Roční míra inflace

Polské mzdy rostou rychleji než mzdy v Česku
23.06.2025 Polská ekonomika v letech 2023 až 2025 vykazuje výrazně rychlejší nominální i reálný růst mezd ve srovnání s Českou republikou. Hlavní příčiny rychlejšího růstu polských mezd lze hledat v rozdílném makroekonomickém vývoji, agresivnější mzdové a sociální politice polské vlády, odlišném složení ekonomiky a trhu práce, vyšším přílivu investic, či třeba i velikosti domácího trhu a měnové politice.

MMF se dohodl s Argentinou na půjčce v objemu 20 miliard dolarů
09.04.2025 Mezinárodní měnový fond (MMF) se dohodl s Argentinou na poskytnutí půjčky ve výši 20 miliard dolarů (460 miliard korun). MMF to uvedl ve svém prohlášení. Vládě ultraliberálního prezidenta Javiera Mileie se podle fondu podařilo dosáhnout výrazného pokroku ve stabilizaci argentinské ekonomiky. Půjčku ještě musí oficiálně schválit vedení MMF.

Inflace v eurozóně v březnu zpomalila na 2,2 procenta
01.04.2025 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v březnu zpomalilo na 2,2 procenta z únorových 2,3 procenta. Nejvíce zdražily potraviny a služby, ceny energií se naopak snížily. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii, tedy i za Českou republiku, první rychlý odhad neobsahuje. Meziměsíčně se ceny o 0,6 procenta zvýšily.

Americké indexy oslabují, když cla rostou 📉
12.03.2025 Americké akcie nejprve ve středu posílily poté, co index spotřebitelských cen ukázal, že náklady na bydlení rostou nejpomalejším tempem za více než tři roky. Zisky však zmizely, protože rostoucí obchodní napětí převážilo nad pozitivními zprávami o inflaci. Trhy, které zpočátku reagovaly růstem na známky zpomalující inflace, změnily směr poté, co Kanada a Evropská unie oznámily odvetná cla proti Spojeným státům, což zdůraznilo, že obavy z obchodu nyní zastínily ekonomická zlepšení.

Evropské indexy na maximu: Obranný sektor jako motor růstu
06.03.2025 Indexy v Evropě zažily na začátku března silný růst na nová historická maxima, vedené zejména akciemi obranných společností, které zvýšily tržní kapitalizaci o desítky miliard. Ty se dostaly do hledáčku investorů kvůli geopolitickému napětí, které zdůraznilo potřebu zvýšení výdajů na obranu Evropy. Kromě toho trh podpořily i makroekonomické údaje, které naznačily ústup inflace a zvýšily možnost dalšího uvolnění ze strany Evropské centrální banky. Přesto zde stále existuje riziko v podobě externích faktorů, jako je obchodní válka.

Lednová inflace na Slovensku je za námi, toto jsou nejvýznamnější změny
17.02.2025 Leden je tradičně měsícem silnějšího růstu inflace. Podniky po uplynulém roce přehodnocují svou cenovou politiku a přizpůsobují se novým podmínkám. V důsledku toho často dochází k přecenění výrobků, přičemž přibližně třetina meziroční inflace se odehrává právě v tomto měsíci. Historicky vzrostly ceny v lednu meziměsíčně v průměru o 0,9 %, zatímco průměrná roční míra inflace od roku 2013 činí 3,2 %.

Jak může ovlivnit restriktivní migrační politika americké hospodářství?
05.02.2025 Nově zvolený americký prezident Donald Trump se rychle pustil do díla. Jak se čekalo, jeho politika má být přísně proti migrační. Nová administrativa tedy na základě exekutivních nařízení začala deportovat migranty z USA do zemí jejích příchodu (např. návrat do Mexika, Kolumbie). Tyto státy s tím úplně nesouzní, ale americký prezident pohrozil uvalením mimořádných cel na tamní zboží, což tyto vlády nakonec přiměje radši v této věci s USA spolupracovat. Jaká z toho plynou rizika pro americké hospodářství? A může zrychlit růst cenové hladiny v tamní ekonomice?

Jen posiluje! Japonské úrokové sazby jsou nejvyšší za posledních 17 let
29.01.2025 Poté, co loni ukončila japonská centrální banka Bank of Japan (BoJ) osmiletou éru záporných úrokových sazeb, tento měsíc přistoupila k dalšímu, již třetímu zvyšování. Japonský jen (JPY) však posiloval oproti jiným hlavním měnám. Je to zejména díky rétorice nového prezidenta USA v souvislosti s monetární politikou Fedu a celních poplatků.

Pár USD/JPY odhodlán k růstu
17.10.2024 Americký dolar si udržuje dominantní postavení vůči japonskému jenu. Dříve mnozí ekonomové a investoři očekávali možné brzké změny měnové politiky Bank of Japan, ale v kontextu dnešního projevu člena představenstva Bank of Japan Seijiho Adachiho museli svá očekávání zmírnit. Adachi zdůraznil potřebu pozvolného zvyšování hlavní úrokové sazby, což utvrdilo trh v přesvědčení, že úřady na nadcházejícím zasedání tento měsíc politiku nezmění.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.09.2024 1) Ceny ropy se dnes výrazně snižují, protože neuspokojivé údaje o čínské ekonomice posílily obavy ohledně vývoje poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent ztrácí zhruba čtyři procenta. Sestoupila tak pod 75 dolarů za barel a dostala se na nejnižší úroveň od začátku letošního roku, napsala agentura Bloomberg.

Míra inflace v Turecku klesla na 52 procent
03.09.2024 Míra inflace v Turecku v srpnu znovu výrazně zvolnila a klesla na 52 procent z červencových 62 procent, oznámil dnes statistický úřad. Poptávku podle analytiků dál brzdí vysoké úrokové sazby. Navzdory citelnému zpomalení ale inflace v Turecku zůstává nejvyšší v Evropě. Aktuální roční míra inflace v žádné zemi Evropské unie nepřesahuje šest procent.

Eurostat: Inflace v eurozóně v srpnu zpomalila na 2,2 procenta
30.08.2024 Míra inflace v eurozóně v srpnu klesla na 2,2 procenta z červencových 2,6 procenta, uvedl dnes ve svém rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Nejvíce meziročně zdražovaly služby, a to o 4,2 procenta. Ještě v červenci zdražovaly o čtyři procenta. Naopak meziročně zlevnily energie. Údaje za celou EU takzvaný bleskový odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani data za Česko.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.08.2024 1) Nejbohatším Číňanem se s majetkem za 48,6 miliardy dolarů (1,1 bilionu Kč) stal Colin Chuang, zakladatel internetového obchodu s levným zbožím Temu. V čele žebříčku čínských miliardářů sestavovaného agenturou Bloomberg tak vystřídal krále balené vody Čung Šan-šana, který se na prvním místě držel od dubna 2021.

Inflace v Číně překvapivě zrychlila na 0,5 procenta
09.08.2024 Roční míra inflace v Číně v červenci zrychlila na 0,5 procenta z červnového tempa 0,2 procenta. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Nárůst je podle analytiků až překvapivě výrazný, přispěla k němu hlavně nepřízeň počasí, která narušila práce v některých odvětvích, jako je distribuce potravin. Ceny výrobců ale dál klesají.

Je snížení sazeb Fedu v září hotovou věcí?
12.07.2024 Údaje o inflaci CPI v USA za červen byly zveřejněny včera ve 14:30. Zpráva pozitivně překvapila, protože inflace se dostala pod očekávání. Údaje ukázaly pokles tempa spotřebitelských cen na 3,0 % meziročně (očekávání bylo 3,1 % meziročně), zatímco jádrové měření (bez cen energií a potravin) meziročně kleslo na 3,3 %. roku (očekávání bylo 3,4 % meziročně). Po zveřejnění jsme zaznamenali silné zisky amerických indexů a také prudký pokles výnosů amerického dolaru a dluhopisů. Hlavní indexy, jmenovitě US500 a US100, však tyto zisky později rychle vymazaly a zakončily den s poklesem o 0,88 % a 2,20 %. Zajímavé je, že zisky indexu US2000 s malou kapitalizací (Russell 2000) byly zachovány, což může být ovlivněno nadějí na určitou úlevu mezi menšími podniky s nadcházejícím snížením úrokových sazeb. Je však snížení sazeb na zářijovém zasedání FOMC hotovou věcí? Podívejte se na naši analýzu založenou na nejnovějších datech.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
19.06.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v pomalém korekčním pohybu. Nemůžeme říct, že by makroekonomické pozadí mělo na tento pohyb vliv, ale zmínili jsme, že euro by po výrazném poklesu z minulého týdne mohlo několik dní procházet korekční fází. Klesající trend zůstává nedotčený, takže o primárním směru páru by nemělo být pochyb. I fundamentální pozadí naznačuje, že by pár měl klesat.

Míra inflace v EU v květnu zrychlila na 2,7 procenta, v Česku byla mírně vyšší
18.06.2024 Míra inflace v Evropské unii v květnu činila 2,7 procenta, a byla tak o desetinu procentního bodu vyšší než v dubnu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace zvolnila na 2,8 procenta z tempa 3,1 procenta, kde byla o měsíc dříve. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Argentina vydává kvůli inflaci bankovku v hodnotě 10.000 pesos
10.05.2024 Argentinská centrální banka zavádí novou bankovku v hodnotě 10.000 pesos (zhruba 262 Kč). Je to pětkrát vyšší hodnota, než jakou měla v této jihoamerické zemi dosud nejhodnotnější bankovka. Centrální banka o tom informovala na svém webu. Zavedením bankovky s vysokou nominální hodnotou reaguje na devalvaci, za kterou stojí dlouhotrvající vysoká inflace. Ta patří k nejvyšším na světě a kvůli špatné hospodářské situaci byla ve čtvrtek v zemi generální stávka.

eToro: Veškerá pozornost se teď upíná na půlení odměn za block bitcoinu
16.04.2024 Minulý týden byl na krypto trzích poměrně nevýrazný, a to navzdory některým vyšším údajům o inflaci z USA, než se očekávalo.

Inflace v eurozóně v únoru zpomalila na 2,6 procenta
01.03.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v únoru zpomalilo na 2,6 procenta z lednových 2,8 procenta. Přispěl k tomu další pokles cen energií, uvedl dnes v rychlém odhadu evropský statistický řad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.

Inflace v EU v lednu zpomalila na 3,1 procenta
22.02.2024 Míra inflace v Evropské unii v lednu zpomalila na 3,1 procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. K růstu cen podle něj v prvním letošním měsíci nejvíce přispívaly služby a potraviny. Inflace tak obnovila sestupný trend, v prosinci se totiž kvůli vyšším cenám potravin zvýšila. Do té doby několik měsíců zvolňovala.

Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, sklouzl z tříměsíčního maxima
14.02.2024 Dolar dnes oslabuje ke koši měn, sklouzl z tříměsíčního maxima. Investoři po úterní zprávě o vývoji inflace v USA konsolidovali zisky. Míra inflace v lednu zmírnila méně, než se čekalo, což posílilo očekávání, že americká centrální banka (Fed) sníží úrokové sazby až kolem poloviny roku.

Míra inflace v USA v lednu zvolnila na 3,1 procenta
13.02.2024 Míra inflace ve Spojených státech v lednu zvolnila na 3,1 procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. V předběžné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo práce. Na trhu se ale čekal výraznější pokles a takzvaná jádrová inflace se nezlepšila vůbec. Výnosy amerických státních dluhopisů proto po zprávě zamířily vzhůru a zpevnil i dolar.

Spořte na důchod už od 20 let věku, nejlépe se tak na stáří zajistíte. Není třeba velkých částek, důležitá je pravidelnost a právě brzký začátek
31.01.2024 Proč je důležité s investicemi začít co možná nejdříve a nebát se sebevětších krizí a měnových otřesů?

eToro: Schválení spotového ETF pro bitcoin
16.01.2024 Tento týden se zapíše do historie trhů s kryptoměnami, když Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve středu schválila bitcoinové spotové ETF, čímž ukončila ságu, která trvala celé desetiletí.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (15.1.2024)
15.01.2024 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh se pohyboval v úzkém pásmu 80 pipů a nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.01.2024 1) Ceny ropy dnes prudce rostou. Reagují na noční americko-britské útoky na vojenské základny jemenských povstalců Húsíů, které přišly jako reakce na útoky této Íránem podporované skupiny na lodní dopravu v Rudém moři. Akce zvýšila obavy trhu z možného dopadu širšího konfliktu na Blízkém východě na dodávky ropy z regionu, zejména na ty, které procházejí Hormuzským průlivem mezi Perským a Ománským zálivem.

Roční míra inflace v Argentině vystoupala na 211 procent, je nejvýše za 32 let
12.01.2024 Roční míra inflace v Argentině se v prosinci vyšplhala na 211,4 procenta a je nejvýše za 32 let. Vyplývá to z dat, která ve čtvrtek zveřejnila vládní statistická agentura INDEC. Nový krajně pravicový a ultraliberální prezident Javier Milei se hyperinflaci snaží zkrotit tvrdými úspornými opatřeními.

Inflace v EU klesla na 3,1 procenta, nejvyšší je s hodnotou 8,0 procenta v Česku
19.12.2023 Míra inflace v zemích Evropské unie v listopadu klesla o půl procentního bodu na 3,1 procenta a je nejníže zhruba za dva roky. Ve své zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci má v celé unii Česká republika, kde ceny meziročně vzrostly o 8,0 procenta. Naopak v Belgii už je deflace, tam ceny meziročně o 0,8 procenta klesly.

HK: Ekonomika ČR bude letos stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta
11.07.2023 Česká ekonomika bude v letošním roce stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta. Mzdy by se reálně mohly začít zvedat už ve druhé polovině tohoto roku. Roční míra inflace dosáhne letos 10,8 procenta, v roce 2024 klesne na 3,3 procenta. Vyplývá to z aktuální prognózy Hospodářské komory ČR (HK ČR), kterou dnes na tiskové konferenci představil její prezident Zdeněk Zajíček.

Inflace v eurozóně v červnu podle rychlého odhadu klesla na 5,5 procenta
30.06.2023 Míra inflace v eurozóně v červnu klesla o šest desetin bodu na 5,5 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Je to výraznější pokles, než se čekalo, a zároveň nejnižší hodnota od loňského ledna. Nejvíce se zvýšily ceny v kategorii potraviny, alkohol a tabák, kde meziroční růst dosáhl 11,7 procenta. Je to ale zpomalení tempa z 12,5 procenta v květnu.

Inflace v Německu se v červnu podle metodiky EU zvýšila na 6,8 procenta
29.06.2023 Míra inflace v Německu se v červnu podle metodiky Evropské unie zvýšila na 6,8 procenta z květnových 6,3 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Podle domácího způsobu výpočtu pak míra inflace vzrostla na 6,4 z 6,1 procenta, což je více, než předpokládali ekonomové v anketě agentury Reuters. Ti v průměru odhadovali, že tempo růstu spotřebitelských cen zrychlí na 6,3 procenta.

Pozornost se obrací k zasedání Fedu
02.05.2023 Americká měna zahájila nový týden ziskově. V současné době se snaží stabilizovat před zasedáním Federálního rezervního systému. Evropská měna zároveň přišla o některé své počáteční zisky v očekávání dalších kroků ze strany ECB a zveřejnění makroekonomických statistik o eurozóně, ale poté získala ztracené pozice zpět.

Spoluzakladatel MicroStrategy pojednává o BTC uprostřed argentinské inflační krize
24.04.2023 Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda softwarové společnosti MicroStrategy Inc. nedávno pojednával o významu primární kryptoměny pro obyvatele Argentiny uprostřed finanční krize.

Pár USD/CAD oslabuje
22.03.2023 Kanadský dolar v úterý vůči svému americkému protějšku oslabil, když údaje o domácí inflaci podpořily nedávné rozhodnutí Bank of Canada, že pozastaví zvyšování úrokových sazeb.

Inflace v Německu v prosinci výrazně zpomalila, za celý rok činila 7,9 procenta
03.01.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci výrazně zpomalilo, míra inflace se tak dostala na 8,6 procenta z listopadových deseti procent. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok pak míra inflace podle předběžných propočtů činila 7,9 procenta. To je rekord v novodobých dějinách spolkové republiky.

Eurostat: Inflace v eurozóně v listopadu překvapivě klesla na deset procent
30.11.2022 Míra inflace v eurozóně v listopadu klesla na deset procent z říjnové hodnoty 10,6 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Je to první pokles od poloviny loňského roku. V meziměsíčním srovnání ceny klesly o 0,1 procenta. I nadále se zvyšují zejména ceny energií, u kterých meziroční tempo růstu činí 34,9 procenta. V meziměsíčním srovnání už ale energie o 1,9 procenta zlevnily. Na druhém místě je z hlediska cenového růstu kategorie potraviny, alkohol a tabák s meziročním nárůstem o 13,6 procenta.

BREAKING: Euro zaznamenalo jen malou reakci na údaje o německé inflaci
29.11.2022 Roční míra inflace v Německu v listopadu meziročně klesla na 10,0 % z 10,4 % v předchozím měsíci a pod tržní odhady 10,4 %. Inflace zboží zpomalila na 17,2 % z říjnových 17,8 % v důsledku menšího nárůstu cen energií (38,4 % vs. 43,0 %). Na druhou stranu ceny potravin pravděpodobně dále porostou (21,0 % vs. 20,3 %). Inflace služeb také zpomalila na 3,7 % ze 4,0 %, i když sazba cen nájemného zrychlila na 1,9 % z 1,8 %.

Analýza: Na zvyšování úrokových sazeb ČNB zareagovaly už i velké banky
03.11.2022 Na postupné zvyšování úrokových sazeb České národní banky (ČNB) výrazněji zareagovaly zvyšováním úročení vkladů se zpožděním i velké banky. K malým bankovním domům, které nabízejí na svých spořicích účtech úroky blízké sazbě ČNB už delší dobu, se připojily vedle ČSOB i Česká spořitelna a Komerční banka s úrokem pět procent. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. ČNB dnes zřejmě opět ponechá sazby na sedmi procentech.

Evropské akcie navzdory dobrým zprávám z EU klesají
20.10.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve středu klesly navzdory čerstvým statistikám, které naznačují, že inflace v eurozóně zrychluje méně výrazně, než trh předpokládal. Investoři navíc pozorně sledují zprávy předních evropských společností o výsledcích hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2022.

BREAKING: Německá inflace v září vzrostla meziročně o 10 %
29.09.2022 Roční míra inflace v Německu v září meziročně vzrostla na 10,0 % ze 7,9 % v předchozím měsíci a nad tržní odhady 9,4 %.

Evropské akcie prudce klesají na pozadí historicky nejnižších statistik v EU
19.09.2022 Klíčové evropské akciové indexy v pátek dramaticky klesly. Účastníci trhu analyzovali alarmující data o raketově rostoucí inflaci v zemích EU. Negativní dynamika na amerických burzách je dalším faktorem, který ovlivňuje pokles evropského akciového trhu.

Míra inflace v EU v srpnu vystoupila na rekordních 10,1 procenta
16.09.2022 Míra inflace v Evropské unii v srpnu vystoupila na rekordních 10,1 procenta, zatímco v červenci činila 9,8 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V České republice míra inflace o dvě desetiny procentního bodu klesla, s hodnotou 17,1 procenta je ale pátá nejvyšší v unii.

Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste
14.09.2022 Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen.

ECB zvýšila základní úrok dle očekávání o 0,75 bodu
08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.

ECB zvýšila základní úrok o bezprecedentních 0,75 bodu na 1,25 procenta
08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.09.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.

Evropský akciový trh vykazuje nejistý růst
11.08.2022 Klíčové burzovní ukazatele západní Evropy vykázaly při středečním obchodování mírný nárůst. Účastníci trhu se vyhýbají zásadním krokům v očekávání zveřejnění statistik červencové inflace ve Spojených státech. Kromě toho investoři nadále analyzují čtvrtletní a pololetní zprávy velkých evropských společností.

BREAKING: DE30 po údajích o německé inflaci mírně klesá
28.07.2022 Roční míra inflace v Německu spadla z červnových 7,6 % na červencových 7,5 %, což je nad odhadem trhu, který činil 7,4 %.

Míra inflace v EU v červnu vystoupila na rekordních 9,6 procenta
19.07.2022 Míra inflace v zemích Evropské unie v červnu vystoupila na rekordních 9,6 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. V květnu spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 8,8 procenta. Nejvyšší inflace je v pobaltských zemích, Česká republika má s hodnotou 16,6 procenta čtvrtou nejvyšší inflaci v unii.

BREAKING: EUR posiluje po datech německé inflace
29.06.2022 Roční míra inflace v Německu v červnu klesla na 7,6 % ze 7,9 % v předchozím měsíci a pod tržní odhady na 8,0 %. Meziměsíčně inflace klesla na 0,1 % z 0,9 % v květnu a pod tržní odhady 0,3 %. Harmonizovaná míra inflace v červnu klesla na 8,2 % z 8,7 % v květnu.

Frank na vzestupu. Vysoká inflace by mohla "probudit" švýcarské jestřáby.
03.06.2022 Poslední pevnost padla. Ve Švýcarsku, kterému se do té doby dařilo vyhnout se růstu cen, dosáhla inflace v květnu nejvyšší úrovně za posledních 14 let. Donutí to švýcarskou centrální banku (SNB) zvýšit sazby?

Obchodní zprávy pro začátečníky - Souvislost mezi inflací a měnami
02.06.2022 Vrtá vám hlavou souvislost mezi inflací a měnami? Nejste jediní. Dokonce i zkušení obchodníci by si přáli, aby o těchto makroekonomických informacích věděli dříve, než uskutečnili některé obchody, které nedopadly podle očekávání, takže je rozumné se o nich dozvědět co nejdříve.

Inflace ve Francii vystoupila na 5,8 procenta, ekonomika překvapivě klesla
31.05.2022 Míra inflace ve Francii v květnu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu v zemích Evropské unie vystoupila z 5,4 na 5,8 procenta. To je rekord od začátku 90. let, kdy země statistiku v této podobě začala sledovat. Ve své předběžné zprávě o tom dnes informoval francouzský statistický úřad. Z revize jeho dat rovněž vyplývá, že francouzská ekonomika v prvním čtvrtletí o 0,2 procenta klesla.

BREAKING: CAD posiluje po silných datech inflace
18.05.2022 Roční míra inflace v Kanadě v dubnu rostla na 6,8 % z únorových 6,7 % a byla nad očekáváním trhu na 6,7 %. Jádrové spotřebitelské ceny v Kanadě v březnu meziročně roslty na 5,7 % z 5,5 % v předchozím měsíci, zatímco analytici očekávali pokles na 5,4 %.

Evropské akciové trhy rostou v návaznosti na asijské a americké indexy
29.04.2022 Klíčové evropské indexy vykazují v pátek díky všeobecnému optimismu na světových trzích působivé zisky. Investoři navíc analyzují aktuální statistiky a finanční zprávy společností z EU.

Inflace v EU vystoupila na rekordních 6,2 procenta, Česko má třetí nejvyšší
17.03.2022 Míra inflace v Evropské unii v únoru vystoupila na rekordních 6,2 procenta z lednové hodnoty 5,6 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika má z celé unie třetí nejvyšší inflaci, a to rovných deset procent. Tak jako v minulých měsících i v únoru se na růstu cen podílely nejvíce energie.

Geopolitika a inflace tlačí zlato nahoru
17.02.2022 Poslední růst cen zlata ovlivňují ještě další dva faktory. Inflace dál roste. Zprávy ukazují, že se pohybuje ve spirále. Geopolitické napětí přetrvává. Spojené státy v průběhu americké seance oznámily, že Rusko dál rozmisťuje vojenské jednotky poblíž ukrajinských hranic. Mírný vítr do plachet poskytlo zlatu oslabení amerického dolaru. Dolarový index klesl o 0,19 % a obchoduje se na úrovni 96,85:

Existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA?
11.02.2022 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech vzrostl v lednu více, než se čekalo. Roční míra inflace dosáhla nového rekordu nevídaného za posledních 40 let, což vytváří tlak na Federální rezervní systém, aby zaujal agresivnější postoj k měnové politice a úrokovým sazbám. O úrokových sazbách a o tom, zda existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA, probereme hned poté, co analyzujeme výsledky zprávy amerického ministerstva práce.

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent, v EU na 5,3 procenta
20.01.2022 Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V České republice vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

Turecká inflace stoupla na 36 %
04.01.2022 Roční míra inflace v Turecku se minulý měsíc vyšplhala na 36,1 %, což je nejvyšší hodnota za 19 let vlády Tayyipa Erdogana. Měnová krize byla z velké části způsobena prezidentovou neortodoxní politikou snižování úrokových sazeb.

NABE: Vyhlídky letošního růstu ekonomiky USA se kvůli mutaci delta zhoršily
27.09.2021 Vyhlídky letošního růstu ekonomiky Spojených států se v důsledku šíření koronavirové mutace delta zhoršily. V příštím roce by však měl hospodářský růst dosáhnout rychlejšího tempa, než se dosud předpokládalo. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila americká Národní asociace podnikových ekonomů (NABE). Ekonomové nyní letošní růst hrubého domácího produktu (HDP) odhadují na 5,6 procenta, zatímco v květnu předpovídali 6,7 procenta.

Růst cen v eurozóně v dubnu opět zrychlil, inflace dosáhla 1,6 procenta
30.04.2021 Meziroční míra inflace v eurozóně v dubnu druhý měsíc v řadě prudce vzrostla a dosáhla 1,6 procenta. To je o tři desetiny bodu více než v březnu. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Evropská centrální banka (ECB) rychlejší růst očekávala a předpokládá, že by se inflace letos mohla dostat na její cíl těsně pod dvěma procenty. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.

Roční míra inflace v eurozóně prudce zrychlila
31.03.2021 Míra inflace v eurozóně v březnu prudce vzrostla, v ročním vyjádření se dostala na 1,3 procenta, zatímco v únoru činila 0,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podle analytiků může jít pouze o přechodnou záležitost, která by ale později v letošním roce mohla inflaci zvýšit i nad dvouprocentní cíl Evropské centrální banky (ECB). Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.

Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta
01.03.2021 Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Je to v souladu s odhadem analytiků, kterých se dotazovala agentura Reuters.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.02.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v plusu. Pod nulou den zakončila z hlavních trhů jen burza v Šanghaji. Investoři se zaměřili na finální lednové indexy nákupních manažerů ve službách.

Ceny v eurozóně po pěti měsících deflace výrazně vzrostly
03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu po pěti měsících stabilního poklesu výrazně vzrostly. Roční míra inflace vystoupila na 0,9 procenta a byla nejvyšší od loňského února. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zpráva obsahuje pouze základní údaje o vývoji cen v eurozóně, nikoli v celé Evropské unii. V prosinci přitom ceny v eurozóně vykazovaly meziroční pokles o 0,3 procenta.

Rozbřesk: Fed chce inflaci nad 2%, ale v prognóze to vidět není. A tak dolar posiluje
17.09.2020 Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme sešlápnout měnové pedály až na podlahu. To v praxi znamená, že Fed nehodlá zvednout úrokové sazby z nuly až do doby, než míra míra nezaměstnanosti klesne zpět ke 4 % a inflace bude v průměru lehce nad 2 %. Kromě toho ovšem Fed slibuje, že bude ekonomiku podporovat masivními nákupy dluhopisů do své bilance, a to současným ďábelským tempem - tj. přibližně 120 mld. dolarů měsíčně.

Ekonom Jan Čermák: Fed chce vidět nezaměstnanost na před-COVIDové úrovni
16.09.2020 Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme se sešlápnout měnové pedály až na samou podlahu. To v praxi znamená, že Fed nehodlá zvednout úrokové sazby z nuly až do doby, než míra nezaměstnanosti klesne zpět ke 4 % a inflace bude v průměru lehce nad 2 %. Kromě toho ovšem Fed slibuje, že bude ekonomiku podporovat masivními nákupy dluhopisů do své bilance a to současným ďábelským tempem přibližně 120 miliard amerických dolarů měsíčně.

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci
03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.

Inflace se drží nad třemi procenty. Na spořicích účtech se tak vyplatí nechávat jen nutnou rezervu
29.06.2020 Průměrná míra inflace v Česku se dlouhodobě drží kolem tří procent. Nechávat volné finanční prostředky na spořicích účtech v bance se tak podle odborníků s výjimkou nutné rezervy nevyplatí. Kam ale mají svoje peníze uložit opatrnější investoři? Alespoň mírné zhodnocení jim díky státní podpoře nabízí stavební spoření, kde se dá dostat i na úrok kolem 3,5 procenta ročně.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.6.2020)
22.06.2020 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl velmi zajímavé obchodní příležitosti podle mého týdenního komentáře, který jsem uveřejnil s předstihem zde. Trh nejprve prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně došlo k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který však bohužel skončil na Stop-Lossu, nicméně následně po splnění pravidel mé strategie byl opětovný vstup do short pozice, který již přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.06.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne zcela nenásledoval úterní růstovou seanci na Wall Street a obchodoval se smíšeně. Zatímco hongkongský Hang Seng, jihokorejský Kospi či australský S&P/ASX 200 posílily, čínský Shangai Composite uzavřel na červené nule. Výrazněji pak oslabil japonský Nikkei, a to na pozadí příchozích dat o tamním exportu, který v květnu v meziročním vyjádření poklesl o 28,3 %. Jedná se o výrazně větší pokles objemu vývozu oproti konsensuálnímu analytickému odhadu, jenž byl posazen na 17,9% pokles. Import poklesl o 26,2 %.

Inflace v EU v květnu klesla na 0,6 procenta, v ČR byla 3,1 procenta
17.06.2020 Roční míra inflace v Evropské unii v květnu činila 0,6 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 0,7 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice pak roční inflace klesla na 3,1 z dubnových 3,3 procenta, i tak ale patří k nejvyšším v unii. Květen byl měsícem, kdy se evropská ekonomika potýkala s dopady šíření koronaviru a s opatřeními proti jeho šíření.

Růst cen v USA v červenci zpomalil
19.08.2015 Růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zpomalil na 0,1 procenta z červnových 0,3 procenta. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Analytici přitom růst odhadovali na 0,2 procenta. Roční míra inflace činila 0,2 procenta a od začátku roku je to teprve podruhé, co je inflace nad nulou. Do záporných čísel ji v lednu stlačil propad cen ropy.
Související klíčová slova:
Zpomalení globální ekonomiky | Dow Jones Industrial Average | Statistiky | Údaje z USA | Objednávky | Inflace v Evropské unii | LYNX | Jackson Hole | Leonardo | Mezinárodní měnový fond | Dění na světových burzách | Dassault | Tempo růstu | Deutsche Lufthansa | Cap | EUR | Zkušenosti | Situace na Ukrajině | Řecko | Vstupy | J&T | Koronavirové krize | Exporty | Motocykly | Akcie švýcarské banky | ABN AMRO Bank | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Obchodník | Akciové trhy | Argentinská centrální banka | Javier Milei | Poplatky | BTC | Růst akciového trhu | Pfizer | US2000 | Spolkový statistický úřad | Cyklus zvyšování sazeb | Firemní sektor | Intesa Sanpaolo | Japonská měna | Akcie Airbusu | Omezení těžby | Bank of Japan | Kentucky | Dow Jones Industrial | Take Profit | Aktiva | Citigroup | Inflace v září | Korelace | Sazby daně | Letecké společnosti | Simon Peters | Trend | Nejvyšší inflace | MicroStrategy Inc. | Míra inflace v Argentině | Obchodní systém | Zasedání ECB | Rekordní úroveň | Inflace v zemích EU | Šéf NATO | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Obchodní komora | Burza v Šanghaji | Výrobní PMI | Pojišťovna | Pokles indexu | Britská libra | Šíření koronavirové mutace | Výkyvy | Lagardeová | Prezident Nicolás Maduro | Argos Capital | Depozitní sazba | Indické akcie | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Úřad Eurostat | Mezinárodní ratingová agentura | Investment Management | Remy Cointreau | Utahování měnové politiky | Republikáni | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Turecká krize | Inflace v Německu v prosinci | Švýcarská měna | BAE | Investing | Aktuální prognózy | Dolarový index | Cenné papíry a burzy | Ethereum | Geopolitické napětí | Snížení cen | Unilever | Růst průmyslové produkce | Americký bankovní sektor | Dodávání likvidity | Údaje o inflaci | PLN | Asijské měny | Deflace | Estonsko | Směrnice | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Thomas Jordan | Inflace v zemích Evropské Unie | Nová historická maxima | Průměrné hodinové mzdy | Dnešní prohlášení | Zhodnocování měny | Výsledky obchodování | Rostoucí inflace | Asos | Prohlášení | Cena zlata | Zátěžové testy bank | Title Transfer Facility | Rostoucí ceny | Burza | Francouzské energetické společnosti | Základní úrokové sazby | Negativní výhled | Německý DAX | Meziroční míra inflace v eurozóně | Standard & Poor's 500 | Nizozemsko | New York | Dolar dnes | Jednoduché tipy | Bolívar | Tradingové webináře | Saúdská Arábie | Obavy investorů | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Ocado | Obchodní plán | Koronavirové mutace delta | Nord Stream | Portu Filip Louženský | Tiff Macklem | Hlavní ekonom | Akcie Gamestop | Rozpočtové škrty | Dividendy | Obchodní seance | Zmírnění inflace | Rumunsko | Petr Fiala | Latinskoamerická země | Uvolnění měnové politiky | Termínované vklady | Velkoobchodní cena plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) | Propad cen | Hunter Biden | Důchody | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Oslabování eura | Historie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nezaměstnanost | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Marks & Spencer | Buenos Aires | Míra inflace v EU | Propad cen ropy | Hlavní události | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Bezpečného útočiště | Inflace v Maďarsku | Bydlení | Odbory | Technická analýza EUR/USD | Nepřízeň počasí | Irsko | Minimální mzdy | Jeff Bezos | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Breakout | Akciové propady | Sociální sítě | Trumpová | Maloobchod | Akcie Volkswagenu | UnitedHealth Group | Ceny elektřiny | Výrazný růst | Ekonomický růst v letošním roce | Ruby Equity | Halving | Daně z příjmů | Zvýšení produkce ropy | Breaking | Big data | Aktuální problémy | Spotřebitelské inflace | Evropská měna | Slábnoucí inflace | Výprodeje | Farmaceutická společnost | Wealth | Colin Chuang | Daniel Křetínský | Viceguvernér ČNB | Údaje o hrubém domácím produktu | Reserve Bank of Australia | Americká Komise pro cenné papíry | EIU | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | British Columbia | TD Securities | Náklady | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Výkon | Volatilita | Maďarsko | Ministerstvo práce | Technická analýza GBP/USD | Protest proti úsporným opatřením | CZK | Reálné výnosy | Indikátor | British Columbia Investment Management | Klesající trend | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Macron | Schválení ETF | Economist | Cena železné rudy | Donald Trump | Míra inflace v Číně | CISCO | Cenové hladiny | Snížení nákladů | Inflace | Více peněz | Peníze | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Odhodlání | Brent | Prudký pokles | Politika | Vedení společnosti | Očekávání | Státy eurozóny | Odvetná cla | NN Group | Roční zhodnocení | Ekonomika EU | Politická situace | BAE Systems | Index cen domů | Cisco Systems | Zvýšení sazeb | Pravidla obchodování | Admirals | Zvýšení minimální mzdy | Timeframe | Průmysl | Americké ministerstvo práce | Burzovně obchodované fondy | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Měnový fond | Allianz | Standard & Poor's | Aviation | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Globální ekonomiky | Vysoké ceny energií | Investment management | Nákupy | Růst | Britské domácnosti | Ceny bydlení | Koruna | AFP | Snížení úroků | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Zasedání FOMC | Míra inflace v Turecku | MiFID II | UBS Group | Národní měny | Vestas Wind Systems | Sentiment na trhu | Prognóza | Data z USA | Měnový pár USD/JPY | Long obchod | Použití finanční páky | Trh práce | RWE | Potenciál pro růst | Změny cen | Swiss | US Bancorp | Britská centrální banka | Mercedes | Míra inflace ve Spojených státech | CL | Základní pravidla obchodování | Spotřebitel | Válka | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Wolters Kluwer | Ratingová agentura | Index agentury Bloomberg | Turecká inflace | Portu | Velká Británie | Klíčové události | Spotové bitcoiny | Sodexo | Cena bitcoinu | Nike | Ceny výrobců | Long | Cyklus růstu | Kontrakty | Ruby Equity Investment | Vliv inflace | Electricite de France | Zahrnutí inflace | Lira | Graf | Nigérie | Cla na americké zboží | Americké hospodářství | Thyssenkrupp | United Technologies | Geopolitická situace | Caterpillar | Dlouhodobé investování | Exxon Mobil | Breakout strategie | Meziroční růst | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Trh | Sezónnost | Centrální banky | Amazon | Banky v ČR | Uložení peněz | Šéfka ECB | Oživení české ekonomiky | Spořící účty | Očekávání trhu | Rozdílové smlouvy | Index | Dlouhodobý růst | Hedgeový fond | Vyšší náklady | Napjatost trhu | Webináře | Monex | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční firmy | Vyšší poptávka | MMF | Nabídka | Japonský jen (JPY) | USA | Úrokové sazby | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Tržní kapitalizace | Počasí | Posílení | Agentura Reuters | Trading | Nejdůležitější události | Index STOXX Europe | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Ústup inflace | EP | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Turecko | Airbus | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Ministerstvo obchodu | Lukáš Kovanda | DJIA | Akciové indexy | CitFin | Týdenní shrnutí | Vice | Míra inflace v Maďarsku | Christine Lagardeová | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ukrajinští uprchlíci | Guvernér Britské centrální banky | Komoditní index | Ekonomický kalendář | Český premiér Petr Fiala | Biofarmaceutické společnosti | Ministr zahraničí | Země EU | Pozornost | Setkání ministrů financí EU | Obchodní napětí | Úroda | Největší zisk | Švýcarské společnosti | Pojištění vkladů | Snížení DPH | Harmonizovaná inflace | Institut IfW | Opatření | Deficit | BREAKING | Komoditní index agentury Bloomberg | Rekordní hodnoty | Výsledky průzkumu | Index Stoxx 600 | Shell | Reálný účet | InterContinental Hotels Group | Měsíční mzda | Americká měna | Angela Merkelová | Šířením nového typu koronaviru | Další růst | Obranný sektor | Inflační index | Venezuelský bolívar | Inflace v eurozóně | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Akcionáři a věřitelé | Economist Intelligence Unit (EIU) | Burzovní ukazatele | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Zpráva o inflaci | Sell | Společnosti | Měsíční data | Futures | BNP Paribas | Makroekonomická data | Roche | Ropa | Twitter | Americké měny | Premiér Petr Fiala | Snížení základní úrokové sazby | Setkání ministrů financí | Ropa Brent | Obchodní války | Německý hospodářský institut | Meziroční míra inflace | Title Transfer Facility (TTF) | Šéf švýcarské centrální banky | Ifo | Stratégové | Offshore | Starmer | Přehled o dění na světových burzách | Švýcarská ekonomika | Protest | Evropský statistický úřad Eurostat | Domácnosti | Růst v letošním roce | Bankovky | Bitcoin | Inflace v Argentině | Burze | Cena plynu | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Obchodní výsledky | Stavební spoření | Tržní sentiment | Růst cen zlata | Historické maximum | Kurz koruny | Data o inflaci | Bankovní rada České národní banky | Zvolený americký prezident | Pozitivní zpráva | Rada guvernérů | Křetínský | Míra inflace v květnu | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dovoz elektromobilů z Číny | Vývoj inflace | USD za tunu | Royal Dutch Shell | Konglomerát | Americké indexy | Abbott Laboratories | Mediální společnosti | Dodávky ropy | Krátkodobé zisky | Norsko | Francouzský CAC 40 | Světové centrální banky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Globální finanční krize | Znalost | Zisk společnosti | Equity | Prezident Donald Trump | Štěpán Hájek | Pár EUR/USD | Snižování úrokových sazeb | EP Infrastructure | Analytici | Čistý zisk | Marketingová komunikace | Augsburger Allgemeine | Inflace ve Francii | JPMorgan Chase | Stříbro | Maloobchodní tržby | Obchodovat | Economist Intelligence Unit | Deliveroo | Inflace v Turecku | Pokles cen | Podnikání na kapitálovém trhu | JenPráce.cz | Invaze | Základní měna | Vysoké inflace | Vyšší sazby | Růst akcií | Inflace cen | Finance | Dezinflační trend | ETF | Dluhopisy | Analytika | Společnost MicroStrategy | Obchodníci | Poptávka | Hang Seng | Analytik Portu | Koncentrace | Bulharsko | Prezident Javier Milei | Uniper | Slovinsko | Statistici | UBS | Rok 2025 | Softwarová společnost Microsoft | Zpomalení inflace | Větší pokles | MIFID | Bankéři | Video | AXA | Bitcoiny | Problémy | EP Power Europe | Technologické podniky | 3М | Podnikání | USA a Čína | Potenciál dalšího růstu | Barclays | Kanadský dolar | Statistický úřad | Průměrná hrubá měsíční mzda | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Hashrate | Situace kolem šíření koronaviru | Index PMI | Komerční banka | Bank of Canada | Dividendový výnos | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Deutsche Bank | Filip Louženský | Softwarová společnost | Ceny nájmů | Christine Lagarde | Boeing | Spojené státy | Bank of New York Mellon | ASML Holding NV | Vývoj | Roční míra inflace v Německu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dlužníci | Úsilí | Euro posiluje | Vláda v Pekingu | Sanofi | Ekonomové | Úroková sazba | Lucembursko | Investiční poradenství | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Evropský statistický úřad | Americká obchodní komora | Americké akcie | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Ruská centrální banka | Inflace na Slovensku | Erdogan | Nový americký prezident | Pohonné hmoty | Short pozice | České měny | Rekordní pokles | Plynovod Nord Stream 2 | Volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Průměrný výnos | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Volby | Pokles cen energií | Další vývoj | Konsolidace | Měnové politiky | Výrobce domácích spotřebičů | Plánované obchody pro EUR/USD | S&P/ASX 200 | Unieuro | Politická rozhodnutí | Dánové | HashRate | Člen bankovní rady | Společnost Circle | Výdaje | Výnosy | Hensoldt | Ekonomická situace | Těžby bitcoinů | Generální stávka | KOSPI | Dow Jones | Strategie Ondřeje Hartmana | Milei | Investiční strategie | Pomerančový džus | Bezpečný přístav | Centrální bankéři | Czech Gas Networks | Kwasi Kwarteng | Jurisdikce | Miliardy dolarů | Daimler | Investiční doporučení | Malé banky | Odolnost ekonomiky | Obilí | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | LVMH | Provozní zisk společnosti | Růst mezd | Royal Mail | Reálné ekonomiky | Odvětví | Belgie | Obchodní příležitosti | Nákupy dluhopisů | Sazby | Inflace v České republice | Lufthansa | Patria | Strategie řízení | Dassault Aviation | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Růst cen v USA | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Británie | Úrok | Investovat | Komoditní | Největší banky | Ekonomické aktivity | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Ether | Světové trhy | Hotovost | Průmyslové objednávky | Regulátor | Míra inflace v Kanadě | Mzdy v Česku | Le Monde | Protiinflační opatření | Renault | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Energetický a průmyslový holding | Michael Saylor | Polská ekonomika | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Ekonomické ztráty | Růst cen ropy | Electrolux | Zemědělství | Reálné mzdy | Zajištění | Silný propad | Životní náklady | Banka Creditas | Dovoz oceli | Helen Givenová | Provozní zisk | WKL | Státní svátek | Argentina | Investování | Distribuce | Míra inflace ve Francii | Fed | Euroskupina | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Euro k dolaru | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Novo Nordisk | Míra inflace v únoru | Trhy | Vyhlídky letošního růstu ekonomiky | Rychle rostoucí ceny | Walmart | Nicolás Maduro | FTSE | Přehled o dění | VESA | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | ISM | Velký růst | Thales | Fitch | Pšenice | Úspory | VEB | Futures na ropu | Vesa Equity Investment | Dánsko | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Energetické společnosti | Nominální růst | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Nejlepší výsledky | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Ruby | UnitedHealth | Tipy pro začátečníky | Žádosti o podporu | Bilance | Ekonom Jan Čermák | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Inflace v Kanadě | Snížení sazeb Fedu | Regulační orgány | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Nestlé | ICT | CAD | Odhady analytiků | Béžová kniha Fedu | Aktuální Price Action | Shares | British Columbia Investment | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Na burze | Dopady krize | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Hospodaření | Zahraniční obchod | Wells Fargo | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | FXstreet | Reporty | Finanční podmínky | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Prodeje existujících domů | Akcie automobilky | Volkswagen | Astrazeneca | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Trinity | Nájemné | JPY | Credit Suisse | Adidas | Pokles výnosů | Casino | RSI | Bank of America | Semináře | Transakce | USDX | Turecká lira | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Capital | Úrovně supportu | Circle | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Short obchod | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Meziměsíční inflace | Války | Bundesbank | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Předpovědi | DPH | ASML | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Biliony | GameStop | Jeremy Hunt | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Novartis | Souhrnný indikátor | Odborníci | E.ON | Průmyslové zboží | USDCAD | Počáteční zisky | Sartorius | Důchod | Accor | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Inflační krize | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Snížení odměny | Index DOW | ČEZ | Frank | Philips | CFD | Roční výkonnost | Pár USD/CAD | 256/2004 | Domácí měna | Trinity Bank | Spotřeba domácností | ERÚ | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Měnové krize | Eni | Historická maxima | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | Podmínky půjčky | Forex trader | Švýcarské banky | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Ahold Delhaize | S/R zóny | Cena akcií | Index CAC 40 | GBP/USD | Obchodní analýza | Malta | EPS | Biliony dolarů | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Káva | ACEA | Ropné a plynárenské společnosti | Vyšší hodnoty | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | EURUSD | FedEx | Obchodované fondy | Christian Lindner | Nord Stream 2 | Avast | Vesa | Dovoz | Nasdaq Composite | Zajišťovny | Obchodování | Konopné akcie | Nové prognózy | Úroky | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Obavy trhu | Stellantis | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Mutace delta | Dovoz elektromobilů | Francie | InvestingFox | Předpověď | Trigger | Údaje | Údaje o obchodu | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Kontext | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Akcie big data | Běžný účet | Ekonomika ČR | Těžby Bitcoinu | ex | Inflace v Polsku | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | ABN | Zasedání americké centrální banky | Vstupní S/R zóny | JPMorgan Chase & Co | Výrazné cenové pohyby | Hospodářský institut Ifo | Visa | Prudký růst inflace | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Letiště | Chorvatsko | Situace | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Tradingové webináře zdarma | Konsensus | Největší rizika | Amazon Jeff Bezos | Dluhy | Euro STOXX | Prodej aut | Býčí trh | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dividenda | New York Times | Výrobní aktivity | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Fnac Darty | Investování je rizikové | Deutsche Post | Zpomalení růstu | Index euro | Etoro | Temu | Politici | USD/CAD | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Schválení spotového ETF | IfW | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Infineon | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Obchodní nastavení | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | FOMC | Blahobyt | Akcie | Inflace v eurozóně v červnu | Kupci | Mzda | Míra inflace v USA | Největší ekonomiky | Investiční nástroj | Société Générale | Vzestupný trend | Železná ruda | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Státní podpora | Louis Vuitton | Koš | Ericsson | ONS | Tým FXstreet.cz | Akciové indikátory | Wealth Management | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Index cen | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | Růst v eurozóně | Price Action | Vývoj ekonomiky | Britská ekonomika | Kryštof Míšek | Koronakrize | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | Daně | Spoluzakladatel | Růst zisků | Jádrová inflace | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Den obchodování | Nezaměstnanost v eurozóně | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Zdražování energií | Galapagos | Bankovní rada | Investice | USDC | Keir Starmer | Microsoft | Business | Potenciál | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Nové daně | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Bod | Obchodování na akciových trzích | Myšlenka | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Delta | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Fondy | USD za barel | Akcie roku 2020 | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Turecká měna | Důvěra | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | J&T Banka | CAC 40 | Výrazný růst cen ropy | Russell 2000 | Ukazatel | Měny | Profitovat | Bankovní domy | DE30 | Nový cyklus | Prodej automobilů | Burzy | Hospodářský růst | Patria.cz | Export | UNA | Diskontní sazba | Hyperinflace | Rusko | David Matulay | Poradce | Signál | Snížení daně | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | Unicredit | Řízení rizik | Petr Dufek | TABAK | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Česká spořitelna | Praha | Inflace v Číně | Britská vláda | Forexové obchodování | Air | Technická analýza | Plány | Administrativa | Béžová kniha | Spolkový sněm | NFP | InterContinental | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Monex USA | Investiční | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Znárodnění | Zasedání Fedu | Obchodování s deriváty | Bloomberg | Inflace v květnu | Evropská unie | Britský FTSE 100 | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Evropská ekonomika | Míra | Pokles tržeb | Divize | Vyšší mzdy | University of Michigan | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Panevropský index STOXX 600 | Asociace | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Sójové boby | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | CHF | Centrum | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Zakladatel | Půlení bitcoinu | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | MT4 | First Republic | Evropský regulátor | Cena | Antony Blinken | Maloobchodní prodeje | MicroStrategy | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | CNN | Apple | Zadlužení | Evropské indexy | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Inflace v listopadu | Francouzský statistický úřad | Evropské akciové indexy | Medvědi | Microsoft Corp | DAX | Infineon Technologies | Podnik | EMA | Forexu | Merck | Agentura DPA | Statistiky z eurozóny | Obchodní válka | Kypr | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Inflace v Německu | Geopolitika | SEC | Mzdové požadavky | Letošní úroda | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Bezpečnost | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Holding | Banky | BlackRock | Obchodní podmínky | Vlády | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Státní fond | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Wall Street | ING Groep NV | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Harley-Davidson | Zlepšení | Irák | ČR | Vivendi | XTB | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Bavlna | Analytici banky | Americká softwarová společnost | Pozice | Pullback | Inflace v EU | TTF | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Cenné papíry | Investice do marihuany | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | Indická ekonomika | Support | Průměrná mzda | Farmaceutické společnosti | FX | První den obchodování | A321Neo | Inflační tlaky | Inflace ve Španělsku | Import | Koronavirové mutace | Služby | Lednová inflace | Miliardář Daniel Křetínský | Prudké zdražování | Marek Mora | Litva | OPEC | Evropští investoři | Plynovod Nord Stream | Jak číst grafy | Zisk před zdaněním | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Spotřebitelé | Von der Leyenová | H&M | Míra inflace v Evropské unii | Přecenění | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Rheinmetall | Míra inflace v Polsku | Investovat do Bitcoinu | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Reddit | Ceny potravin | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Český miliardář | Auta | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Hodnocení současné situace | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Emitent | Růst cen potravin | Wirecard | Jádrový index | Úročení | Inflace v lednu | USD | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Rio Tinto | Zkušení obchodníci | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Investing.com | WIZZ | Statistický úřad Eurostat | Minimální mzda | BMW | 3M | Růst cen v eurozóně | US500 | Just Eat Takeaway | EPH | Cena ropy | Prezidentka ECB | Vesa Equity | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Island | Americké ministerstvo | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Pokles investic | Propad | Čeští exportéři | Rakousko | Tempo růstu spotřebitelských cen | Setkání ministrů financí eurozóny | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Růst eura | Nemovitosti | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | USD/CHF | Čínský statistický úřad | Inflace ve Švýcarsku | Time-Frame | Oslabování amerického dolaru | Invest | Rok 2024 | Kanada | Webináře zdarma | CPI v USA | Nejistota | Akcie roku | CME | Makroekonomické údaje | Jan Čermák | Kryptoměna | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Investment | ING | Česká republika | Indexy | Guvernér australské centrální banky | Americký dolar | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Spiegel | Těžaři | Opatření vlády | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Body | Zvýšení inflace | Krypto | ROCE | Spekulace | Americká cla | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | ASX 200 | KBC | Pravidelnost | Plynárenské společnosti | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | Obchodování na forexu | Výnos dluhopisů | Nadnárodní společnosti | Úřady | Počet zaměstnaných | UBS Group AG | Nízká inflace | Enel | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Německá inflace | Disney | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot