Úterý 05. březen 2024 15:29
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple MT4 platforma
reklama
Instaforex ebook

Vysoká inflace

C:\fakepath\Raylyst.jpg

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024 Nejrychleji rostoucí společností v Evropě se stala česká firma Raylyst, přední distributor fotovoltaických produktů pro evropský trh. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného listem Financial Times (FT) a serverem Statista. Do žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem se dostalo ještě dalších deset českých společností.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Ekonomika klesla kvůli spotřebě domácností a vysoké inflaci

01.03.2024 Českou ekonomiku loni táhla dolů slabá spotřeba domácností tlumená vysokou inflací. Výsledek zachránil automobilový průmysl, bez jeho přispění by byl roční pokles hrubého domácího produktu (HDP) výraznější než 0,4 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK při hodnocení dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky čtvrtého čtvrtletí, kdy HDP mezikvartálně vzrostl o 0,2 procenta a mírně vzrostla i spotřeba, dávají podle odborníků naději na hospodářské oživení. Razantní růst HDP ale nečekají.
C:\fakepath\trader-28022024-40-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.02.2024 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes překročila 60.000 USD (1,4 milionu Kč) a je nejvýše od listopadu 2021. Podle analytiků přispívají k růstu jednak bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF), jednak blížící se půlení bitcoinu, takzvaný halving. Na rekordu téměř 69.000 USD se bitcoin ocitl rovněž v listopadu 2021.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČR má 14. nejsilnější ekonomiku EU

28.02.2024 Česko má podle Indexu prosperity a finančního zdraví čtrnáctou nejsilnější ekonomiku v EU, proti roku 2023 si tak pohoršilo o dvě příčky. Ačkoliv má relativně pestrý průmysl s vysokou komplexitou, ekonomiku brzdí nízká přidaná hodnota a vysoká inflace. Index společně vytváří Česká spořitelna a datový portál Evropa v datech.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 28. února. Fed stále nevidí důvod, proč se snižováním sazeb pospíchat

28.02.2024 Měnový pár GBP/USD se v pravém slova smyslu i nadále obchoduje velmi slabě. Jak je vidět na následující ilustraci, průměrná volatilita za posledních pět obchodních dní činí pouze 64 bodů a průměrná volatilita za posledních 30 dní činí 77 bodů. To je však způsobeno výhradně dřívějšími obdobími, kdy byla volatilita vyšší. Trh tedy zjevně nevykazuje chuť obchodovat aktivně.
img

Ranní shrnutí (27.02.2024)

27.02.2024 Indexy na Wall Street se včera obchodovaly na nižší úrovni. S&P 500 klesl o 0,38 %, Dow Jones se posunul o 0,16 % níže a Nasdaq se snížil o 0,13 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací byl lepší a uzavřel o 0,6 % výše.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká centrální banka nechala základní úrok beze změny

22.02.2024 Turecká centrální banka dnes podle očekávání analytiků ponechala základní úrokovou sazbu na 45 procentech. Zastavila tak sérii prudkého zvyšování sazeb, která trvala několik měsíců. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Instituci nyní vede Fatih Karahan, dosavadní guvernérka Hafize Gaye Erkanová na začátku tohoto měsíce rezignovala.
img

Ranní okénko - Fed snižovat sazby zatím neplánuje, dnes vychází PMI ve světě

22.02.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI). Tento předstihový ukazatel vyjde ve Spojených státech amerických, v Německu i v celé eurozóně. Pro českou ekonomiku bude zejména podstatné, jaká hodnota tohoto indexu bude zjištěna v Německu, a to konkrétně ve zpracovatelském sektoru. Německý průmysl se stále potýká především s nízkou zahraniční poptávkou a vysokými cenami energií, což dokládá právě i tento index. Nad hodnotou 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bylo Německo naposledy v polovině roku 2022. Index poté výhradně klesal až do srpna minulého roku, ale zdá se, že od tohoto okamžiku přišel bod obratu, kdy se německý průmysl pomalými krůčky posouvá vzhůru. Nicméně zatím se pouze tempo poklesu zpomaluje, což by měl potvrdit i předběžný únorový výsledek, kdy trh predikuje nárůst indexu z 45,5 na 46,0 bodů. Zlepšení situace u našeho západního souseda vyhlíží také český průmysl, který je ve velké míře subdodavatelem komponentů pro německé podniky.
img

Swiss Life Select Investice roku 2023: Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu

21.02.2024 Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl vyhodnocen Conseq korporátních dluhopisů a v kategorii Konzervativní fondy zvítězil Conseq Invest Konzervativní. Letos byla soutěž rozšířena o kategorii Trend – technologický fond, kde získal ocenění Fidelity Funds – Global Technology. Výsledky ocenění Swiss Life Select Investice roku 2023 byly vyhlášeny na slavnostním večeru, který se uskutečnil 20. února 2024 v pražském Mánesu.
img

Graf dne - AUDUSD (20.02.2024)

20.02.2024 Dnes byl zveřejněn zápis z posledního zasedání australské centrální banky (RBA). Na posledním zasedání RBA rozhodla ponechat cílovou hotovostní sazbu beze změny na úrovni 4,35 % a úrokovou sazbu pro zůstatky na Exchange Settlement na úrovni 4,25 %. Toto rozhodnutí následovalo po diskusi mezi členy o tom, zda sazbu dále zvýšit, nebo ji zachovat. Argumenty pro zvýšení sazby se soustředily na potřebu více času na návrat inflace k cíli a dosažení plné zaměstnanosti na trhu práce. Naopak argumenty pro ponechání sazby beze změny vycházely z nedávných údajů, které naznačovaly, že zmírnění inflace a podmínky na trhu práce by se již mohly blížit plné zaměstnanosti, i když to bylo považováno za nepravděpodobné.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Evropská komise zhoršila výhled růstu české ekonomiky

15.02.2024 Evropská komise (EK) zhoršila výhled růstu české ekonomiky na letošní rok na 1,1 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 1,4 procenta. Ekonomika se však zotaví z loňského poklesu, který činil 0,4 procenta. Podpoří ji vysoká míra úspor domácností, předpokládané zmírnění inflace, růst reálných mezd a další uvolnění podmínek pro financování. Komise to dnes uvedla ve své nejnovější makroekonomické prognóze.
img

Dnes bylo oznámeno vítězství v boji nad vysokou inflací

15.02.2024 „Dnes můžeme slavit den, kdy byla poražena vysoká inflace. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu 2024 se pohyboval na úrovni 2,3 procenta. Tím se inflace vrátila zpět do svého tolerančního pásma a výrazně se přiblížila ke svému cíli ve výši 2,0 procenta. Aktuální úroveň inflace je nejnižší od března 2021. Inflační epizodu, kterou jsme v minulých letech prožívali, můžeme tedy považovat za ukončenou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. února

14.02.2024 Úroveň 1,0771 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vyústil v pokles ceny o více než 50 pipů.
img

US Open: vysoká inflace tíží akciové indexy 🔔

13.02.2024 Inflační zpráva z USA nezklamala a přinesla na trh opět solidní dávku volatility, tentokrát bohužel způsobila propady. Inflace v USA je mnohem vyšší, než se očekávalo. V důsledku toho pozorujeme dynamický pokles na akciových trzích, přičemž US500 klesá pod 5000 bodů. Dolar posiluje a je nejsilnější měnou mezi měnami G10. V dlouhodobějším horizontu, po zveřejnění, stále nedochází k pokusu získat část ztrát na EUR/USD, který aktuálně ztrácí 0,50 % na 1,07150. Výnosy amerických státních dluhopisů rostou na 4,27 %.
img

Analýza: Ve třetím čtvrtletí 2023 klesly ceny bytů v ČR mezičtvrtletně o 1,8 pct

06.02.2024 V loňském třetím čtvrtletí klesla cena bytů v České republice mezičtvrtletně o 1,8 procenta na 89.300 korun za metr čtvereční. Ceny se tak snižovaly čtyři čtvrtletí za sebou. Nejvyšší pokles byl zaznamenán v Plzeňském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Naopak nejvyšší růst si připsal Jihočeský kraj, Pardubický kraj, Vysočina a Liberecký kraj. Vyplývá to z analýzy Real Indexu poradenské a technologické společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\cnb6.jpg

Většina analytiků čeká pokles úrokové sazby ČNB o půl procentního bodu

04.02.2024 Česká národní banka (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování úrokových sazeb, otázkou je pouze rozsah tohoto kroku. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Většina z nich přitom očekává, že se bankovní rada nakonec rozhodne snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Se snižováním úrokových sazeb začala centrální banka v prosinci, kdy základní úroková sazba klesla o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Byla to první změna sazeb od června 2022.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Průzkum PwC: Šéfové českých firem věří, že letošní rok bude lepší než ten loňský

01.02.2024 Šéfové českých firem věří tomu, že letošní rok bude lepší než ten loňský. Dvě třetiny generálních ředitelů předpokládají, že výnosy jejich firmy se v letošním roce zvýší. Je to o tři procentní body více než loni, ale stále pod úrovní let před covidovou pandemií a zahájením války na Ukrajině. Vyplývá to z průzkumu PwC CEO Survey, který společnost PwC uskutečnila mezi 188 řediteli loni na podzim
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: HDP loni klesl kvůli inflaci, nová data naznačují změnu k lepšímu

30.01.2024 Loňský pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta je důsledek vysoké inflace, kvůli které se snížila spotřeba domácností. Údaje za poslední čtvrtletí roku, kdy se HDP mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, naznačují obrat hospodářské situace k lepšímu, letošní rok už by měl přinést ekonomický růst. V hodnocení dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) se na tom shodují analytici oslovení ČTK.
img

Index investiční gramotnosti: Investiční gramotnost v Česku roste, sebevědomí také. Přesto si v investicích stále nevěří přes dvě třetiny Čechů

29.01.2024 Češi a Češky se v investičních znalostech rok od roku zlepšují. Investiční gramotnost se zlepšuje také napříč generacemi, nejrychleji své aktuální manko ve znalostech dohání mladí lidé do 35 let. Stále nám však chybí sebevědomí – za nepříliš nebo zcela neznalého investora se označují dvě třetiny Čechů. Vyplývá to z posledního Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala investiční platforma Portu na základě výzkumu agentury IPSOS.
img

Opravdu byla loňská lednová meziměsíční inflace vysoká až tak nečekaně, že se v šoku z ní musela narychlo ponižovat valorizace? Co říkají data

27.01.2024 Opravdu byla loňská lednová meziměsíční inflace vysoká až tak nečekaně, že se v šoku z ní musela narychlo ponižovat valorizace? Podívejme se na expertní odhady, jak je zveřejnil Bloomberg ve dnech 2. a 3. února 2023 (viz obrázek níže). Tedy ještě předtím, než 5. února ministr práce a sociálních věcí Jurečka znovu veřejně jednoznačně uvedl, že na mimořádné valorizaci se nic měnit nebude.
C:\fakepath\ekonomika-24012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)

24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
img

Forex: Evropská spotřebitelská důvěra se odráží ode dna, i tak je ale velmi nízká

23.01.2024 Dnešek nabídne pouze indikátory sentimentu. Spotřebitelská důvěra v eurozóně by se měla třetí měsíc v řadě zvýšit. Přesto ale bude pravděpodobně odpovídat nízkým úrovním z dob vypuknutí války na Ukrajině. V USA bude zveřejněn indikátor důvěry ve zpracovatelském průmyslu od richmondského Fedu. Ten by měl po předchozím strmém poklesu během listopadu a prosince vykázat za leden mírnou korekci.
img

Alza měla v roce 2022 zisk 654 milionů Kč, o rok dřív to bylo 2,5 miliardy korun

15.01.2024 Největší český internetový obchod Alza v roce 2022 vykázal čistý zisk 654 milionů korun. Byl to výrazný pokles proti roku 2021, kdy zisk společnosti činil rekordních 2,5 miliardy korun. Čistý obrat se meziročně snížil ze 45,9 miliardy na 42,3 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin, na kterou dnes upozornil server Seznam Zprávy. Výsledek Alzy předloni ovlivnila hlavně vysoká inflace, ale také válka na Ukrajině.
img

Maloobchod se dočkal po roce a půl růstu

12.01.2024 Rok a půl trvající propad maloobchodních tržeb se konečně zastavil, když v listopadu byl zaznamenán reálný růst o 0,9 %. Tento výsledek je sice pro trhy překvapením ale jednoznačně s pozitivním nádechem. V dalších měsících lze očekávat, že sektor maloobchodu bude těžit z vyšší spotřeby domácností, které nebude již takovým způsobem svírat vysoká inflace.
img

Tržby maloobchodu v Česku poprvé za více než půldruhého roku rostou, „blbá nálada“ českých spotřebitelů začíná odeznívat. Otázkou je, jak plynulé toto odeznívání bude – i vzhledem k dopadům konsolidačního balíčku

12.01.2024 Česko se ze spotřebitelské recese začalo vymaňovat nečekaně brzy, už loni v listopadu – jak plyne z dnešních dat ČSÚ. Poprvé od dubna 2022 totiž došlo k meziročnímu nárůstu maloobchodních tržeb, a to o 0,9 procenta. Přitom se obecně čekal jejich další propad – v konsensu expertů oslovených agenturou Bloomberg měl činit minus 1,6 procenta. Jde o další příznak toho, že mimořádně vysoká inflace v Česku je na ústupu a s ní i nechuť Čechů utrácet víc. Otázkou je, jak rychlý ústup spotřebitelské „blbé nálady“.
img

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?

12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.
C:\fakepath\Argentina2.jpg

Roční míra inflace v Argentině vystoupala na 211 procent, je nejvýše za 32 let

12.01.2024 Roční míra inflace v Argentině se v prosinci vyšplhala na 211,4 procenta a je nejvýše za 32 let. Vyplývá to z dat, která ve čtvrtek zveřejnila vládní statistická agentura INDEC. Nový krajně pravicový a ultraliberální prezident Javier Milei se hyperinflaci snaží zkrotit tvrdými úspornými opatřeními.
img

Inflace přestává trápit ekonomiku

11.01.2024 „Vysoká Inflace, která byla nejpalčivějším problémem české ekonomiky v posledních letech, se pomalu stává – doufejme – minulostí. Vše nasvědčuje tomu, že s koncem loňského roku, končí také přibližně tři inflační roky. V prosinci 2023 spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 6,9 %, což bylo o 0,4 procentního bodu méně než v listopadu. Vedle prosincového vývoje spotřebitelských cen zveřejnili statistici i průměrnou míru inflace za celý rok.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace v prosinci klesla rychleji díky zlevnění potravin

11.01.2024 Meziroční inflace se v prosinci snížila víc, než očekával trh, když dosáhla 6,9 procenta. Přispělo k tomu především zlevnění potravin, jejichž ceny meziročně klesly poprvé v loňském roce, upozorňují analytici, které ČTK oslovila. V letošním roce očekávají výrazné zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen. Průměrná inflace za celý rok se podle nich sníží mezi 2,6 a 3,5 procenta proti loňským 10,7 procenta. Rozhodující budou údaje z ledna, kdy se obvykle mění většina ceníků.
img

Česká koruna a švýcarský frank jsou dvě nejvýkonnější evropské měny uplynulých čtyř tak pohnutých let, překonávají euro. Koruna v těžkých časech obstála, ukazují tvrdá data

09.01.2024 Koruna je v náročném období od začátku roku 2020 reálně vůbec nejvýkonnější evropskou měnou, předčí i švýcarský frank nebo euro. Přechodem na euro ztratí Česko možnost dohánět bohatší země skrze kurs, zbude jenom inflační kanál. Z hlediska vývoje nominálního kursu vůči dolaru je pak koruna druhou nejvýkonnější měnou uplynulých čtyř let, po švýcarském franku.
C:\fakepath\akcie-07022024.jpg

Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)

08.01.2024 I základní analýza akcií zvyšuje vaše šance, že koupíte dobrou akcii a tím pádem dobře zainvestujete. Dobrá analýza vám pomůže udělat tři základní rozhodnutí: 1. kterou akcii koupit, 2. kdy jí koupit a 3. kdy jí prodat. Bez jakékoli analýzy je investování pouhým gamblerstvím.
img

Rozpočet skončil lépe, než se čekalo. Pomohly jednorázové příjmy

05.01.2024 Ministerstvo financí zveřejnilo výsledek hospodaření státu za rok 2023. Ten činil deficit 288,5 mld. Kč. To je méně, než stát plánoval. Deficit měl původně činit 295 mld. Kč. Výsledek je pro většinu ekonomů překvapivý, protože na jaře byl deficit tak hluboký, že se hodně blížil celoročnímu plánovanému deficitu. Výkon je i to, že v roce 2022 činil deficit neuvěřitelný 360,4 mld. Kč. I tehdy se přitom podařilo skončit rok s nižším než plánovaným deficitem.
img

Investice do českých start-upů loni klesly o tři čtvrtiny na 11,4 miliardy Kč

02.01.2024 Investice do mladých technologických firem v ČR, tzv. start-upů, loni klesly o 75,5 procenta na 11,4 miliardy korun. Obvyklá investice do start-upu se pohybovala okolo 24 milionů korun, což je o šest milionů méně než v roce 2022. Méně bylo také investičních kol v hodnotách stovek milionů korun. Důvodem jsou úsporná opatření na straně zahraničních investorů, ale i vysoká inflace v Česku a růst úrokových sazeb. Vyplývá to z dat projektu Startupové Česko platformy CzechCrunch.
img

Forex: Co přinese rok 2024 v Česku?

02.01.2024 Pojďme na startu nového roku začít optimisticky. V mnoha ohledech čeká tuzemskou ekonomiku příznivější makroekonomické prostředí. Ať již půjde o inflaci nebo hospodářský růst, v obou případech uvidíme odeznívání šoků, kvůli kterým se česká ekonomika v minulém roce propadla do stagflace. Podobný „normalizační“ scénář očekáváme také pro ČNB, která mírně snížila úrokové sazby již v prosinci a v tomto roce šlápne na plyn ještě výrazněji.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: 2024 v tuzemsku - mírný hospodářský růst, nižší inflace i sazby

02.01.2024 Zatímco v loňském roce česká ekonomika v reálném vyjádření mírně klesla, letošek bude ve znamení hospodářského růstu. Po loňské dvouciferné inflaci bude ta letošní znatelně nižší, i když zřejmě stále nad cílem. S koncem loňského roku ČNB odstartovala cyklus snižování úrokových sazeb. Klíčovou měnověpolitickou sazbu odhadujeme na konci roku na cca 4 %. Důvody pro posílení bude koruna v první polovině roku hledat velmi obtížně.
C:\fakepath\forex-29122023.png

Forex: Koruna poslední pracovní den roku mírně posílila k euru, oslabila k dolaru

29.12.2023 Koruna v posledním pracovním dni letošního roku posílila k euru mírně o tři haléře. Vpodvečer se podle serveru Patria Online obchodovala za 24,70 Kč/EUR. Za celý rok ztratila koruna k euru 2,5 procenta. Vůči dolaru pak dnes česká měna ve srovnání se čtvrtečním závěrem oslabila o osm haléřů na 22,34 Kč/USD.
img

Forex: Koruna končí letošní rok nejslabší od loňského podzimu

29.12.2023 Rok 2023 zakončilo euro nad hladinou 1,10 USD a v celoročním hodnocení si připsalo proti dolaru více než tři procenta. Na tomto výsledku již nic zásadního nezměnilo ani obchodování v tomto vánočním týdnu. Ten byl samozřejmě ve znamení nízké likvidity na trhu i relativně slabého ekonomického kalendáře. Zveřejněné předstihové indikátory z USA ale většinou příjemně překvapily a za zásadní zklamání nelze považovat ani čtvrteční výsledek počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za týden těsně před Vánoci. Vše dohromady zmírňuje dopad holubičích komentářů předvánočního Fedu naznačujících připravenost začít úrokové sazby snižovat. Díky tomu dolar v závěru týdne vymazával mírné ztráty z jeho počátku.
img

Reálná mzda v Česku padá soustavně už dva roky, což je historický rekord. Nikdy nebylo tak špatně tak dlouho, ovšem světélko na konci dlouhého tunelu vidět je

08.12.2023 …vskutku příslovečné světélko na konci tohoto nebývale dlouhého už je vidět. Nabývá i podoby historického vzestupu ceny zlata, na dějinný rekord.
C:\fakepath\japonska mena.jpg

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla o 2,9 procenta, čekalo se méně

08.12.2023 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí oslabila výrazněji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) v období od července do září klesal tempem 2,9 procenta, zatímco ve druhém čtvrtletí ještě vykazoval růst. V konečné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. K prudkému poklesu přispělo snížení spotřebitelských i podnikatelských výdajů. Předběžný odhad uváděl pokles o 2,1 procenta.
img

Stavebnictví se letos propadne, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

07.12.2023 Říjnový výsledek tuzemského stavebnictví – meziroční pokles o 0,9 procenta – předznamenává celoroční vývoj tohoto segmentu. Předpokládáme, že letos ztratí 1,5 procenta ze svého loňského výkonu.
img

Maloobchodní tržby, ČR, říjen 2023

06.12.2023 Říjnová statistika maloobchodních tržeb naznačuje mírné oživení na straně spotřeby domácností, v meziročním vyjádření nicméně maloobchodní tržby stále klesají.
img

Češi plánují nákladnější Vánoce než Slováci, třetina Čechů chce přitom výdaje na vánoční nákupy omezit

04.12.2023 Nejvíce Čechů (38,5 %) chce na dárky vynaložit méně než 5 tisíc korun. Vyšší výdaje než vloni plánuje asi 9 %, naopak více šetřit chce třetina (34,3 %) dotázaných v průzkumu pro online investiční platformu Portu. Někteří si ke konci roku přilepší zvýšenými příjmy. Odměny na konci roku dostává od zaměstnavatele asi 37 % lidí, což je o něco méně než u slovenských sousedů.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Důvěra spotřebitelů v listopadu klesla, podnikatelé jsou mírně optimističtější

24.11.2023 Důvěra v českou ekonomiku v listopadu podruhé za sebou stoupla. Souhrnný indikátor důvěry vzrostl meziměsíčně o 0,3 bodu na 93,1 bodu při rozdílném vývoji jeho složek. Zatímco důvěra podnikatelů mírně stoupla, zejména díky většímu optimismu ve stavebnictví, mezi spotřebiteli naopak klesla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Makrografy, mohla by inflace opět překvapit?

24.11.2023 V posledních týdnech se pozornost trhu soustředila na stabilizaci cen a ukončení zvyšování úrokových sazeb. Wall Street se po hlubší korekci na začátku října nyní posunula k téměř euforickým nárůstům, přičemž indexy jsou jen o pár procent mimo svá historická maxima. Tento pozitivní sentiment podporuje stabilizující se trh práce v USA a klesající inflace. Když k tomu přidáme oživující se průmyslový sektor, trhy to v současné době vnímají jako dokonalý recept, jak se vyhnout recesi a zároveň dostat inflaci k cíli. Jsou však data skutečně tak optimistická a snižuje se riziko oživení inflace? Podívejme se na některé grafy americké inflace pro více podrobností.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Důvěra evropských podnikatelů by se měla odrážet ode dna

20.11.2023 Z hlediska nově zveřejněných dat tento týden přinese především indikátory sentimentu za listopad. Publikovány budou předběžné odhady PMI a IFO index. Navzdory tomu, že očekáváme mírné zlepšení, úroveň podnikatelské důvěry by měla nadále zůstat nízká. Finální odhad německého HDP by pak měl potvrdit mezičtvrtletní pokles tamní ekonomiky v Q3 o 0,1 %. Důvodem by měla být nižší spotřeba domácností a slabší čistý vývoz. Maďarská centrální banka podle nás tento týden sníží základní úrokovou sazbu o 100 bb. ECB i Fed pak zveřejní zápis z posledního zasedání. Likvidita na finančních trzích bude ale omezená kvůli oslavám Dne díkůvzdání v USA.
C:\fakepath\euro krize graf.JPG

Studie: Evropská střední třída zaznamenala zhoršení životního standardu

17.11.2023 Evropská střední třída zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení životního standardu a obává se, že tento trend bude v dalších letech pokračovat. Za největší rizika pro ekonomický vývoj v Evropské unii považuje válečné konflikty a vysokou inflaci. Vyplývá to ze studie Centra pro evropská studia Wilfrieda Martense, jejíž závěry včera v Praze představila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Studie ukázala, že zhoršení osobního životního standardu zaznamenalo v posledních dvou letech 51 procent příslušníků střední třídy v Evropské unii, naopak o zlepšení ve stejném období mluví 16 procent.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise zhoršila výhled české ekonomiky, čeká pokles o 0,4 procenta

15.11.2023 Evropská komise (EK) zhoršila výhled české ekonomiky a zatímco na jaře ještě počítala s růstem o 0,2 procenta, nyní jí předpovídá pokles, který odhaduje na 0,4 procenta. Uvedla to dnes ve své podzimní makroekonomické prognóze.
C:\fakepath\japonska mena.jpg

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí prudce klesla, sílí hrozba recese

15.11.2023 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla v celoročním přepočtu o 2,1 procenta, což je mnohem více, než se čekalo. Přispěla k tomu slabá soukromá spotřeba a nízké kapitálové investice. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Jde o první pokles za poslední tři čtvrtletí a někteří ekonomové nevylučují, že Japonsko směřuje do hospodářské recese.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila víc, než se čekalo

14.11.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila více, než se čekalo, a dostala se poprvé od dubna do pozitivního pásma. Ve své zprávě to dnes uvedl německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry meziměsíčně stoupl na 9,8 z minus 1,1 bodu. Hodnocení současné hospodářské situace ale zůstává téměř beze změny na nízké úrovni. Její dílčí index vzrostl o 0,1 bodu na minus 79,8 bodu.
img

Proč Ministerstvo financí vidí budoucnost ekonomiky méně růžově?

13.11.2023 Ministerstvo financí vydalo minulý týden svou novou makroekonomickou predikci. Tento dokument je důležitý, protože by na jeho základě měly státní orgány rozhodovat o budoucnosti. Myslím si však, že to platí jen v teorii, a v realitě se často rozhoduje tak, aby to vyhovovalo politickým zadáním.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Britská ekonomika vykázala ve třetím čtvrtletí nulový růst

10.11.2023 Růst britské ekonomiky se ve třetím čtvrtletí zastavil. Hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozími třemi měsíci beze změny, zatímco ve druhém čtvrtletí se zvýšil o 0,2 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad (ONS). Výsledek však překonal očekávání a ekonomice se podařilo dostat na úroveň před pandemií.
C:\fakepath\usa-08112023.png

Americký státní dluh jako Ponziho pyramida

08.11.2023 Pokud bylo v roce 2023 něco překvapením, byla to přísná měnová politika amerického Fedu. Prakticky od poloviny roku 2022 se při každém zasedání Fedu uzavíraly sázky, že Fed brzy otočí. Tyto šance na otočku byly živeny především v březnu 2023, kdy padla Silicon Valley Bank. Fed vše ustál a sazby dál zvyšoval až do dnešní podoby.
img

Graf dne - AUDJPY (07.11.2023)

07.11.2023 Reserve Bank of Australia dnes oznámila očekávané zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Jedná se o první změnu sazeb po čtyřech zasedáních, na kterých byly sazby ponechány beze změny. Peněžní trhy viděly zhruba 60 % šanci na takové rozhodnutí, zatímco většina ekonomů revidovala svá očekávání na zvýšení sazeb po vyšší než očekávané zprávě o CPI za Q3 2023.
img

Maloobchodní tržby, ČR, září 2023

07.11.2023 Maloobchodní tržby hlásí přetrvávající slabost na straně spotřeby domácností.
img

Ranní shrnutí (07.11.2023)

07.11.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem po volatilní seanci, během níž se benchmarky na Wall Street pohybovaly mezi zisky a ztrátami.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla mírněji, než se očekávalo

30.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí snížil o 0,1 procenta proti předchozím třem měsícům. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad ve svém rychlém odhadu. Hospodářskou aktivitu v Německu brzdí mimo jiné vysoké úrokové sazby a slabší kupní síla obyvatel v důsledku inflace. Pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl nicméně mírnější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters předpovídali, že HDP se sníží o 0,3 procenta.
img

Amazon získává 6 % po výsledcích za třetí čtvrtletí.

27.10.2023 Amazon (AMZN.US) včera po zavření trhu zveřejnil zprávu o zisku za 3. čtvrtletí 2023, která vyvolala nárůst ceny akcií společnosti o více než 5 % při obchodování mimo obchodní hodiny. Společnost vykázala lepší celkové příjmy a zisky, ale růst jejího cloudového podnikání mírně zaostával za očekáváním. Pojďme se rychle podívat na vydání!
img

🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně

25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?
C:\fakepath\Santa-Claus-Rally-23102023.jpg

Máme v roce 2023 očekávat Santa Claus rally?

23.10.2023 Do Vánoc zbývají necelé tři měsíce a tradeři se poohlížejí po příležitostech, které by jim mohly vánoční svátky finančně zpříjemnit. Jednou z těchto možností je jev, kterému se ve finanční hantýrce říká Santa Claus Rally. O co jde si povíme v dnešním článku.
img

Inflace v USA v důsledku zdražení benzinu vzrostla

13.10.2023 Inflace v USA v září dosáhla 3,7 %. Jedná se o třetí měsíc po sobě, kdy inflace měřená indexem spotřebitelských cen vzrostla, zatímco jádrová inflace klesla. K růstu inflace nejvíce přispěla cena benzinu, která se u amerických čerpacích stanic za tento měsíc zvýšila o 8,5 %. Pro srovnání, ve stejné době při stejných světových cenách pohonné hmoty v Polsku klesly o 3,1 %.
img

Logan z Fedu naznačuje možný konec zdražování v USA?

09.10.2023 Zajímavá slova od Logana z Fedu. Šéf dallaského Fedu vidí šanci ukončit zvyšování sazeb s ohledem na současné výrazné zvýšení rizikových prémií, které může vyplývat z vysokých úrokových sazeb. Podle jejího názoru nedávný nárůst výnosů také zpřísňuje finanční podmínky, takže další navyšování může být zbytečné.
img

Bitcoin je ve třetím čtvrtletí na předposledním místě ve výnosech

09.10.2023 Bitcoin (BTC) se ve třetím čtvrtletí letošního roku vyškrábal na samé dno a zaznamenal pro investory ztrátu 11,1 %, čímž sotva překonal dlouhodobé státní dluhopisy, které ve stejném časovém období vykázaly čistých -11,9 %.
img

Stavebnictví letos bude stagnovat, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“

09.10.2023 Srpnový výsledek tuzemského stavebnictví je povzbudivý, otázkou však je, zda se nejedná o přechodný výkyv – ovlivněný například načasováním dovolených v sektoru stavebnictví nebo developmentu. V porovnání s červencem byl srpnový výkon stavební produkce o dvě procenta vyšší. Za vzestupem stoji nárůst výkonu pozemního stavitelství, protože to inženýrské meziměsíčně pokleslo. Meziročně tak stavebnictví v srpnu klesalo jen nepatrně, o 0,2 procenta. Jde o znatelné zmírnění červencového meziročního poklesu, který činil 2,1 procenta. Za celý letošek by mělo stavebnictví stagnovat.
img

Analýza USD/JPY

04.10.2023 Jedním z důvodů by mělo být prohlášení japonského ministra financí Shunichi Suzukiho, že směnné kurzy by se měly neustále pohybovat v souladu s ukazateli. Řekl, že vláda musí být připravena přijmout nezbytná opatření proti volatilitě. Zdržel se však sdělit, zda na trhu intervenovali v rámci podpory jenu (JPY), stejně jako japonský hlavní měnový diplomat Masato Kanda.
img

Obytné nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let, říkají dnešní data Eurostatu. Na vině je hlavně vysoká inflace a drahé hypotéky

03.10.2023 Nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Podle něj ceny nemovitostí v ČR klesly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 2,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziroční pokles cen rezidenčních nemovitostí od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se český nemovitostní trh ještě potýkal s dopady světové finanční krize.
C:\fakepath\usdcad-02102023-2.png

Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD

02.10.2023 USD /CAD je jedním z nejžádanějších měnových párů v mezinárodním obchodování. V tomto článku prozkoumáme klíčové faktory ovlivňující směnný kurz páru, analyzujeme dynamiku cenových změn v roce 2023 a prozkoumáme krátkodobé a střednědobé prognózy poskytnuté odborníky.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Ifo: Německou ekonomiku bude brzdit nedostatek pracovníků a změny v energetice

02.10.2023 Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil a přechod k ekologičtější energetice, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytik: Koruna letos oslabila k hlavním světovým měnám i k měnám okolních zemí

01.10.2023 Česká koruna letos oslabila nejen vůči hlavním světovým měnám, ale i k měnám okolních zemí. Naopak výrazně posílila k měnám zemí dovolenkových destinací, turecké liře a egyptské libře. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. K euru byl v pátek na konci obchodování kurz kolem 24,35 Kč/EUR, koruna je tak slabší o zhruba jedno procento než na začátku roku. K dolaru od začátku roku oslabila o 2,1 procenta na 23 Kč/USD.
img

Klíčové body z tiskové konference guvernéra ČNB Aleše Michla

27.09.2023 Česká národní banka dnes rozhodla o ponechání úrokových sazeb na stávající úrovni. Základní 2T Repo sazba dosahuje 7,00 %, diskontní sazba je na 6,00 % a lombardní sazba je na 8,00 %.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

EBRD zlepšila letošní výhled české ekonomiky, čeká růst o 0,1 procenta

27.09.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos v Česku zvýší o 0,1 procenta, zatímco v květnu předpovídala, že o 0,1 procenta klesne. Odhad růstu české ekonomiky na příští rok nicméně EBRD zhoršila na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Banka to uvedla ve svém hospodářském výhledu.
img

Ranní okénko - ECB se rozhodla nakonec pro hike

15.09.2023 Závěr týdne nabídne aktuální spotřebitelské nálady ve Spojených státech amerických pomocí indexu University of Michigan včetně inflačních očekávání v krátkodobém (1 rok) i dlouhodobém (5-10 let) horizontu. Trh očekává, že spotřebitelská nálada bude i nadále optimistická a inflační očekávání zůstanou neměnná, tedy za 1 rok se bude inflace pohybovat okolo 3,5 % a za 5 až 10 let na úrovni 3 %. Z USA dorazí ještě údaje o průmyslové výrobě, kde by mělo dojít v meziměsíčním srovnání k nárůstu v srpnu pouze o jednu desetinu, zatímco v červenci stoupla o 1 %.
img

DPA: V továrně VW na elektromobily v německém Cvikově hrozí propouštění

13.09.2023 V továrně německého automobilového koncernu Volkswagen ve východoněmeckém městě Cvikov (Zwickau) hrozí v důsledku slabé poptávky po elektromobilech rušení pracovních míst. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle jejích informací se jedná o tom, že továrna nebude prodlužovat zaměstnancům smlouvy uzavřené na dobu určitou. V počáteční fázi by se to mohlo na konci října dotknout několika stovek lidí. Továrna celkově zaměstnává kolem 10.700 lidí. Smlouvu na dobu určitou má přes 2000 lidí, kterým by v dohledné době mohlo v závislosti na vývoji podmínek na trhu hrozit ukončení pracovního poměru, píše DPA.
img

Vodafonu klesl v minulém fiskálním roce v ČR zisk o čtvrtinu na 933 milionů Kč

13.09.2023 Operátorovi Vodafone klesl ve fiskálním roce končícím letos na konci března v ČR zisk o 27 procent na 933 milionů korun. Tržby vzrostly o 3,7 procenta na 20,55 miliardy korun. Ziskovost ovlivnila energetická krize i vysoká inflace spolu s nutností investovat do splnění licenčních požadavků. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

🔴EURUSD v útlumu před US CPI!

13.09.2023 Měsíční nárůst inflace CPI bude pravděpodobně nejvyšší od poloviny roku 2022, ale je důležité si uvědomit, že to bude souviset se sezónními faktory a jasným oživením cen ropy v předchozím měsíci, které bude pokračovat i v září. Trh může dnešní údaje o celkové inflaci interpretovat jako příležitost pro zvýšení Fedu, ale je třeba si uvědomit nedávné zpomalení na trhu práce a výrazný pokles jádrové inflace. Pouze jasně vyšší hodnota jádrové inflace ve srovnání s očekáváním by mohla změnit náladu panující ve Federálním rezervním systému. Očekávání trhu v tuto chvíli nenaznačují, že by Fed příští týden zvýšil úrokové sazby, i když to nelze vyloučit později v tomto roce.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Poměr globálního dluhu k výkonu světové ekonomiky loni opět klesl

13.09.2023 Poměr globálního dluhu k výkonu světové ekonomiky se loni druhý rok za sebou snížil. Zůstal nicméně nad úrovní z doby před příchodem pandemie covidu-19. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Poměr globálního dluhu k celosvětovému hrubému domácímu produktu (HDP) se loni podle MMF snížil na 238 procent z 248 procent v roce 2021. V nominálním vyjádření dluh činil 235 bilionů dolarů (zhruba 5,3 biliardy Kč), a byl tak o 200 miliard dolarů nižší než v roce 2021.
img

Vysoká inflace v USA by neměla bránit korekci

12.09.2023 Nejzajímavější události tohoto týdne začínají ve středu. V úterý zveřejní Velká Británie zprávy o nezaměstnanosti a mzdách, které jsou také důležité, ale důležitější je zpráva o inflaci v USA, protože na měnovém trhu se hodně odvíjí od dolaru. Ve světě je dolaru spousta a tato měna je pro mnoho centrálních bank po celém světě rezervní měnou číslo jedna, takže hodně závisí na krocích Fedu a kroky Fedu závisí na americké inflaci. Index spotřebitelských cen lze proto považovat za ještě důležitější než zasedání Evropské centrální banky.
img

Češi letos v srpnu nakoupili víc kryptoměn než loni

05.09.2023 V měsíci srpnu nakoupili Češi kryptoměny za zhruba 230 milionů korun, což je o 20 milionů korun méně než v předchozím měsíci. Zároveň je to ale o 15 procent více než ve stejný měsíc loni. Za osm měsíců roku objem obchodů meziročně stagnoval na 2,6 miliardy korun. Vyplývá to ze statistik české společnosti Bit.plus.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně rychle klesá, v útlumu už je i sektor služeb

05.09.2023 Podnikatelská aktivita v eurozóně se snižuje rychleji, než se zdálo. Ukázala to zpřesněná data za srpen, která dnes zveřejnila společnost S&P Global. V útlumu už je i dominantní sektor služeb, což podle analytiků znamená, že eurozóna by se mohla ocitnout v hospodářské recesi.
img

FT: Větrná energetika má problém s růstem velikosti lopatek turbín

04.09.2023 Za inženýrský úspěch se dá považovat 169 větrných turbín, které u pobřeží Yorkshiru vztyčila dánská firma Orsted. Každá z nich má výkon osm megawattů a dokáže dodávat energii jedné domácnosti po dobu 24 hodin pouhým jedním otočením lopatek dlouhých 81 metrů. O desítky kilometrů severněji si konkurenční firma SSE přisadila, její novější turbíny s lopatkami dlouhými 107 metrů mohou napájet domácnost jedním otočením až dva dny. Závod o větší turbíny však přiměl odborníky k výzvě na zpomalení růstu a větší standardizaci, píše list Financial Times (FT).
img

Ekonomický kalendář: ADP v USA a CPI v Německu v centru pozornosti!

30.08.2023 Dnešní makrokalendář je o něco nabitější než předchozí dva dny tohoto týdne, ale stále nejsou v plánu žádná klíčová data. Futures kontrakty naznačují smíšené otevření evropského trhu, přičemž DAX se obchoduje beze změny na úrovni kolem 16 000 bodů.
C:\fakepath\trader-24082023-41-zm.PNG

Forex: Koruna k turecké liře za rok posílila o 40 procent, inflace byla ještě vyšší

24.08.2023 Koruna k turecké liře za jeden rok posílila o více než 40 procent. Čeští turisté však v oblíbené dovolenkové destinaci vzhledem k vysoké inflaci, která byla v červenci 47 procent, příliš neušetřili. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. Oslabení liry a vysoká inflace se tak podle něj prakticky vykrátily a dovolená by turisty celkově měla vyjít přibližně stejně jako loni.
img

Vysoká inflace přináší nové typy podvodů: falešné investice ohrožují úspory důchodců i podnikatelů

16.08.2023 Na českém trhu se v posledním měsíci začal objevovat nový typ finančních podvodů. Fiktivní firma s odkazem na vysokou inflaci a související znehodnocení úspor přesvědčí typicky důchodce či podnikatele, aby investovali do kryptoměn. Poškozeným vytvoří falešný investiční účet a dostane z něj tak všechny úspory. Vyplývá to z poznatků české společnosti Analytics Data Factory, která se zaměřuje na fraud management, tedy prevenci vzniku podvodů v reálném čase.
img

Česko - země opatrných “střádalů”

16.08.2023 Česko zažilo bezesporu jeden z nejhlubších propadů reálné spotřeby domácností v historii. Reálné útraty domácností klesaly od konce roku 2021 šest kvartálů v řadě a pohybují se skoro 9 % po úrovněmi roku 2019. Na vině však nebyla pouze vysoká inflace a pokles reálných příjmů domácností. Češi na rozdíl od Poláků nebo Maďarů zareagovali také konzervativním navyšováním úspor.
img

Majitele značek luxusního zboží kupuje firma Tapestry

10.08.2023 Americká společnost Tapestry koupí za 8,5 miliardy dolarů (zhruba 187 miliard Kč) firmu Capri Holdings, která je majitelem značek luxusního zboží Michael Kors a dalších. Firmy to uvedly ve svém dnešním sdělení. Spojený podnik chce na globálním trhu lépe konkurovat větším evropským rivalům, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo

08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
img

Maloobchodní tržby, ČR, červen 2023

04.08.2023 Tuzemské maloobchodní tržby v červnu meziročně klesly o 4,1 %, což představuje nejlepší meziroční výsledek od loňského dubna a jde o mírnější pokles, než jaký očekával trh.
img

🔴Libra nejslabší za poslední měsíc před BoE

03.08.2023 BoE zveřejní své rozhodnutí o úrokových sazbách ve 13:00. Dozvíme se také prohlášení banky, nové prognózy inflace a možná uslyšíme i šéfa banky Baileyho. Trh doufá, že BoE opět překvapí větším než očekávaným zvýšením sazeb, i když v krátkodobém horizontu by to libru nemuselo zachránit.
img

Prodat či neprodat nemovitost?

02.08.2023 Mnoho lidí se nyní ocitlo v situaci, která se ještě před více než rokem mohla zdát na míle vzdálená. Díky rostoucí inflaci se dostaly úrokové sazby u hypoték k 5-6 % a kompletně tak zamrzl realitní trh. Majitelé, kteří chtěli nemovitost prodat, se ocitli před rozhodnutím, zda svou nemovitost prodat pod cenou, kterou by ještě před rokem kupec akceptoval, nebo čekat, zda se ceny vrátí na původní hodnoty. Je to ovšem v současné situaci a v dohledné době vůbec reálné? Spoustu prodejců tomu stále věří.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v červenci stoupl o čtvrtinu na 250 milionů Kč

02.08.2023 Češi v červenci nakoupili kryptoměny zhruba za 250 milionů korun, což je o čtvrtinu více než ve stejný měsíc loni. Proti červnu to bylo kvůli době prázdnin a dovolených o 50 milionů méně. Za sedm měsíců roku objem obchodů meziročně klesl o 15 procent na 2,05 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\forex-01082023.jpg

Velká analýza USD/JPY

01.08.2023 Měnový pár USD /JPY vykázal v roce 2022 rychlý růst a dosáhl maxima 152 japonských jenů za 1 americký dolar. V letošním roce tento pár nadále vykazuje vzestupný trend s cílem překonat svůj předchozí vrchol.
img

Průmyslová aktivita zůstává v hlubokém útlumu

01.08.2023 Tuzemský PMI průmyslové aktivity za červenec pozitivně překvapil. Po červnových 40,8 bodu totiž index za červenec vzrostl na 41,4 bodu a překonal veškerá tržní očekávání včetně našeho nejoptimističtějšího odhadu na trhu ve výši 41,0 bodu. Trh přitom v průměru počítal se zhoršením ukazatele na 40,1 bodu.
img

Vývoj HDP naději ve výraznější oživení ekonomiky příliš nedává

31.07.2023 „Statistici dnes zveřejnili předběžné údaje o vývoji české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. Nepřinesli však žádné překvapivé zprávy a HDP do jisté míry kopíroval vývoj v prvním čtvrtletí. Hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí mezikvartálně zvýšil jen velmi nepatrně o 0,1 % a meziročně klesl o 0,6 %. V prvním kvartále byl přitom mezičtvrtletní růst HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. To mimo jiné znamená, že na konci června byla česká ekonomika meziročně v poklesu již druhý kvartál za sebou. Tento vývoj naznačuje, že v letošním roce se česká ekonomika dočká spíše stagnace nebo jen velmi mírného růstu. Stále vysoká inflace totiž nutí domácnosti šetřit, o čemž svědčí i vysoká míra úspor. Podobně je tomu u investičních aktivit firem. Domácí poptávka tedy růstu ekonomiky příliš nepomáhá. Kromě toho hodnota nových zakázek, která může indikovat další vývoj v průmyslové výrobě, podle posledních známých čísel v květnu meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020,“ uvedl Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí roku podle statistiků stagnovala

28.07.2023 Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zveřejní aktualizovaný výhled světové ekonomiky

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes odpoledne zveřejní aktualizovaný výhled světové ekonomiky. V dubnu fond zhoršil odhad letošního globálního hospodářského růstu na 2,8 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Zároveň varoval, že hospodářské vyhlídky zůstávají nejisté.
img

Největší výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert loni navýšil zisk o 1225 procent. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc

24.07.2023 Výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert, největší v Česku, hlásí dramatický nárůst zisku. Ten mu loni stoupl o mimořádných 1225 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace. Či právě díky němu.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Čtvrtletní výsledky Megabank: Nečekané vzestupy a pády!

14.07.2023 Akcie JPMorgan Chase posílily v předobchodní fázi o 4,53 % poté, co společnost vykázala 67% nárůst zisku za druhé čtvrtletí díky vyšším úrokům od dlužníků a akvizici First Republic Bank. Čistý úrokový výnos banky výrazně vzrostl, k čemuž přispěla koupě First Republic. Generální ředitel Jamie Dimon ujistil investory o odolnosti ekonomiky, ale upozornil na rizika, jako jsou peněžní rezervy spotřebitelů, vysoká inflace a válka na Ukrajině. Čtvrtletní zisk JPMorgan dosáhl 14,47 miliardy USD, tj. 4,75 USD na akcii, ve srovnání s 8,65 miliardy USD, tj. 2,76 USD na akcii, ve stejném období loňského roku. Divize spotřebitelského a investičního bankovnictví banky vykázaly sílu, zatímco investiční banky obecně snižují náklady kvůli pomalým výnosům z obchodování.
img

Firma Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert loni navýšila zisk o 165 procenta. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc

14.07.2023 Společnost Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert hlásí dramatický nárůst zisku. Ten jí loni stoupl o mimořádných 165 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace.
img

Forex: Jádrová inflace v USA zůstává vysoká

12.07.2023 Inflace ve Spojených státech dále zpomalí. Její jádrová složka však zůstane meziročně na vysokých pěti procentech. Fed tak bude na konci července se zvyšováním úrokových sazeb muset zřejmě pokračovat. To by měly potvrdit i na dnešek plánovaná vystoupení zástupů Fedu. V Česku bude zveřejněn podíl nezaměstnaných. Ten v červnu podle našeho odhadu o další desetinu poklesl.
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | USD/ZAR | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Elliott | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Investujeme | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bias | Bid | Bloomberg | Bod | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Buy and hold | CAPEX | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | ECB | ECN | ECOFIN | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Fond fondů | Large Cap | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | Hedging | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index finanční | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kupón dluhopisu | Kurz | Kurzy měn | Křížový kurz | Larry Williams | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Open interest | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | PEG | PRIBOR | Pakt stability | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swap | Swiss | Take Profit | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Singapurský dolar | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Breakout strategie | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | ForexLive | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Colosseum | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | USDCZK | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Jiné zajištění | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Vystavení riziku | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Hazardní hry | Likvidita trhu | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Ferrari | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot USA | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokerská společnost | CAD USD | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CFD akcie | CFD obchodování | Čínská ekonomika | CISCO | CitFin | Co je to fundamentální | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | DJIA | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Egyptská libra | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fond | Etoro | EUR CZK | Eura | Euro dnes | Euro kurz | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak nakoupit zlato | EBay | Jak zhodnotit finance | Japonská ekonomika | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurs eura | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurs zlotého | Kursy | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz měny | Kurz turecké liry | Kurz USD | Kurzy | E15 | Libra | Libra šterlinků | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Moving Average | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Naučte se obchodovat | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Směnný kurz eura | Smíšené fondy | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | Světové měny | Švýcarská měna | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | Termínované vklady | Tesla Motors | Těžba ropy v USA | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Vývoj podílových fondů | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | BIC | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Ekonomika Německo | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Hodnota dluhopisu | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | ISM indexy | Jannis Samaras | Lednový efekt | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Obálka | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Petr Kellner | Provozní marže | PX index | Redukce | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Tovární objednávky | Tranše | Výroční zpráva | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Akciová společnost | Denní změna | Převis | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | Burza dnes | Burze | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Euro forex | Head and Shoulders | Global forex | Investment | Skvělý zisk | Traders | Asijské obchodování | U.S. Bank Wealth Management | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Brown Brothers Harriman | Daiwa Securities | Western Union Business Solutions | Rabobank | DPA | Bernstein | The New York Times | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Institut ZEW | Heritage Foundation | RBC Capital Markets | Scotiabank | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | BMO Capital Markets | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Americká mincovna | ANZ Bank | Argentinská měna | PwC | Next Finance | Elliott Management | Goldman Sachs Asset Management | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | Destatis | Agentura DPA | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Vývoj na komoditních trzích | Trading Economics | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Pohyby eura | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Echo24 | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Velcí investoři | Finanční centrum | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Spready mezi dluhopisy | Podnikatelé | Pro tradery | Dluhopisy německé vlády | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | České firmy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Britské hospodářství | Pokles libry | Pokles kurzu britské libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | Akcie v Británii | Handelsblatt | Úvěrový rating | CME Fed Watch | Kryptoměny | Londýnské finanční centrum City | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | FactSet | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Cena mědi | Marže společností | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | CySEC | Zajištění | Finanční poradce | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Úroková sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Historická data | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Summit G7 | Ekonomická situace | Hospodářská situace | U.S. Bank | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Nadměrné obchodování | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Indexové fondy | S&P Global Ratings | Výnosy | Institut API | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Hlavní ekonom britské centrální banky | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Akcie Bank of America | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Nástroje technické analýzy | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Pantheon Macroeconomics | CME FedWatch | IHS Markit | Carl Icahn | Aleš Sosnovský | ex | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Zklamání investorů | Generali Investments | Nejvyšší zhodnocení | Akcie Kofoly | Kurz americké měny | Finlord | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | CIBC | Greenwood Capital | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Euler Hermes | Zahraniční forex | Investopedia | Výnosy řeckých dluhopisů | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | Bureau of Economic Analysis | Kurzotvorná informace | BHS | Andrej Rády | Ceny pšenice | Aleš Michl | Bancor | Breakout Trader | LBBW | Paul Tudor Jones | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Návratnost investic | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Obchodování s cizími měnami | Spekulativní investice | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Palladium | Investování do kryptoměn | BTC/USD | ETH/USD | Vývoj BTC/USD | Cena Etherea | Vývoj ETH/USD | Kalendář makroekonomických dat | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Diverzifikace investic | MiFID II | Zavedení vlastní měny | Kraken | Bitcoinové futures | ETH | ETC | XRP | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Invesco | Dealogic | Hodnota fúzí a akvizic | Nemovitostní fondy | Kapitalizace akciového trhu | Fincentrum | Hypoindex | Dominik Stroukal | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | NEST | Štěpán Hájek | CFG | RoboMarkets | Lithium | Investiční skupiny | Výhled eura | Playtech | Obchodování na trzích | John Maynard Keynes | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Hospodářské výsledky firem | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Index Russell 2000 | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Trhy dnes | VŠE v Praze | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Active Invest | FinTech | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Konzervativní investice | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Boris Tomčiak | Růstové akcie | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Wood Mackenzie | Spartan Capital Securities | Akcie Amazonu | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Schwab | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Slabý jüan | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Propad domácí měny | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Cenový kanál | Short signál | RDSA | Ether | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Americký dolarový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Baird | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Růst výnosů dluhopisů | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Propady na akciových trzích | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | FKI | Úrokový výnos | Julius Baer | Trhy v USA | Výsledky firem | Akciový výhled | Banka Mizuho | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Analytické služby | Vývoj české koruny | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Primární nabídka | Stanovení ceny | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Měny považované za bezpečné | Jednotná měna | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Globální index | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Kongres USA | Růst výnosů u dluhopisů | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Snížení volatility | Poptávka po americkém dolaru | Obchodování na burzách | Dolarová aktiva | DBS | Analytici z Wall Street | Slabší euro | Index Option | Velké riziko | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Silný trh | Investiční platforma Portu | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Vývoj na dluhopisovém trhu | Aktivní trader | Evropský regulátor | Klesající cena | Státní fond | Norská centrální banka | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Oslabování kurzu koruny | Uber Technologies | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Posilování kurzu koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Sortino ratio | Oživení světové ekonomiky | NVDA | Riziko recese | Nabídka akcií | Rostoucí příjmy | Investice firem | BCC | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Ponziho schéma | Fibo retracement | Růst cen zlata | Dolarové sazby | Čínský trh | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Měnové manipulace | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Vývoj na devizovém trhu | Svět investování | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | Akcie Netflixu | Zhodnocení finančních prostředků | Býčí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Coffee | Ripple Labs | Americká výnosová křivka | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Thajský baht | Americké futures | Snížení úroků | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Akcie týdne | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | AMZN | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | ISM index | CFD na akcie | CFD na komodity | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Upisování | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | KB | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Program odkupu akcií | Ekonomika nového Zélandu | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Finanční údaje | Tamás Varga | Centrální banka Nového Zélandu | Pumpování likvidity | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | iShares | Energetické firmy | Tuzemské banky | ESG | Český HDP | GOOGL | Předstihové indikátory | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Informace z trhu | Geopolitické riziko | Zlaté ETF | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Investice do fondu | Alipay | Ant Financial | TikTok | Digitalizace | Světové akciové indexy | Střadatelé | Rozpočtová politika | US30 | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Jana Brodani | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | Rozhodnutí americké centrální banky | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Analytik portálu | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Ropné firmy | Výsledkové zprávy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Dvojitý vrchol | František Táborský | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zájem o investice | Státní investiční fond | Nové kvantitativní uvolňování | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Myšlenka | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Animal spirits | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | EXANTE | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Recese v Evropě | Riziko recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Záznam ČNB | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Kroky Bank of England | PMČR | Průmyslová výroba v USA | Švédská centrální banka | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | IIF | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Vysoký veřejný dluh | Vladimír Holovka | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | ICU | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Millennium | Ekonomiky v eurozóně | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Německá spotřebitelská důvěra | Rozdělení zisku | Domácí měny | Záhada | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Disney+ | 5G | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Inflační cíle | Bankovní tituly | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | České dluhopisy | Zveřejněná data | CHNComp | Struktura HDP | Poptávka po úvěrech | Martin Stránský | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | 4GLD | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Inflace ve Švédsku | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | BNP Paribas Asset Management | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Rostoucí náklady | ABC | General Motors | Výrazný pokles | Pokles amerických akcií | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čínský vývoz | Být trpělivý | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Data z průmyslu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Tempo růstu čínské ekonomiky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Soukromé firmy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Soukromý sektor | Konzervativci | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | HDP Německa | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Nord Stream | Společnost Microsoft | Nejdůležitější ekonomické události | Zahájení obchodování | Porsche | Sev.en Energy | Poradce premiéra | KKCG | Škoda Auto | Míra | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Inflační výhled | Ohlédnutí | Levnější ropa | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Jak určit trend | Nárůst libry | Edward Moya | Registrace automobilů | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zpracování kovů | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Optimismus investorů | Evropská spotřebitelská důvěra | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | MasterCard | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Nákupy centrálních bank | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | Americké objednávky | WHEAT | Oživení inflace | Uber | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Důvěra domácností | Nálada českých spotřebitelů | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Citelné zdražování | Miliardy korun | Předsevzetí | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Cena pšenice | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Zájem o rizikovější aktiva | SSE Composite | WIG20 | Vývoj měnové politiky | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Pokles aktivity v průmyslu | Investiční platformy | Evropské PMI | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Slabý ekonomický růst | Nálada na globálních trzích | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Lombard Odier | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Index londýnské akciové burzy | Růst akciových trhů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Údaje ministerstva | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Dlouhodobé pozice | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | CFA | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Američané | Exact Sciences | Návratnost | Commodity index | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Výroba aut | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Výprodeje akcií | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Analýza společnosti | Hlavní rizika | O2 | Doporučení Koupit | Tovární objednávky v Německu | Letecké společnosti | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Švýcarská vláda | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Šéf Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Inflační překvapení | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Vývoj měnového páru USD/TRY | Tržby obchodníků | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Zadlužení veřejného sektoru | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Koruna sílí | Kryptoměny bitcoin | Peter Cardillo | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Zájem o dolar | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Allianz Global Investors | Index MSCI Europe | MSCI Europe | Horší data | Zamyšlení | Celková průmyslová výroba | Akcie Delta Air Lines | HPQ | Čerpání peněz | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Macron | Průzkum PwC | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Chudoba | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Hodnota transakcí | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Stock Trader | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | American Express | Velcí institucionální investoři | Impérium | Reakce investorů | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Finance Group | Finanční vzdělávání | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Tisková konference šéfa Fedu | DISH | České ekonomické výhledy | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Akcie na burze v Hongkongu | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Vývoj měnového páru USD/ZAR | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | SBUX | BABA | Růst v eurozóně | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Rosstat | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Vývoj inflace v ČR | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Akcie americké automobilky | BP | Americký ISM | PMI pro sektor | Hlasy pro zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb v Polsku | Prodeje aut | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Payback | Rozhodování | Měnový výbor ruské centrální banky | Hrozba recese | Pravděpodobnost hospodářské recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | NFP data | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Zasedání RBNZ | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Lednová inflace | Půlení bitcoinu | Šéf amerického Fedu | Americká inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Dnes na forexovém trhu | Indikátor RSI | Technický indikátor | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Data ČSÚ | Akcie společnosti Apple | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Aktivita v sektoru služeb | Největší švýcarské banky | Investiční portfolia | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Nejvýraznější ztráty | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Craig Erlam | Dopad koronaviru | Noviny | Krize v eurozóně | Střední podniky | České banky | Ekonomické recese | Centrální instituce | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity v sektoru služeb | Index aktivity | Představitelé Číny | Masakr na trzích | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | TARGET2 | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Podniky v eurozóně | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Mediánová mzda | Nakoupit zlato | Vládní opatření | Výkyvy | Akcie na světových trzích | Změny trendu | Aktuální Price Action | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Dolar k rublu | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Únorová inflace | Změna sazeb | Extrémní růst | WP | Cenové války | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Hlavní měny | Poklesu evropských akcií | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Panevropský akciový index STOXX 600 | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Charlie Munger | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Prudké výkyvy | Tržní podmínky | Profitovat | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Tencent | MSCI China | ishares China | Medvědí trend | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Těžaři ropy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Energetická firma | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Skokového oslabení koruny | Klíčový ukazatel | Největší propad | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Třída aktiv | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Tudor | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Důležitý support | Burzy cenných papírů | New York Times | Růst cen v eurozóně | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Inflace v EU | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Extrémně levné | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Makroekonomické predikce | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Německý hospodářský institut | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Markéta Fišerová | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Pokles cen komodit | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | WM | Katar | MF | Senátorka | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kongres | Skupina Volkswagen | Škoda | Lamborghini | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Keynes | Fundament | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Nákupy Fedu | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Francouzský akciový index | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie na trhu | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Podpůrný balíček | Americké ceny nemovitostí | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Dividendové výnosy | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Výhled tvorby zisku | Tvorby zisku | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Poptávka po surovině | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Výkonnost indexu | Bulharsko | Unijní země | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Air Bank | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Dluhové potíže | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Luno | Index DXY | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | LTV | Potenciál poklesu | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Rozvojová banka | Koronakrize | Špatná data | Společnost Unilever | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | DPH | Omyl | Marshallův plán | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Masové propouštění | Stav devizových rezerv | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Menší poptávka | Dopady koronavirové krize | Propad cen nemovitostí | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Snaha Fedu | Ministři | Pomalé oživení | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Ministři energetiky | Nejsilnější růst | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Řemeslo | Cena benzínu | Tajné služby | Španělé | Zhodnocení koruny | Německé automobilky | Čínský celní úřad | Celní úřad | JPM.US | WFC.US | Jana Mücková | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | ATVI | WMT | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Index US500 | Peníze z vrtulníku | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Martin Nejedlý | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | BMO | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Americké univerzity | Vzrušení | Uzavření trhů | Bankovní prázdniny | Indikace | Vládnoucí strana | Zhodnocování peněz | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Madrid | Rizikové averze | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Měny zemí | Finanční pomoc | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Rizikový apetit | Cenové pohyby | Ropný institut | Ropný institut API | Kupovat dluhopisy | Formace Head and Shoulders | Vstoupit do obchodu | Debata | Surové ropy | Nálada spotřebitelů v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Výzkumný pracovník | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Zoom Video Communications | NY FED | Maloobchodní tržby v Británii | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Regulační rámec | Grayscale | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Win Thin | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Úřad INSEE | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Bitcoin dnes | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | SMA 100 | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Zisk firmy | Robert Holzmann | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Tweet | PMI z výroby | Dopravci | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Federal Reserve | Soud | Ekonomická poradkyně | Koncern Volkswagen | Aktivita v americkém sektoru služeb | Poměr PE | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Oddlužení | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | HashRate | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | ETN | Obchodní přebytek | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Alexander Krüger | KfW | Banka KfW | Skladování ropy | Rekordní zisk | Regulační orgány | Dodání likvidity | Pokles ekonomické aktivity | Bilance aktiv | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Kontrakce | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Akcie a dluhopisy | O2 CR | Dluhy | Ben Broadbent | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Ústup inflace | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Omezení investic | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Burza Binance | Technologický pokrok | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Silný fundament | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Konsorcium | Sektor služeb | Dění na trhu | Takeši Minami | Recyklace | CL | Spekulovat | Moderna | WMT.US | Fiskální stimul | Více riskovat | Advance Auto Parts | Manažeři | České ceny | Návrh dividendy | Klíčové oblasti | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Velikost fondu | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | GlobalData | Falešný průraz | EasyJet | Cíl růstu HDP | Renault | PMI v eurozóně | Soukromé banky | Umělé inteligence | Argentina | Investovat peníze | Investment management | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Vývoj peněžní zásoby | Propad příjmů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Záchranný program | Měsíční průzkum | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Překoupené zóny | Costco | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Inflace v Německu v květnu | Ekonomická důvěra v eurozóně | iShares China Large Cap UCITS ETF | Dlouhodobý výhled | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Průraz | Fundraising | Základní příjem | Jiří Kovařík | Bývalý prezident | Tržní situace | Chování trhu | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Eduard Kučera | Antivirus | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Výbor ekonomických poradců | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Rozhodnutí soudu | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Neočekávaná událost | Britská ropná společnost | Společnost BP | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Vysoké valuace | Strach z druhé vlny | Francouzský index CAC 40 | Největší světová ekonomika | EPH | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Plán investic | Hospodářský propad | Nestlé | Členové Fedu | Japonský vývoz | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Agrofert | Foxconn | Splasknutí bubliny | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Výplata | Dluh Británie | 100 procent HDP | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Trend is your friend | Sentiment na trhu | Per rollam | Bezpečný dolar | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Matthew Keator | Internetové bubliny | Technologické firmy | Správce aktiv | Index průmyslové výroby | Vyšší daně | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Ekonomické aktivity v eurozóně | Dezinflační tendence | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Index německých akcií | CERGE-EI | IDEA | DSTI | Mississippi | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Odkup vlastních akcií | Majitelé firem | Sankce proti Rusku | ONS | Míra zisku | Ziskové marže | Český stát | Německá nezaměstnanost | Nákupní apetit | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | International Flavors & Fragrances | Objem zakázek | Signál k prodeji | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Stavebnictví v květnu | Exporty | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | Maloobchod v květnu | MAM | Ant | Rétorika centrálních bank | Vývoz do zemí EU | Nárůst počtu nově nakažených | Izraelský premiér | Uvolnění ekonomiky | Červnová inflace | Epic Games | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Generace Z | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Francouzský statistický úřad INSEE | Úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Americký maloobchod | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Ceny | Krátkodobé trendy | Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Výplach | Dluh státu | Američtí politici | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Polský průmysl | Možnost dalšího růstu | Reálná hodnota | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Byty v Praze | Ceny nových bytů | KGHM | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Forward guidance | HDP za Q2 | Run na zlato | Bohatí lidé | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tvrdá ekonomická data | Americké vládní dluhopisy | Silný trend | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Společnost PwC | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Největší firmy | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Covid19 | Caixin | Německý automobilový průmysl | Situace na americkém trhu práce | Známky oživení | Tuzemský maloobchod | Výzkumy | Oslabení liry | Zlato levně | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Inflace v červenci | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Monex Europe | Monex | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Obchodní hodiny | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Velký propad | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Online nakupování | Hnojiva | Upozornění na rizika | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Vládní koalice | Trh s futures | Adyen | Odhady PMI | Kryptoměnový trh | Prolomení supportu | Snížení DPH | DPH v Německu | Finlord Boris Tomčiak | Projev šéfa centrální banky | Zajištění na stáří | Přístup k inflaci | Marc Chandler | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ekonomika Itálie | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Americký soud | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Průměrné mzdy v ČR | Představitelé ECB | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Big Tech | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Forwardové body | Prognóza Fedu | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Novozélandská ekonomika | Inditex | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | Banky v ČR | ČNB úrokové sazby | NAHB | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Německý rozpočet | Výsledek jednání ČNB | Očekávání ČNB | Politici | Koronavirus v USA | Žádosti o podporu v USA | Vyhlídky světové ekonomiky | Americký trh s bydlením | JCPOA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | PVM Tamas Varga | Vývoj měnového páru EUR/PLN | The New York Times (NYT) | Micron | App Store | Biden | Softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Průměrný kurz koruny | Marathon | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Údaje o výkonu HDP | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Celková míra nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Cena akcií firmy | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Centrální banky světa | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Ceny bytů | CPI v USA | Akcie Johnson & Johnson | Americké měny | Walgreens | Hodnota fúzí | Marketingová firma | Významné riziko | Daniel Častvaj | Norský státní investiční fond | Éra fosilních paliv | Nicolai Tangen | Koncern | Epidemiologická situace | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Dluhopisy EU | Způsob investování | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | První obchodní den | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | BBBY | Pandemický program | Pravidelný příjem | CVX | PFE | CSCO | MMM | ABT | JNJ | Zveřejnění výsledků | Nepříznivý signál | Poklidné obchodování | Tržní výhled | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | Trend oslabování | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | MCD | Společnost Pfizer | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Balík akcií | PDD | Pinduoduo | Průmysl v eurozóně | Zisky bank | Letecká doprava | Akcie bankovních domů | QCOM | MRNA | Kurz liry | Online investiční konference | Růst amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Vzorce chování | Přebytek obchodní bilance | INTC.US | Produkce ve stavebnictví | Ceny PHM | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Nio | Tesco | CD Projekt | Cenový skok | Akcie společnosti Walt Disney | Futures na DAX | Siemens | BASF | Munich | Henkel | Swingový výhled | TABAK | Investice státu | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Coinbase Global | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | Vassili Serebriakov | EP Equity Investment | Peníze navíc | Lael Brainardová | Maďarská vláda | Orbán | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Účinnosti vakcín | IPO společnosti | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | MGM | Plný úvazek | Štědrý den | Růst průmyslové produkce | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Voda | Case-Shiller | Ceny americké ropy | Centrální bankéř | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Svět kryptoměn | Počasí | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Zvýšení těžby | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | Sentiment v eurozóně | DOT | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Joseph Trevisani | Oživení amerického trhu práce | Silné oživení | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Tvrdá aktiva | Brands | Zdravotní péče | KKR | Dopad na akcie | Český maloobchod | Zhoršení ratingu | Výrobce obuvi | Akcie Twitteru | JD | Tržby z prodeje | Prodeje potravin | Shopify | Kofola ČeskoSlovensko | Zoom Video | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Makroekonomická analýza | Acacia Communications | Nejlepší čínské akcie | Predikce finančních trhů | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | MRK | SNY | CARA | MJ | Měsíční data | Ministryně spravedlnosti | WU | Indexy na Wall Street | MF ČR | Situace na trhu | Philips | Etsy | BYND | BYND.US | PEP | Akcie Beyond Meat | Dnešní zasedání Fedu | Streamovací služby | Deliveroo | AlzaBoxy | Přerozdělení bohatství | DAX (DE30) | Nárůst ceny akcií | Nárůst ceny | Express | Norský státní fond | Tržní reakce | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Klíčové faktory | Pandemie Covid19 | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Přístup ČNB | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Poměrové ukazatele | Dnešní seance | Zpráva o měnové politice | Rozvolnění | Daň z nadměrných zisků | Odezvy trhu | Rekordní rok | Výsledky XTB | Finanční výsledky | Dynamický růst | Počet zahájených bytů | MIB | HAS | BofA Securities | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Kov | Evropský systém | ETS | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trojité dno | Trendové linie | Růst produktivity | Historické mince | Akcenta CZ | Slovenská ekonomika | Hedgové fondy | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | CETIN | Bilance obchodu | CVS Health | CVS | Kering | AIG | V4 | FOMC minutes | Tvrdá zima | WFC | Akcie Wells Fargo | Přísná měnová politika | Zasedání turecké centrální banky | Zápis ze zasedání ECB | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | SPWR | PMI indexy | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | Zlepšení ekonomiky | Malá likvidita | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Sentiment investorů | Systémové riziko | Více obchodů | Golden Cross | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Terra | Maďarská ekonomika | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Půjčky od MMF | Riziková prémie | Admirals | Obchodní přebytek Číny | Pohyb trhu | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Japonský HDP | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Zlepšování sentimentu | Výprodej dluhopisů | Aleš Hála | Výhled růstu ekonomiky | Holubičí tón | FIL | Akcie Volkswagenu | Zvýšení základního úroku | Zasedání ruské centrální banky | Hodnotové akcie | Síla amerického dolaru | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | IPO Deliveroo | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Silný výhled | Bidenův plán | Citelná inflace | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | Klienti Purple Trading | Veřejný dluh ČR | Míra úspor domácností | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Reuters analytik | Obchodovat CFD | Nejvyšší růst | Paychex | PAYX | Maloobchod v únoru | Investovat do nemovitostí | Celoroční výsledky | Umění | Special Purpose Acquisition Company | HoReCa | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | Evropské maloobchodní tržby | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Eurokomisař pro ekonomiku | Ochrana proti inflaci | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Xilinx | BBBY.US | COIN | Krypto trh | Vstupní náklady | Londýnské finanční centrum | AA | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Cigarety | Ceny surovin | Ceny Etherea | Předpovědi ceny | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Bohemian Empire | Zvýšit ziskovost | Intel (INTC.US) | Strach z inflace | Advanced Micro Devices (AMD.US) | AMD.US | GOOGL.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Venezuelská vláda | Eduardo Piňate | Ministr práce | Venezuelská ekonomika | Objem transakcí | Objem transakcí v cizích měnách | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | EPI | Dluhový strop | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | Trading.com | Nárůst objemů | Kellogg | Futures na americké indexy | Hospodaření firem | Boční trend | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Situace v eurozóně | Vyšší zhodnocení | Akcie Intelu | Akcie společnosti Intel | Akcie společnosti Intel (INTC.US) | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Výkonost průmyslu | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Ceny realit | Indikátor pražské burzy | Hlavní indikátor | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Těžaři | Důvěra v tuzemské ekonomice | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Prudké oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Luckin Coffee | Investor Carl Icahn | Objem fúzí a akvizic | Růst úroků | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Podstatné kurzotvorné zprávy | Ceny benzínu v USA | Výhled růstu české ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | První zvýšení sazeb | MNB | Bit.plus | Aktuální problémy | Technické potíže | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Impulzy | Nadnárodní společnosti | Obchodovat ve směru trendu | Čínský vývoz a dovoz | KOL | Finanční gramotnost Čechů | Omezování nákupů aktiv | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Zajištění proti inflaci | Zlevnění potravin | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Americké farmaceutické společnosti | HDP Austrálie | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Zajišťování | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Gigafactory | Wise | Konkurence | XPeng | Prodej | XPEV | Týdenní výkon | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Hodně peněz | Jednotné měny | Tržní prostředí | Další kryptoměny | Alligator | Zvyšování daní | McDonald's | Schůzce FOMC | Změny ceny | Nové prognózy | AVANT | AVANT investiční společnost | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | WISE | DPH u elektřiny | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Významné zprávy | Obchodování na trhu | Vyšší úroveň | Podcast | Obrovský potenciál | Zakladatel fondu | Trh dnes | Největší rizika | Dividendy ČEZ | Varianty koronaviru | Výhled na letošní rok | Report ADP | Akcie Moderny | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Inflace v eurozóně v červnu | Cíl cenové stability | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Obchodování v Evropě | Pomalejší inflace | Rekordní schodek | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Zemědělské suroviny | Růst společnosti | Dolarový index (USDIDX) | Americký dolarový index (USDIDX) | Síla dolaru | Odraz ceny | Vývoje ceny | Minimální sazby daně | Sazby daně | Andy Jassy | Pohyb dolaru | Hliník | Američtí centrální bankéři | Eric Rosengren | Koncentrace | Egypt | Chování spotřebitelů | Strategie ECB | Spotové ceny | Iberdrola | UST | TSMC | Výroční zprávy | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | JAR | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | NortonLifeLock | TSM | Objem transakce | Cyklické sektory | Americký trh | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Základní úrokové sazby ČNB | Mutace delta | Recese ekonomiky | Současný trend | Přidaná hodnota | Bit.plus Martin Stránský | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Akcie letecké společnosti | Lenox | Jednání ECB | ACY Securities | ACY | Přístup k měnové politice | Divize | Flexibilita | Načasování | Varianta delta | Pesimistická nálada | Rozsah škod | Boom | Otevřené pozice | Výrobce elektromobilů Tesla | Intelligent Cloud | Rekord | Příjmy z reklamy | Covidová situace | Současné ceny | Reposazba | Výsledek hlasování | HDP ve Spojených státech | Instant Research | Bilion | Kryptoměnový svět | CAR | Polovodičové společnosti | Silné hospodářské oživení | Guidance | Dopad na sentiment | Nedostatek zboží | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Výnosy banky | Provozní náklady | Mateřská společnost | Dřevo | HICP | Vnější prostředí | Chování | Vnímání | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Celoroční projekce | Projekce | Internetové obchody | Gary Gensler | EIP | ČNB tisková konference | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Subdodávky | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Historické trendy | Čínští výrobci | Celkový obchodní přebytek | Celkový obchodní přebytek Číny | Akcie konkurenční společnosti | Psychologické úrovně | Dobré obchodní příležitosti | Důležité zprávy | Růst v oblasti služeb | Richard Clarida | Místopředseda Fedu | Omezení nákupů aktiv | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Ceny v dopravě | Osobní počítače | Makroekonom | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Cena kryptoměny | Pioneer Natural Resources | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Objem peněz | Vulcan Material | Nucor | Ocelárny | Ocelárny Nucor | Index Russell | Dnešní kalendář | Americké ceny | Spotové ceny ropy | Zahraniční společnosti | Maloobchod v USA | Byty | První odhad | Home Depot | Prostor pro růst | Maynard Keynes | Rostoucí úroky | Velké instituce | Richemont | David Solomon | Medián | Bonusy | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Očekávaná inflace | Zájem Čechů | Pořízení vlastního bydlení | SAMR | Výrobní inflace | Koronavirové mutace delta | Kansas City | Esther Georgeová | Americká ministryně financí | Funkční období | Školení | ASX | SXXP | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Papírové zlato | Nedostatek čipů | Best Buy | Nordstrom | Růst výroby | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Růstové tituly | Mediální společnost | Společnosti | Protocol | Měnové unie | Národní měny | Výhled na nadcházející rok | Aktualizovaný výhled | Neúspěch | Opatření | Rivian | Lordstown Motors | Signály z Fedu | Vrcholy | Dna | Anna Píchová | Lobbing | Finanční možnosti | Evergrande | Nákladová inflace | Katastrofy | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Siemens Healthineers | Energetika | Podpůrný program | Klenotnictví | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Pandemický program odkupu aktiv | Program odkupu aktiv | Slabé akcie | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | OANDA Edward Moya | Konfederace | Guvernér NBP | Holubičí názor | Reakce centrální banky | Cyklus zvyšování úroků | Solana | Evropský index | Týdenní výhled | Česká společnost | Marika Čupa | Gucci | Čínský index | Macao | Vyšší hodnoty | Bukele | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Noční obchodování | Pracovní den | Akcie čínských společností | Amsterdam | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Výsledek zasedání Fedu | Akcie Nio (NIO) | Česká pošta | ČSSD | Kompenzace | BNP | Sentiment indikátory | Podcasty | P/B | MGM Resorts | FDP | Zoetis | ZTS | Zvýšení dluhového limitu | Zoetis Inc | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Míra inflace ve Francii | Rizika vyšší inflace | Úročení | Cenový šok | Gamble | Nový lék | Markéta Pekarová Adamová | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Globální inflace | Zprávy z Ruska | Posilování amerického dolaru | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Dohoda o globální dani | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Fiskální pravidla | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Organizovanost | Reakce dolaru | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Wells Fargo (WFC.US) | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Citigroup (C.US) | C.US | Prodeje ropy | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Změny na trhu | Investiční možnosti | Ukončení kvantitativního uvolňování | Nedostatek polovodičů | Abbott Laboratories (ABT.US) | CSX | IBM.US | EQT | Horizon | Oculus | Reakce ČNB | Šéf německé centrální banky | Abbott | Zdravotnictví | Juraj Karpiš | Snap | Rozpočtový schodek Spojených států | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | Nedostatek surovin | Objem nakupovaných aktiv | Thornburg Investment Management | Sean Sun | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Nálada v ekonomice | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | Zprostředkovatelé | Equiti Capital | Index investiční gramotnosti | SPX 500 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Klima | Barnabás Virág | Metaverse | Prohloubení deficitu | Konkurent Tesly | Meta Platforms | DODO | Avis Budget Group | Avis | Francouzský index | Index francouzských akcií | Avis Budget | Australia and New Zealand Banking Group | MGM Resorts International | SunPower | Fialova vláda | Objem poskytnutých úvěrů | IG Metall | CFIG | Čínský realitní sektor | Aktuální prognóza | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Royal Caribbean Cruises | Výnosy z devizových rezerv | Tencent Music Entertainment | Akcie britské společnosti | Akcie skupiny Henkel | Akcie skupiny | Indexy pohyb | Drahé energie | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Principal Global Investors | Seema Shahová | Ross Mayfield | Asijské měny | Společnost | Stratégové | Cartier | Klenotnictví Cartier | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Poradce XTB | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Nejrozšířenější kryptoměny | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Walmart (WMT.US) | NTES | Raketový růst | Raketový růst ceny | Další růst sazeb | Dopady inflace | Měny G10 | Guvernér BoE | Celoroční výhled | Narušené dodavatelské řetězce | Intuit | Regulační úřady | Lockdowny | TIM | Dell (DELL.US) | HPQ.US | Ruský trh | Antony Blinken | Turecké měny | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Trh s platinou | Booking Holdings | Booking | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Avalanche | Bezpečná aktiva | Nové mutace viru | Nové mutace | Omikron | Omicron | Operace na volném trhu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Úroková sazba měny | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Nákupy cizích měn | Okolnosti propadu turecké měny | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Honeywell | Omezování nákupů dluhopisů | Španělský módní řetězec | Akcie výrobce videoher | Óscar García Maceiras | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Investiční produkt | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Kolaps eura | Powellovy komentáře | Nejvýraznější propad | Nureddin Nebati | Zlotý | Daňové zatížení | BofA | Postavení na trhu | Tržby v Maďarsku | Kmen omikron | Tržní vývoj | Meziroční míra inflace v Turecku | Míra inflace v Turecku | Snížení nákupu aktiv | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Jestřábí Fed | Arm | Terra (LUNA) | Výkon průmyslu | Informace z kryptoměnového trhu | Prognózy inflace | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Analytik Monety | Beyond Meat (BYND.US) | Akcie Beyond Meat (BYND.US) | Vánoční rally | Trh se zlatem | Vyhlídky zlata | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Marlin | Pyramida | Letadlo | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Inflační spirála | Krátkodobý výhled | Druhá největší světová ekonomika | Cyklus utahování měnové politiky | Pavel Štěpánek | Fondee | Vývoj dlouhodobých inflačních očekávání | Základní sazba | Banka HSBC | Bulhaři | Hráči na trhu | Edirne | Hatice Ahmedová | Bülent Reisoglu | Esra Mollaová | Tlumit inflační tlaky | Celosvětový hrubý domácí produkt | Cena USD/CAD | Vliv na ceny | Šíření varianty omikron | Purple Trading Jaroslav Tupý | Jan Macek | Resolution Foundation | Konvergence | Volatilita páru EUR/USD | Celkový sentiment | Scotiabak | Analytici Scotiabak | Hodnoty měny | Výrobce nákladních aut | Iveco | Uniper | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Jestřábí komentáře Fedu | Komentáře Fedu | Pokles zlata | Petr Lajsek | Analytik společnosti Colosseum | Výroba v Maďarsku | Zvyšování sazeb Fedu | Ministr práce a sociálních věcí | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Obchod s kryptoměnami | EOG Resources | Doporučení k obchodování | Ziskovost bank | Ruský plyn | Poptávka po riziku | DAO | Gate | Úrokové sazby v roce 2022 | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Lucid Group | Lucid | Organizace spojených národů | Big tech | Míra inflace v Maďarsku | Ceny domů | Rozhodnutí japonské centrální banky | Hashrate | Analytické prognózy | BofA Global Research | Hry | Vlna omikronu | Politické problémy | Jistoty proti inflaci | Dražší energie | Upravený zisk | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Dodávky plynu do Evropské Unie | Akciový index Nasdaq | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Významné úrovně | Internetová televize | Instituce | Objem prostředků | Teams | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Iliad | Nový týden | Úrokové sazby v Česku | Zvýšená nervozita | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Vývoj zadlužení veřejného sektoru | Analýza páru EUR/USD | Murray | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Electrolux | Zrychlení růstu ekonomiky | Finanční rok | OFZ | Trh státních dluhopisů | Miloš Filip | Sev.en | Spirit Airlines | Analýza indikátorů | ALUMINIUM | Člen ECB | Žádné dividendy | Pokračující expanze | Konsolidovaný čistý zisk | Ganfeng Lithium | Livent | Provident Financial | Provident | Norské energetické firmy | Akcie společnosti Equinor | Glapinski | Duke Energy | Illumina | Under Armour | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Aleš Zavoral | Alza | St. Louis | Bytové jednotky | Čtyřdenní pracovní týden | Marathon Oil | MRO | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Kraft-Heinz | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Deeskalace | Deeskalace napětí | L.S. Investments Limited | L.S. Investments | Roblox | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | RBLX | RBLX.US | Roblox (RBLX.US) | Situace kolem Ukrajiny | Adam Button | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Ruské hospodářství | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Podnikatelská nálada v eurozóně | Capitalinked.com Radim Dohnal | Norbert Rücker | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Energiewende | AvtoVAZ | Motivace | Bankovní licence | YNDX | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Největší nabídka akcií | Situace na Ukrajině | Statista | Filip Louženský | Japonský Nikkei 225 | Polská centrální banka (NBP) | Harmonizovaná inflace | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Leonardo | Cheniere Energy | Prima | CIPS | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Situace v Rusku | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Mezinárodní sankce | Pokles inflace | Uzavření příměří | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Cox | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Energetická závislost | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | CF Industries | Mosaic | Bolševické revoluce | Pumpování peněz do ekonomik | Protiinflační dluhopisy | Západní sankce | Zvyšování cen | APP | Normalizace úrokových sazeb | Zúžení úrokového diferenciálu | Pšenice (WHEAT) | Optimistická nálada | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Účetní závěrky | iShares Global Clean Energy | INRG | UCITS ETF (INRG) | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | Investoři do bitcoinu | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | SS&C | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Cenové změny | Růst platů | Růst českého HDP | Panelové diskuze | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Akcie kybernetické bezpečnosti | CyberArk Software | Cyberark Software Ltd | Meta Platforms Inc | Americký výrobce elektromobilů | Čínští investoři | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Jojo | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | Nicolás Maduro | Velké korporace | Značné riziko | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Skupiny PPF | Protiinflační kroky | Protiinflační kroky ČNB | Kroky ČNB | Zemanův poradní tým | Politika amerického Fedu | Jestřábí politika | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Akcie Walgreens Boots Alliance | Míra inflace v Polsku | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Měsíční report | Rekordní zisky | Dodávky ruského plynu a ropy | Christiana Sewinga | Studie poradenské společnosti | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby | Růst cen energií | Petr Fiala | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | HDP Ukrajiny | Výsledek inflace | Ben Laidler | Colt CZ | Inflační data | Správa | Callie Cox | Investiční analytička | Ukrajinští uprchlíci | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Vlastnictví | USB.US | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Pokles produkce | Analýza transakcí | LOGeco | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Reed Hastings | Spoluředitel firmy | Spoluředitel | Kryptoměnová burza Binance | Rekordní inflace | Volatilní vývoj | Období stagflace | Kvantitativní zpřísňování | Tereza Hrtúsová | CzechToll | Central European Media Enterprises | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Obavy ze stagflace | Megan Hornemanová | Verdence Capital Advisors | Ratingový výhled | Newsweek | Týdeník Newsweek | Riziko stagflace | Michael Hartnett | Hlavní investiční analytik | Analytik Bank of America | Spekulativní technologické tituly | MMA | 1market | Exelcius Prime Ltd | Exelcius Prime | Run na banky | Převzetí firmy | Dubnová čísla | Huw Pill | Occidental | Petr Novotný | Výroba aut v Česku | Splátky úroků | Akcie JPMorgan | Dow Jones Industrial Average | Nové daně | Indexy S&P | Poptávková inflace | Společnost Invesco | Varování před riziky | GEVORKYAN | Svaz německého průmyslu | Christopher Waller | Realitní sektor | Šéfové | Web3 | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | Nárůst zisků | Nadnárodní firmy | Jan Frait | Karina Kubelková | Vývoj inflace v USA | Spectrum Markets | Rozštěpení akcií | Plán na rozštěpení akcií | Investiční trendy | EOG | EOG Resources Inc | Atos | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání | Bilance ČNB | Škoda Group | Darden Restaurants | Akcie Darden Restaurants | Darden Restaurants (DRI.US) | DRI | DRI.US | Akcie Darden Restaurants (DRI.US) | Olive Garden | ZEN | Racionalizace | Přijetí | Nike, Inc. | LVS.US | LVS | Zasedání MNB | Maxim Rešetnikov | PPF Jiří Šmejc | Silné inflační tlaky | Akcie Uniper | Snížení inflace | Stagnace poptávky | Silvana Tenreyro | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Propuštění | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Vývoj amerického akciového indexu | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Nominální růst HDP | Cena BTC | Cenový strop | Úroveň parity | Purple Trading Petr Lajsek | Investorky | Výhled růstu HDP | Celsius | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Hnutí pěti hvězd | Pokles zisku | Úsporný tarif | Skokové posílení | Nejobchodovanější CFD | Nejobchodovanější CFD akcie | Centrum | Sloučení | Rodinné rozpočty | BKR.US | Rezignace italského premiéra | Zavedení eura v ČR | Zvyšování cen energií | Kevin Tran Nguyen | Pokles akciových trhů | Nominální růst | Hike | Prime | Jan Bureš | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádného zisku | Oslabující americký dolar | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Neuspokojivé výsledky | Speciální daň | Překoupené oblasti | Ceny elektřiny v Německu | Německý zahraniční obchod | Britský regulátor | Akcie společnosti PayPal | Vlastimil Nigrin | Ceny nájmů | Oslabení maďarského forintu | Zpráva o inflaci | Válečná daň | Upozornění | Udržitelnost | Provozní výnosy | Počet uživatelů | Neel Kashkari | Rýn | Kryptoměnové firmy | Čína a Spojené státy | Pohyby na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Akcie společnosti Ferrari | Ferrari NV | Akcie společnosti Bank of America | Nízké očekávání | Purosangue | SUV Purosangue | The Merge | U.S. Bancorp | 2U | Jaroslav Šura | Premiér Petr Fiala | Plyn pro evropský trh | Paweł Majtkowski | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Rizikový faktor | Reálné příjmy domácností | Investiční cíle | Akcie banky | Dovoz z Ruska | 2bminer | Přispění vlád | Zastropování cen | Velké částky | Velkoobchodní cena elektřiny | Bolest | Výsledek HDP | Portu Filip Louženský | Společnost S&P Global | Ceny energetických komodit | Situace na trhu s plynem | Energie v Evropě | Premiérka Liz Trussová | Hospodářské problémy | Problémy v Evropě | Hospodářské problémy v Evropě | Stephen Gallo | Holding Agrofert | Jestřábí ECB | Poptávka po ropě v Číně | Oslabení USD | Načasování obchodů | Merge | Energetická náročnost | Sentiment akciového trhu | Energetická krize v EU | Fenomén | Photon Energy | TAP | Náklady na práci | Znovusjednocení Německa | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Mobilizace | Mobilizace v Rusku | Motorová nafta | Ruská mobilizace | Masato Kanda | Ex-dividend den | Den výplaty | Dividends | Inflace ve Španělsku | Ekonom společnosti | Zastropování cen elektřiny | Liz Truss | Daňové škrty | Recese v eurozóně | LiveWire | Keir Starmer | Plán vlády | Platební systém | Michael Baker | Oval Money | Oval | Mimořádný zisk | Plán na snížení daně | Snížení daně z příjmu | MTLBK | Řešení energetické krize | Boj proti inflaci | Internetová společnost Twitter | Radoslava Štěpánková | Gerald Rausnitz | Radoslava Štěpánková s rodinou | Josef Mařinec | Jan Fidler | Radim Lukeš | Michal Menšík | Petr Borkovec | Sebre | DoDo | Meopta | SUAS Group | Pro-Doma | Mary Dalyová | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Jeremy Hunt | Zajímavé příležitosti | Rezignace | Konzervativní strany | Joel Copp-Barton | Tradingový portál FXstreet.cz | Velké centrální banky | Obchodování páru EUR/USD | Tržní odhad | Realitní bublina | Implikace | Trend cen | Pokles cen nemovitostí | Samy Chaar | Pozitivní nálada | Finanční výsledky XTB | Akviziční data | Výnosy XTB | Celkový počet zákazníků | Nejrychleji rostoucí | Macerich | Monetizace | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zákonodárce | Ekonomické důsledky | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Tomáš Havránek | SYRI | Dovoz do země | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Rozhazovačnost vlády | Rozhazovačnost vlády za covidu | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Matěj Široký | Walt Disney Co | Majitel Facebooku | Daně z neočekávaných zisků | Zmírnění inflace | Novinky | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Tržní ekonomiky | Výběry | Hodnota francouzského akciového trhu | Hodnota britského trhu | Michael Saunders | Britský akciový trh | Nový býčí trh | Bali | Potenciál dalšího růstu | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | FTX Sam Bankman-Fried | Obchodní řetězce | CZ | Zdravotní sestry | Pokles reálných mezd | Problémy v Číně | Načasování nákupu | Dunning-Krugerův efekt | Akcie podniků z energetického sektoru | Akcie prodejce elektroniky | Vývoj světové ekonomiky | Future Finance Group LLC | Future Finance Group | Ex-Cap.com | Ex Cap | RSBC | Investování v recesi | Panelová diskuze | Neveřejné vysílání | YouTube kanál XTB | YouTube kanál | Kanál XTB | Aktuální informace | Systematické strategie | Aktuální stav trhů | ERÚ | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Protesty v Číně | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Manažer Finmex | Podnikání společnosti | Pověst | Line | David Monoszon | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Technická analýza USD | Analýza USD | Ekonomické prostředí | Světlo na konci tunelu | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Národní bezpečnost | Index cen výrobců | Mzdy v Česku | Inflační krize | Spekulativní útok | Německé podnikové objednávky | Podnikové objednávky | Analytici ČSOB | Inflace v roce 2023 | Zajímavé investiční příležitosti | Čínský dovoz a vývoz | Dovoz a vývoz | Frakční akcie | Comfort Finance | Válečná ekonomika | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | iShares Listed Private Equity | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Varování | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | US CPI | Pohled na akciové trhy | Školení Finmex academy | Školení Finmex | Propad do chudoby | Aktuální situace v Česku | Střední třída | Průměrný zaměstnanec | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Dior | Bankovní rady ČNB | IDEA Cerge-EI | Růstový potenciál | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Finanční výkazy | Středoevropský region | Comfort Finance Group | Omezení cen plynu | Vysoké sazby | Meziroční inflace v eurozóně | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Protiinflační opatření | Vyjádření představitelů | Německé podniky | Globální akciový index MSCI | Energetický index S&P 500 | Energetický index | Marek Malina | Portu Marek Malina | Čínský index SSE Composite | Index SSE Composite | Index SSE | Ceny letenek | Nejdůležitější události | Koronavirové restrikce | Silná korelace | Výprodeje | Prezident Biden | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Guvernér Michl | Finanční situace firem | ChatGPT | Microsoft 365 | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Býčí sentiment | Prodejce luxusního zboží | Globalizace | Digital Currency Group | DCG | Digital Currency Group (DCG) | Aktivistický investor | Silná koruna | Buenos Aires | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | Kryptoměnová burza Luno | Burza Luno | Krátkodobý hospodářský výhled | Americká ekonomika podle MMF | Investiční Memento | OCI | Spekulativní aktivum | Akciové tituly | Nejvyšší inflace | Terminální úroková sazba | Invest | Výsledky Morgan Stanley | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Vestas | Tom Kadeřábek | Nákup nemovitosti | Dodávky energií | Nové signály | Média | Rozpad eurozóny | Společnost LVMH | Optimalizace | Ženy | Instant Trading EU Ltd. | opPORTUnity | SVB | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Sport | Krachy bank | First Republic | Bancorp | Layoffs | Layoffs.fyi | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Těžařský vývoz | Těžařský vývoz Argentiny | Vývoz Argentiny | Vývoz těžařského odvětví | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Investice těžařského průmyslu | Lithiový trojúhelník | Chile | Válka | Vývoj amerického dluhu | Stagnující ekonomika | Klesající ceny nemovitostí | Zapákované banky | Krach na kryptoměnách | Vývoj % nesplácených hypoték v USA | Vývoj % nesplácených hypoték | Riziko kolapsu finančního systému | Uklidnění v bankovním sektoru | Nielsen | Výzkumná agentura Nielsen | Výzkumná agentura | Agentura Nielsen | Nákup vlastního bydlení | Odliv vkladů | Falešné investice | First Citizens | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Snižování nákladů | RSBC Group | InsightLab | Celosvětová aktivita u fúzí a akvizic | Aktivita u fúzí a akvizic | Ušlé zisky | Údaje o vývoji inflace | Spojení | Zvýšení cen ropy | Úrokové politiky | Vyšší ceny | Komisí pro cenné papíry a burzy | Rostoucí společnosti | Překážky | Klesající inflace | Platba | JOLTS | Nespokojenost | Vysoké úroky | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Dlouhodobost | Trhy nemovitostí | Nemovitosti ve východní Evropě | Trhy nemovitostí ve východní Evropě | Fidelity Funds | Franklin Technology | Závazek | Srovnávací základna | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Tlak na banky | Partnerství | J&T Investiční společnost | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Expertka | CEO společnosti | BYD | Investiční gramotnost | Investiční gramotnost Čechů | Nové investice | Snížení poptávky | Inflace ve Spojeném království | Nálada spotřebitelů v eurozóně | Výrobní závody | Přesnost | Nový produkt od XTB | Produkt od XTB | Statistiky XTB | Vstupní bariéry | Součet Frakčních akcií | Investování dostupnější | XTB zavádí změny | Data XTB | Zavedení Frakčních akcií | Zakladatel | Americký dluh | Ekonomická katastrofa | Ztráty peněz | Letošní maximum | Zakladatel a CEO | Pozitivní signál | Dynamický pokles | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Petr Kymlička | Zvýšení dluhového stropu | Patová situace | Patová situace ve Washingtonu | FinGO | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Tomáš Jícha | Patron Go | Nálady na trhu | Členka rady guvernérů | Vladimír Bezděk | The University of Manchester | Aegon | Penzijní společnost České pojišťovny | Penzijní společnost | Rozvoj společnosti | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | SICAV v Česku | Forma SICAV | Spořit a investovat | Anticyklické investice | Česká investiční společnost | Aktuálně investiční příležitosti | Investiční apetit | Koncové ceny elektřiny | Koncové ceny | Payback energetických investic | Vlna investic | Oslabení globalizace | Dopravní systém | Velké problémy | Přenesení výroby | Přesun výroby | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | Přesun výroby z Evropy | Zvýšení vládních podpor | Kondice ekonomiky | Dílčí ekonomické ukazatele | Nízká korelace | Potravinářství | Anticyklický charakter | Práce s pohledávkami | Špatná aktiva finančního sektoru | Aktiva finančního sektoru | Špatná aktiva | Administrátor | Obhospodařovatel | Správce fondu | Nakládání s aktivy | Investovaná částka | Typický investor | Střední ekonomická třída | Ekonomická třída | Vyšší střední ekonomická třída | Lidé z IT prostředí | Lidé z IT | Zákon o investičních společnostech | Zákon o investičních společnostech a fondech | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | Základní kapitál | Noví investoři | Hodnota fondového kapitálu | Forma SICAV v Česku | Hodnota kapitálu | Development | Fondy zaměřené na pohledávky | Pohledávky | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | Řešení odpadního vodního hospodářství | Investice do cenných papírů | Spektrum aktiv | Důchodové komise | O žebrácké holi | Vlastní bydlení | Daňová podpora | Třetí pilíř | Průměrná úložka | Úložka | Úprava státního příspěvku | Pojišťovnictví | Řízení a rozvoj společnosti | Investiční trendy letošního roku | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | Regulace trhů | Místopředseda představenstva | Problém amerického dluhu | Navýšení dluhového stropu | Potvrzení trendu | Úvěrování | Transparentní | Zvýšení dluhového stropu v USA | Fondy zaměřené na ESG | CzechCrunch | Uplynulý rok | Výhledy | Letní měsíce | Silná data | Náklady na dluh | Velké objemy | Inflace v Austrálii | Hafize Gaye Erkanová | Erkanová | Hodnocení rizik | Důstojné stáří | Beyoncé | Oděvy | Delta Air | Vrchol inflace | Úsporný balíček | Vládní úsporný balíček | Vyhozené peníze | Reálné příjmy obyvatelstva | Příjmy obyvatelstva | Reálné příjmy | Inflační vlna | Karel Šulc | Uvolnění podmínek | Zdanění příjmů | Solidní růst tržeb | Trh s bydlením | Jedna miliarda | Miliarda | Výroční zprávy společnosti | Nižší ceny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | DNO | Americký státní dluh | Finanční podmínky | Firma Vodňanská drůbež | Vodňanská drůbež | InvestBay | Ekonomické podmínky | Politické faktory | Hamburg Commercial Bank | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | HCOB | Cyrus de la Rubia | Souhrnný index nákupních manažerů | Analytické prognózy USD/JPY | Prognózy USD/JPY | Technická analýza páru USD/JPY | Obavy z recese v USA | Vliv carry trade | Měnová politika americké centrální banky | Měnová politika Bank of Japan | Charakteristiky páru USD/JPY | Trendy měnového páru USD/JPY | Přehled měnového páru USD/JPY | Přehled měnového páru | Holubičí postoj | Analýza USD/JPY | Velká analýza | Automobilka Ferrari | Sebevědomí | Tapestry | Firma Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Prodejci luxusního zboží | Američtí prodejci | Kate Spade | Jimmy Choo | Versace | Valentino | Sledování vývoje | Apple Podcasts | Graf měnového páru | Větrná energetika | Firma Orsted | Firma SSE | GCube | Pojišťovna GCube | Odvětví obnovitelné energie | Obnovitelné energie | Simon Hogg | Norfolk | Rob Anderson | Odhadovaná cena | Plánování | Prognóza USD/CAD | Prognóza USD/CAD na rok 2023 | Technická analýza USD/CAD | USD/CAD v roce 2023 | Jak si vede USD/CAD | Ukazatele ekonomického rozvoje | Ukazatele ekonomického rozvoje USA | Monetární politika Bank of Canada | Obchodní charakteristiky páru USD/CAD | Přehled měnového páru USD/CAD | Dlouhodobá prognóza pro USD/CAD | Dlouhodobá prognóza | Analýza USD/CAD | Experti HSBC | Míra růstu HDP | Inflační indexy | Inflační indexy (CPI, PPI) | Ukazatele ekonomického rozvoje USA a Kanady | Obytné nemovitosti v Česku | Obytné nemovitosti | Kupující | Financování dluhu | Co je Santa Claus rally | Kdy Santa Claus rally začíná | Proč dochází k Santa Claus Rally | Vznik Santa Claus rally | Realitní trh v USA | Zpomalující Čína | Yale Hirsch | The Stock Trader's Almanac | Stock Trader's Almanac | Sezónnost na indexu SP 500 | Předstihový ukazatel | Magnificent Seven | Malina | Bitcoinové fondy | Pravidelnost | Struktura | Technology | Services | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Výnosy na amerických dluhopisech | Návrat inflace | Geopolitická nejistota | Přecenění | Inflace v lednu 2024 | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Vzestup zlata | Ponziho pyramida | Nezastavitelný státní dluh | Vývoj amerického státního dluhu | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Co bude dál? | Thorsten Polleit | Mises Institute | Ukončení zvyšování úrokových sazeb | Údaj za září | Evropská střední třída | TOP 09 | Dlouhodobý investiční produkt | Skupina investorů | Hlavní město Praha | Ústecký kraj | BRANO | Milei | Jurisdikce | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Banka pro mezinárodní platby | Munger | Snížení cen | Reálná mzda v Česku | Reálná mzda | Prezident Nicolás Maduro | PwC ČR | Základní metody analýzy | Nifty | ATRIS | Jakub Matis | Západní státy | ProCent | Zlevnění hypoték | Jana Vaisová | Zásilkovna | Rok 2024 | Závěr roku | Copilot | Nejprodávanější | Tvrdá data | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Analýza sentimentu | Doktorát z financí | Doktorát | Metody analýzy | Investice do čínských akcií | Cíle fundamentální analýzy | Legendární investoři | Jak na fundamentální analýzu | Nejdůležitější pojem | Trend na akciovém trhu | Vhodné příležitosti pro nákup | Akcie vhodné příležitosti | Stávající trend | Kam až může cena akcie dojít | Legendární trader | Trader Larry Williams | Legendární trader Larry Williams | Ireallytrade | Ireallytrade.com | Jednoduché nástroje technické analýzy | Špatná ekonomická zpráva | Ekonomická zpráva | Dobrý fundament | Výborné společnosti | Analýza akcií | Šance na úspěch | Jaké analýzy se používají | Kansas | Základní analýza | Základní analýza akcií | Investors | Magnificent | Platformy | Oblečení | Hlášení inflace | Hlášení inflace a deflace | Druhy CPI | Index výrobních cen (PPI) | Druhy PPI | Ostatní cenové indexy | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dopad na centrální banku | Faktory ovlivňující inflaci | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Inflační faktory | Deflační faktory | Index cen zemědělských výrobců | House Price Index | Energy Price Index | Cenový index energií | Index energií | Index cen nemovitostí | Základní CPI | Jádrový CPI | Jak funguje inflace | Jak funguje inflace a deflace? | Příklady z historie | Základní cenové indexy | Portfólia | Investments | Valorizace | Šéfové českých firem | Generální ředitelé | Jiří Moser | PwC ČR Jiří Moser | CEO Survey | Daniel Rajnoch | 1D | D1 | Dopad na ekonomiku | Mluvčí | Prosperity | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Zoominfo Technologies | ZI.US | Zoominfo Technologies (ZI.US) | Problémy Německa | Nákupy | Prodeje | Žebříček nejúspěšnějších fondů | J&T Opportunity | Amundi CR Balancovaný | Amundi CR | Conseq Invest Konzervativní | Conseq Invest | Global Technology | Investice roku 2023 | Investice roku | Swiss Life Select Investice roku 2023 | Swiss Life Select Investice roku | Swiss Life Select Investice | Generální ředitel Swiss Life Select | Ředitel Swiss Life Select | Vítězné fondy | Vítězné fondy Swiss Life Select | Kategorie Trend | Technologický fond | Kategorie Akciové fondy | Kategorie Smíšené fondy | Progresivní dluhopisové fondy | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Konzervativní fondy | Kategorie Konzervativní fondy | METODIKA SWISS LIFE SELECT | BNP Paribas Disruptive Technology | Franklin Technology Fund | FIL Investment Management | Franklin Templeton International Services | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Conseq Invest Akcie | Goldman Sachs Romania Equity | J&T investiční společnost | Active Invest Vyvážený | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Allianz Global | Amundi Czech Republic Asset Management | Amundi Czech Republic | Conseq korporátních dluhopisů | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | BNP Paribas Flexi | J&T MONEY OPF | Generali Prémiový konzervativní fond | Prémiový konzervativní fond | Generali Fond konzervativní | Absolutní výkonnost | Information ratio | Raylyst | Firma Raylyst | Česká firma Raylyst | Distributor fotovoltaických produktů | Žebříček podle FT | Žebříček | GACR | Adagio | Adagio.io | Solar Direktinvestment | Vakanta | Švédská technologická firma | Technologická firma | Bidberry | Energetická krize vyvolaná válkou na Ukrajině
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Výsledky 4Q 2022
Výsledný zisk
Vysoce likvidní
Vysoce likvidní měny
Vysoce nakažlivé varianty koronaviru
Vysoká cena
Vysoká cena elektřiny
Vysoká cena mědi
Vysoká dividenda
Vysoká finanční páka

Následující klíčová slova

Vysoká intradenní volatilita
Vysoká likvidita
Vysoká míra růstu výnosů
Vysoká míra volatility
Vysoká nezaměstnanost
Vysoká poptávka
Vysoká rizika
Vysoká tržní kapitalizace
Vysoká valorizace
Vysoká valorizace aktiv
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
Potvrďte prosím... Zavřít