Čtvrtek 06. říjen 2022 15:40
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex webinar rijen 2022
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Majitel

img

Forbes: V ČR je dál nejbohatší Kellnerová s rodinou s majetkem za 383 miliard Kč

05.10.2022 Nejbohatší v Česku je dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem za 382,9 miliardy korun. Druhý je v letošním žebříčku časopisu Forbes majitel KKCG Karel Komárek se jměním za 190,2 miliardy korun, třetí realitní magnát Radovan Vítek se 144 miliardami Kč. Pořadí na prvních pěti místech žebříčku se nezměnilo, v první desítce si nejbohatší Češi jen proměnili umístění. Forbes žebříček zveřejnil na svém webu.
img

Podnikatel Křetínský půjčil francouzskému listu Libération 14 milionů eur, píše AFP

21.09.2022 Český podnikatel a majitel několika francouzských listů Daniel Křetínský půjčil deníku Libération 14 milionů eur (asi 343 milionů Kč), aby mu pomohl s financováním činnosti. Uvedla to agentura AFP, podle níž jsou peníze určené k financování listu do té doby, než se deník dostane zpět do vyrovnané bilance, s čímž se počítá v roce 2026. AFP se odvolává na vlastníka deníku, společnost Presse indépendente (FDPI).
C:\fakepath\Salvador_bitcoin.jpg

Salvador jako první země zavedl bitcoin jako oficiální národní měnu

06.09.2022 Středoamerický Salvador, který má skoro sedm milionů obyvatel a jehož území je velké přibližně jako Morava, zavedl před rokem 7. září jako první země světa kryptoměnu bitcoin jako oficiální národní měnu (vedle amerického dolaru). To kritizoval Mezinárodní měnový fond, podle kterého zavádění kryptoměn jako zákonných platidel představuje značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. V Salvadoru se kvůli zavedení bitcoinu jako zákonného platidla konaly loni demonstrace. Honduraská centrální banka odmítla za transakce s kryptoměnami ručit.
img

Americké akciové indexy v průběhu obchodování rostou

05.08.2022 Podle zprávy amerického ministerstva práce se počet Američanů, kteří poprvé požádali o podporu v nezaměstnanosti, minulý týden zvýšil o 6 tisíc a dosáhl 260 tisíc. I analytici očekávali v průměru nárůst z dříve oznámené úrovně z předchozího týdne na 260 tisíc.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 4. srpna 2022

04.08.2022 Bitcoin Valley je projekt, jehož cílem je posílit "krypto turistiku" v Hondurasu. Bitcoinové městečko se nachází v obci Santa Lucia na jihu země. V rámci této iniciativy přijalo bitcoin jako prostředek platby více než 40 místních společností.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Skupina Coloseum prodala akcie za zhruba 40 mil. Kč, chtěla získat 100 mil.

19.07.2022 Skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala na trhu Start pražské burzy akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Společnost chtěla získat přes 100 milionů korun nového kapitálu, přibližně polovinu plánovala použít na snížení zadlužení, ze druhé části hodlala financovat nové projekty. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
img

Švédský oděvní řetězec H&M odchází z Ruska, svého šestého největšího trhu

18.07.2022 Švédský oděvní řetězec H&M odchází z Ruska, druhý největší prodejce módy na světě to dnes oznámil na svém webu. Společnost pozastavila své podnikání v Rusku na začátku března, krátce po invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Pro H&M bylo Rusko šestým největším trhem, počet prodejen tam firma zvyšovala, zatímco na mnoha jiných trzích prodejny redukuje. Rozhodnutí společnosti se týká zhruba 6000 zaměstnanců.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-11072022.jpg

Fyzické akcie, CFD akcie, opce - znáte rozdíl?

11.07.2022 Obchodování na akciových trzích je pro širokou veřejnost patrně nejlépe teoreticky uchopitelnou disciplínou. Nakoupit levně a prodat draze, tomu rozumí asi každý. Méně lidí však ví, že obchodovat s akciemi lze i jinými, mnohdy zajímavějšími způsoby. Například jít proti trhu a vydělávat na propadu díky CFD akciím, či zajišťovat své portfolio akcií pomocí opcí. A přesně tomu se budeme věnovat v dnešním článku.
img

Nabídka akcií skupiny Coloseum je prodloužena o týden do 19. července

08.07.2022 Veřejná nabídka akcií skupiny Coloseum, která byla zahájena 22. června prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha je o týden prodloužena. Upisovací období potrvá nově do úterý 19. července. V aukci je k dispozici 425 tisíc kusů akcií, které představují až 38% podíl společnosti. Nejnižší upisovaná částka je 24 600 Kč za jeden lot.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 4. července 2022

04.07.2022 Společnost Meta Platforms, dříve Facebook, oznámila ukončení projektu digitální peněženky Novi a doporučila uživatelům co nejdříve vybrat prostředky.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zvýšení základní sazby ČNB na sedm procent odpovídá očekávání trhu

22.06.2022 Zvýšení základní sazby České národní banky o jeden a čtvrt procentního bodu na sedm procent v zásadě odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zajímavější bude podle expertů rozhodování bankovní rady v srpnu v novém složení. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999.
img

Nabídka akcií skupiny Coloseum začne ve středu na pražské burze Start

21.06.2022 Skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku svých akcií prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha. Půjde o 425 tisíc kusů akcií, které mohou představovat až 38% podíl společnosti. Od investorů chce získat minimálně 100 milionů korun. Upisovací období potrvá do 12. července. Nabídky bude možné podávat v cenovém rozpětí 246–304 Kč za akcii a minimální velikost objednávky bude 100 ks akcií.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

19.06.2022 - Bitcoin, jehož zkratka je BTC, je virtuální internetová měna. Jejím hlavním znakem je, že nemá žádnou centrální autoritu, která by řídila například množství peněz v oběhu. Bitcoin je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.
img

Fiala: Stát získá z dividendy ČEZ 16,6 miliardy Kč, dá je na pomoc občanům

02.06.2022 Stát by měl z dividendy ČEZ letos získat celkem 16,6 miliardy korun, se kterými již počítá ve státním rozpočtu. Použít je chce na pomoc občanům. Při interpelacích ve Sněmovně to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Potvrdil přitom dřívější informaci, že představenstvo firmy navrhne na valné hromadě výplatu dividendy z loňského zisku 44 korun na akcii. To by znamenalo, že všem akcionářům vyplatí dohromady 23 miliard korun. Stát je se 70 procenty akcií majoritním akcionářem firmy.
img

Fidelity International: Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska

25.05.2022 Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem. Některé si ale uvědomují, že ač se to může zdát jednoduché, ďábel je v detailu.
C:\fakepath\penize-24052022.jpg

Peníze se nedělají počtem obchodů, ale jejich objemem

24.05.2022 Peníze se tvoří objemem, to platí v podnikání stejně dobře jako v tradingu.
img

Skupina Coloseum nabídne na pražské burze až 38 procent akcií

19.05.2022 Skupina Coloseum chce emitovat až 38% podíl akcií, které nabídne prostřednictvím PX Start Burzy cenných papírů Praha v průběhu června. Stane se tak historicky první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického sektoru na pražské burze. Coloseum si jde pro více než 100 miliónů korun nového kapitálu na snížení zadlužení a financování nových projektů. Jedním z nich je i master-franšízová spolupráce s Caffé Pascucci a uvedení tohoto italského řetězce do Česka.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zvýšení sazeb ČNB prodraží hypotéky, na které dosáhne méně lidí

05.05.2022 Zvýšení sazeb České národní banky dále prodraží financování hypoték, na které také dosáhne méně lidí. Zhorší se rovněž podmínky financování podniků. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta. Tak vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999.
img

HN: Tykač nabízí státu elektřinu za cenu před válkou na Ukrajině

04.05.2022 Majitel energetické skupiny Sev.en Pavel Tykač nabízí vládě, že jí prodá levnější proud ze svých uhelných elektráren. Státu by mimo burzu prodal několik terawatthodin (TWh) elektřiny za cenu odpovídající situaci před ruskou invazí na Ukrajinu, uvádí web Hospodářských novin (HN). Návrhem se podle serveru bude zabývat porada ekonomických ministrů.
img

Na pražskou burzu START se chystají první akcie z gastro segmentu

03.05.2022 Skupina Coloseum, do které patří i síť oblíbených restaurací, dnes potvrdila svůj záměr uskutečnit primární veřejnou nabídku nově vydaných akcií prostřednictvím pražské burzy START Burzy cenných papírů Praha. Stane se tak první společností z gastronomického oboru kótovanou na pražské burze. Ambicí skupiny je získat kapitál ve výši přes 100 milionů korun, který bude využit ke snížení zadluženosti a investicím do rozvoje nových restaurací a kaváren. Úpis by měl probíhat v průběhu června.
img

Americký akciový trh 29. dubna 2022

29.04.2022 Americký HDP v 1. čtvrtletí nečekaně klesl. Americký trh však po těchto zprávách silně posílil. Hlavní americké indexy ve čtvrtek uzavřely se silným ziskem, navzdory negativní zprávě o HDP. Dow přidal 1,9 %, NASDAQ vzrostl o 3,1 % a S&P500 vzrostl o 2,5 %.
img

Muskův nákup Twitteru zvyšuje Trumpovy šance na návrat do Bílého domu

26.04.2022 Šéf automobilky Tesla kupuje za 44 miliard dolarů sociální síť Twitter a hodlá ji stáhnout z burzy. Stažení z burzy mimo jiného znamená, že Musk se stane jednoznačným pánem Twitteru. Twitter se z korporace, jež musí vyvažovat zájmy svých jednotlivých akcionářů, a navíc ještě politické a jiné tlaky, stane podnikem jednoho muže. V uplynulé době přitom Musk několikrát naznačil, že není spokojený s tím, jak v rámci tohoto neustálého vyvažování dopadá to, co by mělo být Twitteru nejvlastnější, tedy samotná svoboda slova.
img

Akcie Tesla: Tržby meziročně vzrostly až o 81 %. Vyrobí se 1,5 mil. aut

22.04.2022 Akcie Tesla jsou opět středem pozornosti. Tesla totiž zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí roku 2022 a překonala očekávání mnohých analytiků. Společnosti Elona Muska se podařilo dosáhnout tržeb 18,76 miliardy USD a snížit náklady na výrobu automobilů. Produkce aut meziročně vzrostla o 69 %, přestože se některé továrny Tesla potýkaly s problémy.
img

Akcie Twitter v hledáčku Elona Muska. Odkoupí Twitter za 54,20 USD za akcii?

20.04.2022 O akcie Twitter (TWTR) projevil zájem zakladatel a majitel automobilky Tesla Elon Musk. Ten nedávno koupil větší část akcií této společnosti. Následně přišel s nabídkou na odkoupení celé firmy za 2,9 miliardy USD. Povede se nejbohatšímu muži na světě odkoupit Twitter? A jak se proti tomuto kroku daná společnost brání?
img

Musk dává hlasovat o tlačítku na úpravu twitterových příspěvků

05.04.2022 Elon Musk, který vlastní téměř desetinový podíl v Twitteru, dává hlasovat o tlačítku na dodatečnou úpravu twitterových příspěvků. Miliardář, majitel Tesly a nový největší akcionář podniku tak reaguje na dávné přání uživatelů této sociální sítě. Pár hodin poté, co anketu v noci na twitteru zveřejnil, bylo pro 75 procent hlasujících.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na pět procent, je nejvyšší od r. 2001

31.03.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Zároveň dnes šlo o páté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: Polovina z 20 nejbohatších Rusů nečelí sankcím, z první pětky čtyři

30.03.2022 Evropská unie, Británie a Spojené státy kvůli útoku Ruska na Ukrajinu uvalily sankce na mnohé představitele ruských elit, z 20 nejbohatších Rusů ovšem polovina v tuto chvíli žádným postihům západních mocností nečelí. Upozorňuje na to dnes agentura Bloomberg, která analyzovala mezinárodní mozaiku trestních opatření. Mimo jiné uvádí, že z pětice nejbohatších ruských miliardářů je terčem sankcí jen jeden.
C:\fakepath\kellner.jpg

Kellner byl nejbohatší Čech, věnoval se i pomoci znevýhodněným školákům

27.03.2022 - Podnikatel a finančník Petr Kellner měl pověst nejbohatšího a jednoho z nejvlivnějších Čechů a taky muže, co si hlídal soukromí. V investiční skupině PPF, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech, ovládal téměř 99 procenta. Na veřejnosti se miliardář Kellner příliš neukazoval, s médii komunikoval zřídka. Tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, kam vyrazil lyžovat, ve věku 56 let. Za nehodou podle vyšetřování zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Státy EU a europoslanci se shodli na regulaci velkých internetových firem

25.03.2022 Státy Evropské unie a poslanci Evropského parlamentu se včera shodli na nových pravidlech, která mají zlepšit dohled nad chováním velkých internetových firem. Oznámil to eurokomisař pro jednotný unijní trh Thierry Breton. Globální digitální společnosti jako Google, majitel Facebooku Meta nebo Amazon budou muset dodržovat nové povinnosti, které by měly lépe ochránit podnikání jejich menší konkurence.
img

Majitel Sazky si zajistil desetiletou licenci na provoz britské národní loterie

15.03.2022 Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, si zajistil desetiletou licenci na provoz britské Národní loterie. Platit bude do roku 2034. Britská Komise pro hazardní hry dnes oznámila, že Allwyn je preferovaným uchazečem. Firma pak v tiskové zprávě uvedla, že začne okamžitě pracovat na transformaci britské Národní loterie.
C:\fakepath\trader-11032022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.03.2022 1) Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Majitel Norilsk Nickelu varuje před zatahováním Ruska zpět do roku 1917

11.03.2022 Většinový majitel ruské těžařské společnosti Norilsk Nickel Vladimir Potanin varoval, aby Rusko nebylo zatahováno zpátky do roku 1917, do časů bolševické revoluce. Konfiskace majetku firem, které odešly z Ruska, podle něj ovlivní důvěru investorů na desítky let. Potanin tak reagoval na první kroky ruské vlády směrem ke znárodnění majetku zahraničních firem, informuje agentura Reuters.
img

SAB Finance navrhne vyplatit dividendu za druhé pololetí 2021, s ještě vyšším výnosem

10.03.2022 Finanční skupina SAB Finance zlínského miliardáře Radomíra Lapčíka měla vydařený rok. Účetní zisk před zdaněním a auditem v roce 2021 dosáhl 200 milionů korun. Představenstvo tak navrhuje vyplatit další dividendu za druhé pololetí minulého roku.
C:\fakepath\trader-10032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.03.2022 1) Ceny ropy se po středečním prudkém poklesu dnes opět výrazně zvyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 10:30 SEČ vykazovala nárůst o 4,1 % zhruba na 115,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 % na 112,10 dolaru za barel.
C:\fakepath\london3.jpg

Británie uvalila sankce na další ruské oligarchy, na seznamu je i Abramovič

10.03.2022 Británie dnes kvůli ruské invazi na Ukrajinu uvalila sankce na dalších sedm ruských oligarchů. Na seznamu je nově také ruský miliardář a majitel britského fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič, dále podnikatel Oleg Děripaska, šéf ropného koncernu Rosněfť Igor Sečin a blízcí spolupracovníci ruského prezidenta Vladimira Putina, oznámila britská vláda.
C:\fakepath\rusko-bohaci.jpg

Většina nejbohatších Rusů k invazi na Ukrajinu mlčí, zmenšují se jim ale majetky

03.03.2022 Globální sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu mají negativní dopady na ruskou ekonomiku i finanční trhy. EU ale také zmrazila majetek a zakázala cestování některým bohatým Rusům. Hodnota majetku nejbohatších lidí z Ruska se tak od napadení Ukrajiny rychle zmenšuje. Majetek 22 nejbohatších Rusů, kteří jsou v žebříčku 500 nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg, letos už klesl celkem asi o 83 miliard USD (1,9 bilionu Kč).
img

Čtyři zásady nemovitostního investora v roce 2022 podle realitní kanceláře LEXXUS

28.02.2022 Investovat v roce 2022 do nemovitostí a vydělat bude těžší než jsme zvyklí. V posledních letech stačilo koupit téměř cokoliv a trh vyhnal cenu ročně o 10 % až 15 %. Nyní musejí investoři nákup lépe zvažovat. Na druhou stranu ústup zájemců z řad střední třídy dává šanci jednat o ceně a najít správnou investiční příležitost. Do jaké nemovitosti dát peníze a kdy se raději poohlédnout jinde radí Peter Višňovský a Jana Panochová z realitní kanceláře LEXXUS.
img

Průměrná úroková sazba u spotřebitelských úvěrů v lednu po dvouměsíčním růstu poklesla na hodnotu 6,10 %

25.02.2022 Na rozdíl od hypotečních úvěrů průměrná úroková sazba neúčelových úvěrů v prvním měsíci letošního roku poklesla. Jak ukázaly výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů, sazba se meziměsíčně snížila o 0,65 procentního bodu na 6,10 %. Stejnou hodnotu přitom index zaznamenal i v lednu roku 2021.
img

Tempo růstu průměrné úrokové sazby hypotéky v lednu zrychlilo o 0,47 procentního bodu na 3,78 %. Přesně před rokem přitom průměrná sazba činila pouze 1,97 %

14.02.2022 První měsíc letošního roku přinesl další výrazné zdražení hypoték. Jak ukázaly lednové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, tempo růstu průměrné úrokové sazby oproti prosinci ještě zrychlilo. Průměrná sazba tak v důsledku výrazného zvyšování základních sazeb ČNB meziměsíčně stoupla o 0,47 procentního bodu na 3,78 %. Tato aktuální hodnota indexu je dosud nejvyšší od doby jeho sledování v roce 2015. Jen pro srovnání, před dvěma lety byla lednová hodnota na úrovni 2,56 % a ve stejném měsíci loni činila pouze 1,97 %.
img

Alžběta II a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer, jen „brand“ samotné královny má hodnotu přes bilion korun. Monarchie přitom pro Brity není drahá

06.02.2022 Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale též nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.
img

Akcie majitele dolu Turów se včera staly největším propadákem varšavské burzy. Dohoda s Českem nepomohla, podnik totiž drtí růst cen povolenek EU ke 100 eurům za kus

06.02.2022 Majitel dolu Turów, polský podnik PGE, se včera stal největším propadákem varšavské burzy. Akcie podniku, v němž přes 57 procent drží polský stát, se propadly o 5,1 procenta. Tedy nejvíce ze všech titulů, jež jsou zahrnuty do hlavního indexu varšavské burzy, WIG 20. Jedná se o největší propad PGE od loňského listopadu.
C:\fakepath\top-04022022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.02.2022 1) Současný šéf Severoatlantické aliance (NATO) Jens Stoltenberg (62) se stane novým guvernérem norské centrální banky. Oznámilo to norské ministerstvo financí. Postu v čele Norges Bank se ujme po ukončení svého působení v NATO.
C:\fakepath\eurusd-03022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 3.2.2022

03.02.2022 Americké akcie včera počtvrté za sebou posílily. K jejich včerejšímu růstu přispěly příznivé čtvrtletní výsledky internetové společnosti Alphabet. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,63 procenta a uzavřel obchodování na 35.629,33 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,94 procenta na 4589,38 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,50 procenta na 14.417,55 bodu.
C:\fakepath\coronavirus-26012022.jpeg

Analytici XTB: Tržní výhled pro rok 2022

26.01.2022 Rok 2021 byl investičně nebývale úspěšný – rostly ceny téměř všech aktiv napříč trhy. Nabízí se proto otázka, zda je podobný vývoj udržitelný – zda se překlene i do roku 2022, případně do dalších let. Analytici jednoho z největších brokerů v Evropě, XTB Online Trading, pro vás připravili podrobný report v PDF, který se zaměřuje právě na tržní výhled pro rok 2022.
C:\\fakepath\\bitcoin-3.jpg

Těžaři: Vypínání internetu uškodilo Kazachstánu jako útočišti těžby bitcoinů

18.01.2022 Reputaci Kazachstánu jako útočiště těžby bitcoinů uškodilo vypínání internetu při nedávných protestech. Tvrdí to někteří velcí těžaři, na které se včera odvolávala agentura Reuters. Jejich znepokojení ještě umocňují obavy z regulace. Někteří proto zvažují odchod z této středoasijské země, která je globálně druhým největším centrem těžby bitcoinů.
img

V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb

11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

TikTok se stal nejnavštěvovanější internetovou stránkou světa

22.12.2021 Čínská platforma pro sdílení krátkých videí TikTok překonala hranici miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Stala se tak nejnavštěvovanější internetovou stránkou na světě a předběhla Google, vyplývá z údajů americké společnosti Cloudflare. Trendem celého letošního roku byl vzestup návštěvnosti sociálních sítí. Na změnu v čele žebříčku upozornil list Le Figaro.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na 3,75 procenta, je nejvyšší od 2008

22.12.2021 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od roku 2008. Zároveň dnes šlo o třetí nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové očekávali zvýšení sazby o 0,75 procentního bodu a na počátku příštího roku další mírnější zvýšení.
C:\fakepath\akcie-09122021.jpg

Čínský Evergrande – Krůček od krachu

09.12.2021 Čínské drama s hlavní postavou Evergrande má další dynamické pokračování. Poté, co v listopadu Evergrande stihl splatit své splatné pohledávky a finanční svět si oddychl, tento týden nastal dramatický zvrat. Evergrande nezaplatil dlužné úroky z dluhopisů a americká ratingová agentura Fitch Ratings mu snížila rating na hodnotu RD - Restricted default. Co tomu přecházelo?
img

Plyn v EU opět prudce zdražuje, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Důvodem je nyní zejména pozastavení schvalování plynovodu Nord Stream 2

17.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes poskočila na své měsíční maximum, když se přiblížila úrovni 100 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu se z hlediska EU určující ukazatel, termínový kontrakt nizozemské burzy na dodání zemního plynu, dnes vyhoupl až na hodnotu 99,8 eura za megawatthodinu. Od začátku listopadu tedy zemní plyn v EU zdražil o zhruba 42 procent.
C:\fakepath\trader-16112021-40-zm.jpg

Ariston plánuje největší nabídku akcií v Itálii od dubna 2019

16.11.2021 Italský specialista na topnou techniku Ariston plánuje největší nabídku akcií na milánské burze od dubna 2019. Firma dnes oznámila, že cena akcií se bude pohybovat v rozmezí od 10,25 eura po 12 eur, což oceňuje celou skupinu až na 3,9 miliardy eur (98,4 miliardy Kč). S akciemi se začne obchodovat 26. listopadu.
img

Miliardář Křetínský se stal spoluvlastníkem fotbalového West Hamu

10.11.2021 Miliardář a majitel fotbalové Sparty Praha Daniel Křetínský se stal spoluvlastníkem West Hamu United. V londýnském klubu odkoupil se společností 1890s holdings 27 procent akcií. Informoval o tom mluvčí Energetického a průmyslového holdingu, jehož je Křetínský předsedou představenstva, i zástupci tradičního účastníka Premier League.
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

Reuters: Libanonci kvůli propadu měny nosí štosy bankovek

07.11.2021 Majitel restaurace Antoine Haddád podniká již 35 let. Nyní mu ale dochází naděje, jelikož se Libanon potýká s jednou z nehlubších finančních krizí v novodobých dějinách, píše agentura Reuters.
img

Kolik tisíc si za elektřinu či plyn připlatí zákazníci ČEZ? Vyplatí se teď fixace? Na jak dlouho? O kolik sníží platbu za energie vládní podpora? Daniel Beneš, šéf ČEZ dnes odpoví v pořadu TV Nova

21.10.2021 Kolik tisíc korun si za elektřinu a plyn připlatí zákazníci ČEZ? Vyplatí se teď běžným odběratelům z řad domácností fixace ceny energií? Kdy energetická krize skončí? O kolik peněz sníží platby vládní podpora typu snížení DPH na nulu? Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ, odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“.
img

Hypotéky dál podražují, jejich průměrná úroková sazba roste ještě rychleji, než odborníci očekávali. V září dosáhla 2,57 %

14.10.2021 Zářijové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily jednoznačný trend růstu průměrné úrokové sazby, která meziměsíčně vzrostla o 0,15 procentního bodu na 2,57 %. Tempo růstu už předčilo i očekávání mnoha odborníků, podle kterých by sazby u pětileté fixace mohly na konci roku vyšplhat nikoli ke 3 %, ale 4 %.
img

Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Odpoví Pavel Tykač, majitel Sev.en Energy, 8. nejbohatší Čech

14.10.2021 Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Kdy skončí energetická krize? Pavel Tykač, většinový majitel Sev.en Energy a 8. nejbohatší Čech dle Forbesu odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“.
img

Dodavatel energií Bohemia Energy končí, měl zhruba 900.000 klientů

13.10.2021 Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Firma o tom dnes informovala ČTK. Uvedla, že zákazníci se nemusí obávat, že by zůstali bez energií, dodávky jim zajistí takzvaný dodavatel poslední instance - tj. hlavní dodavatel na daném distribučním území. Podle společnosti je důvodem přetrvávající extrémní růst cen energií na velkoobchodních trzích.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Salvadorská vláda vytěžila první bitcoiny za použití energie ze sopky

03.10.2021 Salvadorský prezident Nayib Bukele v pátek oznámil, že jeho vláda nechala poprvé vytěžit kybernetickou měnu bitcoin za použití geotermální energie ze sopky. Hodnota vytěžené kryptoměny činila zhruba 500 dolarů (zhruba 11.000 korun), uvedla agentura EFE.
C:\fakepath\9-24092021-lv-6.jpg

Na světě existuje přes 6800 kryptoměn, trhu dominují bitcoin a ethereum

24.09.2021 Vybrané údaje o kybernetických měnách (čínská centrální banka označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné):
img

Pečivo na podzim zdraží o desítky procent, porostou ceny mouky i energií


19.09.2021 Pečivo v Česku bude od podzimu dražší minimálně o několik procent. Pekárny kupují dražší mouku, zároveň rostou ceny za energii a je potřeba zvýšit mzdy pro zaměstnance. Oznámili tak zástupci pekařského svazu na pardubických oslavách ,,Dny chleba a soutěže Chléb roku.’‘ Zvýšení cen je podle nich nevyhnutelné.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

V Salvadoru po zavedení bitcoinu jako platidla vypukly protesty

08.09.2021 Protesty, technologické závady a prudký pokles ceny provázely první den přijetí kryptoměny bitcoin jako zákonného platidla ve středoamerickém Salvadoru. Ten je první zemí světa, která bitcoin přijala jako oficiální měnu. Informoval o tom dnes server BBC News.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

07.09.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stane dnes v Salvadoru jako v první zemi na světě oficiální národní měnou:
img

Češi se musí naučit žít v nájmech, zbavit se svého fetiše vlastnického bydlení. Žádný strach, budou pak jako Němci či Švýcaři

27.08.2021 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
img

Hodnota POVIndexu se i přes mírný nárůst v prvním prázdninovém měsíci nadále drží pod dlouhodobým průměrem

25.08.2021 Červencové výsledky Broker Consulting POVIndexu ukázaly, že jeho hodnota meziměsíčně vzrostla o 53 korun na 6 484 korun. Navzdory tomuto mírnému zdražení vychází současné povinné ručení z dlouhodobého pohledu stále výrazně levněji než v minulosti. Ve stejném období minulého roku byla hodnota POVIndexu o 94 korun vyšší, jeho dlouhodobá průměrná hodnota je dokonce vyšší o 332 korun.
C:\fakepath\Sainburys.jpg

Akcie Sainsbury's po zprávě o zájmu firmu převzít prudce zpevňují

23.08.2021 Akcie britské společnosti J Sainsbury, která provozuje supermarkety Sainsbury's, dnes na burze v Londýně prudce zpevňují. Přispěla k tomu zpráva, podle které se o podnik zajímají velké investiční společnosti, jež by mohly podat nabídky na jeho převzetí za více než sedm miliard liber (více než 208 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Mezi významné akcionáře firmy patří investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče, která v dubnu zvýšila podíl v podniku asi na deset procent.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

FT: Majitel TikToku, firma ByteDance, obnovil plán vstupu na burzu

09.08.2021 Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky. Informoval o tom včera list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené s plány podniku. ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí, nebo začátkem příštího roku.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
img

Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích

28.07.2021 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.
C:\fakepath\eurusd-04072021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě o růstu počtu pracovních míst uzavřely na rekordech

04.07.2021 Akcie ve Spojených státech po statistice o červnovém růstu počtu pracovních míst posílily. Širší index S&P 500 a index Nasdaq uzavřely na nových maximech. Nejvíce se dařilo technologiím a komunikačním službám. Na forexovém trhu mírně oslabil dolar.
img

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 Minulý týden představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
C:\fakepath\krypto-24062021.jpg

Dogecoin vs. Shiba Inu, zásadní detaily, které je třeba znát

24.06.2021 „Meme“ krypta se v posledních pár měsících dostaly do světla reflektorů díky Elonu Muskovi. Ten se stal hlasitým zastáncem Dogecoinu, což vedlo k obrovskému nárůstu jeho ceny. Výrazně z toho těžily i další coiny a mezi nimi je jednou z nejpopulárnějších Shiba Inu. Stylizuje se jako „Dogeův zabiják“ a prošla zásadním vzrůstem ceny i spoustou volatility.
img

Královně Alžbetě II. klesl dramaticky příjem, kvůli pandemii. Celkem zchudla o 600 milionů korun

24.06.2021 Britská královna Alžběta II. utrpěla v důsledku pandemie značné finanční ztráty. Pandemické uzavírky a omezení cestování způsobily 53procentní pokles jejího příjmu z turistického ruchu v Buckinghamském paláci a na hradě Windsor, stejně jako ve své skotské rezidenci a dalších místech. Tyto královské objekty jsou obyčejně turistům přístupné. Během pandemie tak klesly příslušné tržby Jejího Veličenstva z 20,2 milionu liber na 9,4 milionu liber.
img

HN: Penta mění vlastnickou strukturu, Haščák převádí podíl na rodinu

15.06.2021 Finanční skupina Penta Investments mění vlastnickou strukturu. Jeden ze zakladatelů Jaroslav Haščák začal převádět svůj podíl v Penta Investments Group Limited, což je základní vlastnický fond celé skupiny, na rodinu. Vyplývá to z prvních zápisů v evidenci skutečných majitelů, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN). Skupina to potvrdila s tím, že o změně vlastnické struktury majitelé uvažovali již delší dobu. Na konci roku má ze všech manažerských pozic odejít třetí největší podílník Penty Jozef Oravkin a zároveň začne jeho postupné vyplácení. Ze zakladatelů tak zůstane jako majitel jen Marek Dospiva.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Těžaři bitcoinu se dohodli na upgradu nejznámější světové kryptoměny

14.06.2021 Těžaři bitcoinu z celého světa se dohodli na prvním upgradu nejznámější světové kryptoměny po čtyřech letech. Změny, které začnou platit v listopadu, mu mají umožnit lépe konkurovat kryptoměnové dvojce ethereu. Informuje o tom zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

09.06.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stala v Salvadoru jako v první zemi na světě zákonným platidlem:
img

Plážoví volejbalisté Perušič a Schweiner mají nového partnera, v olympijské sezoně je podpoří brokerská značka ProfitLevel

31.05.2021 České beachvolejbalové jedničky získaly v doposud nejdůležitější sezóně jejich společného působení nového partnera. Ondřej Perušič a David Schweiner navázali spolupráci s brokerem ProfitLevel. Již tento víkend by měl ambiciózní tým definitivně potvrdit svou účast na olympijských hrách na turnaji Světového okruhu J&T Banka Ostrava Beach Open 2021.
img

Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?

26.05.2021 Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Bitcoin po tweetu Muska klesl nejníže za tři měsíce

17.05.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes při obchodování v Asii klesla až na nejnižší hodnotu za tři měsíce. Investoři prodávají kryptoměny v reakci na nejnovější tweet šéfa Tesly Elona Muska, který může naznačovat, že automobilka zvažuje prodej svých bitcoinů, nebo je možná již prodala. Při asijském obchodování bitcoin klesl až na 42.185 dolarů (téměř 885.000 Kč), nejníže od 8. února, a ztrácel tak devět procent. Další z měn ether klesala o osm procent a dogecoin o téměř sedm procent.
C:\fakepath\akcie-03052021.jpg

Dividendové akcie - investování s nádechem pasivního příjmu

03.05.2021 Co jsou dividendové akcie a kolik si můžete vydělat na dividendách. To a mnohem více v našem průvodci Investování do dividendových akcií.
img

CYRRUS vstoupil do fondu Bohemian Empire

22.04.2021 Finanční holding CYRRUS GROUP majetkově vstoupil do Bohemian Empire, českého fondu kvalifikovaných investorů. Transakci schválila Česká národní banka.
img

Princ Philip a peníze: 16 Čechů je bohatších než britská královna, která byla 16krát bohatší než princ Philip. Každého Brita stojí královská rodina v přepočtu ani ne 20 korun ročně

16.04.2021 Hovořil-li zesnulý princ Philip o financích, srdce veřejnosti si v řadě případů tak úplně nezískal. V roce 1969 jej například v pořadu americké televize NBC Meet the Press konfrontovali s dobovou zprávou britského tisku, dle níž náklady královské rodiny představují 1,1 milionu dolarů ročně. (Z důvodu inflačního vývoje taková suma dnes odpovídá 7,9 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 171 milionů korun.) Při dotazu, zda tak vysoké náklady nevytváří pnutí v královském rozpočtu, princ souhlasně přikývl, přičemž pnutí dokumentoval tím, že jeho choť, královna Alžběta II., už musela prodat svoji menší jachtu. Britská veřejnost se tehdy tak úplně neztotožnila s princovým pohledem, že zrovna prodej jachty ilustruje opravdové finanční těžkosti.
img

Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

13.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.
img

Zdražující byty i zelenina ženou Čechy do zahrádkářských kolonií. Ceny zahrádkářských chatek proto dramaticky rostou, některé stojí bez pozemku i milion korun

13.04.2021 Ceny chatek umístěných v zahrádkářských koloniích v ČR v poslední době dramaticky rostou. Stejně tak jejich roční podnájemné. Například v pražské kolonii Na Balkáně je aktuálně v nabídce zahrádkářská chata za takřka milion korun. Ještě před několika málo lety by přitom její cena byla násobně nižší. A zatímco podnájemné před deseti lety běžně činilo dva tisíce korun ročně, dnes představuje i více než dvakrát tolik, až pět tisíc korun.
img

Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje

12.04.2021 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
img

Nejbohatším Čechem byl loni Kellner s majetkem 17,5 miliardy USD

06.04.2021 Nejbohatším Čechem byl v loňském roce většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner, který 27. března tragicky zahynul. Podle odhadů časopisu Forbes byla hodnota jeho majetku 17,5 miliardy dolarů, tedy 382 miliard korun, a patřilo mu tak 110. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů. Po jeho smrti jmění s největší pravděpodobností přejde na manželku Renátu Kellnerovou a celou rodinu. V žebříčku dolarových miliardářů figuruje devět Čechů, což je dosud nejvíce. Forbes dnes žebříček zveřejnil na svém webu.
C:\fakepath\Bezos.jpg

Forbes: Nejbohatším člověkem na světě je nadále Jeff Bezos

06.04.2021 Titul nejbohatšího člověka na světě si podle žebříčku časopisu Forbes už čtvrtý rok po sobě udržel zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos, těsně následovaný podnikatelem Elonem Muskem. Celkové jmění nejbohatších lidí planety se i přes ekonomickou krizi způsobenou koronavirem zvýšilo, Forbes registruje rekordních 2755 dolarových miliardářů s jměním v celkové výši 13,1 bilionu dolarů (289 bilionů Kč). V roce 2019 to bylo osm bilionů dolarů (176,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analýza: Kellner měl pod kontrolou kolem jednoho procenta výkonu ekonomiky ČR

30.03.2021 Majitel skupiny PPF Petr Kellner, který v sobotu tragicky zamřel na Aljašce, měl pod vlastnickou kontrolou řádově kolem jednoho procenta výkonu české ekonomiky. Vyplývá to z analýzy ekonoma České spořitelny Michala Skořepy. Po sečtení dvou základních složek přidané hodnoty, tedy osobních nákladů a zisku před zdaněním, z výročních zpráv za rok 2019 čtyř firem skupiny dominantně působících jen v ČR (O2, CETIN, PPF Banka, Air Bank) vyjde podle něj 0,7 procenta tehdejší přidané hodnoty české ekonomiky.
C:\fakepath\O2.jpg

Po Kellnerově úmrtí klesaly na pražské burze akcie O2 a Monety

29.03.2021 Na pražské burze klesaly ráno výrazně akcie operátora O2 a Monety Money Bank. Stalo se tak po oznámení, že v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku miliardář Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF. Společnost O2 patří do portfolia PPF, v Monetě by měla PPF získat zhruba čtvrtinový podíl. Podle údajů burzovního webu se kolem 11:00 kurz O2 vyrovnával, Moneta už rostla.
img

Další osud tisíců zaměstnanců ostravských hutí má teď v rukou britská vláda. Majitel hutí ji žádá o záchranné peníze 5,2 miliardy korun

28.03.2021 Tonoucí ocelářské a hliníkárenské impérium Sandžíva Gupty, do nějž patří i ostravské hutě, se snaží chytit pomyslného stébla. Skupina GFG Alliance, která zastřešuje i Liberty Ostrava, podle včerejších večerních informací televize Sky News požádala britskou vládu premiéra Borise Johnsona o zajištění nouzového financování v objemu 170 milionů liber, což odpovídá zhruba 5,2 miliardy korun.
img

Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav

21.03.2021 Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě.
img

Další Babišův bolehlav: majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, v Británii se mluví o nouzovém znárodnění

18.03.2021 Britská vláda by podle dnešních slov Eda Millibanda, exministra a někdejšího šéfa labouristické strany, měla zvážit nouzové znárodnění společnosti Liberty Steel. Do ní patří i ostravské hutě, tedy někdejší Nova huť (Klementa Gotwalda), později ArcelorMittal Ostrava. Majitel společnosti Liberty Steel, Brit indického původu Sandžív Gupta, bojuje o finanční přežití.
img

Kellner je už 15 let ve Forbesu řazen mezi nejbohatší lidi na světě

09.03.2021 Majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner (56) byl poprvé zařazen do žebříčku amerického časopisu Forbes mezi nejbohatší lidi na světě před 15 lety, 10 března 2006. Tehdy jeho majetek odhadl časopis na asi 75 miliard korun, čímž se zařadil na listině nejbohatších lidí světa na 224. místo. Nejbohatším Čechem je Kellner stále, loni v říjnu Forbes odhadl jeho majetek na 293 miliard korun.
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl v Nové Kaledonii

05.03.2021 Americký výrobce elektromobilů Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl, který je nezbytnou složkou lithium-iontových baterií. Firma podnikatele Elona Muska bude od dolu Goro ve francouzském zámořském území Nová Kaledonie kupovat nikl. Tichomořské souostroví je čtvrtým největším producentem niklu na světě. Cena této suroviny loni stoupla o 26 procent, napsal dnes zpravodajský server BBC.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Zakladatel Alibaby přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně

02.03.2021 Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně. Podle nového žebříčku nejbohatších lidí Číny, který sestavuje organizace Hurun, mu nyní patří čtvrtá příčka. Na první ho vystřídal Čung Šan-šan, majitel firmy na balenou vodu Nongfu Spring. Jeho majetek činí 550 miliard jüanů (1,9 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Obchodování na burze | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Behaviorální | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Floating | Forward | Futures | Fúze | Gap | Grafy | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Open | Oscilátor | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Penzijní fond | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Profit Target | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Splatnost | Split | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Termínový kontrakt | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Bitcoinová burza | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Investiční instrumenty | Obchodní instrumenty | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | ČSOB | Expirace opce | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | xPuls | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Facebook | LYNX | Akcenta | Swingové obchodování | Satoši Nakamoto | BTC | Bitcash | Kybernetická měna | Internetová měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Dukascopy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Forex pro začátečníky | Hazardní hry | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie O2 | Akcie Tesla | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Burza cenných papírů Praha | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | CFD akcie | CFD kontrakty | CFD obchodování | CitFin | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Day trading | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Dukascopy Europe | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP USA | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | J&T Banka | J&T | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat peníze | Jak nakupovat akcie | EBay | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurzy | E15 | Libra | Maloobchodní prodej | Management | Manuál | Market | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Naučte se obchodovat | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Odkup akcií | Pasivní příjem | Patria Finance | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Psychologie davu | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Škola tradingu | Těžba bitcoinů | Throwback | TopForex | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zavedení eura | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | BreakEven | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Current Ratio | Čistá marže | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Jannis Samaras | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Opční prémie | P.A. | Petr Kellner | Provozní marže | REIT | ROCE | ROE | Sell | Upisovací období | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Akcie na majitele | Akciová společnost | Čekací doba | Hlavní trh | Kmenové akcie | Konzervativní investor | P/E Ratio | Převis | Primární emise | Zaknihované akcie | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | WebTrader | Milionář | Miliardář | Bohatý | eBook | Forex Pro | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | DPA | The New York Times | Crowdfunding | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Nová Čína | BNY Mellon | Agentura AP | BBC | Reporty | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Short squeeze | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zajištění investice | Investovaný kapitál | Cizí měny | Sázková kancelář | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Panevropský akciový index | BlackRock | Znalost | Přehled | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Bankovnictví | Obchodování CFD | Referendum | City | Fidelity International | Miliardáři | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Na volné noze | IHS | IBEX | Realitní trh | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Styl obchodování | Šok na trhu | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Fitch Ratings | Obchodování v Asii | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Richard Branson | Walmart | Alibaba | Propad | Burzovní parket | Bělorusko | Sázková Fortuna | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Online investování | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | CzechInvest | Ztráty | Dividendová akcie | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Šéf společnosti | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Elektronické peníze | Tesla | Prodejní signál | Agentura AFP | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | BDO | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Řízení peněz | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | FCA | Investovat do akcií | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Investiční plány | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Orderflow | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Obchodní pozice | Akcie společnosti Coca-Cola | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | IHS Markit | Morningstar | Venture Capital | Zajištění proti kurzovému riziku | TPG Capital | ex | Purple Trading | Generali Investments | Skupina PPF | Vstup na burzu | Intradenní obchody | CoinDesk | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin Cash | Investiční firmy | Americký akciový trh | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | BTC/USD | ETH/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | Coinmarketcap | Crown | ETH | XRP | Trh s bitcoiny | Mineři | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Fincentrum | Inteligentní investor | Binance | Svatováclavský desetidukát | Robinhood | Investice do kryptoměn | Coinmap.org | Tether | Krypto aktiva | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Kobalt | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Společnost Cyrrus | FinTech | Zonky | LYNX webinář | Krypto | Hodnota majetku | EOS | Analytik TopForex | Bitcoiny | Růstové akcie | PANW | Akcie Amazonu | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | Primární emise akcií | Long signál | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Geopolitika | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Trh Start | Czech Fund | Norges Bank | Manažer fondu | Nové peníze | CipherTrace | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Finanční skupina | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Regulační orgán | Anticyklické akcie | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Veřejný dluh | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | Český miliardář | Financial Times (FT) | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Zadluženost | Hodnota indexu | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Makléřská společnost | Jak se obchoduje | Inven Capital | Způsob obchodování | Obchodní rozhodnutí | Volatilní období | Mt. Gox | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | IPO Uber | Ekonomický poradce | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Zákaznická podpora | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Akcie firmy | Akcie čínských firem | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | Token | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Ferrari | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Gazprom | Capital Partners | Pokles cen | Štěpán Křeček | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Raiffeisen Bank International | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | CFD na akcie | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | Růst mezd | KB | SAB Finance | Saudi Aramco | PPF | Majitel firmy | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Očekávání trhu | Výše dividendy | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | ESG | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Loterie | Cena akcie | CzechTrade | Obchodujte | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Alipay | Hurun | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Čínská média | Celkové příjmy | Deficit | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Kryptoměnová burza | Trinity | Radomír Lapčík | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ekonom BHS | Obchod | Státní investiční fond | Společnost SAB Finance | Trh práce | Myšlenka | Průměrná hodnota | Skupina ČEZ | CETA | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Firma | Období nejistoty | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Pfizer | Poradce Bílého domu | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | Server CNBC | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Co bude | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | IPO Saudi Aramco | Ukrajina | Lagardeová | Fox News | Klesly akcie | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | All Time High | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Pohyby kurzu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Finanční rezervy | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Martin Stránský | Technické rezistence | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Alza.cz | E-shopy | Akcie Saudi Aramco | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Čínské zboží | Africký mor prasat | Africký mor | Další rozvoj | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Celebrity | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Cvičení | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Podíl akcií | Libanonci | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Kotační výbor | Firma Saudi Aramco | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Půjčka | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Společnost Microsoft | Dieselgate | Události roku | Zahájení obchodování | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Europoslanci | Eurokomisař | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | MasterCard | Nike | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | Demokratické strany | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Peter Navarro | Události v ČR | Investiční platformy | Investiční ředitel | Růst hrubého domácího produktu | Shortování akcií | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Růst akciových trhů | Hospodaření | Růst poptávky | Elizabeth Warrenová | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Odškodné | IKEA | Netflix | Inovace | List Financial Times | Vývoj na kapitálových trzích | Výprodeje akcií | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | USA Donald Trump | Hýbat trhy | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | Hodnota investic | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Poradenství | Německá společnost | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Ruský premiér | Cenové tlaky | Nájemné | Nájmy | Britské společnosti | Velké firmy | Tesla Inc. | Ceny energií | MOEX | Ptačí chřipka | Krach | Komunikace | HN | Le Figaro | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Brand Finance | Hodnota značky | Google | WhatsApp | 100 miliard dolarů | Hospodářské noviny (HN) | Všeobecné volby | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Ratingová agentura Fitch | Carlos Slim | Carlos Slim Helú | Impérium | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Eva Zamrazilová | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | IHNED | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Pochybnosti | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Čínská vláda | Kiwi.com | Tenza | Student Agency | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Co je IPO? | Ministerstvo dopravy | PriceAction | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TWTR | Akcie Twitter | Nemovitý majetek | Bez rizika | Společnost CME Group | Noviny | FinTech akcie | České banky | Ekonomické recese | Největší ztráty | Patrie | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Mzda | Guru | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Extrémní růst | WP | Sazby hypoték | Vysoká rizika | Zákaz cestování | Prudký pokles | IBEX 35 | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Nákupy akcií | Stimuly | Evropské země | Letectví | Největší pády | Kabinet | Moore Czech Republic | Úsilí centrálních bank | Propad evropských akciových trhů | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Největší propad | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Akcie Exxonu | Burzy cenných papírů | New York Times | Gazprombank | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pomoc od vlády | Historie | Čerpací stanice | Historický pád cen | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Onemocnění | Markéta Fišerová | Rozkolísaný | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Příležitosti k nákupu | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Valné hromady | Algoritmy | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Republikánská senátorka | Senátorka | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Úřad práce | Extrémní volatilita | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Výhody obchodování | Živobytí | Šíření nákazy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Akcie Nvidia | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Model Y | Údaje | Dlužník | DPH | Thierry Breton | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Cushing | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | POVIndex | Broker Consulting POVIndex | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Cigna | Nemovitosti v ČR | Chřipka | Skupina těžařů | Znárodnění | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Výpadky | FANG | DAWN | Akcie Walmart | Emitenti | Vývoj HDP | Oregon | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Long signál na akcie | Foxtrade Invest | Foxtrade | Případ Foxtrade | Luboš Pánek | Úspory | EP | Statistiky | Larry Hu | Colorado | USD za barel | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | Madrid | Trade | S&P500 | Cushing v Oklahomě | Tlak medvědů | Gaurav Sharma | Majitel burzy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Historické snížení těžby | Producenti ropy | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Provincie Chu-pej | Chu-pej | Ekonomika provincie Chu-pej | Ázerbájdžán | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Reddit | Sociální síť | Tweety | Air France | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Americké státy | Data z trhu práce | Binance Coin | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Liberty Ostrava | Ceny povinného ručení | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | Stoiximan | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Tweet | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | HashRate | Dovoz | Vývoz | Majitel Unipetrolu | Objem ropy | Petrochemická společnost | Dosáhnout zisku | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Wu-chan | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Propad průmyslové výroby | Patrik Tkáč | Macy’s | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | RBI | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Xiaomi | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Spekulovat | Potenciální zisk | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Koronavirová pandemie | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | EasyJet | Biotechnologická společnost | Soukromé banky | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Andrej Babiš (ANO) | Index spotřebitelských úvěrů | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Exprezident | Bývalý prezident | Soubor pravidel | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | Genesis Capital | Mišustin | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | Antivirus | Počet nových žádostí o podporu | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rozhodnutí soudu | Index Nasdaq Composite | Premier League | Národní rozpočtová rada | Vysoké valuace | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | Cardano | Banka JP Morgan | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Firma ČEZ | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Šéf Facebooku | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Fintech společnosti | Dostupnost bydlení | Úroda | Akcie Coca-Cola | Dopad pandemie | MAM | Ant | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Potenciální zisky | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Pravidelné příjmy | Větší pozice | Ceny emisních povolenek | Reputace | KLM | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Mike Bloomberg | Kanye West | Kim Kardashianová | Deset nejbohatších lidí | Deset nejbohatších lidí na světě | Účty celebrit | IDC-softwarehouse | Karel Diviš | Twitterové účty | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Amazon | Zotavení ekonomik | Nové byty | Nové byty v Praze | Byty v Praze | Trigema | Prodejní ceny nových bytů | Ceny nových bytů | Model 3 | Společnost Reliance | Indická společnost | Rafinérský komplex | Reliance Industries Ltd. | Reliance | Jio Platforms | Progres | Insolvence | COVID III | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Nikl | Čínská společnost | Zastavení růstu | Obsazenost hotelů | Důvěra | IPO Ant Group | Ant Group | Známky oživení | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Blue Origin | NYT | Cenové hladiny | Rozšíření produkce | Oživení poptávky | VHM | Capital Com | Capital.com | Marks & Spencer | Hnojiva | Bitstock.com | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Výrobce pneumatik | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Vesa Equity | Airbus Group | Přístup k inflaci | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Majetek nejbohatších lidí | CUNY | Miles Corak | Růst majetku | Růst majetku nejbohatších lidí | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Katarský státní investiční fond | SPAC | Akcie SPAC | Zhodnocení akcií | Klimatické změny | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Inditex | Skupina Inditex | Akcie Hennes & Mauritz AB | Akcie Hennes & Mauritz | PX START | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Obchody a nákupní centra | Obchodní domy | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | BHS Real Estate Fund | ČNB úrokové sazby | Společnost ByteDance | Společnost Playboy Enterprises | Playboy Enterprises | Playboy | Společnost Playboy | Program Antivirus | Unity | Cena elektřiny | Akcie Twitter (TWTR) | Twitter (TWTR) | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Plynovody | The New York Times (NYT) | Micron | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Český pětidukát | Česká republika | Průmyslová výroba v ČR | Poptávka po akciích | Firmy na burzu | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Capital Com (UK) Limited | Capital Com SV Investments | Capital Com SV Investments Limited | NextEra | Fyzické akcie | Udržitelné investování | Energetický sektor | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Permira | Ceny bytů | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Dušan Kunovský | Foot Locker | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Chování ceny | Množství peněz | Mluvčí Bílého domu | Akcie TWTR | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | TPG | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Investice do solární energie | Solární energie | Moneta | Pravidelný příjem | Tržní výhled | EP Global Commerce (EPGC) | Státy Evropské unie | Síla Bitcoinu | Výsledky voleb | MCD | RONDA INVEST | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Úvěry podnikatelům | RONDA INVEST a.s. | Fondy Apollo | Pinduoduo | Síť restaurací | Coloseum | Akciové investování | Skupina Coloseum | Jan Mužátko | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Polská vláda | Transněfť | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Zelené investice | Životní prostředí | NextEra Energy | GME | GameStop | CELO | Siemens | H&M | Akcie H&M | Očkování | Coinbase Global | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | EC Investments | Vesa Equity Investment | Sainsbury‘s | Emise akcií | Příklad nákupu | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Tisk dalších peněz | Boj s koronavirovou krizí | Zrychlení tempa růstu inflace | Růst ceny | SOLEK | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Brands | TUI | TUI Group | Cestovní kancelář | Dr. Martens | Výrobce obuvi | Výrobce obuvi Dr. Martens | Akcie Twitteru | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | Obchodovaný měnový pár | Velikost obchodu | Realizace obchodu | Držení pozice | Poměr rizika k zisku | Název strategie | MJ | Jack Ma | Situace na trhu | Vhodné akcie | VTB | Akcie Gamestop | KFC | Polská společnost | SABFG | Očkování proti covidu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | Tržní reakce | Návrh PPF | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Retailoví investoři | Jen Psakiová | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění | Tencent Holding | Automobilka Tesla | Oznámení Tesly | Poslanci Evropského parlamentu | Ark Invest | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | FinTech akcie 2021 | Robinhood Markets | Porušení zákona | Air | Nový kapitál | Systémové riziko | Akcie Boeing | Zakladatel Alibaby | Alibaba Jack Ma | Rohlik Group | PPF Telecom | Libanonská libra | Nárůst výnosů | Admirals | Technologické podniky | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Průzkum analytiků | Dlouhodobý investor | Vstup Coinbase na burzu | Hodnotové akcie | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Zajímavé peníze | Liberty Steel | GFG Alliance Brita | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Nová huť | Jitka Tkadlecová | PPF Jitka Tkadlecová | PPF Group | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | PPF B.V. | Rudolf Jelínek | Linet | Hrubý národní důchod | Ladislav Bartoníček | Obchodovat CFD | EDF | Umění | Používání kryptoměn | Zdražující byty | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Sainsbury | Tým Admirals | COIN | Ark | Optimistická očekávání | Emise skleníkových plynů | Bohemian Empire | Nejvíce peněz | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Objednávky | Objem transakcí | Investiční aktivum | Internetové společnosti | Investování do dividendových akcií | Nevýhody dividendových akcií | Jak výplata dividend funguje? | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | DOGE | Výsledky FAANG | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Dogecoiny | Shiba Inu | Plán obnovy | Ceny realit | Makléřská společnost Robinhood | Turów | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři | Vesa | Renáta Kellnerová | Akcie McDonald’s | Oslabení | Zisk před zdaněním | Růst úroků | Brokerská značka | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Martin Klass | Akcie TSLA | Nejbohatší člověk | Peter Višňovský | LEXXUS | Nayib Bukele | Salvador | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Taproot | Těžaři bitcoinu | Světové kryptoměny | Nejznámější světové kryptoměny | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | OK POINT | Legální platidlo | Platidlo | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Hodně peněz | Mali | Tržní prostředí | Shortování | Další kryptoměny | Morrisons | Clayton, Dubilier & Rice | McDonald's | Rozhodnutí Číny | Akcionáři Monety | Jiří Váchal | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Dogecoin vs. Shiba Inu | Meme krypta | Capital Com Bel | Uvedení na Coinbase | Společnost SAB | Didi | Konání valné hromady | Den daňové svobody | Programátor | Pokutování za volný byt | Volný byt | Největší kryptoměnové burzy | Životní pojišťovny | Dividendy ČEZ | Počet nezaměstnaných | Technologie | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | AZAforex | Mluvčí společnosti | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | UST | Videohry | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Americký trh | Akciový trh Nasdaq | Odvětví | Divize | Letní období | Načasování | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Nedostatek nových bytů | Pražský byt | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Energie | E.ON Distribuce | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Logistika | Bývalý prezident USA | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | FC Barcelona | Barcelona | Messi | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | CVC Capital Partners | CVC | Uvedení na burzu | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | WIG | Ocelárny | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Vyšší úroky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Americká ministryně financí | Funkční období | Akcie Sainsbury's | J Sainsbury | Shore Capital | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Fortress | Skupina Clayton, Dubilier & Rice | Nedostatek čipů | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Dna | Cena emisních povolenek EU | Prazdroj | Evergrande | Platební síť | Hnutí ANO | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Energetika | Laszlo Hanyecz | Salvadorský prezident | Velkoobchodní ceny elektřiny | Přijetí kryptoměny | Přijetí kryptoměny bitcoin | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Česká společnost | Marika Čupa | Bukele | Lagardere | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Pracovní den | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Čínský Evergrande | Jaroslav Haščák | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Úročení | Salvadorská vláda | Použití energie ze sopky | Energie ze sopky | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Těžby Bitcoinu | Zákonné platidlo | Češi | Zavádění kryptoměn | Bohemia Energy | Dmitrij Peskov | Tomáš Mašek | Vysoké ceny | Pravidla hry | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Giphy | Obilí | Notino | Pozornost | Přijetí bitcoinu | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Ruský prezident | Miliardář Křetínský | Meta | Dceřiná firma | Peněžní prostředky | Plyn v EU | Metaverse | Meta Platforms | DODO | Kaisa | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Kaisa Group | Kaisa Group Holdings | West Ham | 1890s holdings | Tomáš Souček | Vladimír Coufal | Alex Král | AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Obchodní ředitel | Finanční skupina SAB Finance | Skupina SAB Finance | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | ESG investice | Ariston | Vstup firmy na burzu | Nexi | Firma Nexi | Maloobchodní prodejce | TJX | Družba | TIM | Pozemky | Jens Stoltenberg | Společnost innogy | Innogy | Booking Holdings | Booking | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Óscar García Maceiras | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Úvěr na bydlení | Rozšíření | Rostoucí inflace | Akcie výrobce čipů | Evernym | Restricted Default | Nezaplacený dluh | Kryptoměnové transakce | Letadlo | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Mluvčí Kremlu | Cloudflare | Sekyra Group | Focus | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | Těžař | Nepokoje v Kazachstánu | Gate | Výhled pro rok 2022 | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Vypínání internetu | Útočiště těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů | Hashrate | Národní asociace blockchainového průmyslu | Alan Doržijev | Vincent Liou | Kazachstánské těžební farmy | Těžební farmy | Kazachstánská vláda | Uhelné elektrárny | XTB Online Trading | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Firma Allwyn | CRHC | Springtide Ventures | KKCG Real Estate Group | MND Group | Aricoma Group | Firma KKCG | Aricoma | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Coinmarketcap.com | Společnost Allwyn | Zavedení bitcoinu | NFT investice | Investice budoucnosti | Úrokové sazby v Česku | Život s koronavirem | Analytici XTB | Christoph Weil | Ebury | Tomáš Kudla | Chvaletice | Počerady | Hnědouhelné elektrárny | Teplárna Kladno | Teplárna Zlín | Hnědouhelné lomy | Cena transakce | Sev.en | Šéf NATO | PGE | Polský podnik | Pokles akcií PGE | Majitel dolu Turów | Růst akcií PGE | Portfolio akcií | Zmírnění sankcí | Aleš Zavoral | Ivo Lukačovič | Alza | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Moskevská burza | Ruské banky | Alfa Bank | Nokian | Jana Panochová | Kyjev | Evraz | MWh | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | Michail Mišustin | VEON | Leonardo | Roman Abramovič | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Invaze | Tvrdé sankce | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Staropramen | Ukončení války | Shake Shack | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Rozsáhlé sankce | Účetní zisk | Bolševické revoluce | Majitel Norilsk Nickelu | Ruské těžařské společnosti | Největší světový producent palladia | Podnikový sektor | Odchod z Ruska | Akcie Didi | Listing v Hongkongu | APP | Majitel Sazky | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Ochranné známky | Výrobce pneumatik Nokian | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Oleg Tiňkov | Ruská burza | Moskevská burza MOEX | Značné riziko | Catch me if you can | Anna Kellnerová | Paul Schockemöhle | The Kellner Family Foundation | Open Gate | Open Gate v Babicích | Vila ve Vraném nad Vltavou | Rezidence v Podkozí | Vila na pražské Hanspaulce | Angažmá PPF | PPF v Číně | PPF a J&T | Řád bílého lva | Správa PPF | Sklo Union | Skupiny PPF | Stahování akcií O2 | Stahování akcií | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Akcie Tesla (TSLA) | Petr Fiala | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Ekonomická zóna v Hondurasu | Rosbank | Správa | GMT | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Technický výhled trhu | Středoafrická republika | Výplaty akcionářům | Dow Jones Industrial Average | Přijetí | Obchodní instrument | Nabídka akcií skupiny Coloseum | Výhody obchodování CFD akcií | Výhody obchodování CFD | Obchodování CFD akcií | Dlouhodobější investice | Možnost vydělávat na propadu ceny | Swapové poplatky | Řetězec H&M | Podnikatel Křetínský | Libération | Denis Olivennes | Presse indépendente | FDPI | ACPM | Radoslava Štěpánková | Gerald Rausnitz | Radoslava Štěpánková s rodinou | Josef Mařinec | Jan Fidler | Radim Lukeš | Michal Menšík | Petr Borkovec | Sebre | DoDo | Meopta | SUAS Group | Pro-Doma
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Majetek investora Warrena Buffetta
Majetek Koruny
Majetek majitele Facebooku
Majetek nejbohatších lidí
Majetek ruského státního investičního fondu
Majetek státu
Majetek šéfa Amazonu
Majetek ve fondech
Majetek Zuckerberga
Majetek 500 nejbohatších lidí

Následující klíčová slova

Majitel burzy
Majitel dolu Turów
Majitelé bunkrů
Majitelé firem
Majitelé franšíz
Majitel firmy
Majitel fotbalové Chelsea
Majitel Norilsk Nickelu
Majitel Sazky
Majitel společnosti Sev.en Energy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít