Úterý 08. července 2025 03:51
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding NEW

Downtrend

img

Graf dne: USDJPY (01.07.2025)

01.07.2025 Americký dolar je mimořádně slabý a zaznamenává nejhorší pololetní výkon od roku 1973 – od začátku roku 2025 již ztratil přibližně 10 % své hodnoty vůči hlavním měnám. Hlavními důvody této slabosti jsou nepředvídatelná ekonomická a obchodní politika Donalda Trumpa, rostoucí obavy z nárůstu amerického veřejného dluhu a narůstající tlak na Federální rezervní systém, aby rychle snižoval úrokové sazby. Investoři stále více předpokládají, že Fed zahájí uvolňování měnové politiky již v září, což dále oslabuje atraktivitu dolaru, a že sazby do konce roku klesnou celkem o 75 bazických bodů (pravděpodobnost 70,36 % dle swapového trhu).
img

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 26. června: Naprostý flat v prázdném kalendáři

26.06.2025 Měnový pár EUR/USD se celou středu ani trochu nepohnul. Volatilita byla minimální. Nejpřekvapivější je, že k flat pohybu došlo na nejvyšších úrovních za poslední tři roky. Jak vidíme, obchodníci stále nejeví zájem o nákup dolaru. Když nemají zprávy, čekají, až se něco stane, aby mohli americkou měnu znovu prodávat.
img

Růst, ke kterému došlo na páru USD/JPY, je pouze přechodnou korekcí. Středa 25. června 2025

25.06.2025 Ačkoli může dojít ke korekčnímu růstu, pár USD/JPY stále ještě může znovu oslabit v souladu s předchozím trendem.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 25. června: Technické faktory nečekaně zastavily pokles dolaru

25.06.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý obchodoval většinou relativně klidně, ačkoli došlo i k několika "výkyvům". První významný "výkyv" z posledních dnů přišel v pondělí večer, kdy trh poprvé naplno zareagoval na americký útok na íránská jaderná zařízení, po kterém následoval íránský odvetný úder na americké vojenské základny. Jak už jsem uvedl, vstup USA do ozbrojeného konfliktu na Blízkém východě nemohl být pro býky na dolarovém trhu důvodem k optimismu. Ve druhé polovině úterý americký dolar mírně posílil, což mohlo souviset se svědectvím Jeroma Powella před Kongresem USA. Ačkoli se rétorika šéfa Federálního rezervního systému téměř nezměnila, dolar trochu oživil z nedávných minim.
img

Jak 25. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

25.06.2025 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v růstu, a to ještě silněji než pár EUR/USD. Důvodem pro nový růst britské měny (čti: pokles dolaru) byla deeskalace konfliktu na Blízkém východě. Donald Trump v úterý oznámil příměří mezi Izraelem a Íránem, které následně oba státy potvrdily. V tomto kontextu se nikdo nezajímal o projevy Andrewa Baileyho ani Jeroma Powella.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 24. června: Euro nemá v úmyslu klesat

24.06.2025 Pár EUR/USD v pondělí zaznamenal mírný pokles, následoval poměrně silný růst. Posílení dolaru bylo mnohem slabší, než mnozí obchodníci očekávali. Připomeňme, že Donald Trump nařídil v sobotu v noci úder na íránská jaderná zařízení a následně prohlásil, že byla zcela zničena. Místopředseda vlády USA J. D. Vance však vyjádřil pochybnosti o "naprostém zničení těchto zařízení". Ať už zničena byla, nebo ne, to není až tak důležité. Důležité je, že USA oficiálně vstoupily do války. Taková událost slibovala obchodníkům na forexu "horskou dráhu".
C:\fakepath\trader-22062025.jpg

Jak číst cenu v grafech: Základy price action, časových rámců a určení směru obchodu

21.06.2025 Když začínáte s tradingem, jedním z nejdůležitějších dovedností je naučit se číst cenu v grafech – tzv. price action. Nejde jen o sledování svíček nebo indikátorů. Jde o schopnost rozpoznat kontext trhu, určit trend, prioritu časového rámce a následně rozhodnout, na kterou stranu obchodovat. V tomto článku si projdeme, jak profesionální tradeři postupují krok za krokem.
img

Jak 20. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

20.06.2025 Ve čtvrtek se pár GBP/USD obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl jasný nebo pádný důvod. Připomeňme, že americký dolar v úterý prudce a silně posílil na základě zpráv, že USA by mohly vstoupit do války s Izraelem, a ve středu mírně vzrostl po "lehce jestřábím" výsledku zasedání Federálního rezervního systému. Výsledky čtvrtečního zasedání Bank of England však nebyly jestřábí ani trochu, což mělo libře umožnit pokračovat v mírném poklesu.
img

3 trhy, které je vhodné sledovat příští týden (13.06.2025)

13.06.2025 Izraelský útok na Írán otřásl ropnými trhy a je hlavním faktorem ovlivňujícím dnešní investorský sentiment. V příštím týdnu však několik klíčových centrálních bank oznámí svá měnověpolitická rozhodnutí. Přestože se většinou neočekávají změny sazeb, volatilita na měnových, komoditních i akciových trzích může zůstat zvýšená. Proto se po víkendu vyplatí sledovat měnový pár GBP/CHF, zlato (GOLD) a index US500.
C:\fakepath\technicka-analyza-09062025-uvod.jpg

Technická analýza: Jak číst trh z grafů

09.06.2025 Technická analýza je nástroj, který pomáhá obchodníkům a investorům přijímat rozhodnutí na základě cenových pohybů aktiv na trhu. Místo sledování ekonomických zpráv nebo fundamentálních ukazatelů firem se technická analýza soustředí výhradně na cenová data a grafická znázornění – konkrétně, jak se cena pohybuje, kde dochází k jejím zastavením a jaké signály z toho lze odvodit.
img

Prognóza pro pár USD/JPY na 9. června 2025

09.06.2025 V předchozí analýze jenu jsme uvedli, že úroveň 145,08 slouží jako přechodná bariéra na cestě k hlavnímu cíli 146,11. Jenže dnes ráno vypadá situace býků kriticky – k obratu došlo okamžitě po osmé Fibonacciho časové linii, která označila konec boční struktury mezi sedmou a osmou linií. Aktuálně je možné, že downtrend posílí, takže bude pokračovat pokles, který jsme pozorovali v období od 13. do 23. května.
img

Jak 6. června obchodovat měnový pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

06.06.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu, ačkoli k němu měl ještě méně důvodů než pár EUR/USD. Včera nebyly zveřejněny žádné zprávy ani události týkající se britské libry. Euro ale posílilo v reakci na další "holubičí" zasedání ECB a libra ho prostě následovala. A to je celé objasnění nového růstu britské měny. Nový uptrend zůstává neporušený. Začal okamžitě poté, co skončil ten předchozí. Po proražení předchozí trendové linie se nevytvořil žádný downtrend. Trh stále nejeví zájem o nákup dolaru, dokonce ani v případech, kdy k tomu má důvod, například včera, když ECB přijala jednoznačně holubičí rozhodnutí. Americký dolar může být dnes znovu pod tlakem, pokud zprávy z trhu práce a o míře nezaměstnanosti v USA dopadnou hůř, než se očekává.
img

Jak 5. června obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

05.06.2025 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu v souladu s novým trendem. Připomeňme, že cena se právě před týdnem usadila pod předchozí rostoucí trendovou linií, ale downtrend se nevytvořil. Fundamentální a makroekonomické pozadí nedovolilo trhu prodávat tento pár. Trumpova cla se nepodařilo soudně zrušit a americký prezident včera zvýšil cla na dovoz oceli a hliníku na 50 %. Obchodní jednání s Čínou a Evropskou unií zároveň dál stagnují. Tyto faktory stačily, aby americký dolar znovu začal oslabovat. Proti britské libře se však zdá, že může jen klesat, a to téměř bez korekcí, což je zvlášť patrné v grafech 4H a 1D. Včerejší makroekonomické pozadí také podpořilo libru, protože dvě nejdůležitější zprávy dne (ADP a ISM) zklamaly. Nová trendová linie opět podporuje býčí obchodníky.
img

Chaos na trzích bude pokračovat (pravděpodobně bude pokračovat lokální pokles #USDX a cen zlata)

23.05.2025 Trhy se v prostředí chaotických kroků Donalda Trumpa, který se snaží vytáhnout USA z hluboké všeobjímající krize jako baron Prášil, který sám sebe za vlastní vlasy tahá z bažiny, stále chovají neprozíravě.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 21. května: Euro pokračuje v růstu

21.05.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý obchodoval většinou do strany. Tradeři neměli na rozdíl od pondělka ani jeden oficiální důvod k prodeji dolaru (který v poslední době realizují často). Připomeňme, že pondělní pokles dolaru vyvolaly zprávy o snížení ratingu USA a zvýšeném nákupu státních dluhopisů ze strany Federálního rezervního systému. Jednalo se o relativně formální důvody, ale trh aktuálně využívá každé záminky k prodeji americké měny.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 20. května: Dolar hledá důvody k poklesu

20.05.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykázal poměrně výrazný růst. Podle nás neexistoval pro tak výrazné oslabení amerického dolaru v tento den žádný makroekonomický ani fundamentální důvod. Jak jsme ale uvedli, trh už nepotřebuje silné důvody k výprodeji dolaru. Greenback se prodává snadno a jistě – na rozdíl od eura, které se stále nemůže chlubit silnou ekonomikou ani jestřábí politikou ECB. Nicméně žádný z těchto faktorů není momentálně důležitý. Jakékoli faktory – kromě obchodní války – jsou pro dolar nedůležité. Měna sice občas posiluje, ale trh ji chce nakupovat, jen když se objeví zprávy o deeskalaci obchodní situace – a takové zprávy nepřicházejí každý týden. Snížení úvěrového ratingu USA agenturou Moody's by zároveň mohlo vyvolat výprodej.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 19. května: Dolar má problémy s růstem, ale nevzdává se

19.05.2025 Pár EUR/USD v pátek vykázal mírný pokles. Ačkoli by graf 5M mohl naznačovat, že pár strávil celý den v downtrendu, americký dolar posílil celkem jen o 19 pipů – sotva tolik, aby se dalo mluvit o růstu. Obecně americká měna dál pomalu posiluje, a to díky fundamentům, jako je neochota Federálního rezervního systému snižovat sazby a deeskalace obchodní války. Trh je ale vůči dolaru stále skeptický a nakupuje ho jen na pohled. Největším nepřítelem dolaru je v současnosti bohužel politika Donalda Trumpa.
img

VIX roste o 5 % kvůli slabšímu sentimentu na Wall Street 📈

19.05.2025 Futures na index volatility CBOE (VIX) dnes rostou o téměř 5 % a opět se posouvají nad hranici 20 bodů v důsledku slábnoucího sentimentu na Wall Street. Analytici Morgan Stanley však ve své dnešní zprávě uvedli, že jakýkoli případný pokles trhu by byl pravděpodobně vnímán jako „příležitost k nákupu“ a odhadli možnou korekci indexu S&P 500 přibližně na 5 %.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 13. května 2025

13.05.2025 Britská libra do včerejšího večera oslabila o 129 pipů v reakci na 1,43% nárůst dolarového indexu. Oblast supportu 1,3184–1,3208 byla proražena a pohyb se zastavil na denní linii indikátoru rovnováhy. Naplnil se tak alternativní krátkodobý scénář.
img

USD/JPY – shrnutí a výhled

28.04.2025 Trh v uplynulém týdnu aktualizoval minimum, ale prodejcům se nepodařilo pokračovat v plném poklesu, což by mohlo být způsobeno tím, že minimum předchozího týdne (141,63) bylo posíleno měsíční úrovní supportu (141,96). V důsledku toho se pokles zastavil a pár začal vykazovat známky vzestupné korekce. Býci díky ní dokázali znovu dobýt support krátkodobého denního trendu, aktuálně na úrovni 141,97, a pokračují v tlaku směrem nahoru.
img

Verdikt v případě Roundup posílá akcie Bayer o 7 % níže

24.03.2025 Akcie společnosti Bayer (BAYN.DE) klesly začátkem tohoto týdne přibližně o 7 % poté, co firma obdržela verdikt v případu Roundup a byla odsouzena k zaplacení pokuty ve výši 2,1 miliardy USD. Společnost již vyplatila celkem 10 miliard USD na urovnání sporných nároků a více než 66 000 dalších případů stále čeká na vyřešení.
img

Dow Transports pokles, Evropa růst: trh na rozcestí

24.03.2025 Zatímco širší americký akciový trh vykazuje známky oživení, kontrolka pro investory stále bliká – index Dow Jones Transportation Average signalizuje čím dál větší obavy o zdraví ekonomiky.
img

Přehled páru GBP/USD na 13. března: Spojené království nechce pohřbít svou ekonomiku

13.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu dál vykazoval známky růstu. Je potřeba říct, že jeho pohyb je dán primárně poklesem amerického dolaru, nikoli růstem hodnoty libry šterlinků, což způsobují cla Donalda Trumpa, jejichž vliv je významný bez ohledu na to, na koho jsou uvalena a jaká odvetná opatření mohou následovat. Dolar ve výsledku vůči euru i libře postupně oslabuje. Například v úterý oslabil po zprávě o vyšších clech pro Kanadu.
img

Teck Resources se kvůli clům zaměří na jiné trhy než USA

04.03.2025 Generální ředitel společnosti Teck Resources Ltd. Jonathan Price varoval, že americká cla povedou k růstu inflace v celém těžebním sektoru a přinutí firmy hledat zákazníky v jiných zemích. Během vystoupení na průmyslové konferenci v Torontu označil zavedení cel za rozhodnutí, které negativně ovlivní nejen kanadský průmysl, ale i globální obchodní vztahy.
img

New Fortress Energy vyměnila bonusy za okamžitou hotovost

03.03.2025 Společnost New Fortress Energy se rozhodla vzdát se potenciálních bonusů ve výši až 900 milionů dolarů za provoz elektráren v Portoriku výměnou za jednorázovou platbu ve výši 110 milionů dolarů. Tato dohoda přichází v době, kdy se firma potýká s finančními problémy.
img

ON Semiconductor projevuje zájem o převzetí Allegro Microsystems

03.03.2025 Společnost Allegro Microsystems Inc. vzbuzuje zájem o převzetí ze strany ON Semiconductor Corp., jednoho z jejích větších konkurentů. ON Semi již několik měsíců spolupracuje s poradci na možné akvizici Allegra.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 3. března: euro dál tvoří nový trend

03.03.2025 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v poklesu. Tento pohyb sice plně neodpovídal makroekonomickém pozadí, ale ani s ním nebyl v rozporu. Očekávaly se dvě důležité zprávy z Německa – nezaměstnanost a inflace, ale obě přinesly neuspokojivé výsledky. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny, stejně jako míra inflace. Jen zpráva o maloobchodních tržbách mírně překonala očekávání, což však nestačilo k tomu, aby euro v denním časovém rámci prorazilo horní hranici bočního kanálu a pokračovalo v uptrendu. Neschopnost býků překonat hladinu 1,0524 nakonec vyvolala další vlnu poklesu, kterou posílilo ještě globální fundamentální pozadí, jež výrazně přeje americkému dolaru.
img

Na co se zaměřit 26. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

26.02.2025 Na středu není naplánována žádná významná makroekonomická událost. Německo vydá zprávu o spotřebitelské důvěře, zatímco USA zveřejní údaje o prodeji nových domů. Nicméně ani jeden z těchto reportů není tak důležitý, aby byl považován byť jen za "sekundární".
img

Jak 25. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

25.02.2025 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil pokračovat v pohybu nahoru, byť k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD méně důvodů. Ačkoli Velká Británie nedávno zveřejnila několik pozitivních ekonomických údajů a Bank of England může po poslední zprávě o inflaci zaujmout výraznější jestřábí postoj, domníváme se, že britská libra už posílila dost na to, aby zahájila nový lokální downtrend. Tento týden se očekává jen velmi málo makroekonomických údajů, takže trh nemá pádný důvod k dalším nákupům britské libry. Náladu obchodníků mohou ovlivňovat politické a geopolitické zprávy, ale těžko předpovídat, jak si většina účastníků trhu tento vývoj vyloží. Denní časový rámec stále naznačuje pokračující korekční růst, ale libra nemůže ani v rámci tohoto trendu růst donekonečna. V pondělí nedošlo k žádným významným ekonomickým událostem ani ve Spojených státech, ani ve Spojeném království.
img

🚨 Ethereum posiluje o téměř 3 %

21.02.2025 Komise pro cenné papíry (SEC) souhlasila se stažením žaloby proti Coinbase, včetně obvinění z provozování nelegální obchodní platformy. Akcie Coinbase (COIN.US) v premarketu rostou o 4,20 %.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza

20.02.2025 Pár USD/JPY zůstává pod tlakem, prodlužuje už druhou obchodní seanci v řadě pokles a jeho spotové ceny se aktuálně pohybují těsně nad psychologickou úrovní 150,00. Pár tedy bude citlivý na další pokles, protože tržní sentiment stále ovlivňují jestřábí očekávání ohledně Bank of Japan (BoJ).
img

Přehled páru EUR/USD na 24. ledna: Trh si užívá období klidu

24.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zažil mimořádně klidné obchodování, což se očekávalo, protože trh se po bouřlivých pohybech, které jsme viděli v pondělí a v úterý, začal stabilizovat. Připomeňme, že Donald Trump se v pondělí oficiálně ujal úřadu prezidenta USA, okamžitě učinil řadu prohlášení na téma "polovina světa bude zpívat jinou písničku" a nastínil také opatření, která Washington zavede, aby "znovu nastolil spravedlnost v USA." Trh mohl tato prohlášení vzhledem k mnoha nepravdivým tvrzením, která Trump během svého prvního funkčního období pronesl, odmítnout. Jenže se ukázalo, že to neudělal – alespoň to tak tedy vypadá.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 14. ledna: Pondělí není důvod k odpočinku

14.01.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Už se s tím trochu opakujeme, protože euro ustavičně klesá. Tentokrát pár dosáhl úrovně 1,0195 a tím i našeho cílového pásma 1,00–1,02 USD, jak jsme předpokládali. Domníváme se však, že se nejedná o konec poklesu eura, protože vyšší časové rámce dál naznačují dlouhodobý klesající trend. Ačkoli tyto trendy jednou skončí, aktuálně nenasvědčuje obratu nic.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. ledna: Nonfarm payrolls tvrdě dolehly na euro

13.01.2025 Pár EUR/USD v pátek zaznamenal prudký pokles, přičemž celý propad proběhl během pouhých pěti minut. Euro se po zveřejnění nonfarm payrolls a údajů o nezaměstnanosti propadlo o téměř 100 pipů. Přesnější je ale říct, že dolar v té době získal 100 pipů. Existuje jeden důležitý detail, který euru dává jakousi naději: euro se patrně nemůže spoléhat na fundamentální, ani makroekonomickou podporu. Případný růst proto musí pramenit z technických faktorů. Cena v pátek nedokázala prorazit pod předchozí lokální minimum, což naznačuje, že trh zatím není připraven prodávat pár pod úrovní 1,0230. To sice může být náhoda, ale také to může být náznak potenciální konsolidace. Graf 4H ukazuje na pravděpodobnost bočního trhu s předběžnou spodní hranicí na úrovni 1,0230 a horní hranicí na úrovni 1,0430.
img

Jak 13. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

13.01.2025 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v downtrendu, ale euru stále svítá alespoň malá naděje. Klíčovým poznatkem z pátečního pohybu je, že pár nepřekonal předchozí lokální minimum. Kotacím se navzdory neuspokojivým makroekonomickým údajům z eurozóny a silným zprávám ze Spojených států nepodařilo klesnout pod předchozí minimum, takže euro má malou šanci oživit.
img

GBP je v úzkých

13.01.2025 Pár GBP/USD je tento týden v příkrém downtrendu a během pouhých několika dní se propadl o více než 300 bodů. Medvědi včera stlačili cenu na 14měsíční minimum 1,2237, což znamenalo první test úrovně 1,22 od listopadu 2023. Je zajímavé, že instrument se prudce propadl, ačkoli index amerického dolaru oslabil, což naznačuje, že pohyb páru GBP/USD směrem dolů je poháněn nejen silným dolarem, ale také oslabenou britskou librou.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. ledna: Vynucená pauza před bouří

10.01.2025 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek v podstatě zastavil. V předchozích dnech se euro aktivně obchodovalo oběma směry. Zpočátku trh očekával nárůst inflace v eurozóně, což vedlo ke zvýšeným nákupům eura. Zklamání z údajů o inflaci, které byly slabší, než se očekávalo, ale vyústilo v prodejní tlak na euro. Ve čtvrtek se zdálo, jako by si trh dělal před kritickými zprávami o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, které jsou naplánovány na pátek, přestávku.
img

Jak 10. ledna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

10.01.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v downtrendu navzdory nedostatku lokálních katalyzátorů. Velká Británie ani USA nezveřejnily ekonomické zprávy nebo události, které by mohly vyvolat další pokles britské měny, a totéž platilo o středě.
img

Přehled páru GBP/USD: 9. ledna – Úplný kolaps britské libry

09.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu výrazný pokles, a to tak rychlý, jako kdyby z devátého patra spadl kámen. Situace připomíná minulé trendy. Libra v uplynulých dnech v těsném závěsu následovala euro, podobně jako pes na vodítku. Na rozdíl od eura, které mělo pro své tržní pohyby konkrétní důvody, však libra žádné jasné opodstatnění neměla. Do začátku středeční americké obchodní seance už ztratila 170 pipů. Co to znamená? Ve Velké Británii nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy, nezazněly žádné důležité projevy a nevyskytly se žádné významné události, které by tento pokles vysvětlovaly. Všechny klíčové makroekonomické zprávy v USA byly zároveň v tomto dni naplánovány na americkou obchodní seanci, což ještě víc zdůraznilo absenci zjevných důvodů, proč by libra měla klesnout.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 8. ledna 2025

08.01.2025 Americký dolar včera vzrostl o 0,39 %, zatímco euro kleslo o 0,47 %. Tento pohyb byl doprovázen poklesem indexu S&P 500 o 1,10 %. Výrazný pokles eura, stejně jako dalších evropských měn, odpovídá prosincovým projekcím po skončení tzv. Trumpovy rally.
img

Přehled páru EUR/USD: 8. ledna – Inflací v Německu se pro trh nic nemění

08.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý pokusil pokračovat v růstu, ale nakonec se mu nedařilo. V pondělí euro i libra zaznamenaly výrazný růst, když inflační zpráva z Německa o 0,2 % předčila očekávání. Zdálo se, jak by na ni trh reagoval už s předstihem, což naznačuje, že hlavní hráči mohli mít neveřejné informace. Výsledkem byl nárůst hodnoty eura a předpoklad opatrnějšího přístupu Evropské centrální banky (ECB) k uvolňování měnové politiky. Úterní výkon ale ukázal, že obavy nebyly namístě. Inflace v eurozóně za prosinec dle očekávání zrychlila na 2,4 % meziročně, zatímco jádrová inflace zůstala beze změny na 2,7 %. Obchodníci proto neměli příliš mnoho nových informací, na které by mohli reagovat, takže trh zohlednil zprávu o inflaci v Německu předčasně. V konečném důsledku je nejdůležitější celková inflace eurozóny, která přímo ovlivňuje měnovou politiku ECB – nikoli tedy inflace jedné země EU.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. ledna: Úroveň 1,0430 zůstává mimo dosah býků

08.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý podruhé pokusil prolomit linii Senkou Span B, která teď klesla na úroveň 1,0430. Grafy jasně ukazují dvě neúspěšné pokusy o konsolidaci nad touto úrovní, což přináší pravděpodobný pullback směrem dolů. Makroekonomické pozadí v USA bude sice tento týden hrát klíčovou roli, ale dnešní zprávy by neměly mít výrazný vliv. Býci budou potřebovat katalyzátor, aby překonali silnou rezistenci na linii B Senkou Span.
img

EUR/USD: 7. ledna – zpráva o inflaci v Německu mění pravidla hry

07.01.2025 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v pohybu nahoru, což obchodníci nepředpokládali. Pár se konsolidoval nad zónou rezistence 1,0336–1,0346 a dosáhl zóny rezistence 1,0405–1,0420. Obrat od ní by podpořil americký dolar a nový downtrend směrem k úrovni 127,2 % (1,0255), protože medvědí trend zůstává neporušený.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 7. ledna: Trh "odhadl" inflaci v Německu

07.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí extrémní volatilitu. Euro začalo hned z rána posilovat. Jeho růst však nezpůsobily indexy PMI ve službách pro Německo a eurozónu, které byly zveřejněny ve stejnou dobu, protože nemají velký význam a jednalo se pouze o druhé odhady, které jsou obvykle méně významné než první odhady. Reportem, který opravdu mohl objasnit růst eura, byly údaje o inflaci v Německu, které byly ale zveřejněny mnohem později než prvotní rally.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 6. ledna. Analýza včerejších forexových obchodů

06.01.2025 K testu cenové úrovně 1,2389 ve druhé polovině dne došlo, když už se indikátor MACD pohyboval výrazně pod linií nula, což omezilo potenciál páru klesat. Proto jsem libru neprodával.
img

Přehled páru EUR/USD: Náhled na týden – Další zkouška pro euro

06.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pátek po čtvrtečním prudkém poklesu oživení. Euro se ve čtvrtek bez zjevného důvodu propadlo o více než 100 pipů, což je vzhledem k téměř prázdnému makroekonomickému kalendáři docela významné. Takový pokles eura by nás však neměl překvapovat. Pár může klesat, růst nebo stagnovat nezávisle na makroekonomických nebo fundamentálních faktorech. Vždy existují globální vlivy ovlivňující cenotvorbu a my o nich často mluvíme. To znamená, že pokud se objeví významný globální faktor, například potenciální změna měnové politiky některé centrální banky, trh může začít tuto možnost s velkým předstihem zohledňovat v cenách, i když ke změně ve skutečnosti nikdy nedojde. Jak se říká, "kupuj na základě zvěstí, prodávej na základě faktů", nebo naopak.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. ledna: Libra může už v pondělí obnovit pokles

06.01.2025 Pár GBP/USD v pátek aktivně oživil poté, co ve čtvrtek zaznamenal pokles o téměř 200 pipů. Cena téměř dokonale dosáhla úrovně 1,2349 hned v první obchodní den, když předtím opustila horizontální kanál, ve kterém se obchodovala v době svátků. Aktuálně dokázala mírně oživit do pásma 1,2429–1,2445, od kterého se může už v pondělí nebo v úterý odrazit. Pokud se tak stane, pravděpodobně se vrátí k úrovni 1,2349.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 3. ledna 2025

03.01.2025 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu, konsolidoval se pod zónou supportu 1,0336–1,0346 a otestoval korekční úroveň 127,2 % (1,0255). Odraz od ní prospěl euru, které zahájilo růst k zóně současné rezistence 1,0336–1,0346. Odraz od této zóny by mohl znovu podpořit americký dolar.
img

Jak 3. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

03.01.2025 Měnový pár EUR/USD prošel ve čtvrtek prudkým poklesem, což znamená výrazný propad v první obchodní den nového roku. Je důležité uvést, že za tento pokles nebyly 2. ledna zodpovědné žádné lokální faktory. Fundamentální pozadí nicméně v průběhu roku 2024 konzistentně ukazovalo na potenciální výrazný pokles eura i libry, což je scénář, na který jsme několikrát upozorňovali.
img

Jak 20. prosince obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

20.12.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v téměř-až-propadu. Připomeňme, že ve středu večer byly oznámeny výsledky zasedání Federálního rezervního systému a ve čtvrtek odpoledne pak výsledky zasedání Bank of England. Výsledky byly obou případech pro britskou měnu jednoznačně nepříznivé. Dá se říct, že libra měla vcelku štěstí, protože v první polovině dne dokázala zaznamenat určitý růst, který neměl žádné zřejmé opodstatnění. Jak už jsme ale několikrát zmínili, libra šterlinků sice dál vykazuje pozoruhodnou odolnost, ale nemůže donekonečna vzdorovat převážně negativnímu fundamentálnímu pozadí. Zůstává překoupená a bezdůvodně drahá. Trh se v posledních dvou letech soustředí výhradně na faktor uvolňování měnové politiky Fedu. Ačkoli BoE nespěchá se snižováním sazeb, což britskou měnu trochu podporuje, věříme, že pokles bude pokračovat prakticky za všech okolností. Důležité je nepředpokládat, že downtrend znamená každodenní pokles libry.
img

Přehled páru EUR/USD na 20. prosince: Fed ukončí boje eura

20.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek po poklesu ze středečního večera mírně stáhl. V předchozím článku jsme se zdrželi analýzy výsledků zasedání Fedu a zdůraznili jsme, že je třeba počkat alespoň jeden den, aby bylo možné hodnotit s čistou hlavou a sledovat celkovou reakci trhu. Teď lze vyvozovat závěry.
img

Přehled páru EUR/USD na 19. prosince: Nulová reakce před zasedáním Fedu

19.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v podstatě přestal obchodovat a stagnuje. Volatilita klesla téměř na nulu, což vyvolává spekulace, že trh fakticky uzavřel své knihy pro rok 2024 a rozhodl se čekat na klidné období vánočních a novoročních svátků. Je běžné, že volatilita trhu s blížícím se koncem roku klesá, ale tentokrát přišel pokles nezvykle brzy.
img

Prognóza pro pár USD/JPY na 19. prosince 2024

19.12.2024 Pár USD/JPY dosáhl úrovně 154,72, což je střední hodnota uptrendu, následujícího po včerejší prudké rychlé rally po zasedání Fedu. Dnes trh ale čeká na zasedání Bank of Japan. Podle konsenzu centrální banka zatím sazby nezvýší, ale přijde s výrazně jestřábím verbálním signálem.
img

Pár EUR/USD se obchoduje na plochém trhu, protože po zprávě Fedu se čekají turbulence

19.12.2024 Pár EUR/USD se obchoduje v úzkém pásmu, protože trh čeká na výsledek prosincového zasedání Federálního rezervního systému. Kupci ani prodejci nejsou ochotni zaujímat na páru EUR/USD velké pozice, protože očekávají zvýšenou volatilitu, jakmile FOMC oznámí své rozhodnutí. Jedinou otázkou je, zda jí využijí kupci, nebo prodejci. Napětí přetrvává: jestřábí očekávání jsou možná přehnaná, ale oprávněná, protože Fed nemůže ignorovat zrychlování celkové inflace v USA.
img

Přehled páru EUR/USD na 18. prosince: Christine Lagardeová potvrdila oficiální postoj ECB

18.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval s nízkou aktivitou. Pozornost obchodníků mohlo během dne upoutat nejméně pět zpráv. Dopolední zprávy z Německa a eurozóny trh ale příliš nezaujaly, protože měly druhořadý význam. Index podnikatelského klimatu a zprávy ZEW jsou sice zajímavé, ale nejsou tak vlivné, aby vyvolaly pohyb o 50 pipů. Co se týká zpráv z USA, ty sice vyvolaly reakci, ale ani zdaleka ne významnou.
img

EUR/USD: Prosincové zasedání Fedu

18.12.2024 Všeobecně se očekává, že výsledek zasedání Fedu z 18. prosince způsobí značnou volatilitu. Napnutá pružina očekávání se rychle uvolní buď ve prospěch býků, nebo medvědů páru EUR/USD.
img

Přehled páru GBP/USD na 17. prosince: Nic než zklamání

17.12.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu pondělka pohyboval spíš do strany než nějakým zřetelným směrem. Obchodníci možná očekávali zajímavější pohyby, jelikož sentiment a dění na trhu mohly ovlivnit nejméně čtyři zprávy. Nicméně, zprávy o PMI ve Velké Británii byly mírně pesimistické, ale ne natolik, aby libra prodloužila pokles z minulého týdne. Aktivita ve zpracovatelském průmyslu se propadla ještě víc do oblasti kontrakce, zatímco aktivita ve službách se mírně odrazila. Jedna zpráva byla tedy pozitivní a druhá negativní. Libra mírně posílila, ale další pohyb bude záviset na významnějších událostech.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 17. prosince: libra stoupala, ale v rámci normy

17.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí rychle stoupal, ačkoli k takovému pohybu neměl zvláštní důvod. Britské indexy PMI nenaznačiy růst libry a americké rozhodně také ne. Libra šterlinků tak znovu vykázala růst, kde neměla. Technický obrázek ale v současnosti nevypadá zkresleně. Cena korigovala k liniím Senkou Span B a Kijun-sen, mohla by se od nich odrazit a pokusit se znovu prorazit zónu 1,2605–1,2620. Někdy je k překonání takto silných zón potřeba drobná příprava.
img

Jak 16. prosince obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

16.12.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím pohybu, který zahájil ve čtvrtek. Stojí za zmínku, že britská měna neměla ve čtvrtek žádné silné fundamentální důvody k poklesu, ale prorazila pod vzestupnou trendovou linii, což vedlo k poklesu založenému čistě na technických faktorech. V pátek se cena přiblížila k úrovni 1,2613, kde se nachází její poslední lokální minimum. Zatím není jisté, jestli se obnovil downtrend, který začal před třemi měsíci. Četné události ve Velké Británii a USA by během příštích pěti dnů mohly vyvolat nečekané pohyby ceny. Ačkoli tedy ve střednědobém horizontu očekáváme pokles britské měny, makroekonomické a fundamentální faktory by ji mohly hnát také nahoru.
img

Přehled páru GBP/USD na 16. prosince: varování před bouří pro libru

16.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek už druhý den po sobě pokračoval v prudkém poklesu. Zatímco páteční pokles měl některé ospravedlnitelné důvody, čtvrteční výprodej vypadá záhadně. Při bližším pohledu ale odpovídá postřehům, které jsme několikrát opakovali: libra nemá žádný fundamentální základ pro střednědobý růst. Během posledních dvou let už překonala očekávaný růst, protože trh zohlednil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a zároveň ignoroval slabost britské ekonomiky, sílu americké ekonomiky a fakt, že Bank of England, stejně jako Federální rezervní systém, nakonec časem sníží sazby.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 16. prosince: libra šterlinků začala klesat

16.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v poklesu, který zahájil ve čtvrtek. Předtím cena prorazila pod vzestupnou trendovou linii a opustila horizontální kanál. Tento pokles, který už začal, jsme čekali a chystali jsme se na něj. Upozorňovali jsme, že kromě technických korekcí nemá libra žádné fundamentální důvody k růstu. Korigovala a teď je čas, aby obnovila hlavní trend. Páteční makroekonomické údaje ze Spojeného království byly navíc opět neuspokojivé. I když jsme tak silnou reakci trhu nečekali, report o průmyslové produkci a zpráva o HDP za říjen byly výrazně horší, než se předpokládalo. Výsledkem byl další prudký pokles britské měny.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 13.–16. prosince 2024: nakupujte nad 2 659 USD (200 EMA – Murray 4/8)

16.12.2024 Zlato se na začátku americké seance obchoduje kolem 2 666 USD, pod 21 SMA a nad 200 EMA. Zlato se blíží k důležitému supportu na úrovni 2 656, která je klíčová a rozhodující, protože nad ní bychom mohli očekávat zotavení. Pod ní by mohl downtrend ještě zesílit a zlato by mohlo dosáhnout úrovně Murray 2/8 na ceně 2 578 USD.
img

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 13. prosince (přehled dopoledních obchodů)

13.12.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2637 a na jejím základě jsem plánoval udělat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Pokles následovaný vytvořením falešného průrazu kolem hladiny 1,2637 poskytl vynikající vstupní bod k nákupu libry, ale pár nevykázal žádný výrazný růst.
img

NZD/USD: Novozélandský dolar klesá pod tlakem několika faktorů

13.12.2024 Novozélandskému dolaru se stále nedaří, a to kvůli agresivnímu uvolňování měnové politiky novozélandské centrální banky (RBNZ) a obavám z oživení čínské ekonomiky.
img

Jak 13. prosince obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

13.12.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek – podle očekávání – obchodoval směrem dolů, když se cena předtím konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. Tento pohyb se sice objevil v rámci flat fáze, takže signál byl relativně slabý, ale přesto upozornil na blížící se pokles britské libry. Včerejší pokles není překvapivý. Opakovaně jsme zdůrazňovali, že libra zůstává překoupená a bezdůvodně drahá, zatímco globální i lokální trendy jsou medvědí. V důsledku toho je pravděpodobné, že konec korekce vyústí v opětovné oslabení britské libry. Včera nebyly k dispozici prakticky žádné zprávy, které by pro libru byly významné, ale trh využil zasedání Evropské centrální banky jako spouštěče. Velká Británie dnes zveřejní několik zpráv druhořadého významu. Důležitou událostí příštího týdne bude zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, i když nejspíš nepřekvapí a nezmění celkový downtrend.
img

Přehled páru GBP/USD na 13. prosince: libra právem následuje euro

13.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval směrem dolů. Tento pokles lze přičíst několika důvodům; a zasedání Evropské centrální banky k nim nepatří. Začněme tím, že euro a libra se často obchodují v tandemu – když ne 100%, tak alespoň 80%. Když tedy euro klesá, je 80% pravděpodobnost, že ho bude následovat libra. To je téměř axiom. Navíc libra, stejně jako euro, nemá žádné fundamentální důvody pro střednědobý růst a v posledních týdnech koriguje. V časovém rámci 4H i 1W zůstává trend medvědí. Proto se po skončení korekce dala očekávat nová vlna downtrendu a přesně té jsme teď pravděpodobně svědky.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 12. prosince: uptrend je přerušen, ale libra nijak nespěchá s poklesem

12.12.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Před několika dny překonal vzestupnou trendovou linii, což je první známka obratu downtrendu. Rádi bychom ale připomněli, že je vždy lepší počkat na nějaké potvrzení. Například v našem případě se cena zatím nekonsolidovala ani pod kritickou linií Kijun-sen. O poklesu libry tedy momentálně nemůže být řeč. Růst dolaru nepodpořilo ani fundamentální a makroekonomické pozadí tohoto týdne. Nezaznamenali jsme žádné důležité projevy představitelů Federálního rezervního systému a Bank of England, protože je aktivován tzv. režim ticha. Příští týden se uskuteční poslední letošní zasedání obou centrálních bank, takže jejich představitelé mají zakázáno cokoli komentovat. A téměř jediná zpráva tohoto týdne (o inflaci v USA) se ukázala jako nevýrazná a jednoduše nedokázala vyvolat silnou reakci trhu. Pár je tedy stále uvnitř lokálního flatu.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 12. prosince: Zpráva o inflaci nenabídla odpověď na klíčovou otázku

12.12.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál pomalu sunul dolů v rámci horizontálního kanálu, ve kterém je už několik týdnů. Tento horizontální kanál je mezi úrovněmi 1,0464–1,0585. Poté, co se cena znovu odrazila od jeho horní hranice, klesla ke spodní hranici. Z technického hlediska jsme tedy viděli téměř dokonalý pohyb, i když plochý. USA včera zveřejnily nejdůležitější inflační zprávu za listopad, na které do značné míry závisí prosincové rozhodnutí Federálního rezervního systému. Tato zpráva ale neodpověděla na to, co americká centrální banka se sazbou udělá. Inflace sice zrychlila, ale důsledně v rámci prognózy. Jádrová inflace se nezměnila, což také odpovídalo prognózám odborníků. Momentálně tedy Fed není ani blíž k dalšímu uvolnění měnové politiky, ani dál od něho. Sazba bude pravděpodobně snížena, protože trh práce vykázal v listopadu dobré výsledky a inflace mírně zrychlila. Fed si ale nejspíš udělá přestávku, pokud i další zpráva o inflaci vykáže zrychlení. Věříme, že dolar bude dál posilovat – a nezáleží na tom, jestli pomalu, nebo rychle.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 11. prosince: libra dál udivuje svou odolností

11.12.2024 Pár GBP/USD se po většinu úterka obchodoval do strany. Zatímco euro sebejistě klesalo, případně až obnovilo downtrend, britská libra se držela a vzdorovala očekávání. Jak jsme několikrát zmínili, britská měna v roce 2024 stále udivuje odolností a stabilitou vůči dolaru. Téměř jako by ve Spojeném království bylo vše dokonalé a Bank of England neměla v úmyslu uvolnit měnovou politiku. Tak to ale ani zdaleka není. Ekonomika se potýká s mnoha problémy a BoE nakonec nejspíš sníží klíčovou úrokovou sazbu. Uvedené by mohlo vysvětlovat, proč je pokles libry zatím váhavý, i když by měl v budoucnu zrychlit. Cena se usadila pod trendovou linií a dvakrát nedokázala překonat zónu 1,2796–1,2816.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. prosince: šterlink se potácí mezi optimismem a odporem

11.12.2024 Měnový pár GBP/USD zůstává nad linií klouzavého průměru, což naznačuje, že lokální uptrend je stále neporušený. Opakovaně jsme ale zdůrazňovali, že jakýkoli růst britské libry v této fázi by byl jen korekční, a na tomto postoji trváme. Libra má po dvou po sobě jdoucích měsících poklesu jen přestávku. Jak jsme uvedli už dříve, korekční pohyby mohou trvat týdny nebo i měsíce, protože jsou obvykle pomalejší a méně impulzivní než trendové pohyby. Jednoduše řečeno, ceny rychle klesají nebo stoupají, pak se konsolidují nebo se pohybují do strany v korekční nebo flat fázi. Hlavní hráči využívají těchto období často k akumulaci pozic před dalším výrazným pohybem.
img

Ekonomika Spojeného království zpomaluje: Analýza páru GBP/USD

11.12.2024 Průmyslový sektor Spojeného království reagoval na nový rozpočet, předložený Labouristickou stranou, poklesem podnikatelské důvěry a zpomalením náboru nových zaměstnanců. Ačkoli jsou tyto ukazatele považovány za sekundární a mají omezený přímý vliv na směnný kurz libry, z několika metrika jasně vyplývá zpomalení: podnikatelská důvěra klesla v listopadu na nejnižší úroveň od ledna 2023 a index optimismu BDO se během měsíce snížil o 5,81 bodů na hodnotu 93,49, což představuje nejstrmější měsíční pokles od srpna 2021. Tento pokles, který byl pozorován v sektoru služeb i výroby, podle BDO "pravděpodobně odráží bezprostřední reakci podniků na prohlášení obsažená v podzimním rozpočtu."
img

Přehled páru EUR/USD na 10. prosince: korekce pokračuje, ale dolar se přiklání k růstu

10.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně zdrženlivě, ale oběma směry. Jeho chování bylo v daném dni nečekané, i když označit tyto pohyby za výrazné lze těžko. Výstižnější by bylo říct, že byly "matoucí". Během prvního obchodního dne týdne nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, takže trh neměl na co reagovat. V současné době je trh nicméně pod vlivem přinejmenším tří faktorů.
img

Tři noční můry eura

10.12.2024 Když už jsou všechny negativní faktory v měnovém páru zohledněny, nedokážou downtrend znovu zažehnout ani špatné zprávy. Proč se pár EUR/USD nezhroutil v reakci na listopadový nárůst zaměstnanosti v USA o 227 000 osob? Tato hodnota nezměnila očekávání investorů, že Federální rezervní systém v prosinci sníží sazbu federálních fondů o 25 bazických bodů. Euro se nenechalo zastrašit silným americkým trhem práce. Existuje něco, co by mohlo hlavní měnový pár posunout víc k jihu?
img

Přehled páru GBP/USD na 9. prosince: útlum v Británii a inflace v USA

09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek dál stoupal a kontrastoval tak se stagnujícím párem EUR/USD. Britská libra znovu projevuje větší odolnost než euro, a to za téměř stejných fundamentálních a makroekonomických podmínek. Toto schéma je konzistentní celý rok 2024, kdy libra snáz roste a méně dramaticky klesá než euro. I když je její houževnatost působivá, nepopírá případnou potřebu dalšího poklesu.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 9. prosince: libra využívá každou příležitost k růstu

09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek celkově pokračoval v růstu, i když ke konci dne zaznamenal mírný pokles. Časový rámec 1H ale zřetelně ukazuje vzestupnou trendovou linii, která potvrzuje pokračování korekčního pohybu. Dokud se cena neusadí pod ní, nemá smysl mluvit o novém downtrendu, který začal před dvěma a půl měsíci a mohl by trvat mnohem déle.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 6. prosince: přetrvává flat, očekáváme další pokles

06.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s mírným ziskem, ale tento vzestupný pohyb eura je v podstatě zanedbatelný. Pár zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,0485 a 1,0581. Otestoval horní hranici tohoto kanálu; předtím ji otestoval už třikrát. Obchodníci proto mohou důvodně předpokládat čtvrtý odraz, po kterém by cena mohla zamířit dolů k linii Senkou Span B. Uvedené by platilo v případě, že se bude dál rozvíjet scénář s flat pohybem. Downtrend přetrvává i v širším měřítku, takže lze očekávat opětovný pokles pod úroveň 1,0340.
img

Jak 5. prosince obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

05.12.2024 Ve středu se měnový pár EUR/USD dál pohyboval v pásmu 1,0451–1,0596. Cena už dva týdny vězí v plochém trendu. I když je horizontální kanál poměrně široký – zhruba 150 pipů – stále je plochý a nemusí být úzký. Místo vzestupné korekce aktuálně sledujeme pohyb do strany. Tento týden je zatím neuspokojivý. Ačkoli bylo k dispozici zdánlivě dostatečné množství významných událostí a zpráv, jen málokteré dokázaly vyvolat výraznou reakci trhu. Prakticky jedinou výjimkou byly pondělní a středeční indexy obchodní aktivity ISM v USA. Nestačily ale na prolomení plochého trendu. Včerejší proslovy Christine Lagardeové a Jerome Powella nenabídly žádné nové informace. Zprávy ADP a JOLTs byly prakticky ignorovány. Jak jsme upozorňovali, vzestupná korekce by mohla trvat poměrně dlouho a přesně to teď pozorujeme.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 3. prosince: Libra se vrací, ale udržuje si býčí výhled

03.12.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pondělí také pokles, ale nedokázal se konsolidovat pod kritickou linií a Senkou Span B, což z technického hlediska ukazuje na neporušený charakter nového uptrendu v časovém rámci 1H. Makroekonomické ani fundamentální faktory nebyly v pondělí tak úplně hnacím motorem poklesu britské měny. Druhý odhad britského indexu PMI ve výrobě nejspíš nevzbudil vážnější zájem a index ISM ve výrobě byl zveřejněn až pozdě večer. Libra začala klesat už v noci při otevření trhu. V prvním kole souboje býků s medvědy v tomto týdnu vyhráli tedy medvědi.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 2. prosince: Britská libra pokračuje v růstu

02.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v růstu, i když k němu neměl pádný důvod. Americké trhy byly v tento den zavřeny a ve Velké Británii nedošlo v průběhu týdne k žádným událostem, které by stály za zmínku a upoutaly by pozornost trhu. Zdá se tedy, že za růstem libry stojí čistě technické faktory. Jak bylo zmíněno v jiných analýzách, britská měna vykazuje často silnější růst, než k jakému dává důvod makroekonomické a fundamentální pozadí. To je negativní signál. Odolnost libry podle nás souvisí s jestřábím postojem Bank of England. Až BoE začne rychleji snižovat sazby, libra bude nejspíš – logicky – rychleji klesat. Nevidíme důvod pro střednědobý růst libry.
img

EUR/USD: 29. listopadu — Den díkůvzdání v USA prospívá euru

29.11.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek posílil od korekční úrovně 323,6 % (1,0532) a naznačil tak obrat ve prospěch eura. Z toho vyplývá, že růst by mohl pokračovat k další korekční úrovni 261,8 % (1,0662). Nicméně uzavření pod úrovní 1,0532 je pravděpodobnější, protože medvědí trend se stále drží. Takový pohyb by ukázal na pravděpodobný návrat k úrovni 1,0420.
img

Analýza páru EUR/USD na 29. listopadu: Euro zůstává pod tlakem

29.11.2024 Pár EUR/USD se po většinu čtvrtka držel nad linií klouzavého průměru. Ačkoli euro vykazuje určitý potenciál dalšího růstu, samotné setrvání nad linií klouzavého průměru nezaručuje uptrend, pouze signalizuje možnou změnu trendu. Otázkou je, jestli býci mají dost sil a motivace k udržení vzestupného pohybu.
img

Jak 28. listopadu obchodovat měnový pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

28.11.2024 Ve středu pár GBP/USD mírně korigoval nahoru a dosáhl úrovně 1,2680. Tato úroveň by klidně mohla posloužit jako bod, kde by se mohl obnovit downtrend. Aby libra dál stoupala, potřebovala by nové podpůrné údaje. Dnes ani zítra ale nemají USA ani Velká Británie v plánu žádné významné události, které by libru mohly podpořit. Korekce by mohla teoreticky pokračovat z technických důvodů, ale ve střednědobém horizontu stále očekáváme pokles páru.
img

Přehled páru EUR/USD na 27. listopadu: Euro dnes může obnovit pokles

27.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý znovu pokusil o konsolidaci nad klouzavým průměrem, ale nedá se říct, že úspěšně. Připomeňme, že překonání linie klouzavého průměru ukazuje pouze na možnou změnu trendu, nikoli na její potvrzení. Dále je důležité si uvědomit, že případné indikátory jsou pouze matematické vzorce, které nejsou schopny předpovědět budoucí pohyby. Stejně tak jsou technické patterny pouze grafické reprezentace, jejichž cílem je vysvětlit dění na trhu. Každý indikátor je třeba pečlivě filtrovat a používat ve správném kontextu, stejně jako patterny.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 27. listopadu: Další neúspěšný pokus o korekci

27.11.2024 V úterý se pár EUR/USD pokusil o další korekci, a dokonce překonal trendovou linii. Jenže přestal růst stejně tak rychle, jako začal. V podstatě stále sledujeme slabé pokusy býků o vytažení páru z několikaměsíčních minim. Ačkoli se cena usadila nad klíčovou linií, aktuální technický obrázek nepřipomíná začátek uptrendu, nebo dokonce silné vzestupné korekce. Fundamentální a makroekonomické prostředí je navíc tento týden slabé. Obchodníci neměli během prvních dvou dnů týdne k dispozici žádné významné nebo fundamentální zprávy, na které by mohli reagovat.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 26. listopadu 2024

26.11.2024 Britská libra zakončila včerejší den malou černou svíčkou. Pondělní gap byl dnes ráno zavřen. Cena otestovala support 1,2510 a pod vlivem mírné divergence s oscilátorem v denním grafu se může obrátit k vzestupné korekci. Korekce by mohla být výrazná, pokud se trh rozhodne "odvinout" celý pohyb od 26. září. Cíle jsou v grafu vyznačeny na úrovních 1,2612, 1,2708, 1,2773, 1,2859.
img

Co spojuje klesající dluhopisy, rostoucí indexy a problémy Macy's?

26.11.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělní obchodování růstem, přičemž index malých společností Russell 2000 dosáhl historického maxima. Optimismus investorů podpořilo jmenování Scotta Bessenta na post ministra financí USA, což přispělo k poklesu výnosů amerických státních dluhopisů.
img

Přehled páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra šterlinků v pondělí rozesmála obchodníky

26.11.2024 Měnový pár GBP/USD otevřel v pondělí mírným vzestupným gapem, který naznačil jeho budoucí směr. Máme-li být ale upřímní, tento pohyb milovníky libry šterlinků spíš pobavil, než povzbudil. Britská libra klesá už dva měsíce. Několikrát překonala linii klouzavého průměru, jenže nevydržela. Včera otevřela gapem (což zní působivě), ale nedokázali jsme se dostat ani na klouzavý průměr, který je v těsné blízkosti ceny.
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra nedokáže zapůsobit

26.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu zajistit si pozici nad kritickou hranicí ani nad klesajícím kanálem. V důsledku toho se na kotacích může obnovit downtrend. Už se obnovil, protože ve druhé polovině pondělí došlo k poklesu, který byl výraznější než předchozí růst. Poslední korekce tedy mohla skončit dřív, než pořádně začala. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože se stále domníváme, že britská libra by měla jen klesat. V poslední době jsme nezaznamenali žádné zprávy ani události, které by dokázaly změnit globální fundamentální pozadí. Pokud to tak opravdu je, na jakém základě by libra najednou začala růst?
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 25. listopadu: Prodej je stále relevantní

25.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek v poklesu. Přesněji řečeno, cena během evropské obchodní seance klesla o 150 pipů. Ke konci dne euro mírně oživilo, což ale mělo celkově jen malý vliv. V tuto chvíli téměř denně opakujeme, že "euro se obchoduje níž". Klesající trendová linie signalizuje pokračování medvědího trendu a trh je podle všeho ochoten prodávat euro i při relativně slabých zprávách. Nikdo opravdu nevěří, že indexy obchodní aktivity vyvolaly pokles o 150 pipů.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 22. listopadu: Euro pokračuje v poklesu

22.11.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu. V posledních dnech se pohyboval do strany v plochém ohraničeném kanálu. Nicméně už včera jsme zmínili, že cena začala v tomto pásmu klesat, což mohlo znamenat začátek dalšího poklesu eura. V průběhu dne prorazila pod úroveň 1,0485, takže s úspěchem překonala spodní hranici horizontálního kanálu. Jak jsme předpokládali, euro zůstává výrazně překoupené a bezdůvodně drahé. Jeho pokles se dal tedy čekat.
img

Přehled páru GBP/USD na 22. listopadu 2024: Libra pozvolna klesá

22.11.2024 Měnový pár GBP/USD zahájil ve středu a ve čtvrtek novou vlnu poklesu. Během minulého týdne se pohyboval převážně do strany, takže není jisté, zda se usadí pod hladinou 1,2600. Zároveň se ale odráží od klouzavého průměru, a to jasně a přesně. Tento odraz by mohl představovat výchozí bod pro další pokles libry.
img

USD/JPY: Oči všech se upírají k inflaci

22.11.2024 V polovině září se pár USD/JPY dostal na 2,5měsíční minimum na úrovni 139,60, pak se obrátil, vzrostl o více než 1 500 bodů a minulý týden dosáhl úrovně 156,76. Po této rally následovala výrazná korekce o 250 pipů. Tento týden pár vykazuje smíšenou dynamiku: středeční nárůst o 130 pipů vyrovnal čtvrteční pokles o 100 pipů. Obchodníci se snaží najít v nejednoznačném fundamentálním prostředí jasný směr.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. listopadu: Libra šterlinků je stále flat

21.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval ve flat trendu. Na rozdíl od páru EUR/USD je ale jeho flat zřetelněji vymezený jasnými hranicemi. Cena v průběhu minulého týdne kolísala mezi úrovněmi 1,2605–1,2620 a 1,2691–1,2701. Pár důsledně testuje horní nebo spodní hranici a poskytuje tak obchodníkům potenciální vstupní body. Stojí ale za zmínku, že indikátory typu linie Ichimoku ztrácejí na flat trhu sílu.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 20. listopadu: Libra je stále flat

20.11.2024 Pár GBP/USD v úterý kolísal nahoru a dolů. V časovém rámci 1H je patrný flat trend z posledních dnů. Cena se obchoduje striktně v pásmu 1,2605–1,2620 a 1,2691–1,2701. Oba hlavní měnové páry vstoupily do horizontálního kanálu, místo aby pokračovaly ve vzestupné korekci. Ačkoli se korekce může po flat trendu stále objevit, technický obrázek naznačuje, že konec tohoto flat trendu by mohl vést k novému poklesu eura a libry.
img

Přehled páru EUR/USD na 19. listopadu: Klidný začátek týdne

19.11.2024 Pár EUR/USD během pondělka většinou stagnoval. Není divu, když kromě projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové nebyly na tento den naplánovány žádné makroekonomické události. Jak se očekávalo, Lagardeová nepřišla s ničím důležitým nebo vlivným. V poslední době vystoupila veřejně už několikrát, ale nesdělila trhu nic nového. Poslední zasedání ECB se uskutečnilo relativně nedávno, takže případná změna sentimentu či rétoriky představitelů ECB by vyžadovala nové údaje.
img

Obchodní doporučení a analýza obchodů pro pár EUR/USD na 19. listopadu: Spadlo euro na dno?

19.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí pokusil zahájit novou vzestupnou korekci. Tyto pokusy vypadají relativně slabě, ale přitom euru dávají určitou naději. Aktuálně nevidíme pádný důvod ani pro korekci. Nicméně je také pravda, že ke korekci není vždy potřeba jasný důvod nebo opodstatnění. Medvědi by mohli začít vybírat zisky z short pozic, což by mohlo vyvolat růst.
img

GBP nemůže využít svůj bezpečnostní polštář

18.11.2024 Zklamání je pro měnu tvrdé slovo. Zdálo se, že menší zranitelnost libry vůči obchodním clům Donalda Trumpa, stabilita politiky Labouristické strany a pomalé tempo uvolňování měnové politiky Bank of England by mohly britské libře posloužit jako bezpečnostní polštář. Propad kurzu páru GBP/USD o 6 % ze zářijových maxim ale vypovídá o něčem jiném. Obchodníci se většinu roku domnívali, že libra by se mohla stát nejvýkonnější měnou G10. Toto zklamání vedlo k prudkému poklesu long pozic a dramatickému pádu tohoto instrumentu.
img

Týdenní prognóza ze dne 18. listopadu, založená na zjednodušené analýze vln pro páry GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY a EUR/CHF a pro index amerického dolaru a ethereum

18.11.2024 Pár GBP/USD od konce srpna sleduje klesající vlnu. Ve vyšším časovém rámci tento úsek vytváří korekční rozšířenou rovinu. V denním grafu dosáhla cena horní hranice silné zóny supportu. Struktura vln vypadá kompletně, ale v grafu nejsou žádné známky bezprostředního obratu.
img

AUD/USD – analýza a prognóza

18.11.2024 Australský dolar dnes oživuje, jelikož jeho index opouští roční maxima. Nedávný downtrend páru AUD/USD ovlivnila převážně domácí ekonomická data z Austrálie. Smíšená ekonomická data z Číny, klíčového obchodního partnera Austrálie, měla na australský dolar jen minimální dopad.
img

Doporučení a analýza pro obchodování páru GBP/USD na 14. listopadu: Libra zpomaluje

14.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v poklesu. Vše, co bylo zmíněno v analýze páru EUR/USD, platí také pro libru. Stejně jako euro, ani libra neměla ve středu fundamentální důvody k dalšímu poklesu, a přesto klesala. Přesněji řečeno, americký dolar dál stoupal ze stejných důvodů, které jmenujeme od začátku roku. Zároveň stojí za zmínku, že libra pořád klesá pomaleji než euro, a narazila na zónu supportu 1,2691–1,2701, což by mohlo vést k menšímu odrazu. Pokoušet se ale vydělat na nákupech při tak silném downtrendu je riskantní. Trh každý den prodává, takže nákup nepředstavuje tu nejlepší strategii.
Související klíčová slova: Investiční zlato a stříbro | Vstupy a výstupy | Americká data | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Fibo | Směr dlouhodobého trendu | Důležitý support | Investování do akcií | Údaje z USA | Obchodování zlata | Nečekané pohyby | Klesající klín | Smart Money inducement | Prodej zboží | Tržní cena | ECB (European Central Bank) | Daytrading | LYNX | Retracement | Aktuální stav trhů | Jackson Hole | Forexový broker | Příklad reakce ceny | Trumpův efekt | ETC | Fortuna | Long pozice | Držení obchodu | Cap | EUR | Margin call | Investování do měn | Zachycení dobrého trendu | Kiwi | Investovat do NATGAS | Zkušenosti | Formace dvojitý vrchol | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Prezident Biden | Vstupy | Německý ministr financí | Futures kontrakt | Teorie obchodování | Příležitosti ke skalpování | Příklad trendu do strany | Multi-timeframe | Večerní hvězda | Měnový kurz | Příklad S/R zón | Fibonacci Cluster | Medvědí Outside Bar | Světové akcie | Obchodování CFD | Obchodník | Reakce ceny na fundament | Overbalance | Opětovný pokles | ChainLink | Budoucí směr | Příklad nákupu | Kurzy euro | Akciové trhy | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Ochrana před inflací | Formace Hanging Man | Akcie British Petroleum | Zpracovatelský sektor | Celkový zisk | Poplatky | Makroekonomika | BTC | Pip | Take Profit | Koncept klouzavých průměrů | Geopolitické konflikty | Finanční injekce | Pfizer | Politické turbulence | Index výdajů na osobní spotřebu | BrokerJet | Podnikové dluhopisy | Ochranné příkazy | Trend na akcii | Indikátory v technické analýze | Japonská měna | Sloupcový graf | Boční kanál | Včerejší zpráva | Obchodní styly | Graf akcií společnosti | Obchodování s patterny | PLATINUM | Bank of Japan | Majors měnové páry | Dow Jones Industrial | ISM ve službách | MUFG | Line | Silný support | Svatý grál | Druhy akciových trendů | Aktiva | Alligator | Potenciál k obratu | Stochastický | Očekávané výsledky | Statistiky | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Příležitost k prodeji | Zavírací ceny dané akcie | Korelace | Cenový gap | USD CAD | Letecké společnosti | Šterlink | Střední Evropa | Dovednosti | Profesionální obchodníci | Ztráty peněz | Libra vůči dolaru | Index strachu | Základy Price Action | SP500 | Možný zisk | Mince | Dlouhodobý trader | Trend | Indexy na Wall Street | Neočekávané události | Formace vlajky | Jak obchodovat metodou Market Profile | Obchodní pásma | Obchodování v trendu | TOTAL MARKET CAP | Principy technické analýzy | Kolaps | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Obchodní systém | USD/ZAR | Výnosy dluhopisů | Formace Bearish Engulfing | Raghee Horner | Zachycení ziskových příležitostí | Michala Moravcová | Základy v technické analýze | Spot FX | Risk Reward Ratio (RRR) | Americká zpráva | Nákupní pozice | Teck Resources | Obavy z Číny | Trend krátkodobý | Nejdůležitější ukazatele | Dynamický support a rezistence | Signál ke vstupu do obchodu | Pokles indexu | Steve Nison | Intradenní technická analýza | Akcie Tesly | Pattern hlava ramena | Index US500 | Vliv na trh | Utahování měnové politiky | Britská libra | First Majestic Silver | Trevor Milton | Pro koho je technická analýza vhodná? | Edge | Technické analýzy akcií | XRPUSD | Výkyvy | Signál pro skalpery | Lagardeová | Rozhodování Fedu | Chování trhu | Analýza finančních trhů | LTC/USD | Nakupuj levně a prodávej draze | Backtestovat | Depozitní sazba | Typy indikátorů | Přesnost | Nákup akcií | Spojení | Order Block | Průmyslové akcie | Pravděpodobnost | Machine learning | Oslabování měny | Goldman Sachs | Obchodování průrazů | Index eura | Chop trend | Období konsolidace | Asijské trhy | Monsanto | GBPJPY | EURJPY | Výsledek zasedání Fedu | Prodávej draze | Graf akcií společnosti Deere | Dobrý obchodník | Ekvidistantní kanál | Patterns | Koncept support a rezistencí | DeFi | Zdraví ekonomiky | Menší pohyby | StopLoss | Spektrum aktiv | Akcie Wheaton Precious Metals | Obchodovat ve směru trendu | Obchodovat na burze | Pomocník investora | Call option | Nákladní vozy | Exotická měna | Růst akcií | Forex demo | PAAS | Indexy S&P | Období krize | Graf akcií společnosti Deere & Company | Důležité makroekonomické zprávy | Saúdská Arábie | Komplexní strategie | Tým Admiral Markets | Koncept výběru likvidity | Technické signály | Holubičí tón | Zprávy z USA | Obdélníková formace | Cenové výkyvy | Prodej typu short | Konzervativní metoda | Pohyby cen | Kontrakty CFD | Alerty | Předvídat budoucí pohyby | Dolarový index | Ethereum | Geopolitické napětí | Porozumění | Dnešní prohlášení | Zpráva z Německa | Obchodování pomocí indikátorů | No deposit bonus forex | Analytici fondů | Proces obchodování | Crypto Eboy | GDP | Trading range | Diverzifikace | Expanze | Akcie Coinbase (COIN.US) | Koncept technické analýzy | Vstup do obchodu | Diamanty | Údaje o inflaci | PLN | Jednoduché tipy | Akcie elektrické automobilky | Americký akciový index | Čtení tržních grafů | Údaje o maloobchodních tržbách | Principy řízení rizik | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Pokles dolaru | Vložení indikátoru | Základ pro technickou analýzu | Příklad trendu | No deposit bonus forex cz | Historie | Růst sazeb | Pokračovací grafické formace | Nové stavby a stavební povolení | Sloupcové grafy | Směrnice | USD JPY | Exchange | Výhled | Indikátor ZigZag | Medvědí výhled | K čemu jsou klouzavé průměry dobré? | Gold | Omezení technické analýzy | Short signál | Celková změna trendu | Náhled na trhy | Cherry Lane Investments | Nařízení Evropského parlamentu | Světová kryptoměna | Clustery | FX příležitosti | Bitcoin trading | Výsledky obchodování | Vliv politiky | Přeprodané/překoupené ceny | Potvrzení signálu | Rostoucí inflace | Akcie výrobce dronů | Časová náročnost | Online obchodování | První support | Akcie Darden Restaurants | Aktuální cena stříbra | Platba | Svíčka Doji | Cena zlata | Použití indikátoru Stochastic | Vliv emocí | Směnný kurz dolaru | Šéf Fedu Jerome Powell | Frankfurt | Broker roku | Cup and handle | False breakout | Burza | Trendová čára | Začátek nové fáze | Cenové clustery | Hrubý domácí produkt (HDP) | Glencore | Obchodovat Bitcoin | Základní úrokové sazby | Zkušený obchodník | Proti trendu | NZD/USD | Akcie roku 2019 | Výrazně oslabení | Očima tradera | Německý DAX | USD/SGD | Support a rezistence | GOLDEN POCKET | Přijetí | Medvědí Pin Bar | Akcie UPS | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Support a rezistence zóny | Halving | Dolar dnes | Finanční instrumenty | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | BrokerJet.cz | Strach | Obchodní plán | Hybnosti trhu | Brexit | Kryptoměna Bitcoin | Analytický tým FXstreet.cz | Commodity futures | Analýza COT | Směrová tendence | Zakreslení trendového kanálu | Visící muž | Fibonacci retracement | Jakou hodnotu má daná akcie | Axiory | Letadla | Americké ministerstvo financí | Dolarové měnové páry | Klesající trendová linie | Krátkodobé posílení | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Nejlevnější platba do zahraničí | Crypto Eboy - René Remšík | Vakcína Pfizer | P/S | Začátek nového trendu | Sell (prodejní) signál | There is no free lunch on Wall Street | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | UPS | AOS forex | Rollback | Vojenské základny | US dluhopisy | Zasedání Rady guvernérů | Rollover (převedení) | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | Čekající příkazy | USDTBTC | Tradingová strategie | Obchodování trendové strategie | Investice do zlata | Bearish Engulfing | Používání Price Action | Pozitivní sentiment | Obratové patterny | Hodinový graf | Indikátor momentum | Trpělivost | Signál obratu trendu | Fibo retracement | Margin | Analyzování | Ukončování obchodů | Pohyb v jednom směru | Představitelé Fedu | Pravidla strategie | IFS | Stoupající kanál (uptrend) | Základní technické analýzy | Dnešní ekonomický kalendář | Nakupuj levně | Růst nezaměstnanosti | Depreciation | Forexové měnové páry | Full time | Základní principy technické analýzy | Intraday trading | Netrendový trh | Akcie Bayer | Důležité zprávy | Graf akcií automobilky | Ekonomické kalendáře | Dividendy | Obálka | Jak obchodovat Price Action | Zavřít obchod | Měny v Evropě | Zlato a stříbro | Vybírání zisků | Obchodní seance | Průraz supportu | Bydlení | Krypto trh | Možnost obchodovat | AUDNZD | Výhody technické analýzy | Financial Times | Vysoká očekávání | Úspěch na forexu | Výrazný pohyb | Podnikatelská důvěra | Dopravní sektor | Ekvidistantní čára | Červená linie | Fibonacciho extenze | Uvolnění měnové politiky | KGHM | Slippage | Vzdálenosti stop-lossů | Čtení trhu | Darden Restaurants (DRI.US) | Investiční příležitost | Identifikace obchodního rozpětí | Výdaje | Druhy trendů podle směru | Indikátory a oscilátory | Největší pravděpodobnost úspěchu | Pan American Silver | Nejasný trend | Analýzy | Koncept supportu | Konflikt na Blízkém východě | Oslabování eura | Hodnota Pipu | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Dobrý nápad | Time Frames | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Druhy trendů | Klidné období | Sideway trend | Velmi oblíbené akcie | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Míra inflace v EU | Analýza trhu | YTD | Obchodní signály | Osobnosti tradera | Proražení | Nepředvídatelné události | Neschopnost trhu | Bollingerovo pásmo | Konflikty | Oživení britské ekonomiky | Vstup long | Statistické výhody | Určení dlouhodobějšího trendu | Příležitosti k nákupu | Jak obchodovat patterny | Hlavní události | Pohyby trhu | BP | Long position | Zvyšování sazeb | Jak investovat do komodit | Data PMI | Smíšená ekonomická data | Americký prezident | Výstup z pozice | Příkaz | Průrazy s vysokou volatilitou | Americká inflace | Risk On | Dobrá strategie | Obdélníkové formace | CHFJPY | Míra alokace | Obchodni metody | ETH/BTC | Spike | Zítřejší cenové pohyby | Bitstamp | Příklad býčího trendu | BTC VOLATILITY INDEX | USD index | GBP/CHF | Fundamentální analýza pro začátečníky | Graf vývoje | Tempo hospodářského růstu | Kontrolovat rizika | Více obchodů | ACB.US | HAS | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Penny stock | Třetí vlna | Investiční fond Pioneer | Parametry obchodní strategie | Opakující se struktury | Vstupy a výstupy z pozic | Vývoj měnového páru | Bayer | Zvýšení úrokové sazby | Jednoduchá tradingová strategie | Breakout | Nastavení platformy | Konstrukce Fibonacciho clusterů | Sociální sítě | Trumpová | Poradenská společnost | NFP report | Čárový graf | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Býčí pattern | Uzavření pozice | Vývoj ceny ropy WTI | John Deere | Krypto bez páky | Zaměstnanost | Krátkodobé trendy | Coca-Cola | Tržní data | CFD trading | Forex příležitosti | Initial Margin | Washington | Nákup dolaru | Výrazný růst | Volby ve Španělsku | Americké technologické společnosti | MACD histogram | Daně z příjmů | EXY | Měď (COPPER) | Breaking | Ekonomické zpomalení | Volume indikátor | Pip value | Pohyby směrem nahoru | CZK | Jiří Hruška | Dnešní zprávy | MSCI All-Country World | Fresnillo | Potenciální obrat | SGD/JPY | Indikátory volatility | Délka obchodování | Spotřebitelské inflace | USD CHF | Výzkumy | Evropská měna | Mezibankovní trh | Překoupené úrovně | Bearish Market | Výprodeje | Příklad prodeje | Divergence ceny a MACD | Medvědí formace | Dow Jonesův index | Token | AION | Jaké období pro klouzavé průměry zvolit? | Aktivita trhu | Crypto Exchange | Evropská obchodní seance | Obratový signál | Reserve Bank of Australia | Způsob obchodování v trendu | MACD indikátor | Medvědí signál | Období pro klouzavé průměry | Ruská ekonomika | Gap | Sledováním grafů | Skalping | Investice zlato | Flat | Bitcoin futures | Stop-Lossy obchodníků | Prudké výkyvy cen | Ranní hvězda | Reakce na support | Širší obraz | Garance | Kryptoměnová směnárna | Pohyb ceny | NZD/JPY | GBP JPY | Pokles k supportu | Trend jdoucí do strany | Náklady | Ropné akcie | Vítězství Kamaly Harrisové | Úspěšné obchodování | Dragonfly Doji | Posílení švýcarského franku | Zavírací ceny | Exit strategy | Ekonomiky | Forexnation.cz | Korekční pohyb | Teck | Politická situace | Držení finančních prostředků | Události v eurozóně | Výkon | Support zóna | Postranní pohyb | Inflace v Japonsku | Země OPEC | Volatilita | Nový trend | Ceny uvnitř kanálu | Covid | Dosahování malých zisků | XRP/USD | Stochastic oscilátor | FAST | Zig Zag | Popularita umělé inteligence | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Spotový trh | První zvýšení sazeb | Trojúhelník | Silvercorp Metals | Zvýšit pravděpodobnost | Hodnoty MACD | Numismatika | Klesající trend | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Směřování trhu | Buy obchody | Rostoucí obavy | Optimismus investorů | Pokles ceny | Předseda Fedu | AUD/CHF | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Změny trendu | Íránské rakety | Cenové hladiny | Jak obchodovat kryptoměny | Příležitosti na FOREXu | BMO Family Office | Trader Jan | Index ISM ve službách | XAU/XAG | Snížení nákladů | Fáze trhu | Inflace | Více peněz | Peníze | Podvodné jednání | New.brokerjet.cz | Kontext trhu | Forex signály | Výrobní index | Dlouhodobé investování akcií | Odraz od hranice trendového kanálu | Nejdůležitější den | Brent | Globtrex.com | Moderna | Prudký pokles | Politika | Burze | Indikátor | Obchodní instrument | Rozjetý rostoucí trend | Vedení společnosti | TETHER vs BTC | Očekávání | Daňové úlevy | Abandoned Baby (Opuštěné dítě) | Norská koruna kurz | Střední hodnota | Malé podniky | Prolomení oblasti supportu | Obchodní pásmo | Expert | GBP USD | Ekonomika EU | Foreign exchange market | Nákup EUR | Jak obchodovat | Křížení klouzavých průměrů | Uzavírání pozic | Úrokové sazby | Euro dolů | Palladium | Spot Market | Index cen domů | P/E | IOT | Technický výhled trhu | ATR | Šance na úspěch | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Dolar roste | Jednoduchý klouzavý průměr | Vyšší výnosy | Buy Limit | Posílení eura | Investiční diamanty | Zvýšení sazeb | Obchodní příkazy | Trendové čáry | Trader René | Pravidla obchodování | Nejlepší směnárna | Reakce trhu | Compound | Timeframe | Konstrukce clusterů | Graf BTC/GOLD | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Investiční fond CONSEQ | Cena Brentu | Bitcoin Cash | Základní sazby | Majetek | Nástroje technické analýzy | Vývoj na akciových trzích | Financovat | Chamtivost | Vydělávat peníze | Býčí signál | Obchodní jednání s Čínou | Gravestone Doji | EUR/CAD | The Global Times | Určení směru trendu | Blockchain | Klesající kanál (downtrend) | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Trading strategie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Rizika obchodování proti trendu | Trh s úrokovými sazbami | InstaForex | Zásoby ropy | Určování trendu | Globální ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Indikátor ATR MTF | Return on Equity | Breakout Trader | Index podnikatelské aktivity | Zprávy o inflaci | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Býčí formace | Vanad | Obchodní pásma (range) | Nákupy | Klíčové úrovně | Růst | BDO | Druhy grafů | Koruna | Vstoupit do obchodu | Forex roboti | Profesionálové | Falešný průraz | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Akcie a ETF | Klíčoví hráči | Shortové pozice | Snížit úrokové sazby | Klínová formace | Americká lehká ropa | Zasedání FOMC | Neckline | Silnější support | MiFID II | Cable | MetaTrader | Znalosti technické analýzy | Poplatek | Ekonomické ukazatele | Jak začít cestu na měnových trzích | Podvědomí | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Pohled na kryptoměny | BreakEven | Národní měny | Trendový kanál | Coinbase | Hlediska technické analýzy | Validní kanál | Vzorce chování | Jednání FOMC | Scalping | Dnešní kurz dolaru | Sentiment na trhu | Palladiové akcie | Prognóza | L.F. Investment | Možnost dalšího poklesu | Data z USA | Maker Dao | Obchodování pomocí Price Action | Delta Air | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Obchod bez povinnosti | AUD/JPY | Krátkodobé obchody | Simple Moving Average | Long obchod | Extension | Svíčkový vzorec Abandoned Baby | Použití finanční páky | Identifikujte trend | Způsob obchodování | Co je to obchodování CFD? | Trh práce | Bariéra | Swiss | Crypto | Krátkodobý výhled | Druhá největší kryptoměna | Výhled pro americký dolar | Růstový impuls | Dnešní seance | Britská centrální banka | Identifikace trendového kanálu | Currencies | Nákup libry | Vítězství Donalda Trumpa | Tržní optimismus | SMA 100 | Ask | CBOE | Tempo poklesu | Hrozba | CL | Akvizice | Základní pravidla obchodování | Časový úsek | Růst amerického dolaru | Death Cross | Pochybnosti | Zpráva | Větší riziko | Šigeru Išiba | Býčí výhled | Příležitosti na trzích | Mini loty | B/E | Objem obchodů | Zprávy a události | Internet of Things (IoT) | Obchodování s trendy | Amazon | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Kulaté dno | Opatrný optimismus | Kola kvantitativního uvolňování | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | GBP/CAD | George Soros | Uvolnit měnovou politiku | Zásoby ropy v USA | Kritický týden | Dostupné informace | Vyšší maxima | Klíčové události | Ropný trh | Postoj k trhu | Období poklesu | Systematický přístup | Silná bariéra | Investování do zlata pro začátečníky | Norsko - burza | Cenová volatilita | Golden Cross | Long | Chování | Investro | CySEC | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Doji svíčky | Americký index | Lira | Formace technické analýzy | EUR/PLN | Koupit akcie | eSignal | Sestavení obchodního systému | LYNX Trading | Graf | Růst akcie | Geopolitická rizika | Technical analysis | Dolary | Hammer (kladivo) | Oblasti S/R zóny | MTF | Fibonacciho shluk | Zasedání centrálních bank | AUD | Obchodní příležitost | Retail Investor | JOLTS | Dlouhodobé investování | Krátkodobý obchod | Prodej dolaru | Finanční výhled | Darden Restaurants | Raketový útok | XTB Market Barometr | Meziroční růst | Ziskový obchod | Formace Bullish Engulfing | Bossa.cz | Indikátory Gator a Aligator | Coinbase (COIN.US) | Boční kanál (sideways) | Žádný trend | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Oslabení eura | Sektor služeb | OIL.WTI | Intradenní obchodování | Trh | Barel ropy | Akcie BP | Centrální banky | Trader René Remšík | Janet Yellenová | Digitální aktiva | Makroekonomické události | Zkušenost | MSCI | EMU | Argentinské peso | Australská centrální banka (RBA) | Kontraindikátor SSI | Překoupené zóny | Rovnováha | Index polovodičů | Semi | Falešné signály | EURNOK | Dollar Index | Open | Očekávání trhu | Akcia | Compound a Aave | Akcie FedExu | Adam Sarhan | Sell pozice | Turecko | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | Index australského dolaru | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Dot plot | Index | Cena akcie klesá | Dlouhodobý růst | Exotické měnové páry | Studie | Australská měna | Futures | Reálné úrokové sazby | Correction | Vyšší náklady | Měď | Marika Čupa a Ondřej Hartman | HUF | Indikátory objemu | Strategie obchodování s trendy | Solidní zisk | Směnný kurz | Webináře | Zveřejněná data | Koncept vlákání do pasti | Konfluence více faktorů | Graf akcií automobilky Nikola | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Velké zisky | Poměr rizika a výnosu | MMF | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | USA | Momentální trend | Zpřísnění měnové politiky | Opuštěné dítě (Abandoned Baby) | Eura | Otevřené obchody | Dobré výsledky | Indikátory Gator | Komise | Nejistoty | Pipy | EUR/NOK | Snižování sazeb | Rovnováhy | Dnešní kalendář | Spotřebitelské ceny v únoru | Tržní kapitalizace | NZDUSD | ROE | Bull trend | Medvědí fáze | Kapitál | Železnice | CME FedWatch | Vývoj libry | Jiří Rusnok | Commodity Futures Trading Commission | DRI | Posílení | Války s Izraelem | Analýza trendu | Období nejistoty | Slušný zisk | Lower Highs | Overlap support | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | GBP/JPY | Podmínky na trhu | Trading | Makroekonomická data | Projev Jeroma Powella | Postranní trend | Nejdůležitější události | Jednoduché obchodní systémy | Inverted Hammer | Úvěrové krize | Blue chip | Obchodování s trendem | Prodej akcií | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Mnoho peněz | Investice peněz | Obrácení trendu | Sentiment investorů | Předstihové indikátory | Akcie Pan American Silver (PAAS) | EP | Buy (nákupní) signál | S&P | Obchodní účet | xStation | Platina | Hnutí Hizballáh | Obchodní signál | Intradenní pokles | Klouzavý průměr (SMA 200) | Fortuna Silver Mines | Chaos na trzích | Úrovně Stop-Lossů | Neuronové sítě | Obrovský potenciál | Unie | Typy strategií | Skalpeři | Airbus | Medium Term | Měny (forex) | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Medvědí svíčka | Hedgeové fondy | Německá nezaměstnanost | Česká koruna (CZK) | THB | Úrokové sazby v Japonsku | Selský rozum | Oanda | Bear trend | DJIA | Rubl | Implikovaná volatilita | Nerovnováha | Akciové indexy | Sledování odrazu ceny | Očekávání úrokových sazeb | Standardní odchylky | Vice | Trading nastavení | Pattern 123 | První obchodní den | MQL | Christine Lagardeová | American Airlines | Nový býčí trend | Ekonomický kalendář | Švýcarská centrální banka | Tržní podmínky | Index US30 | Nástroj technické analýzy | Aurora Cannabis (ACB.US) | Fundamentální zprávy | Mário Centeno | Země EU | Overlap | Disciplína | Pozornost | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Obchod s trendem | Zóny supportu a rezistence | Ocel | EUR Index | Vstupy do longových pozic | Používání clusterů | Mary Dalyová | Swing | Fáze trhů | Analytický tým | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Ekonomická zpráva | Časová pásma | Pokračující medvědí trend | COT reporty | Reakce trhů | NFTčka | Novozélandský dolar | Komoditní měny | EUR/GBP | Jak obchodovat Bitcoin | Očekávání analytiků | Range | Ropa | Apple Podcasts | Potenciál k obratu vzhůru | Intradenní rekordy | Opatření | Deficit | Inflace v eurozóně | Volatility | BREAKING | Algoritmus obchodování | Výsledky průzkumu | Index Stoxx 600 | Poměr rizika a zisku | Zařízení | Technické analýzy | Vývoj kryptoměny | SSR Mining | Americká měna | Další růst | Strategie skalpování | Akcie roste | Kurz dolaru | Budoucnost | Standard Deviation | Patterny Double Top & Double Bottom | Podnikání na kapitálovém trhu | René Remšík | Čas růstu | Pokračující pokles | Objektivnější způsob obchodování | Globální dodavatelské řetězce | Evening Star | Ekonomické vyhlídky země | Foreign Exchange | Mírný růst | KOL | Krátkodobí tradeři | Order Flow | Akcie Darden Restaurants (DRI.US) | Target Profit | Williams Gator | Náhoda | Initial margin (počáteční záloha/marže) | Americká centrální banka | Nákup EUR Česká spořitelna | Zpráva o inflaci | CPI (index spotřebitelských cen) | Stříbrné mince | Support nebo rezistence | Rostoucí trendový kanál | Nizozemí - burza | Sell | Oblasti rezistence | Společnosti | Formace vlajka | Neutrální výhled | Riziková přirážka | Ross Hook | Americké měny | Nejlepší kurz eura | Trading Bitcoinu | British Petroleum (BP) | Důležité zprávy z USA | Altcoiny | BNP Paribas | IOTA | Obchodní přístup | Řešení inflace | Česká koruna | Break of Structure | Trendový trh | Brokers | Jak investovat do NATGAS? | RSI indikátor | Izrael | TLTRO | Patterny | Trendové indikátory | Forexové trhy | Koronavirová epidemie | Růst cen výrobců | 50 Park Investments | Pohyb měnových párů | Základní koncepty | Index Nasdaq Composite | Náhlé fundamentální zprávy | Co je to akciový index? | Založení účtu | Divergence ceny | SushiSwap | Ropa Brent | Začít obchodovat | Virus | G10 | Obchodní války | Multitimeframe analýza | Obchodování CFDs | Outside Bar | Pivot points | Hladiny rezistence | Indikátor OsMA | Bohatství | Dlouhodobý obchodní úspěch | Ziskové cíle | Volatilní výkyvy | Ifo | Tradeři používající scalping | Akciový index | ETHUSD | Řízení rizika | Akcie McDonald’s | Offshore | Obchodování komodit | USDCZK | Používat Price Action | Použití Price Action | Obchodování proti trendu | Inside | Momentum | Intermarket analýza | Ekonomické vyhlídky | EW | Boční kanály | Investice do stříbra | Trendová linie | MCD | Index nákupních manažerů | Pandemie covidu | Pozornost obchodníků | Přeprodanost | Intraday | UMA | Karel Janeček | Maximalizovat zisk | Růst vývozu | Bitcoin | Pin Bar formace | Jak používat patterny | Americké státní dluhopisy | Inducementy | Nejlepší kurzy euro | Globální akciový index MSCI | Primární trend | Exponenciální (EMA) klouzavé průměry | Prodejní příležitost | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Balance | Index japonského jenu | Uzavírání obchodů | Jak investovat do komodit? | Aligator | Řízení pozic | Vysoká volatilita | Pravděpodobnost úspěchu | Ichimoku Kinko Hyo | Obchodovat pomocí Price Action | Tržní sentiment | ISM index | Nižší minima | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Příležitost pro odraz | Ředitel společnosti | Klesající praporek | Zveřejnění důležitých zpráv | Break rezistence | Wheaton Precious Metals | Elliott | Vyšší minima | Ripple | Celková inflace | Obrácené kladivo | Gator a Aligator | Vytváření trendové strategie | Eskalace | Makroekonomická zpráva | Změna struktury | Pokračovací klínová formace | 1W | Nákup eura v Komerční bance | Moody's | Elektromobily | Typy grafů v technické analýze | Použití indikátoru CCI | Peter Kažimír | Úspěchy v investování | Elliott Wave predikce | Směřování trhů | Indikátor HalfTrend | Blog | Energetický sektor | Dobré obchodní příležitosti | Bull | Podnikatelé | Pepa Zeman | Mario Centeno | Zpomalení globální ekonomiky | SNY | Pattern Opuštěné dítě | Tovární objednávky | Propad kurzu | Propad kapitálu | Americké indexy | Dow Jones Industrial Average | Počet žádostí o podporu | Průraz trendové linie | Fair Value | Velcí obchodníci | Identifikace supportu a rezistence | Investice do akcií | Harris Financial | JForex | Norsko | Regrese | RRR | Aspekty scalpingu | Vstup do pozice | Znalost | Zlatý kříž | Dolar vůči japonskému jenu | Konec downtrendu | Jak určit trend | Technická rezistence | Platformy | Equity | Obchodování likvidita | Prezident Donald Trump | Akcie v roce 2020 | Moving Average (Klouzavý průměr) | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Akcie elektrické automobilky Nikola | Maloobchodní tržby | Profitabilní výsledky | Analytici | Link | Čistý zisk | Aukce | Monetární politika | Zásady money managementu | Elektrické automobilky | Kryptotrh | Impulzivní pohyb | Historická minima | Fibo úrovně | Růst měnového páru | Akcie American Airlines | Síly trendu | Marketingová komunikace | Oscilátor Williams Gator | Cenový index | Správce fondu | Dobré obchodní signály | ATR MTF | Stres | Fundamentální události | Stříbro | Využití analýzy | Swingový TimeFrame výhled | Index volatility CBOE (VIX) | Manažerka | Zmírnění obchodního napětí | Williams %R | Pattern Obrácené kladivo | Obchodovat | Cla na dovoz | Kapitálové trhy | Směr trhu | Finanční instituce | Internet of Things | Futures trading | Philadelphia SE | Předpovídání budoucího pohybu | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Příklad vstupu do sell | Vlákání do pasti | Přístup k informacím | Obchodování na měnových trzích | Pokles cen | Technický pohled | Exponenciální klouzavý průměr | Výkyvy cen | Vysoké inflace | Appreciation | Výrazné pohyby | Trh práce v USA | Trailing Stop | Vzdělávací webináře | Finance | Cena palladia | Indikátor CCI | Velikost pohybů | Pozornost trhu | Haven Protocol | Michigan | Dividendový výnos | ETF | UTC | Nejdůležitější pojem | Indikátor GMMA | Globální akciový index | Základní pravidla systému obchodování | Commodity futures trading | Elliott Wave | Janet Yellen | Lineární regrese | Head and Shoulders | Trend is your friend | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Prostor pro pokles | Obchodníci | Cenový graf | Poptávka | EUR USD | Uzavření trhů | Korelace měn | Identifikace supportu | Zasedání Bank of England | Barclays | Zboží dlouhodobé spotřeby | Index novozélandského dolaru | Odpor | Fundamentální analýzy | Nejlepší úrokové sazby | EURGBP | Prolomení oblasti | Německý index DAX | Býčí Pin Bar | Majors | Ripple (XRP) | Tržní trend | Conference Board | Dnešní údaje | Práce na plný úvazek | Základy technické analýzy | ON Semiconductor | SMA 200 | Zpomalení ceny | Pokračování trendu | Vydělávat na forexu | Obchodováním akcií na reálném účtu | Nákup akcií ČEZ | BTC CME FUTURES | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | P/E Ratio | LTCUSD | Rok 2025 | UBS | Graf akcií farmaceutické společnosti | PancakeSwap | Podnikání | Úsilí | Akcie SSR Mining | Fibonacciho cenové Clustery | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Video | GoldenPocket | Nejlepší kurzy | Obchodovat breakouty | Obchodní aktivita | Trendový pohyb | Co je forex | Problémy | Hranice kanálu | MACD (Moving Average Convergence Divergence) | | Jak nakreslit trendový kanál | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Statistický úřad | Litecoin | Patterny Triple Top a Triple Bottom | Cenový cluster | Underweight | Akcie Aurora Cannabis | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Jakub Hodan | Pokles trhů | Profit-Target | Buy Stop | Index PMI | LTCBTC | Euro vůči dolaru | Moving Average Convergence Divergence | Bank of Canada | Kalendář událostí | Throwback | Sázka | Jednoduchý technický indikátor | ANZ | Swingový obchod | Oversold | Short signál na akcie | Cenová akce | Index volatility | Evening star (večerní hvězda) | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Overlap rezistence | FX Analýza | Obchodovat na forexu | Obchodní úspěchy | Konec trendu | Zpomalení hospodářského růstu | Pravidla obchodního systému | STP | Vlajkové formace | Boeing | Spojené státy | Stabilní společnosti | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bollingerova pásma | Agresivnější metoda | Trade Brokers | Odraz od ceny | Vývoj | Technický analytik | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj situace | Inside Bar | Americké burzy | Investiční cíle | Hlavní časový rámec | Nové kryptoměny | Indexy PMI | Spekulant na pokles cen | Index polovodičů Philadelphia SE | Trendový kanál v technické analýze | Euro posiluje | Cenové patterny | VWAP | Úroková sazba | Svět investování | Předvídat budoucí pohyby cen | Trading PRO | Časový rámec | Úroveň rezistence | Geopolitické krize | Potenciální obrat trendu | Neutral (Hold) | Obchodování odrazu ceny | Dnešní kurz | Vytvoření clusterů | AUD/NZD | Společnost Lufthansa | Koncepty fundamentální analýzy | Trading.com | Stávající trend | Doji svíčka | Výzva | Společnost Allegro | Nominální úrok | Blue chip akcie | Cena stříbra | Obchodné signály | Měnový pár USD/CNH | Austan Goolsbee | Hanging man | BTC CME | Investiční poradenství | Investro.com | Býčí divergence | Rostoucí praporek | Finanční ukazatele | Nadhodnocení | Indikátory momenta | Platforma | Volby | Stříbro jako investice | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Facebook | Současné rezistence | Nový týden | Předchozí seance | Parametry obchodu | Velmi volatilní | Flexibilita | Španělé | Obchodovat Price Action | Plánování | Oslabování libry | Shiba Inu | Změny ceny | Short pozice | Otevírací cena | Objednávky | Platforma JForex | Elliott Wave analýza | Padající hvězda | Medvědí trh (Bear market) | AUD USD | Obchodování S&P 500 | Forex cz | Dukascopy Europe Team | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Crypto trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Poptávka po dolaru | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | FAIR | Kurz libry | Sentix index | Obchodování pomocí klouzavých průměrů | Pin Bar | Základní koncepty fundamentální analýzy | Varování | Nová fáze | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Rezistence zóny | Trh s kryptoměnami | Inverted Hammer (Obrácené kladivo) | Jak používat Price Action | ETH/USD | LEN | Fibonacciho shluky | Investiční zlato | Fundamentální analýza akcie | Deere & Company | Trading analýza | Pandemie | Směr trendů | Akciový index DAX | Spotřebitelská důvěra | Ropa USOIL | Pohled na trhy | Cennější než zlato | Analýza makroekonomických zpráv | Konsolidace | Indikátor Alligator | Čtyřhodinový graf | Fibonacci time zones | Indikátor Stochastic | MXN | První odhad | 123 pattern | Spreadové obchodování | Příklad určení trendu | Měnové politiky | Nalezení pásma | G20 | Finanční služby | Obchodní situace | Summit EU | Nabídka a poptávka | Elliott Wave Teorie | Marek Vaňha | Zprávy z Fedu | Nejoblíbenější Forex | Uptrend | Finanční domy | Linie kanálu | Morning Star (Ranní hvězda) | Korekce trendu | Proces obchodování průrazu | Zisková strategie | Politická rozhodnutí | Forex indikátor | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Engulfing pattern | Úspěšné obchodní rozhodnutí | Člen bankovní rady | Základy trendových kanálů | Obchodní dohody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Obchodování trendového kanálu | Nejlepší rozhodnutí | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Graf akcií společnosti Nvidia | Opuštěné dítě | PPI index | Jak se jednoduchý klouzavý průměr počítá | Stoupající kanál | Měnový výbor | Akcie Coinbase | Prolomení supportu | Snížení ratingu USA | Pandemie covidu-19 | Ekonomická situace | Index kanadského dolaru | Odhad HDP | Index Russell | Pokračující uptrend | Růstový potenciál | 200 SMA | Polkadot | Pravidla systému obchodování | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Obchodní jednání | Oblíbené akcie | Nejoblíbenější Forex indikátor | Vyšší časové rámce | Fair Value Gap | Investiční strategie | XTB.cz | Výhled pro rok 2024 | Bezpečný přístav | Pojem technické analýzy | Trend je tvůj přítel | Oblast překoupenosti | Burzovní index | FX market | Nabídková cena | EUR/ZAR | CNY | Ekonomické indikátory | Rozhodnutí centrální banky | Akcie těžařských společností | Proražení trhu | RSI (Relative Strength Index) | BTC MARKET DOMINANCE | Styl obchodování | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Co je to forex | Christopher Waller | Obchodování odrazu | Verdikt soudu | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Jisté pokračování trendu | Vyšší high | ADP | AI | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Pracovní den | Joe Biden | BOJ Kazuo Ueda | Slavomír Steigauf | Silný trend | Obchodování v trendovém kanálu | TradingView | Přeprodané zóny | Investiční doporučení | Nejlepší dividendové akcie | Dění v grafu | Decline | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Využití trendových kanálů | Prezidentské volby | Obchodní myšlenky | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Německo - burza | Akcie společnosti Bayer | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Poptávky po dolaru | Hlavní měnové páry | Propad ceny | Světový obchod | Tisková konference | Vítězství | Situace na grafu | Šum na trhu | Eskalace na Blízkém východě | Forexoví obchodníci | Obchodování v trendu EUR/USD | Investování akcií | Obratové grafické formace | Růst mezd | ADX indikátor | Zig Zag indikátor | MAG Silver | Fibonacci | Luis De Guindos | Silné hospodářské oživení | Technické indikátory | Fortress | Koronavirus | Obchodní příležitosti | Belgie | Hanging Man (Oběšenec) | Hybnost trhu | Nákupy dluhopisů | Sazby | Obchodní pozice | Index britské libry | Lufthansa | PMI ve výrobě | Pozorování | Patria | Británie | Strategie řízení | Roboti | NOK/JPY | Pohled na trh | Otevření obchodu | Indikátor tržní situace | Swingová maxima | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Komise v přenesené pravomoci | Tržby v eurozóně | Stochastic oscillator | Vzdělávací materiály | Pravděpodobnost úspěšného obchodu | Zprávy o trhu | Technická analýza na forexu | Úrok | Sell obchod | Predikce na EUR/USD | Investovat | Commodity Channel Index | Komoditní | Nesoulad | Prodejní příkazy | Průraz ceny | POMĚR LONGŮ a SHORTŮ | Prohlášení | Nerozhodnost | Dojima | C/I | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Ether | EUR CHF | Největší kryptoměna | Potvrzení signálů | Hotovost | Průmyslové objednávky | Nejlepší kurzy britské libry | GBP/SEK | Regulátor | Signály z trhu | Propad ceny akcií | Úspěšné obchody | Použití patternu v obchodování | Průzkum | Federal Fund Rate | Firmy | XAG/USD | Páka | Medvědí divergence | Akcie Aurora Cannabis (ACB.US) | Odporu (rezistence) | Fibonacci fans | Příklad vstupu do sell pozice | Vstupy do pozic | Obchodování s plynem | Zákonitosti technické analýzy | Tvrdý brexit | Výhody v obchodování | Market Barometr | Celkový sentiment | Graf EUR/USD | Panika | CryptoSvět | Pochopení základních principů | BTC/GOLD | Murray | Pondělní obchodování | Obratový klín | Zajištění | Zemědělství | Axiory Europe | Býčí trh (bull market) | Klidné obchodování | Zájem investorů | Intradenní strategie | Supporty | Fair Value Gap (FVG) | Triple Top | Dolar včera | Vyšší ceny | Přehled o směru trhu | Jednoduchý příklad vybrání likvidity | Směr cenového pohybu | Euro dnes | Dovoz oceli | Aramco | Obchodní model | Rozdělení tržních podmínek | Money management | Bitcoin (BTC) | Co je technická analýza? | Candlesticks | Repo sazby | Hypotéza | Investice do platiny | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | Strategie obchodování trendového kanálu | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Odhad růstu HDP | Hladiny Fibonacciho retracementu | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Broker (makléř) | Investování | Svíčkový vzorec | Struktura trendového kanálu | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Triple Bottom | Divergence indikátoru | Načasování vstupů | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Ziskové výsledky | Počet obchodních příležitostí | Dnešní fundamenty | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Prodejní signál | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Pohyby směrem dolů | Vývoj událostí | Hry | Fibonacciho clustery | COIN | Cena bavlny | Trendline support | Skalpování na finančních trzích | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | No deposit bonus | Emerging markets | Fibonacciho Cluster | Fluktuace | Normální volatilita | Nejbližší rezistence | Představitel Fedu | Bullish Market | Walmart | Indikátor Half Trend | Sideways | Aktuální stav | Překoupení | FTSE | USD/THB | Fibonacciho cenový cluster | Měnové trhy | Analytici Morgan Stanley | Kurzy měnových párů | Oscilátor | Číst trh | USD/MXN | Rizika | Investiční účely | Vánoce | Žlutý kov | Psychologická bariéra | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Velké altcoiny | Nákup eura bez poplatku | Nejlevnější euro | ISM | Vega | Nákup typu long | Zahájení nového trendu | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Proces identifikace trendu | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Analýza USDCZK | Předpovídání budoucího pohybu trhu | Pivotní body | Analýzy trhu | Olive Garden | Jasný plán | Nákup eura | Časové trendy | Období korekce | BTC DOMINANCE | Korekční klín | Rate Hike | Obchodování s finančními instrumenty | Teorie Elliott Wave | Uptrendové čáry | Velcí hráči | MaketDao | Japonský Nikkei | Přeprodanost trhu | Hecla Mining | Prodávající | Fundamentální základ | Longové příležitosti | Risk Reward Ratio | Konfluence | Ministr obchodu | Příklad medvědího trendu | Hodnota akcií | xStation 5 | BCH/USD | Možnosti vydělávat | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | První obchod | Half Trend | Nejlepší výsledky | Zkušený trader | Mateřská společnost | Trendové strategie | Začínající obchodníci | Příklad vybrání likvidity | Podpory (support) | Ředitelka | Klíčové faktory | 10Y US NOTES | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Horizontální linie | Server FXStreet | Neutrální grafické formace | Žádosti o podporu | Přístup k obchodování | Ministerstvo financí | Babypips | Bilance | Change of character | Formace praporek | Poptávka po americkém dolaru | Allegro | Velikost Take Profit | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | JPY EUR | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Platinové akcie | ONE | Ethereum (ETH) | Low | MSCI All-Country | Prodej eura | Stabilita | Španělsko | Time frame | Parabolic SAR indikátor | Odrazy | Nárůst volatility | Význam trendových kanálů | Jak obchodovat likviditu | Ekonomický růst | Otevření buy | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | NWR OKD | Druhá vlna | Mzdy | Full-time trader | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Obchodování páru EUR/USD | Elliottovy vlny | ICT | Přeprodané podmínky | Milionář | CAD | Inside day | Odhady analytiků | Harami | Alty | Roundup | Intradenní graf | Sentiment trhu | Swingové obchodování | HDP EU | Deeskalace | Včerejší seance | Signály oživení | Shortování | EURTRY | Na burze | Too Big to Fail | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Velké firmy | Aktuální cena ropy | Obdélníkové grafické formace | EURNZD | Maloobchodní sektor | Sázet | US NOTES | Potenciální obraty | Obchodování obdélníkové formace | Tým RoboMarkets | Svíčkové grafy | Hospodaření | EOSBTC | Signál na akcie | Dlouhodobé strategie | Ztráta | XRP | Riksbank | Dividendové výnosy | Oscilace ceny | Identifikace grafických formací | Dluhové krize | Nákupy dolaru | USD/SEK | EUR/HUF | USDIDX | Ekonomické výsledky | Skalpovací strategie | Institucionální investoři | Norsko měna | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | Platforma MT4 | EBITDA | Reporty | Exponenciální klouzavý průměr (exponential moving average) | 8 nejlepších obchodních strategií | Akcie těžařů stříbra | Fundamentální pozadí | Larry Williams | Obchod | Purple Trading | Pips | Ověření trendu | Hlavní trend | Výrobní náklady | Vývoj australského dolaru | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | NWR akcie | Abandoned Baby | Tradeři | Nárůst long pozic | Cenový pokles | Hospodářské politiky | Ruská měna | CAD/CHF | Spekulant na nárůst cen | Čas na nákup | AUD/USD | Bill Williams | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Long Term | Index MSCI All-Country | Kryptoměna ethereum | OTC | Oběšenec | Moving Average | Astrazeneca | Trading ideas | Vývoj na trhu | Kobalt | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | MAM | Spotové ceny | Intradenní obchody | ATH | FIAT | JPY | E-mini | Open interest | Rollover | Citi | Evoluce | Pivot | Pokles výnosů | Binance | Protocol | Struktury trhu | Yahoo Finance | Chance | RSI | Bank of America | AOS | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Order | Trend na trhu | Short Term | Meta | Internet věcí | Turecká lira | Portfolio | Graf akcií | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | ACB | Karty | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Libanon | Know-how | Risk | Úrovně supportu | STAR | WP | BCH | BMO | US akcie | Platidlo | Ceny | Spotřebitelský sektor | Forexový obchodník | ETH | Tržní pohyby | Financování | Hrozba recese | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Jak fungují akcie | Záloha | Short obchod | COT report | FX trhy | Dukascopy | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Dopravci | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Obchodní platformy | Swingové maximum | Obratový pattern | Centrální banka | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | DPH | Predikce | Nákupní obchod | EUR/NZD | Morning Star | USD/TRY | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Silný americký dolar | Hurikány | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Independent Advisor Alliance | SMA | Yahoo | Polygon | Blízký východ | Praxe | Dividend Yield | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | Forexový trader | MACD | Komuniké | EUR/JPY | CFTC | Libra | Zlato a bitcoin | P/B | Odborníci | Jak na obchodování | Investments | Zóny supportu | Vyplnění GAPU | Průmyslový sektor | Celní politiky | Překvapivý růst | Aussie | Sentix | Webinář | Stratég | Prodeje automobilů | Long signál | Instituce | USDCAD | Finanční páka | Burza Binance | Shooting Star | Forint | Higher Low | Morgan Stanley | Break struktury | Vstup do trhu | Ceny zlata | Blue-chip | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stav trhů | Obchodní úspěch | Stop-Lossy | Výnos | Patrik Urban | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | eBook | Podcast | Index DOW | IHNED | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | CEO | Defi | 256/2004 | US30 | Dvojitý vrchol | Order block | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Podkladové aktivum | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | ZAR | Akcie týdne | British Petroleum | Obchodní tipy | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Reálné hodnoty | Barometr | Zboží z Číny | S/R zóny | Cena akcií | MetaTrader 5 | Falešné breaky | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Vzácné kovy | Channel | Investiční rady | Inflační cíl | Akcie Airbus | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Identifikace trendu | Mezibankovní | Akcie Tesla | RUB | Obratová formace | Akcie společnosti Apple | Nejlepší palladiové akcie | BOSSA | Sója | Írán | EPS | Jestřábí postoj | Podcasty | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Vlna poklesu | Tržní hodnota | Rishi Sunak | BTCUSD | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Cena Etherea | Total | Futures na zlato | Commission | ČNB | Bank of England | EURUSD | FedEx | Pokles kurzu | Den D | Spekulovat | Měny na forexu | Swapy | Překoupené oblasti | Fenomenální růst | Analytik Purple Trading | Analýza trendů | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Market Profile | Venture Capital | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Vzdělání | Konopné akcie | Falešné proražení | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Zlepšení sentimentu | Prezident | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Růst inflace | Pokles hodnoty | Easing | TRY | Meme coiny | Analýza páru EUR/USD | Shortovat | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Performance | Evropa | Cena eura | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | S/R zóna | NICKEL | Technický signál | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Zprávy z trhů | Bailout | Miliony dolarů | Úspěch v obchodování | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | Trigger | GBP/NZD | Nižší low | Údaje | Silná rally | Potenciální změny | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Převodník měn | Michelle Bowmanová | Automobilky | Vstup short | Posílení libry | Nejlepší akcie | Ekonomické události | List Financial Times | CAD/JPY | Eurodolar | Kontext | Německý akciový index | Biden | Rýže | Finanční krize | Ukazatel inflace | Indikace | Swingové minimum | FXstreet.cz | Obchody | Profit Target | Britská měna | SGD | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | Klesající tendence | Akcie Lufthansa | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | IronFX | ProCent | Změny sazeb | Svíčkový graf | Multitimeframe | Začátečník | Rostoucí klín | Finančnictví | Možné zisky | Roční maximum | Skalper | Japonsko | Trendové obchodování | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Marže | Obchodování na páku | Směřování | Tržní situace | Výrazné cenové pohyby | Výhled pro rok | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Velké peníze | Společnost XTB | Finanční svět | CARA | Merrill Lynch | GMT | U.S. Bank | Začínající trader | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Elliottova vlnová teorie | Konsensus | Mayzus | Dax index | NATGAS | Vrcholy | Předpovídání | Býčí trh | Změny ve vedení | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | Resistance | Výrobní aktivity | Globtrex | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Hlava a ramena | Klesající trojúhelník | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | COIN.US | Demo účet | Dolar | Další posilování | Euro | Yield | Deere | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | Ropa roste | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Brazílie | Prudké výkyvy | Známky oživení | Výprodej | Earnings per Share | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Hráči na forexu | Bonusy | Členové OPEC | Falešný break | Poptávka investorů | Slovensko | CAR | Vývoj trhu | JPMorgan | 100 SMA | Akumulace | Přirážka | FX trh | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Ropný benchmark | Nejlepší ropné akcie | Investiční fond | Novinky | Session | Investiční tipy | FX Street | Retail | Ztráty | Price Value Gap | Americká seance | Česká národní banka | Americký ISM | Analýza indikátorů | Obchodní styl | 1D | VIAC | Michele Bullock | Zprávy z Německa | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Technický výhled | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Coffee | Nakupovat | FOMC | US dolar | USD/HUF | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Fáze růstu | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | All Time High | Dynamický support | Rates | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Ukázka obchodování | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Výhody | IB | Target | Zůstatek na účtu | Základní úroková sazba | Podniky | Tether | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Růst ceny ropy | Nastavení Stop-Lossu | Vývoj indexu Nasdaq | Týdenní pivot | Trojitý vrchol | Makléř | Asijské seance | Cardano | Farmaceutické akcie | Obchodní výhled | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Akcie Facebook | Index cen | Důležitý signál | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Bear market | Růst v eurozóně | Price Action | Flash Crash | Hodnota společnosti | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Zásoby zemního plynu | Marlin | Ceny Etherea | Výplach | Exekuce | Prognózy | Vydělávání peněz | Ceny pšenice | SSI | Kurz | DNO | Daně | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Momentum indikátory | Technický indikátor | DXY | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Uniswap | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Úspěchy | Signál ke vstupu | Analýza akcie | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | MAN | Aerolinky | Market cap | JAR | Rychlý růst | Swingy | Bankovní rada | Velikost pozic | Peněžní zásoba | Investice | Bear | Business | Pro investory | Uranové akcie | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Finanční nástroj | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Kapitalizace | Švédská koruna | Obchodování akcií | Komunikace | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | Pravidla hry | COPPER | Americké futures | Pivoty | Bod | Vnímání | Zkušení tradeři | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Myšlenka | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | CFDs | ESM | Makrodata | Index volatility CBOE | Zisky | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Tick | LTC | Diverzifikovat | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | Skalpování | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Rentabilita | Risk Off | Rezistenční pásmo | GBPCHF | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Kontrakce | Nikola | Americký akciový trh | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Akcie Boeing | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Exotické měny | Zpráva o trhu práce | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Dollar | Downside | Aurora Cannabis | Značný pokles | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Spread | Cash flow | Investování do zlata | Obchodování s cizími měnami | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Číst grafy | Komise pro cenné papíry (SEC) | Vanadiové akcie | Investovat do akcií | Úbytek | GBPUSD | Řízení rizik | TABAK | PinBar | Nejlepší investice | Firma McDonald's | Letectví | Britské měny | Zhodnocení | Nervozita | Fundamentální data | Leverage | Double top | Pro tradery | Services | Ceny surovin | Upozornění na rizika | Česká spořitelna | BitMEX | Inflace v Číně | Britská vláda | Fundament | BaFin | Engulfing | Výsledková sezóna | DAX30 | FedWatch | Zastavení ztrát | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | Stav ekonomiky | Plány | Resistence | CEO společnosti | Administrativa | Krok za krokem | Trendový indikátor | COVID-19 | Béžová kniha | Cena ropy WTI | Volatilita na forexu | Pozitivní signál | Držení pozice | Burzovní průvodce | NFP | DAWN | Nejlepší vanadiové akcie | Nikkei | Konvergence | Short selling | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Zasedání Bank of Japan | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Elon Musk | Myšlení | Parabolic SAR | ZEW | Společnost Pfizer | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | EOS | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Program odkupu akcií | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Death cross | FVG | EUR/AUD | Identifikovat trend | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Eli Lilly | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | XAU/USD | Evropská unie | Guru | Equity křivka | Ceny stříbra | Britský ministr financí | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | 21Shares | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Neuspokojivé výsledky | Vyšší mzdy | University of Michigan | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Odhady trhu | Inducement | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Nerozhodnost trhu | DMA | První rezistence | Typy grafů | Spekulant | Úspěšný obchod | Střednědobý výhled | NZD/CAD | US dollar | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Dash | Průzkumy | Pokles libry | Carry trade | Nižší maxima | Intervence ČNB | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Analýza kryptoměn | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Stock market | High | Rostoucí trend | Různé tržní podmínky | Růst dovozu | Tým InstaForex | CHF | Odhadovaná cena | Centrum | HDP USA | USD/CNH | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | Analýzy více časových rámců | Otočení trendu | USD/NOK | Zakladatel | Synergie | Trendline | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Trojité dno | Drawdown | AUD/CAD | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Obchodování s CFD | QE | Investice do ropy | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Japonský premiér | Mexické peso | Cena | EU a USA | Vývoje ceny | Příkaz stop-loss | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | EURAUD | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Rozpočet | Komodita | Dolarové páry | CHF/JPY | Americký trh | Family Office | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | DOT | CME Group | Close | BAT | Bullish Engulfing | Aave | Burza Coinbase | Indikátor ATR | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Obchodování indexů | Názory analytiků | Bankovní vklady | Etherea | Solana | DRI.US | Co bude | Medvědi | Strategie obchodování | Trend na akciovém trhu | DAX | Zavedení cel | EMA | Forexu | Poměr RRR | Hliník | Fibonacciho retracement | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | EUR/SEK | Báze | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Analýzy akcií | Potvrzení vstupu | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Vybírání likvidity | Denní graf | SEC | Impulzy | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Macy's | Oslabení | EUR/TRY | Finanční situace | Indikátor MACD | Japonská společnost | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Chop | Tightening | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Inflační data | Likvidní | Terra | Banky | BlackRock | Buy | Býčí scénář | Obchodní podmínky | Shortování eura | Vlády | Nebezpečí | CBOT | Širší trh | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Australský index | Šance | Tržby společnosti | Ministři financí EU | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Zisk na akcii | Správa | Svíčková formace | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Historie se opakuje | Analýza | Akcie Delta Air Lines | Základní druhy | Ministr financí | Měnové politiky v USA | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Budoucí pohyby cen | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Breakouty | Dlouhodobý investor | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Lithium | Zastavení poklesu | Použití indikátoru | Jádrový CPI | Pozice | Stock | Současná situace | Portfolia | Potenciální zisk | Techničtí obchodníci | Objem transakcí | OCI | Výběr likvidity | Aktivity v eurozóně | Reakce ceny | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Goldcorp | Inflační report | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hedge | Market | Svíčkové formace | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Theresa May | Stoxx | Investice do marihuany | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Otevřená pozice | Global Times | Obchodní rozpětí | Support | Gabriel Štefaňák | Hold | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Standardní odchylka | Scalper | Důležité informace | FX | Vývoj ceny zlata | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Smart Money koncept | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Mluvčí | Vybrat zisk | Stochastický oscilátor | Algoritmus | Zvýšená volatilita | Patrik Klempár | Velký makroekonomický výhled | OPEC | Jak číst grafy | Broker | Oscilátor RSI | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Kurz ropy | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Jaroslav Tupý | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Dění na trhu | Americká ropa | USOil | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Spotify | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Růst libry | Průměrná hodnota | Guvernér BOJ | Politická krize | Aktivita ve službách | Oblasti supportu | Výstupy | Double bottom | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Retracementy | Šéfové | Report ADP | Nikkei 225 | AUDUSD | NFT | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Symetrický trojúhelník | Projekce | Zpravodajství | Klíčový support | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | Určení trendu | Forex trhy | Volatility trhu | Akcie Nvidia | NZD/CHF | Obchodujte | Nařízení | Snižování daní | Vydělávat na finančních trzích | Budoucí pohyby | Ropy | RBA | Korelační koeficient | Struktura | S&P 500 a Dow Jones | Výrobní sektor | Zvolený prezident | Očekávaná inflace | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Slovník pojmů | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | USD | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Globální pandemie | Peso | Obchodování Price Action | Emoce | Loonie | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | Buy obchod | Doji | Inflace ve Spojeném království | D1 | Firemní zisky | Warren Buffett | Rally na ropě | Obchodování s komoditami | Praktické tipy | Trendové pohyby | Tvůrci trhu | Tržní podíl | Hlavní úroková sazba | US500 | Údaje ISM | Cena ropy | Nízké poplatky | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Earnings | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Tlak medvědů | Australský dolar | Inflace ve službách | Rallye | Propad | Konec roku | Přeprodání | GBP/AUD | Trh s futures | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Úrovně likvidity | Pokles eura | Významné zprávy | Časové období | Objemy obchodů | Thajský baht | Bearish | Graf páru | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | DAX (DE30) | Markets | USD/CHF | High risk | Dlouhodobější trend | Time-Frame | Oblast supportu | Pokles akcie | Úspěšný trading | Invest | Rok 2024 | Dividendové akcie | Další rozvoj | NEO | CBOE (VIX) | ISIN | Nejistota | Plný úvazek | Akcie roku | CME | Makroekonomické údaje | Facebook (FB) | Kryptoměna | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Jak se stát forexovým obchodníkem | Opce | Více časových rámců | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Libra klesá | MetaTrader 4 | Technické patterny | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | opPORTUnity | Takata | Break Even | Státní dluhopisy | Americký dolar | Vstup do LONG pozice | VaR | Klíčový faktor | Zamyšlení | Blue chips | US100 | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Market sentiment | Starbucks | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Stop-Loss a Take-Profit | Komplexní disciplína | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | CFD na indexy | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | ADX | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Směnárna | Nastavení trhů | Cherry Lane | IMPOSSIBLE | Body | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Korekční fáze | Krypto | Vyšší daně | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Odškodnění | Profesionální tradeři | ABC | Vysoké zisky | Lot | Navýšení | Omikron | Referendum | Týdenní pokles | NIESR | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Údaje o nezaměstnanosti | Být trpělivý | Cykly | OsMA | Hizballáh | Hedging | EU | Ekonomický výhled | Redukce | Terra (LUNA) | Miliardy | PBOC | Úroveň supportu | Sterling | Společná evropská měna | Časové rámce | Síla měn | Materiály | Forex obchodování | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Martingale | ADA | Index DE30 | Jak investovat | Nákupní signál | Prodeje | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Trend klesající | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Akcií těžařů | Jestřábí politika | Investor | Stochastic | USD/JPY | Put | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Nové údaje | Strukturální změny | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Obchodování na forexu | Vybrání likvidity | Stoupající trend | Stav americké ekonomiky | Obchodování na demo účtu | Cenový index výdajů | Významné události | Úřady | Američané | Graf dne | Zvýšený objem | Pohyb dolaru | CNBC | SPX | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Jihoafrický rand | Německá inflace | Ocenění | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dow Jones Utility Average
Dow Jonesův akciový index
Dow Jonesův burzovní index
Dow Jonesův index
Dow Jones 30
Downgrade
Downing Street
Downside
Downstream
Downtick a uptick

Následující klíčová slova

Downtrendová čára
DOW.US
Dozorčí rada
Dozorčí rada ČEZ
Dozorčí rada společnosti
Dozor nad finančními službami
Doživotní jistota
DPA
DPEI MAX
DPFO
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
FXCM
Deltastock
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít