Středa 19. června 2024 16:42
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader

Fiskální politika

C:\fakepath\dluhove-trhy-12062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)

12.06.2024 Článek popisuje, jak dluhové trhy fungují a jejich roli v globální ekonomice. Čtenář se dozví o různých typech dluhových nástrojů a jejich významu pro financování projektů, zvyšování likvidity, stanovování úrokových sazeb, diverzifikaci rizika a ekonomickou stabilitu. Text zdůrazňuje globální dosah a transparentnost dluhových trhů.
img

Optimální investiční portfolio do příštích let

21.05.2024 "Svět se strukturálně změnil a optimální portfolio do dalších let je podle nás více diverzifikované jak sektorově tak i regionálně a to i z pohledu aktiv a méně vystavené americkým aktivům, především dluhopisům," říká analytik BHS Timur Barotov.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.05.2024

20.05.2024 Burzy během minulého týdne posilovaly, S&P 500 přidal 1,5 % a pokořil tak historické maximum. Stoxx Europe 600 posílil o 0,4 % a během týdne rovněž překonal rekordní hodnotu. Během minulého týdne popohnal burzy nahoru inflační report. Ten vyvolává nadějí, že se Fed během letoška pustí do snižování úroků. Nicméně entusiasmus je předčasný: pro potvrzení dezinflačního trendu musí zpomalení vykázat alespoň dva – tři reporty CPI.
img

Po prvním atentátu na hlavu státu v dějinách EU zatím mezinárodní investoři na občanskou válku na Slovensku nesázejí. Cena a výnos slovenských dluhopisů se dnes naopak vyvíjí nejpříznivěji ze všech zemí EU

16.05.2024 Po prvním atentátu na hlavu státu v historii EU by jeden čekal propad ceny dluhopisů... Jenže slovenské dluhopisy dnes zdražují nejvíce ze všech zemí EU (graf 1 níže) a slovenské vládě dnes klesají relativní náklady půjčování nejvýrazněji ze všech zemí EU (graf 2); výnos slovenských dluhopisů klesá vůči výnosu německých dluhopisů nejvýrazněji v EU.
img

Fidelity International: Chart Room – Kde jsou skutečné výnosy

14.05.2024 Vyšší reálné výnosy v některých oblastech rozvíjejících se trhů nabízejí atraktivnější příležitosti u nástrojů s fixním příjmem než trhy rozvinutých zemí – i když úrokové sazby v USA zůstávají po delší dobu na vyšší úrovni.
C:\fakepath\akcie-13052024.png

Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)

13.05.2024 Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.
C:\fakepath\Bulharsko-euro.jpg

Vstup Bulharska do eurozóny se prý může zpozdit

18.04.2024 Pokud Bulharsko v červnu nesplní inflační cíle Evropské centrální banky (ECB), může se vstup země do eurozóny naplánovaný na 1. ledna 2025 o několik měsíců zpozdit. Řekl to bulharské tiskové agentuře BTA guvernér centrální banky Dimitar Radev. "Pokud Bulharsko nesplní kritérium inflace v červnu, a stane se tak později v roce 2024, je v této fázi pravděpodobnějším scénářem připojení spíše později v roce 2025 než 1. ledna," uvedl Radev.
img

Dolar nedosáhl svého potenciálu

16.04.2024 Co je dovoleno Jupiterovi, není dovoleno býkovi. V aktualizovaných prognózách odborníků z Wall Street Journal se hovoří o hodnotě amerického HDP v roce 2024 na úrovni 2,2 %. Dotazovaní odborníci Evropské centrální banky se domnívají, že ekonomika eurozóny letos vzroste o 0,5 %. Americká domácí poptávka je mnohem silnější než evropská, což vytváří podmínky pro zrychlování inflace a nutí Fed udržovat sazby po dlouhou dobu na stejné úrovni. O to lépe se daří medvědům na měnovém páru EUR/USD.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
img

🚩CHN.cash posiluje o 1,4 % navzdory tomu, že agentura Fitch snížila výhled pro Čínu na negativní

10.04.2024 Futures na čínský akciový index Hang Seng (CHN.cash) dnes po velmi silné seanci v Číně rostou nad 6000 bodů. Agentura Fitch Ratings revidovala výhled čínské ekonomiky na negativní, přičemž potvrdila rating A+. Další agentura, Moody's, v prosinci uvalila na čínský úvěrový rating varování o jeho snížení. Moody's se odvolávala na náklady na záchranu místních vlád a státních firem a zároveň na zvládnutí krize v oblasti nemovitostí. Agentura Fitch však neočekává další deflaci v zemi, což lze i přes snížený celkový výhled považovat za poměrně býčí.
C:\fakepath\forex-25032024.jpg

EUR/USD silně koreluje s tímto indikátorem

25.03.2024 Eurodolar se už více než 15 měsíců obchoduje v relativně úzkém koridoru 1,04 – 1,13. Tradeři se nemohou opřít o žádný trend, rozdíl v úrocích mezi eurem a americkým dolarem je také minimální. Nejobchodovanější měnový pár světa tak už delší dobu nedává příliš příležitostí pro poziční obchodníky, pohyby jsou v rámci měsíců tak malé, že poplatky tvoří vyšší procento z případného zisku, než tomu bylo dříve.
C:\fakepath\trader-272910133.jpg

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)

22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
C:\fakepath\hispodarska-politika-17032024-1.png

Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)

17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
img

ECB Kazimir navrhl na červnové zasedání první snížení sazeb ✂

11.03.2024 Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Peter Kazimir zdůraznil, že před zavedením snížení sazeb je třeba být obezřetný a navrhl, aby ECB s prvním snížením počkala do června. Kažimír zdůraznil, že stále existují proinflační rizika, která jsou „živá a nastartovaná“, a zdůraznil, že je důležité shromáždit další přesvědčivé důkazy o inflačním výhledu. Věří, že do června bude mít ECB dostatek důvěry a zásadních údajů, aby mohla učinit informované rozhodnutí. Upřednostňuje „hladký a stabilní“ přístup k uvolňování politiky, což naznačuje, že diskuse o uvolňování již začaly a budou pokračovat v příštích týdnech.
C:\fakepath\portugalsko.jpg

Agentura S&P zvýšila rating Portugalska díky nižšímu zadlužení

03.03.2024 Americká ratingová agentura S&P Global Ratings v pátek zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Portugalska o jeden stupeň na A-, což znamená střední vyšší kvalitu dluhu. Je to poprvé od roku 2011, kdy se rating zvýšil na známku začínající písmenem A. Své rozhodnutí S&P zdůvodnila snížením míry zadlužení země. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by jej agentura mohla ve střednědobém výhledu opět zvýšit.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
C:\fakepath\ekonomika-19022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)

19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
C:\\fakepath\\makro-11022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)

11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

08.02.2024 V 15:45 začala tisková konference guvernéra ČNB Aleše Michla poté, co ČNB rozhodla o snížení sazeb o 50 bazických bodů. Měnový pár EUR/CZK po zveřejnění rozhodnutí vzrostl o přibližně 0,6 % na úroveň 25,10, přičemž část zisků již odepsal.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
img

3 hlavní témata investorů v roce 2024

04.01.2024 „Investoři budou měnit svá portfolia proporčně tomu, jak moc věří, v jaké téma v daném okamžiku. Kdo dokáže správně předvídat přeměny těchto tržních sentimentů může předvídat i pohyby cen aktiv,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\cerna-labut-27122023.jpg

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?

27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

21.12.2023 ČNB dnes snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů a hlavní úroková sazba dosahuje 6,75 %, přesto ČNB vyslala trhům relativně jestřábí signál.
img

Tisková konference ECB po rozhodnutí

14.12.2023 Evropská centrální banka dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nový soubor prognóz ukázal na pomalejší celkovou i jádrovou inflaci v letech 2023 a 2024 a také na nižší růst HDP. V horizontu prognózy (až do roku 2026) se neočekává pokles jádrové inflace na 2% cíl. Očekává se, že reinvestice PEPP zpomalí ve druhé polovině roku 2024 a zastaví se do konce příštího roku.
img

NAPŘÍČ TRHY

16.11.2023 Bleskové odhady růstu reálného HDP ve střední a východní Evropě znovu potvrdily, že volatilita těchto důležitých konjunkturálních dat zůstává v postcovidové době značná, což vede k překvapivými výsledkům. To platilo zejména o polských číslech, kde se zveřejněním HDP tentokrát došlo i k tomu, že časová řada byla výrazně revidována a to až do začátku roku 2021. Revidovaná trajektorie polského růstu nejenže nyní vypadá napřímeně, ale navíc z ní plyne i to, že Polsko má již pravděpodobně to nejhorší za sebou.
img

ČNB v pasti minulosti

13.11.2023 ČNB ponechala na svém posledním zasedání sazby bez změny. Při vzpomínce na odpor členů Bankovní rady k vyšším sazbám a při pohledu na makroekonomické fundamenty posledních měsíců to mohlo pro leckoho být překvapivé rozhodnutí. Vždyť růst ekonomiky zůstal ve třetím čtvrtletí záporný, poptávka domácností je nadále pod předpandemickou úrovní roku 2019 a nijak rychle neroste, jádrová inflace za třetí čtvrtletí byla stejná (0,5 %) jako v roce 2020, nová prognóza čeká v prvním čtvrtletí sazby o 1,5 p.b. nižší, než jsou teď... Argumentů pro snížení sazeb by nebyl nedostatek.
C:\fakepath\paul_tudor_jones-17102023.jpg

Známý investor Paul Tudor Jones varuje: Akcie jsou v dnešní době příliš riskantní

17.10.2023 V minulém týdnu v rozhovoru pro CNBC investor a miliardář Paul Tudor Jones varoval, že dnešní doba není ideální pro investice do akcií. Cena akcií je vzhledem k aktuálním rizikům vysoká. Upozornil na dva klíčové důvody: geopolitickou situaci ve světě a fiskální situaci Spojených států.
img

Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému

26.09.2023 „Krátkodobá úleva za cenu budoucích potíží. To je způsob, kterým americká vláda neutralizuje snahy Fedu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Druhá vlna inflace je za rohem

04.09.2023 „Tažení centrálních bank v utahování monetárních politik se míjí požadovaným účinkem a ekonomiky jsou příliš rozpálené. Inflace se může vrátit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\usa-13072023.jpg

Americký státní dluh se vymyká kontrole

13.07.2023 Dnešní svět žije v naprosté záplavě informací. Některá témata mizí a objevují se podle toho, jak je na ně zaměřen mediální fokus. Následně, když daná událost není na prvních stránkách novin a webů, zdá se, že problém byl vyřešen. Avšak to není pravda. Americký dluhový strop byl navýšen, ale problém dluhu zůstává. Po několika měsících škrcení státních výdajů začal americký dluh znovu růst.
img

Forex: Jak bude reagovat koruna na červnový výsledek inflace?

10.07.2023 Z pohledu koruny byla nejdůležitější zprávou minulého zkráceného týdne stav plnění státního rozpočtu za první polovinu roku 2023. Ministerstvo financí zveřejnilo, že deficit státního rozpočtu byl ve srovnání s květnem o 56 mld. Kč nižší, a to především z důvodu příchozích peněz z Evropské unie a finančních mechanismů. To lze hodnotit jako pozitivní signál, navíc v průběhu roku pomůžou státnímu rozpočtu další finanční prostředky z historicky nejvyšší dividendy energetické skupiny ČEZ a ve dvou etapách také z tzv. windfall tax. Na druhé straně z naplánovaného rozpočtu 295 mld. Kč bylo vyčerpáno již 215,4 mld. Kč a pro vládu nebude vůbec snadné schválený rozpočet dodržet. Ve spojitosti s představeným konsolidačním balíčkem je výsledek letošního roku velmi podstatný, jelikož nastolí „startovací bod“, od kterého by měl být strukturální deficit postupně snižován. Fiskální politika by tak již neměla být tak proaktivní a chrlit do ekonomiky další peníze.
img

Forex: Koruna vyhlíží tuzemské PMI a plnění státního rozpočtu

03.07.2023 Koruna začíná první prázdninový týden na dohled hranice 23,70 EUR/CZK. Víkendový rozhovor Aleše Michla pro deník Právo dnes na trhu příliš vzruchu nevyvolá. Guvernér zopakoval obligátní argument, že tuzemská měnová politika je nejpřísnější za posledních pětadvacet let. Za zmínku stojí, že hlavním proinflačním rizikem zůstává z jeho pohledu uvolněná fiskální politika, zatímco inflační očekávání vnímá jako adaptivní a jejich odkotvení jako podstatně menší riziko.
img

Forex: Jestřábí komunikace ČNB pokračuje

30.06.2023 Dnes zveřejněný zápis ze zasedání ČNB se opět nese v duchu zdůrazňování rizik ve směru vyšších sazeb. Mezi zmíněná proinflační rizika se z pohledu bankovní rady stále řadí fiskální politika, hrozba ztráty ukotvenosti inflačních očekávání a související riziko mzdově-inflační spirály. Směrem k vyšším sazbám by podle centrální banky mohlo působit také případné výraznější zvyšování zahraničních úrokových sazeb, které by mohlo vyvolávat tlaky na oslabení koruny.
img

Globální ekonomika je vážně ohrožena, protože další zvyšování sazeb zvyšuje finanční stres

27.06.2023 Banka pro mezinárodní platby (BIS) varuje před dalším finančním napětím, protože centrální banky pokračují ve zvyšování sazeb v boji proti inflaci. Zpráva uvedla, že čím více centrální banky zvedají sazby, tím vyšší je riziko finančního stresu a selhání bank. Poslední příležitost bojovat s inflací a obnovit cenovou stabilitu bude pro centrální banky nejnáročnější.
C:\fakepath\Michl4.jpg

ČNB úrokové sazby nezměnila, Michl vylučuje jejich brzké snížení

21.06.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Na stejné úrovni je už rok. Pro stabilitu sazeb hlasovalo pět ze sedmi členů rady, dva navrhovali zvýšení o 0,25 procentního bodu. Guvernér ČNB Aleš Michl po jednání rady řekl, že sazby zůstanou zvýšené delší dobu a že se nenaplní spekulace trhu o jejich brzkém poklesu. Upozornil také, že proinflační riziko do budoucna vytváří fiskální politika. Vládní konsolidační balíček je ale podle Michla krok správným směrem.
img

MMF vyzývá k dalšímu zvyšování úrokových sazeb

19.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval k dalšímu zvyšování úrokových sazeb a uvedl, že silný růst spotřebitelských cen vyžaduje trvalou snahu o zpřísnění. Přestože nedávná data ukazují zmírnění inflace v eurozóně a zpomalení růstu jádrového ukazatele, který vylučuje volatilní kategorie zboží, ceny zůstávají výrazně vyšší, než je cíl ECB.
img

Americký dolar přijde o status globální rezervní měny spíš dřív než později

09.06.2023 V době, kdy poptávka po americkém dolaru kvůli očekávanému zvýšení sazeb Federálního rezervního systému dál klesá, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul, že nový zákon o finanční odpovědnosti, který nedávno podepsal prezident Joe Biden, posílí vládní výdaje, státní dluh a rozpočtový deficit země. V této souvislosti dolaru hrozí, že o status rezervní měny přijde spíš dřív než později.
img

Forex: Finální odhad výkonu ekonomiky eurozóny za Q1 přinese zhoršení výsledku

08.06.2023 Kolekci dat z tuzemské ekonomiky zveřejněných tento týden dnes doplní podíl nezaměstnaných osob, který by měl potvrdit přetrvávající napětí na trhu práce. V regionu bude dále zveřejněn květnový vývoj spotřebitelských cen v Maďarsku. Finální odhad HDP eurozóny za Q1 23 by podle nás měl být v návaznosti na údaje z jednotlivých členských zemí revidován o 0,2 pb dolů na -0,1 % q/q.
img

Nová dohoda o dluhovém stropu by mohla ohrozit americkou ekonomiku

29.05.2023 Nedávno uzavřená dohoda o dluhovém stropu zatěžuje americkou ekonomiku, která je již zatížena nejvyššími úrokovými sazbami za poslední desetiletí.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nejistý vývoj ekonomik na obou stranách Atlantiku

22.05.2023 Důvěra v další vývoj ekonomik v květnu podle našeho odhadu zaznamenala jen nepatrný nárůst. V případě podnikatelského sektoru by tuto informaci měly tento týden potvrdit PMI indikátory a IFO index, v tom spotřebitelském pak hlavně ukazatel od Evropské komise. Měsíční indikátory z reálné ekonomiky za březen ukázaly na překvapivé oslabení výkonu evropské ekonomiky, v USA pak dochází k postupnému chladnutí růstové dynamiky. Zveřejněny tento týden budou zpřesněné odhady HDP za Q1 23 pro Německo a USA. Z globálního úhlu pohledu ale budou finanční trhy sledovat zejména pokračující vývoj kolem zvýšení amerického dluhového stropu a zápis z posledního zasedání Fedu.
img

Hamižflace, aneb ekonomika jako čerpací stanice

16.05.2023 Ten fenomén známe všichni velmi dobře – když na světových trzích roste cena ropy, tuzemští pumpaři na nic nečekají a rychle zdražují, zvláště v časech prudkých cenových výkyvů. Opačným směrem je však cenová korekce o poznání zdrženlivější a levnější ropa se na totemech čerpacích stanic projeví s viditelným zpožděním. V posledním roce však tuto cenovou asymetrii pozorujeme nejen v případě pohonných hmot, ale napříč mnoha dalšími sektory české ekonomiky.
img

Forex: Koruna drží pozice 23,60 EUR/CZK

16.05.2023 Koruna začala týden v poklidném duchu a stráží pozice okolo 23,60 EUR/CZK. Dnes může česká měna profitovat ze včerejších komentářů centrálních bankéřů. Guvernér Aleš Michl v rozhovoru pro ČT uvedl, že ČNB „bude držet úrokové sazby vyšší, než si kdokoli myslí“ vzhledem k převažujícím proinflačním rizikům (fiskální politika a mzdová dynamika). Zároveň zopakoval důležitost silné koruny pro aktuální měnovou politiku, přičemž silnou měnu by chtěl vidět po celé své funkční období (ideálně konstantní posilování o 2-3 % ročně). V podobném duchu včera hovořila také viceguvernérka Eva Zamrazilová, dle které odpovídá silná koruna situaci, kdy by byla základní úroková sazba minimálně o jeden procentní bod výše.
img

Zápis z posledního zasedání ČNB zmiňuje především proinflační rizika

12.05.2023 Česká národní banka na svém posledním zasedání v minulém týdnu ponechala podle očekávání úrokové sazby beze změny, překvapivý byl však těsný poměr hlasů. Stabilitu úrokových sazeb podpořili pouze čtyři centrální bankéři, zatímco zbylí tři hlasovali pro zvýšení o čtvrt procentního bodu. Dnes zveřejněný zápis z tohoto zasedání ukazuje, že pro stabilitu úrokových sazeb hlasovali guvernér A. Michl, viceguvernéři E. Zamrazilová a J. Frait a člen bankovní rady J. Kubíček. Zvýšení o čtvrt procentního bodu nadále prosazoval T. Holub a nově také K. Kubelková a J. Procházka.
img

Pokračující pokles inflace, oživení v průmyslu i maloobchodě

04.05.2023 Čekáme, že maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % (SA) po únorovém poklesu o 0,4 %. V průběhu roku by podle nás mělo docházet k postupnému oživení spotřebitelské poptávky, což by se mělo pozitivně odrazit i v maloobchodních tržbách. K výraznému oživení průmyslové výroby v březnu přispěla produkce automobilů, když podle nás meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 2,2 %. Meziroční inflace vlivem vyšší srovnávací základny pravděpodobně nadále rychle zpomalovala. Odhadujeme, že klesla z březnových 15,0 % na 13,1 % v dubnu. Meziměsíčně podle nás klesly ceny pohonných hmot a energií. Zmírnit by se měla i dynamika cen potravin. Jádrová inflace by na druhou stranu měla zůstat vysoko.
img

Jestřábí rebelie v ČNB, 3 hlasy pro 25bb hike ovšem nestačily

03.05.2023 ČNB svým rozhodnutím nepřekvapila a podle očekávání rozhodla posedmé v řadě o stabilitě sazeb. Základní úroková sazba tak setrvává na 7 %, kam se po sérii zvýšení dostala v červnu 2022. Překvapil ovšem poměr hlasování, kdy tři členové bankovní rady zvedli ruku pro 25bb hike, na předchozím zasedání hlasoval pro zvýšení pouze jeden ze sedmi členů. Součástí rozhodnutí i nadále zůstává ochota České národní banky bránit nadměrným výkyvům koruny, byť od loňského podzimu intervence ve prospěch koruny nebyly třeba. Nová prognóza otevírá prostor pro snižování sazeb od druhé poloviny letošního roku, guvernér Michl ovšem její vyznění na tiskové konferenci mírnil, a i na příštím zasedání se podle něj bude rozhodovat o stabilitě nebo zvýšení sazeb.
img

ČNB i přes jestřábí komentáře odhodlaně drží nízké úrokové sazby

03.05.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na 7 procentech bylo sice pravděpodobné, ale zdaleka ne tak očekávané jako to březnové. Poslední data z české ekonomiky totiž ukazují, že inflační očekávání zůstávají velmi vysoká a že tato očekávání se minimálně v průmyslových odvětvích promítají i do vysokého růstu mezd. Inflační tlaky jsou navíc stále podporovány velmi uvolněnou fiskální politikou a životem na dluh.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka: Západobalkánské ekonomiky jsou navzdory slabšímu růstu odolné

25.04.2023 Ekonomiky šesti západobalkánských států zůstávají odolné. A to navzdory pokračujícímu růstu cen a zpomalení hospodářskému růstu, který by tam v letošním roce měl podle odhadů činit 2,6 procenta. Ve své pravidelné pololetní zprávě to dnes uvedla Světová banka (SB).
img

Rozpočtová dieta, aneb čekání na Godota?

21.04.2023 Tuzemská ekonomika vykazuje nadále výrazné nerovnováhy, přičemž od pandemického roku 2020 je zvláště varovný vývoj na straně veřejných financí. Nejinak tomu bylo i v prvních třech měsících tohoto roku, kdy schodek státního rozpočtu dosáhl rekordních 166 mld. To je více než polovina z plánovaného celoročního schodku 295. mld korun. Jak je to možné? Celkové příjmy sice ke konci března vzrostly o solidních 13 %, výdaje státního rozpočtu se však zvýšily o mohutných 37 %.
img

Morgan Stanley – obnova čínské ekonomiky neovlivní rozvinutý svět

19.04.2023 „Opak k obecnému mínění – obnova čínské ekonomiky podle Morgan Stanley pravděpodobně nepovede k výraznému stimulu západních ekonomik, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ozvěny trhu: Stagflační syndrom na ústupu

23.02.2023 Loňský vývoj mnoha globálně důležitých ekonomik, ale i těch v regionu střední Evropy, bylo možné popsat jako stagflační. Byli jsme svědky nezvykle vysoké inflace. V případě Spojených států, Německa či eurozóny jako celku nejvyšší za zhruba čtyři dekády, v našem regionu od rozpadu Východního bloku. V mnoha zemích byl inflační vzestup kombinací nákladových a poptávkových faktorů.
img

Euro po komentáři Lagardeové dále oslabuje

02.02.2023 EUR/USD během konference Lagardeové prohloubil pokles. Hlavní měnový pár v současnosti testuje zónu krátkodobé podpory v oblasti 1,0930.
C:\fakepath\vyhled-2023-15012023.jpg

2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny

16.01.2023 Do roku 2023 vstoupily finanční trhy na optimistické vlně. Akcie i ostatní riziková aktiva si v prvních lednových dnech připisují slušné zisky, vydrží však býčí sentiment i v následujících 12 měsících? Rizikových faktorů a proměnných do celé skládačky ve fundamentální analýze je více než dost. Pokud ale nepřiletí nějaká černá labuť (např. environmentálního nebo politického rázu), budou mezi dominantní témata patřit vývoj inflace, válka na Ukrajině i znovuotevření Číny.
img

Forex: Úrokové sazby ČNB zůstávají podle očekávání beze změny

21.12.2022 Česká národní banka v souladu s očekáváními ponechala úrokové sazby opět beze změny. Nadále také přetrvává závazek centrální banky bránit případnému oslabení koruny. Podle naší prognózy zůstane základní repo sazba na současných 7 % do srpna příštího roku, kdy by mohla začít postupně klesat. Rizika naší prognózy stále hodnotíme jako vychýlená ve směru vyšších sazeb. Poslední vývoj ekonomiky ukazuje, že další změnou v úrokových sazbách bude spíše jejich pokles.
C:\fakepath\trader-21122022-35-zm.jpg

Základní sazba ČNB zůstává na sedmi procentech v souladu s očekáváním trhu

21.12.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Pro zachování sazeb na úrovni, která platí od června, hlasovalo pět členů bankovní rady, dva navrhovali zvýšení o půl procentního bodu. Stabilita sazeb je v souladu s očekáváním analytiků. Guvernér ČNB Aleš Michl ale zdůraznil, že rada je připravena sazby zvýšit, zejména pokud vzroste riziko poptávkové inflace. O snížení sazeb se podle něj vůbec nehovořilo.
img

Forex: Úrokové sazby ČNB zůstávají podle očekávání beze změny

21.12.2022 Česká národní banka pokračuje ve své politice stabilních úrokových sazeb, když ani prosincové zasedání nepřineslo změnu v nastavení měnové politiky. Základní repo sazba tudíž zůstává na 7 %. Bankovní rada dává prostřednictvím svých vyjádření nadále najevo, že je se současnou úrovní úrokových sazeb spokojena a ta by podle ní měla přispět ke snížení inflace zpět k inflačnímu cíli. Výsledek dnešního rozhodnutí tak byl široce očekáván.
img

ČNB drží úrokové sazby na 7 procentech, i kvůli zpomalování ekonomiky

21.12.2022 Bankovní rada ČNB již po páté v řadě ponechala základní úrokové sazby na 7 procentech, čímž potvrdila svou dlouhodobou strategii udržování stability sazeb. Toto rozhodnutí bylo vzhledem k dlouhodobé rétorice členů bankovní rady a vzhledem k vážným známkám zpomalení české ekonomiky široce očekávané. Mohlo by se tak zdát, že sazby v Česku už jsou na svém vrcholu. Stále však existuje reálná šance, že ČNB bude muset své sazby na některém z příštích zasedání zvýšit.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Pro ponechání základní úrokové sazby bylo pět ze sedmi členů rady ČNB

21.12.2022 Pro ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech dnes hlasovalo pět ze sedmi členů bankovní rady České národní banky (ČNB). Na příštím jednání bankovní rady v únoru 2023 se rozhodne o tom, zda centrální banka sazby zvýší, nebo je nechá na současné úrovni. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Aleše Michla na tiskové konferenci po jednání rady.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici očekávají ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech

18.12.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním letošním zasedání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila před středečním měnověpolitickým jednáním bankovní rady, a naznačují to i výroky některých členů rady v posledním týdnu. Sedmiprocentní základní úroková sazba platí od 22. června, je na nejvyšší úrovni od roku 1999.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Do bankovní rady ČNB míří šéf EGAP Procházka a Kubíček z rozpočtové rady

14.12.2022 Novými členy bankovní rady České národní banky (ČNB) se od 13. února stanou dosavadní ředitel Exportní a garanční pojišťovací společnosti (EGAP) a koordinátor Národní ekonomické rady vlády (NERV) Jan Procházka a vedoucí úřadu Národní rozpočtové rady Jan Kubíček. Ke stejnému dni se dosavadní člen rady Jan Frait stane viceguvernérem. Všechny dnes jmenoval prezident Miloš Zeman. Procházka a Kubíček nahradí dosavadního viceguvernéra Marka Moru a člena rady Oldřicha Dědka, kterým končí šestileté funkční období.
img

Forex: Co čekat v roce 2023 od úrokových sazeb a koruny?

08.12.2022 K dalšímu zvýšení úrokových sazeb ČNB pravděpodobně již nedojde. Jejich první snížení čekáme oproti finančnímu trhu později, konkrétně až ve druhé polovině příštího roku. Tržní úrokové sazby tak podle nás budou nejprve korigovat předchozí hluboký propad, který byl částečně ovlivněn i překvapivě nízkou domácí říjnovou inflací.
img

Ekonomika zůstává vůči dopadům energetické krize odolná

02.12.2022 Naše očekávání ohledně říjnových dat z reálné ekonomiky jsou poměrně optimistická. Čekáme pokračující meziměsíční růst maloobchodních tržeb. Přispět by k němu měly vládní opatření na pomoc domácnostem a také pokračující růst mezd, když se řada podniků během podzimu rozhodla svým zaměstnancům kompenzovat část nákladů spojených s vysokou inflací. Nadále solidní mzdovou dynamiku by měla indikovat i data za třetí čtvrtletí, k výraznějšímu zrychlení mzdového růstu však patrně dojde až na přelomu roku. V průmyslu podle nás v říjnu pokračoval pokles produkce, avšak výrazně nižším tempem, než na jaké by ukazovaly pesimisticky vyhlížející předstihové indikátory.
C:\fakepath\Michl.jpg

Michl: Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu

23.11.2022 Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu. Další zvyšování sazeb by mohlo prohloubit hospodářskou recesi, protože se účinek zvýšení sazeb projeví až se zpožděním. V přednášce na Masarykově univerzitě v Brně to dnes řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Základní úroková sazba je od června sedm procent, což je nejvyšší úroveň od roku 1999. Od Michlova červencového nástupu do čela ČNB se sazba neměnila.
img

Forex: Zápis ze zasedání ČNB potvrdí rozložení sil v bankovní radě

11.11.2022 Tuzemská centrální banka dnes zveřejní zápis z posledního měnověpolitického jednání, na kterém podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 7 %. Jmenovité rozdělení jednotlivých členů bankovní rady mezi tábory odpůrců a příznivců dalšího růstu sazeb se s největší pravděpodobností nezměnilo. Zajímavé však bude sledovat případné podrobnější vysvětlení toho, proč se bankovní rada většinově odchýlila od prognózy ČNB, ve které průměrná repo sazba v 4Q22-1Q23 dosahuje zhruba 8 %. V USA bude zveřejněna listopadová důvěra v ekonomiku podle Michiganské univerzity. Negativně přitom američtí spotřebitelé hledí zejména do budoucna.
img

ČNB nepřekvapila a ponechala sazby beze změny

04.11.2022 Česká národní banka dnes podle očekávání úrokové sazby nezměnila. Zatímco nová prognóza ČNB ukazuje na potřebu jejich dalšího výrazného zvýšení, většina bankovní rady preferuje pokračující stabilitu. Na dalším zasedání podle guvernéra Michla úrokové sazby buď vzrostou nebo zůstanou beze změny, vše bude záviset na nově zveřejněných datech. Guvernér zároveň připustil, že sazby mohou zůstat vyšší po delší dobu. Oproti prognóze ČNB neočekáváme, že by bankovní rada sazby dále zvyšovala. To se projeví ve vyšší inflaci a slabší koruně. Tu ČNB bude i nadále bránit proti nadměrným výkyvům.
img

ČNB nepřekvapila a ponechala sazby beze změny

03.11.2022 Česká národní banka v souladu s očekáváními ponechala úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba tak zůstává na sedmi procentech. Nová bankovní rada vedená guvernérem Michlem pokračuje ve vyčkávací holubičí politice, když opakovaně uvádí, že dosavadní úroveň úrokových sazeb je již dostatečná ke zkrocení vysoké inflace. Častými argumenty jsou snižující se úvěrová aktivita, nižší růst peněžní zásoby či slábnoucí ekonomika. Inflace byla navíc ve třetím čtvrtletí v průměru o zhruba dva procentní body nižší, než ČNB čekala.
img

Forex: ČNB zůstává ve vyčkávacím módu

03.11.2022 Po včerejším zvýšení sazeb Fedu o očekávaných 75 bb a jestřábím vyznění tiskové konference bude i dnešní den na finančních trzích v režii centrálních bank. K navýšení sazeb o 75 bb podle nás sáhne Bank of England. Od ČNB čekáme stejně jako finanční trh ponechání dvoutýdenní repo sazby na současných 7 %, kde bude podle nás muset zůstat alespoň do poloviny příštího roku. Bilanci rizik naší prognózy však stále vnímáme jako vychýlenou ve směru vyšších úrokových sazeb. Předpokládáme také, že ČNB bude i nadále pokračovat v intervencích proti oslabení koruny na devizovém trhu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Ekonomika v eurozóně v Q3 jen slabě rostla, ta tuzemská již stagnovala

31.10.2022 Hned začátkem týdne bude zveřejněná celková kondice ekonomiky v eurozóně, která by měla mezičtvrtletně růst, byť značně nižším tempem v porovnání s H122. Růstem překvapila především německá ekonomika, jejíž HDP byl zveřejněn minulý pátek. Česká ekonomika podle nás v Q3 již stagnovala a recese ji čeká na přelomu roku.
img

Inflace, výsledky i fiskál. Zdroje obav nevysychají

11.10.2022 Investoři mají stále dost důvodů k nervozitě a podle toho to také na trzích vypadá. Důležitou roli hrají události, které jsou na programu tento týden, a to americká inflace za září a start výsledkové sezóny. Podmínky nedovolující Fedu ustoupit z protiinflační politiky i pravděpodobné zhoršení výhledů pro zisky firem jsou jasným problémem na obzoru.
img

Forex: Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny

29.09.2022 ČNB na svém zářijovém zasedání rozhodla o ponechání základní repo sazby na 7 %. To bylo v souladu s očekáváním analytiků i finančního trhu. Na příštím zasedání by sazby měly dle vyjádření guvernéra buď opět zůstat nezměněny, nebo vzrůst. Bez dalších podrobností ČNB také potvrdila, že je připravena i nadále bránit „nadměrným výkyvům kurzu koruny“. Vzhledem k nepřekvapivému vyznění dnešního zasedání nadále očekáváme, že na současné úrovni sazby setrvají déle, než naznačuje poslední prognóza ČNB, konkrétně až do poloviny příštího roku. Tomu bude nahrávat kromě pozvolného a déletrvajícího průsaku cen energií do inflace i aktuálně nedostatečné utažení měnové politiky. Rizika naší prognózy vidíme vychýlená ve směru vyšších sazeb, a to hlavně s ohledem na další vývoj mezd.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zahajuje dočasně neomezené nákupy státních dluhopisů

28.09.2022 Britská centrální banka zahajuje neomezené nákupy státních dluhopisů. V dnešním oznámení uvedla, že nakoupí tolik dlouhodobých státních dluhopisů, kolik bude potřeba, aby stabilizovala finanční trhy. S nákupy dluhopisů začne okamžitě a ukončí je 14. října. Současně odloží zahájení prodeje státních dluhopisů, který měl začít příští týden. Centrální banka se k tomuto kroku odhodlala poté, co plán vládních daňových škrtů vyděsil trhy a způsobil pád britské libry.
C:\fakepath\money.jpg

Studie: Centrálním bankám se nepodaří zpomalit inflaci bez přispění vlád

28.08.2022 Centrálním bankám se nepodaří zkrotit inflaci a mohly by dokonce podpořit růst cen, pokud se do boje nezapojí i vlády obezřetnější rozpočtovou politikou. Vyplývá to ze studie zveřejněné na sympoziu centrálních bankéřů v USA.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina chce od MMF získat do konce roku půjčku až 20 miliard dolarů

27.07.2022 Kyjev má v plánu uzavřít s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) do konce roku dohodu o úvěrovém programu. Na podporu ekonomiky zničené válkou si Ukrajina chce půjčit 15 až 20 miliard dolarů (až zhruba 486 miliard Kč), řekl včera agentuře Reuters guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
img

ČNB opět zvedla sazby. Měla pro to dobré důvody

22.06.2022 Bankovní rada ČNB na svém posledním zasedání ve starém složení již po několikáté v řadě zvýšila sazby, tentokráte o 1,25% na 7%. Od konce 90. let sazby výš nebyly.
img

Rusnok se loučí dalším razantním zvýšením, základní sazba na 7 %

22.06.2022 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla o dalším prudkém zvýšení sazeb o 125 bazických bodů. Základní sazba se tak dostala z 5,75 % na rovných 7 %. Trh před zasedáním začal sázet na možný hike i o 150bb a ve výsledku tak centrální banka oznámením nezaskočila. Koruna po rozhodnutí mírně oslabila, dále se ale drží v úzkém pásmu okolo 24,70 EUR/CZK.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

ECB konference

09.06.2022 Je spravedlivé říci, že ECB je transparentní, jak jen může být. Máme zmapovanou jasný scénář růstu sazeb. Je nepravděpodobné, že od Lagardeové přijdou další důležité informace. Nicméně otázky a odpovědi začínají
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz

10.05.2022 Aktuálně vysoká inflace v Česku ve srovnání i s dalšími zeměmi EU má původ již ve vývoji ekonomiky před pandemií koronaviru, kdy byl napjatý trh práce v podobě nedostatku pracovních sil a rostoucích mezd. Následně k inflaci přispěla i uvolněná rozpočtová politika vlády během pandemie, díky které se do ekonomiky dostalo poměrně velké množství peněz. Dalším důvodem je pozdější a rychlejší nástup růstu cen energií ve srovnání s jinými státy. Vliv měl i vývoj na trhu nemovitostí. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
img

Schodek státního rozpočtu už letos překonal 100 miliard korun. Podle ratingové agentury Standard & Poor’s české veřejné finance ukrajinskou válku zvládnou

02.05.2022 Za první čtyři měsíce letošního roku hospodařila vláda se schodkem mírně přesahujícím 100 miliard korun. Jedná se o jedno z nejhorších dubnových plnění historie novodobé České republiky, přesto je po katastrofálním loňském roce patrné citelné meziroční snížení schodku, o více než 90 miliard korun. Na relativním zlepšení hospodaření státního rozpočtu má největší podíl popandemické nastartování ekonomiky. Loňské první čtyři měsíce roku vážně poznamenaly covidové uzavírky ekonomiky, které snížily daňové inkaso vlády, zatímco si vynutily dodatečné výdaje, například na programy podpory zaměstnanosti.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Vlády by měly před dopady inflace chránit ty nejzranitelnější

21.04.2022 Vlády by měly daňově podpořit ty nejzranitelnější, kterých se kvůli válce na Ukrajině nejvíce dotkne růst cen energií a potravin a kteří čelí narůstající potravinové nejistotě. Ve své nejnovější zprávě o fiskálním vývoji to včera uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

QT včera a dnes. Akcie a dluhopisy dál pod tlakem tvrdší měnové politiky

06.04.2022 Včerejší jestřábí komentář od jedné důležité holubice z Fedu připomněl, že boj s inflací bude intenzivnější záležitost a že ze strany centrální banky se tentokrát trhy podpory nedočkají. S rostoucími sazbami trh už dlouho počítá a svá očekávání postupně zvedá, teď se do hry ovšem naplno vkládá i prvek redukce rekordně nafouknuté bilance Fedu.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Šéf banky BIS: Svět je možná na prahu nové inflační éry

06.04.2022 Svět stojí před novou érou vyšší inflace a úrokových sazeb, protože zhoršující se vztahy mezi Západem, Ruskem a Čínou a následky covidu-19 způsobují obrat v globalizaci. Uvedl to včera šéf Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) Augustín Carstens.
img

Stropování ceny paliv? Extrémní nesmysl

05.04.2022 Rozmohl se nám tu takový nešvar: nápad na stropování cen, tentokráte u pohonných hmot. Navrhuje to (s třešničkou na dortu v podobě odpuštění DPH po vzoru Polska) kupř. bývalá ministryně financí Schillerová, podporuje ji v tom ale i několik dalších ekonomických pozorovatelů. Zatímco od ministryně je to vcelku očekávatelný nápad, u ekonomů to zamrzí. Jedná se totiž o naprostý nesmysl.
img

Forex: Nižší růst ekonomiky při vyšší inflaci

18.03.2022 Válka na Ukrajině ovlivnila vývoj globální ekonomiky. Obavy ohledně možného přerušení dodávek energií z Ruska vyhnaly ceny komodit směrem vzhůru, což jen přiživí již tak silné inflační tlaky. Nedostatek energií z Ruska by navíc mohl negativně dopadnout na reálný výkon ekonomik, především těch evropských, které jsou na těchto dovozech vysoce závislé.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Kvůli válce na Ukrajině bude možná výkon ekonomiky horší než loni

01.03.2022 Dnešní data o vývoji ekonomiky v loňském roce lze vzhledem k problémům v automobilovém průmyslu v druhé půlce roku 2021 považovat za úspěch. Zároveň letos nelze kvůli konfliktu na Ukrajině čekat výraznější zrychlení růstu ekonomiky, spíše to zatím vypadá na pomalejší růst než loni. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním výsledkům, které zveřejnil Český statistický úřad. Zatímco před válkou na Ukrajině počítali ekonomové letos s růstem ekonomiky i přes čtyři procenta, nyní již někteří počítají s růstem pod třemi procenty.
img

Globální obchod v roce 2022 předznamenávají boje dodavatelských řetězců s řadou omezení

21.02.2022 Výpadky, se kterými se potýkají globální řetězce, zůstanou do značné míry aktuální až do druhého pololetí letošního roku. Až následně dojde ke zlepšení. Důvody pro setrvání nepříznivého stavu v prvním pololetí budou opětovný výskyt ohnisek nákazy covidu-19, pokračující politika nulového výskytu covidu-19 v Číně a omezení logistiky v období okolo čínského Nového roku.
img

Čekání na akciový odraz

09.02.2022 Investoři by měli mít s akciovým trhem trpělivost. Podle Richarda Bechníka, hlavního analytika Fincentrum & Swiss Life Select, není ještě zdaleka jednoznačně rozhodnuto, zda si sáhl na své dno. „Na potvrzení odrazového trendu si ještě budeme muset počkat. Do budoucna tak můžeme očekávat zvýšenou volatilitu s postupně převažujícím růstovým trendem. Bude to ale vyžadovat trpělivost. Zvlášť důležité je dodržování staré známé pravdy, že by investor měl v době proměnlivého prostředí zvolit spíše pravidelnou investici. Pro tento rok bychom měli volit alespoň pět měsíců,“ doporučuje ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Poslední velký „hike“ za námi

03.02.2022 V souladu s očekáváními zvýšila ČNB na svém dnešním zasedání hlavní úrokovou sazbu o 75bb na 4,50 %.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

MF zhoršilo odhad růstu HDP pro letošní rok, inflaci čeká 8,5 pct.

20.01.2022 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu MF počítalo pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu dnes ministerstvo zveřejnilo. Dokument bude sloužit jako podklad pro přípravu návrhu státního rozpočtu na letošní rok.
C:\fakepath\euro2.jpg

Přijetí eura není aktuálně podle ekonomů pro ČR výhodné

30.12.2021 Přijetí eura by nyní nebylo pro Českou republiku výhodné, domnívají se odborníci oslovení ČTK. Důvodem je podle nich především ztráta samostatné měnové politiky České národní banky a stabilizační funkce samostatné české měny a také aktuální stav veřejných financí. Nejistý je také podle nich vývoj ekonomiky eurozóny po skončení pandemie koronaviru nebo politika Evropské centrální banky. Na druhou stranu přijetí jednotné evropské měny by podle ekonomů ještě více snížilo transakční náklady podniků a úplně zrušilo riziko výkyvů kurzu koruny. Nicméně ČR podle nich aktuálně neplní podmínky stanovené pro přijetí eura, například právě u veřejných financí.
img

Forex: Korunu může ke konci týdne rozhodit inflace

06.12.2021 České měně i zbytku středoevropského regionu v závěru uplynulého týdne pomohlo snížení averze k riziku, kdy se ohledně mutace Omicron zatím nepotvrdily obavy, že by se jednalo o výrazněji nebezpečnější variantu COVID-19. Koruna oproti euru posílila lehce přes 1 %, forint o 1,2 % a zlotý o 1,9 %.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

ČNB: Pro přijetí eura hovoří napojení ČR na eurozónu, proti rozdíly u cen a mezd

06.12.2021 Případné přijetí eura by mělo dále zvýšit přínosy, které pro Českou republiku vyplývají z její obchodní provázanosti se zeměmi platícími eurem a z otevřenosti české ekonomiky. Na druhou stranu vstup do eurozóny by přinesl rizika, která plynou ze ztráty nezávislé měnové politiky České národní banky a stabilizační role kurzu koruny. Problémem je také nedokončená konvergence, tedy přibližování se úrovně, Česka k eurozóně hlavně u cen a mezd. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Česká národní banka. Ta rozdělila charakteristiky českého hospodářství z pohledu vstupu do eurozóny do tří skupin, tedy ukazatele s relativně nízkou míru rizik při přijetí eura, neutrální ukazatele a rizikové ukazatele.
img

Mezičtvrtletní růst ekonomiky o 1,5 % byl tažen spotřebou domácností

30.11.2021 Zpřesněný odhad tuzemského HDP za třetí čtvrtletí přinesl nepatrnou revizi ve směru rychlejšího růstu ekonomiky. Ta tedy nakonec oproti druhému čtvrtletí vzrostla o 1,5 %, zatímco předchozí odhad hovořil o 1,4 %. Mezičtvrtletní tempo tak odpovídalo tomu, které jsme viděli o čtvrtletí dříve (1,3 %). S ohledem na problémy v průmyslu to lze považovat za velmi dobrý výsledek.
img

Mezičtvrtletní růst ekonomiky o 1,5 % během Q3 byl tažen spotřebou domácností

30.11.2021 Zpřesněný odhad tuzemského HDP za třetí čtvrtletí přinesl nepatrnou revizi ve směru rychlejšího růstu ekonomiky. Ta tedy nakonec oproti druhému čtvrtletí vzrostla o 1,5 %, zatímco předchozí odhad hovořil o 1,4 %. Mezičtvrtletní tempo tak odpovídalo tomu, které jsme viděli o čtvrtletí dříve (1,3 %).
img

FED ve skluzu

24.11.2021 Americká centrální banka je „za křivkou“ a bude v příštím roce honit inflaci. Připravte se na růst amerických (a tudíž globálních) výnosů, silný dolar, výprask rozvíjejících se trhů a „technologických“ firem (a firem) bez zisku. Proč?
C:\fakepath\trader-12112021-24-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy se kvůli pevnějšímu dolaru snižují a směřují i k týdennímu poklesu

12.11.2021 Ceny ropy se v závěru týdne kvůli pevnějšímu dolaru snižují. Směřují i k týdennímu poklesu, který by byl třetí po sobě.
C:\fakepath\forex-05112021.jpg

Rozvrat státních financí a koruna

05.11.2021 Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.
img

ČNB razantně zvyšuje sazby a hodlá pokračovat dál

04.11.2021 Na dnešním zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu – dvoutýdenní repo – na úroveň 2,75 %. Tato sazba se tak dostává na nejvyšší úroveň od konce roku 2008. Současně jde o nejprudší navýšení této sazby od útoku na korunu na jaře 1997. Aktuální rozhodnutí podpořilo (stejně jako minule) 5 ze sedmi členů bankovní rady. Jde nepochybně o velké překvapení pro finanční trhy. A jak to vypadá, překvapením ještě nebude konec.
Související klíčová slova: Dopad dluhové krize na finanční sektor | Střední Evropa | Akcie velkých bank | Čína a USA | Mzda | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Štěpán Hájek | Oživení poptávky po službách | Útok na Izrael | Zvyšování sazeb ČNB | Walmart | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Vliv HDP | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní kontext | Vysoká zadluženost | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Cap | Soft-landing | Prostor k růstu | ChatGPT | Zpravodajský server | Protiinflační tlaky | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Filip Louženský | Středoevropské devizové trhy | Globální veřejný dluh | Akcie Societé Generale | Kyrylo Ševčenko | Zvyšování cen | Strategická rozhodnutí | Návratnost | Nákupy zlata centrálními bankami | Dukascopy | Geopolitické konflikty | Ozvěny trhu | Války | Opětovný pokles | Západní země | Vývoj | Témata investorů | Sektor nemovitostí | Stock Success System | US CPI | Jakub Seidler | Komentář Fidelity International | Zasedání bankovní rady | Allianz | Trh nemovitostí | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | John Hardy | Ascending bottoms | Globální ekonomické trendy | Hodnocení nástrojů | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Americký státní dluh | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Rizika a nejistota | Paul Krugman | Riziko inflace | Fungování fiskální politiky | Best bid | Levné peníze | Cable | Oživení cen | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Stoxx | RichDad | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Klíčový ukazatel | Epidemická situace | PEPP | Ministryně financí Schillerová | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Finanční aktiva | Nedostatky | Očekávání | Korelace | Edison | Forex weby | Deutsche Bundesbank | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Cena severomořské ropy | Volatilní | Swiss Life | L.F. Investment | Diverzifikace | Mezinárodní investoři | EUR/JPY | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Kvartální výsledky | Extrémně volatilní | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Coca-Cola | Veřejné finance | Volby v Turecku | Devizové trhy | Schodek státního rozpočtu | Komunikační politika | Index Cboe | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Současná rozpočtová situace federální vlády | Evropská komise | Pro investory | Souhrnný indikátor | Skupina G7 | Analýza hospodářských politik | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Broker Consulting Index podílových fondů | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Barbie | Fondy SRI (social responsible investments) | Regulace finančního sektoru | Nové technologie | Support | Oživení ekonomiky | Deutsche Bank Jim Reid | Nízké sazby | Vlastnosti ekonomických modelů | Finanční produkty | Grafy | Akvizice | Japonské firmy | Finanční stabilita | Lednová inflace | Index aktivity | Oslabování měny | Dopad na akcie | Přesnost | Pokles cen energií | Dění na světových burzách | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Chování | Zajímavé zisky | Intervence | Výkon ekonomiky | Růst mezd | Výdaje mimo kontrolu | E.ON | Slabá koruna | Odklad splátek | Sentiment indikátory | Rekord | Skupina Saxo Bank | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Rozvíjející se země | Návrh zákona | Strukturální faktory | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Přímé zahraniční investice | Moody's Investors Service | Černé labutě | Úrokové sazby v USA | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Úvěrový rating a státní dluh | Obchodní seance | Vliv na různá odvětví | Český statistický úřad | Impuls | Vládní nástroj | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Vanad | General Electric | Výhled Fidelity International | Fungování finančních trhů | Ekonomiky v eurozóně | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Analýza makroindikátorů | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | Cena bitcoinu | Technická recese | ČNB úrokové sazby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Repo sazba ČNB | Důvěra v ekonomiku | Náročný proces | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Chování trhu | Oživování globální ekonomiky | Krátkodobý dluh | Solidarita | Dopad na různé sektory | Zdroje informací | Aktuální vývoj | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Vyrovnaný rozpočet | Průměrné mzdy | Množství peněz | Oslabující americký dolar | Brent | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Mezinárodní konflikty | Prvky prognózování | Příležitosti a rizika | Střednědobý výhled | Kurzotvorné informace | Nákupy státních dluhopisů | Nikola | Agent-based modely | Americký akciový trh | Měnový pár USD/JPY | Zpřesněné údaje | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Asijské akcie | Russell 2000 | Dlužník | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Viceguvernéři | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Analýzy trhu | Jiné měny | ESG | Import | Cílové priority | Překvapivý růst | Investiční strategie | Irská ekonomika | Exchange | Investiční portfolio | Milton Friedman | Forexový trh | Fitch | Státní dluh | Záporné reálné úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Zpomalující ekonomika | Dluhopisy | Oživení čínské ekonomiky | Kontrakty | VaR | Analytický tým FXstreet.cz | Kancléřka Merkelová | Konkrétní cíle | Online obchodování | Index spekulativního sentimentu | Balancovaný fond | Zadlužení v % HDP | Konec eura | Praxe | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Posilování koruny | JPY | Elasticita | Europe 600 | Michel Barnier | Analytici Fidelity International | Polovodiče | Historické souvislosti | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Vydání dluhopisů | Politická situace | Směřování trhu | US High Yield | Stabilita sazeb | Nová bankovní rada | Rozpočtové přebytky | Podnikové objednávky | Projekce | Peníze | Globtrex.com | Nálada spekulantů | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Investors | Shanghai Composite Index | Sankce na dovoz ruského zlata | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká lehká ropa WTI | Analytika | Hlavní centrální banky | Obchodníci | Prognóza | FTSE 100 | Buy Price | Růst daní | Bezpečná aktiva | Pokles ceny ropy | Ekonomické údaje | Konsensus | Vzácné kovy | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Sociální sítě | Efekt na trhy | Barel ropy | Produkce v průmyslu | Americký Fed | Federální rezervní systém (FED) | Korunový trh | Teorie černé labutě | Ropa WTI | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Vliv hospodářských cyklů | Bankovní rada ČNB | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | 13F | Rizika | Možnost práce z domova | Brexit | ZEW index | Vliv na rozhodování | Kurz eura k dolaru | Výhled poptávky | Pozornost investorů | Burzy | Cenové tlaky | Politické faktory | USD/EUR | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Prodeje aut | Akciový výhled | Inovativní řešení | Cestování | USD | Reálné ekonomiky | Odliv kapitálu | Otřesy na finančních trzích | Bond | Broker | Dot plot | Britové | Cash flow | Proražení | Občané | Technická analýza | Německé HDP | Robert Kiyosaki | Stav devizových rezerv | Posílení koruny | AEX | Mezinárodní vztahy a obchod | Export | Změna klimatu | Plán vlády | Total | Plány | Prezidentské volby v USA | AMS | Hyperinflace | Na burze | Depozitní úroková sazba | Jestřábí komentáře | Finanční instituce | Globální krize | Prodej automobilů | Deficity a přebytky | Významný dopad | Vládní opatření | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Blue chip | Katar | Sodexo | Maďarsko | Šok | Podílový fond | Hodnocení současné situace | Energetické zdroje | Riziková averze | Měnové války | Zpomalující růst | Koruna dnes | Ekonom společnosti | Dluhové trhy | Zavedení eura | Ekonomická aktivita | Regulace | Expanzivní politika | Spekulovat | Měnový fond | Investiční výdaje | Dividendový výnos | Nastavení úrokových sazeb | Zpomalení české ekonomiky | Ahold Delhaize | Cenné kovy | Neomezené nákupy | Snižování úroků | Podpůrné programy | ING Jakub Seidler | Pozitivní signál | NATO | Tovární objednávky | Dopad dluhové krize | Středoevropské měny | UniCredit Bank | Daňové škrty | Výsledek inflace | Fitch Ratings | Úroková sazba | P.A. | Obchodník na finančních trzích | Státní výdaje | Dovoz | Unie | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Vyšší náklady | Dovednosti | Výzkumy | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Baissista | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Konvergence | Obsazenost hotelů | Caterpillar | Viry | Nemovitostní fondy | CISCO | Pozitivní zprávy | NFP report | České hospodářství | Pro tradery | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | Fincentrum | Progres | Data z tuzemské ekonomiky | Marek Mora | Tržní reakce | Vstup do eurozóny | S&P Global | Plynovody | Vliv na sektory | Maďarský forint | Představitelé Fedu | Kurz jüanu | Akciové indexy | Býčí sentiment | Eurokomisaři | Vliv na akciové trhy | EUR/CZK | Investing.com | Myšlení | Dostatek hotovosti | Euforie | Roubini | Makrodata | Nigérie | Obchody | Investoři | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Christine Lagardeová | Výpočetní inteligence | Nejistoty | Členové rady ČNB | OCBC | Fidelity | Měnové trendy | Předseda sněmovny | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Evropská měna | Kurzový vývoj koruny | Credit Agricole SA | Euro Stoxx 50 | Globální ekonomiky | Depozitní kurz | Přidaná hodnota | Richard Bechník | Karina Kubelková | YTD | Prezident ECB | Inflační čísla | Zpřísňování měnové politiky | ČSOB Finanční trhy | Index PPI | MSCI Emerging Markets | Investice do dluhopisů | Jádrový index | Zisk | CAC 40 | Peso | Prezident | Vývoj průmyslu | Technologický vývoj | Futures na S&P 500 | Vyšší hodnoty | Commonwealth Bank | Česká koruna | Úsporný tarif | Kevin McCarthy | Ruské ropy | Bank of England | Investiční cíle | Centrální banky | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Fed Staff Nowcast indikátor | Uložení peněz | Volatilita na trzích | Krize 2008 | Kapitálové rezervy | Raytheon | Zápis z posledního zasedání | Jak se stát lepším investorem | Odložení brexitu | Pesimismus | Rozhodování | Obrat ekonomiky | BP | Bohatí | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Růst německé ekonomiky | Výkonnost fondů | Průzkum | Výnosy českých státních dluhopisů | Funkční období | Boj s inflací | Ekonom ING | Investiční | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Sestupný trend | Moderna | Kč/EUR | IEA | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Souhrn finančních trhů | Analýzy | TTF | Hlavní úroková sazba | Hodnotové akcie | Easing | Reakce trhů | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Ekonomické otřesy | Patria | Práce z domova | Fiskální rok | Bydlení | RWE | UnitedHealth Group | Akcie a dluhopisy | ECB Kazimir | Sledování makroekonomických ukazatelů | Úrok | Vliv inflace | Sentiment investorů | Makroobezřetnostní politika | Evropské ekonomiky | Zpráva | Ekonomické dopady | Efektivní portfolio | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Obchodní aktivita | Cestovní ruch | Agentura Reuters | Prémie | Půjčka | Obchodní ředitel | Potenciální rizika | Rozpočtová politika | Vliv na ekonomiku | Recese ve Spojených státech | Česká měna | Spotřebitelský sentiment | Objem intervencí | Prodej | Role centrální banky | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Bohatý | Aktuální prognózy | Rok 2024 | Platební neschopnost | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Přehled dluhových trhů | Investiční horizont | Hlavní ekonom ING | Země G20 | Janet Yellenová | Jan Kubíček | Konflikty | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Warren Buffett | S&P | Zasedání Fedu | Viceguvernérka | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Stimulační opatření | Výkonnost | Rizika a příležitosti | Rozpočtový přebytek | Nová prognóza | Obchodování | XM | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | GBP | Recese v Evropě | Načasování krize 2008 | Tisková konference ECB | Narušení dodávek | Posilování eura | Management | ERM-2 | Nákupy dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Skokového oslabení koruny | Průmyslové komodity | Thyssenkrupp | Růst cen ropy | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Šedá ekonomika | ZEW | Dlouhodobé důsledky | Zprávy | Komoditní fondy | Shell | Fenomén | Dolary | Pákový efekt | Dlouhodobé investování | Armageddon | Trigger | Americký maloobchod | Eurostat | Evropské trhy | Ceny stříbra | Index Stoxx 600 | Italský bankovní sektor | Evropské akcie | Averze k riziku | Deflace | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Obchodování a investice | Investiční aktivita | EURIBID | Počet investorů | TLTRO III | Dubnová čísla | Růst inflace | Akcie v Evropě | Turecká lira | Ceny ropy | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Larry Kudlow | Prognózovaní a jeho význam | Stratég Deutsche Bank | Saxo PrivatBank | Ceny Bitcoinu | Opce | Berkshire Hathaway | Alokace zdrojů | Růst sazeb ČNB | Silný růst | Evropský parlament | Údaje o vývoji HDP | Hospodářské cykly | Celkový trend | Covid | Inteligentní investor | Úvěrování | Airbus | Otevřené obchody | Tržní úrokové sazby | 3M | Vyhlídky | Sazby v USA | iFX | CZ | Tržní podmínky | Evropská dluhová krize | Doba návratnosti | Cena ropy brent | Listopadová inflace | Dnešní data | Macrotrends | České banky | Udržitelnost | Míra | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Kevin Tran Nguyen | Program nákupu aktiv | Zadlužování | Nordea | Tapering | Bosna | Zlatý standard | Páka | Globální ekonomická integrace | EURCZK | Čínské zboží | Index cen domů | Růst zadlužení | Investment management | Nástroj | Výsledky | Kurz EUR/USD | HUF | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | Odhady trhu | DailyFX | Australský dolar | Žádný trend | Inflační tlaky | Úroky snížit | Minulá výkonnost | Bank of America | Zpřesněný odhad | TIM | Koruna | Finanční služby | Fundamentální analýza | Day trading | Equity Funds | Broker Consulting Index | Výrazný pokles | Makroekonomie | Silný dolar | Vyšší poptávka | Spotové ceny | Eli Lilly | Současná rozpočtová situace | Francie | Pokles HDP | Různorodost názorů | Předpověď | Kurz dolaru | Hypoteční trh | Onemocnění | Propad | Pandemie nemoci COVID-19 | Spekulant | Dopady koronaviru | Marka | Sazby ČNB | Pokračující pokles | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Swapová výnosová křivka | Výpočetní ekonomické modely | Hodnota měny | HDP eurozóny | Údaje | Očekávání investorů | Třetí pilíř | Snížení poptávky | Federální rezervní systém | Steen Jakobsen | Korunový devizový trh | Nákup a prodej | Klima | Vliv na sektor jako celek | Deprese | xStation | Kapitálové výnosy | Exxon Mobil | Akcie Volkswagen | Asie | Zákonodárci | Tisková konference ČNB | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | Očekávání analytiků | Technologické společnosti | Průzkumy | Hospodaření státního rozpočtu | Národní měny | Spoření | Vládní dluh | Podíl nezaměstnaných | Státní rozpočet | Ekonomické cykly | Cyklické tituly | Automobilky | Devizové kurzy | Digitální zlato | Procter & Gamble | Ask | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Pfizer | Bilion | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Vývoj inflačních očekávání | Studie | Marginální požadavky | Slabší koruna | Cena eura | Pojišťovny | Průraz | Vliv měnové politiky | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Odliv dividend | Ratingová agentura | Reakce trhu | FRA | Masivní nákupy | Historické data | Pozornost | Likvidita a přístup ke kapitálu | Bankéř | Ropa Brent | Natixis | Omezené riziko | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | Přijetí | Pokles produkce | Evropa | Česká spořitelna | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | Dysfunkce | CAPEX rozpočty | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Short | Ekonomické události | Ukrajina | Jednání FOMC | Indikátor ekonomické stability | Podvážení | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Vizualizace | Ceny zemědělských výrobců | Eurodolar | KB | Dopady na ekonomiku | Kontext | Deficit rozpočtu | Kontraindikátor SSI | Polský zlotý | Kurzový vývoj | Dnešní makroekonomické ukazatele | Doporučený minimální investiční horizont | Generali Investments | Maloobchod | Akciový růst | Custodian | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Devalvace | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Makroekonomický vývoj | Dolarové likvidity | S&P Global Ratings | Ascending tops | Dow Jonesův index | Silnější dolar | Technické analýzy | Index nákladů práce | Euroskupina | Urals | Zahraniční dluh | Zadlužení v eurozóně | Mexiko | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Vydělat peníze | Bear Stearns | Inflace ve Spojených státech | Předčasné parlamentní volby | GBPUSD | Ekonomická situace | Indikace | Rakousko | Christopher Dembik | Nově zahájené stavby domů | Turecká centrální banka | Stříbro | Tomáš Kudla | Euler Hermes | Opatření vlád | IMFC | Instituce | Turecko | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Čínský akciový index | Podnikatelská důvěra | Výsledky hospodaření | G10 | Data z americké ekonomiky | High Yield | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | Zasedání americké centrální banky | LNG | Foreign Exchange | Býčí signál | Vývoj ceny zlata v USD | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Uvolněná fiskální politika | BBC | Ekonom UniCredit Bank | Vývoj ceny akcií Ford | Dopad pandemie | Růst amerického HDP | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Divize | Neočekávané události | Oslabení koruny | Ekonomické ukazatele | Seznam Zprávy | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Patria Plus | Evropská ekonomika | ex | PSA | Rozpočtový deficit | Investor Paul Tudor Jones | Natland | Zvýšení úrokových sazeb | Zvýšená volatilita | Zhodnocení kapitálu | Snížení daní | Trh | Politická rizika | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Oslabení kurzu | Offshore | Přehled o dění na světových burzách | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Erste Bank | Akcie firem | Nová Čína | Investice do akcií | Výrazný růst | Evropský plyn | Carry obchody | Měnová autorita | Fed | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Obchodní investice | Ekonomické výkonnosti | Italský MIB index | Korekce | Důvěra spotřebitelů | Ignorování globálních rizik | Země EU | Směřování | Dividendové akcie | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Marginové požadavky | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Kjódó | Cizoměnový dluh | Volby v USA | Potenciální změny | Finanční společnosti | Zveřejnění výsledků | Krize eurozóny | Různé názory | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Kanada | Automobilový průmysl | Ekonomický a strategický výzkum | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Luis De Guindos | Oživení české ekonomiky | Fixed Income Funds | Indikátory sentimentu | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | Dolar vůči jenu | ProCent | Růst spotřebitelských cen | IRS | Firemní investice | Menší poptávka | Ministři financí | Tisknutí peněz | Wells Fargo | Náklady na půjčky | Rating | Miroslav Singer | Dezinflace | Asijské indexy | Agentura S&P | Velké banky | MWh | Komodity | Ebury | Prognóza ČNB | Znalost | Prezident Joe Biden | SNB | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Investiční produkt | Budoucí vývoj | Microsoft | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Generovat zisk | Vládní dluhopisy | Nejistota | Odhad růstu HDP | Eurokomisař | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Změny cen | Sell | Demokratické strany | Ceny akcií Ford | Broker Consulting | Long pozice | Kurz dolarů | Světová banka | Známý investor | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dodavatelské řetězce | Dražší energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Index Nasdaq | Mexické peso | Meziroční růst HDP | Bankovní akcie | ABN AMRO Bank | Exxon | Nákupní cena | Masový výprodej | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Mezinárodní faktory | Agentura AP | Spotřební zboží | Evropská banka | Japonsko | Výpadky | Rozhodnutí ČNB | FIAT | Tomáš Pfeiler | Rizikové investice | Kapitálové zisky | AA | ForexFactory.com | Akcie v USA | Centrální banka | Délka cyklu | Zpomalování čínské ekonomiky | Jobs Plan | Výkyvy kurzu koruny | Federální rezervní banka | Pokles životní úrovně | Životní prostředí | Vlny koronaviru | Řízení rizika | Diverzifikace rizika | Německá vláda | Devizové intervence | Zemní plyn | Put | Fondy peněžního trhu | QE | Německo | Měny&Sazby | Krach | LYNX | Německý Ifo index | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Donald Trump | Twitter | Makroekonomické ukazatele | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | Hotovost | Výhled poptávky po ropě | Kovy | Rumunsko | Psychologické faktory | Druh cyklu | Další růst | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Zprávy o vakcíně | CL | Bělorusko | JPMorgan Chase & Co | Výzvy a rizika | Podnikatelé | Alžírsko | Ekonomický vliv | Sdružení automobilového průmyslu | Maturity | Šíření viru | Visa | Vyšší ceny | Aukce | Lukáš Vokel | Inflace v ČR | Význam dluhových trhů | Vice | Počet leteckých pasažérů | Dluhové krize | Energetický sektor | Odolnost ekonomiky | Vypracované prognózy | Prognózovaní | Kalendář ekonomických dat | Dopad na veřejné politiky | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Vliv na akcie | Fúze a akvizice | Chod ekonomiky | Ekonomické modely a prognózy | Česká republika | Úvěrové podmínky | ČNB Aleš Michl | Zahraniční investice | Blog | Směnný kurz | CZK | Dovoz ruského zlata | Reuters | Úspory | Unilever | Společnost XTB | Baidu | Přehřátí ekonomiky | Fixed income | Hillary Clintonová | Situace | Chevron | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Kurz CZK | Domácnosti | Guvernér Michl | Konjunkturální průzkum | Obchodní partner | Rozkolísání trhů | Bilance běžného účtu | Depozitní sazba | Nejhorší scénář | Předvídání cyklů | Zajímavé zhodnocení | Nákladová inflace | Výsledky Nvidia | Augustín Carstens | Maloobchodní tržby | Růst průměrné mzdy | Negativní úrokové sazby | Cyklus růstu | Předseda | Analytici | Dobré zprávy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz koruny | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Reinflace | Splácení dluhu | Equity | Traders | Kupní síly peněz | Vláda ČR | Globální dosah | Guvernér Fedu | Evropská unie | Boeing | Cvičení | Podílový list | Příkaz | HDP v USA | Poptávka po LNG | Cenové trendy | Ekonomiky | Průmyslová produkce v únoru | Záporné sazby | Floating | Rychlý růst | Prime | Stagnace | Úroveň důvěry veřejnosti | Riziko recese | Rozpočet | Smazání ztrát | Negativní dopad | Fiskální stimul | Evropské banky | Politika pro ekonomický růst | Google | Apple | Fundamentální hodnota | Investiční plány | Libra | Eva Miklášová | Kurz české koruny | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | U.S. Treasury | Nižší růst | Inflace v květnu | Nová data | Dopad na ekonomiku | SaxoBank | Životní úroveň | Sazba ČNB | Miroslav Novák | Švédsko | Špatná fiskální politika USA | Zvýšení základní sazby | FTSE | Levnější ropa | Financovat | Příprava | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Co je měnová politika? | Americké vlády | End of day trading | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Investiční rozhodnutí | Jednání o brexitu | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Fond | Deglobalizace | ECB | Obchodní spory | Nový rekord | Slabší euro | Ceny komodit | Fiskální udržitelnost | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Silné hospodářské oživení | Pohyb trhu | Plodiny | Nájemné | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Portu | Cena | Taper | Silné oživení | Investiční banky | Kurz kanadského dolaru | ING | Předstihové ukazatele | Prudké zdražování | Finanční analytici | ASML Holding NV | Silný trh | DOT | Moneta | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Aktivum | Ceny akcií | Vyšší riziko | Izrael | Financování vlády | Merrill Lynch | Ruská invaze na Ukrajinu | Klíčové oblasti | Přenos | EBay | Analytik Raiffeisenbank | Snížení schodku | Čínská ekonomika | Ceny | Euro vůči dolaru | Abbott Laboratories | Prudký pokles | Kurzy | Koronakrize | Skokové oslabení | Technologie | Úspěšně obchodovat | Vysoká inflace | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Dluhy | Zajímavé příležitosti | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | VW | Srovnání fiskální politiky | Investujeme | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Akciový index Hang Seng | USD/CZK | Ranní zpráva | Pokles | Operace Twist | Správně vypracované prognózy | Směřování trhů | Výběr zisků | Margin | Výše úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Vývoj akciového indexu | Právo | Polská ekonomika | Spolehlivost | Zpomalení globální ekonomiky | Hospodářská krize | Finančnictví | Investování | Blue chips | Podílové fondy | Jan Vejmělek | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Americký trh | Peter Kažimír | Moody's | Platební bilance | Banka | Makro | Inflace v listopadu | Tržní očekávání | Ekonomické vztahy | USA a analýza hospodářské politiky | Americká ekonomika | Globální hospodářské krize | NVDA | Odpor | Internet of Things (IoT) | Tuzemská inflace | Důvěryhodnost | Velký problém | Silnější euro | Obchodník | Portfolio manažer | Thajsko | Rada guvernérů | Tržby | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | TRIM Kapitál | Luboš Růžička | Futures kontrakty | Kapitálové požadavky | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Vládní koalice | Operace na volném trhu | Slušné zisky | Americká Federální rezervní banka | Odklad splácení | ISM | Daně | Lídři | Alan Greenspan | Vyšší úrok | Close | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Pivot | Sport | Posilování kurzu koruny | Růst cen nemovitostí | Konec kurzového závazku | Česká ekonomika | SaxoStrats | Antivirus | Intervenovat na devizovém trhu | Momentum | Pandemie nemoci | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Daně z příjmů | Proinflační rizika | Nastavení měnové politiky | CBOE | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj inflace | Růst zisků | Akcie Nikola Motor | Zisky | Černá Hora | Partners | Shanghai Composite | Vládní politika | FCA | CHN.cash | Obchodovat ropu | BNP Paribas | Konsenzus | Conference Board | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index S&P 500 | EURIBOR | Globální ekonomika | Obchodní pozice | Nálady investorů | TradingEconomics | Investiční poptávka | Financial Conduct Authority | Vývoj HDP | Ranní okénko | Cisco Systems | Členské země eurozóny | Situace na trhu práce | Starbucks | Německé podnikové objednávky | Toyota | Vyšší sazby | Ratingové agentury | Buy on close | Cena zlata | New York City | Banka pro mezinárodní vypořádání | Světové obchodní organizace | Hedge fondy | HSBC | Přehled kurzů | Conseq | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Přecenění | Otevírání ekonomik | Turecký prezident | Silnější kurz | Měnové intervence | Růst cen | Rating vyšší | Saxo | Drahé kovy | Velký makroekonomický výhled | Vrcholy | Tudor Investment | Dluhový strop | RSI | Odstranění kurzového rizika | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | Holubice | PMI ve výrobě | Weekly Economic Index | Alokace | Býčí trh | Hospodářské škody | MSCI World | Repo sazby | Poptávka | IFO index | Snížení ratingu | Financování | Změny v ekonomice | Pokles akcií | Odborné prognózy | ČSÚ | Růst čínské ekonomiky | Nižší úrokové sazby | Ursula von der Leyenová | Historická minima | Čína | Omezení dodávek | Stres | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Historické maximum | Invaze | Americká lehká ropa | Turecké liry | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Psychologie | Republikáni | USDJPY | Tovární objednávky v Německu | Inflační očekávání | Velké riziko | Investiční poradenství | Technologické inovace | DAX | Sankce Evropské Unie | Hardware | Reporty | Americké akciové trhy | GfK | Line | EGAP | Globální trhy | Rozpočtové politiky | ICE | SSI | Vydávání dluhopisů | Přispění vlád | RBI | Dluhová krize | Počet firemních bankrotů | Růst produktivity | Bulharsko | Emise uhlíku | Investor | Průměrná mzda | MIFID | Malé podniky | Obchodovat | Dnešní čísla | EUR/MWh | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Ján Čarný | NY FED | Zvýšení inflace | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Dna | Spotřebitel | Tisková zpráva | Hospodářský růst | Medvědi | Tržní sazby | Philadelphia Fed index | Kurz měny | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Vyšší daně | Dividenda | Nárůst výnosů | Poslanecká sněmovna | Cena severomořské ropy Brent | Společenské změny | Odhodlání | Obsazenost hotelů v USA | WTI | Západobalkánské ekonomiky | Bod | Miliardy korun | Bankovní rada České národní banky | Podmínky na trhu | Stav devizových rezerv ČNB | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | Silnější koruna | RBNZ | Kapitálové trhy | FRED | Pokladniční poukázky | Spready | Reserve Bank of Australia | Data PMI | HDP | Klouzavý průměr | Kiyosaki | ROCE | Světové události | Přehřátý trh | Turistický ruch | Měnové kurzy | Americká měna | Nord Stream | EMU | Vývoj měn | Problémy | Revize výhledu | Tematické analýzy | Ziskovost | Payrolls | Zadlužení firem | Bankéři | Globtrex | Sázet | Měny regionu | Cena ropy | Rates | Firma | Inflace | Vývoj indexu S&P 500 | Marže | Využití kapacit | Evropský plyn TTF | Domácí měna | Německá ekonomika | Obchodní partnerství | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Kurz USD/EUR | Devizový trh | Načasování | DSGE modely | Finanční výkonnost | Kurz USD | Mírná korekce | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Demografické trendy | Tuzemský HDP | Signály | Protekcionismus | Přizpůsobovat se | Náročný proces prognózovaní | Lira | Výrazný růst cen ropy | Statistiky | Erste | Pilíře fundamentu | Referendum | Záchranné balíčky | Stoxx 600 | Výprodej | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Pracovní trh | SAP | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | FX | Ben Bernanke | Floating rates | Ovlivňování | Světové finanční trhy | Facebook | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Forexu | Zavedení cel | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | EMA | Světová válka | Ekonomka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Globalizace | Politické rozhodnutí | Rozkolísaný | Polská měna | UST | Restrikce | Merck | Optimismus | Makroekonomické důsledky | BH Securities | Dopad rozpočtových deficitů | Euro | Povinné minimální rezervy bank | Makroekonomické faktory | Úspěšný týden | JP Morgan | Dolar | Byznys | Nejhorší výsledek | Reserve Bank of New Zealand | Akcie Nikola | Debata | Indikátor důvěry | Deficit státního rozpočtu | Akcenta Miroslav Novák | Hodnoty měny | Měď | Paolo Gentiloni | Hlavní prvky prognózování | Proinflační | Hodnocení rizik | Bezpečné dluhopisy | Rozvíjející se trhy | Rozvrat státních financí | Prognózování a Spojené státy | Yield | Naše prognóza | AUD | Bank of New York Mellon | Bod zlomu | Obchod | Federální rezervní banky | Zpomalení růstu | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Politická opatření | Řízení peněz | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchodování s emisemi | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Index VIX | Podhodnocené stříbro | Hospodářství | MIB | Stagflace | Hlavní ekonomka | Zpětný pohled | Head and Shoulders | Rada ČNB | EV | Inflační cíle | EU | Mezinárodní vztahy | Investiční doporučení | Zahraniční FX | Vývoj na akciových trzích | Program OMT | Akciové portfolio | Keynesiánské modely | Ministerstvo financí | Cyrrus Vít Hradil | Dividendová sezóna | Vzestupný trend | Oddělení forexu | Stagflační trend | Spojené státy | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Objem investic | Portfolia | Fresenius Medical | Transakční náklady | Tesla | Conseq Investment Management | Precedens | NN Group | Hodnota indexu | Minimalizace inflace | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Komerční banka | Přístup ke kapitálu | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Důležitá role centrální banky | Recese | Střední podniky | Vyjádření představitelů | Mzdový růst | Miliardy | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | ASML | AXA | Kosovo | Renault | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | BIS | Německý ZEW index | Bank of Canada | Přerušení výroby | Oznámení centrální banky | Erdogan | EFSI | Měnová politika ČNB | CZK/EUR | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Britská ekonomika | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Eskalace konfliktu | Kyjev | Naučte se obchodovat | Stavební povolení | Pandemie | Aktuální stav | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | František Táborský | Silný support | Negativní zprávy | Snížení úroků | Graf indexu S&P 500 | Inflační éry | Obchodní příkaz | Frank | ERM | Ekonomické teorie | Balance | Matěj Široký | Kurz eura | Členské státy | Analýza | Sociální a environmentální trendy | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | KBC | Swapová křivka | Prodeje existujících domů | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Ekonomický poradce | TRIM Alfa | Patria Finance | Daňový štít | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Vstup Bulharska do eurozóny | Úrokové platby | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Ticker | Základní sazby | Japonský premiér | Likvidita trhu | Analytik Komerční banky | Úspěchy | NEST | Korporace | Poptávka po americkém dolaru | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | CySEC | Multi-Asset obchodování | Politické riziko | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | SPAC | Henry Hub | Emise dluhopisů | Předpovědi Saxo Bank | Plánování | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Kanadský dolar | PMI indexy | Uhlí | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Vysoké úrokové sazby | Americké volby | Světové ekonomiky | Evropské méně | Ministr financí | Trhy v USA | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Adidas | Oslabení | Míra inflace | Windfall tax | Politické události | Vládní bondy | Měnová politika ECB | Energetika | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Andy Tanner | Diverzifikované portfolio | CNN | Náklady na úvěry | Svět měnové politiky | Ekonomický výhled | Nařízení | Americká cla | SWIFT | Nemovitostní trh | Poskytování úvěrů | Šéf banky BIS | Schodek | Fed index | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Digitální peněženky | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Úvěrový rating | Hlavní témata investorů | Bankovnictví | Cenový trend (Price Trend) | Důležitost správných prognóz | Pohonné hmoty | Ekonomický poradce Bílého domu | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Commonwealth Bank of Australia | Bilion dolarů | ETF | Rovnovážné hodnoty | Nové dluhopisy | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Myšlenka | UnitedHealth | Varování | Obchodní bilance | Vánoční svátky | Hospodářské soutěže | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní unie | Palladiové akcie | Tomáš Holub | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Cykly | Long | Reálná ekonomika | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Recese v USA | Výrazný propad | Nižší riziková averze | Zasedání České národní banky | SARS | Bear | Intesa Sanpaolo | Zlato nebo bitcoin | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Klid | SXXP | Fundamentální analýzy | HDP za Q2 | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Zasedání centrální banky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Komunistické strany | České měny | Očekávaný vývoj | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Vývoj trhu | Úrokové sazby ČNB | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Srbsko | Arizona | Akcie herních vývojářů | Slábnoucí dolar | Zdanění | Pokles cen | Veřejný dluh | Mezinárodní ekonomika | Jan Procházka | Index euro | Brexitová sága | Helena Horská | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Šéfka ECB | Otevření ekonomik | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Cyklické změny | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Technologický pokrok | Bezpečnost | Evropská rada | Brazílie | Ekonom Komerční banky | Sentix | | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Danske Bank | Výsledek voleb | Westpac | Keynesiánci | Forexové obchody | Riziková aktiva | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Britské referendum | Purple Trading | Přírodní katastrofy | Automatizace | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | L.F. Investment Limited | Short pozice | Balancovaný fond (smíšený) | Lucembursko | Stoxx Europe 600 | Pojistky proti inflaci | Amplituda cyklu | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | PLN | Přehřívání ekonomiky | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Americké futures | Výhled pro akcie | MAM | Americký dluh | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | Investment Banking | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Citibank | Rekordní propad | Evropské společnosti | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Úrokový výnos | Rozpočtový deficit USA | Federální vláda | Nálada | Applied Materials | Indie | Nákupy | ForexFactory | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Přísná měnová politika | David Vagenknecht | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Vliv nezaměstnanosti | Politika centrálních bank | Vivendi | Výrobní index PMI | Slábnoucí americký dolar | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Inflace na západním Balkáně | Pandemický program | Investiční aktivity | Sankce | Proinflační působení | Zhodnocení | Zvyšující se inflace | Ceny zlata | Výhled | ESM | ZEN | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Americký trh práce | Investiční prostředí | Nejlepší blue chip akcie | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Hedge fond | Bilance Fedu | Economist | Hry | Energetické společnosti | Německá koalice | Krátkodobé dluhopisy | Index Hang Seng | Mzdová dynamika | Česká inflace | Zaměstnanci | Měnové unie | PayPal | Bankovní krize | Jaromír Gec | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | ČNB dnes | Optimismus na trzích | Ekonomické trendy | Rozhodnutí o brexitu | Cyrrus | Dobrý výsledek | Burze | Expanze | Klesající úrokové sazby | Americké akciové indexy | eBook | Index DJIA | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Prostor pro růst | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Investiční příležitosti | Walt Disney | Fúze | Bílý dům | Komoditní trhy | Fondy High-yield | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | Kontrola inflace | Poptávky po ropě | USD za barel | Spread | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Významné riziko | New York | Katastrofy | MSFT | Světové akciové trhy | Dřevo | Krize | Obligace | Kdo je Paul Tudor Jones | Srovnání měnové politiky | Ceny ropy Brent | Tradiční automobilky | Paul Tudor Jones | Zajišťování | Epidemie koronaviru | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Zpřesněná data | Zlotý | Massachusetts | Omezení produkce | Salmán | Hlavní pilíře fundamentu | G20 | Úspěšný investor | CEO | Objednávky | Obchodní přebytek | Pozitivní očekávání | Akcie roku 2019 | Slabší kurz | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Súdán | Výplata | Vývoj ceny ropy | Stabilita úrokových sazeb | Robert Shiller | Zrušení superhrubé mzdy | Poradci | Sazby | Graf indexu | Index ekonomické aktivity | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Odhady růstu | Maloobchodní prodej | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Poradenství | České vlády | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Ekonomický kalendář | Ceny dluhopisů | Odhad letošního růstu HDP | Guvernér Rusnok | Výrobci čipů | Portfolio manažeři | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Americká administrativa | Reinvestice | Obchodování s CFD | Rozhovor | Spotřeba domácností | Fixní dluhopis | Výrobci aut | Transakce | Nejvýraznější propad | Březnová data | Měny | Obchodní jednání | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Vývoj koruny | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | Irsko | Energie | Nezaměstnanost žen | Zasedání britské centrální banky | Zpravodajství | Jamie Dimon | Michal Brožka | Odhad sektoru pohostinství | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Snižování nezaměstnanosti | USDX | UNA | Cykličnost | Ekonomický cyklus | Dividendy | Finanční centrum | Embarga a sankce | Měna | Inflace v prosinci | Vypuknutí pandemie | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | HoReCa | Finanční sektor | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Pracovní síly | Pohled na trh | Německé banky | Internet of Things | Nízká inflace | Uvolnění měnové politiky | MSCI | EUR/CHF | Hodnota bitcoinu | Thomson Reuters | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | W1 | Politická stabilita | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Daliova hrozba | Vývoj zlatých rezerv | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Politika Itálie | Regionální měny | Eni | Nové prognózy | EFSF | Patria.cz | EOD | Nikola Motor | Stav ekonomiky | Environmentální trendy | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Newyorská pobočka FEDu | Tudor Jones | Iracionální | Nový Zéland | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Vlna inflace | Rozpočtové přebytky USA | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Makroekonomické události | Vlády | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | Protiepidemická opatření | Afrika | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Rotace | Výsledky německých voleb | České sazby | ADP | Vanadiové akcie | Square | Repo sazba | Strategy Research | Jim Rogers | Biliony dolarů | Přijetí eura | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Zadlužení země | Podmínky půjčky | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Custody transakce | Kurz koruny vůči euru | Rezervní měny | Úvěrová aktivita | Důchody | Firma McDonald's | Sázky | Futures na americké akcie | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Swiss National Bank | Alokace aktiv | Radomír Jáč | BlackRock | Utažení měnové politiky | BMW | Cena akcií | Opakování načasování krize | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Kupci | Rozšíření | Schodek veřejných financí | NBER | Ekonomické indikátory | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Halving | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Slovník pojmů | Jak vydělat peníze | Umělé inteligence | Buy | Tisková konference | Eura | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Vliv úrokových sazeb | Analýza akciových trhů | Prodat dluhopisy | Vývoj meziroční jádrové inflace | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Ken Veksler | VIX | Potenciál pro zhodnocení | Inflační data | Zmírnění inflace | Úrokové náklady | Růst | Dopad na finanční trhy | Občanské války | Polská centrální banka | Silné momentum | Pojišťovací společnosti | Ekologické události | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Standard and Poor's | Pohyby cen | Aktuální prognóza ČNB | Rusko a Ukrajina | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Zajištění | Domácí měny | Administrativa | Komentář Fidelity | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Případová studie | Snížení inflace | Linie podpory | America first | Index | Wall Street Journal | PCE index | Komoditní | Rychlý růst cen | Infineon | Lockdown | Wirecard | MiFID II | Centrální bankéři | Eva Zamrazilová | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Úročení | Meziroční růst | Nakupovat | Nejvyšší deficit | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | ČTK | Tuzemská měna | ISM index | Valuace | RDSA | Vývoj ceny stříbra v USD | Odhad ekonomické aktivity | Investice do elektromobility | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Mezinárodní ratingové agentury | Sanofi | Míra nezaměstnanosti v EU | Míra růstu HDP | European Central Bank | Předpovědi a politická rozhodnutí | Česká národní banka | Co jsou to ekonomické modely? | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Analýza hospodářských cyklů | Salman Ahmed | Makroekonomické modely | Svobodné podnikání | Robert E. Lucas Jr. | Fond fondů | Státní kasa | Snížit úrokové sazby | Fiskální politika USA | Prodej zboží | Worldgovernmentbonds | Koronavirus | Cíle měnové politiky | Proces prognózovaní | Keir Starmer | Tchaj-wan | Růst platů | LNG z Freeportu | Bilance zahraničního obchodu | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Mezinárodní vliv | Psychologický faktor | Vliv měnové politiky na ekonomiku | LVMH | Closed trades | Okénko trhu | Vývoj kurzu USD | Eskalace | Dow Jones Newswire | Jim Reid | Shazování peněz z vrtulníku | Cboe VIX | Zisk na akcii | HDP (Hrubý domácí produkt) | Správa | Teorie Johna Maynarda Keynese | Politické a mezinárodní události | Ekonomické modely | Inflace a deflace | Růst cen průmyslových výrobců | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Složitý svět | Stabilní úrokové sazby | Markit | Rezistence | Američtí politici | Stimul | Typy ekonomických modelů | Techy | CAD | Velké hospodářské krize | Blahobyt | Stav hospodářství | Vývoj na dluhopisovém trhu | Zahájení prodeje | Zrychlení růstu ekonomiky | Síla ČNB | Odhad růstu ekonomiky | Nálada domácností | Graf EURUSD | Definování politiky | FX Strategy | Celosvětový HDP | Úroveň důvěry | Skokové oslabení koruny | Covid19 | Vliv na makroekonomické ukazatele | AI | Daimler | Slábnoucí inflace | Síla akcií | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Ceny dřeva | Pumpaři | Index spotřebitelských cen | Posílení | Regulační opatření | Société Générale | Pracovní místa | Rizika a nedostatky | Modrá vlna | Malé vysvětlení | CAPEX | Polské maloobchodní tržby | Geopolitické události | Agent-based | Instrumenty | Optimistické výsledky | Vakcinace | Přebytek rozpočtu | Vývoj ceny akcií | Úroveň investic | Vývoj dolarového indexu | Daňový balíček | Rozpočtové deficity a přebytky | EURUSD | Metody analýzy | Makléři | Trendový indikátor | Více peněz | ČSOB | Načasování krize | Přebytky zahraničního obchodu | Country Funds | Béžová kniha | Průměrný kurz koruny | NFP | Situace na americkém trhu práce | Graf S&P 500 | Blue chip akcie | Vít Hradil | Trpělivost | Nový šéf Fedu | Finanční trhy a instituce | Investovat | Globální dluh | Nejlepší vanadiové akcie | Nasdaq Composite | Americká obchodní bilance | Výkon | Norsko | Zasedání FOMC | Mutace omicron | Vklady | Solidní růst | Vyšší úrokové sazby | Expanzivní fiskální politika | Španělsko | Nákupy aktiv na trhu | Americký prezident | Stavebnictví v USA | Americký index | Investice ve stavebnictví | Sazby Fedu | Snižování nákupu aktiv | Lidské chování | Akciový index S&P 500 | Motivace | Faktory ovlivňující monetární politiku | Finanční vzdělání | Špatná fiskální politika | Peníze uložené | Třída aktiv | Směnné kurzy | Vztah s investicemi | Americké centrální banky | Bankrot | Historický kontext | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Kvantitativní utahování | Zdravotní péče | Vývoj středoevropských měn | Riziko | Výdaje státního rozpočtu | Válka | Trendy v chování spotřebitelů | Tržní rizika | Coronavirus | Bloomberg | Ekonomika JAR | Nabídka | Pandemie COVID | Vyšší mzdy | Omicron | Letecká přeprava | Mikroekonomické modely | Předáním moci | Balanced Funds | Sociální a environmentální aspekty | Reálné mzdy | Financial | Základní úroková sazba | UBS | Prodej cenných papírů | MIB index | DJIA | Hospodářské podmínky | Vybrané měny | Hlavní ekonom | Důvěra investorů | České koruny | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Ekonomický propad | Vývoj bilance běžného účtu | Ceny akcií Ford Motor | Snižování sazeb | Konec roku | Asociace | Prognózy inflace | Vakcína | Hospodářská politika | Posilování české koruny | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Index podílových fondů | Úrokové sazby Fedu | Oslabení měny | Vysoká nezaměstnanost | Guvernéři centrálních bank | Posílení kurzu | Bitcoin | Zpomalování ekonomiky | Růst výnosů | Prohlášení G7 | Kurz koruny k euru | Výrazný pokles ekonomiky | Intervence ČNB | Pobočka FEDu | Přehled | Korelace s technologickými akciemi | Sektor služeb | Plyn | City | The U.S. Treasury | Vliv na hodnotu akcií | Přehřátý trh práce | Kontrakty TTF | Výnosové křivky | Hospodaření | Zemědělství | Futures | Inflace v eurozóně | EK | Zrychlení růstu | SaxoTraderGO | Pokles ceny | Nemovitosti | Externí rovnováha | Beta | Klesající trend | Akcie finančních společností | Ekonomický model | FXstreet.cz | Dluhopisoví investoři | Americká data | Levnější půjčky | Dysfunkce na trhu | Parlamentní volby | CHF | Inflace v únoru | GDPNow | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciový index | HDP USA | Prezident Trump | Zastropování cen elektřiny | Akcie roku | Boris Johnson | Sledování ekonomických ukazatelů | Jakub Matis | Tudor Investment Corporation | Euro k dolaru | Mutace viru | Uptrend | Dluh vládních institucí | Medián | Veřejný sektor | Podpora | Výroba automobilů | Index CPI | Aleš Michl | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | xStation5 | Prosincová inflace | OpenAI | JDE | Zlepšení | Geopolitické faktory | MT4 | Mluvčí MMF | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Volatility | Stav nouze | Výhled pro rok | Prodeje státních dluhopisů | Portfólia | Maloobchodní prodeje | Nový plán vlády | Vývoj úrokových sazeb | Očekávání trhu | E-commerce | Zastavení růstu | Riziko pro finanční stabilitu | Ekonomie | Analytik České spořitelny | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Dopad krize | Platina | Surové ropy | Louis Vuitton | eFXnews | Portugalsko | Spotřebitelské ceny | Druhá vlna | Promeškání investičních příležitostí | Partnerství | Bankovky | Coface | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Vyšší ceny ropy | Zadlužení | Novozélandský dolar | Nejistota a důvěryhodnost | Prezident Biden | Vývoj ceny | Nvidia | Dlouhodobé trendy | Inflace v říjnu | Guvernér | Vývoj indexu Nasdaq | Růstové společnosti | Bid | Finanční systém | BofA | ECB (European Central Bank) | Přehled o dění | Mario Draghi | Emerging markets | Hlavní výzvy prognózování v USA | Japonská centrální banka | ČR | Custody | Vztah k dlouhodobému vývoji | Západní státy | Novozélandská vláda | Těžební náklady | Emise | Průmyslové kovy | Portfolio manager | Mezinárodní firmy | Ostatní vzácné kovy | AxiCorp | Interpretace | Dot-com | Snižování úrokových sazeb | Veřejné investice | Co je to fiskální politika? | WKL | Fundamentální analýza akciových trhů | Úrokové sazby ovlivňují akciové trhy | Obecný vliv na akcie | Dealogic | Metody analýzy trhu | Amazon | Global macro | Royal Dutch Shell | Ekonomická nerovnost | Sociální faktory | BAT | Závislost | Normální výnosová křivka | Šéf banky | Demografické změny | Šířící se koronavirus | Vývoj ceny dřeva v USD | Marketingová komunikace | Americké statistiky | Index Cboe VIX | Eurozóna | Dluh vlád | XTB | Makroekonomický kalendář | Splatnost | BIC (Bohemian Identification Code) | Aktuální prognóza | Vliv dluhových krizí na akcie | Varovný signál | Kurzová volatilita | FXstreet | Forward | Prorážení stop-lossů | Lyft (LYFT) | Chorvatsko | TLTRO | Bankovky a mince | Česká vláda | Americká ministryně financí | Sazby beze změny | Trader | Politické reakce | Hang Seng | Swiss Life Select | Stabilní příjem | SPD | Doporučení | Pozornost trhu | Růst valuace | Albánie | Cenový PCE index | Ceny v průmyslu | Indonésie | Ekonomický růst | Statistický úřad | Šéf opozičních labouristů | Nejobchodovanější měnový pár | Podnikání | Environmentální aspekty | Faktory spouštějící cyklus | Formace Head and Shoulders | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Růst české ekonomiky | Generali Investments CEE | Evropské země | Perzistentní inflace | Dluhopisový trh | Švýcarská vláda | AAA | Sankce vůči Rusku | Daňové zatížení | Neoklasické modely | Vývoj událostí | Akcie Societé | Počasí | Americké univerzity | Solární panely | Akciové fondy | Co bude | Politické napětí | Zájem o akcie | Změny cen komodit | Kwasi Kwarteng | EUR/GBP | Rostoucí úrokové sazby | Opatření | Pozice | Jan Frait | Kurzové intervence | Zvýšení zadlužení | DSGE | Evropská spotřebitelská důvěra | Oslabování koruny | Maďarská centrální banka | Rozvojové země | WEI | Index amerických akcií | Oživení německé ekonomiky | Barclays | Recese ekonomiky | Čeští investoři | Ocenění | Fiskální balíček | Jamal | Investing | UCITS ETF | Oslabení české koruny | CZGB | Fundamenty | Pfizer/BioNTech | Čínský obchod | UCITS | Intervenovat | Georgia | Předkrizové úrovně | SEC | Vliv na globální ekonomiku | Devizový kurz | Nákupy zlata | Světové trhy | Evropské indexy | Statistika | Jiří Polanský | Nástroje Fedu | MetLife | Employment Cost Index | Průmyslové podniky | Americký ministr financí | Komplexní rámec | Šance | Výrobní náklady | Analytik | Makroekonomická analýza | Virus | Remitence | Redukce | Wall Street | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Akcie evropských bank | Ford Motor | Česká swapová křivka | CZK/USD | Ondřej Hartman | Světové centrální banky | Daňové výhody | Stimulace hospodářského růstu | Vládní deficit | MF | Vliv dluhových krizí | Dow Jones | Šéfka Fedu | Časový horizont | Mezinárodní události | Summit EU | Intervence centrální banky | Změny daní | USD/CAD | Úrokové sazby | Analytik XTB | Rovnovážné modely | Hospodářské politiky | Denní data | Nominální růst | Ekonomická recese | Akcie bank | James Buchanan | Na devizovém trhu intervenovat | Nové peníze | Západní ekonomiky | Trading | Zisky společnosti | CNY | Silné inflační tlaky | Biden | Severní Makedonie | Budoucnost | CEE | Osobní výdaje | Banky | Investiční podmínky | Dopady amerických voleb | Infineon Technologies | Bilance | NASDAQ 100 | Nákup dluhopisů | Nominální růst HDP | Teroristické útoky | Ray Dalio | Obchodní bilance eurozóny | Čínské centrální banky | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Žlutý kov | Tým FXstreet.cz | Země eurozóny | Investovat peníze | Aktuální situace | JPY USD | Šíření koronaviru | Rozhodnutí bankovní rady | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | AUD/USD | Vývoj ceny dřeva | Nesoulad | Vítězství Donalda Trumpa | Prohlášení | Robert E. Lucas | Politici | Kurz EUR | Analýza hospodářské politiky | Obchodování na forexu | Čínské akciové trhy | Obchodní podmínky | Ostatní komodity | STMicroelectronics | Burzovní krach | Měnové trhy | Dánsko | SPX | Měnový pár | Odvětví | Malá likvidita | Vláda a kongres | Očekávaný růst | Výkyvy cen | Finanční situace | Americké vládní dluhopisy | Akciový optimismus | Meziroční inflace | Odhady HDP | Pavel Sobíšek | G7 | Větší pokles | Celková inflace | Soudržnost Evropské unie | Joe Biden | Cykličnost ekonomiky | Neutrální úroková sazba | Kotace | Guvernér ČNB | Předsedkyně Evropské komise | Bankovní asociace | Merck KGaA | American Express | Štěstí | Prudký pokles cen | Turecká ekonomika | Tématické reporty | Americká centrální banka FED | Základní sazba | Finanční poradenství | Zahraniční bilance | Autoprůmysl | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Rozpočtové deficity | Obchodní příležitosti | Vysoký veřejný dluh | Experimentální vakcíny | Vývoj ceny ropy Brent | Energetická náročnost | Retail | Monetární stimulus | Ekonom | Omezení cestování | USA | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Chaos po volbách | Dolarové úrokové sazby | Janet Yellen | ING Groep NV | Zlato | Historické údaje | Jak vydělat | Inflační report | Asijské akciové trhy | Ekonomické prostředí | GOOGL | Akcie v roce 2020 | Zastropování cen | Geopolitika | Philip Morris | Nasdaq | Společná evropská měna | Stříbrná horečka | Nouriel Roubini | Příprava na krizi | Finanční pozice | Krize v oblasti nemovitostí | PMI ve službách | Světová obchodní organizace | Výhled na letošní rok | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Epidemie SARS | Stabilita finančního systému | Průměrná cena | Odhady analytiků | MIC | Geopolitické napětí | Spekulanti | Tudor | Cenový vývoj | Hike | Výsledky amerických voleb | Dluhopis | Domácí poptávka | Americký akciový index S&P 500 | Likvidity na trhu | Akcie JP Morgan | Vyšší inflace | New Deal | CFA | Tržní ocenění | Stochastic | Pražská burza | Práce | Dukascopy Europe | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | Akcie Lyft | Snížení ratingu USA | Výhled růstu ekonomiky | BIC | Zpomalení hospodářského růstu | Sociální napětí | Nepředvídané události | DPH u elektřiny | AMZN | Polský zlotý a maďarský forint | Černá labuť | Růstové sektory | Průlom | Americké tovární objednávky | Investment | Prodej eura | Prognózování v USA | Měnové zásahy | Agentura Moody's | Finanční noviny | Globální ekonomický růst | Můj pohled na trh | Americký ekonom | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | IOT | Firemní výsledky | Vládní konsolidační balíček | Fidelity International | Adam Glapiński | Realitní sektor | Globální obchod | Obchodní dohody | Zadluženost | USD/JPY | Obchodník s cennými papíry | Silná koruna | Očekávání úrokové sazby | Astrazeneca | Graf EUR/USD | Fondy dividendové | Zvolení Bidena | Evropské akciové trhy | Záporné úrokové sazby | Globální a ekonomické otřesy | Vývoj na trhu | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Poptávka po ETF | World Bank | Low | Manažeři | Vývoj indexu DAX | Crédit Agricole | Zbyněk Stanjura | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Důvěra spotřebitelů a investorů | Slábnoucí euro | Napětí mezi USA a Čínou | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Nominální mzda | Další pokles | Romain Boscher | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | CNBC | Uvolnit měnovou politiku | Beyoncé | Cílení výnosové křivky | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Jerome Powell | Ekonomické nerovnosti | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Český HDP | Umělá inteligence | Miliardář | Index relativní síly | Nekonvenční měnové politiky | CPI v eurozóně | Disney | Stabilita | Výnos dluhopisů | Ceny dřeva v USD | Intervence centrálních bank | Vojtěch Benda | Británie | Cena zemního plynu | Měnové manipulace | Buy on opening | Urbanizace | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Indikátor ekonomického sentimentu | Nejvyšší rating | Znovuotevření Číny | Euro finance | Kognitivní psychologie | Plochá výnosová křivka | Regulační změny | Výhled veřejných financí | Měnové podmínky | Bankovní vzdělání | Belgie | Banka Lehman Brothers | Podniky | Švýcarská měna | EURPLN | Dramatický dopad | Analytický tým | Inflace v USA | Chování spotřebitelů | NERV | Tomáš Nidetzký | Britská měnová autorita | Zelená energetika | Studium historie | Enel | Zahraniční forex | Podstatné riziko | Očkování | Ekonomické podmínky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Fiskální balíček v USA
Fiskální balík
Fiskální balík v Německu
Fiskální brzdy
Fiskální impuls
Fiskální impuls USA
Fiskální krize
Fiskální odpovědnost
Fiskální pakt
Fiskální plány

Následující klíčová slova

Fiskální politika USA
Fiskální politiky
Fiskální pomoc
Fiskální pravidla
Fiskální pravidla EU
Fiskální programy
Fiskální rok
Fiskální rok ve Spojených státech
Fiskální rok v Japonsku
Fiskální situace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
Falcon Broker
IronFX
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít