Čtvrtek 18. července 2024 05:00
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Členské státy

img

Co znamená dnešní zveřejnění evropského AI Actu v úředním věstníku?

12.07.2024 Dne 12. července 2024 byl AI Act zveřejněn v Úředním věstníku jako nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2024/1689. Z pohledu firem i celé České republiky se jedná o start víc než nabitého harmonogramu plnění povinností v následujících měsících. Od 2. února 2025 začnou platit obecná ustanovení a budou stanoveny zakázané postupy v oblasti umělé inteligence.
C:\fakepath\rubl3.png

Ruští zákonodárci schválili vyšší daně pro nejbohatší

10.07.2024 Ruští zákonodárci dnes schválili zvýšení daně pro nejbohatší Rusy. Má to pomoci financovat útočnou válku na Ukrajině, kterou Rusko vede třetím rokem. Návrh prošel třetím čtením ve Státní dumě a o několik hodin později jej schválila i Rada federace - horní komora parlamentu, informovala agentura Reuters. Aby norma začala platit, musí ji ještě podepsat prezident.
img

EU zavádí prozatímní cla až 37,6% na dovoz elektromobilů z Číny

04.07.2024 Evropská unie zavádí předběžná cla až 37,6 procenta na dovoz čínských elektromobilů, uvedla dnes Evropská komise (EK). Cla budou platit od pátku 5. července. Automobilky, které s EK spolupracují na vyšetřování dopadu subvencí čínské vlády, budou platit méně. EK již dříve uvedla, že půjde o dodatečná cla vybíraná navíc k dosavadnímu desetiprocentnímu clu. V posledních týdnech komise ještě jednala s čínskými úřady, ale žádného zásadního průlomu nedosáhla. Čínské ministerstvo obchodu dnes vyjádřilo naději, že se v příštích čtyřech měsících podaří dosáhnout dohody. Německá automobilka Volkswagen cla kritizovala a varovala, že evropský automobilový průmysl neposílí.
img

Země EU váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně

03.07.2024 Členské státy Evropské unie váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně. Němci jsou proti, Francouzi pro a Češi zatím nevědí. Pro Brusel je problém získat shodu pro svůj zatím největší obchodní případ. V případě, že cla začnou platit, hrozí Peking rozsáhlými odvetnými opatřeními. Uvedla to dnes agentura Reuters.
img

Akcie Pfizeru jsou nejníže za více než deset let. Vydělal tedy na covidu, jak se říká?

25.06.2024 Tahle zpráva šéfku Evropské komise jistě nepotěšila, a zvláště ne před nedávnými eurovolbami. Vyšetřovatelé Úřadu evropského veřejného žalobce totiž letos převzali případ jejího podezřelého vyjednávání s šéfem amerického farmaceutického gigantu Pfizer Albertem Bourlou stran covidových vakcín. Případ měli původně na stole belgičtí vyšetřovatelé ve městě Lutychu. Pravomoci evropských vyšetřovatelů jsou ale silnější. Což právě není dobrá zpráva pro stávající šéfku Evropské komise, která by ráda post zastávala i v dalším funkčním období. Což si jí tedy nejspíše podaří. Nicméně ruka v rukávu ještě není.
C:\fakepath\trader-24062024-47-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, Brent je blízko 86 dolarů za barel

24.06.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují, podporují je vyhlídky na silnou poptávku po pohonných hmotách v letní motoristické sezoně a přetrvávající geopolitické napětí. Severomořská ropa Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 0,8 procenta a blížila se k 86 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala téměř procento a a pohybovala se nedaleko 81,5 dolaru za barel.
C:\fakepath\Ukrajina-euro.jpg

EU potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Ukrajinu

24.06.2024 Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur (34,9 miliardy Kč) z výnosů ruských aktiv zmrazených v Evropě pro Ukrajinu, plyne z informací diplomatických zdrojů. První část peněz určených na vojenskou pomoc zemi, která se brání ozbrojené ruské agresi, by měla do Kyjeva zamířit příští týden. Platby dosud blokovalo Maďarsko, avšak podle analýz právníků z Rady EU Budapešť nemůže vyslání peněz zastavit. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjárto už podle agentury Reuters uvedl, že maďarský právní tým zkoumá, jak rozhodnutí zpochybnit.
C:\fakepath\trader-24062024-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.06.2024 1) Členské státy Evropské unie dnes formálně schválily čtrnáctý balík sankcí proti Rusku. Informovalo o tom české zastoupení při EU. Sankční seznam se rozrůstá o 116 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, a rovněž o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce definitivně odsouhlasili na dnešním jednání v Lucemburku unijní ministři zahraničí.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Členské státy Evropské unie schválily další balík sankcí proti Rusku

24.06.2024 Členské státy Evropské unie dnes formálně schválily čtrnáctý balík sankcí proti Rusku. Informovalo o tom české zastoupení při EU. Sankční seznam se rozrůstá o 116 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, a rovněž o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce definitivně odsouhlasili na dnešním jednání v Lucemburku unijní ministři zahraničí.
C:\fakepath\trader-20062024-48-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.06.2024 1) Zástupci zemí Evropské unie se dnes shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku, oznámilo belgické předsednictví v Radě EU. Podle českého zastoupení při EU se sankční seznam rozrůstá o více než 100 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, i o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce ještě musí formálně schválit členské státy, podle diplomatických zdrojů ČTK se tak stane na pondělním jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.
C:\fakepath\trader-20062024-32-zm.jpg

Zástupci zemí EU se shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku

20.06.2024 Zástupci zemí Evropské unie se dnes shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku, oznámilo belgické předsednictví v Radě EU. Podle českého zastoupení při EU se sankční seznam rozrůstá o více než 100 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, i o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce ještě musí formálně schválit členské státy, podle diplomatických zdrojů ČTK se tak stane na pondělním jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.
C:\fakepath\trader-18062024-18-zm.jpg

MMF varuje před dopady generativní umělé inteligence na trh práce

18.06.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes varoval, že rozvoj generativní umělé inteligence (AI) by mohl mít velké negativní dopady na trh práce a mohl by prohloubit nerovnosti ve společnosti. Fond vyzval vlády, aby své ekonomiky před negativními důsledky generativní AI více chránily, informoval list Financial Times.
img

Evropská komise zavádí cla na čínské elektromobily ve výši až 38,1 %

12.06.2024 Evropská komise dnes rozhodla o zavedení cel ve výši až 38,1 % na elektrické vozidla dovezená z Číny.
img

EU zahájila šetření prodeje části telekomunikačních aktiv české skupiny PPF

10.06.2024 Evropská komise (EK) zahájila hloubkové šetření navrhovaného prodeje části telekomunikačních aktiv české skupiny PPF v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku společnosti Emirates Telecommunications Group Company z emirátu Abú Zabí, která působí pod značkou e&. Komise má předběžné obavy, že společnosti e& mohla být poskytnuta státní dotace, která by mohla narušit vnitřní trh EU. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělsko zavede 15procentní daň pro velké firmy

04.06.2024 Španělská vláda schválila návrh na 15procentní minimální daň z příjmů velkých firem. Návrh musí ještě schválit parlament. Krok navazuje na iniciativu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a směrnici Evropské unie, které mají zabránit obcházení daní. S odvoláním na prohlášení vlády o tom dnes informovala agentura Reuters.
img

Revolut vyzývá země EU na pomoc při ochraně zákazníků, protože sociální média, zejména platformy Meta, jsou i nadále centrem podvodů

22.05.2024 Společnost Revolut vyzývá členské státy Evropské unie, a tím také českou vládu, aby zaujaly nový přístup v boji proti rostoucímu problému online podvodů. Podle údajů většina (více než 54 %) všech případů podvodů, která byla nahlášena Revolutu v EHP v roce 2023, začala na platformách sociálních sítí, přičemž v druhé polovině roku se jejich počet zvýšil na 77 %.
img

Analytici: Reforma stabilizuje trh EU s elektřinou, je pozitivní pro spotřebitele

21.05.2024 Reforma trhu s elektřinou, kterou dnes v Bruselu definitivně schválily členské státy EU, by měla podle analytiků zvýšit stabilitu a předvídatelnost trhu. Podle nich bude mít reforma pozitivní důsledky zejména pro spotřebitele, které má prostřednictvím mechanismu pro krizové situace ochránit před neočekávaným kolísáním cen energií. U dodavatelů lze naopak počítat s vyšší administrativní zátěží. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
img

Přes 100 miliard za covidové vakcíny „vylétlo komínem“. Na podezřelé esemeskování předsedkyně Evropské komise a šéfa Pfizeru si teď posvítí hlavní evropský žalobce, pro von der Leyenovou to je zlá novina

01.04.2024 Tahle zpráva šéfku Evropské komise jistě nepotěšila, a zvláště ne nyní před eurovolbami. Vyšetřovatelé Úřadu evropského veřejného žalobce totiž v uplynulých měsících převzali případ jejího podezřelého vyjednávání s šéfem amerického farmaceutického gigantu Pfizer Albertem Bourlou stran covidových vakcín. Případ měli původně na stole belgičtí vyšetřovatelé ve městě Lutychu. Pravomoci evropských vyšetřovatelů jsou ale silnější. Což právě není dobrá zpráva pro stávající šéfku Evropské komise, která by ráda post zastávala i v dalším funkčním období.
C:\fakepath\EU3.jpg

Chudší státy po vstupu do EU rostly rychleji

01.04.2024 Chudší státy zažívaly po vstupu do Evropské unie rychlejší růst, a sbližování ekonomické úrovně se tak neodehrávalo jen mezi novými a starými členskými zeměmi, ale i mezi jednotlivými zeměmi střední a východní Evropy. Čechům se tak může zdát, že například Poláci si členstvím v EU výrazně polepšili. V rozhovoru s ČTK to uvedl Vít Havelka z českého institutu Europeum, který má své pobočky v Praze i v Bruselu. Havelka zdůraznil, že kvalita života v ČR je velmi vysoká, v podstatě srovnatelná s jižní Evropou, a posledních 20 letech Česko zaznamenává velkou ekonomickou prosperitu. I Evropská unie se ale rozšířením o deset zemí v roce 2004 stala ekonomicky mnohem silnější a rovněž konkurenceschopnější, uvedla Teona Lavrelašviliová z bruselského institutu European Policy Centre (EPC).
C:\fakepath\trump-27032024.png

Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě

27.03.2024 Zatím předvolební průzkumy mírně favorizují Donalda Trumpa. Spoléhat se na ně se však nevyplácí. V případě vítězství Joea Bidena se dočkáme pouze prodloužení dosavadního stylu vedení americké politiky. Tento styl, stejně jako Joe Biden, má své nejlepší léta za sebou. Výrazné změny můžeme proto očekávat pouze od Donalda Trumpa. Co čekat od akciových trhů v případě Trumpova vítězství?
img

Přichází, kdo přijít neměl... zabijácký letní čas

27.03.2024 O tomto víkendu, v noci ze soboty na neděli, se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už před třemi lety. Evropští poslanci v roce 2019 podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021. Jenže členské státy EU se nedokázaly dohodnout, jak by měl nový „stálý čas“ vypadat, zda to bude dnešní „letní“, nebo „zimní“ čas. A pak diskuse utnula covidová pandemie.
img

Forex: Americká poptávka nyní sice zhruba stagnuje, avšak na stále vysoké úrovni

14.03.2024 Dnešní den nabídne pouze data z USA. Zveřejněné maloobchodní tržby za únor by měly přinést korekci lednového poklesu. K meziměsíčnímu nárůstu tržeb podle nás pomohly zejména vyšší prodeje automobilů a pohonných hmot. Po vyšší než očekávané spotřebitelské inflaci dnes pozornosti investorů jistě neunikne ani únorový výsledek vývoje cen průmyslových výrobců. Zveřejněn bude také týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V Evropě je na programu několik vystoupení představitelů ECB, kteří by mohli dodat podrobnosti ke včera zveřejněné revizi operačního rámce měnové politiky eurozóny.
img

Forex: Nadále slabý evropský průmysl a drobná revize politiky ECB

13.03.2024 Průmyslová produkce v eurozóně v lednu meziměsíčně klesla o 3,2 %. Pesimismus tomuto údaji dodává skutečnost, že zároveň došlo k výrazné sestupné revizi prosincového výsledku. Zatímco původně data pro prosinec ukazovala meziměsíční nárůst o 2,6 %, nyní už je to pouze +1,6 % m/m. Volatilitu do dat vnesl vývoj v Irsku, kde průmyslová produkce po prosincovém růstu o 19 % m/m v lednu poklesla o 29 %. Lednový výsledek průmyslu tak potvrzuje výhled utlumeného vývoje evropské ekonomiky.
C:\fakepath\forex-06042024.jpg

Forex: 10 nejobchodovanějších měn světa

06.03.2024 Forexový trh je zdaleka největším finančním trhem na světě - každý den se na něm uskuteční obchody v hodnotě více než 7,5 bilionu dolarů. V současné době je v oběhu 180 měn, ale pouze deset z nich tvoří více než 90 % všech obchodů. V tomto článku se zabýváme těmito deseti měnami a rozebíráme, proč jsou tak populární a co by potenciální obchodníci měli vědět o jejich vlivu.
C:\fakepath\niger.jpeg.jpg

ECOWAS odvolává ekonomické sankce proti Nigeru

25.02.2024 Hospodářské společenství západoafrických států (ECOWAS) odvolává ekonomické a obchodní sankce zavedené v loňském roce vůči Nigeru po vojenském převratu v této saharské zemi. V platnosti zůstávají sankce na některé představitele a politické orgány, rozhodly členské státy sdružení na summitu v Nigérii. Krok podle agentury AP odůvodnily humanitárními ohledy. Niger společně s Mali a Burkinou Faso oznámil v lednu, že chce ECOWAS opustit.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

EU definitivně schválila další balík sankcí proti Rusku

23.02.2024 Členské státy EU definitivně schválily třináctý balík sankcí proti Rusku, který obsahuje seznam 106 jednotlivců a 88 institucí či firem. Sankce jsou zaměřeny proti režimu prezidenta Vladimira Putina a proti těm, kdo ho podporují v jeho "nelegální, nevyprovokované a neoprávněné agresi", uvedla dnes Rada EU ve svém prohlášení. Na sankčním balíku se zástupci zemí EU shodli již ve středu, od té doby ho členské státy schvalovaly takzvanou písemnou procedurou.
C:\fakepath\makro-23022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)

23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Zástupci zemí EU odsouhlasili sankce proti Rusku

21.02.2024 Zástupci zemí Evropské unie dnes odsouhlasili třináctý balík sankcí proti Rusku, který rozšiřuje sankční seznam o jména dvou stovek lidí, firem či institucí, které se podle unijní diplomacie nějakým způsobem podílejí na agresi proti Ukrajině. ČTK to potvrdily diplomatické zdroje. Sankce musí ještě formálně schválit členské státy, stane se tak písemnou procedurou v příštích dnech ideálně tak, aby balíček vstoupil v platnost u příležitosti druhého výročí zahájení ruské agrese proti Ukrajině, které připadá na sobotu.
img

Dobrá zpráva – plyn a elektřina prudce zlevňují

15.02.2024 Energetická krize v Evropě dále odeznívá s tím, jak pokračuje pokles cen plynu a elektřiny. Evropský plynový benchmark TTF od začátku roku odepsal více než 20 % na 25 EUR/MWh, viditelně však klesají i ceny delších forwardových kontraktů. Aktuálně se plyn na příští zimu 2024/2025 obchoduje již pod úrovní 30 EUR/MWh. K podobnému zlevnění dochází také u elektřiny – cena pro rok 2025 poklesla na 75 EUR/MWh, pro další rok pak na 70, resp. 65 EUR/MWh.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj vítá novou finanční pomoc EU, jde podle něj o důvěryhodnost Evropy

01.02.2024 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval členským zemím Evropské unie za schválení dalšího balíku finanční pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard eur (1,2 bilionu korun). Unijním lídrům na summitu, který rozhodnutí přijal, vzkázal, že v sázce byla důvěryhodnost Evropy. V projevu také připomenul nesplněný cíl EU v dodávkách dělostřelecké munice a vyzval unii k vystupňování investic do vojenské podpory.
C:\fakepath\Ukrajina-euro.jpg

V Bruselu se koná mimořádný summit EU, má rozhodnout o pomoci Ukrajině

01.02.2024 V Bruselu se dnes koná mimořádný jednodenní summit Evropské unie, jehož hlavním tématem je finanční a vojenská pomoc Ukrajině. Ačkoli v posledních týdnech probíhala intenzivní jednání, k takzvané ukrajinské facilitě, tedy poskytnutí 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč) z revize unijního rozpočtu, má stále výhrady jedna země - Maďarsko. Zda se podaří dosáhnout dohody celé sedmadvacítky, ukáže až dnešní jednání. Česko bude na summitu zastupovat premiér Petr Fiala.
img

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024. Dominuje zajištění na penzi

31.01.2024 Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejme se přehledně na jednotlivé změny společně s expertem na legislativu a compliance Janem Pivodou z Broker Trustu.
C:\fakepath\Ukrajina-euro.jpg

Lídři EU na summitu potvrdí další vojenskou pomoc Ukrajině, říká návrh závěrů

30.01.2024 Šéfové států a vlád Evropské unie na mimořádném summitu v Bruselu, který se uskuteční ve čtvrtek 1. února, zopakují své odhodlání nadále poskytovat Ukrajině vojenskou podporu. Vyplývá to z návrhu textu závěrů summitu, ke kterým se ale stále ještě vyjadřují jednotlivé země, takže se mohou změnit.
C:\fakepath\EK.jpg

EK chce více prověřovat zahraniční investice třetích zemí do EU

24.01.2024 Evropská komise chce více prověřovat přímé zahraniční investice do firem v Evropské unii a zabránit tak možnému vlivu třetích zemí na kritická hospodářská odvětví. Komise dnes představila konkrétní legislativní návrh a určité další kroky, jejichž cílem je podle ní posílit ekonomickou bezpečnost unie v době rostoucího geopolitického napětí a velkých technologických změn.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Petici za zachování koruny jako měny vzaly senátní výbory jen na vědomí

23.01.2024 Petici za zachování koruny jako české měny a dojednání výjimky pro její nahrazení eurem vzala většina senátních výborů, které ji projednávaly, pouze na vědomí. K tomuto stanovisku dnes po výborech hospodářském a evropském dospěl také na návrh senátora ODS Jana Tecla výbor petiční. Ústavně-právní výbor k žádnému závěru nedospěl.
img

Opakované české referendum o euru není nesmysl. Vždyť euro samo by bez opakovaného referenda ani neexistovalo

19.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní dvě krajně zavádějící, přitom ovšem zásadní věci. Zaprvé ta, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003. Zadruhé pak ta, že Česko nepřijetím eura porušuje svůj závazek vůči EU, stvrzený právě oním referendem z roku 2003, resp. samotným vstupem do EU o rok později. Uveďme obě tato krajně zavádějící tvrzení na pravou míru.
img
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

EU schválila další sankce proti Rusku, zakazuje dovoz ruských diamantů

18.12.2023 Země Evropské unie dnes schválily dvanáctý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho válce proti Ukrajině. EU v něm mimo jiné postihuje zisky, které Rusku plynou z vývozu diamantů. Informovala o tom Rada EU, zastupující členské státy. Česku se v balíčku podařilo prosadit prodloužení výjimky na dovoz ruské oceli do roku 2028.
C:\fakepath\EU2.jpg

Summit EU se neshodl na revizi rozpočtu, jednat o ní zas bude nejspíš až v lednu

15.12.2023 Šéfům států a vlád zemí EU se dnes v noci nepodařilo najít shodu na podobě revize dlouhodobého unijního rozpočtu na roky 2021 až 2027, která by zohlednila potřebu dlouhodobé podpory bránící se Ukrajiny a další aktuální potřeby. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho s dalšími prostředky pro Ukrajinu nesouhlasilo Maďarsko, což potvrdil na sociální síti X i maďarský premiér Viktor Orbán. Předseda Evropské rady Charles Michel uvedl, že se revizí unijního rozpočtu bude znovu zabývat summit na začátku příštího roku. Diplomatické zdroje se domnívají, že jednání se uskuteční v lednu.
C:\fakepath\EK.jpg

FT: Evropská komise představí návrh, jak naložit se zmrazenými ruskými aktivy

12.12.2023 Evropská komise (EK) dnes představí návrh, jak využít zisky ze zmrazených ruských aktiv v EU na podporu obnovy Ukrajiny. Informoval o tom deník Financial Times (FT). EK zveřejnění návrhu několikrát odložila kvůli obavám některých členských států EU, ale i Evropské centrální banky. Ty podle informací ČTK vznášely námitky, že jakékoli použití těchto aktiv musí být v souladu s právem a nesmí výrazně ovlivnit finanční trhy.
img

FT: EU dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska

08.12.2023 Evropská unie dá členským státům pravomoc blokovat dovoz plynu z Ruska a Běloruska. S odkazem na návrh textu, který vzniká v Bruselu, to napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Znamená to, že kterákoliv členská země by měla možnost zakázat firmám z Ruska a Běloruska přístup k síti svých plynovodů i k terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG).
img

BREAKING: OIL získává, protože se zdá, že se OPEC+ dohodne na snížení produkce

30.11.2023 Ropa dnes krátce před polednem přijala nabídku po zprávách médií, že OPEC+ se možná dohodl na úrovních produkce. Bylo oznámeno, že existuje předběžná dohoda o dalším snížení těžby o 1 milion barelů a že se zdá, že téměř všechny členské státy souhlasí s tím, že je nutné hlubší snížení. Informovala o tom média s odkazem na delegáty OPEC+ jako zdroje. Oficiální zasedání OPEC+ je naplánováno na dnešní den. Ropa po těchto zprávách vyskočila přibližně o 1 %, přičemž Brent (OIL) se nyní obchoduje o 2 % výše.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Země EU schválily pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku od Číny a dalších

23.10.2023 Země Evropské unie budou moci společně čelit obchodnímu a hospodářskému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších států. Rada EU zastupující členské státy dnes formálně schválila systém, který umožní evropskému bloku v krajním případě zavést odvetná cla či omezit investice.
img

Nová slovenská vláda rychle se zadlužující zemi zřejmě zadluží ještě více, bude se možná i znárodňovat. Zatím ale má Slovensko kde brát, neboť pravděpodobnost jeho bankrotu je 1 % a v nejhorším – skrze euro – mu pomůže i německý daňový poplatník

01.10.2023 Novou slovenskou vládu bude pravděpodobně sestavovat někdejší premiéra Robert Fico. Koaličními partnery jeho Smeru by v takovém případě nejspíše byly před lety od Smeru odštěpený Hlas a Slovenská národná strana. Taková koalice by měla pohodlnou – byť ne ústavní – většinu 79 ze 150 poslanců Národní rady. Od takové koalice – vzhledem k volebním programům zmíněných stran – nelze čekat jakkoli výraznější důraz na konsolidaci slovenských veřejných financí.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Další sada pesimistických indikátorů sentimentu

21.08.2023 Předstihové indikátory sentimentu pravděpodobně zůstanou slabé, a to navzdory tomu, že v případě některých by podle nás mohlo dojít k nepatrnému zlepšení. Z hlediska sektorů se slabost týká především průmyslu, zatímco ve službách je situace lepší. Výdaje evropských domácností by navíc měl podpořit rychlý ústup inflace a s tím související obnovený růst reálných mezd, stejně tak ale i vysoká úroveň nahromaděných úspor. Finanční trhy však budou vyhlížet především symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole, které bude probíhat od čtvrtka do soboty.
img

Forex: Příznivá data z USA a obavy vzbuzující čínská ekonomika

18.08.2023 Tento týden zveřejněné statistiky průmyslové produkce pozitivně překvapily jak v Evropě, tak i USA, a stejně tomu bylo také v případě amerických maloobchodních tržeb. Průmyslová produkce eurozóny v červnu meziměsíčně vzrostla o 0,5 %, zatímco podle tržního konsensu měla pouze stagnovat. To, že nakonec produkce za celou eurozónu dopadne oproti původním odhadům lépe, bylo již zřejmé po zveřejnění údajů pro jednotlivé členské státy.
img

Vláda chce konec daňových rájů. Navrhla zdanění nadnárodních firem, které rozpočtu přinese 5 miliard ročně

17.08.2023 Ve středu 16. srpna vládní kabinet schválil návrh zákona o dorovnávací dani, který je výsledkem snahy zabránit přesouvání zisků do daňových rájů. Návrh vychází z evropské směrnice, kterou se členské státy zavázaly aplikovat od počátku roku 2024 a která nastavuje podmínky pro zdanění velkých firem. Všechny společnosti působící v EU, které jsou součástí skupin s konsolidovaným příjmem 750 milionů eur a vyšším, budou muset odvádět od počátku nového roku minimálně 15% daň z příjmů. Směrnice zvýší daňovou sazbu v Evropské unii jako celku a přivede příjmy do veřejných rozpočtů. Pro Česko půjde dle odhadu ministerstva financí o částku 4 až 6 miliard korun ročně a bude se týkat až 3 tisíců společností (z toho 150 – 350 společností bude dorovnávací daň hradit). Tématu se dále v komentáři věnuje daňová poradkyně Hana Veselá ze společnosti BDO.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Čína doufá ve zlepšení komunikace s EU a prohloubení spolupráce s Francií

30.07.2023 Čína doufá ve zlepšení komunikace s Evropskou unií za pomoci Francie. Podle agentury Reuters to včera v Pekingu francouzskému ministrovi financí Brunovi Le Maireovi řekl čínský vicepremiér Che Li-feng. Zároveň vyjádřil přání prohloubit s Francií spolupráci ve finanční, vědecké a technologické oblasti.
img

Nasdaq zkoumá generativní AI

18.07.2023 Využití umělé inteligence v různých oblastech je důležitou součástí zajištění budoucího fungování firem. Výjimkou není ani burza Nasdaq, která se ji rozhodla zavést do svých procesů v roce 2019. Nejnověji zašla ještě dál a zkoumá, jak využít takzvanou generativní umělou inteligenci v boji proti finanční kriminalitě. Zatímco OECD upozorňuje na nebezpečí spojená s umělou inteligencí při vytváření nejasných nebo zavádějících informací a varuje před negativními dopady na zaměstnance, technologické společnosti se stále chytají tempa této revoluce.
C:\fakepath\Ukrajina-EU.jpg

EIB představila nový fond v hodnotě 400 milionů eur na obnovu Ukrajiny

14.07.2023 Evropská investiční banka (EIB) včera představila nový fond v hodnotě 400 milionů eur (zhruba 9,5 miliardy Kč) na obnovu Ukrajiny. Peníze z fondu mají být použity, než začne fungovat dlouhodobější plán Evropské unie pro obnovu Ukrajiny. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-12072023-30-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.07.2023 1) Americký akciový index Nasdaq 100, který zahrnuje stovku největších nefinančních firem obchodovaných na burze a na který se nahlíží jako na barometr růstových podniků, chystá úpravu svého složení. Chce omezit vliv velkých společností, z nichž tři největší v něm mají více než 30procentní podíl. Píše o tom server CNBC.
C:\fakepath\eu penize.jpg

WIIW: Střední a východní Evropa potřebuje nový hospodářský model

12.07.2023 Členské státy Evropské unie ve střední a východní Evropě potřebují nový hospodářský model založený na inovacích. Dosavadní úspěšný model tohoto regionu ve formě "prodlouženého pracovního stolu" západních koncernů totiž narazil na své limity. K tomuto závěru dospěla studie Vídeňského institutu pro mezinárodní ekonomická srovnání (WIIW), uvedla dnes agentura APA.
img

Inflace v eurozóně dnes potvrdí další růst sazeb ECB

30.06.2023 Včera zveřejněná inflační čísla za jednotlivé členské státy eurozóny v zásadě potvrdila trend posledních měsíců. Zatímco celková inflace i v červnu povětšinou klesala, jádrové inflační tlaky zůstávají podstatně setrvačnější a v některých ekonomikách dokonce zesilují. V Itálii zvolnila celková meziroční míra inflace na 6,7 % (jádrová na 5,6 %), ve Španělsku až na 1,6 %, čímž se poprvé od března 2021 dostala pod inflační cíl ECB. Svižná normalizace španělské inflace je dána primárně rychlým průsakem levnějších energií do spotřebitelských cen – jádrová inflace však zůstává nadále vysoká na 5,9 %.
C:\fakepath\trader-20062023-32-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.06.2023 1) Evropská komise plánuje navýšit víceletý rozpočet Evropské unie a poskytnout dalších 50 miliard eur (téměř 1,2 bilionu korun) v rámci finanční pomoci Ukrajině v příštích čtyřech letech. Dalších 15 miliard eur má v rámci revidovaného rozpočtu do roku 2027 pomoci evropskému bloku vyrovnat se s rostoucím počtem přicházejících migrantů. Oznámila to dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EK navrhla regulovat strategický vývoz a investice v Číně a dalších zemích

20.06.2023 Evropská unie by mohla v budoucnu jednotně regulovat vývoz citlivých technologií do Číny a dalších nedemokratických zemí i jejich investice do strategických evropských firem. Počítá s tím plán pro zajištění ekonomické bezpečnosti bloku, který dnes představila Evropská komise. Unijní exekutiva chce v jeho rámci členské státy a jejich firmy přesvědčit i k větší obezřetnosti při vlastních investicích do výroby ve zmíněných státech.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo podle ministra financí dá v příštím roce na armádu dvě procenta HDP

14.06.2023 Německo v roce 2024 splní závazek členů Severoatlantické aliance vydávat na obranu nejméně dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil spolkový ministr financí Christian Lindner. Německá vláda kancléře Olafa Scholze dnes schválila národní bezpečnostní strategii, která s dodržováním aliančního cíle dvou procent HDP počítá ve víceletém průměru.
img

Expert: GDPR připravilo e-shopy zhruba o 30 procent dat o uživatelích

23.05.2023 Kvůli zavedení pravidel ochrany soukromí GDPR přišli internetoví obchodníci a další internetové firmy zhruba o 30 procent dat o uživatelích. Úbytek způsobila povinná žádost o vyslovení souhlasu se zpracováním osobních údajů. ČTK to řekl generální ředitel tvůrce internetových obchodů Shopsys Matěj Kapošváry. Od zavedení GDPR uplynulo pět let.
img

Google's Bard - AI konkurent ChatGPT! 🤖

12.05.2023 Společnost Alphabet (GOOGL.US) včera vydala aktualizaci svého bezplatného nástroje pro generativní umělou inteligenci s názvem Bard, který je vlastně přímým konkurentem nástroje ChatGPT. Bard nabízí oproti ChatGPT několik výhod, včetně:
C:\fakepath\Rusko.jpg

Kreml sleduje zprávy o nových možných sankcích, uvedl Peskov

21.04.2023 Kreml sleduje zprávy o možném téměř plném zákazu exportu do Ruska ze strany západních zemí, uvedl dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Nové sankce by podle něj poškodily světovou ekonomiku. Reagoval tak na zprávy agentur Bloomberg a Kjódó, podle nichž někteří klíčoví spojenci Ukrajiny, včetně Spojených států, zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska.
C:\fakepath\trader-20042023-38-zm.png

Bloomberg: Klíčoví spojenci Ukrajiny zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska

20.04.2023 Někteří klíčoví spojenci Ukrajiny, včetně Spojených států, zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Znamenalo by to další silný tlak na prezidenta Vladimira Putina ve snaze ještě více mu zkomplikovat financování invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EU se shodla na sankčním systému proti obchodnímu zastrašování od Číny a dalších

28.03.2023 Evropská unie bude mít k dispozici nový nástroj, jak čelit obchodnímu a ekonomickému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších zemí. Členské země a europoslanci se dnes nad ránem shodli na znění pravidel, která EU umožní v krajním případě sáhnout k zavedení odvetných cel či omezení dovozních licencí. Některé členské země se obávají, aby případné využívání systému nevedlo k obchodním válkám. I proto si proti původnímu návrhu Evropské komise vyjednaly státy větší podíl na rozhodování o možných protiopatřeních.
img

Přichází, kdo přijít neměl – letní čas. Finanční úspory střídání času žádné nepřinese, to dokonce spíše naopak, přesto se pořád „drží jako klíště“

24.03.2023 V noci ze soboty na neděli se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už loni. Evropští poslanci v roce 2019 podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021. Jenže členské státy EU se nedokázaly dohodnout, jak by měl nový „stálý čas“ vypadat, zda to bude dnešní „letní“, nebo „zimní“ čas. A pak diskuse utnula covidová pandemie.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Summit EU se shodl na podpoře zelené a digitální ekonomiky

24.03.2023 Evropská unie by měla usnadnit povolování ekologicky čistých a digitálních projektů a investovat do snížení své závislosti na zdrojích z Číny a dalších mimoevropských zemí. Na závěr prvního dne summitu se na tom včera shodli prezidenti a premiéři unijních států v debatě o posílení jednotného trhu a konkurenceschopnosti evropské ekonomiky v době mohutných státních subvencí Spojených států a Číny. Členské státy by podle přijatých závěrů měly pracovat na tom, aby se na území EU vyrábělo více obnovitelných technologií a těžilo, zpracovávalo a recyklovalo více strategických surovin.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Šéf OSN odsoudil postoj bohatých zemí k chudým státům, zmínil vysoké úroky

04.03.2023 Generální tajemník OSN António Guterres kritizoval bohaté země světa a také velké energetické podniky za to, že podle něj škrtí chudé státy dravými úrokovými sazbami a vysokými cenami pohonných hmot. Guterres to dnes řekl v Dauhá na summitu lídrů nejméně rozvinutých zemí, informovala agentura AFP.
img

Německo a Itálie se staví proti plánu Bruselu na zákaz aut se spalovacím motorem, bojí se Číny. Čína podle dnešních dat z tamního průmyslu po covidu mohutně oživuje

01.03.2023 Německo a Itálie, tedy první a třetí největší ekonomika EU, se postavily proti plánu Bruselu na zákaz prodeje aut se spalovacím motorem, který má platit od roku 2035. Členské státy EU už přitom plán loni předběžně odsouhlasily.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Rozpad EU by nejvíce postihl Maltu s Lucemburskem, problémy by mělo i Česko

21.02.2023 Rozpad Evropské unie by měl značné hospodářské dopady na členské státy, nejvíce by utrpěly malé ekonomiky, jako je Malta a Lucembursko, kde by se hrubý domácí produkt (HDP) na obyvatele propadl takřka o 20 procent. Uvádí to dnes zveřejněná studie německého hospodářského institutu Ifo a hospodářskopolitické platformy EconPol Europe. Velké následky by zhroucení bloku mělo i pro Českou republiku a Slovensko.
C:\fakepath\trader-27012023-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.01.2023 1) Nejbohatší člověk v Asii, indický podnikatel Gautam Adani, odráží útok spekulantů a zvažuje soudní bitvu. Kvůli zprávě analytiků americké společnosti Hindenburg Research hodnota Adaniho impéria za dva dny klesla o více než 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Bloomberg. Analytici tvrdí, že Adaniho obchodní skupina manipuluje s cenami akcií a dopouští se účetních podvodů, což Adani odmítl. Propad akcií jeho firem ale způsobil, že Adani klesl v žebříčku nejbohatších lidí světa.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

EU prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku do konce července

27.01.2023 Evropská unie dnes o další půlrok prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku za jeho agresi na Ukrajině. Postihy zaměřené mimo jiné na obchod, energetiku či banky budou platit nejméně do konce července. Oznámila to Rada EU zastupující členské státy.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 26. ledna 2023

26.01.2023 Ministři financí zemí eurozóny vydali po zasedání v Bruselu prohlášení k zavádění digitálního eura. Euroskupina se pravidelně schází, aby projednala politickou stránku případné digitální měny. Prohlášení z 16. ledna se shoduje se zveřejněním inventárního dokumentu Evropské centrální banky (ECB), který uvádí podrobné informace o pokroku v navrhování digitálního eura.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Čína chce zlepšit vztahy se západní Evropou a vystoupit z mezinárodní izolace

10.01.2023 Čínští činitelé soudí, že ekonomický a diplomatický izolacionismus Číny dosáhl kritické úrovně, a vláda země se v současnosti usilovně zaměřuje na zlepšení vztahů nejen se západní Evropou, uvedl dnes list Financial Times. Nový směr zahraniční politiky se zrodil na 20. sjezdu Komunistické strany Číny, který se uskutečnil v říjnu loňského roku. Čínský prezident Si Ťin-pching, označovaný za nejmocnějšího politika Číny od dob Mao Ce-tunga, na něm obhájil svou pozici v čele strany na dalších pět let a do politbyra vybral výlučně jemu loajální členy strany. Evropská unie ale členské země vyzvala ke zpřísnění postoje vůči Číně.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Proč považuje Chorvatsko vstup do eurozóny jako bezpečnou cestu?

02.01.2023 Nejnovější člen EU – Chorvatsko, přijalo 1. ledna euro jako svou měnu. Díky tomu se stalo součástí jádra EU, čímž se usnadnily a zlevnily platby a země poskytla jejímu finančnímu systému záchrannou síť pro případ budoucích krizí. Země se chce připojit k schengenskému prostoru, to umožní Chorvatům jednodušší cestování po Evropě.
C:\fakepath\Chorvatsko-euro.jpg

Chorvatsko vstupuje 1. ledna do schengenského prostoru a eurozóny

01.01.2023 Chorvatsko 1. ledna 2023 vstoupí do schengenského prostoru, díky čemuž se cesty Čechů do oblíbené prázdninové destinace obejdou bez hraničních kontrol. Současně Chorvatsko zavádí euro, které nahradí dosud používané kuny. Velká očekávání má ze vstupu do Schengenu a přijetí jednotné evropské měny cestovní ruch, na němž ekonomika čtyřmilionové země z velké části stojí.
img

Americký ropný obr ExxonMobil žaluje Evropskou unii, chce zarazit daň z mimořádných zisků. Tu chystá i Česko – Fialova vláda tak může čelit lavině žalob ze strany amerických bank a fondů

28.12.2022 Největší západní petrochemická společnost, americký ExxonMobil, podle dnešní zprávy Financial Times žaluje Evropskou unii. Chce zarazit daň z mimořádných zisků právě na petrochemické podniky, s níž Brusel letos přišel. Mimořádně zdanit petrochemické podniky, v prvé řadě Unipetrol, se s odkazem právě na bruselský krok chystá od příštího roku také česká vláda.
C:\fakepath\Madarsko.png

Bek: Maďarsko stále může provést reformy a získat zbytek zablokovaných peněz

22.12.2022 Maďarsko stále může provést nezbytné reformy a získat zbytek peněz ze zmrazených kohezních fondů. Je na něm, jakým způsobem bude dál rozvíjet vztahy s Evropskou unií. V rozhovoru to ČTK řekl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Maďarsko podle něj v posledních měsících udělalo řadu legislativních změn, Evropská komise i členské státy EU je ale nechtějí pouze na papíře, nýbrž chtějí vidět jejich reálné fungování.
C:\fakepath\eu.jpg

Průmyslová výroba v EU se v říjnu vrátila k poklesu

14.12.2022 Průmyslová výroba v Evropské unii se v říjnu meziměsíčně snížila o 1,9 procenta po zářijovém nárůstu o 0,7 procenta. Ve své dnešní zprávě to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V České republice výroba zaznamenala pokles o 3,7 procenta, výraznější pokles registrují pouze další dva členské státy. V eurozóně činil meziměsíční pokles dvě procenta.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Unijní instituce se dohodly na principech fondu pro odklon od ruských energií

14.12.2022 Zástupci členských zemí Evropské unie se předběžně dohodli s Evropským parlamentem na konečné podobě plánu REPowerEU, který má unii pomoci vymanit se ze závislosti na ruských fosilních palivech. Program přináší pro tento účel nové granty v celkové výši 20 miliard eur (skoro 490 miliard Kč), které budou státy čerpat skrze dodatky k takzvaným plánům obnovy reagujících na pandemii. Česku by z nich mělo připadnout zhruba 17 miliard Kč.
img

Jak cenový strop promění trh s ropou?

06.12.2022 „Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 dolarů za barel je blízko tržní ceně, takže je vysoká šance, že mnoho zemí ho bude akceptovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Českému státu hrozí žaloby a arbitráže, a to kvůli dvojímu mimořádnému zdanění výrobců elektřiny. Spornou legislativu včera schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze

20.11.2022 Poslanci včera schválili novelu energetického zákona, která zavádí horní hranici ceny elektřiny u jejích výrobců, tedy zejména elektráren, resp. elektrárenských společností. Potíž ke v tom, že novela je v zásadním rozporu s příslušnou legislativou Evropské unie, což může vést k řadě žalob či arbitráží vůči českému státu, například ze strany českých nebo mezinárodních akcionářů společností typu ČEZ.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU se shodla na přísnějším omezení emisí z dopravy, budov či zemědělství

09.11.2022 Evropská unie by měla do roku 2030 snížit emise z pěti odvětví dosud nezahrnutých do systému emisních povolenek o 40 procent proti hodnotám z roku 2005. Shodli se na tom v úterý večer zástupci českého předsednictví Rady EU a Evropského parlamentu, kteří dojednali podobu nařízení stanovujícího závazky jednotlivých zemí na omezování emisí ze silniční dopravy, vytápění budov, zemědělství, malých průmyslových provozů a nakládání s odpady. Dohodu musí ještě formálně stvrdit členské státy i europoslanci.
img

Forex: Tuzemská ekonomika ve Q3 mezičtvrtletně stagnovala

01.11.2022 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle našeho odhadu mezičtvrtletně stagnovala. Zatímco průmyslová produkce ožila vlivem lépe fungujících dodavatelských řetězců, spotřeba domácností pod tlakem vysoké inflace pravděpodobně pokračovala v poklesu. Tržní konsensus je oproti nám mírně pesimističtější, když čeká mezičtvrtletní pokles HDP o 0,3 %. V indikátorech PMI a ISM z průmyslu se bude nadále mísit pozitivní vliv zkracujících se dodavatelských lhůt s negativním trendem klesající poptávky.
img

Forex: Evropská inflace skončila v říjnu nad očekáváními

31.10.2022 Po překvapivě vysokých odhadech pro jednotlivé členské státy skončila také inflace pro celou eurozónu nad očekáváními. V říjnu meziměsíční růst spotřebitelských cen zrychlil z 1,2 % na 1,5 %, zatímco se čekala jeho stagnace. V meziročním vyjádření inflace překonala další rekord, když vzrostla z 10,0 % na 10,7 %, oproti očekávaným 10,3 %.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
C:\fakepath\eu.jpg

Evropský parlament projedná sociální a ekonomické dopady války na Ukrajině

18.10.2022 Europoslanci se dnes v druhý den plenárního zasedání Evropského parlamentu (EP) zaměří na sociální a ekonomické důsledky války na Ukrajině. Diskutovat budou mimo jiné o tom, jak zmírnit krizi rostoucích životních nákladů či o dopadech, jaké má ruská invaze na Ukrajinu na migraci do EU. Jednání pléna se zúčastní i ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.
img

Podle Indexu prosperity patří české podnikatelské prostředí k nejhorším v Evropě. Založení firmy u nás může trvat až 25 dní, nejdéle z celé EU

12.10.2022 V eurounijním srovnání podnikatelského prostředí obsadila Česká republika 21. místo, vyplývá to z říjnového Indexu prosperity Česka. Vůbec nejhůře si tuzemsko vede v hodnocení podmínek pro založení podnikání, které jsou nejméně příznivé z celé EU. Jen samotné založení firmy u nás totiž trvá až 25 dní. Evropský průměr je přitom okolo 12 dnů. Zároveň je pro založení podnikání potřeba udělat více administrativních kroků než v ostatních zemích. V Česku je rovněž i málo startupů, a to pouze 131 na milion obyvatel, což odpovídá 21. místu v EU. Právě startupy přitom mají velký potenciál proměnit Česko z montovny na „mozkovnu“.
img

Evropský plán na boj s drahými energiemi

03.10.2022 Ministři energetiky EU se v pátek dohodli na základních obrysech řešení energetické krize. I když české předsednictví podle všeho odvádí velmi dobrou práci, zatím se jedná o “minimum možného” a velkou část odpovědí na energetickou krizi “šijí” národní státy stále málo koordinovaně “domácí jehlou”. V Bruselu se zatím podařilo najít shodu na třech bodech - energetických úsporách, zastropování zisků pro výrobce elektřiny a na zdanění nadměrných zisků producentů fosilních paliv.
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi? Minimum možného

03.10.2022 Ministři energetiky EU se v pátek dohodli na základních obrysech řešení energetické krize. I když české předsednictví podle všeho odvádí velmi dobrou práci, zatím se jedná o “minimum možného” a velkou část odpovědí na energetickou krizi “šijí” národní státy stále málo koordinovaně “domácí jehlou”.
img

Státy EU míří ke shodě na dani pro elektrárny a ropné firmy i úsporách elektřiny

29.09.2022 Státy Evropské unie se v pátek patrně shodnou na balíku krizových opatření proti dopadům vysokých cen energií. Ministři energetiky schválí maximální hranici příjmů elektráren a producentů fosilních paliv stejně jako povinné úspory elektřiny. Novinářům to dnes sdělil dobře informovaný unijní činitel. Debata o cenovém stropu pro plyn podle něj patrně nepřinese okamžitou shodu, Evropská komise však příští týden předloží podrobnější návrh dalšího postupu. Eurokomisařka Kadri Simsonová vyzvala k zastropování cen plynu z Ruska, které však zatím nemá většinovou podporu a zástupci vlád o něm v pátek rozhodovat nebudou.
img

Ranní okénko - ČNB pravděpodobně podrží sazby na 7 %

26.09.2022 Finanční trh má za sebou náročný týden. Po jestřábím zasedání Fedu si investoři uvědomili, že úrokové sazby mohou vystoupat až těsně pod 5 %. V prognóze nyní počítáme se sérií hiků: +75bb, +50bb a +25bb na následujících třech zasedání, což by dostalo sazby do rozmezí 4,50-4,75 %. Akciové trhy se po zasedání propadly a výnosy vládních dluhopisů stoupaly během jejich výprodeje. Napětí v eurozóně dnes se začátkem obchodování setrvá, jelikož parlamentní volby v Itálii vyhrála krajně-pravicová strana pod vedením Giorgia Meloni.
C:\fakepath\elektrina.png

Síkela: Opatření EU na boj s drahými energiemi by se mohla rozšířit

26.09.2022 Do návrhu souboru opatření Evropské komise proti vysokým cenám energií by mohlo ještě přibýt prodloužení dočasného krizového rámce pro velké firmy a jednat se ještě bude i o změně způsobu stanovení cen elektřiny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekl ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN). O návrhu opatření mají v pátek jednat evropští ministři zodpovědní za energetiku. Podle Síkely by se do něj do té doby mohla ještě některá opatření zapracovat.
img

Evropská investiční banka může ČR letos poskytnout přes 30 mld. Kč

22.09.2022 Evropská investiční banka (EIB) je připravena poskytnout české ekonomice letos stejný objem investic jako loni, případně i více, tedy přes 30 miliard korun. V rozhovoru s ČTK to řekl prezident EIB Werner Hoyer. Za celou skupinu EIB, tedy za Evropskou investiční banku a dceřiný Evropský investiční fond, činily loni tyto investice přes 1,2 miliardy eur (30 miliard Kč), což odpovídá 0,5 procenta českého HDP.
img

Média: Státy EU by mohly získat flexibilitu u příjmových stropů pro elektrárny

21.09.2022 Členské státy Evropské unie by mohly stanovovat vyšší příjmové stropy pro elektrárny, které prokáží, že jejich výrobní náklady přesahují strop ve výši 180 eur (zhruba 4400 Kč) za megawatthodinu (MWh) navrhovaný Evropskou komisí. Vyplývá to z kompromisního návrhu připraveného Českou republikou, ke kterému získaly přístup německý list Süddeutsche Zeitung a agentura Reuters. Návrh má zajistit, aby tyto elektrárny zůstaly v provozu.
C:\fakepath\euro penize.jpg

EK: Země EU mohou k řešení krize použít 225 miliard eur z fondu obnovy

13.09.2022 Členské země Evropské unie mohou k řešení energetických problémů i dalších potíží souvisejících s válkou na Ukrajině využít 225 miliard eur (zhruba 5,5 bilionu Kč) z dosud nevyčerpaných půjček z unijního fondu obnovy po pandemii covidu-19. Uvedl to včera místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Cena elektřiny na burze v Německu poprvé přesáhla 700 eur za megawatthodinu

23.08.2022 Cena termínového kontraktu na elektřinu na burze EEX v Lipsku poprvé překročila 700 eur (přes 17.200 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za včerejšek si připsala více než 25 procent, přitom teprve před týdnem vystoupila nad 500 eur. K růstu ceny přispívají obavy z omezení dodávek plynu z Ruska. Současná cena je zhruba čtrnáctinásobkem sezonního průměru za posledních pět let.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku do konce lednaq

26.07.2022 Evropská unie dnes o půl roku prodloužila platnost sankcí proti Rusku za agresi na Ukrajině, které postupně zavádí od roku 2014. Členské země se shodly na tom, že postihy zasahující řadu sektorů budou platit nejméně do konce ledna 2023. Informovala o tom Rada EU.
C:\fakepath\trader-18072022-27-zm.jpg

Bloomberg: Konec ruského plynu podle EK může snížit unijní HDP až o 1,5 procenta

18.07.2022 Zastavení dodávek ruského plynu do Evropské unie by mohlo snížit unijní hrubý domácí produkt (HDP) až o 1,5 procenta, pokud bude chladná zima a EU nepodnikne preventivní opatření v zájmu snížení spotřeby. Vyplývá to z návrhu dokumentu s novými prognózami Evropské komise (EK), ke kterému získala přístup agentura Bloomberg.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

Nedostatek plynu z Ruska by mohl snížit HDP EU o 1,5 %

18.07.2022 Dle nových propočtů EU by zastavení plynu z Ruska mohlo znamenat výrazný pokles HDP, a to až o 1,5 %. Toto je však ten nejhorší scénář, který počítá s nižšími než standardními teplotami a nedostatkem adekvátních opatření k doplnění nabídky a redukci poptávky.
Související klíčová slova: Hospodaření českého státu | Střední Evropa | Zdražuje zlato | České společnosti | Přírodní katastrofy | Největší americký výrobce léků | Státy OPEC | Největší banky | Celebrity | Růst v eurozóně | Fond obnovy EU | Prostor k růstu | ChatGPT | Premiér Mark Rutte | Mediální magnát Rupert Murdoch | Goldcorp | Kryptoměnové transakce | Zvýšení zisku | Emirates Telecommunications Group | Zvolení Joe Bidena | EPC | Hodnoty investice | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Skandinávské aerolinky | Války | Americký hrubý domácí produkt | Západní země | Vývoj | Americká automobilka Tesla | Ruští zákonodárci | Češi | Allwyn | Spor o rozpočet | Pokračování klesajícího trendu | Budapešť | Allianz | Zveřejněné údaje | Radim Dohnal | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Česká ekonomika letos | Dříví | DPH | Americká automobilka | EUR | Kryptoaktiva | Fundamenty | Infografika | Bundesbank | Přijmout euro | Nové studie | Paul Krugman | Úvěrový trh | Kurz kuny | Sazka Entertainment | Investiční firma | Standard & Poor's | Cohn Robbins Holdings | Pokles hospodářství | Nedostatek čipů | Kalifornie | Geopolitické události | David Malpass | Lars Feld | Finanční ústav | Realitní firmy | Akciové společnosti | Země používající euro | Cena severomořské ropy | Výkyvy | Itálie | Zásoby zlata | Eurodluhová unie | Organizace Conference Board | Stoxx | Cena emisních povolenek v EU | Mezinárodní dohody a organizace | Epidemická situace | PEPP | Magnát Rupert Murdoch | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | Členské státy G20 | První den obchodování | Tencent Holdings | Mega Millions | Rozpočet EU | Očekávání | Sankce EU proti Rusku | Jüan | Index prosperity | Volatilní | Deutsche Bundesbank | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Dluhopisy EU | Zisk automobilky | Viterra | Hodnota trhu s kryptoměnami | L.F. Investment | Tlak na Rusko | Směrnice EU | Novo | Brand Finance | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Veřejné finance | Churajs | Manipulace s akciovým trhem | Schodek státního rozpočtu | Novartis | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Společnost Ryanair | Evropská komise | Zahraniční subvence | Pro investory | Souhrnný indikátor | Plynovod Nord Stream 2 | Skupina G7 | Průmyslové podniky | Ekonomické nestability | Finanční úřad | Vakcína Pfizer | Oživení ekonomiky | Swiss | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Členské státy Evropské unie | Britská centrální banka | Vývoj měnového páru USD/CNH | RDIF | Německý automobilový koncern | Potenciál | Diverzifikace | Support | Nové technologie | Gruzie | Allianz Trade | Nízké sazby | Akvizice | Posílení | Index aktivity | Továrny na čipy | Stavební spořitelny | Cum-ex transakce | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Formule | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Odhad letošního růstu ekonomiky | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Graf nabídky | Prognózy | Britská libra | ISTAT | Intervence | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výkonný ředitel | Broadcom | Úplný zákaz vývozu do Ruska | Odklad splátek | Experti | Produkce energie | Autorizované banky | Futures kontrakt | Mimořádné daně | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | Ropná firma Saudi Aramco | Nezávislost | Bankovní skupina | Návrh zákona | Madrid | Evropské měny | FTSE MIB | Hospodářství EU | ČSOB Leasing | Olívia Lacenová | WIIW | Moody's Investors Service | Mero.cz | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Ropovodní síť | Uvolňování měnové politiky | Účely primární veřejné nabídky | Asijské trhy | Český statistický úřad | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruno Le Maire | PiS | Bruegel | General Electric | Vanguard | Mediální magnát | Spotřebitelé | Javier Milei | Von der Leyenová | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Americký soud | Cena bitcoinu | City | Současná cena | Dirty float | Konkurenti | Akcie společnosti | ETH | Streamovací služby | Agentura AFP | Solidarita | Konflikty a spory | CRYFIN | Softwarová společnost | Benchmark | Rotterdam | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Automobilka PSA | Iva Palusková | Demografie | Sankce EU | Cenné papíry | Bild am Sonntag | Americké podniky | Výnos | Nikola | Shrnutí roku | SNB - Swiss National Bank | Soudní dvůr EU | Ocelářství | Unijní soud | Lidské chování | 100 miliard dolarů | RBS | Trh s dluhopisy | Plány obnovy | Brent | AOL | IHNED | Nákupní manažeři | Delta | Colorado | Zpřísňováním měnové politiky | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Vývoj na trzích | USMCA | Vzdělávání | Politico | Russell 2000 | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Slabá poptávka | Růst sazeb | Cena emisních povolenek | Šéfové | Měnové riziko | ESG | Index DOW | Import | Capri | Americká energetická společnost | Výrobci elektroaut | Skupina J&T | Akcie Facebooku | Zákaz vývozu | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Londýn | Milton Friedman | Forexový trh | Investiční strategie | Společnost Huawei | KLDR | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Kontrakty | Strach | Dodávky ruského zemního plynu | Capitalinked.com Radim Dohnal | Propad cen | Kancléřka Merkelová | Automobilka Ford Motor | Online obchodování | Praxe | Mezinárodní investiční banka | Společnost Didi | Škoda | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Labouristé | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Kryptoměna Bitcoin | JPY | Akciový index | Michel Barnier | Členové eurozóny | Síť Threads | Americká investiční banka | Zisky bankovního sektoru | Panama | Polovodiče | AI | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Spojené arabské emiráty (SAE) | Casino | Posilování dolaru | Akcie Alibaba Group | Changpeng Zhao | Wonderinterest Trading | Znehodnocení | Kontrakce | Peníze | MFN | Nabídky akcií | Robert Habeck | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Největší kryptoměnová burza | Reálné ekonomiky | Měny v regionu | Kontejnerová loď Ever Given | Aurora Cannabis | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nestlé | Boj proti podvodům | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Dodávky ruského plynu | Parag Agrawal | Fyzický trh s ropou | Britská banka HSBC | Zoom Video | Pesimismus | Rekordní deficit | Politika americké centrální banky | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Čerpání peněz | Adani | Tuzemská ekonomika | Amgen | Barel ropy | Americký Fed | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Globální hospodářský růst | Vývoj měnového páru AUD/USD | Dlouhodobý investiční produkt | Ropa WTI | Organizace SWIFT | Obchodní transakce | Americká softwarová společnost | Plán na snížení emisí | Bankovní rada ČNB | Americká společnost Tapestry | Měnová krize | Jim Yong Kim | SRI | Developeři | Norské společnosti | Brexit | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | ZEW index | Společnost NJJ | Východní Timor | Open Society Foundations (OSF) | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Hospodářské zpomalení v Číně | Valná hromada | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | EURUSD | Boháči | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Dopravní subvence | Ekonomické dominance | Cestování | Průmyslová výroba v Evropské unii | Primární veřejná nabídka (IPO) | Broker | Bayer | Dolar (USD) | Analytik Saxo Bank | Slovenská vláda | Akcionáři | Záchranný fond | Prodeje aut | Nejvyšší HDP | Čínský renminbi (CNH) | Globalizace a dodavatelské řetězce | Předčasné splacení hypotéky | Magnát | USD | Investovat | Rijád | Plynovod Nord Stream 1 | Eurokomisařka | Export | Čínské technologické firmy | Britové | Technická analýza | OIV | Trh s nemovitostmi | Trade Data Monitor | Unie | Giovanni Staunovo | Qualcomm | Růst britské ekonomiky | Tržní hodnota firmy | David Marek | Nové mutace | Ruská společnost | Karlsruhe | Ant Group | Americká média | Cena americké ropy | Více peněz | Plány | Martin Winterkorn | Energetická společnost | Na burze | Šok | Ropná zařízení | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Síla amerického dolaru | Riziková averze | ČSOB | Počáteční kapitál | Hongkong | Ekonom společnosti | Evropská inflace | ByteDance | Ekonomiky | Zvyšování těžby | Special Drawing Rights | Společnost Pfizer | Status nejvyšších výhod | Zavedení eura | Společnost Emirates | Trh s ropou | Fialova vláda | Prohlášení čínské vlády | Ekonomická aktivita | Regulace | Katar | GlobalFoundries | Hospodářské oživení | Maďarsko | Prodej akcií | Zpráva Evropské komise | Garance | Měnový fond | Hertz | LG Energy Solution | Tichomoří | Úroková sazba | Ceny emisních povolenek | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Kabinet | Stanovený směnný kurz | Klimatické změny | Služby související s kryptoměnami | Xiaomi | Emirates | UniCredit Bank | Pověst | Spekulovat | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Sociální sítě | Elektrárenská společnost | Nasdaq v New Yorku | Mezinárodní spolupráce | Ruský prezident | Nástroj SURE | Snižování úroků | Kapitálový trh | Barmská junta | Širší index S&P 500 | Zajímavé zisky | Růst ekonomiky USA | Americké ministerstvo spravedlnosti | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vnímání rizika | Středoevropské měny | Velikost fondu | Dovednosti | Global Gateway | Dovoz | Hospodářský institut | Bilion | Automobilka Tesla | Baterie do elektromobilů | Obrovský potenciál | Cum-ex | Výzkumy | Evropské společenství | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Model 3 | Japonská automobilka Toyota | Hyundai | Odpojení Ruska | Nikkei | Instagram | Uhelné elektrárny | Pro tradery | Bankroty | The New York Times | 1 milion | Gigant Gazprom | Konvergence | Výrobní ceny | Čínské úřady | Komoditní | USD/HKD | Tržní hodnota americké společnosti | Světová finanční krize | Světový obchod | Zajišťovny | CFD (Rozdílové smlouvy) | Velké firmy | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Zasedání Bank of Japan | Zdravotní péče | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Spotové obchodování | Wonderinterest Trading Ltd | Válka na Ukrajině | Makroekonomické ukazatele | Nigérie | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Ropné zásoby | Elon Musk | Euforie | Jak fungují mezinárodní dohody | Finančník | CO2 | Fiat Chrysler | Steven Mnuchin | Makrodata | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Podání daňového přiznání | Hodnota franku | Společnost Shell | Tesla Elon Musk | Investoři | Zásoby suroviny | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Revolut | Investing.com | Fungování | Portfolio | Myšlení | Obchod a mezinárodní ekonomika | Nordstream | Čínská poptávka | Petr Pavel | Akciová burza | Podvodné akciové obchody | Globální ekonomiky | ERM-2 | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | RWE | Evropská měna | Coca-Cola | Moderna | Společnost Google | Zástupci zemí | Jeff Bezos | Média | Inflační čísla | Nejistota | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Hodnota akcií | Mezinárodní agentura pro energii | Dovoz elektromobilů z Číny | AA | Západní sankce | Venezuela | Světové kryptoměny | Dovoz ropy | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Firma Meta | Ruské společnosti | APA | iPhone 15 | Zpřísňování měnové politiky | Mezinárodní organizace a smlouvy | Agentura MTI | Korporátní daň | Den obchodování | Commonwealth Bank | Skupina OPEC+ | Členové G7 | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Společnost Nasdaq | Automobilka Toyota | World Gold Council | Lepší výsledky | Cineworld Group | CAC 40 | Vývoj sazeb | Nové vakcíny | WSJ | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Obchodování s termínovými kontrakty | Hlavní index francouzských akcií | Členské státy OPEC | BP | Christian Lindner | Bohatí | Řetězec Casino | Japonská automobilka | Technologická revoluce | Vývoj akcií | Symposium v Jackson Hole | Investiční firmy | Funkční období | Sestupný trend | Raytheon | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Snížení nákladů | Cestovní kanceláře | CEO společnosti | Kolísání cen | Boj s inflací | Analýzy | Britský ministr financí | Ekonomická situace | Akciové obchody | Světové burzy | Finanční pomoc | Jednotné měny | Slevy | Globální brány | TTF | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Reakce trhů | ExxonMobil | Altria | Migrace | Energetický a průmyslový holding | Berlín | IEA | ETS | Hlavní události | Brusel | Patria | Dluh Itálie | Ekonom BHS | EP | Anglie | Covid | Realitní společnost | Uber | Všeobecné volby | Sloučení | LG Energy Solution (LGES) | Česká společnost | Broker Trust | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | Formule 1 | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Obchodní příležitost | Jednotná evropská měna | Davos | Agentura Reuters | Půjčka | Avena | Tower Semiconductor | Nobelovy ceny za ekonomii | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Cestovní ruch | Zpráva | Bohatý | Aktuální prognózy | Loonie | Nové příležitosti | First Republic Bank | Události roku | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Konflikty | Huawei | Tencent | Státní pomoc | Emoce | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Kontejnerová loď | Vzdušný prostor | Vliv na ekonomiku | S&P | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Atlantia | EPH | Česká měna | Vzdělání | Quantum | Hospodářský vývoj | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Rok 2024 | The New York Times (NYT) | Rizika a příležitosti | Hospodářské dopady | Prezident Javier Milei | Meta Platforms | Bydlení pro mladé | Důvěra investorů | Obchodování | Oslabování libry | Legislativa | Ministr životního prostředí | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | České koruny | Technický výhled trhu | Finanční nástroje | Brexit bez dohody | Vedoucí představitelé | Plynovody | Automobilka | David Card | WGC | Hospodářské zpomalení | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Thyssenkrupp | HDP Německa | Management | Refinancování dluhů | PX Pražské burzy | Cinema City | ZEW | Ropovod | Bank of Canada (Kanadská centrální banka) | TSMC | Důležité ekonomické události | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Rakouský kancléř | Fungování trhů | Prodej dluhopisů | Armageddon | Investec | GAAP | Digitální ekonomiky | Největší švýcarská banka | Eurostat | Předpověď | Zprávy | Guido Imbens | Ruský rubl | VaR | Monitorování | Daňový poplatník | Kristalina Georgievová | S&P/ASX 200 | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Moskevská burza | Akcie v Asii | BREAKING | Kanada | Převzetí firmy | Zemědělské komodity | Účetní závěrky | Petr Fiala | Cena povolenek | Island | Turecká lira | Cílování inflace | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Tesco | Zákaz vývozu luxusního zboží | Dopad na japonskou ekonomiku | Obchodování a investice | Americký maloobchod | Bard | Americká společnost Intel | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Příjmy Ruska | Hospodářské cykly | Distribuce | Obchod Amazon | Evropské akcie | Udržitelnost | Bitcoin | Restart ekonomiky | Nejdůležitější události | HKD | Airbus | Symposium centrálních bankéřů | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Petrochemická společnost | Merkelová a Macron | Měna Bitcoin | Spoření | Regulační úřad | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Index německých akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Mimořádný summit EU | Zadlužování | Tržní podmínky | ESMA | Cena ropy brent | Páka | Futures | Čínské zboží | Automobilky | Gucci | Wolt | Strategický vývoz | Vystoupí USA z NATO? | Barma | Kryptoměnové burzy | Alstom | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Boj s drahými energiemi | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Velké americké banky | Dopady války na Ukrajině | HDP v eurozóně | Dnes ČNB | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Energetická skupina | Dohoda Severoatlantické aliance | Ruský plyn | Evropský automobilový průmysl | Pochybení | Vlastní sociální sítě | Nio | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Evropský výrobce letadel | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Stellantis | Typ koronaviru | Bank of America | Německý výrobce | TIM | Růst ceny | Výrobce letadel | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | Finanční domy | Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) | Zpřesněný odhad | Ajay Banga | Financial | Evropští ministři | Koruna | Rystad Energy | Následky pandemie | Activision | Eli Lilly | Kryptoměny bitcoin | HKEX | Finanční služby | Thoma Bravo | Podnikatel Elon Musk | Ekonomické události | Výrazný pokles | Makroekonomie | SVB Financial | Raiffeisen | PSA Group | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Finanční výsledky | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | SAE | Společnost Verizon | Britská banka | Nárůst výnosů | Cena akcií společnosti | Americký výrobce | Onemocnění | Österreichische Post | Index cen průmyslových výrobců | BHS | Chemická společnost | DMA | Objem | Propad | Platit daně | Asociace | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | London Stock Exchange | Obavy z recese | Marka | Mark Rutte | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | TUI | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | HDP Británie | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Worldpay | Údaje | Energetické podniky | Dovoz z USA | Právo | Asie | Šéfové států | BDO | Německá automobilka Porsche | Dopady koronavirové krize | Softwarový gigant | Midstream | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Odchod z EU | Americká banka | KOL | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Elektrovozy | Exxon Mobil | Propuštění | Postavení na trhu | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Zlatý index | Plyn z Ruska | mmBtu | Národní měny | Malajsie | Subvence | Výsledky průzkumu | Farmaceutické firmy | Platba za plyn v rublech | Regulátor | DPA | Suez | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Nomura | PSTH | CVC Capital | OpenAI | Videokonference | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Dlouhodobý výhled | IBEX 35 | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | Aussie | Zájem o dluhopisy | Pfizer | Snížit emise | Investiční společnost | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | Offshore | Josep Borrell | Emise skleníkových plynů | Velmi bohatý | Hospodářského zpomalení v Číně | Americký podnik | Šéf unijní diplomacie | Obchody | První obchodní den | Ant | Průraz | Cena plynu | London Stock Exchange (LSE) | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Graf | Polsko | Průměrný denní objem | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | EHP | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Reakce trhu | Cena plynu v USA | Skupina Vivendi | Převzetí firmy Twitter | Hodnota firmy | Plyn | Patenty | Ruská invaze na Ukrajinu | Volodymyr Zelenskyj | Nabídka akcií | FOMC | Vodafone Group | Ropa Brent | Kering | Americké automobilky | FTC | Wall Street Journal (WSJ) | Meta (Facebook) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Lukáš Kovanda | Hindenburg | Školení | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Ukrajinský premiér | Evropa | Změny na trhu | Jackson Hole | HUF/EUR | Korporátní daně | Bohatí lidé | Americká ropná společnost | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Celková investice | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Zelené investice | Bitcoin dnes | Situace | McAfee | Specialista na online obchodování | Institut Ifo | BYD | Title Transfer Facility (TTF) | VTB | Eurodolar | Omezení pohybu | Mírové mise | Carrefour | Ústavní soud | Kontext | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Jakub Matis | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | CVC | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Německé vydavatelství | Inflace v EU | Trump | Rekordní minimum | Stavebnictví | Hospodářský propad | Brands | Vir | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Finanční rok | Booking Holdings | Kurzarbeit | Reuters analytik | Thomas Cook | Italská vláda | Euroskupina | Nuevo León | Výhled na příští rok | Čínský prezident Si Ťin-pching | Alitalie | Thierry Breton | Vítězství Trumpa | Mexiko | Finanční krize | Vstupy | Strop na ruskou ropu | Universal Music | Obchodní strategie | Měsíční data | Rystad | FXstreet.cz | Předčasné parlamentní volby | GBPUSD | Vlastní forexové obchody | Ceny ropy WTI | Úplný zákaz vývozu | Odhad propadu hospodářství | Rakousko | Ekonomické sdružení | VEON | Turecká centrální banka | Euro 7 | Největší primární nabídka akcií | CHF | Investice z Číny | Instituce | Platby za plyn | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Průmysl v eurozóně | Vlna koronaviru | OECD | SARS-CoV-2 | Dovoz ukrajinského obilí | Graf nabídky a poptávky | LNG | Foreign Exchange | Německý hospodářský institut | Odhad růstu světové ekonomiky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | BBC | Silná ekonomika | CEPS | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Tuzemské banky | Standard Oil | Dopad pandemie | Tata Steel | Společnost Novo Nordisk | Evropské sdružení výrobců automobilů | Wonderinterest | Český rozpočet | Polská vláda | Divize | Dluhová unie | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Index Nikkei | USD/CNH | Spot | Evropská ekonomika | ex | Rosněfť | Las Vegas | PSA | Plyn v rublech | Krizový fond | Mimořádná daň | Růst cen v EU | Audi | Menšinový podíl | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Equinor | Instacart | Růst výnosů | Big data | Trh | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | Josef Síkela | List Financial Times | Války na Ukrajině | Kanadská měna | Komoditní měna | Viktor Orbán | Přehled o dění na světových burzách | Zvýšení těžby | Těžba ropy | Technologické firmy | Německý HDP | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Světové ekonomické fórum | Stav britské libry | Společenství západoafrických států | ArcelorMittal | Fed | Ladislav Kříž | Společnost ByteDance | Ekonomické výkonnosti | Časový plán | Druhá vlna | Zakladatel | Skupina ČEZ | Lídři EU | Celoživotní vzdělávání | Tempo očkování | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rubl | Premiér Petr Fiala | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Země EU | Skupina Erste Group | Finanční společnosti | Akcie Pfizeru | Nové trhy | Ripple | Závislosti na Číně | Akcie americké internetové společnosti | Arbitráže | Cohn Robbins | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Evropská komisařka | Spotřeba ropy | Místopředseda ODS | Setkání lídrů | Pražské burzy | Kjódó | Výrobce čipů Nvidia | Banka First Citizens | Debut na trhu Nasdaq | Utahování měnových podmínek | Výběry | Krize eurozóny | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Krypto | Sankce na dovoz ruské ropy | Vietnam | Velké technologické společnosti | Výrobce luxusních aut | Konkurenceschopnost | Capri Holdings | S&P 500 | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | Globální recese | Purdue Pharma | Syntetické diamanty | Automobilový průmysl | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Soud v Tokiu | Indikátory sentimentu | Yahoo | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Keynes | Dceřiné společnosti | JDE | Postoj USA | Upjohn | Stock | ANO | Apollo | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Ministři financí | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Kuwait | Primární nabídka akcií | Rating | MWh | Agentura S&P | Exim Tours | Zestátnění | Znalost | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | SNB | Ekonomie | Akciový index Nasdaq | Světová ekonomická krize | Tvrdé sankce | Speciální dluhopisy | Expirace | Investiční produkt | Rivian | Velké banky | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Pohled do budoucnosti | Hrubý domácí produkt Ruska | UNWTO | Polská inflace | Tržní cena | Nová pravidla pro globální daň | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Data z USA | Zvýšená riziková averze | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Nejvýraznější propad | Unijní země | Eurokomisař | Ropná firma | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Repo operace | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Úspory | CTBT | Změny cen | Ekonom Nouriel Roubini | CMA | Akciové korporace | Pohyby na finančních trzích | Měny&Sazby | Mistrovství | Makroekonomické údaje | NAFTA | Cybertruck | ACRA | Denní objem obchodů | Peníze z rezerv | Banka HSBC | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Maloobchodní tržby v eurozóně | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Prosperity | Index Nasdaq | Apple | Unce zlata | Ministři zahraničí | Obchodní praktiky | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Využití záchranného fondu eurozóny | Představenstvo | Směřování | IATA | Hlavy států | Agentura AP | Kybernetická měna | Nižší minima | Společnost XTB | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Hospodářský institut Ifo | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Japonsko | XTB | Internetové televize | Invest | Propad průmyslové výroby | Sdružení automobilového průmyslu | e& | Gazprom | Akcie v USA | Aerolinky SAS | Centrální banka | Brexitová jednání | Riksbank | Inflace v říjnu | Jobs Plan | Vývoj úrokových sazeb | Los Angeles | Hazard | Newcrest Mining | Životní prostředí | Inflace v Británii | Jemenští povstalci | Exxon | Analytici | Dopad krize | ING | Euro (EUR) | Německá vláda | Pozitivní reakce trhů | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Quantum Fund | Polský zlotý | ILO | Růst HDP | Hyundai Motor | Surové ropy | Kazachstán | Pravidla regulace trhů | LYNX | Útok na Ukrajinu | Pakt stability a růstu | Donald Trump | UBS Giovanni Staunovo | Německý Ifo index | Nicolás Maduro | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Pozitivní zpráva | Indická firma | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Analytika | Evropští leadeři | Harmony | Rumunsko | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | Rakouská bankovní skupina | Krach | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Mero | WeWork | Niger | Rozpočet | Další růst | Světové hospodářské podmínky | Spojenci Ukrajiny | CL | Japonská centrální banka | Hamás | Magellan Midstream Partners | Propad akcií | Ekonomické vyhlídky | Opel | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Partnerství | Smlouva o volném obchodu | Globální zájmy | Tchajwanská firma | NJJ Presse | Úvěrové linky | Technologická společnost Apple | Dluhové krize | Air France | Energetický sektor | Získávání zkušeností | I-Trader | Alphabet (GOOGL.US) | L.F. Investment Limited | Viceprezident | Výroba automobilů | PEPSICO | Cena kryptoměny | Zimbabwe | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Mluvčí | CZK | Ruská ropa | Reuters | Spor o rozpočet EU | Vyšetřovatelé | Londýnská burza | Deaktivace | Kartel OPEC | Chevron | Levná ropa | Horní komora parlamentu | Michael Kors | Řecký parlament | Londýnské akciové burzy | Zmírnění chudoby ve světě | Rada MMF | Výrobní aktivita | Česká republika | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Předseda | Apple Arcade | Cena severomořské ropy Brent | Italia Trasporto Aereo | Zavedení cenového stropu | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Arm | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Brunei | Ekonomické vztahy | Velvyslanec SAE | Singapurský dolar | Základní pojmy | Menší země | Tištění peněz | J&T | Penzijní společnost | Míra inflace v Evropské unii | Unijní ministři | Růst české ekonomiky | Moody's | Makro | Francouzský Senát | Boeing | Pevný směnný kurz | Zásoby cizích měn | Elektřina v ČR | Dovoz ruského plynu | Roční výnos | Prime | Rychlý růst | Pivovar | Provozovatel loterií | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Michal Šnobr | Linda Yaccarinová | CFD | Covidová pandemie | Motivace | Evropská unie (EU) | Koruna dnes | Dopad na ekonomiku | Evropská unie | Open | Steen Jakobsen | Fiat Chrysler Automobiles | Globální ekonomické nestability | BlackRock | US100 | Ministři energetiky EU | Závazek | Financovat | Společnost OpenAI | Vládní koalice | Řecko | Jak funguje nabídka a poptávka? | Konjunkturální průzkum | Finanční instrumenty | Green Deal | FDIC | Snižování úrokových sazeb | Říjnová inflace | Americké ministerstvo obchodu | Západní firmy | Fáze obchodní dohody | Angela Merkelová | Data z pracovního trhu | Hong Kong Exchanges and Clearing | Evropský průmysl | Alibaba Group | Nový rekord | Dluhopisy | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Miliardy švýcarských franků | Cena | Automobilka Toyota Motor | Investiční banky | Platební bilance | Toshiba | Poptávka a nabídka | Odpor | Předstihové ukazatele | Růst čínské ekonomiky | Vedení ČEZ | Řetězec | Royal Dutch Shell | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ztráta | Přímé zahraniční investice | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Ceny akcií | Skupiny PPF | Leasing | Huawei Technologies | E-shopy | Mezinárodní investoři | Producent ropy | Huayou Cobalt | Světové centrální banky | Životní úroveň | Royal Bank of Scotland | ITA Airways | Telekomunikační společnost | Dluhy | Dolar | LEAG | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | LC Macro Advisors | Ceny | EK | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | Letecká osobní doprava | VW | Spojené arabské emiráty | Nobelovy ceny | Ekonomické fórum | Americká firma | Agentura Bloomberg | Švédsko | Pokles | Záchranný program | Emise | Dluhopis | Těžaři | MGM | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Czech Media Invest (CMI) | Margin | Kalendář tento týden | Nvidia | Obchodní spory | Polská ekonomika | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Andy Jassy | NYT | Kuny | Společnost Twitter | Ropné firmy | Tamas Varga | IMF | Apollo Global Management | Co se vyplatí sledovat? | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Švýcarská centrální banka | Velká finanční instituce | Státní příspěvek | Investiční podvody | Poplatek | Maloobchodní tržby | Rabobank | ACS | Devizový účet | Euro vůči dolaru | Lego | DIP | FTSE | Evropská unie dnes | Mercedes | Tržní očekávání | Sanofi | Americká ekonomika | FIS | Avena EU | Jeremy Corbyn | Americký trh | Důvěryhodnost | Maďarský premiér | Kurz eura vůči dolaru | HDP Německo | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Ruské podnikání | MRNA | PVM | COVID-19 | Organizace spojených národů | Negativní dopad | Cla na zboží | Google | Data z reálné ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | FOREX | Newmont | Regulátoři | Veřejné investice | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Thajsko | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Dialog Semiconductor | Dekret | Globální letecká osobní doprava | Ředitelka | Čínská vláda | Salvador | Index PX | Vánoce | EBIT | Daně | Růst americké ekonomiky | Výrobce léků Pfizer | Rozšíření produkce | Kosovo | Mitsubishi | News Corp | Lídři | Automobilka Renault | Mutace koronaviru | Pivot | Statut | Rizika | Kryptoměna | ECB | Sport | Mezinárodní organizace práce | Impérium | BAT | Vývoj německé ekonomiky | Vývoj inflace | Coinbase | Argentina | Česká ekonomika | Jackpot | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Ekonomický institut Ifo | British Airways | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Obchodování s měnovými páry | Valdis Dombrovskis | Hongkongský měnový úřad | Německá kancléřka | Fond | LGES | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Černá Hora | Amazon Jeff Bezos | Partners | Trader | Konsensus | FCA | Daňová sazba | Primární veřejné nabídky (IPO) | Obchodovat ropu | Conference Board | Společnost DoorDash | Výše úrokových sazeb | Průmyslové firmy | VEB.RF | ACEA | Rozpočtový schodek | Summit G20 | Miliardy eur | Chatbot | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Členské země eurozóny | Starbucks | NATGAS | Uzavřený bankovní systém | Toyota | Sinochem | Delta Air Lines | KLM | Ministr zahraničí | Globální nedostatek čipů | Ratingové agentury | Ruský útok | Cena zlata | Geopolitická nestabilita | Obchodníci | Světové obchodní organizace | HSBC | Množství peněz | Marks & Spencer | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Otevírání ekonomik | Turecký prezident | Tamás Varga | Pojištění vkladů | Embargo na vývoz | Největší ropná firma | MiCA | Růst cen | Společnost Chevron | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Drahé kovy | Open Society Foundations | 5G | Indikátor | Moskva | Volvo Cars | Dovoz oceli | Jihokorejská automobilka | Měnová politika | Alokace | Giorgio Bruno | Saxo | Björnar Tonhaugen | Americké akciové trhy | Pád cen | IFO index | Financování | Akcie čínské společnosti | Změny v ekonomice | StabilityAI | ČSÚ | Invaze | Ursula von der Leyenová | Fitch | Nissan Motor | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Zákaz vývozu do Ruska | Výrobce čipů | Dopad vysokých cen energií | Omezení dodávek | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Stavební spoření | Americká lehká ropa | Spirit Airlines | ERA | Cena palladia | Státy G20 | Růst světové ekonomiky | Finance | Walgreens Boots Alliance | Republikáni | Primární veřejné nabídky akcií | Metaverzum | Konsolidovaný čistý zisk | Těžby kryptoměn | Švýcarská národní banka | Inflace v ČR | Globální poptávka | Investiční poradenství | Poptávka | Alphabet (Google) | Jihokorejské společnosti | Hardware | Nedoplatky | Tempo inflace | Guvernér | Globální trhy | Americké banky | Rozpočtové politiky | Historické momenty | Očekávání trhu | FT | CIA | Axel Springer | Jedno euro | Bulharsko | Kancléř Olaf Scholz | V4 | Objem aktiv | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Německý index DAX | Soudní řízení | Pierre Moscovici | Dolarové sazby | DNO | Mali | Obchodovat | Dostupnější hypotéky | Balík na podporu ekonomiky | Pivotní body | EUR/MWh | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Hospodářský růst | Mezinárodní ekonomika | Nové rekordy | Kurz měny | Největší americká banka | Daňová poradkyně | Finanční podniky | Posílení eura | Sociální síť | Odhodlání | Vývoz plynu | Elektrotechnický koncern | Dluhová krize | Afghánistán | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Reporty | Podmínky na trhu | Rozpočtové deficity | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Antarktická smlouva | Jaderná elektrárna | Otvírání hranic | Americká pravidla | Účast v eurozóně | Naftogaz | RBNZ | GfK | Softwarová společnost Microsoft | Macao | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | Index technologického trhu Nasdaq | Klouzavý průměr | Vydávání dluhopisů | Promsvjazbank | SAIC | RBI | Turistický ruch | Veolia | Cena digitální měny | Vyšší daně | Americká měna | Aliance | Nord Stream | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Hospodářské společenství západoafrických států | Reebok | Zkapalněný zemní plyn | Payrolls | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Video | Barclays | Sázet | Podnikání | Španělsko | Zahraniční firmy | Cena ropy | Unijní instituce | Mezinárodní standard | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Ocel | Spotřeby plynu | UTC | Změny klimatu | Marže | Využití kapacit | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | ROCE | Fiskální politika | SpaceX | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Jack Dorsey | HDP | Capitalinked.com | Reserve Bank of Australia - RBA | Dotace | Televize Netflix | Kupka | Alphabet | Nordstream 2 | Nigerská armáda | Národní zájmy | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Dluhopisy s kratší splatností | Venezuelský prezident | Spotřební daně | Konspirační teorie | Stabilita | Lira | Načasování | Prezident Světové banky | Obchodní válka | Rafinérie | Erste | USA a Čína | Technologické podniky | Ropa | Statistiky | Dnešní zprávy | Ether | NJJ | Blizzard | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Monetární politika | DeepL | Súdán | SAP | Rezervy | Sazba japonského jenu | Předsednictví EU | Ekonom | Debata | Peter Kupec | Kalendář ekonomických událostí | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Američané | První peníze | Kurz | Změna času | Americká Federální obchodní komise | Referendum | Klíčoví spojenci | Forexu | Používání kryptoměn | Řetězec lékáren | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Světová válka | Naše prognóza | Americká Komise pro cenné papíry | Finančník George Soros | Restrikce | Zavedení cel | Optimismus | DoorDash | Rozhodování | Facebook | Ekonomické podmínky | Hliník | Obchodování ropy | Kybernetická měna Bitcoin | About You | BH Securities | Martin Gürtler | Zachování koruny | Makroekonomické faktory | Světová obchodní organizace | Globalizace | PIF | USA | Deficit státního rozpočtu | Tempo růstu HDP | Nejhorší výsledek | Reserve Bank of New Zealand | Nezisková organizace | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Konzervativci | Hodnocení rizik | Generativní AI | Boj s koronavirem | Konglomerát | Krach SVB | Euro | AUD | The Times | Rada ČNB | Investice v Číně | IONWAY | Organizace pro bezpečnost | Binance | Kyjev | Server CNBC | Agentura DPA | Didi Global | Greg Kelly | Hnutí Hamás | Přerušení dodávek ruského plynu | Společnost Lufthansa | Capitalinked | Plynárenský gigant | Vydavatelství Axel Springer | Nejlidnatější země světa | Světová obchodní organizace (WTO) | Kypr | Aerolinky Ryanair | Citigroup | ASX 200 | Spojené státy americké | Softbank | Soud v Německu | Evropský blok | Christine Lagarde | Sony | Obchodování s emisemi | Hospodářství | MIB | Chytré sankce | MFF | Stagflace | Africké země | Amcor | Výnosy státních dluhopisů | Maynard Keynes | Abkajk | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | Mediální skupina | Ministr financí | Zastavení dodávek | JP Morgan | Obchod | Výrobce čipů Intel | Mezinárodní vztahy | Růst ekonomiky | Průmyslová výroba v EU | Banka JP Morgan | Uniper | Belgická vláda | Úrokové sazby | Krátkodobý výhled | Zemní plyn (LNG) | Air France-KLM | Čínská měna | Soud v Karlsruhe | Intermediate | Nižší ceny | EU | Japonský konglomerát | Ekonomická krize | Redukce | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Mluvčí Kremlu | Členské státy EU | Rozpad EU | Televize Sky News | Samsung | Recese | Zoufalství | Inflace v Německu | Soukromé investiční společnosti | Sam Altman | Irské aerolinky Ryanair | Emisní povolenky | Německé aerolinky | Ropný gigant | Renault | Švýcarský frank | Bank of Canada | Capital Partners | Erdogan | Referendum o euru | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Daňové zločiny | Hongkongský dolar | Index Dow Jones | Digitalizace | Výhled na rok | SEC | Situace na Blízkém východě | USD/CAD | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Index francouzských akcií | Výrobce hraček | Miliardy | Denní graf | Petr Kellner | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Irské aerolinky | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Hodnota indexu | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Know-how | Dceřiná firma | Frank | Ministři | Prudký propad | Hospodářské společenství západoafrických států (ECOWAS) | ERM | Platnost hospodářských sankcí | Cenový strop na ruskou ropu | OSF | Matěj Široký | Výroby elektromobilů | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | EASA | Objem investic | Vláda Spojených států | Regulace trhů | ARM | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Dieselgate | Uznání nezávislosti | Americký internetový obchod | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Co chystá Donald Trump? | Americké indexy | Washington | Sudán | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Těžařská skupina | Čínský výrobce elektromobilů | David Vagenknecht | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Jerome Powell | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Daňové přiznání | Brent (OIL) | Cena elektřiny na burze v Německu | Čínský průmysl | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Ruský bankrot | Dodávky zemního plynu | OSN | Soud | Saudi Aramco | Komunita | Booking | Plánování | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Blockchain | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Předpovědi | Bondy | Světové produkce | AXA | Koncern Sony | Šperky | Mince | BrandZTop 100 | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Trend | Shrnutí obchodování | Konfederace | Adidas | Hodnota sloučené společnosti | Dow Jones Industrial | Automobil | SVB Financial Group | Nejbohatší člověk | Zásoby plynu | Japonský jen (JPY) | Střední podniky | Časový rámec | Míra inflace | Dánská farmaceutická společnost | Platforma | Indexy PMI | Členské státy IEA | Evropský statistický úřad | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Specializované dohody | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Spotify | Finanční situace | Ekonomické zotavování | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Americká cla | Vonovia a Deutsche Wohnen | Odvětví ruského hospodářství | Pioneer Natural Resources | Empire State Index | SWIFT | WP | Evropská investiční banka | Verizon | Oblasti umělé inteligence | Nemovitostní trh | Schodek | Prezident Petr Pavel | Posílení rezerv | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Jaký je výhled? | Největší světové kryptoměnové burzy | Severomořská ropa Brent | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Šéfka ECB | Propad daňových příjmů | Guvernér centrální banky | Raiffeisen Bank International (RBI) | Angola | Česká národní banka (ČNB) | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Investování | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Nizozemský premiér | Japonský akciový index Nikkei | Americké technologické společnosti | Úsilí | Východní Asie | Německý ústavní soud | Druhá vlna koronaviru | Analytik Lorenzo Codogno | Růst ceny ropy | Tempo růstu | Activision Blizzard | Podnikatel | Odstřižení Ruska od SWIFT | Úvěrový rating | Bankovnictví | Profitovat z úrokových diferenciálů | Investor | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | Joshua Angrist | A321Neo | Ministerstvo dopravy | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Shiba Inu | Zdražování energií | Daňoví poplatníci | Creative Dock | Bilion dolarů | ETF | FCC | Společenství západoafrických států (ECOWAS) | Federální obchodní komise | Jan Pivoda | Plán obnovy | Analýza společnosti | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | T-Mobile US | Hlavní evropské indexy | Omezení těžby | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Společnost Newmont | Europoslanci | Varování | Inflace v Evropské unii | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Údaje o nezaměstnanosti | APP | Přístup na trhy | Spojení | Ekonomické výhledy | Cykly | Těžba kryptoměn | Bankovní společnosti | Národní bezpečnost | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Telekomunikace | Pojišťovna | Macron | Pandemie | SARS | Fidelity National Information Services | Členství v EU | Spokojenost | PlayStation | Základní úroková sazba | Internetový obchod | Společnost Saxo Bank | Fischer | Mezinárodní dohody | Klid | Aktiva | Ekonomické krize | Nejslabší růst | CEO společnosti Pirelli | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | María Jesús Monterová | HDP za Q2 | Časopis Forbes | Cenový strop | Ministerstvo financí | Discovery | České měny | Index německých akcií DAX | Investiční kapitál | Ceny ropy dnes | John Maynard Keynes | Švýcarská banka UBS | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MiCA (Markets in Crypto-Assets) | Indikátory | Srbsko | Akcie Superdry | Zdanění | Odvolací soud | Základní úrok | Pokles cen | Využití umělé inteligence | TikTok | Dekarbonizace | Švédská společnost | Penzijní společnosti | Nejobchodovanější měna | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Cena stříbra | Obchodní operace | Technologická společnost | Vývoj měnového páru USD/CAD | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Hodnota trhu kryptoměn | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Bankovní unie | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | Zdravotnictví | Fox Corp | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Superdry | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Technologický pokrok | Automotive | Mezinárodní sankce | Brazílie | Společnost BP | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Zákaz cestování | | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Zákonné platidlo | Seat | Nový hospodářský model | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Stratég | Mateřská společnost | Špatné zprávy | Signa Holding | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Evropská dluhová unie | Členské země Evropské unie | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Automatizace | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Online obchodování a investice | Zhoršení pandemie | Kadri Simsonová | Události ve světové ekonomice | Lucembursko | Měnová unie | WEF | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Breaking | ECB Christine Lagardeová | Ruská aktiva | Politika | Konkurence | Akcie Pfizer | Evropský bankovní úřad | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | SAS | Konsensus trhu | Burza Binance | OMV | Čínský prezident | Transpacifické partnerství | Nespokojenost | Paxlovid | Alternativní taxislužby | MAM | BHP | Baterie | Podvody | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Americké akcie dnes | Karel Komárek | Strategie carry trade | Velká Británie | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Si Ťin-pching | TPP | Pomoc firmám | Evropské společnosti | Japonský akciový index | Společnost Amazon | Dnešní kalendář | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Úřad pro energetické informace | Automobilka BMW | Centrální banky USA | General Electric (GE) | CAR | Energiewende | Federální vláda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Geopolitická rizika | Emise dluhopisů | Letectví | Indie | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Obchodní spor | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Vnímání | Intel | SVB | Dohled a provádění | Koncern Volkswagen | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Čínský vicepremiér | Ekonomika | Německé automobilky | Bloky | Internetová firma | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Zlevnění ropy | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Britská firma | Commerzbank | Zhodnocení | Podnikání na kapitálovém trhu | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | Index technologického trhu | Prodejní cena | ESM | ZEN | Erste Group Bank | Úřad pro ochranu osobních údajů | DLT | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Automobilový koncern | Ever Given | Summit EU | Ethereum | Investiční prostředí | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Digitální daň | Odpovědnost | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Zahraniční forex | Private equity | PGNiG | Ceny dováženého zboží | Měnové unie | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Miliardáři | Největší naleziště zemního plynu | Couche-Tard | Hospodářská odvětví | Ekonomické trendy | Británie | Burzovní společnost | Giphy | Balík sankcí | Největší ekonomika | Cena termínového kontraktu | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Maroš Šefčovič | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Sovkombank | OSVČ | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Kontrola inflace | GOOGL.US | Kryptoměnová burza Binance | USD za barel | Italský módní dům | Nízkonákladová letecká společnost | CZK/USD | Iniciativa | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Výrobce luxusního zboží | Theresa Mayová | Britský antimonopolní úřad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | New York | Anadarko Petroleum | Hotovostní transakce | Čistá ztráta | Agentura APA | Obligace | Kartel při obchodování s měnami | Britské firmy | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Americká internetová společnost | ČNB dnes | Daňové zvýhodnění | Invaze ruských vojsk | Jak investovat | Pasiva | Automobilka Porsche | Luxusní zboží | CMI | Vlastní akcie | ETH/USD | Ukrajinská krize | IBEX | Dolar (AUD) | Omezení produkce | Sedmadvacítka | NXP | Zlatý důl | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Pokles poptávky | PayPay | Zástupci zemí EU | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Trendy komodit | Algoritmy | Konzervativní strana | Tesla | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | NERV | Kontrakt | Výplata | Globální trh | Claudia Goldinová | Vývoj ceny ropy | Munich | Poradci | Sazby | ODS | Dialog | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Tapestry | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | USD/JPY | Jamal | Politická rozhodnutí | Emirates Telecommunications | Interfax | Adenza | Newmont Mining | LTRO | Volkswagen | Firma Meta Platforms | Guvernér Rusnok | Akcie společnosti Apple | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Mathias Cormann | Žádosti o podporu | Nové sankce | Obchodování s CFD | Porsche | Pravidla regulace | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Evropská rada | Marian Jurečka | Devizy | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Irsko | Milei | Zpravodajství | Dmitrij Peskov | Justice | Prezidenti a premiéři | Sazba daně z příjmů právnických osob | Ekonomika EU | Peníze navíc | Clearing | USDX | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Soupeření | Nabídka a poptávka | Australský dolar (AUD) | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Renminbi | Daňové příjmy | Vojenská pomoc Ukrajině | Ropa dnes | Paul Volcker | Miliardáři Fridman a Aven | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Václav Holler | Hospodářský pokles | Hindenburg Research | Britská ropná společnost | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Ekonomické zotavení | Strategická rozhodnutí | Ministři financí EU | ProLogium | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Maďarská vláda | JPMorgan | Snižování počtu zaměstnanců | Německá automobilka | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Trade | Eni | Akcie švédské automobilky | Kdo řídí mezinárodní dohody | Patria.cz | Authentic Brands Group | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Ekonomické podmínky ve Spojených státech | Centrální bankéři | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Světová zdravotnická organizace | Nadnárodní firmy | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Ministři energetiky | Průmyslová výroba v zemi | Zlotý | EIA | Generativní umělá inteligence | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Komisař pro obchod | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Nissan | Akcionář | Guardian | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Vicepremiér | Carlsberg | Nižší maxima | Další růst sazeb | Obchodní den | Bankrot | Pakt stability | GBP/EUR | Duševní vlastnictví | Signál | Írán | Zdražování | Primární nabídka | Česká národní banka | Předstihové indikátory | Společnost Oneok | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | Analytik portálu | ADP | Hodnota zlata | Square | ASEAN | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Oneok | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Virgin Orbit | Historie | Americké vládní dluhopisy | Platba za plyn | Sociální média | Dow Jonesův akciový index | Singapur | Společnost Tapestry | Základní sazba | Pracovní síly | Porušení pravidel | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Johan van Overtveldt | Italská ekonomika | Rezervní měny | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Uhlí | Hospodářské podmínky | Mezinárodní obchod | Forbes | Zmírnění rizik | Allergan | Swiss National Bank | Mimořádný summit | Výrobce elektromobilů Tesla | Trading | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | ASX | Objem nákupů | Plynárenské firmy | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Omar Alieu Touray | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Burze | Eura | Neúspěch | Výsledek HDP | CanniMed Therapeutics | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | AI Act | Pavel Řežábek | Bankovní systém | Pershing Square Tontine Holdings | ACT | Výrobci čipů | Organizace | Ryanair | Obilí | Ceny stavebních prací | Komunistické strany | Zastrašování ze strany Číny | Stock Exchange | Covidové vakcíny | Růst | Ministři financí zemí platících eurem | Akcie společnosti Alphabet | London metal exchange | Russia Today | TotalEnergies | Silné momentum | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Příjmy | Zvýšení daně | Událostí ve světové ekonomice | Udržení cenové stability | Průmyslová produkce v eurozóně | Ministři EU | Odhad letošního růstu | Těžba ropy v Rusku | Volvo | Zajištění | WU | Komise v přenesené pravomoci | AbbVie | IAG | Parlament dnes | Měnový výbor | Obchodování na trhu | Nejprudší pokles v historii | CNY | Zprávy z krypto průmyslu | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Výrobce aut | Index | Wall Street Journal | Infineon | Yahoo Japan | Merkelová | Akcie Alibaba | Čínský trh | Dohoda o investicích | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Kanadská centrální banka | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Jižní Korea | Nejvyšší deficit | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Konec ruského plynu | Farmaceutická společnost | NHTSA | Obava z recese | Tuzemská měna | ISM index | Monopol | Strukturální změny | Obchod a mezinárodní ekonomie | Jihoevropské země | Společnost Revolut | Mišustin | Denys Šmyhal | Special Drawing Rights - SDR | Vlády | Italský statistický úřad | Nízká úroková sazba | Společnost Gazprom | OBSE | Eura na forexu | Amazon | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Snížit úrokové sazby | Mezinárodní ekonomie | Technický výhled | Britská libra (GBP) | Faktory ovlivňující obchod | Unijní činitelé | Řešení sporů | Nízká úroková sazba japonského jenu | Fixace měny | Průmysl v Německu | Embraer | Odhady HDP | Forexové obchody (intervence) | Zlepšování sentimentu | Chrysler | Server Politico | Investiční společnosti | Zbyněk Stanjura | Zvyšování dovozu | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Vrácení daně | Tržby společnosti | Unijní ministři zahraničí | Výhled Saxo Bank | Cena plynu pro evropský trh | Okénko trhu | Rovníková Guinea | Embargo na ruské diamanty | Ruské zboží | Plán EU | PPF | Alexander De Croo | Kalifornské bankovní regulační orgány | Pesimistické odhady | Růst cen průmyslových výrobců | Mezinárodní konkurenceschopnost | Riziko politických a environmentálních událostí | Francouzský dluh | Šance | Zlevňování ropy | Kjótský protokol | Program nákupů dluhopisů | Průměrný denní objem obchodů | Švédská Riksbank | LVMH | Německý automobilový průmysl | Společnost IAG | Mylan | Dovoz ruské ropy | Severoevropská dohoda | Motorová vozidla | Aleš Mendl | Rizika na Blízkém východě | Gabon | Příjmy ruského rozpočtu | Ferrari | Obchody (intervence) | Akcie | Výhody | Pokrizové hospodářské obnovy | Evropská měnová unie | Pád cen ropy | Předseda Evropské komise | Americký podnikatel | Kantar | Nejvyšší HDP na světě | Představitelé G7 | SDR | Investice ve Spojených státech | Sazba daně | Evropská legislativa | MiFID II | Nová pravidla | BrandZTop | Novo Nordisk | Fiskální pakt | Události v eurozóně | Daimler | Forexové obchody | Zmírnění chudoby | Rizika spojená s konverzí měn | Hospodářský růst zemí EU | Ropy ze Středního východu | Třetí světová válka | Poptávka po ropě | Pařížská dohoda | Deloitte | Deutsche Wohnen | Odvětví | Netflix | Vladimir Putin | Zemědělství | Investoři na trzích | Budoucnost | Bosch | Kontroverze a výzvy | Měnové rezervy | Technologické společnosti | Prohlášení | Next Generation | Polský zlotý a maďarský forint | Pracovní místa | Hongkongský dolar (HKD) | Vakcinace | Britský statistický úřad | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Přímé intervence | Vývoj dolarového indexu | Marshallovy ostrovy | Objem nouzových rezerv | Banka | Prodej vozů | Praní špinavých peněz | Maďarský forint | Výrobce pneumatik | Expertka | Aramco | Divize společnosti | České předsednictví | Fixní kurz měny | Sběratel | Digitální peněženky | Vít Hradil | Hospodářský růst zemí | Zlepšení | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | MTI | Vklady | Vlastnictví | Politické vztahy | Vliv na americký dolar | Vstup do eurozóny | Norsko | Čínský renminbi | Umělé inteligence (AI) | Ray Dalio | Roubini | Rozšíření nouzových rezerv MMF | Certifikát | Globální daň | Michael Gove | Munich Re | Cena elektřiny na burze | CAD | Globální vývoj | Političtí vůdci | Odpovědnost a udržitelnost | Manažeři | Ekonomické události v eurozóně | Americký hrubý domácí produkt (HDP) | Nízké úrokové sazby | Dovoz elektromobilů | Směnné kurzy | IFRS | Americké centrální banky | Čínská chemická společnost | ONE | Popírání | Potenciální obchodníci | SPAC | Zasedání amerického Fedu | Bloomberg | Hrozba globální recese | Onemocnění COVID-19 | Equity | Hongkongský měnový úřad (HKMA) | Threads | Akcie Husqvarny | Mladé generace | Lídři zemí EU | Hlavní ekonom Saxo Bank | Výhled vývoje ekonomiky | Bankomat | UBS | Právní normy | Daňové příjmy státu | Aerolinky Lufthansa | Pokles HDP | Bydlení | Konflikt zájmů | Array Biopharma | Indický podnikatel | Používání jednotné měny | Vyšší mzdy | Reserve Bank of New Zealand - RBNZ | Posílení australského dolaru | Zoom Video Communications | Den díkůvzdání | Hodnota měny | Hospodářský růst v eurozóně | Indigo | cTrader | Obchodní války | Podpora | EEX | Carry trade | Tereza Hrtúsová | Podezřelé transakce | Omán | Pojišťovny | Americké sankce | Oživení z pandemie | Ministerstvo spravedlnosti | Pěstitel marihuany | Cena za barel ropy | Úvěrové portfolio | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Meta | Primární nabídka Aramco | Aktivita v průmyslu | Sankce Spojených států | Regulace MiCA | Vodafone | Biden | Padající dolar | Zadlužení | Hospodaření | Italský statistický úřad ISTAT | Invia | Chelsea | Konec roku | Americká společnost | Michail Fridman | Erste Group | Andrej Babiš | First Republic | Nemovitosti | Obchodní sankce | Statut celebrity | Používané rezervní měny | Automobilka BYD | Dolar (NZD) | Boris Johnson | Průběh obchodu | Geopolitické zájmy | Mutace viru | Přehled | Pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku | Výkonnosti eura | Carsten Fritsch | Cestovní kancelář | Daně z neočekávaných zisků | Agentura Moody's | FDI | Horší časy | Nizozemská vláda | Soudní dvůr | Maersk | A350 | Investovat peníze | Devizové rezervy ČNB | Elektromobily | USD/CZK | Denní objem | Zákaz dovozu | Vonovia | Globální problémy | Plný úvazek | Balík stimulačních opatření | Novozélandský dolar | Úroková sazba japonského jenu | Sektor služeb | Vivendi | Merlin Entertainments | Překážky | Ropný průmysl | Ruské akcie | Avon Products | Čtvrtý balík sankcí | HKMA | Index Nasdaq Composite | EFTA | xStation5 | Hotovost | Německý kancléř | Čínská společnost | Německo | Unijní diplomacie | Aleš Michl | AAA | Výkonná ředitelka | Švýcarský frank (CHF) | Hodnota NZD | MT4 | Americký HDP | Riziko | Taiwan Semiconductor | Centre William Rappard | Hlavní ekonom | Rezervy centrálních bank | Vice | Vstupu do EU | Alžír | Týdenní pivot | Ruský majetek | Hodnoty měny | Průmyslové kovy | Frank (CHF) | Nové daně | Ošetřovné | Obchodní výhled | Chorvatsko | Konkurent | Distribuované účetní knihy | Splácení hypotéky | Domácnosti | Evropské investiční banky | Burzovní krach | Politické faktory | Novozélandský dolar (NZD) | Letecká společnost | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Kanadský dolar (CAD) | Státní dluhopisy | Zastavení dodávek ruského plynu | Výkon světové ekonomiky | Editis | Cena NATGAS | Provozní zisk | Bankrot Ruska | Ruská centrální banka | Regulace trhů s kryptoměnami | Rychlost | Dolar (CAD) | Diamanty | Akciový stratég | Technologický rozvoj | Premiér Denys Šmyhal | TUI Group | Vliv na vývoz a dovoz | Co má na to vliv? | The Guardian | Pozice | Další pokles | Obchodování s emisemi (ETS) | Jihoevropské státy | Karel Havlíček | Asijské akciové trhy | Šíření koronaviru | Platina | Země G20 | Závislost | Americké firmy | Akciový index Nikkei | Česká vláda | Špinavý plovák | Kompenzace | Vztahy s Evropou | Měkká síla | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Aktivace článku 50 | Středoevropské měny dnes | Ocenění | Spolupráce a přístup na trhy | Zvyšování úroků | Dovoz ruských diamantů | Předsedkyně Evropské komise | WHO | Martin Kupka | Dopady pandemie | Úroky z dolarových dluhopisů | Oblíbený bezpečný přístav | Zahraniční záležitosti | Internetový gigant | Lídři zemí Evropské unie | Hospodářský model | Pravidla EU | Ruský útok na Ukrajinu | Spotřebitelské ceny | Ministerstvo hospodářství | Indonésie | Margrethe Vestagerová | Index DAX | Investing | Země eurozóny | Koncern | Irák | Francouzi | Cla na dovoz | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Výrobce sportovního oblečení | Invaze v ekonomice | Společnost Saudi Aramco | Ruská ekonomika | News | Rychlé zbohatnutí | Český zlatý poklad | Le Figaro | Evropské indexy | Zrušení NATO | Výraznější pokles | PlayStation 5 | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Prodloužení přechodného období | Čínské ministerstvo | Ropovodní síť Evropy | Prodloužení těžebních škrtů | Závislosti na ruské ropě | Úřad pro energetické informace (EIA) | New York Times | Virus | Zátah na ruské podnikání | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | Předseda Evropské rady | Ruské firmy | Ruské embargo | Barrick Gold | Konsolidované účetní závěrky | Co je to obchod | Dolar (HKD) | Ministr financí Jeremy Hunt | MIFID | Společnost Exxon Mobil | Krizové situace | Universal Music Group | Podnikatelé | Omezení spotřeby plynu | PitchBook | Časový horizont | Finanční systém | Obálka | Meziroční inflace | Investiční cíle | Gautam Adani | Výrobci aut | CEO | Carlos Tavares | David Marášek | Krize v Evropě | Společnost Microsoft | HDP EU | Český investor | Extrémně nízké úrokové sazby | Banky | Apple TV+ | Průlom | John Hardy | Intervenovat | Růst průmyslových cen | Aktivum | Premiér Viktor Orbán | NASDAQ 100 | Peking | Obchodovat s akciemi | Dividendy | Disney | Burza | Drastický hospodářský pokles | Michail Mišustin | Největší ropná firma světa | Radek Špicar | CVC Capital Partners | Výrobce elektromobilů | Süddeutsche Zeitung | Španělská vláda | Největší pokles | Target | Doporučení | Fio banka, a.s. | Miliardy dolarů | Soud EU | Peter Garnry | Americký dolar (USD) | West Texas Intermediate (WTI) | Významné finanční instituce | Partneři | IPO | Ekonomické výkonnosti eura | Astrazeneca | Umělá inteligence | Vymáhání práva | Antimonopolní úřad | Firma Saudi Aramco | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Čínská automobilka | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Životní pojištění | Mikronésie | Příjmy domácností | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Šíření nového koronaviru | Železná ruda | Kartel při obchodování | Dobrá čísla | Výměny akcií | Celková inflace | Abhijit Banerjee | Východní Evropa | Americké ministerstvo zahraničí | Měnový výbor centrální banky | Výzkumná společnost | Spory kolem ruského plynu | Kolo jednání | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Opatření | Regulační orgány | Teams | Didi | Generativní umělé inteligence | Demografické změny | EHS | Poptávka po plynu | Masné výrobky | Intervenovat na forexovém trhu | Novinky | Energie | Bloomberg Commodity Spot Index | Vývoj ceny ropy Brent | Superpočítač | Jižní Sudán | Žlutý kov | Zvýšení rezerv | Úplná fixace měny | Mediální podnik | Loď Ever Given | Tým FXstreet.cz | Tržní hodnota Microsoftu | Evropská komise (EK) | Ekonomické prostředí | Mise MMF | Stabilní fixace | Rozvojová pomoc | Akciová burza v Argentině | Úřady | Tobin Gorey | Italové | Přehled o dění | Dow Jones | Pomoc pro Ukrajinu | Patrick Drahi | Daň z příjmu | Měna | Dolarový standard | Dovoz čínského zboží | Ekonomický růst | Energetická skupina ČEZ | Akciové burzy | Nasdaq | Lorenzo Codogno | Demokracie a legitimita | Nouriel Roubini | DSTI | Destatis | Výrobce léků | Pokles průmyslové produkce | Evropské dluhové krize | Hong Kong | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Zastropování cen | Systémy umělé inteligence | Jaroslaw Kaczyński | Elektrická auta | Práce | Velké devizové rezervy | Société Générale | Pepco | Nabídka Aramco | Abú Zabí | Currency | Herbert Diess | Výzvy globalizace | Čínské vlády | Bunge | Komisařka pro energetiku | Diverzifikace aktiv | Rozdělení ČEZ | Ochrany devizových rezerv | Restrukturalizace | Investment | Embargo na ruskou ropu | Krize | Rozvojová spolupráce | VIAC | Novozélandská centrální banka | Apple Music | GOOGL | Výrobní náklady | Allwyn Entertainment | Přímý zahraniční investiční kapitál | Protiruské sankce | TRIPS | Spojené státy | Parlamentní volby | Zadluženost | Fox | Globální nálada | Zpomalení hospodářského růstu | Bank of Scotland | COVAX | Vývoj na trhu | Podíl Evropy | Daně z příjmů právnických osob | Německá inflace | Kryptoměny | Bemis | KKCG | Skupina G20 | Podnik | Snižovat daně | Húsíové | MF | Oživení ekonomik | Odstřižení od SWIFT | Boeing 737 Max | Ekonomie a globální bezpečnost | Prodej aut | Evropský bankovní úřad (EBA) | Miliardář | Úvěr | Investiční doporučení | Kryptoměna ethereum | Úspěch | Ekonomové | Volný obchod | Realitní sektor | Bohatí jedinci | Pavel Sobíšek | G7 | Pravidla a dohody | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Kia | Markets in Crypto-Assets | Fond EU | Charles Michel | Bezpečný přístav pro obchodníky | Eleanor Creagh | Státní bankrot Ruska | Středoevropský region | Záchranný balík | Evropské dluhopisy | Stagnace | Tržby | SABIC | Ruské síly | Eurozóna | Fio | Doba splatnosti | Cineworld | Rovnováha na trhu | Pirelli | Embargo na dovoz ruské ropy | Ondřej Hartman | WhatsApp | Uvalení cel | Záporné úrokové sazby | Cena ruské ropy | Ministři financí zemí Evropské unie | Budoucnost mezinárodního obchodu | Zákaz dovozu ruské ropy | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | ITA | FXstreet | Zásobníky | Investice amerických firem | Stabilní měny | Dánsko | Belgie | Odstranění kurzového rizika | Dění kolem brexitu | Peníze na kurzarbeit | Obchodování na devizových trzích | Podniky | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Dramatický dopad | AUD/USD | Německá automobilka Volkswagen | Bank of England (Britská centrální banka) | NPT | Konžská republika | Americké úřady | Bilance | Politici | Skupina Volkswagen | Francouzský ministr financí | Ekonomika Evropské unie | Palau | Očkování | Evropské země | Renminbi (CNH) | Bank of Japan (Japonská centrální banka) | Zlato | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Výhled růstu ekonomiky | Platidlo | Tchaj-wan | ECOWAS | Vliv na hodnotu eura | Měnové podmínky | Ford Motor | Britská společnost | Čistý dluh | Přeshraniční obchod | Šíření nákazy | NZD | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Altria Group | FED - Federální rezervní systém | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Regulace a právní normy | Spoření na penzi | Šéfka EK | Poradenství | Rozšíření nouzových rezerv | ČR | BIS | Obchodování na newyorské burze | Vývoj měnového páru USD/HKD | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | Vojenská pomoc | Soubor pravidel | CNBC | Nesoulad | Tržby v eurozóně | Impulzy | Silicon Valley | Olaf Scholz | Čínské firmy | Eulerův diagram | Ministerstvo financí dnes | Jukos | Ekonomické sankce | Podpora exportu | Členové skupiny G20 | Tržby v maloobchodě | Objednávky | Vývoj ceny | Analytik | Vliv obchodu | Státní rozpočty | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | UNCTAD | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Pokles německé ekonomiky | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Změny úrokových sazeb | Kuba | Biliony USD | Analýza | Hlavní index francouzských akcií CAC 40
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Členové rodiny
Členové rodiny Birkenstockových
Členové skupiny G20
Členové VIP zóny
Člen představenstva
Člen představenstva České spořitelny
Člen představenstva ČEZ
Člen rady guvernérů
Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky
Člen Rady guvernérů Fedu

Následující klíčová slova

Členské státy EU
Členské státy Evropské unie
Členské státy G20
Členské státy IEA
Členské státy Mezinárodního měnového fondu
Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF)
Členské státy OPEC
Členské země
Členské země EU
Členské země eurozóny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít