Sobota 13. srpen 2022 04:56
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Emise oxidu uhličitého

img

Úplné vymýcení aut se spalovacími v EU klimatické změny nezpomalí

19.07.2022 Hned na úvod řekněme to nejpodstatnější. Ani úplné vymýcení aut se spalovacími motory v EU nemá samo o sobě šanci zpomalit, natož zvrátit proces klimatických změn. Pokud bude veškerá automobilová doprava v EU (osobní, nákladní, kamionová,…) plně elektrifikována, klesnou celosvětové emise oxidu uhličitého oproti nynějšímu stavu o přibližně dvě procenta. To je z hlediska celoplanetárního tak nepatrné snížení, že jej příroda sotva zaznamená. Navíc, stačí, když Čína bude svým současným tempem stavět dále uhelné elektrárny a ta dvě procenta rychle zase nabere zpět.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Hlavním motorem inflace v Německu jsou ceny energií, uvedli statistici

13.07.2022 Hlavním motorem inflace v Německu jsou vysoké ceny energií, bez jejich započítání by meziroční růst spotřebitelských cen v červnu činil 4,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě o vývoji červnové inflace uvedl německý statistický úřad Destatis. Tempo inflace v červnu zpomalilo na 7,6 procenta z květnové hodnoty 7,9 procenta, podle údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie meziroční inflace v Německu v červnu klesla z 8,7 na 8,2 procenta.
img

Za energetickou krizi i rapidní inflaci si může Západ sám, píše Wall Street Journal. Desetiletí prosazování zelené agendy oslabilo demokracie, posiluje autokracie

01.07.2022 Dva stěžejní problémy, kterým dnes Západ čelí, nelze svádět na vnější síly. Za energetickou krizi, ani za rapidní inflaci ve své podstatě nemůže pandemie či Putin a jeho únorová invaze na Ukrajinu. Může si za ně Západ sám. V komentáři listu Wall Street Journal to píše člen jeho redakční rady Joseph Sternberg.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 6. června 2022

06.06.2022 Senát státu New York schválil kontroverzní návrh zákona o zákazu těžby bitcoinů (PoW), který zakazuje veškeré nové těžební operace ve státě.
img

Škoda Auto dnes zveřejní hospodářské výsledky za loňský rok

22.03.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto dnes zveřejní hospodářské výsledky za loňský rok, pořádá výroční tiskovou konferenci. Mezi další témata bude patřit také aktuální vývoj a další plány firmy. Tiskovou konferenci bude Škoda Auto vysílat on-line, začne v 10:00.
img

Škoda Auto loni zvýšila provozní zisk o 43 procent na 1,08 miliardy eur

15.03.2022 Automobilka Škoda Auto v loňském roce navzdory poklesu prodeje aut zvýšila provozní zisk o 43,2 procenta na 1,08 miliardy eur (26,8 miliardy Kč). K růstu přispěly vyšší marže, příznivý vývoj směnných kurzů a nižší poplatky za nadlimitní emise oxidu uhličitého. Ve své výroční zprávě to dnes uvedl mateřský koncern Volkswagen.
img

IEA: Emise CO2 z energetiky loni vzrostly na nový rekord

09.03.2022 Globální emise oxidu uhličitého související s energetikou loni stouply o šest procent na rekordních 36,3 miliardy tun, protože ekonomiky se zotavily z pandemie nemoci covid-19 a stoupla spotřeba uhlí. Uvedla to ve své dnešní zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Bruegel: Přerušení dodávek ruského plynu by mělo vážné dopady na ekonomiku EU

27.01.2022 Evropská unie by se dokázala vypořádat s krátkodobým přerušením veškerých dodávek ruského plynu. Mělo by to však vážné ekonomické důsledky a vyžádalo by si to nouzové kroky k omezení poptávky. Vyplývá to z analýzy bruselského institutu Bruegel, na kterou se dnes odvolává agentura Reuters.
img

Aristotelův seznam: několik nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2022

26.01.2022 Je čas zapomenout na hlavní scénáře a přemýšlet i o nepravděpodobných, ale možných výsledcích. Nálada na trhu je nyní (díky Fedu) smíšená, takže seznam překvapení, který dali dohromady analytici společnosti Invesco, obsahuje pro každého něco. Tyto hypotetické předpovědi jsou určitým pohledem na to, co by se mohlo stát, i když jejich odhady nemusí být nutně součástí hlavního scénáře.
img

Růst cen energií může lidi ponechat bez potravin

19.01.2022 Ray Dalio řekl, že zastavení dotací pro producenty ropy může mít vážné následky, ke kterým patří podpora růstu cen pohonných hmot a potravin.
img

Obří klimatický summit v Glasgow skončil. Co zásadního změní?

14.11.2021 Dvoutýdenní konference ve skotském Glasgow, která včera skončila, přinesla některé průlomové závazky, pravidla pro nově ustavený světový trh s emisními povolenkami a několik odvážných příslibů, které teprve prověří čas.
img

Eloktroauta v ČR jezdí hlavně na uhlí a na plyn a uran z Ruska. Mnohem zelenější je veřejná doprava

26.09.2021 Na pustém ostrově se ocitnou tři tlouštíci – Američan, Číňan a Ind – a jeden trosečník poměrně normální postavy, ani tlustý, ani hubený, odněkud z Evropy. Z několika palem, které na ostrově našli, vyrobí malý vor. Další palmy už tam nejsou. Ouha. Na vor se všichni nevejdou. Musí se snížit „tělesná rozměrnost“ kvarteta. Musí omezit konzumaci konzerv, které moře po jejich ztroskotání taktéž vyplavilo. Musí co nejrychleji zhubnout. Trosečník z Evropy se hubnutí proaktivně chopí jako první, přestože moc nemá, co shazovat. Sádelnatí spolutrosečníci sledují, co to s ním udělá. Vyčkávají. Bez jejich zhubnutí se však na vor všichni nevejdou. Má pak Evropanova těžká dieta smysl? Notabene když jej může i zabít…
img

Kompletním přechodem na elektromobilitu sníží EU globální emise oxidu uhličitého o 2 %. O tolik je pak Čína zase zvýší za pouhé dva roky jen svojí horečnou výstavbou uhelných elektráren

12.09.2021 Elektromobilitu vítejme, ovšem jen za té zásadní podmínky, že se prosadí tržně. Čemuž aktuálně související diskuse nenasvědčuje. Stoupenci elektromobility se zaklínají tím, že tento druh pohonu bude již za pár levnější než pohon spalovacích motorů. Fajn. Pokud tomu tak tedy bude, není třeba žádných podpůrných dotací, ani daňových úprav vedoucích k umělému zdražení benzínu či nafty. Široká veřejnost přece ráda sama od sebe pořídí vůz, který je levnější… a navíc třeba i tišší.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektrických aut Rivian požádal o vstup na akciovou burzu

29.08.2021 Výrobce elektrických aut Rivian, kterého podporuje internetový prodejce Amazon.com, předložil americkému regulačnímu úřadu žádost o primární nabídku akcií. Na burzu by firma ráda vstoupila koncem roku. Podle informovaných zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, by nabídka mohla ohodnotit firmu na 70 až 80 miliard USD (1,5 až 1,7 bilionu Kč). To je více, než kolik činí tržní kapitalizace americké automobilky General Motors.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
C:\fakepath\top-09042021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.04.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes převážně v červených číslech. Proti proudu šla z hlavních trhů burza v Tokiu. Údaje o čínské inflaci nepřinesly výraznější překvapení.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Těžba bitcoinů podle studie ohrožuje splnění klimatických cílů Číny

08.04.2021 Těžba bitcoinů v Číně je tak náročná na emise oxidu uhličitého, že to může ohrozit plán země na snížení emisí. Vyplývá to z nejnovější studie akademiků čínských, amerických a britských univerzit, na kterou upozornil server BBC. V současnosti se Čína podílí na celosvětové těžbě bitcoinů více než 75 procenty.
img

Musk nabízí 100 mil. USD za nejlepší technologii zachycení uhlíku

22.01.2021 Šéf společnosti Tesla Elon Musk na svém účtu na twitteru slíbil darovat 100 milionů USD (2,1 miliardy Kč) za vývoj "nejlepší" technologie zachycující emise oxidu uhličitého. Bližší detaily hodlá zveřejnit příští týden.
C:\fakepath\ropa2.jpg

IEA: Pandemie může zpozdit oživení poptávky po energii do r. 2025

13.10.2020 Pomalý proces zotavování ekonomiky z pandemie způsobené šířením nového koronaviru by mohlo zpozdit plné oživení globální poptávky po energii až do roku 2025. Ve své výroční zprávě s názvem World Energy Outlook 2020 to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). V letošním roce organizace čeká pokles globální poptávky po energii o pět procent.
C:\fakepath\Dánsko.jpg

Dánsko chce snížit emise o 70 pct bez škrtů sociálních výdajů

29.09.2020 Dánská vláda chce snížit emise oxidu uhličitého nad evropský cíl, aniž by škrtala výdaje na sociální stát. Píše to dnes agentura Reuters. Dánsko v loňském roce přijalo zákon, kde se zavázalo snížit do roku 2030 emise oxidu uhličitého o 70 procent. Ve srovnání s úrovní z roku 1990 by Dánsko mělo vypouštět o 20 milionů tun oxidu uhličitého méně.
img

Němci představili novou generaci modelu Mercedes-Benz třídy S

02.09.2020 Německá automobilka Daimler ve své zbrusu nové a plně digitalizované továrně v Sindelfingenu představila novou generaci svého vrcholného modelu Mercedes-Benz třídy S. V Německu si zájemci mohou vůz objednávat od poloviny září, s prvními dodávkami se počítá v prosinci. Na trh ve Spojených státech a v Číně bude vůz uveden v únoru nadcházejícího roku.
img

Studie: Koronavirus sníží letos emise leteckého průmyslu o 38 pct.

05.04.2020  Emise oxidu uhličitého z letecké dopravy by letos mohly klesnout o více než třetinu. Epidemie onemocnění způsobeného novým koronavirem prudce snížila poptávku po letecké přepravě a tento trend by mohl pokračovat, protože firmy přehodnocují své potřeby létat. Vyplývá to ze zprávy hospodářského institutu Australia Institute, na kterou upozornila agentura Bloomberg.
Související klíčová slova: Technická analýza | Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Inflace | Rusko | USA | Británie | Evropská unie | Austrálie | Analytik | New York | Ceny ropy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Export | Průmyslová výroba | Spotřebitelské ceny | Hospodářství | Akvizice | Alokace | Analýza | Bloomberg | Bod | Burza | CEO | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Emise | Fed | Finanční trhy | Fúze | G7 | Investice | Korekce | Kurz | Marže | Nabídka | Rally | Rating | Riziko | S&P 500 | Support | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Analytici | Banky | EUR | USD | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | OSN | Investoři | EU | Ekonom | BitStock | Byznys | Zisk | Výsledky | Bohatství | IEA | Financování | Investovat | Lukáš Kovanda | Wall Street Journal | Praxe | Index | Podpora | Průlom | Analýzy | Brent | Cena | Elektřina | Emisní povolenky | Fondy | Index S&P 500 | Investing | Kurz bitcoinu | Libra | Management | Meziroční inflace | Pivot | Prognóza | Reuters | Ropy | Těžba bitcoinů | Trh | Volkswagen | Zpráva | Zprávy | CNBC | Elon Musk | Indie | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Institut Ifo | Investing.com | BBC | Destatis | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Brazílie | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Energie | BlackRock | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Miliardáři | Zpravodajský server | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Economist | Economic | Soros Fund Management | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Kryptoměny | Sázkové kanceláře | S&P | Nálada na trhu | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Šéf společnosti | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Světový obchod | Krize | Inflace v Německu | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | ČTK | Bankovní společnost | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Mercedes | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Vývoj směnných kurzů | ETH/USD | ETH | Ray Dalio | Invesco | Vstup na akciovou burzu | Cena bitcoinu | Krypto | Inflace v eurozóně | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Kongres USA | Analytici společnosti | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Hodnota firmy | Volný čas | Bohatí | Těžební zařízení | Poptávka po ropě | Trinity Bank | Americké automobilky | Automobilky | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Firma | Pokles průmyslové produkce | Tesla Elon Musk | Růst cen | Server BBC | Studie | Server CNBC | Generální ředitel | Statistici | Ukrajina | Labouristická strana | Amazon | Miliardy | PoW | Průzkumy | 5G | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Eva Miklášová | Průmyslová výroba v Německu | General Motors | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Zdražování | Problémy | Pojišťovny | Státy EU | Plyn | Nálada | Škoda Auto | Konec roku | Automobil | NERV | Miliardy korun | Peking | Ziskovost | Klesající trend | Eskalace napětí | Tržní kapitalizace Tesly | Inovace | Výrobce elektrických aut | Výroba aut | Daimler | Qantas | Letecké společnosti | Miliardy eur | Produkce energie | Von der Leyenová | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Mercedes-Benz | Nový rekord | Veřejné finance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Krach | Astrazeneca | Prezident | Koronavirus | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | SARS | Pandemie | Úsilí | Výdaje | BP | Prodeje aut | Rekordní hodnoty | Rozhodování | Ekonomický dopad | Medvědi | Poptávky po ropě | COVID-19 | Cestovní ruch | Vývoj | Aerolinky | Mimořádný růst | Epidemie onemocnění | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Onemocnění | Zásobníky | Kongres | Německá automobilka | Škoda | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Sněmovna reprezentantů | Růst | Fatih Birol | Potenciál | The Economist | Německý statistický úřad | Viry | Ekonomiky | Války | Organizace | Závislost | Údaje | Emise leteckého průmyslu | Australia Institute | Richie Merzian | IATA | Ekonomické škody | Výroba v Německu | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | USD za barel | Tlak medvědů | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Cestování | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Bezpečnost | Členské země | Auta | Vakcína | Oživení globální poptávky | Předsedkyně Evropské komise | Argentina | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Antivirus | Rekordní nárůst | Nikola | Místopředseda Evropské komise | Arizona | Covid | Šance | Ceny | Bohatí lidé | Růst vývozu | Bruegel | Oživení poptávky | Bitstock.com | Vládní koalice | Factory 56 | Továrna 56 | Mercedes-Benz třídy S | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | SPAC | Fisker | Klimatické změny | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Elektromobily | Politici | Dánská vláda | Dan Jörgensen | Klimatický plán | Klimatický plán Kodaně | Ministr životního prostředí | Dánský ministr | Snížit emise | Biden | Pracovní místa | FiveThirtyEight | Akademie věd | World Energy Outlook | World Energy Outlook 2020 | MicroStrategy | Koncern | Solární energie | Tempo inflace | Životní prostředí | Vakcinace | Kapitalizace Tesly | Rostoucí ceny ropy | Larry Fink | Výrobní aktivity | Obchodování na asijských akciových trzích | Elektroauta | Lucid Motors | Oživování ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Těžby kryptoměn | Těžba bitcoinů v Číně | Prudký růst cen | Klimatický summit | Uran | Rostoucí ceny | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Otevření ekonomik | Obchodování s emisními povolenkami | Těžaři | Oslabení | Plány | Cíle | Těžaři bitcoinu | Lídři G7 | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | CO2 | Aristoteles | Technologie | Hliník | Odvětví | Rekord | Dodávky ruského plynu | Společnosti | Opatření | Rivian | Výrobce elektrických aut Rivian | Společnost Rivian | Robert Joseph Scaringe | Mainstream Motor | Lordstown Motors | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny plynu | Etherea | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Těžby Bitcoinu | Minulá výkonnost | Bohemia Energy | Energetické krize | Vysoké ceny | Pozornost | Klima | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Globální emise | Thought Leadership | Těžby bitcoinů | Uhelné elektrárny | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Emise CO2 | Invaze | Aktivity v Rusku | Vysoké ceny energií | Vzestupný trend | Technický výhled trhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Emise cenných papírů
Emise CO2
Emise CO2 (EMISS)
Emise dluhopisů
Emise dluhopisů vlády
Emise dluhopisů vlády České republiky
Emise islámských dluhopisů
Emise IT společnosti
Emise leteckého průmyslu
Emise na BCPP

Následující klíčová slova

Emise Pilulka
Emise skleníkových plynů
Emise společnosti Pilulka Lékárny
Emise státních dluhopisů
Emise uhlíku
Emise virtuálních měn
Emisní ážio
Emisní cena
Emisní cena akcií
Emisní cena akcií podniku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít