Social investování

XTB mění hru: Dluhopisy, Social investování i nové vzdělávací kurzy!
12.04.2024 Jaké nové produkty chystá XTB? Které vzdělávací materiály stojí za Vaši pozornost? Odpovědi na tyto otázky a mnohé další přinášíme v rozhovoru s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem české a slovenské pobočky XTB.
Další články k tématu Social investování

Seriál o ETF: ESG ETF - propaganda nebo zajímavý trend? (díl 14.)
26.06.2023 V sedmém díle našeho seriálu, který se věnoval druhům ETF, jsme zmiňovali ETFs, které se zaměřují na ESG investice, což jsou investice, které splňují Environmental, Social a Governance kritéria. Ať už ESG investování považujete za propagandu či naopak zajímavý trend, je nepochybné, že ESG investování nabývá dynamiku a že do této oblasti proudí a bude proudit nemalé množství peněz. Proto jsme se rozhodli věnovat ESG fondům speciální, poslední díl našeho seriálu o ETF.

Fidelity představuje vlastní ratingy udržitelnosti
03.07.2019 Ratingy udržitelnosti, které zahrnují údaje od 3000 emitentů akcií a dluhopisů, využijí rozsáhlý výzkum Fidelity a práci manažerských týmů, aby poskytly přehled a výhledy v jednom ze sektorů, na který se Fidelity International zaměřuje – v problematice ESG (Environmental, Social and Governance), tedy v oblasti odpovědného investování. Ratingový rámec rozděluje tento investiční prostor do 99 subsektorů, z nichž každý má specifická kritéria podle daného průmyslu. Každý emitent je posuzován ve vztahu k podobným firmám použitím škály ratingu A až E.

🔮 Investiční trendy roku 2025
28.11.2024 Investiční svět se rychle mění a rok 2025 slibuje nové příležitosti i výzvy. Jak se na ně připravit? Odpověď naleznete na Online investiční konferenci XTB 2024, která je zcela zdarma a nabízí nejen praktické tipy, ale také hlubší pochopení aktuálních i budoucích trendů.

Firmy s nízkým ESG skóre nejsou pro investory atraktivní. Umělá inteligence pomáhá odhalovat rizika a pravdivost informací
22.11.2022 Trendem současnosti jsou investice do firem, které se chovají společensky a ekologicky zodpovědně. ESG skóre ovlivňuje celá řada faktorů a je proměnlivé v čase. Bohužel řada společností se snaží svůj obraz uměle vylepšovat, mluvíme pak o tzv. greenwashingu. Právě greenwashing umí automatizovaně kontrolovat umělá inteligence.

Fenomén ESG přichází i do České republiky
30.11.2021 Investice do životního prostředí, společenské odpovědnosti a řízení firmy (tzv. ESG - Environmental, social and governance) se pomalu dostává do popředí i u společností působících v České republice. Mezi nejčastější důvody zájmu patří starost o životní prostředí a společnost a potřeba splnit regulatorní požadavky a očekávání všech přímo i nepřímo zapojených.

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?
11.10.2021 Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.

Studie Fidelity International ukazuje, že investoři zůstávají oddaní „E“, „S“ i „G“, nicméně přetrvávají překážky
04.02.2025 Společnost Fidelity International (Fidelity) odhalila klíčové závěry ze svého průzkumu „Professional Investor DNA Survey“, který provedla ve spolupráci s Crisil Coalition Greenwich. Cílem bylo zjistit ochotu investorů začlenit ESG aspekty při alokaci svého portfolia. Do studie se zapojilo přes 120 institucionálních investorů a zprostředkovatelů z Evropy a Asie.

Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností
26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.

XTB představuje svůj plán produktů a oznamuje předběžné finanční výsledky za rok 2023
07.02.2024 Společnost XTB, globální fintech nabízející online investiční platformu a mobilní aplikaci, oznámila předběžné finanční výsledky za rok 2023. Další rok dynamického růstu klientské základny v kombinaci se zvýšenou volatilitou na světových finančních trzích vyústil v rekordní konsolidovaný čistý zisk ve výši 175 mil. eur a konsolidované výnosy ve výši 351 mil. eur.

Akciové indexy na maximech, ale pod povrchem panuje strach. Jak davové chování ovládá trhy?
05.11.2025 Americké akciové trhy i v říjnu pokračovaly v růstu, index S&P 500 vyrostl v říjnu o 2,27 % a uzavřel měsíc na dalším historickém maximu: 6 840 bodech.
Související klíčová slova:
Market Outlook | Poplatky | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Kurz Trading | Hlavní události | Investiční směnárna | Očekávání | Pozornost | Investování do ETF | Vice | Rozumný investor | Vyšší úroky | XTB studio | Kurz Trading pro začátečníky | Společnosti | Vzdělávací kurzy | Investiční plány | ETF | Vyšší sazby | Dluhopisy | Korporátní dluhopisy | Navýšení úrokových sazeb | 3М | Sazby | Online trading | Investovat | Trading | Vzdělávací materiály | Dluhopis | Investování | Trhy | 10 rad Rozumného investora | Nulové poplatky | Nové vzdělávací kurzy | Forma Social investování | Meta | Portfolio | Trading konference | Úroky | Obchody | Portfólia | Trader | Akciové portfolio | Novinky | Vyšší úroveň | Nakupovat | Češi | YouTube kanál | Kurz | Online trading konference | Investice | Známý investor | Plány | Investiční | Instrument | Kurzy | Pasivní investování | Cíle | Zlepšení | XTB | Portfolia | Market | Služby | Vzdělávání | Úročení | Makro | Směnárna | Materiály | Trading pro začátečníky | Analytické fórum | Investor
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Reuters | Trading | 3М | Banky | Indikátor | ČTK | Cena | Pivot



