Čtvrtek 02. únor 2023 19:05
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Klíčová slova - Sankce proti Rusku

img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Země G7 dnes schválí další sankci proti Rusku: zastropování cen jeho ropy vyvážené tankery. Pohonné hmoty v ČR tak mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

02.09.2022 Ministři financí zemí skupiny G7 podle informací agentury Bloomberg dnes podpoří zavedení další sankce proti Rusku. Spočívala by v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři. Přitom tankery, které by ji do světa exportovaly za cenu vyšší, než je strop, by například nemohly získat pojištění. Pojištění tankerů mají v drtivé většině v rukou západní instituce, sídlící v Británii či v EU.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

El País: Turecko těží z toho, že nemá sankce proti Rusku, Západu se to nelíbí

28.08.2022 Turecko ekonomicky těží z toho, že jako jediná země Severoatlantické aliance nezavedlo po ruském útoku na Ukrajinu sankce proti Rusku. V posledních měsících se tak výrazně zvýšila aktivita ruských podnikatelů v zemi a také turecký export do Ruska, napsal včera španělský deník El País. To se však moc nelíbí Spojeným státům a dalším západním zemím, které tureckým firmám pohrozily takzvanými druhotnými sankcemi.
img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku do konce lednaq

26.07.2022 Evropská unie dnes o půl roku prodloužila platnost sankcí proti Rusku za agresi na Ukrajině, které postupně zavádí od roku 2014. Členské země se shodly na tom, že postihy zasahující řadu sektorů budou platit nejméně do konce ledna 2023. Informovala o tom Rada EU.
img

Odborníci: Rusko provoz plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví

18.07.2022 Rusko po konci současné plánované odstávky plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví dodávky plynu do Evropy. Myslí si to oslovení odborníci, které dnes oslovila ČTK. Pokud firma dodávky obnoví alespoň v omezeném množství, nelze podle nich vyloučit, že se mohou kdykoliv zastavit.
C:\fakepath\trader-05072022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.07.2022 1) Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
C:\fakepath\trader-05072022-7-zm.jpg

Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct

05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
C:\fakepath\trader-30062022-28-zm.jpeg

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila

30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 chtějí další sankce proti Rusku, mohou se týkat zlata i cen energií

28.06.2022 Státy ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chtějí udržet a rozšířit sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Šéfové států a vlád zemí G7 v dnešním závěrečném prohlášení po summitu v bavorském alpském zámku Elmau uvedli, že chtějí ve vzájemném souladu dále snižovat ruské příjmy včetně těch z prodeje zlata. Chtějí také zvážit možné stanovení cenového stropu na ruské energie. G7 rovněž vyzvala Čínu k dodržování lidských práv.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
C:\fakepath\rybolov.jpg

Rusko pozastavilo platnost smlouvy s Japonskem o rybolovu u Kurilských ostrovů

07.06.2022 Rusko pozastavilo platnost smlouvy, která japonským rybářům umožňuje lovit ryby v blízkosti jižního pobřeží Kurilských ostrovů. Ruské ministerstvo zahraničí dnes tento krok vysvětlilo tím, že Japonsko neprovedlo dohodnuté platby.
img

Ranní okénko - Ropa se dnes může ocitnout pod tlakem

02.06.2022 Závěr tohoto týdne bude patřit zejména datům z amerického trhu práce. Největší část dorazí v pátek, ale předzvěst dnes bude představovat report od ADP. Z eurozóny pak dorazí vývoj cen výrobců, kde se čeká další meziroční zrychlení. Včera nepřekvapila nezaměstnanost v eurozóně, která setrvala na 6,8 %. V Česku naopak zaskočil PMI ze zpracovatelského sektoru, který klesal rychleji než se čekalo a ukazuje na relativně svižné ochlazování poptávky. Doposavad přitom výrobce trápily spíše problémy na nabídkové straně. Státní rozpočet se propadl do již takřka 200miliardového manka a letošní novelizace se zdá nevyhnutelná.
img

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta

01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.
C:\fakepath\trader-31052022-31-zm.jpeg

Svaz německého průmyslu podpořil částečné embargo na ruskou ropu

31.05.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) podpořil rozhodnutí Evropské unie zavést částečné embargo na ruskou ropu. Šéf svazu Siegfried Russwurm dnes prohlásil, že Rusko omezení dovozu ropy tvrdě zasáhne, neboť pro Moskvu je prodej ropy jedním z významných zdrojů příjmů. Summit EU se dohodl rozšířit sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, embargo se ale kvůli odporu Maďarska dotkne jen ropy dovážené po moři, naopak pro transport ropovodem částečně platí výjimka.
C:\fakepath\trader-27052022-24-zm.png

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry, za celý týden by ale měly stoupnout

27.05.2022 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry, za celý týden by ale měly stoupnout. Podporuje je vyhlídka na napjatý trh kvůli rostoucí spotřebě benzinu v létě ve Spojených státech a také kvůli možnosti zavedení embarga na ruskou ropu ze strany Evropské unie.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl za podpory centrální banky dál zpevňuje, k euru je na pětiletém maximu

13.05.2022 Ruský rubl k americkému dolaru dnes v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Měnu i nadále podporuje centrální banka, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce. Informovala o tom agentura Reuters. Hlavní indexy ruských akcií jsou na maximech od února, než začala válka na Ukrajině.
img

Dolar roste, čeká se na rozhodnutí Fedu 

04.05.2022 Dolar sice ve středu ráno v Asii posílil, ale kroky byly malé, jelikož investoři čekají na nejnovější politické rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Podíl velkých transakcí v bitcoinové síti rychle roste

27.04.2022 Během posledních čtyř měsíců obchodní aktivita v BTC síti prudce klesla. Koncem dubna byla hodnota o 40 % nižší než na vrcholu býčího trhu. Částečně to bylo způsobeno prodlouženou konsolidací cen a prudkým nárůstem volatility, což odrazovalo velké investory. Hodně z toho bylo způsobeno globální krizí a situací na Ukrajině, které přispěly k úplnému přeorientování finančních trhů.I za této situace však dochází k výraznému nárůstu počtu velkých transakcí. Jedná se o transakce, kde výše kapitálu přesahuje 10 milionů dolarů. Od října 2020 se tento ukazatel zvýšil na 40 %. Během během býčího trhu hodnota nepřesáhla 10 %. Výrazný nárůst velkých transakcí na bitcoinové síti dokládá rostoucí vliv institucionálních obchodníků a také rostoucí zájem o kryptoměny po celém světě. Trend velkých investic do BTC se objevil v roce 2020, kdy Tesla následovala příkladu jiných velkých společností a uspořádala jarní býčí rally v kryptoměně.
img

EU zvažuje další sankce proti Rusku

26.04.2022 Podle deníku The Times zvažuje Evropská unie uvalení "chytrých sankcí" na ruský ropný průmysl s cílem minimalizovat ekonomické škody v regionu a zároveň zvýšit tlak na Moskvu. S tímto prohlášením přišel výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
C:\fakepath\global economy.jpg

V případě dalších sankcí by MMF mohl dále snížit výhled globálního růstu

24.04.2022 Pokud západní země rozšíří své sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu a ceny energií dále porostou, Mezinárodní měnový fond (MMF) by mohl dále snížit svůj výhled globálního růstu. Uvedla to v pátek první náměstkyně šéfky MMF Gita Gopinathová. Je podle ní "zcela možné", že se z války na Ukrajině stane takzvaný zamrzlý konflikt, který se potáhne dlouhou dobu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa do Ruska v březnu kvůli sankcím klesl o 58 procent

21.04.2022 Vývoz z Německa do Ruska v březnu kvůli sankcím za invazi na Ukrajinu klesl o 57,5 procenta na 1,1 miliardy eur (26,8 miliardy Kč). Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Rusko je tak pro Němce až dvanáctým nejdůležitějším trhem, zatímco ještě v únoru bylo na páté příčce.
img

Short signál na akcie Siemens Healthineers (SHL)

13.04.2022 Hodnota akcií předního světového poskytovatele lékařského vybavení a laboratorní diagnostiky klesla během půl roku zhruba o 1,8 %. V posledních dnech se býkům nepodařilo překonat klouzavé průměry. Spolu s celkově pesimistickou situací na trhu můžeme očekávat další pokles.
img

WTO snížila prognózu růstu světového obchodu v letošním roce na tři procenta

12.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) snížila svoji prognózu růstu světového obchodu v letošním roce kvůli dopadům rusko-ukrajinské války. Podle nového odhadu se objem obchodu se zbožím v letošním roce zvýší o tři procenta místo doposud očekávaných 4,7 procenta. V příštím roce má tempo růstu obchodu zrychlit na 3,4 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes WTO zveřejnila.
img

Swingový výhled 14. týden

11.04.2022 Akciové indexy v minulém týdnu oslabovaly pod vlivem zpráv o zvyšování úrokových sazeb a zpřísňování americké ekonomiky. Oslabuje také euro, které je pod tlakem nejen z důvodu pokračující války na Ukrajině a sankcí proti Rusku, ale také nejistoty ohledně výsledku prezidentských voleb ve Francii. Výskyt koronaviru v Číně podpořil negativní sentiment na ropě, protože se trh obává přebytku nabídky nad poptávkou. Vítězem se tak v tomto prostředí stal americký dolar.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2022

06.04.2022 Tuzemský průmysl vykázal v únoru nečekaný meziroční pokles výroby a bohužel lze předpokládat, že nejbližší měsíce budou v důsledku války na Ukrajině a rostoucích nákladů ve znamení dalšího zhoršování situace.
img

Jestřábí postoj Fedu zhoršuje výhled zlata

06.04.2022 Makroekonomické a geopolitické faktory mají na trajektorii zlata opačný vliv. Včera převážil první faktor, takže kotace drahého kovu klesly.
img

Evropské trhy v úterý kvůli pesimismu investorů smíšené

06.04.2022 Hlavní evropské akciové indexy se v úterý obchodovaly smíšeně, protože hráči na trhu hodnotili vyhlídky evropské ekonomiky v prostředí dalších sankcí proti Ruské federaci.
C:\fakepath\eurusd-06042022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.4.2022

06.04.2022 Americké akcie včera oslabily, výrazně kleslo technologické odvětví. Investoři se obávají, že americká centrální banka (Fed) bude ve snaze dostat inflaci pod kontrolu postupovat agresivněji.
C:\fakepath\trader-05042022-32-zm.jpeg

Forex: Euro oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb

05.04.2022 Euro dnes oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb a s ohledem na dalších možné sankce proti Rusku. Posilují měny navázané na komodity, nejvýrazněji australský dolar.
img

Rychlá redukce bilance už příští měsíc. Fed dostává trhy pod tlak

05.04.2022 V dopoledním komentáři jsme rozebírali hlavní aktuální rizika pro trhy a Fed se rozhodl, že nám je připomene též. Lael Brainardová upozornila na vysokou inflaci a inflační rizika a ujistila, že s nimi centrální banka hodlá dál bojovat. Kromě série zvyšování úrokových sazeb má dojít také k rychlému zmenšování bilance už na květnovém zasedání. Postup bude podstatně rychlejší než minule, tedy v letech 2017 až 19.
C:\fakepath\uhli.jpg

Německý ministr hospodářství podle DPA podporuje zákaz ruského uhlí v EU

05.04.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck podporuje v dohledné době zastavení dodávek ruského uhlí do Evropské unie. Dnes to s odvoláním na své zdroje napsala agentura DPA, konkrétní termín ale nezmínila. Habeck na pondělní tiskové konferenci řekl, že Evropská unie sice zavedla tvrdé sankce proti Rusku, ale v odvetných opatřeních za invazi na Ukrajinu může zajít mnohem dále.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v březnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta

01.04.2022 Míra inflace v eurozóně v březnu vystoupila na 7,5 procenta. To je rekord od zavedení eura před dvaceti lety. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zvyšovaly se zejména ceny energií. V únoru inflace činila 5,9 procenta.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Sankce proti Rusku mohou narušit dominantní postavení dolaru, varuje MMF

31.03.2022 Finanční sankce uvalené na Rusko by mohly postupně oslabovat dominantní postavení amerického dolaru a jejich výsledkem může být větší roztříštěnost mezinárodního měnového systému. Uvedla to v rozhovoru s listem Financial Times (FT) první náměstkyně šéfky Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová.
img

Japonsko zakazuje vývoz zlata do Ruska, zpřísňuje režim sankcí

30.03.2022 Japonsko zakáže vývoz drahých kovů do Ruska, uvedlo ministerstvo financí, v rámci zpřísnění sakncí vůči Moskvě. Nová omezení, která vstoupí v platnost 5. dubna, zakazují vývoz zlata a dalšího luxusního zboží, jako jsou šperky, luxusní auta, likéry a kosmetika.
img

USA zakazují transakce se zlatem v Rusku

28.03.2022 Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.
img

Americké akciové trhy vykazují silný pokles

24.03.2022 Ve středečním obchodování americké indexy hodně klesly. Účastníci trhu diskutovali o rostoucích cenách energií a také o vyhlídce silnější inflace v USA. Na čele seznamu poklesů byly cenné papíry z finančních, zdravotnických a spotřebitelských služeb.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Vývoj důvěry v ekonomiku naznačuje zhoršení vývoje

24.03.2022 Březnové údaje o důvěře v českou ekonomiku jako první oficiální makroekonomický ukazatel po začátku války na Ukrajině naznačují, že vývoj ekonomiky bude letos horší, než se obecně čekalo ještě na počátku letošního roku. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním statistikám.
C:\fakepath\eurjpy-24032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.3.2022

24.03.2022 Americké akcie včera oslabily. Západní lídři se scházejí v Bruselu, kde naplánují další kroky proti Rusku. Ceny ropy výrazně posílily. Americký dolar mírně zpevnil.
C:\fakepath\trader-23032022-30-zm.jpeg

Forex: Dolar posiluje vůči euru, USA a Evropa chystají další sankce proti Rusku

23.03.2022 Dolar dnes posiluje vůči euru. Americký prezident Joe Biden se chystá během své cesty do Evropy oznámit spolu s dalšími evropskými představiteli nové sankce proti Rusku. Někteří analytici se domnívají, že mohou mít dopad i na evropskou ekonomiku. K růstu americké měny přispívá i to, že šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell naznačil přísnější přístup Fedu, bude-li to třeba k udržení cenové stability.
img

Evropské trhy ve středu rostou

23.03.2022 Hlavní evropské indexy ve středu rostly, přičemž v čele růstu byly sektory zboží osobní a domácí potřeby a zdravotnických potřeb. Nejhorší výkon vykázaly sektory finančních a veřejných služeb.
img

Evropské akcie se po nejdelší vítězné sérii od listopadu zastavily, cena ropy roste

23.03.2022 Světové akcie ve středu klesaly, zatímco trh s dluhopisy se stabilizoval po nebývalém propadu. Evropské akcie se po nejdelší vítězné sérii od listopadu zastavily, zatímco index S&P 500 klesl poté, co od ledna umazal polovinu svého poklesu. Na dluhopisy doléhají výzvy centrálních bank k tvrdším opatřením na omezení inflace, zatímco investoři drží akcie jako zajištění proti inflaci, což podnítilo růst indexu S&P 500 v pěti z posledních šesti seancí. Investoři utíkají od dluhopisů, jelikož Fed slibuje vyšší sazby, aby zkrotil rozbujelou inflaci. Válka na Ukrajině zvýšila ceny komodit v tomto roce o 26 %.
img

Možný zákaz dovozu ropy diskutuje Evropská unie

22.03.2022 Když Evropská unie jednala o možném zákazu dovozu ruské ropy, který by potrestal Moskvu za její invazi na Ukrajinu, ropa rostla již čtvrtý den, někteří klíčoví členové se však nadále proti takovému kroku staví.
C:\fakepath\nikl.jpg

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt

21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie zmrazila téměř 850 milionů eur v ruských aktivech

21.03.2022 Francouzské úřady už zmrazily majetek ve výši téměř 850 milionů eur (21 miliard korun), patřící jednotlivcům nebo firmám pod sankcemi kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Uvedl to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire, podle kterého Paříž nevylučuje další sankce zaměřené na energetický sektor.
img

Evropské akcie nadále rostou

17.03.2022 Na konci středečního obchodování se hlavní akciové indexy v EU v souvislosti s rostoucím rizikovým apetitem pohybovaly směrem vzhůru. Kromě toho účastníci trhu čekali na výsledky zasedání FOMC. Nadále také sledovali zprávy o rusko-ukrajinském konfliktu.
img

Zlato má potenciál zvýšit svou hodnotu

17.03.2022 Podle aktualizovaného výhledu MKS PAMP má zlato poté, co od začátku roku vzrostlo o 200 USD, potenciál dosáhnout hodnoty 2 500 USD za unci a v roce 2022 průměrné hodnoty 2 000 USD za unci. Ozbrojený konflikt na Ukrajině a sankce proti Rusku v poslední době dramaticky změnily geopolitickou situaci ve světě. Konflikt na Ukrajině pravděpodobně nebude vyřešen v průběhu roku 2022. Aktuální ceny drahých kovů se proto budou od dřívějších prognóz odlišovat, uvedla vedoucí oddělení strategie pro kovy ve společnosti MKS PAMP Nicky Shielsová. Významná změna prognózy má svůj původ ve zvýšených rizicích recese, zejména v souvislosti se zvyšováním sazeb Fedu a pomalejším hospodářským růstem. Ceny zlata v době zveřejnění revidovaného zprávy Fedu o měnové politice stále kolísaly. Drahý kov si své pozice dokázal udržet a zaznamenal poměrně dobré výsledky. V kontextu nadcházejícího zvyšování sazeb ze strany Fedu, jehož cílem je zmírnit inflaci, která dosáhla 40letého maxima, zůstalo zlato stabilní.
img

Trhu s ropou hrozí kvůli protiruským sankcím šok, varuje agentura

16.03.2022 Trhu s ropou hrozí kvůli protiruským sankcím šok, už příští měsíc by mohly denně chybět tři miliony barelů ruské ropy a ropných produktů. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Rusko čelí bezprecedentním ekonomickým sankcím, které na něj za invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní země.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 20.

15.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely pondělí s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Jak je vidět, o uklidnění trhů v tuto chvíli ani nemůže být řeč. Americký akciový trh se nadále pohybuje pouze směrem dolů. Kryptoměnový trh je zamrzlý, ale může kdykoli obnovit pokles. Rizikové měny jsou vůči dolaru stále velmi nízko. Ruský rubl je ruskou centrální bankou ze všech sil brzděn před novým propadem. Vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Zatím nejsou k dispozici ani žádné pozitivní zprávy, které by naznačovaly možné příměří a zastavení palby.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy

14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.3.2022

14.03.2022 Zatímco v uplynulých týdnech byla geopolitika prakticky jediným faktorem, který určoval trhům rytmus, nyní začínají investoři pozvolna přecházet do normálnějšího režimu a opět se zaměřují na klíčové makroudálosti, zejména zasedání centrálních bank. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Konflikt zřejmě vstupuje do poziční fáze – tj. nebudou výrazné postupy, avšak může pokračovat ostřelování měst za použití těžké vojenské techniky. V tomto momentě se nejeví jako pravděpodobné uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO. Proto roztržka zůstane lokálním konfliktem a hlavní dopad na trhy tak probíhá přes zaceňování dopadů ekonomických sankcí.
img

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily

14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
img

Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace

11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
img

Fed se stane globálním ekonomickým trend-setterem: co čeká trh s kryptoměnami a bitcoin?

11.03.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou poškozuje globální ekonomiku. Kvůli rekordnímu počtu sankcí jsou narušeny obvyklé dodavatelské řetězce a může nějakou dobu trvat, než se vytvoří nové. Kromě humanitární a surovinové krize to vyvolává stagnaci hlavních průmyslových odvětví a má dopad na americký dolar a euro.
img

Americký akciový trh ke dni 11. března 2022

11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
img

Sankce proti Rusku mohou ohrozit také výrobu elektřiny v Dukovanech. Jaderná elektrárna výhradně využívá palivo, o jehož sankcionování nyní uvažují Spojené státy

11.03.2022 Světové trhy s uranem jsou v napětí. Cena uranu totiž v důsledku války na Ukrajině teď vylétla nejvýše od havárie na japonské jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011 (viz graf níže). Důvod zdražování uranu je podobný jako třeba u ropy. Trhy se obávají odstřižení světa od ruského uranu. Světové zásoby využitelného uranu by se tak ztenčily, což právě žene jeho cenu vzhůru.
img

Americký akciový trh je po několika ztrátových dnech ve středu konečně v plusu

10.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu ve středu rostly díky růstu v sektorech technologií, základních materiálů a financí. Trh zůstává velmi volatilní, protože investoři se obávají ekonomických dopadů války ve východní Evropě.
img

Americké a evropské akciové trhy posilují na pozadí jednání o Ukrajině a zvýšení produkce ropy v SAE

10.03.2022 Trh s komoditami zastavil svůj růst poté, co Spojené arabské emiráty navrhly alianci OPEC+ zvýšit těžbu ropy. Přestože ministr energetiky SAE Suhail al-Mazrouei toto prohlášení bagatelizoval, ceny ropy klesly pod 110 USD za barel.
img

Dosáhne zlato hodnoty 3 000 USD?

09.03.2022 Zlato prudce vzrostlo – o 82 USD – čímž se futures na zlato dostaly na úroveň jen 10 USD pod historickým maximem 2 088 USD ze srpna 2020.
img

Analytici předpovídají, že ropa by se mohla vyšplhat na 300 USD a zlato na 3 000 USD

09.03.2022 Ceny zlata vyskočily poté, co USA a Spojené království v úterý zakázaly dovoz ruské ropy. Od začátku roku 2022 drahý kov vzrostl o 12 %. Ruská invaze na Ukrajinu zvýšila v únoru poptávku po zlatě.
img

Long signál na akcie Barrick Gold (GOLD)

09.03.2022 Investoři, kteří jsou přesvědčeni, že cena zlata nadále poroste, mohou do drahého kovu investovat nepřímo prostřednictvím akcií společností zabývajících se jeho těžbou. Barrick Gold je v tomto sektoru druhým největším hráčem. Inflace obecně poptávku po zlatě zvyšuje. Od poloviny února jsou tudíž akcie těžařů zlata opět v centru zájmu investorů.
img

Ranní okénko - Cena ropy na 130 USD/barel - reaguje na odříznutí od ruských dodávek

09.03.2022 Sankce proti Rusku dosahují dalšího milníku. Včera USA oznámily pozastavení ruských dovozů ropy a zemního plynu. Částečně se přidala i Velká Británie, která bude postupně snižovat odběr. Evropské státy, které jsou na dodávkách z Ruska více závislé, jako například Německo, se zatím nepřipojily. Tyto informace rozkolísaly cenu ropy.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Rusko v sankcích předstihlo Írán, Sýrii i Severní Koreu

08.03.2022 Rusko se stalo zemí, proti které světové společenství uvalilo nejvíce sankcí na světě. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na specializovaný server Castellum, představující světovou databázi údajů o uložených sankcích. Rusko během deseti dnů od začátku invaze na Ukrajinu předstihlo v počtu uvalených sankcí Írán a Severní Koreu, poznamenala agentura Bloomberg.
img

Válka na Ukrajině dál ovlivňuje pražskou burzu, index PX klesl o 5,83 pct.

07.03.2022 Pražský burzovní index PX dnes klesl o 5,83 procenta na 1230,04 bodu. Je to jeho nejnižší závěrečná hodnota od loňského 4. srpna a zároveň nejvýraznější denní pokles od poloviny března 2020, kdy Česko začalo uplatňovat první výraznější opatření proti epidemii covidu-19. Dnes ztrácely všechny hlavní emise v čele s bankami, vyplývá z údajů na webu burzy.
img

Čína je připravena zprostředkovat jednání mezi Ukrajinou a Ruskem

07.03.2022 Čína je připravena zprostředkovat jednání mezi Ukrajinou a Ruskem, podle agentury AFP to dnes řekl čínský ministr zahraničí Wang I. Novinářům při zasedání čínského parlamentu také sdělil, že čínský Červený kříž chystá humanitární pomoc Ukrajině. Ministr zároveň zopakoval, že přátelství Pekingu s Moskvou je pevné.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcarsko rozšířilo sankce proti Rusku, týkají se hlavně exportu

04.03.2022 Švýcarsko rozšířilo své sankce vůči Rusku kvůli napadení Ukrajiny. Vláda dnes rozhodla mimo jiné o zákazu transakcí s ruskou centrální bankou a zablokovala export zboží, technologií a služeb, které by mohly sloužit k rozvoji ruského zbrojního průmyslu, bezpečnosti a obrany. Informovala o tom agentura Reuters. Švýcarsko se už v pondělí navzdory tradiční neutralitě přidalo k protiruským sankcím Evropské unie, které postihují ruské banky, jednotlivce i obchod.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Rusko nemá žádné špatné úmysly vůči sousedům

04.03.2022 Rusko se bude dál rozvíjet bez ohledu na to, jak je situace těžká, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Během ceremonie vztyčování vlajky na nové ruské lodi Maršal Rokossovskij, která má zajistit zásobování Kaliningradu, ruské enklávy na březích Baltu, apeloval na sousední státy, aby nestupňovaly napětí a nepřijímaly sankce, ale aby normalizovaly vztahy s Ruskem. Řekl, že Rusko nemá špatné úmysly vůči svým sousedům. Všechny ruské akce podle Putina vznikají výlučně v reakci na protiruské kroky.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a plyn, řekl šéf Naftogazu

04.03.2022 Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a zemní plyn, řekl včera v rozhovoru s BBC šéf největší ukrajinské energetické společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko. Protiruské sankce by podle něj měly být přísnější a zaměřené přímo na energetiku. Aby se válka přestala šířit, Západ by podle něj "měl udělat jasnou volbu a zbavit se závislosti na ruském plynu a ropě".
img

Sankce: vítězové a poražení

03.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu byla aktem agrese, který jsme v Evropě po desetiletí neviděli. To vedlo k rozbití stavu, který na starém kontinentě panoval od konce Studené války a návratu násilí, za což evropské i další země světa ruské činy rychle odsoudily. Byly vyhlášeny sankce bezprecedentního rozsahu, které vedly k uzavření burzy v Moskvě a více než 90% propadu indexu ruských akcií kótovaných v Londýně. Sankce proti Rusku však mají i jiné dopady. Pojďme se tedy podívat na sektory akcií, které lze považovat za vítěze a poražené.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko rozšíří sankce proti Rusku, zahrne do nich další banky i jednotlivce

03.03.2022 Japonsko rozšíří sankce proti Rusku přijaté kvůli invazi na Ukrajinu a zahrne do nich další čtyři ruské banky a dvě desítky jednotlivců. Podle agentury Kjódó o tom dnes informoval premiér Fumio Kišida. Přísnější sankce Tokio zavede i vůči Bělorusku, zmrazí například majetek ministra obrany Viktara Chrenina.
img

Evropský akciový trh po silném středečním růstu prudce klesá

03.03.2022 Ve čtvrtek hlavní evropské indexy po růstu z předchozího dne vykázaly výrazný pokles. Účastníci trhu se obávají vyhlídek na zpřísnění sankcí proti Rusku.
C:\fakepath\trader-02032022-35-zm.jpg

EU by měla rozšířit protiruské sankce i na kryptoměny, shodli se ministři

02.03.2022 Evropská unie by měla rozšířit dosud přijaté hospodářské a bankovní sankce proti Rusku, které již mají významný dopad na ruskou ekonomiku. Podle francouzského ministra financí Bruna Le Mairea se na tom dnes shodli zástupci unijních vlád odpovědní za finance. Nové sankce by měly zahrnovat také obchodování s kryptoměnami, které v současnosti umožňuje Rusku část opatření obcházet. Podle místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise mají sankce nepříznivý dopad i na členské státy a zvláště jejich energetický sektor, což se však zatím daří zvládat.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie klesají, rusko-ukrajinský konflikt dál snižuje chuť riskovat

02.03.2022 Evropské akcie dnes třetí den za sebou klesají. Sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu totiž ještě více snížily chuť riskovat a pokračující růst cen komodit prohlubuje obavy z inflace. Ztrácejí hlavně automobilky a banky. Panevropský index STOX Europe 600 dopoledne ztrácel zhruba 0,5 procenta, později ale ztráty částečně zmírnil díky růstu akcií těžařských firem.
img

Válka zvýšila poptávku po kryptoměnách

02.03.2022 Vyostření rusko-ukrajinské krize, nové sankce a rostoucí ceny ropy nutí investory utíkat od rizikových aktiv. Kryptoměny znovu získávají přitažlivost bezpečného přístavu, protože čím dál víc lidí používá digitální aktiva typu bitcoin v době konfliktů k převodu financí.
img

GBP/USD: Válka na Ukrajině snižuje tempo zpřísňování měnové politiky BoE

28.02.2022 Válka je hrozná. Čím jste jí blíž, tím je pro vás horší. Británie samozřejmě není v epicentru dění, ale úzké vazby mezi Evropou a Ruskem, přesněji ropou a plynem dodávanými z této země, nutí libru utíkat z boje. Vzhledem k bojům na Ukrajině se kotace páru GBP/USD propadly na dvouměsíční minima, a to navzdory očekávání, že cyklus měnové restrikce Bank of England bude pokračovat.
C:\fakepath\trader-28022022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2022 1) Ruský rubl klesl po vyhlášení západních ekonomických sankcí proti Rusku o téměř 30 % a je na novém historickém minimu vůči americkému dolaru. Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC News.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonsko se připojí k sankcím proti ruské centrální bance

28.02.2022 Japonsko se omezením transakcí připojí k mezinárodním sankcím vůči ruské centrální bance a zavede sankce proti Bělorusku. Po telefonátu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským to dnes řekl japonský premiér Fumio Kišida. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Inflace, geopolitika, zlato

28.02.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (Bureau of Economic Analysis, BEA) v pátek zveřejnil nejnovější údaje o aktuální úrovni inflace oproti cenovému indexu PCE (index výdajů na osobní spotřebu). Podle této zprávy inflace v lednu vzrostla o 0,6 %, což je největší meziroční nárůst od roku 1982. Lednový nárůst o 0,6 % představuje meziroční zvýšení o 6,1 %. Poslední zpráva o indexu spotřebitelských cen včetně energií a potravin odhalila 7,5% nárůst inflace, což je nejvyšší úroveň od roku 1982. Pro pochopení toho, jak dochází k pokračujícímu růstu inflace, je třeba vzít v úvahu zářijový index PCE. V meziročním srovnání dosáhl v září 4,4 %, v říjnu 5,1 %, v listopadu 5,6 % a v prosinci 5,8 %. Od září 2021 se inflace reprezentovaná preferovaným indexem PCE Federálního rezervního systému zvýšila o 1,7 %. Není pochyb o tom, že inflace působí na trh a ovlivňuje ceny zlata. Zlato je dlouhodobě považováno za bezpečný přístav, který investoři využívají jako zajištění proti rostoucí inflaci.
img

Ruská centrální banka pod palbou sankcí

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy kvůli obavám o dodávky z Ruska výrazně rostou, Brent je nad 100 USD

28.02.2022 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování v Asii prudkým růstem a cena severomořského Brentu se vrátila nad 100 USD za barel. Důvodem jsou stupňující se sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin v reakci na to oznámil, že nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti.
img

Rozbřesk: Ruská centrální banka pod palbou sankcí zvyšuje sazby na 20 % a zavádí povinnou konverzi deviz pro podniky. Rubl stejně ztrácí 25 %...

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky. Současně s tím bude řada ruských bank a finančních institucí vyloučena z platebního systému SWIFT, což jim prakticky “zavře dveře” do globálního finančního systému.
C:\fakepath\sp agentura.jpg

Ratingové agentury snižují hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny i Ruska

27.02.2022 Mezinárodní ratingové agentury začaly snižovat hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny a Ruska. Zatímco agentura S&P Global Ratings hlavní rating Ruské federace srazila do neinvestičního pásma, konkurenční agentura Moody's prozatím jen varovala, že podobný krok zvažuje. Ruské ministerstvo financí dnes v reakci uvedlo, že krok ratingových agentur souvisí jen s geopolitickými faktory. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Zlato kvůli válce na Ukrajině zažívá extrémní volatilitu

25.02.2022 Trh se zlatem zažil extrémní volatilitu poté, co Rusko napadlo Ukrajinu. Cena drahého kovu se vyšplhala na nejvyšší hodnotu od září 2020, než se vrátila zpět.
img

Americký akciový trh: silná rally po Bidenově prohlášení o sankcích

25.02.2022 Hlavní americké akciové indexy si ve čtvrtek připsaly výrazné zisky: Dow Jones posílil o 0,3 %, NASDAQ vzrostl o 3,3 % a S&P500 přidal 1,5 %.
img

Západ znovu volí ústup, nechce poškodit ekonomiky. Akcie to vítají

25.02.2022 Demokratické země v čele s USA včera oznámily "zdrcující" sankce proti Rusku. I po několikerém pročítání je však stále záhadou, čím Rusko zadrží a jakým způsobem mají vlastně Ukrajině pomoci. Několik ruských boháčů nebude moci volně přesypávat svůj majetek a Rusko bude muset část technologií nově dovážet z Číny. Jako klíčový se jeví zásah proti ruskému finančnímu systému v čele se Sberbank a omezení obchodování v hlavních západních měnách. Zmrazení aktiv a omezení přístupu k dolarům je určitě velká nepříjemnost.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Austrálie, Nový Zéland a Japonsko zavádí nové sankce proti Rusku

25.02.2022 Nový Zéland v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu oznámil cílený zákaz vstupu ruským činitelům a zákaz obchodu s ruskými vojenskými a bezpečnostními složkami. Japonsko a Austrálie sdělily, že své sankce vůči Rusku posílí. Informovala o tom agentura Reuters. Ruská armáda ve čtvrtek ráno zahájila rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na Ukrajinu. Nové sankce proti Rusku ve čtvrtek oznámily Spojené státy, EU či Kanada.
img

Čína nesouhlasí se sankcemi proti Rusku

24.02.2022 Čína neschvaluje sankce uvalené na Rusko. Kromě toho kritizovala USA za rozpoutání ukrajinské krize. Vedoucí představitelé země také dodali, že americká podpora rozšiřování NATO ponechala Vladimiru Putinovi jen málo variant postupu. Mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunying Peking ve středu řekla, že "sankce nejsou nikdy zásadně účinným prostředkem k řešení problémů." Kritizovala také Spojené státy a Severoatlantickou alianci za rozmístění zbraní poblíž ruských hranic a položila otázku, zda někdy přemýšlely o důsledcích takového jednání.
img

Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

24.02.2022 Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí ve vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou. Všechny indexy vykázaly na konci úterní seance pokles. Široký index S&P 500 ztratil 1 %, průmyslový The Dow Jones Industrial Average 1,4 % a technologický NASDAQ Composite 1,2 %.
img

Invaze Rusů na Ukrajinu - klíčová fakta

24.02.2022 Index DE30 propadl po zprávách o ruské invazi na Ukrajinu. Index poklesl pod klíčový support definovaný spodní limitou struktury Overbalance. Index následně propadl až pod psychologickou úroveň 14 000 bodů.
C:\fakepath\trader-23022022-28-zm.jpg

Forex: Dolar mírně posiluje, trhy se zaměřují na Ukrajinu

23.02.2022 Americký dolar mírně posiluje, obchodování je však dnes rozkolísané. Investoři se snaží vstřebat nejnovější vývoj kolem ukrajinské krize. Řada zemí oznámila sankce proti Rusku, které nařídilo svým vojákům vstoupit do separatistických oblastí Ukrajiny.
img

Strach se vrací, akcie klesají, ropa nad 98 USD

23.02.2022 Pozitivní nálada hlavním trhům vydržela do otevření amerických trhů. Ty sice začínaly se slušným ziskem, ale od té doby jen klesají. S&P 500 je už 0,6 pct v červeném. Mezitím docházejí síly také Evropě, kde třeba DAX nebo AEX vykazují podobné výkony jako zámoří.
img

Obchodníci zohledňují americké sankce a ropa se stabilizuje

23.02.2022 Poté, co americký prezident Joe Biden představil sankce proti Rusku, které se nejpřísněji trhům vyhnuly, se ropa stabilizovala, mezitím co jednání o íránském jaderném programu přinesl pokrok úlevu pro napjatý trh.
img

Bitcoin vzrostl, když Biden oznámil sankce proti Rusku

23.02.2022 Bitcoin mírně vzrostl poté, co americký prezident Joe Biden oznámil další sankce proti Rusku. Biden podle zprávy z agentury Bloomberg na úterní tiskové konferenci poprvé prohlásil, že postup Ruska proti dvěma ukrajinským regionům pokládá za invazi. Zároveň rychle oznámil sankce proti Rusku.
img

Ropa roste na pozadí eskalace na Ukrajině

22.02.2022 Ceny ropy téměř překročily klíčovou hranici 100 USD za barel v důsledku rozhodnutí Ruska vyslat vojáky do povstaleckých oblastí na východě Ukrajiny. Tento krok Moskvy způsobil, že se východní Evropa ocitla na pokraji války.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Nový Zéland | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Americké akcie | ETF | Private equity | Světové akcie | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Robert Kiyosaki | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | Burzovní index | CBOE | CCI | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | Holubice | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | Portfolio | Pozice | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swiss | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Break-Even | Ceny komodit | Kurz koruny | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Oanda | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akcie RWE | Akcie Siemens | Akcie VIG | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fyzické zlato | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota zlata | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor CCI | Instrumenty | Investiční | Investiční portfolio | Investing | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Kurs koruny | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Patria Online | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | TopForex | Trh | Twitter | Ukrajinská hřivna | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Buy | CEE | EBITDA | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Tržby | Výsledek hospodaření | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Investiční téma | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | Burza dnes | Burze | Global forex | Investment | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | DPA | Campbell Soup | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Generali Investments CEE | Investing.com | Členové OPEC | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | PwC | Standard Chartered | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Technický výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Dovoz ropy | XAU/XAG | Úspěch | Podnikatel | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Podnikatelé | Index londýnské burzy FTSE 100 | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Golden Gate CZ | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Index IBEX | Hlavní indexy | Nervozita | Obchodní partner | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Summit EU | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Makroekonomika | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Hřivna | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | ExxonMobil | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Očekávání | Investec | Devizy | Generali Investments | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Swiss Life Select | Zahraniční forex | ING Groep NV | Snižování rozvahy Fedu | Bureau of Economic Analysis | Quant | Stox | Breakout Trader | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Burzovní index PX | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Zásoby zlata | Obchodování s kryptoměnami | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | Jerome Powell | Invesco | Nemovitostní fondy | Binance | Štěpán Hájek | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Kobalt | Wood & Company | Geopolitická rizika | CII750 | Saxo | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Podíl dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Long signál | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Index RTS | Geopolitika | Cenový kanál | Short signál | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Akcie v Evropě | BGA | Úrokový výnos | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Christopher Dembik | Jiné měny | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Heiken Ashi | Vývoz do Británie | Makléřská společnost | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Americké společnosti | DE30 | Wealth Management | Akcie a ETF | Ceny niklu | Společnost Gazprom | Gazprom | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Šéfové států | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Cla na čínské zboží | Cena niklu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Pravděpodobnost recese | Prosus | Kjódó | Denní graf | Vývoz do Číny | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Overbalance | LPR | Centrální banka Nového Zélandu | Asociace pro kapitálový trh | Energetické firmy | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vlastní investice | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Káva | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | Výkon amerického dolaru | Medvědí signál | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Parlamentní volby | Radomír Jáč | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Maďarská centrální banka | BDI | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Legislativa | AFP | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Chilské peso | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Automobilový sektor | Nezaměstnanost v eurozóně | Martin Stránský | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | NAFTA | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Philip Morris ČR | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Porsche | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Edward Moya | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Šperky | Europoslanci | xStation5 | AAPL | MasterCard | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | Peking | Americký index | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Washington | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | RBA | Soukromí investoři | Experti | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Poradenství | Luxusní auta | Geopolitická situace | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | MOEX | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | American Express | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie ING | Obchody | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Dodávky na trh | SEC | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | COVID-19 | Kukuřice | Hlavy států | Lídři zemí Evropské unie | Nejvýraznější ztráty | Krize v eurozóně | Největší ztráty | Výskyt koronaviru | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Ceny nafty | Výkyvy | Gita Gopinathová | Spotřebitelské ceny v únoru | Dolar k rublu | WP | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Prudký pokles | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Bankovky | Další vývoj | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Silný pokles | Index frankfurtské burzy | Analytici finančního ústavu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Spotřebitelé | Politbyro | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Značný pokles | Žádosti o podporu | Tiskové agentury | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Další pokles | Německá automobilka | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Propad indexu | Další růst | Růst | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Sněmovna reprezentantů USA | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Slovensko | Solidní růst | Jaderné války | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Údaje | Dlužník | Ekonomické škody | DPH | Ropný průmysl | Setkání OPEC | Společnost Saxo Bank | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Vývoz komodit | Alexandr Novak | Znárodnění | Nejsilnější růst | Zpravodajské služby | Výpadky | Představitelé G7 | Hlavní emise | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Úspory | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | USD za barel | Potravinové krize | Americké produkce | S&P500 | Producenti ropy | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Vyjádření ekonomů | Poptávka po pohonných hmotách | MFF | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Evropské méně | Americký HDP | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | SMA 100 | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ropa roste | Maloobchod | Finanční polštář | Denní pokles | Čistá ztráta | Dopravci | PAMP | Růst výnosů | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Australský premiér | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Auta | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Velké peníze | Manažerka | Spekulovat | Silná rally | Marek Brávník | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Renault | Spoluzakladatel | Výše kapitálu | Investment management | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Salesforce | Lukoil | Uzavírání pozic | Střední Evropa | Kommersant | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Francouzský ministr | Vývoz z Německa | Poptávka po zlatě | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Místopředseda Evropské komise | Členové Fedu | Český investor | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Banka JP Morgan | Podmínky půjčky | Výrobci aut | Výkyvy cen | Chesapeake | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Medtronic | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Nový trend | E.ON | Jachty | KLM | Ocenění | Šance | SAE | Stellantis | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Salesforce.com | IT společnost | Akcie těžařů | Následky pandemie | Nižší poptávka | Newmont Goldcorp | Forward guidance | Americké vládní dluhopisy | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Největší firmy | Pozice dolaru | Odveta | Důvěra | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Lepší výsledky | Plány Ruska | Erdogan | Deutsche Lufthansa | Ruská ropná společnost | Hnojiva | Match Group | SkyBridge Capital | Kryptoměnový trh | Marc Chandler | Zvýšení daní | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Venezuela | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Zasedání FED | Slabší kurz | Rozdělení akcií | Politici | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Jacinda Ardernová | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Biden | Akciová burza dnes | Ranní okénko | Česká republika | Dnes na pražské burze | Ruské firmy | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | CPI v USA | Americké měny | Nancy Pelosiová | MicroStrategy | Embargo | Nařízení | Interfax | Newmont | Zásoby benzinu | Průměrný český investor | Geopolitické faktory | Obchodování s futures | Futures na ropu | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Zveřejnění výsledků | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | GLE | Dillí | Obchodní politika | Exekutivní příkaz | S&P Global Inc | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Adobe Systems | GameStop | CD Projekt | Cenový skok | Siemens | Continental | Swingový výhled | Lael Brainardová | Ceny aktiv | Futures na ropu WTI | Index DE30 | BA.US | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | DOT | Západní ekonomiky | Brands | Rio Tinto | TUI | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | Josep Borrell | VTB | Agentura Interfax | Nárůst ceny | Express | Obavy o poptávku | Jestřábí přístup | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Vypuknutí pandemie | Index FTSE MIB | Dnešní seance | Dialog | MIB | Kov | ETS | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Air | Siemens Energy | Riziková prémie | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Výrazný růst | VOW1.DE | VOW1 | Uzamykání zisků | Výhled Saxo Bank | Sýrie | LMT | Reuters analytik | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Průmyslová produkce v eurozóně | Krypto trh | Ceny ropy Brent | Polymetal | LME | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | HSBC Holdings | Uranium Energy | UEC | Uran | Rostoucí ceny | Verizon | Futures na americké indexy | Boční trend | Přeprodané oblasti | London Stock Exchange Group | Saxo Group | Otevření ekonomik | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Ruský ministr | GameStop Corp | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Zajišťování | Prodej | Další kryptoměny | McDonald's | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Dolar dnes | Dovoz ropných produktů | El País | Deník El País | Výhled globálního růstu | Výhled na letošní rok | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Zvyšování těžby | Makroekonomické indikátory | Vývoje ceny | Spojené arabské emiráty | Hliník | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | USA inflace | Evropská unie dnes | Americký trh | American Express Company | AI | Globální ceny | Odvětví | Divize | Uzavření obchodování | Rekord | Yum Brands | Guidance | University of Michigan | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Rekordní minimum | Čínští výrobci | High Ridge Futures | Vratislav Zámiš | Elliptic | Akcie Home Depot | Home Depot | Čínské přístavy | Medián | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | SPOT | Republikánský senátor | SXXP | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Best Buy | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Dna | The Times | Britské burzy | Rychlý růst | EFE | Uhlí | McDonald's Corporation | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Siemens Healthineers | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | OANDA Edward Moya | Luxusní značky | Zájem o kryptoměny | Nicky Shielsová | Ceny kovů | Americká firma | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | Růst cen plynu | Bankovní skupiny | Automotive | Češi | OTP | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Rekordní ceny | EQT | Americký podnikatel | Reakce ČNB | Schlumberger | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Boeing (BA.US) | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Plyn v EU | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Australská banka | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Bílý cukr | Společnost | Výsledky společnosti | British Petroleum | Reálné výnosy | Burzovní cena | Raketový růst | Macy's | Lockdowny | Skybridge Capital | Telecom Italia | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Riziku bankrotu | Rosnano | Pokles obligací | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Uvolnění rezerv | | Marex | Vojtěch Boháč | Zlotý | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | L'Oréal | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Pokles cen zlata | Cena zemního plynu v Evropě | Inflační situace | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Logistické společnosti | Přebytky zahraničního obchodu | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Cena uranu | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Ruský plyn | Růst inflace v USA | Gate | Kristina Hooperová | Valneva | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Siemens Gamesa | Instituce | Napětí na Ukrajině | Ericsson | Přístup na trhy | Murray | Napětí mezi Ruskem a Západem | GlobalBlock | BBC News | Chipotle Mexican Grill | ALUMINIUM | Futures na S&P 500 | Rusko-ukrajinský konflikt | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Decentralizace | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Index londýnské burzy FTSE | Index PCE | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Krok Moskvy | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | Odvětví ruského hospodářství | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Prezident Putin | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Ruská agrese | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | EGÚ Brno | EGÚ | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Promsvjazbank | Devalvace rublu | Charkov | Kyjev | Burza v Moskvě | Ruský fond | Úřad pro ekonomickou analýzu | UEC.US | Sovkombank | Ruská vojska | Západní společnosti | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | Uzavření vzdušného prostoru | Krize na Ukrajině | Vzdušný prostor | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Čínské trhy | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Index producentů ropy | Index producentů ropy a plynu | OTP Bank | Orsted | Leonardo | Rheinmetall | Prima | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Agentura TASS | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Maršal Rokossovskij | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Zničení Ruska | Zvezda | XTB Štěpán Hájek | Změna režimu | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální ceny ropy | Tlak na Rusko | Finanční jaderná válka | Castellum | Peter Piatetsky | Gazeta.ru | Gazeta | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Západní sankce | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | APP | Plynárenský gigant | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Status nejvyšších výhod | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Huw Roberts | Quant Insight | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Vývoj důvěry v ekonomiku | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Chipotle Mexican Grill (CMG) | CMG | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Akcie Chipotle Mexican Grill | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Vzestupný trend | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Dodávky ruského zemního plynu | Embargo na ruskou ropu | Vývoz obilí | Svaz německého průmyslu | Šéfové | Nové sankce | Vývoz plynu | Bayraktar | Španělský deník | Španělský deník El País | Zastropování cen | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Sankce na dovoz ruského zlata
Sankce na dovoz ruské ropy
Sankce namířené proti Rusku
Sankce na ruské banky
Sankce na ruské oligarchy
Sankce na Rusko
Sankce na ruskou centrální banku
Sankce na ruskou ropu
Sankce na ruský ropný sektor
Sankce proti Íránu

Následující klíčová slova

Sankce Rusko
Sankce Spojených států
Sankce USA
Sankce uvalené na Bělorusko
Sankce uvalené na Rusko
Sankce vůči ruské centrální bance
Sankce vůči Rusku
Sankce západních států
Sankce Západu
Sankčí opatření
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít