Pátek 19. srpen 2022 17:19
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Evropská unie

C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa dál zdražuje, cena Brentu se dostala nad 96 dolarů za barel

18.08.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli údajům signalizujícím silnou poptávku po palivech ve Spojených státech a předpokládanému poklesu dodávek suroviny z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 2,5 procenta a překročila 96 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst ve stejném rozsahu a dostala se nad 90 dolarů za barel.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny na burze v Německu poprvé přesáhla 500 eur za megawatthodinu

16.08.2022 Cena klíčového termínového kontraktu na elektřinu dnes na energetické burze European Energy Exchange (EEX) v Lipsku poprvé překročila 500 eur (zhruba 12.300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední rok se tak zvýšila zhruba o 500 procent, vzhůru ji tlačí hlavně omezování dodávek ruského plynu, informovala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Elektřina je v Evropě na rekordu, megawatthodina v Německu stojí 475 eur

15.08.2022 Ceny elektřiny v Evropě se vyšplhaly na další rekord, podle analytiků je to zejména reakce na pokračující zdražování zemního plynu. Cena klíčového termínového kontraktu na elektřinu v Německu se dnes na evropské energetické burze European Energy Exchange (EEX) zvýšila o více než tři procenta na 475 eur (11.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za poslední dva měsíce se zhruba zdvojnásobila a je téměř šestkrát vyšší než před rokem, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa kvůli obavám o poptávku v Číně výrazně zlevňuje, Brent je pod 94 USD

15.08.2022 Ceny ropy se dnes prudce snižují kvůli obavám o poptávku v Číně, za kterými stojí nepříznivé údaje o červencovém vývoji čínské ekonomiky. Cena severomořské ropy Brent kolem 12:30 SELČ ztrácela 4,6 procenta a pohybovala se blízko 93,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 4,5 procenta a dostala se pod 88 dolarů za barel.
C:\fakepath\trader-12082022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2022 1) Evropský trh s kryptoměnami včetně toho českého dozná výrazných změn. Zřejmě již od roku 2024 začnou platit nová evropská pravidla pro obchodování s kryptoaktivy označovaná jako Markets in Crypto-Assets (MiCA). Finální dokument by měl být dokončený během českého předsednictví Radě EU. Uvedl to poslanec evropského parlamentu Ondřej Kovařík (za ANO). Kryptoměnové firmy budou mimo jiné k vydávání a prodeji digitálních měn v EU potřebovat licenci a záruky pro zákazníky.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ruský centrální depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu kvůli sankcím

12.08.2022 Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.
C:\fakepath\Ukrajina.png

EU poslala první miliardu eur jako finanční pomoc Ukrajině ve válce s Ruskem

01.08.2022 Evropská unie poslala Ukrajině jednu miliardu eur (24,6 miliardy Kč) jako finanční příspěvek na řešení dopadů války s Ruskem. Peníze mají podpořit rozpočet Ukrajiny, uvedl dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Peníze jsou z dlouhodobé pomoci devět miliard eur schválené minulý měsíc.
C:\fakepath\USA.jpg

Kongres USA schválil balík 280 mld. USD na podporu výroby čipů a výzkumu

29.07.2022 Americký Kongres schválil balík 280 miliard dolarů (6,8 bilionu Kč) na podporu výrobců čipů a vědeckého výzkumu. Cílem je vytvořit v USA více pracovních míst a zvýšit konkurenceschopnost země vůči Číně. Po Senátu včera zákon schválila Sněmovna reprezentantů poměrem hlasů 243 ku 187. Pro zákon hlasovaly více než dvě desítky republikánů a nyní ho dostane k podpisu prezident Joe Biden, napsala agentura AP.
C:\fakepath\trader-26072022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2022 1) Státy Evropské unie se kvůli očekávanému omezení dodávek plynu z Ruska dohodly na pravidlech omezení spotřeby této suroviny pro nadcházející topnou sezonu. Po první části jednání unijních ministrů energetiky o tom informovalo české předsednictví Rady EU. Ministři jednali o upraveném návrhu Evropské komise (EK), který počítá s dobrovolnými úsporami ve výši 15 procent. Jeho součástí je i možnost vyhlášení plynové nouze, v níž budou úspory povinné. Řada států si z původního návrhu vymohla ústupky.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku do konce lednaq

26.07.2022 Evropská unie dnes o půl roku prodloužila platnost sankcí proti Rusku za agresi na Ukrajině, které postupně zavádí od roku 2014. Členské země se shodly na tom, že postihy zasahující řadu sektorů budou platit nejméně do konce ledna 2023. Informovala o tom Rada EU.
img

Akciové trhy na pokraji dalšího propadu

20.07.2022 Americké akciové futures ve středu klesly kvůli rostoucím obavám, že Evropa ztratí přístup k ruskému plynu, což uvrhne region do recese, která by mohla mít globální dopady.
img

Obavy z energetické krize tlačí sentiment do záporu, výjimky tvoří reportující akcie

20.07.2022 Americké akcie dnes otevřely smíšeně a dále mírně klesají. Za negativním sentimentem stojí rostoucí obavy, že Evropa může ztratit přístup k ruskému plynu, čímž narůstají i obavy z recese.
img

Gazprom tvrdí, že stále nedostal dokumenty k instalaci turbíny pro Nord Stream 1

20.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom stále neobdržel od německé firmy Siemens Energy dokumentaci potřebnou k opětovné instalaci turbíny pro plynovod Nord Stream 1, která byla na generální opravě v Kanadě. Ruský podnik to oznámil dnes. Prodlevou v návratu turbíny z Kanady související s protiruskými sankcemi Gazprom minulý měsíc zdůvodnil výrazné omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro vývoz ruského zemního plynu do Evropské unie.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin je poprvé za více než měsíc nad hranicí 22.000 USD

18.07.2022 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se dnes v souladu s vývojem na akciových trzích zvyšuje, těží hlavně z ochoty investorů více riskovat. Poprvé od 8. června tak bitcoin vystoupil nad 22.000 dolarů (asi 531.200 Kč), pořád je ale výrazně pod svým loňským maximem. Posilují i další kryptoměny a vzhůru se vydaly také evropské akciové trhy.
C:\fakepath\trader-14072022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.07.2022 1) Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Stala se tak další obětí prudkých výkyvů na trzích s kryptoměnami, informovala agentura Reuters. Kryptoúvěrové firmy nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Plyn nebude součástí příštího balíčku sankcí EU vůči Rusku, řekl Fiala

14.07.2022 Evropská unie připravuje sedmý balíček sankcí proti Moskvě, již nyní je ale jasné, že jeho součástí nebude omezení dodávek ruského plynu. Agentuře Reuters to včera řekl český premiér Petr Fiala, který jako důvod uvedl skutečnost, že řada členských zemí evropského bloku je zatím na ruském plynu závislá. Česko v tomto pololetí Evropské unii předsedá.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU pošle Ukrajině miliardu eur na chod státu, shodli se ministři financí

12.07.2022 Evropská unie pošle Ukrajině první miliardu eur (24,6 miliard korun) z celkových devíti miliard slíbených v rámci okamžité pomoci válkou stižené zemi. Odsouhlasili to dnes ministři financí členských zemí. Dlouhodobá půjčka má financovat základní chod státu. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury zajistí finance například fungování kritické infrastruktury.
img

Boj bitcoinu pokračuje

04.07.2022 Ačkoli cena BTC podléhala menší volatilitě než v předchozích týdnech obchodování, pohybovala se v klesajícím trendu a po zahájení týdne na úrovni kolem 21 000 amerických dolarů se v polovině týdne propadla na současnou úroveň kolem 19 tisíc dolarů.
img

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, uvedl šéf IEA

01.07.2022 Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.
C:\fakepath\trader-01072022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.07.2022 1) Guvernérem České národní banky (ČNB) se ode dneška stává Aleš Michl, který ve funkci nahrazuje Jiřího Rusnoka. Funkcí se ujímají také nová viceguvernérka Eva Zamrazilová a noví členové bankovní rady Jan Frait a Karina Kubelková.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 chtějí další sankce proti Rusku, mohou se týkat zlata i cen energií

28.06.2022 Státy ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chtějí udržet a rozšířit sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Šéfové států a vlád zemí G7 v dnešním závěrečném prohlášení po summitu v bavorském alpském zámku Elmau uvedli, že chtějí ve vzájemném souladu dále snižovat ruské příjmy včetně těch z prodeje zlata. Chtějí také zvážit možné stanovení cenového stropu na ruské energie. G7 rovněž vyzvala Čínu k dodržování lidských práv.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\klima-neutral.jpg

Země G7, EU a další demokratické státy chtějí urychlit klimatickou neutralitu

27.06.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7, Evropská unie, Argentina, Indie, Indonésie, Senegal a Jihoafrická republika chtějí urychlit přechod ke klimaticky neutrálnímu hospodářství a zároveň si zajistit energetickou bezpečnost. Země to dnes po jednání na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau uvedly ve společném prohlášení. G7 tvoří Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA, jejich summitů se ale tradičně účastní i EU. Ostatní nečlenské státy pozval do Elmau německý kancléř Olaf Scholz.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\\fakepath\\G7-3.gif

G7 odsoudila ruskou agresi, podpořila Ukrajinu a žádá tresty za zločiny

27.06.2022 Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj podle Reuters požádal země G7 o sankce a protiletecké systémy

27.06.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal skupinu velkých světových ekonomik G7 o další protiruské sankce, protiletecké systémy a pomoc s vývozem obilí a poválečnou rekonstrukcí země. S odvoláním na nejmenovaného činitele Evropské unie o tom informovala agentura Reuters. Zelenskyj, jehož země přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi, se dnes k summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau připojil digitálně.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 podle USA chystají další protiruské sankce

27.06.2022 Spojené státy spolu s dalšími zeměmi ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chystají další protiruské sankce, které postihnou mimo jiné ruský zbrojní průmysl či osoby odpovědné za válečné zločiny na Ukrajině. Dnes to na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau před začátkem jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským novinářům sdělil zástupce americké vlády. Možností je i zavedení cenového stropu na vývoz ruské ropy, toto opatření ale zatím nemá jednoznačnou podporu Evropské unie.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz: O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, účast na G20 je otevřená

27.06.2022 O zákazu dovozu zlata z Ruska, který v neděli oznámil na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 americký prezident Joe Biden, bude Evropská unie jednat. Dnes to v rozhovoru s televizí ZDF řekl německý kancléř Olaf Scholz. Řekl rovněž, že nadcházející summit největších světových ekonomik G20 je důležité fórum, které nelze kvůli ruské agresi bojkotovat, o své účasti na tomto vrcholném setkání chce proto rozhodnout až později. Varoval rovněž před pádem do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, že svět je rozdělen na Západ a všechny ostatní.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku v neděli začne summit G7, středobodem bude Ukrajina

24.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude středobodem třídenního summitu šéfů států a vlád zemí skupiny sedmi velkých ekonomik G7, který v neděli začne v bavorském alpském zámku Elmau. Německý kancléř Olaf Scholz, který kolegy z Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a Spojených států letos hostí, pozval na jednání také zástupce Indonésie, Indie, Jihoafrické republiky, Senegalu a Argentiny. Na G7 je tradičně zastoupena i Evropská unie. Přes telemost k účastníkům summitu promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země již čtyři měsíce vzdoruje ruské agresi.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská centrální banka zhoršila hospodářský výhled

22.06.2022 Francouzská centrální banka včera snížila odhad letošního růstu francouzské ekonomiky na 2,3 procenta, zatímco v březnu jej odhadovala na 3,4 procenta. Odhad růstu na příští rok pak zhoršila na 1,2 procenta z dříve předpokládaných dvou procent. Předpověděla rovněž, že pokud by Evropská unie uvalila embargo na dovoz ruského plynu, činil by letošní růst pouze 1,5 procenta. Napřesrok by pak francouzská ekonomika v takovémto případě měla klesnout o 1,3 procenta, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Tisk: Mezi Ruskem a Kazachstánem začíná obchodní válka, úřady ji popírají

20.06.2022 Mezi Ruskem a Kazachstánem se rozhořela obchodní válka - Rusko nejprve v neděli začalo omezovat vývoz kazachstánské ropy přes přístav v Novorossijsku, zatímco Kazachstán pak pozastavil tranzit ruského uhlí. Napsal to dnes na svém webu běloruský opoziční list Naša Niva, kazachstánské úřady to ale odmítají.
C:\fakepath\putin.png

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku

17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.
img

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 %, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU. Podle agentury RIA Novosti to dnes řekl ruský velvyslanec při Evropské unii Vladimir Čižov.
img

Jak 15. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché rady pro začátečníky.

15.06.2022 Měnový pár EUR/USD se v úterý po třídenním propadu, který vypadá spíš jako kolaps, pokusil zahájit vzestupnou korekci. Předtím, než na své cestě dosáhl první úrovně, to ale euro vzdalo a stáhlo se z ní. Hovoříme o úrovni 1,0465.
img

Hlavním sponzorem Ruska během jeho války na Ukrajině je Evropská unie, spočetl finský institut. EU platí Rusku během války 14 miliard korun denně za fosilní paliva, i když třeba Francie mohla příslušné dodávky „utnout“

13.06.2022 Rusko za svůj export fosilních paliv utržilo během prvních sto dnů války na Ukrajině celkem 93 miliard eur. To odpovídá zhruba 2300 miliardám korun. Částku uvádí studie finského Centra pro výzkum energie a čistého ovzduší, kterou tento institut zveřejnil dnes. Cituje z ní například agentura AFP.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh se po přechodném růstu stabilizovala

10.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se po přechodném růstu stabilizovala a pohybuje se kolem 84 eur za megawatthodinu (MWh). Ve čtvrtek ovlivnila trh zpráva o explozi v terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) ve Freeportu v americkém státě Texas, odkud proudí velká část LNG právě do Evropy.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Orbán: Embargo EU na ruský plyn by zničilo evropskou ekonomiku

10.06.2022 Zavedení embarga Evropské unie na dovoz zemního plynu z Ruska by zničilo evropskou ekonomiku, která se už potýká s negativními dopady růstu inflace v důsledku vyšších cen energií. Řekl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Evropská unie poskytne Ukrajině dalších 205 milionů eur

09.06.2022 Evropská unie poskytne Ukrajině dalších 205 milionů eur (pět miliard korun) vzhledem ke zhoršující se humanitární situaci. Dnes to během návštěvy této země čelící už více než tři měsíce ruské agresi oznámil eurokomisař pro krizové řízení Janez Lenarčič.
img

Akcie Tesly v premarketu posílily! Vše díky silnému upgradu analytiků UBS

09.06.2022 Akcie Tesly zaznamenaly další medvědí úder kvůli nabídce Twitteru na převzetí, ve které figurovaly akcie Tesly jako zdroj financování. Musk zůstává průkopníkem Tesly, z čehož firma čerpá výhody i nevýhody.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla pod 80 eur, i díky plnění zásobníků

08.06.2022 Cena plynu pro evropský trh dnes klesla pod 80 eur za megawatthodinu (MWh), a dostala se tak nejníže od února, než začala válka na Ukrajině. Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. K poklesu cen přispívá i rychlé plnění zásobníků, což snižuje obavy z dopadů případného zastavení dodávek plynu z Ruska.
img

Jak může zvýšení sazeb centrální bankou zvýšit zájem o kryptoměny?

06.06.2022 Již šestý měsíc se světová ekonomika neustále propadá do úplné krize, kterou účinně urychlují další faktory. I když vezmeme v úvahu katastrofální důsledky války na Ukrajině, byla to koronavirová krize, která se stala hlavním katalyzátorem obtížné ekonomické situace. V důsledku politiky kvantitativního uvolňování přesáhl na konci roku 2020 globální dluh 225 % celosvětového HDP a vládní dluh USA 99 %.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Lavrov: Rusko letos vykáže prudký nárůst zisků z vývozu energie

05.06.2022 Rusko v letošním roce zaznamená prudký nárůst zisků z vývozu energie, protože politika západních zemí vedla ke zvýšení cen. Uvedl to včera podle agentury Reuters ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\rusko-03062022.jpg

Dopad embarga EU na ceny ropy

03.06.2022 Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.
C:\\fakepath\\trader-03062022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2022 1) Míra inflace v Turecku v květnu vystoupila na 73,50 procenta, a zdolala tak další maximum za více než 23 let. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Výsledek je ale nepatrně lepší, než čekali analytici, kteří počítali s růstem na více než 75 procent. V dubnu míra inflace činila 69,97 procenta.
img

🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU

31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
img

Graf dne: OIL.WTI (31.05.2022)

31.05.2022 Embargo EU na ruskou ropu je dnes ráno největší story finančních trhů. Členové Evropské unie se konečně shodli na podobě embarga. EU rozhodla o zákazu ruského námořního dovozu ropy, který tvoří přibližně dvě třetiny celkového importu ruské ropy do EU. Byla udělena výjimka pro import ropy ropovody kvůli zamítavému postoji Maďarska. Zákaz dovozu ropy z Ruska po moři vstoupí v platnost do šesti měsíců a zákaz dovozu ropných derivátů po moři vstoupí v platnost do osmi měsíců. Přestože tok ropy ropovodem Družba byl osvobozen od embarga, tak Polsko a Německo, země napojené na severní větev ropovodu, se zavázaly snížit dovoz ruské ropy na nulu. To znamená, že by Evropská unie měla do konce roku snížit celkový dovoz ruské ropy a ropných derivátů o 90 %.
img

AKTUÁLNÍ předpověď pro GBP/USD na 31. 5. 2022

31.05.2022 Téměř měsíc se Evropská unie snaží přijmout šestý balíček sankcí proti Rusku. Hlavním kamenem úrazu byla otázka embarga na ruské energetické dodávky. A tak včera skoro až v noci, až když byly zavřeny všechny hlavní burzy, Evropská komise konečně oznámila své rozhodnutí o sankcích. Brusel uvalil částečné embargo na dodávky ruské ropy. Částečná je pouze proto, že dodávky potrubím byly ze zákazu vyňaty. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové byly zakázány téměř dvě třetiny vývozu ruské ropy do Evropy. Německo a Polsko zároveň oznámily úplné odmítnutí ruské ropy do konce letošního roku, takže export ropy z Ruska do Evropy by se měl snížit o 90 %.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko má plán, jak splácet zahraniční dluh, aby se vyhnulo bankrotu

30.05.2022 Rusko plánuje zavést mechanismus pro splácení dluhopisů, který má obejít americké sankce a zabránit tomu, že se země dostane do platební neschopnosti. Návrh je podobný systému pro placení za ruský plyn a má zahraničním investorům umožnit otevřít si v ruských bankách účty jak v rublech, tak v tvrdé měně. Investoři by měli mít k penězům přístup bez omezení. V rozhovoru s listem Vedomosti to dnes řekl ministr financí Anton Siluanov. O mechanismu ale zatím vláda jedná, investorům ho představí později.
img

Přehled páru GBP/USD. 27. 5. 2022 Nebezpečí obchodní války mezi EU a Spojeným královstvím si je vědomo i Irsko, které je "v první linii" konfliktu.

27.05.2022 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek nacházel nad hranicí klouzavého průměru, a udržoval si tak rostoucí trend. Britská libra se také nadále nachází pod svým posledním lokálním maximem, které je blízko Murrayovy úrovně "7/8"-1,2634. V článku o euru jsme si řekli, že v globálním měřítku vypadá celý pohyb posledních dvou týdnů jako korekce. U libry to není tak docela pravda. Celý pohyb posledních týdnů vypadá jako banální rollback. Jakkoli bych nyní nerad očekával vznik nového vzestupného trendu, od jeho možného startu uplynulo příliš málo času. A libra se vzdálila od svých 2letých minim příliš blízko na to, aby se dalo mluvit o jednoznačném obrácení sestupného trendu. Připomeňme, že libra nyní roste díky "technologii". Stejná potřeba přizpůsobit se sestupnému trendu, který trvá již více než rok a půl. Pokud tedy neexistují žádné faktory podporující libru, pak také nemá žádné zvláštní vyhlídky.
C:\fakepath\trader-26052022-28-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou, pomáhá jim mimo jiné napjatá globální nabídka

26.05.2022 Ceny ropy rostou, vystoupaly na dvouměsíční maximum. K jejich růstu přispívá mimo jiné napjatá globální nabídka. Evropská unie se dohaduje s Maďarskem ohledně plánů na zákaz dovozu ropy z Ruska.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Americká ekonomika v prvním kvartálu klesla v ročním přepočtu o 1,5 procenta

26.05.2022 Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o 1,5 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu. Výsledek je o desetinu procentního bodu horší, než ukazoval první rychlý odhad statistiků zveřejněný před měsícem. Jde o první pokles hrubého domácího produktu (HDP) od roku 2020.
img

V EU stále není jistý zákaz ruské ropy, ropné firmy jsou omezeny dodávkami

26.05.2022 Ve čtvrtek vzrostly ceny ropy, což tento týden kvůli známkám omezených dodávek prodloužilo opatrný růst, Evropská unie (EU) mezitím jedná s Maďarskem o plánech na zákaz dovozu ropy z Ruska.
C:\fakepath\trader-25052022-34-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli napjaté nabídce a růstu aktivity amerických rafinérií

25.05.2022 Ceny ropy uprostřed týdne rostou. Je to důsledek napjaté nabídky a růstu aktivity amerických rafinérií, která je nejvyšší od začátku pandemie. Krátce před 19:00 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupala o 0,1 procenta na 113,63 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu přidávala taktéž 0,1 procenta na 109,90 dolaru za barel.
C:\fakepath\soros.jpg

Soros: Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války

25.05.2022 Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to včera řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-19052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.05.2022 1) Ropu, kterou evropské země nechtějí, bude Rusko posílat do Asie a dalších regionů. Řekl to místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Dodal, že Evropané si budou muset najít jiné, dražší dodavatele. Evropská unie zavedla proti Rusku sankce za jeho únorovou invazi na Ukrajinu. Mnoho odběratelů ruské ropy si ji následně odmítalo převzít, což přispělo k poklesu těžby suroviny v Rusku.
img

Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR

17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
img

Ranní shrnutí (17.05.2022)

17.05.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou níže. S&P 500 klesl o 0,39 %, Nasdaq se posunul o 1,20 % níže a Russell 2000 klesl o 0,52 %. Výjimkou byl Dow Jones, který si připsal 0,08 %
img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
C:\fakepath\trader-16052022-36-zm.jpg

Přebytek běžného účtu Ruska do dubna vystoupil na maximum od roku 1994

16.05.2022 Přebytek bilance běžného účtu Ruska za první čtyři měsíce letošního roku vystoupil na 95,8 miliardy USD (2,3 bilionu Kč). To je maximum nejméně od roku 1994 a znamená to prudký růst ve srovnání se stejným obdobím loni, kdy přebytek činil 27,5 miliardy USD. Přispěl k tomu prudký růst cen ropy a zemního plynu a naopak pokles dovozu vlivem sankcí uvalených na Rusko za invazi na Ukrajinu. S odkazem na data ruské centrální banky to dnes uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-16052022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují, Brent se přiblížil hranici 112 dolarů za barel

16.05.2022 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. Na jednu stranu na ně působí zprávy, že Evropská unie se přiblížila zákazu dovozu ruské ropy, na stranu druhou pak uzávěry v Číně zavedení kvůli šíření nového koronaviru. Hospodářské statistiky z Číny přitom vyvolávají obavy z globální recese.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 16. 5. 2022

16.05.2022 Libra je tak překoupená, že je čas mluvit o nutnosti nejen odrazu, ale plnohodnotné korekce. Místo toho však britská měna v podstatě stojí na místě. Během evropské obchodní seance přitom dokonce klesala. I když rozsah poklesu byl mnohem mírnější než den předtím. Po zahájení americké seance bylo alespoň nějaké zdání oživení. Díky tomu se libra vrátila na hodnoty, na kterých byla na začátku obchodování. A to vše se stalo na pozadí zcela prázdného makroekonomického kalendáře.
C:\fakepath\Belorusko.jpg

Západní sankce připravily běloruskou ekonomiku o miliardy z vývozu

16.05.2022 Západní sankce zablokovaly prakticky veškerý běloruský vývoz do Evropské unie a Severní Ameriky. Roční ztráty tím způsobené dosahují 16 až 18 miliard dolarů (asi 380-428 miliard Kč), uvedl běloruský premiér Raman Haloučanka v televizním rozhovoru podle státní agentury BelTA.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

USA uvalily sankce na vedení Gazprombank a ruské televizní stanice

08.05.2022 Spojené státy dnes uvalily sankce na 27 členů vedení banky Gazprombank a také na tři ruské televizní stanice. Američanům navíc vláda zakázala poskytovat Rusům účetní a poradenské služby. Po dnešní virtuální konferenci představitelů skupiny nejsilnějších ekonomik G7 to v prohlášení uvedl Bílý dům. USA také zakázaly vstup celkem 2596 příslušníkům ruské armády a 13 běloruským vojenským představitelům. Toto opatření se vztahuje též na vojáky, kteří se údajně v ukrajinské Buči podíleli na vraždách stovek civilistů, oznámil později šéf americké diplomacie Antony Blinken.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se kvůli obavám o dodávky dál zvyšují, Brent vystoupil na 112 USD

06.05.2022 Ceny ropy dnes pokračovaly v růstu, zejména kvůli přetrvávajícím obavám z omezení dodávek suroviny na trh. Výraznějšímu zdražování ropy ale brání vyhlídky na zpomalování růstu světové ekonomiky. Cena severomořské ropy Brent se dostala až nad 113 dolarů za barel, než část zisků smazala.
C:\fakepath\trader-05052022-30-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky pokračují v růstu

05.05.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Důvodem jsou obavy o dodávky poté, co Evropská unie představila plán nových sankcí proti Rusku, jehož součástí je i embargo na ruskou ropu. Skupina OPEC+ také opět odmítla výzvy předních konzumentů k výraznějšímu zvyšování těžby.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 71. K projednání byl předložen šestý balíček sankcí EU.

05.05.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu silným růstem. Jeho katalyzátorem byly samozřejmě zasedání Fed a projev Jeroma Powella. A přestože lze výsledky zasedání jistě označit za "jestřábí", trh ani trochu nereagoval, jak bychom očekávali. Přesuňme se ale od tématu Fedu a připomeňme, že Powell obracel pozornost i ke konfliktu na Ukrajině, který sám o sobě vyvolává růst cen energií a potravin, protože obě tyto kategorie zboží proudily do Evropy z Ruska a Ukrajiny. Ruská federace může teď být na mnoho let odříznuta od Evropy kvůli ničivým sankcím ze strany Evropské unie a Ukrajina bude muset nejprve dokončit vojenské operace na svém území a pak se po mnoho let zotavovat. Evropa (i celý svět) tudíž může čelit energetické a potravinové krizi. Mimochodem, ceny zemního plynu stále rostou a včera byly už na úrovni cca 1 600 USD za 1 000 metrů krychlových. Situace se podle nás bude jen zhoršovat. Cena ropy také znovu stoupá a přibližuje se k úrovni 110 USD za barel. Evropská komise mezitím členským státům EU předložila návrh šestého balíčku sankcí proti Rusku.
img

Globální obchod s kryptoměnami za dveřmi? 

04.05.2022 Nesourodé jednání národních vlád je jedním z hlavních problémů, který brání světovému přijetí digitálních aktiv, jako oficiálních nabídkových řízení nebo investičních nástrojů. Většina světových států si zvolila svá vlastní řešení digitálních aktiv bez ohledu na mezinárodní spolupráci. Evropská unie momentálně vyzývá státy, aby postupovaly globálně a řešily kryptoregulaci tak, aby byli chráněni jak investoři, tak bylo zabráněno podvodům ve finančním prostředí.
img

Dolar roste, čeká se na rozhodnutí Fedu 

04.05.2022 Dolar sice ve středu ráno v Asii posílil, ale kroky byly malé, jelikož investoři čekají na nejnovější politické rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\trader-04052022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2022 1) Měnový výbor americké centrální banky (Fed) by měl dnes podle všeobecného očekávání finančních trhů v rámci boje s vysokou inflací přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby. Rozhodnutí na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru Fed oznámí ve 20:00 SELČ a o půl hodiny později jej zdůvodní jeho šéf Jerome Powell.
C:\fakepath\EK.jpg

Předsedkyně EK vyzvala k přípravě balíčku pro poválečnou rekonstrukci Ukrajiny

04.05.2022 Evropská unie by měla začít připravovat balíček pro poválečnou obnovu Ukrajiny. V projevu před europoslanci to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která celkové náklady na rekonstrukci země odhaduje na stamiliardy eur. Řekla také, že úspěšná obnova připraví Ukrajinu na členství v EU.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Přebytek obchodní bilance Německa v březnu kvůli propadu vývozu klesl

04.05.2022 Přebytek obchodní bilance Německa v březnu bez sezonní úpravy meziročně klesl přibližně na polovinu a činil 9,7 miliardy eur (239,4 miliardy Kč). Za zhoršením je zejména propad vývozu, hlavně do Ruska, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Loni v březnu přebytek dosáhl 20,8 miliardy eur.
C:\fakepath\trader-02052022-41-zm.jpg

Komodity: Ropa mírně zlevňuje kvůli obavám ze slabého hospodářského růstu Číny

02.05.2022 Ropa dnes mírně zlevňuje. V náladě trhu převážily obavy ze slabého hospodářského růstu Číny, která je největším světovým dovozcem ropy, nad vlivem možného embarga na ruskou ropu ze strany Evropské unie.
img

Gazprom loni zvýšil zisk na rekordních 2,09 bilionu rublů ze 135 miliard

28.04.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom loni zvýšil čistý zisk na rekordních 2,09 bilionu rublů (0,67 bilionu Kč) ze 135 miliard. Oproti roku 2020, který poznamenala koronavirová pandemie, těžila společnost z růstu cen ropy a plynu. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. Tržby Gazpromu v roce 2021 stouply na 10,2 bilionu rublů ze 6,3 bilionu o rok dříve.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

O ruských dodávkách plynu budou v pondělí v Paříži jednat ministři energetiky EU

28.04.2022 O tom, jak se vypořádat s rozhodnutím Ruska zastavit dodávky zemního plynu do Polska a do Bulharska, budou jednat unijní ministři energetiky 2. května ve Francii. S odvoláním na francouzskou ministryni životního prostředí Barbaru Pompiliovou o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-27042022-26-zm.jpeg

Forex: Dolar vystoupal na pětileté maximum, trh očekává zvýšení sazeb Fedem

27.04.2022 Dolar dnes vystoupal na pětileté maximum. Očekává se, že americká centrální banka (Fed) na svém zasedání příští týden zvýší úrokové sazby. Euro oslabuje kvůli obavám ohledně hospodářského růstu, které vyvolalo přerušení dodávek ruského plynu do Polska a Bulharska.
C:\fakepath\trader-27042022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2022 1) Cena plynu pro evropský trh se dnes ráno zvýšila o více než 20 procent a přechodně se dostala až na 125 eur (3064 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Trh reaguje na oznámení, že ruská plynárenská společnost Gazprom vyplnila svou hrozbu a zastavila dodávky plynu do Polska a do Bulharska.
C:\fakepath\eu.jpg

EU zvažuje snížení cel a kvót na ukrajinské zboží jako pomoc ekonomice

27.04.2022 Evropská unie zvažuje zrušení všech zbývajících cel a kvót na ukrajinské zboží. Cílem tohoto kroku má být podpora ekonomiky, na kterou nepříznivě doléhají důsledky války s Ruskem. Uvedla to dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Podle nich by mohlo oznámení přijít už tento týden.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, cena suroviny se zvyšuje

27.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech, jak Moskva požaduje. Cena plynu pro evropský trh se pak výrazně zvýšila. Evropská unie oznámila, že chystá společnou reakci, podle polské i bulharské strany Gazprom porušil uzavřené smlouvy.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh se kvůli omezení dodávek z Ruska prudce zvýšila

27.04.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes ráno zvýšila o více než 20 procent a přechodně se dostala až na 125 eur (3064 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Trh reaguje na oznámení, že ruská plynárenská společnost Gazprom vyplnila svou hrozbu a zastavila dodávky plynu do Polska a do Bulharska.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU je na zastavení ruského plynu připravena a zareaguje společně, řekla šéfka EK

27.04.2022 Evropská unie chystá společnou reakci na zastavení dodávek ruského zemního plynu do Polska a Bulharska. Oznámila to dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která krok Moskvy označila za pokus využít plyn k vydírání evropských zemí. Unijní exekutiva je podle ní na tento scénář připravena a je v kontaktu se všemi členskými státy, s nimiž řeší zajištění dostatečných dodávek pro celou EU.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Petkov: Bulharsko přezkoumává veškeré dohody s Gazpromem, firma porušila smlouvu

27.04.2022 Bulharsko přezkoumává veškeré dohody s ruským plynárenským koncernem Gazprom, včetně těch o tranzitu plynu do Srbska a Maďarska. Podle agentury Reuters to dnes řekl bulharský premiér Kiril Petkov. Gazprom ráno oznámil, že zastavil dodávky plynu do Bulharska a do Polska. Sofia hovoří o porušení smlouvy, protože dopředu zaplatila za dodávky na celý měsíc.
img

Rozbřesk: Rusko zavírá plynové kohoutky do Evropy

27.04.2022 Energetická krize v Evropě dále eskaluje poté, co včera oznámilo Rusko okamžité zastavení dodávek zemního plynu do Polska a Bulharska. Tento krok opětovně zvyšuje napětí na evropském trhu s plynem a také pravděpodobnost, že by mohlo dojít k odstřižení i ostatních členských zemí EU od ruských importů. Cena plynu v reakci na tyto zprávy vzrostla až o 17 % a dostala se zpět do blízkosti 100 EUR/MWh.
img

Rusko zavírá plyn do Evropy

27.04.2022 Energetická krize v Evropě dále eskaluje poté, co včera oznámilo Rusko okamžité zastavení dodávek zemního plynu do Polska a Bulharska. Tento krok opětovně zvyšuje napětí na evropském trhu s plynem a také pravděpodobnost, že by mohlo dojít k odstřižení i ostatních členských zemí EU od ruských importů.
img

Přehled páru EUR/USD. 27. dubna Olaf Scholz je v Německu nespokojený. Kancléř může rezignovat.

27.04.2022 Měnovému páru EUR/USD se v úterý nepodařilo znovu zahájit korekci. Jeho propad mírně zeslábl, ale celkově zůstává stabilní. Po slabém pullbacku na vrchol ztratila evropská měna několik desítek dalších bodů. Jak jsme řekli dříve, neexistuje žádný spouštěč, kvůli kterému začal koncem minulého týdne propad kotací evropské měny.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
C:\fakepath\trader-26042022-33-zm.png

Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá

26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
img

EU zvažuje další sankce proti Rusku

26.04.2022 Podle deníku The Times zvažuje Evropská unie uvalení "chytrých sankcí" na ruský ropný průmysl s cílem minimalizovat ekonomické škody v regionu a zároveň zvýšit tlak na Moskvu. S tímto prohlášením přišel výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
img

EUR/GBP - v oblasti silné rezistence

25.04.2022 Navzdory mírně uklidněné vnitropolitické situaci v Evropě po znovuzvolení Macrona prezidentem Francie na 2. funkční období, pokračuje euro na začátku dnešního obchodního dne v poklesu vůči dolaru a dosáhlo 2letého minima poblíž 1,0710.
C:\fakepath\trader-25042022-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.04.2022 1) Čínské akcie zaznamenaly kvůli obavám z dopadů protipandemických opatření na ekonomiku nejvýraznější pokles od února 2020. Čína vůči covidu-19 nadále zastává politiku nulové tolerance a dnešní propad umocnily zprávy, že se uzávěry rozšíří z finanční metropole Šanghaj i do Pekingu. Klesají i ceny komodit, například ropy, a silným poklesem zahájila obchodování také Evropa. Na sedmnáctiměsíční minimum klesl kurz čínského jüanu.
C:\fakepath\lithium.png

Studie: EU potřebuje recyklovat, aby měla kovy na rozvoj ekologických projektů

25.04.2022 Evropská unie bude mít pravděpodobně nedostatek lithia, kovů vzácných zemin a dalších kovů nutných ke snížení emisí oxidu uhličitého. Recyklace by ale měla do roku 2040 pomoci tento nedostatek odstranit. Vyplývá to ze studie belgické univerzity KU Leuven vypracované pro průmyslovou skupinu Eurometaux.
C:\fakepath\ropa2.jpg

The Times: EU připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy

25.04.2022 Evropská unie připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy, jejichž cílem by měla být minimalizace škod v evropské ekonomice. Uvedl to dnes britský deník The Times, který se odvolává na místopředsedu Evropské komise (EK) Valdise Dombrovskise. Příjmy z ropy představují pro Moskvu důležitý zdroj financování války na Ukrajině.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
img

Ropa hloubí ztráty z důvodů obav o růst a uzavření Šanghaje

22.04.2022 Ceny ropy v pátek zhloubily ztráty způsobené vyhlídkou na zvýšení úrokových sazeb, slabší globální růst a odstávky COVID-19 v Číně, které poškozují poptávku, přestože Evropská unie zvažovala zákaz dovozu ruské ropy.
img

EU rozhodla, že nebude odebírat ruský plyn, jak chce Putin. Musela by totiž porušit své vlastní sankce

22.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. EU svým dnešním stanoviskem souhlasí s právní analýzou, kterou si zadala Evropská komise a která shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku.
C:\fakepath\trader-22042022-24-zm.png

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o poptávku

22.04.2022 Ceny ropy dnes klesají kvůli obavám o poptávku, za kterými stojí vyhlídky na pomalejší růst světové ekonomiky a vyšší úrokové sazby i koronavirové uzávěry v Číně. Cena severomořské ropy Brent krátce po 18:15 SELČ vykazovala pokles o zhruba 1,7 procenta na 106,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 1,6 procenta na 102,13 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-21042022-25-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z přerušení dodávek z Ruska a Libye rostou

21.04.2022 Ceny ropy dnes rostou kvůli obavám o dodávky. Evropská unie totiž dál zvažuje možnost zákazu dovozu ruské ropy a nadále zůstávají snížené dodávky z Libye.
img

Evropská komise posuzuje zvýšení podílu obnovitelné energie v EU na 45 procent

20.04.2022 Evropská komise (EK) posuzuje, zda by Evropská unie mohla do roku 2030 dosáhnout vyššího cíle podílu obnovitelné energie na celkové produkci energie v regionu. Nový cíl by měl být 45 procent místo dosavadních 40 procent, uvedla dnes agentura Reuters. Unie se tak snaží urychlit odklon od ruských fosilních paliv v reakci na invazi ruských vojsk na Ukrajinu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Nová drachma | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | AUD/CAD | EUR/CAD | CAD/CHF | EUR/NZD | GBP/NZD | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Globální hrozby | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Elliott | Měnový trh | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | CFDs | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Flat | Forex trader | Forwardová cena | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | HFT | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | Mentální Stop-Loss | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Order | Oscilátor | P/E | Pakt stability | Parabolic SAR | Parita | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Pip | Pivot points | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Take Profit | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volatilní trh | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zastavení ztrát | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Market Watch | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Nick Beecroft | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | FXTM | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Kasina | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie Micron | Akcie Netflix | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie Stock | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Australská měna | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Bollinger Bands | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Brokeři | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | ČNB euro | Degiro | Devalvace měny | DJIA | Dluh Řecka | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Drachma | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Řecka | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | EUR USD | Eura | EURGBP | EURIBOR | Euro dnes | Euro dolar | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FxOpen | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Ruska | HDP USA | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak vydělat | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konec eura | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kursy | Kurz amerického dolaru | Kurz britské libry | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz hřivny | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurz novozélandského dolaru | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz UAH | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy koruny | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Náklady na těžbu ropy | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nejdůležitější události roku | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodování forex | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Ocenění akcií | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Pasivní příjem | Patria Online | PayPal | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké akcie | Řecké referendum | Řecké volby | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarské banky | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | US dollar | USD GBP | USD na EUR | USDRUB | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | Patria Direct | XM | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Accumulate | Andrej Babiš | BIC | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Čistá úroková marže | Čistý dluh | DCF | Depozitář | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P.A. | Přeprodání | Redukce | Revalvace | Roadshow | ROCE | Sell | SPAD | Tier 1 | Tovární objednávky | Tranše | Vláda ČR | Výroční zpráva | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Kmenové akcie | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | WebTrader | Miliardář | eBook | Bailout | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trendový indikátor | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Úspěšný trader | Butterfly | Know-how | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | USD/HUF | Vzdělání | Frustrace | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Commodity futures | Commodity futures trading | Global forex | Graf EUR/USD | Investment | Traders | IMPOSSIBLE | Aramco | Rhodium | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Sky News | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | Janus Capital | Charles Schwab | Tradition Energy | PVM Oil Associates | Natixis | Crowdfunding | Jackson Hole | KPMG | Institut ZEW | CNN | Julius Bär | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | Westpac | CME Group | Burzovní společnosti | HSBC Trinkaus | UniCredit Bank | Caterpillar | CSI300 | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Frankfurter Allgemeine Zeitung | RBN Energy | Investing.com | JBC Energy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | YouGov | Mitsubishi | NATO | Standard Bank | Deltastock | Ole Hansen | USD/UAH | TD Ameritrade | S&P Dow Jones Indices | Next Finance | FX Strategy | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Wolfgang Schäuble | Agentura ČTK | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | The Independent | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Stock Exchange | Renminbi | Finanční centrum | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Finančníci | Betfair | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Vizionář | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | Dekabank | Globální akciové trhy | Dluhopisy německé vlády | Panevropský akciový index | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Oddělení forexu | Piper Jaffray | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Odvaha | Klid | Zdravý rozum | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Finanční poradenství | Obchodování CFD | Futures kontrakty | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Program OMT | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Bezpečné investice | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Investice do technologií | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Členství v EU | IHS | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Obchodování měn | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Bankovní regulace | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční centra | Finanční metropole | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Britské hospodářství | Die Welt | Pokles libry | Investor George Soros | Miliardář George Soros | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Prezidentský kandidát | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Hospodářský růst Evropské unie | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Čínské akciové trhy | PetroChina | Sinopec | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování na forexovém trhu | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Prodejní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | Credit Suisse Group | Kryptoměna | IOBE | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Výnos u desetiletých dluhopisů | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Soukromí zaměstnavatelé | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Pražský parket | Inflace v Německu | Měnové otázky | EU-Čína | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Investovat do akcií | Zprávy a události | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Akciové trhy v USA | Quantum | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Indická rupie | Softbank | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování libry | Index ekonomické aktivity | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Finanční domy | cTrader | Alphabet | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | Zátěžové testy bank | Příjmy z obchodování | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | eTrader | Pew Research Center | Politico | Globtrex | Investec | IHS Markit | Devizy | Bridgewater | Flash Crash | ex | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Spekulativní investoři | Columbia Threadneedle Investments | Rhodium Group | Bernstein Bank | Nejvyšší výnosy | Bitstamp | Rystad Energy | Finlord | J.P. Morgan | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Baker McKenzie | Krize eura | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | CIBC | Alokace aktiv | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Columbia Threadneedle | Zahraniční forex | Vysokofrekvenční obchody | Vysokofrekvenční obchody (HFT) | Bitcoinový ETF | Výnosy řeckých dluhopisů | Lipow Oil Associates | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Bureau of Economic Analysis | BlueBay Asset Management | BHS | Globtrex.com | Andrej Rády | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | IBKR | Anadarko Petroleum | Coinbase | Virtuální mince | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Vladimír Pikora | BlueBay | Velký třesk | Margin trading | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Růst kurzu eura | Trade Financial | Analytik eTrader | BusinessEurope | Jan Dvořák | Obchodování Bitcoin | BTC/USD | ERM-2 | Jerome Powell | Coinmarketcap | Nejvýkonnější akcie | Akcie z portfolia | Mezinárodní obchodování | Diverzifikace investic | Diverzifikace aktiv | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | BTCUSD | Analýza Bitcoinu | xPartners | Kraken | Monero | Zcash | CBOE Global Markets | ETH | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Ropné měny | European Energy Exchange (EEX) | Panevropský index STOXX 600 | Hard fork | Binance | Kryptoměna ethereum | Bithumb | NEST | Oxfam | ESMA | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Těžba kryptoměn | Crypto | Krypto aktiva | Lithium | Analytik forexového trhu | Altcoiny | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | EUR/RUB | Conseq Investment Management | Akciové valuace | Akciové výnosy | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zavedení dovozních cel | LYNX webinář | Vypuknutí globální obchodní války | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Analytik finančních trhů | Slabší koruna | Trading příležitosti | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Kurz renminbi | Čínské měny | Globální růst | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Schwab | Netflix (NFLX) | Tok investic | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Graf indexu | Cenový kanál | FTSE 250 | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | CIBC Private Wealth Management | Ether | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | TradeCentrum | Americký dolarový index | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Finanční války | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Vývoj těžby ropy | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Britský finanční sektor | Úrokový výnos | Julius Baer | Trh s ropou | Pád ceny ropy | IfW | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Cena plynu | Brexitová dohoda | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | Roční výnos | Největší kryptoměna | IG | Next Generation | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Pražský akciový trh | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Africké trhy | BinckBank | Jiné měny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Jednotná měna | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Globální index | Financial Times (FT) | Kongres USA | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Dopad brexitu | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Vyhlídky měn | Dolarová aktiva | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Obchodní jednání | Globální dluh | Velké riziko | Odložení brexitu | ASIC | Makroekonomické strategie | Akcie CME | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Státní fond | Začínající obchodníci | Zájem investorů | USTR | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Odpůrci eura | Link Campus | Antonio Rinaldi | Profesor ekonomie | Odchod z eurozóny | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Beyond Meat | Platby v hotovosti | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Graf indexu S&P 500 | Posilování kurzu koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | SPI Asset Management | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Společná měna | Boris Johnson | BrandZ | NVDA | Prodej ropy | iFX | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Burzovní pravidla | South China Morning Post | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Wealth Management | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Asociace Libra | Vlastní kryptoměny | Svět investování | Rozhodnutí centrálních bank | Ceny niklu | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Medvědí výhled | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Ziskové obchody | Asset alokace | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Německé HDP | Akcie automobilky | Aston Martin | Rozpočet řecké vlády | Primární rozpočet | Americké futures | Záporný úrok | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Americká cla | Ekonomické problémy | AMZN | Akcie podniku | Sankce proti Íránu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | KB | Depozitní sazby | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Britské domácnosti | Finanční situace | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Obchodování jedním kliknutím | Dolarové likvidity | Energetické firmy | Investiční roadshow | Roadshow Bernstein Bank | ESG | Český index nákupních manažerů | Jihokorejská centrální banka | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Španělský zemědělský svaz COAG | COAG | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Banka pro mezinárodní vypořádání | MAF Global Forex | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | Zerohedge | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | SMMT | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | CzechTrade | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | Papež František | Vlastní investice | Digitalizace | Trump dnes | Světové akciové indexy | Údaje o vývoji HDP | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Čerpání evropských peněz | Mediální společnosti | Michal Dvořák | Analytik portálu | HDP v USA | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Ropné firmy | Americký ministr obchodu | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Obrovské množství peněz | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Ropný kartel OPEC | Index milánské burzy | Dovoz čínského zboží | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zrušení cel | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | SCMP | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | IIF | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Bilance | Zavedená cla | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Volný obchod | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Placebo | Nízké úrokové sazby | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | GAFA | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | dApps | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Trendová linie | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Oblast supportu | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Swingové maximum | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Wilbur Ross | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Digitální měna centrální banky | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Velikost pozice | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Export z Německa | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Phil Hogan | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Soukromé podniky | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Počet zemřelých | Konzervativní strana | FB Libra | Projekt Libra | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Cla USA | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Cla na dovoz čínského zboží | Prohlášení | Zavedení cel | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Dovoz aut | Yahoo | Moskva | HDP Německa | Embraer | Časopis Forbes | United Technologies | Farmaceutická společnost | FTC | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | NN Group | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Americké výrobky | Francouzská centrální banka | STOXX50 | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Elektrárenská společnost | Dolar roste | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Metalurgie | Automobil | AXA | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | Švédská Riksbank | Záporné úrokové sazby | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Evropská spotřebitelská důvěra | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Bydlení | Dovozní cla | WHEAT | Uber | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Předsevzetí | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | KLDR | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Koruna posílila | Zájem o rizikovější aktiva | Průmyslové podniky | Peking | Eurobank | Alpha Bank | US100 | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Řecké banky | Největší řecké banky | Shortování akcií | Zákaz shortování | Zákaz shortování řeckých akcií | Shortování řeckých akcií | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Index pařížské burzy | ETF roku 2020 | Hospodaření | Placení daní | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | CFA | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vzestup ceny | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | Netflix | NFLX | Celsius Network | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | Dobrá data | Francouzský parlament | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Produkce energie | Přechodné období po brexitu | Období po brexitu | Von der Leyenová | Úřad britského premiéra | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | ProfitLevel | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Zemědělství | Ekonomické Spojené státy | Ekologická Evropská unie | Obavy z konfliktu | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Ropa typu Brent | Poradenství | Luxusní auta | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Posouvat kupředu | Emisní cena | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Fork | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Obchodní sankce | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Výnos bondů | ČNB Vojtěch Benda | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Evropský komisař pro obchod | Komisař pro obchod | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Britské podniky | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Čerpání peněz | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Ekonomické fórum v Davosu | Fórum v Davosu | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Michal Stupavský, CFA | Hodnota značky | Google | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Všeobecné volby | Anglie | Severní Irsko | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ministr obchodu Wilbur Ross | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Infekce X | Slabé měny | Španělská chřipka | Koruna oslabuje | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | American Express | Ratingová agentura Fitch | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Situace okolo koronaviru | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Panika kolem koronaviru | FIAT | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Lukáš Baloga | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | BABA | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Life Insurance | Rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Pesimismus | Akcie v Číně | Čínská vláda | Next Finance Vladimír Pikora | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Alokace investičních portfolií | BP | Fresenius Medical | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Capital Group | SEC | NFP | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Galapagos | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | Kukuřice | Tým XTB | TWTR | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | E*Trade Financial | Aktivita v sektoru služeb | Největší švýcarské banky | Investiční portfolia | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Noviny | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | Střední podniky | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | ALNOV | Akcie Novacyt (ALNOV) | Akcie Novacyt | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Akcie Akcie Philips | PHIA | Vývoj ceny dluhopisů | Technická analýza Bitcoinu | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Index aktivity | Největší ztráty | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Index nákupních manažerů ve výrobě | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Výskyt koronaviru | Americký Fed | Akcie Netflix (NFLX) | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Boj proti koronaviru | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Michel Barnier | Martin Gürtler | České mzdy | Guru | Mladší investoři | Výkyvy | Světový trh s ropou | Aktuální Price Action | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Propad rublu | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | WP | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Nálada na burze | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Ekonomické dopady nákazy | Restrikce | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Vysoké ztráty | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Euro roste | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Největší propad | Asijská seance | ČMZRB | Allied Healthcare | AHPI | Allied Healthcare (AHPI) | Akcie Allied Healthcare | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Fiskální balíček | Pokles vývozu | New York Times | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | Obavy trhu | ECB dnes | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Ekonomický rozvoj | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Pád ceny | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Banky snižují úroky | Centrální banky snižují úroky | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Refinancování dluhů | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Dnešní posílení | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Nová stimulační opatření | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | PYPL | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Guvernér francouzské centrální banky | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | Státní televize | MPO | Hlavní centrální banky | Pravidla EU | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Motocykly | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Dramatický dopad | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems | Německý akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Graf dne | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | American Airlines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Americký investor | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Krizový fond | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Angola | Ministři obchodu | VW | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Petr Smejkal | Míra volatility | Schodek | Poradce | Organizace | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | Průmyslové revoluce | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Zelené energie | Vláda USA | Vláda Spojených států | Autoprůmysl | Britský automobilový průmysl | Podíl na trhu | Afrika | RBK | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Dlužník | Ekonomické škody | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | Mexiko | Omyl | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Thierry Breton | Ropný průmysl | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | POVIndex | Broker Consulting POVIndex | Karel Komárek | Ministři EU | Situace na ropě | Patenty | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Gernot Blümel | Rakouský ministr | Jihoevropské země | Ministři | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Ministři energetiky | Chřipka | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Tajné služby | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Sbor volitelů | Přebytek běžného účtu | Výpadky | DAWN | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Emitenti | Vyjednavači EU | David Frost | Mluvčí EK | Daniel Ferrie | Představitelé G7 | Více peněz | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Dluhopisy s kratší splatností | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Jiří Makovský | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Jeffrey Halley | Remdesivir | Rozvíjející se země | Indikace | Schválení pomoci | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | Levná ropa | Rizikové averze | Purple Trading Štěpán Hájek | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Ztráty eura | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | MFF | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Náměstkyně italského ministra hospodářství | Laura Castelliová | Radio Capital | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Slabé makro | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | Premiéři zemí Evropské unie | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Podpůrná opatření | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Evropské méně | Americké státy | Očekávané výsledky | Investice do ekologických technologií | Cenový propad | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Ekonomické vztahy | Bitcoin dnes | Experimentální lék | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Liberty Ostrava | Propad exportu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Ceny povinného ručení | Analytik ProfitLevel | BCM | Tomáš Kolomazník | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Finanční polštář | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Denní pokles | FDA | Epidemiolog | Gilead | Tweet | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Oddlužení | PEPSICO | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | MSCI World | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Obchodní přebytek | Unijní soud | Justice | Regulační orgány | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Šéfka EK | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Průmyslová výroba v Itálii | Pobrexitová jednání | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Koronavirová nákaza | NKE | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Xiaomi | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Propuknutí nemoci | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | Recyklace | CL | Spekulovat | Silná rally | Moderna | Společnost Moderna | Více riskovat | Advance Auto Parts | Rozpočtový úřad Kongresu | Eli Lilly | LLY | AZN | Koronavirová pandemie | Velikost fondu | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Protiíránské sankce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Urals | Vrcholní představitelé | Biotechnologická společnost | Renault | Přežití Evropské unie | Soukromé banky | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Investment management | Proti trendu | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Mondelez | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Index akcií | Peter Kupec | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | Republikánský prezident | Summit G7 v USA | ČR | Soběstačnost | Záchranný program | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jihoevropské státy | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nové úvěry | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Záchranný balík | Václav Klaus | Bývalý prezident | Plán Evropské komise | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | 4M Systems | Bild am Sonntag | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment | CBO | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Square | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Lars Feld | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Rekordní pokles | Süddeutsche Zeitung | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Ropná krize | Parlament dnes | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Michael Gove | Prodloužení přechodného období | Canopy Growth | Subvence | La Stampa | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Nestlé | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Evropský automobilový sektor | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Kyperská investiční společnost | Zdanění digitálních služeb | Výplata | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Tiff Macklem | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Index průmyslové výroby | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Akcie společnosti Wirecard | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | Státní pomoc | Instinkt | Cla na zboží | Mississippi | Joshua Mahony | Nové žádosti o podporu | Mimořádná valná hromada | PT. PROFITFXLEVEL | Vlna koronaviru | Živnostníci | Velké investice | Sankce proti Rusku | Merkelová a Macron | Stimulační program | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | TTWO | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Reshoring | Horizon Europe | Ukrajinská vláda | Signál k prodeji | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Generace Z | Nový trend | Mladé generace | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Jachty | Větší riziko | Zdroj příjmů | Větší pozice | Koronavirová situace | KLM | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Verizon Communications | Malé zisky | Kolísání cen | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Akcie v eurozóně | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Manfred Weber | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Bohatí lidé | Americké vládní dluhopisy | Silný trend | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Pozice dolaru | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Výhled růstu německé ekonomiky | Odveta | Důvěra | Ekonomický vliv | Německý automobilový průmysl | Margrethe Vestagerová | Výzkumy | Indonésie | Ocelářství | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Objem dovozu | Časový horizont | Quantum Fund | Open Society Foundations | Steven Hanke | Měnové spekulace | Karl Popper | Bruegel | NYT | Vývoj léků | Rozšíření produkce | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Ranko Berich | Monex Europe | Monex | Ruská ropná společnost | Oživení poptávky | Dluhopisy běloruské vlády | Státní dluh Běloruska | Worldometers | Indikátory sentimentu | Setkání zemí OPEC | Hnojiva | Upozornění na rizika | Rystad | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Globální pandemie | Finlord Boris Tomčiak | Airbus Group | Marc Chandler | Zvýšení daní | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Ruská vláda | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní index | Venezuela | Růst eura | SPAC | Klimatické změny | Brexitové dohody | Southwest Airlines | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Kuba | Odborníci | Výrazný pokles libry | Porušování brexitové dohody | Price-to-Earnings | Transparentnost | Signál ke vstupu | Zasedání amerického Fedu | Větší zdanění | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Qualcomm | Vývoz do Spojených států | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Zasedání FED | Institut IfW | Ekonomický propad Německa | Celkové investice | Bloomberg Intelligence | Korporátní daň | Nákupní centra | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Zákon o vnitřním trhu | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Ursula von der Leyen | Vývoj ceny akcie | Epidemiologické situace | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Dánská vláda | Dan Jörgensen | Klimatický plán | Klimatický plán Kodaně | Ministr životního prostředí | Dánský ministr | Snížit emise | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Berat Albayrak | Biden | Fiskální pomoc | Růst deficitu | Druhy ropy | Marathon | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Druhá vlna koronaviru | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Yavuz | Loď Yavuz | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Cla na nerezovou ocel | Ocel z Číny | Antimonopolní úřad | Fyzické akcie | Udržitelné investování | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Clement Beaune | Allegro | Libye | Americké prezidentské volby | Akcie Johnson & Johnson | Americké měny | Nancy Pelosiová | Výkon společností | Klinické testy | Oživení německé ekonomiky | Masivní investice | Walgreens | Klíčový okamžik | Významné riziko | První peníze | Příjmy z prodeje ropy | Akcie Sony | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Množství peněz | Jitan Solanki | Robert Jenrick | Růst zlata | Dluhopisy EU | Speciální dluhopisy | 1MDB | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | ALV | Futures na ropu | Moneta | Vlny koronaviru | Pandemický program | SAP AG | XOM | CVX | PFE | CSCO | JNJ | Výsledky amerických voleb | Podvážení | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Nestabilní situace | Výsledky voleb | Ruské společnosti | GLE | Recep Erdogan | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Šéfové firem | Zprávy o vakcíně | Vakcína Pfizer | Společnost Pfizer | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Sazka Entertainment | Dillí | Růst ekonomiky EU | Řešení rozpočtového sporu | QCOM | Zvyšování dovozu | MRNA | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Společnost CZG | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Nabízené dluhopisy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Zelené dluhopisy | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Zelené investice | Životní prostředí | Cla na výrobky | Výrobky z USA | Cla na výrobky z USA | Brexitová jednání | GameStop | Futures na DAX | Siemens | Deutsche Post | Continental | Vakcinace | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Vývoj bilance běžného účtu | PX Pražské burzy | NBP | Financování fondu | Lael Brainardová | Orbán | The Daily Telegraph | Daily Telegraph | Británie-EU | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | MGM | Dohoda EU s Británií | Futures na ropu WTI | Britská média | Štědrý den | Evropská unie a Británie | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Irský premiér | Micheál Martin | Dohoda Evropské unie s Británií | Očkování proti covidu-19 | Chytré peníze | Předsednictví EU | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Moon Trading | The Moon Trading | MoonTrading | Přesun obchodů | BA.US | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Intervenovat proti vlastní měně | Pokles polského HDP | Vývoj meziroční jádrové inflace v Polsku | Inflace v Polsku | Oslabování měn | Intervence na forexu | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Zvýšení těžby | Německá inflace | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Brands | Zdravotní péče | Salutem | Salutem Fund | TUI | TUI Group | Tržby z prodeje | Shopify | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Acacia Communications | MRK | MJ | ACT | WU | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | VTB | Andrej Kostin | ACRA | Ruská úvěrová agentura | Ruská úvěrová agentura ACRA | Agentura Interfax | Aligator | AMC Entertainment | PEP | Polská společnost | Deliveroo | Akcie AMC | WallStreetBets | Skupina drobných investorů | Express | Akcie TUI | Volatilita akcie | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Retailoví investoři | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Brent (OIL) | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | MIB | HAS | UNH | BofA Securities | Maersk | Předpověď ceny | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Vakcíny proti COVID-19 | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Růstový trend | James Bullard | AIG | Výnos desetiletého dluhopisu | V4 | Premiéři V4 | Vakcíny a očkování | SPWR | Zásoby plynu | Falešné signály | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Finanční zdraví | Více obchodů | Obchodování s emisemi (ETS) | IPO Coinbase | Terra | Cla na hliník | Uvolnění rozpočtových pravidel | Siemens Energy | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Technologické podniky | Výrazný pohyb | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Balík rozpočtových opatření | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Zneužívání bitcoinu | Těžby kryptoměn | Dnešní videokomentář | AstraZeneca Covid-19 | AstraZeneca Covid-19 vakcína | Covid-19 vakcína | Zastavení vakcíny AstraZeneca | Zastavení vakcíny | Rybolov | Nové regulace | VOW1.DE | VOW1 | Zvolení Joe Bidena | Prezident Erdogan | Louise Dicksonová | CRM | IPO Deliveroo | Přeprodané zóny | Očekávání vyšší inflace | Nastavení grafů | Výhled Saxo Bank | Poptávka po nemovitostech | Jobs Plan | PMI index | Americké stimuly | GRMN | LMT | Reuters analytik | Globální finanční systém | Trend GBP | Firemní daně | Special Purpose Acquisition Company | Harley-Davidson | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Evropské maloobchodní tržby | Eurokomisař pro ekonomiku | Graf indexu Nasdaq | Krypto trh | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Ceny ETH | Zvýšit ziskovost | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Uranium Energy | UEC | Akcie v roce 2021 | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Potenciální výnosy | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dohoda o investicích | DOGE | Nárůst objemů | Kellogg | Vstup do pozice | Přeprodané oblasti | Mairead McGuinnessová | Eurokomisařka | Praní peněz | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | EEX | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | Dovoz z USA | cTrader Purple Trading | Riziko ztráty | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst cen nemovitostí | Dříví | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Aktuální problémy | ANZ Research | Ruský ministr | Hodnota kryptoměn | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Nejbohatší člověk | Eurodad | Nevládní organizace | Firmy z EU | Evropské společnosti | Salvador | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Čínská Hedvábná stezka | Hedvábná stezka | Sell obchod | Lídři G7 | Úroveň supportu | Plán prodeje dluhopisů | Prodeje dluhopisů | Dlouhodobý support | První dluhopisy | Dodávky plynu | První dluhopisy EU | Platidlo | Zajišťování | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Vláda v Pekingu | Prodej | Týdenní výkon | Jednotné měny | Senegal | BCM Begin Capital Markets | Další kryptoměny | Indikátor Alligator | Alligator | McDonald's | Lucia Žárska | Graf akcie | ICT | Dolar dnes | Dovoz ropných produktů | Sankčí opatření | Potaš | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Pozitivní vliv | NASA | Obrovský potenciál | Trh dnes | Výkon společnosti | Výkon společnosti Alphabet | Vlna epidemie | Akcie Moderna | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dopady pandemie covidu-19 | Kybernetické hrozby | Úvěrový trh | Cenové stability | Technologie | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Spojené arabské emiráty | Hliník | Analytici JPMorgan | Pojišťovací společnost | Energetický regulátor | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Spotové ceny | UST | Plán na zavedení digitální daně | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Raiffeisenbank Helena Horská | Úřad pro hospodářskou soutěž | Výsledky hospodaření za Q1 | Americký trh | Ceny suroviny | Globální ceny | Přidaná hodnota kryptoměn | Přidaná hodnota | Sledování ceny | Sledování ceny kryptoměn | Platby u obchodníků | Využití v ekonomických transakcích | Odvětví | Pokles poptávky | Obchodní bilance v Japonsku | MagnifyMoney | Baby Boomers | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | Divize | Ceny termínových kontraktů | Rozsah škod | Boom | Dodávky suroviny | Rekord | Reposazba | FB.US | Společný podnik | Bilion | Ziskový potenciál | Dřevo | Chování | Dodávky ruského plynu | Cena surovin | Projekce | Futures na železnou rudu | Delta varianta | Společnost Equinor | Norilsk | Omezení nákupů aktiv | Německý stát | Aktuální prognózy | Ocelárny | Asijské země | Výrobce sportovního oblečení | Zahraniční společnosti | Faurecia | Dovoz oceli | Rostoucí úroky | Tokeny | Analytici banky | Americká ministryně financí | Republikánský senátor | Funkční období | ASX | Koronavirus ve Velké Británii | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Bloomberg News | Společnosti | Protocol | Národní měny | Opatření | The Times | Bitcoinová peněženka | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Siemens Healthineers | Ceny plynu | Los Angeles | Pobrexitové uspořádání | Severoirský protokol | Extrémní počasí | Marika Čupa | Etherea | Zájem o kryptoměny | Ztrátové pozice | Závazky společnosti | Leasingové společnosti | BNP | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Anguilla | Dominika | Seychely | Fidži | Guam | Palau | Samou | Trinidad | Tobago | Trinidad a Tobago | Americké Panenské ostrovy | Vanuatu | Zneužívání daňových praktik | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Globální inflace | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Dosažení dohody | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | První zelené dluhopisy | Zelené dluhopisy EU | První zelené dluhopisy EU | OTP | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Představitelé G20 | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Ceny energie | Vysoké ceny | Pravidla hry | Kryptoměnové společnosti | Bosch | Zdravotnictví | Schlumberger | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Euroclear | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | Boeing (BA.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Metaverzum | OSN v Glasgow | Klima | Lídři G20 | Metaverse | Stephen Brennock | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Polygon | Fialova vláda | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Burzovní cena | Další růst sazeb | Ruský plynovod | RIA Novosti | Družba | Regulační úřady | Lockdowny | Alexander Schallenberg | TIM | ENAS Energy Services | Vladimír Štěpán | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Atrium European Real Estate | Akcie Meta | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Avalanche | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Uvolnění rezerv | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Global Gateway | Globální brány | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | | Provozovatel burz | Těžaři kryptoměn v Kazachstánu | Kazachstán | Těžaři z Číny | Transakce založené na kryptoměnách | Nureddin Nebati | Zlotý | Postavení na trhu | Předpověď počasí | Míra inflace v Turecku | Snížení nákupu aktiv | Rozšíření | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Postcovidová ekonomika | Franz Fehrenbach | Annalena Baerbocková | Spotřebitelské inflace | Počet případů koronaviru | Bidenova administrativa | Pokles cen zlata | Bundesnetzagentur | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Základní sazba | TerraUSD | Hráči na trhu | Telefónica | Italská banka | Těžební společnost | Logistické společnosti | Konvergence | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Tranzit ruského plynu | Kartel OPEC+ | Blockchain Cardano | Zvyšování sazeb Fedu | Předpokládaný růst | Ocel | Obchod s kryptoměnami | Srí Lanka | Doporučení k obchodování | Tengiz | Ruský plyn | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Průměrná míra inflace | Húsíové | Hry | Downing Street | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Simon Peters | Analytik trhů | Instituce | Společnost Allwyn | Spotřební zboží | Nový týden | Komoditní analytik | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Přístup na trhy | Murray | Napětí mezi Ruskem a Západem | Akcie společnosti Meta Platforms | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | NPO 1 | BBC News | Ukradené kryptoměny | Severní Korea | Banka Credit Suisse | Björnar Tonhaugen | Analýza indikátorů | ALUMINIUM | Rollback | Banka Barclays | Napětí kolem Ukrajiny | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Situace kolem Ukrajiny | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Akciový index CAC 40 | Index londýnské burzy FTSE | Anexe Krymu | Index PCE | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Dění na Ukrajině | Vivek Dhar | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Krok Moskvy | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Rusko-ukrajinské napětí | Směr trhu | Odvětví ruského hospodářství | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Odpojení Ruska | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obchodování akcie | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Růst ceny ropy Brent | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Promsvjazbank | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | AvtoVAZ | Bluebay Asset Management | Jaderný program | Porušování lidských práv | Russia Today | Stanice RT | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Burza v Moskvě | Úřad pro ekonomickou analýzu | Plyn přes Ukrajinu | Evraz | UEC.US | Sovkombank | VEB.RF | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Michail Fridman | Krize na Ukrajině | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Vzdušný prostor | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Politický tlak | Zasedání ruské vlády | Michail Mišustin | VEON | Evropský blok | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Evropská komisařka pro energetiku | Evropští ministři | Závislost na ruských fosilních palivech | Čínské trhy | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Válečný zločin | Orsted | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Ruské finanční trhy | Sankce EU | Turecký statistický úřad | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Agentura TASS | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Bitcoinové velryby | Společnost Eni | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Východní Evropa | Pokles inflace | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Globální ceny ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Neschopnost splácet dluhy | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Import ruské ropy | Bolševické revoluce | Západní sankce | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz ruské ropy | Dmytro Kuleba | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Používání kryptoaktiv | Globální finanční regulátoři | Finanční regulátoři | Patrick Armstrong | City & Financial | John Glen | Antimonopolní pravidla | Aktivisté | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Platby za plyn v rublech | Ukončení válečných zločinů | Závislost na Rusku | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Caspian Pipeline Consortium | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | CPC | Ropovod CPC | Andrew Lipow | Džidda | Požár zásobníku ropy | Jemenští šíitští povstalci | Karačaganak | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Vysoké ceny energií | Aeroflot | Kapitálové kontroly | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Vývoz pšenice | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Dodávky ruského plynu a ropy | Dovoz uhlí | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Růst cen energií | Petr Fiala | Ruský majetek | Jednociferná inflace | Hrubý domácí produkt Ruska | Ruský bankrot | GMT | Zákonodárci | Nejbohatší člověk světa | Odpojení EU od ruských energií | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Recyklovat | Sociální síť Twitter | Onet.pl | Onet | Dodávky ruského zemního plynu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Bulharský premiér | Nákupní aktivita | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Rostoucí ceny energií | Ruské televizní stanice | Vedení Gazprombank | Argentinská centrální banka | EuRoPol Gaz | Vývoz obilí | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Borouge | Akcie Borouge | Borealis | Abú Dhabí | Šéfové | Nárůst zisků | Jan Frait | Karina Kubelková | Ruská federace | Přijetí | Celsius | Marketingová komunikace | Posílení kurzu amerického dolaru | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Přebytek běžného účtu Ruska | Ruský centrální depozitář | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Ruský Národní vypořádací depozitář | Národní vypořádací depozitář | Evropský trh s kryptoměnami | Markets in Crypto-Assets (MiCA) | Kryptoměnové firmy | Aluminium Corporation of China | Chalco | Aluminium Corporation of China (Chalco) | China Life Insurance | Společnost China Life Insurance | Hliníkárenský gigant | Cena elektřiny na burze v Německu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Evropská opatření
Evropská opce
Evropská platební iniciativa
Evropská platební iniciativa (EPI)
Evropská politika
Evropská průmyslová produkce
Evropská rada
Evropská solidarita
Evropská spotřebitelská důvěra
Evropská strategie

Následující klíčová slova

Evropská unie a Británie
Evropská unie dnes
Evropské aerolinky
Evropské akcie
Evropské akciové burzy
Evropské akciové indexy
Evropské akciové trhy
Evropské banky
Evropské burzy
Evropské centrální banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex webinar zari 2022
Potvrďte prosím... Zavřít