Sobota 13. srpen 2022 06:12
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Vantage
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Tether

img

Jakou roli hraje v krypto krizi Wall Street?

30.06.2022 Otevřený bufet: Celsius a BlockFi, jakožto dva z hlavních poskytovatelé krypto služeb se díky krachům na trhu blíží bankrotu. Jestli věříte aktuálním zprávám, která jsou uváděna v médiích, Wall Street už čeká na laciný zásah do krize.
img

Bitcoin se drží nad 20 000 $

27.06.2022 Bitcoin, největší kryptoměna na světě, se v uplynulém týdnu udržel nad cenovou hladinou 20 000 amerických dolarů a zastavil tak pokles z předchozích týdnů.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

19.06.2022 - Bitcoin, jehož zkratka je BTC, je virtuální internetová měna. Jejím hlavním znakem je, že nemá žádnou centrální autoritu, která by řídila například množství peněz v oběhu. Bitcoin je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.
img

Proč zesílil propad kryptoměn?

15.06.2022 Kryptoměny jsou v sestupném trendu od listopadu 2021, ale poslední týdny byly obzvláště bolestivé pro digitální aktiva. Slabý sentiment přetrvává nejen mezi investory se zaměřením na kryptoměny, ale také na akciové indexy, které mají za sebou jeden z nejslabších šesti měsíců v historii akciového trhu.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 15. června 2022

15.06.2022 Do Kwon, generální ředitel a spoluzakladatel nechvalně proslulých ekosystémů Terra a TerraUSD, odmítl obvinění, že téměř tři roky platil každý měsíc 80 milionů USD.
img

Čeká nás kryptozima?

10.06.2022 Kryptoměny na konci týdne ukazují svou slabost. Bitcoin se obchoduje za méně než 30 000 USD, trend je stejný jako u amerických indexů. Menší kryptoměny jsou v červených číslech. Altcoiny jako Chainlink a Cardano dnes ztrácejí více než 7 %, navzdory nižší volatilitě z předchozích dní. Kryptotrh se zdá být opuštěn krátkodobými investory, je to však argument ke zvýšeným valuacím? Medvědi se právě pohybují:
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.05.2022

23.05.2022 Futures zelené, asijské indexy převážně smíšené – pozitivní zprávou je, že Biden zvažuje zrušení některých cel na čínské zboží zavedených Trumpem.
img

Stáhnou stabelcoiny celý krypto trh?

19.05.2022 Velkolepý kolaps projektu Terra (Luna) a stablecoinu UST způsobily silné otřesy na celém krypto trhu. Není divu, že Terra v dobách největší slávy zastávala místo jednoho z vůdců elektronické revoluce. Nyní se panika přesunula na největší stablecoin sítě, Tether.
img

Bitcoin a Ethereum předčí akciové trhy, říká stratég agentury Bloomberg

17.05.2022 Komoditní stratég agentury Bloomberg, Mike McGlone naznačil, že cena předních kryptoměn Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) v budoucnu překoná akciové trhy, neboť volatilita vlajkové lodi kryptoměn neustále klesá.
img

Top krypto analytik předpovídá silný odraz bitcoinu, říká, že BTC Rally poběží nad očekávání

16.05.2022 Pozorně sledovaný kryptostratég a obchodník předpovídá velkou rally bitcoinu (BTC), která podle něj překoná očekávání.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kryptoměna luna ztratila prakticky veškerou hodnotu, bitcoin zpevnil

13.05.2022 Cena digitální měny luna, která je sesterskou kryptoměnou kontroverzního stablecoinu terraUSD, spadla o více než 99 procent a je téměř na nule. Příčinou je právě pád stablecoinu terraUSD. Naopak nejznámější a nejpoužívanější kryptoměna bitcoin se zotavila a vrátila se nad 30.000 USD. Zvýšila se i cena dalších známějších kryptoměn, jako je ether, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk.
img

Bitcoin se vrací zpět po pádu pod 26 tisíc dolarů

12.05.2022 V časných ranních hodinách se Bitcoin propadl pod 26 000 dolarů, částečně kvůli tomu, že stabilní Tether (USDT) podporovaný fiatem dočasně strádá. Nicméně, v současné době je na tom USDT a stejně tak Bitcoin o něco lépe.
img

Tether ztrácí korelaci s USD!📌📉

12.05.2022 Největší stablecoin Tether USDT dnes ztrácí svou takzvanou pegovou korelaci s americkým dolarem a klesl pod 0,95 dolaru, což může být příčinou širšího výprodeje Tetheru a celého trhu s kryptoměnami:
img

Kryptoměny opět přitahují pozornost regulátorů

12.05.2022 Bitcoin opět sklouzl pod psychologickou úroveň 30 000 $ a snaží se udržet klíčovou podporu. Mezitím rostou obavy investorů a kontroverze ohledně regulace trhu s kryptoměnami. Trend De-Fi neboli decentralizované finance, který byl v tomto býčím trhu populární, vytvořil sofistikované digitální nástroje, které nebyly k dispozici během předchozích bublin s kryptoměnami a které budou regulační orgány sledovat:
img

Technická analýza páru BTC/USD na 12. května 2022

12.05.2022 Americká Federální rezervní banka zveřejnila půlroční zprávu o finanční stabilitě. Zpráva poukazuje na volatilitu na komoditních trzích, která byla vyvolána ruskou invazí na Ukrajinu, šířením covidové varianty omikron a inflací, která je "vyšší a trvalejší, než se očekávalo".
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kontroverzní digitální měna terraUSD pokračuje v prudkém poklesu

11.05.2022 Kontroverzní digitální měna terraUSD, která má být podle plánu jejich tvůrců navázána na americký dolar v poměru 1:1, dnes pokračuje v propadu a klesla na 30 centů. Obchodníci čekají na plán jejího oživení, který slíbil zakladatel měny Do Kwon, uvedla agentura Bloomberg.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Bezpečný přístav ve světě kryptoměn – tether, který kopíruje kurz dolaru

05.05.2022 V rámci dnešního článku se zaměříme na bezpečný přístav, který je ve světě kryptoměn velmi důležitý. To znamená, že se budeme zaobírat tzv. stablecoiny. Konkrétně se podíváme na tether. Stablecoiny jsou tokeny, které jsou též založeny na technologii blockchain. Stejně jako všechny jiné kryptoměny. Jejich využití je ovšem zcela jiné. Obecně vzato má každá kryptoměna za úkol řešit nějaký problém, inovovat atd. Což je právě předmětem spekulace a výkyvů cen.
img

Kryptoměnový baron svou živnost provádí ve stínu Talibanu

26.04.2022 Boom kryptoměn často žene sny o život měnícím bohatství. V Afghánistánu kupci namísto toho shánějí digitální mince s nadějí ,uchování svého bohatství.
img

Afghánci používají šifrovací systém k omezení vlivu Tálibánu na jejich finanční blahobyt

26.04.2022 Afghánští obyvatelé si údajně pořizují digitální aktiva, která využívají k zachování svých úspor a ke snížení schopnosti vládnoucího Tálibánu ovlivňovat jeho finanční blahobyt. Od chvíle, kdy se militantní skupina zmocnila kontroly, se hodnota kryptografických transakcí týdně v některých případech zdvojnásobila, uvádí zpráva agentury Bloomberg.
img

Tether spouští USDT v síti Kusama od společnosti Polkadot

14.04.2022 Tether spustil USDT v síti Kusama společnosti Polkadot. Stablecoin je momentálně dostupný v několika sítích a vedení společnosti věří, že to pomůže decentralizovanému vývoji aplikací.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin od ruské invaze na Ukrajinu zpevnil zhruba o 13 procent

01.03.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin od začátku ruské invaze na Ukrajinu zpevnila asi o 13 procent. Přispívají k tomu Rusové i Ukrajinci, kteří své peníze vkládají do anonymních a decentralizovaných kryptoměn, uvedla dnes agentura Reuters. Denní objemy obchodů s bitcoiny nakupovanými za rubly od minulého čtvrtka vzrostly proti předchozímu dni o 259 procent na 1,3 miliardy rublů (přes 291 milionů Kč).
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kryptoburza Binance neplánuje jednostranně zmrazit uživatelské účty v Rusku

28.02.2022 Společnost Binance, která provozuje největší kryptoměnovou burzu na světě, neplánuje jednostranně zmrazit uživatelské účty v Rusku, jak ji o to dříve požádala Ukrajina. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na zástupce společnosti. Ukrajinská vláda po výzvě na twitteru ke dnešku vybrala kryptoměny v hodnotě 13 milionů dolarů (289,5 milionu Kč), uvádí společnost Elliptic, která se zabývá analýzou blockchainu.
img

Ukrajina žádá o dary v podobě kryptoměn

27.02.2022 Oficiální Twitter účet Ukrajiny požádal o dary prostřednictvím kryptoměn v sobotu, jen několik dní poté, co Rusko napadlo jejich zemi. Žádají o Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Tether (USDT). Místopředseda vlády země, Mychajlo Fedorov, potvrdil, že výzva k dárcovství byla skutečná.
img

Bitcoin se zotavuje nad 38 000 USD

24.02.2022 Bitcoin se přiblížil k úrovni 37 100 USD, ale poté se obrátil a zotavil se nad 38 000 USD, jelikož býci aktivně nakupovali aktivum v blízkosti klíčové úrovně supportu. Z krátkodobého hlediska je to pozitivní znamení, neboť odráží ochotu býků chránit klíčový support. V důsledku toho se trh s kryptoměnami obrátil a díky bitcoinovým býkům přidal 2,5 % na 1,8 bil. USD.
img

Decentraland (MANA), Tezos (XTZ) a další altcoiny jsou v čele Crypto Rally

09.02.2022 Společnost Santiment uvedla, že Decentraland (MANA), Tezos (XTZ) a pár dalších digitálních aktiv se udržují v čele crypto rally, protože se kryptotrh těší velkému obratu.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v lednu meziročně klesl na 400 milionů Kč

08.02.2022 Češi letos v lednu zobchodovali kryptoměny za zhruba 400 milionů korun, což je meziročně o 100 milionů korun méně. Proti předchozímu měsíci to znamená nárůst o zhruba 100 milionů korun. Většinu obchodů tvořily kryptoměny bitcoin a ethereum. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.
img

Kvůli slabé liře nakupují Turci více kryptoměn

27.01.2022 Turci nakupují Bitcoin a Tether kvůli propadu domácí liry. O tyto kryptoměny je za posledních pět čtvrtletí největší zájem. Kvůli obavám investorů o měnovou politiku Turecka, která je výrazně ovlivněna prezidentem Recapem Tayyipem Erdoganem, oslabila lira v roce 2021 vůči dolaru. Turci se uchylují ke kryptoměnám, protože inflace v zemi překročila 21%.
C:\fakepath\top-13012022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.01.2022 1) Koruna dnes ráno středoevropského času zpevnila 24,27 koruny za euro, svůj nejsilnější kurs za posledních více než deset let. Poprvé tak zpevňuje pod všechny úrovně roku 2012, takže lze dnes konečně tvrdit, že je nejsilnější za deset let. Dokonce za více než deset let, totiž za celé období od začátku září 2011.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

WSJ: Turci kvůli slabé domácí měně více nakupují bitcoin a tether

13.01.2022 Turci kvůli prudkému propadu domácí liry více nakupují kryptoměny bitcoin a tether. Je o ně největší zájem za posledních pět čtvrtletí, píše na svém webu deník The Wall Street Journal (WSJ).
img

Krypto trh v roce 2021 vzrostl o 300%

21.12.2021 V květnu bylo dosaženo celkové kapitalizace 2 bilionů a v listopadu se celková tržní kapitalizace dostala na 3 biliony. Podle výzkumu zveřejněného společnosti Chainalysis rostlo v tomto roce také globální přijetí kryptoměn.
img

Bitcoin neodolal – jeho kurz klesl o 20 %. Na vině je nejistota ve světě

07.12.2021 Toto nečekal nikdo, ale stalo se. Bitcoin se o víkendu propadl o 20 %. Hlavní příčinou tak obrovského propadu byly podle všeho nedávné výroky politiků Federálního rezervního systému, že Spojené státy by se měly připravit na zpřísňování měnové politiky, jehož tempo bude nejzřetelnější v příštím roce. Investory do digitálních měn mohla přimět k zahájení výprodejů i nejistota související s nebezpečností a mírou šíření kmene omikron.
img

Bitcoin neodolal – jeho kurz klesl o 20 %. Na vině je nejistota ve světě.

07.12.2021 Toto nečekal nikdo, ale stalo se. Bitcoin se o víkendu propadl o 20 %. Hlavní příčinou tak obrovského propadu byly podle všeho nedávné výroky politiků Federálního rezervního systému, že Spojené státy by se měly připravit na zpřísňování měnové politiky, jehož tempo bude nejzřetelnější v příštím roce. Investory do digitálních měn mohla přimět k zahájení výprodejů i nejistota související s nebezpečností a mírou šíření kmene omikron.
img

Největší chorvatská síť supermarketů povolí kryptoměny

03.12.2021 Největší síť supermarketů v Chorvatsku, Konzum, plánuje přijímat platby v kryptoměnách a to nejprve online, později i v kamenných prodejnách. V rámci online nákupů s přijímáním kryptoměn již začala.
img

Americký senát požaduje od generálního ředitele právní odpovědi na stablecoiny

24.11.2021 Sherrod Brown, předseda bankovního výboru amerického Senátu, napsal dopis generálnímu řediteli Tether Holdings Limited, Jean-Louis van der Velde s prosbou o sdělení informací týkající se Tether stablecoinu (USDT).
img

Kdo kupuje USDT?

16.11.2021 Zprávy o pochybném krytí kryptoměny Tether (USDT) se šíří dále i po vyřešení sporu s newyorskou prokuraturou v minulém roce a pravidelném zveřejňování auditů jeho krytí. K lepší reputaci USDT přispěla studie společnosti Protos, když se snažila vypátrat, kdo mince USDT od společnosti Tether kupuje.
img

Díky novému programu Novi se okamžitě zvýšila poptávka Bitcoinu

21.10.2021 Coinbase včera oznámil, že bude poskytovat kryptoměnové služby pro pilotní program Novi, což je digitální peněženka Facebooku. Pilot byl už spuštěn ve Spojených Státech a Guatemale. Nalézt ji lze na Google Play a App Store. I když o Diem (dlouho očekávané kryptoměně Facebooku) neexistuje žádná zmínka, pilotní uživatelé budou moci prostřednictvím svých účtů Novi začít obchodovat s Pax Dollar (USDP). Veškeré dolary Paxos zakoupené na Novi jsou drženy skrz Coinbase Custody. Uživatelé budou moct posílat peníze po celém světě okamžitě, bezpečně a zdarma.
img

Facebook spolupracuje s coinbase

21.10.2021 Coinbase včera oznámil, že bude poskytovat kryptoměnové služby pro pilotní program Novi, což je digitální peněženka Facebooku. Pilot byl už spuštěn ve Spojených Státech a Guatemale. Nalézt ji lze na Google Play a App Store. I když o Diem (dlouho očekávané kryptoměně Facebooku) neexistuje žádná zmínka, pilotní uživatelé budou moci prostřednictvím svých účtů Novi začít obchodovat s Pax Dollar (USDP). Veškeré dolary Paxos zakoupené na Novi jsou drženy skrz Coinbase Custody. Uživatelé budou moct posílat peníze po celém světě okamžitě, bezpečně a zdarma.
img

Cena bitcoinu rapidně vzrostla

13.10.2021 Cena bitcoinu se v pondělí dostala nad hranici 57 000 USD (v přepočtu přibližně 1,25 milionu Kč). Stalo se tak poprvé od letošního května. V posledním týdnu zdražil o více než 15%. Odborníci spekulují o tom, že by se bitcoin mohl dostat i na dosavadní maximum z letošního dubna, kdy se jeho cena pohybovala okolo 65 000 USD.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní

13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.
C:\fakepath\9-24092021-lv-6.jpg

Na světě existuje přes 6800 kryptoměn, trhu dominují bitcoin a ethereum

24.09.2021 Vybrané údaje o kybernetických měnách (čínská centrální banka označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné):
img

Bitcoin citelně padá. Peking zakázal všechny transakce s kryptoměnami

24.09.2021 Bitcoin a další kryptoměny dnes citelně oslabují. Čínská centrální banka totiž prohlásila všechny transakce související s kryptoměnami za nezákonné. Jde o dosud nejsilnější signál Pekingu, že vůči kryptoměnové komunitě hodlá rázně vystupovat.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

07.09.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stane dnes v Salvadoru jako v první zemi na světě oficiální národní měnou:
C:\fakepath\k-13082021-lv.gif

Kryptoměny z Poly Network ukradl tzv. etický hacker, firma mu nabídla odměnu

13.08.2021 Kryptoměnová platforma Poly Network, která se na začátku tohoto týdne stala obětí hackerského útoku a přišla o kryptoměny zhruba za 610 milionů USD (13,1 miliardy Kč), dnes uvedla, že za útokem stál takzvaný etický hacker, který už většinu kryptoměn vrátil. Hackerovi pak firma poděkovala za odhalení chyby a nabídla mu odměnu 500.000 USD za to, že pomohl zlepšit bezpečnost sítě Poly Network. Podle agentury Bloomberg byla krádež na platformě Poly Network zřejmě největší krádeží v tomto odvětví.
C:\fakepath\tether.jpg

CNBC: Tether, třetí největší kryptoměna světa, vyvolává obavy u části ekonomů

07.07.2021 Tether, podle tržní hodnoty třetí největší kryptoměna světa, vyvolává znepokojení u některých ekonomů, včetně představitelů americké centrální banky (Fed). Obávají se, že by mohla být rizikem pro finanční stabilitu a že by její problémy mohly mít vážné dopady na celý trh, upozornil zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\top-07072021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.07.2021 1) Asijské akcie reagovaly dnes na úterní zastavení sedmidenního růstu amerických burz smíšeným obchodováním. Na burze v Hongkongu bez významnějšího zájmu investorů debutoval čínský výrobce elektromobilů Xpeng.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

09.06.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stala v Salvadoru jako v první zemi na světě zákonným platidlem:
C:\\fakepath\\eu penize.jpg

ECB: Evropané chtějí, aby digitální euro bylo soukromé, bezpečné a levné

14.04.2021 Občané eurozóny očekávají, že připravované digitální euro, na němž pracuje Evropská centrální banka (ECB), bude soukromé, bezpečné a levné. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes ECB zveřejnila. ECB připravuje elektronickou formu hotovosti, která by doplnila bankovky a mince a zároveň omezila konkurenci. Tu pro klasické peníze představují digitální měny, jako je bitcoin, tether nebo později i diem, na které pracuje Facebook.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Hodnota trhu kryptoměn poprvé přesáhla dva biliony dolarů

06.04.2021 Hodnota trhu kryptoměn poprvé přesáhla dva biliony dolarů (44 bilionů Kč), ukázala data analytických společností CoinGecko a Blockfolio. Letos už se přitom díky zájmu jak malých tak institucionálních investorů zdvojnásobila. Zhruba polovinu hodnoty trhu tvoří nejznámější digitální měna bitcoin.
C:\fakepath\bitcoin-16032021.jpg

Bitcoin prekonal 60 000 USD, toto ešte nie je koniec

16.03.2021 Minulý týždeň bol na kryptomenovom trhu pomerne nudný. Na mysli tým máme ale hlavne novinky či rôzne oznámenia, ktorých sa neudialo ani zďaleka tak veľa, ako v iných týždňoch. Naopak ceny kryptomien určite potešili takmer všetkých fanúšikov, keďže väčšina z popredných kryptomien spravila za posledných 7 dní pekné zisky. Reč je pritom najmä o Bitcoine, Ethereu, Litecoine či Binance Coine, ktorým sa podarilo pripísať si na hodnote dvojciferné čísla (v percentách). Skvelo sa darilo aj altcoinom ako Theta, Terra či Chiliz, ktoré si pripísali až trojciferné zisky. Bitcoin do toho všetkého prekonal hranicu 60 000 dolárov a pripísal si opäť nové ATH. Tu však pravdepodobne ani zďaleka nekončíme.
C:\fakepath\krypto-25022021.jpg

JP Morgan spochybňuje hodnotu Bitcoinu – Chce len lacno nakúpiť?

25.02.2021 História vzťahu medzi bankou JP Morgan a najväčšou kryptomenou, Bitcoin, je naozaj extrémne pestrá. Aj keď sa už zdalo, že v poslednom období sa táto banka trošku so svojimi vyjadreniami o kryptomenách ukľudnila a prinášala najmä zaujímavý pohľad na tieto digitálne aktíva, jej posledný report má v sebe hneď niekoľko nie práve pozitívne ladených vyjadrení o najväčšej kryptomene.
C:\fakepath\krypto-24022021.jpg

Pomôže kauza Tether rastu kryptomien?

24.02.2021 Kryptomenový trh sa po niekoľkých týždňoch ponoril do červených čísel. Tie sme v takomto rozsahu nevideli už istý čas a tak sa všetci začínajú pozerať na to, čo prepad na kryptomenovom trhu spôsobilo alebo to, kam až môže ísť. Dokonca sa začínajú ozývať aj hlasy, ktoré hovoria o tom, že sa skončil bull market a nastáva bearish obdobie, čo je však trošku urýchlené konštatovanie. Aj keď sa aktuálne v kryptomenách asi nehovorí o ničom inom, ako o tomto prepade, dnes uzrela svetlo sveta aj jedna veľmi zaujímavá správa, ktorá sa týkala najväčšieho stablecoinu, Tether, a jeho takmer dvojročného súdneho sporu, ktorý sa dnes oficiálne skončil.
C:\fakepath\krypto-28012021.jpg

Bank of England predpovedá kryptomenám pád

28.01.2021 Nie je žiadnym tajomstvom, že centrálne banky nemajú s kryptomenami ako takými veľmi pozitívny vzťah. To potvrdzujú takmer neustále svojimi komentármi a pravdepodobne čoskoro aj zvýšenými reguláciami. Okrem toho však ale pracujú taktiež na svojich vlastných digitálnych menách (CBDC), ktoré pochopiteľne budú mať za cieľ nielen priniesť konkurencie schopnosť vo finančnom svete, ale takisto aj postupne vytlačiť kryptomeny z trhu.
C:\fakepath\obrazek-22012021-1.png

Bitcoin ako peniaze 21. storočia

22.01.2021 Čo sa zmenilo na postavení bitcoinu a ako vyzerajú jeho šance na udomácnenie sa? Pozrime sa na začiatky bitcoinovej ekonomiky, zopár aktuálnych štatistík, svetlé body, progres a niektoré riziká.
C:\fakepath\getty_882340742_342808-82923.jpg

Nejrozšířenější digitální měna zažila za 11 let vzestupy i pády

03.01.2021 V dnešním vzdělávacím článku si představíme základní údaje o kybernetické měně bitcoin, jejíž cena včera poprvé překonala hranici 30.000 dolarů. Bitcoin v poslední době těží hlavně z poptávky ze strany větších investorů. Významně mu pomáhá i politika centrálních bank a tisk dalších peněz na boj s koronavirovou krizí, což vyvolává obavy ze zrychlení tempa růstu inflace. Cena bitcoinu se přitom teprve v polovině prosince poprvé dostala přes 20.000 dolarů, k nárůstu o dalších 50 procent jí tedy stačily jen asi dva týdny.
C:\fakepath\krypto.jpg

Čaká altcoiny voči BTC solídny prepad? (1/2)

18.08.2020 Ahojte traderi. V dnešnom článku sa spoločne pozrieme na jeden absolútne kľúčový ukazovateľ, ktorý nám často napovie ako sa bude dariť menším altcoinom voči BTC. Jedná sa o dominanciu BTC. V tomto prvom článku si dáme teoretické okienko, ktoré je extrémne dôležité pre pochopenie čo vlastne Bitcoinová dominancia je.
img

Crypto newsletter: Býci se vrací - Bitcoin překonal $11,000

31.07.2020 Po týdnech stagnace na kryptoměnách přišlo konečně oživení. Všechny hlavní krytoměny zaznamenaly v poslední době růst. Investoři přivítali zvýšenou volatilitu. Bitcoin se lehce dostal nad úroveň $10,000 a testuje úroveň $11,100. Nejedná se o pozitivní zprávu pouze pro Bitcoin, protože také další krypto si prochází zvýšeným zájmem investorů.
img

Kryptomeny: Zmiešaný týždeň pre trh s kryptomenami

05.06.2020 Počas tohto týždňa bol vývoj na trhu s kryptomenami zmiešaný. Hlavné kryptomeny sa pohybovali v úzkom rozpätí. Na konci včerajšieho obchodovania sa však volatilita zvýšila. Počas dnešného dňa zaznamenala väčšina kryptomien nárast. Celková trhová kapitalizácia sa zvýšila na takmer 279 miliárd dolárov. Bitcoin si udržuje dominantné postavenie na trhu, keďže jeho podiel dosahuje 64,8%.
C:\\fakepath\\bitcoin-1.png

Prepad o 7 % v priebehu minúty? Vitajte na krypto trhu

21.05.2020 Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme na včerajšiu situáciu, ktorú ste asi na trhoch postrehli. Jednalo sa o prepad takmer o 680 USD. To by možno nebolo až také divné, ale problém bol, že sa to udialo behom jednej minúty.
C:\fakepath\tether.png

Tether zamiešla karty. Budeme svedkami pumpy na kryptomenách?

02.04.2020 Ahojte traderi. Tento článok bude odo mňa trochu iný. Nepozrieme sa totiž klasicky na technickú analýzu, ale pozrieme sa na jeden zaujímavý fundament o ktorom sa až tak nehovorí, ale môže mať obrovský dopad na trh. Jedná sa o Tether a jeho obrovský nárast.
C:\fakepath\graf1.png

BITCOIN a EUR/USD - kdy dno?

28.11.2019 Vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie na CRYPTO trhy! Dnešní článek se bude věnovat tomu, kde můžeme očekávat dno u BITCOINU, velkých altů a EUR/USD.
img

Jak se kryptoměny těží, proč vznikly a znamenají finanční svobodu?

25.11.2019 Kryptoměny jsou stále poměrně mladým fenoménem ve světě kryptografie i finančnictví. Průkopníkem na tomto poli se stal Bitcoin v roce 2009. Jeho tvůrce Satoshi Nakamoto, jehož identita však není známa, kritizoval centrální banky a „tisknutí“ peněz. Naproti tomu prosazoval decentralizaci celého systému a „tvrdost“ čili vzácnost své měny prostřednictvím omezení celkového počtu mincí na 21 milionů.
img

Bitcoin s cenou 20 000 dolarů. Stále se mluví o podvodu.

12.11.2019 Před dvěma lety začala cena bitcoinu prudce stoupat a dostala se až k částce 20 000 dolarů za jednu virtuální minci. Zda šlo o legální vzestup, rozhodne soud.
img

Bitcoin, analýza, Bitfinex a Tenher

11.11.2019 Studie po analýze 200 GB transakcí tvrdí, že cenu Bitcoinu uměle nafoukla burza Bitfinex. Ta má totožného provozovatele jako Tether. Při analýze více jak 200 GB dat, která obsahují velké množství údajů o transakcích mezi Bitcoinem a Tetherem přišli dva profesoři ve své studii k závěru, že nárůst ceny Bitcoinu před dvěma lety byla jen uměle nafouklou bublinou.
img

Kryptoměny: První krypto ETF pro velké investory

04.09.2019 Díky popularitě kryptoměn už mnoho amerických společnosti zkoušelo vytvořit ETF fond, který by dovolil investorům expozici do tohoto segmentu. Nicméně snahy dosáhnout tohoto cíle byly dosud blokovány americkou komisí pro cenné papíry (SEC) kvůli obavám z tržní manipulace. Přes toto nepřátelské prostředí našly společnosti VanEck Securities a SolidX Management cestu použitím pravidla 144A zákona Securities Act z roku 1993, který jim dovoluje vydat akcie. Nicméně tato možnost je otevřená pouze pro velké kvalifikované investory. Ačkoliv malí investoři by se nemohli účastnit, tak tyto firmy zdůraznily, že budou pracovat tak, aby jejich služby byly přístupné také jim. Akcie budou uvedeny ve čtvrtek na OTC link ATS, což je alternativní obchodní systém regulován SEC.
img

Kryptomeny: Nové nariadenia v USA na obzore

31.07.2019 Za posledné roky niektoré významné finančné inštitúcie, ako aj mnohé vlády naznačili potrebu posilniť kontrolu digitálnych mien, pretože môžu predstavovať riziko pre globálny finančný systém. Vzhľadom na to by nikto nemal byť prekvapený správami, ktoré vyšli minulý týždeň a naznačili, že ​​Spojené štáty vydajú nové pravidlá týkajúce sa kryptomien, aby sa zabezpečilo, že nebudú mať negatívny vplyv na finančný systém, ako uvádza správa Bloomberg. Všimnime si, že záujem o túto tému sa zvýšil po tom, čo Facebook oznámil, že plánuje vytvoriť vlastnú digitálnu menu. Okrem toho Steven Mnuchin, minister financií USA minulý týždeň uviedol, že Bitcoiny sa používajú na trestnú činnosť, a zaviazal sa, že na tejto otázke budú spolupracovať finanční regulátori. Zdôraznil, že „zaistíme jednotný prístup a myslím si, že bude existovať viac nariadení, ktoré vychádzajú zo všetkých týchto agentúr.“
img

Kryptomeny: Bude Ethereum dominantnejší ako Bitcoin?

09.07.2019 Irán patrí medzi krajiny s najlacnejšou elektrickou energiou na svete. Podľa globálnych cien benzínu, 1 kWh v USA stojí asi 0,14 dolárov, zatiaľ čo Iránci musia zaplatiť len 0,03 dolárov za rovnaký výkon. Nízke náklady na energiu spôsobujú, že ťažba kryptomien je veľmi rentabilná, a preto je Irán dobrým miestom pre nelegálnu ťažbu. Iránska vláda nedávno našla niektoré ťažiarenské zariadenia nachádzajúce sa hlavne v školách a mešitách. Treba si uvedomiť, že vďaka štedrým dotáciám bola elektrina bezplatná. V dôsledku toho iránska vláda nedávno zničila 1000 ťažiarenských zariadení. Okrem toho, niektoré odhady naznačujú, že dopyt po elektrickej energii v Iráne predbehol ponuku. Čo to môže znamenať pre traderov? Za predpokladu, že Irán bude chcieť zasiahnuť proti nezákonnej ťažbe kryptomien, možno predpokladať, že by to mohlo negatívne ovplyvniť výpočtový výkon webu, čím by sa znížil objem transakcií. Tieto informácie, okrem iného, ​​mohli byť za posledným poklesom ceny Bitcoinu.
img

Bitcoin prekonal úroveň 6000 USD

09.05.2019 Bitcoin tento týždeň dosiahol nový vrchol v roku 2019, čo predstavuje 45%-ný nárast oproti minulému mesiacu a takmer 100%-ný nárast od decembra.Trh s krypto-menou utrpel kvôli problémom s Bitfinexom. Pripomeňme si, New York Attorney General žaloval Finex Inc - spoločnosť, ktorá stojí za stablecoin Tether a Bitfinex za ukrývanie straty 850 miliónov dolárov. Masívna strata bola údajne krytá peňažnými rezervami spoločnosti Tether. Napriek tomu však býčie tempo zostáva na mieste, čo potvrdzujú aj následné cenové prírastky Bitcoinu. Z technického hľadiska bola psychologická úroveň 6000 dolárov prekonaná, ale teraz je otázkou, či sa cena môže posunúť dopredu bez korekcie.
img

Kryptomeny: Kryptomeny zaznamenali pokles kvôli obvineniam Bitfinexu

02.05.2019 Generálny prokurátor v New Yorku zažaloval Finex Inc – spoločnosť, ktorá stála za stablecoinom, Tetherom a Bitfinexom, kvôli krytiu straty vo výške 850 miliónov dolárov. Hovorí sa, že masívna strata bola krytá hotovostnými rezervami Tetheru. Správa bola uverejnená minulý piatok. Bitcoin zaznamenal pokles o 6%, ale podarilo sa mu časť strát vymazať a uzavrel so stratou 2,5%, zatiaľ čo kapitalizácia kryptomien klesla o približne 10 miliárd dolárov. Tether zaznamenal pokles o 3%.
C:\fakepath\TOP5-26042019-LV-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2019 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely převážně v minusu, když se na ně přelil negativní sentiment z předcházející seance na Wall Street. Japonsko čeká desetidenní volno při příležitosti nástupu nového japonského císaře na trůn.
img

Kryptosměnárna OKEx vkládá důvěru do britského trhu

25.03.2019 Po zavedení obchodování britské libry (GBP) na obchodní platformě C2C (zákazník-zákazník), směňující standardní měny na tokeny, navštívila společnost OKEx, světově nejvýznamnější burza digitálních aktiv na světě, Velkou Británii a na večerní networkingové akci pořádané včera v Londýně diskutovala se skupinou technologických nadšenců o vývoji blockchainu v zemi.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Loňský růst bitcoinu byl prý z části uměle vyvolaný

13.06.2018 Polovinu růstu ceny bitcoinu a dalších digitálních měn v loňském roce lze připsat na vrub soustředěné cenové manipulaci a nikoli poptávce investorů. K tomuto závěru dospěl profesor Texaské univerzity John Griffin a potvrdil tak podezření, o kterém se mluvilo už v době boomu na trhu kryptoměn, uvádí zpráva listu The New York Times (NYT).
C:\\fakepath\\BTCUSDDaily.png

Týdenní pokles bitcoinu bude zřejmě nejvyšší od roku 2013

02.02.2018 Kryptoměny dnes výrazně klesají a některé z velkých ztratily více než 20 procent. Hodnota největší z nich, bitcoinu, se pak propadla pod 8000 dolarů (více než 162.000 Kč) a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší týdenní ztrátu od roku 2013. K propadu přispívají snahy regulačních úřadů po celém světě výrazně omezit tyto měny, což nutí investory prodávat, píše agentura Reuters.
img

Výprodej na kryptu: otázky a odpovědi

18.01.2018 A dnes do třetice ještě jednou krypto. S dotazy a rozhovory se díky včerejším výprodejům roztrhl pytel, takže níže sdílím odpovědi na pár otázek Arsena Lazareviče, které mi přišly docela zajímavé.
img

Bitcoin a rizika? Nejen regulace a rozhádaná komunita. Pozor také na Tether

05.12.2017 V posledních dvou týdnech dostávám prakticky nonstop otázky na téma Bitcoinu a kryptoměn a nutno říci, že se docela opakují. Dnes jsem dostal dalších pět a napadlo mě, že bych mohl své odpovědi zveřejnit i zde. Jednu odpověď, týkající se rizik, bych přitom rád ještě rozvedl, protože jsem se ji na xPulsu zatím nevěnoval a protože je v poslední době docela aktuální.
Související klíčová slova: Technická analýza | Bitcoin | Intradenní obchodování | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Janet Yellenová | Koruna | BIS | HDP | Fibonacci | Bezpečný přístav | Pin Bar | Turecko | Evropské akcie | Analytik | New York | Spekulace | Česká koruna | Medvědí trh | ETF | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Elliott | Objemy obchodů | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Arbitrážní obchod | Asset management | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bull | Burza | CEO | CME | Call opce | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Custody | Decline | Dollar | Downside | Downtrend | ECB | Ekonomika | Elliott Wave | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Large Cap | Futures | Grafy | Hedge Fund | Hedge | High | Insider | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Pevný kurz | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Směnný kurz | Spike | Stop-Loss | Support | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Uptrend | VIX | Volatilita | Volume | Výnos | Wall Street | Yield | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Cena zlata | Cena ropy | Investiční příležitosti | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Kurz dolaru | Panika | Stres | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodování na páku | Arbitráže | Bohatství | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Regulace | Obchodní transakce | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Swissquote | Facebook | Satoši Nakamoto | Satoshi Nakamoto | BTC | Internetová měna | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Wall Street Journal | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | EURUSD | Aktivum | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Théta | Volatilní | Kasino | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cyrrus | Dolar | Dolary | Ekonomický výhled | Elektřina | ETF fond | Etoro | Eura | Exchange | Finanční služby | Fondy | Frank | Graf | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Japonské firmy | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korelační koeficient | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna libra | Nemovitosti | Obchodní platformy | Pasivní příjem | PayPal | Pivot | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Těžba bitcoinů | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | US dollar | Volatility | Výprodej | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Báze | Čistý dluh | Hold | Christine Lagarde | Indie | Janet Yellen | Protistrana | Redukce | ROCE | Spojené státy | WSJ | Cenová hladina | StopLoss | Tržby | Komise | Federální rezervní systém | Session | Rozhovor | Blog | Retail | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Bernstein | The New York Times | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | Investing.com | NATO | BNY Mellon | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Japonský premiér | Čínská centrální banka | Finanční systém | Podnikatel | Averze k riziku | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Energie | BlackRock | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Americké trhy | Sázení | Zpravodajský server | Lídři | Firmy | Economic | Velké banky | Americký akciový index | Panické výprodeje | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Nervozita | Finančnictví | Walmart | Fibo | Propad | Kryptoměny | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nálada na trhu | Nejistota | Stagnace | Zajištění | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Elektronické peníze | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Průzkum | Krize | Historické rekordy | Výnosy | Americká vláda | Akciové trhy v USA | Quantum | Americké investiční banky | Institucionální investoři | xStation | ČTK | Očekávání | Bitfinex | Bitstamp | Think Markets | Cryptocompare | CoinDesk | Quant | Coinbase | BitMEX | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Margin trading | Trhy s kryptoměnami | Obchodování s kryptoměnami | Technologie blockchain | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | ETH/USD | Vývoj BTC/USD | Cena Etherea | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Altcoin | BTCUSD | Kraken | Monero | Zcash | Ethereum Classic | LTC | ETH | XRP | NEO | Správce měny | Investice do bitcoinu | Mineři | Coinmate | Binance | Charles Hoskinson | Boom kryptoměn | Růst bitcoinu | NEST | Masivní výprodeje | BTG | Litecoin (LTC) | Stellar | Coincheck | Krádež kryptoměn | Investice do kryptoměn | Crypto | Výprodej na kryptu | Příznivci kryptoměn | Tržní kapitalizace kryptoměn | Reklamy na kryptoměny | Nebezpečné investice | Tržní hodnota kryptoměn | Obrovský růst cen | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Krypto burza | Nákupy kryptoměn | Nákup digitálních měn | Vitalik Buterin | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Digitální peněženky | Altcoiny | TRON | Objem kryptoměnových obchodů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Trhy dnes | FinTech | Krypto | EOS | Bitcoiny | Virtuální měny | Kryptoburza | Finex | Zobchodovaný objem | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Pokles ceny | Ether | Dluhopisové výnosy | I-Trader | Jak obchodovat kryptoměny | Trhy v USA | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Největší kryptoměna | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Ceny kryptoměn | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | Klasické peníze | WEF | Makléřská společnost | Ceny zemního plynu | Mt. Gox | Německé banky | Kryptosměnárna | OKEx | Kryptosměnárna OKEx | Obchodování britské libry | Společnost OKEx | Burza digitálních aktiv | Světově nejvýznamnější burza | Nejvýznamnější burza | Mindxchange | NapoleonX | CoinBurp | Stasis | Swarm Fund | OKEx C2C | Platforma OKEx C2C | Obchodování GBP | Odměny za obchodování | Platforma OKEx | Obchodníci s kryptoměnami | Statistický úřad | Obavy investorů | GOLDEN POCKET | Marek Vaňha | Elliott Wave Teorie | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Chainalysis | Začít obchodovat | Charlie Lee | Token | Stablecoin | Fibo retracement | Crypto newsletter | Prezidentka ECB | Medvědí výhled | Coffee | Ripple Labs | Výnosové křivky | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Ekonomické problémy | Krypto ETF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | EXY | Loterie | Obchodujte | Trinity Bank | Platební společnost | Huawei | Kryptoměnová burza | Trinity | LNG | Objem | Obchod | XTZ | Trader 2.0 | Firma | Tezos | Coinbase Custody | USDC | Svíčková formace | Souhrn finančních trhů | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Zůstatek | Studie | Server CNBC | Crypto trhy | Jakub Kraľovanský | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Co bude | Generální ředitel | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Úrok | Miliardy | Jak se kryptoměny těží | Proof of Work | Těžba pomocí hardwaru | Proof of Stake | Těžba pomocí mincí | Další způsoby těžby | Algoritmy kryptoměn | Fork kryptoměny | Odštěpení blockchainu | Každodenní využití kryptoměn | Využití kryptoměn | Cesta k finanční svobodě | Top 5 kryptoměn | Přehled top 5 kryptoměn | Top 5 kryptoměn podle jejich kapitalizace | Anonymita Bitcoinu | USDT | Ripple token | Uvolňování nových mincí | Těžba bez krumpáče | Jak jsou coiny zabezpečeny | Těžení kryptoměn | Stable coin | All Time High | Brock Pierce | Tether Limited | Chris Larsen | Jed McCaleb | Způsoby těžby | Udržování blockchainu | Secure Hash Algorithm | Ethash | dApps | Decentralized apps | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | Levné přeshraniční platby | Typy algoritmů | PoW | Blahobyt | Vicepremiér | Federální rezervní banka | Intradenní graf | USDTBTC | EUR Index | AION | Alty | TETHER vs BTC | Martin Stránský | Too Big to Fail | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | SMA | Statistika | Průmysl | Na burze | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Výrazný pokles | Čínské zboží | Rozvoj | Stavebnictví | Klíčový support | Koruna dnes | Problémy | C2C | Total | Nejistoty | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Míra | Jaderné elektrárny | Temelín | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Šperky | Nabídka a poptávka | xStation5 | MasterCard | Andrew Bailey | Dot-com | Uber | Ztráta | Počet investorů | Stratég | Miliardy korun | Peking | Investiční ředitel | Klesající trend | CFA | Návratnost | IKEA | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Americké dolary | Írán | Spolkový statistický úřad | Wall Street Journal (WSJ) | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Analytička | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Banka Morgan Stanley | Krach | Prezident | Dominancia | Dominancia BTC | Kapitalizácia | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Změny cen | Asijské indexy | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Americká Federální rezervní banka | Pandemie | Ceny Bitcoinu | XMR | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Úsilí | Swingová minima | Obchody | Pesimismus | Deník The Wall Street Journal | Výrazné ztráty | Převody peněz | SEC | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Obchodovanie | Medvědi | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Bez rizika | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Ekonomika Evropské unie | Výraznější impuls | Vývoj na trhu | Hlavní měny | Vlna výprodejů | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Stimuly | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Určení trendu | Rozkolísaný | Další pokles | Algoritmy | Škoda | Páka | Fundament | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Prodejní tlak | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Biliony | Potenciál | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | Práce | Údaje | Výroba v Německu | Pákistán | Hackerský útok | Majitel | Úspory | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Madrid | S&P500 | Tlak medvědů | Cenové pohyby | Posílení | Swingové minimum | Grayscale | Binance Coin | Cenový propad | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Tweet | Federal Reserve | Cyber security | Regulační orgány | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Dominance bitcoinu | Burza Binance | Auta | Spekulovat | Kupci | Stop-Loss hunting | Tether USDT | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Vedení společnosti | Vysoké valuace | Covid | Správce aktiv | ZIL/BTC | ZIL | Cardano | Ukrajinská vláda | Michal Lukáč | Sony | Epic Games | Nový trend | ChainLink | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Ceny | Kolaps | Progres | Insolvence | KI | DeFi | Staking | Důvěra | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Významné události | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Fear and Greed Index | Fear and Greed | Kryptoměnový trh | SMA 200 | Kryptotrh | Venezuela | Decentralizované finance | Odborníci | Nvidia | Qualcomm | Tržní kapitalizace tetheru | Kapitalizace tetheru | Nákupní příležitosti | App Store | Biden | Digitální euro | Česká republika | Měnový fond | Michael Saylor | MicroStrategy | Množství peněz | Platby v kryptoměnách | Defi | Digitální převody peněz | JPM | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Anchorage | LEN | Coinbase Global | Ceny aktiv | Velký kapitál | Centrální bankéř | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Tisk dalších peněz | Boj s koronavirovou krizí | Zrychlení tempa růstu inflace | Růst ceny | Polkadot | DOT | Společnost Tesla | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | SNY | BTCUSDT | Longhash | Situace na trhu | Kryptoburza Binance | Růst ceny Bitcoinu | Automobilka Tesla | Oznámení Tesly | HAS | Nákup bitcoinu | Blockchainy | FTX | Rostoucí výnosy | Sentiment investorů | Terra | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | CryptoQuant | Decentraland | Decentraland (MANA) | xStation 5 | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | Blockfolio | Globální finanční systém | Používání kryptoměn | Občané eurozóny | COIN | Krypto trh | DOGE | Poptávka po kryptoměnách | Arca | Shiba Inu | Meziroční růst cen | USDA | Výprodej bitcoinů | Těžaři | Oslabení | Cena Cardana | Bit.plus | Nevládní organizace | Nayib Bukele | Salvador | Příležitosti | Platidlo | Konkurence | XPeng | Další kryptoměny | Rozhodnutí Číny | Čínský výrobce elektromobilů | Čínský výrobce elektromobilů XPeng | Výrobce elektromobilů XPeng | Cryptocurrency | Programátor | Největší kryptoměnové burzy | Technologie | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Čistý dluh firem | Dluh firem | Eric Rosengren | Analytici JPMorgan | UST | Akciový trh Nasdaq | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Kryptoaktiva | CNN Business | Boom | Stablecoins | Google Play | Bilion | Štěstí | Náhoda | Ministerstvo spravedlnosti | SHIB | Poly Network | Elliptic | Hackeři | Asijské země | Kryptoměny z Poly Network | Etický hacker | Kryptoměnová platforma | Platforma Poly Network | Afghánistán | Tálibán | Tokeny | David Solomon | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | SXXP | Společnosti | Protocol | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Dna | Evergrande | China Evergrande | ANO | NFT | Laszlo Hanyecz | Platební gigant | Solana | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Zájem o kryptoměny | VanEck | Kryptoanalytik | Algorand | DAI | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Češi | Zavádění kryptoměn | Pozornost | Meta | Peněžní prostředky | Metaverse | MANA | Evergrande Group | Indexy pohyb | Společnost | Zoufalství | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Tether (USDT) | Protos | Firma Protos | Almeda Research | Cumberland Global | Target | TIM | Zprávy z krypto | Shiba inu (SHIB) | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | | Konzum | Vietnam | Cykly | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Krypto analytik | Nejistota ve světě | Terra Luna | Terra (LUNA) | LookIntoBitcoin | Kryptoměnové transakce | Technická rezistence | Použití stablecoinů | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Focus | Konvergence | Hodnoty měny | Miliardy USD | Akcie velkých technologických společností | Nepokoje v Kazachstánu | Kryptoměna tether | DappRadar | Odraz bitcoinu | Coinmarketcap.com | Simon Peters | Instituce | The Sandbox | Sandbox | Zavedení bitcoinu | Společnost Chainalysis | Formace Pin Bar | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Tezos (XTZ) | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Růst kryptoměn | Silná konkurence | Značné riziko | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Ekonomická zóna v Hondurasu | KUSAMA | Waves | Kryptoměnová burza Binance | Vývoj kryptoměny | Kryptoměnový baron | Technický výhled trhu | Středoafrická republika | Měna terraUSD | Do Kwon | Kontroverzní digitální měna | Digitální měna terraUSD | Mati Greenspan | Algoritmické tokeny | Algoritmický stablecoin | Širší trh s kryptoměnami | Quantum Economics | Největší stablecoin | Stablecoin Tether | Axion Global Asset Management | Luna Foundation Guard | Scottie Siu | Kryptoměna luna | Cena digitální měny | Propad kryptoměn
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Testování indikátorů
Testování na covid-19
Testování na demo účtu
Testování na reálném účtu
Testování obchodní strategie
Testování Omega Trend
Testování Parabolic
Testovat nové metody
Testy bank
Testy vakcín

Následující klíčová slova

Tether Limited
Tether USDT
Tether (USDT)
TETHER vs BTC
Tetrad Capital Partners
Tetrad Capital Partners Ltd
Tetra Invest
Tetra Invest London
Tetra Invest London Plc
Texas
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading akcie CFD
Potvrďte prosím... Zavřít