Středa 06. červenec 2022 02:51
reklama
Swissquote Bank
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Vantage
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Technologický Nasdaq

img

Deutsche Bank tvrdí, že bitcoin se do konce roku vrátí na 28 000 dolarů

01.07.2022 Vzhledem k tomu, jak pevně se obchodují americké akcie, by bitcoin mohl do konce roku dosáhnout 28 000 USD, podle analýzy Deutsche Bank.
img

Ranní komentář: Nasdaq včera -3 %, AMD a Nvidia jsou 50 % pod ATH

29.06.2022 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel. Výrazně zaostával hlavně technologický Nasdaq, který se propadl o necelá tři procenta. Pod značný tlak se pak dostali hlavně výrobci čipů, jako AMD a Nvidia, kteří klesali o pět až šest procent. Náladě v tomto segmentu nepomohly zprávy o klesající poptávce po osobních počítačích, která Intel donutila ke snížení cen CPU. Nvidia se pak pere také s pádem cen kryptoměn a nižší poptávkou ze strany těžařů.
img

Americký pre-market 28. června: největší americké banky oznámily zvýšení vyplácených dividend

28.06.2022 Futures na americké akciové indexy v úterý, po ztrátovém pondělí, vzrostly. Obchodníci navyšují nákupy v naději, že si udrží vzestupnou rally, kterou jsme viděli minulý týden. Futures Dow Jones Industrial Average přidaly 165 bodů neboli 0,5 %. Futures na S&P 500 vzrostly o 0,5 % a futures na Nasdaq 100 o 0,4 %.
img

Býčí vzedmutí na medvědím trhu

22.06.2022 Americké trhy byly včera nastaveny v začátku obchodování výrazně pozitivně. Index S&P 500 narostl o 2,4 % a technologický Nasdaq dokonce o 2,5 %. I tak se ale stále nacházíme v medvědím trhu a od maxima z 3. ledna jsme stále 21,6 % níže. Při pohledu na jednotlivé sektory byly včera k vidění samé zelené hodnoty. Nejvíce se dařilo energetice (+5,2 %) a spotřebnímu zboží (+2,7 %). Naopak nejhůře na tom byly, podobně jako v Evropě, utility (+1,9 %) a komunikace (+1,6 %).
img

Rozbřesk: Nemovitosti podle ČNB nadhodnoceny o 40 %, pokles jen v případě hlubších problémů

17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
img

Nasdaq Composite výrazně odepsal

17.06.2022 Většina segmentů indexu SPX 500 včera odrážela špatnou náladu na trhu, když uzavřely seanci hluboko pod středečním závěrem. Nejslabším byl energetický sektor (XOM US -3,67 %, CVX US -5,28 %), kterému sekundoval sektor informačních technologií (META US -5,01 %, GOOGL US -3,40 %). Technologický Nasdaq Composite se propadal o 466 bodů, což reprezentuje 4% propad. Akcie z polovodičového sektoru, tedy AMD, Nvidia, Micron tech a Qualcomm odevzdaly 8,12 %, 5,60 %, 6,95 % a 7,79 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 2,4 % (29.928 b.), S&P 500 o 3,2 % (3.667 b.) a technologický Nasdaq Composite o 4,1 % (10.646 b.).
img

Včera posiloval energetický sektor

08.06.2022 Nejvýrazněji včera opět posilovaly akcie z energetického sektoru, který narostl o 4,56 procenta. Významně rostla firma Exxon Mobil, XOM US +4,56 %, CVX US +1,92 %. Společnosti Target vydala upozornění na zhoršující se situaci a možné snížení čtvrtletního zisku, TGT US -2,29 %. Velmi podobně si „vedl“ Walmart, který oslabuje o 1,23 %.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Akciovým trhům se letos nedaří, žádný z velkých indexů není v plusu

01.06.2022 Akciovým trhům se letos nedaří, žádný z velkých indexů není podle údajů od ledna do konce května v plusu. Nejlépe se vedlo japonským akciím, které jsou do značné míry izolovány od dění ve zbytku světa, japonský Nikkei odepsal pouze 6,5 procenta. Naopak nejhůře se daří ruským akciím, řekl ČTK analytik investiční platformy Portu Filip Louženský. České akcie klesly letos o 8,1 procenta
img

Americké akcie zakončily týden solidními zisky

30.05.2022 V pátek hlavní americké indexy uzavřely v zelených číslech kvůli velkolepému nárůstu v sektorech technologických, průmyslových a spotřebitelských služeb. Hlavním důvodem pro oživení trhu byly známky zpomalení inflace v USA.
img

Ranní komentář: Fed chce získat manévrovací prostor agresivnějším zvyšováním sazeb

26.05.2022 Americké indexy včera rostly a zajímavé zisky si připsal především technologický Nasdaq, který přidal 1.5 %. Nic na včerejším růstu nezměnily ani minutes z posledního zasedání americké centrální banky, kde Fed jasně naznačil, že se chystá zvyšovat sazby o 50bp. i na dalších zasedání. Výnosy z desetiletých dluhopisů zůstávají v USA pod 2.8 %, což může být jeden z faktorů, který pomáhá ke stabilizaci indexů po nedávných výprodejích.
img

Dow Jones Industrial Average vítězem

25.05.2022 Úterní obchodní seance na zámořských trzích byla ve znamení přerušení pondělního růstu a návratu k pořádkům z minulého týdne, kdy technologický Nasdaq Composite odepsal 3,73 %, což se téměř rovnalo včerejšímu výkonu technologického indexu. Ze sektorů nejvíce odevzdaly telekomunikace, když se propadly až o 4 procenta (Meta Platforms -7,62 %, Alphabet -5,14 %).
img

Rozbřesk: Aleš Michl dostal od trhů žlutou kartu, Tomáš Holub nechce jít tureckou cestou

18.05.2022 Tomáš Holub z bankovní rady ČNB včera hovořil v Hospodářských novinách o tom, že nový guvernér dostal od trhů “žlutou kartu” ještě před tím, než se dostal na hřiště. V relativně otevřeném vystoupení Tomáš Holub jasně mluvil o tom, že si v tuto chvíli slabou korunu centrální banka nemůže dovolit. Znepokojují ho zejména neukotvená inflační očekávání podniků, která skutečně znepokojující jsou - ta střednědobá se pohybují v okolí 6,00 % na historických maximech. Podle jeho slov je v tuto chvíli kriticky důležité, aby byla diskontinuita v rozhodování bankovní rady co nejmenší. Varoval otevřeně před tureckým scénářem, ve kterém padající kurz způsobený nepřiměřeně nízkými reálnými sazbami vedl k výprodejům měny, dalšímu růstu inflace, mezd a inflačních očekávání a zpětně k poklesu reálné sazby vedoucí k opětovnému odlivu peněz z turecké liry.
img

O slovo se přihlásila pozitivní nálada

18.05.2022 Nejvýrazněji včera posiloval technologický Nasdaq Composite, který přidal více jak 250 b. a přerušil tím pondělní propad. Průmyslový index Dow Jones Industrial Average přidal cca 330 bodů a potvrdil již tří denní rally. Čistý zisk na akcii společnosti Walmart zaostal za odhady trhu o 12 %, když reportovaný zisk na akci byl 1,30 USD, ovšem očekávání trhu bylo rovno 1,475 USD, WMT US -11,38 %. Stoupaly i akcie Baidu či Alibaby, JD +4,15 %, BIDU +4,79 %, BABA +6,37 %. Společnosti AMD posílila o více jak 15 % a při včerejším obchodním dni to byla polovina, AMD +8,73 %.
img

Středeční obchodování provázela zvýšená volatilita

12.05.2022 Včera byl nejlepším sektor energetický, který přidal přes 1 % (CVX US 1,50 %, XOM US 2,08 %). Za nejkratší nit tahaly společnosti z informačních technologií, tedy převážně z technologického indexu, jako například Nvidia -5,48 % či Microsoft -3,32 %. Větší pohyb včera zaznamenaly akcie Coinbase, které se propadly o více jak 20 %. Důvodem takto mizerné seance byl report za 1Q 22, když Coinbase vykázala nižší než očekávaný zisk na akcii a současně i tržby pod odhady analytiků, COIN US -26,40 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 1,0 % (31.834 b.), S&P 500 o 1,6 % (3.935 b.) a technologický Nasdaq Composite o 3,2 % (11.364 b.).
img

Rozbřesk: Vyššími sazbami zvedat chtěl inflaci… myslel, že je to známka punku

12.05.2022 V poslední době se nám tu rozmáhá takový nešvar: jsouce konfrontováni s vysokou inflací, začínají nám někteří čelní představitelé v některých zemích tvrdit, že zvyšování úrokových sazeb růst spotřebitelských cen nejenže nebrzdí, ale dokonce jej ještě podporuje. Diplomaticky řečeno jde o velmi neortodoxní ekonomický názor...
img

Rozbřesk: Hrátky s čertem. Koruna čeká na jméno nového guvernéra ČNB

11.05.2022 Dnes bychom se měli dozvědět, kdo zaujme pozici guvernéra ČNB po Jiřím Rusnokovi. Jak jsme již psali, může jít z hlediska tržního o změnu rozhodně ne zanedbatelnou. To ostatně naznačilo i poměrně významné oslabení koruny, která okamžitě zareagovala na spekulace, že nová bankovní rada může být k přestřelování inflačního cíle poněkud tolerantnější. Připomeňme přitom, že včera zveřejněný růst cen v dubnu překonal čerstvou prognózu ČNB. A "bezdůvodně" slabší koruna - těžko ono skokové oslabení vysvětlit fundamentálně, například pomalejším hospodářským růstem - pod inflačním kotlem jen dál přitápí a běžně by to znamenalo tlak na vyšší sazby.
img

Wall Street opět jako na houpačce

11.05.2022 Obchodování na Wall Street bylo včera plné zvratů a doslova jako na houpačce. Indexy zahájily vysoko nad pondělním závěrem, aby následně všechny zisky odevzdaly a podívaly se do červených čísel. Býci poté ale získali znovu převahu a vyhnali technologický Nasdaq opět vysoko do zelených hodnot.
img

Úleva po včerejším Fedu netrvala dlouho, převážily obavy ze stagflace

05.05.2022 Úleva po včerejším zasedání Fedu, při kterém se zvýšily sazby o předpokládaného půl procentního bodu a růst o tři čtvrtě procentního bodu tak prozatím zůstává nepravděpodobný, netrvala dlouho. Americké akciové trhy zahájily poklesem a začátkem seance jej dále prohlubují. Dow Jones i S&P 500 odepisují přes 2 procenta, technologický Nasdaq dokonce 4 procenta. Převážily tak obavy z déle trvající vysoké inflace a recese ekonomiky. Evropa se zatím drží lehce nad nulou.
img

Zelené úterý na Wall Street

04.05.2022 Úterní obchodní seance se nesla v duchu vysoké nervozity a očekávání dnešního FEDu. Akcie farmaceutického obra Pfizeru narostly o více jak jedno procento. Čistý zisk na akcii činil 1,62 USD, kdežto odhad trhu byl postavený o 4,58 % níže. Tržby byly silnější než konsensus o takřka 5,5 %, PFE US +1,97 %. Společnost Biogen vykázala očekávané výsledky, BIIB US -0,78 %. Čistý zisk na akcii energetické společnosti Devon Energy překonala o 6,58 %, DVN US +10,09 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,2 % (33.129 b.), S&P 500 o 0,5 % (4.175 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,2 % (12.563 b.).
img

Zámořské indexy v plusu

03.05.2022 Nejširší index S&P 500 hned první den v květnu ukázal letošní minimum, v průběhu včerejší obchodní seance se mu ale přeci jenom podařilo odrazit se od minim a zakonči obchodní den 0,6 % v plusu. I další indexy předvedly v rámci včerejšího obchodování otočku, konkrétně Dow Jones přidal 0,3 % a technologický Nasdaq dokonce 1,6 %. Amazon poté, co v minulém týdnu odreportoval neuspokojivý výhled včera pokračoval v lehkém propadu, ve všeobecně dobré náladě nakonec přidal alespoň kosmetických 0,2 %.
img

Zámoří zavřelo v zelené

26.04.2022 Nejvíce si připsal technologický Nasdaq se ziskem 1,3 %. Na Nasdaqu se obchoduje v očekávání výsledků největších společností, které by měly přijít tento týden. Konkrétně se bude jednat o společnosti Meta, Alphabet, Apple, Microsoft a Amazon. Přes 3 % ztratil energetický sektor, který srážela do červených hodnot cena ropy, oslabující o 2,9 %. Twitter pokračuje v námluvách s Elonem Muskem, který přišel s nabídkou 54,20 USD za akcii Twitteru, což znamená stále prémii téměř 5 % k aktuální ceně (a to včera Twitter o 5,6 % zpevnil). Tato nabídka je již definitivní od Twitteru potvrzená.
img

Rozpolcenost trhu vede k pátečním prodejům

22.04.2022 Americké akcie během začátku páteční obchodní seance klesaly. Investory pravděpodobně tížily vyhlídky, že FED přistoupí k většímu zvýšení sazeb na začátku cyklu zpřísňování monetární politiky. Index S&P 500 klesal o téměř o procento, přičemž technologický Nasdaq klesal „jen“ o půl procenta. Příští týden nás čekají výsledky technologických gigantů. To je zřejmě důvod bezvětří v technologickém sektoru.
img

Evropské akcie dopoledne v záporu. Ztrácí Lufthansa, daří se Shellu. V Praze boduje ČEZ

13.04.2022 Evropské akciové indexy se ve středeční obchodní seanci pohybují v záporných hodnotách. Investoři reflektují situaci ve Spojených státech, kdy při včerejším reportu vzrostly spotřebitelské ceny v rámci očekávání trhu a inflace v USA dosáhla 8,5 %.
img

Wall Street opět jako na houpačce

13.04.2022 Obchodování na Wall Street včera začalo ve velmi pozitivním duchu, všechny tři hlavní indexy otevřely vysoko nad pondělím závěrem. Euforie se přelévala hlavně na technologický Nasdaq, který chvílemi posiloval i přes 2 %. Býci však tempo dlouho neudrželi a dobrá nálada se záhy začala vytrácet. Kolem 8 hodiny večerní našeho času již situaci pevně drželi v tlapách medvědi a všechny tři indexy se opět poroučely do červených čísel. Wall Street závěr: Dow Jones -0,26 %, S&P 500 -0,34 %, Nasdaq Composite -0,3 %.
img

Wall Street opět ztrácel

12.04.2022 Včerejší obchodní den bohužel navázal na výprodeje z minulého týdne a hlavní akciové indexy opět silně ztrácely, nejvíce technologický Nasdaq. Situace začíná být napjatá, neboť indexy nejeví žádnou snahu alespoň korigovat propady a navazují den za dnem dalšími poklesy. Nejslabším článkem dne byly včera opět technologie (Apple -2,6 %, Alphabet -3,3 %, Nvidia -5,2 %, AMD -3,6 %, Tesla -4,8 %, Microsoft -3,9 %). Nedařilo se ale ani energetickému sektoru (Chevron -2,6 %, Exxon Mobil -3,4 %, Occidental -6,3 %, Halliburton -2,2 %) kvůli poklesu cen ropy (-4 %). Naopak letecký průmysl si připsal zisky (Delta +4 %, Southwest Airlines +3,4 %, American Airlines +2,3 %).
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Wall Street ovládla zelená

08.04.2022 Čtvrteční obchodní den byl ve znamení přerušení propadů z předešlých seancí. Technologický Nasdaq Composite uzavřel den tentokrát v zeleném pásmu a připsal si 9 b. Průmyslový Dow Jones Industrial Average přidal 87 b. a téměř smazal středeční ztrátu. Nejvýrazněji posílil health sektor, který přidal 2,0 % (PFE US +4,27 %, NVS US +0,83 %). Na opačném pólu se krčí sektor komunikací, který odepsal 0,4 % (VZ US -1,00 %, T US -1,25 %). Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,3 % (34.583 b.), S&P 500 o 0,4 % (4.500 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,1 % (13.897 b.).
img

Ranní komentář: Brainardová dostala 10yr výnosy nad 2.6 %. Růstovky a technologie výrazně klesly

06.04.2022 Akciové trhy včera výrazně klesaly a pod tlak se dostaly hlavně růstové akcie. Ty reagovaly na slova Lael Brainardové o možnosti rapidního tempa snižování bilance americké centrální banky, která by tento proces měla odstartovat už v květnu. Americké výnosy u desetiletých platností vzrostly až nad 2.6 % a například technologický Nasdaq klesl o 2.26 %.
img

Rozbřesk: ČNB dnes zvýší sazby nejméně o 50 bps, povede se debata o devizových intervencích

31.03.2022 Český trh dnes s napětím čeká na to, jaká bude první reakce ČNB na ruskou invazi na Ukrajinu - další výrazný stagflační šok pro českou ekonomiku. Je jasné, že sazby půjdou vzhůru, budeme ovšem zvědaví na “velikost dnešního kroku”, míru shody v bankovní radě a další postoj k intervencím na podporu koruny.
img

Technologie nejslabším článkem

31.03.2022 Z akciových indexů byl po většinu včerejšího dne nejslabším Nasdaq Composite, když odepisoval v jednu chvíli i 143 b., což v procentuálním vyjádření činí 1 %. Na opačném pólu se pohyboval průmyslový Dow Jones Industrial Average, jenž se v jeden okamžik obchodoval v kladných hodnotách, a to především díky společnostem z energetického sektoru, který včera patřil k těm nejsilnějším, CVX US +0,71 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,2 % (35.228 b.), S&P 500 o 0,6 % (4.602 b.) a technologický Nasdaq Composite o 1,2 % (14.442 b.).
img

Zelené pondělí pro technologie

29.03.2022 Hlavní americké akciové indexy včera mírně přidávaly za poměrně nízké volatility, až na technologický Nasdaq, který rostl o 1,3 %. Hlavním tahounem technologického sektoru byla jednoznačně Tesla. Akcie Tesly se doslova utrhly ze řetězu a ukončily včerejší den o 8 % výše, než v pátek zavíraly - konkrétně na ceně 1087 USD za akcii.
img

Ranní shrnutí (29.03.2022)

29.03.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci převážně na vyšších úrovních. S&P 500 přidal 0,71 %, Dow Jones vzrostl o 0,27 %, Nasdaq povyskočil o 1,31 % a Russell 2000 zakončil na otevíracích hodnotách.
img

Americké akcie lehce v záporu, za pozornost však stojí Tesla

28.03.2022 Hlavní americké akciové indexy obchodují přibližně hodinu po otevření trhů v lehkém záporu, až na technologický Nasdaq , který aktuálně roste o 0,3 %. Bez výraznějších kurzotvorných zpráv hledají tedy i v úvodu nového týdne trhy směr jen velmi obtížně.
img

Pozitivní úvod, pak ale míří Nasdaq do záporu. Bez silných zpráv mírní volatilita

25.03.2022 Americké akciové indexy obchodují dvě hodiny po otevření trhů v lehkém záporu, až na technologický Nasdaq , který aktuálně propadá o více než jedno procento.
img

Indexy pokračují v umazávání ztrát

23.03.2022 Největší zotavení včera předvedly akcie technologického sektoru, když k největším hvězdám patřily společnosti jako Microsoft či Meta Platforms, MSFT US +1,64 %, FB US +2,44 %. Společnost Alibaba informovala o změně programu zpětného odkupu akcií, když Alibaba tento buyback plánuje navýšit z 15 miliard dolarů na 25 miliard dolarů s platností do třetího měsíce roku 2024, BABA US +11 %, BIDU US +5,39 %, PDD US +18,85 %. Tesla +7,91 %.
img

USA se srovnaly s plánem zvyšování sazeb

18.03.2022 Zámořské trhy včera plně přijaly nastolenou politiku FEDu a po rozpačitém úvodu obchodní seance zakončily den opět s relativně výrazným ziskem. Index S&P 500 přidal 1,2 %, technologický Nasdaq 1,3 % a Dow Jones Industrial Average 1,2 %. Všechny zámořské sektory včera svítily zeleně. Nejvíce se dařilo energetickému sektoru, který poslala vzhůru o 3,5 % rostoucí cena ropy. O 4,7 % včera posílila společnost Ralph Lauren, které analytici z J.P. Morgan zvedli doporučení z „neutral“ na „koupit“.
img

Ranní komentář: Fed chce zvyšovat sazby na každém dalším letošním zasedání

17.03.2022 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky. Ta podle očekávání zvýšila sazby o 25bp. a naznačila, že chce letos sazby zvýšit ještě šestkrát. Už v květnu by pak mohla začít s postupným snižováním bilance prodejem dluhopisů. Jestřábí výstup ze zasedání následně J. Powell doplnil poměrně optimistickým názorem na sílu americké ekonomiky, která by ale letos měla oproti prosincovým projekcím růst pomaleji.
img

Americké indexy zahájily silným růstem, raketově rostou čínské firmy. Další dění bude určovat Fed

16.03.2022 US indexy dnes zahajují seanci silným růstem a navazují tak na pozitivní dění v Asii a v Evropě. Dow Jones přidává aktuálně +1,2 %; S&P 500 +1,7 % a technologický Nasdaq Composite +2,5 %. Dnešní rozhodnutí Fedu o sazbách, a především jeho další výhled budou určovat následující dění.
img

Americké akcie rostou dva po sobě jdoucí dny

28.02.2022 Americký akciový trh rozšiřoval své zisky dva po sobě jdoucí dny, protože ekonomické údaje a nejistota ohledně konfliktu na Ukrajině vedly obchodníky k tomu, že ustoupili od sázek, že Federální rezervní systém příští měsíc agresivně zvýší sazby. Index S&P 500 vzrostl o více než 2 %, zatímco technologický Nasdaq 100 zaostával.
img

Asijsko-pacifické akciové indexy většinou rostou

25.02.2022 Asijsko-pacifické akciové indexy během páteční obchodní seance v rámci korekce po včerejším výrazném poklesu převážně rostly. Shanghai Composite přidal 0,54 % a Shenzhen Composite si připsal 1,02 %, zatímco hongkongský index Hang Seng klesl o 0,1 %. Korejský KOSPI vzrostl o 1,11 %, japonský Nikkei 225 posílil o 1,66 % a australský S&P/ASX 200 přidal 0,12 %.
img

Válka na Ukrajině potvrdila stabilitu dolaru

25.02.2022 Válka na Ukrajině ukázala, že dolar a USA jsou v době válečných konfliktů a nestability stabilnější měnou a regionem, než je euro a Evropa. Kapitálové trhy zažily silný propad a výrazně ztrácí.
img

Wall Street válka nevykolejila

25.02.2022 US indexy včera z počátku obchodovaly v návaznosti na události na Ukrajině v červených číslech. Největší propady při otevření zaznamenával technologický Nasdaq, jenž ztrácel až 3,3 %. Ztráty se ale podařilo vybrat a index uzavíral naopak o 3,34 % silnější s největším intradenním nárůstem od března 2021. S&P 500 uzavřel +1,39 % a Dow Jones +0,28 %.
img

Technologie znovu nejslabším článkem trhu

24.02.2022 Technologický index Nasdaq Composite odepsal již pátý den v řadě, když včera oslabil o více jak dvě procenta. Jižním směrem se posunuly téměř všichni velcí technologičtí hráči, NVDA -4,29 %, MSFT –2,57 %, GOOGL -1,71 %, AMD -5,09 %. Naopak o slovo se ve středu přihlásila společnost Virgin Galactic, když firma vykázala menší čtvrtletní ztrátu na akcii -0,313 USD, než byl nastavený konsensus -0,359 USD, SPCE +3,32 %.
img

Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

24.02.2022 Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí ve vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou. Všechny indexy vykázaly na konci úterní seance pokles. Široký index S&P 500 ztratil 1 %, průmyslový The Dow Jones Industrial Average 1,4 % a technologický NASDAQ Composite 1,2 %.
img

Evropské burzy se drží blízko nuly, věří v uklidnění napětí kolem Ukrajiny. Nasdaq Composite zatím trhá ztrátovou dvoudenní šňůru

18.02.2022 Evropské burzy se dnes drží v blízkosti nuly, a to i přes včerejší výplach na zámořských trzích, kdy technologický index Nasdaq Composite odepsal 2,9 %. Důvodem bylo zvýšené napětí na východě Evropy, kde byla ve čtvrtek hlášena střelba v Luhanské oblasti, ovšem nutno podotknout, že to nebyl nějaký zvláštní jev během posledních let. K deeskalaci nepřispěl ani americký prezident Joe Biden a americký ministr zahraničí Antony Blinken. Pátek dopoledne je ovšem klidnějším dnem, když investoři věří v uklidnění napětí díky společnému setkání ministrů zahraničí USA a Ruska.
img

Rozbřesk: Geopolitické napětí lehce pokleslo, akcie se snaží o pozitivní obrat

16.02.2022 Včera během dne sice geopolitické napětí pokleslo s tím, jak ruský prezident Putin stáhl část vojsk od ukrajinských hranic. Americký prezident Biden však současně varoval, že se může jednat o taktický manévr a že invaze Rusů na Ukrajinu zůstává dál ve hře. Zopakoval, že v takovém případě Amerika (a spojenci) zavedou vůči Rusku tvrdé sankce a Američané se budou muset připravit na “ještě vyšší” ceny energií.
img

Technologický Nasdaq přerušil třídenní pokles

16.02.2022 Včera přerušily indexy třídenní propady. Většinu obchodního dne se vedlo technologickému Nasdaq Composite, jehož růst táhly primárně polovodičové akcie. Obr Nvidia posiloval v průběhu včerejšího dne o více jak 7 procent. Dnes po závěrečném gongu čeká společnost report za předešlý kvartál a očekává se, že zisky budou vyšší než konsensus, a to hlavně díky herním čipům a ziskům z data center. Aby Nvidia vzrostla, očekávají analytici, že bude za potřebí překonání horních hranic odhadů trhu, NVDA US +9,18 %, AMD US +6,30 %, MU US +6,83 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 1,2 % (34.988 b.), S&P 500 o 1,6 % (4.471 b.) a technologický Nasdaq Composite o 2,5 % (14.139 b.).
img

Vysoká inflace poslala akcie do červeného

11.02.2022 Zámořské indexy včera otevřely v záporu poté, co report o inflaci ukázal nejvyšší číslo za posledních 40 let. Hlavní indexy v průběhu dne prohlubovaly ztráty. Nejhůře dopadl už téměř klasicky technologický Nasdaq se ztrátou 2,1 %. Některé společnosti se ale propadům vyhnuly. Disney měl našlápnuto k zisku převyšujícímu 5 %, kvůli negativní náladě ale nárůst dosáhl „pouze“ 3,4 %.
img

Americké akciové indexy míří nahoru

10.02.2022 Americký akciový trh včera díky pozitivním zprávám o hospodářských výsledcích podniků posílil. Dow Jones Industrial Average si připsal 0,86 %, technologický NASDAQ Composite vzrostl o 1,45 % a široký index S&P 500 poskočil o 2,08 %.
img

Akcie rostou díky ziskům cyklických společností a společností s malou tržní kapitalizací

09.02.2022 Americké akcie v úterý rostly díky ziskům cyklických společností a společností s malou tržní kapitalizací, což signalizovalo zlepšení důvěry investorů v podmínkách zpřísňování měnové politiky. Index S&P 500 rostl díky finančnímu a komoditnímu sektoru, zatímco technologický Nasdaq 100 rostl díky společnostem Apple, Microsoft a Amazon. Akcie společnosti Pfizer se však propadly poté, co její výhled tržeb na rok 2022 zaostal za odhady.
img

Wall Street v zeleném

09.02.2022 Včerejší obchodní seance se nesla v duchu pokračující výsledkové sezóny. Tržby společnosti Pfizer sice meziročně rostly o 106 % na 24 miliard USD, nicméně konsensus byl nastavený o něco výše. Výsledky byly spíše smíšené, bohužel výhled pro rok 2022 je poněkud opatrnější, než trh očekával, PFE -2,84 %. Nevydařenou seanci ze zdravotnického sektoru měla většina akcií, nejhůře zakončil obchodování Novavax, který odepsal více jak 10 procent. Stejným směrem se vydaly akcie General Motors i automobilka Ford, GM -2,46 %, F -1,01 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 1,1 % (35.462 b.), S&P 500 o 0,8 % (4.521 b.) a technologický Nasdaq Composite o 1,3 % (14.194 b.).
img

Americký akciový trh dosáhl největšího čtyřdenního růstu od roku 2020

03.02.2022 Americké akcie zaznamenaly největší čtyřdenní rally od roku 2020 díky tomu, že investoři obnovili obchody s technologickými akciemi. Index S&P 500 vzrostl o 0,6 %, zatímco technologický Nasdaq 100 vzrostl o 0,3 % díky ziskům společností Alphabet a Advanced Micro Devices.
img

Alphabet a AMD se sice snaží, technologický Nasdaq ale zisky neudržel

02.02.2022 Technologický Nasdaq Composite zahájil dnes čtvrtý den v řadě růstem, zisky se mu ale nedaří udržet. Hlavními tahouny jsou nicméně i nadále technologičtí giganti Alphabet a Adv Micro Device.
img

Evropské trhy stále na vlně optimismu, výjimkou Novartis. Pozitivní nálada se drží i pražské burzy

02.02.2022 Evropské trhy dnes pokračují na optimistické vlně, když německý index DAX posiluje o 0,5 %. Pozadu nezůstává ani Londýn (FTSE +0,6 %) a Paříž (CAC +0,3 %). Odpovídá tomu i celkový obrázek evropských akcií, když Stoxx 600 posiluje o 0,6 %. Ještě o něco pozitivněji vypadá pohled na americké trhy. Futures na nejširší index S&P 500 jsou 0,7 % v kladném teritoriu. Nejpozitivněji se ovšem tváří technologický Nasdaq , který dnes potáhne vzhůru pozitivní reakce na výsledky těžké váhy indexu, společnosti Alphabet (mateřská společnost vyhledávače Google).
img

Trhy se oklepávají po prudkých propadech

01.02.2022 Poslední den prvního měsíce letošního roku zámořské indexy pokračovaly v růstu nastaveném již v předchozí obchodní seanci. Technologický Nasdaq přesto zažívá jeden z nejhorších začátků roku v historii. I přes poslední nárůsty odepsal technologický index v lednovém volatilním měsíci téměř 10 % hodnoty. Analytici na Wall Street se ve svých komentářích ale většinou shodují, že poslední odraz je pouze oddechnutí po prudkém výprodeji a že dno za sebou pravděpodobně ještě nemáme.
img

Americký akciový trh zakončil týden velmi silnou rally

31.01.2022 Americké akcie se v pátek odrazily vzhůru, protože dobré výsledky společnosti Apple vyvážily obavy, že Fed bude jednat agresivně, aby omezil inflaci. Index S&P 500 zaznamenal největší růst od června 2020, zatímco technologický Nasdaq 100 vyskočil o více než 3 %.
img

Ranní komentář: Akcie i nadále velmi volatilní, ropa na sedmiletém maximu. Trhy čeká zajímavý týden

31.01.2022 Akciové trhy za sebou mají volatilní týden. Americké indexy jej ale dokázaly uzavřít v zelených číslech, i když hlavně kvůli páteční seanci, během které například technologický Nasdaq přidal více než 3 %. Dnes ráno futures na indexy znovu rostou a sentiment se zdá se uklidňuje. Máme před sebou ale důležitý týden, který může řadu věcí znovu změnit. Čekáme jak na další výsledky velkých amerických společností, tak na důležité makro (NFP) a na zasedání několika centrálních bank (ECB, BoE).
img

Rozbřesk: Česká ekonomika v závěru roku zpomalovala. Jak razantní bude ČNB?

28.01.2022 První letošní zasedání bankovní rady, na kterém ČNB představí novou prognózu, proběhne už příští týden. Očekává se další razantní navýšení základní sazby, která se může v krajním případě dostat až do blízkosti pětiprocentní hranice.
img

Wall Street navazuje na pokles

28.01.2022 Wall Street ve čtvrtek opět ztrácela. Průmyslový Dow Jones uzavřel o -0,02 % níže, technologický Nasdaq a širší index S&P500 rovněž ztrácely. Výprodeje táhly především akcie Tesla (-11,55 %), jejíž akcie se vydaly dolů díky obavám ze zpomalujícího dodavatelského řetězce. Propadly rovněž akcie Intelu (-7 %) nebo AMD (-7 %). Na opačné straně spektra se tentokrát ocitly akcie streamovacího giganta Netflix (+7,5 %), a to díky investici fondu Pershing Sqare Capital ve výši 1 miliardy dolarů.
img

Ranní komentář: Zvýšená nervozita z trhů zatím nemizí, dnes zasedá Fed

26.01.2022 Nálada na trzích byla i včera viditelně nervózní a americké indexy úterní seanci znovu zakončily v červených číslech. S&P500 klesl o 1.22 % a technologický Nasdaq pak o 2.28 %. Výnosy z dluhopisů přitom byly i nadále stabilní a ani korporátní data u řady společností včera nebyla vůbec špatná.
img

Americký akciový trh rozšiřuje svůj pokles na více než 10 %

25.01.2022 Minulý týden byl pro index S&P 500 možná nejhorší. Zaznamenal největší korekci od začátku pandemie a od posledního rekordního závěru před pouhými třemi týdny ztratil více než 10 %. Jen v pondělí ztratil zhruba 3 bil. USD tržní hodnoty.
img

Obchodování s akciemi na americkém pre-marketu 24. 1. 2022. Fed může zvýšit klíčovou sazbu celkem 5krát

24.01.2022 Futures na americké akciové indexy v pondělí pokračovaly v poklesu po nejhorším týdnu pro index S&P 500 od března 2020. Investoři se obávají jestřábího postoje Fedu k měnové politice. Berou ohled také na výsledky zpráv o výnosech za 4. čtvrtletí 2021. Dow Jones Industrial Average futures klesly o 107 nebo 0,25 %. Futures na S&P 500 klesly o 0,45 % a futures na Nasdaq 100 klesly o 0,71 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
img

Rozbřesk: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB, automotive má však k normálu daleko

21.01.2022 Poslední sada čísel z české ekonomiky ukázala, že konec roku 2021 pravděpodobně vůbec nebyl tak špatný, jak se bála centrální banka. Ta očekávala v důsledku rozbitých výrobních řetězců a nové varianty omikron pokles hospodářství o 1,1 % mezikvartálně. Zdá se však, že poslední listopadové statistiky ukazují, že napětí v průmyslu začalo odeznívat o něco rychleji a náš nowcast ukazuje spíše než na propad hospodářství na lehce “kladnou nulu”. Lepší čísla přišla zejména z nejvíce postižených průmyslových odvětví - výrobci dopravních prostředků, zpracovatelé plastů a kovů.
img

Trhy v nervozitě před FEDem zisky neudržely

21.01.2022 Index S&P 500 se většinu včerejšího dne držel v zisku, v poslední hodině ale tento boj neudržel a zakončil obchodní seanci 1,1 % v červených hodnotách. Technologický Nasdaq, který včera oficiálně vstoupil do korekce, se včera také dlouho držel v kladném teritoriu, ale nakonec stejně jako S&P propadl, konkrétně o 1,3 %. Je cítit, že investoři zůstávají opatrní s ohledem na zasedání FEDu, které proběhne příští týden a mělo by naznačit, jak moc bude přísné utahování měnové politiky v letošním roce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022

17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
img

S&P 500 dosáhl rekordních minim čtyři dny po sobě

10.01.2022 Americké akcie v pátek klesly, když investoři posoudili nejnovější zprávu o zaměstnanosti v USA, aby získali vodítka o síle ekonomiky a dalších krocích v politice Fedu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.1.2022

10.01.2022 Dceřiná společnost developera Shimao nesplatila jistinu na svém úvěru. Tento případ se od předchozích čínských developerů, kteří zápasí s nedostatkem likvidity, poněkud liší. Shimao totiž patří mezi stabilnější developery. Jeho rating dosahuje BB a před pár lety se nacházel i v investičním stupni (BBB a lepší). Pokud se v potížích nachází i firmy s ratiingem poblíž IG stupně, signalizuje to, že se stres začíná šířit napříč developerským sektorem. Situace v developmentu tak zůstává signifikantním zdrojem nejistoty.
img

Americká předobchodní fáze trhu, 6. ledna: hlavní příčinou poklesu amerického akciového trhu je Fed

06.01.2022 Během dnešního ranního čtvrtečního obchodování futures na Dow po včerejším prudkém poklesu mírně vzrostly. Vše se stalo kvůli zveřejnění zápisu Federálního rezervního systému z jeho prosincového zasedání, z něhož vyplynulo, že to regulátor myslí vážně.
img

Propad akcií kvůli obavám z inflace v USA

05.01.2022 Index S&P 500 se v úterý propadl, protože nejnovější údaje ukázaly smíšené signály o inflaci v USA před třemi očekávanými zvýšeními úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v tomto roce. Ceny placené výrobci se v prosinci ukázaly být mnohem nižší, než se očekávalo, což naznačuje, že inflační tlaky mohly v některých oblastech dosáhnout vrcholu. Kromě toho údaje ukazující masivní propouštění ve Spojených státech zvýšily obavy ohledně mzdové inflace.
img

Rozbřesk: Koruna proráží další technické mety, Polsko jako první letos zvedá sazby

05.01.2022 Polská NBP nepřekvapila a jako první centrální banka v tomto roce zvýšila svoji hlavní úrokovou sazbu. Stalo se tak v souladu s tržním očekáváním, když základní sazba byla posunuta na úroveň 2,25 %. Úrokový diferenciál vůči eurovým sazbám se tak dále posunul vzhůru, avšak z pohledu regionálního srovnání jsou oficiální úrokové sazby stále relativně nízké. Nejde jen o to, že hlavní úroková sazba polské centrální banky je aktuálně nižší než u obdobných institucí v ČR či Maďarsku, ale navíc pokud ji očistíme o aktuální inflaci, tak v reálném vyjádření se tento (negativní) rozdíl ještě dále prohlubuje. Připomeňme, že v pátek bude v Polsku zveřejněna inflace za prosinec, která velmi pravděpodobně ukáže na to, že spotřebitelské ceny rostly v meziročním srovnání okolo 8 %. To je poměrně dost na to, že inflační cíl NBP je 2,5 % a oficiální úroková sazba se nachází pod touto úrovní.
img

Dow Jones Industrial Average vítězem

05.01.2022 Z indexů se včera nejlépe vedlo Dow Jones Industrial Average, který posiloval už druhou seanci v novém roce. Technologické indexy i širší index SPX 500 odepisovaly primárně díky poklesu velkých hráčů, jako jsou Tesla a Nvidia, TSLA -4,18 %, NVDA -2,76 %. Nejsilnějším sektorem byl včera ten energetický následovaný bankovním, BAC +3,92 %, CVX +1,82 %. Hvězdou dne byla automobilka Ford a její akcie, které přidaly více jak 10 procent (+11,69 %). Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,6 % (36.79 b.), S&P 500 oslabil o 0,1 % (4.793 b.) a technologický Nasdaq Composite oslabil o 1,3 % (15.622 b.).
img

Technologie opět poraženými

03.01.2022 Poslední obchodní seance loňského roku nebyla obohacena makro ekonomickými daty a tedy vše bylo „pouze“ na společnostech a jejich výkonech. K hvězdám pátečního dne patřila většina farmaceutických firem. Mezi lídry se zařadila i automobilka Ford, jenž přidala více jak jedno procento. V potížích se minulý týden nacházeli provozovatelé výletních zaoceánských lodí. Firmy zakončily minulý týden dalším propadem hodnoty, NCLH -1,24 %, CCL -1,95 %, RCL -0,58 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,2 % (36.338 b.), S&P 500 o 0,3 % (4.766 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,6 % (15.644 b.).
img

Rozbřesk: Inflace jako hlavní politické téma roku 2022 a koruna díky ČNB silnější

03.01.2022 Není žádným tajemstvím, že inflace rozděluje společnost. Zejména ta energetická a potravinová výrazně více zasahuje relativně chudší část populace. Zatímco lidem s vyššími příjmy “pouze” snižuje úspory “odkládané” do investic, nízkopříjmové skupiny nutí činit velmi těžké volby a bolestivé úsporné kroky. Proto bude inflace také jedním z hlavních témat politických soubojů relativně rušného roku 2022.
img

Rozbřesk: O inflaci, COVIDu a centrálních bankách v roce 2021 a 2022. Koruna končí rok v býčí náladě

31.12.2021 Silvestr a Nový rok svádí k různým anketám, které buď bilancují anebo se pokoušejí o lacinou prognostiku. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být: jaké bylo (v roce 2021) a možná bude (v roce 2022) hlavní makroekonomické téma na globální úrovní? Kandidát pro vítězství v takové anketě by se přitom rýsoval celkem zřetelně a měl jméno: inflace. Přesněji řečeno - inflace v době pokračující epidemie.
img

Čína přítelem investora

31.12.2021 Čtvrteční obchodní seance se držela v zaběhlém režimu z minulých dní. Index SPX 500 se i včera pohyboval téměř celý den kolem zelené nuly, nicméně směr závěru byl opačný. Sektory, které se při včerejším obchodním dni pohybovaly v zeleném teritoriu, byly komunikace (ATVI +0,49 %, T +0,57 %) a health sektor (PFE +1,42 %, MRNA +1,50 %).
C:\fakepath\top-30122021-16-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.12.2021 1) Japonské akcie v poslední den letošního obchodování na tokijské burze mírně oslabily. Hlavní index Nikkei 225 dnes klesl o 0,4 % na 28.791,71 bodu, za celý rok si však připsal 4,9 % a hodnota z konce roku znamená maximum za posledních více než 30 let.
C:\fakepath\eurusd-30122021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.12.2021

30.12.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera stouply na nový rekord, technologický Nasdaq však oslabil. K růstu přispěly maloobchodní společnosti, jako Walgreens a Nike. Investoři se také přestali obávat nové koronavirové varianty omikron.
img

Americké akcie v obchodně slabším dni mažou průběžný zisk, dolar klesá

29.12.2021 Americký S&P 500 si po otevření amerických burz připisoval mírné zisky, které ale již stihl odevzdat, když investoři při absenci významnějších makrodat a slabší obchodní aktivitě opět rozvažují hospodářské dopady omikronu. Mírné zisky zapisuje i užší DJIA , technologický Nasdaq ale klesá. Desetileté americké výnosy rostou do blízkosti 1,53 procenta.
img

Akcie před zasedáními centrálních bank tento týden klesají

14.12.2021 Trhy po celém světě se připravují na vlnu rozhodnutí centrálních bank a obchodníci zvažují potenciální důsledky méně štědrých měnových podmínek v souvislosti s obavami z koronaviru a silného ocenění akcií. Proto se index S&P 500 v pondělí propadl z rekordní úrovně, zatímco technologický Nasdaq 100 klesl pod úroveň hlavních akciových indexů.analytics61b86f21bfe80.jpg
img

Nasdaq 100 po třetí v řadě v zeleném

09.12.2021 Středeční obchodní seance byla ve znamení menších pohybů. Po posílení v předešlých dvou seancích, kdy dokonce v úterý technologický Nasdaq Composite i S&P 500 zaznamenaly nejvydařenější den od konce prvního kvartálu a opětovné přiblížení se svým historickým maximům, si i včera indexy připsaly slušné zisky. Solidní seanci z pohledu sektorů zaznamenal sektor komunikací (T +0,39 %, FB +2,40 %). Nejsilnějšími články indexu S&P 500 byly akcie z cestovního ruchu, NCLH +9,05 %, CCL +6,76 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,1 % (35.754 b.), S&P 500 o 0,3 % (4.701 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,6 % (15.786 b.).
img

Americký trh: Připraven na nový růst

07.12.2021 Celoroční vývoj covidu ve světě: Čtvrtá vlna je na svých maximech, v USA se začátkem pracovního týdne opět roste počet případů – +89 případů; celkem je ve světě +463 případů, na druhém a třetím místě v nových infekcích jsou Británie a Německo +51 a +39 nových případů.
img

Rozbřesk: Pandemie sráží vyhlídky tuzemských firem. Rozjedou Powell & spol. jestřábí show?

30.11.2021 Tuzemská ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí mezikvartálně o 1,5 %, meziročně o 3,1 %. Obrázek posledního čtvrtletí díky dnešním a už díky předchozím měkkým datům začíná nabývat konkrétnější podoby. Podobně jako předchozí čtvrtletí bylo i to aktuální poznamenané problémy v dodavatelských řetězcích, zejména automobilového průmyslu, k nimž se přidal masívní dopad vysokých cen surovin a energií. Když k tomu připočteme opětovnou explozi pandemie, tak to z pohledu ekonomiky letos rozhodně nevypadá na žádný radostný finiš.
img

Stabilizace Wall Street v úvodu týdne

30.11.2021 Včerejší obchodování v USA se neslo již od samého úvodu v pozitivním duchu. Včerejšími růsty se tak umazává jen část pátečních ztrát. Výjimkou je technologický Nasdaq - tomu jedinému se podařilo umazat veškeré páteční ztráty. Nejlépe se dařilo jednoznačně technologickému sektoru (Apple +2,2 %, Alphabet +2,3 %, Microsoft +2,1 %, AMD +4,6 %, Nvidia +6 %, Tesla +5,1 %).
img

Nasdaq Composite druhý den v řadě poraženým

24.11.2021 Poraženým úterního obchodního dne byl technologický Nasdaq Composite, který odepsal druhý den v řadě. Nejsilnějším sektorem byl včera energetický (CVX +2,11 %, XOM +2,63 %) následovaný finančním (BAC +2,64 %, JPM +2,39 %), což se projevilo na Indexu Dow Jones Industrial Average, který byl z velké trojky tím nejsilnějším. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,5 % (35.813 b.), S&P 500 o 0,2 % (4.690 b.) a naopak technologický Nasdaq Composite oslabil o 0,5 % (15.775 b.).
img

Technologie tentokrát vítězem seance

12.11.2021 Včerejší obchodování znamenalo obrat v trendu a akciové indexy umazaly část ztrát, které nabyly v úvodu tohoto týdne, primárně jmenovitě technologický Nasdaq Composite. Společnost Rivian Auto si ve středu připsala devětadvacet procent a i včera pokračovala ve skvělé rally, při které dokonale využila IPO efektu a přidala dalších 22 %.
img

Ranní shrnutí (11.11.2021)

11.11.2021 Statistiky nejvyšší inflace v USA od roku 1990 odstartovaly nejvyšší pokles amerických akcií za poslední měsíc. Technologický Nasdaq klesl o 1,66 %, S&P500 spadl o 0,82 % a DJIA ztratil 0,66 %.
img

Solidní výsledky zvedly po náladu na Wall Street přesto, že růst USA ve třetím kvartálu prudce zpomalil

28.10.2021 Hlavní indexy Wall Street dnes rostly. Podpořily je pozitivní čtvrtletní výsledky firem Caterpillar, Merck a Ford, které pomohly oživit sentiment investorů po datech, která ukázala, že ekonomický růst USA ve třetím čtvrtletí prudce zpomalil.
img

Intradenní rekordy DJIA a SPX 500

27.10.2021 Při včerejším intradenním obchodování širší index SPX 500 ze startu seance vzrost na úctyhodných 4.598 bodu, což hned z kraje dne vytvořilo maxima. Analytici ze CNBC spočítali, že téměř 80 procent společností z indexu SPX 500 překonalo nastavené očekávání. Pozadu rovněž nezůstal ani průmyslový index Dow Jones Industrial Avg., jenž opět ze startu seance dosáhl na svá maxima na hodnotě 35.892 bodu. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,1 % (35.755 b.), S&P 500 o 0,2 % (4.574 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,1 % (15.235 b.).
img

S&P 500 na historickém maximu

22.10.2021 Zámořské trhy včera obchodovaly smíšeně. Dow Jones Industrial Average skončil v lehkém záporu. Naopak technologický Nasdaq lehce přidával a zakončil obchodní den 0,6 % v zelených číslech. Index S&P 500 přidal pouze 0,3 %, včera ale opět pokořil své historické maximum, které je nově nastaveno na 4551,44 bodů. V sektorovém pojetí nejhůře dopadl energetický sektor, se ztrátou 1,8 %.
img

Rozbřesk: Průmysl se potýká s nedostatkem vstupů a Škoda plánuje další odstávky

08.10.2021 Srpnové výsledky průmyslu ukázaly, že nedostatek vstupů začíná být závažnou brzdou dalšího oživení českého hospodářství. Zatímco většina průmyslových odvětví rostla, výpadky vstupů pro sužovaný autoprůmysl přispěly k meziměsíčnímu poklesu průmyslu o 3 %. A září pravděpodobně nebude lepší.
img

Trhy se prohnala zelená vlna

08.10.2021 Pozitivní informaci včera zaznamenali akcioví investoři čínských technologických firem a to konkrétně o možném virtuálním summitu lídrů Spojených států a Číny, tedy Joe Bidena a Si Ťin-pchinga, BABA +8,26 %, BIDU +4,81 %. Skoro dvou procentní růst si včera připsal Health sektor, a to vakcínou od Pfizer, Biontech, PFE +1,71 %, BNTX +4,42 %. Průmyslový index Dow Jones IA se posunul směrem vzhůru o 338 bodů, což je rovno 0,98 procentům, k čemuž přispěly nejen společnosti Visa a Goldman Sachs, kteří dnes získali 1,78 % resp. 0,66 %. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 1 % (34.754 b.), S&P 500 o 0,8 % (4.399 b.) a technologický Nasdaq Composite o 1 % (14.654 b.).
img

Rozbřesk: OPEC+ ropnému trhu neulevil, na Wall Street další výplach technologií

05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů. Minimálně část trhu totiž očekávala ještě agresivnější růst produkce ze strany Saúdské Arábie a spol. než finálních 400 tis. barelů denně (v listopadu), díky čemuž se ropa Brent vyhoupla až k hranici 82 dolarů za barel, tj. nejvyšší úrovni za poslední tři roky.
img

Pondělní výprodej na Wall Street

05.10.2021 Úvod týdne na Wall Street se nesl ve značně negativním duchu. Všechny hlavní akciové indexy od počátku včerejšího dne postupně ztrácely, nejvíce pak technologický Nasdaq (-2,1 %). Jediným rostoucím sektorem byl ten energetický díky dalšímu růstu cen ropy a elektrické energie (Exxon Mobil +1,3 %, Halliburton +3,3 %, Occidental +2,1 %). Naopak nejvíce pod tlakem byly technologie (Apple -2,5 %, Alphabet -2 %, Microsoft -2,1 %, Amazon -2,9 %, Facebook -4,9 %, Nvidia -4,9 %).
img

Na Wall Street byly včera technologie jednookým králem

01.10.2021 Zámořské indexy po středečním dni oddechu včera pokračovaly v poklesech. Především se nedařilo indexu Dow Jones Industrial Average, který oslabil o 1,6 %. O něco lépe dopadl nejširší index S&P 500, se ztrátou 1,2 %. Technologický Nasdaq pak relativně téměř netratil, když odepsal pouze 0,4 %. Utility a informační technologie se svou ztrátou vešly pod 1 %. Nejvíce se dařilo komunikacím, kde jsou schovaná právě největší technologická jména, tyto sektory zaznamenaly pouze kosmetické ztráty v porovnání se zbytkem trhu.
img

Ranní komentář: Akcie znovu mírně rostou, dolar silnější na většině měnových párů

30.09.2021 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci. Na úterní korekci tentokrát nenavázaly a své pozice si dokázaly udržet. Pod mírným tlakem se v USA nacházel jen technologický Nasdaq, zatímco S&P500 a Dow Jones rostly o pár desetin procenta a zisky v Evropě byly ještě o něco vyšší.
img

Ranní komentář: Akcie znovu pod tlakem, desetileté výnosy v USA zpátky nad 1.5 %

29.09.2021 Včerejší seance se na trzích nesla opět ve velmi nervózním duchu. Výrazně ztrácely především růstové akcie a technologický Nasdaq, který odepsal 2.83 %. Na vině byly vedle vysokých valuací také rostoucí výnosy, které se u desetiletých splatností dostaly až nad hranici 1.50 %. V jejich růstu jim přitom pomohlo i vyjádření J. Powella, který před americkými senátory uvedl, že bude inflace vyšší delší dobu, než byla původní očekávání americké centrální banky. I tak by se ale podle Powella měla vrátit zpět k inflačnímu cíli.
img

Americké akcie poblíž historických maxim

24.09.2021 Včerejší obchodní den v USA se nesl na silně pozitivní vlně a pokračoval tak v růstech z předešlého dne v návaznosti na vyjádření FEDu. Nejlépe se dařilo finančnímu (Bank of America +3,9 %, Citigroup +3,9 %, Wells Fargo +1,5 %, Goldman Sachs +1,7 %, Visa +2,5 %, Mastercard +3,1 %) a energetickému sektoru (Chevron +2,5 %, Exxon Mobil +3,4 %, Halliburton +5,4 %). Ani farmaceutické společnosti zabývající se výrobou vakcín se rozhodně nenechaly zahanbit (Novavax +10,9 %, Moderna +3,2 %, Biontech +4,1 %). Technologický Nasdaq byl včera mírně upozaděn, ovšem i zde zaznamenaly některé tituly slušné růsty (Activision Blizzard +2,6 %, AMD +1,7 %, Nvidia +2,5 %).
img

Rychlý obrat do zeleného teritoria na Nasdaq

22.09.2021 Po pondělním proniknutí informací o problémech čínské společnosti Evergrande přišlo včera částečné uklidnění. Je zde totiž šance, že čínské úřady vstoupí na scénu, aby zabránili strukturálním problémům. Mezi akcie, které včera evidovaly větší růst, se zařadila farmaceutická společnost Johnson & Johnson, když firma uvedla, že její posilující dávka má 94% úspěšnost, JNJ +0,44 %. Solidní seanci má za sebou energetický sektor, který posílil o 0,4 % (CVX, XOM). Větší posílení mají za sebou akcie energetického giganta Shell, RDS/A +3,75 %, COP +4,01 %. Akcie společnosti Uber poskočily +11,5 % a konkurenční provozovatel Lyft +6,51 %. Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,1 % (33.920 b.), S&P 500 o 0,1 % (4.354 b.) a naopak technologický Nasdaq Composite posílil o 0,2 % (14.746 b.).
img

Rozbřesk: Týden o Fedu a německých volbách. Ukončí nebo prohloubí pokles akcií?

20.09.2021 Začíná velice zajímavý týden, kdy v centru pozornosti budou zejména německé volby, ale nejprve logicky zasedání amerického Fedu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Ekonomické události | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | ADX | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CEO | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Distribuce | Dividenda | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | Gap | High | Holubice | IFO index | IFRS | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Makro data | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Restriktivní politika | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Split | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swiss | Trading | Trend | Trendline | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | YTD | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Break-Even | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Commonwealth Financial | Index cen | Index CPI | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Akciové indikátory | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Likvidita trhu | AdmiralMarkets | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Unipetrol | Akcie VIG | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Australská měna | Banka | Fio banka | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | DAX 30 | Devizové trhy | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | Graf | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Konfluence | Korelační koeficient | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz měny | Kurz polské měny | Kurz USD | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování opcí | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád Lehman Brothers | Paládium | Patria Finance | Patria.cz | PayPal | Pips | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Transakční náklady | Trh | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | DMA | Put | Andrej Babiš | Buy | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | Ex-dividend | Free float | Hold | Indie | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | PX index | Redukce | ROCE | ROE | Sekundární trh | SPAD | Tovární objednávky | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Černé zlato | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | 1 milion | Burza dnes | Burze | Hedžové fondy | Americké obchodování | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Royal Bank of Scotland | Jefferies | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | Standard Life Investments | DIHK | Nordea | Investing.com | TLTRO | NATO | PwC | Standard Chartered | EPFR Global | Barrick Gold | FX strategie | Sentix index | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Diamanty | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Malý prostor | SEB | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Konzistence | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | IHS | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Intervence centrální banky | Analytik Patrie | JPMorgan Chase | Newyorský index S&P 500 | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Akcie Virgin | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Likérka Stock | Situace na burze | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | DAX30 | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Index podnikatelské nálady ISM | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Index SPX | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra vůči dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Standard Life | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Západoevropské burzy | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Index cen domů | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | CME FedWatch | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | ex | Purple Trading | Columbia Threadneedle Investments | Akcie Kofoly | J.P. Morgan | Skupina PPF | Columbia Threadneedle | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Coinbase | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Analytici Patria | Analytici Patria Finance | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Coinmarketcap | Rebalancování indexů | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | Kosdaq | NEST | Estee Lauder | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Tržní kapitalizace kryptoměn | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Kurz eurodolaru | Hospodářské výsledky firem | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Obchodování Futures | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Lockheed Martin | Růstové akcie | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Zobchodovaný objem | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální ekonomický kalendář | Čínské měny | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Akcie Facebooku | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Domácí měna | Výplaty dividend | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodní rozhovory | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Výprodejová vlna | Úrokový výnos | Julius Baer | Trhy v USA | Výsledky firem | Finanční skupina | Americké volby | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Pokles cen ropy | Posilování měn | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Index spotřebitelské důvěry | Pojištění vkladů | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Ukončení obchodní války | Výsledky bank | Ropný kartel | Oživení trhu | Silný frank | Australské akcie | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Kdy nakoupit akcie | Inven Capital | Nakoupit akcie | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Cena komodity | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Sybil Holdings | Významný akcionář | Ekonomický poradce | Klesající cena | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Obavy investorů | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Český průmysl | Akcie Walt Disney | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Směřování firmy | Tweety Donalda Trumpa | Silnější euro | Akcie klesají | TLTRO3 | Boris Johnson | NVDA | Dopady obchodní války | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | Čínský trh | Pohyb kurzu | Wealth Management | Prezidentka ECB | Volný čas | Rozhodnutí centrálních bank | NASDAQ 100 | Capital Partners | Oslabování čínské měny | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Volby v Británii | Prodej podílu v Avastu | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | KB | Tiering | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Akcie Microsoftu | Výše dividendy | Zprávy z Fedu | Overbalance | Vyjednávání o brexitu | Nejnovější výsledky | Tuzemské banky | Kurzarbeit | GOOGL | CFRA Research | Aphria | Edge | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Jednání o brexitové dohodě | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Nová šéfka MMF | Šéfka MMF | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Nákupní příkazy | Nálada na finančních trzích | McKinsey | Výsledky americký firem | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Silné akcie | Deficit | Prezident Donald Trump | TV Nova | HDP v USA | Hodnocení ekonomiky | Hongkong | Výdaje státního rozpočtu | Larry Kudlow | Výkon amerického dolaru | Medvědí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | MSFT | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Akcie Alibaby | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | Slušné zisky | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | Risk-off | Tesla Elon Musk | PMČR | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Co bude | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | GM | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Největší obchod | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | INTC | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Český akciový trh | Americká data | Walt Disney | Finanční rezervy | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Konkurenti | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Pokles amerických akcií | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | HDP Německa | Ford Motor | Farmaceutická společnost | AbbVie | Amgen | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Škoda Auto | Míra | RWE | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Francouzská centrální banka | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Libra klesá | ČNB dnes | Vánoce | Regulátoři | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Nike | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | SPD | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Vývoj měnové politiky | Investiční platformy | Investiční ředitel | Evropské PMI | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zbrojovky | Růst poptávky | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | CFA | Američané | Netflix | NFLX | CFRA | Dobrá data | Výroba aut | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Ministr zahraničí | RBA | Budoucnost | Ifo | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Nový rekord | Podnik | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Technologická společnost | Béžová kniha americké centrální banky | Výroba v eurozóně | Silnější kurz | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Dobrá čísla | Apple Inc. | Ceny energií | Zamyšlení | MOEX | Akcie Morgan Stanley | Banka Morgan Stanley | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | Samsung | Anglie | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Změny cen | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Blue-chip | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Zisk EBITDA | Operátor O2 | Růst inflace | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | IHNED | Vysoká inflace | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | BABA | Akcie Discovery | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Akcie automobilky Tesla | Výrazné ztráty | BP | Zrychlení růstu | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Snowflake | Americké ekonomiky | Americké banky | Zasedání RBNZ | Medvědi | Poptávky po ropě | Biogen | Akcie AbbVie | Růst sazeb | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Hlavy států | Gilead Sciences | FedWatch | Akcie Novavax | Cestovní kanceláře | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Michel Barnier | Americké tovární objednávky | Vládní opatření | Výkyvy | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Francouzská průmyslová produkce | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Změna sazeb | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Hlavní index PX | Aerolinky | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Medvědí trend | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Brusel | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Největší propad | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | Poměr cen | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | ECB dnes | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Barel WTI | Propad poptávky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | EPFR | Pád ceny | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Hlavní americké indexy | Fed včera | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Church & Dwight | MF | Komentátor | Kongres | Škoda | Index ISM | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Negativní korelace | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Výroba automobilů | Tempo růstu CPI | Rozjednané prodeje domů v USA | Karanténa | Šíření nákazy | Reálné mzdy | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Společnost Walt Disney | Solidní růst | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Poradce | Akcie Alibaba Group | Poskytování hypoték | LTV | Americké žádostí o podporu | Akcie Nvidia | Práce | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Velké americké banky | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Nárůst nezaměstnanosti | Tajné služby | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Celková inflace | Výpadky | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Microsoft Corp | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Úspory | Otevírání ekonomik | Dnešní statistiky | Statistiky | Rozvíjející se země | Očekávaný zisk | Uzavření trhů | Oživit ekonomiku | USD za barel | Cena americké ropy | S&P500 | Spotřeba ropy | Nizozemsko | CPI v Kanadě | Premiér Andrej Babiš | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Posílení | Omezení pohybu | Největší propady | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Dubnová inflace | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | FDA | Epidemiolog | Gilead | Tweet | Dopravci | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Kanadská obchodní bilance | Americká obchodní bilance | Růst výnosů | Soud | Otevírání americké ekonomiky | PEPSICO | Dovoz | Soudní instance | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Výsledky NFP | Zveřejněné údaje | Macy’s | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Hlavní kryptoměny | Merck | Propad daňových příjmů | JD.com | Vývoj ekonomiky | De Beers | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Fiskální a měnové stimuly | Manažeři | Čínská automobilka | Eli Lilly | Koronavirová pandemie | Kanadská data | Tisknout peníze | Kia | JDE | Unie | ČR | Španělské CPI | Costco | Koronavirové pandemie | Nový investiční fond | Akcie České zbrojovky | Zbrojovka | Dluh USA | Statistiky ze Španělského trhu práce | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Antivirus | Akcie AMD | Předkrizové úrovně | Statistiky z pracovního trhu | Tropická bouře | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Strach z druhé vlny | Britská obchodní bilance | Korporátní zprávy | Světové indexy | Index Nikkei 225 | Energetický gigant | GlaxoSmithKline | Novartis | Podpůrné programy | Splasknutí bubliny | Projev šéfa Fedu | Úvěrové podmínky | Silné obchodování | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Infekce Covid | Zahraniční kapitál | Druhá vlna | Sam Stovall | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Americké výsledky z pracovního trhu | Dostupnost bydlení | Nákupní apetit | Apetit investorů | Den nezávislosti | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Hlavní index Nikkei 225 | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Zasedání MMF | Dopad pandemie | Novavax | Rétorika centrálních bank | Kanadská data z pracovního trhu | Sony | Tulipány | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Američtí politici | Verizon Communications | Technologické společnosti | Progres | Španělské statistiky z pracovního trhu | Kryptoměny aktuálně | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Překvapivý růst | Důvěra | Známky oživení | Slabý dolar | Vysoký přebytek | Produkce energií | Růst vývozu | Zvýšené napětí | Hyundai Motor | Lepší výsledky | Výhled na příští rok | Deutsche Lufthansa | Ekonomické zotavování | Počty nakažených | Pandemická situace | Jednání o státním rozpočtu | Virgin Galactic | Počet akcií | Coca-Cola | Koaliční partneři | Ruská vláda | Zisk a tržby | Kryptotrh | Big Tech | Delta Airlines | Southwest Airlines | Pokles hospodářství | Odborníci | Zasedání amerického Fedu | Prognóza Fedu | Prezidentské volby v USA | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Slabší kurz | Ropa dnes | Společnost Cisco | Elektromobily | Očekávání ČNB | Politici | Žádosti o podporu v USA | Micron | Biden | Softwarová společnost | Marathon | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Data z pracovního trhu | Česká republika | Epidemická situace | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | CPI v USA | Walgreens | Masivní propouštění | Embargo | Růst zlata | Nařízení | Newmont | Intel | JPM | GS | Reálný HDP | Moneta | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | Vlny koronaviru | Pandemie v Česku | XOM | CVX | PFE | JNJ | Zveřejnění výsledků | NCLH | Norwegian Cruise Line | BIIB | Zprávy o vakcíně | Hospodářský vývoj | PDD | Pinduoduo | Letecká doprava | Akcie bankovních domů | QCOM | MRNA | Ministr zdravotnictví | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | BNTX | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Nio | Li Auto | Enphase Energy | NextEra Energy | Lyft | Zprávy o Brexitu | Vakcinace | TABAK | BIDU | Očkování | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Revize amerického HDP | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nálada v české ekonomice | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | Senátní volby | Euro vůči USD | Zvýšení těžby | Volby v Georgii | Senátní volby v Georgii | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Samsung Electronics | Brands | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Ralph Lauren | Dopad na akcie | JD | Zoom Video | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | Futures na indexy | Inaugurace | Situace na trhu | SPCE | Streamovací služby | Express | Obavy o poptávku | Thermo Fisher | Nasdaq (US100) | Nákupní horečka | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | CVS Health | CVS | Rostoucí výnosy | Třetí vlna | Air | Sentiment investorů | Maďarská ekonomika | Nárůst výnosů | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Analýza EUR/USD | Tempo očkování | Fidelity | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Dnešní videokomentář | Hodnotové akcie | Vývoj pandemie | ViacomCBS | Discovery | Akcie Virgin Galactic | Nejvyšší růst | EDF | HoReCa | Data o inflaci | Advanced Micro Devices | AMD | Akcie Goldman Sachs | COIN | Akcie Coinbase | Krypto trh | Silná americká data | Strach z inflace | HSBC Holdings | Vysoká cena | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Zpráva amerického ministerstva práce | Futures na americké indexy | Akcie Intelu | Otevření ekonomik | Růst cen v USA | Obavy z inflace | Oslabení | Prudké oslabení | MNB | Impulzy | Weibo | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Akcie technologických firem | XPeng | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Nové prognózy | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Pád kryptoměn | Růst kurzu akcií | Trh dnes | Varianty koronaviru | Malajsie | Akcie Moderny | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Makroekonomické indikátory | Chování spotřebitelů | Philip Morris International | Michael Wilson | UST | Včerejší seance | Fidelity Select | Fidelity Select 50 | Seznam oblíbených fondů | Společnost Alibaba | Americký trh | VZ | Walgreens Boots Alliance | Recese ekonomiky | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | After-market | Rekord | Guidance | Štěstí | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Mateřská společnost | Chování | Vnímání | Interpretace | Devon Energy | Occidental Petroleum | Diamondback Energy | Obavy z viru | Základní sazby | BioNTech | Regulatorní prostředí | Byty | Home Depot | Varšava | Výrobní inflace | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Best Buy | Společnosti | Opatření | Rivian | Společnost Rivian | Dna | Evergrande | Rychlý růst | Rally na technologiích | ANO | Uhlí | CDW | Merck & Company | Energetika | Ceny plynu | Slabé akcie | Buyback | Akcie čínských společností | Akcie American Airlines | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cenový šok | Automotive | Nejnovější zprávy | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Nákup plynu | Prodeje ropy | Vysoké ceny | JPG | Bristol-Myers | Reakce ČNB | Snap | Pozornost | SPX 500 | Intradenní rekordy | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Akcie společnosti Pfizer | Indexy pohyb | Rivian Auto | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Raketový růst | Další růst sazeb | Target | Maloobchodní prodejce | Macy's | TIM | Antony Blinken | Index technologického trhu | Nové mutace | Omikron | Omicron | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Zlotý | Cykly | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Cyklus utahování měnové politiky | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Santa rally | Firmy na umělou inteligenci | Akcie čínské firmy | SenseTime | Miliardy USD | Polská NBP | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Komentáře Fedu | Situace v Kazachstánu | Výhled pro rok 2022 | Big tech | Microsoft a Activision Blizzard | Válka na Ukrajině | Instituce | Napětí na Ukrajině | Zvýšená nervozita | Nervozita z trhů | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Amgen Inc. | Chipotle Mexican Grill | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Napětí kolem Ukrajiny | Upstart Holdings | Upstart | Akcie Upstart Holdings | Akcie Upstart | Index PCE | Sankce | DNR | LNR | DNR a LNR | Prezident Putin | Lowe's | Erste Group Bank | TGT | Filip Louženský | Dell Technologies | Invaze | Řetězce | CF Industries | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Potravinářská společnost | Nárůst výdajů | Kapitálové kontroly | Obavy ze stagflace | Dow Jones Industrial Average
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Technologické aktualizace
Technologické centrum
Technologické firmy
Technologické podniky
Technologické společnosti
Technologické tituly
Technologický index
Technologický index Nasdaq
Technologický index Nasdaq Composite
Technologický lobbing

Následující klíčová slova

Technologický pokrok
Technologický sektor
Technologický trh Nasdaq
Technologický trh STAR
Technologičtí giganti
Technologie
Technologie blockchain
Technologie blockchainu
Technologie kryptoměn
Technologie NFT
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FXCM
Swiss Markets
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít