Sobota 20. července 2024 14:37
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
InstaForex
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

Spoření

img

Ozvěny trhu: Příběh české ekonomiky prošel mírnou revizí

04.07.2024 Minulý pátek Český statistický úřad doplnil zveřejnění finálního odhadu HDP za první letošní čtvrtletí o revizi národních účtů. Tradičně méně sledovaný údaj tak upoutal pozornost, když ne zcela zanedbatelnou mírou změnil kvalitativní obrázek české ekonomiky v posledních letech.
img

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024 „Výzkum Goldman Sachs poukázal na 4 různé makroekonomické scénáře a přiřadil ke každému optimální konstrukci portfolia,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Příběh české ekonomiky prošel mírnou revizí

04.07.2024 Minulý pátek Český statistický úřad doplnil zveřejnění finálního odhadu HDP za první letošní čtvrtletí o revizi národních účtů. Tradičně méně sledovaný údaj tak upoutal pozornost, když ne zcela zanedbatelnou mírou změnil kvalitativní obrázek české ekonomiky v posledních letech.
img

Zisky Revolutu přesáhly 2,2 miliardy $; s rekordními zisky 545 milionů $ v roce 2023

02.07.2024 V Česku Revolut nabízel své služby do konce roku 2023 více než 650 000 zákazníků s osobním účtem. Česká zákaznická základna vzrostla o 44 %; zatímco zákaznická základna s účtem Business vzrostla o 45 % v roce 2023 oproti roku 2022.
img

Finanční restart Čechů? Lidé touží opět více investovat do volného času i vlastní budoucnosti. Na jídle a bydlení chtějí naopak šetřit!

01.07.2024 Ekonomická situace v Česku se postupně stabilizuje a s ní i odvaha Čechů utrácet a zároveň si uvědomit, kde rodinný rozpočet krvácí nejvíce. Průzkum Provident Financial ukázal, že téměř polovina lidí by ráda více škrtila výdaje na nejnákladnější položky, jako jsou energie, údržba bytu i jídlo. Naopak v investicích do spořících produktů či vlastního volného času by Češi rádi opět přidali.
img

Změny ve spoření na penzi. Jak získat maximum a co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?

21.06.2024 Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech nebo v novějším doplňkovém penzijním spoření. Nejviditelnější změnou je úprava pravidel pro vyplácení státního příspěvku. Co dělat, aby o něj člověk nepřišel? A jak mají postupovat důchodci, kterým stát přestane přispívat?
img

Téměř polovina Čechů má nějaký typ půjčky nebo úvěru. Častěji se jedná o lidi s vyššími příjmy

19.06.2024 Hypotéky, spotřebitelské úvěry, půjčky od příbuzných nebo nebankovních institucí v současnosti splácí bezmála polovina produktivní české populace. Podle Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který společně realizují Česká spořitelna, Evropa v datech a Sociologický ústav AV ČR, půjčky častěji využívají lidé s vyššími příjmy, kteří je využívají především na dlouhodobé výdaje, jako je například nákup auta nebo bytu. S exekučním řízením se osobně nebo alespoň v rámci jedné domácnosti setkala pětina Čechů. Pozitivním zjištěním je fakt, že již několik let v řadě se počet lidí v exekuci snižuje. Podle červnových dat Exekutorské komory počet lidí v exekuci za posledních pět let klesl o bezmála 20 %.
img

Den dětí: Jak zajistit dětem lepší budoucnost a finanční gramotnost

31.05.2024 Den dětí je příležitostí nejen k oslavám, ale také k zamyšlení nad budoucností našich nejmladších. Rodiče mají dnes několik možností, jak mohou svým dětem pomoci ke snazšímu startu do života, například prostřednictvím pasivního investování a učení finanční gramotnosti.
img

Polovina českých párů má peníze ve společných finančních produktech. V rodinných financích přesto tiká časovaná bomba

29.05.2024 Polovina českých párů využívá společné finanční produkty, ať už jde o bankovní účty či třeba stavební spoření. Přesto mohou být v ohrožení v tom, že ke svým penězům nebudou mít přístup právě tehdy, kdy je budou nejvíce potřebovat. Taková situace není neobvyklá, dle průzkumu Partners Banky se s ní setkal každý pátý Čech. Společné náklady si téměř čtvrtina českých párů dělí rovným dílem, další pětina poté poměrově podle výše platu. Starší páry společně nejčastěji šetří na důchod, mladší pak na pořízení nemovitosti.
img

Inovativní projekt Kousek Bytu otevírá dveře k investování do nemovitostí komukoliv

16.05.2024 Kousek Bytu představuje revoluční přístup k nákupu nemovitostí. Ten umožňuje koupit 100% online investiční byt nebo jeho část doslova komukoliv. Služba navíc přichází v době, kdy ceny nemovitostí a nájmů stále rostou, a nabízí tak širokému publiku možnost na tomto trendu vydělávat. Za projektem stojí Maverick Group Vladimíra Zuzáka a ONE BOND Group Jiřího Patáka, kteří začínají s nemovitostmi v hodnotě 1 miliardy korun.
img

Spoření na důchod v daňově podporovaných produktech

16.05.2024 Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ.
img

Euro se podpoří samo

09.05.2024 První známky slabosti amerického trhu práce poskytly silný argument, že korekce páru EUR/USD přeroste v průraz klesajícího trendu. K tomu je potřeba další ochlazení americké ekonomiky, ale býkům eura může pomoci také eurozóna. Ačkoli HDP bloku zatím neoživilo, pozitivní známky podnikatelské aktivity a další ukazatele naznačují zářnou budoucnost eurozóny.
img

Analýza: Pokles sazeb ČNB banky zohledňují snížením úroků spořicích účtů

06.05.2024 Snižování úrokových sazeb ČNB zohledňují banky ve svých spořicích produktech. Řada z nich opět snížila základní sazby či upravila podmínky pro jejich poskytnutí. Nejvyšší sazba na spořicím účtu ale stále jen lehce převyšuje šest procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Česká národní banka ve čtvrtek opět snížila sazby o půl bodu na 5,25 procenta.
C:\fakepath\xtb-06052024.jpeg

Kvartální výsledky XTB: Trend pasivního investování podporuje silný růst

06.05.2024 Společnost XTB, globální fintech nabízející online investiční platformu a mobilní aplikaci, oznámila předběžné finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2024. Dlouhodobé trendy na akciových a komoditních trzích spolu s dynamickým růstem zákaznické základny vyústily v rekordní konsolidované tržby ve výši 128,7 mil. EUR (+ 12,5 % meziročně) a konsolidovaný čistý zisk ve výši 70,1 mil. EUR (+ 8,8 % meziročně).
img

Revolut překonává hranici 2 mil. mladých zákazníků po celém světě a představuje nový vzhled aplikace <18

30.04.2024 Aplikaci Revolut 18 nyní používají více než 2 miliony mladých zákazníků po celém světě a po zahrnutí opatrovníků činí počet uživatelů celkově více než 3,5 milionu.
img

Čtyři argumenty, proč se zajistit na stáří investováním

29.04.2024 Do důchodu se neprošetříme a nemůžeme se ani spolehnout na to, že se o nás postará stát. Jedná se o známá a často opakovaná fakta, která dokládá několik jednoduchých čísel. Stejně tak existuje několik úvah, co s tím každý z nás může udělat.
img

Budeme v roce 2024 utrácet za nákupy více než vloni?

24.04.2024 Obchodníci v České republice zaznamenali v letech 2022 a 2023 meziroční pokles tržeb, a to o 3,9 %, resp. 4,2 %. Propad tržeb během uplynulého roku byl nejvýraznější minimálně od začátku milénia. Otázkou zůstává, jaký bude z pohledu obchodníků a spotřebitelů rok 2024. Dobrou zprávou je, že nálada mezi spotřebiteli se už několik měsíců v řadě zlepšuje a březnový indikátor spotřebitelské důvěry dosáhl nejvyšší hodnoty od jara 2021. V nejnovější analýze se Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, podívala na důvody poklesu loňských tržeb maloobchodu, na to, jak Češi nakupovali v nákupních centrech, zda se spotřebitelé vrátili do kamenných obchodů, ale především na to, co má vliv na utrácení Čechů v roce 2024.
C:\fakepath\cnb5.jpg

ČNB příští týden podle Michla možná sníží úrokové sazby

23.04.2024 Česká národní banka (ČNB) příští týden možná ještě sníží úrokové sazby. Poté ale bude k dalšímu snižování sazeb přistupovat velmi opatrně, řekl dnes guvernér ČNB Aleš Michl na Diskusním fóru ČNB v Pardubicích. Snižovat úrokové sazby začala ČNB loni v prosinci, od té doby klesla základní úroková sazba ze sedmi procent na 5,75 procenta.
img

Investice & daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?

11.04.2024 Obliba investování u nás roste. Jen v podílových fondech Češi zhodnocují už přes 938 miliard korun, další stovky miliard mají investoři v akciích, burzovně obchodovaných fondech a dalších aktivech. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Podívejte se, co si jako běžný investor ohlídat. A není třeba panikařit, dost možná se vás povinnost podávat daňové přiznání nebo nutnost do něho zahrnovat své investice týkat nebude.
img

Žen investorek přibývá. Mzdy mají v porovnání s muži stále výrazně nižší

09.04.2024 Rozdíl v zastoupení mužů a žen v roli investora se postupně vyrovnává, žen investorek přibývá. V případě Portu, které má pod správou úspory bezmála 270 tisíc lidí, je aktuální zastoupení žen investorek téměř 40 %, před pěti lety to bylo jen 5 %. I přesto, že se situace zlepšuje, české ženy stále bojují s řadou stereotypů, například v oblasti odměňování. Česká žena si v loňském roce vydělala v průměru o 17,9 % méně než muž, tuto skutečnost reflektuje i výrazně nižší částka starobního důchodu, kterou ženy v Česku pobírají. Ženy ve věku nad 65 let jsou tak jednou z nejohroženějších skupin chudobou.
img

Zajištění na důchod? Celých 42 % Čechů ho neřeší

04.04.2024 Na penzi si nespoří 4 z 10 Čechů, nejčastěji ti, kteří ji budou mít v budoucnu nejnižší. Vyplývá to z průzkumu, který pro Asociaci pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) již podruhé provedla agentura Perfect Crowd. Do penzijního spoření si ti, kteří spoří, uložili pouze 6 % svých finančních prostředků, zatímco 65 % drží pro případ nenadálé potřeby na běžném či spořicím účtu.
img

Fond NEMO je nově v režimu dlouhodobého investičního produktu

25.03.2024 Lokální investiční nemovitostní fond NEMO je nově v režimu dlouhodobého investičního produktu neboli DIP. Klientům tak nabízí další alternativu k existujícím penzijním fondům a doplňkovému penzijnímu spoření. Stát chce nově podporovat zodpovědné občany, kteří se nebudou spoléhat pouze na státní důchodový systém.
img

Invesco: Tři důvody, proč bychom mohli být svědky růstu japonských akcií

21.03.2024 Připadá mi, jako bychom se vrátili na konec osmdesátých let. Ne proto, že bych nosila vysoké tenisky Reebok, džíny Guess a bundy Esprit nebo poslouchala Men at Work a Yes, ale proto, že panuje velké vzrušení okolo japonské ekonomiky – a japonské akcie zažily v uplynulém roce silnou rallye.
img

Zajistí vám důstojné stáři I. pilíř, anebo III. pilíř? Vítěznou strategií je komplexní řešení

19.03.2024 Se zhoršující se demografickou situací je zabezpečení na stáří nejen v Česku, ale ve všech vyspělých státech velkým tématem. O vlastní zajištění bychom se měli aktivně zajímat, chybou by ovšem bylo, kdybychom se naivně snažili soukromým spořením nahradit důchody od státu. Důležitou roli totiž hrají obě složky budoucího důchodu. Třetí pilíř je, a ještě dlouho zůstane, finančním zdrojem doplňkovým. Navíc i hlavní příjem z I. pilíře lze ovlivnit ve vlastní prospěch.
img

Únorová míra inflace

11.03.2024 „Únorové snížení míry inflace je pro řadu lidí pozitivní zprávou, ale může současně vyvolávat i obavy o motivaci Čechů k investování. To je naprosto pochopitelné. S klesající inflací a snižováním úrokových sazeb klesají například i úroky na spořících účtech. Ty podle letošního průzkumu od AKAT ČR plánuje pro odkládání svých financí využít takřka polovina Čechů.
img

Bankovní statistika - leden 2024

29.02.2024 Celkový objem aktiv bankovního sektoru v prvním měsíci roku 2024 dosáhl 10 394 mld. Kč, což je o 4,6 % více než na konci loňského roku. Za typickým nárůstem na počátku roku stojí úvěry a jiné pohledávky za centrálními bankami a úvěrovými institucemi (+440 mld. Kč m/m). V meziročním srovnání dosahuje tempo růstu bilanční sumy hodnoty 7,7 %.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
img

PENZIJNÍ FONDY V ROCE 2023

28.02.2024 Průměrná výkonnost transformovaných fondů v roce 2023 dosáhla 2,31 %. Nejvýkonnější fond klientům připsal bezmála 8 %. Přesto loni nastal velký odliv účastníků. Průměrné zhodnocení v transformovaných fondech od roku 2013 dosáhlo skoro 14 %. Reálně by se však pomyslná jednorázová investice za tuto dobu znehodnotila téměř o čtvrtinu. Vyplývá to z analýzy Freedom Financial Services.
img

Revolut zdvojnásobil své marketingové investice v České republice a spouští svou dosud největší reklamní kampaň

26.02.2024 Revolut v rámci mise vybudovat první skutečně globální banku oznamuje investice ve výši více než 11 miliard Kč do strategických marketingových a prodejních aktivit, které se letos rozvinou v Evropě, s ambicí oslovit do konce roku 2024 celosvětově 50 milionů zákazníků, což by představovalo meziroční nárůst o 40 %. Není to tak dávno, co Revolut dosáhl milníku 40 milionů zákazníků po celém světě.
img

Arbes Technologies představují technologické řešení pro finanční instituce, které chtějí poskytovat dlouhodobý investiční produkt

22.02.2024 Po dlouhém legislativním procesu je dlouhodobý investiční produkt (DIP) konečně na trhu. Rok 2024 se tak nese ve znamení investiční novinky, která podpoří možnosti Čechů při spoření na důstojný důchod. Jedním z dodavatelů systémového řešení je česká firma Arbes Technologies, s více než třicetiletou zkušeností v oboru finančních informačních systémů.
img

Je ideální doba pro nákup nemovitosti. Ceny ale půjdou nahoru, takže brzy bude trh nakloněn spíše prodávajícím

22.02.2024 Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.
img

Změny v oblasti financování bydlení: přehled a prognózy pro rok 2024

16.02.2024 V druhém měsíci roku 2024 Česka národní banka (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 6,25 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.
img

Češi se v dobách krize naučili krotit výdaje a hodlají v tom pokračovat. Na spoření ale moc nezbývá

14.02.2024 Češi podle průzkumu Provident Financial chtějí i nadále držet běžné životní výdaje na uzdě. Stejně jako v uplynulých dvou letech nejčastěji plánují šetřit na nákupech potravin i oblečení. Úspory se dotknou třeba i návštěv restaurací a hospod, které plánuje omezit 69 % lidí. Zatímco k osekávání výdajů přistupuje stále větší počet lidí, v oblasti spoření značná část ještě pokulhává. Průzkum odhalil, že čtvrtina respondentů si ze svého příjmu nic neodkládá. Téměř polovina spořících pak odkládá méně než čtvrtinu příjmu.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
img

Rok 2023 v ČSOB: Růst vkladů, investic i uživatelů virtuální asistentky Kate

09.02.2024 Skupina ČSOB v roce 2023 potvrdila pozici lídra trhu. Důvěru klientů potvrzuje silný růst obchodních objemů. Objem aktiv pod správou se navýšil o 19 procent, vklady se meziročně zvýšily o devět procent a objem úvěrů byl meziročně vyšší o pět procent. Kvalita úvěrového portfolia zůstává excelentní. Čistý zisk skupiny činil 15,4 miliardy korun. Počet aktivních uživatelů aplikace ČSOB Smart překročil 1,3 milionu, většina si již vyzkoušela i virtuální asistentku Kate.
C:\fakepath\XTB-07022024.jpeg

XTB představuje svůj plán produktů a oznamuje předběžné finanční výsledky za rok 2023

07.02.2024 Společnost XTB, globální fintech nabízející online investiční platformu a mobilní aplikaci, oznámila předběžné finanční výsledky za rok 2023. Další rok dynamického růstu klientské základny v kombinaci se zvýšenou volatilitou na světových finančních trzích vyústil v rekordní konsolidovaný čistý zisk ve výši 175 mil. eur a konsolidované výnosy ve výši 351 mil. eur.
img

Dvě třetiny Čechů si odkládají na důchod. Téměř pětina naopak nemůže, protože na to jednoduše nemá

06.02.2024 Dvě třetiny Čechů si odkládají tak, aby si mohly zpříjemnit důchod. Více než polovina lidí, kteří si z různých důvodů neodkládají, jednoduše nedisponuje dostatkem peněz, a vše obratem využije na živobytí. Muži jsou odvážnější než ženy a více diverzifikují portfolio produktů, skrze které si odkládají. Vůle přilepšit si roste s věkem. Index investiční gramotnosti ukázal, že se Češi a Češky v investičních znalostech zlepšují. O novince, Dlouhodobém investičním produktu, ale zatím moc neví. Dva z pěti Čechů, kteří si odkládají, DIP neznají, naopak téměř třetina jej zvažuje. Ukázal to průzkum, který pro investiční platformu Portu vypracovala na přelomu roku agentura IPSOS a zúčastnilo se jej 1050 respondentů.
img

INDEX: Nový rok začal s půlprocentním poklesem úroků u bezúčelových úvěrů

06.02.2024 Úrokové sazby úvěrů na cokoliv v lednu mírně klesaly. Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů se zastavil na hodnotě 8,31 procenta. Oproti poslednímu měsíci v roce 2023 je to pokles o 0,53 procentního bodu. Začátek roku bývá pro mnohé domácnosti, které si v listopadu či prosinci sjednaly spotřebitelský úvěr na pokrytí vyšších nákladů spojených s Vánocemi, také začátkem mnohdy několikaletého splácení této půjčky. V případě zatížení více úvěry doporučují odborníci zvážit konsolidaci všech půjček do jedné. Důvodem je optimalizace výdajů domácnosti.
img

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024. Dominuje zajištění na penzi

31.01.2024 Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejme se přehledně na jednotlivé změny společně s expertem na legislativu a compliance Janem Pivodou z Broker Trustu.
img

Životní pojištění versus vládní konsolidační balíček. Přehledný průvodce změnami v roce 2024

23.01.2024 Několikamiliardové úspory i ozdravení státního rozpočtu – to jsou hlavní cíle nového konsolidačního balíčku, který na začátku nového roku vstupuje v platnost. Nová pravidla daňového zvýhodnění či odvodů značně ovlivní život řady Čechů, kteří budou muset prioritizovat své potřeby. Jak by měli lidé v roce 2024 přistupovat k pojištění? Co všechno se mění pro zaměstnance, dohodáře či živnostníky? A jak obstojí životní pojištění na žebříčku jejich potřeb? Na tyto otázky odpovídá následující článek.
img

Dlouhodobý investiční produkt nabízí flexibilnější zhodnocování peněz na stáří. Zvažuje jej využít třetina Čechů

22.01.2024 Zhruba třetina (34 %) Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Z těch, kteří si na stáří už nějaké peníze střádají, jich nejvíce (28 %) odkládá částku 500–1 000 korun. Při odchodu do důchodu v současné době by 53,5 % dotázaných bylo spokojeno s důchodem vyšším, než je 25 tisíc korun, což je částka převyšující loňský průměrný důchod.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Průzkum: Třetina Čechů zvažuje, že bude odkládat peníze na důchod do DIP

21.01.2024 Třetina Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného takzvaného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Vyplývá to průzkumu investiční platformy Portu mezi tisícovkou respondentů. Odkládání peněz na penzi prostřednictvím DIP je možné od letošního ledna.
img

Koukej, padá sazba. Hypotéky zlevnily a budou zlevňovat dál. Proč není nejlepší řešení sledovat jen čísla?

18.01.2024 Loni jsem porušil svoje pravidlo o tom, že si nebudu hrát na věštírnu v Delfách, a odhadl letošní pokles hypotečních sazeb někde mezi 5 % a 4 % a základní úrokovou sazbu na konci letošního roku někde okolo 3,5 %. A nyní dokonce k ještě nižšímu odhadu sazeb dospěl i Jakub Seidler z ČBA. Zároveň podle prognózy ČNB by letos průměrná inflace za celý rok měla dosáhnout 2,6 % oproti loňským 10,7 %. Samozřejmě je potřeba brát prognózy s rezervou, stále si ale myslím, že pokles ke třem procentům je zcela reálný, i vzhledem k vysoké srovnávací základně z loňského roku. V kombinaci s předpokládaným růstem ekonomiky o 1,2 % a v řadě případů i zvyšováním mezd lze myslím očekávat, že kupní síla obyvatel Česka poroste, alespoň oproti loňsku.
img

Novoroční předsevzetí: Češi myslí na své finance. V roce 2024 chtějí víc spořit

10.01.2024 Novoroční předsevzetí si dává více než polovina Čechů. Na předních příčkách jejich žebříčku se objevuje touha zhubnout, méně se stresovat nebo přestat kouřit. Nechybí ale ani předsevzetí týkající se financí.
img

PENZIJNÍ FONDY V ROCE 2023: Účastnické fondy loni vydělaly až 30 %. Zajímavé zhodnocení přinesly i ty méně rizikové

08.01.2024 Účastníci doplňkového penzijního spoření (DPS), kteří v roce 2022 spořili v dynamických fondech, zaznamenali největší propady za 10letou historii účastnických fondů. Rok 2023 byl naopak pro akciové strategie jedním z nejlepších a ani klienti, kteří spoří v konzervativních fondech, nebyli o výnosy ochuzeni, uvádí čerstvá analýza společnosti Freedom Financial Services.
img

Stále máte čas ušetřit za letošek na daních nebo využít státní podporu stavebního spoření

19.12.2023 Nedovolte předvánočnímu shonu, aby vás připravil o výhody, které nabízí například stavební spoření nebo spoření na penzi. Zkontrolujte, že za letošní rok využijete tyto produkty na maximum. Přilepšit si nebo ušetřit na daních tak můžete o částky v řádu tisíců korun. Zbystřit by pak měli také ti, kdo si chtějí založit doplňkové penzijní spoření za stávajících podmínek – od příštího roku s největší pravděpodobností začnou platit změny, které „penzijko“ o něco zpřísní.
C:\fakepath\xtb-14122023-2.jpg

Společnost XTB se stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených v korunách

14.12.2023 Společnost XTB, globální fintech nabízející online platformu a mobilní aplikaci pro investování, tento oznámila rozšíření své nabídky úrokových sazeb o české koruny. Díky tomuto kroku se XTB stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených klienty v místní měně.
img

Spoření na penzi přehledně. Co nás s největší pravděpodobností čeká v roce 2024

08.12.2023 Poslanci schválili změny, které se dotýkají spoření na penzi a mají zavést hned několik zásadních novinek. Spořit si na důchod by mělo být atraktivnější, státem více podporované, ale zároveň za přísnějších podmínek. I když může ještě dojít k úpravám zejména po jednání v Senátu, podívejme se, co nás s největší pravděpodobností v penzijních produktech v příštím roce čeká.
img

Fidelity International: Výhled na rok 2024 v Asii – Na vlně růstového momenta

07.12.2023 Zpomalení čínské ekonomiky i silný americký dolar podkopával v uplynulém roce značné růstové tempo mnoha asijských ekonomik. V roce 2024 by však měl růst znovu převládnout.
img

Období výhodného spoření se chýlí ke konci

04.12.2023 Monetární politika, kterou nejen Česká národní banka (ČNB) momentálně aplikuje skrze vysoké úrokové sazby, je přímou odpovědí na inflační tlaky posledních téměř 24 měsíců. Tento omezující přístup má v ideálním případě donutit banky a další velké hráče na finančních trzích změnit svůj typický styl a využívat výhodnějších sazeb k ukládání volných finančních prostředků u ČNB na úkor jejich nabízení formou dluhových produktů široké veřejnosti.
img

Technická analýza ETH/USD na 27. 11. 2023

27.11.2023 Americký úřad Internal Revenue Service (IRS) oznámil, že pro daňový rok 2024 se "limit ročních příspěvků na [penzijní] účet zvýšil na 7 000 USD z 6 500 USD." Limit příspěvku pro účty 401(k) se také zvýšil o 500 USD na 23 000 USD. To je dobrá zpráva pro trh s kryptoměnami. To znamená, že bitcoinoví investoři, kteří si spoří na důchod pomocí samoobslužného penzijního účtu, na něj nyní mohou přispět o 500 dolarů více než dříve.
img

Čtvrtina Čechů chce čelit inflaci investicemi do zlata

20.11.2023 Češi při boji s inflací nejčastěji zvažují investice do zlata nebo uložení peněz na termínovaný vklad. Zatímco zlato by volilo 25,4 procenta lidí, termínovaný vklad nebo investici do nemovitostí pak vždy přes 22 procent Čechů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Průzkum: Češi chtějí čelit inflaci investicemi do zlata či nemovitostí

19.11.2023 Češi při boji s inflací nejčastěji zvažují investice do zlata, nemovitostí nebo uložení peněz na termínovaný vklad. Zatímco zlato by volilo přes 25 procent lidí, termínovaný vklad nebo investici do nemovitostí přes 22 procent Čechů. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate mezi 2000 respondentů.
img

Změny penzijního spoření, které dnes schválili poslanci, jsou kroky správným směrem. Přimějí totiž lidi, aby si na stáří odkládali více – samy o sobě však stačit nebudou, je třeba oživit český kapitálový trh

15.11.2023 Změna podpory penzijního spoření, kterou dnes schválili poslanci, je krok správným směrem. Jeden z mnoha, které jsou nutné ke zdolání cesty k dlouhodobé udržitelnosti tuzemského důchodového systému. Přiměje totiž lidi, aby si na důchod spořili sami více.
img

Ve více jak polovině rodin hovoří s dětmi o příjmech a výdajích domácnosti, pětina rodičů se snaží edukovat názornými příklady

13.11.2023 Věnovat se rozvoji finanční gramotnosti má smysl už od útlého věku. U dětí, které pochopí koloběh peněz a jejich hodnotu, je vysoká pravděpodobnost, že v dospělosti budou úspěšně zvládat hospodaření s rodinným rozpočtem i spoření nebo investování. Nahlédnout pod pokličku rodinného rozpočtu přitom nechává své děti zhruba polovina rodičů (51 %), kteří si s dětmi povídají o příjmech a výdajích do rodinné kasy. Téměř 4 z 10 rodičů v průzkumu investiční platformy Portu nechávají děti spolupodílet se na nákupu nákladnějších věcí, čímž se je snaží motivovat ke spoření. Vlastní bankovní účet a platební kartu mají děti 38 % dotázaných rodičů. Osobní zkušenost a tzv. školu života upřednostňují jen 2 % rodičů, kteří s dětmi o financích vůbec nehovoří.
img

Zájem o roční spoření do zlata roste o desítky procent

13.11.2023 Stále větší počet lidí v Česku kvůli ochraně úspor před inflací volí uložení peněz do fyzického zlata. Nákup zlata je totiž stále považován za jednu z nejbezpečnějších cest, jak uchránit svoje finance před znehodnocením. Ne každý si však může dovolit koupit zlato jednorázově nebo do něj dlouhodobě spořit. Pro mnohé je řešením roční spoření do zlata, které nákup rozloží do 12měsíčních plateb.
img

Investiční program ivy se rozrostl o nové konzervativní portfolio ivy money. Klientům bude sloužit jako zajímavá alternativa ke spořicím produktům

07.11.2023 Unikátní český investiční program ivy inspirovaný strategiemi zhodnocování peněz prestižních amerických univerzit je bohatší o nové portfolio. K dosavadním vyváženým variantám přibyla také konzervativní volba ivy money. Ta představuje alternativu k běžnému bankovnímu spoření, ve srovnání s ním ale nabízí vyšší výnos, navíc bez horního limitu objemu investice. „Portfolio ivy money je určené jak klientům, kteří si přejí dlouhodobě zhodnocovat hotovost s velmi nízkým rizikem, tak těm, kteří vyčkávají na lepší příležitost pro vstup na trhy s dynamičtějšími aktivy a nechtějí, aby jejich peníze mezitím přicházely o kupní sílu,” říká Patrik Novotný, portfolio manažer programu ivy a investiční stratég společnosti Colosseum, která program ivy založila.
img

Bod zlomu – kdy se opět hypotéka vyplatí víc než nájem?

07.11.2023 Podle posledních odhadů ČNB by mzdy měly v příštím roce růst – a to nejen nominálně, ale oproti letošnímu poklesu i reálně, a to o 4 %. Zároveň reálné ceny nemovitostí v Praze očištěné o inflaci za poslední rok a půl klesly o 20 %. Dostupnost vlastního bydlení tedy vzrostla. Podle mě přichází právě teď vhodná doba na nákup – nejde totiž jenom o tu nejlepší cenu, ale i o dostupnost z pohledu nabídky, ze které postupně mizí ty nejlepší byty. V Ownestu pomáháme klientům vybrat ty nejkvalitnější byty za v rámci možností nejlepší ceny. Pro jiné kupující ale cenový faktor může hrát o něco důležitější roli, což při současných nebývale vysokých nákladech na financování lze pochopit. Vzniká tedy otázka – kdy se skutečně vyplatí vzít si hypotéku i za cenu o něco „přebranější“ nabídky?
C:\fakepath\trader-19102023-45-zm.jpg

E15: Česká národní banka kvůli úsporám zruší z 1516 přibližně 75 pracovních míst

19.10.2023 Česká národní banka (ČNB) kvůli úsporám zruší z dosavadních 1516 přibližně 75 pracovních míst. Napsal to dnes server E15.cz. Jde o plánovanou reorganizaci, při níž zanikne pět procent pracovních pozic, uvedla pro server mluvčí banky Petra Krmelová.
img

Důchodové změny a dopad na zaměstnání a podnikání

19.10.2023 Zákonné důchodové změny značně znevýhodnily předčasné důchody přiznané od října. Rozdíl mezi řádným a předčasným důchodem se ještě více prohloubil. Jaký dopad bude toto opatření mít na pracovní trh a spoření na důchod?
img

Společnost Trezor, tvůrce první hardwarové kryptopeněženky na světě, představuje zcela novou produktovou řadu

12.10.2023 „Svět se nezadržitelně blíží k další býčí sezoně. My na ni chceme být připravení. Proto přinášíme hned tři nové produkty s ambicí udržet si pozici, kterou Trezor ve světě kryptoměn má,“ říká CEO společnosti Trezor Matěj Žák. Novinkami chtějí tvůrci první hardwarové kryptopeněženky pomoci nováčkům a začátečníkům v kryptoměnách na cestě k nezávislé kontrole nad jejich financemi.
img

Jde skutečně o důchodovou reformu?

12.10.2023 Česká vláda v průběhu května letošního roku představila změny v zákoně o důchodovém pojištění. Tento konkrétní zákon (Zákon č. 270/2023 Sb., Změny v předčasných důchodech a valorizaci), následně schválila poslanecká sněmovna a 1. září 2023 podepsal prezident, začal platit s účinností od 1. října 2023. A jde o první novelu, která vstoupila v platnost a jež má měnit důchodový systém v České republice. Jde však o skutečnou reformu?
img

Spoření na penzi v novém kabátě

15.09.2023 Od 1. 1. 2024 chystá vláda v rámci důchodové novely nový produkt s cílem zvýšit atraktivitu spoření na stáří. Pokud ještě nedojde ke změně, bude se tento produkt jmenovat Dlouhodobý investiční produkt a budeme ho znát pod zkratkou DIP. „Fungovat bude jako stávající třetí důchodový pilíř a jedná se o nový a státem podporovaný způsob spoření na důchod, který přibude k dnes již známým produktům, jako je staré penzijní připojištění, novější důchodové penzijní spoření anebo, dnes již tolik nevyužívané, investiční životní pojištění,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
img

Češi a investice: Co nás motivuje a na čí rady při zhodnocování majetku dáme

06.09.2023 Lidé se domnívají, že investování není snadné, a přiznávají, že mu moc nerozumí. A souhlasí s tím, že investice jim mnohdy nabízejí i nedůvěryhodné firmy. V otázce investování si tak nechají poradit, na tom nejlepším zdroji informací se ale neshodnou. Pokud jde o investování do drahých kovů, více než polovina lidí se pro něj rozhodla sama. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění pro Českou mincovnu realizovaného v květnu 2023 společností STEM/MARK na reprezentativním vzorku 1746 dospělých obyvatel ČR.
img

Vývoj trhů v prvním pololetí indikuje dlouhodobý růst, potvrzují to i výsledky Portu portfolií

29.08.2023 Finanční trhy v prvním i druhém kvartále letošního roku podávaly slušné výkony. Po letech pandemie, energetické krizi a navzdory probíhající válce nabírají na síle, což se odráží i na výkonnosti investičních produktů. Investiční online platforma Portu dokázala v prvním pololetí doručit výnosy v rozmezí 3-11 % na různých úrovních rizikovosti portfolií. Za poledních 12 měsíců nabídlo uživatelům řadu novinek od investic do kryptoměn přes investice do vybraných akciových titulů až po Odpovědná portfolia. Portu již podruhé v řadě obhájilo titul v kategorii Fintech v soutěži Zlatá koruna. Na přelomu roku chystá spustit Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který je daňově zvýhodněnou alternativou spořicích produktů pro zajištění na důchod.
img

Od kolébky k diplomu: finanční zajištění budoucnosti dětí

28.08.2023 Většina rodičů touží po tom, aby jejich děti měly co nejlepší start do dospělého života. Investice do vzdělání je často považována za jeden z nejlepších způsobů, jak tohoto cíle dosáhnout. Avšak s rostoucími náklady na vzdělávání je nezbytné být připraven finančně. Jak tedy zajistit, aby měly vaše děti dostatečné prostředky na pokračování ve studiu, aniž by to příliš zatížilo vaši kapsu a vy i vaše děti jste mohli vést život podle vlastních představ?
img

Dlouhodobý investiční produkt plánuje využít až třetina Čechů

23.08.2023 Téměř polovina Čechů (47,5 %) má poměrně jasné představy o trávení důchodu, ať už je to poklidná domácí atmosféra, péče o vnoučata, vila u moře nebo cestování. Tyto plány ale něco stojí a spolehnout se pouze na státní důchod nelze. Proto už dnes 62 % dotázaných Čechů odkládá na důchod do spořicího produktu a 57,5 % k tomu využívá nějakou formu investice. Stát od nového roku zpřístupní možnost investovat do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Podle dotazování online investiční platformy Portu plánuje tento produkt využít asi třetina (34 %) Čechů. DIP by měl pomoct lidem investovat na důchod efektivněji a dynamičtěji s daňovou podporou.
img

Zisk Komerční banky v pololetí meziročně klesl o 2,9 pct na 8,1 miliardy Kč

03.08.2023 Čistý zisk Komerční banky v letošním prvním pololetí meziročně klesl o 2,9 procenta na 8,1 miliardy korun. Celkové výnosy se jí snížily o 5,6 procenta na 18,1 miliardy Kč. Banka, jejímž hlavním majitelem je francouzská Société Générale, dnes neauditované konsolidované výsledky zveřejnila na svém webu. Podle banky čistý úrokový výnos klesl hlavně kvůli zvýšení průměrných nákladů na vklady, zatímco čistý příjem z poplatků a provizí mírně vzrostl díky větším transakcím klientů a zvyšujícím se investicím zákazníků do podílových fondů.
img

EY: Přes 60 % populace není schopno uspořit více než 5 tis. Kč měsíčně

02.08.2023 Kolik si Češi dokáží měsíčně odložit? Nejvyšší podíl (35 %) zaujímá skupina občanů, která uspoří či investuje jeden až pět tisíc korun měsíčně. Ovšem víc než čtvrtina (27 %) si dokáže odložit maximálně jeden tisíc korun měsíčně. Jen 18 % je pak schopno uspořit do 10 tisíc korun měsíčně.
img

Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením

19.06.2023 Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.
img

Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří

14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
img

Až 50 miliard navíc by mohli Češi získat lepší správou svých úspor a kompenzovat tak dopad konsolidačního balíčku na své finance

13.06.2023 České domácnosti by mohly ročně získat až 50 miliard korun navíc. Stačilo by, kdyby měli Češi svoje úspory uložené stejným způsobem jako například sousední Němci. Vyplývá to z údajů společnosti Generali Investments v rámci projektu Index finanční dospělosti. Přesunem větší části financí do investic nebo penzijního spoření by Češi pokryli prostředky, o které přijdou v důsledku vládního konsolidačního balíčku.
C:\fakepath\ondrej-hartman-3.jpg

FXstreet.cz na CNN Prima NEWS

12.06.2023 Zakladatel portálu FXstreet.cz Ondřej Hartman byl hostem televizního pořadu Byznys na CNN Prima NEWS, kde v rozhovoru vysvětloval obchodování na forexu.
C:\fakepath\ondrej-hartman-2.png

Ondřej Hartman z FXstreet.cz na CNN Prima NEWS

12.06.2023 Zakladatel portálu FXstreet.cz Ondřej Hartman byl hostem televizního pořadu Byznys na CNN Prima NEWS, kde v rozhovoru vysvětloval obchodování na forexu.
img

Hlavní trendy ve finančnictví – digitalizace, AI a udržitelnost

30.05.2023 Zájem investorů o startupy podnikající ve fintech sektoru klesá. Upozorňují na to experti z poradenské skupiny Moore Global, a mírní tak očekávání revolučních změn v oblasti financí. Velkému množství fintech startupů se nepodařilo dostatečně monetizovat své nápady, a ztrácejí tedy svou konkurenční výhodu. Nicméně, digitalizace včetně řešení umělé inteligence bude hrát ve vývoji finančního sektoru zásadní roli.
img

Analýza: Klienti transformovaných fondů za deset let reálně prodělávají pětinu

22.05.2023 Klienti penzijních společností, kteří si spoří v transformovaných penzijních fondech a sázejí tak na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, za posledních deset let reálně na výnosech prodělávají kolem 20 procent. Vyplývá to z analýzy výsledků transformovaných fondů za minulý rok, kterou připravila společnost Freedom Financial Services.
img

Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Méně drží hotovost, více spoří

18.05.2023 O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit svoje úspory. Vyplývá to z letošního ročníku průzkumu Generali Lví podíl společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak začalo více spořit a v Česku přibývá také lidí, kteří své úspory investují.
C:\fakepath\Vladimir-Bezdek-15052023.jpg

Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání

15.05.2023 Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analýza: Sazby bank na spořicích účtech se od ledna drží na stejné úrovni

03.05.2023 Sazby bank na spořicích účtech se od ledna drží na stejné úrovni, ty nejvyšší mírně převyšují šest procent. Sazby na termínovaných vkladech mírně klesly. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Česká národní banka dnes opět ponechala sazby na sedmi procentech. Reálný výnos spoření je nadále výrazně záporný, když meziroční inflace v ČR v březnu činila 15 procent.
C:\fakepath\inflace-30042023.png

Inflace a silná koruna

30.04.2023 Česká národní banka měla několik možností jak se vypořádat s inflací. Než se změnilo její vedení, rozhodování bylo zaměřeno na potlačení inflace pomocí úrokových sazeb, přičemž horizont vypořádání se s tímto problémem byl někde na úrovni konce tohoto roku. Potom však nastoupil nový guvernér a nová rada, a ti se společně vydali na jinou, nesprávnou cestu.
img

Ceny pohonných hmot padají a budou i dále. Vláda proto brzy zruší snížení spotřební daně z nafty

27.04.2023 Pohonné hmoty v Česku zlevňují a budou i nadále. Dramatické je zlevňování hlavně u nafty. Její cena za poslední týden klesla o takřka 80 haléřů na litr. Bezprostředním důvodem je zlevnění velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu. Tam se včera její cena propadla pod psychologickou úroveň 700 dolarů za tunu, poprvé od začátku ledna 2022. Proto v nadcházejícím týdnu cena motorové nafty klesne pod úroveň 33 korun za litr. Bude tak takřka o dvacet korun levnější než loni v březnu.
img

Vláda by mohla už od července zvýšit daň z nafty. Ministři to nevylučují

23.04.2023 Nafta v Česku dramaticky zlevňuje. Včera se litr prodával za 33,86 koruny, tedy o skoro 16 korun levněji než loni v březnu.
C:\fakepath\etf-10042023-1.png

Seriál o ETF: Pro koho jsou vhodné strategie Dollar Cost Averaging a Buy and Hold (díl 11.)

10.04.2023 Pro úspěšné investování je klíčové investovat podle strategie, která vyhovuje investičním cílům, vztahu k riziku a osobnosti každého investora. V minulých dílech jsme popisovali dvě strategie pro investování do ETF: strategii zvanou Dollar Cost Averaging a strategii Buy and Hold. U těchto strategií zůstaneme a v dnešním díle si představíme, pro jaký typ investorů se tyto strategie hodí.
img

Tržby Golden Gate vzrostly o 23 procent, dosáhly 6,5 miliardy Kč

05.04.2023 Největší obchodník na českém trhu s drahými kovy společnost Golden Gate navýšila meziročně tržby o 23 procent. V loňském roce její zákazníci nakoupili tři tuny zlata a 36,8 tuny stříbra. Od vzniku firmy v roce 2011 pak celkový prodej zlata přesáhl již 14 tun zlata a 202 tun stříbra.
img

Stavební spoření je stále oblíbené u téměř poloviny Čechů, výši státního příspěvku by neměnili

04.04.2023 Minimálně jedno spoření na své jméno má založena skoro polovina dotazovaných Čechů, nejčastěji na něj posílají 1700–3000 korun. Pro ponechání státního příspěvku v plné výši by jich bylo 67 %. Data vyplynula z průzkumu agentury Ipsos pro Raiffeisen stavební spořitelnu.
img

Takto špatné hospodaření státu nepamatuji

03.04.2023 S počátkem měsíce byla zveřejněna data o hospodaření státu. Za první tři měsíce roku dokázal stát vygenerovat deficit neuvěřitelných 166,2 mld. Kč. To je ohromné číslo. Kdyby stát takto hospodařil i v dalších kvartálech, skončil by rok s deficitem ve výši 664,8 mld. Kč. Stát má přitom naplánováno, že za celý rok bude hospodařit s deficitem ve výši „jen“ 295 mld. Kč.
img

Většina lidí v Česku investuje způsobem, který úspory před inflací neochrání

30.03.2023 Z průzkumu, který pro RSBC Group provedla mezi tuzemskými respondenty společnost InsightLab, vyplývá, že chování českých investorů v poslední době významně ovlivňuje vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby. Pro sedm z deseti Čechů je inflace jednoznačně největším nepřítelem vlastních finančních úspor. Tři čtvrtiny dotázaných své prostředky pravidelně investují. Oblastmi, do nichž plánuje v budoucnu investovat více respondentů než doposud, jsou akcie a nemovitostní fondy.
img

Tři čtvrtiny Čechů kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení

24.03.2023 Nedostatečná výstavba ve větších městech, vysoká inflace i velké množství investičních bytů. Tři čtvrtiny dotázaných zvažují, že kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení. Více než polovina (57,1 %) zvažuje kvůli vysokým cenám nemovitostí přestěhování do levnější lokality. Útočiště by přitom hledali na vesnici - 79,1 % Čechů věří, že je bydlení na vesnici dostupnější než to ve městě. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční skupinu ČSOB realizovala výzkumná agentura Nielsen.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Median: Češi se nejčastěji chrání před inflací investicemi do zlata

19.03.2023 Češi kvůli ochraně před inflací nejčastěji volí uložení peněz do investičního zlata, termínovaných vkladů nebo realitních fondů. Zatímco investice do zlata preferuje 24 procent lidí, termínovaný vklad 21 procent a fondy investující do nemovitostí 19 procent. Zhruba 60 procent lidí vnímá znehodnocení úspor stejně velkým problémem jako zdražování. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury Median mezi 2000 respondenty.
img

Median: Češi proti inflaci volí nejčastěji zlato

17.03.2023 Češi kvůli ochraně před inflací nejčastěji volí uložení peněz do investičního zlata, uvedlo to 24 procent lidí. Na druhém místě je termínovaný vklad, který by si vybralo 21 procent a realitní fond 19 procent respondentů. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro společnost Golden Gate.
img

Raiffeisenbank: 1Q23 Strategie Česká republika - Odráží se (už) ekonomika od dna?

07.03.2023 V odkazu si Vám dovolujeme zaslat čerstvé vydání našeho makroekonomického čtvrtletníku Strategie Česká republika so podtitulkem "Odráží se (už) Česká ekonomika od dna?".
img

Jak mohou čeští investoři ochránit svá portfolia před rostoucí inflací

27.02.2023 Pro investory představuje inflace jednu z nejhorších ekonomických situací. Nicméně přidání určitých tříd aktiv – jako je zlato či nemovitosti, do dobře diverzifikovaného portfolia může investorům pomoci v ochraně před inflací.
C:\fakepath\etf-24022023.png

Seriál o ETF: Jak investovat do ETF - strategie Dollar Cost Averaging (díl 9.)

24.02.2023 Pokud chcete investovat do Exchange Traded Fund (ETF), máte na výběr hned z několika investičních strategií. Ze všech těchto strategií jsme vybrali dvě strategie, které jsou dle našeho názoru nejvhodnější pro začátečníky nebo pro ty investory, kteří nemají moc času, ale chtějí nechat své peníze pracovat. V dnešním díle si popíšeme první z nich: strategii zvanou Dollar Cost Averaging.
img

Jak reformovat důchody? Stát by měl umět dostat do systému více peněz, omezit se, ne stále jen „bičovat“ občany

22.02.2023 Zásadním cílem opatření v oblasti penzí by mělo být dostat do důchodového systému více peněz. Pokud to nemá být na dluh nebo z vyšších daní, nezbývá jiná možnost, než že si lidé budou sami na stáří spořit více, eventuálně začnou s takovým spořením dříve. Takže cokoli je k něčemu takovému pobídne, stojí za zvážení.
img

Strach z inflace přetrvává i po novém roce. Téměř 70 % Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít s penězi

10.02.2023 Vysoká inflace mává s náladou Čechů i v roce 2023. Celkem 7 z 10 Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít se svými financemi. Zatímco obavy z rostoucích cen energií ke konci předchozího roku klesly o více než desetinu, rostoucí inflace se ve srovnání s rokem 2022 bojí o 10 % Čechů více. V tomto roce i nadále Češi šetří nejvíce na potravinách a omezují návštěvy restaurací.
img

Černý kůň mezi spořicími účty. Saxo účet zhodnocením až 6,42 % poráží konkurenci

09.02.2023 Saxo Bank se zapojuje do boje o vklady klientů. Na svém investičním účtu nabízí atraktivní úrokové sazby pro volné finanční prostředky, které generují vysoké úroky i v době, kdy nejsou investovány. Nabízí tak to nejlepší z obou světů spoření a investování v rámci jednoho účtu. Výše úroků až 6,42 % u korunového VIP účtu přitom směle konkuruje všem nabídkám tradičních spořicích účtů na českém trhu. Peníze lze navíc kdykoli vybrat nebo investovat do jiných produktů, aniž by došlo ke ztrátě získaných úroků.
img

Zrušení stavebního spoření, které vrací na stůl Stanjura, je správné. Zastaví nespravedlivý penězovod od chudých k bohatým

05.02.2023 Ministr financí Zbyněk Stanjura vrací na stůl možné snížení nebo zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Po prezidentských volbách se totiž vládě otevírá několikaměsíční „okno příležitosti“, kdy může provádět citlivá a nepopulární úsporná opatření.
img

Češi rekordně omezují své nákupy. A letos to nebude jiné

22.01.2023 Češi rekordně omezují své nakupování. Nikoli nutně částku, kterou za nákupy utrácí, ale počet pořízeného zboží a služeb rozhodně ano. Případně se spokojují s jejich nižší kvalitou a přechází tudíž z dražších na levnější varianty.
C:\fakepath\nft-17012023.jpg

Co je důležité vědět o NFT

17.01.2023 V roce 2021, kdy lidé začali prodávat NFT za miliony dolarů, se tato digitální aktiva stala novou investiční možností. Někteří investoři zůstali skeptičtí, zatímco jiní si byli docela jisti, že nezaměnitelné tokeny (Non-Fungible Tokens - NFT) změní trh.
img

Češi omezují své nákupy nejvíce v historii, dokonce více než kdykoli během pandemie, kdy se ani moc dobře nakupovat nedalo. Plná nákupní centra a restaurace před Vánoci zjevně byly jen klam, nejrychleji chudnou pracující

12.01.2023 Maloobchodní tržby loni v listopadu klesly reálně meziročně o 8,7 procenta. Propad tak předčil drtivou většinu expertních odhadů. Český statistický úřad navíc revidoval údaj k maloobchodním tržbám za měsíc říjen 2022. Podle revidovaných dat klesly v desátém loňském měsíci tržby maloobchodu o 9,9 procenta. To je nejvíce minimálně v celém tomto tisíciletí, dokonce více než kdykoli během pandemie, kdy přitom byla podstatná část kamenných obchodů zavřená. Ještě nikdy v historii zveřejněné časové řady se nestalo, že by se maloobchodní tržby dva měsíce po sobě propadly tak mohutně jako v říjnu a listopadu 2022.
Související klíčová slova: Dopravní systém | Střední Evropa | Dnešní zvýšení úroků | Ideální portfolio | Bilanční suma | Transformovaný fond | Objem transakcí | Maverick Group | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Forexové strategie | Vyšší střední ekonomická třída | Růst v eurozóně | BCPP | Realitní trh | Marek Ditz | Česká mincovna | Ceny Etherea | SRRI | FérMakléři.cz | Rizikové prémie | Výnosy dluhopisů | Celkový zisk | Patron Go | Investiční gramotnost | Generální ředitel skupiny ČSOB | Ozvěny trhu | Moore Global | Války | Kapitálové zdroje | Dílčí ekonomické ukazatele | Vliv finančních trhů | Luboš Kovařík | Vývoj | Jakub Seidler | Češi | Klienti ČSOB | Podstoupení rizika | Allianz | Analytička WOOD & Company | Hodnoty investice | Předběžné finanční výsledky | Ceny bytů | Velký propad | Mluvčí banky | Partners Banka | TV Nova | Hlavní trendy | Zdražovat | Investice do podílových fondů | DPH | Slovenská banka | Portu analýza | EUR | Klíčové problémy | P/E poměr | Počet aktivních klientů | Jan Juchelka | Palle Sörensen | Vilém Podliska | Trendy ve finančnictví | Vlastní prostředky | Levné peníze | Přemýšlení | Brokeři | Mzdy členů Bankovní rady | Hlavní úrokové sazby | Akciové společnosti | Lumír Kunz | Ownest | Prabos plus | Výkyvy | Itálie | Zoomo | Stoxx | Cena akcií indexového ETF | Spoření a investice na penzi | Daňové povinnosti | Investiční životní pojištění | Očekávání | Korelace | Volatilní | Jednatel společnosti | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Nikl | Bezrealitky | Ombudsman klientů | Swiss Life | Zájem Čechů | Výpadek příjmů | Předpověď ceny | Pozitivní nálada | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Infin | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Jan Večerka | Bear market | Průměrná sazba hypoték | Trh práce | Bankovky | Roční míra inflace | Evropská komise | WeCHat | Penzijní systém | Pokračující expanze | Pro investory | iShares | Swiss | Crypto | Investice | Ján Lučan | Důchodové komise | Spotřebitelské úvěry | Popularita NFT | Potenciál | Arbes | Povinnost podat daňové přiznání | Support | Diverzifikace | Nízké sazby | Zajistit se na stáří | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Posílení | Lednová inflace | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | ČSOB Leasing | Mimořádná inflace | Miliony dolarů | Investopedia | Finanční nástroj | Japonské akcie | Nákupní centra | Zisk před zdaněním | Banka VÚB | Prognózy | Britská libra | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Intervence | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | Banky.cz | Slabá koruna | Návyky | Experti | Úložka | Finanční prostředí | Alternativní fond | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Psychologie investování | Raiffeisenbank | Nezávislost | Bitcoiny | Průměrný výnos | Diverzifikace investičního portfolia | Výsledky XTB | Návrh zákona | Retailový investor | Evropské měny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Creditas | Dění na trzích | Co je měnová politika? | Uvolňování měnové politiky | Český statistický úřad | Impuls | Ženy a investování | EUR/USD | BCC | Konzervativní fondy | YOUPLUS | Spotřebitelé | Stimul | Předseda představenstva | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Veřejné fondy | Komunikační politika | Finanční páka | Inovativní projekt | Indexové fondy | Admirals (Admiral Markets) | Akcie společnosti | Investování pro začátečníky | Tržní riziko | ETH | Chování trhu | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | DeFi | Generální ředitel XTB | Volatilita na světových finančních trzích | Platby v hotovosti | Trh s dluhopisy | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Akcie těžařů | Delta | Vyvážené portfolio | Dlužník | Hospodářská stagnace | Vývoj na trzích | Pojišťovací skupiny | Strategie investování | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | IDEA | Čínská aktiva | Jiné měny | US High Yield | Měnové riziko | ESG | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Bankrot Řecka | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Spořicí produkty | BCPP Petr Koblic | IBAN | Podcasty | Exchange | Investiční portfolio | Milton Friedman | Splátky dluhů | Investiční strategie | Společnost Huawei | KLDR | Fungování finančních trhů | Kontrakty | Strach | Revolut Business | Způsob obchodování | Šinzó Abe | Propad cen | Přehřátí ekonomiky | GBP/EUR | Obchodování s cennými papíry | ČSOB Factoring | Praxe | ČSOB Penzijní společnost | Škoda | JPY | Italský dluh | Metaverse | Roční zhodnocení | AI | Investiční příležitost | Moore Advisory CZ | Růst hrubého domácího produktu | SICAV v Česku | MCA Petroleum Corp. | VÚB | Předčasné splacení hypotéky | Zlaté spoření | Ekonomiky | Martin Kouřil | Projekce | Znehodnocení | Ceny ETH | Peníze | Čas jsou peníze | Pandemie COVID-19 | Trpělivost | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | ČSOB Smart | FTX | Reálné ekonomiky | AVANT | Dosáhnout zisku | Vliv finančních trhů a institucí | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Zájem o investice do zlata | Zhodnocení finančních prostředků | Obavy z inflace | Velký kapitál | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Velké problémy | Technologie blockchainu | Zákon o investičních společnostech | Saxo Bank | Partners Martin Mašát | FedWatch | Dlouhodobý horizont | Forex strategie | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | Dlouhodobý investiční produkt | Vzácné kovy | Přiznání k dani z příjmu | Tomáš Odstrčil | Fundraising | Černý kůň | DOGE | Bankovní rada ČNB | Revolvingový úvěr | Bankovní domy | Brexit | Výše investice | Goodwill | Chainalysis | The Economist | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Držení pozice | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Kapitál | Svět kryptoměn | Fondy obchodované na burze | Investování v Česku | Cestování | Investování do kryptoměn | Počet nových klientů | Břidlicové firmy | Bond | Broker | Analytik Saxo Bank | Cash flow | xStation | Jan Sadil | Posílení koruny | Investovat | USD | Export | Zemědělské půdy | Mladší generace | Budoucnost bankovnictví | Nové podmínky | Technická analýza | Občané | Investiční analytik | Koruna česká | Hyperinflace | Obavy z pandemie | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Akcie MONETA | Unie | Investiční horizont | InsightLab | Možnost zhodnocení | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Energetická společnost | Na burze | Komise pro cenné papíry (SEC) | Investorky | Šok | USA krachují | ČSOB | Hongkong | Ekonom společnosti | Inflace v České republice | Opinium | Bond Connect | Price-to-Earnings | Total | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Makléři | Nemovitostní fondy | Noviny | Měnový fond | Martin Machala | Podílový fond | Exekuce | RSBC | Úroková sazba | Investice do robotiky | Kabinet | Balík peněz | Klimatické změny | Vyšší zhodnocení | Krypto-friendly | UniCredit Bank | Zvyšování sazeb Fedu | Spekulovat | Swapy | Sociální sítě | Pokles cen nemovitostí | P.A. | Hodnota kapitálu | Kapitálový trh | Fintech společnosti | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Freedom Finance Europe | Petr Javůrek | Hodnota hotovosti v oběhu | Dovednosti | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Neomezené kvantitativní uvolňování | Nervozita | Toky firemních peněz | Dovoz | Budoucnost | Sazby hypoték | František Bostl | Admirals | Aktuální kurzy | Investice do těžby | Finanční vzdělání | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Obchodování s dluhopisy | Nominální hodnota | Faktory ovlivňující monetární politiku | Generace Z | 1 milion | Cenové pohyby | Firemní klienti | Komoditní | Výzkum Fidelity | Fondy DPS | Zhodnotit své peníze | Venture Capital | Výkonnost společnosti | Globální finanční systém | EUR/CZK | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Produkty v bance | Elon Musk | Rekordní zisk | Penízenavíc.cz | Finančník | Den dětí | Hardwarové peněženky | Akciové indexy | Investoři | Revolut | Investing.com | Obchodní deník | Rizikovost | Portfolio | Data o HDP | Sentiment spotřebitelů | Sója | Myšlení | Petr Pavel | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | NEMO | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Fidelity | Akciový fond | Penále | Očekávané zhodnocení | Média | Petr Koblic | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Sazby ČNB | Euro Stoxx 50 | Investice do dluhopisů | Bez rizika | Zisk | Digitální věk | Ceny kryptoměn | SZIF | Zpřísňování měnové politiky | ČSSD | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Finanční instituce | Lepší výsledky | Cena Etherea | Uložení peněz | VIG | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Prezident | Aegon | Asociace pro kapitálový trh | Boom | Neziskové organizace | BP | Technologická revoluce | Cíl ČNB | Termínovaný vklad | Bohatí | David Eim | Hold | Poštovní spořitelna | Global Finance | Sestupný trend | Raytheon | Čínské banky | EMEA | Vliv na ceny | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | CEO společnosti | Boj s inflací | Analýzy | Americký S&P 500 | Slevy | Digitální peníze | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Ekonomická situace | Vysoké úroky | Marketingové investice v České republice | Noví investoři | Berlín | Invesco | Morningstar | Sociální nepokoje | Demokraté | Patria | Index investiční gramotnosti | Externí rovnováha | Člen představenstva | Covid | Sloučení | Ekonomický vývoj | Aktivní investoři | Dánská centrální banka | Akcie a dluhopisy | Špatná rozhodnutí | Zhodnocení účastnických fondů | Broker Trust | Úrok | Válka | Pokles ceny | Investiční riziko | Úroky na revolvingu | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Investiční chování | Sentiment investorů | Prodej | P/E | Zpráva | Dividendy a úroky z ČR | Koš podkladových aktiv | Apple | Prémie | Události roku | Medián | Tržní kapitalizace | Mnoho peněz | Ekonomické dopady | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Huawei | Emoce | Dluhopisové výnosy | Finanční ředitel | RoboMarkets | S&P | Nárůst HDP | Pravidelné investování | Česká měna | Vzdělání | Rok 2024 | Konzervativní investoři | Obchodování | Potenciální zisky | Strategie od Purple Trading | České koruny | Technický výhled trhu | Finanční nástroje | Analýza ceny Etherea | Aplikace Revolut | Příjem z pronájmu | Meta | RTR | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Výdaje v důchodu | Trezor Safe 3 | Management | Investiční mince | Admiral Markets | GCI | Dobré výsledky | Zajištění na důchod | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | České firmy | Fenomén | Projev Jeroma Powella | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nízké poplatky | Tom Kadeřábek | Digitální ekonomiky | Pákový efekt | Majitel | Guru | Předpověď | Zprávy | Deflace | Nadšení | Daňový poplatník | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Investiční aktivita | Dlouhodobé investování | Tokeny | Růst inflace | Akciový index | Šokující předpovědi Saxo Bank | Rizikové investování | Alena Schillerová | INVESTIKA | Investiční banka | Prognózy ČNB | Čínské oživení | Coincub | Zajištění na stáří | Investiční zlato | Zafixování úrokových sazeb | Buy and hold | Praha | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Míra | CME FedWatch Tool | Pokles tržeb | Inteligentní investor | Byty | Vlasta Pěchoučková | Tržní úrokové sazby | Data společnosti | Udržitelnost | Bitcoin | Silný růst | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Marek Pokorný | Celkové riziko | Fixace úrokové sazby | Virtuální nemovitosti | Aktuální inflace | Vyhlídky | Firmy | CZ | Úroky z ČR | Kevin Tran Nguyen | Nerozhodnost | Sázka | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | Zadlužování | Tržní podmínky | Páka | Futures | Enormní zájem | Automobilky | Investment management | Nárůst výdajů | Nástroj | Výsledky | Dominik Stroukal | HUF | Dění na finančních trzích | Dopady války na Ukrajině | EURCZK | Hospodaření státu | Corporate Governance | Inflace v Česku | Nejistota | Švédská centrální banka | Dluhopisové fondy | Hedgeové fondy | Technická recese | Marginální požadavky | Trebitsch | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Instrument | Bank of America | TIM | Úroky ze zahraničí | Kurz dolaru | Broker Consulting Index | Akcie Moneta Money Bank | Zvyšování daní | Silný dolar | Financial | Uplynulý rok | Koruna | Česká a slovenská UniCredit Bank | Rystad Energy | Kryptoměny bitcoin | E15 | Cukr | Finanční služby | Výrazný pokles | Raiffeisen | DJIA | Zůstatek | Hypoteční trh | Kupující | Finanční výsledky | Úpis nových akcií | Znalosti investora | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | ETF fond | Degiro | Sustainable Finance Awards 2022 | Stabilita finančního systému | BHS | Elektromobily | Objem | Propad | Ipsos | Zvyšování mezd | Asociace | Vzdělávací kurzy | Pasivní investiční segmenty | Přímé zahraniční investice | Jiří Šafařík | Třetí pilíř | Čínské trhy | Trigger | Výkonnost | Jaké jsou cíle měnové politiky? | TV Prima | Pandemie koronaviru | Spravedlivé důchody | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nákup a prodej | Nejvýraznější pokles | Údaje | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | Právo | Asie | Burzovně obchodované fondy | Zákonodárci | Investovat do Bitcoinu | Investice do kryptoměn | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Trading.com | Národní měny | Výsledky průzkumu | Oslabení globalizace | Ředitel Raiffeisen | Průzkumy | Výhody diverzifikace | Shortovat | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Hospodaření státního rozpočtu | Novela zákona | Televize CNBC | Investiční platforma | Podhodnocený instrument | Finanční investice | Michelle Bowmanová | Odvaha | Důchod | Poptávka po úvěrech | WeWork | Investiční společnost | Britské libry | Obchodování s akciemi | ZS | Studie | Lepší budoucnost | CME FedWatch | Trading konference | Obchody | První obchodní den | Průraz | Konzervativní investice | Cena plynu | Deficit | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Masivní nákupy | Plyn | Burzy cenných papírů | VaR | Cenová hladina | Bankéř | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Břidlicové firmy v USA | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Současná situace | Školení | Nejlepší akcie | EY | Zisk skupiny ČSOB | Nájmy | LIBOR | Přijetí | Evropa | NFT a krypto | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | Zájem o bitcoin | OPEC | Lidé z IT prostředí | Akcie ETF | 2024 Plán produktů | Zelené investice | Generali Investments | Pár EUR/USD | Hodnota aktiv | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Jak začít investovat na burze | Poptávka po nemovitostech | DCA investiční strategie | KB | Zpráva o inflaci | Nielsen | Oblečení | Jakub Matis | Cenný papír | Disciplína | Maloobchod | Vepřové maso | Martin Techman | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Trump | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Online platformy | Makroekonomický vývoj | Zlaté spoření České mincovny | Dlouhodobé strategie | Ústup inflace | Rezidenční nemovitosti | Splácení dluhů | Obavy o bezpečnost | Colosseum | Strategie pro investování | Spořící účet | CI Komodity | Zvýšená volatilita na světových finančních trzích | Výzkum Fidelity International | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Česká firma | Vstupy | Situace | Důstojné stáří | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Nakoupit akcie | Equity | TIPS | Kousek Bytu | Slovenská banka VÚB | Swapová arbitráž | Warranty | Provozní výnosy | Cena drahých kovů | Martin Furdík | Futures kontrakty | Stříbro | Portu | Cena ojetých aut | CHF | Dynamická složka | Koupě zlata | Instituce | Česká koruna | Dogecoin | Investiční nástroje | Dopady inflace | Bank of Japan | OECD | Předpokládaný růst | Finanční poradce | Růstový potenciál | Mobilní aplikace | High Yield | Lehman Brothers | Obnovitelné zdroje | Dividendy a úroky ze zahraničí | Řízený ETF | Americké akcie | FKI | Silná ekonomika | Majetek amerických miliardářů | Czech Fund | Měnový trh | Český veřejný dluh | Dopad pandemie | Tuzemské banky | Běžný účet | Kongres | Růst amerického HDP | Neočekávané události | Zlatá koruna 2022 | Počet klientů | Drahý kov | Bez poplatku | Index Nikkei | Oslabení koruny | Vyplácení dividend | Ziskové marže | Nákupy akcií | Venture Capital spoločnosti | Moore Czech Republic | Invaze | Finanční média | Průměrný roční výnos | Zvýšená volatilita | Rizika Over-The-Counter trhů | Slabé výsledky | Kristina Hooper | Trh | Snížení těžby | Komise | Obchodování se CFD | Forexové strategie od Purple Trading | Války na Ukrajině | Volby v USA | Exchange Traded Fund | Realita dluhopisů | Akcie firem | Doporučení | Výrazný růst | Základní znalosti | Odvody | CNN Prima News | Fondy zaměřené na pohledávky | Fed | Splatnost | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | IKZE | Zakladatel | PLATINUM | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Země EU | Pořad Byznys | Nové trhy | Hnutí ANO | Money management | Ripple | Arbitráže | Koupit bitcoin | Ředitel XTB Česká republika | Pražské burzy | Růst ceny | Česká bankovní asociace | Konkrétní akcie | Další rozvoj | Sázení | Výběr brokera | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | Hypoteční banky | Ropná pole | CEO společnosti XTB | Sazby bank na spořicích účtech | Yahoo | Objem akcií | JDE | Zvýšení mezd | Zájem o investice | Konzultant | ANO | Stock | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | IRS | Kupní cena | ProCent | Ceny zboží | Náklady na půjčky | Rating | Rostoucí akciový trh | Dezinflace | Jiří Sýkora | Znalost | Hodnota akcií | Dílčí index | Petra Krmelová | Investiční produkt | Velké banky | Microsoft | Maxim Manturov | Investiční plán | Příležitosti | Golden Gate | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Finanční vzdělání dětí | Daňové úlevy | Začátečník | Volatility | Růst tržeb | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Defi | Správci aktiv | Vedoucí marketingu | Měny&Sazby | NAFTA | Finanční rezervy | Long pozice | Broker Consulting | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | David Poes | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Světová banka | Unce zlata | Decentraland | Alternativní investování | ECB dnes | Vladimír Bezděk | Nákupní cena | Rizikovější aktiva | Ministryně práce | David Šnajdr | Coinmate | Základní znalosti investora | Pokles úrokových sazeb | Nejziskovější | Integrovaná virtuální peněženka | Nižší minima | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Francouzský prezident | 15% a 23% daň | Objem obchodů | FIAT | Krypto | Devizové trhy | Japonsko | Digitální ekonomika | TD Ameritrade | Zákonitosti trhu | Úspory pro děti | Pokračující růst | Nájemné | Akcie v USA | Centrální banka | Jozef Síkela | MicroStrategy | Ekonomické zpomalení | Inflace v říjnu | Životní náklady | Index nákupních manažerů ve výrobě | Andrew Bailey | Federální rezervní banka | Počet zákazníků | Životní prostředí | Získávání finančních prostředků | Analytici | Běžný investor | Diverzifikace rizika | Řízení rizika | Stínové bankovnictví v Číně | Spuštění sociálního obchodování | Otázka za miliony | Fondy peněžního trhu | Grafy | Růst HDP | Finanční gramotnost | LYNX | RPSN | Hranice 100 000 Kč | Donald Trump | Čistý zisk | Standard & Poor’s 500 | Směnný kurz | Míra úspor domácností | Analytika | Fluktuace | Michal Drtina | Verze Revolutu | Krach | Centrum | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Analytik Portu | Rozpočet | Další růst | Ojetiny | Kupní síly peněz | Nové hypotéky | Investice do akcií | Plán zisků | Spoluzakladatel | Partnerství | Aukce | Posílení japonského jenu | ČSOB stavební spořitelna | Daňové přiznání k dani z příjmu | Nárůst objemů | Ředitel skupiny ČSOB | Mladší investoři | Březnová inflace | Rizikovější investice | Zvýšení zadlužení | Historická zkušenost | ČNB Aleš Michl | Spotřební daň z nafty | Poskytování finančních služeb | Lidovci | Reuters | Konkrétní cíle | Situace na Ukrajině | Coumpoud | Deaktivace | CZK | Stavební spořitelny | Nákup cenných papírů | Depozitní sazba | Crowfunding platformy | Česká republika | Výstupy | Negativní úrokové sazby | Předseda | Základ daně | Wealth | Splácení dluhu | Profesionálové | Ewen Fleming | Dobrý výnos | Derivatový trh | Penzijní společnost | J&T | Makro | Lukáš Raška | Příkaz | Úvěr na bydlení | Příjmy a výdaje | Roční výnos | Mateřská společnost | Prime | Rychlý růst | Depozitní kurz | Fiskální stimul | Ženy | Americký dolar | eSIM | Libra | ETH CFD | Ztráty peněz | CFD | Výhody Forexu | Rekordní inflace | Prodej cenných papírů | Nová data | Dopad na ekonomiku | Kryptopeněženky | Evropská unie | Open | Růst ceny zlata | Online prostředí | Inflace na korunových účtech | Vývoz do Spojených států | Benjamin Graham | Financovat | Jaký ETF koupit | Příprava | Řecko | Konjunkturální průzkum | Emise cenných papírů | Cvičení | Aktuální cena | Investovat a spořit | Nejlepší investice | SatoshiLabs | Deglobalizace | Investiční cíle | Inovativní spoření | Úroky | Severomořská ropa | Viceprezident | Plodiny | Diverzifikace při investování | Over-The-Counter | Cyklické akcie | Cena | Investiční banky | Napětí na finančních trzích | Odpor | Swiss Life Select | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | Silný trh | Objem peněz | Regulace a dohled | Snižování úrokových sazeb | Air | Káva | Economic | Hypoteční banka | Ztráta | Ceny akcií | Izrael | Aleš Hála | Zájem o hypotéky | Leasing | TABAK | E-shopy | Mezinárodní investoři | Jan Švejnar | Životní úroveň | Federal Reserve | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Termínované vklady | HW peněženka | Ceny | Vyšší úroky | Koronakrize | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | Energetická krize | Hypoteční sazby | ČNB | Ztráty zaměstnání | Investujeme | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Zajímavé příležitosti | Pokles | Herní příležitosti | Vyšší ceny | Vládní koalice | Ochrana proti inflaci | Zahraniční investice | Pojišťovnictví | Dlouhodobé investice | Zpomalující růst | Margin | Petr Čížek | Úročené vklady | Investiční portfolia | Transakce s akciemi a ETF | Francouzská Société Générale | Počet uživatelů | Finance Group | Vyšší riziko | IMF | Finančnictví | Průměrný příjem | Úspory Čechů | Závazek | Komodita | Potenciální zisk | Hedge | Investice v mobilu | Poplatek | Maloobchodní tržby | Rabobank | KNF | DIP | FTSE | Nákladová inflace | Sektor kryptoměn | Obchodujte akcie | Investování na burze | Index ISM | Arbes Technologies | Americká ekonomika | Návratnosti investice | Finanční deriváty | Neinvestovat | Kurz koruny | Prudký růst cen | The University of Manchester | Obchodník | Webináře | Portfolio manažer | Mezinárodní měnový trh | Řetězec | Akcie s LYNX | Pozitivní výsledek | Nové úvěry | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Velikost pozice | Hodnota majetku | Aplikace Revolut <18 | Dluhopisy | Adaptace | Ekonomické vyhlídky | Růst mezd | Regulátoři | Kapitálové požadavky | Marketingové investice | Veřejné investice | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | OTC obchodování | BHS Timur Barotov | Vnímání peněz | Nejnovější zprávy | Ředitelka | Čínská vláda | Daně | Moneta | Investment Management | Pivot | Štěstí | Rizika | Kryptoměna | ECB | Sport | Potravinářství | Nákup akcií | BAT | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | Vývoj inflace | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Kurzy | Bankovky a mince | Fond | Finanční prostředky | Čína | Koruna oslabuje | Tudor Jones | Růst zisků | Zisky | SNY | Evropské akciové indexy | Partners | Konsensus | Trader | FCA | Aktuální prognóza | Šokující předpovědi Saxo | Výše úrokových sazeb | Payback | Co znamená diverzifikace | Strategie Buy and Hold | Obchodní pozice | Raiffeisenbank Helena Horská | COST | Swap | Start Days | Znehodnocení úspor | Patrik Novotný | ISM | Přehled kurzů | Dlouhodobost | Vysoké valuace | Tuzemská inflace | Technická analýza ETH/USD | Ratingové agentury | Manuál | Investování do Bitcoinu | Pšenice | Cena zlata | Nykredit Bank | Obchodníci | Hedge fondy | Množství peněz | Decentralizované půjčky | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Snižování rizika | Euro STOXX | Trinity Bank | Analytici Goldman Sachs | Investiční trendy letošního roku | Očekávaná recese | Podílové fondy | Pojištění vkladů | MiCA | Hospodářská krize | Růst cen | Bull | Drahé kovy | Vyšší sazby | Indikátor | Záporný úrok | Zdravotní pojištění | Měnová politika | Vysoké inflace | Total Expense Ratio | Rheinmetall | Alokace | Asset management | Úspěšné investování | Obchodování forexu | Býčí trh | Saxo | Statistici | Financování | ČSÚ | Air Bank | Martin Luňáček | Altcoin | Etherea | Stres | Porovnání forem spoření | Nižší úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Stavební spoření | Rezervy | Babišova vláda | Prodávající | ERA | Dynamika trhu | Růst úroků | Finance | IKE | Možnost diverzifikace | Republikáni | Konsolidovaný čistý zisk | Nejlepší výsledky | Lukáš Ticháček | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Technologické inovace | Poptávka | Expobank | Zvýšení úroků v Dánsku | Tomáš Sedláček | Přenesení výroby | Psychologie | Line | Guvernér | Tempo inflace | Časovat trh | UMA | Globální trhy | Vysoká likvidita | Capital | ICE | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | Menší úrok | Průměrná hrubá měsíční mzda | FT | Expobank CZ | Meziroční inflace v ČR | Jedno euro | Cizí měny | Akciové fondy | Objem aktiv | Freedom Finance | Průměrná mzda | Obchodovat | Dostupnější hypotéky | Ethereum 2.0 | Pivotní body | Přijetí bitcoinu | Řešení odpadního vodního hospodářství | Pokles akcií | Hospodářský růst | Daňová poradkyně | Státní stavebko | Sociologický ústav AV ČR | Sociální síť | Odhodlání | HAS | Trezor Matěj Žák | Tomáš Daňhel | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Starší generace | Technologický Nasdaq | FinTech | ETF fondy | EHP | Nakupovat zlato | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Podmínky na trhu | Medvědi | Index finanční | Kapitálové trhy | GfK | Jak se cena ETF vyvíjí | Můj pohled na trh | Kryptotrh | Český retailový investor | Co bude | Obchodování CFD | Aplikace Kousek Bytu | Světové události | Typy investičních portfolií | Tweet | Saúdská Arábie | Český vývoz | Agentura Nielsen | Analýza dat | Reebok | OCI | Ziskovost | Bankéři | Tolerance rizika | CCR | Poslanecká sněmovna | Diverzifikace portfolia | Video | Sázet | Podnikání | Sazby na termínovaných vkladech | Plán firmy | Měnové zásahy | Inflace | Problémy | Drobní investoři | Kupón | Značné riziko | Marže | ROCE | Fiskální politika | Měnový výbor | Státy EU | DAX | Zlato a stříbro | Uvolněná měnová politika | Jack Dorsey | HDP | Diskont | Typy NFT | BOOST | Daniel Rajnoch | OK POINT | Důvěra v Německu | Zprostředkovatelé | Alphabet | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Struktura | Daňové zatížení | Prodej zlata | Členské státy | Investoři s dlouhodobým horizontem | Zkušenosti | Akcie online | Firma | Ekosystém | Karty | Vzrušení | Signály | Úroky na účtech | Spotřební daně | Jiří Kovařík | Assets Under Management (AUM) | Význam kryptoměn | Načasování | Výsledky brokerské společnosti | Obchodní válka | Lot | Ropa | Statistiky | Ether | Byznys | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Celkový počet klientů | Čínský index | Václav Šimek | Výnosy banky | Diverzifikovat | Zbyněk Stanjura | FX | Ben Bernanke | Ekonom | Debata | Podílové listy | Tým RoboMarkets | Američané | Kurz | Market | Pasivní investování | Ekonomka | Karel Šulc | Home Credit | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | Kurzy.cz | Unicredit | Měsíční mzda | Double top | Bali | Akciové tipy | Restrikce | Optimismus | Menší poptávka | Facebook | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Indická rupie | Konzervativní portfolio | I-Trader | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Kompenzace | Hliník | BH Securities | Medvědí scénář | Zelená ekonomika | Makroekonomické faktory | Globalizace | Doba pro nákup | Nárůst zisků | Bezpečný výnos | USA | Kukuřice | Investujte | Alokace aktiv | Pravidelný příjem | Objem vkladů | Záporné nominální úročení | Pasivně řízený ETF | Fiskální stimuly | Analytik agentury Ipsos | Být trpělivý | Průzkum společnosti | Nová rada ČNB | Euro | Yield | AUD | Bod zlomu | Rada ČNB | Exchange Traded Funds | ČSOB Poštovní spořitelna | Průměrná cena ojetých aut | Podhodnocený | Mnoho ziskových obchodů | Seriál o ETF | Místopředseda představenstva | Risk | Predikce | Ceny nájmů | Co jsou fondy | Radomír Lapčík | RSBC Group | Propad cen akcií | Prima | Instant Research | Radim Krejčí | Dividendový výnos | Hospodářství | Stagflace | Nákup nemovitostí | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Rostoucí mzdy | Portu Crypto | Zpomalení růstu | Obchod | Vlastimil Nigrin | Možnost vydělávat na propadech trhu | Pohled na finanční trhy | Nejvýhodnější spoření | Pravidelnost | Akciové portfolio | KBC Group | Carlos Spada | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Kam investovat | Nákup vlastního bydlení | Realizace obchodu | Zisková marže | EU | Objem obchodů s CFD | Největší slovenská banka | Cenové stability | Investiční manažeři | Správce fondu | Credit Suisse | Portfolia | Fork | Conseq Investment Management | Investované peníze | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Plán produktů | Obchodování s Bitcoiny | Vývoz | Světové finanční krize | Členské státy EU | Emise | Gate | AKAT | Recese | Kontokorent | Výzkumný institut | Zpomalování inflace | BTCUSD | Mzdový růst | Záloha | Švýcarský frank | Měnové trhy | CZK/EUR | Index Dow Jones | Digitalizace | SEC | Výhled na rok | 23% daň | Začít investovat | Investování do podílových fondů | Největší propad | Silný americký dolar | Zbohatnutí | Miliardy | Jak investovat do ETF | ČSOB DoKapsy | Spekulace | Denní graf | Investiční nemovitosti | Manažerka | Koronavirové pandemie | Ekonomický výzkum | Hodnota indexu | Investor | Mazars | Know-how | Výzva | Předpovědi ceny ETH | Frank | Ministři | Řízení společnosti | KBC | Životní potřeby | Transparentní | Pravidelné investice | Objem investic | Jak chránit úspory | Daňová odečitatelnost | Pavel Beneš | Firemní dluhopisy | Patria Finance | Ceny energií | Konkrétní příklad | Investovat peníze | Řízené indexové ETF | Ceny potravin | Produktový plán na rok 2024 | Zajímavé investiční příležitosti | Japonský jen | Index FTSE 100 | Jerome Powell | Měnový kurz | Daňové přiznání | Základní sazby | Sustainable Finance Awards | Ekonomka Raiffeisenbank | Úspěchy | Dna | Swingové maximum | Prezident Donald Trump | CySEC | Rostoucí inflace | STAR | OSN | Plánování | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Sociologický ústav AV | Pozitivní výsledky | Zájem o stavební spoření | Předpovědi | Platformy xStation | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | AXA | Šperky | Mince | Nová auta | Investiční stratég | Tržní příležitosti | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Vzpomínky | Benzín | Americké vlády | Zasedání bankovní rady | BBB- | Živnostníci | Trend | Střadatelé | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Dění na trhu | CEE | Meziroční inflace v září | Střední podniky | Míra inflace | Fyzické zlato | Proč investovat | Gabriela Ivanco | Windfall tax | Platforma | Energetika | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | CNN | Sebevědomí | Svět měnové politiky | Spotify | Finanční situace | Ekonomický výhled | Řízené ETF | Oslabení | Nařízení | PoW | Trading | Fidelity Investments | Sazba hypoték | WP | Transakce s akciemi | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Schodek | Prezident Petr Pavel | BTC | Wilson | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Přesun výroby z Evropy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Ticker | Nominální mzda | M2 | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výzkumná společnost | Mileniálové | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Světové podniky | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Veletrh Sběratel | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Jak nakoupit akcie | Japonský akciový index Nikkei | Comfort Finance Group | Renomované světové podniky | Úsilí | Poskytování úvěrů | Výrobní závody | Emise akcií | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Sbírka známek | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Investice na penzi | BBB | Čisté úrokové výnosy | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Zrušení daně z nabytí | Biliony | Zdražování energií | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Crowdfunding | Pravidelné výplaty | Futures kontrakty a opce | Držení akcií | Jan Pivoda | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Kurzy měn | Silná inflace | Finančníci | Hodnota hotovosti | Myšlenka | Moneta Money Bank | Největší propady | Invaze Ruska | Revolut <18 | Spojení | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Technický výhled | Rychlost | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | Strategie daného ETF | Výrazný propad | Pandemie | Spokojenost | Bear | Rozhazovačnost vlády za covidu | Účastnický fond | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Fond NEMO | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Nedoplatky | Ministerstvo financí | Šance | Investiční možnosti | Politické události | Výnosy z dluhopisů | Dlouhodobé trendy | Omar Arnaout | Business | Vladimír Pikora | Objem úvěrů | FOMC | Růst cen akcií | Zdanění | Investiční společnosti | Vlastní byznys | Pokles cen | Algoritmus | Penzijní společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Pasivní příjem z pronájmu | Začít obchodovat | Index euro | Peněžní trh | Bankovní účet | Helena Horská | ČBA | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Umělá inteligence | Inovace | Konsolidace | Tradingový portál | Zrušení stavebního spoření | Energetické krize | Spekulanti | Výnosnost | Celkový počet zákazníků | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | Technologický pokrok | Jak začít investovat | Brazílie | Bonusy | Společnost BP | Cílení výnosové křivky | Čistá zisková marže | | Joseph Stiglitz | Plány na důchod | Pochybnosti | Trezor Safe | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | ETFs | Majetek | Edward | Purple Trading | Kvalitní akcie | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Odvážnější investoři | Investovat do ETF | Investiční fondy | JD | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Jana Večerková | Politika | Profesionální investoři | Úrokové sazby ČNB | Konkurence | Běžné spoření | Důchodové spořicí produkty | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | Nakupovat | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Whisky Trebitsch | Komunikace | Bankovní asociace | Obchodníci s cennými papíry | Zakladatel fondu | Investiční ředitel | Tier 1 | Jiří Paták | Spoření na důchod | Americké futures | Zaneprázdnění investoři | Yahoo Finance | MAM | Strach z inflace | Tým Admiral Markets | Poplatky | Nike | NFT trh | Strategie carry trade | Mentor | Zprávy z krypto | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Si Ťin-pching | Investování do nemovitostí | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Úrokový výnos | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Obchodování na devizovém trhu | Investování do ETF | Martingale | Optimismus investorů | Poskytovatelé úvěrů | Cena ETF | Nálada | Emise dluhopisů | Indie | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Výrazná inflace | Vnímání | Zdraví | Ekonomika | Živobytí | Hospodářská recese | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Historická maxima | Politika centrálních bank | Ministr obchodu | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Blockchainy | Nákup zlata | Investiční aktivity | Sankce | Zhodnocení peněz | Kamila Fialová | Zhodnocení | Nová rada | Spořící účty | Investiční manažer | Zvyšující se inflace | Ceny zlata | Vývoj trhu | Vysoké zhodnocení | Výhled | Úvěry v EUR | České akcie | Klesající cena | Auta | XTB Česká republika | Zlaté ETF | Komerční banky | Průměrná nominální mzda | Časový test | Timur Barotov | Indexové ETF | Nálada zpracovatelů | Obchodní účet | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Economist | Hry | Propouštění | Index Hang Seng | Vlastní bydlení | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Bankovní krize | Čerpací stanice | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Miliardáři | Banka Creditas | Zlaté rezervy | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Bankovní účty | Expanze | Pasivně řízené indexové ETF | Způsob investování | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Provize | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | Síkela | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Vliv na finanční trhy | Comfort Finance | Komoditní trhy | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | Začínající investoři | Nikkei 225 | CZK/USD | Korporace | Peněžní trhy | New York | Swapové spoření | Nejlepší broker | GS | Obligace | Úspěšný investor | Optimalizace | Zvýšení úroků | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Citelné zdražování | Životní styl | Portál FXstreet.cz | Peníze na důchod | Daňové zvýhodnění | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Jak investovat | Luxusní zboží | Vlastní akcie | ETH/USD | Riziko likvidity | Konzervativní investor | Situace na trzích | Koupit indexový ETF | NFT | Algoritmy | Prezidentské volby | Sociologický ústav | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Peněženka Trezor | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Měnové stimuly | NERV | Deeskalace | Výplata | Podíl akcií | Státní podpora | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Nový cyklus | Sazby | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Investování | Problémy kryptoměn | Výplaty dividend | Generální ředitel | Ceny aktiv | České vlády | Investiční tituly | Cíle | Politická rozhodnutí | Trhy v Číně | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ceny v Česku | Portfolio manažeři | Rozvoj | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Investovat do akcií | Likvidita | Klouzavé průměry | Bonita | Investice do zlata | Reinvestice | Derivát | Průměrná míra inflace | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Důchodový systém | Devizy | Marian Jurečka | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Vzestup inflace | Bezpečnost | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Total Expense Ratio (TER) | Nová historická maxima | Pasivní příjem | Zpravodajství | Pohonné hmoty v Česku | Lukáš Kulhavý | Stabilita | NFT kryptotoken | Cykličnost | Nabídka a poptávka | Jasný signál | Finanční sektor | Pohled na trh | Americká Federální rezervní banka | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Spotřebitelská poptávka | Ceny realit | Investice do zemědělských pozemků | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Algoritmické obchodování | Pohledávky | Úvod do fondů | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Trade | Jak investovat v době krize | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Rozhazovačnost vlády | Investování do zlata | Prodeje | Sberbank | Centrální bankéři | Zdeněk Bartoš | Postoj k riziku | Generativní umělá inteligence | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | ZEN | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | DCA | Snižování daní | Poradce | Reálné úrokové sazby | Nižší maxima | Další růst sazeb | Obchodní den | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Zdražování | Česká národní banka | Pojištění k důchodu | Pozemky | Development | Nejvíce peněz | Výnosy společnosti XTB | Společnost Trezor | EPS | Výkonnost společností | Square | Hodnota zlata | ASEAN | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Dolarová cena zlata | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Volné peníze | Historie | Výbor dánské centrální banky | Singapur | Míra úspor | SICAV | Institut GfK | Větší riziko | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Společnost | Rezervní měny | Důchody | Likvidní | Sázky | Snížení úrokové sazby | Mezinárodní obchod | Diverzifikátor | Obchodujte | Obchodované fondy | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Trh Start | Společnost MicroStrategy | Fondy kvalifikovaných investorů | Spoření bez limitů od VÚB banky | Wood & Company | Cena akcií | Objem peněz na finančním trhu | Guvernér ČNB | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Kryptotoken | Upozornění na rizika | Rozšíření | NBER | Vitalik Buterin | Volatilita | Chytré kontrakty | Češi a investice | Umělé inteligence | Investiční rady | Burze | Buy | Eura | Internetové bankovnictví | Mojmír Hampl | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Organizace | Miloš Filip | Alipay | Developerská skupina | Invesco Ltd. | Kryptoburza | Měnový výbor dánské centrální banky | Gap | Ceny pohonných hmot | Komunistické strany | Services | Důchod do DIP | Složka investičního portfolia | Růst | Bankrot | Primární trh | Ředitel XTB | Příjmy | Předpovědi ceny | Pohyby na trzích | Emitent | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Objem prostředků | Domácí měny | Manažeři | Jan Sušánka | CNY | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Nové údaje | Index | Rychlý růst cen | Cenový index | Výzkumná agentura Nielsen | Aplikace <18 | Token | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Nemovitostní fond | Meziroční růst | Úročení | Pandemie covidu-19 | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Penzijní účty | Valuace | Návratnost investice | Špatná aktiva | Vlna investic | BrikkApp | Časování trhu | Prodej kryptoměn | Kolektivní investování | Šíření koronaviru | Kotace | Celkový objem úvěrů | Nejvyšší propad | Administrátor | Gepard Finance | Vlády | Broker Consulting Martin Novák | Británie | Sportovní události | Čínské dluhopisy | Práce s rizikem | Nejlepší strategie | Investovat na burze | Podstoupit riziko | Bankovní statistika | Fiskální a měnové stimuly | Prohlášení | Lidé s vyššími příjmy | Cíle měnové politiky | Ekonomická třída | Naučte se investovat | Eva Sadovská | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Aktiva finančního sektoru | Obhospodařovatel | Investiční platformy | Hodnota fondového kapitálu | O žebrácké holi | Průlom | Inflační doložka | Tesla | Okénko trhu | Rizika a krize | Časová náročnost | Faktory ovlivňující finanční trhy | Klienti Sberbank CZ | Investování na finančních trzích | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Česká investiční společnost | Čerpací stanice v ČR | Investoři z Wall Street | Realitní služby | Ray Dalio | Fondee | Čeští ekonomové | Správný ETF | Pražská burza | Velikost ztráty | Uživatelé kryptoměn | Eurodolar dnes | Reálné zhodnocení | Dluhopis | ČSOB Asset Management | Trefoil | Penzijní společnost České pojišťovny | Výhody | Spořit na důchod | Modelový příklad | Státní příspěvek | Roman Pilíšek | Uložení svých peněz | Jak nejlépe investovat | Nejvyšší výnosy | Největší bankovní domy | Strategie Dollar Cost Averaging | Regulační orgány | Finanční poradci | Finanční produkt | Moderní finanční trhy | Zájem o investování | Velké ztráty | Tým Admirals | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | Vymáhání pohledávek | Jana Brodani | Sazby v Číně | Úroky na hypotékách | CAD | Tržní ekonomiky | Řízení a rozvoj společnosti | Štosuj.cz | HDP ve Spojených státech | Účastnické fondy DPS | Střední ekonomická třída | Portfolia ETF | Největší banky | Zlato a dluhopisy | Půjčují si Češi peníze? | České nemovitosti | Skupina XTB | Nevýhody Forexu | René Kvarda | Základní úroková sazba | Hodnotové akcie | Odvětví | Extrémní volatilita | Evropa v datech | Platby kartou | Geopolitické události | Technologické společnosti | Nárůst sazeb | TER | Nízká korelace | NFT tokeny | Pasivně investovat | Dopady pandemie | Spektrum aktiv | Pracovní místa | Makroekonomický analytik | Klienti Sberbank | Úročení neinvestovaných prostředků | Významný kapitál | Technická analýza a sentiment | Krok za krokem | Banka | Spořit na spořicím účtu | Finanční trhy a instituce | Petr Hrubý | Investiční nástroj | Pasivně řízené ETF | Digitální peněženky | Graf S&P 500 | Růst cen ropy | Záložna | Sběratel | Japonské vlády | Analytička | Nasdaq Composite | Mark Cuban | Index spotřebitelských cen | David Moravec | Vklady | Nákupy aktiv na trhu | Vlastnictví | Složené úročení | Martin Buranský | Průměrný kurz koruny | Kapitálový poměr Tier 1 | Ministr financí | Středoevropské trhy | Rozdávání peněz | KBC Asset Management | Nízká inflace | Umění | Ekonomické stavby | Výjimečná situace | Social Trading | Jak sestavit ideální portfolio | Factoring | Zlepšení | Provident Financial | Americký index | Koncové ceny elektřiny | Akciový index S&P 500 | Cenový vrchol | Globální vývoj | Ekonomické podmínky | Poplatky za obchodování | City | Stlačení inflace | Aleš Blažek | Nízké úrokové sazby | Výkonnost fondů | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Typ investorů | Devizové trhy (FOREX) | ONE | Přímé investice | Sportovec | Správy peněz | Net Asset Value | Bloomberg | Česká burza | Tudor | Martin Pleštil | Kondice ekonomiky | Rekordní konsolidovaný čistý zisk | Mladé generace | Týdenní pivot | Investiční apetit | Rodinné domy | Dynamický účastnický fond | AKAT ČR | Technologie NFT | Tým XTB | Makroobezřetnostní politika | Zhodnocení financí | Bydlení | Ekonomický šok | Koncové ceny | Vyšší mzdy | Vysoká rizika | Rostoucí potenciál | Kapitálová pozice | Akademie věd | Rentea | Firemní úvěry | Podat daňové přiznání | Makléřské společnosti | Hodnota měny | Tomáš Vlk | Jana Maláčová | Silná rally | Indexový ETF | Základní kapitál | Složení portfolia | Hudebních vydavatelství | Indigo | Efektivnější obchodování | Dollar Cost Averaging | CBRE | Podpora | Carry trade | Snižování sazeb | Zamyšlení | Pojišťovny | ČSOB Aleš Blažek | Spready | Zemědělská půda | Ekonomické ukazatele | Biden | Tomáš Havránek | Zadlužení | Hospodaření | Konec roku | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Americká společnost | Propad indexu | Stavebko | Nemovitosti | Spoření a investice | WEN | Porovnání výkonnosti fondů | Canary Wharf | Venture Capital společnosti | Regulace MiCA | Martin Pohl | Investiční segmenty | Snížení sazeb | Objem majetku | JD.com | Martin Mašát | Realitní fond | Přehled | Maturity | Osobní příjem | Digitální euro | Pokles životní úrovně | Do čeho investovat | Investice do cenných papírů | Společenská odpovědnost | Robert Novoměstský | Finanční ztráty | Novela zákona o dluhopisech | Jiří Vévoda | Akciová portfolia | Nominální úročení | Průměrná úložka | Marginové požadavky | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Prognóza ČNB | BofA | Hlavní ekonom | Plný úvazek | Objem úvěrů na bydlení | Horší časy | Úprava státního příspěvku | Robo poradce | Citelná inflace | Akciové strategie | Potenciální výnosnost | Low | Hotovost | Německo | Obchodní model | Aleš Michl | Výkonná ředitelka | Půjčky v kryptoměnách | Investice a obchodování | MT4 | Sněmovní volby | Úrokové sazby v Číně | Investiční platforma Portu | Nejvýraznější propad | Vice | Matěj Žák | Makroprostředí | Tržní situace | Čistá hodnota aktiv | Finanční plánování | Špatná aktiva finančního sektoru | XTB | Daňová podpora | Moore Advisory | Hodnoty měny | Vladimír Zuzák | Ceny starších bytů | Euromoney | Pozice přes noc | Assets Under Management | Statistika | Složitý svět | Aktivně řízený ETF | Investice do drahých kovů | Mincovny | Monetizovat | Domácnosti | Splácení hypotéky | Zajištění proti inflaci | Inflace v listopadu | xStation Mobile | Politické faktory | Generali Investments CEE | Zhodnocení prostředků | Nové zakázky | Státní dluhopisy | opPORTUnity | Burzovní trh | Riziko | Koš | Strategie fondů | Obchodní výhled | Zlevnění hypoték | Zhodnocování peněz | Nejlikvidnější trh | Česká vláda | Finanční vzdělávání | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Virtuální peněženka | Anticyklický charakter | AAA | Inflační očekávání | Wiktor Stopa | Vysoká inflace | Foreing Exchange | Vybrat ten správný ETF | Investiční produkty | Nejlikvidnější trh na světě | Inflace spotřebitelských cen | Rodinné rozpočty | Stabilní indexový ETF | Sestavování portfolia | Freedom Financial Services | Riziko ztrát | Pozice | Předpověď ceny etherea | Martin Řezáč | Výkyvy trhu | Přehřátý trh práce | Michaela Pudilová | Platina | Hrubý domácí produkt Číny | Obchodujeme | Dynamická složka investičního portfolia | Závislost | Dluhopisový trh | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | Měkké komodity | Přesun výroby | Akciový index Nikkei | Spořit a investovat | Řízení financí a investičních služeb | Povinnost podávat daňové přiznání | Marika Čupa | Poskytovatelé indexů | Motivace | Výhled trhů | Ropný průmysl | Křížení klouzavých průměrů | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | Slovenská UniCredit Bank | Finanční plán | Čeští investoři | Nezkušení investoři | Investiční záměr | Guvernér ČNB Aleš Michl | Investing | Spotřebitelské ceny | Dlouhodobý investor | Due diligence | CoinDesk | Rozvoj společnosti | Capital.com | Americké investiční banky | Období propadů | Akcie Kofoly | Sledování vývoje | Investiční zpravodajství | Tomáš Rubač | Nástroje Fedu | Předseda AKAT ČR | Průzkum ČSÚ | Pacifik | Práce s pohledávkami | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Společnost Golden Gate | Nástroje peněžního trhu | SPD | Nejvyšší zhodnocení | Body | Investiční rozhodnutí | Investovat do nemovitostí | Účastnické fondy | Slevy na dani | Index euro stoxx 50 | GEN | Peníze investorů | Anticyklické investice | Michal Straka | Stárnutí populace | Daňové výhody | mBank | Podnikatelé | Ekonomický cyklus | Richard Siuda | Časový horizont | Mezinárodní události | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Přehřátý trh | Stínové bankovnictví | Finanční systém | Spoření bez limitů | Výraznější pokles | Poměr nákladů a výnosů | Konstrukce portfolia | Zákon o investičních společnostech a fondech | Plán na rok 2024 | Oživení německé ekonomiky | Chytrý Honza | CEO | Rostoucí úrokové sazby | Ocenění | Forma SICAV v Česku | Rezistence | Ceny amerických akcií | Banky | Decentralizovaný systém | Časovaná bomba | Ekonomická stagnace | Intervenovat | Srážková daň | Aktivum | Peking | Dividendy | Nezaměnitelné tokeny | Burza | Dlouhodobý trend | Mzda | Aktiva pod správou | Řízené fondy | Největší pokles | Target | Miliardy dolarů | Návyk | Kurzové změny | Znalosti trhu | Geopolitika | Lockdowny | FérMakléři | Řízení rizik | Aktuálně investiční příležitosti | Partneři | Forma SICAV | Podíl nevýkonných úvěrů | Vývoj mezd | Řízení financí | Inflační cíl | Restart ekonomiky | Lidé z IT | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Životní pojištění | Průmysl a zahraniční obchod | Vytváření finančních nástrojů | Výhled na rok 2024 | Index spotřebitelských úvěrů | Custody | Nálada českých spotřebitelů | Kvantitativní utahování | Bavlna | EMA | Wealth Management | REIT | Opatření | Výsledky za první pololetí | Úroková míra | Sušánka & partneři | Přidání investičních plánů | Jednatel | Investovaná částka | Typický investor | Novinky | Kapitálový poměr | Energie | Osobní finance | Retail | Magazín Global Finance | Peníze uložené | Investiční byt | Náklady spojené s bydlením | Žlutý kov | Založení účtu | Vyšší výnosy | Zvýšení vládních podpor | Vzdělávací aktivity | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Úvěry klientům | Průměrování | Dow Jones | Kryptotransakce | Chování spotřebitelů | Daň z příjmu | Měna | Sazba ČNB | Ekonomický růst | Nasdaq | AVANT investiční společnost | Půl milionu | Spoření do zlata | DSTI | Investoři a emitenti | InvestBay | Hang Seng | Ekonomická recese | MIC | Zemědělské plodiny | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Počet obchodů | Investiční aplikace | Strategie investování do ETF | Doba pro nákup nemovitosti | Analýza a sentiment | Běžný výnos | Vlastní nemovitost | Vyšší inflace | Omyl | Práce | Société Générale | Výroba aut | Nálada mezi německými spotřebiteli | BIC | Nepředvídané události | Čínské vlády | Úvěrové produkty | Restrukturalizace | Investiční strategie daného ETF | Retailové fondy | Investment | Krize | EMA data | Výhody ETF | Nakládání s aktivy | Investovat do fondů | Analýza ceny | Finanční derivát | Ochota investovat | ČSOB Premiéra | Fidelity International | Hard fork | Globální obchod | Spojené státy | Nezaměnitelný token | SYRI | Zadluženost | Stravenky | Vládní konsolidační balíček | Investiční účet | Expense ratio | Vysoké úrokové sazby | Zlaté mince | Období záporných úrokových sazeb | Ukotvení | Šokující předpovědi | Kryptoměny | Ředitel Partners Banky | Nové peníze | Cyklické tituly | Sledovaný údaj | Tržní vývoj | Splacení dluhu | Zasedání Rady guvernérů | Derivátové trhy | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Podílový list | Úspěch | Ekonomové | Pořízení vlastního bydlení | Non-Fungible Tokens | Realitní sektor | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Volby | Private Equity a Venture Capital | Mezinárodní faktory | Statistický úřad | Ukazatele | Větší pokles | Kov | Ředitelka AKAT ČR | Obchodník s cennými papíry | Evropské dluhopisy | Stagnace | MCA Petroleum | Tržby | ČSOB Bohatství | Obyvatelé eurozóny | Eurozóna | Fio | Akcie v roce 2020 | Český kapitálový trh | Americká vláda | Ondřej Hartman | Záporné úrokové sazby | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | Daň z nabytí | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | Vlk z Wall Street | Stoupající trend | Podniky | Stabilní příjem | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Asociace pro kapitálový trh ČR | Online broker | Úrokové výnosy | Bilance | Úroky z úroků | Politici | Zůstatek na účtu | Životní cíle | Akciové dividendy | Nedostatek financí | Správa | Dlouhodobé výsledky | Zlato | Revoluční přístup | Úvěry na bydlení | Vzestupný trend | Instrumenty | Analytické nástroje | Mzdy | Světové trhy | Investování do cenných papírů | Platidlo | Tchaj-wan | Miroslav Zborovský | Emitenti | Objem celkových klientských vkladů | Řešení inflace | Globální fintech | Wall Street | Michal Uma | Spoření na penzi | Druhy ETF | Hobby | Poradenství | Minimalizace inflace | ČR | Průměrná cena | Portfolio fondu | Portu Marek Pokorný | Dynamické portfolio | OTC | CNBC | Nesoulad | Net Asset Value (NAV) | Úroky v bance | Obchodování na forexu | Zlatá koruna | Objednávky | Obchodní příležitosti | Čistý zisk skupiny ČSOB | Analytik | Provident | Zisk Komerční banky | Návratnost | Firemní výsledky | Výkonnosti fondů | Tradeři | Trading Expo | Investiční trendy | Payback energetických investic | Výzkumná agentura | Kurz koruny vůči euru | Výnosy | Výdaje | ČTK | Předsevzetí | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Silná koruna | Komodity | Změny úrokových sazeb | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Sportka
Sportobchod.cz
Sportovec
Sportovní sankce
Sportovní sázkaři
Sportovní události
Sportovní výsledky
Spory kolem ruského plynu
Spory o dluhový strop
Spory o dluhový strop Spojených států

Následující klíčová slova

Spoření a investice
Spoření a investice na penzi
Spoření bez limitů
Spoření bez limitů od VÚB banky
Spoření do zlata
Spoření na důchod
Spoření na penzi
Spoření v bankách
Spořicí produkty
Spořící účet
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít