Středa 09. července 2025 02:58
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
Purple trading band forex umíme

Třetí vlna

C:\fakepath\trader-13062025-58-zm.jpg

Izrael pokračuje v útoku na Írán, který odpálil na Izrael asi 150 raket

13.06.2025 Izraelská armáda oznámila, že při dnešním rozsáhlém útoku na Írán zasáhla objekt v jaderném zařízení v Natanzu, v němž se nacházejí centrifugy pro obohacování uranu, a zabila špičky elitních revolučních gard, včetně jejich velitele Hosejna Salámího nebo velení jejich letectva. O život přišlo také několik íránských jaderných vědců a náčelník íránského generálního štábu.
img

Americký dolar: Týdenní výhled

09.06.2025 Ve Spojených státech náš čeká i příští týden – jako obvykle – daleko více zajímavých událostí a zpráv než v eurozóně nebo ve Spojeném království. Ekonomická data začnou přicházet ve středu při zprávě o inflaci. Připomínám, že ačkoli je tento report bezesporu důležitý, Federální rezervní systém v posledních měsících nerozhoduje o měnové politice na základě údajů o inflaci. FOMC nadále sleduje stav ekonomiky a trhu práce a stále čeká na plný dopad cel na americkou ekonomiku. Jelikož konečné clo na dovoz do USA ze 75 zemí ještě nebylo stanoveno, nelze vyvodit definitivní závěry o vlivu obchodní války na ekonomiku. Proto Fed bude dál čekat, ať budou inflační čísla za květen jakákoli. Příští zasedání je naplánováno na 18. června.
img

Euro: Týdenní výhled

09.06.2025 Nuda – čistá a prostá. Tak vypadá nadcházející týden pro evropskou měnu. Hned zkraje bych rád upřesnil, že tento přehled se zaměřuje výhradně na evropské zpravodajské pozadí a jeho vliv na kurz eura. Nesmíme zapomínat na Ameriku – ani tak na její ekonomická data, která si v roce 2025 spolu se zasedáními centrální banky přestala získávat pozornost trhu, jako spíše na zprávy týkající se Donalda Trumpa, jeho politiky, konfliktů a rozhodnutí. Právě tyto události pravděpodobně zaujmou největší pozornost trhů.
img

Trump opět nedokázal přesvědčit Powella

05.06.2025 Donald Trump a Jerome Powell se minulý týden setkali v Bílém domě. Tato zpráva prošla bez většího povšimnutí, protože k ní bylo jen velmi málo podrobností. Na veřejnost se dostaly jen obecné informace o schůzce. Bylo oznámeno, že předseda Federálního rezervního systému opět informoval prezidenta USA, že rozhodnutí centrální banky budou založena výhradně na aktuálních ekonomických údajích. Dále bylo uvedeno, že Powell neposkytl žádné prognózy ohledně úrokových sazeb, ale konstatoval, že klíčovou roli při určování parametrů měnové politiky sehrají důsledky nové celní politiky USA.
img

Americký dolar: Týdenní přehled

26.05.2025 Americký dolar je stále v centru pozornosti a "v čele stolu". Jako první měna reaguje na změny v zahraniční a obchodní politice Donalda Trumpa a nutí ostatní měny přizpůsobit se. A právě proto mají zprávy z USA obvykle větší vliv na trhy než dění v Evropě nebo Velké Británii.
img

Euro: Týdenní přehled

26.05.2025 Týden ukázal jediné – tok zpráv kolem Donalda Trumpa a obchodní války je stále dominantním, ne-li jediným hnacím motorem trhu. Trump samozřejmě nevyhrožuje novými cly každý den a obchodní jednání se nezadrhávají každý den. Když se ale zpravodajský narativ změní tímto směrem, trh je připraven pokračovat v prodeji amerického dolaru. Všechny ostatní zprávy mají efekt pouhého svátečního rozptýlení. Někdy, když se trh nudí nebo postrádá zprávy, může reagovat na index podnikatelské aktivity nebo zprávu o průmyslové výrobě. Tyto události už ale neovlivňují širší sentiment.
img

Bank of England zpomalí tempo uvolňování měnové politiky

22.05.2025 Bank of England nedávno podruhé v roce 2025 snížila úrokové sazby, přičemž své rozhodnutí zdůvodnila zpomalující inflací a stabilním pohybem k cílové úrovni. Sotva však centrální banka zasáhla, inflace ve Velké Británii vyskočila z meziročních 2,6 na 3,5 %.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně

12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. října 2024

03.10.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý a stále se prodlužuje. V jednu chvíli vypadala vlnová struktura poměrně přesvědčivě a naznačovala sestupnou sadu vln s cíli pod číslem 23. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli vlnové formace. Trh neúnavně pokračuje v navyšování long pozic.
img

Analýza páru GBP/USD – 1. října: Libra se nenechala vyvést z míry

02.10.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý a stále se prodlužuje. V jednu chvíli vypadala vlnová struktura poměrně přesvědčivě a naznačovala sestupnou sadu vln, které cílily pod úroveň 1,2300. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli vlnové formace. Trh neúnavně pokračuje v navyšování long pozic.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 26. června 2024

27.06.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme tvorbu předpokládané vlny 3 ve vlně 3 neboli C klesajícího trendového segmentu. Pokud to tak opravdu je, pokles kotací ještě nějakou dobu potrvá, protože první vlna tohoto segmentu skončila poblíž hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níž, i když nebude mít impulsní podobu.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 25. června. Trh nadále čeká na důležité zprávy

26.06.2024 Vlnová analýza nástroje EUR/USD se ve 4hodinovém grafu nezměnila. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c medvědí části trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, neboť první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 24. června 2024

25.06.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. Momentálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c medvědí části trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto úseku dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto úseku trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 20. června. Rizika pro evropskou ekonomiku jsou i nadále vyrovnaná

21.06.2024 Ve 4hodinovém grafu EUR/USD zůstává vlnová struktura beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 ve 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud je tento předpoklad správný, pokles kotací bude pokračovat delší dobu, jelikož první vlna tohoto segmentu byla dokončena kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 19. června. Euro si dělá během de Guindosových prohlášení přestávku

20.06.2024 Čtyřhodinová vlnová analýza měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo C klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu skončila poblíž hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 13. června. Vyhlídky dolaru zůstávají příznivé

14.06.2024 Vlnová analýza 4hodinového grafu měnového páru EUR/USD se nezměnila. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3, 3, nebo c úseku klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pak pokles kotací bude pokračovat poměrně dlouho, jelikož první vlna tohoto úseku dokončila svou výstavbu poblíž hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit níže.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 11. června 2024

12.06.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. Aktuálně sledujeme formování předpokládané vlny 3 ze 3 neboli c segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. V důsledku toho by třetí vlna tohoto segmentu trendu měla skončit níže.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 31. května. Inflace v EU podporuje euro.

03.06.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro měnový pár EUR/USD zůstává beze změny. V současnosti pozorujeme konstrukci navrhované vlny 3 v 3 neboli C klesajícího trendu. Pokud to tak opravdu je, budou kotce dál značnou dobu klesat, protože první vlna tohoto segmentu skončila kolem úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 30. května. Nečekaná zastávka poblíž úrovně 1,0788.

31.05.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně sledujeme utváření předpokládané vlny 3 v 3 neboli C v segmentu klesajícího trendu. Pokud to tak opravdu je, budou kotace ještě dlouho klesat, protože první vlna tohoto segmentu se přestala tvořit u hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tudíž měla skončit níž.
img

Analýza měnového páru EUR/USD z 23. května. Kupující se podruhé pokoušejí otestovat úroveň 1,0880

24.05.2024 Vlnová struktura ve 4hodinovém grafu měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 22. května

23.05.2024 Vlnový pattern v grafu 4H pro pár EUR/USD se nezměnil. Aktuálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 ve 3 neboli C sestupného trendu. Pokud tomu tak je, pokles kotace ještě nějakou dobu potrvá, protože první vlna tohoto segmentu skončila přibližně na úrovni 1,0450. Třetí vlna tohoto trendu by v důsledku toho měla skončit níž.Cílem třetí vlny je úroveň 1,0450. Pokud se současný klesající trend ukáže jako impulzivní, můžeme očekávat pět vln a euro by se mohlo propadnout pod hranici 1,0000. I když se teď takový vývoj zdá nepravděpodobný, měnový trh nás v posledních letech často překvapoval. Možné je tedy vše.Je změna vlnové analýzy pravděpodobná? Možná je vždy. Pokud ale od 3. října loňského roku pozorujeme nový segment vzestupného trendu, pak poslední klesající vlna nezapadá. Vzestupný trend je tedy možný jen při výrazné komplikaci vlnového patternu. V posledních týdnech instrument jen stoupá a ohrožuje tak celistvost vlnového obrazu.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 21. května 2024

22.05.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD se ve 4hodinovém grafu nezměnila. Pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo C segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak opravdu je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu byla dokončena kolem úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 16. května. Vyčerpalo euro svůj růstový potenciál?

17.05.2024 Vlnová analýza měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. V současné době pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou výstavbu kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit pod ní.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 13. května. Austan Goolsbee: Důležitá je dlouhodobá, ne krátkodobá inflace.

14.05.2024 Vlnová analýza páru EUR/USD v grafu 4H zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v 3 nebo C segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, kotace budou ještě nějakou dobu klesat, protože tvorba první vlny tohoto segmentu skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit pod ní.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 9. května. Euro se po zasedání Bank of England probudilo.

10.05.2024 Vlnová analýza grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud tomu tak je, kotace budou ještě nějakou dobu klesat, protože tvorba první vlny tohoto segmentu skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit níže.
img

Bude Japonsko znovu intervenovat na trhu?

09.05.2024 Pár USD/JPY minulý týden zaznamenal nejsilnější pokles od listopadu 2022, když se propadl o více než 4 %. Mnoho obchodníků předpokládá, že na prudkém poklesu dolaru vůči jenu měla svůj podíl japonská vláda, která dvakrát vstoupila na trh s úmyslem podpořit svou měnu, a nevylučují, že úřady brzy zopakují scénář z roku 2022, kdy provedly tři měnové intervence po sobě.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 2. května. Trh reagoval na zasedání FOMC klidně.

03.05.2024 Vlnová analýza 4hodinového grafu měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. V současné době pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 ze 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, protože první vlna tohoto úseku dokončila svou výstavbu kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit níže.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 26. dubna. Libra se v pátek obchodovala beze změn.

29.04.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může projasnit. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna skutečně bude dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza měnového páru EUR/USD na 24. dubna. Čekání na HDP USA za první čtvrtletí

25.04.2024 Vlnová analýza měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, protože první vlna tohoto segmentu dokončila svou výstavbu kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže.
img

Analýza pro pár EUR/USD ze dne 23. dubna. Euroměna se připravuje na další pokles

24.04.2024 Vlnová analýza grafu 4H pro pár EUR/USD zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací ještě nějakou dobu potrvá, protože tvorba první vlny tohoto úseku skončila poblíž úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit níž.
img

EUR/USD. Analýza na 8. dubna. Euro bude pokračovat v poklesu

09.04.2024 Vlnová analýza 4hodinového grafu pro měnový pár EUR/USD zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v úseku 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude pokračovat velmi dlouho, protože první vlna tohoto úseku dokončila svou výstavbu kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit ještě níže.
img

Geopolitika podpoří dolar!

09.02.2024 V posledních měsících jsem pravidelně uváděl, že od amerického dolaru očekávám výrazný růst. Upřímně: posuny časových rámců jsou důsledkem toho, že trh příliš dlouho stagnoval. V případě britské libry trvala tato pauza měsíc a půl. Euro začalo klesat bez takto dlouhé odmlky, ale mohlo to dělat trochu rychleji. Nicméně oba instrumenty si podle aktuálního rozložení vln zachovávají medvědí vyhlídky.
C:\fakepath\trader-28012024.jpeg

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft

28.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\DXY-08012024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CHF, dolarový index DXY a zlato

08.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CHF, dolarový index DXY a zlato. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Joachim Nagel: "Sazby zvyšovat nebudeme"

16.10.2023 Pátek byl nakonec poměrně nudný den s velmi slabým zpravodajským pozadím. Oba nástroje nadále klesaly, což dle mého názoru není zcela logické, ale předpokládané vlny 2 nebo b mohou nabývat třívlnné podoby. Dokonce bych řekl, že by měly mít třívlnnou podobu. Počáteční vlny pro oba nástroje jsou velmi dlouhé, takže je nepravděpodobné, že uvidíme druhé vlny trvající týden a 200-300 bodů. Na základě toho očekávám, že oba nástroje příští týden porostou.
C:\fakepath\trader-03092023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a kryptoměnu Ethereum

03.09.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a kryptoměnu Ethereum. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Tipy na obchodování páru GBP/USD

21.08.2023 Pár GBP/USD vykázal minulý týden velmi slabou býčí korekci, a to v rámci celkového klesajícího trendu. Mohl by aktualizovat měsíční minima v návaznosti na tuto trajektorii:
img

Tipy pro obchodování USD/JPY

18.08.2023  USD/JPY klesl, jakmile začala asijská obchodní seance, což vyvolalo průlom, za kterého může vést třetí vlna, která zasáhne dvě cílové úrovně.
C:\fakepath\akcie-14082023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, akcie Meta a Cisco Systems

14.08.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, akcie Meta a Cisco Systems. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Světové ceny kávy klesají, netýká se to však vašeho šálku

25.04.2023 Když se zamyslíme nad horkými nápoji, káva patří k celosvětově nejkonzumovanějším nápojům - na osobu připadá zhruba 42,6 litru ročně. Čaj je sice také konzumován v největších kvalitách (85 litrů v nápojových ekvivalentech na osobu za rok), ale z hlediska hodnoty je káva mnohem větší, protože na litr nápoje se spotřebuje více kávového prášku než čaje. Prodej kávy byl v posledních letech podpořen rozmachem specializovaných kaváren, které rozvíjejí novou kávovou kulturu a chuť na kvalitnější kávová zrna.
C:\fakepath\crypto-25012023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, kryptoměnu Bitcoin a index Nasdaq

25.01.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, kryptoměnu Bitcoin a index Nasdaq. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\\fakepath\\krypto-03112022.jpg

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Ethereum a pro indexy S&P 500 a Nasdaq

03.11.2022 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměnu Ethereum a indexy S&P 500 a Nasdaq. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Obchodní plán pro bitcoin na 16. března 2022

16.03.2022 Ceny bitcoinu se během středeční evropské seance tlačily nahoru skrz značku 41 500 USD. V době psaní článku se kryptoměna mírně stahuje a obchoduje se poblíž značky 40 500 USD. Od prozatímních maxim 46 000 USD se pohybuje do strany a mohla by se nacházet v poslední etapě před průrazem vzhůru. Pohyb nad hladinu 42 500 USD do budoucna potvrdí býčí průraz.
img

Obchodní plán pro ethereum na 14. března 2022

14.03.2022 Ethereum se připravuje na rally směrem do oblasti 3 800–4 000 USD, ke které by mělo dojít během následujících několika seancí, jak ukazuje denní graf. Podle všeho se tato kryptoměna opět odrazí výše od svého supportu kolem hranice 2 500 USD. V době psaní tohoto článku se obchoduje těsně pod hranicí 2 600 USD a vypadá to, že je připravena dále posilovat. Do budoucna by měla zrychlit nad hranici 2 730 USD.
img

Obchodní tipy pro zlato

28.02.2022 Zlato dnes otevřelo gapem a otestovalo úroveň 50% retracementu. Navázalo tak na plán z 25. února, jehož cílem je snížit kotaci skrz pullback ze svícnu Pin bar.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 14. ledna 2021

14.01.2022 Bitcoin včera pokračoval v mírném růstu. Jeho cena se za posledních několik dní zvýšila o 3 000 USD, nicméně se nejedná o příliš velkou změnu ceny. Na tomto základě není možné vyvodit závěr o změně nálady na trhu. Neúspěšný pokus o prolomení úrovně 41 515 USD, která odpovídá 38,2 % Fibonacciho koeficientu, však naznačuje, že trh není připraven kryptoměnu opět prodávat. V tuto chvíli se může vytvořit korekční vlna, ale podle aktuálního počítání vln půjde buď o první vlnu nového vzestupného úseku trendu (případně o korekční vlnu), nebo o korekční vlnu jako součást pětivlny c. V prvním případě začne nový růst kotací nástroje s potenciálem růstu na 60 000 USD. V druhém případě se velmi brzy obnoví pokles s cíli pod 40 000 USD. Jelikož se zdá, že současný úsek klesajícího trendu ještě není dokončen, je možné obchodovat na základě signálů MACD ve směru "dolů".
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 13. ledna 2021

13.01.2022 Ve středu bitcoin ještě našel sílu a udržel se nad úrovní 41 515 USD, která odpovídá 38,2 % Fibonacciho. Trh se pět dní po sobě pokoušel kurz kryptoměny snížit pod tuto úroveň, ale nic se nestalo. V průběhu posledních dvou dnů bitcoin vzrostl o zhruba 2 500 USD. Neúspěšný pokus o prolomení hranice 41 515 USD naznačuje odklon kotací od dosažených minim. Současná vlnová formace však první kryptoměně stále umožňuje další pokles. Nástroji se podařilo aktualizovat minimum ze 4. prosince, takže vlna c může být dokončena. Zároveň však nabyla příliš zkrácené podoby, takže po mírném růstu kotací lze očekávat nový pokus o proražení úrovně 41 515 USD. Uvnitř navrhované vlny není vidět ani jedna korekční vlna, takže by se měla začít formovat již nyní.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 11. ledna 2022

11.01.2022 Bitcoin v pondělí klesl pod úroveň 40 000 USD. Podle našeho názoru je to silný signál pro další pokles. Již dříve bylo zmíněno, že vlnová analýza naznačuje vytvoření vlny s klesajícím, případně korekčním úsekem trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pak by pokles bitcoinu měl pokračovat k cílům kolem 37 552 USD a 34 322 USD.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 10. ledna 2021

10.01.2022 Bitcoin během posledních několika dní klesl o 4 500 USD. Vše tedy probíhá podle plánu, který byl v posledních týdnech opakovaně zmiňován. Nová klesající vlna, která by měla být minimem vlny c, se začala formovat poté, co se uvnitř předpokládané vlny b objevily tři vlny a neúspěšný pokus o proražení úrovně 61,8 % na spodní Fibonacciho mřížce.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 7. ledna 2021

07.01.2022 Bitcoin se 5. ledna propadl na úroveň 42 700 USD a 6. ledna ještě o něco více. To je zcela očekávané, neboť v poslední době se pravidelně objevovaly zprávy, že klesající trend může pokračovat, a to i přes mnohé příliš optimistické předpovědi ceny 100 000 USD v nadcházejících měsících. Podle našeho názoru je korekční vlna b zformována, takže začíná formování klesající vlny c, která by měla jít za minimum vlny a. O tom se v analýzách již mnohokrát mluvilo. Je však třeba přiznat, že pokles bitcoinu z 5. a 6. ledna nesouvisí pouze s vlnovou formací. Důvody mohou být dva: protesty v Kazachstánu a zápis z jednání Fedu. Analyzujme každý z těchto důvodů zvlášť.
img

Aktuální informace o krypto trhu – 6. 1. 2021

06.01.2022 Bitcoin se v prvních dnech roku 2022 téměř nepohnul, ale i tak začal včera klesat. Podle našeho názoru se první kryptoměna na světě nadále nachází v korekční části trendu a nyní pokračuje formování její třetí vlny. Tato vlna může být poslední, ale kotace by měly klesnout minimálně pod předchozí minimum z 4. 12. 2021. Na základě těchto úvah očekáváme, že bitcoin klesne na minimum 40 000 USD. Přesto existují alternativní scénáře. Například očekávaná vlna b korekčního úseku může mít složitější podobu, než je tomu nyní. To však jen oddálí další pokles bitcoinu. Pokud bude pokus o prolomení úrovně 41642 USD úspěšný, pak může kryptoměna klesnout o dalších 7-8 tisíc USD.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 5. ledna 2021

05.01.2022 Bitcoin v prvních dnech roku 2022 nevykazuje žádný pohyb. Kotace striktně setrvávají kolem úrovně 46 930 USD, která odpovídá 50,0 % na spodní Fibonacciho mřížce. Tato úroveň však není příliš důležitá, na rozdíl od úrovně 38,2 % na horní Fibonacciho mřížce, kterou se trhům 27. prosince nepodařilo překonat. V tuto chvíli se zdá, že formace předpokládané vlny b, na kterou jsme dlouho čekali, je zcela dokončena. Uvnitř ní jsou dokonale patrné tři vlny, takže nástroj může ze současných úrovní dále klesat v rámci budoucí formace vlny c. Vlna b však ještě může nabýt rozšířenější podoby, například pětivlnné. Navzdory názoru většiny analytiků, kteří se domnívají, že cena bitcoinu bude neustále a navždy růst, se však domníváme, že hlavní světová kryptoměna bude počátkem letošního roku ještě pokračovat v poklesu. Této variantě může bránit pouze silné zpravodajské pozadí ve prospěch bitcoinu nebo celého trhu kryptoměn. Zatím však žádné důležité zprávy nemáme. Existují pouze prognózy, očekávání a názory.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 4. ledna 2022

04.01.2022 Během posledních dnů roku 2021 bitcoin stále vykazoval pohyb, který se od něj očekával. Hovoříme o korekční vlně c až b. Lze připomenout, že celý nedávný pokles překonal vzdálenost 27 000 USD a v jeho rámci nedošlo k jedinému pullbacku směrem vzhůru, který by se dal považovat za korekční vlnu. Protože celý pokles je nyní také považován za korekční strukturu a z jedné vlny žádná korekční struktura nevychází, byla nutná korekční vlna b, aby se pokles později obnovil. Přesně to se stalo 27. prosince, kdy došlo k neúspěšnému pokusu o proražení úrovně 52 005 USD, která odpovídá 38,2 % Fibonacciho. Nástroj se okamžitě odrazil směrem dolů a začal budovat novou sestupnou vlnu, která má nyní výborné vyhlídky stát se vlnou c, která první kryptoměnu zavede dolů téměř na úroveň 30 000 USD. Obecně očekáváme, že bitcoin bude dále klesat, a nesouhlasíme s analytikem PlanB (stejně jako s mnoha dalšími), který se domnívá, že bude stále růst.
C:\fakepath\formace-11052021-5.png

Jak používat patterny Double & Triple Top a Double & Triple Bottom na Forexu

11.05.2021 V dnešním vzdělávacím článku budeme diskutovat o populárních a poměrně rozšířených patternech technické analýzy.
C:\fakepath\Kanada.jpg

Míra nezaměstnanosti v Kanadě v dubnu nečekaně vystoupila na 8,1 procenta

07.05.2021 Trh práce v Kanadě v dubnu přišel zhruba o 207.100 pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti vystoupila na 8,1 procenta. Oznámil to dnes kanadský statistický úřad. Výsledek nepříjemně překvapil analytiky, kteří sice s úbytkem pracovních příležitostí kvůli novým protipandemickým opatřením počítali, nikoliv ale s tak velkým. V březnu byla míra nezaměstnanosti na 7,5 procenta.
C:\fakepath\svedska koruna.jpg

Růst švédské ekonomiky v prvním čtvrtletí překonal očekávání analytiků

30.04.2021 Švédská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí vzrostla o 1,1 procenta oproti předchozím třem měsícům, přestože třetí vlna šíření koronaviru přiměla tamní vládu ke zpřísnění restriktivních opatření. Vyplývá to ze včerejších údajů statistického úřadu. Růst překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters předpovídali, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší pouze o půl procenta.
C:\fakepath\l-29042021-lv.gif

Šéfka ECB čeká díky očkování silné oživení ekonomiky eurozóny

28.04.2021 Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová ve druhé polovině letošního roku očekává silné oživení ekonomiky eurozóny, protože zrychluje tempo očkování proti covidu-19 a život se začíná vracet k normálu. Lagardeová to dnes uvedla na internetovém fóru, které uspořádala organizace Aspen Institute.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo

26.04.2021 Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Vedle třetí vlny pandemie brání zotavení ekonomiky i globální nedostatek čipů. Index podnikatelské nálady tak v dubnu vystoupil pouze na 96,8 bodu z březnové hodnoty 96,6 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali vzestup na 97,8 bodu.
img

Přes hrozbu sankcí ruská centrální banka nezapomíná na inflaci

23.04.2021 Geopolitické otázky a sankce dominují výkonnosti ruských akcií, dluhopisů i měny a představují zásadní výzvu pro ruskou centrální banku a vládu, které se drží Putinovy konzervativní strategie s důrazem na stabilitu a soběstačnost.
img

Druhá a třetí vlna pandemie bere práci citelně rychleji ženám než mužům, hloubí příkopy napříč společností

17.04.2021 Pandemie, zejména její druhá a probíhající třetí vlna, dopadá hůře ne ženy než na muže. Hloubí ovšem příkopy nerovnosti napříč celou českou společností.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělská vláda výrazně zhoršila výhled růstu ekonomiky na letošní rok

09.04.2021 Španělská vláda zhoršila výhled růstu ekonomiky na letošní rok, přinutil ji k tomu nečekaně špatný vývoj v prvním čtvrtletí. Růst podle aktualizovaného výhledu tak letos dosáhne jen asi 6,5 procenta, zatímco původně vláda počítala s růstem o 7,2 až 9,8 procenta. Ministryně hospodářství Nadia Calviñová dnes řekla, že výhled počítá i s penězi z fondu obnovy, na kterém se kvůli pandemii dohodly země Evropské unie.
img

Rozbřesk: Český maloobchod utrpěl v lockdownu méně, než se čekalo

07.04.2021 Dnes a zítra přicházejí asi nejzajímavější čísla z tuzemské ekonomiky. Ta dnešní za tuzemský maloobchod v dalším lockdownovém měsíci dopadla lépe než analytici očekávali. Maloobchodní tržby bez motorových vozidel v únoru meziročně bez očištění klesly o 5,8 %, zatímco konsensus byl nastaven na proprad o 7,8 %. Meziměsíčně po očištění o sezónní vlivy dokonce vzrostly o 2,8 %. A jak na tom bylo v únoru nejvýznamnější tuzemské odvětví – průmysl, se dozvíme zítra.
img

Rozbřesk: Jako by svět měl dvě tváře. Povzbuzení z USA, studené sprchy z Evropy

06.04.2021 Jako by svět měl dvě tváře. Ze Spojených států přichází velmi povzbudivá ekonomická čísla, která ukazují na solidní oživení (naposledy silné payrolls), přírůstky nakažených jsou víceméně stabilizované a očkování probíhá více jak třikrát rychleji než ve většině evropských zemí. Evropa nejen že je pomalejší ve vakcinaci, ale na většině starého kontinentu se rozjíždí třetí vlna pandemie – s čestnou výjimkou Česka, kde se podle posledních čísel snad daří krotit již čtvrtou vlnu. I proto poslední čísla na rozdíl od USA nevypadala nijak přesvědčivě – na globální trhy orientovaný průmysl sice pořád jede vpřed, ale maloobchod zažil na začátku roku jednu z nejstudenějších “sprch” od začátku pandemie.
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar, ale ztrácí i proti svým regionálním konkurentům. Proti koruně je například polská měna na nejslabších úrovních za posledních deset let. Jak k tomu došlo, když polská ekonomika je fundamentálně zdravá, a navíc si průběžně užívá štědrého finančního polštáře v podobě dotací z fondů EU?
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar,...
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

25.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

24.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar kvůli obavám z dopadů koronavirové krize roste

23.03.2021 Americký dolar dnes posiluje ke koši předních světových měn, protože se mezi investory znovu objevily obavy z dlouhodobého dopadu koronavirové krize. Trhy také čekají na dnešní vystoupení šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella v Kongresu.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli koronavirovým omezením v Evropě klesají

22.03.2021 Ceny ropy zahájily nový týden poklesem. Důvodem jsou obavy o poptávku, protože nová koronavirová omezení Evropě snížila pravděpodobnost rychlého oživení poptávky.
img

Rozbřesk: Největší propad ekonomiky v novodobé historii

03.03.2021 Výsledek české ekonomiky za poslední čtvrtletí loňského roku byl, alespoň podle zpřesněného odhadu statistického úřadu, ještě lepší, než naznačoval bleskový odhad. Ve srovnání s ním totiž HDP mezikvartálně rostl dvojnásobným tempem (o 0,6 %), což v časech nouzového stavu a téměř nepřetržitého lockdownu bylo docela překvapivé. Hlavní zásluhu na tom měl export, respektive exportně orientovaný průmysl, který se vezl na vlně rostoucí poptávky nejenom po autech, ale i výrobcích chemického a elektrotechnického průmyslu. Zatímco zahraniční poptávka rostla, ta domácí opět zejména v důsledku restrikcí klesala. Vidět to bylo především na spotřebě domácností, které výrazně omezily především výdaje za služby.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Nezaměstnaných Španělů je po pěti letech více než čtyři miliony

02.03.2021 Počet nezaměstnaných ve Španělsku se v únoru poprvé po pěti letech zvýšil nad čtyři miliony, zejména v důsledku omezení zavedených proti šíření nového koronaviru, která ničí ekonomiku. Od začátku pandemie už ve Španělsku zaniklo více než 400.000 pracovních míst, oznámilo dnes španělské ministerstvo práce.
C:\fakepath\nemecko.jpg

V Německu v únoru poprvé od června přibylo lidí bez práce

02.03.2021 V Německu v únoru poprvé od loňského června přibylo lidí bez práce. Počet nezaměstnaných se podle sezonně přepočtených údajů zvýšil zhruba o 9000 na 2,752 milionu, oznámil dnes spolkový úřad práce. Analytici přitom čekali další pokles počtu lidí bez práce, protože pokračuje takzvaný kurzarbeit. Míra nezaměstnanosti podle předběžných údajů zůstala na šesti procentech.
img

Rozbřesk: Česko versus Německo = tvrdý lockdown versus otevřená kadeřnictví a ZOO

01.03.2021 Česko opět zamířilo do tvrdého lockdownu. I když průmysl a velké podniky nadále “jedou”, je těžké si představit, že bychom zvládli zkrotit reprodukční číslo a nárůst nových případů bez omezení výroby nebo zavedení povinného očkování ve velkých podnicích.
C:\fakepath\nemecko-21022021.jpg

Poradce vlády: Třetí vlna covidu by mohla zpomalit růst Německa

21.02.2021 Případná třetí vlna nemoci covid-19 by mohla zpomalit hospodářský růst Německa, varoval v rozhovoru s agenturou DPA předseda výboru ekonomických poradců německé vlády Lars Feld. Výbor teď podle něj připravuje revizi své ekonomické prognózy na letošní rok a počítá v ní se zhoršením výhledu. V listopadu čekal výbor na letošek růst o 3,7 procenta. Nová prognóza má být zveřejněna v březnu.
Související klíčová slova: Americká data | Fibo | Mezinárodní měnový fond | Long pozice | Kč/EUR | Intervence Tokia | Cap | EUR | Zkušenosti | Vývoj kurzu dolaru | Tempo růstu | Koronavirové krize | Obchodník | Subvence | Akciové trhy | Ázerbájdžán | Zpracovatelský sektor | Take Profit | Inflační čísla | Finanční injekce | Index výdajů na osobní spotřebu | Americký dolarový index | Doug Porter | Ochranné příkazy | Japonská měna | Amerika dnes | Bank of Japan | Dow Jones Industrial | Aktiva | Statistiky | Investiční banky | Letecké společnosti | Libra vůči dolaru | Mince | Trend | Odpočinek | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Cenové stability | Agentura AFP | Úřad práce | Podíl na trhu | Prodej kávy | Nákupní pozice | Trumpova celní politika | Oživení poptávky | Provedení analýzy | Hlavní ekonom | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Lagardeová | Intervenovat proti vlastní měně | Vývoj ceny akcií Microsoft | Pravděpodobnost | Goldman Sachs | Těžební kapacity | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Indexy S&P | Saúdská Arábie | Předpovědi ceny | Dolarový index | Ethereum | Vydání zprávy | Clo na dovoz | GDP | Pokles dolaru | Růst sazeb | Výhled | Medvědí výhled | Cena akcie společnosti | Turbulentní dění | Klidné období | Kiyosaki | Rostoucí inflace | Valentin Marinov | Cena zlata | Švédská ekonomika | Zprávy z USA | Světové ceny kávy | Španělská centrální banka | Státní televize | Hrubý domácí produkt (HDP) | Základní úrokové sazby | Zajištěné fondy | Snížení úrokové sazby | Obchodní plán | Kryptoměna Bitcoin | Commodity futures | Akcie společnosti Cisco | Akče | Velcí investoři | Snížení úrokových sazeb | Ceny akcie Meta | Růst cen | Nord Stream | JPY USD | Digitální měna | Podpůrné programy | Protivzdušná obrana | Capital Markets | Důležité zprávy | Silné oživení | Obchodní seance | Posilování dolaru | Podnikatelská důvěra | Uvolnění měnové politiky | Analýzy | Nezaměstnanost | Dobrý nápad | Vysoké riziko | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Obchodní signály | Proražení | Velký zmatek | Jak obchodovat patterny | Izraelský premiér | Zvyšování sazeb | Nástroje měnové politiky | Americký prezident | Zprávy o inflaci | Blízkovýchodní země | Hospodářský růst Německa | HSBC | Vlnová analýza páru EUR/USD | Obchodní transakce | Kontrolovat rizika | Vývoj měnového páru | Zvýšení úrokové sazby | Ekonomické zotavení | Trumpová | Maloobchod | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Duchovní vůdce | Výrazný růst | Ceny akcií Microsoft | CZK | Jiří Hruška | Evropská měna | Výprodeje | Rabobank | Vakcinace | Růst eurozóny | Jordánsko | Růst švédské ekonomiky | Jan Lipavský | Uklidnění situace | Starbucks (SBUX) | Růst Německa | Polská centrální banka | Zavírací ceny | Louise Dicksonová | Ekonomiky | Ministryně hospodářství | Česká měna | Volatilita | Marco Rubio | Covid | Ministerstvo práce | Otevírání americké ekonomiky | Klesající trend | Pokles ceny | AUD/CHF | Japonská vláda | Donald Trump | CISCO | Íránské rakety | Bridgewater Associates | Inflace | Peníze | Politická situace | Odhodlání | Cena akcie společnosti Cisco | Brent | Akcie a dluhopisy | Průmyslové podniky | Politika | Indikátor | Očekávání | Suroviny | Ekonomika EU | Uzavírání pozic | Úrokové sazby | Euro dolů | Postranní pohyb | Cisco Systems | Dolar roste | Zvýšení sazeb | Průmysl | Měnový fond | Evropské měny | Commodity | Izraelci | Nárůst poptávky | Index podnikatelské aktivity | Rystad | Nákupy | Růst | Koruna | AFP | Příležitosti | Euro roste | Premiér Benjamin Netanjahu | Norwegian Cruise Line | Trh dluhopisů | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zasedání FOMC | Trh práce v Kanadě | Světové finanční krize | Lepší výsledky | BreakEven | Prognóza | Snížení volatility | Šéf americké diplomacie | Trh práce | Změny cen | Dnešní seance | Růst výnosů dluhopisů | Vývoj ceny ropy Brent | Stimulační výdaje | Systematické riziko | Růst amerického dolaru | Zpráva | Pomoc ekonomice | Objem obchodů | Madrid | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Dopad pandemie | IHS Markit | Nordea | Technologické akcie | Negativní dopad | Cena bitcoinu | Politická situace v Kazachstánu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Očkování proti covidu-19 | Long | Nejvyšší soud | Váš trading | Očkování v USA | Lira | Graf | Britská Kolumbie | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | AUD | Huw Pill | Vývoj měnového páru GBP/USD | Měnové stimuly | Izraelský ministr obrany | Ekonomické ukazatele | Rozptýlení | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Měny v regionu | Trh | Podnikatelská důvěra v Německu | Centrální banky | Pokles bitcoinu | Nepokoje v Kazachstánu | Spotřeba kávy | Centrální banky USA (Fed) | Šéfka ECB | Bridgewater | Očekávání trhu | Pokles nezaměstnanosti | Celní politika | Informace z kryptoměnového trhu | Prezident USA | Index | Futures | Míra nezaměstnanosti v Kanadě | Směnný kurz | Tvrdý lockdown | Elektřina | MMF | Nabídka | USA | Globální poptávka | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Dobré výsledky | Komise | Snižování sazeb | Cena dolarového indexu DXY | Počasí | Kapitál | Jemenští povstalci | Commodity Futures Trading Commission | Posílení | Agentura Reuters | Trading | Depreciace | S&P | Hnutí Hizballáh | Ceny akcie Cisco Systems | Unie | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Lukáš Kovanda | Sázky | Narušení dodávek | Vice | Christine Lagardeová | American Airlines | Tuzemský maloobchod | Britský premiér | Ministr zahraničí | Japonské ministerstvo financí | Disciplína | Pozornost | Swing | Akcie Cisco Systems | Ekonomický vývoj | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Židovský stát | Očekávání analytiků | Nová prognóza | Ropa | Prodej dluhopisů | Opatření | Kurz EUR/USD | Volatility | Zařízení | Lars Feld | Správci aktiv | Ceny Bitcoinu | Technické analýzy | Joachim Nagel | Americká měna | Angela Merkelová | Další růst | Kurz dolaru | Budoucnost | Patterny Double Top & Double Bottom | Počet pracovních míst | Trumpovy vlády | Švédská vláda | Snížení poptávky | Americká centrální banka | Zpráva o inflaci | Sell | Společnosti | Americké měny | Česká koruna | Vlna koronaviru | Snižování inflace | Izrael | Patterny | Japonské úřady | Ropa Brent | G10 | Obchodní války | Situace v Kazachstánu | Hodnotové akcie | PlanB | Vývoj kryptoměny | Ifo | Trendová linie | Íránský duchovní vůdce | Týdenní výhled | Rada guvernérů | Domácnosti | Bitcoin | Ministr obrany | Polský zlotý | Jak používat patterny | Viceprezident | Cena akcií společnosti Microsoft | Hamás | Tržní sentiment | Snižování úrokových sazeb | Šíření nového koronaviru | Nákup bitcoinu | Eskalace | Data o inflaci | Multimiliardář | Sektor služeb | Počet žádostí o podporu | Rostoucí trendová linie | RRR | Růst úrokových sazeb | Ceny akcie Cisco | Prezident Donald Trump | Index DXY | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Kávová zrna | Nálada na trhu | Závislost | Obchodovat | Epidemiologická situace | Směr trhu | Finanční instituce | Futures trading | Měnové intervence | Kurz kryptoměny | Pozornost trhu | Commodity futures trading | Dluhopisy | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Zboží dlouhodobé spotřeby | Letecká doprava | Třetí vlna covidu | Tempo růstu americké ekonomiky | BMO Capital Markets | Cena kryptoměny | Rostoucí ceny komodit | Zpomalení inflace | Větší pokles | Bankéři | Vývoj ceny akcie Cisco | Bitcoiny | Problémy | | Statistický úřad | Patterny Triple Top a Triple Bottom | Tweety Elona Muska | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Největší obchod | Výrazné pohyby | Obchodování s komoditními futures | Ekonomové | Měnový pár AUD/CHF | Christine Lagarde | Spojené státy | Kurz dolarů | Vývoj | Hrozby amerického prezidenta | Cyklické akcie | The Times of Israel | Rychlé očkování | Časový rámec | Jak obchodovat | Výkon dolaru | Podnikatelská nálada | Austan Goolsbee | Průmysl a stavebnictví | Podpůrná opatření | Volby | Ruská centrální banka | Short pozice | Růst americké ekonomiky | Americký viceprezident | Poptávka po dolaru | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Pin Bar | OSN | Intervence | Pandemie | Další vývoj | Carnival | Měnové politiky | Cena kryptoměny ethereum | Zprávy z Fedu | Kapitalizace bitcoinu | Uptrend | Abbás Arakčí | Aktuální situace | Výdaje | Výnosy | Odhad HDP | Růstový potenciál | Dow Jones | Obchodní jednání | Částečný úvazek | Ifo Clemens Fuest | Index výrobních cen (PPI) | Centrální bankéři | Rozhodnutí centrální banky | Miliardy dolarů | ADP | Vývoj indexu DAX | Libanonské militantní hnutí | Pandemie v Česku | Cena indexu DAX | Poptávky po dolaru | Tisková konference | Růst mezd | Fibonacci | Luis De Guindos | Vlnový pattern v grafu | Nákupy dluhopisů | Sazby | Silnější pohyb | Vývoj ceny akcie Meta | Primární trh dluhopisů | Zhoršení epidemické situace | MF | Zvýšení produkce | Dovoz do USA | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Prohlášení | Regulátor | Přerušení výroby | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Komentátor | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Dopady pandemie | Index výrobních cen | Zajištění | Zemědělství | Současný klesající trend | Překážky | Celní politiky USA | Triple Top | Militantní hnutí | Cena dolarového indexu | Výhled růstu ekonomiky | Inflace ve Velké Británii | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Triple Bottom | Index spotřebitelské důvěry | Boris Johnson | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Vývoj událostí | Trhy | Akcie Cisco | Polská měna | Cena indexu | Rizika | Fond | ISM | Správný odhad | Zvýšení volatility | Globální trhy | Fitch | Americké banky | Dluhopisový trh | Úspory | Pandemie v Evropě | The Times | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Zasedání centrální banky | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Tempo snižování sazeb | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Poptávka po americkém dolaru | Húsíové | Cena kávy | Cena akcie společnosti Cisco Systems | Vladimir Putin | Tesla | ONE | Low | Růst Bitcoinů | Miliardář | Španělsko | Forexový trh | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Akcie Meta | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Elliottovy vlny | General Motors | Prezident Ifo | Vlnový pattern | Deeskalace | Obchodní tipy pro zlato | Analytička | Vývoj ceny akcie Cisco Systems | Tým RoboMarkets | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | Situace na trhu práce | Reporty | Fundamentální pozadí | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Předseda FOMC | Akcie společnosti Cisco Systems | Prezident Federální rezervní banky | Kryptoměna ethereum | Zahraniční forex | Riziko | Izraelský ministr | Analytik | Emise | Trinity | Právo | JPY | Axios | RSI | Transakce | USDX | Meta | Turecká lira | Nástroj | GBP | NATO | Německá ekonomika | Americký regulátor | Úrovně supportu | BMO | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | COT report | Války | Impuls | Data z trhu práce | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | EUR/NZD | USD/TRY | WTI | Restriktivní opatření | Divergence | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Celní politiky | Stratég | Morgan Stanley | Ceny zlata | Výnos | Pokles ekonomiky | Index DOW | IHNED | Prognostici | Frank | Index Nasdaq | Akcie Microsoft | Dvojitý vrchol | Trinity Bank | Izraelská armáda | Vývoj měnového páru EUR/USD | Obchodní den | Obchodní tipy | Money-Management | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Utažení měnové politiky | GBP/USD | Zotavení ekonomiky | Inflační cíl | Akcie Tesla | Írán | Zasedání MMF | Očkování proti covidu | Primární trh | Jestřábí postoj | Křiž smrti | Káva | Vlna poklesu | Zisk | Commission | ČNB | Bank of England | Katar | Vývoj ceny akcií | Bogdan Maioreanu | Dovoz | Nasdaq Composite | Obchodování | Nové prognózy | Prezident | Růst inflace | Kurz jenu | TRY | Analýza páru EUR/USD | Statistiky z trhu práce | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Kupující | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Cena akcií společnosti | Kryptoměny bitcoin | Nižší low | Údaje | Automobilky | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | HRUŠKA | Finanční krize | DPA | Teherán | Obchody | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Vývoj měnového páru USD/TRY | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Elliottova vlnová teorie | Konsensus | Robert Kiyosaki | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Trader | Jasný směr | Americké akciové trhy | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Důvěra v Německu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Fibonacciho úrovně | Etoro | Pandemická situace | Politici | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Ekonomické zprávy | JPMorgan | Premiér Boris Johnson | ČTK | Odhad letošního růstu | Stimuly | Ztráty | Merkelová | Crédit Agricole | Technický výhled | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Kupci | Dnešní videokomentář | NERV | Vzestupný trend | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Vývoj indexu Nasdaq | Trojitý vrchol | Vývoj ceny | Index cen | Kanceláře | Finanční rezervy | ADP report | Reuters | OPEC+ | Libra šterlinků | Price Action | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Rystad Energy | Prognózy | Kurz | SBUX | DXY | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Index cen výrobců | Investice do kryptoměn | Měnová politika Fedu | NVDA | Výsledky | Aerolinky | Rychlý růst | Norwegian Cruise | Bankovní rada | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Bod | Aktuální vývoj | Zisky | Makroekonomický vývoj | Delta | Fondy | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | MSFT | Důvěra | Oslabení dolaru | Členové Fedu | Měny | Ropa WTI | Hospodářský růst | Cena akcie | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | GBPUSD | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Double top | Graf indexu | Upozornění na rizika | Fundament | Nemocnice | Média | FedWatch | Air | Stav ekonomiky | COVID-19 | Cenové tlaky | Hypotéky | Možný scénář | Signál k prodeji | Zasedání Bank of Japan | Elon Musk | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Objem | Španělská vláda | Investiční | Nálada | Trh dnes | Příjmy | EUR/AUD | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Trh kryptoměn | Evropská unie | Kurzarbeit | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Výkonnost | Premiér Benjamin | Pokles libry | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | CHF | Měnový trh | HDP USA | Růst výnosů | Frustrace | Mutace viru | Inflace v Británii | Trojité dno | S&P 500 | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | QE | MT4 | Evropský regulátor | Cena | Německo | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Snížení sazeb | CME Group | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Medvědi | DAX | Tweety | Forexu | Debata | Akcie společnosti | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Barel WTI | Denní graf | SEC | Oslabení | Práce | Benjamin Netanjahu | Centrální banky USA | Ceny kávy | Cíle | Kryptoměny | Ekonomické prognózy | Bezpečnost | Banky | Buy | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Kotace | Šance | Ruská vláda | Ray Dalio | Průlom | Instrumenty | Analýza | cTrader | Kurz EUR | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | Výraznější pokles | Intervenovat | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Potenciální zisk | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dolarový index DXY | Kancléřka Angela Merkelová | Sestupný trend | XOM | Důležité informace | Vývoj ceny zlata | Uvolňování měnové politiky | Soud | Mluvčí | Služby | Algoritmus | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | IHS | Spotřebitelé | Výstupy | Double bottom | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Politika Fedu | Polsko | Retracementy | Rezistence | Index Dow Jones | Jasné signály | Ichimoku | Volatility trhu | Ropy | Makroekonomická situace | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Vývoj dolarového indexu | Ekonomický dopad | Tokio | Americký dolar dnes | Uran | Inflace ve Spojeném království | HDP v USA | Cena ropy | Federální rezervní systém | Průraz | Propad | Konec roku | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Pokles eura | Růst eura | Markets | Úrokové sazby Fedu | Tempo očkování | Úspěšný trading | Plný úvazek | CME | CVX | Kryptoměna | Počet zákazníků | Nvidia | Český maloobchod | Take-Profit | Britský regulátor | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Starbucks | Švédsko | ECB | NBP | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | MAAE | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Index výdajů | Korekční fáze | Soběstačnost | Krypto | Evropské země | Turistický ruch | Payrolls | ROCE | ABC | Vývoj indexu S&P 500 | Clemens Fuest | Hizballáh | EU | Koronavirové epidemie | Miliardy | Zpracovatelský průmysl | Poptávky po ropě | Prodeje | Akciový trh | Investor | USD/JPY | Dvojité dno | Sazba Fedu | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | Banka | Růst bitcoinu | Markit | Významné události | Úřady | Domácí poptávka | Další pokles | Tajné služby | COT | Lael Brainardová | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Tržní vývoj
Tržní vývoje
Tržní vývoje po amerických volbách
Tržní změny
Tržní zprávy
Třebíčská záložna
Třetí odložení Brexitu
Třetí pilíř
Třetí sovětský rubl
Třetí světová válka

Následující klíčová slova

Třetí vlna covidu
Třetí zlotý
Tři bílí vojáci
Tři bílí vojáci (Three white soldiers)
Tři černé vrány
Tři černé vrány (Three Black Crows)
Třída aktiv
Třídy akcií
Třífázová obchodní výzva
Třífázová výzva
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít