Pátek 12. srpen 2022 11:07
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Očekávání do budoucna

img

Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zhoršuje

05.10.2021 Prvním dnešním makroekonomickým údajem bude zářijová statistika tuzemské nezaměstnanosti. Ta po dosažení svého vrcholu (4,3 %) v únoru letošního roku setrvale klesá, a příznivý trend by měl pokračovat i tentokrát. S ohledem na pokračující nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi zaměstnanců ovšem nečekáme nijak výrazný pokles, a vzhledem k zaokrouhlení se tak patrně ani nepřehoupneme o další desetinku procentního bodu, a zopakujeme srpnových 3,6 %.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA se v září snížila na sedmiměsíční minimum

29.09.2021 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v září třetí měsíc po sobě zhoršila a ocitla se na sedmiměsíčním minimu. Pokračující nárůst počtu případů nemoci covid-19 prohlubuje obavy z krátkodobého výhledu ekonomiky, jejíž růst ve třetím čtvrtletí podle analytiků zpomalí. Ukázal to průzkum, jehož výsledky včera zveřejnila organizace Conference Board.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejníže za tři měsíce

09.08.2021 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu prudce zhoršila a dostala se nejníže za tři měsíce. Dolů ji poslaly obavy z možných uzávěr ekonomiky, které by mohly nastat na podzim a dál pokračovat. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix. Její index důvěry se snížil na 22,2 z červencových 29,8 bodu.
img

Ekonomika ve svěrací kazajce čeká na rozvolnění

31.03.2021 Data z reálné ekonomiky za únor ukáží přetrvávající slabost maloobchodu v důsledku pokračující uzávěry obchodů a služeb. Průmyslová výroba čelí rostoucí poptávce při problémech s dodávkami a čekáme tak od ní podobný výkon jako v lednu. Inflace v březnu zrychlí zejména kvůli vyšším cenám u čerpacích stanic.
img

Příchod jara a progress v očkování povzbuzuje odvětví cestovního ruchu

02.03.2021 Od začátku pandemie je nejhůře zasaženým odvětvím bezpochyby odvětví cestovního ruchu, což táhne hlavní letecké společnosti k obchodování na vážně nízkých úrovních, což způsobuje problémy v životaschopnosti mnoha z těchto společností.
img

Ranní okénko - Evropský průmysl opět chladne

16.02.2021 Dnes v dopoledních hodinách dorazí únorové vydání ZEW indexu pro Německo i celou eurozónu. Oproti lednu se tentokrát pro Německo neočekává velká změna, když by hodnocení aktuální situace mělo stagnovat poblíž -66,5 bodu, tedy sice výše, než činila nejslabší hodnota z loňské první vlny pandemie (-93,5), ovšem nadále suverénně pod pětiletým průměrem (28,2). Příčinou této skepse jsou pochopitelně pokračující epidemické uzavírky. Naději nabízí alespoň druhá složka indexu, tedy očekávání do budoucna, která by měla zůstat poblíž 60 bodů. To je z historického pohledu výrazně nadprůměrný výsledek, byť je nutné jej brát s rezervou, jelikož reflektuje vidinu odražení od skutečně velice hlubokého dna. Podobným vývojem patrně projde i index očekávání v celé eurozóně, který v lednu vykázal 58,3 bodu a přibližně tak kopíruje ten německý.
img

Forex: Koruna je netrpělivá před zítřejším zveřejněním inflace

11.02.2021 Finanční trh byl opět ujištěn, že americká centrální banka bude ještě dlouho pokračovat v podpoře ekonomiky. Centrum pozornosti stran hospodářské politiky USA nyní leží na Bidenovu fiskálním balíku a jeho projednávání Kongresem. České koruně pomohly rostoucí spekulace na zvyšování úrokových sazeb ČNB a vyhlíží zítřejší zveřejnění inflace za leden.
img

Ranní okénko - Od německého ZEW indexu zázraky nečekáme

19.01.2021 Český statistický úřad dnes zveřejní prosincová data o vývoji tuzemského indexu cen průmyslových výrobců. Po listopadovém poklesu o 0,5 % meziměsíčně tentokrát očekáváme nárůst o 0,2 %, což by v meziročním srovnání odpovídalo cenové stagnaci. Trh je v tomto odhadu s námi zajedno. Na rozdíl od služeb nevykazuje český průmyslu momentálně problémy s odbytem či poptávkou, což vytváří prostor pro růst cen. Zároveň platí, že některé konkrétní výrobní vstupy se mohou vlivem pandemických restrikcí stávat dočasně nedostatkovými, či obtížně přepravitelnými, což je prodražuje.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v USA citelně ochladla

23.12.2020 Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný a budeme odtud tak sledovat hlavně další dějství nekonečných vyjednávání o brexitové dohodě. Navzdory tomu, že již byl několikrát překročen „nejzazší možný termín“, jednání pokračují, a oficiálně nepotvrzené informace naznačují možný posun.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila

03.12.2020 Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila, reagovala na obnovené plošné uzávěry ekonomik kvůli druhé vlně pandemie. Ukázaly to dnes konečné výsledky průzkumu, který mezi nákupními manažery provedla společnost IHS Markit. Její souhrnný index klesl na 45,3 z říjnových 50 bodů, což je přesný předěl mezi růstem a poklesem aktivity. Sestup je podle konečné zprávy mírnější, než ukazovala předběžná data.
img

Boj o americký senát pokračuje

11.11.2020 Dnešní kalendář je z pohledu ekonomických dat prázdný. Jedinou událostí bude projev prezidentky ECB Lagarde na fóru ECB. Lze předpokládat další komentář v holubičím tónu, jelikož pandemická situace v Evropě se zhoršuje a inflace je utlumená.
img

Zprávy o vakcíně spustily nákupní horečku

10.11.2020 Dnes nás čeká zveřejnění údaje o tuzemské říjnové inflaci. Po zářijových 3,2 % očekáváme zmírnění cenové dynamiky na 3 %, což by odpovídalo tempu 0,2 % meziměsíčně. Za zpomalením růstu cen podle nás bude stát hlavně zlevňování energií, v opačném směru by měl působit kurz koruny, který se v poslední době držel vlivem zvýšené tržní nervozity na slabších hodnotách.
img

Naznačí Fed změnu inflačního cíle?

16.09.2020 Dnes se dozvíme údaj o srpnové dynamice tuzemských cen výrobců. Na ni sice kladně působí postupné zvyšování cen ropy, ovšem v opačném směru působí mdlá inflace ve státech eurozóny a také pandemické ekonomické ochlazení, které odrazuje od zvyšování cen. Podle nás tak ceny výrobců narostou meziměsíčně jen o 0,1 %, což by odpovídalo -0,1 % meziročně. Zbytek trhu s námi souhlasí, a pokud se trefíme, bude se jednat o přesné zopakování červencového výsledku.
img

Ranní nadhoz - Nálada amerických spotřebitelů se propadla

26.08.2020 Německý IFO index v souladu s předpoklady přinesl další mírné zlepšení tamního sentimentu. Jeho srpnové vydání zaznamenalo meziměsíční nárůst ve všech složkách, tedy v hodnocení podnikatelského prostředí (zvýšení o 2,2 bodu na 92,6), očekávání do budoucna (o 0,8 bodu na 97,5) i náhledu na současnou situaci (o 3,4 bodu na 87,9). Zatímco hodnocení aktuální situace se tak jen pomalu vrací k předkrizovým hodnotám, na které stále schází více než 10 bodů, složka očekávání je momentálně nejvýše od roku 2018.
img

Okénko trhu - IFO index potvrdil nadějný výhled pro německou ekonomiku

25.08.2020 Německý IFO index v souladu s předpoklady přinesl další mírné zlepšení tamního sentimentu. Jeho srpnové vydání zaznamenalo meziměsíční nárůst ve všech složkách, tedy v hodnocení podnikatelského prostředí (zvýšení o 2,2 bodu na 92,6), očekávání do budoucna (o 0,8 bodu na 97,5) i náhledu na současnou situaci (o 3,4 bodu na 87,9). Zatímco hodnocení aktuální situace se tak jen pomalu vrací k předkrizovým hodnotám, na které stále schází více než 10 bodů, složka očekávání je momentálně nejvýše od roku 2018. Jedná se tak o další sadu poněkud smíšených signálů, které v poslední době z německé ekonomiky přicházejí. Na jednu stranu tamní podniky evidentně neopouští naděje na dohledné zotavení a i dnes zveřejněné zpřesněné údaje o růstu HDP za druhé čtvrtletí přinesly příjemné překvapení, když ukázaly menší než původně avizovaný propad. Zároveň se ovšem poněkud zadrhává předchozí pozitivní vývoj některých měkkých indikátorů, jako jsou indexy nákupních manažerů či právě IFO index současnosti. Může se jednat o efekt opětovného vzniku izolovaných ohnisek koronaviru, která se po uvolnění preventivních opatření začala objevovat v různých částech Evropy. Za předpokladu, že nedojde k intenzivní druhé vlně epidemie, lze ovšem německá data z posledních týdnů interpretovat jako signál, že by virový ekonomický propad mohl být nakonec o něco mírnější, než se předpokládalo.
img

Ranní nadhoz - Český PMI naznačí tempo zotavení

01.07.2020 Třetí odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj, podle kterého český hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. K mírné opravě došlo u mezičtvrtletní dynamiky, když byl předchozí pokles o desetinu procentního bodu zvýšen a dosáhl tedy 3,4 %. Nižší hospodářský výkon je dán především klesající investiční aktivitou a zahraniční poptávkou, naopak rostoucí výdaje vládních institucí přispívaly pozitivně a bránily ještě hlubšímu poklesu.
img

Ranní nadhoz - Dnešek naznačí tempo amerického restartu

25.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovní rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. ČNB tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. Ani v blízké době neočekáváme, že by ČNB sáhla ke změně sazeb. Jejich zvýšení v současné situaci prakticky nepřichází v úvahu a další snižování se nezdá být nutné.
img

MMF dále snížil odhad růstu světové ekonomiky

24.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovní rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. ČNB tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. Ani v blízké době neočekáváme, že by ČNB sáhla ke změně sazeb. Jejich zvýšení v současné situaci prakticky nepřichází v úvahu a další snižování se nezdá být nutné. Nedávno hojně diskutované netradiční nástroje měnové politiky podle nás v tuto chvíli též nejsou zapotřebí.
img

Ranní nadhoz - Dnes zasedá ČNB, drama nečekáme

24.06.2020 Německý index nákupních manažerů vykázal v červnu meziměsíční nárůst o více než 13 bodů a zakotvil na hodnotě 45,8. Překonal tak tržní očekávání, která činila 44,4. Za zlepšením stojí primárně sektor služeb, který poskočil z 32,6 až na 45,8 bodu, ovšem znatelně si polepšili i zpracovatelé, kteří zaznamenali nárůst o 6 bodů na 44,6. Podobně jako v Německu si index vedl i v celé eurozóně, kde v souhrnu oproti květnu vzrostl z 31,9 až na 47,5 bodů, a taktéž citelně překonal tržní odhady. Ani americký index nákupních manažerů si nevedl špatně, když za červen v souhrnném vyjádření vzrostl o téměř 10 bodů na úroveň 46,8. Stejně jako v Evropě se i v USA vzpamatovává sektor služeb o něco rychleji, jelikož byl virem i více zasažen. Aktuálně tak americký PMI v obou hlavních sektorech ekonomiky pomalu šplhá směrem k hranici 50 bodů, nad kterou již bude možné mluvit o návratu k růstu.
img

Forex: Koruna zažila houpačkový závěr týdne

18.05.2020 Po šoku, který prodělala minulé pondělí v návaznosti na vystoupení člena bankovní rady ČNB Holuba, se koruna po většinu uplynulého týdne držela v okolí EUR/CZK 27,50. Mírně oslabila během čtvrtka, ovšem skutečný kolotoč si nechala až na pátek. V 9:00 toho dne ji nejdříve nepotěšil údaj o poklesu českého HDP, který mírně předčil odhady, ovšem hned v 9:30 se k mikrofonu stanice Prima News posadil guvernér ČNB Rusnok a po obligátním úvodu na téma probíhající ekonomické hibernace se dostal i k měnově-politickým tématům. Jakmile se Rusnok nechal slyšet, že jelikož česká inflace nehrozí pádem do záporného teritoria, lze podle něj „na viditelném horizontu vyloučit“ intervence proti koruně, česká měna instantně posílila o více než 20 haléřů. Souběžně s tím ovšem ČNB zveřejnila novou edici Zprávy o inflaci, ve které čtenářům nabídla svůj alternativní pesimistický scénář vývoje ekonomiky v případě druhé vlny pandemie. A zatímco děsivá predikce (-13,5 % v roce 2020) růstu HDP na veřejnost skrze média pronikla okamžitě, dodatek o tom, že se jedná pouze o hypotetickou alternativu již tak silně slyšet nebyl. Koruna tak okamžitě všechny předchozí zisky zahodila a vyletěla až k EUR/CZK 27,70.
C:\fakepath\ifo-24092019-lv.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se mírně zlepšila

24.09.2019 Podnikatelská nálada v Německu se v září mírně zlepšila, ukázal dnes průzkum mnichovského institutu Ifo. Jeho index důvěry, který je založen na průzkumu mezi zhruba sedmi tisíci německých firem, vzrostl na 94,6 ze srpnových 94,3 bodu. Mírně tak překonal očekávání. Výhled na další měsíce se ale opět zhoršil.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 14.6.2019

14.06.2019 V prvním kole hlasování o novém lídrovi britské konzervativní strany ukázal jasnou převahu zastánce tvrdého Brexitu B. Johnson. Ten se nechal slyšet, že hodlá zajistit odchod Británie z EU do konce října ať už s dohodou, nebo bez ní. Ostatní kandidáti nyní spojují síly proti Johnsonovi. Další kolo hlasování je naplánované na příští týden.
img

Okénko finančního trhu 13.6.2019

13.06.2019 Dubnové saldo běžného účtu platební bilance ČR dosáhlo hodnoty 17,7 mld. Kč, což je výrazně lepší výsledek oproti předchozímu měsíci, nicméně ve srovnání se stejným obdobím minulého roku došlo k poklesu o zhruba 11 mld. Kč. Do celkového salda kladně přispěl přebytek exportu zboží a služeb nad importem, ačkoliv zde již bylo znát pokračující oslabení ekonomické výkonnosti evropských obchodních partnerů, na jejichž trhy Češi vyvezli méně než v březnu. Pokračoval i odliv příjmů z investic, kterých již tradičně míří do zahraničí výrazně více než opačným směrem.
img

Jedna velká fundamentální divergence

13.06.2019 Korelace některých měnových párů s komoditami je starou známou skutečností odrážející fakt, že daná země je z velké míry závislá na exportu dané suroviny. Proto se třeba kurz ruského rublu dlouhodobě pohybuje stejným směrem jako ceny ropy. A když se jejich cesty rozdělí, je dobré mít se na pozoru ohledně možných obchodních příležitostí.
C:\fakepath\nemecko2.png

Dokdy bude růst Německá ekonomika?

23.05.2019 V Německu se letos opakovaně snížil odhad růstu HDP. Co je příčinou? Co můžeme očekávat do budoucna a jaký to bude mít vliv na akcie a DAX 30? Pokud chcete vědět, čtěte dále...
img

Fundamentální analýza: Rok 2017 přinese konec kurzového závazku ČNB

02.01.2017 První týden nového roku přinese prudké zrychlení inflace v eurozóně, potvrzení příznivých trendů na trhu práce v USA, zlepšení dynamiky českého průmyslu a přebytek státního rozpočtu. Kurz koruny by měl zůstat na hranici kurzového závazku díky dobrým fundamentům české ekonomiky a rostoucím spekulacím na posílení domácí měny.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Australský dolar | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Divergence | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | CFDs | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Transakce | Bloomberg | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Distribuce | Nesoulad | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | IFO index | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | MMF | MT4 | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Průmyslové objednávky | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Trend | Volatilita | Výkonnost | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | AUD | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Business | Kurz eura | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodovat | MT5 | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Investiční společnosti | CZK/EUR | Index cen | Český statistický úřad | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Volatilní | AdmiralMarkets | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Conference Board | CZK | České koruny | DAX 30 | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Kurz australského dolaru | Makroekonomické ukazatele | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Oslabení koruny | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Státní rozpočet | Trh | Volatility | Vývoj inflace | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | ZEW | Christine Lagarde | IRS | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Investment | Markit | Sentix | DIHK | Hospodářské vyhlídky | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Bankovnictví | Prezident ECB | Index důvěry | Firmy | Aktuální vývoj | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | IHS | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Propad | DAX30 | DAX30 CFD | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Vysoká volatilita | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Objem devizových intervencí | Konec kurzového závazku | Mzdy | Německý export | Dnešní zprávy | Odhady trhu | Predikce | Obchodování dolaru | Průzkum | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Zpomalení čínské ekonomiky | Americký index S&P 500 | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | ČTK | Německý Ifo index | Zasedání americké centrální banky | Odhad HDP | Očekávání | IHS Markit | Okénko trhu | Ranní nadhoz | MetaTrader 4 Supreme Edition | Jerome Powell | Tržní očekávání | Obchodní války | Obchodní válka | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Americké dluhopisy | Použití finanční páky | Růst úrokových sazeb | Politika Fedu | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Německé banky | Asijské burzy | Volatilní obchodování | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Inflační očekávání | Český průmysl | Michal Brožka | Vývoj hlavní úrokové sazby | Situace na DAXu | Německé firmy | Fundamentální divergence | Pokles cen | ISM index | Denní graf | Italská vláda | Měnověpolitické zasedání | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Rozpočet | Deficit | Objem | Obchod | Trh práce | Inflace v říjnu | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Pfizer | Růst cen | Datový kalendář | Bilance | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Odhad růstu světové ekonomiky | Souhrnný index | Vyšetřování | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Ekonomická důvěra | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | PLN | Propouštění | Výrazný pokles | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Posílení domácí měny | Plyn | Nálada | Kontrakty | IAG | Míra | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Ministr spravedlnosti | Nike | Ministerstvo financí České republiky | Koruna posílila | Americký index | Organizace Conference Board | Objem objednávek | Společnost Sentix | Chris Williamson | Netflix | Analýza společnosti | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ifo | Poradenství | Česká inflace | Tuzemská inflace | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Ceny energií | Úspěšný týden | Německá kancléřka | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Dnešní datový kalendář | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Prodeje aut | Adidas | SEC | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Vývoj | Pokles prodeje | Americké tovární objednávky | Vládní opatření | Společnost IHS Markit | Nástroje měnové politiky | Restrikce | Prudký pokles | Air France-KLM | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Karanténní opatření | Stimul | Obavy trhu | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Další pokles | Republikáni | Spotřebitelská nálada | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Růst | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Výroba automobilů | Ekonomiky | Ekonomický propad | Aukce státních dluhopisů | Organizace | British Airways | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Ekonomické oživení | Vývoj HDP | Inflace v březnu | Indikace | ZEW index ekonomického sentimentu | Trade | Dílčí index | Postavení USA | Air France | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Pracovní síly | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Šéf Sentixu | Konečné výsledky průzkumu | Pokles ekonomické aktivity | Expanze | Průmyslová výroba v Itálii | Spotřebitelské ceny v USA | RBI | Auta | Vakcína | Sektor služeb | Moderna | Fiskální stimul | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | ČR | Stravenkový paušál | Pokračování růstu | Projev šéfa Fedu | Covid | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | E.ON | KLM | Ceny | Celkový výsledek | Nálada amerických spotřebitelů | Důvěra | Vývoj vakcín | Deutsche Lufthansa | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Pandemická situace | Zrušení superhrubé mzdy | Průměrné mzdy | Pokles spotřebitelských cen | Ranní okénko | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Epidemické situace | Pokles indexu | Zpochybnění výsledku | Výsledky voleb | Zprávy o vakcíně | Daňový balíček | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Spotřebitelská nálada v USA | Počasí | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Rostoucí úrokové sazby | Air | Data z reálné ekonomiky | Objednávky | Obavy z inflace | Tempo zdražování | Mutace delta | David Vagenknecht
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Očekávané výnosy
Očekávané výsledky
Očekávané výsledky hospodaření
Očekávané zhodnocení
Očekávání
Očekávání analytiků
Očekávání budoucího ekonomického růstu
Očekávání býčí
Očekávání ČNB
Očekávání dalšího růstu úroků

Následující klíčová slova

Očekávání do budoucnosti
Očekávání investorů
Očekávání IPO
Očekávání nastavení úrokových sazeb
Očekávání německých exportérů
Očekávání oživení české ekonomiky
Očekávání pohybu trhu
Očekávání trhu
Očekávání úrokové sazby
Očekávání úrokových sazeb
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít