Čtvrtek 20. června 2024 07:42
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Energetika

img

TASS: Ruský soud zakázal firmě NET4GAS vést arbitráž proti Gazpromu v zahraničí

11.06.2024 Arbitrážní soud ruského Severozápadního okruhu potvrdil dřívější soudní rozhodnutí, které zakazuje českému provozovateli sítě plynovodů NET4GAS pokračovat v řízení proti ruské společnosti Gazprom Export v zahraničí, informovala dnes ruská státní tisková agentura TASS. Česká společnost v reakci odkázala na svá dřívější vyjádření ke kauze. V nich uvedla, že se zákazem řídit nebude, protože rozhodnutí ruských soudů je v rozporu s mezinárodním právem.
img

Oživení na trhu práce: České firmy plánují ve 3. čtvrtletí více nabírat

11.06.2024 Společnost ManpowerGroup Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2024.
C:\fakepath\dividendy-02062024-2.png

Dividendy: Jaké druhy dividend společnosti vyplácí? (2. díl)

03.06.2024 V minulém díle jsme uváděli, že dividenda je podíl akcionáře na zisku společnosti, dividend ale existuje více druhů. V dnešním díle probereme jednotlivé druhy dividend a uvedeme vám, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Kromě toho se také dozvíte, které typy společností vyplácejí dividendy a proč.
img

Ruský soud zakázal firmě ČEZ vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

24.05.2024 Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko. Informovala o tom dnes agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti firmě ČEZ v Rusku.
img

Představenstvo ČEZ si vydělalo 135 milionů Kč, šéf Beneš 35 mil. Kč

23.05.2024 Sedm členů představenstva energetické společnosti ČEZ mělo v loňském roce celkový příjem stejný jako v roce 2022. Celkem si přišli na téměř 135 milionů korun. Nejvíc dostal šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který měl nárok na skoro 35 milionů korun. Vyplývá to z dnes zveřejněné pozvánky na červnovou valnou hromadu společnosti. Polostátní ČEZ měl v loňském roce čistý zisk zhruba 29,6 miliardy Kč.
img

Optimální investiční portfolio do příštích let

21.05.2024 "Svět se strukturálně změnil a optimální portfolio do dalších let je podle nás více diverzifikované jak sektorově tak i regionálně a to i z pohledu aktiv a méně vystavené americkým aktivům, především dluhopisům," říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

ČEZ investuje do roku 2030 do přeměny energetiky v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024 Skupina ČEZ investuje do roku 2030 celkem 100 miliard korun do transformace energetiky a teplárenství v Ústeckém kraji. Díky tomu by se měl zachovat systém centrálního zásobování teplem (CZT), který funguje desetiletí ve většině větších měst v kraji. ČEZ postaví nové zdroje tepla i elektřiny a bude se podílet na rozvoji školství i na zachování pracovních míst. Další investice budou následovat do roku 2040, řekli dnes v Prunéřově představitelé firmy.
img

COT: Dlouhé pozice v ropě se propadly, rostou nákupy obilovin

16.05.2024 Oslabení dolaru vyvolalo druhý týden čistého výprodeje. Hrubé dolarové dlouhé pozice proti osmi měnovým futures IMM stihly za tu dobu klesnout o čtvrtinu na 24,7 miliard USD. Hlavní příčinou byla nová poptávka po EUR, díky níž se evropská měna překlopila zpátky do čistých dlouhých pozic, spolu s pokračujícím uzavíráním krátkých pozic v JPY a AUD.
C:\fakepath\trader-15052024-58-zm.jpeg

Svaz průmyslu: Česká ekonomika potřebuje k oživení dotáhnout řadu detailů

15.05.2024 Česká ekonomika potřebuje k oživení dotáhnout řadu detailů, aby plně využila svůj potenciál. Patří k nim například přijetí eura nebo jednodušší stavební zákon. Pětiletou vizi pro rozvoj české ekonomiky o sedmi pilířích dnes novinářům představili zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR). V úterý předali dokument premiérovi Petrovi Fialovi (ODS) a ministrovi průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi (STAN). Dokument by podle prezidenta svazu Jana Rafaje mohl být inspirací pro hospodářskou strategii vlády, která má být představena v říjnu na strojírenském veletrhu v Brně.
img

Investice do kanadských aktiv mohou být sázkou na jistotu

15.05.2024 Kanada platí za rozvinutou zemi se stabilním a přívětivým prostředím pro investory. Aktiva denominovaná v kanadských dolarech se do značné míry vezou na vlně sousedství Kanady se Spojenými státy. Tomu také odpovídá výnosnost investic do technologických společností, které za posledních pět let vykázaly nejvyšší výkonnost v rámci torontské akciové burzy.
img

Výroba energie z obnovitelných zdrojů ČEZ ve čtvrtletí stoupla o 29 pct

09.05.2024 Počasí obnovitelným zdrojům energie v prvním čtvrtletí letošního roku přálo. Zelené elektrárny společnosti ČEZ během té doby meziročně navýšily výrobu o 29 procent na více než 860 gigawatthodiny (GWh) energie. Růst táhly především vodní elektrárny, výroba ovšem stoupla i u dalších zdrojů. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovala firma ČEZ.
img

Ranní okénko - Úterý přinese data z českého průmyslu a bilanci zahraničního obchodu

07.05.2024 Dnešní den otevřou data z Německa, České republiky a eurozóny. Nově zveřejněným statistikám bude dominovat český průmysl, který se sice začátkem roku zdánlivě vymanil z klesajícího trendu, ale za březen očekáváme další zhoršení. Po očištění o rozdíl v počtu pracovních dní predikujeme, že objem průmyslové výroby v březnu meziročně poklesl o 2 %, přičemž bez tohoto očištění by číslo mohlo být až o více než 10 % nižší v porovnání s předchozím měsícem. Takto vysoký očekávaný propad reflektuje stále nízkou zahraniční poptávku, jakož i nedostatek materiálu.
img

Průzkum společnosti Saxo odhalil, že nálada investorů je v souladu s obecnou nejistotou na trhu

03.05.2024 Saxo, globální lídr v oblasti online obchodování a investic, zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi klienty, který osvětluje očekávání investorů a náladu na finančních trzích pro druhé čtvrtletí roku 2024. Na pozadí nepředvídatelnosti trhů odráží reakce klientů obavy z nejistoty na trhu. Průzkum byl rozeslán klientům Saxo v období od 12. 3. 2024 do 2. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 185 respondentů.
C:\fakepath\trader-26042024-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2024 1) Ruská centrální banka dnes podle očekávání opět ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky sice postupně polevují, ale zůstávají vysoké. Banka nyní předpokládá, že inflace v Rusku bude v letošním roce činit 4,3 až 4,8 procenta a že příští rok se vrátí k jejímu čtyřprocentnímu cíli. V březnu letošní inflaci odhadovala na čtyři až 4,5 procenta.
img

Gazprom u ruského soudu zažaloval ČEZ, slovenskou ZSE a rakouskou OMV

26.04.2024 Ruská plynárenská společnost Gazprom u ruského soudu zažalovala tři středoevropské podniky, včetně české energetické firmy ČEZ a podniku Západoslovenská energetika (ZSE). Informovala o tom agentura TASS, podle které to vyplývá ze soudních spisů.
img

Německý Thyssenkrupp prodá pětinu ocelárny Křetínského firmě EPCG

26.04.2024 Německá společnost Thyssenkrupp prodá 20procentní podíl ve svém ocelářském podniku investiční skupině EP Corporate Group (EPCG) českého miliardáře Daniela Křetínského. Ocelárna o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Firmy také jednají o akvizici dalších 30 procent a usilují o vytvoření společného podniku, ve kterém by každá ze stran měla poloviční podíl.
img

Česká ekonomika je na cestě k zotavení. Mírný optimismus firem nesdílí jen stavební sektor

18.04.2024 Důvěra firem v ekonomiku se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšila, a to nejvíce v oblasti obchodu. Naopak ve stavebnictví důvěra klesá. Může za to opožděný vliv vysoké úrokové sazby nastavené Českou národní bankou, který poptávku po stavebních pracích sráží dolů.
C:\fakepath\EU3.jpg

Unijní lídři budou řešit konkurenceschopnost a prosperitu EU

18.04.2024 Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie se dnes v závěrečný den dvoudenního summitu v Bruselu budou zabývat zejména konkurenceschopností a prosperitou evropského bloku a jeho posilováním. Setkají se rovněž s italským expremiérem Enricem Lettou, který vypracoval zprávu o jednotném trhu EU. Rozsáhlou zprávu ale unijní lídři dostali teprve v úterý odpoledne a není tedy jasné, zda se jim podařilo si ji do detailů prostudovat. Česká republika podle informací ČTK uvítala, že návrh závěrů z jednání obsahuje část o zemědělství, kde se mimo jiné hovoří o překonávání překážek, kterým farmáři v EU čelí.
C:\fakepath\trader-16042024-55-zm.jpg

Evropské akcie za sebou mají nejhlubší denní procentní pokles za devět měsíců

16.04.2024 Evropské akcie za sebou mají nejhlubší denní procentní pokles za více než devět měsíců. Propadly se zejména těžaři a banky. Investoři se kvůli zvýšenému napětí na Blízkém východě vyhýbají rizikovým aktivům. Na akciový trh dále tlačily vyšší výnosy u dluhopisů v eurozóně. Panevropský index STOXX Europe 600 obchodování uzavřel poklesem o 1,5 procenta na 498,21 bodu.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
img

Firma Tameh, jež dodává energie Liberty, půjde do reorganizace, rozhodli věřitelé

09.04.2024 Společnost Tameh Czech, která je dodavatelem energií pro huť Liberty Ostrava, půjde do reorganizace. Rozhodli o tom dnes na schůzi v Ostravě věřitelé. Usnesení o povolení reorganizace ještě musí vydat soud. Tameh uvádí, že se do úpadku dostal kvůli tomu, že mu Liberty, jejíž provozy stojí, přestala platit.
img

Investice v Norsku? Na výběr není jen těžba ropy a zemního plynu

08.04.2024 Norsko je bohatá a rozvinutá země, která je zajímavá nejen pro milovníky severské panenské přírody nebo lovu ryb. Stává se zajímavou i pro stále rozmanitější skupinu investorů. Přestože by se podle makroekonomických čísel mohlo zdát, že investice v Norsku rovnají se investicím do těžebního sektoru, není to pravda. Investovat lze do poměrně široké škály odvětví, a to jak prostřednictvím akcií, tak prostřednictvím fondů.
C:\fakepath\energeticke-zdroje-08042024-uvod.png

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)

08.04.2024 V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.
C:\fakepath\Kellnerova.jpg

Nejbohatší Češka je i letos Kellnerová

02.04.2024 Mezi dolarové miliardáře se letos opět dostalo 11 Čechů, z nichž nejbohatší je nadále dědička investiční skupiny PPF Renáta Kellnerová s majetkem 18 miliard dolarů (v přepočtu asi 421 miliard korun). Skokanem roku se stal zbrojař Michal Strnad, který se ve světovém žebříčku meziročně posunul nahoru o stovky příček. S majetkem 4,4 miliardy dolarů (103 miliard korun) je mezi Čechy na šestém místě. Uvedl to dnes časopis Forbes, který mezinárodní žebříček sestavuje. Strnad letos překonal i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), jehož majetek podle časopisu činí 3,5 miliardy dolarů (82 miliard korun).
img

Experti: Útlum uhelných elektráren dodávky neohrozí, výrazně však zdraží energie

26.03.2024 Urychlené uzavírání uhelných elektráren v Česku dodávky energií neohrozí, výrazně se však projeví v cenách. Jejich růst navíc povede k dalšímu utahování v hospodářském rozvoji. Shodli se na tom účastníci dnešní diskuse týdeníku Euro věnované dekarbonizaci energetiky. Podle expertů musí stát co nejdříve přijít s řešením případného útlumu výroby z uhlí.
img

Energetika pod tlakem: Vyplatí se teď investovat do energetických akcií typu ČEZ

26.03.2024 Investování do akcií energetických společností představuje i letos nadále riziko. Kvůli politickým tlakům v čase stále poměrně vysokých cen energií, byť o dost nižších v porovnání s uplynulými léty, a také kvůli právě klesajícím cenám cen burzovních cen plynu či elektřiny a také ovšem emisních povolenek.
img

Jaké jsou české investorky a čím se liší od mužů? Prozrazuje průzkum investiční platformy eToro

08.03.2024 Každá třetí investorka z České republiky investuje proto, aby se mohla dlouhodobě finančně zabezpečit. Češky jsou racionálními investorkami a nejčastěji investují právě do stabilních sektorů, jako jsou finance, reality a energetika. Oproti celosvětovému trendu obě pokolení ivestují daleko více do kryptoměn, přesto muži vedou.
img

Seznam Zprávy: Tykač zvažuje, že v r. 2025 zavře elektrárny Počerady a Chvaletice

01.03.2024 Majitel skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač podle informací Seznam Zpráv zvažuje, že své dva uhelné lomy a elektrárny Počerady a Chvaletice uzavře na jaře 2025. Důvodem je nekonkurenceschopnost uhelných zdrojů. Tykač zaměstnává v hnědouhelných lomech Vršany a ČSA a v elektrárnách Počerady a Chvaletice 3000 lidí a pokrývá skoro 15 procent domácí spotřeby proudu, píše web. Skupina o riziku informovala příslušná ministerstva, možné zavření Počerad a Chvaletic teď řeší pracovní skupina zřízená při ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO). Vláda Petra Fialy (ODS) počítá s tím, že uhelná energetika v Česku skončí nejdříve v roce 2033.
C:\fakepath\euro.jpg

CNBC: Výsledky hospodaření evropských firem byly špatné

01.03.2024 Výsledky hospodaření téměř poloviny evropských firem za poslední tři měsíce loňského roku zaostaly za očekáváním, přestože tato očekávání byla už tak dost nízká. Uvedla to televize CNBC, která se odvolává na vyjádření oslovených analytiků. Podle nich se bude region v prostředí vysokých úrokových sazeb i nadále potýkat s problémy.
img

Fidelity International: Průzkum „Analyst Survey“ sbírá informace každých deset minut

27.02.2024 Průzkum Fidelity Analyst Survey čerpá ze zkušeností našeho globálního výzkumného týmu a pomáhá vám utvořit si názor na to, jak se bude v příštích měsících dařit podnikům z různých odvětví a regionů. Průzkum existuje již více než deset let a odvádí dobrou práci.
img

Swiss Life Select Investice roku 2023: Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu

21.02.2024 Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl vyhodnocen Conseq korporátních dluhopisů a v kategorii Konzervativní fondy zvítězil Conseq Invest Konzervativní. Letos byla soutěž rozšířena o kategorii Trend – technologický fond, kde získal ocenění Fidelity Funds – Global Technology. Výsledky ocenění Swiss Life Select Investice roku 2023 byly vyhlášeny na slavnostním večeru, který se uskutečnil 20. února 2024 v pražském Mánesu.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
img

Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024

14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
img

Ceny energií na trhu klesají, část dodavatelů v ČR upravuje nabídky

12.02.2024 Ceny elektřiny a plynu na energetickém trhu v posledních měsících dál klesají, nyní na to zareagovali i někteří velcí dodavatelé v Česku. Společnost ČEZ od poloviny února zlevní své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu (MWh), ceníky postupně snižuje také innogy. Další dodavatelé se zlevňováním vyčkávají, mimo jiné proto, že produkty nakoupili s předstihem za vyšší ceny. Vyplývá to z informací velkých dodavatelů pro ČTK.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Coface: HDP v ČR letos stoupne o 1,5 pct, průměrná inflace klesne na 3,3 pct

09.02.2024 Česká ekonomika letos poroste o 1,5 procenta a průměrná roční inflace klesne z loňských 11,6 na 3,3 procenta. Předpovídá to společnost Coface, která monitoruje ekonomické klima ve 160 zemích. Největším rizikem pro pozitivní vývoj tuzemského hospodářství je podle ní situace v Německu.
C:\fakepath\Nemecko-Cesko.jpg

Komora: Obchod ČR a Německa loni klesl o dvě procenta na 2,83 bilionu Kč

06.02.2024 Obrat vzájemného obchodu ČR a Německa v roce 2023 dosáhl 113 miliard eur, tedy asi 2,83 bilionu Kč, a proti předchozímu roku klesl o 1,76 procenta. Český vývoz do Německa vzrostl o 2,47 procenta, zatímco německý vývoz do Česka klesl o 6,1 procenta. S poukazem na předběžné údaje Spolkového statistického úřadu to dnes ČTK sdělila Česko-německá obchodní a průmyslová komora.
img

Jak investovat v Číně: 1. čtvrtletí jako čas ekonomických výzev

05.02.2024 Z čínských politických zasedání uskutečněných v posledním čtvrtletí loňského roku vyplývá, že Čína nepovažuje proticyklické iniciativy za příliš naléhavé. Další směr rozvojových strategií určí až Třetí plenární zasedání, které se koná v 1. čtvrtletí roku 2024. Navzdory problémům a nejistotě však mohou technologie, rozvinutá výroba, energetika a zelené kovy ve střednědobém horizontu nabídnout úrodnou půdu pro další růst.
C:\fakepath\akcie-16012024-uvod.jpg

Top 5 akcií roku 2023 s vysokým dividendovým výnosem pro strategické investování

16.01.2024 Companhia Siderúrgica Nacional ADR, International Seaways Inc., Frontline plc, Civitas Resources Inc. a Blue Owl Capital Corporation se umístily mezi pěti nejlepšími společnostmi s nejvyšším dividendovým výnosem v roce 2023. Na konci roku 2023 jsme prozkoumali tyto přední společnosti. V tomto článku se podělíme o informace z jejich finančních zpráv, provedeme technickou analýzu jejich akcií a podělíme se o prognózy odborníků na rok 2024.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?

15.01.2024 Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů.
C:\fakepath\eurusd-12012024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 12.1.2024

12.01.2024 Americké akcie včera uzavřely téměř beze změny. Zprávy o vývoji inflace a pracovního trhu v USA utlumily naděje ohledně toho, že americká centrální banka (Fed) v březnu sníží úrokové sazby.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\Indie-burza.jpg

Indie přerostla Hongkong a stala se sedmým největším akciovým trhem světa

12.12.2023 Indie přerostla Hongkong a stala se sedmým největším akciovým trhem na světě. Podle údajů Světové federace burz činila na konci listopadu celková tržní kapitalizace indické Národní burzy cenných papírů (NSE) 3,989 bilionu dolarů (zhruba 90 bilionů Kč) proti 3,984 bilionu dolarů v Hongkongu. Indickému akciovému trhu pomáhá optimismus ohledně ekonomických vyhlídek země, napsal zpravodajský server CNBC.
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
C:\fakepath\burza-03122023.png

Analytici z JP Morgan předpokládají pokles indexu S&P 500 o 8 % v roce 2024

03.12.2023 Závěr roku je tradiční příležitostí pro analytiky, aby se vyjádřili k výhledu na příští rok. Tyto předpovědi však často připomínají věštění z křišťálové koule a jen výjimečně se vyplní. Když se ohlédneme na rok 2023, který měl být rokem krachu v důsledku zvyšování úrokových sazeb, vidíme, že se tak nestalo. Do konce roku chybí prakticky 10 obchodních dnů, takže pravděpodobnost, že se apokalyptické vize analytických firem naplní, je malá. To však nebrání analytikům překládat krizi na rok 2024. Jednou to určitě vyjde.
img

COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí

23.11.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
img

Zažijte XTB Online investiční konferenci 2023 z pohodlí domova

20.11.2023 Rok se s rokem sešel a v XTB jsme si pro Vás připravili další ročník již tradiční listopadové Online investiční konference, na které vystoupí hosté z českého a slovenského finančního světa. Můžete se těšit na bohatý program plný informací.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Nejcennější české firmy jsou ČEZ, EPH a Agrofert, uvádí žebříček Seznam Zpráv

20.11.2023 Tři nejhodnotnější české firmy jsou podle hodnocení serveru Seznam Zprávy státem kontrolovaná energetická společnost ČEZ, skupina EPH Daniela Křetínského a holding Agrofert, který patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše. Žebříček stovky nejcennějších společností pod kontrolou tuzemských vlastníků vychází z odhadu ceny, za který by šly prodat či koupit. Všechny mají minimálně miliardovou hodnotu. Seznam Zprávy pořadí sestavily ve spolupráci s poradenskou společností Deloitte.
C:\fakepath\kalednar-13112023.png

Sledujte americkou inflaci

13.11.2023 Tento týden bude nejdůležitějším příchozím makročíslem vývoj spotřebitelských cen v USA za říjen. V úterý se dozvíme, jak rychle probíhá zpomalování cenového růstu, na základě kterého se pak bude americká centrální banka (Fed) rozhodovat o nastavení úrokových sazeb.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Ekonomové v diskusi v ČT: Česká ekonomika roste příliš pomalu

30.10.2023 Česká ekonomika roste příliš pomalu. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekli ekonom Jan Švejnar z Kolumbijské univerzity v New Yorku, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a člen představenstva ČSOB Ján Lučan a hlavní poradce České bankovní asociace Miroslav Zámečník. Ekonomové také upozorňovali na to, že růst ekonomiky brzdí nedostatečně rozvinutá infrastruktura a nedostatečné koncepce dlouhodobého rozvoje.
img

Akcie: Vyšší cena kapitálu začíná bolet

19.10.2023 Boj proti inflaci zvýšil cenu kapitálu na úroveň, kdy se začaly otevírat trhliny ve světové ekonomice. Zároveň dochází k obratu amerického fiskálního cyklu, což může v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami dostat ekonomiku do stavu lehké stagflace. To bude špatné pro cyklické akcie a v takovém případě ponesou nejvyšší riziko akcie spojené s AI. Vyšší cena kapitálu také jasně ukázala křehkost zelené transformace, a to bude patrně i největší katalyzátor snížení úrokových sazeb hned po oslabující ekonomice, protože k rychlé dekarbonizaci může dojít jen v prostředí nízkých úrokových sazeb.
img

Analýza způsobů vydělávání peněz: od hazardních her po investování do akcií

18.10.2023 Ve vyvíjející se ekonomické situaci v České republice je k dispozici mnoho možností výdělku, od tradičního zaměstnání až po podnikatelské dobrodružství. S každým dalším rokem se noříme do online světa, a proto vám tento článek osvětlí různé možnosti výdělku v riskantních podnicích včetně online kasin, kde můžete získat free spiny dnes zdarma a dosáhnout finančního úspěchu. Ať už jste profesionální investor, nebo nadšenec do hazardních her, informace budou komplexním průvodcem vyděláváním peněz v naší zemi.
C:\fakepath\eurusd-13102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 13.10.2023

13.10.2023 Americké akcie včera oslabily. Po aukci dluhopisů americké vlády stouply jejich výnosy. Investoři vyhodnocují zprávu o zprávu o zářijovém vývoji inflace ve Spojených státech. Ta podle agentury Reuters podpořila očekávání, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat se snižováním úrokových sazeb.
img

Akcie

27.09.2023 Magacapy jako Alphabet, Apple, Amazon nebo Microsoft ztratily včera více než 1,5 % hodnoty. Amazon nepodpořila ani dlouho očekávaná antimonopolní žaloba ve Spojených státech. Žádný ze sektorů nedosáhl zeleného výsledku. Nejméně se dařilo utilitám, které ztratily 3 %. Nejméně pak ztrácela energetika (-0,5 %), které alespoň částečně pomohly ceny ropy (WTI +1 %). Blíží se poslední dny září a všechny hlavní zámořské indexy míří k první kvartální ztrátě v letošním roce. V pozitivním slova smyslu můžeme vypíchnout snad pouze menší farmaceutické společnosti, kterým se včera zadařily dílčí úspěchy s jejich léky. Společnost Immunovat narostl o 97 % a Soleno Therapeutics dokonce o 505 %.
C:\fakepath\trader-20092023-39-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2023 1) Akcie americké rozvážkové služby Instacart včera zahájily obchodování na burze v New Yorku růstem o 43 procent. Hodnota firmy tak dosahuje téměř 14 miliard dolarů (320,2 miliardy Kč), napsala agentura Reuters. Instacart se zabývá rozvozem potravin, podobně jako například v České republice společnost Rohlík.
img

E.ON zlevní 800.000 klientů elektřinu, bude až o pětinu nižší než vládní strop

07.09.2023 Energetická společnost E.ON zlevní od 1. října elektřinu asi 800.000 svých klientů, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti současným ceníkům se sníží o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak bude nižší až o pětinu. Od začátku září firma zlevnila 140.000 zákazníků plyn. E.ON o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
img

FT: Větrná energetika má problém s růstem velikosti lopatek turbín

04.09.2023 Za inženýrský úspěch se dá považovat 169 větrných turbín, které u pobřeží Yorkshiru vztyčila dánská firma Orsted. Každá z nich má výkon osm megawattů a dokáže dodávat energii jedné domácnosti po dobu 24 hodin pouhým jedním otočením lopatek dlouhých 81 metrů. O desítky kilometrů severněji si konkurenční firma SSE přisadila, její novější turbíny s lopatkami dlouhými 107 metrů mohou napájet domácnost jedním otočením až dva dny. Závod o větší turbíny však přiměl odborníky k výzvě na zpomalení růstu a větší standardizaci, píše list Financial Times (FT).
img

Obnovení růstu reálných mezd a zlepšení tuzemské poptávky

01.09.2023 Růst nominálních mezd podle našeho odhadu ve druhém letošním čtvrtletí zpomalil na 8,5 % y/y a 1,7 % q/q. Ještě výrazněji se však zmírnila dynamika spotřebitelských cen, a průměrná reálná mzda tak mezičtvrtletně vzrostla o 1,3 %. Tím podle nás započal trend postupné kompenzace hlubokého propadu kupní síly zaměstnanců z posledních dvou let. V souladu se zlepšením reálných příjmů domácností a s ohledem na jejich vysokou úroveň nahromaděných úspor očekáváme, že pokračovalo postupné oživení spotřebitelské poptávky.
img

Kdo může za to, že Česko má pátou nejvyšší inflaci v OECD? O proč ji má „bezeurové“ Švýcarsko šestkrát vyšší než „eurové“ Slovensko, které svojí inflací překonává i Českou republiku…

22.08.2023 Česko mělo v červnu pátou nejvyšší míru inflace ze zemí OECD, vyplývá ze studie společnosti Utility Bidder, kterou dnes zveřejnila ČTK. Meziroční inflace činila v Česku podle studie 9,7 procenta. Vyšší už v rámci OECD byla pouze v Turecku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Nejnižší míru inflace naopak v červnu vykazovaly Švýcarsko, Řecko a Španělsko.
C:\fakepath\fuze.jpg

PwC: Trh fúzí a akvizic v prvním pololetí letošního roku klesl v ČR i ve světě

07.08.2023 Trh fúzí a akvizic v prvním pololetí 2023 klesl v ČR i ve světě. V Česku se uskutečnilo 63 obchodů, před rokem to bylo 85 transakcí. Ve světě klesl objem transakcí meziročně o 38 procent na 1,208 bilionu dolarů (26,661 bilionu korun), vyplývá z analýzy poradenské společnosti PwC.
img

Akcie týdne - Caterpillar (03.08.2023)

03.08.2023 Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US), amerického výrobce těžkých strojů, začátkem tohoto týdne vzrostly na rekordní hodnoty poté, co společnost vykázala solidní zisk za 2. čtvrtletí 2023. Akcie vyskočily o více než 8 % na nová historická maxima, protože optimistický výhled do budoucna překonal obavy z globálního zpomalení a poměrně špatný obrázek, který vykreslují makroekonomické údaje. Podívejme se na společnost a nedávnou zprávu blíže!
img

Předloni ztrátová Tesařova DK Holding Investments měla loni zisk 5,5 miliardy Kč

12.07.2023 Energetická skupina DK Holding Investments podnikatele Jaromíra Tesaře v loňském roce zaznamenala rekordní čistý zisk ve výši 231,8 milionu eur (5,5 miliardy Kč). Předloni přitom skupina skončila ve ztrátě 35,3 milionu eur (asi 840 milionů Kč). Skoro o 60 procent stouply také tržby na 1,86 miliardy eur (44,3 miliardy korun). Vyplývá to z výroční zprávy DK Holding Investments, na kterou dnes upozornil Ekonomický deník.
C:\fakepath\pre.jpg

PRE vyplatí akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, stejně jako loni

23.06.2023 Společnost Pražská energetika (PRE) vyplatí letos svým akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, tedy na stejné úrovni jako loni. Firma tak mezi akcionáře rozdělí přes 1,7 miliardy Kč. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Udělala také několik změn ve správních orgánech firmy, novými členy představenstva se stali David Vodrážka a Jaromír Beránek.
C:\fakepath\trader-23062023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2023 1) Italský výrobce luxusních jachet Ferretti stanovil cenu svých akcií pro vstup na milánskou burzu na tři eura za jednu akcii. Společnost se tak ocenila na zhruba jednu miliardu eur (23,7 miliardy Kč). Do firmy investoval i český miliardář Karel Komárek, informoval dnes výrobce jachet na svém webu.
img

Záporné ceny elektřiny dorazily do Česka dříve, než se čekalo. Ohrožují další rozvoj solární energetiky a paradoxně dokládají nenahraditelnost fosilní elektřiny, včetně té z uhlí

21.06.2023 Solární boom, jejž v Česku loni vystupňoval vpád ruských vojsk na Ukrajinu a jeho důsledky, vede letos stále častěji k záporným okamžitým cenám elektřiny. Při záporných cenách přitom výrobci elektřiny platí za to, že ji vyrábí, zatímco odběratelé dostávají peníze za to, že ji odebírají.
img

Mzdovou a cenovou spirálu přibrzdí tvrdá měnová politika a především vládní škrty

05.06.2023 Český statistický úřad dnes uvedl, že v 1. čtvrtletí 2023 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 8,6 %. Nerostly nicméně jen mzdy, rostly i ceny. Reálně tak mzdy klesly o 6,7 %, což není žádná sláva. Za svou práci si koupíme méně. Je proto logické, že se lidé cítí chudší.
img

ČEZ vypsal miliardový tendr na nové generátory pro elektrárnu Temelín

25.05.2023 Energetická společnost ČEZ vypsala miliardový tendr na dodávku dvou generátorů pro jadernou elektrárnu Temelín. Firmy se do výběrového řízení na klíčové zařízení, které vyrábí elektřinu pro pětinu České republiky, mohou hlásit do 9. června. Generátory chce ČEZ měnit v letech 2028 až 2030. Novináře o tom informoval mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták. Modernizací ČEZ sleduje zajištění minimálně šedesátiletého provozu jihočeské jaderné elektrárny. Nové generátory budou připraveny i na případné zvýšení výkonu elektrárny.
img

Komodity v důsledku El Niña

16.05.2023 El Niño: V současné době se odhaduje 90% pravděpodobnost výskytu meteorologického jevu El Niño ještě v tomto roce. To by mohlo přinést další narušení dodávek na volatilní světové zemědělské a energetické trhy, podpořit slabé ceny komodit a zvýšit inflaci. Při posledním silném jevu El Niño v roce 2016 byly zaznamenány nejvyšší globální teploty v historii (viz graf) a tentokrát hrozí nový rekord. Na to je ještě brzy a dopady El Niña se liší podle jeho intenzity a geografické polohy, přičemž žádné dvě období nejsou stejná. Často se však projevuje vyššími teplotami na severu USA, v Asii a Austrálii a větším množstvím srážek na jihu USA a v Argentině. Toto nyní rychlé oteplení Tichého oceánu přichází po téměř bezprecedentních třech letech zpětného narušení počasí opačným ochlazením La Niña.
C:\fakepath\Vladimir-Bezdek-15052023.jpg

Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání

15.05.2023 Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
img

Křetínského EPH v loňském roce navýšil provozní zisk na 101 miliard Kč

11.05.2023 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského v loňském roce zvýšil svůj provozní zisk (EBITDA) na 4,3 miliardy eur (zhruba 101 miliard Kč). Meziročně je to nárůst o dvě miliardy eur (47 miliard Kč). Konsolidované tržby skupiny stouply proti roku 2021 téměř dvojnásobně na 37,1 miliardy eur (871,8 miliardy Kč). Na hospodaření měla vliv situace na energetickém trhu, rozvoj celé skupiny a její akvizice. ČTK to dnes sdělil mluvčí skupiny EPH Daniel Častvaj.
img

Český průmysl překonává očekávání, zejména díky oživení autoprůmyslu. Ten měl v březnu nejlepší měsíc za takřka 3,5 roku

09.05.2023 Průmyslová výroba v Česku v březnu mírně překonala očekávání. Meziročně přidala 2,2 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů vzestup pouze o 1,9 procenta.
img

Energetická skupina PRE loni zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 3,33 miliardy Kč

05.05.2023 Energetická skupina Pražská energetika (PRE) loni zvýšila svůj čistý zisk na 3,33 miliardy korun, což je meziročně téměř o čtvrtinu více. Výnosy skupiny pak vzrostly o skoro 39 procent na více než 38 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy Pražské energetiky (PRE), na kterou dnes upozornil Ekonomický deník. V hospodaření skupiny se během loňské energetické krize spojené s vysokým zdražením energií projevil také nárůst počtu odběratelů a dodávek.
C:\fakepath\fuze.jpg

Poradenská firma: Počet i objem fúzí a akvizic v ČR v 1. čtvrtletí výrazně klesl

17.04.2023 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v ČR v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně výrazně klesl. Na území Česka či se zapojením ČR se uskutečnilo 14 transakcí za 93,4 milionu Kč. Ve stejné období loni to přitom bylo 20 transakcí za 4,1 miliardy Kč. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. Propad je podle ní důsledkem ekonomické recese a poklesu aktivity investorů v souvislosti s nejistotou na trhu.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v ČR a CEE v 1Q 2023 – počet i objem transakcí meziročně výrazně klesl

17.04.2023 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v České republice v letošním prvním čtvrtletí meziročně výrazně klesl. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 14 transakcí za čtyři miliony eur (93,4 milionu Kč). Ve stejné období loni to bylo 20 transakcí za 175 milionů eur (4,1 miliardy Kč). Propad je důsledkem probíhající ekonomické recese a poklesu aktivity investorů v souvislosti s nejistotou na trhu. Největší objem transakcí se uskutečnil v oblasti energetiky. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. V celém středoevropském regionu situaci na trhu fúzí a akvizic ovlivňuje válka na Ukrajině.
img

Oživí trh s uranem společné prohlášení USA a EU? 🗽🌍

04.04.2023 Kontrakty uranu po společném prohlášení USA a EU mírně vzrostly. „Západ“ uvedl, že jakékoli snahy podkopat energetické trhy a vyhnout se sankcím budou „přímo konfrontovány“. Důležité prohlášení bylo učiněno také pro jaderný sektor. Spolupráce na snížení závislosti na ruském jaderném palivu bude ze strany USA a EU intenzivnější. Letos se má konat transatlantická konference o pokročilých jaderných reaktorech. Jadernou energii lze vnímat jako alternativu ke konvenčním zdrojům energie, na kterých jsou západní ekonomiky silně závislé. Akcie Cameco (CCJ.US) a Constellation Energy (CEG.US) před otevřením trhu mírně posilují. Jaderná energetika může být díky své vysoké ROIC zdrojem „levnější“ energie, jejíž poptávku pravděpodobně zvýší mimo jiné i podíl elektromobilů. Může tak pomoci k větší nezávislosti na trhu s ropou, který je OPEC+ značně ovlivněn. Spojené království a EU uznaly jadernou energii za „zelenou“. Také v Japonsku, zemi extrémně negativní k uranu po „Fukušimě“, souhlasilo s výstavbou nových elektráren a restartem 17 reaktorů.
C:\\fakepath\\Forbes.jpg

Forbes: Nejbohatší v ČR je Kellnerová, mezi dolarovými miliardáři 11 Čechů

04.04.2023 Nejbohatší v Česku je nadále dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem v hodnotě 16,5 miliardy dolarů (355,9 miliardy Kč). Na druhé místo se posunul většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský s majetkem za 9,2 miliardy dolarů (198,5 miliardy Kč). Třetí je majitel KKCG Karel Komárek se jměním za 8,1 miliardy dolarů (174,7 miliardy Kč). Do světového žebříčku dolarových miliardářů, který sestavil časopis Forbes, se poprvé dostalo 11 Čechů.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Měli by investoři očekávat, že inflace oddálí návrat Wall Street?

28.03.2023 Pandemie COVID-19 měla značný dopad na světovou ekonomiku a mnoho investorů se ptá, kdy se akciový trh vrátí na úroveň před pandemií. I když akciový trh vykazuje určité známky oživení, investoři se nyní obávají, že inflace by mohla návrat na Wall Street oddálit. V tomto článku se budeme zabývat tím, zda by investoři měli očekávat, že inflace zpozdí návrat Wall Street.
img

Nálada českých spotřebitelů se v březnu přestala zlepšovat. Bojí se vleklé vysoké inflace

24.03.2023 Důvěra v českou ekonomiku dosáhla letos v březnu úrovně 93,9 bodu. To znamená, že je na úrovni 93,9 procenta průměru let 2003 až 2022. Je tedy stále z dlouhodobé perspektivy podprůměrná. Nicméně i tak je na nejvyšší úrovni od loňského srpna. Zasluhuje se o to nyní hlavně růst důvěry mezi podnikateli. I když mezi nimi není vývoj jednotný. Zlepšuje se totiž nálada podnikatelů a firem v průmyslu a obchodě, zatímco se zhoršuje ve stavebnictví a vybraných službách.
C:\fakepath\SB2.jpg

SB: Ukrajina bude potřebovat na obnovu a rekonstrukci 411 miliard USD

22.03.2023 Obnova ukrajinské ekonomiky po ruské invazi bude stát 411 miliard dolarů (devět bilionů Kč), což je 2,6násobek odhadovaného hrubého domácího produktu (HDP) Ukrajiny za loňský rok. Vyplývá to z nové studie Světové banky (SB), OSN, Evropské komise (EK) a Ukrajiny, na kterou se odvolává agentura Reuters. Předchozí odhad z loňského září počítal s náklady 349 miliard USD.
img

Forex: Neklidný týden na trzích se blíží ke svému konci

17.03.2023 Včerejší zasedání ECB přineslo ujištění, že finanční stabilita bude brána v potaz, těžiště měnověpolitických úvah však stále zůstává orientováno na inflaci. Trhy tak zřejmě postupně začnou otáčet svoji pozornost zpět směrem k makroekonomickým statistikám. Americká průmyslová produkce podle nás v únoru zaznamenala po překvapivé lednové stagnaci zlepšení. Finální únorová inflace v eurozóně by pak měla ukázat, jaké faktory stály za zrychlením dynamiky jádrových cen.
img

Jaderná energetika je riskantní a nevyplatí se, míní institut DIW Berlin

10.03.2023 Všechny jaderné projekty, o kterých se v dnešní době kvůli energetické a klimatické krizi debatuje, nejsou ekonomicky a ani technicky životaschopné a smysluplné, do centra pozornosti se naopak dostávají mnohem výhodnější obnovitelné zdroje. Ve své aktuální analýze to uvádí výzkumný hospodářský institut DIW Berlin.
img

Český HDP ve Q4 22 opět mírně klesl, přidaná hodnota však rostla

03.03.2023 Česká ekonomika podle zpřesněného odhadu ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně klesla o 0,4 % po předchozím poklesu o 0,3 %. Oproti předběžnému odhadu HDP z konce ledna, který ukazoval na -0,3 % q/q, tak došlo k nepatrné revizi směrem dolů. Nadále však platí, že se ekonomika ve druhé polovině loňského roku podle dat HDP nacházela v mírné recesi. Stále také zaostávala za předpandemickou úrovní (4Q 19), a to o 1 %. Meziroční růst HDP výrazně zpomalil z 1,5 % ve Q3 na 0,2 % ve Q4 22, když zároveň působila vyšší srovnávací základna. Za celý rok 2022 potom HDP vzrostl o 2,4 %.
img

Experti: Cena elektřiny i plynu bude dál klesat, krize pomalu končí

22.02.2023 Energetická krize, která začala loni v létě raketovým růstem cen elektřiny a plynu, pomalu končí, ceny elektřiny i plynu budou nadále pozvolna klesat. Shodli se na tom ekonomové i odborníci na energetiku na 18. ročníku konference Očekávaný vývoj odvětví energetiky v ČR a ve světě, která se dnes uskutečnila v Brně.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: EU díky obnovitelným energiím ušetřila miliardy eur za dovoz plynu

22.02.2023 Evropská unie byla díky většímu využívání energie z větru a slunce schopna ušetřit po začátku invaze Ruska na Ukrajinu 12 miliard eur (asi 285 miliard Kč) za dovoz plynu. Podle agentury DPA to vyplývá z dnes zveřejněné analýzy think-tanku Ember Climate.
img

Fidelity International: Společnosti se drží ESG navzdory výzvám –⁠ ale jedno klíčové slepé místo přetrvává

15.02.2023 Souhrn: Podle průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 se společnosti i přes ekonomické turbulence drží důrazu na zásady udržitelného rozvoje. Stále však existuje velký prostor pro zlepšení – zejména pokud jde o zamezení úbytku biologické rozmanitosti.
img

TZ Allianz Trade: Inflace zatím nepřiměla firmy k investicím. Podpoří tento trend její další růst?

06.02.2023 Až do roku 2019 tlačila globální dezinflace na výši podnikových investic. S návratem inflace, která je obvykle pro investice a zisky příznivá, se však tento trend neobrátil. Podle nejnovější analýzy pojišťovny Allianz Trade jsou na vině i takové faktory jako hromadění kapitálu v podnicích nebo vyplácení dividend. Analytici varují, že takové strategie mohou fungovat krátkodobě, v dlouhodobém horizontu by naopak mohly přispět k ještě vyšší míře inflace.
img

E.ON sníží milionu stálých zákazníků ceny energií pod cenový strop

02.02.2023 Energetická společnost E.ON sníží od poloviny února všem svým stálým zákazníkům bez fixací ceny energií pod vládou stanovené cenové maximum. U elektřiny budou ceny nižší o šest procent, než činí cenový strop, u plynu o osm procent. Zlevnění se bude týkat více než milionu zákazníků. Roční úspora u klientů, kteří nepoužívají elektřinu či plyn k vytápění, bude v řádu vyšších stovek korun, u ostatních vyšší. Informovala o tom dnes společnost E.ON. Dosud tuzemští dodavatelé snižovali ceny pouze u produktů s fixací. Nové ceníky připravují i další dodavatelé.
img

Akciové a ETF bestsellery podle Patria Finance a Investiční výhled 2023

20.01.2023 Jaké akcie a ETF jsou nejvíce vyhledávány českými investory v roce 2022 a proč? Největší retailový obchodník s cennými papíry Patria Finance přináší exkluzívní žebříček založený na datech jeho více než 50 tisíc klientů a klientek, obohacený o komentáře analytiků Patria Finance a investiční výhled pro rok 2023.
img

Energie na trhu zlevňují, dodavatelé začínají reagovat novými tarify

18.01.2023 Dodavatelé elektřiny a plynu začínají v reakci na příznivý vývoj na energetickém trhu z posledních týdnů nabízet novým klientům tarify s cenami mírně pod vládou stanoveným maximem. Jde například o E.ON, nový ceník chystá i innogy. Situaci na trhu, kde ceny energií začaly klesat, analyzují i další velcí dodavatelé. Většinou půjde o tarify s dlouhodobou fixací. Vyplývá to z informací firem pro ČTK. Pod úrovní stropu prodávají energie svým stávajícím klientům i někteří menší dodavatelé.
C:\fakepath\money.jpg

Oxfam: Extrémní bohatství i chudoba se poprvé za 25 let zvýšily současně

16.01.2023 Ve světě sílí nerovnost, poprvé za 25 let se extrémní bohatství i extrémní chudoba zvýšily současně. Ve zprávě zveřejněné před začátkem výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu to dnes uvedla organizace Oxfam, která bojuje proti chudobě. Výrazné loňské zvýšení cen potravin a energií způsobilo, že miliardáři zbohatli ještě citelněji.
img

Obavy ze zisků jsou přehnané

12.01.2023 VÝNOSY: V roce 2023 začne zvyšování úrokových sazeb Fedu dohánět ekonomiku i zisky společností, což převrátí scénář loňských odolných zisků a klesajících ocenění. Výsledková sezóna za 4. čtvrtletí, která začíná v pátek, je k tomu předehrou a může dojít k prvnímu poklesu v USA od 3. čtvrtletí 2020. My však nejsme tak skeptičtí a vidíme další "ne tak špatnou" sezonu, kdy nižší, ale odolné zisky a marže přinesou úlevu znepokojeným investorům. Konsenzus předpokládá pokles zisků v indexu S&P 500 o -2 % a růst evropského indexu Stoxx 600 o 14 %. Vedení společnosti se zaměří na pokyny pro rok 2023. 
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
C:\fakepath\akcie-30122022.png

Akcie v USA klesly, hlavní indexy letos měly nejhlubší procentní propad od 2008

30.12.2022 Americké akcie dnes mírně oslabily. Završil se tak rok prudkých ztrát způsobený agresivním zvyšováním úrokových sazeb s cílem omezit inflaci, kdy náladu na trhu dále utvářely obavy z recese, ruská invaze na Ukrajinu a neklid ohledně pandemické situace v Číně. Všechny tři hlavní indexy vykázaly nejhlubší roční procentní pokles od roku 2008.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
C:\fakepath\fed-09122022.jpg

Trhy jdou proti Fedu

09.12.2022 Finanční trhy s příchodem zimy přepadl málo podložený optimismus. Akcie, dluhopisy i měny se po jednom měsíčním pomalejším růstu cen ve Spojených státech tváří, jako by byla bitva s inflací vyhraná a americká centrální banka (Fed) již nemusela téměř vůbec zvyšovat úrokové sazby. Pravdou je, že ceny komodit, především pak ropy, ustoupily a jsou naladěny na mělkou recesi. I přesto od představitelů Fedu slyšíme odhodlání dále utahovat měnovou politiku a poslat sazby minimálně k 5 %.
img

Čeká nás delší období inflace, shodli se odborníci na konferenci XTB

30.11.2022 Hlavním tématem příštího roku budou pro investory vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Období vysoké inflace přitom může i přes snahu centrálních bank trvat kvůli rostoucím výdajům států delší dobu. Shodli se na tom účastníci online investiční konference společnosti XTB, která se uskutečnila v sobotu 26. listopadu. Zároveň ale podle řady z nich není nutné z pohledu investora příliš řešit, zda nastane ekonomická recese. Správný investiční horizont by měl být totiž dlouhodobý, navíc recese přináší dobré příležitosti k nákupu akcií.
img

Nový ropný zlom: Jsou evropské ropné společnosti opět vhodné k investici?

30.11.2022 Na počátku minulého desetiletí došlo k neefektivní alokaci kapitálu: přišla obrovská expanze dodávek uhlí z Číny a zdálo se, že velké ropné společnosti vypisují bianco šeky svým průzkumným oddělením. V tomto období došlo také k rychlému růstu trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) a k obrovskému přílivu spekulativního kapitálu do amerických břidlic.
C:\fakepath\index-18112022.jpg

Index S&P 500 a reálné úrokové sazby

18.11.2022 Často se uvádí, že pro zkrocení inflace by měly vzrůst úrokové sazby očištěné o inflaci, aby se domácnostem vyplatilo spořit a omezily se investice i spotřeba. To samozřejmě dává smysl. Problém však je s kalkulací oné výše reálných úroků.
img

Tržní sektor, kde začnou akcie raketově stoupat

08.11.2022 Svět se ze všech sil snaží zajistit si dodávky kritických energií. Některé země jich budou mít koncem letošního a začátkem příštího roku nedostatek, a tak se upírá značná pozornost na jadernou energii, která nabízí alternativní řešení. Poptávka po ní se rychle zvyšuje i proto, že jde po hydroelektrické energii o druhý největší zdroj elektřiny s nulovými uhlíkovými emisemi. Navíc firmy spojené s čistými energetickými alternativami patřily v letošním roce na globálních trzích mezi ty s nejlepší akcionářskou návratností.
Související klíčová slova: HRANIPEX | Toronto | Čína a USA | Společnost Synot Invest | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Běžná dividenda | Odkup svých akcií | Aker | Německá Deutsche Post | Signál kvality a výkonnosti | Počet nakažených koronavirem | Privatizace | Walmart | Southwestern Bell | Odhad vývoje ekonomiky | Objem transakcí | Dynamický růst | Telmex | Vlna investic | Nálada českých spotřebitelů | Vladimír Velebný | BCPP | RENOMIA | Dynamický růst a investice | Hlava a ramena | ChatGPT | Zpravodajský server | Ivan Drbohlav | ČSA | Výnosy dluhopisů | Vojenské lesy | Ziskový potenciál | Automotodrom | Euro k americkému dolaru | Filip Louženský | Ontario Teachers | Průmyslově-technologický holding | Dlouhé pozice | Cash Dividend | Ředitel Swiss Life Select | Ford Sollers | Geopolitické konflikty | McKesson Corp | Tele2 | Války | Arbitráž proti Gazpromu | Lithium | Podfondy | RESPECT | Komoditní | Vývoj | Fintel | Spotřebitelské vzorce | Dana Drábová | Češi | Allwyn | Aleš Zavoral | Platební bilance | Data z trhu práce | Výrobci elektřiny | Allianz | Cameco (CCJ.US) | Jan Kalina | Dividendové společnosti | Panevropský index | INVISIO | Jmenování Powella | Danuše Hradilová | Aktuálně investiční příležitosti | Vyspělé země | Hlavní trendy | Bank of Montreal | Společnost Invesco | Akcie MU | Skupina Colt | Hypomonitor | Stanislav Bernard | Česká ekonomika letos | Belviport Trading | TV Nova | Babcock International Group | VOJENSKÉ LESY A STATKY | Zdražovat | Společnost Thyssenkrupp | DPH | Měna běžné dividendy | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Klíčové problémy | Situace na trhu | Mobileye | Závislost na dovozu energie | Kryptoaktiva | O žebrácké holi | Ekonomická třída | Norwegian Air Shuttle | RWE AG | Analytik Patria Finance | Zhodnocení akcií | Paul Krugman | Metalurgie | Prémiový konzervativní fond | Úvěrový trh | Caterpillar (CAT.US) | Sazka Entertainment | Investiční firma | Coface pro ČR a Slovensko | Standard & Poor's | Top 5 akcií roku 2023 | Jana Valová | Norský fond | Makléřské společnosti | Investice roku 2023 | Společnost GasNet | Akciové společnosti | Garanční systém | FiveThirtyEight | Ceny akcie RWE | Pro-Doma | Žebříček nejbohatších | Dnešní obchodování | Index hongkongské burzy | Výkyvy | Blue Owl Capital Corporation | iShares S&P 500 Utilities Sector ETF | Itálie | Clean Energy Ministerial | Stoxx | Nové studie | Tranzitní země | Cena emisních povolenek v EU | Akcie Blue Owl | Africký mor prasat | ETF investoři | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | CGN Power Co Ltd | Jüan | Otevřené pozice | Mezinárodní finance | Inflace v září | Sektor spotřebního zboží | Investování do akcií s vysokým dividendovým výnosem | Evropské centrální banky | Struktura a správa energetického odvětví | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Signet Bank | Zvýšení vládních podpor | Volatilní | Swiss Life | Kamaz | Swiss Life Select Investice | LIBOR | Diverzifikace | Obchodování na Energetické burze | Zájem Čechů | Thought Leadership | Michal Menšík | Kazatomprom (KAP.UK) | Evropské logistické firmy | Novo | Iva Palusková | EUR/JPY | Alternativní investice | Vliv pandemií | Rozvoj umělé inteligence | AerCap Holdings | Veřejné finance | Státní dluhopisy | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Příležitost k nákupu | Paladin Energy | Ruské invaze na Ukrajinu | Dolar k japonskému jenu | Trh práce | Ruský plyn | Jana Škrabalová | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Souhrnný indikátor | Generální ředitel Swiss Life Select | Philip Morris ČR | iShares | Aramco | Tomáš Zaněk | P/B | Crypto | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Společnost Equinor | Britská centrální banka | Lubomír Stoklásek | DXY | Loterijní společnosti | Německý automobilový koncern | MADETA | Stravenkové firmy | František Fabičovic | Spotřebitelský sektor | Potenciál | Declaration Date | Oživení ekonomiky | Allianz Trade | Sev.en Energy | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Finanční stabilita | Lednová inflace | Společnost Seznam.cz | Pokles cen energií | Norges Bank | Technologie blockchain | Macquarie Asset Management (MAM) | Companhia Siderúrgica | Cyklus zvyšování sazeb | Finep | Války v Evropě | Škoda Auto | Růst amerického dolaru | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Zdeněk Ptáček | Investopedia | Spotové bitcoiny | Klimatická politika | Korea Electric Power | Miliony dolarů | Bidenova vláda | Zisk před zdaněním | Pražská teplárenská | Invaze na Ukrajinu | Levice | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Ján Lučan | Chování | Frontline plc | ČNB Jiří Rusnok | J&T MONEY OPF | Intervence | NYSE | Státní televize | Růst mezd | Gruzie | CARA | Náklady na financování | E.ON | Ekonomické vyhlídky | HDP na obyvatele | Ministr vnitra | Fiskální impuls | Experti | Počáteční zisky | Rekord | Ministr dopravy | TPA Valuation & Advisory | Raiffeisenbank | Vzestup zlata | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Průměrný výnos | Mimořádné daně | Bankovní skupina | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Návrh zákona | Evropské měny | Hnojiva | Howard Marks | Creditas | Útlum uhelných elektráren | Riziko politických a environmentálních událostí | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Anticyklické investice | Největší světová ekonomika | Coca-Cola | Společnost Apple | Nevýhody Stock Dividend | Vývoj mezd | IHS | Pokles zisku | Asijské trhy | CGN Power Co | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Rudolf Kypta | EUR/USD | Kühne+Nagel | Vanguard | Marcel Belhocine | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Franklin Technology | VAFO | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Mediální společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Pavel Juříček | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | Jaroslav Beran | NYSE: CIVI | Cena bitcoinu | Jan Světlík | Současná cena | Důvěra v ekonomiku | Konkurenti | Akcie společnosti | Chování trhu | Poradenská firma | Americký prezident | Agentura AFP | Komunikační služby | América Móvil | Softwarová společnost | Regulační politiky | Automotodrom Brno | Benchmark | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | CDN77 | Force | Jiří Hlavatý | Množství peněz | Fortuna | Brent | Cenné papíry | Posílení středoevropských měn | Finanční vzdělávání | Výnos | Generali Fond konzervativní | Celosvětová poptávka po ropě | Kansas City | Odvody | BWX Technologies | Zdražení dovozů | AŽD PRAHA | Investiční příležitost | Oxfam | Severoevropská dohoda | Získávání surovin | Hodnota kapitálu | Americký akciový trh | Měnový pár USD/JPY | Zisky na akciových trzích | Akcie těžařů | Roman Juřík | Russell 2000 | Finanční vzdělání | Colorado | Uzavření příměří | REITs | Vývoj na trzích | EPH | USMCA | Ivan Zach | Vzdělávání | Skupina J&T | Vlastislav Bříza | Absolutní výkonnost | Cena emisních povolenek | Zkrocení inflace | Firma ČEZ | ESG | Index DOW | Překvapivý růst | Mitsubishi Electric | Investiční strategie | Conseq Funds investiční společnost | Švédský oděvní řetězec | Poměr výnosu | 5 nejlepších ETF | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Milton Friedman | O2 Czech Republic | Fitch | KLDR | Státní dluh | Kapacita elektráren | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Úrokový diferenciál | Zpomalující ekonomika | Commodities | ČD-Telematika | Dluhopisy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Kontrakty | Akcie RWE | Jeden dolar | NAC Kazatomprom | Belviport Trading Limited | Mexický magnát | Allianz Global Investors | Propad cen | Uzavření vzdušného prostoru | Analytický tým FXstreet.cz | Konkrétní cíle | Automobilka Ford Motor | Rodinný trust | Online obchodování | Dropbox | Investiční výhled | Mezinárodní investiční banka | Výsledky hospodaření evropských firem | Platební neschopnosti | CGN Mining Co | JPY | Poměr P/B | H&M | GP Alliance | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Tescan Orsay Holding | Polovodiče | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Růst hrubého domácího produktu | Zájem o akcie | Pokles cen elektřiny | Výhody investování do akcií | Energetické tituly | Většinový podíl | Freedom Finance Europe | Casino | Jiřina Lužová | Fundraising | IT skupina | Pár USD/CAD | RODINNÝ PIVOVAR BERNARD | Uber Technologies | Německá společnost | ÚOHS | Kondice ekonomiky | Nexen | Jaguar Land Rover | Peníze | Inovace v energetickém odvětví | TETA | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Dopady války na Ukrajině | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Dodávky ruského plynu | Kabinet | IIF | Jannis Samaras | Investors | Americká společnost | Společnost Kofola | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Český miliardář | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Vítězné fondy | Velké problémy | Technologie blockchainu | Korea Electric Power Corp | Zbytné spotřební zboží | Ekonomické údaje | Konsensus | Amundi Czech Republic | Volby v USA | Online kasina | ALUMINIUM | Vzácné kovy | Saxo Bank | Pařížská dohoda | Sociální sítě | Nejhodnotnější české firmy | Amgen | Energetické úspory | Zrušení daně | Palladium | Americký Fed | Akcie Gazpromu | Procter and Gamble | Objem stimulů | Faktory ovlivňující energetické zdroje | Ropa WTI | ČEZ Pavel Cyrani | Technická recese | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Analytika | Americké ekonomiky | Podnikatelská aktivita v USA | Burza cenných papírů Praha | Omega | Developeři | INSW | Dell Technologies | Technologický fond | Brexit | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Společnost NJJ | Bitfarms | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | Bayer | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Polymetal International | Evropské burzy | Valná hromada | Ekologové | FedWatch | Pozornost investorů | Předvídatelné zisky | Burzy | Swiss Life Select Investice roku 2023 | NextEra | Ceny elektřiny | Kapitál | ICOM TRANSPORT | Prodeje aut | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | Globální výhled | Hello Bank | Cestování | USD | Reálné ekonomiky | Odpovědnost a udržitelnost | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Zhodnocení finančních prostředků | Vývoj devizových rezerv | SEV.EN ČESKÁ ENERGIE | Magnát | Broker | Shopify | Společnost Siemens | Kč/USD | Cash flow | Proražení | Upravený zisk | Typický investor | Nákup plynu | Technická analýza | Stav devizových rezerv | Radoslava Štěpánková | Roční průměrná míra inflace | Česká pošta | GBP/JPY | Aktuální očekávání | Mladší generace | Akcie MONETA | Export | Změna klimatu | Plán vlády | Total | Macquarie | Michal Strnad | Plány | Nakládání s aktivy | Nízká korelace | Instacart | Obavy z pandemie | Na burze | Trh s nemovitostmi | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Investiční analytik | Výstavba gigafactory | Finanční instituce | Zdeněk Chrdle | Zastavení poklesu | Komárek | NexGen Energy | Problémy české ekonomiky | Globální krize | Kapitálové strategie | SOLVENT | Výroční zprávy | Zemědělský svaz | Ruská společnost | Home office | Společnost innogy | Škoda JS | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Katar | Sodexo | Maďarsko | InterGen | Depreciace | Šok | Tesla Elon Musk | Energetické zdroje | Hongkong | Petrus Advisers | ProSiebenSat.1 | Rozvahy Fedu | Opinium | Price-to-Earnings | Index ISM ve službách | Společnost Emirates | Zavedení eura | TXN | Trh s ropou | Klimatické změny | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Žaloba | Kofola | Konopí | FedEx | Apple Pay | Ranní zpráva pro tradery | Velké fondy | Spekulovat | Noviny | Nord Stream 2 | Měnový fond | Společnost Net4Gas | Tichomoří | Nastavení úrokových sazeb | Forma SICAV | Steve Smith | Romuald Kopún | Snižování úroků | Širší index S&P 500 | Vyšší střední ekonomická třída | Wienerberger | Bogdan Maioreanu | NATO | Xiaomi | Tovární objednávky | Emirates | Velké firmy | Litva | Tornádo | Vysoké sazby | Středoevropské měny | Budějovický Budvar | Zámořské indexy | Komoditní sektor | CHLÁDEK A TINTĚRA | ProSiebenSat.1 Media SE | Skupina KKCG | PPF Telecom Group | Radovan Vítek | Fitch Ratings | Denison Mines | Třebíčská záložna | Výsledky společnosti | Igor Kim | Úroková sazba | Nový úděl | Rostoucí ceny energií | Rekordní nárůst | Tokyo Electric Power Co Holdings Inc | P.A. | Avast | Instagram | Kapitálový trh | Dovoz | Unie | Oživení trhu | Daniel Častvaj | Zvýšení sazeb | Obrovský potenciál | GBP/USD | Základní materiály | Investovaná částka | Vládní výdaje | Rohlik Group | Úrokové sazby | Vyšší náklady | Dovednosti | Zisky společnosti | Vliv energetických zdrojů na hospodářství | Uhelné elektrárny | C-ENERGY PLANÁ | Nikkei | Sociální investiční síť | Nejbohatší | Energetická infrastruktura | Hospodářský institut | Posílení indexu | Pivovary Staropramen | Caterpillar | Aircraft Industries | Penzijní fondy | Investice do těžby | Akcie v roce 2022 | Ruské banky | České hospodářství | Pro tradery | Generace Z | 1 milion | Riot Platforms | Finanční výsledky společnosti | Celoroční výhled | EP Corporate Group | Stratégové | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Výrobní ceny | Progres | Conseq Invest | Neckarwestheim 2 | S&P Global | Plynovody | Elon Musk | Světový obchod | Fondy zaměřené na pohledávky | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Valná hromada ČEZ | Price-to-Earnings Ratio | Vývoj ceny akcie RWE | Akciové indexy | Pokles ceny akcií | Zákon o investičních společnostech | Společnost Shell | Softwarový gigant | iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD | Zakladatel | Vybírání zisků | EUR/CZK | Investing.com | Czechoslovak Group (CSG) | Zájem investorů | McKinsey | Myšlení | Euforie | Finančník | CO2 | FANG | AIIB | iPhone | Mimořádný zisk | Obchody | Investoři | Portfolio | Christine Lagardeová | Petr Pavel | ADR | Ukrajinský Naftogaz | Online nakupování | Vratislav Randa | Nejistoty | Dividendy ČEZ | Oddlužení | Fidelity | Polymetal | Jaroslav Brychta | Evropská měna | Majitel firmy | Skrytý potenciál | Euro Stoxx 50 | Globální ekonomiky | Společnost Google | Přidaná hodnota | Richard Bechník | Jeff Bezos | YTD | Média | Inflační čísla | Zpřísňování měnové politiky | Investice do cenných papírů | Dovoz ropy | Lepší výsledky | MSCI Emerging Markets | Arbitráž | Nárůst ceny | Odeznívání inflace | Zisk | Kepler Cheuvreux | Peso | Prezident | CFRA Research | Mezinárodní organizace a smlouvy | Vestas | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Česká koruna | TransDigm Group | Úsporný tarif | Zemědělský svaz ČR | Část zisků | NKÚ | Japonská automobilka | Ropné společnosti | Ruské ropy | Bank of England | Rozhodnutí soudu | Automobilka Toyota | Centrální banky | Zveřejnění zprávy | Minimální mzda | CYLINDERS HOLDING | Obchodování s termínovými kontrakty | Zbyněk Knoll | Analytické služby | René Holeček | Cena mědi | Daniel Křetínský | VIG | WTI a Brent | Kapitálové rezervy | Tiskové agentury | E-commerce | Raytheon | AT&T | Rostoucí ceny ropy | Aegon | Odvětví kryptoměn | Pesimismus | BP | Global X | Hold | Finanční pomoc | Blue Owl | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Berlín | Jednotné měny | Daikin Industries | Průzkum | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Funkční období | Boj s inflací | Jiřina Nepalová | CRHC | Investiční | Vývoj měnového páru | Míra inflace ve Spojených státech | Nízké úrokové sazby | Sociální nepokoje | Bohemian Empire | Moderna | Conseq Funds | EMEA | Chvaletice | Tipsport | Růst české ekonomiky | Kč/EUR | Ministr práce | Exportní průmysl | Ochota riskovat | Arca Investments | IEA | Kolísání cen | Výhody a rizika | Analýzy | Tržní podíl | Borealis | Nejvýkonnější akcie | Pay Date | Sloučení | Ekonomický vývoj | ETS | Index burzy v Bombaji | Dominik Hart | Anglie | Politická nestabilita | Akcie bankovních domů | Uranium Energy | Hodnotové akcie | Slavomír Pavlíček | Solární energie | Baterie do elektroaut | PXE | Analýza akcií Blue Owl Capital | ExxonMobil | Altria | Klíčové společnosti | NexGen Energy Ltd | Invesco | Pavel Hubáček | Německý DAX | Baby Boomers | Evraz | Partnerství | Brusel | Patria | Nový kapitál | Tipranks | Společnost XTB | EP | Bydlení | Jednotná evropská měna | Kateřina Kratochvílová | Oslabení USD | RWE | Uber | Trojúhelník | MPO | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | Počerady | Plzeňský Prazdroj | UnitedHealth Group | Hodnota fúzí a akvizic | Chřipka | SZ Byznys | Události roku | Firma Belviport Trading | Dodávky na trh | Úrok | Americké ministerstvo energetiky | Česká společnost | Evropské ekonomiky | Vladimír Holovka | Rostoucí ceny plynu | P/E | Ekonomické dopady | Zpráva | Cestovní ruch | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Vliv na ekonomiku | Rozpočtová politika | Sloe | Propad amerického akciového trhu | Česká měna | Agrofert | Colt CZ | Emma Capital | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Bohatý | Rok 2024 | Technologické tituly | VaR | Investiční horizont | Nové příležitosti | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Vice | Gen Digital | Růstové akcie | Daniela Veselá | Jan Kubíček | Konflikty | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pokles cen komodit | Společný podnik | Akcionáři | Obchodování komodit | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Letiště Praha | Automobilka Škoda | Warren Buffett | S&P | Zasedání Fedu | Automobilka | Skupina PPF | Daimler Truck | Vzdělání | Den daňové svobody | Výkonnost | Rizika a příležitosti | Nová prognóza | Obchodování | Legislativa | Active Invest Vyvážený | GBP | Co se děje na finančních trzích | Vesa | STV | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Sankce namířené proti Rusku | Potíže EDF | Rekordní hodnoty | Management | Meta | Simon Property Group | Zpomalení ekonomického růstu | Financial Times (FT) | DHL | Simon Hogg | Dokončení transakce | Nízké poplatky | Thyssenkrupp | Německé ceny | Růst cen ropy | Byznys model | Majitel | Výkonnost indexu | Argentina | HCFB | Zprávy | Ropovod | Deeskalace napětí | Zahraniční investoři | Shell | České firmy | Fenomén | Grafy | Dolary | Akciové burzy | Dlouhodobé investování | FB | Česká republika | Trigger | Eurostat | Index STOXX Europe | Společnosti napojené na kryptoměny | Evropské trhy | Uran | Evropské akcie | Averze k riziku | Mitsubishi Motors | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Monitorování | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Společnost Czech Media Invest | Cohn Robbins Holdings | Moskevská burza | Nuance | Účetní závěrky | Britský statistický úřad | Alena Schillerová | Zdroje energie | Růst inflace | Petr Fiala | AvtoVAZ | Akcie třiceti předních amerických podniků | Ceny ropy | Německé firmy | Investiční banka | Politické faktory | CTA | Occidental Petroleum | PwC | Investor Jan Čermák | Ceny Bitcoinu | Dlouhodobé investice | Aliance | Opce | Technologický vývoj | Buy and hold | Praha | Babcock | Úpis akcií | Člen představenstva | Piráti | Hazardní hry | Hospodářské cykly | Mitsubishi UFJ Financial Group | Covid | Špinavá energie | Cena elektřiny na burze | Airbus | Regulační úřad | Evropské společenství | Petr Novotný | Průběh obchodu | Vyhlídky | EP Logistics | CZ | Jaguar Land Rover (JLR) | Tržní podmínky | Rozvoj společnosti | Petr Háva | Cena ropy brent | Ukrajinská státní plynárenská společnost | Akcie Civitas Resources | Europe 600 | Dnešní data | Volný čas | Petrochemická společnost | Udržitelnost | Technologický holding | Alstom | Míra | Odhad inflace | Firmy | West Texas Intermediate | RWE Gas | Kevin Tran Nguyen | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Zadlužování | Nordea | Obchodovanie | Správkyně Sberbank | NAFTA | Růst zadlužení | Depozitní sazby | Investment management | RIOT | Národní loterie | Ministerstvo životního prostředí | Hedgeové fondy | Hospodaření státu | Kolínská automobilka | Současný trend | Nástroj | Energetická skupina | Výsledky | Dominik Stroukal | Sto nejhodnotnějších firem České republiky | HUF | Licence Sberbank CZ | Ekonomické oživení | Rozhodování | Solární panely | Inflace v Česku | Dluhopisové fondy | Tameh | Výrobce letadel | Veřejné služby | Australský dolar | Nio | Obnovitelné zdroje | Radim Lukeš | Investiční skupina KKCG | Rizika | Inflační tlaky | Siemens | Suroviny | Minulá výkonnost | Uplynulý rok | Vyplacení dividendy | Inflace v Rusku | Bank of America | Špatné výsledky | Grupo Carso | Telenor | Koruna | Finanční služby | TIM | Fundamentální analýza | Ministr dopravy Kupka | Pardubický pivovar | Akcie Moneta Money Bank | Výrazný pokles | Makroekonomie | Západní státy | Zvyšování daní | Silný dolar | Aktuální ceny akcií | EuRoPol Gaz | Cukr | Kupující | Eli Lilly | Finanční výsledky | Francie | Pokles HDP | iShares S&P 500 Industrials Sector ETF | Předpověď | Muzeum Soumaya | Kurz dolaru | Raiffeisen | Americký výrobce | Práva ke značce | Finance Bank | Onemocnění | Ipsos | OPEC+ | Propad | Řetězec | Pandemie nemoci COVID-19 | Zasedání Světového ekonomického fóra | Marka | Sazby ČNB | BHS | BNP Paribas Asset Management | Objem | Greenpeace | Ruská vojska | Kategorie Trend | Pojišťovna EGAP | EP Logistics International | Ředitel ČEZ | Údaje | Očekávání investorů | Energetický trh | Obavy z recese | Třetí pilíř | Halifax | Globální dodavatelské řetězce | Těžařská firma | Temelín | CGN Mining | Pokles akcií | Steen Jakobsen | Magnificent Seven | Klima | Inverze výnosové křivky | Nové emise | Škoda Transportation | Britská banka HSBC | Aktivisté | Leva | Exxon Mobil | Asie | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Světové ceny ropy | Alibaba | NextDecade | Sokolovská uhelná | Výsledky průzkumu | Propuštění | Technologické společnosti | Průzkumy | Energie z jádra | Aktivity v Rusku | Pavel Baudiš | Cena práce | CVC Capital | Spoření | Elektrické vozy | Regulátor | Raytheon Technologies Corp | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Ekonomické cykly | Letiště Václava Havla | Automobilky | Index pražské burzy | Dlouhodobý výhled | Zlomový okamžik | DSTI | Televize CNBC | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Důchod | Trh fúzí a akvizic | Pfizer | Snížit emise | Bilion | Srovnávací základna | NET4GAS | Tempo růstu spotřebitelských cen | Emise skleníkových plynů | Sázka | Toyota Motor | Energetická skupina PRE | AFP | Studie | EEX | CME FedWatch | Státní plynárenská společnost | Obnovitelné zdroje energie | Slabší koruna | Vysoká poptávka | Pochybení | Škoda Group | Obavy z nejistoty | Petr Marsa | Pojišťovny | Kansas | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Česká firma | Deficit | Northrop Grumman | EDF | Graf | Polsko | Rio Tinto | Index S&P 500 | Hodnota firmy | Ratingová agentura | Petrus | Yellow Cake | Sociální investiční platforma | CFRA | Olivier Guérin | Cenová hladina | Pozornost | Ropa Brent | Public Power Corp SA | Růst EBITDA | Americké automobilky | AerCap | Investování do dividendových akcií | Spolehlivost a důvěra | Hrubý domácí produkt | Jak fungují mezinárodní dohody | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | LEN | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Evropa | Distribuce | Česká spořitelna | GZ MEDIA | Korporátní daně | Vesa Equity | Obraty | OPEC | USD/PLN | Zelené investice | STAN | Ukrajina | Ropná společnost | Česká bankovní asociace (ČBA) | Celková investice | Investování v Číně | Pár EUR/USD | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Johnson & Johnson | Národní rozpočtová rada | Maspex | Kontext | Sulut Airways | Premiér Denys Šmyhal | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Investorka | Mírové mise | Generali Investments | Maloobchod | Americká centrální banka | Logistika | HRUŠKA | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Rostoucí obavy | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Online platformy | Provozovatel loterií | Znalost trhu | FactSet | IMG Bohemia | Index Ventures | Ruský akciový index | Ústup inflace | Reshoring | Dow Jonesův index | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | UPS | Ruský akciový trh | Křetínský | Silnější dolar | Lesy ČR | Výhled na příští rok | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Patrik Tkáč | Vstupy | Bankovní úvěry | Obhospodařovatel | Inflace ve Spojených státech | Společnost Tameh Czech | Andrej Babiš | Akciové výnosy | Hello bank | Čeští exportéři | TIPS | Vývoj tržeb | Ministerstvo energetiky | CVC | Indikace | Rakousko | Stříbro | USDCAD | Euler Hermes | Americký dolarový index | L'Oréal | Instituce | Constellation | Kakao | Restriktivní opatření | Těžařská společnost | Investice do fondu | Cohn Robbins Holdings Corp. | OECD | Investiční společnost | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Výsledky hospodaření | Bankovní rada České národní banky | Průzkum IHS Markit | High Yield | Růstový potenciál | LNG | Michael Bloomberg | Vliv na investice | VTB | Burza cenných papírů | Průzkum Fidelity | Libra vůči dolaru | Počet úmrtí | Vladimír Dlouhý | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | FKI | Obchodování ETF | CEPS | UBS Group | Telekomunikační společnosti | MetaTrader | Ex-dividend | Isar | Kongres | Investovat v Číně | KKCG Karla Komárka | Divize | CGN Mining Co Ltd | Neočekávané události | Iberdrola | Oslabení koruny | Ekonomické ukazatele | Seznam Zprávy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Business Insider | Akcie Amazonu | Vyplácení dividend | ex | Evropská ekonomika | Ziskové marže | Rosněfť | Nárůst HDP | JUTA | Naše ekonomika | Natland | CVS Health | Zvýšení úrokových sazeb | Menšinový podíl | Akcionáři ČEZ | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Prezident Hospodářské komory | Pojišťovna GCube | Equinor | Mluvčí společnosti | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Generální ředitelé | Oslabení kurzu | University of Michigan | Vydělávání peněz | Pád rublu | List Financial Times | Jak investovat v Číně | Války na Ukrajině | Francouzská vláda | Jiří Hlaváč | Boris Tomčiak | Těžba ropy | Akcie firem | Investice do akcií | Burzy cenných papírů | Výrazný růst | Koruny vůči euru | ArcelorMittal | Ptačí chřipka | Fed | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Americký výrobce počítačů | Skupina Colt CZ Group SE | Korekce | Bezpečný přístav japonský jen | CAT | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Upozornění | Index burzy v Bombaji Nifty 50 | Penále | Celosvětová poptávka | Země EU | Směřování | Dividendové akcie | Arbitráže | Cohn Robbins | Nové trhy | Hnutí ANO | Buffett | Vývoj ekonomiky | Akcie americké internetové společnosti | Extrémní bohatství | Lukáš Novotný | Výplaty dividendy | Premiér Petr Fiala | Krajský soud v Ostravě | Pražské burzy | WISE | Pojišťovnictví | Česká bankovní asociace | Společnost Mobileye | Zveřejnění výsledků | Další rozvoj | Energetický kolos | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Analytik J&T | Vietnam | Konkurenceschopnost | KAP.UK | Kanada | Ladoga | Royal Mail | Kasina | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | CNOOC | Médea | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Zvýšení mezd | Poslanci Evropského parlamentu | Stock | ANO | Financials | Automobilka BMW | Cíl růstu HDP | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Kupní cena | Platforms | Nákup akcií | Zestátnění | Poměr P/E | Zuzana Lencová | Tisknutí peněz | PPF Telco | Trumpova administrativa | Rating | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Dezinflace | Asijské indexy | Globální problémy | Globální diverzifikace | Společnost Alphabet | MWh | Poradce České bankovní asociace | Zdravé firmy | Znalost | Tescan Orsay | Ruská invaze | Jan Rohrbacher | Hospodářský model | Budoucí vývoj | Amundi | Microsoft | Výnosy u dluhopisů | Maxim Manturov | Příležitosti | Snížení dividendy | Úprava státního příspěvku | Pohled do budoucnosti | Polský premiér | Global Technology | Sellier & Bellot | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Nejistota | Odhad růstu HDP | Dnes ČTK | Finanční sektor v ČR | Mateusz Morawiecki | Alza.cz | CELO | Růst tržeb | CME | Pokles cen ropy | Shortování | Akcenta | Změny cen | Diverzifikovaná portfolia | Sell | OKD | Letadla | Důvěra v průmyslu | Makroekonomické údaje | Siemens Energy | Kurz dolarů | Banka HSBC | Světová banka | Jaguar | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Borgis | Drahé energie | Důvěra | Programování | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Markets | Deficit nabídky | Prosperity | Index Nasdaq | Mexické peso | Akcie technologických společností | Investice do fondů | Meziroční růst HDP | Realitní magnát | Růstový index S&P 500 | Výrobce luxusních automobilů | Exxon | Představenstvo | Firemní dluhopisy | Pokles úrokových sazeb | Spotřební zboží | Ministr průmyslu a obchodu | Trendové linie | Antarktická smlouva | Paušální daň | Japonsko | RTL Hrvatska | Výpadky | Společnost Meta Platforms | Objem obchodů | CFTC | Luxusní značky | Těžební společnost | Tomáš Pfeiler | Celkový sentiment | Digitální ekonomika | Utility | Telco | Nifty 50 | Invest | ForexFactory.com | Denison Mines Corp | Akcie v USA | Silky | Gazprom | Centrální banka | Jan Čermák | Hladiny podpory | Kellnerová | Propouštění zaměstnanců | Výhody Stock Dividend | Životní prostředí | Růstový index | Martin Procházka | Řízení rizika | NYMEX | Apreciace | Enbridge | Zemní plyn | ILO | QE | Německo | Krach | LYNX | Standard & Poor’s 500 | Donald Trump | Twitter | Jamal | Lex Babiš | Makroekonomické ukazatele | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hotovost | Kovy | Rumunsko | Další růst | Technické problémy | Centrum | Americká průmyslová produkce | Společnosti | Peníze z EU | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Oslabení globalizace | Jozef Síkela | Condumex | Životní náklady | CL | Zelená politika | Kazatomprom | Gazprom Export | Kartel OPEC | Vodafone | Podnikatelé | Sdružení automobilového průmyslu | British Gas | Pavel Rechjrt | Visa | Dílčí ekonomické ukazatele | BASF | Sektor finančních služeb | Vyšší ceny | Odraz ceny | Spoluzakladatel | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FIL | Tameh Czech | Globální zájmy | Energetická společnost ČEZ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Počet zákazníků | Mezinárodní dohody a organizace | Energetický sektor | PSN | Trh s komerčními nemovitostmi | Globální index | J&T investiční společnost | Josef Průša | Filip Tománek | Zdeněk Rýzner | Martin Kvirenc | Zdražování potravin | Fúze a akvizice | Mattoni | Komodita | Index frankfurtské burzy | NYSE: INSW | BNP | Nexen Tire u Žatce | Zoom Video | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | Mero | Daně ve Spojených státech | ČNB Aleš Michl | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Mluvčí | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Úspory | Erste Group | NPT | Kolik je průměrný dividendový výnos? | Obchodníci | Dividendový výnos | Podcast | Na volné noze | PPF Petra Kellnera | Globální ekonomický růst | Situace na Ukrajině | Kov | Neckarwestheim | Situace | Nedostatek surovin | Chevron | Prezident Pavel | Mergermarket | BNP Paribas Flexi | Index nákupních manažerů | SPOLCHEMIE | Škoda | Domácnosti | SPDR S&P 500 UCITS ETF | Různé typy zdrojů energie | Nárůst počtu nakažených | Měkká síla | UEC.US | Companhia Siderúrgica Nacional | Starwisata Air | Výstupy | Nákladová inflace | Maloobchodní tržby | Trinity Bank Lukáš Kovanda | ENEL SpA | Rekordní maximum | Euronext | Předseda | Analytici | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Jiřina Ulčáková | Server CNBC | Růstový impuls | Výnosy z investic | Ceny energie | Petrohrad | Anglo American | Equity | J&T | Podrobný pohled | Traders | Stock Dividend | COT (Commitment of Traders) | Naděžda Frolíková | Cheniere Energy | Ontario Teachers' Pension Plan | Evropská unie | DPA | Koncové ceny elektřiny | Top 5 akcií | Boeing | Daniel Beneš | SAZKAmobil | Společnost Lumius | Dow Jones a S&P 500 | Investiční projekt | Ekonomiky | Strategické investování | Hydroelektrárny | Společnost Walmart | Rychlý růst | Ges Group | Prime | Stagnace | Rozpočet | Empresa Media | Cameco Corp | Negativní dopad | Apple | Ženy | Investiční plány | Libra | Energetický a průmyslový holding | Eva Miklášová | TOP 09 | CFD | Startup | Vysoké úroky | Řetězec Casino | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Dopad na ekonomiku | Cena akcie | Životní úroveň | Noví investoři | Miroslav Novák | Vyjádření premiéra | ČEZ Daniel Beneš | Západní firmy | Jaderná energie | Výrobce letadel Boeing | Payback energetických investic | Financovat | NJJ Presse | Příprava | Ztráta | Řecko | Úřad pro regulaci finančního trhu | Finanční instrumenty | Madeta | Nálada investorů | Hlavní akciové indexy | Průměrný dividendový výnos | Průzkum analytiků | Londýnský index FTSE 100 | Endesa | Organizace pro bezpečnost | Finlord Boris Tomčiak | Sotirios Zavalianis | Fond | PRO-DOMA | Deglobalizace | ECB | Nový rekord | Obchodní spory | Vývoj indexu energetických společností | PARTNERS FINANCIAL SERVICES | Úroky | Refinitiv | DoDo | Získání licence | Americký průmysl | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Nájemné | CVX | Online investiční konference | PPF Telecom | Akce centrálních bank | Cyklické akcie | Portu | Cena | ROE (Return on Equity) | NÚKIB | Michal Macenauer | Investiční banky | Pandemie covidu | První firmy | Předstihové ukazatele | Rob Anderson | ERÚ | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny komodit | Rozuzlení ukrajinské války | Rezervy bank | Objem peněz | Hospodaření evropských firem | Moneta | Air | Akcie dnes | Káva | MetaTrader 4 | Cenový cíl | Akcioví investoři | Pražská burza cenných papírů | Aktivum | Velcí obchodníci | Americký Úřad pro energetické informace | Ceny akcií | Skupiny PPF | Inspirace | Jan Švejnar | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | Investiční platforma Portu | S&P500 | International Seaways Inc. | EBay | Analytik Raiffeisenbank | MSCI ACWI | Americký dolar | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | LEAG | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Výrobce luxusních jachet Ferretti | Abbott Laboratories | Kurzy | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | Budvar | ČNB | Vesa Equity Investment | Dluhy | IKEA | Změna režimu | Zajímavé příležitosti | VW | Viceprezident | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Ranní zpráva | Pokles | Finlord | UEC | Inflační náraz | Snižování úrokových sazeb | Czech Media Invest (CMI) | Švédská nábytkářská značka | Globální inflace | Vývoj akciového indexu | Právo | Evropská unie (EU) | Spolehlivost | Finance Group | Rekordní zisky | Co se vyplatí sledovat? | Americké společnosti | Finančnictví | Blue chips | Tvrdá ekonomická data | Výprodeje na akciovém trhu | Pavel Tykač | Podílové fondy | Švýcarská centrální banka | Hedge | Americký trh | Poplatek | Moody's | Zemědělci | Google | Národní burzy cenných papírů | Největší banky eurozóny | Nové zakázky | Mzda | Makro | LE & CO | Ondřej Makeš | Mercedes | Index ISM | Carlyle | Nižší růst | Situace v Německu | Společnost Facebooku | Eurowag | Americká ekonomika | Odpor | Americký výrobce letadel | Obchodník | Čepro | Akcie týdne | Automobilka Toyota Motor | Plynárenská společnost | Zavedené společnosti | Výhled české ekonomiky | MRNA | Aircraft | Tržby | COVID-19 | Firma Tameh | Futures kontrakty | Obchodovaná společnost | Coinbase | Snížení sazeb | ISIN | ROE | Evropská centrální banka | Roční výnos | BHS Timur Barotov | Měkké komodity | Indikátor | Dealer | Index cen | Instinkt | Vládní koalice | Tým FXstreet.cz | Růst ceny | ISM | Index PX | Daně | Mitsubishi | Společnost Automotodrom | Lídři | Mezinárodní organizace práce | Impérium | Ora TV | Marketingová komunikace | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Malina | Sport | Investiční rozhodnutí | Potravinářství | Vývoj hodnoty | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Česká ekonomika | Výzkum a vývoj | Institucionální investoři | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Momentum | Období zvýšené inflace | Proinflační rizika | Sázkové kanceláře | Konsorcium | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Moskva | Růst zisků | Zisky | Creditas Nemovitostní | Černá Hora | Amazon Jeff Bezos | Licence Sberbank | Partners | Index burzy v Bombaji Nifty | Shanghai Composite | Vládní politika | Oslabení kurzu koruny | Současné ceny | Ferretti | BNP Paribas | Konsenzus | Nevýhody | Americký index S&P 500 | Payback | Nejvyšší zhodnocení | Německá automobilka Daimler | Daňová podpora | Intervence na devizovém trhu | Průmyslové firmy | Roční dividendový výnos | Vývoj inflace | TradingEconomics | Miliardy eur | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | Šmejc | Voda | CGN Power | Energetická skupina ČEZ | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Toyota | Otakar Šuffner | Shortování akcií | Hodnota transakce | Ivan Chrenko | Electricite de France | Zisk mezi akcionáře | ČTK mluvčí | Hedge fondy | HSBC | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Nejvýraznější propad | Conseq | Internetová společnost Google | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoz do Německa | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Trinity Bank | CAR | Vyplacené dividendy | Investiční trendy letošního roku | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | F-35 | Alza | Bull | Růst cen | Sektor zdravotnictví | Saxo | Drahé kovy | Petra Kutnarová | Vyšší sazby | Vrcholy | RSI | Turów | Vysoké inflace | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Rheinmetall | Asset management | Alokace | Úspěšné investování | ERA | MSCI World | Repo sazby | Energetické trhy | Společnosti Netflix | Skromné výnosy | ČEZ Ladislav Kříž | Poptávka | Meziroční inflace | Výrobce pálených cihel | Financování | Zakladatel fondu | ČSÚ | Organizace spojených národů | IoT | Ursula von der Leyenová | Internetové společnosti | Historická minima | Finance | Čína | Omezení dodávek | Evropská investiční banka | Historické momenty | Nálada spotřebitelů | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Historické maximum | Occidental | Invaze | Photon Energy | Růst HDP | Vysoké dividendy | Přicházející recese | Americké banky | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Výrobce sportovního oblečení | Republikáni | Cizí měny | Czechoslovak Group | Globální poptávka | Inflační očekávání | Velké riziko | Investiční poradenství | TRASK SOLUTIONS | Index pražské burzy PX | DAX | Expobank | Akcie společnosti International Seaways | Hardware | Reporty | Line | EGAP | Strojírenské firmy | Premiér Babiš | Správkyně Sberbank CZ | Globální trhy | Poradce XTB | Propad ropy | Výroba elektřiny | Capital | ICE | FT | Bernard Arnault | ECB Christine Lagardeová | Kancléř Olaf Scholz | RBI | TA3 | Růst produktivity | Bulharsko | Investor | Freedom Finance | Průměrná mzda | MIFID | Mali | Malé podniky | Obchodovat | Softwarová společnost Microsoft | EUR/MWh | Koncentrace | Stavební výroba | Analytik J&T Banky | Meziroční vývoj jádrové inflace | PROMET | ETF bestsellery | Colt CZ Group | Pozitivní výhled | Výplata dividend | Hospodářský růst | Medvědi | Vydělávat peníze | Nové rekordy | Podíl obnovitelných zdrojů | Karel Pražák | Nárůst výnosů | Vyšší daně | Dividenda | Technologický Nasdaq | Poslanecká sněmovna | AKESO | Odhodlání | Spotřebitelské ceny v Česku | Jan Souček | WTI | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | LOUDA AUTO | Raiffeisen Bank International | Fortum Oyj | Přesun výroby | Dalibor Dědek | Naftogaz | New York Times | Kapitálové trhy | FRED | Americké firmy | Spready | Video | Únorová inflace | HDP | Změny klimatu | ROCE | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Americká měna | Diverzifikace portfolia | Nord Stream | Problémy | Ziskovost | Bankéři | Uranium Energy Corp | Technology | Tomáš Vala | Cena ropy | Příklad běžné dividendy | Vladimír Klouda | Jaderné elektrárny | Firma | Bohemia Interactive | Inflace | Ocel | Vývoj indexu S&P 500 | Drobní investoři | Marže | Pivovar Budvar | Německá ekonomika | Anna Píchová | Státy EU | Zlato a stříbro | Renáta Kellnerová s rodinou | Nákup akcií před snížením dividendy | Diskont | Organizace pro výživu a zemědělství | Fiskální politika | Načasování | Pokles cen akcií | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Zkušenosti | Elektronické obchodování | Ropa | Ceny niklu | Index PMI | Emmanuel Macron | Východní Evropa | Ether | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Signály | Omikron | Protekcionismus | Akcie Civitas | Spotřební daně | Ondřej Koběrský | Richard Háva | Sanborns | Předsednictví EU | CVS Health Corporation | Rafinérie | Poradenské služby | IHS Markit | Vliv demografických změn | Statistiky | Ekonomické recese | Erste | Konzultační firmy | Bloomberg Commodity Index | Pivovary | Electricite de France SA | iShares S&P 500 Consumer Staples Sector ETF | Fiocchi | Stoxx 600 | Výprodej | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Bali | Čínský index | Národní zájmy | SAP | Rezervy | 1D | Diverzifikovat | FX | Americká Komise pro cenné papíry | Facebook | Deutsche Bank | Komise v přenesené pravomoci | Vliv energetických monopolů | Krize eura | Kurz | Market | Forexu | Home Credit | Patria Finance Branislav Soták | Česká národní banka | Raiffeisenbank a.s. | Companhia Siderúrgica Nacional ADR | Rudolf Špoták | Unicredit | Ropa a Plyn | BAL | Valné hromady | Pokles výnosů | Globalizace | Objem transakcí na trhu | TASS | Přenesení výroby | Rozkolísaný | Restrikce | Asie a Tichomoří | Optimismus | Snížení spotřební daně | Národní burzy | Hliník | Gigafactory | Česká investiční společnost | Vliv klimatických změn | Liberty Steel | BH Securities | Skleníkové plyny | Výhody a nevýhody | Euro | Průzkum společnosti | Negativní vývoj | Makroekonomické faktory | MALL | Bonita | Banka | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Magnificent | Dolar | Fnac Darty | Byznys | Greensill | Konec zdražování | Kukuřice | Debata | NortonLifeLock | Indikátor důvěry | Deficit státního rozpočtu | Akcenta Miroslav Novák | Investujte | Hodnoty měny | Měď | Proinflační | Hodnocení rizik | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Holding Czechoslovak Group | Yield | Naše prognóza | AUD | Napadení Ukrajiny Ruskem | Těžba lithia | Huť Liberty Ostrava | Binance | Obchod | Dominion Energy Inc | Poskytování hypoték | Commodity | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Spolupráce a přístup na trhy | Počet obyvatel | Místopředseda představenstva | Fibo | Německý vývoz | Radomír Lapčík | Růst ekonomiky | Televizní studio | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Kypr | MUFG Bank | Ekonomové | Vývoj indexu ISM | Siemens Healthineers | Evropský blok | Ganfeng Lithium | Japonský Nikkei | Ruská firma | Sony | ROIC | Index VIX | Výnosy státních dluhopisů | Fibonacciho úrovně | Kam investovat | Hospodářství | MIB | Stagflace | Amcor | Mediální skupina | Rada ČNB | Magnát Carlos Slim | Etoro | LIVESPORT | EU | Správa železnic | EBITDA | Mezinárodní banky | Mezinárodní vztahy | Investiční doporučení | Tomáš Pleskač | Insolvenční správce | CETIN | Wall Street | Fidelity Funds | Akciové portfolio | Sev.en | Ovlivňování | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Labouristická strana | Trh Prime | Výrobce luxusních jachet | Zoom Video Communications | Šéfka ECB | Vývoj ceny platiny | Ministerstvo financí | Průmyslové ceny | Křetínského EPH | Intermediate | Nižší ceny | Společnost ExxonMobil | Spojené státy | Zisková marže | EP Power Europe | Ekonomická krize | TEPLÁRNA OTROKOVICE | Šíření nákazy | Investiční manažeři | Dna | Zasedání ECB | Gamble | Správce fondu | Velkoobchodní cena elektřiny | Vývoj německého hospodářství | Objem investic | Portfolia | Tesla | Růst důvěry | Pravidelné investice | Expert | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Komerční banka | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Europol | Úroveň rezistence | HELUZ | Úřad pro energetické informace | Turistické sezóny | Recese | NSE | Rafinérie v Litvínově | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Emisní povolenky | Miliardy | Renault | Švýcarský frank | RBOB | CSG | Růst akcií | Bank of Canada | Čisté krátké pozice | Capital Partners | Měnová politika ČNB | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Digitalizace | Sněmovna reprezentantů | Makléř | Výhled na rok | Akcie Applu | Společnost EDF | Kyjev | Nižší DPH | Začít investovat | Stavební povolení | Silný americký dolar | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Těžba a získávání surovin | Německý exportní průmysl | Záporné ceny elektřiny | BNP Paribas Disruptive Technology | Nejbohatším mužem planety | Petr Kellner | Denní graf | Manažerka | Globální finanční krize | TPA | Štěpán Křeček | Kategorie Smíšené fondy | Fosilní paliva | Americké burzy | Výhody | Analýza akcií Companhia Siderúrgica Nacional | Snížení úroků | Realitní společnosti | Mazars | Know-how | Dceřiná firma | Výzva | Frank | Ministři | Ceny benzínu | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Transparentní | Popularita jaderné energie | Kurz eura | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Členské státy | Avio | Dividendy nelžou | Dlužníci | Goodyear | Zbrojovky | Pivovary CZ Group | Britské národní loterie | Bibby Financial | Dieselgate | Patria Finance | KPMG | Ceny energií | Americké indexy | Unipetrol | Ceny potravin | Ekologie | Intel | Meziroční míra inflace | Akcionáři firmy | Japonský jen | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Plynová krize | Allianz Global | Vladimír Heluz | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | Jak obchodovat | NEST | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Politické riziko | Rostoucí inflace | Nejbohatší v ČR | Plán obnovy | Zisk ČEZ | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Společnost ČEZ | David Procházka | Výkon amerického dolaru | Plánování | Blockchain | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Kanadský dolar | Makroekonomické prostředí | Soukromé podniky | Uhlí | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Vysoké úrokové sazby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Státní distributor paliv | Benzín | Ministr financí | Channel | Leonardo | Rostoucí ceny | Goldman Sachs Romania Equity | Trend | Živnostníci | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Adidas | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Hodnota sloučené společnosti | Dow Jones Industrial | Zásoby plynu | Avio SpA | Reorganizační plán | Oslabení | Ronald Schubert | Ruská aktiva | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Windfall tax | Platforma | Norwegian Air | Vladimír Hořejší | Manufacturing | Etnetera | Nové investice | MMF | České Radiokomunikace | Podíl Daniela Křetínského | Spotify | Ekonomický výhled | Těžba kryptoměn | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Nařízení | Míra nejistoty | Ropné akcie | SWIFT | Jan Fidler | Sazba hypoték | Legislativní rámce | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nemovitostní trh | Oblasti umělé inteligence | Poskytování úvěrů | Schodek | Apple Podcasts | Farmaceutické společnosti | NZD/JPY | Invaze Ruska | Bankovní sektor | Sankce na Rusko | Indexy | Citi | Přesun výroby z Evropy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Magacapy | Oživení poptávky | Hospodářské krize | NYSE: FRO | Zpřísnění měnové politiky | Baterie | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Kongsberg | Akciová společnost | Český statistický úřad (ČSÚ) | Česká národní banka (ČNB) | MV Financial | Baker Avenue Asset Management | Průmysl | Investiční síť | Úroveň supportu | Americké akcie včera | Investování do akcií | Firma Avast | Napjatá situace | Pyramida | Výrobní závody | Tempo růstu | Podnikatel | Meziroční růst spotřebitelských cen | Investování do blockcchainu | Bankovnictví | Nexen Tire | Natland Group | Odkup vlastních akcií | Aerolinky | Obchodní aplikace | Komodity | Aplikace TikTok | Nadhodnocení | Ministerstvo dopravy | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Biliony | Analytici z JP Morgan | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | BHP Group | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | T-Mobile US | Loterie | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Inflace v OECD | Varování | Obchodní bilance | Hospodářské soutěže | Úsilí | Družba | Rozvrat společnosti | ManpowerGroup | Přístup na trhy | Ministr zdravotnictví | Spojení | Ekonomické výhledy | Cykly | Pokles indexu S&P 500 | Bankovní společnosti | Western Digital | Rally | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Pojišťovna | Macron | CPI Property | ČT Jan Souček | Modrá pyramida | Bonusy | Ruský Gazprom | Mezinárodní dohody | Pražský městský soud | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Korporace | Začátek výsledkové sezóny | Časopis Forbes | Širší index | Flexibilita | Ziskové obchodování | Cenový strop | NextEra Energy | Výrobce jachet | MXN | GEVORKYAN | Firma Orsted | Smíšené fondy | Oživení poptávky v Číně | Očekávaný vývoj | Royal Bank of Canada | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Věřitelé Arca Investments | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Úrokové sazby ČNB | Business | Vladimír Pikora | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Výnosnost | Indikátory | Arizona | Sev.en Global | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Státní podpora | Stock picking | Kongres USA | Plynárenské společnosti | Investments | Ropovod TAL | Veřejný dluh | Obchodní operace | Jan Procházka | Vývoj měnového páru USD/CAD | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | ČBA | Konfederace | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Inovace | Největší banky | Aston Martin | Orsted | Tradingový portál | Zdravotnictví | Energetické krize | Počet akcií | Ole Hansen | Čínské akcie | Producenti ropy | Speciální dividenda | Riziko ztráty | Economic | Technologický pokrok | Bezpečnost | Mezinárodní sankce | Brazílie | Coface Martin Procházka | Společnost BP | Exelon Corp | Ratingová agentura Fitch | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Agentura TASS | Energetika a zelené kovy | | Smartwings | Joseph Stiglitz | Mateřská společnost | Omnipol | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Administrátor | Členské země | RTL | Seat | Riziková aktiva | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | The University of Manchester | Cenu plynu | Známky oživení | Zisky firem | Investice roku | Majetek | ISM ve službách | Edward | Big tech | Přírodní katastrofy | Raytheon Technologies | Fio banka | Řetězce | Zotavení | Zrychlení inflace | Životní minimum | Sentiment | AUTO JAROV | Creditas investiční společnost | WEF | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | CCJ | Konkurence | CoinShares | Nálada na trhu | Obchodní řetězce | Duke Energy Corp | Letecké společnosti | Čínský jüan | Bankovní asociace | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Jarmila Plevová | Ceny průmyslových výrobců | NAC Kazatomprom JSC | Spoření na důchod | Nespokojenost | Alternativní taxislužby | MAM | Novinky.cz | Centrální banky USA | BHP | Plány společnosti | Jak investovat | Martin Gürtler | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Nálada podnikatelů | Americké akcie dnes | Zakladatel firmy | Slimovo impérium | Karel Komárek | Velká Británie | Další vývoj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Citibank | Amín Džamáíl | Pomoc firmám | Celosvětový počet úmrtí | Double bottom | Japonský akciový index | Výhody a nevýhody | Real Estate | WeDo | Zlatá horečka | Klaus Zellmer | EdF | Garanční systém finančního trhu | Investování do ETF | Technická analýza akcií Civitas Resources | Return on Equity | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Napětí na trzích | Geopolitická rizika | FAO | Materiály | Indie | Letectví | Nákup zlata | Sabotáž plynovodů | Nákupy | ForexFactory | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Huť Liberty | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Přísná měnová politika | Carso | Koncern Volkswagen | Zdraví | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Vasky | Růst vývozu | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Vivendi | Camelot LS Group | ENEL Group | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Warner Bros | Státní veterinární správa | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Zhodnocení | Inflační krize | Ukrajinský premiér | Poradenské společnosti | Jiří Šimáně | Investiční manažer | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Odvětví obnovitelné energie | Výplaty dividend | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Index technologického trhu | České akcie | ZEN | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Zisk firmy | Jaroslav Nosek | Americký trh práce | Automobilový koncern | Konzultační společnosti | iShares Core S&P 500 | Obchodní účet | Colt CZ Group SE | Investiční prostředí | Embargo | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Kultura | Bilance Fedu | Hry | Odpovědnost | Spektrum aktiv | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Stabilita | Americká společnost Apple | ONE | Propouštění | Index Hang Seng | Grandhotel Pupp | Vlastní bydlení | Private equity | Zaměstnanci | Měnové unie | Meopta | Bankovní krize | Jaromír Gec | ProSiebenSat.1 Media | Čerpací stanice | Evropský trh | Lumius | Finanční trhy | Miliardáři | Banka Creditas | Provoz britské národní loterie | Údaje o maloobchodních tržbách | Eduard Kučera | Cyrrus | Burze | Data o inflaci | Expanze | Americké akciové indexy | Jiří Šmejc | Insider | Hospodářský cyklus | Síkela | Otevření ekonomiky | Prostor pro růst | General Motors | Libor Chrobok | Konsolidace | Fondy | Investiční příležitosti | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | iShares S&P 500 Financials Sector ETF | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | Comfort Finance | Fúze | Situace v Číně | ČEZ | Apple Inc. | Cenové hladiny | Austrálie | AAPL | Německé ekonomiky | Zdeněk Pelc | Information ratio | Financial Times | Clean Energy Ministerial (CEM) | Poptávky po ropě | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Důchodový systém | Spread | Fondy zaměřené na ESG | Zelené kovy | Vývoj ceny akcie | OSTAR | Obavy investorů | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Mateřská společnost Googlu | Americké vlády | Pension Plan | New York | Riziko korekce | Místní rozvoj | Katastrofy | ProSieben | Retail Investor | Jiří Rataj | Dřevo | Krize | Bernstein | Hulera el Centenario | Price-to-earnings ratio | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Staropramen | Gjirafa | Euro včera | Americká internetová společnost | Životní styl | Portál FXstreet.cz | Synot | USD/MXN | Sektor energetika | CMI | Oděvní řetězec | Britské loterie | Zlatý důl | Společnost GEVORKYAN | Norská centrální banka | Zkrachovalé společnosti | Callie Cox | Návratnost | Panasonic | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | NFT | Zlatý kříž | DIESEL | Majoritní akcionář | Rally na ropě | Prezident Libanonu | Investice společnosti | SUAS Group | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Deeskalace | Výplata | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Prazdroj | Sazby | Big Tech | Vít Kutnar | ODS | Dialog | Sekyra Group | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Generální ředitel | HN | Devizové rezervy | Poradenství | České vlády | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Investování | Ceny dluhopisů | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Investiční skupiny | Portfolio manažeři | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Společnost Rohlik | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Likvidita | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | FRISCO | Reinvestice | Výprodeje | Průměrná míra inflace | Parlamentní listy | Rozhovor | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Výrobci aut | Transakce | METODIKA SWISS LIFE SELECT | Slabší dolar | Cena transakce | Marian Jurečka | Technologický index | Měny | Premiér Fiala | Růst podnikatelské aktivity | Člen představenstva ČEZ | Akciový trh | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Růst cen potravin | Innogy | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Zpráva COT | Profitovat | Slovensko | Glencore | Dluhové papíry | TotalEnergies | Nová historická maxima | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Pasivní příjem | Zpravodajství | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | Distribuce a přeprava | PMI ve zpracovatelském průmyslu | USDX | BAE Systems | E.ON Energie | Vývoj meziročního růstu mezd | One Ticket | Soupeření | Dividendy | Měna | Skupina investorů | Vypuknutí pandemie | Dodávky plynu | BRANO | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Pracovní síly | Oslabení eura | Rada ČTK | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Pivovar Budějovický Budvar | MSCI | CV90 | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | FTMO | Mining | Miliardy dolarů | Penta Real Estate | Patrik Schober | Ředitel skupiny PPF | Růst poptávky | FOMC | Nový trend | JPMorgan | Firma Wienerberger | Německá automobilka | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Apple (AAPL) | Data z Německa | Trade | Eni | Obchodování na burze | Central Group | Kdo řídí mezinárodní dohody | Patria.cz | Světové indexy | Sberbank | Světová zdravotnická organizace | Nadnárodní firmy | Tokyo Electric Power | EIA | Sberbank CZ | Platformy | Credo Ventures | Partneři | IPO | DRFG | Rusko | Ceny výrobců | FTV PRIMA | Akcionář | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Carlsberg | J&T Patrik Tkáč | Makroekonomické události | Vlády | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Peter Garnry | Zdražování | Britská Centrica | Pozemky | Energetika 2023 | Výsledkové sezóny | Development | State Street | Britská vláda | EPS | Rotace | Hodnota zlata | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Pracovní den | Liberty Ostrava (LO) | Ropy | Historie | Penta | Sociální média | EET | Řízení rizik | Singapur | Zadlužení země | Dividendové výnosy | SICAV | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Rafinerie | Zisk EBITDA | Zajímavé investiční příležitosti | Společnost | Covidové pandemie | BONATRANS | CBC | CCJ.US | Geopolitická nejistota | Důchody | Čínské politbyro | Pohledávky | Korporátní daně ve Spojených státech | Jaderná elektrárna | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Nifty | Mezinárodní obchod | Forbes | Akcez | Obchodujte | Milan Vaníček | Colt | Zmírnění rizik | Platforma eToro | Alokace aktiv | Radomír Jáč | Trh Start | BlackRock | Společenský rozpad | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Fondy kvalifikovaných investorů | Sporting Products | Vysoká volatilita | Tkáč | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Rockwool | Ukrajinská ekonomika | BNP Paribas Personal Finance | Kupci | ASX | Upozornění na rizika | Rozšíření | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Mimořádné zasedání | Active Invest | Manažeři | Vliv směnných kurzů | Jak vydělat peníze | CPI Property Group | Umělé inteligence | Buy | Největší vítězství | Eura | Schodek rozpočtu | Koruna posiluje | Sam Stovall | Ztráty | Inflační cíl | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Pavel Řežábek | ACT | Africký mor | Sulut Airways Indonesia | Organizace | GCube | Obilí | DIW | Analýza akciových trhů | Posilování USD | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Services | VIX | Úrokové náklady | Růst | Objem obchodování | Ceny surovin | Michelin | RegioJet | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Ředitel XTB | Příjmy | Antivirové firmy | Comfort Finance Group | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Cameco | Volvo | Zajištění | Dominion Energy | Domácí měny | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Šéf podniku | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Plynárenský průmysl | Howmet Aerospace | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Ruská vláda | Investiční tipy | Lockdown | Hlavní americké indexy | Rodinný trust Valerie Haščákové | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | Bohatství | Potravinářský průmysl | Investiční fond | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Vista Outdoor | Proč společnosti vyplácí dividendu? | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Zásobníky s plynem | ČTK | Arca | Nová sazba | Zpomalení růstu ekonomiky | Index STOXX Europe 600 | Valuace | EC Investments | Aristoteles | Monopol | Významná rizika | Špatná aktiva | Vyplácené dividendy | Václav Skala | Investiční skupina | Zotavování Číny | Wood Mackenzie | Ruský soud | Ekonomický růst | Výnosy technologických gigantů | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Daniel Gladiš | Celosvětový dluh | Hodnota fúzí | EGÚ Brno | Přehled různých odvětví | Americké farmaceutické společnosti | Notifikace | František Fabičovič | Denys Šmyhal | Real Estate Investment Trusts | Hodnota fondového kapitálu | Členové představenstva | Vitězslav Vala | L3Harris Technologies | Vyspělé technologie | iShares S&P 500 Information Technology Sector ETF | Strong Buy | Inovativní vývoj | Reflační obchodování | Record Day | Netflix | Železná ruda | PTÁČEK | Koronavirus | Akcie zpevnily | ENEL | Žebříček nejúspěšnějších fondů | UNCTAD | Seznam.cz média | Harley-Davidson | Burzovní parket | Investiční strategie pro dividendové akcie | Co je dividendový výnos | Analýza | EPH Daniel Častvaj | Carrier Global | Petr Lamich | Technologický rozvoj | Procter & Gamble | Bilance zahraničního obchodu | Růst kapitálu | Týdeník Euro | Exelon | Contipro | Josef Fojtík | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Skupina Nordea | Sandvik | Tomáš Chrenek | Financování úvěrů | LVMH | Jitka Cechlová Komárková | Farmacie | Španělsko | V Invest | Michal Šušák | Obchodníci s velkými zásobami | Hlavní trh | Největší evropské logistické firmy | EP Commodities | AGEL | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Beta koeficient | Špatná aktiva finančního sektoru | Allegro | Akcie International Seaways | Deloitte | Price-to-Book Ratio | Geco | Redmond Wong | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Konzervativní fondy | LPG | Investice do rozšíření těžby | SCS SOFTWARE | Diverzifikace investic | Civitas Resources | Obnovitelné energie | Express | MTX | KKCG | Nečekaná zpráva | Zisk na akcii | Conseq Invest Konzervativní | IMF | Správa | Produkce ropy | EGÚ | Capital Management | Zdanění firem | Dušan Kunovský | Tomáš Svoboda | McKesson | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | NexGen | Jednorázová dividenda | Sto nejhodnotnějších firem | Ztráta ruského trhu | Jak vydělávat peníze | Petr Borkovec | Riziko Japonska | Markit | Nejlepší investiční příležitosti | Rezistence | Sebre | Akcie společnosti Caterpillar (CAT.US) | Amundi CR | DR.MAX | Úložka | Více akcií | Megafon | Norská finanční skupina | International Seaways | Konflikty a spory | Marika Čupa | Franklin Technology Fund | CAD | Blahobyt | NYSE: SID | Rolls-Royce Holdings | Nárůst volatility | Nákup českého dluhu | FIL Investment Management | Záložna | Investiční analytička | Odhad růstu ekonomiky | INDO Defence | Martin Háva | Akcie dané společnosti | Awilco | Stabilní příjmy | Pokles inflace podle analytiků | Technická analýza akcií Frontline | Světové akciové trhy | Příklad speciální dividendy | Předpovědi analytiků | Ruské akcie | Průmyslové kovy | AI | Agentura IEA | Daimler | Rozvojová spolupráce | Avon Protection | CENTRICA | 5G | DNB | Obchodovat s akciemi | Zdeněk Reibl | Sociální hnutí | Silky Zdeňka Porybného | Euro vůči americkému dolaru | Geopolitické zájmy | Commodity index | Posílení | Význam inovací | Politické riziko Japonska | Jan Vild | Ropné a plynárenské společnosti | Pracovní místa | Zdroj pasivního příjmu | Kongsberg Gruppen | Datart | Extrémní růst | TPP | SICAV v Česku | Jaroslav Haščák | A.P. Moller-Maersk | Velmi vysoké dividendy | Geopolitické události | Instrumenty | PRUSA RESEARCH | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Včerejší seance | Franklin Templeton International Services | Vstup na burzu | Český akciový trh | České předsednictví | Mluvčí ministerstva | Nejbohatší Češi | Mediterranean Shipping Company | Skupina EPH | O2 | Pivovar | Více peněz | ČSOB | AVANT | Martin Hájek | Komoditní dolary | Analytička | Spořit a investovat | Záporné reálné úrokové sazby | Velké ztráty | Projekty v Rusku | AVANT investiční společnost | Společnost AvtoVAZ | Úřad ONS | Výrobce pneumatik | Carlos Slim | Umělé inteligence (AI) | Jiří Gavor | Investovat | Ziskové obchodování komodit | Baterie do elektromobilů | Nasdaq Composite | Události tohoto týdne | Index burzy | Norsko | Společnost Naftogaz | iShares Core S&P 500 UCITS ETF | Nový virus | Zasedání FOMC | Papírenský průmysl | Společnost Orsted | Mitsubishi UFJ | CONTIPRO | Stock dividendy | Sempra Energy | Dodávky energií | Vyšší úrokové sazby | Extra Dividend | Vývoj amerického akciového indexu | Rockaway Capital | DK Holding Investments | Akumulace | Americký index | Růst a investice | Sazby Fedu | Speciální dividendy | HP TRONIC | Aker BP | Shelter | Silné finance | Zákon o investičních společnostech a fondech | Top 5 akcií roku | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | ALCA | Jiří Dragoun | Radoslava Štěpánková s rodinou | PPF | Boom | Analýza TPA | Objednávky z Ruska | Směnné kurzy | Home Credit & Finance Bank | CNBC | Globální nálada | JLR | Americké centrální banky | Livesport | METROSTAV | Nové akcie | Zdravotní péče | Riziko | Společnost HARDWARIO | Duke Energy | Expertka | Declaration date | Energetická diverzifikace | Synot Invest | Investorky | Válka | NYSE: OBDC | Ruské společnosti | Český investor | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Dohoda Severoatlantické aliance | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Bloomberg | Electrolux | Nabídka | CPIPG | Pandemie COVID | Vyšší mzdy | Tom Kadeřábek | MTX GROUP | Reálné mzdy | Financial | Žebříček nejbohatších Čechů | UBS | Základní úroková sazba | Vývoj indexu ISM ve službách | Lyft | Amundi Czech Republic Asset Management | Meta Platforms | Kodiaq | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Carrier | Koncové ceny | Trhy.cz | Americký HDP | Hlavní ekonom | Výrobci spotřebního zboží | Důvěra investorů | Akcie českých bank | České koruny | XTB Research | Britská banka | Míra zadlužení | Akciové tituly | Vysoké ceny energií | PPF Jiří Šmejc | Vytěsnění minoritních akcionářů | Snižování sazeb | Vývoj ceny | Které společnosti vyplácí dividendu? | Konec roku | Asociace | Hospodářská politika | Poptávka po kovech | Dividenda vyplácená v penězích | Koš | Aktiva finančního sektoru | Pandemie koronaviru | Macquarie Asset Management | Základní kapitál | Úrokové sazby Fedu | Lukáš Lipovský | Tuzemská firma | Indigo | Jak obchodovat na finančních trzích | Časové pojmy | Výkonnost indexů | Bitcoin | Správa energetického odvětví | Konsolidované účetní závěrky | Růst výnosů | Michal Semotan | Vývoj devizových rezerv ČNB | Bestsellery podle Patria | Isar 2 | Důvěra v českou ekonomiku | Nibe Industrier | Německý výrobce | AUD/JPY | Přehled | Pavel Bouška | Plyn | City | Inbursa | Pivovary CZ | Výnosové křivky | Makléř Wood & Company | Běžné dividendy | Analýza akcií International Seaways | Hospodaření | Zemědělství | Dodavatelské řetězce | Futures | Inflace v eurozóně | Výrobce munice | Pavel Šebor | Leonardo SpA | Didier Pfleger | Skupina Kofola | CVS | Nemovitosti | Pokles ceny | Beta | Disciplína | Politbyro | Klesající trend | Sójové boby | Zdeněk Nekula | Kobalt | Prodej akcií | 1. Třebíčská záložna | Zpráva pro tradery | Společnost Siemens Energy | Dlouhodobý investor | FXstreet.cz | Index Nikkei | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Dluhopisoví investoři | Cash flow výnos | Mezinárodní spolupráce | Trust Valerie Haščákové | Analytik XTB | Technická analýza akcií International Seaways | Dění na Ukrajině | Zdražení ropy | Parlamentní volby | Cigatam | CHF | Velkoobchodní ceny elektřiny | NEL | Konzultant | Akciový index | Swiss Life Select Investice roku | Coface pro ČR | Skupina ČEZ | Zastropování cen elektřiny | Mezinárodní skupina | Sortino ratio | Plný úvazek | Kvantitativní utahování | Jakub Matis | Johannes Zügel | Euro k dolaru | Uptrend | Fiocchi Munizioni | Finská společnost | Michal Kocián | Dopravní systém | Navyšování dividendy | Německá energetická společnost | Medián | Sociální vliv | Podpora | Bohemia Energy | Aleš Michl | S&P 500 | Zbrojní průmysl | e& | JDE | Lidé z IT | Strategie pro dividendové akcie | Tendr | Veřejně obchodovaná společnost | Rozvinutá výroba | Motivace | Zlepšení | Geopolitické faktory | Vimpelcom | Signál kvality | Italský výrobce luxusních jachet | Volatility | Společnost Googlu | Technická analýza akcií Companhia Siderúrgica Nacional | ETF na S&P 500 | Josef Vávra | Portfólia | Telekom Austria | Nákup akcií po výplatě dividend | Marek Španěl | Michal Šušák s rodinou | Cyklická vs. necyklická odvětví | Tim Cook | Větrné turbíny | Výhled Saxo | Rohlík | Latinská Amerika | Očekávání trhu | Francouzská společnost | Zastavení růstu | Ekonomie | Packeta | Raiffesen Bank International | EP INDUSTRIES | Logistické firmy | Zdroj příjmů | Maersk | MJ | Platina | Surové ropy | Francouzský Renault | Spotřebitelské ceny | HARDWARIO | Ekonomické zpomalení | Propad trhů | Energy Fuels Inc | Plynová krize v Evropě | Dividenda vyplácená akcionářům | Rybolov | Energy Fuels | Vyšší ceny ropy | Zadlužení | Martin Vohánka | Daně z neočekávaných zisků | Akcie ve Spojených státech | Nvidia | Inflace v říjnu | Guvernér | Index nákupních manažerů (PMI) | Kapitálový fond | Index Nasdaq Composite | Riziko pro investory | Emerging markets | xStation5 | opPORTUnity | Analýza akcií Civitas Resources | CAPEX | Ruské síly | Typy zdrojů energie | MT4 | Milan Teplý | Ghana | Ruská ropa | Signál stability | OBSE | Ericsson | Insolvenční návrh | Emise | GEN | ENA | JD.com | Elektromobily | Akcie společnosti Uber | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | Časové řady | Největší kontrakt | Carlos Slim Helú | Vladimír Bezděk | Capital Markets | České dráhy | Fundamentální analýza akciových trhů | Práce s pohledávkami | Průměrná úložka | Analýza akcií Blue Owl | Amazon | Telecom | Ex-Dividend | Arnault | BAT | Snižování rozvahy Fedu | Závislost | Prognóza vývoje | Generali Prémiový konzervativní fond | Pavel Louda | Vývoj měnového páru USD/MXN | Best Buy | František Piškanin | Index technologického trhu Nasdaq | Nevýhody speciální dividendy | Dceřiné společnosti | Dluhopisový fond | XTB | United Parcel Service (UPS) | Akcie společnosti Caterpillar | Svaz průmyslu | Paladin Energy Ltd | Pšenice | Vývoj německé ekonomiky | Thales | Firma SSE | Vývoj podílových fondů | Cox | HDP v ČR | Ivan Baťka | Prusa Research | Air Bank | Martin Český | Kjótský protokol | Editis | FXstreet | Marek Dospiva | Spotřeba a ekonomika | Institut DIW | Kurs české koruny | Coface | Přísná regulace | Střední ekonomická třída | V4 | Ruská centrální banka | Civitas Resources Inc. | Historický vývoj ceny ropy Brent | Co má na to vliv? | Pavel Hruzík | Penzijní společnost | Česká vláda | Podnikatelská aktivita | Jaromír Rataj | Sazby beze změny | Nejcennější české firmy | Land Rover | Hang Seng | Swiss Life Select | UUUU | SPD | Společnost Allwyn Entertainment | Vlastníci jaderných elektráren | TROJEK | Pavel Cyrani | Wise | Indonésie | Nastavení trhů | Saudi Aramco | Francouzský prezident | Jessica Amir | Společnost Nokia | Albánie | Podnik | J&T Opportunity | Stabilní byznys | Generali Investments CEE | Ex-Dividend Date | DIA | Akcie Frontline | Technická analýza akcií Blue Owl Capital | Aleš Lenc | Evropské země | Zlínská obuvnická firma Vasky | Paweł Majtkowski | Důchodové komise | EK | Kantony | Journal of International Money and Finance | KRAJSKÁ ZDRAVOTNÍ | Stavební zákon | Petr Poláček | AGROSTROJ PELHŘIMOV | Krypto | Skupina Colt CZ Group | Počasí | Branislav Soták | Pavel Tomek | Mediální společnosti | Ceny kovů | Akciové fondy | Co bude | Ruské firmy | Podíl akcionáře | Kategorie Konzervativní fondy | Progresivní dluhopisové fondy | Signály recese | FUTURELIFE | Opatření | Investiční chování | Těžaři | Význam inovací a výzkumu | Josef Mařinec | Záporné ceny | Futures na ropu | Zdeněk Cendra | Dluhová služba | Radim Passer | Akcie O2 | Jaroslava Valová | Oslabování koruny | Chorvatsko | NJJ | Oligopol | Ústecký kraj | WHO | Roční příjem | Riziko stagflace | Energetická bezpečnost | Panelové diskuze | EP Real Estate | Růst výnosů dluhopisů | Kazachstán | Předpovědi analytiků pro akcie | Čeští investoři | Ocenění | Finanční systém | Investing | UCITS ETF | Sektor telekomunikace | Sektor pro investování | Radim Krejčí | DODO | Yellow Cake PLC | UCITS | Zelené energie | Velcí institucionální investoři | Geraldine Weissová | Intervenovat | Evropské investiční banky | Bavlna | ČEZ dnes | Elbit Systems | QinetiQ Group | Pozice | Společnost Saudi Aramco | Poslanec | Lidé z IT prostředí | SEC | Dánská energetická společnost | Petr Šebor | Regulační rizika | Výprodej ropy | ÚSOVSKO | Statistika | HOPI HOLDING | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Světové produkce | Mountfield | Ukončení činnosti | Příklad stock dividendy | Průmyslové podniky | Jestřáb | Šance | Nielsen | Ladislav Kříž | Rostoucí úrokové sazby | Analytik | Conseq Invest Akcie | Prudký růst cen | EFTA | Forma SICAV v Česku | Virus | Tržní kapitalizace společnosti | Představenstvo ČEZ | Redukce | Calinda | Francouzská energetická skupina | Ford Motor | Stárnutí populace | Dlouhodobý nákup | Dynamické prostředí | Stimulace hospodářského růstu | Vládní deficit | Zahraniční akcie | Dluhové závazky | MF | Dow Jones | Home Depot | Conseq korporátních dluhopisů | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomická recese | Expobank CZ | Blue Owl Capital | Passerinvest | Akcie bank | Velké částky | Nové peníze | GasNet | OFZ | Západní ekonomiky | Výběrová kritéria pro firmy | Trading | Společnost Caterpillar | Nákupy Fedu | J&T Investiční společnost | Retailový obchodník | Analýza akcií | Historický vývoj ceny ropy | Ruská ekonomika | Krize v Evropě | Chování spotřebitelů | Biden | Budoucnost | CEE | Rozdělit zisk | Fundamenty | Banky | General Plastic | Dodavatelský řetězec | Ondřej Průša | Anticyklický charakter | Cena benzínu | EP Infrastructure | Bilance | GFG Alliance | NASDAQ 100 | Společnost Seznam.cz média | Britský energetický kolos | Tržní dynamiky | BWX Technologies Inc | Martin Moravec | Restrukturalizace | Výhody běžné dividendy | Ray Dalio | Poptávka po ropě | Kompenzace | Akcie Companhia Siderúrgica Nacional | Hlavní město Praha | Výzvy globalizace | Toyota Motor Manufacturing | JPMorgan Chase | Čínské vlády | | Mluvčí ČEZ | Vlastnictví | Země eurozóny | Účet u brokera | Zkapalněný zemní plyn | Golar LNG | Doporučení | Realitní skupina CPI Property Group | STV Group | Akciový stratég | Lockdowny | Opční program | Prohlášení | Prodeje | Výhody speciální dividendy | Politici | Fortum | Vanguard S&P 500 | Společnost Coface | Objem fúzí a akvizic | Trader | Stabilní byznys model | Obchodní podmínky | Marek Vašíček | Intradenní obchodník | Výhled trhů | Index FTSE 100 | Hodnota akcií | Goldman Sachs Asset Management | Impulzy | Měnový pár | Odvětví | Očekávaný růst | PX Pražské burzy | Výhled na rok 2024 | Výkyvy cen | Finanční situace | Tempo inflace | Výhledy | Babcock International | Nejvyšší výnosy | Měny s vysokým výnosem | G7 | Větší pokles | Celková inflace | Obnovení růstu | Obavy ze ztráty | CVC Capital Partners | Politika ČNB | Statistický úřad | Ropný zlom | Vanguard S&P 500 UCITS ETF | Evropské vlády | Guvernér ČNB | Akciový fond | Omezené dodávky | Silný frank | Allwyn Entertainment | Řešení odpadního vodního hospodářství | Sláva | Abbott | Vítězné fondy Swiss Life Select | Miroslav Zámečník | Potravinářská společnost | Soběstačnost | Apple Tim Cook | CANIS SAFETY | Investiční platformy | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | Podnikání | Zdeněk Trojek | Autoprůmysl | Rodina Materových | Demografické změny | FutureLife | OBDC | Novinky | Kontrakt | Větrná energetika | Obchodní příležitosti | Rolls-Royce | Kurz GBP | Česká antivirová firma | Vývoj ceny ropy Brent | Energetická náročnost | Retail | Ekonom | Amundi CR Balancovaný | USA | Kupón | Banky pro mezinárodní platby | WhatsApp | Japonský index Nikkei | Vyšší výnosy | Platba | Aktuální situace | Andrej Babiš (ANO) | Informovaní investoři | Ropovody | Health Corporation | Deutsche Post | Zlato | Provozovatel sociální sítě | Novo Nordisk | Hospodářské výsledky podniků | Nejvyšší kontrolní úřad | Jak vydělat | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | Ivo Lukačovič | Index Nikkei 225 | Ekonomické prostředí | Teekay | Italové | Průměrování | Public Power | Daň z příjmu | Zastropování cen | Plynové elektrárny | Zpomalování inflace | Geopolitika | Výhled růstu české ekonomiky | Philip Morris | Chemring Group | PSE | Nasdaq | Dekarbonizace | Tokyo Electric Power Co Holdings | Demokracie a legitimita | Hodnota rublu | Společnost Meta | Poptávka v Číně | Automobilka Daimler | Světová obchodní organizace | Úrokové politiky | Náměstek ředitele | Creditas Energy | Potenciální kapitálový růst | Volkswagen | Nové zdroje | Riot | Geopolitická situace | Holding | Průměrná cena | Holding Agrofert | Globální investoři | Odhady analytiků | Streamovací společnosti | Technická analýza akcií | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Bloky | Sektor tabákových výrobků | Skupina Colt CZ | Výrobce domácích spotřebičů | Spekulanti | Smlouva o volném obchodu | Valuační násobky | Cenový vývoj | Ultra Electronics Holdings | Cyklické sektory | Hike | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Hlavní index burzy | Camelot | Propad indexu | Francie a USA | Skupina PRE | Prodej aut | Druhy dividend | UBS Group AG | Trh s uranem | Vyšší inflace | Green:Code | New Deal | Pražská burza | Práce | FOREX | Výroba aut | Výrobní náklady | DoorDash | Flex LNG | Investice firem | CTBT | JD | Zpomalení hospodářského růstu | Uzbekistán | Oblasti umělé inteligence (AI) | Důvěra v ekonomiku ČR | Akcie Blue Owl Capital | Frontline | Průlom | Společnost Eni | Investment | Omezení cen plynu | Agentura Moody's | Zásobníky | Ratingový výhled | Zbyněk Passer | Firma dnes | VIAC | Ocelárny | Akcie internetových firem | Masivní investice | Zajištění proti inflaci | PetroChina | IOT | Vládní konsolidační balíček | WISE Air | Fidelity International | OMV | Realitní sektor | Globální obchod | Obchodní dohody | Záporný úrok | Vltava Fund | Internetové obchody | Johnson Controls | SYNTHESIA | Obchodník s cennými papíry | Klesající inflace | Home Depot (HD) | Ministr práce a sociálních věcí | Investiční účet | Návrh PPF | Red Bull | Petr Otava | Vývoj na trhu | Generální ředitel ČEZ | Spalování fosilních paliv | Spojené arabské emiráty | Ruský finančník | Ceny v Česku | Fio | Kryptoměny | Investiční trendy | Sony Pictures Entertainment | Radka Prokopová | Ministr zemědělství | ONS | Retail Investor Beat | Zbyněk Stanjura | Prodejní ceny | Obchodování s komoditními futures | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Jiří Milek | Eulerův diagram | iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Dist) | Server HN.cz | Endesa SA | Jan Frait | Možnost reinvestice | Zbyněk Frolík | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Gerald Rausnitz | Jiří Lenc | Zelená energetika | Nominální mzda | Transpacifické partnerství | Český vývoz | Další pokles | Invesco S&P 500 UCITS ETF Acc | Tatra Trucks | Úvěr | Penzijní společnost České pojišťovny | Investiční společnosti | Mzdy | Red Bull GmbH | Akcie | Kategorie Akciové fondy | Karel Šulc | Úspěch | Velcí akcionáři | Stimuly | Daně z mimořádných zisků | Technologie a rozvinutá výroba | Volný obchod | Chudoba | Jerome Powell | Vliv sezónnosti na odvětví | Měna speciální dividendy | Volby | Ukazatele | Český HDP | Švýcaři | Miliardář | Umělá inteligence | Ekonom Jan Švejnar | ASEAN | Disney | Kritéria pro firmy | Linet | Británie | Partners Financial Services | Verdikt soudu | Seznam.cz | Výběrová kritéria | COT | David Monoszon | Tescan | Význam firemní kultury | Vývoj jádrové inflace | Urbanizace | Americká vláda | Věřitelé Arca | NZD | Koncern | Investiční apetit | Recyklovat | Společnost Gazprom | Znovuotevření Číny | USD/JPY | SaxoSelect | Ceny mědi | Dohled a provádění | Norfolk | Zlepšení nálady | FOSFA | Nokian Tyres | TOP 5 akcií | Marko Kolanovic | Norská koruna | Belgie | Historický vývoj ceny platiny | Společnost S&P Global | České dluhové papíry | ČR | Online vzdělávání | Podniky | Vyšetřování | Apple a Microsoft | Olaf Scholz | Analytický tým | Dassault Aviation | Inflace v USA | CAKE | Žebříček | Commitment of Traders | NERV | Kimberly-Clark | Nokian | Public Power Corp | Enel | Akcie společnosti Equinor | Řízení a rozvoj společnosti | Očkování | Liberty Ostrava | Vývoj amerického dolarového indexu | Saxo Group | Akcie Cameco | Jihoafrický rand
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Energetický index S&P 500
Energetický kolos
Energetický problém
Energetický problém EU
Energetický regulační úřad
Energetický regulátor
Energetický sektor
Energetický sektor S&P 500
Energetický tarif
Energetický trh

Následující klíčová slova

Energetika a zelené kovy
Energetika 2023
Energie
Energie v Evropě
Energie v zimních měsících
Energiewende
Energie ze sopky
Energie z jádra
Energo-Pro
Energy Aspects
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít