Úterý 04. říjen 2022 12:12
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - EDF

img

EPH se stane stoprocentním vlastníkem elektrárny Sloe v Nizozemsku

27.09.2022 Energetický a průmyslový holding (EPH) českého podnikatele Daniela Křetínského se stane stoprocentním vlastníkem paroplynové elektrárny Sloe o výkonu 870 megawattů v Nizozemsku. Svůj podíl holdingu prodala francouzská energetická společnost EDF a její partnerská firma PZEM, uvedla dnes v tiskové zprávě EDF. Žádné finanční podrobnosti dohody nezveřejnila. Mluvčí EPH Daniel Častvaj uvedl, že EPH plánuje od PZEM také odkoupit její velkoobchodní aktivity. Akvizicí EPH vstupuje na nizozemský energetický trh.
C:\fakepath\trader-02092022-28-zm.jpg

G7 dohodla zastropování cen ruské ropy, Gazprom neobnoví dodávky plynu do Evropy

02.09.2022 Ministři financí G7 se dnes dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů. Rusko varovalo, že zemím, které takový krok podpoří, nebude ropu dodávat. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová pak řekla, že je čas nastavit horní limit i u cen ruského plynu. Ruský plynárenský podnik Gazprom následně vpodvečer oznámil, že dodávky plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1 od soboty neobnoví, jak dříve avizoval. Evropské státy chystají pomoc s drahými energiemi nebo o ni žádají Evropskou unii.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny pro francouzský trh poprvé přesáhla 1000 eur za MWh

26.08.2022 Velkoobchodní cena elektřiny pro francouzský trh s dodáním za rok dnes poprvé přesáhla 1000 eur (přes 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední rok se zvýšila více než desetinásobně. K jejímu růstu přispívá vedle obav z přerušení dodávek plynu z Ruska i fakt, že v provozu je kvůli údržbě a technickým problémům jen asi polovina francouzských jaderných reaktorů. Energetická společnost EDF oznámila, že tato zařízení se do provozu vrátí později, než se čekalo.
img

Tři způsoby, jak může Fialova vláda zlevnit lidem elektřinu

25.08.2022 1) Fialova vláda by mohla vyjednat zastropování cen emisních povolenek. Může tak učinit v tandemu se Španělskem, které už o zastropování cen Brusel žádá. Dokonce by šlo obchodování s povolenkami zcela pozastavit. To proto, že roli povolenek nyní převzala válka, která zdražuje fosilní energie, zatímco relativně zvýhodňuje jadernou a zelenou energii. V jejich případě totiž EU není závislá na Rusku, na rozdíl od fosilní energie, vyráběné z plynu, uhlí či ropného produktu mazutu. V tuto chvíli povolenky nemají žádný svébytný smysl, pouze ještě zvyšují již také extrémně drahé ceny energií. A mimochodem tím pádem také zvyšují ziskovost ČEZ. Pozastavení obchodování s povolenkami by dlouhodobě snížilo cenu velkoobchodní elektřiny až o dvacet procent.
img

Akciový růst na obou stranách Atlantiku, euro nejsilnější za zhruba dva týdny

19.07.2022 Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování širokou rally. V indexu S&P 500 rostlo všech 11 podskupin a technologický Nasdaq přidával před kvartálními čísly Netflixu zhruba 2 procenta. Apple a Alphabet odrazily svoje pondělní ztráty. Stranou pozornosti tak zůstávají data z amerického realitního trhu. Tempo zahajování nových staveb v červnu kleslo meziměsíčně o 2 procenta, i když trh čekal růst.
img

Akcie EDF rostou díky plánům na znárodnění

19.07.2022 Akcie EDF (EDF.FR) během úterní seance vyskočily o více než 15 % poté, co bylo potvrzeno, že francouzská vláda zaplatí 9,7 miliardy EUR (9,9 miliardy USD), což činí 12 EUR za akcii, aby koupila 16% dluhem zatíženého výrobce elektřiny EDF. Výsledkem transakce bude 100% převzetí společnosti do rukou státu, zatímco se vláda snaží řešit energetickou krizi.
C:\fakepath\trader-13072022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.07.2022 1) V posledních týdnech jsme svědky zajímavé divergence mezi chováním klíčových středoevropských a východoevropských měn. Zatímco polský zlotý a maďarský forint oslabují, pod tlakem obav o udržitelnost dodávek ruského plynu do Evropy, česká koruna rychle posiluje a dnes dokonce vůči euru dosáhla nejsilnější pozice od února tohoto roku.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Reuters: Obchodování s akciemi EDF je podle zdroje z ministerstva přerušené

13.07.2022 Obchodování s akciemi energetické společnosti EDF je podle zdroje agentury Reuters z ministerstva financí přerušeno. O pozastavení obchodování požádala firma, kterou chce převzít stát. EDF chce obchodování obnovit až poté, co vláda vysvětlí, jak by měl proces znárodnění vypadat.
C:\fakepath\trader-12072022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.07.2022 1) Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.
img

Francie znárodní svůj „ČEZ“, podnik EdF. Dojde i proto nakonec na znárodnění českého ČEZ?

06.07.2022 Francouzská premiérka Elisabeth Borneová dnes na půdě francouzského parlamentu oznámila, že její vláda hodlá znárodnit elektrárenskou společnost EdF. Ta představuje francouzskou obdobu českého ČEZ. Francouzský stát má v podniku 84procentní podíl. Česká republika drží v ČEZ podíl 70procentní. V obou případech lze tedy hovořit o polostátním energetickém podniku.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie

21.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let. Nelze po celou tu dobu maskovat drahou elektřinu a plyn na dluh budoucích generací, když už nyní vláda počítá až do roku 2025 se schodky státního rozpočtu kolem 300 miliard korun.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
img

Odborníci: Rozdělení ČEZ by současné energetické krizi nepomohlo

20.05.2022 Rozdělení energetické společnosti ČEZ by v současné akutní energetické krizi nepomohlo, protože by šlo o delší proces, pravděpodobně by trval několik let. Zestátněním části firmy by ale stát získal kontrolu nad cenami elektřiny, řekli dnes ČTK oslovení odborníci. Na tom, zda jde o dobrou cestu, či nikoliv, se odborníci neshodují. Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který ve čtvrtek zveřejnil server Hospodářských novin (HN).
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda podporuje případné znárodňování energetických firem

26.04.2022 Německá vláda schválila právní úpravu, která by umožnila znárodňovat energetické firmy. Opatření má být krajním řešením pro zajištění dodávek v případě nouze. Země závislá na ruských energiích tak reaguje na zhoršení vztahů s Moskvou po ruském napadení Ukrajiny a po zavedení západních sankcí proti Rusku. Podle zdroje agentury Reuters vláda doufá, že parlament novelu schválí v květnu.
img

Evropské akcie v pátek rostly již třetí obchodní seanci v řadě

21.03.2022 Podle Trading Economics investoři pokračovali ve vyhodnocování výsledků zasedání amerického Federálního rezervního systému a Bank of England.
img

Evropské akciové trhy míří k nejlepšímu týdnu od června 2020; francouzská vláda zvažuje znárodnění EDF

11.03.2022 Evropské akciové trhy se v závěru volatilního týdne stabilizují, když postupně navyšují své zisky. Index DAX míří k 6% týdennímu zisku, což by bylo nejvyšší týdenní zhodnocení od 5. června 2020. Trhy zůstávají ve vysoce volatilním módu, ovšem růst sázek na brzké ukončení konfliktu na Ukrajině posouvá indexy vysoko do zelených čísel.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie vloží 2,1 miliardy eur do energetické firmy EDF, která má potíže

18.02.2022 Francouzský stát vloží do energetické společnosti EDF 2,1 miliardy eur (51,2 miliardy Kč). V rozhovoru s rozhlasovou stanicí RTL to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podnik má finanční potíže mimo jiné kvůli nařízení státu, aby prodával elektřinu pod tržní cenou, a rovněž kvůli výpadkům jaderných reaktorů. EDF proto vyhlásila akční plán a prodejem akcií chce zvýšit kapitál o 2,5 miliardy eur.
img

Evropské burzy se drží blízko nuly, věří v uklidnění napětí kolem Ukrajiny. Nasdaq Composite zatím trhá ztrátovou dvoudenní šňůru

18.02.2022 Evropské burzy se dnes drží v blízkosti nuly, a to i přes včerejší výplach na zámořských trzích, kdy technologický index Nasdaq Composite odepsal 2,9 %. Důvodem bylo zvýšené napětí na východě Evropy, kde byla ve čtvrtek hlášena střelba v Luhanské oblasti, ovšem nutno podotknout, že to nebyl nějaký zvláštní jev během posledních let. K deeskalaci nepřispěl ani americký prezident Joe Biden a americký ministr zahraničí Antony Blinken. Pátek dopoledne je ovšem klidnějším dnem, když investoři věří v uklidnění napětí díky společnému setkání ministrů zahraničí USA a Ruska.
img

Evropské akciové trhy zakončily obchodování poklesem

14.02.2022 Investoři analyzují údaje o lednové inflaci v USA, která aktualizovala rekord posledních 40 let. Domácí spotřebitelské ceny minulý měsíc meziročně vzrostly o 7,5 %, zatímco v prosinci vzrostly o 7 %. Jak uvádí Market Watch, rostoucí inflace zvyšuje očekávání agresivnějšího zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fedu).
img

Francie podle Makrona postaví nejméně šest jaderných reaktorů

11.02.2022 Francie v nadcházejících desetiletích postaví nejméně šest nových jaderných reaktorů, řekl francouzský prezident Emmanuel Macron. Jadernou energii staví do centra úsilí země o uhlíkovou neutralitu do roku 2050. Oznámil také, že chce prodloužit životnost starších jaderných elektráren ze současných 40 let na 50 a více, pokud to bude bezpečné.
img

Zelená inflace, „greenflation“ přichází do Česka, bude tady dlouhé roky. Jak se na ni připravit?

17.01.2022 Jen pár dnů nazpět varovala Isabel Schnabelová z vedení Evropské centrální banky (ECB) před takzvanou zelenou inflací, neboli „greenflation“. Jedná se o dosud nejhlasitější varování zpoza zdí ECB, že nynější vysoké ceny energií napříč eurozónou, a potažmo EU včetně Česka, tu budou celé roky, a že se ještě dost možná budou průběžně výrazně zvyšovat. Jsou totiž daní za zelenou transformaci EU a ze její snahu dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Akcie francouzské EDF prudce klesly, vláda žádá levnou jadernou energii rivalům

14.01.2022 Akcie francouzské energetické společnosti EDF dnes dopoledne klesly až o 25 procent. Francouzská vláda totiž podniku nařídila, aby prodával více levné jaderné energie konkurentům, čímž chce omezit růst cen elektřiny. EDF uvedla, že ji tento krok bude stát až 8,4 miliardy eur (205,6 miliardy Kč), zhoršila proto výhled na letošní rok. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Francie podle Macrona znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů

10.11.2021 Francie znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů, aby si tak zajistila energetickou nezávislost, dosáhla svých klimatických cílů a udržela ceny elektřiny pod kontrolou. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron. Prohlášení přichází v době, kdy evropské země čelí prudkému zdražování elektřiny a plynu.
C:\fakepath\energy-trading-17092021.jpg

Kdo vydělává na drahé elektřině?

17.09.2021 Médii začaly rezonovat rekordní ceny elektřiny i plynu, které v Evropě nemají obdoby. Dopad na peněženky domácností a podniků sice bude cítit až v následujících měsících, finanční trhy ale kolísají již teď.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Top energetické akcie v Evropě

12.07.2021 Na tarifech pro spotřebitele to sice ještě nebylo zcela znát, ale ceny elektřiny v Evropě zamířily za posledních několik měsíců výrazně výše. K dražšímu zemnímu plynu a uhlí se přidává raketový růst ceny emisní povolenky a zavírání jaderných elektráren v Německu.
img

Akcie spoločnosti EDF zaznamenali prudký nárast

07.04.2021 Akcie francúzskej spoločnosti Electricite de France (EDF.FR) sa dnes obchodujú o 7% vyššie. Tento krok bol vyvolaný správami, ktoré hovorili o tom, že francúzska vláda chce kúpiť podiely menšinových akcionárov a vyradiť spoločnosť z burzy. Agentúra Reuters uviedla, že francúzska vláda môže minúť až 10 miliárd EUR na 16,3% akcií EDF, ktoré v súčasnosti nevlastní, a na jej prevoditeľný dlh. 16,3% akciový podiel bol na základe utorkových zatváracích cien ocenený na 5,7 miliárd EUR, zatiaľ čo konvertibilné dlhopisy boli na úrovni približne 3 miliárd EUR. Hovorca francúzskeho ministerstva financií však správu odmietol a odmietol potvrdiť uvedenú hodnotu 10 miliárd EUR. Zdroje, s ktorými Bloomberg hovoril, uviedli, že toto číslo je nadsadené.
img

Komodity: Francie sníží podíl výroby elektrické energie z jádra do roku 2025

20.10.2014 Dolní komora parlamentu před týdnem hlasovala pro snížení podílu výroby elektrické energie z jaderných elektráren ze 75% na 50% do roku 2025 a postupném nahrazení obnovitelnými zdroji. Poslanci se vyslovili pro vládní návrh energetické koncepce, který rovněž stanovuje dlouhodobé cíle pro snižování emisí skleníkových plynů o 40% do roku 2030.
Související klíčová slova: FXstreet | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Janet Yellenová | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Divergence | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Recese | Daně | Rizika | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Důvěra investorů | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akvizice | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | EBIT | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Finanční trhy | Finančník | Futures | G7 | Index DAX | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Kotace | Kurz | Kurzy měn | MIFID | MMF | Marže | Měna | Měny | Penzijní fond | Podílník | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Riziko | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Swiss | Trading | Trend | Tržní cena | Ukazatel | Výkonnost | Výnosnost | Zisk na akcii | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | FTSE | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Market Watch | Vývoj ceny | Business | BNP Paribas | Zisk | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | IEA | Partners | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Český statistický úřad | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Akcie ČEZu | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | CashFlow | Cena | Cena akcií | CZK | Česká ekonomika | Dividenda ČEZ | DJIA | Dolar | Kurzy.cz | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Index Nasdaq | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do akcií | J&T | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | JP Morgan | Kurzy | Maďarsko | Management | Market | Měna euro | Meziroční inflace | Nemovitosti | Oslabování koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | SPX | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | ING | Andrej Babiš | CEPS | EBITDA | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Miliardář | Komise | Kontrakt | Volby | Burze | Investment | Jefferies | Institut ZEW | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | Home Credit | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Destatis | HUF/EUR | Trading Economics | MarketWatch | Podnikání | Erste Bank | Ministr financí | Evropské banky | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | IBEX | Euro Stoxx 600 | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Index Stoxx 600 Banks | Citi | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Česká vláda | Příjmy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Dánsko | Očekávání | Index ekonomické nálady | Mercedes | Skupina PPF | MiFID II | Capitalinked | Radim Dohnal | Fincentrum | Investiční skupiny | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Zonky | OPEC+ | Posilování dolaru | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Akcie společnosti | Forint | Výplaty dividend | Index Stoxx 600 | Pražský index PX | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Finanční skupina | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Český miliardář | Španělský IBEX | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Splácení dluhu | CNY | Odhad růstu ekonomiky | Riziko recese | Příjmy z turistiky | Americké společnosti | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Akciový růst | Raiffeisen Bank International | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | KB | PPF | Finanční situace | TeamViewer | Energetické firmy | Jihokorejská centrální banka | Očekávaný růst | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Německá vláda | Strategické partnerství | Trinity | PXE | Objem | Obchod | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | BAT | Růst cen | Studie | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Souhrnný index | Klesly akcie | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Macquarie Asset Management | AFP | Bankovní tituly | Růst české ekonomiky | Financovat | Hospodaření státu | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Rozvoj | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | NAFTA | Prognózy | Státy EU | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Nord Stream | Události roku | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Elektrárenská společnost | xStation5 | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Miliardy korun | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Ceny ropy dnes | O2 | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Hodnota společnosti | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Růst cen potravin | Technologická společnost | Dobré zprávy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | Pražské burzy | Většinový podíl | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Tenza | SEC | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Snížení těžby | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Nouzový stav | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Evropské země | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Prostor k růstu | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Onemocnění | Ekologické organizace | Valné hromady | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Ministr vnitra | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | VW | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Eni | Karel Komárek | Marek Dospiva | Ministři | Chřipka | Znárodnění | Cena benzínu | Snížení produkce | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Anglo American | Majitel | Úspory | EP | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | 737 MAX | Volvo | Liberty Ostrava | Náklady na financování | Energetická společnost | Sazka Group | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Bankovní akcie | Vývoz | Hrubý provozní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Zadlužení | Bezpečnost | Pozastavení obchodování | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | RBI | PPF Telecom Group | Auta | Konsorcium | CL | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Lesy ČR | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Fischer | Spoluzakladatel | Investment management | OKD | JDE | Unie | ČR | Hospodářský institut | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Střední Evropa | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Francouzský ministr | Berlín | Rozhodnutí soudu | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Národní rozpočtová rada | Francouzský index CAC 40 | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | EPPE | Energetický gigant | Rozsáhlé investice | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Banka JP Morgan | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | ONS | Český stát | Chorvatsko | E.ON | Zbohatnutí | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Výplach | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Insolvence | OMV | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Produkce energií | Zvýšené napětí | HelloFresh | VHM | Analytik XTB | Pokles tržeb | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | IT společnosti | Klimatické změny | Odborníci | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Sazba hypoték | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Akční plán | Delivery Hero | Česká republika | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Státní penzijní fond | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Protiepidemická opatření | Nařízení | Solární energie | Moneta | Státy Evropské unie | Balík akcií | Akciové investování | Akcie spoločnosti | Stock Spirits | Zelené investice | Siemens | Vonovia | Trans Adriatic Pipeline | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | EP Real Estate | Předsednictví EU | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Počasí | Růst ceny | SOLEK | Německá inflace | Holdingové společnosti | ProSiebenSat.1 | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | MJ | Situace na trhu | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Tržní ceny | Tencent Holding | Finanční výsledky | MIB | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Air | Nový kapitál | Rohlik Group | PPF Telecom | ČSA | Vývoj ceny akcií | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Ladislav Bartoníček | Electricite de France | Akcie francúzskej spoločnosti | EDF.FR | Electricite de France (EDF.FR) | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Polymetal | British American Tobacco | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Uran | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Obchodování s povolenkami | Plán obnovy | Vývoj ceny elektřiny | EEX | Obchodování s emisními povolenkami | Turów | Renáta Kellnerová | Zisk před zdaněním | Bit.plus | Nevládní organizace | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Akcionáři Monety | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Akcionáři ČEZ | Výhled na letošní rok | Technologie | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Odvětví | BHP | Divize | Stabilní zisky | Bulharská finanční společnost | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Sekce měnové | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Německý výrobce | Byty | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Americká ministryně financí | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Prazdroj | ANO | Uhlí | Hellofresh | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | BNP | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Minulá výkonnost | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Thornburg Investment Management | Rumunsko | Pozornost | Volvo Cars | Automobilka Volvo Cars | Automobilka Volvo | SPX 500 | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Ruský prezident | Vanguard | Francouzský index | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Drahé energie | Společnost | Burzovní cena | TIM | Pozemky | ENA | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Letadlo | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Uniper | Miliardy USD | Ruský plyn | Francouzské energetické společnosti | Akcie francouzské EDF | Potíže EDF | Le Parisien | Greenflation | Uhelné elektrárny | Real Estate | Napadení Ukrajiny | Prodej majetku | Ocado | RTL | Napětí kolem Ukrajiny | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Evropské vlády | Capitalinked.com Radim Dohnal | Polymetal International | MWh | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Invaze | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Plynárenská společnost | Petr Fiala | Vlastnictví | Plyn v rublech | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Znárodnění ČEZ | Energie z jádra | EdF | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Obchodování s akciemi EDF | Obchodování s akciemi energetické společnosti | EDF SA | Společnost EDF SA | Společnost EDF | Proces znárodnění | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Úsporný tarif | Vývoz plynu | Akcie EDF | Akcie EDF (EDF.FR) | EDF (EDF.FR) | Společnost Naftogaz | Premiér Fiala | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Sloe | Paroplynové elektrárny | PZEM | Energetický trh | Nizozemský energetický trh | PZEM Energy Company | PZEM Pipe | EP Power Europe | Jan Špringl | EP Logistics | EP Logistics International
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Economist Intelligence Unit (EIU)
EconoPlay
E-Control
ECOWAS
ECRYPTOFUTURE
E-crypto International
E-cryptoney
E-CRYPTO TRADE
ECU
Edelman

Následující klíčová slova

EDF (EDF.FR)
EDF.FR
ED&F Man Capital
EDF SA
Edge
Edgedale Finance
Edge v intradenním tradingu
Edirne
Edison
Editis
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít