Středa 29. května 2024 04:19
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Stav ekonomiky

C:\fakepath\USA5.jpg

Podle průzkumu se většina obyvatel USA mylně domnívá, že USA jsou v recesi

23.05.2024 Přestože hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států v poslední době roste, 56 procent Američanů v novém průzkumu vyjádřilo přesvědčení, že země zažívá ekonomickou recesi. Sondáž vypracovaná pro britský deník The Guardian odhalila i další mylné představy o vývoji ekonomických ukazatelů necelých šest měsíců před prezidentskými volbami, v nichž bude stav hospodářství jako obvykle ústředním tématem.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 15. dubna. Euro už klesá bez zjevného důvodu!

15.04.2024 Pár EUR/USD obnovil silný sestupný pohyb a nebyly za tím žádné aktuální lokální makroekonomické důvody. Což ale neznamená, že za tím nebyl obecně žádný důvod. V uplynulých měsících jsme často zmiňovali, že euro by mělo být levnější než americký dolar. A důvodů bylo a pořád je dost. Slabý stav ekonomiky EU ve srovnání s ekonomikou USA. Sny trhu o tom, že Federální rezervní systém bude první, kdo sníží sazby; na základě těchto snů trh dlouho prodával dolar. Technický obraz, podle kterého v denním časovém rámci začal loni sestupný trend. Jednotná měna měla z těchto důvodů klesat. A podle očekávání v pátek klesla.
img

Kanadský dolar se dočkal nečekané podpory. Přehled vývoje USD/CAD

04.04.2024 Hrubý domácí produkt Kanady se v lednu zvýšil o 0,6 %, což je nejsilnější růst od ledna 2023; předběžný odhad únorového HDP ukazuje na růst o 0,4 %, zatímco ekonomická aktivita v prvním čtvrtletí vykazuje růst o 3,5 % mezičtvrtletně. Hospodářské oživení výrazně překonává odhad Bank of Canada a může mít dopad na plány centrální banky v oblasti úrokových sazeb, neboť silnější hospodářský růst eliminuje potřebu zmírnit finanční podmínky.
img

Inflace a úroky v USA právě rozhodují i o bezpečnostní budoucnosti Česka. Americká centrální banka dnes naznačí, co se s nimi bude dít dále

20.03.2024 Americká ekonomika by letos měla „přistát“, jak se říká. V žargonu finančníků či makroekonomů to znamená, že by tamní inflace měla klesnout z výšin na zem. Otázkou za milion nyní stále je, zda půjde o přistání tvrdé, nebo naopak měkké. Dost dobře může podoba přistání ovlivnit i to, zda v následujících čtyřech letech usedne v Bílém domě Joe Biden, nebo Donald Trump. To, jak Amerika přistane, tak poznamená také bezpečnostní situaci v Česku, protože Trump, jak známo, se netají tím, že má dosti odlišný pohled než Biden na to, jak by Spojené státy měly dále postupovat stran války na Ukrajině.
img

Invesco: Šílenství měnové politiky – Budou strategie centrálních bank úspěšné?

14.03.2024 Současná měnověpolitická "sezóna" začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci; trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období. Dobrou zprávou je, že vítězem může být každý. Centrální banky mezi sebou nesoutěží. Stačí, aby splnily své cíle. Pro většinu z nich to znamená pouze porazit příliš vysokou inflaci. Zdá se, že všechny jsou na dobré cestě k tomuto cíli, i když každá z nich má vzhledem k individuálním charakteristikám a faktorům ovlivňujícím jednotlivé ekonomiky, svou vlastní strategii úspěchu.
C:\fakepath\akcie-11032024-uvod.jpg

Akcie: Základy fundamentální analýzy akcií (díl 8.)

11.03.2024 Fundamentální analýza vám pomůže najít odpověď na otázku, jakou akcii zahrnout do svého watch listu, případně koupit. V dnešním díle si představíme několik základních ukazatelů, které se při fundamentální analýze akcií využívají a ukážeme jejich využití na konkrétním příkladu akcií společnosti The Coca-Cola Company.
C:\fakepath\biden5.jpg

Biden v ostře sledovaném projevu nabídl své vize a kritizoval Trumpa

08.03.2024 Americký prezident Joe Biden v noci na dnešek využil svůj bilanční projev v Kongresu k představení vize pro případný druhý mandát a k výpadům vůči svému pravděpodobnému soupeři v listopadových volbách Donaldu Trumpovi. Přesvědčoval voliče o dobrém stavu ekonomiky a hovořil o zvyšování daní pro firmy a bohaté či o potřebě změnit imigrační systém. Také oznámil novou iniciativu pro posílení dodávek humanitární pomoci do Pásma Gazy.
C:\fakepath\biden4.png

Biden: Svět závidí USA jejich ekonomiku

08.03.2024 Před třemi lety měla ekonomika Spojených států velké problémy, nyní ji zemi závidí celý svět, řekl americký prezident Joe Biden ve svém výročním projevu v Kongresu. Biden se před listopadovými volbami snaží přesvědčit voliče, že kroky jeho administrativy zlepšily jejich finanční situaci, zatímco velká část Američanů vidí stav hospodářství pesimisticky. Před zákonodárci také prosazoval navýšení firemní daně a novou daň pro miliardáře.
img

Předpokládané načasování snížení sazeb: EUR/USD může vzrůst a USD/CAD pravděpodobně klesne

06.03.2024 Nejnovější ekonomické údaje naznačují, že se Spojeným státům možná nepodaří udržet stabilní hospodářský růst, což může přimět Federální rezervní systém, aby na svém květnovém zasedání rozhodl o prvním snížení úrokových sazeb.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČR má 14. nejsilnější ekonomiku EU

28.02.2024 Česko má podle Indexu prosperity a finančního zdraví čtrnáctou nejsilnější ekonomiku v EU, proti roku 2023 si tak pohoršilo o dvě příčky. Ačkoliv má relativně pestrý průmysl s vysokou komplexitou, ekonomiku brzdí nízká přidaná hodnota a vysoká inflace. Index společně vytváří Česká spořitelna a datový portál Evropa v datech.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
img

Nové překvapení pro dolarové skeptiky

21.02.2024 Trh se dál distancuje od představy, že FOMC začne v březnu snižovat úrokové sazby. K dnešnímu dni trhy podle nástroje FedWatch společnosti CME aktuálně zohledňují 8,5% šanci na březnové snížení sazeb. Pravděpodobnost květnového snížení sazeb je 35 %, tady také poměrně málo. Na začátku roku jsem se zmínil, že není radno čekat, že cyklus uvolňování měnové politiky začne tak brzy, protože inflace v USA je pořád daleko od cíle, v posledních šesti měsících neochotně klesá a stav ekonomiky umožňuje centrální bance držet sazby na vysokých úrovních ještě několik čtvrtletí. Proč tedy v tomto případě "předbíhat"?
img

Přichází obraty trendu? | Trendový výhled

19.02.2024 Každý týden realizujeme přehled aktuálního směřování trhu u vybraných instrumentů. Součástí analýzy je TimeFrame Trading tabulka, díky které je možné pracovat s analýzou trendu, money managementem, volatilitou a mnoho dalšího. Seznam instrumentů je vytvořen tak, aby orientačně reflektoval stav ekonomiky podle méně korelovaných instrumentů z následujících skupin, ve kterých při potvrzení ekonomické situace (např. při ekonomické expanzi) první dva instrumenty obvykle rostou a poslední dva obvykle padají:
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
C:\fakepath\fundamentalni-analyza-04022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - nezaměstnanost (4. díl)

04.02.2024 V tomto článku si povíme o důležitých věcech týkajících se nezaměstnanosti. Projdeme si, jaké typy nezaměstnanosti existují a jak se ohlašují. Povíme si také o faktorech, které nezaměstnanost ovlivňují. Nakonec uzavřeme článek vlivem na makroekonomický vývoj.
img

Bank of England může ukončit hegemonii libry

01.02.2024 Ve středu budou oznámeny výsledky prvního zasedání Federálního rezervního systému a ve čtvrtek pak zasedání Bank of England. Těžko říct, které z nich by mělo být považováno za důležitější. Trh může obě vnímat jako pomíjivá, zatímco na britské libře přetrvává horizontální pohyb. Tento scénář bych si rozhodně nepřál, ale fakta jsou zatím neoddiskutovatelná: ani jedna z obou bank není připravena učinit na přelomu ledna a února 2024 významné rozhodnutí. Pozornost se bude soustředit na prohlášení guvernéra BoE Andrewa Baileyho a Jeroma Powella.
img

Výsledky zasedání ECB. Jaké závěry lze vyvodit?

26.01.2024 Kromě prezentace výsledků hlasování o úrokových sazbách vydává centrální banka na konci zasedání obvykle prohlášení, což není totéž jako projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a což obvykle reflektuje názory členů Rady guvernérů na současný stav ekonomiky, klíčové ekonomické indikátory, vyhlídky, prognózy a další. Podívejme se, co ECB sdělila tentokrát.
C:\fakepath\burza-21012024.png

Býci zabrali, index S&P 500 je na novém rekordu

21.01.2024 V závěru zkráceného obchodního týdne se americký akciový index S&P 500 vyhoupl na nové historické maximum a poprvé uzavřel nad 4 800. Celkově za týden vzrostl o 1,17 %.
img

Denní shrnutí: Wall Street se vzpamatovává z počátečního poklesu, USD roste

31.10.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování poklesem, ale později se dokázaly z poklesů vzpamatovat. S&P 500 se obchoduje o 0,5 % výše, Nasdaq získává 0,4 % a Dow Jones přidává 0,3 %.
img

Čeští drobní investoři vidí budoucnost v kryptoměnách a digitálních platbách, vyplývá to z průzkumu eToro

04.10.2023 Podle údajů nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat (RIB) společnosti eToro kryptoměny a digitální platby pro Čechy představují budoucnost, což jen potvrzuje fakt, že favority mezi investičními oblastmi jsou finance a technologie. Čeští investoři si od začátku roku i nadále udržují býčí sentiment, a to i přesto, že se vyhlídka recese stává hlavní obavou drobných investorů po celém světě.
img

Čeští drobní investoři vidí budoucnost v kryptoměnách a digitálních platbách, vyplývá to z průzkumu eToro

02.10.2023 Podle údajů nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat (RIB) společnosti eToro kryptoměny a digitální platby pro Čechy představují budoucnost, což jen potvrzuje fakt, že favority mezi investičními oblastmi jsou finance a technologie. Čeští investoři si od začátku roku i nadále udržují býčí sentiment, a to i přesto, že se vyhlídka recese stává hlavní obavou drobných investorů po celém světě.
C:\fakepath\trader-28082023-10-zm.jpg

Čína snížila daň z obchodování s akciemi, aby podpořila trh

28.08.2023 Čína poprvé od roku 2008 snížila poplatek z obchodů s akciemi a zavázala se zpomalit tempo primárních nabídek akcií (IPO). S odkazem na dnešní krátké sdělení čínského ministerstva financí a Čínské komise pro regulaci cenných papírů o tom informují tiskové agentury. Dílčí informace se v médiích objevily už v pátek. Je to součást nových opatření, která mají přilákat investory zpět na akciový trh.
img

Vývoj maloobchodních tržeb v USA

15.08.2023 Výdaje zjevně nejsou pro americkou ekonomiku problémem. Maloobchodní tržby v červenci rostly ve všech oblastech slušným tempem, a to i po očištění o inflaci. Tržby kontrolní skupiny - ukazatel, který odečítá ceny potravin a benzinu - právě zaznamenaly nejsilnější meziroční přírůstek od začátku roku 2022.
img

📣Fitch snižuje rating USA!

02.08.2023 Agentura Fitch na začátku srpna všechny překvapila rozhodnutím snížit úvěrový rating USA z nejvyššího možného AAA na AA+. Stalo se tak poprvé za něco málo přes 10 let, kdy se ratingová agentura rozhodla snížit důvěryhodnost amerického dluhu, což vyvolalo omezené pohyby na trhu, ale zároveň značné pobouření amerických úřadů. Co stojí za rozhodnutím agentury Fitch? Rozhodnou se i další agentury přehodnotit své ratingy? Co to znamená pro trhy a měly by se potenciálních problémů obávat i další země?
img

Maloobchodní tržby v USA

21.07.2023 Američané stále ještě utrácejí peníze, i když v těchto dnech trochu více zohledňují své rozpočty.
img

Forex: Situace v evropském průmyslu není tak špatná, jak to podle PMI vypadá

23.06.2023 Dnešek nabídne předběžné indikátory PMI za červen, a to z Německa, eurozóny a USA. Evropský PMI ze zpracovatelského průmyslu zůstane hluboko pod 50 body. Důvodem však i nadále bude především vliv zmírňujících se omezení na nabídkové straně, i když rizikem zde zůstává také pokles poptávky po průmyslovém zboží. Ve službách by naopak PMI měl setrvat vysoko nad hranicí 50 bodů. Domácnosti disponují vysokou úrovní nahromaděných úspor, které by s příchodem letní turistické sezony měly podpořit spotřebitelskou poptávku.
img

Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

22.06.2023 Svědectví Jeromea Powella v Kongresu bylo první událostí tohoto týdne, která na trhu vyvolala rozruch – konkrétně výrazné pohyby eura. Katalyzátorem pro libru šterlinků byla kromě toho i zpráva o inflaci ve Spojeném království. Před těmito událostmi trh obchodoval v téměř plochém režimu při mírné volatilitě. Ve čtvrtek čeká libru mnoho velmi důležitých, fundamentálních událostí, ale euro a dolar čeká jen jedna makroekonomická zpráva: týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tato zpráva má druhořadý význam. Ačkoli odráží stav trhu práce, její údaje se jen zřídka liší od prognóz, takže trh na ni reaguje obvykle jen mírně. Pokud se ale dnes takové odchylky dočkáme, pak by páry EUR/USD i GBP/USD mohly vykázat pohyb o 30–40 pipů. Libra dnes nicméně bude citlivá na zasedání Bank of England.
C:\fakepath\akcie-04062023.png

Odsunutí dluhového stropu a silná data z trhu práce vynesly index S&P 500 na letošní maxima

04.06.2023 Americký akciový trh je na letošním maximu, pokud tedy trh sledujeme skrze index S&P 500. O nevyrovnané výkonnosti jednotlivých sektorů tentokrát řeč nebude, zůstaneme u konstatování toho, že index poměrně přesvědčivě stoupl nad hladinu 4 200 bodů a za celý týden vzrostl o 1,83 %.
img

Jaké akcie jsou pro investory nejodolnější vůči recesi?

19.04.2023 Recese může být pro investory náročným obdobím, protože ekonomická nejistota a volatilita trhu mohou ztěžovat identifikaci bezpečných a výnosných investičních příležitostí. Některé akcie však prokazatelně odolávají hospodářským poklesům a mohou poskytnout určitou míru stability investičního portfolia.
img

Ranní okénko - ECB zvýšila úrokové sazby o 50bb a je připravena poskytnout dodatečnou likviditu

17.03.2023 Ekonomický kalendář dnes obsahuje jen data z USA. Průmyslová produkce měla dle odhadů v únoru vzrůst o 0,2 % meziměsíčně po předchozí stagnaci. To spolu s maloobchodem ukazuje na nadále robustní stav ekonomiky. Tržby v maloobchodu v únoru sice meziměsíčně poklesly o 0,4 %, ale měsíc dříve si připsaly silný přírůstek o 3,2 %. U březnových výsledků průzkumu z dílny University of Michigan se nečeká meziměsíčně změna. Jak celková nálada spotřebitelů, tak i jejich inflační očekávání měly zůstat víceméně stejné jako v únoru. Spotřebitelé neočekávají rychlý návrat inflace k 2 %, když ještě v horizontu 5-10 let ji očekávají na 2,9 %.
img

Forex: Sázky na snížení sazeb ČNB byly zredukovány – koruna profitovala

06.03.2023 Navzdory historicky silné úrovni vůči euru koruna v uplynulém týdnu znovu posílila. Během úterý a středy dosáhla na 23,34 EUR/CZK proti 23,63 zkraje týdne. Impulz pro další posílení vyslala statistika cen českých průmyslových výrobců, kdy došlo k citelnému přestřelení odhadu meziměsíčního růstu (+5,8 % vs. 2,0 %). V reakci začali investoři snižovat sázky na uvolnění měnové politiky. Chvílemi se FRA 3x6 sazba dokonce dostala nad tříměsíční Pribor sazbu.
C:\fakepath\1676632588-25a-17022023.jpg

Nastal na trzích bod zvratu? | Investiční Memento #25

17.02.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 25. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Invesco: Inflace a znovuotevření Číny pomohou trhům v roce králíka

02.02.2023 V Číně začal nový lunární rok a je to rok králíka. V roce tygra byly trhy „zničeny“, takže doufám, že tento rok přinese na finanční trhy jinou energii.
img

BREAKING: EUR po zveřejnění PMI z Německa a Francie beze změny

02.01.2023 Zveřejnění konečných výrobních PMI indexů za prosinec bylo vrcholem dnešního ekonomického kalendáře.
img

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla o 0,4 %

01.11.2022 Česká ekonomika podle předběžného odhadu ČSÚ ve třetím čtvrtletí klesla mezičtvrtletně o 0,4 %, po předchozím růstu o 0,5 %. Oproti naší prognóze mezičtvrtletní stagnace HDP se jedná o mírně horší výsledek, který byl však zhruba v souladu s tržním očekáváním (pokles o 0,3 %).
img

Americká ekonomika je ve skvělé kondici a Fed může bezbolestně pokračovat ve zvyšování sazby

28.10.2022 V tuto chvíli devizový trh bedlivě sleduje počínání centrálních bank, protože začal "týden setkání". První byla ECB, která dnes zvýšila úrokovou sazbu o 75 bazických bodů. Nyní čekám na stejné rozhodnutí od Bank of England a Fedu. V posledních týdnech se poptávka po euru a libře neustále zvyšovala, což oběma nástrojům umožnilo vybudovat tři vzestupné vlny. Tyto vlnové struktury mohou být korektivní, tedy třívlnné, a mohou již svou konstrukci dokončit. Bez ohledu na to, jak moc bych nyní chtěl zahájit aktivní nákupy těchto instrumentů, doporučil bych vám přistupovat ke všem transakcím opatrně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.10.2022

24.10.2022 Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 přidal 4,7 %, jde o nejlepší týdenní výkonost od konce června. Nyní se obchoduje cca 22 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se dostala těsně pod hranici 30 bodů. Za růstem stál především povzbudivý průběh výsledkové sezóny a některá optimistická makrodata. Zároveň opět hrají roli technické faktory jako likvidace shortů. K nákupům přistupují kvantitativní investoři. O dalších pohybech na trzích rozhodne kromě měnové politiky i ekonomická dynamika. Dalším faktorem pro směřování burz do konce roku bude vývoj korporátních zisků – výsledková sezóna odstartovala.
img

Co sledovat příští týden? (07.10.2022)

07.10.2022 Zpráva NFP za září a zasedání OPEC+ jsou za námi a trhy nyní zaměří svou pozornost na začátek sezóny zveřejňování výsledků Q4 2022 pro společnosti z Wall Street, které budou poskytovat informace o zdraví soukromého sektoru. Kromě toho stojí za pozornost zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Vzhledem k nedávné volatilitě libry se také vyplatí zaměřit se na nejnovější údaje z Velké Británie a údaje o CPI z USA. Zvláště relevantními instrumenty v nadcházejícím týdnu budou tedy US500, GOLD a GBPUSD.
img

Trhy se propadají, ale mohla by to být dobrá příležitost k zisku (očekávejte pokračující růst USD/CAD a pokles GBP/USD)

16.09.2022 Zdá se, že spotřebitelská inflace v USA zcela připravila trh o naději, že Fed po agresivním zvýšení sazeb v příštím týdnu bude nadále zvyšovat sazby méně razantně. Je to proto, že slabší než očekávaný pokles inflace na roční bázi a její růst na měsíční bázi oživily novou vlnu prognóz.
img

Forex: Nejistota ohledně dalšího vývoje úrokových sazeb přetrvává

05.08.2022 ČNB na dnešním zasedání rozhodla o ponechání úrokových sazeb na stávající úrovni. Změna charakteru měnové politiky přišla s novou bankovní radou a novým guvernérem Michlem. Podle prognózy ČNB již úrokové sazby dále neporostou. Ke zmírnění cenových tlaků by měl podle centrální banky přispět pokles poptávky spojený se snížením reálných příjmů domácností a již aktuálně vysoká hladina úrokových sazeb. Podle nás však budou ke zkrocení inflace potřeba přísnější měnové podmínky, než jaké předpokládá prognóza ČNB. Čekáme tak, že centrální banka sazby ještě jednou zvýší, a to v listopadu o 50 bb. To by měl být vrchol současného cyklu zpřísňování měnové politiky. Počítáme však zároveň i se silnějším kurzem koruny. Velká nejistota ohledně dalších kroků ČNB nicméně přetrvává.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro EUR/USD na 19. 7. 2022

19.07.2022 Dlouho očekávaná korekce konečně nastala. Nemluvíme sice o plnohodnotné korekci, ale pouze o lokální. Ale i to je docela dost na to, aby trh korigoval výslednou nerovnováhu. Trh se tak připravil na nadcházející zasedání rady Evropské centrální banky.
img

Americký pre-market 28. června: největší americké banky oznámily zvýšení vyplácených dividend

28.06.2022 Futures na americké akciové indexy v úterý, po ztrátovém pondělí, vzrostly. Obchodníci navyšují nákupy v naději, že si udrží vzestupnou rally, kterou jsme viděli minulý týden. Futures Dow Jones Industrial Average přidaly 165 bodů neboli 0,5 %. Futures na S&P 500 vzrostly o 0,5 % a futures na Nasdaq 100 o 0,4 %.
C:\fakepath\obrazek.16062022-1.png

Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně

16.06.2022 Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.
C:\fakepath\trader-13062022-45-zm.jpg

Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabily

13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabily a jejich hlavní index odepsal více než dvě procenta. Navázaly tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabují

13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabují, jejich hlavní index odepisuje více než jedno procento. Navazují tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 1,1 procenta

10.06.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o 1,1 procenta na 1315,3 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší růst zaznamenaly akcie elektrárenské skupiny ČEZ. Nejvýraznější pokles naopak postihl cenné papíry Pilulka Lékárny. V předchozím týdnu akcie na pražské burze posílily o 1,5 procenta.
img

Jak může zvýšení sazeb centrální bankou zvýšit zájem o kryptoměny?

06.06.2022 Již šestý měsíc se světová ekonomika neustále propadá do úplné krize, kterou účinně urychlují další faktory. I když vezmeme v úvahu katastrofální důsledky války na Ukrajině, byla to koronavirová krize, která se stala hlavním katalyzátorem obtížné ekonomické situace. V důsledku politiky kvantitativního uvolňování přesáhl na konci roku 2020 globální dluh 225 % celosvětového HDP a vládní dluh USA 99 %.
img

Co jsou obchodní a investiční zpravodajské události?

19.05.2022 Finanční zpravodajské události jsou rychle sdělovány prostřednictvím médií a vyvolávají řadu reakcí obchodníků a investorů. Tyto reakce si lze představit jako řetězovou reakci, která často vypadá následovně:
img

Dolar po cenovém výkyvu nachází klid

17.03.2022 Americká měna se po dalším zasedání Fedu jako obvykle zhoupla, na krátkou dobu ztratila rovnováhu a pak se znovu stabilizovala. I evropská měna, konkurent dolaru v páru EUR/USD, se cítí vcelku sebejistě.
img

Americký akciový trh ke dni 10. března 2022

10.03.2022 Americký trh rostl v očekávání ukončení krize na Ukrajině. Dow přidal 2 %, NASDAQ vzrostl o 3,6 % a S&P 500 si ve středu připsal 0,7 %. Pro americký trh to byl první den růstu po čtyřech dnech poklesu.
img

Americký akciový trh zaznamenal nová maxima

05.01.2022 Během úterní seance vykázal index Dow Jones Industrial Average druhé rekordní zavírací maximum od začátku roku. Přesto pokles kotací cenných papírů společností z technologického sektoru výrazně tlačil na trh, což se okamžitě projevilo na indexech S&P 500 a Nasdaq Composite. Současně stabilně rostly akcie společností citlivých na stav ekonomiky v energetickém, finančním a výrobním sektoru.
img

EUR/USD. Přehled předvánočního týdne: Bude trh vykazovat minimální aktivitu?

20.12.2021 Index amerického dolaru na začátku nového obchodního týdne opět vykázal pozitivní dynamiku, odrážející zvýšený zájem investorů o americký dolar. Uvedená měna dominuje tak či onak téměř ve všech dolarových párech. Páteční impuls však zmizel – měnový trh se hýbe setrvačností posledních událostí. Nastává předvánoční období, které se tradičně vyznačuje nízkou likviditou a tržní slabostí. Trh proto upadá do minimální aktivity. V období katolických Vánoc, kdy jsou hlavní obchodní parkety světa zavřené, obchodníci zaměřují svou pozornost na sekundární fundamentální faktory nebo související témata, která mají hypotetický charakter. Úzký trh je obzvláště citlivý, takže nelze vyloučit neobvyklé cenové výkyvy, zejména na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře.
img

Firemní zájem o Bitcoin a Ethereum nikdy nebyl vyšší

27.09.2021 Mike Novogratz, generální ředitel společnosti Galaxy Digital, poznamenal, že zájem firem o BTC a ETH nikdy nebyl vyšší než v poslední době.
C:\fakepath\eurusd-15072021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.7.2021

15.07.2021 Americké akcie včera mírně zpevnily, kvůli obavám z růstu inflace se ale nedařilo technologickým titulům. Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell ve svém pololetním vystoupení v Kongresu uvedl, že Fed bude měnovou politikou výrazně podporovat americké hospodářství tak dlouho, dokud se zcela nezotaví. Na forexovém trhu oslaboval americký dolar.
C:\fakepath\177099073.jpg

Forex: Dolar oslabuje, Fed se zpřísněním měnové politiky zatím nepočítá

14.07.2021 Dolar dnes na forexových trzích oslabuje, k poklesu jeho kurzu přispěla i slova šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella před sněmovním výborem pro finanční služby. Powell uvedl, že stav ekonomiky je stále ještě daleko od okamžiku, kdy centrální banka začne zpřísňovat měnovou politiku.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar klesl na sedmitýdenní minimum, čeká se hospodářský růst

25.02.2021 Americký dolar dnes klesl na sedmitýdenní minimum, australský dolar vystoupal na tříleté maximum a bezpečná aktiva oslabila. Příznivé finanční podmínky, chystaný stimulační balík pro americkou ekonomiku a pokrok v očkování proti covidu-19 posilují očekávání, že se hospodářský růst a inflace zrychlí.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení

17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.
C:\fakepath\eurusd-14022021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA zpevnily, Nasdaq i S&P 500 zavřely na rekordech

14.02.2021 Americké akcie v pátek zpevnily, indexy S&P 500 a Nasdaq skončily na rekordech. Investoři prodávali akcie velkých technologických společností a soustředili se na sektory energetiky a financí. Náladu na trhu ovlivňuje chystaný stimulační balík určený americké ekonomice.
img

Analýza makroindikátorů: Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud to šlo

05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření vedlo v prosinci k nárůstu maloobchodních tržeb výrazně nad odhady trhu. Začátek roku bohužel slibuje opětovný útlum a další vývoj závisí na šíření či zastavení pandemie a souvisejících opatření. Za celý letošek čekáme růst tržeb v maloobchodu o 1,2 % po loňském propadu o 0,9 %. Data z přelomu roku ukazují na lepšící se stav ekonomiky, ale situace je silně rozkolísána vládními opatřeními a není tak dobré zatím činit silné závěry ani pro měnovou politiku.
C:\fakepath\london6.jpg

Šéf britské centrální banky varoval před dopady nových restrikcí

12.01.2021 Britská ekonomika se kvůli nejnovějším opatřením proti šíření koronaviru nachází ve velmi obtížné situaci a s jejím oživením lze počítat až poté, co přísné restrikce skončí a obavy ze šíření viru poleví. Uvedl to dnes podle listu The Guardian guvernér britské centrální banky Andrew Bailey. Zároveň se skepticky vyjádřil k myšlence, že jednoduchou cestou k podpoře hospodářského růstu by bylo zavedení záporných úrokových sazeb.
img

Tlačová konferencia ECB Lagarde - najdôležitejšie informácie

10.12.2020 Christine Lagarde, šéfka ECB, prezentovala zmiešaný stav ekonomiky a hovorila o krokoch, ktoré banka prijala v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou koronavírusov. Ďalej uvádzame niekoľko dôležitých informácií z tlačovej konferencie ECB.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace podle analytiků zůstane pod třemi procenty po zbytek roku

10.11.2020 Meziroční inflace se pod třemi procenty zřejmě udrží i ve zbytku letošního roku. Výraznější pokles ke dvěma procentům lze ale čekat až příští rok, a to především kvůli dopadům druhé vlny pandemie a s tím spojeným útlumem ekonomické aktivity. Vyplývá to z reakcí analytiků na dnešní údaje Českého statistického úřadu o říjnové inflaci.
C:\fakepath\fed-22092020-lv.gif

Fed: Stav ekonomiky USA se zlepšil, budoucnost je ale nejistá

22.09.2020 Ekonomika Spojených států vykazuje výrazné zlepšení od doby, kdy ji pandemie nemoci covid-19 stáhla do recese. Její budoucí vývoj však zůstává nejistý, americká centrální banka (Fed) proto v případě potřeby přistoupí k dalším stimulačním opatřením. V projevu k výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů to dnes řekl šéf Fedu Jerome Powell.
C:\fakepath\at-04092020-lv.gif

Atradius: Počet firem v insolvenci letos ve světě stoupne o 26 procent

04.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 procent. Vyplývá to z aktuálních odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese.
img

Zbytek roku bude pro řadu firem kritický, kvůli Covid-19 může letos být až o čtvrtinu více insolvencí

03.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 %. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese. Hloubka i doba trvání hospodářského propadu bude dána schopností jednotlivých zemí zvládnout zdravotní stránku pandemie i bez toho, aby bylo nutné výrazněji omezovat chod ekonomiky.
img

Americká ekonomika dosáhla několikaletých minim

31.08.2020 Minulý týden klesla světová rezervní měna zpět na nejnižší úroveň od dubna 2018. Investoři aktivně prodávali americký dolar, když Jerome Powell během projevu v Jackson Hole řekl, že americký Federální rezervní systém je odhodlán umožnit růst inflace nad 2% k udržení lepší situace na trhu práce, která má obzvláště pozitivní dopad na nižší a střední třídu. Také naznačil, že extrémně nízké úrokové sazby pravděpodobně přetrvají ještě alespoň několik let.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes k euru i dolaru zakončila téměř beze změny

17.06.2020 Česká měna dnes zakončila téměř beze změny. K euru posílila o tři haléře na 26,59 Kč/EUR, vůči dolaru ztratila dva haléře na 23,70 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Forex: Dnešek bude o čekání na Trumpovu tiskovou konferenci

29.05.2020 Hlavní událostí dneška pravděpodobně bude tisková konference amerického presidenta, na které se bude vyjadřovat k postupu vůči Číně. Akciové trhy jsou v očekávání této události pod tlakem. Index nákupních manažerů z oblasti Chicaga pravděpodobně vykáže za květen zlepšení. Dubnové údaje o příjmech a výdajích amerických domácností naznačí na hloubku propadu. Inflace v eurozóně v květnu vlivem cen energií zpomalí.
img

Forex: Koruna s dobrou globální náladou zdolala 27

28.05.2020 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje v sestupu, když klesl na 2 123 tisíc. To bylo lehce horší, než čekal trh, přičemž řádově jde pořád o velmi vysoké číslo. Nicméně o týden zpožděná statistika stávajících žádostí o podporu v nezaměstnanosti rovněž vykázala pokles, což se nečekalo. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za duben prohloubily pokles, ale méně než se čekalo. Signály toho, že stav ekonomiky by se mohl lepšit, povzbuzuje pozitivní sentiment na finančních trzích. Revize propadu HDP v USA za první čtvrtletí na -5,0 % z předběžného výsledku -4,8 % měla na obchodování minimální vliv. Akciové trhy se dnes v USA i v Evropě udržely v mírném plusu. V červeném se nacházely latinskoamerické indexy, kam se v těchto dnech přesunulo i centrum epidemie. Dolar v prostředí klesající averze vůči riziku proti euru dnes oslaboval o 0,4 %.
C:\fakepath\Švédsko.jpg

Švédsko nepocítí ekonomické výhody volnějšího přístupu k pandemii

10.05.2020 Švédsko zřejmě čeká podobný propad ekonomiky jako ostatní evropské země i přesto, že se Stockholm rozhodl nezavádět kvůli koronaviru přísná restriktivní omezení obchodu a pohybu obyvatel. Podle listu The Financial Times to vyplývá z odhadů Evropské komise i švédské centrální banky. Švédská vláda se dnes také omluvila za selhání při péči o seniory v domovech s pečovatelskou službou, které pandemie v zemi silně zasáhla.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akcie v USA po zveřejnění údajů o trhu práce posílily

08.05.2020 Americké akcie dnes posílily. Údaje ministerstva práce ukázaly, že ve Spojených státech v dubnu zaniklo o něco méně pracovních míst, než se očekávalo. Investoři navíc doufají, že ekonomické podmínky se díky uvolňování opatření proti šíření koronaviru začnou postupně zlepšovat.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar vystoupil na letošní maximum vůči koši předních měn

20.01.2020 Americký dolar se dnes vyšplhal až na letošní maximum vůči koši předních měn, protože nejnovější statistické údaje potvrzují solidní stav ekonomiky Spojených států. Euro vůči dolaru kolem 17:30 SEČ ztrácelo zhruba 0,1 procenta na 1,1080 EUR/USD.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov – 52. týždeň 2019

23.12.2019 Dolár zostáva odolný, nakoľko US ekonomike sa napriek očakávaniam, v 4. štvrťroku darí lepšie. S uvoľnením, aj keď len s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istou dočasného obchodného napätia medzi USA a Čínou, ako aj naďalej pretrvávajúcej neistoty spôsobu ako sa bude v Spojenom kráľovstve vyvíjať otázka Brexitu, ktorá je v tomto geopoliticky významom regióne viac ako len aktuálnou témou tohto obdobia a blížiacej sa finálnej ratifikácie „USMCA“, US dolár „konsoliduje svoje postavenie“ v tomto roku. Americký 10-ročný výnos naďalej sa pohybuje v zóne 1,95%, zatiaľ čo 3-mesačná až 10-ročná krivka sa vyšplhala na najvyššie úrovne cca 40 bázických bodov. Uvedené pohyby naznačujú klesajúce riziká recesie v USA a primerane rastúcu infláciu v USA, čo je pozitívne pre US dolár. Pravdepodobne v tomto o sviatky skrátenom týždni bude US dolár posilňovať svoju pozíciu, min. stabilizovať.
C:\fakepath\saxo-bank-1.jpg

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie

11.10.2019 S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
C:\fakepath\ecb.jpg

Rehn: ECB kvůli obchodním tlakům zvažuje nová stimulační opatření

20.06.2019 Evropská centrální banka (ECB) zvažuje nová stimulační opatření, starosti jí dělá především napětí ve světovém obchodě. Řekl to dnes člen Rady guvernérů ECB Olli Rehn. Banka podle něj sáhne k nástrojům, které má k dispozici, pokud se stav ekonomiky eurozóny nezlepší.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Maloobchodní tržby v Německu klesly nejvíce za 11 let

31.01.2019 Tržby v německém maloobchodě vykázaly v prosinci největší propad za 11 let, a vyslaly tak varovný signál o chování německých domácností. Podle dnešní zprávy spolkového statistického úřadu se tržby reálně snížily o 4,3 procenta, meziroční pokles pak činil 2,1 procenta.
img

Další signály recese na obzoru

17.12.2018 Zaslepenost na trhu bývá jednou z nejhorších vlastností investorů. V tomto článku si vysvětlíme podrobněji z historického hlediska, proč může v blízké době dojít k recesi. V nedávné době jsme mohli slyšet, že několik ekonomů mění názor, přičemž když byly indexy na vrcholu vše bylo "růžové". Odborníci, kteří avizovali možnou změnu trendu byly cílem výsměchu.
usa.jpg

NFP report: Tvorba pracovních míst v USA výrazně překonala očekávání

05.08.2016 Ekonomika Spojených států v červenci vytvořila asi 255.000 nových pracovních míst - mnohem více, než se očekávalo...
usd dolar.jpg

Nálada spotřebitelů v USA se zhoršila

30.05.2014 Spotřebitelská nálada ve Spojených státech se v květnu zhoršila kvůli obavám ohledně vývoje mezd. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury Reuters a Michiganské univerzity. Americké ministerstvo obchodu navíc oznámilo, že spotřebitelské výdaje, které v USA zajišťují více než dvě třetiny ekonomické aktivity, v dubnu zaznamenaly první pokles za uplynulých 12 měsíců.
img

Zúfalé centrálne banky

04.04.2013 Včerajšie obchodovanie prinieslo pomerne rezký pokles amerických akcií, ktorý bol podľa dobrého zvyku z veľkej časti skúpený, veď nič veľké sa nedeje. Dáta pracovného trhu boli pod očakávania (avšak posledné revidované výrazne nahor), sektor služieb ostáva v expanzii ale slabšej ako sa čakalo. Stále to však nie je katastrofa. Preto sú americké akcie vyššie ako včera večer a to napriek tomu, že euro sa výrazne prepadlo.
Související klíčová slova: Phil Hogan | Hospodářská situace | Cenový kanál | Koš | Definice P/E | Euro k americkému dolaru | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Války | Zveřejněné údaje | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Obchodní platformy | Klíčový prvek | Paul Romer | Data z trhu práce | Vyšší ROE | Panevropský index | Pesimismus | Globální růst | Rozvoj měst | DPH | EUR | P/E poměr | Spotřebitelské výdaje | Fungování fiskální politiky | Paul Krugman | Standard & Poor's | Vít Hradil | Volatilní | Společnosti obchodované na americké burze | EPS v amerických dolarech | ROE na stránkách Finance Yahoo | Finance Yahoo | Australský dolar | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Klíčový ukazatel | Hlasovací právo | Take Profit | PEPP | Emise | Současná rozpočtová situace federální vlády | Očekávání | Program nákupů dluhopisů | Evropské centrální banky | Celkový vlastní kapitál | Den zveřejnění | Hospodářský výhled | Pozitivní signál | Dow Jones Consumer Goods Index | EUR/JPY | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Bear market | Oživení ekonomiky | Trh práce | ČSOB | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | Měsíční data | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | TTM | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | Chování | Coca-Cola Company | Finanční stabilita | Česká měna dnes | Americký akciový trh | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Ukazatele nezaměstnanosti | Zpomalení ekonomického růstu | Emise USA | Úspěch v investování | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Flat pattern | Technická analýza | Pokles amerických akcií | Vklady | Experti | Silné a dobré společnosti | Futures kontrakt | Bezpečný přístav | Raiffeisenbank | Bitcoiny | NDXT | Russell 2000 | Evropské měny | FTSE MIB | Dopad na existující odvětví | Globální konkurence | Bidenova administrativa | IHS | Ohlašovaní | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | Pracovní místa | Na burze | Vyrovnaný rozpočet | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Cílové priority | NFP | Dobré výsledky | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Analýza makroindikátorů | Strach | PMI z Německa | Investiční příležitost | Očkování proti covidu-19 | Penzijní fondy | ČNB úrokové sazby | Vliv úrokových sazeb na nezaměstnanost | NFP report | Konkurenti | COT report | Akcie společnosti | ETH | Jak používat fundamentální analýzu? | Chování trhu | Američtí vojáci | Stochastický oscilátor | Softwarová společnost | CSI 300 | Benchmark | Nálada spotřebitelů v USA | Lagardeová | Stav trhů | Cenné papíry | Výnos | Američtí centrální bankéři | The Washington Post | Výrobní sektor | Prodeje aut | Vydání dluhopisů | BreakEven | Delta | Vývoj na trzích | AI | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Mezinárodní konkurenceschopnost | Zkrocení inflace | Investiční analytička | Index DOW | Zdravotní péče | Posílení | Den prezidentů | Expanzivní fiskální politika | Reálné ekonomiky | Investiční portfolio | Milton Friedman | Forexový trh | Freedom Finance Europe | Státní dluh | MAE | Zasedání centrálních bank | Finanční a ekonomické ukazatele | Coca-Cola | Podíl na zisku | Míra | Kontrakty | Úroveň důvěry | Budoucí trendy | Generuje zisk | Federální rezervní systém (FED) | Plány | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | Americké ekonomiky | JPY | P/E ratio akcií | Kč/USD | CFD kontrakty | Zadlužení | Vývoj dolarového indexu | Zajištění portfolia | Boom | Odhad HDP | Fundamentální analýzy akcií | Více peněz | Směřování trhu | Highlights | Zprávy | Nová bankovní rada | Rozpočtové přebytky | Ministerstvo obchodu | Posilování koruny | Zprávy o trhu | Peníze | Rezistence | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Snížení daní | FedWatch | Francie | CFD produkty | Americký dolar dnes | Snižování sazeb v USA | Základy fundamentální analýzy akcií | Marika Čupa | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Pozitivní zprávy | Velké problémy | Seriál o investování do akcií | Histogram | Tvorba pracovních míst | FedEx | Maďarsko | Patria Online | Nasdaq Composite | Index volatility CBOE | Saxo Bank | Udržitelnost | Investiční strategie | Mentor a učitel | Stochastický | Americký Fed | Tiff Macklem | Představitelé ECB | Globální hospodářský růst | EPS u akcií společnosti | Fiskální rok | Spekulovat | Cenové tlaky | Co je to fiskální politika? | Širší index S&P 500 | Bankovní rada ČNB | Ruský prezident | Rekordní nárůst | Čínské úřady | Výkon | Index pařížské burzy | ZEW index | Devalvace měny | Admirals | Dovoz | Dolar dnes | Next Finance | Výzkumy | EURUSD | Pozornost investorů | Nikkei | Burzy | Politická situace | Ekonomika USA | Americký prezident Joe Biden | GBP | The New York Times | Broker | Krátká pozice | Býčí sentiment | Akciové indexy | Americký prezident | Investing.com | Proražení | Roubini | Podmínky na trhu | Průzkumy | Covidové krize | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | Vládní opatření | Euro Stoxx 50 | Globální ekonomiky | Šok | Zpřísňování měnové politiky | CAC 40 | Fannie Mae | Rozpočtová politika | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Finanční instituce | Průměrná volatilita | Americký index | Inflace | Automobilka | Price-to-Earnings | Unie | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Akciový index S&P 500 | Regulace | Republikánská senátorka | Globální vývoj | Globální dluh | US500 | Tovární objednávky | Velké firmy | Zasedání FOMC | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Platební neschopnost | Skutečný výsledek | Kapitál | MT5 Supreme Edition | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Souhrn finančních trhů | Cena mědi | Dolary | Jednotné měny | Airbus | Elon Musk | Oživení trhu | Nízké úrokové sazby | IEA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Stavebnictví | Vyšší náklady | Investovat | Zájem o bitcoin | Hrubý domácí produkt (HDP) | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Ekonomický vývoj | Vliv na ekonomiku | MT5 | Velké instituce | VIX index | Analýza páru EUR/USD | Důvěra spotřebitelů | Jednotná evropská měna | Investoři v USA | 1 milion | Výrobní ceny | Zpráva | Nejsilnější růst | Obnovitelné zdroje | Tržní reakce | IXHC | Expanzivní politika | Vývoj indexu volatility VIX | Price-to-Earnings Ratio | Prodej | Statistiky z trhu práce | EUR/CZK | Zájem investorů | Výsledky za určité období | Euforie | Špatné trhy | Makrodata | JOLTS | Akcie firem | Investoři | Trojúhelníkové formace | Devalvace | Bloomberg | Nejistoty | Prezidentka ECB | Očkování proti covidu | Mentor a učitel Warrena Buffetta | Investiční | Evropská měna | Nabídka | Obchodní týden | Americké měny | Přidaná hodnota | Exprezident Trump | U.S. Treasury | Americký maloobchod | MSCI Emerging Markets | BREAKING | Akcie v Evropě | Výsledky firem | Bez rizika | Zisk | Index STOXX Europe | Britský ministr financí | Bank of England | Ceny ropy | Trailing Twelve Months | Cenové výkyvy | Obchodovanie | Vývoj sazeb | Tiskové agentury | Zápis z posledního zasedání | Propad | Česká měna | Špatné strategie | Švédská centrální banka | Funkční období | Mezinárodní vztahy a obchod | Sestupný trend | Bydlení | Nasdaq Health Care Index (IXHC) | NATO | Kč/EUR | CZ | Kolísání cen | Analýzy | Slevy | Makroekonomické ukazatele | Cukr | Analýza trhů | Vyšší mzdy | Program nákupu aktiv | Invesco | Depozitní sazby | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Odhady trhu | Vysoká hodnota ROE | Patria | Nemovitosti | Jak fungují růstová odvětví | Pokles tržeb | Výrobce letadel | Zisk 1 milion dolarů | Rating USA | Úrok | DJIA | Úvěrové pojišťovny | Agentura Reuters | Koruna | Evropské akcie | Spotřebitelský sentiment | Index cen průmyslových výrobců | Hospodaření | Technologické tituly | Nové příležitosti | Tržní kapitalizace | Finanční služby | Financial | Rozhodnutí centrálních bank | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Finanční výsledky | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Úroveň důvěry veřejnosti | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Riziko recese | Signál k prodeji | Akciové odvětví | Údaje | Výkonnost | Meta | Pandemie koronaviru | Sezónní nezaměstnanost | Michelle Bowmanová | ZEW | Očekávání analytiků | Technické nástroje | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Fungování trhů | Covid | Snižování sazeb | Prezident | Tržní cykly | Zisky amerických akcií | Bilion | Kristalina Georgievová | Obchodování s akciemi | Růst inflace | Tempo růstu spotřebitelských cen | MT4 Supreme Edition | Výsledky společnosti | Instrument | Ekonomické ukazatele | Index S&P 500 | Praha | Úroky snížit | Evropský parlament | Inteligentní investor | Hrubý domácí produkt | 3M | Zvýšené riziko | Evropská dluhová krize | Short | Údaje ministerstva | Odhad inflace | Firmy | Pár EUR/USD | Powell dnes | Zveřejněná data | Nástroj | Inflace v eurozóně | Kurz dolaru | Výsledky | Spotřebitelská nálada | Kanadská ekonomika | Index volatility | Finanční ztráty | Černobyl | Supreme Edition | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Zvyšování daní | Disciplína | Ekonomická situace | Ekonomický a strategický výzkum | Současná rozpočtová situace | FXstreet.cz | Česká koruna | Denní graf | Stimulační opatření | Obchody | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | The New York Times (NYT) | CHF | Objem | Měnový trh | HDP USA | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Dobré společnosti | Deprese | Rozpočtový deficit | Růst výnosů | Zvýšení úrokových sazeb | Kristina Hooper | Zákonodárci | Boris Johnson | Perpetuum mobile | Národní měny | Regulátor | Velké banky | Akciový index | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Skvělá investice | CME | Inverze výnosových křivek | JDE | Investiční platforma | Status rezervní měny | Klesající trend | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Pozornost | The Guardian | AFP | Studie | Truth Social | Průraz | Deficit | Kolaps | Ratingová agentura | Roční dividendy | Reakce trhu | FRA | Kanada | Lepší výnosy | Akcie JP Morgan | Bankéř | James Buchanan | Investování do dividendových akcií | Naše ekonomika | Ceny zboží | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Změny na trhu | Jackson Hole | Generali Investments | USD/PLN | OPEC | Akcie a recese | Wells Fargo | Velké hospodářské krize | Index výrobních cen | Budoucí vývoj | KB | Dopady na ekonomiku | Deficit rozpočtu | Christine Lagarde | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cyklická nezaměstnanost | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Nejistota | Trump | Makroekonomický vývoj | Dow Jonesův index | Růst tržeb | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Britský FTSE 100 | Technické analýzy | Evropský regulátor | Neuspokojivé výsledky | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | GBPUSD | Ovlivňování | ProCent | Rakousko | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | USDCAD | Polský zlotý | Instituce | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Restriktivní opatření | Eskalace | Bank of Japan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Zprávy a analýzy | Akcie na evropských trzích | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Býčí signál | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Federální rezervní banka | Světová rezervní měna | Dopad pandemie | MetaTrader | Kongres | Úroveň parity | Výčitky | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dolar k japonskému jenu | Rozsáhlé investice | Las Vegas | Další růst | Indikátor RSI | Asijské indexy | Blog | Trh | Opatření | Komise | University of Michigan | List Financial Times | CL | Války na Ukrajině | Šíření viru | Výkyvy | Podnikatelé | Fed | Zahraniční obchod | Index londýnské burzy | Analýza indikátorů | Korekce | Upozornění | TopForex | Statistics | Vývoj ekonomiky | Odhad letošního růstu | Apple | Downtrend | Boháč | Zveřejnění výsledků | Politické a legislativní faktory | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hlavní index čínských akcií | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Selský rozum | Generuje ztrátu | Yahoo | Hamás | ANO | Celkový stav ekonomiky státu | Náklady na půjčky | Rating | Očekávaná korekce | Společnost XTB | Alligator | Agentura S&P | Výnosy u dluhopisů | Microsoft | USD/CZK | Maxim Manturov | USD/CHF | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Hodnota Dividend Yield | Světové události | Europe 600 | Západní státy | Data z USA | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Akcie Monety | Negativní dopad | Forwardy | Dobrá nálada | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Srí Lanka | Změny cen | Americký trh | Sell | Demokratické strany | Equity | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Index Nasdaq | Vysoké inflace | Moody's | Spotřební zboží | Trendové linie | Super Bowl | Objem obchodů | FIAT | Tomáš Pfeiler | Jak to funguje v praxi? | Pokles eura | AA | Stimulace hospodářského růstu | Centrální banka | Obchodníci | Andrew Bailey | Nesoulad | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Odvětví vzdělávání | Dolar | QE | Mutace koronaviru | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Finance | Nárůst výdajů | Pandemie nemoci | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Konsensus | Prodávající | Hospodářská činnost | Tim Cook u společnosti Apple | Směřování trhů | Chování centrálních bank | Komplexní disciplína | Rozhodování | Investice a financování | Dluhová krize | Potenciál zisku | COVID-19 omikron | Jak zvýšit své šance na úspěch v investování? | CZK | Reuters | Dow Jones | Podcast | Unemployment Rate | Změny klimatu | Forward | Alokace | Hang Seng | Index US500 | Obraty | Coinbase | Investovaný kapitál ke generování zisku | Předseda | Měnové intervence | Optimistické výsledky | Profesionálové | Evropské akciové indexy | Regulace a legislativa | Rozpočtové deficity | Blízká budoucnost | Dividenda a Dividend Yield | J&T | Hlavní trend | Rok 2024 | Silná data | Operace na volném trhu | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Saxo | Guvernér | Evropská unie | Nedostatečné investice | HDP v USA | Ekonomiky | Shanghai Composite | Webináře zdarma | Rychlý růst | Financial Highlights | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Počet firem v insolvenci | CFD | Centrální banky | HDP v Evropě | SaxoBank | Dopad na ekonomiku | Hodnota EPS u akcií společnosti | Cena akcie | Změny životního stylu | Životní úroveň | Doporučení | Nabídka akcií | Americké ministerstvo obchodu | Analýza trhu | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Financovat | Pohyby na trhu | Řecko | Evropské země | Dividenda | Robert Solow | Rostoucí náklady | Starší populace | Výkyvy na finančních trzích | Měnová situace | Full time | Úroky | Cena | Investiční banky | Dluhopisový trh | Air | Akcie dnes | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Firma | Izrael | Podílové fondy | S&P500 | LNR | Payrolls | MUFG | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | ČNB | Pokles cen akcií | Menší poptávka | ISTAT | Dopady koronaviru v Evropě | Pokles | P/E Ratio | Americký dluh | Výběr zisků | Vývoj akciového indexu | NYT | GfK | Monetární politika | Největší rizika | Pavel Tykač | Základní ukazatele nezaměstnanosti | Hedge | Rezervní měna | Poplatek | Úrokový diferenciál | Maloobchodní tržby | Používání kapitálu | Situace na trhu | Americká ekonomika | HDP | Dluh USA | Earnings date | Obchodník | Charlie Munger | Rada guvernérů | COVID-19 | Odolnost vůči recesi | Kapitálové požadavky | Regulátoři | Problémy | ROE | Blue-chip | Index cen | Investiční zisky | Výše úrokových sazeb | Index PX | Daně | Lídři | Alan Greenspan | Zprávy z trhů | Obchodovat | Omikron | Výzkum a vývoj | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Držitel preferenční akcie | CBOE | Růst zisků | Zisky | Změny v průmyslu a struktuře | Etoro | Investiční platforma eToro | BNP Paribas | DAX | Vývoj HDP | Analytik J&T Banky | Členské státy | Delta Air Lines | Zvýšení produkce | Obchod | Marks & Spencer | Americké hospodářství | Trinity Bank | Hegemonie | Kdo to řídí | Nasdaq Health Care Index | Růst cen | Ekonomika sdílení | RSI | Snižování nezaměstnanosti | Repo sazby | Spolupráce s akademickým sektorem | Wall Street | Financování | Podnikání | Ruská agrese | ČSÚ | Historická minima | Stres | Historické maximum | Kapitálové trhy | Cenový vývoj | Poptávka na trhu práce | Republikáni | USDJPY | Investiční poradenství | Erste | ROCE | Cykly | Kanadský dolar | Právo na valné hromadě | The U.S. Treasury | Japonský Nikkei | Úroveň supportu | Uvolněná měnová politika | Freedom Finance | Ropa | DNO | Averze vůči riziku | Daňové zatížení | Restrikce | Hospodářský růst | Raiffeisenbank a.s. | WTI | Hrozba recese | Snížení úroků | Bod | Zisk společnosti | PRIBOR | Dopad rozpočtových deficitů | Americká měna | New Deal | Pohyby eura | Debata | Euro | Fundamentální pozadí | Bankéři | Hodnoty měny | Cena ropy | Kontrola inflace | Cyklické sektory | Drobní investoři | JPMorgan | Využití kapacit | Klid | Josef Košťál | TRUTH | Úvěrový rating a státní dluh | Risk | Ministerstvo financí | Vliv na rozvoj měst | Dividendový výnos | USD/CAD | Míra inflace v USA | Technologický vývoj | Rada ČNB | Zkušenosti | Inovace | Úrovně supportu | Signály | Přizpůsobovat se | Zdanění | CNBC | Růst ekonomiky | Bank of Canada | Preferenční akcie | IHS Markit | Statistiky | Liz Trussová | Úrovně rezistence | Vývoj měn | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Čínský index | MarketResearch.com | Diverzifikovat | FX | Propad HDP | Dnešní údaje | Technologický Nasdaq | Schodek | Purple Trading | Kurz | Market | Americké akciové indexy | Bankovní sektor | Buy | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | UST | Akcie energetických společností | Úsilí | Dnešní zprávy | Makroekonomické faktory | Finanční situace | Investujte | Měď | Proinflační | Platforma | AUD | Exprezident | Bod zlomu | Hodnota dividend | Seminář | Pilulka Lékárny | Negativní zprávy | Washington Post | Fibo | Index londýnské burzy FTSE | Zahraniční kapitál | Citigroup | Hodnota EPS | Uhlíkové emise | Short pozice | Základy fundamentální analýzy | Hospodářství | MIB | Oslabení | Dividend Yield u akcií Coca-Cola | Učitel | Hospodářský cyklus | Daň z obchodování | Silná konkurence | Řízení růstových odvětví | Inflace v Evropské unii | Plánování | Nárůst nezaměstnanosti | Vítězství nad inflací | Cenové stability | Zasedání ECB | Leading Indicators | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Vysoká cena | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Ekonomické indikátory | Recese | Index strachu | Akcenta Miroslav Novák | Bear Market Risk Indicator | Renault | CZK/EUR | Investice do odklonu od fosilních paliv | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Přehřátí ekonomiky | Obchodní rozhodnutí | Sezona zveřejňování výsledků | Nejnovější statistické údaje | Ministři | Negativní nálada | Americké ministerstvo práce | Pracovní síly | AUD/USD | Centrální banka USA | Investopedia | Ekonomické analýzy | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Trh s kryptoměnami | Ceny potravin | Obrat trendu | Meziroční míra inflace | FOMC minutes | Základní sazby | NEST | Martin Gürtler | Politická rozhodnutí | Technology Sector Index | OSN | Investice do infrastruktury | Daňové změny | Vliv na makroekonomický vývoj | Výkon amerického dolaru | Agentura Fitch | Předpovědi | Bondy | Vyhlídky americké ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq | Inverzní výnosová křivka | Maloobchodní tržby v USA | Světové ekonomiky | Centrální banky vs. inflace | Benzín | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Produkty obchodované s finanční pákou | Nejbližší rezistence | Dow Jones Industrial | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Las Vegas Sands | Akcie na burze | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Vládní bondy | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Spotify | Dividend Yield | Nařízení | TradingView | Kurz CAD | Komerční banka | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Inflační data | Výrobní PMI | Gold | Return on Equity | Průmysl | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Napjatá situace | Senátorka | Makroekonomická data | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bankovnictví | Vládní nástroj | Americké dluhopisy | Uhlíkové emise USA | Biliony | Divergence | Akcie ČEZ | Bilion dolarů | ETF | Stav trhu práce | Akciové trhy | Cíle | Prodejní ceny | Pocity | Varování | Crédit Agricole | Stabilní zisky | Úrokové sazby | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Nejvyšší deficit | Ekonomika Spojených států | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Banky | Bear | Dlouhodobý úspěch | SXXP | Aktiva | Pokles inflace | Paul Volcker | Fundamentální analýzy | Růst zaměstnanosti | Kultura | Indexy na Wall Street | Investiční možnosti | Výsledky hospodaření | Volume | Business | Strategie short-selling | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Konsolidace | Počet nezaměstnaných | Investování do akcií | Pokles cen | Základní úrok | Algoritmus | Veřejný dluh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Počet akcií | Ministryně financí | Technologický pokrok | Brazílie | Empire State Index | Politika centrálních bank | Objem zakázek | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Index akcií | Stabilní hospodářský růst | Trinity | Česká inflace | Stratég | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Ekonomika eurozóny | Big tech | Ztráty | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Indikátor MACD | Yahoo Finance | MAM | Likvidní | Kreativita a inovace | Poplatky | Forint | Americké akcie dnes | GDP | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | CEE | Indexy S&P | Federální vláda | Nálada | Letectví | Akcie společnosti Coca-Cola | ForexFactory | Měnové páry | Obchodní spor | Měnové politiky | Vnímání | Index volatility VIX | Snížení základní úrokové sazby | Pohyby na trzích | Ekonomika | Výnosová křivka | Elektřina | Dobrá zpráva | Inflační krize | Úrokové sazby ECB | Výhled | Velmi volatilní | Timeframe | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Keynesiánci | Americké ministerstvo | Nová stimulační opatření | Obchodní analýza | Ethereum | Přísná opatření | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Tradeři | Zaměstnanci | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Ekonomické trendy | Výsledek zasedání Fedu | FOMC | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Zvýšení produktivity | Dlouhodobý trend | Fondy | Klíčové centrální banky | Bílý dům | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Financial Times | Retail Investor Beat | Nikkei 225 | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Tradingové webináře | St. Louis | Retail Investor | Tržní cena | Rizika a výzvy | Krize | Price-to-earnings ratio | Paul Tudor Jones | Investing | Portál FXstreet.cz | Vlády | Napětí ve světovém obchodě | Index amerického dolaru | Nabídka a poptávka na trhu práce | Krize na Ukrajině | Joe Biden | Daň z obchodování s akciemi | Trend klesající | Informace z trhu | Pokles poptávky | Callie Cox | CEO | Člen rady guvernérů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Big Tech | Šance na úspěch | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Ceny aktiv | Next Finance Vladimír Pikora | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Poradenství | Akcie společnosti Apple | Americká inflace | Rozvoj | Trendový výhled | Klouzavé průměry | Výprodeje | Obchodování s CFD | Capital Economics | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Šéfka ECB | Trading | Nabídka a poptávka | Měny | NSDAQ | Bilance | Snížení úrokových sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Pasivní příjem | Podkladové aktivum | Dow Jones Utility Average | Michal Brožka | Ukazatele | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | USDX | Lepší výnosy pro investory | Fed dnes | Dividendy | Unemployment Claims | Měna | Pokles ekonomické aktivity | Akciový trh | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Sazby | Základní zdravotnické potřeby | Silný pokles | Historie | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | USD | Spotřebitelská poptávka | Politická stabilita | Investor | Investiční doporučení | Finanční trh | Podnikání na kapitálovém trhu | Rozhodnutí centrální banky | President's Day | Reakce investorů | Překoupené oblasti | Milník | Alokace aktiv | Člen bankovní rady | Platformy | IPO | Graf akciového indexu | Ceny akcie | Akcionář | Guardian | Poradce | Rozpočtové přebytky USA | Sazba Fedu | Makroekonomické události | Signál | Dna | Írán | Zlepšení sentimentu | Meziroční inflace | Dnešní obchodování | Co je hlavní cíl fundamentální analýzy? | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Vývoj cen akcií | EPS | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Ocenění | Ropy | Akcie Coca-Cola | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Podcasty | Výdaje | Společnost | Rezervní měny | Důchody | Sázky | Milan Vaníček | Platforma eToro | Thomas Barkin | Jerome Powell | Volatilita trhů | Investování | Lehman Brothers | Munger | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Investujte na Forexu | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Invesco Ltd. | Posilování USD | Gap | Pracovní trh | VIX | Úrokové náklady | Růst | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Příjmy | Ondřej Hartman | Hospodářské výsledky | ČTK | Volvo | Proti trendu | Zajištění | Administrativa | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Minimální daně z příjmu | Currency | Index | Wall Street Journal | Komoditní | MiFID II | Bohatství | Akciové trhy v Asii | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Útlum ekonomiky | Výsledková sezóna | Tuzemská měna | Nákupní signál | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Návratnost investice | Klíčové makroekonomické ukazatele | Blahobyt | Zpravodajské události | Měnové podmínky | Dopady pandemie COVID-19 | Průmyslová výroba v září | Šíření koronaviru | Sociální faktory | Úroveň inovací | Silná data z trhu práce | Japonské maloobchodní tržby | Události tohoto týdne | Průzkum | HDP (Hrubý domácí produkt) | Vedení dané společnosti | Brent | Celkový stav ekonomiky | Full time job | Hodnota ROE společnosti | Učitel Warrena Buffetta | Stav hospodářství | Aspekty růstových odvětví | Tvorba pracovních míst v USA | Cox | Ukazatel ROE | Trend oslabování | Analýza | Doporučený zdroj | P/E ratio neboli Price-to-Earnings | Dovednosti a vzdělání | Očkování | Forward Dividend | Ekonomické výhody | Inteligentní investor od Benjamina Grahama | Přebytek rozpočtu | Cestování | Rozpočtové deficity a přebytky | Biotechnologie | Deficity a přebytky | Efektivní využívání kapitálu | iPhone | Analytička | Německé maloobchodní tržby | Hodnoty EPS | The Coca-Cola | Obchodní signály | Sociální a kulturní vliv | Investovaný kapitál | Christine Lagardeová | Hlavní ekonom | Futures na S&P 500 | Gita Gopinathová | Vývoj měnového páru | Pokles USD/CAD | Americké centrální banky | Rychlý růst zaměstnanosti | Zpráva o inflaci | P/E | Časopis Time | Cestovní ruch | Investiční horizont | Signály recese | Zasedání Fedu | Korekční pohyb | Admiral Markets | Kreativita | Tržní sentiment | S&P Global | Pandemie COVID | Murray | Prognózy ČNB | CCI | Vyhlídky | Velké pohyby na trhu | Zdroje energie | Spotřebitelská nálada ve Spojených státech | Pokles HDP | Předpověď | ČR | Ochutnávka fundamentální analýzy | Onemocnění | Dopady koronaviru | Ipsos | Úroveň investic | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hospodářská politika | HDP eurozóny | Vysoká nezaměstnanost | Asie | Technologické společnosti | Automobilky | Rentabilita vlastního kapitálu | Bitcoin | Společnosti obchodované | Obnovitelné zdroje energie | Pojišťovny | Graf | Ropa Brent | Inflace v Evropě | Přehled | Ekonomické události | Plyn | Výnosové křivky | Konkrétní společnosti | Balík opatření | Akcie společností spotřebního zboží | Kontext | Přehled měnového páru | Environmentální udržitelnost | Futures | Americká centrální banka | Digitální platby | High | Růst eura | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Překážky | Den zveřejnění výsledků | Obraty trendu | Oslabení koruny | Vývoj indexu volatility | Odvětví v ekonomice | Fedspeak | Konkrétní výše roční dividendy | Druhy nezaměstnanosti | Standardní daň | Počet pracovních míst | Medián | Výnosy pro investory | Zájem o kryptoměny | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | S&P 500 | xStation5 | ROE společnosti | Dopad na centrální banku | Prognóza ČNB | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Black Friday | Capital Markets | Kapitulace technické analýzy | Prezident Joe Biden | Výše roční dividendy | Volatility | Opatření proti šíření koronaviru | MT4 | HDP v eurozóně | Flat | Tim Cook | Akcie technologických společností | Wall St. Cheat Sheet | Joseph Schumpeter | Euro vůči americkému dolaru | Potřebujete brokera | Finanční výsledky za určité období | Profesionální obchodník | Supporty | Německá vláda | Celkový sentiment | Výkonná ředitelka | Německo | Portfólia | Japonsko | Životní náklady | Akcie v USA | Očekávané výnosy | Riksbank | Nejvýraznější pokles | Jistota na akciovém trhu | Opce | Maďarský forint | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Statistické údaje | Fiskální udržitelnost | Čeští investoři | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Americký HDP | Investice do akcií | Bollinger Bands | Pokračování rally | Virus | Směřování | USD/SEK | Maturity | Premiérka Liz Trussová | Grafy | Rozpočet | Boční trend | Vice | Investiční Memento | FTSE | CARA | Seriál o dividendovém investování | BNP | Aktivum | INSEE | Ekonomické vztahy | Inovační potenciál | Politické faktory | Nouriel Roubini | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Snižování úrokových sazeb | Dobré zprávy | Domácnosti | SPX | Hodnota P/E ratio akcií | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Vysoká inflace | Mario Draghi | Makro | Analytik J&T | Watch list | Evropská centrální banka | Dobré investiční rozhodnutí | Fair Value | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Tržby | Dow Jones Industrial Average | Interpretace | Forexoví obchodníci | Poptávka a nabídka | Pepa Zeman | Snížení sazeb | Švédsko | Investiční rozhodnutí | Koruna dnes | Roční dividendový výnos | SNY | Chris Rupkey | Miroslav Novák | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Voda | Marketingová komunikace | Růst mezd | AlfaOmegaTrhov | Řetězec | Vysoká hodnota | ECB | Kulturní vliv | Futures kontrakty | Otevírání ekonomiky | Nákup akcií | BAT | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Využívání kapitálu | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | Eurozóna | Česká ekonomika | FXstreet | Vývoj inflace | Nálada spotřebitelů | Hedge fondy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Euro STOXX | Oslabení kurzu | Benchmarky | Rozvolnění protipandemických opatření | Prodej aut | Indikátor | Oslabení kurzu koruny | Vysoká poptávka | Conference Board | Ekonomické údaje | MarketResearch | Inflační očekávání | Důležité aspekty růstových odvětví | Cíl fundamentální analýzy | Statistici | Výzvy a rizika | FOREX | Ranní okénko | Situace na trhu práce | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Dluhy | Měnová politika | Etherea | Splatnost | Indexy pohyb | Dluhopisy | Množství peněz | Vyšší sazby | Strukturální nezaměstnanost | Ekonomické vyhlídky | ISM | Měsíční report | Technologické inovace | Stimulační balík | Americký index S&P 500 | Webináře | Sazby beze změny | Analytika | TLTRO | Index londýnské burzy FTSE 100 | Americké banky | Christopher Waller | Poptávka | ECB Christine Lagardeová | Trader | Šéf britské centrální banky | Fitch | Co bude | Zasedání Bank of England | Patrik Mackových | Krypto | Psychologie | Čína | TRUTH social | Desinflační trend | Očekávání trhu | P/E ratio neboli Price-to-Earnings Ratio | Růst HDP | G7 | Čistý zisk na akcii | Rozkolísanost trhu | Úrokové sazby a inflace | Propad trhů | Politici | Globální dostupnost | New York Times | Medvědi | RBI | Lael Brainardová | Analytik | Tweet | ROE společnosti Coca-Cola | Chod ekonomiky | USA | Fiskální politika | Evropský komisař pro obchod | Drahé kovy | Spojené státy | Podnikatelská aktivita | Obchodní válka | Redukce | Index PMI | BMO Capital Markets | Globální trh | Prognóza ECB | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Globální trhy | Centrální banky USA | Yield | Inflace spotřebitelských cen | Naše prognóza | Devizový trh | Identifikace růstových odvětví | Vytváření zisku | Čínský vývoz | JP Morgan | Finanční podmínky | Russell 3000 | Jednotná měna | Úroveň rezistence | Zlato | MIFID | Ekonomové | HCOB | JPMorgan Chase | Atradius | Turistické sezóny | Hodnota EPS u akcií | Univerzita Johnse Hopkinse | Štědrý den | Investoři a obchodníci | Švédská vláda | SEC | Index DAX | Celková inflace | Načasování | Burze | EPS u akcií | Znovuotevření Číny | Nákupní aktivita | Změny úrokových sazeb | I-Trader | Generování zisku | Forexu | Globalizace | Pandemie | Roční dividendy na jednu akcii | ANZ | Údaje o nezaměstnanosti | Výprodej | Průměrná cena | Cena barelu ropy | Poskytování úvěrů | MSCI Europe | Aktuální roční dividendový výnos | Emerging markets | Vlastní kapitál | Zavedení záporných úrokových sazeb | Pozice | Dluh vlád | Daniel Rajnoch | Stagflace | Oscilátor | US dolar | Nové údaje | Analytické nástroje | EU | USD/JPY | Vyšetřování | Švédská centrální banka Riksbank | Změny na trhu práce | Výkon dolaru | Pravidla obchodního systému | DNR | Odvětví | Tlak na růst inflace | Význam vzdělávání | Americké vlády | Měnový pár | Banka | Švédská Riksbank | Futures na americké akciové indexy | Správa | Deloitte | Zisk na akcii | NASDAQ-100 Technology Sector Index (NDXT) | PMI ve službách | Španělsko | Akcie ve zdravotnictví | Úspěch | Bankrot | Spekulanti | EPS neboli Earnings per share | Zpomalení růstu | CAD | Lufthansa | Šance na úspěch v investování | Charakteristiky růstových odvětví | Markit | Přebytky zahraničního obchodu | Kmen omikron | Základní sazba | CFA | Odsunutí dluhového stropu | Manažeři hedgeových fondů | Výnosy | Ekonomické zprávy | Komodity | Vyšší inflace | Komisař pro obchod | Úrovní podpory | | Zlotý | Výhody | Technology Sector Index (NDXT) | Práce | Larry Summers | Firemní daně | David Vagenknecht | Základní úroková sazba | Celý svět | Vláda a kongres | Pokles libry | Americká centrální banka dnes | Polský zlotý a maďarský forint | InvestBay | Odpovědnost | Hnutí Hamás | Biden | Vysoká úroveň inovací | Budoucnost | Index spotřebitelských cen | Ziskové obchodování | Američané | Aktuální situace | Dopady pandemie | Tudor Jones | NASDAQ 100 | Nissan | Vysoké úrokové sazby | Earnings per Share | Stabilita | Britský FTSE | Tereza Hrtúsová | Objednávky | Zlepšení | Platina | Nálada německých spotřebitelů | Optimismus | Dánsko | Jakub Matis | Širší trh | Ovládněte tržní cykly | US CPI | Faktory ovlivňující nezaměstnanost | Sazby Fedu | Kotace | Demografické trendy | Wood & Company | Mezinárodní vztahy | Žádosti o podporu | Globální hospodářské krize | Komise v přenesené pravomoci | Banky v eurozóně | Představitel Fedu | Zveřejňování výsledků | Výsledky za Q4 | XTB | Riziko | ROE neboli Return on Equity | Akcie | Japonský jen | Hodnota Forward Dividend | Agentura Moody's | Sentiment trhu | Novinky | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Podniky | ROE na stránkách Finance | Omyl | Retail | Ekonom | Ministr financí | Akcie Microsoftu | Problémy Evropy | EPS u akcií společnosti Coca-Cola | Kapitál ke generování zisku | Instrumenty | Analýzy akcií | Daň z příjmu | Stav ekonomiky státu | Nasdaq | Vysoký veřejný dluh | Nonfarm Payrolls | Ray Dalio | PMI index | Index Nikkei 225 | Profesionální instituce | Dividendy na jednu akcii | Návratnost | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Michael Porter | Klimatická politika | Inflace v USA | Tudor | MIG | Správci fondů | Hlasovací právo na valné hromadě | Údaje o inflaci | Migrace pracovní síly | Zemědělství | Obchodní dohody | Société Générale | Analýza poptávky na trhu | Růstové sektory | Fundamentální i technická analýza | Průlom | AAA | Investment | XTB Research | Statistika | Výraznější pokles | Non-Farm Employment Change | Stav americké ekonomiky | BlackRock | Životní styl | Index čínských akcií | Mentor | Hodnota ROE | Základní úroková sazba Fedu | Šíření nákazy | Kryptoměny | Generali Investments CEE | Ekonomické aktivity | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Změny v průmyslu | Amazon | Hodnota P/E ratio | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Šílenství měnové politiky | The Coca-Cola Company | Investiční společnosti | Mzdy | Uvolnit měnovou politiku | Historie se opakuje | Apple Podcasts | Americký akciový index S&P 500 | Netflix | Británie | Umělá inteligence | Miliardář | Prohlášení | Ekonomický růst | Vývoj jádrové inflace | Špatná investiční rozhodnutí | Zdravotnické potřeby | Manažeři | Budoucí úspěch | Ceny zemního plynu v USA | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Stavební produkce v srpnu
Stavební prvky portfolia
Stavební společnosti
Stavební spoření
Stavební spořitelny
Stavební výdaje
Stavební výroba
Stavební výroba v květnu
Stavební zákon
Stav ekonomik

Následující klíčová slova

Stav ekonomiky státu
Stav energetické nouze
Stav globální ekonomiky
Stav hospodářství
Stávka pilotů
Stávka pilotů Lufthansy
Stávky ve Francii
Stav nouze
Stav obchodníka
Stav postranního trendu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
City Index
Fintokei
reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít