Nejrozšířenější kryptoměny

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.6.2026)
08.06.2026 V minulém týdnu jsme se znovu nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Na měnovém páru EUR/USD totiž nedošlo k žádnému prolomení vstupní S/R zóny.

Bitcoin se poprvé od října 2024 propadl pod hranici 60.000 dolarů
05.06.2026 Cena nejrozšířenější kryptoměny bitcoin se dnes poprvé od října 2024 propadla pod hranici 60.000 USD (1,3 milionu Kč). Investoři se kvůli širší globální nejistotě zbavují aktiv považovaných za riziková. Více než kryptoměny je nyní zajímají investice do umělé inteligence (AI). Podle některých analytiků se někteří také mohou chystat z peněz utržených za bitcoin nakoupit akcie vesmírné společnosti SpaceX, která příští týden vstupuje na akciovou burzu.

Čína zaskočila a rozezlila Trumpa, ten se mstí zvýšením cla na drakonických 130 %. Trh kryptoměn kolabuje jako nikdy v historii, v pondělí nelze vyloučit paniku také na světových akciových trzích
12.10.2025 Americký prezident Donald Trump opětovně zásadně přitvrdil vůči Číně. Zvedá celní sazbu na čínský dovoz o drakonických 100 procentních bodů. Nové clo tedy má být 130 %. Při takovéto výši cla by v podstatě přestal existovat americko-čínský obchod, neboť lze čekat, že Peking by stanovil podobnou celní sazbu zase na americký dovoz.

Objem obchodů s kryptoměnami v ČR loni stoupl o desetinu
06.01.2025 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku loni vzrostl o desetinu na 4,2 miliardy korun. V samotném prosinci se obchody zvýšily proti předchozímu měsíci o 15 procent zhruba na 420 milionů Kč, meziročně to bylo o pětinu více. Vyplývá to z údajů společnosti Bit.plus, která je největším obchodníkem s kryptoměnami v ČR.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.12.2024 1) Cena nejrozšířenější kryptoměny bitcoin se v uplynulém roce zvýšila o 115 procent na současných 95.000 dolarů, tedy zhruba 2,3 milionu korun. V prosinci cena dosáhla dosavadního maxima, 106.000 dolarů. Po následném mírném propadu by měla na začátku příštího roku dál růst. Vyplývá to z vyjádření expertů oslovených ČTK.

Cena bitcoinu letos stoupla o 115 procent
23.12.2024 Cena nejrozšířenější kryptoměny bitcoin se v uplynulém roce zvýšila o 115 procent na současných 95.000 dolarů, tedy zhruba 2,3 milionu korun. V prosinci cena dosáhla dosavadního maxima, 106.000 dolarů. Po následném mírném propadu by měla na začátku příštího roku dál růst. Vyplývá to z vyjádření expertů oslovených ČTK.

Trump, Putin a bitcoin: proč je kryptoměna na rekordu?
08.12.2024 Potkají se ruský prezident a šéf americké centrální banky – a shodnou se na jednom: na bitcoinu… Nejde o vtip. Vladimir Putin o bitcoinu ve středu řekl, že je nezastavitelný, nejde jej zakázat, zatímco Jerome Powell ho týž den přirovnal ke zlatu. A hle: pár hodin nato cena světově nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny, vzniklé roku 2009, poprvé překonala psychologickou, až kultovní hranici 100 000 dolarů.

Bitcoin dnes nad ránem překonal „kultovní“ hranici 100 000 dolarů, je nejdražší v dějinách
05.12.2024 V korunách letos zdražil z necelých 990 tisíc na takřka 2,5 milionu; jen od Trumpova zvolení přidal skoro 900 tisíc, tedy zhruba tolik, co od svého vzniku roku 2009 do začátku letoška.

Cena bitcoinu stoupá do blízkosti historického rekordu. Investoři stupňují své sázky, že v prezidentských volbách v USA zvítězí „fanoušek krypta“ Trump, mohou ale zaplakat
29.10.2024 Cena bitcoinu dnes vystoupala až na hodnotu 71 460 dolarů, tedy nejvýše od začátku letošního června. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa tak ze svého mnohaměsíčního cenového dna, na něž se propadla letos začátkem září, vzrostla o zhruba třicet procent.

Bitcoin se po střelbě na Trumpa dostal nad 60.000 USD
15.07.2024 Cena bitcoinu se po střelbě na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa vyšplhala nad 60.000 dolarů (1,4 milionu Kč). Část analytiků se domnívá, že vývoj může odrážet obavy z dalších občanských nepokojů před prezidentskými volbami ve Spojených státech, informují média. Trump se stal terčem atentátníka na sobotním mítinku v Pensylvánii, z útoku vyvázl jen s poraněním ucha.

Ruský rubl letos posiluje nejvíce ze všech měn. Daří se také stříbru, zlatu a bitcoinu
29.06.2024 Ze všech významnějších měn světa letos v prvním pololetí zpevnil vůči americkému dolaru nejvíce ruský rubl, a to o 4,3 procenta. Drtivá většina ostatních měn vůči dolaru oslabovala. Euro ztratilo takřka tři procenta, česká koruna 4,3 procenta, a švýcarský frank dokonce 6,4 procenta (viz graf Bloombergu níže).

Bitcoin se zlomově „rozpůlil“. Co to znamená pro jeho další cenový vývoj?
21.04.2024 V noci na sobotu se odehrálo napjatě vyhlížené „půlení“ bitcoinu. V celé historii této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny teprve čtvrté. Předchozí „půlení“ (neboli „halvingy“) nastala v letech 2012, 2016 a 2020. Jedná se tedy o mimořádnou událost. Dochází při ní ke snížení odměny, kterou získávají těžaři bitcoinu za potvrzování transakcí, tedy za udržování celého systému v chodu. A to ke snížení na polovinu. Proto „půlení“.

Bitcoin poprvé v historii vyskočil nad 70 000 dolarů. Na dějinný rekord jej vyhnal nárůst míry nezaměstnanosti v USA na dvouleté maximum
08.03.2024 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, v dnes odpoledne pokořila úterní historický rekord. Bitcoin se krátce prodával za více než 70 000 dolarů za kus, s maximem na úrovni 70 085,88 dolaru, vyplývá z dat agentury Bloomberg.

Bitcoin je nejdražší v dějinách, mánie se po třech letech vrací. Dolarová cena bitcoinu nyní vůbec poprvé pokořila hranici 69 000 dolarů za kus
05.03.2024 Bitcoinová mánie je po třech letech opět tu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času pokořila dosavadní historický rekord. Bitcoin se krátce prodával za více než 69 000 dolarů za kus, s maximem na úrovni 69 191,94 dolaru, vyplývá z dat agentura Bloomberg. Překonal tak dosavadní nejvyšší cenu, dosaženou v listopadu 2021, odpovídající necelým 69 000 dolarů.

Tržní kapitalizace bitcoinu dnes dosáhla historicky rekordní úrovně, stejně jako jeho korunová cena. Za svoji dějinně rekordní cenou v dolarech dnes bitcoin zaostal jen o zhruba 188 dolarů
05.03.2024 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes nad ránem středoevropského času dosáhla historicky nejvyšší korunové ceny, takřka 1 610 000 korun. Psychologickou úroveň 1,6 milionu korun dnes bitcoin překonal vůbec poprvé v historii.

Cena kryptoměny bitcoin dnes překonala 65.000 dolarů
04.03.2024 Cena bitcoinu dnes poprvé za více než dva roky překonala hranici 65.000 dolarů (zhruba 1,52 milionu Kč), a blíží se tak svému rekordnímu maximu v těsné blízkosti 69.000 dolarů, na které se vyšplhala v listopadu 2021. V českých korunách je už bitcoin nejdražší v historii.

Cena bitcoinu je dnes v korunách nejvyšší v dějinách, činí více než 1,5 milionu korun
04.03.2024 V dolarech dnes překonává úroveň 65 000 a roste k historickému rekordu. Stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová.

Cena bitcoinu nyní po letech překonala úroveň 60 tisíc dolarů, roste k historickému rekordu ve výši necelých 69 tisíc dolarů. Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová
28.02.2024 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

Cena bitcoinu roste k novému historickému rekordu. Navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová
28.02.2024 Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes atakuje psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím případném prolomení může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

Reálná mzda v Česku padá soustavně už dva roky, což je historický rekord. Nikdy nebylo tak špatně tak dlouho, ovšem světélko na konci dlouhého tunelu vidět je
08.12.2023 …vskutku příslovečné světélko na konci tohoto nebývale dlouhého už je vidět. Nabývá i podoby historického vzestupu ceny zlata, na dějinný rekord.

Zlato je nejdražší v dějinách, bitcoin překonal hranici 40 tisíc dolarů za kus. Sázky na snižování úrokových sazeb v USA nabíjí trhy optimismem, že americká centrální banka udolala inflaci
04.12.2023 Skutečné zlato i takzvané zlato digitální – tedy bitcoin – zažívají značný příval investorského zájmu a peněz. Zlato v klasické, kovové podobě dnes vystoupalo na svůj dějinný rekord, zhruba 2135,4 dolaru za troyskou unci. Unce zlata nikdy v historii nestála tolik dolarů. Alespoň tedy čistě v nominálním vyjádření, tedy bez zohlednění kupní síly dolaru, čili inflace. Bitcoin, jemuž se přezdívá „digitální zlato“ nebo také „zlato 21. století“, dnes překonal psychologickou hranici 40 tisíc dolarů a prodává se až za 41 745,5 dolaru za kus, což je nejvyšší cena této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa za celé období od dubna 2022.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.11.2021 1) Růst eurozóny i nadále zpomalují narušené dodavatelské řetězce a vysoké ceny energií. Vyšší inflace se tak udrží déle, než se předpokládalo. Před výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Odmítla ale výzvy, aby na to její instituce zareagovala zpřísněním měnové politiky.
Související klíčová slova:
Alternativa oficiálních měn | Analytika | Obchodovat | Gate | Čínský obchod | Životní prostředí | Vesmírná společnost SpaceX | Prezident Biden | Pokles sazeb | Alphabet | Regulace trhu s kryptoaktivy | Kryptoměny bitcoin dnes | EUR | Vlastnosti bitcoinu | Unce zlata | Obchodní systém | Komunita | Bilanční suma | Aktiva | Otřesy | Globální význam eura | Fondy obchodované na burze | BTC | AfD | Podíl bitcoinů | Americký prezident Donald Trump | Investice do umělé inteligence (AI) | Goldman Sachs | Výkyvy | Cenové výkyvy | Vstup na akciovou burzu | Znehodnoceni dolaru | Google Trends | Snížení emisí | Pravděpodobnost | Efficiency | Příležitost ke snadnému zbohatnutí | Zemědělský sektor | Breakout | Diverzifikace | Přijetí | Ekonomiky | Tento týden | Mánie | Ceny Bitcoinu | Bit.plus Martina Stránského | Lagardeová | Oznámení | Fear of Missing Out | Český statistický úřad | Nová data | Snižování úrokových sazeb v USA | Objem obchodů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů | Znehodnocení | Kryptoměnové komunity | Nákupy zlata centrálními bankami | Poplatky | Vývoj na trzích | Británie | Investing | Wood & Company | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Prudké cenové výkyvy | Prohlášení | Anthropic | Trumpová | Studie | Bitstamp | Nakamoto | Washington | Vzestup zlata | Výprodeje | Cena kryptoměny | Nová historická maxima | Průmyslová produkce | Společnost SpaceX | Globální význam | Index S&P | Úspěšné obchodování | Nové ETF | Economist | Oblasti elektromobility | Peníze | Čínský dovoz | Tuzemská ekonomika | Politika | Očekávání | Fondy obchodované na burze (ETF) | SpaceX | Ruská ekonomika | Systémy umělé inteligence | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | ETF fondy | Úspěšnost strategie | Základní sazby | Financovat | Základní úrokové sazby | Cena elektřiny | Nákupy | Růst | Cena bitcoinu dnes | Zvýšení základní úrokové sazby | ČSÚ | Rizikovější investice | Marathon | Slábnutí koruny | Objem obchodů | Kamala Harrisová | Technologické akcie | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena bitcoinu | Vysoká inflace | Geopolitická rizika | Počasí | Analýzy | Nový zákon | Trh | Friedrich Merz | Hlavní události | Royal Dutch Shell | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Index S&P 500 dnes | Ruský prezident | Další růst | Tomáš Kacerovský | Index | Hlavní ekonom | Elektřina | Alternativa pro Německo | Eura | Komise | Bílý dům | Americký prezident | Indikátor | Nigérie | S&P | Sázky | Boom | TRUTH social | Online prostředí | Christine Lagardeová | Zpráva | Události roku | Ministerstvo práce | Ekonomický kalendář | Centrální banky | Inflace | Tržní kapitalizace | Zvolený americký prezident | Breakout strategie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nejznámější kryptoměny | Vatenfall | Lukáš Kovanda | Tradiční aktiva | Shell | CoinDesk | Důvěra investorů | Regulace kryptoměn | Snížení na polovinu | Týdenní shrnutí | Zvolení Donalda Trumpa | Ceny kryptoměn | RWE | Bank of Canada | Bilion | Výrazný růst | Bitcoinový fond od BlackRocku | Poptávka | KOL | Koruna | Válka | Nové clo | Tržní kapitalizace bitcoinu | Nejdůležitější události | Graf | Velké očekávání | Nabídka | Snižování sazeb | Bitcoin | Americká centrální banka | Pokles ceny | Setkání ministrů financí | Spekulativní aktivum | Donald Trump | Bankovní úvěry | Digitální zlato | Důvěra v ekonomiku | Platformy | Prezident Donald Trump | Rekordní objem | Česká koruna | Čistý zisk | Společnosti | Setkání ministrů financí EU | Nabídky akcií | Rubl | Stříbro | Společnost Meta | Pozornost | E15 | Michigan | ETF | Investice do umělé inteligence | FOMO (Fear of missing out) | Vice | Bit.plus Martin Stránský | Podnikatelé | Objem obchodování | Republikáni | Bitcoiny | Akcie ve Spojených státech | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Opatření | Vyjádření expertů | Bitcoinové fondy | Konzervativní investice | Další kryptoměny | Američtí investoři | Investoři v USA | Ceny zemního plynu | Sázka | Snižování úrokových sazeb | Harrisová | Ropná společnost | Volby | Alternativa pro Německo (AfD) | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Vysoká cena | Vývoz kovů vzácných zemin | Spekulativní investice | Vývoj | Drahota | Vesmírná společnost | Mobilizace | Odvětví | Hodnota všech kryptoměn | Vesmírné společnosti | Konkurenceschopnost | Ruská centrální banka | S&P 500 dnes | Investiční plán | Volatilní | EUR/USD | Obchodníci | Varování | Halving | Vývoz kovů | Spotřebitelská důvěra | Kapitalizace bitcoinu | Měnové politiky | Plánované obchody pro EUR/USD | Prolomení vstupní S/R zóny | Rok 2025 | Firma | Statistický úřad | Těžby bitcoinů | ANZ | Podnikové objednávky | Martin Stránský | Strategie Ondřeje Hartmana | Význam eura | Etiopie | Burze | Růstové tituly | Reálná mzda v Česku | Odliv kapitálu | Vnitřní hodnota | Odměny za těžbu | AI | USA | Prezidentské volby | Souhrnný čistý zisk | Miliardy korun | Tisková konference | TRUTH | Objednávky | Globální finanční krize | 3М | Posilování koruny | Spojené státy | Purple Trading Petr Lajsek | Regulace trhů | Růst eurozóny | Energetický gigant | Úrok | Investovat | Ether | Firmy | Úrokové sazby | Historie | Marathon Digital | Trh s kryptoměnami | Sazby | Reálné mzdy | Miliardy dolarů | Elektrovozy | Bit.plus | Aramco | Fed | Panika | FOMO | Pokračující růst | Trhy | Cena kryptoměny bitcoin | Trading | Dna | Americká centrální banka FED | Rizika | Vítězství | Těžební kapacity | Eurozóna | Fond | Světové trhy | Spuštění bitcoinů | Důvěra v českou ekonomiku | Fond od BlackRocku | Nejrozšířenější kryptoměna | Bitcoin a další kryptoměny | Amazon | Energetické společnosti | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | Žádosti o podporu | Bilance | Ondřej Hartman | Vladimir Putin | Tesla | ONE | Český statistický úřad (ČSÚ) | Mzdy | Aktuální Price Action | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Zadlužování | Hospodaření | FXstreet | Reporty | Finanční podmínky | Ropní těžaři | Obchod | Purple Trading | Prodeje existujících domů | Pokles reálných mezd | Nejvýraznější propad | Riziko | Analytik | Trinity | Bank of America | Meta | Portfolio | Nástroj | NATO | Plyn | Čína | Ceny | Financování | Monopol | Recese | Pokles | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Buy the dip | Proinflační | Centrální banka | Evropské centrální banky | Truth Social | Souhrnný indikátor | Sentix | Ceny zlata | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Snížení odměny | Frank | Trinity Bank | Půlení | Historická maxima | Forex trader | Ceny energií | S/R zóny | Euforie | Tržní hodnota | Zisk | ČNB | Analytik Purple Trading | Dovoz | Nasdaq Composite | Obchodování | Úroky | Prezident | Úsporný tarif | Měna | Nasdaq | Trump | Kryptoměny bitcoin | Automobilky | Zájem o bitcoin | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Těžby Bitcoinu | Technologické firmy | Index CPI | ProCent | Celková nabídka | Vstupní S/R zóny | Aktivum | Situace | Google | Tržby | Golden Gate | FOREX | Trader | Peking | HDP | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | JP Morgan | Westpac | Obchodní bilance | Vyšší inflace | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Obchodní nastavení | Akcie | Psychologický efekt | Mzda | Největší ekonomiky | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Češi | Vývoz | Reuters | Vývoj BTC/USD | Price Action | Etheru | Index PPI | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Daně | Těžaři bitcoinu | Rekord | Výsledky | Investice | Microsoft | Fidelity | Kapitalizace | Indie | Satoshi Nakamoto | Zisky | ECOFIN | Regulace | Fondy | Důvěra | Budoucí prezident | Ukazatel | Série ztrát | Burzy | Rusko | Marathon Digital Holdings | Zhodnocení | Praha | Fundament | Média | Plány | Objem prostředků | Administrativa | DOGE | Tvůrce bitcoinu | CoinGecko | Americké společnosti | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | Bitcoinový fond | 21. století | TIM | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Americké centrální banky | Rok 2024 | Bloomberg | Trh kryptoměn | Vývoj ceny bitcoinu | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Reálná mzda | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Agentura Bloomberg | Krize | Centrum | Oslabení koruny | Půlení bitcoinu | Nakoupit akcie | S&P 500 | JDE | MT4 | Cena | Vývoje ceny | Německo | Makroekonomické ukazatele | Apple | Dluh USA | Snížení sazeb | Prudký růst cen | Etherea | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Denní graf | SEC | Oslabení | Práce | Výnosnost | BTC/USD | Kryptoměny | Banky | BlackRock | Buy | Investiční společnosti | Pravidla regulace | Vysoké úrokové sazby | ČR | Rozhodnutí o úrokové sazbě | OCI | Saldo běžného účtu | Švýcarský frank | Cenné papíry | Hold | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Petr Lajsek | Spotřebitelé | Investovat do Bitcoinu | Bankovní rady ČNB | Centrální banka USA | Ropy | IPO | Zvolený prezident | Těžba bitcoinů | USD | Kamala | D1 | Investing.com | Růst ceny Bitcoinu | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | CZ | Propad | Bitcoin dnes | Dogecoin | Americká společnost | Time-Frame | Rok 2024 | Oblasti umělé inteligence (AI) | Kryptoměna | Nvidia | DIP | ECB | Těžaři | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Inflační očekávání | Politické otřesy | Krypto | ROCE | EU | Miliardy | KBC | Americký dluh | Prodeje | Pracovní síly | Bitcoin a kryptoměny | Zasedání bankovní rady | Finančníci | Jerome Powell | Ukazatele | Saudi Aramco | Banka | Primární veřejné nabídky akcií | Nákupy zlata | Německý kancléř
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | Výhled | USA | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | 3М | Pokles | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot



