Silno prekvapili tržby, medziročne o 5,8%, čo prekonalo prognózy o 0,9 percentuálneho bodu. Takéto silné prekvapenie prekvapili tržby naposledy v druhom kvartáli 2015. Až 74% spoločností prekonali prognózy ziskov, čo sa stalo naposledy v treťom kvartáli 2015 a 66% spoločností prekonalo očakávania tržieb, čo bola druhá najvyššia úroveň od roku 2011 (najvyššia bola dosiahnutá v predošlom kvartáli). Čiže výsledková sezóna je silná.
img

Trhy přijaly Trumpův daňový plán pozitivně. Americké akcie i nadále trhají rekordy.

06.10.2017 V pondělí navázaly americké indexy na minulý týden dalšími zisky, nejvíce z těch hlavních připsal Dow Jones, který uzavřením na cenové hladině 22557,60 připsal 0,68 %.
img

Strmý pád pojišťoven – downgrade pro AIG

08.09.2017 Americká ekonomika míří na neznámé území s novou administrativou, která má pod kontrolou Bílý dům, a formuje regulační reformu, obchodní politiku a daňový systém. Eurozóna, resp. evropské ekonomiky jako celek akcelerovaly v průběhu 1H 2017 i přes počáteční hrozbu nestability díky odchodu Spojeného království z Evropské unie (obecně známému jako „Brexit“) a negativním úrokovým sazbám v některých zemích. Společně by tyto základní podmínky mohly znamenat pro pojišťovny náročný rok.
img

S&P 500 – pod silným odporem 2480 bodů

07.08.2017 Hodnota indexu S&P 500 vystoupala ze středečního dna 2463 bodů až na 2478 bodů. Během pondělního dopoledne se index obchodoval okolo 2476 bodů. V krátkodobém horizontu je možný útok na odpor v rozmezí 2478 až 2480 bodů, je ale pravděpodobné, že nebude úspěšný.
img

Index ekonomických prekvapení v USA sa prudko prepadol. Akcie ho môžu nasledovať nadol

20.04.2017 Index ekonomických prekvapení v USA prudko klesol, aktuálne je najnižšie od novembra minulého roka. Jeho pokles sa začal začiatkom mesiaca, a to slabším ISM indexom dôvery v službách, a slabšou tvorbou pracovných miest (NFP). Koncom minulého týždňa sa prudko prepadol po nečakane slabej inflácii a slabších maloobchodných tržbách. Gro prepadu indexu ekonomických prekvapení môžeme pripísať inflácii (a jadrovej inflácii), ktorá podstrelila očakávania o nevídaných 0,3 percentuálneho bodu.
img

FED plánuje znižovať svoju bilanciu. Akcie vymazávajú dnešné zisky.

05.04.2017 FED pred chvíľou zverejnil protokol zo svojho marcového zasadnutia, na ktorom zvýšil úrokové sadzby. Bolo to práve toto zasadnutie, ktoré sa postaralo o slabší vývoj dolára na väčšine párov v druhej polovici marca. Trhy si ho z nejakých (pre mňa neznámych) príčin vyložili ako holubičie.
img

Americká spotrebiteľská dôvera v marci prudko rástla, aktuálne je najvyššie od roku 2000

28.03.2017 Optimizmus amerických spotrebiteľov neopúšťa. Index spotrebiteľskej dôvery z dielne Conference Board v marci prudko poskočil, o 9,5b. na najvyššiu úroveň od rok 2000 (teda od technologickej bubliny) 125,6b.
img

Ozvěny trhu - Akcie českých bank tíží návrh na novou daň

17.02.2017 Akcie amerických bank žene, na rozdíl od těch českých, vzhůru očekáváné snižování daní. Trump plánuje snížení firemních daní z 35 na 15 %. Podle agentury Bloomberg by navrhované snížení daní mohlo přinést šesti největším americkým bankám úspory až 12 mld. USD. Není tedy divu, že bankovní sektor patří k největším tahounům amerických akciových indexů, které od zvolení Donalda Trumpa americkým presidentem prolamují jedno historické maximum za druhým. Americký bankovní index S&P 500 Banks si od začátku listopadu připsal nevídaných 35 %. Premiér Bohuslav Sobotka tento týden představil návrh nové sektorové daně pro banky, jejíž výše by se měla odvíjet od velikosti aktiv.
img

Obrázky dňa: Trumpova povolebná akciová rally je najväčšia v histórii USA

19.12.2016 Akcie zvyčajne nemajú tendenciu výraznejšie reagovať na výsledky volieb. Ako vieme, teraz to bolo v USA iné. Trumpova akciová rally láme rekordy. Keď sa pozrieme na vývoj akcií za päť týždňov po voľbách, minulotýždňový rast dostal Trumpa na prvé miesto (@ConnectedWealth):
img

S&P 500 opäť atakuje rezistenciu v pásme 2211-2213 (TA, H1)

07.12.2016 Index S&P 500 (mini-futures) dnes opäť narazil na rezistenciu v pásme 2211-2213, ktorá je nateraz stropom pre rally, ktorá nastala po amerických prezidentských voľbách. Toto pásmo otočilo vývoj na akciových trhoch koncom novembra dvakrát (25.11 a 30.11) a aj dnes akcie stratili momentum po tom, čo sa dostali do tohto pásma. Dôvody pre ďalší rast akcií stále existujú – pomer ceny k očakávaným ziskom síce ostáva vysoko nadpriemerný (16,7-násobok, z normál je považovaný 15-násobok), v posledných dvoch rokoch však bol aj vyššie (tesne nad 17-násobkom). Takisto však existujú aj dôvody pre pokles – viaceré indikátory naznačujú prekúpenosť akcií + obavy pred budúcotýždňovým FEDom. Každopádne toto pásmo má potenciál udeliť americkým akciám vyššiu hybnosť – keď padne, tak smerom nahor, a keď ho index nedokáže prekonať, tak môže prísť vyberanie ziskov, ktoré ho naopak môže poslať nadol.
AUD-25112016-LV-12.png

Intermarket analýza: Aktuální korelace trhů

25.11.2016 AUD/USD a cena zlata: Na konci září došlo mezi měnovým párem AUD/USD a cenou zlata k porušení pozitivní korelace (korelační anomálie). Nyní je ale korelace mezi australským dolarem a cenou zlata znovu pozitivní, což je možné vidět v druhé zeleně zvýrazněné oblasti. Za touto korelací pravděpodobně stojí poptávka po americkém dolaru, která tak způsobuje pokles AUD/USD a ceny zlata.
img

História ukazuje, že uťahovanie FEDu má na trhy negatívny dopad len v krátkodobom horizonte

23.08.2016 Na mnohých finančných blogoch sa objavujú tézy, že cyklus na akciových trhoch je nasledovný: FED začne hovoriť o uťahovaní -> akcie klesnú -> FED prestane hovoriť o uťahovaní -> akcie vzrastú -> FED začne hovoriť o uťahovaní? Nie je to však pravda, inak by americké akcie neboli na historických maximách, a to už FED zrušil QE, zvýšil sadzby a predznačuje ich ďalšie zvýšenie. Čiže reakcia trhov na FED je odlišná. Pozrime sa do histórie (od roku 2013, odkedy začal FED rozprávať o uťahovaní politiky), konkrétne na vývoj indexu S&P 500 počas najzaujímavejších krokov/vyjadrení zo strany americkej centrálnej banky:
img

Obrázky dňa: Nálada v globálnom finančnom sektore sa v apríli výrazne zlepšila

11.05.2016 V globálnom podnikateľskom indexe dôvery došlo v apríli k zaujímavému preskupeniu. Ťahúňom rastu nálady bol finančný s...
img

Jak může Grinch ukradnout „Santa rally“?

10.12.2015 „Santa rally“ je pojem, který Wall Street používá v souvislosti s Vánocemi a blížícím se koncem kalendářního roku, kdy mají akciové trhy tendenci posilovat.
img

Teorie aukce

15.09.2015 Ještě předtím, než začnu s výkladem teorie aukce, mi dovolte se krátce představit. Jmenuji se Otakar Šuffner a obchodováním na burze se zabývám již téměř šest let. Přes různé kombinace indikátorů jsem se nakonec dostal k obchodování podle konceptu tzv. Teorie aukce neboli Auction Market Theory. Teorie aukce nenabízí jednoznačný mechanický systém, ale poskytuje logiku za pohybem ceny. Díky tomu může analýza kontextu dle teorie aukce vylepšit každý již existující systém. Kromě toho jde i teorii aukce obchodovat jako samostatný systém.
img

Přichází nová éra na finančních trzích, staňte se její součástí

04.11.2014 Šest let po vypuknutí finanční krize, jejíž počátek se datuje zářím 2008, kdy zkrachovala americká investiční banka Lehman Brothers, se představitelé americké centrální banky (Fed) shodli na tom, že největší ekonomika světa je konečně vyléčená z finančních nemocí a dostatečně silná na to, aby se postavila na vlastní nohy bez pomocné ruky monetární politiky Fedu.
spx 18052014-2.png

Co konečně rozhýbe index S&P 500?

18.05.2014 Mohli bychom opsat komentář z předchozího týdne: V uplynulých pěti obchodních dnech se žádné překvapení...
img

Medvědi mizí z amerických akcií, posilují v komoditách. Jistý růst, nebo pád?

04.03.2013 Investoři masově snížili krátké pozice vůči americkým akciím na nejnižší úrovně od roku 2007. Obecně by to bylo signál...
spx 24022013-2.png

Index S&P 500 oživil z dvoudenního propadu

24.02.2013 Americký akciový index S&P 500 má za sebou první týdenní pokles v roce 2013. Index ztratil 0,27 %...
spx 17022013-2.png

Index S&P 500 dosáhl sedmého týdne růstu

17.02.2013 Za celý týden si americký akciový index S&P 500 zachoval přírůstek 0,1 procenta a dosáhl tak sedmého týdne růstu.
spx 10022013-2.png

Index S&P 500 posílil na nové pětileté maximum

10.02.2013 Nechceme se opakovat a ptát se, v jaké barvě skončil šestý týden roku 2013. Samozřejmě v zelené...
spx 03022013-2.png

Index S&P 500: Býčí trend pokračuje v nebývalé síle

03.02.2013 Pátý týden roku 2013 byl opět zelený. Středeční údaj o HDP zaskočil, americký akciový index S&P 500 pak...
spx 13012013-2.png

Index S&P 500 zakončil týden bez větších změn

13.01.2013 Máme za sebou druhý zelený týden letošního roku. Ve čtvrtek cena akciového indexu S&P 500 uzavřela...
spx 28102012-2.png

Index S&P 500 za poslední týden ztratil 1,5 %

28.10.2012 Americký akciový index S&P 500 nakonec přece jen vystoupil z býčího kanálu a dostal se pod 50denní klouzavý průměr.
spx 02092012-2.png

Index S&P 500 díky slovům šéfa Fedu posílil

02.09.2012 Americký akciový index S&P 500 se celý týden pohyboval v úzkém rozpětí a zdálo se, že všichni čekají na páteční projev...
spx 24062012-2.png

Vývoj indexu S&P 500 podle technické analýzy

24.06.2012 Z uplynulého týdne byl nejzajímavější čtvrtek, kdy americké akcie zažily druhý nejvýraznější...
spx 08012012.png

Akciový index S&P 500 – technická analýza

08.01.2012 Akciový index S&P 500 (SPX) prolomil klesající trendovou čáru a uzavřel nad 200 denním klouzavým průměrem.
img

Insideři akcie nakupují. Následovat?

11.08.2011 Manažeři amerických firem začali nakupovat akcie vlastních firem rekordním tempem. Nákup insidery, kteří dobře znají vlastní podnikání, je v obecné rovině i rovině teorie chápán jako doporučení k nákupu akcií ,,investičním publikem". Je to ale doopravdy tak i nyní?
img

Wien (Blackstone): Pokles akcií v USA vidím jako nákupní příležitost, do konce roku přinesou 10-15 %

02.06.2011 Největší jednorázový výprodej na amerických trzích od dubna tohoto roku vytváří nákupní příležitost pro ty i...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Video | Peníze | Kanadský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | HDP | Investiční soutěž | Měnová politika | Austrálie | Francie | Pražská burza | Apple | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Spready | Teorie aukce | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CBOE | CEO | CFD | CFTC | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dluhopis | Dow Jones Industrial | Downgrade | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Hedge fondy | Forward | Futures | Grafy | Hedge | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Korekce | Likvidita | Long | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Pokladniční poukázky | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | Čárový graf | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Komerční banka | Bank of America | XTB | X-Trade Brokers | BOSSA | Indexy | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Babypips | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Futures kontrakt | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Index cen | Facebook | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Burzy | Intermarket analýza | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | EURUSD | Index | Odpor | Volatilní | Akcie Apple | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bossa.cz | Brent | Brokers | CashFlow | Cena | Ceny zlata | Conference Board | CZK | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický výhled | Expirace | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investice do akcií | Investice do komodit | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jak investovat | Kam investovat | Komoditní | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Portfolia | Pro investory | Ropy | Sázky | Sdílená ekonomika | Seminář | Signály | Société Générale | SPX | Stoxx | Trade Brokers | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | WTI | X-Trade | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | Ex-dividend | ROCE | Sell | Itálie | Cenová hladina | Tržby | QE | Komise | Kontrakt | eSignal | Volby | E-mini | Burze | Investment | Jackson Hole | LPL Financial | Microsoft | Bankovní sektor | State Street | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | EPFR Global | Technické indikátory | Investiční soutěže | Šéfka Fedu | Expanzivní měnová politika | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | MarketWatch | Úspěch | Podnikání | Pokles akcií | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Dlouhé pozice | Earnings | BlackRock | Sázet | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Akcie amerických bank | Nervozita | AAA | Propad | Německý index DAX | S&P | Agentura Moody's | Marže společností | Ztráty | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Prodejní signál | Neutrální výhled | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Konsensus | Mzdy | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Manažeři fondů | Výnosy | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Americký index S&P 500 | Příjmy | Překoupený trh | Alphabet | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | HDP v eurozóně | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | ex | Purple Trading | Akcie českých bank | S&P 500 Banks | Index S&P 500 Banks | Bankovní index | Insiders | Globtrex.com | Breakout Trader | Obchodování ETF | Hurikán Irma | LYNX Trading | Invesco | Akcie Avastu | Airbnb | Trhy dnes | Investování do ETF | Zobchodovaný objem | Technologické akcie | Obchodní aktivita | FAANG | L.F. Investment Limited | Ekonomické krize | Graf indexu | Index Stoxx 600 | Kompozitní index | Americké volby | Růst zisků | Prezident Trump | Zvýšení sazeb | Akcie jsou rizikové | Graf indexu S&P 500 | Akcioví býci | Akcie a ETF | Pokles úroků | Rizika ve světové ekonomice | Vývoj na trzích | Denní graf | UCITS | iShares | Obchodujte | Objem | Obchodní dohody | Praktická ukázka | UCITS ETF | Průmysl | Na burze | Impuls | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Míra | Investujte | Nejbližší support | Silný support | Komunikace | NFP | ETF na S&P 500 | Vývoj | Standard & Poor’s 500 | Růst | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Práce | Data z trhu práce | iShares Core S&P 500 UCITS ETF | Spekulovat | Býčí trend | Světové indexy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Vývoj HDP Německa
Vývoj hlavní úrokové sazby
Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB
Vývoj hlavní úrokové sazby ve Švédsku
Vývoj hodnoty akcií
Vývoj hodnoty akcií Saudi Aramco
Vývoj hodnoty devizových rezerv
Vývoj hodnoty zlata
Vývoj hrubého domácího produktu
Vývoj indexu české koruny

Následující klíčová slova

Vývoj indexu volatility
Vývoj indexu volatility VIX
Vývoj inflace
Vývoj inflace a její cílování
Vývoj inflace v ČR
Vývoj inflace v Turecku
Vývoj IOTA/USD
Vývoj jádrové inflace
Vývoj kapitálu
Vývoj kolem brexitu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít