Pátek 02. prosinec 2022 00:19
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy forex
reklama
Trading Room webináře Purple
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Spoření

C:\fakepath\Michl.jpg

Michl: Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu

23.11.2022 Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu. Další zvyšování sazeb by mohlo prohloubit hospodářskou recesi, protože se účinek zvýšení sazeb projeví až se zpožděním. V přednášce na Masarykově univerzitě v Brně to dnes řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Základní úroková sazba je od června sedm procent, což je nejvyšší úroveň od roku 1999. Od Michlova červencového nástupu do čela ČNB se sazba neměnila.
C:\fakepath\etf-21112022.jpg

Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl. 1)

23.11.2022 Exchange Traded Funds neboli burzovně obchodované fondy, pro které se běžně používá zkratka ETF, jsou v poslední době hodně skloňované a představují zajímavou alternativu investování. Zejména drobní investoři si ETF oblíbili, protože ETF jim nabízejí mnoho výhod.
img

VÚB, jedna z největších bank na Slovensku, přichází do Česka se spořením bez limitů. Nabídne aktuálně jeden z nejvyšších úroků na trhu 6,15 % p.a. a úročení vkladů na denní bázi

14.11.2022 Druhá největší slovenská banka VÚB přináší na český trh inovativní novinku v podobě spoření bez limitů. V tomto online produktu spojuje jednoduchost a flexibilitu. Spořit tak lze bez jakýchkoliv poplatků a omezení. Klientům nabídne úročení vkladů sazbou 6,15 % p.a., aktuálně jednou z nejvyšších na trhu, přičemž úroky se připisují denně, nikoliv jednou měsíčně.
img

Jak Češi čelí rapidní inflaci a jak by ji čelit měli? S investicemi do akcií či nemovitostí se zatím ještě vyplatí počkat, hitem ale může být zemědělská půda

13.11.2022 Češi si po dlouhých letech, kdy nechávali peníze ležet na účtech, důkladněji rozmýšlejí, jak s nimi naloží. Ta předchozí léta byla příznačná velice nízkou inflací, takže lidé sice lamentovali nad vlastně nulovými úroky, ale zároveň věděli, že inflace je také skoro nulová. Nula od nuly pojde.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Expert: Na inflaci má podíl přehřátý trh práce i rozhazovačnost vlády za covidu

07.11.2022 Současná vysoká inflace v České republice není pouze důsledkem vnějších vlivů jako pandemie covidu nebo válka na Ukrajině, velký podíl na ní mají například přehřátý trh práce nebo rozhazovačnost minulé vlády v době pandemie covidu. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Havránek z Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který se zabývá makroekonomickými dopady v souvislosti s pandemií.
img

Akcie i dluhopisy rostou, začalo se sázet na mírnější Fed

01.11.2022 Včerejšek Americe nevyšel, ale dnes si trhy snaží spravit chuť. Slušně rostou jak evropské akciové indexy, tak americké futures. DAX roste o 1,2 pct a patří v Evropě k těm slabším, futures pak naznačují pro S&P 500 v úvodu růst o 0,9 pct. A nejen to, výrazně se dnes daří dluhopisům, přičemž výnosy na 10Y splatnosti klesají v USA i Evropě zhruba o 10 bazických bodů.
img

Průzkum: 40 % českých investorů tvoří ženy. K investování přistupují rozváženěji

06.10.2022 Popularita investování v České republice stoupá a na chuť mu navzdory zažitým stereotypům přichází i čím dál více žen. Stejně jako muži začínají investovat nejčastěji do věku 35 let. Do investičního běhu ale vstupují s větší rozvahou a opatrností. Polovina z nich začíná investovat již v době, kdy jejich úspory nepřesahují hranici 25 000 korun. Častěji než muži také investují pravidelně každý měsíc.
img

Devadesát procent Čechů se obává znehodnocení svých úspor kvůli inflaci, k jejich ochraně využívají vedle spořicích účtů častěji také investice

20.09.2022 Téměř většina Čechů se obává negativních dopadů inflace na své úspory. Čtvrtina populace kvůli tomu přehodnotila v předchozím půlroce způsob jejich ochrany. Češi dále využívají ke spoření nejčastěji spořicí a běžné účty, v jedné třetině případů ukládají naspořené finance do investičních/podílových fondů. Markantní většina všech také pociťuje vlnu zdražování, a to nejčastěji u spotřebního zboží, pohonných hmot či ceny za elektřinu. Padesát procent populace ve snaze zlepšit svou finanční situaci už omezilo své výdaje, větší třetina obyvatel se ještě chystá k dalšímu seškrtání domácích nákladů.
img

U ČSOB lze na spořicím účtu získat výnos až 5 % p.a.

19.09.2022 Spořicí účet skupiny ČSOB nově vynáší až pět procent ročně. Tento výnos platí při založení Spoření s bonusem online v mobilním bankovnictví ČSOB Smart nebo v internetovém bankovnictví. Úroková sazba bude v rámci kampaně garantovaná až do 2. dubna 2023 a platí při zůstatku do jednoho milionu korun.
img

BrikkApp: Investovat se dá i s pětistovkou

14.09.2022 Už vás nebaví se spoléhat na štěstí a sfoukávat zbytky nevýherních losů? Nemusíte být Vlk z Wall Street, abyste mohli začít investovat. Pojďme se společně podívat na způsoby, jak začít investovat s pár korunami v kapse.
img

BrikkApp: Více než 53 % žen aktivně neinvestuje, investice více zvažují a upřednostňují fondy

13.09.2022 Pokud jde o ženy a investování, je jednou z hlavních výzev odstranění rozdílů v investování mezi muži a ženami, o čemž se příliš nemluví, a přesto je třeba to změnit. Ženám nejsou čísla cizí, protože převážná většina z nich spravuje měsíční rozpočet domácnosti. A přesto, pokud jde o investování na finančních trzích, mají tendenci zaostávat za muži. Jasně to ukazuje průzkum digitální investiční platformy.
img

Jerome Powell přednesl svůj projev na 40. výroční měnové konferenci Cato Institute

09.09.2022 Jestřábí komentáře o měnové politice USA předsedy Fedu Jerome Powella vyvíjejí tlak na trh. Ve svém projevu na 40. výroční měnové konferenci Cato Institute Jerome Powell řekl, že Federální rezervní systém bude pokračovat ve zvyšování referenční sazby, dokud neomezí inflaci.
C:\fakepath\trader-08092022-36-zm.jpeg

Dánsko ukončilo téměř desetileté období záporných úrokových sazeb

08.09.2022 Měnový výbor dánské centrální banky dnes zvýšil základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 0,65 procenta. Dánsko tak ukončilo téměř deset let trvající období záporných úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters. Dánská centrální banka svým dnešním rozhodnutím navázala na podobné zvýšení Evropskou centrální bankou (ECB).
img

Kryptotrh čeká s regulacemi čas dospívání. Coinmate proto spouští novou službu DCA investiční strategie se Štosuj.cz

08.09.2022 Současný stav trhu kryptoměn a chystající se evropské regulace MiCA značí podle české kryptoburzy Coinmate brzké dospívání celého segmentu. Právě první regulace, která má vejít v platnost v roce 2023, pomůže k profesionalizaci celého odvětví a ztíží vstup méně kvalitním projektům – přesto kryptoměny zůstanou rizikovým produktem s vyšší volatilitou. Už jen proto, že za poslední čtyři roky se dle webu CoinmarketCap mezi 50 nejhodnotnějšími projekty udrželo jen 30 %. To je jeden z důvodů, proč česká burza Coinmate nyní spojila síly s portálem Štosuj.cz a spustila DCA investiční strategie. Chce totiž umožnit snadné investice do kryptoměn společně s minimalizací rizik – burza navíc sama funguje v pozici arbitra při listingu projektů.
img

ČSOB Asset Management je jedničkou ve správě aktiv v Česku

06.09.2022 Největším správcem aktiv v Česku se k 30. červnu 2022 stal ČSOB Asset Management s hodnotou objemu spravovaného majetku 339,5 miliardy korun. Vychází to z aktuálních dat Asociace pro kapitálový trh (AKAT).
img

Premiér dnes bude řešit zrušení „stavebka“, byl by to smysluplný krok. Aby mělo stavební spoření smysl jako dříve, musel by dnes příspěvek činit 35 tisíc korun

23.08.2022 Národní ekonomická rada vláda dnes na jednání s premiérem Fialou a zástupci ekonomických resortů bude kromě jiného řešit snížení nebo zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Ministr financí Zbyněk Stanjura už koncem předminulého týdne naznačil, že vláda zrušení podpory „stavebka“ zvažuje.
img

Průzkum: Polovina Čechů investuje, roste mezi nimi obliba investičních aplikací

18.08.2022 Počet Čechů, kteří investují, každým rokem průběžně stoupá. Investiční produkty nyní využívá polovina dospělých. Ačkoliv největší oblibě se dlouhodobě těší investování skrze produkty banky, na výsluní se postupně dostávají i nové technologie. Jak ukázal průzkum pro ČSOB Asset Management, investiční aplikace dnes používá každý šestý investor. Investoři si také přejí mít své finance vždy pod kontrolou. V ČSOB jim to umožňuje Investiční portál, díky kterému mohou své portfolio spravovat online a odkudkoliv.
img

Státní stavebko nafukuje ceny realit a pomáhá bohatším lidem, přičemž chudší z něj nic nemají, ač jej také platí. Je rozumné jej zrušit, jak zvažuje Fialova vláda

15.08.2022 Vláda podle včerejších slov ministra financí Zbyňka Stanjury zvažuje zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Byl by to rozumný krok, po němž podstatná část ekonomů volá již léta. Stát by ušetřil přes čtyři miliardy korun ročně. Podpora stavebnímu spoření nyní nahrává spíše lidem, kteří to nepotřebují, tedy zástupcům vyšších střední vrstev a bohatým. Tito lidé totiž nyní stále investují do vlastnického bydlení a nemovitostí obecně. Naopak, chudí už ani nic spořit nemohou obecně a nižší střední vrstvy zase na vlastní bydlení nedosáhnou.
img

ČSOB zvýhodňuje termínované vklady, výnos činí až 6 % za rok

15.08.2022 Skupina ČSOB dále vylepšuje podmínky pro zhodnocování úspor. Peníze uložené na termínovaném vkladu se zhodnotí za jeden rok o 6 procent. Termínovaný vklad na půl roku potom vynese 5,5 procenta p. a. Nové podmínky platí od 15. srpna.
img

Trinity Bank zvyšuje úročení vkladů, nově nabízí 5,58 % p.a. při roční fixaci

12.08.2022 Trinity Bank aktuálně opět zvyšuje úrokové sazby na spořicích produktech. Nově klientům nabízí úrok 5,58 % p.a. pro vklady do 400 tisíc Kč s roční fixací.
img

Čistý zisk skupiny ČSOB v pololetí stoupl o 52 procent na 10,1 miliardy korun

11.08.2022 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl meziročně o 52 procent na 10,1 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o šest procent na 286 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší banky v zemi, to dnes sdělila ČTK. Výrazný růst zisku v pololetí zaznamenaly také další velké banky působící v ČR.
img

Skupina ČSOB v 1. pololetí: Potvrdila vysokou stabilitu díky rostoucímu zisku a kvalitě úvěrů. Pokračuje další růst úvěrů, vkladů i investic. Občané i firmy si uvědomují potřebu vlastní energetické soběstačnosti a investují do nových energetických řešení

11.08.2022 Skupina ČSOB zaznamenala v prvním pololetí 2022 vysoký zájem občanů i firem o investování do udržitelných energetických řešení. Meziročně rostly objemy úvěrů, vkladů i aktiv pod správou. Čistý zisk z hospodaření společnosti činil 10,1 miliardy korun.
img

Každý sportovec by měl koupit Bitcoin

03.06.2022 Mnoho profesionálních sportovců bitcoinům fandí, protože potřebují perspektivní myšlení, aby připravili své finance na konec kariéry.
img

Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší

26.05.2022 Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené.
img

Výsledky transformovaných penzijních fondů za rok 2021: Sázka na jistotu přináší reálnou ztrátu

25.05.2022 Klienti penzijních společností, kteří si spoří v transformovaných penzijních fondech a sázejí tak na garantovanou jistotu nezáporného zhodnocení, dlouhodobě reálně prodělávají bezmála desítky procent. Vyplývá to z aktuální analýzy výsledků zhodnocení transformovaných fondů za minulý rok připravené společností Freedom Financial Services. U klientů, kteří mají deset a více let před důchodem, stojí za zvážení, zda se na penzi nezajistit i jinak.
img

Rekordní inflace likviduje úspory Čechů. Co tedy dělat, abychom naše drahocenné úspory ochránili? Podle experta Lukáše Ticháčka existuje jen jediná možnost

24.05.2022 Patnáctiprocentní Inflaci ještě vloni nechtěli predikovat ani ti nejpesimističtější ekonomové. Noční můra všech vydělávajících a spořících lidí se však stala skutečností a v dubnu dosáhla v České republice inflace 14,2 procenta, tedy nejvíce za posledních třicet let. Přitom vrchol je údajně stále teprve před námi. Naspořené částky Čechů tak bude dvouciferná hodnota drtit i nadále. Kupní síla se rapidně propadá a těžce vydřené úspory ztrácí na hodnotě. Jak z toho ven? Zemský ředitel SMS financí má jasno!
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-23052022.jpg

Forex strategie, které vypadají dobře, ale mohou se vymstít

23.05.2022 V dnešních dobách existuje doslova nespočet obchodních strategií, které, co se teorie týče, vypadají sice velice dobře, ale v praxi pak mnohdy selhávají. Ano, jistěže stále platí, co jsme již zmiňovali v mnohých článcích, a sice že takřka každá strategie dokáže být zisková, avšak s některými mohou obchodníci podstupovat taková potenciální rizika, která za to obvykle nestojí. Vzhledem k již zmíněnému množství těchto strategií, je doslova nemožné si je zde všechny ukázat a popsat, a proto jsme pro dnešek vybrali tři, které patří z našeho pohledu mezi ty nejznámější a zároveň i nejzrádnější.
img

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

10.05.2022 Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na penzijní spoření. Na stavební spoření si peníze ukládá více než čtvrtina Čechů, podílové fondy či státní dluhopisy využívá pětina z nich.
img

Kvůli inflaci a zdražování energií už investuje více než polovina Čechů. Čtvrtina lidí ale raději drží peníze pod polštářem

09.05.2022 Podíl Čechů, podle kterých je nejlepší držet peníze v hotovosti, vzrostl za poslední rok navzdory vysoké inflaci o více než třetinu na 13 procent. Dalších 12 % lidí preferuje ukládání peněz na běžných účtech. Za rok tak při současné úrovni inflace přijdou o více než desetinu hodnoty svých financí. Vyplývá to z průzkumu Generali Lví podíl, který dnes představila společnost Generali Investments. Přes 61 % lidí do 26 let naopak své úspory investuje. Stále oblíbenější jsou pak mezi mladými kryptoměny, které však přináší i řadu rizik.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-EURO-04052022.jpg

Buďte chytří - obchodujte swapy

04.05.2022 Teoretických článků o způsobu fungování swapů (tedy poplatků za držení pozice přes noc) bylo napsáno bezpočet. Dnes se proto podíváme na swapy z více praktického hlediska. Na to, na jakých měnách existují díky swapům možnosti dosáhnutí potenciálních zisků a zda toho jde docílit na každodenní bázi.
img

Raiffeisen stavební spořitelna zvyšuje roční výnos u stavebního spoření na 6,36 %

02.05.2022 Od 1. 5. 2022 získávají všichni klienti Raiffeisen stavební spořitelny, kteří si uzavřou novou smlouvu o stavebním spoření, benefit v podobě úroku ve výši 3 % p. a. do konce roku 2027.
img

Fidelity Investments představuje v USA novinku, BTC součástí penzijního plánu

27.04.2022 Správcovský gigant poskytovatele penzijního plánu, Fidelity Investments plánuje držitelům účtů penzijního spoření umožnit označením číslem 401(k) přímo investovat do Bitcoinu (BTC).
C:\fakepath\FXstreet-clanek-strategie-velci_hraci-20042022.jpg

Forex jako dynamická složka investičního portfolia?

20.04.2022 Diverzifikace. Faktor, který velmi často rozhoduje nejen o tom, zda investor dosáhne požadovaných investičních cílů, ale také o tom, v jakém časovém horizontu by k tomu případně mělo dojít. Jak efektivně rozdělit své investice tak, aby vás nezasáhla finanční krize a kterým investičním produktům věnovat pozornost zajímá snad každého začínajícího investora. A přesně to zjistíte v dnešním článku.
img

Německo srazilo Singapur z čela zemí přátelských ke kryptoměnám

19.04.2022 Německo srazilo Singapur z první příčky přátelských zemí ke kryptoměnám. Vyplývá to z průvodce hodnocením krypto-friendly zemí společnosti Coincub.
img

Inflace trhá rekordy, ochrání před ní alternativní investování – do umění, vína i známek

15.04.2022 Máme rekordní inflaci za skoro 24 let. V březnu ceny meziročně vzrostly o 12,7 procenta, tedy nejvíce od května 1998. Inflace tak překonává očekávání, která byla už tak vyšponována. Počítalo se totiž inflací 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst cen mezi únorem a březnem „pouze“ o 1,4 procenta.
img

Průzkum: Dopadů rostoucí inflace na svoje finance se obává 95 procent lidí

11.04.2022 Dopadů rostoucí inflace na svoje finance se obává 95 procent lidí. Tři čtvrtiny Čechů za poslední rok změnily pod vlivem pandemie, inflace a zdražování energií svoje uvažování o financích či úsporách, více investovat však začala pouze pětina Čechů. Vyplývá to z průzkumu Generali Investments CEE, který se konal od 11. do 15. března mezi 1050 respondenty.
img

Inflace trhá rekordy, důchodci se proto dočkají třetí valorizace. Oproti loňsku dramaticky zdražují ještě i potraviny, nejlepší ochranou proti inflaci je sbírání známek, vína či umění

11.04.2022 Český statistický úřad dnes zveřejnil čísla k březnové inflaci. Vykázala hodnotu 12,7 procenta, nejvyšší od května 1998. Překonala tak očekávání. Počítalo s inflací pouze 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst pouze o 1,4 procenta.
img

Před inflací nejlépe ochrání sbírání poštovních známek – lépe než akcie nebo nemovitosti. Zhodnocení filatelistických sbírek překonává rapidní inflaci průměrně o 9 % ročně

11.04.2022 Český statistický úřad dnes zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů

03.04.2022 V Česku už začal historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.
img

Společnost Broker Consulting v Česku a na Slovensku uzavřela rok 2021 s o třetinu vyšším obratem než v roce 2020. V objemu prodaných nemovitostí dosáhla nárůstu o téměř 85 %

07.03.2022 Podle předběžných hospodářských výsledků za rok 2021 vzrostl obrat společnosti Broker Consulting v České republice a na Slovensku meziročně o 33 % na 2,03 miliardy korun. Širší skupina Broker Consulting pak dosáhla obratu 2,65 miliardy korun a zakončila loňský rok s 25% nárůstem.
img

Drastická inflace maže výhodná spoření

14.02.2022 Inflace na současné výši 9,9 procenta je špatnou zprávou pro všechny, kteří mají peníze na vkladových produktech, jako jsou spořicí účty či termínované vklady. Výnosy sice po dlouhé době dosahují vyšších hodnot na úrovni čtyři až pět procent, nicméně investoři reálně o část peněz přicházejí. Pokud mají lidé peníze na vkladu, který nese výnos například čtyři procenta, peníze se inflací znehodnotí téměř o pět procent.
C:\fakepath\sazby-1302022.png

Sazby v praxi

13.02.2022 Zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB) už nikoho nepřekvapuje. Asi to má i smysl, no v minulém týdnu jsem se v praxi setkal s tím, jak se to promítá do reálného uvažování lidí. A tím nemám na mysli jen hypotéky nebo nějaká spoření.
C:\fakepath\xtb-09022022-1.jpeg

Výsledky brokerské společnosti XTB za rok 2021: 189 tisíc nových zákazníků a zisk 52 milionů euro

09.02.2022 V minulém roce, který byl do značné míry ovlivněn kromě jiného celosvětovou pandemií coronaviru, dosáhla společnost XTB konsolidovaného čistého zisku 52 milionů euro. Konsolidované výnosy dosáhly 136,7 milionu euro (v roce 2020 činily 178,3 milionu euro) a provozní náklady 76,2 milionu euro (v předchozím roce činily 63 milionu euro).
img

Goldman Sachs se zatím nechce vzdát zlata

27.01.2022 Goldman Sachs není připraven vzdát se zlata ani po chmurném roce 2021. Finanční gigant investičních bankovních služeb zvyšuje cenovou předpověď a doporučuje uzavření rok trvajícího obchodu se zlatem.
img

Kde může škrtat Stanjura

23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
img

Na podporu stavebka dal stát od roku 2000 zhruba 200 miliard korun, čímž přifoukl ceny nemovitostí. Nyní je dobrý čas podporu stavebka zrušit

16.01.2022 Závažnější než samotná výše veřejného dluhu ĆR je stávající dynamika jeho nárůstu. Hrozí totiž, že mnohé země EU začnou své veřejné finance ozdravovat rychleji než ČR, což by mohlo postavení Česka v rámci EU – coby šesté nejméně zadlužené země – zhoršit. Navíc by takový vývoj nenechaly bez povšimnutí ratingové agentury. Ty pandemický nárůst tuzemského zadlužení zatím tolerují, neboť vnímají celkový mimořádný kontext, kvůli němuž nastalo.
img

Penzijní fondy v roce 2021: Velký propad u konzervativních fondů, zisk přinesly jen ty „rizikové“

12.01.2022 Účastníci doplňkového penzijního spoření, kteří v roce 2021 vsadili na konzervativní fondy, nebudou výsledky jejich hospodaření potěšeni. Většina těchto fondů skončila v mínusu. Z analýzy společnosti Freedom Financial Services vyplývá, že je dlouhodobá solidní výkonnost spojená s vyšším rizikem.
img

Zlato zůstává odolné i přes nepříznivé vnější pozadí

05.01.2022 Na rychle rostoucí výnosy amerických dluhopisů první obchodní den roku 2022 může doplatit zlato. Býci na XAUUSD se však rychle vzpamatovali a využili informace o snížení inflačních tlaků. Navzdory tomu, že je drahý kov obvykle vnímán jako zajištění proti inflačním rizikům, zpomalení CPI a šíření omikronu snižují pravděpodobnost agresivní monetární restrikce ze strany Fedu, což je pro zlato dobrá zpráva.
img

Udělejte ze svých dětí malé finančníky. Není to tak složité...

28.12.2021 Říká se, že peníze vládnou světu. To je do jisté míry pravda, ale když začnou ovládat naše životy víc, než je zdrávo, je to špatně. Přitom se to lehce může se to stát každému, kdo se s nimi nenaučí hospodařit a kdo s nimi nerozumně nakládá. Aby k tomu nedošlo, měli bychom se s nimi učit zacházet už od dětství. Proto u svých potomků nepodceňujte výchovu k finanční gramotnosti.
img

Elon Musk dál pěje chválu na svou oblíbenou kryptoměnu dogecoin a Tesla bude přijímat platby za zboží v DOGE

16.12.2021 Elon Musk dál pěje chválu na svou oblíbenou kryptoměnu dogecoin a zdá se, že historie se opět opakuje. Včera Musk zveřejnil tweet, ve kterém uvedl, že Tesla bude dogecoin přijímat jako platbu za značkové zboží a personalizovaný merch od Tesly a tam to bude vidět.
img

Starosta Miami zveřejnil své plány s BTC pro rok 2022

12.12.2021 Nově zvolený starosta Miami, Francis Suarez, se rozhodl, že Bitcoin se stane dlouhodobé součástí jeho výplaty. Své rozhodnutí oznámil jen 4 týdny poté, co jako první politik v USA obdržel svou výplatu v Bitcoinech. Suarez prohlásil, že jeho penzijní spoření bude zahrnovat BTC.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!

03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
img

Jak na inflaci? Naučte se investovat bezpečně

30.11.2021 Navzdory krizi české domácnosti loni více spořily a na bankovních účtech tak je rekordní množství peněz. Hlavním důvodem přitom nebylo ani tak náhlé prozření a potřeba zajistit se pro nepředvídané události, jakou je například pandemie koronaviru, jako spíše omezené možnosti peníze utrácet - lidé museli nedobrovolně odkládat spotřebu. Úspory českých domácností nyní podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun, přičemž téměř polovina peněz leží na běžných účtech. A na scéně se objevuje strašák, který tu dlouhé roky nebyl - inflace.
img

Ministryně Schillerová: Tahle inflace nebude jen přechodná. V tom, že životní úroveň lidí v ČR půjde trvaleji dolů, se tentokrát shoduje s Českou národní bankou

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
C:\fakepath\top5-27102021-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.10.2021 1) Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10.
img

Index investiční gramotnosti: Tři čtvrtiny Čechů si nevěří v investicích. Nejvíce znalostí má starší část populace

27.10.2021 Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10.
img

Trinity Bank je ve třetím čtvrtletí v meziročním srovnání o 188,6 % ziskovější – zájem o spoření se sazbou 1,58 % p.a. trhá rekordy

25.10.2021 Trinity Bank oznamuje za třetí čtvrtletí nárůst zisku po zdanění v meziročním srovnání o neuvěřitelných 188,6 %. V letošním roce tak banka k 30. 9. 2021 dosáhla zisku před zdaněním 149 milionů korun, což je dvojnásobek celoročního zisku před zdaněním za celý rok 2020. K prudkému růstu zisku Trinity Bank významně přispívá nárůst úvěrového portfolia, a to v meziročním srovnání o více jak 41 %. Poskytnuté úvěry dosahují výše téměř 9 miliard Kč. Bilanční suma vzrostla ve srovnání s třetím čtvrtletím roku 2020 o 9,81 % na 19,2 miliard korun. Na silné dynamice ziskovosti banky se podílí především růst bilanční sumy, poskytnutých úvěrů, kapitálu i depozit.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Švejnar: Dlouhá jednání o nové vládě mohou ohrozit ekonomickou stabilitu ČR

11.10.2021 Dlouhá a komplikovaná jednání o sestavení nové vlády mohou ohrozit ekonomickou stabilitu země a její křehký hospodářský růst. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl ředitel centra IDEA Jan Švejnar. Nyní je správná doba na restart ekonomiky, ČR se musí vrátit k reformám, doplnil člen Národní ekonomické rady vlády Tomáš Sedláček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Prouza: Inflace v příštím roce bude šestiprocentní

27.09.2021 Inflace v příštím roce dosáhne šesti procent. Včera to v diskusním pořadu České televize odhadl viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza. Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská odhaduje míru zvýšení cen na poloviční úrovni, pokud nedojde k rozpuštění tzv. nadvkladů, tedy peněz, které si v současnosti domácnosti nechávají proti minulým letům navíc na účtech, do spotřeby. Pak by podle ní mohla také dosáhnout až šesti procent.
img

Ženy a investování

07.09.2021 Očekává se, že do roku 2030 bude na celém světě pracovat o 100 milionů žen více než nyní. Příjmy žen tak porostou. Už dokonce vzrostly z 20 bilionů dolarů v roce 2018 na 24 bilionů dolarů v roce 2020. Společnost Fidelity International se proto blíže dívá na to, jak posílit postavení žen-investorek a čelit překážkám, které brání tomu, aby se tato podstatná část ženského finančního světa rozrostla. V mezinárodní zprávě se Fidelity International (FI) zabývá zkušenostmi žen na šesti trzích po celém světě: Velké Británii, Německu, Tchaj-wanu, Japonsku, pevninské Číně a ve zvláštní administrativní oblasti Hongkongu.
img

V Česku lze u jedné z bank konečně opět spořit za více než procento ročně. Banky budou zvyšovat své úroky na vkladech i nadále, v souvislosti se zvyšováním sazeb ČNB

06.09.2021 Čeští střadatelé si mohou konečně uložit své peníze tak, aby jim vynášely více než jedno procento ročně. Trinity Bank již podruhé během jednoho měsíce zvedá sazbu na spořicím účtu. Nabízí nyní svým klientům spoření s úrokovou sazbou 1,08 procenta ročně. Jedná se o momentálně nejvyšší sazbu, která je na spořících účtech v ČR k mání.
img

1,08 % p.a. – Narozeninový bonus je ještě vyšší, Trinity Bank znovu zvyšuje sazby

02.09.2021 Již podruhé během jednoho měsíce zvedá Trinity Bank sazbu na spořicím účtu. Česká banka slaví letos 25 let od svého založení a krátce po vyhlášení speciálního „Narozeninového bonusu“ znovu zvedá sazbu. Od čtvrtka 2. 9. 2021 nabízí svým klientům spoření s úrokovou sazbou 1,08 % p. a. Úroková sazba přesahující jedno procento se vztahuje na vklady do 100 000 Kč. Částka nad sto tisíc korun je i nadále úročena sazbou 0,58 % p.a., která je platná od 6. srpna s garancí do konce tohoto roku. Aktuálně tak jde o nejvýhodnější spoření na trhu. Akce platí jak pro stávající, tak nové klienty.
img

Inflace zvedla úrokové sazby. Komu se nyní vyplatí spořicí účet?

17.08.2021 Se stoupající inflací vzrostly také úrokové sazby. Bankovní rada České národní banky je v červnu zvedla poprvé od loňského února a další zvyšování lze během letoška ještě očekávat. Tyto změny by se měly propsat také na spořicí účty, které jsou tak nyní pro zákazníky výhodnější. Platí to ale pro všechny?
img

Českou republiku deptá „past dluhu“ i inflace. Běžné spoření tak představuje nejrychlejší cestu do chudoby

15.08.2021 Když tuzemští statistici před pár dny zveřejnili červencovou inflaci, kroutili ekonomové i centrální bankéři nevěřícně hlavou. Nikdo nečekal, že spotřebitelské ceny stoupnou meziročně až takhle výrazně, o 3,4 procenta.
img

Portu analýza: Inflace válcuje úroky na bankovních vkladech už pátý rok v řadě. Jak ji porazit?

11.08.2021 České domácnosti mají v bankách dlouhodobě uloženo přibližně 40 % svých finančních prostředků, dohromady s hotovostí pak zhruba 45 %. Mnozí Češi a Češky tak nevědomky prodělávají. Růst cen zboží a služeb je výrazně vyšší než úrokové sazby nejen na běžných a spořících účtech, ale i u termínovaných vkladů. Jinak tomu nebude ani v roce 2021. Už pátý rok v řadě převýší inflace úrokové sazby z vkladů. V aktuální analýze se analytik Portu Vratislav Zámiš věnuje letošnímu vývoji inflace, spoření a investování Čechů, ale i tomu, proč se konzervativní chování v posledních letech nevyplácí.
img

Drahota sílí. Nečekaně silná inflace v otázkách a odpovědích

10.08.2021 Češi se musí připravit na inflaci, jakou dlouho nezažili. Tím hůře jim bude, že se nyní potkají citelná inflace s velmi chabě úročenými vklady v bankách. Běžné spoření tak bude představovat nejrychlejší cestu do chudoby. Citelná inflace bude totiž úspory rychle požírat. Doba nutí lidi investovat. Často i velmi rizikově, třeba do pochybných firemních dluhopisů. Bude tedy pokračovat enormní zájem Čechů o investice do nemovitostí. S růstem inflace však dojde také k růstu sazeb ČNB a k růstu sazeb hypoték. Hořká kombinace dále zdražujících nemovitostí a zdražujících hypoték učiní vlastní bydlení nedostupné pro nové zástupy Čechů.
img

Trinity Bank slaví 25 let a zvyšuje úrokovou sazbu na spořicím účtu na 0,58 % p.a.

10.08.2021 Trinity Bank slaví letos v srpnu dvacet pět let svého úspěšného působení na trhu a při příležitosti tohoto jubilea představuje akci „Narozeninový bonus“. Stávajícím i novým klientům nově nabízí spoření s úrokovou sazbou 0,58 % p.a. bez omezení maximální výše vkladu. Tato úroková sazba je garantovaná do 31. prosince 2021.
img

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 pct na 6,6 mld. Kč

05.08.2021 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 procent na 6,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 13 procent na 268 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly rovněž nárůst zisku.
img

Pět důvodů, proč ojetiny budou v ČR prudce zdražovat i nadále

28.07.2021 Průměrná cena ojetých aut na českém trhu v prvním letošním pololetí stoupla meziročně o takřka 16 procent na 245 tisíc korun. Rapidní zdražování ojetin bude pokračovat, i když částečně jsou jeho důvodem přechodné faktory. Proč bude citelné zdražování ojetin pokračovat?
C:\fakepath\1626864801-nemFondy.png

Realita tradingu 9: V bance jsou nulové úroky, když vydělám 1 %, tak ji porazím

21.07.2021 Občas se tvrdí, že tím že traduju, mám vyšší výnos než v bance, kde je úrok nula.
img

Šest Čechů z deseti nemuselo během pandemie sáhnout na své úspory

07.07.2021 Pandemie v loňském a letošním roce výrazně ovlivnila rodinné rozpočty a vnímání peněz jako takových. Lidé masivně spořili, protože neměli za co utrácet a byli ve spotřebě opatrnější nebo se jim zvýšily příjmy. Z průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit vyplynulo, že 61 % Čechů nemuselo během pandemie čerpat peníze z našetřených rezerv. Jenom malý zlomek obyvatelstva se uchýlil k půjčce. Necelých 40 % respondentů očekává v brzké době zlepšení své finanční situace.
img

Finanční vzdělání dětí je nejlepší investice

29.06.2021 O tom, zda zabezpečit finančně budoucnost potomků netřeba diskutovat. Složitější už je rozhodování, jaké prostředky a způsoby zvolit. Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že důležité je nejen vytvořit pro děti finanční zdroje, ale také je naučit s nimi hospodařit. S tím souvisí jejich dostatečná finanční gramotnost, ale také rodičovský přístup k hodnotám, a to nejen těm hmatatelným.
img

Češi v uplynulém půlroce uspořili rekordní část svého příjmu. Odkládali spotřebu i tvořili opatrnostní rezervy

29.06.2021 České domácnosti v letošním první čtvrtletí uspořily druhý nejvýraznější objem finančních prostředků v historii České republiky od roku 1993. Hrubá míra úspor domácností dosáhla neočištěně úrovně 25,4 procenta. Vyšší byla jen v posledním čtvrtletí roku 2020, kdy činila rovných 26 procent. To znamená, že tuzemské domácnosti v souhrnu ve čtvrtletním sledování nikdy v historii neušetřily tak velkou část svého čistého příjmu jako v uplynulých dvou čtvrtletích.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Každý pátý Čech má naspořeno více než 300 tisíc Kč

18.06.2021 České domácnosti mají podle ČNB na svých účtech zhruba o 350 miliard korun více než před pandemií. Celkové vklady domácností u bank tak překročily hranici tří bilionů a jsou vůbec nejvyšší v historii. Z průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit vyplynulo, že 21 % Čechů má ušetřeno více než 300 tisíc Kč, oproti tomu 26 % disponuje úsporou menší než 10 000 korun. Většina těchto finančních rezerv je držena na běžných nebo spořicích účtech.
img

Jak se připravit na inflaci? Investovat, i do whisky

01.06.2021 Pokud Češi nechtějí o své vydělané peníze do budoucna přicházet, kvůli nulovým, ba záporným úrokovým a citelné inflaci, musí investovat. Spoření nestačí. Post-pandemická doba bude v tomto ještě neúprosnější než časy předpandemické. Ekonomika na to již reaguje – nabízí nové možnosti investování, včetně toho do whisky.
C:\fakepath\admirals-20052021.png

Jak začít investovat na burze

20.05.2021 Jak začít investovat na burze pokud nemáte žádné zkušenosti ani znalosti finančního trhu? To a mnohem více zjistíte v našem průvodci pro začínající obchodníky...
img

Jak se připravit na inflaci: Utrácet a investovat

18.05.2021  Koruna nad očekávání posiluje. Když loni v květnu dělala Česká národní banka své pravidelné šetření mezi českými i zahraničními analytiky, shodli se, že v květnu 2021 bude jedno euro za 26,20 koruny. Ve skutečnosti se nyní prodává za méně než 25,50. Fanoušci eura si před rokem stěžovali, že slabá koruna je hlavním zdrojem na evropské poměry citelné inflace. A že s eurem by tuzemská inflace byla nižší. Dnes vidíme, že znatelná inflace přetrvává i po zpevnění tuzemské měny. Za rychlejší inflací v ČR, než jakou vykazuje eurozóna, je třeba předně hledat jiné příčiny. Např. to, že mzdový růst v Česku v předpandemických letech výrazně předčil mzdový růst v eurozóně.
C:\fakepath\eth-20042021-4.png

Předpověď ceny etherea: jaký je výhled druhé největší kryptoměny v roce 2021 a dál?

20.04.2021 Cena ETH se v únoru krátce dotkla 2000 $ (1500 £, 1680 €) a v dubnu už překonala i tuto hranici. Kryptoměna tak letos vzrostla již o 183,2 %.
img

Podílové fondy: investovat pravidelně nebo jednorázově?

29.03.2021 Je to otázka, kterou řeší nejeden investor. Má smysl investovat pár stovek měsíčně nebo radši našetřit částku, kterou už se vyplatí investovat? Jaké jsou výhody a nevýhody pravidelných a jednorázových investic?
C:\fakepath\euro2.jpg

Hodnota hotovosti v oběhu v eurozóně stále roste

23.03.2021 Bankovky a mince jsou v eurozóně stále živé a dobře se jim daří, navzdory růstu počtu platebních karet a bezkontaktních plateb, který současná pandemie nemoci covid-19 ještě zrychlila. Přestože podíl hotovosti na denních transakcích v eurozóně klesá, hodnota hotovosti v oběhu se za poslední desetiletí téměř zdvojnásobila. Vyplývá to ze zprávy Evropské centrální banky (ECB).
img

Nově může každý investovat do sudů české whisky, s výnosem osm procent ročně. Má to smysl?

02.03.2021 Výrobce české whisky Trebitsch nově nabízí možnost investovat do sudů naplněných destilátem, aby získal kapitál pro zvýšení kapacity pálení. Ve skladech firmy teď v dubových sudech zraje 40 tisíc litrů whisky, letos plánuje přidat dalších 80 tisíc litrů čerstvě vypáleného destilátu. Peníze vložené do soudků firma plánuje investorů úročit osmi procenty ročně. Má taková investice smysl?
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD radí dál zvedat důchodový věk a platit část penze z daní

19.11.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) doporučuje Česku pokračovat ve zvyšování důchodového věku podle prodlužování života. Stát by měl také zvážit placení části důchodu z daní. Posílit by se mělo spoření na stáří. Víc by měli začít do systému na penze přispívat živnostníci. Zkrátit by se měla povinná doba pojištění pro získání důchodu a zvednout penze lidí s nadprůměrným výdělkem. Uvádí to analýza k důchodové reformě, o kterou ČR loni OECD požádala. Dokument včera zveřejnilo ministerstvo práce.
C:\fakepath\krypto.png

Kryptoměny v novém kabátě

21.10.2020 Není žádnou novinkou, že v kryptoměnovém světě už nějaký ten čas existuje projekt s názvem Defi. Pod zkratkou Defi si můžeme zjednodušeně představit jakousi formou decentralizovaných financí, které tato kryptoměnová nadstavba nabízí. Co vlastně do světa kryptoměn Defi může přinést? Abychom mohli odpovědět na tuto jednoduchou otázku, nejdříve se musíme podívat na problémy, které s sebou kryptoměny přináší a které mohou zpomalovat jejich rozvoj a zapojení do dnešního globálního světa financí.
img

Investiční jistota

09.10.2020 Rychle a bezpečně uložit peníze, aby nedevalvovaly. To je cíl. Cesta vede nákupem fyzického zlata. V první polovině letošního roku vzali lidé prodejny a e-shopy doslova útokem. Řeč je o cihlách, slitcích i mincích. Prodejci zažili žně, zlato je jistotou v době nestability. Dění, politiky i ekonomiky. Bylo a bude jím vždy.
img

Láká vás investování do zlata?

05.10.2020 Zlaté spoření má (stejně jako běžné spoření, které znáte z banky) podobu pravidelných plateb. Tyto platby se ale na vašem účtu u České mincovny nehromadí – po dobu spoření se mění na zlaté mince a cihly. Naspořené zlato (na rozdíl od virtuálních jedniček a nul na bankovním kontě) existuje fyzicky a jenom za poslední 3 roky se zhodnotilo o 30 %!
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zintenzivňuje práci na digitálním euru

02.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) zintenzivňuje práci na digitálním euru. Cílem je, aby byla připravena na vydání digitální měny, pokud by to bylo potřeba. Digitální euro by mohlo pomoci v případech, kdy občané přestanou ve velkém používat hotovost, převládnou na trhu zahraniční formy elektronických peněz anebo v případech, kdy budou další způsoby plateb nedostupné. Uvedla to ECB v dnešní zprávě.
img

Češi letos od dubna do června naspořili nejvíce peněz v historii České republiky od roku 1993

02.10.2020 České domácnosti v letošním druhém čtvrtletí spořily nejvíce v historii České republiky od roku 1993. Hrubá míra úspor domácností dosáhla úrovně 18,5 procenta. Dosud nikdy tak vysoká nebyla. To znamená, že tuzemské domácnosti v souhrnu ve čtvrtletním sledování nikdy v historii neušetřily tak velkou část svého čistého příjmu.
img

Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí

15.09.2020 Od ledna 2022 by Češi měli mít „z moci státu“ k dispozici nový finanční produkt, a sice účet dlouhodobých investic. Koncem srpna jej vláda schválila v rámci balíčku opatření pro rozvoj kapitálového trhu v ČR.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Češi mají letos rekordní zájem o stavební spoření. Kvůli koronaviru i obavě z dalšího zdražování nemovitostí

30.08.2020 Češi v letošním prvním pololetí měli historicky rekordní zájem o stavební spoření. Podle nových údajů ministerstva financí bylo za prvních šest měsíců roku v ČR uzavřeno 237 579 nových smluv o stavebním spoření. Přitom celková hodnota cílové částky těchto smluv činí 103,5 miliardy korun. Tak vysoká tato částka v prvním pololetí v historii ČR nikdy nebyla. Dosud bylo rekordní první pololetí roku 2008. Tehdy daná částka činila 98 miliard korun (viz graf níže). V té době vrcholil nemovitostní boom a éra prosperity před úderem světové finanční krize v roce 2009.
img

Sedm mýtů spojených s důchodem aneb Proč neřešíme zajištění na stáří?

27.08.2020 Že je český penzijní systém dlouhodobě neudržitelný, je známý a často opakovaný fakt. Že stát se nepostará a bude jen hůř, slyšíme ze všech stran. Přesto však stále někteří před problémem zavírají oči a čekají, že se to „nějak vyřeší“. Často i proto, že místo faktů věříme nepodloženým mýtům.
img

Okénko trhu - Hra o daně

18.08.2020 Ministryně financí dnes dopoledne zahájila jednání s předsedou ČSSD, vicepremiérem Janem Hamáčkem. Kromě projednávání státního rozpočtu na příští rok je v plánu také jednání o zrušení superhrubé mzdy a o změnách v sazbách daně z příjmu. Schillerová minulý týden představila šest různých variant superhrubé mzdy a úpravy daně z příjmu v rozmezí od 15 % do 19 %. Cíl je, že plán snížení daně přidá peníze do kapes spotřebitelů. To na druhé straně ale sníží příjmy ve státním rozpočtu, který je už tak zatížen pandemií. Kupní síla spotřebitelů by se tak zvýšila, což by mělo mít pozitivní vliv na domácí poptávku, která zůstává v důsledku pandemie nadále slabá. Spoléhat se na tento efekt je v době krize a nejistoty ošemetné. Poslední průzkum spotřebitelské důvěry naznačil, že ačkoliv se důvěra spotřebitelů zvyšuje, jejich obavy o vlastní budoucí finanční situaci přetrvávají, což podněcuje vyšší míru spoření a tvorby finančních rezerv. Efekt snížení daně z příjmu by tak mohl být zaznamenán v úsporách namísto v poptávce, obzvlášť pokud se nepodaří zacílit především nízkopříjmové skupiny, které jsou pademií zasaženi obecně více a kteří navíc mají vyšší sklon ke spotřebě (nízký sklon k úsporám).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Objem peněz na finančním trhu loni stoupl na 6,9 bilionu Kč

04.08.2020 Celkový objem peněz umístěných na finančním trhu v Česku loni stoupl o 7,4 procenta na 6,9 bilionu korun. To představuje za posledních pět let nadprůměrné tempo růstu. Zhruba 68,5 procenta z toho tvoří vklady v bankách a záložnách, které loni stouply o 6,4 procenta na 4,7 bilionu korun. Nejvíce pak loni vzrostly finanční prostředky v investičních fondech, a to o 18,9 procenta na 746,2 miliardy korun. Vyplývá to ze Zprávy o vývoji finančního trhu v roce 2019, kterou zveřejnilo ministerstvo financí na internetu.
img

Nálada zpracovatelů se pozvolna

03.08.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červenci nadále polepšil. Oproti červnu přidal 2,1 bodu a činí tak 47,0. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou přetrvávající špatné provozní podmínky ve zpracovatelském sektoru. Příjem zakázek nadále klesal – avšak nové zakázky zpomalily tempo poklesu, a to jak v tuzemsku, tak i ze zahraničí. K tomu přispělo první (i když nepatrné) zvýšení výroby od listopadu 2018, které firmy připisují stabilizaci zákaznické poptávky a oživění v automobilovém průmyslu. Avšak podmínky v poptávce jsou nadále náročné, což reflektuje neustupující nejistota ohledně koronavirové pandemie. Nadbytečné kapacity nadále přiměly výrobce k propouštění. Jeho tempo však zvolnilo. Stejnou dynamiku jako v minulém průzkumu lze pozorovat i ve vývoji cen. Ceny vstupů vzrostly, nicméně v rámci udržení a získání zakázek výrobci opět snížili ceny výstupů. To vede firmy ke spoření, což se projevuje v omezení personálních výdajů a snižování nákupů.
img

Češi kvůli koronaviru a obavě z budoucnosti navyšují své úspory nejvýrazněji za posledních šest let

30.06.2020 Šíření koronaviru a opatření pro boj s ním, stejně jako související obava z vývoje vlastní finanční situace, přiměla české domácnosti v letošním prvním čtvrtletí rapidně navýšit míru úspor. Míra úspor narostla o 1,8 procentního bodu, tedy nejvýrazněji za celé období od prvního čtvrtletí roku 2014. Za první čtyři měsíce letošního roku navýšily české domácnosti objem svých vkladů na depozitních účtech o takřka 55 miliard korun.
img

Inflace se drží nad třemi procenty. Na spořicích účtech se tak vyplatí nechávat jen nutnou rezervu

29.06.2020 Průměrná míra inflace v Česku se dlouhodobě drží kolem tří procent. Nechávat volné finanční prostředky na spořicích účtech v bance se tak podle odborníků s výjimkou nutné rezervy nevyplatí. Kam ale mají svoje peníze uložit opatrnější investoři? Alespoň mírné zhodnocení jim díky státní podpoře nabízí stavební spoření, kde se dá dostat i na úrok kolem 3,5 procenta ročně.
C:\fakepath\wall street.jpg

CNN: K nerovnosti v USA přispívají i akciové trhy

19.06.2020 Nerovnost byla ve Spojených státech obrovská už před vypuknutím pandemie. Rostoucí akciový trh ji nyní ale díky hotovosti, kterou na něj hrnou vlády a centrální banky, ještě zhoršuje, protože držení akcií je rozšířeno především mezi bohatými. Píše o tom zpravodajský web CNN Business.
img

Hospodářská krize přináší příležitosti. Do čeho se vyplatí investovat a kam uložit své finance?

18.06.2020 Ochlazení světového hospodářství prorokovali ekonomové již několik let. Všichni ale očekávali přirozené zpomalení růstu HDP, ke kterému dochází v pravidelných cyklech. Nikoho ani ve snu nenapadlo, že krize bude vyvolána celosvětovou pandemií koronaviru. Jak během krize ochránit své peníze? A v čem představuje hospodářská recese příležitost k investování?
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Psychologie | Money management | Bitcoin | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | OECD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Česká burza | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Měnový trh | Investujeme | Spready | Forex strategie | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Běžný výnos | CEO | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Derivát | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Hedge | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | Low | MT4 | Margin | Risk | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | OTC | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obligace | Opce | Open | Osobní příjem | P/E | Peněžní trh | Platforma | Podílový fond | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Swap | Termínovaný vklad | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Maturity | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Kurz koruny | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Investiční produkty | GCI | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Over-The-Counter | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Český statistický úřad | Conseq | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie online | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankrot Řecka | Běžný účet | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Česká mincovna | Česká spořitelna | České akcie | Degiro | DJIA | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | ETF fond | ETF fondy | Eura | Evropské měny | Exchange | Finanční derivát | Finanční investice | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexové strategie | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | IBAN | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční mince | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční záměr | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investování na burze | Investování pro začátečníky | Investovat do zlata | ISM | Jak investovat | Jak nakoupit akcie | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koupit bitcoin | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Management | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nejlepší broker | Nejlepší investice | Největší světové ekonomiky | Nejvýhodnější spoření | Nemovitosti | Obchodujeme | Online broker | Oslabení koruny | Osobní finance | Patria Finance | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Termínované vklady | Trading Expo | Trh | Volatility | Výběr brokera | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | Benzín | Buy | CEE | Diskont | Due diligence | Elon Musk | Hold | Indie | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P.A. | Průměrování | REIT | ROCE | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | Konzervativní investor | Factoring | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Martingale | Volby | Rozhovor | Úspěšný investor | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Investment | Unicredit | Rabobank | Crowdfunding | Jackson Hole | CNN | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Home Credit | Investing.com | Zlaté mince | TD Ameritrade | Sója | Opinium | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Chytrý Honza | Creditas | Globální trhy | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Časování trhu | Měkké komodity | Yahoo Finance | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Investiční zpravodajství | Podnikatelé | KBC | Znalost | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Fidelity International | Posilování koruny | Miliardáři | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Intervence centrální banky | Portfolio fondu | Velké banky | Objem investic | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Propad | Indexové ETF | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Nejistota | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Finanční poradce | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Konsensus | Mzdy | Poplatky za obchodování | Makléřské společnosti | Predikce | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Akcie Moneta Money Bank | FCA | Světové trhy | Inflace v Česku | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indická rupie | Příjmy | Návratnost investice | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Obchodování forexu | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | CME FedWatch | Devizy | Morningstar | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Purple Trading | Generali Investments | Penízenavíc.cz | Nejvyšší zhodnocení | Nejvyšší výnosy | Akcie Kofoly | Rystad Energy | Okénko trhu | Investopedia | CoinDesk | Aleš Michl | Investování na finančních trzích | Akciové společnosti | Investování do kryptoměn | Spoření do zlata | Investovat do Bitcoinu | Cena Etherea | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Coinmarketcap | Altcoin | BTCUSD | Investiční nástroj | ETH | Nemovitostní fondy | Hard fork | Coinmate | Investice do kryptoměn | Chytré kontrakty | Vitalik Buterin | Dlouhodobé investování | Zlatá koruna | Výkonnost fondů | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Složené úročení | Burzovní trh | Začít investovat | Saxo | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Investování do ETF | Konzervativní investice | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Raytheon | Spoření na důchod | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Projev Jeroma Powella | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Pokles ceny | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Ether | Czech Fund | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Stavební spoření | Roční výnos | Předpovědi Saxo Bank | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Průzkum společnosti | Jiné měny | Růst zisků | Evropská komise | Pohyby na trzích | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Ceny kryptoměn | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Nemovitostní trh | Evropské dluhopisy | Nakoupit akcie | Mezinárodní investoři | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Diverzifikace rizika | Inflace v ČR | Finanční produkty | Strategie carry trade | Statistický úřad | Platby v hotovosti | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace | Investiční rady | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Chainalysis | Vyšší mzdy | Začít obchodovat | BCC | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Zhodnocení financí | Zhodnocení finančních prostředků | Býčí výhled | FedWatch Tool | Pokles cen | Americké futures | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Situace na trzích | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Bohatí | Pohonné hmoty | Veletrh Sběratel | Sběratel | Růst mezd | KB | Dánská centrální banka | Hospodářská recese | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Finanční situace | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | iShares | Tuzemské banky | ESG | Český index nákupních manažerů | Čas jsou peníze | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Nejlepší výsledky | Strategie pro investování | Zlaté ETF | Snižování rizika | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | TV Nova | Snížení úrokové sazby | Kryptoměnová burza | Trinity | Radomír Lapčík | Indigo | Objem | Evropské firmy | Obchod | Zájem o investice | RPSN | Jak začít investovat | Trh práce | Vyšší sazby | Analýza dat | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Vyšší riziko | Firma | PLN/EUR | BAT | Švédská centrální banka | Růst cen | Global Finance | Zůstatek | Studie | Křížení klouzavých průměrů | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Úvěrové produkty | Ceny amerických akcií | Jan Švejnar | Nálada spotřebitelů | Reálné zhodnocení | Úrok | Miliardy | Technologie blockchainu | PoW | Vyhlídky | Investování v Česku | Finanční rezervy | Ředitelka AKAT ČR | FT | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Data o HDP | Vlk z Wall Street | Financovat | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | E-shopy | Průmysl | Radim Krejčí | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Propouštění | Být trpělivý | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Běžný investor | Digitální věk | Hudebních vydavatelství | Problémy | Výzkumný institut | Cvičení | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Celkový zisk | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Záložna | Míra | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | Nejziskovější | Andrew Bailey | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Investiční platformy | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | Pracovní trh | Američané | Návratnost | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Stoupající trend | Budoucnost | Hodnota investic | Experti | Horší časy | Poradenství | Ministerstvo práce | Tuzemská inflace | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Fork | Růst cen potravin | Veřejné finance | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Velikost ztráty | Práce s rizikem | Nová auta | Nájmy | Ceny energií | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Účastnické fondy | Francouzský prezident | Macron | Ropná pole | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Instagram | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Penzijní systém | Pravidelné investice | Spravedlivé důchody | Důchody | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Hodnota aktiv | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Uživatelé kryptoměn | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | KBC Asset Management | COVID-19 | Kukuřice | Zvyšující se inflace | Kurzové změny | Bez rizika | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Noviny | Obavy z pandemie | Časová náročnost | Index nákupních manažerů ve výrobě | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda | Shortovat | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Snížení těžby | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Guru | Mladší investoři | Výkyvy | WP | Restrikce | Vysoká rizika | Investovat do fondů | Poradci | Nouzový stav | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tržní podmínky | Nákupy akcií | Kabinet | Historická zkušenost | Burzy cenných papírů | NBER | ECB dnes | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Zásobníky | Algoritmy | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Index ISM | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Lidovci | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Extrémní volatilita | Enormní zájem | Zájem o investice do zlata | Zlaté spoření | Inflace na korunových účtech | Uložení svých peněz | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Biliony | Potenciál | KNF | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Živobytí | Březnová inflace | Izrael | Sberbank | Ekonomiky | Člen představenstva | Války | Tomáš Sedláček | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | Práce | Otázka za miliony | Koronakrize | Údaje | Dlužník | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Pojišťovna | Novela zákona | Sociální nepokoje | Menší poptávka | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Státní příspěvek | Splátky dluhů | Novela zákona o dluhopisech | IMF | Více peněz | MCA Petroleum Corp. | RTR | Břidlicové firmy | Břidlicové firmy v USA | USA krachují | Investoři z Wall Street | MCA Petroleum | Úspory | Restart ekonomiky | Statistiky | Trade | Dílčí index | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Sociální síť | Debata | Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Institut GfK | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Průzkum ČSÚ | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí | Daňová odečitatelnost | Energetická společnost | Finanční polštář | Zaměstnanci | Tweet | Fondy obchodované na burze | Federal Reserve | Dovoz | Vývoz | Zajistit se na stáří | Spořit na důchod | Richard Siuda | Dosáhnout zisku | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Leasing | Dluhy | ONE | Hypoteční banka | ČSOB Penzijní společnost | ČSOB Leasing | ČSOB Factoring | Pojišťovací skupiny | Auta | Ojetiny | Postoj k riziku | Levné peníze | Spekulovat | Potenciální zisk | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Václav Šimek | Důvěra spotřebitelů | Umělé inteligence | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Investment management | Ztráty zaměstnání | JDE | Nezkušení investoři | ČR | Koronavirové pandemie | Měsíční mzda | František Bostl | Nové úvěry | Nové hypotéky | Jiří Kovařík | Tržní situace | Střední Evropa | Kvalitní akcie | Majetek amerických miliardářů | Berlín | Společnost BP | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Roční míra inflace | Spořit na spořicím účtu | Jak investovat v době krize | Banky.cz | Rostoucí trend | Rostoucí akciový trh | Covid | Investiční aplikace | IDEA | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Nejlepší strategie | Objem aktiv | Neočekávané události | Nepředvídané události | Jasný signál | Dopad pandemie | MAM | Tolerance rizika | Potenciální zisky | Zbohatnutí | Větší riziko | Pravidelné výplaty | Zájem o investování | Ocenění | Investice do robotiky | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Ethereum 2.0 | Průměrný příjem | Technologické společnosti | Omar Arnaout | Společnost XTB | Akcie těžařů | Životní úroveň | DeFi | Vepřové maso | Nikl | Důvěra | Nálada zpracovatelů | Objem peněz na finančním trhu | WeCHat | Časový horizont | Časový úsek | Velký propad | Capital.com | Úroky na hypotékách | Zhodnocení prostředků | Časovat trh | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Zájem o stavební spoření | Analýza ceny | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Průměrné mzdy | Klimatické změny | Odborníci | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Zdanění | Přímé investice | Nákupní centra | Nákup cenných papírů | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Biden | Průměrný kurz koruny | Digitální euro | Český veřejný dluh | Česká republika | Zlaté spoření České mincovny | Michal Drtina | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Ceny v Česku | Negativní úrokové sazby | Oživení německé ekonomiky | MicroStrategy | Akciové portfolio | Množství peněz | Problémy kryptoměn | Coumpoud | Způsob investování | Defi | Decentralizované půjčky | První obchodní den | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | UMA | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Výsledky voleb | Tempo inflace | Snižování daní | Pasivní investování | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | TABAK | Proč investovat | Zadlužování | Stabilní příjem | Ceny aktiv | Plný úvazek | Velký kapitál | Kryptoburzy | Svět kryptoměn | Online prostředí | Zhoršení ratingu | DCA | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Držení pozice | SNY | Akcie MONETA | Bilanční suma | Mark Cuban | Finanční výsledky | HAS | Předpověď ceny | Blockchainy | Kov | Spotify | Rostoucí výnosy | Investování do Bitcoinu | Plán zisků | Konzervativní portfolio | Dynamické portfolio | Trebitsch | Whisky Trebitsch | Admirals | Silný růst | Fidelity | TER | Riziko likvidity | Výrazný růst | Silná inflace | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | Trading konference | Nárůst sazeb | Hodnota hotovosti | Hodnota hotovosti v oběhu | Platformy xStation | Citelná inflace | Míra úspor domácností | Míra úspor | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Globální finanční systém | Společnost MicroStrategy | Investovat do nemovitostí | Umění | Prodej kryptoměn | Konkrétní akcie | Prudký růst cen | xStation Mobile | Tým Admirals | Eurodolar dnes | Předpověď ceny etherea | Ceny Etherea | ETH CFD | Analýza ceny Etherea | Předpovědi ceny | Ceny ETH | Předpovědi ceny ETH | Nejvíce peněz | Strach z inflace | Plán firmy | Objednávky | Skupina XTB | Platby kartou | DOGE | Trading.com | Nárůst objemů | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Admirals (Admiral Markets) | Ceny realit | Diverzifikace investičního portfolia | Jak začít investovat na burze | Investovat na burze | Investování do cenných papírů | Obavy z inflace | Oslabení | Růst úroků | Plány | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | OK POINT | Platidlo | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | Expense ratio | Nové prognózy | Nový cyklus | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Finanční vzdělání dětí | Finanční vzdělání | Technologie | Protipandemická opatření | Ekonomický šok | Hliník | Vnímání peněz | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Odvětví | Úroky v bance | Produkty v bance | Realita dluhopisů | MiCA | Regulace MiCA | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Boom | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Cena ojetých aut | Průměrná cena ojetých aut | Instant Research | Štěstí | Znalosti trhu | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Výnosy banky | Provozní náklady | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Chování | Vnímání | Zisk skupiny ČSOB | Čistý zisk skupiny ČSOB | Úvěry na bydlení | Výsledky za první pololetí | ČSOB stavební spořitelna | Základní sazby | Drahota | Portu analýza | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Psychologie investování | Infin | Vyšší úroky | Tokeny | Medián | Zájem Čechů | Začátečník | Běžné spoření | Společnosti | Decentralizovaný systém | Opatření | Dna | Nákladová inflace | Katastrofy | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | CEO společnosti XTB | NFT | Ženy a investování | Marika Čupa | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | ČSSD | Kompenzace | Investice do těžby | Kryptotransakce | Úročení | Celkové riziko | Riziko ztrát | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Sněmovní volby | Nová vláda | Nejnovější zprávy | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Potenciální výnosnost | Nová historická maxima | Pozornost | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Index investiční gramotnosti | Veřejné investice | Meta | Klima | Metaverse | Fialova vláda | Úspory Čechů | NFT tokeny | Společnost | Obchodní ředitel | Další růst sazeb | Dopady inflace | Jak chránit úspory | TIM | | Daňové zatížení | Tržní vývoj | Rostoucí inflace | Pokles cen zlata | Fidelity Investments | CME FedWatch Tool | Jestřábí komentáře | Předpokládaný růst | Zhodnocení účastnických fondů | SRRI | Dynamický účastnický fond | Účastnický fond | Transformovaný fond | Účastnické fondy DPS | Válka na Ukrajině | Instituce | Zemědělská půda | Zemědělské půdy | Realitní služby | Výsledky brokerské společnosti | Pokračující expanze | Konsolidovaný čistý zisk | Výnosy společnosti XTB | Objem obchodů s CFD | Počet nových klientů | Pozice přes noc | Revolvingový úvěr | Kontokorent | Toky firemních peněz | Úroky na revolvingu | Cenový index | Konflikt na Ukrajině | Sberbank CZ | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Motivace | Situace na Ukrajině | Rheinmetall | Raiffeisen | Invaze | Jan Večerka | Dopady války na Ukrajině | Nízké poplatky | Význam kryptoměn | Aktuální inflace | Vlastnictví | Sbírka známek | Alternativní investování | Ceny pohonných hmot v Česku | Coincub | Krypto-friendly | Typy investičních portfolií | Jak sestavit ideální portfolio | Ideální portfolio | Složka investičního portfolia | Dynamická složka investičního portfolia | Dynamická složka | Možnost vydělávat na propadech trhu | Výhody Forexu | Nejlikvidnější trh na světě | Nejlikvidnější trh | Nevýhody Forexu | Rizikovost | Forexové strategie od Purple Trading | Strategie od Purple Trading | Co znamená diverzifikace | Rekordní inflace | Swapová arbitráž | Swapové spoření | Lukáš Ticháček | Nárůst zisků | ZEN | Snížení inflace | Životní náklady | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Zvýšení úroků | Prime | Zisk Komerční banky | Aleš Blažek | Ředitel skupiny ČSOB | ČSOB Aleš Blažek | Generální ředitel skupiny ČSOB | Jan Sadil | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Poměr nákladů a výnosů | Objem úvěrů | Aktiva pod správou | Kapitálový poměr Tier 1 | Kapitálový poměr | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | CCR | Magazín Global Finance | Zlatá koruna 2022 | ČSOB DoKapsy | ČSOB Poštovní spořitelna | Poštovní spořitelna | Kapitálová pozice | Podíl nevýkonných úvěrů | Provozní výnosy | Objem celkových klientských vkladů | Objem úvěrů na bydlení | Celkový objem úvěrů | Počet uživatelů | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | ČSOB Smart | Sustainable Finance Awards | Sustainable Finance Awards 2022 | Ján Lučan | Firemní klienti | Stlačení inflace | Současná situace | Státní stavebko | Stavebko | Sazby na termínovaných vkladech | Peníze uložené | Investice v mobilu | Mobilní aplikace | David Moravec | Investiční cíle | Jiří Vévoda | Řízení financí | Řízení financí a investičních služeb | Štosuj.cz | Luboš Kovařík | DCA investiční strategie | Období záporných úrokových sazeb | Měnový výbor dánské centrální banky | Výbor dánské centrální banky | Dnešní zvýšení úroků | Zvýšení úroků v Dánsku | Nykredit Bank | Palle Sörensen | Zasedání Rady guvernérů | BrikkApp | Jana Večerková | Crowfunding platformy | Tomáš Havránek | SYRI | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Rozhazovačnost vlády | Rozhazovačnost vlády za covidu | Války na Ukrajině | Bezpečný výnos | Investice do zemědělských pozemků | VÚB | Inovativní spoření | Spoření bez limitů | Spoření bez limitů od VÚB banky | Největší slovenská banka | Banka VÚB | Slovenská banka VÚB | Martin Techman | Slovenská banka | CZ | Výhody ETF | Net Asset Value | Net Asset Value (NAV) | Assets Under Management | Assets Under Management (AUM) | Total Expense Ratio | Total Expense Ratio (TER) | Portfolia ETF | Úvod do fondů | Co jsou fondy | Veřejné fondy | Koš podkladových aktiv | Seriál o ETF | Strategie investování | Strategie investování do ETF | Druhy ETF | Akcie ETF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Spoofing
Spor EU-USA
Spor mezi USA a Čínou
Spor o digitální daň
Spor o rozpočet
Spor o rozpočet EU
Sport a podnikání
Sportisimo
Sportovní sázkaři
Spory kolem ruského plynu

Následující klíčová slova

Spoření bez limitů
Spoření bez limitů od VÚB banky
Spoření do zlata
Spoření na důchod
Spoření v bankách
Spořicí produkty
Spořící účet
Spořicí účet HIT PLUS
Spořicí účet HIT PLUS s bonusem
Spořící účet v korunách
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít