Úterý 23. července 2024 16:39
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO férovost

Velké riziko

img

Legendární ženevský autosalon končí kvůli nejistotám v automobilovém průmyslu

31.05.2024 Legendární ženevský autosalon se již nebude konat. Organizátor akce, Comité permanent du Salon international de l'automobile, dnes oznámil, že ruší příští ročník a neplánuje obnovení akce ani v dalších letech. Důvodem jsou podle prohlášení obtížné podmínky na trhu po skončení pandemie nemoci covid-19 a příliš mnoho nejistot v automobilovém průmyslu, které snížily atraktivitu velkých evropských výstav. Konat se bude pouze sesterská akce v katarském Dauhá, která se poprvé uskutečnila v roce 2023. Příští ročník se bude v listopadu 2025.
C:\fakepath\prop-trading-26042024-1.png

Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet

26.04.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak se stát prop obchodníkem a s tím i jaké návyky dodržovat a na co při prop tradingu myslet. Pokud toto splňujete a máte správně nastavenou mysl, můžete se přesunout k dalšímu bodu, a to je nějaká základní strategie či postupy v prop tradingu. Celý článek pojmeme v bodech, kdy každý jednotlivý bod bude popisovat určitou část strategie či to, na co se strategicky zaměřit u prop tradingu v evaluačním procesu (plnění výzvy - challenge). Z těchto bodů si pak můžete vybrat hned několik a zkombinovat je do vaší obchodní strategie právě z důvodu pravidel prop firmy.
img

Tesla po výsledcích za 1. čtvrtletí vzrostla v premarketu o 12 %.

24.04.2024 Tesla (TSLA.US) včera po ukončení seance na Wall Street oznámila zprávu o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024. Zpráva se ukázala být zklamáním ve srovnání se středními očekáváními analytiků sestavenými agenturou Bloomberg. Akcie se však během včerejšího obchodování po hodině shromáždily a drží si tyto zisky i dnes před uvedením na trh, protože někteří říkají, že výsledky nejsou tak špatné, jak se obávali.
img

Graf dne - OIL (02.02.2024)

02.02.2024 Ropa se včera ve večerních hodinách propadla kvůli zprávám v médiích, že Izrael souhlasil s návrhem na příměří v Gaze. Katar, který je prostředníkem mezi Izraelem a Hamásem, však tyto zprávy rychle vyvrátil s tím, že zatím nebylo dosaženo žádné dohody. Katar nicméně dnes ráno uvedl, že Hamás návrh na šestitýdenní příměří předběžně pozitivně potvrdil, ale k dohodě vede ještě dlouhá a náročná cesta. Přesto panuje obecný pocit, že rozhovory postupují.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
C:\fakepath\metatrader-mt4-13012024-2.png

Otevření a uzavření obchodu v platformě MetaTrader (kapitola 9.)

13.01.2024 Způsobů jak otevřít obchod je v MetaTraderu několik. V této kapitole si ukážeme způsoby otevření obchodu v platformě MT4 a MT5.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Experti: Inflace v ČR příští rok zeslábne, ekonomiku čeká mírné oživení

26.12.2023 Inflace v Česku příští rok zeslábne, i když pravděpodobně nedosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB). Díky pomalejšímu růstu spotřebitelských cen se vrátí k růstu reálné mzdy, což by mělo dát impulz k mírnému oživení ekonomiky po letošním celoročním propadu. Situace na trhu práce zůstane napjatá a nezaměstnanost by se proti současnosti dramaticky zvyšovat neměla. Vyplývá to z prognóz ministerstva financí, ČNB a analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\investor-19122023.png

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?

19.12.2023 V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.
C:\fakepath\forex-02112023.png

Jste v plíživé pasti Overtradingu?

01.11.2023 Overtrading neboli přeobchodování. Toto slovo jsem v poslední době slyšel od mnoha mých klientů. Je to jako být v nekonečném kolotoči, kdy nemůžete přestat a cítíte, že musíte neustále něco dělat, abyste byli úspěšní. Jenže občas méně znamená více, a v tradingu to platí dvojnásob.
C:\fakepath\sila-men-02102023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (září 2023)

02.10.2023 Nejsilnější měnou měsíce září se stal novozélandský dolar, který jako jediný dokázal proti americkému dolaru posílit. Zbytek světových měn se již pohyboval v rudých číslech. Největší oslabení vykázal švýcarský frank, který vůči americkému dolaru ztratil 4 %. Silný americký dolar se také podepsal na cenách zlata a stříbra, které v září oslabily. Naopak cena ropy díky silnému fundamentu a utahování kohoutků ze strany Ruska a Saudské Arábie výrazně posílila. Akciový index S&P 500 rovněž oslabil, což může souviset s korelací silného amerického dolaru a vyprchání nákupní euforie po AI boomu (umělá inteligence). Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých obchodních instrumentů.
C:\fakepath\usa-20092023-1.jpg

Další velké riziko pro finanční trhy - Americký shutdown

20.09.2023 Americká vláda nemá na růžích ustláno. Ihned poté, co bylo na začátku prázdnin vyřešeno navýšení amerického dluhového stropu, na konci září vznikl další problém - schválení amerického rozpočtu pro následující rok. Kongres Spojených států nemusí tento rozpočet schválit, což má potenciál značně komplikovat globální politickou situaci. Vojenská pomoc Ukrajině nebo Tchaj-wanu se může zpomalit, nebo dokonce zastavit, ale to není jediný možný důsledek.
img

FT: Větrná energetika má problém s růstem velikosti lopatek turbín

04.09.2023 Za inženýrský úspěch se dá považovat 169 větrných turbín, které u pobřeží Yorkshiru vztyčila dánská firma Orsted. Každá z nich má výkon osm megawattů a dokáže dodávat energii jedné domácnosti po dobu 24 hodin pouhým jedním otočením lopatek dlouhých 81 metrů. O desítky kilometrů severněji si konkurenční firma SSE přisadila, její novější turbíny s lopatkami dlouhými 107 metrů mohou napájet domácnost jedním otočením až dva dny. Závod o větší turbíny však přiměl odborníky k výzvě na zpomalení růstu a větší standardizaci, píše list Financial Times (FT).
C:\fakepath\dluhy-28042023.png

Proč americký dluh straší investory?

28.04.2023 Na témata jako inflace, recese a bankovní krize si pomalu zvykáme. K nim se pomalu přidá i zvětšení stropu amerického dluhu.
C:\fakepath\investor-13042023.png

El-Erian vidí velké riziko v Credit Crunch

13.04.2023 Prostředí vysokých úrokových sazeb a hlavně rychlost jejich růstu, vytváří v ekonomice nepředvídatelné turbulence. Nevíme, kdy přijdou, ale víme s jistotou, že se někde objeví. Jednu takovou možnost nastínil ve svém článku pro Financial Times Mohamed El-Erian, známý ekonom a hlavní analytik u německé pojišťovny Allianz. To prakticky znamená, že je zodpovědný za strategii největšího fondu s obligacemi. A protože obligace jsou jedním z nejvíc postihnutých aktiv, není divu, že se El-Erian často vyjadřuje v médiích, aby upozornil na problémy celého sektoru.
img

Ukrajina už dál nebude financovat válku tištěním peněz, řekl guvernér

27.03.2023 Ukrajina už dál nebude financovat válku proti Rusku tištěním peněz. Deníku Firnancial Times (FT) to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl guvernér ukrajinské centrální banky Andrij Pyšnyj. Tištění peněz je podle něj nebezpečné, protože představuje velké riziko pro makrofinanční stabilitu. Spor s vládou na toto téma je vyřešen, řekl.
C:\fakepath\banka-24032023.jpeg

Jak využít současné bankovní krize na finančních trzích?

24.03.2023 Bankovní krize, ve které se nyní nacházíme, je vždy těžkým obdobím, kdy se finanční instituce potýkají s problémy, které mohou vést k omezení jejich činnosti nebo dokonce k jejich zániku. Taková situace má negativní dopad na celkovou ekonomiku, obchodní prostředí a často i na individuální firmy i fyzické osoby, které jsou pády bank ať už přímo, nebo nepřímo zasaženy. Určitě se tedy na finančních trzích nejedná o zábavné období, niméně bankovní krize neznamená, že v sektoru obchodování neexistují žádné příležitosti. Někteří tradeři a investoři tyto situace dokonce aktivně vyhledávají. Jak tedy i my můžeme využít současné propady ve svůj prospěch?
img

Krize bankovního sektoru nekončí. Objevily se nové, nečekané problémy

20.03.2023 Finanční trhy žijí kolapsem amerických bank a následnou záchranou švýcarské Credit Suisse. Ten, kdo si myslel, že ve chvíli, kdy švýcarskou banku se 167letou historií převezme větší konkurent UBS, se situace na trhu zlepší, se zmýlil. Na trhu dále vládne strach. To se zrcadlí v poklesu cen akcií bankovního sektoru.
img

Americká ekonomika se stále vyhýbá recesi, ale slabý trh s bydlením představuje velké riziko

27.01.2023 ‚‚Podle této zprávy o HDP se americká ekonomika stále vyhýbá recesi. Spotřebitelské výdaje jsou stále silné, a to jak na domácím, tak na globálním trhu. Je těžké mít recesi, když je poptávka tak odolná, a to je dobrá zpráva pro trh, který se obává o budoucnost ekonomiky.
img

Blockchain: jak moc konzervativní investor chcete být?

23.01.2023 Kryptoměny mají v poslední době reputaci nestabilní investice, kvůli vysokým ztrátám investorů, častým podvodům a chybám. Jedno z nejvíc diskutovaných témat za poslední dobu je krach krypto burzy FTX. Hlavní důvody tohoto bankrotu je spekulace s vklady klientů a nestabilita organizace.
img

Norsko bude s EU spolupracovat na zajištění stability v dodávkách plynu

15.09.2022 Norsko bude spolupracovat se zeměmi Evropské unie na zajištění větší stability v dodávkách plynu. Řekl to dnes předseda norské vlády Jonas Gahr Störe, který jednal se zástupci největších těžebních firem v Norsku o krizi na energetickém trhu v Evropě. Prudké výkyvy v cenách plynu podle premiéra nejsou v zájmu Norska.
img

Rozbřesk: České veřejné finance pod tlakem

02.09.2022 Od počátku 90. let minulého století byla integrální součástí české hospodářské politiky ambice pečovat o vnitřní i vnější stabilitu domácí měny a udržovat fiskální disciplínu. Česko se na rozdíl od řady jiných zemí (a to ani v časech centrálně plánovaného hospodářství) nadměrně nezadlužovalo, a i díky této chvályhodné tradici bylo na konci prvního čtvrtletí 2022 v EU ekonomikou se sedmým nejnižším poměrem veřejného dluhu k HDP. Během předchozích dvou let (od propuknutí covidové pandemie do vzplanutí válečného konfliktu na Ukrajině) se ovšem naše fiskální situace už začala měnit k horšímu: zadluženost relativně k HDP se zvýšila téměř o 13 procentních bodů, tzn. rychlejším tempem, než ve dvou třetinách zemí Unie.
img

Taiwan a daně ve stínu trhu práce. Očekávání otočky Fedu projde dalším testem

05.08.2022 Napětí kolem Taiwanu se zdaleka nezmenšuje a Čína se snaží o pravý opak. Na finanční trhy však zatím dojem neudělala a nervozita se zde nijak zvlášť nešponuje. A podstatný dopad nemá ani vývoj v americkém Kongresu, kde demokrati našli většinu pro daňový zákon zavádějící 1procentní daň z firemních odkupů akcií. Poměrně slušná data z německého průmyslu pak zůstávají v podstatě na okraji zájmu.
C:\fakepath\twitter-19052022.jpg

Leveraged buyout Twitteru

19.05.2022 Jestli vás stejně jako mě zajímá transakce, na základě které má Elon Musk v plánu koupit Twitter, pak jste určitě narazili na pojem leveraged buyout, zkráceně LBO. O mechanismu LBO jsem věděla spíše základní věci, a tak jsem se pustila do podrobnějšího průzkumu. Překvapilo mě, jak smart forma financování akvizicí to je a jak poměrně nízké riziko může představovat pro toho, kdo nějakou společnost kupuje. V češtině mě napadlo přirovnání, které LBO dle mého názoru dobře vystihuje: za málo peněz, hodně muziky.
img

3 důvody, proč zlato nyní zůstává nejlepším aktivem

29.04.2022 Tento týden zlato kleslo na 2měsíční minimum pod tlakem silnějšího amerického dolaru. Přesto si drahý kov stále zachovává vysoký růstový potenciál. Pojďme zjistit proč.
img

Inflace, události na Ukrajině a možný silný růst v USA budou tento týden řídit globální trhy

18.04.2022 Globální trhy nadále sklouzávají do hluboké recese kvůli závratně vysoké inflaci a agresivnějším krokům centrálních bank, zejména Fedu. Je zde také válka na Ukrajině a zhoršující se údaje v Německu, Číně a USA.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-28022022.jpg

Rusko-Ukrajinský konflikt: Co udělá s českou korunou?

28.02.2022 Válka na Ukrajině, která od roku 1945 nemá v Evropě obdoby, je obrovskou mezinárodní tragédií, kterou si ještě před velmi nedávnou dobou mnoho z nás nedokázalo představit. Každá válka znamená ztráty a to nejen ty ekonomické, ale bohužel také ztráty nejvyšší a sice ztráty na lidských životech. Proto především chceme vyjádřit podporu celé Ukrajině a doufáme, že tato agrese Ruska na území suverénního státu velice brzy skončí.
img

Dvě role amerického dolaru

09.02.2022 V současnosti má americká měna dvě protichůdné funkce – ochranný přínos a prostředek ohrožení v geopolitických konfliktech. Použití amerického dolaru v geopolitických konfliktech s sebou přináší ztrátu jeho dominance na globálním finančním trhu.
img

Eurobondy zaznamenávají rekordy, společnosti spěchají shánět hotovost

14.01.2022 Přestože trh na dnešní projev šéfa Fedu Powella reagoval pozitivně, investoři stále směřují prostředky do aktiv bezpečného přístavu.
img

Dolaru brání pochybnosti. Zaměřte se na CPI a Powellův projev

11.01.2022 Světové centrální banky budou v příštím roce kvůli inflaci nuceny jednat, ale vyplatí se to? Již nyní očekávání na trzích kolísají, to je jasně vidět na dynamice dolaru.
C:\fakepath\meta-trader-4-772x463-24122021.jpg

Obchodním plánem k prosperitě

24.12.2021 Klíčem k úspěchu v obchodování na finančních trzích, potažmo na forexu, je vytvoření solidního obchodního plánu, který bude odrážet všechny aspekty vašeho obchodování, od přípravy, přes samotný trading až k zaznamenávání vašich obchodů a jejich zpětné vyhodnocení. V tomto příspěvku se budeme zabývat, jak přistupovat k obchodnímu plánování na forexu.
img

Trhy vstřebaly jestřába Powella, akcie i výnosy obracejí nahoru

01.12.2021 Nedávno jsme na tomto místě spekulovali o možnosti, že nominace Jeroma Powella (případně Lael Brainardové, která byla tehdy také ve hře) sejme z potvrzeného šéfa Fedu tlak držet v politickém zájmu maximálně holubičí postoj. Klíčový světový centrální bankéř nemohl nevidět, že inflace roste nad očekávané hodnoty a dál zrychluje navzdory předpokladu o přechodnosti.
img

Graf dňa - OIL.WTI (26.11.2021)

26.11.2021 Globálne finančné trhy sú otrasené obavami z nového variantu koronavírusu z Južnej Afriky. O variante sa hovorí, že je viac prenosný ako iné varianty, ako napríklad Delta, a že je odolnejší voči protilátkam. Navyše, hoci bol prvýkrát hlásený nedávno, v Južnej Afrike je už rozšírený. Niektoré ázijské krajiny, ako napríklad Singapur, sa už rozhodli zakázať príchody z Južnej Afriky. Ak je nový variant taký nebezpečný, ako sa predpokladalo, zdá sa, že je len otázkou času, kým sa ostatné krajiny rozhodnú zaviesť obmedzenia. Ako bolo vidieť počas predchádzajúcich vĺn pandémie, cezhraničné cestovanie má tendenciu byť prvým cieľom nových obmedzení.
C:\fakepath\trader-04112021-50-zm.jpg

Forex: ČNB rekordně zvýšila sazbu na 2,75 procenta a zhoršila odhad vývoje ekonomiky

04.11.2021 Bankovní rada České národní banky dnes skokově zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta, což je nejvýraznější zvýšení sazeb od roku 1997. Základní sazba ČNB bude nejvyšší od prosince 2008. Analytici přitom očekávali zvýšení sazeb jen o 0,5 až 0,75 bodu. Dnešní rekordní zvýšení podle nich ukazuje, že ČNB bere enormní růst inflace vážně. Rozhodnutí ČNB nezvykle ostře kritizoval končící premiér Andrej Babiš (ANO), o jeho protiinflačním smyslu pochybuje i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Centrální banka také zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká vyšší inflaci.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (21.7.2021)

21.07.2021 Návrat pozitivní nálady byl alespoň na jednu seanci včera vidět na akciových indexech, které podle očekávání znovu hmotnily pojem “Buy the dip”. Rizikové přirážky klesaly také na dluhopisových trzích, kde rostly výnosy, ale stále jsou od 1.30 %. Americký dolar také posiluje a ropa WTI zůstává pod 70 dolary.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (11.6.2021)

11.06.2021 Čísla americké inflace na první pohled vypadají hrozivě, ale investoři dokázali úvodní nervozitu rychle setřást a například index S&P 500 byl chvíli na nových rekordech. Příliš velkou volatilitu nezpůsobilo ani odpolední zasedání ECB, kde nezaznělo nic, co by trhy neočekávaly. BTC po 12 % pouze stagnuje.
img

Forex: Předčasné úvahy o utahování měnové politiky

26.05.2021 Skoro prázdný ekonomický kalendář dnes ukáže rostoucí důvěru podniků ve Francii. Promluví de Galhau z Evropské centrální banky, ale jeho preference k potřebě prozatím dál stimulovat ekonomiku uvolněnou měnovou politikou jsou známé. V ČR trh spekuluje na zvýšení úrokových sazeb na konci června, což zatím stále považujeme za předčasné.
img

Podle Goldman Sachs nejsou trhy ani poblíž bublině

22.03.2021 Zatímco akciové indexy ve světě jsou poblíž svým rekordním maximům, jedna z největších investičních společností Goldman Sachs nevidí velké riziko, že by se trhy měly nacházet v bublině. Aktuální valuace nejsou podle banky velkým systematickým rizikem.
img

Klidné dluhopisy, dražší akcie a americký maloobchod na programu

16.03.2021 Pozitivní závěr v USA při včerejším obchodování inspiroval evropské akcie k růstu dnes na úvod. Hlavní zdejší indexy se většinou posouvají vzhůru zhruba o půl procenta, přičemž s menším nárůstem zaostává Paříž. Sektorově se daří hlavně bankám a IT, naopak klesá energetický sektor.
img

Rok 2021 začne nebezpečnou jízdou dolaru a pobrexitovou Británií na křižovatce

30.12.2020 Trh se převážně shoduje na tom, že nás v roce 2021 čeká reflační odraz ode dna a oslabený americký dolar. My s tímto pohledem vcelku souhlasíme, ale pořád se toho může spousta pokazit. Bezprostředním nebezpečím je hlavně spekulativní zápal, který může vést dříve či později ke korekci – a asi spíš dříve. Brexitová dohoda byla pro libru velkým zklamáním.
C:\fakepath\top-23122020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.12.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v zelených číslech. Náladu na burzách nezkazilo ani vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, že balík na podporu ekonomiky v objemu téměř 900 miliard dolarů je nevyhovující, a pohrůžka, že příslušné zákony nepodepíše.
img

Rozbřesk: Libra - jak hluboko by mohla klesnout, aby se srovnala s tvrdým brexitem?

23.12.2020 Kauza brexitu jde do finále, což je velmi dobře vidět na výrazně vyšší volatilitě britské libry. O tom, zda mezi Británií a EU bude 1. ledna nějaká obchodní dohoda či nikoli, by se mělo rozhodnout v následujících několika dnech. Pro libru, která je navíc zkoušená velmi zhoršenou pandemickou situací na britských ostrovech, představuje hrozba nedohody mezi Londýnem a Bruselem velké riziko. Logicky tak vyvstává otázka, kam až může libra oslabit v situaci, kdy vyjednávání před Silvestrem opravdu selžou a na Nový rok začne na obou stranách kanálu La Manche chaos?
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna k euru i dolaru zůstává nejsilnější od počátku září

13.11.2020 Česká měna se k euru i dolaru dál drží kolem nejsilnějších úrovní od počátku září. K oběma měnám dnes zpevnila o šest haléřů na 26,43 Kč/EUR a 22,36 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruně podle analytiků pomáhají výsledky prezidentských voleb v USA, informace z České národní banky a očekávání spojená s vakcínou proti nemoci covid-19.
C:\fakepath\usa-volby.jpg

Prezidentské volby USA: Jaká bude reakce akciového trhu?

16.08.2020 Letošní prezidentské volby v USA budou soubojem na život a na smrt. V tomto článku si projdeme, jak listopadové prezidentské volby mohou ovlivnit akciový trh. Neopomeneme ani historickou zkušenost. Nakonec se podíváme, co doporučují analytici z investiční banky U.S. Bank a já přidám i svůj komentář.
C:\fakepath\eurusd-07072020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 7.7.2020

07.07.2020 Americké akcie včera výrazně posílily. Údaje o aktivitě v sektoru služeb a oživení čínské ekonomiky vyvolaly mezi investory optimismus a zastínily i zprávy o růstu nových případů nemoci covid-19 v USA.
C:\fakepath\powell-16062020-lv.gif

Šéf Fedu: Ekonomika USA čelí hlubokému poklesu

16.06.2020 Americká ekonomika čelí hlubokému poklesu s výraznou nejistotou ohledně načasování a síly oživení. Čím déle bude recese trvat, tím větší škody způsobí na trhu práce a v podnicích. Řekl to ve svém dnešním projevu před bankovním výborem Senátu šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell.
img

Ministerstvo financí si díky nízkým sazbám ČNB půjčilo téměř zadarmo

20.05.2020 Dnešní aukce Ministerstva financí nabídla rozmanité spektrum státních dluhopisů. I přes klesající výnosy ale zůstává poptávka investorů vysoká. Největší zájem byl o dluhopis s plovoucí úrokovou sazbou se splatností sedmi let. Jeho úrokové platby se odvozují od 6M PRIBORu, resp. od výše úrokové sazby ČNB. Po jejím nedávném snížení téměř na nulu se tak jedná o velmi levný zdroj finančních prostředků státu.
img

Ministerstvo financí snižuje nabídku státních dluhopisů, zatímco zájem investorů přetrvává

13.05.2020 V dnešní aukci státních dluhopisů Ministerstvo financí nabízelo splatnosti napříč celou výnosovou křivkou. Jak již ukázala předchozí aukce, ministerstvo již získalo drtivou většinu potřebných finančních prostředků pro letošní rok a začíná být vybíravější komu své dluhopisy prodá a za jakou cenu. Zároveň je také patrné, že s klesající atraktivitou kratších splatností roste zájem i o delší státní dluhopisy. Dnes tak prodalo 18,4 mld. Kč státních dluhopisů, zatímco investoři poptávali celkem 91,6 mld. Kč. Pro následující týdny očekáváme, že se nabídka nových státních dluhopisů bude snižovat, zatímco poptávka bude stále vysoká. I tak ale atraktivita tuzemských dluhopisů v posledních týdnech klesá. Jejich výnosy pod nátlakem vysoké poptávky klesají a jejich cena roste.
img

Nejistota kolem druhé vlny. Co k výhledu řeknou bankéři z Fedu?

12.05.2020 Zatímco současná vlna nákazy koronavirem v západním světě jednoznačně ustupuje, postupně roste nervozita z vlny nové. Nákaza se dál velice rychle šíří v Rusku nebo Brazílii, jako nové velké riziko se rýsuje Indie, ale investory znejistěly především zprávy o nových případech z Číny či Koreje, které přibývají po uvolnění restriktivních opatření. Zatím nejde o žádná velká čísla, ovšem vědomí trvajícího rizika nákazy může tlumit poptávku a působit ekonomikám škody teoreticky i bez propuknutí nové vlny.
img

Poptávka investorů se otáčí směrem k delším dluhopisům

06.05.2020 V dnešní aukci státních dluhopisů Ministerstvo financí testovalo zájem investorů o delší splatnosti. Doposavad drtivě převládala poptávka po kratších státních dluhopisech. Nicméně v důsledku toho v posledních týdnech vzrostla jejich cena na trhu a tím naopak potenciální atraktivita delšího konce křivky. To se odrazilo i na vysoké poptávce investorů v dnešní aukci. I tak ale byl největší zájem opět po nejkratším dluhopisu z nabízených se splatností osm let. Zároveň se ministerstvo po delší době vrátilo k naplňování předem nastaveného plánu objemu emitovaných dluhopisů. Dnes tak prodalo „pouze“ 13,2 mld. Kč státních dluhopisů, zatímco investoři poptávali celkem až 59,3 mld. Kč. Ukazuje se tak, že předchozí rekordní aukce již dostatečně zajistily finanční prostředky na financování plánovaného deficitu státního rozpočtu pro letošní rok.
img

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST

30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.
C:\fakepath\formace1.png

Formace (Pattern) Hlava a ramena

22.04.2020 Formace Hlava a ramena (Head and Shoulders) je klasický pattern (vzorec) technické analýzy. Pojďme se podívat na jeho hlavní prvky a charakteristiky obchodování.
C:\fakepath\dax30.jpeg

Index DAX v době koronavirové

16.04.2020 Německý index DAX, který je jedním z předních světových indexů, začíná opět pomalu nabírat na síle a to dokonce napříč „nelepšící“ se koronavirové krizi, která v investorech denně vzbuzuje značnou nejistotu. Právě díky nejistotě budoucího vývoje na německém trhu, se nyní přední světoví investoři a obchodníci snaží predikovat, zda jsou přijatá německá měnová a fiskální opatření dostatečná, což by mohlo ve výsledku (v případě, že investoři vyhodnotí přijatá opatření za relativně dostačující) celou situaci okolo indexu DAX ještě více stabilizovat.
C:\fakepath\trading-mysleni.jpg

5 průšvihů, které mohou smazat váš účet

06.04.2020 Při obchodování na forexu na vás číhá mnoho překážek. Jsou různého typu, ale všechny vám budou házet klacky pod nohy. Jestli se budete chtít stát dlouhodobě profitabilním traderem, budete muset všechny překonat. Některé jsou méně důležité, jiné zase zcela zásadní. Dneska se podíváme na několik z nich, které mohou váš účet velmi rychle dostat k nule.
img

Denné zhrnutie: Pokračujúce sa šírenie koronavírusu poslalo akcie nadol

05.03.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa dnes obchodujú v červených číslach, pričom výnosy na dlhopisoch pokračujú v poklese. Výnosy na 10 ročných amerických vládnych dlhopisoch atakujú historické minimá. Na komoditných trhoch sa dnes darilo drahým kovom, pričom ceny ropy zaznamenali pokles. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo japonskému jenu, ktorý je vnímaný ako bezpečný prístav, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal austrálsky dolár, ako risk-on mena.
C:\fakepath\saxo-bank-1.png

Nadcházející dekáda bude o umělé inteligenci a digitalizaci, říká leader Saxo Bank v České republice

24.02.2020 Saxo Bank oslavila v loňském roce 10 let působení v České republice. O tom, jak se proměnila Saxo i celý trh, a jaké jsou výzvy do budoucna, jsme hovořili s generálním ředitelem pro region střední a východní Evropy (CEE) Vitalim Butbaevem.
img

Long signál na akcie iRobot (IRBT)

14.01.2020 iRobot (IRBT) je americká technologická společnost, která působí v oblasti robotiky. Mezi nejznámější servisní roboty společnosti patří robotický vysavač Roomba a robot na čištění podlah Scooba. Akcie klesly z maxima v roce 2019 téměř o 70 %. Nyní se trend snaží odrazit ode dna. Tzv. strategie chytání dna se soustředí na akcie, které silně poklesly a připravují se na silnou korekci.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Záznam ČNB: Pro vyšší sazby hlasovali Vojtěch Benda a Tomáš Holub

03.01.2020 Pro zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu hlasovali na jednání bankovní rady České národní banky 18. prosince členové rady Vojtěch Benda a Tomáš Holub. Vyplývá to z dnes zveřejněného záznamu z jednání rady. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro ponechání úrokových sazeb beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na dvou procentech.
img

Těžba kryptoměn, spotřeba energie a CO2

18.10.2019 Světová těžba kryptoměn v roce 2018 spotřebovala stejní množství energie jako celé Polsko a vyprodukovala 800 tun CO2. Uživatelé o těžbě mnohdy nevědí.
C:\fakepath\saxo-bank6.png

Saxo Bank: Rozhovor se šéfem klientského oddělení Stefanem Veghem

14.10.2019 Hodně lidí si myslí, že si přečte jednu knihu nebo článek na internetu a dokáže vydělávat miliony. Takto to nefunguje. Medik se po přečtení knihy o srdci také hned nesebere a nepůjde operovat. Je potřeba mít reálná očekávání a umět řídit riziko, tedy přesně vědět, kolik jsem ochoten ztratit. Pokud nemám zcela jasno, tak na 99 % prodělám, říká šéf klientského servisu pražské Saxo Bank, Stefan Vegh, který se svými kolegy servisuje 28 zemí střední a východní Evropy.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD varuje před nejslabším růstem ekonomiky od finanční krize

19.09.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) snížila odhad růstu globální ekonomiky na nejnižší úroveň od finanční krize. Světová ekonomika by se podle její předpovědi letos měla zvýšit jen 2,9 procenta, zatímco loni to bylo 3,6 procenta. Sama OECD ještě v květnu předpokládala, že letošní výkon ekonomiky stoupne o 3,2 procenta. Na vině je podle dnes zveřejněné zprávy především obchodní válka mezi Čínou a Spojenými státy.
img

Akcie automobilky Aston Martin rekordně klesají

19.08.2019 Akcie automobilky Aston Martin, která vyrábí luxusní vozy, v poslední době klesly na rekordní minimum. Budoucnost je nejistá.
img

Alternativní (investice) není vždy vhodnou alternativou

25.07.2019 V poslední době zpravodajské servery okupují informace o návratu bitcoinu na výsluní a může se tak zdát, že by bylo dobré do této kryptoměny znovu investovat. Pojďme si připomenout co bitcoin vlastně je, jakou má minulost a zda o investici do něj vůbec uvažovat.
C:\fakepath\penize.jpg

Velký nebo malý účet?

21.07.2019 Velikost prostředků, které má obchodník v začátcích své traderské kariéry k dispozici je velice individuální. Někdo dokáže dát dohromady sotva pár tisíc korun, někdo jiný bez mrknutí oka vytáhne tisíců stovky. Jak ale obchodovat s velkým a malým účtem? Kdo z nich má, a případně jakou výhodu? Odpověď by mohla být jednoduchá a krátká, ale není. Ano, dalo by se říci, že obchodování je stejné, pouze s jiným objemem peněz. Jistě, ale jsou v tom také skryté i polohy, které od sebe velký a malý účet odlišují.
img

Komoditní výhled: Nastávají zlaté časy

16.07.2019 Globální fiskální panika, která se zřejmě spustí v nadcházejících čtvrtletích, přinese dodatečné zisky u několika klíčových komodit. Zdá se, že zlato je v nejlepší pozici, aby využilo obnoveného snižování sazeb centrálních bank a výnosů dluhopisů. Riziko obnovení měnové války by naopak mohlo oslabit americký dolar, což je pro komodity další pozitivní zpráva.
img

Jak vybrat správný firemní dluhopis?

02.07.2019 Investování formou korporátních dluhopisů určitě není potřeba nijak složitě vysvětlovat. Rozhodně ne v době, kdy úroky na spořících účtech klesají tak závratnou rychlostí, že každý, kdo si svých finančních prostředků alespoň trochu váží, je raději investuje. Otázkou ovšem zůstává kam. Kde najít spolehlivou společnost, která vaše peníze nepromrhá a zároveň nabídne atraktivní úrokový výnos?
img

Evropa optimistická, Amerika opatrná. Euro před klíčovými informacemi drží zisky

28.06.2019 Páteční obchodování přináší evropským akciím zisky. DAX podpořený silným růstem Deutsche Bank přidává už mírně, ale slušně se vytáhly ostatní indexy. Evropa tentokrát překonává Ameriku, kterou brzdí v rozletu pokles technologického sektoru. Hlavní index S&P500 roste o 0,2 procenta. Americké dluhopisy nepatrně ustupují, zatímco v případě evropských vidíme smíšený vývoj při většinou drobných změnách výnosů. Zlato se drží lehce nad 1400 dolary a za dnešek mírně roste.
img

Optimismus brzdí bezpečnostní rizika a G20. Hlavní trhy jsou koncem týdne opatrné

21.06.2019 Prezident Trump nejdřív prohlásil, že Írán udělal velkou chybu. Pak podle zpráv z amerického tisku dokonce schválil vojenský úder proti Íránu, ale nakonec ho nespustil. Bezpečnostní riziko je proto nyní hlavním faktorem, jež brzdí optimismus na hlavních trzích, který předtím rozpoutal Fed.
C:\fakepath\italie 13122013.png

EK považuje za oprávněné zahájit s Itálií disciplinární řízení

05.06.2019 Evropská komise (EK) dospěla k závěru, že Itálie kvůli svému rostoucímu dluhu porušuje fiskální pravidla Evropské unie. Tato situace je důvodem k zahájení disciplinárního řízení vůči zemi, uvádí se v dnešním prohlášení komise. Pokud členské státy EU v příštích dvou týdnech toto rozhodnutí podpoří, může EK následně doporučit zahájení procedury. To by se mohlo stát před zasedáním ministrů financí na začátku července.
C:\fakepath\forex-2.png

Na velikosti pozice záleží

06.05.2019 Určování správné velikosti pozice je klíčovou schopností tradera, která je zcela nezbytná pro dlouhodobé přežití na forexovém trhu. Tento článek napoví, proč je určení správné velikosti pozice tolik důležité a jak tedy zajistíme, aby námi otevírané pozice měly tu správnou velikost.
img

Temný černý les jménem úzký Stop-Loss

29.04.2019 Povím vám příběh, který jsem osobně prožil s jedním svým kamarádem, který se také (rekreačně) zabývá tradingem. Budeme mu říkat třeba Jarda.
C:\fakepath\TOP5-03042019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.04.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investory potěšila úterní zpráva listu Financial Times, podle které se Spojené státy a Čína přiblížily k dosažení obchodní dohody.
C:\fakepath\asie 02102013.png

Růst rozvojové Asie v příštích dvou letech dále zpomalí

03.04.2019 Tempo růstu 45 rozvojových zemí v Asii v letošním a příštím roce dále zpomalí a v roce 2020 by mohlo být nejnižší od roku 2001. Velké riziko představuje zhoršení čínsko-americké obchodní války a možný odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Vyplývá to z nejnovějšího odhadu Asijské rozvojové banky (ADB).
img

Trhy v euforii vyhlížejí loňská maxima, brexit je však větším rizikem, než to vypadá

03.04.2019 Středa je pro hlavní finanční trhy opět naplno ve znamení optimismu. Evropské akcie navazují na slušné zisky v Asii a rostou. Nejlépe je na tom německý DAX stoupající o 1,3 procenta. Dluhopisy se dostávají pod obnovený tlak a vzestup výnosů sledujeme jak na evropských, tak ještě více na amerických papírech. Na své zisky navazuje také ropa.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Druhé hlasování o brexitu bude napínavé

12.03.2019 Britský parlament bude hlasovat o dohodě o odchodu Spojeného království z Evropské unie. Toto už druhé hlasování bude ale zajímavé i pro region, kde žádná důležitá data dnes zveřejněná nebudou.
img

Forex: Inflační překvapení korunu nenakoplo

11.03.2019 Únorová inflace překvapivě zrychlila o dvě desetiny na 2,7 %, a zůstala tak tři desetiny nad prognózou ČNB. Důvodem rychlejší únorové dynamiky byl především rychlejší růst cen potravin, jak rozebíráme v našem reportu. Rovněž ČNB ve svém komentáři k inflaci vidí pokračující silné celkové inflační tlaky. Zatímco v budoucnosti ČNB očekává, že růst dovozních cen bude slábnout díky silnější koruně, domácí inflační tlaky budou polevovat s tím, jak bude klesat dynamika mezd.
img

Nejlepší čínské akcie v roce 2019

22.02.2019 V tomto článku s vámi chceme probrat 6 zajímavých čínských akcií s vysokými vyhlídkami. Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která, navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodného trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Investování do čínských akcií tudíž mnoho lidí vnímá jako riziko, protože se zdá, že prakticky nelze posoudit příležitosti a rizika. Je to pravda?
img

Vědní disciplíny

21.12.2018 Existuje skutečně velmi mnoho témat, která mohou být zkoumána, proto je věda velmi široký pojem. Některá z těchto...
C:\fakepath\cover-pic.png

5 tipů jak obchodovat forex při propadu na burze

20.09.2018 Krach. Propad. Korekce. Panika. Tyhle slova naposledy plnily titulky novin v roce 2008. Před pár dny jsme si připomněli desáté výročí události, která zakcelerovala propad na burzách po celém světě – bankrot Lehman Brothers. Na dnešních trzích, které v posledních letech boří rekord za rekordem, slouží tato připomínka jako výstraha.
img

Realitní trh – výhled a změny

28.08.2017  V roce 2017 jsou klíčové hnací síly výstavba a cenová politika, zatímco poptávka po bydlení pro jednu rodinu (jednogenerační standardní byt, dům) je i nadále silná – zrcadlí se do ní rok 2016. Pozitivní přírůstek pracovních míst a přitažlivé úrokové sazby nadále přinášejí kupující na trh; problémem některých lokálních trhů může být cenová bublina, kdy cena neodpovídá nárůstu příjmů a v případě změny ekonomického kurzu tato bublina rychle praskne s katastrofálními následky jak pro kupující, tak i pro finanční instituce. Důvěra spotřebitelů se zlepšuje, protože růst zaměstnanosti zůstává pozitivní, úrokové sazby zůstávají přitažlivé a spotřebitelé nadále mohou počítat s růstem reálné životní úrovně.
brexit.jpg

Británii postihne po brexitu inflace a recese

03.07.2016 Británie bude po hlasování pro odchod z Evropské unie čelit současně dvěma klíčovým výzvám, inflaci a recesi. Prohlásil to dnes podle agentury Reuters člen rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) François Villeroy de Galhau.
Brexit-poll-668624.jpg

Člen ECB: Jednání o brexitu musí být rychlá

26.06.2016 Jednání o odchodu Británie z Evropské unie musejí být rychlá, aby se co nejvíce omezila nejistota. Francouzské rozhlasové stanici France Inter to včera řekl člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) François Villeroy de Galhau. Podle něj brexit představuje velké riziko pro londýnské finanční středisko City, protože může kvůli ztrátě přístupu na evropský trh přijít o tamní sídla světových bank.
C:\fakepath\forex-06032024.png

Dvacet věcí, které potřebujete vědět o forexu

11.09.2014 Jaké nejdůležitější věci by měl znát začínající obchodník na forexu?
fibonacci 12052014-ilu.png

Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)

12.05.2014 Takmer každý obchodník na forexe sa v nejakom momente svojej kariéry stretne s Fibonaccim, napríklad s Fibonacci retracement alebo v preklade Fibonacciho úrovňami spätných pohybov. Patrí totiž k účinným nástrojom technickej analýzy na forexe. Rovnako dobre funguje aj na inom trhu (napr. komoditnom, akciovom, apod.) a do značnej miery na každej časovej perióde (time frame), pokiaľ existujú adekvátne dáta a je možné identifikovať kľúčové maximá a minimá swingu.
menove riziko 03032014.png

Měnové riziko při investování v zahraničí

03.03.2014 Dnes zabrousíme tak trochu mimo forex, když si ukážeme, jaké nástrahy v souvislosti s měnovými kurzy mohou potkat českého investora, pokud se rozhodne zhodnotit svůj majetek za hranicemi.
img

Během vyčkávání na zprávy z Fedu zůstává dolar v defenzivě

03.11.2010 Dolar zůstává v defenzivě a proti euru se obchoduje na 1,4035. Výsledek amerických voleb sice dolaru na síle nepřidal, ale zároveň nepřinesl ani výrazně negativní signál, když si demokrati zřejmě udrží většinu v Senátu.
Související klíčová slova: Report finančních trhů | Střední Evropa | Výhled 2024 | Odhad vývoje ekonomiky | Pohyblivý DD | Realitní trh | Hlava a ramena | Range Trading Strategy | Cap | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Ilga Haubelt | Světové akcie | Dukascopy | Funding účet | Války | Vývoj technologií | Vývoj | Naceňování dopadů fundamentu | Obchodní platformy | Údaje z USA | Allianz | Ceny bytů | Velký propad | Zdražovat | EUR | Spotřebitelské výdaje | Infografika | Ztrátový obchod | Euforie kolem umělé inteligence | Standard & Poor's | Cable | Brokeři | Realitní firmy | Měnový report | Robotické investování | Výkyvy | Itálie | ČEZ | Německé pojišťovny | SL (stop-loss) | PEPP | Obchodní deficit | Pip | Očekávání | Korelace | Otevřené pozice | Volatilní | Evropské centrální banky | Jan Večerka | Aktuální kurzy měn | Tvrdohlavost v tradingu | Doporučení pro tradera | L.F. Investment | Signál Price Action | EUR/JPY | Veřejné finance | Frankfurt | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Tlak na banky | Oživení ekonomiky | Investice | Profit Taking | Návyky | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Support | Návrat inflace | Diverzifikace | Akvizice | Lednová inflace | Posílení | Investopedia | Webinář | Aspekty tradingu | Evropská komise (EK) | Prognózy | Britská libra | Intervence | E.ON | Roční zhodnocení | Experti | Formace (Pattern) | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Kauza brexitu | Stop-Loss | Celkový DD | Evropské měny | Hnojiva | Agresivní trend | Obchodní seance | Investing | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Krypto burzy | Stabilnější měny | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | Price Action | Akcie společnosti | Web mining | Aktuální vývoj | Lagardeová | GBP/EUR | Vývoj deposit u komerčních bank | Kansas City | Procentuální vstupy | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | Ženevský autosalon | Komoditní výhled | Zpřesněné údaje | Brent | IHNED | Delta | Agresivní strategie | Cox | Vývoj na trzích | Hlavní bod prop tradingu | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Zajímavý rozhovor | Měnové riziko | ESG | Index DOW | Londýn | Exchange | Investiční portfolio | Forexový trh | Index Cboe | Investiční strategie | Američtí vojáci | Hluboké recese | Kontrakty | Strach | Mini lot | Způsob obchodování | Postupné otevírání ekonomiky | Evropský fond finanční stability | Sentiment na trhu | JPY | Michel Barnier | Spotřebitelské inflace | AI | Růst hrubého domácího produktu | Čárový graf | Obrácená Hlava a ramena | Automatické systémy | Investovat | Uber Technologies | Podnikové objednávky | Peníze | Globtrex.com | Ukazatel | Fibonacciho čísla | FTX | Měnová opatření | Bydlení | Investiční analytička | Prognóza | Bezpečné přístavy | Next Finance | Stop-Loss příkazy | Saxo Bank | Federální úřady | Americký Fed | Ropa WTI | Slippage | Change | Obchodování během fundamentálních zpráv | Bankovní rada ČNB | Odražení ode dna | Funding účet v co nejkratší době | Typ obchodu | WBTCB | Developeři | Brexit | Buy Limit | Ondřej Příhonský | Burzy | USD/EUR | Americké ekonomiky | Resistence | Kapitál | Kč/USD | Analyzování | Člen ECB | Cestování | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Broker | Graf komodity | Implikované volatility | Zastavení ztrát | Snižování sazeb v USA | Akcionáři | Cash flow | Proražení | USD | Export | Upravený zisk | Technická analýza | Největší geopolitické riziko | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Ruská společnost | Plány | Způsoby otevření obchodu | Trpělivost | Na burze | Vzdělávat se | Šok | Síla amerického dolaru | ČSOB | Měnové války | Počáteční kapitál | Vestas | Regulace | Katar | Maďarsko | Obchodní signály | Makléři | Tichomoří | Úroková sazba | Kabinet | Ekonomiky | Aker BP | CFD kontrakty | Spekulovat | Obchodní cíle | Cenové tlaky | Pokles cen nemovitostí | HDP v USA | Kapitálový trh | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Středoevropské měny | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dvojitý vrchol | Nervozita | Státní výdaje | Patria Online | Čeští centrální bankéři | Lenovo | MT5 | Základní úroková sazba | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Ekonomika oživuje | Pro tradery | Energie | Stratégové | Čínské úřady | Komoditní | Obchodní dohoda | Nárůst výdajů | Ruské banky | Cboe Germany Small Cap | Rekordní maxima | EUR/CZK | Zájem investorů | Hard brexit | Válka na Ukrajině | Elon Musk | Euforie | Sell Limit | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Investing.com | Portfolio | Myšlení | Globální ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Jeff Bezos | Vyšší úrokové sazby | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Roger | Obchodní napětí | Dosažení zisku | Bez rizika | Zisk | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Cenový růst | Kurzu měn | Finanční instituce | Bank of England | Britský premiér | Roboti | Investiční horizont | Prezident | Asociace pro kapitálový trh | Odložení brexitu | Boom | BABA | Velký účet | BP | Britské akcie | ADR | Čínské banky | Trading strategy | SaxoBank | Kč/EUR | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | Vývoj amerického dluhu | Splnění jedné fáze výzvy | Investiční | Vývoj měnového páru | Inflační překvapení | Reálné mzdy | Impulzivní fundament | Berlín | Morningstar | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Patria | Analytik Purple Trading | Fintech společnost | Uber | Ekonomický vývoj | Poslední americký shutdown | Akcie a dluhopisy | Vývoj deposit | Válka | US500 | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní plán | Psychika | Prodej | Zpráva | P/E | Apple | First Republic Bank | Prémie | Covid | Touha po rychlém zbohatnutí | Ekonomické dopady | Tencent | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | RoboMarkets | S&P | Česká měna | Rok 2024 | Obchodování | Zvýšení daní | Digitalizace finančního sektoru | Live účet | Graf ropy WTI | Finanční nástroje | Brexit bez dohody | Nekontrolovatelné státní výdaje | Meta | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | České koruny | Soukromé bankovnictví | Management | Evaluace | Budoucnost | Ethical Selection | Dobré výsledky | Centrální banky | Prezidentka ECB | Fenomén | Ekonomická recese | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výkonnost indexu | Nejlepší čínské akcie | Pákový efekt | Simon Hogg | Objem dluhopisů | Předpověď | Zprávy | Doporučení | Dolary | Tokeny | Prostor pro další oslabení | Růst inflace | Equity | Sazby ČNB | Alena Schillerová | Akciový analytik | PwC | Americký maloobchod | Prodělat peníze | Snižování cen | Odchod z Evropské unie | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Míra | Akcie v Evropě | Pokles tržeb | Byty | News trading | Evropské akcie | Udržitelnost | Silný růst | Měsíční report | Globální rezervy | Velké automobilky | Platební bilance | Úvěrování | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Graf vývoje | CZ | Vláda USA | Tržní podmínky | ESMA | Páka | Bitcoin | Automobilky | François Villeroy de Galhau | Výkyv poptávky | Nástroj | Výsledky | HUF | Corporate Governance | Inflace v Česku | Futures | Nio | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Stellantis | Magnificent Seven | Sláva | TIM | Pojišťovny | Carry trade | Fundamentální analýza | Investování v zahraničí | Odhady trhu | Australský dolar | XTB Jiří Tyleček | Retracement | Koruna | Technické ukazatele | Terminál | Výrazný pokles | Vysoké úroky | Ant Financial | Zůstatek | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Podpora | Kupující | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Onemocnění | Ukázka straddle | Objem | Propad | Asociace | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Spekulant | Trigger | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Pokles ceny | Politika centrální banky | Velikost pozice | Leva | Posílení kurzu | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Americký shutdown | Alibaba | Regulátor | Hlavní indexy | Risk na obchod | Dlouhodobý výhled | Průmyslová výroba | Důchod | Pfizer | Úrokový swap | Case-Shiller | Propad kapitálu | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Studie | Cena eura | Obchody | Ant | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Nástup amerického dolaru | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Cenová hladina | Bankéř | Ropa Brent | Akciový index | Fibonacci retracement | Výnosové křivky | James Bullard | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | LEN | LIBOR | Evropa | Česká spořitelna | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Blue Origin | OPEC | Short | Ukrajina | Ukončení intervencí | Poptávka po bezpečných aktivech | Pár EUR/USD | Začínající obchodník | Investice do nemovitostí | Eurodolar | KB | Medián | Fiskální situace | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Disciplína | Maloobchod | Dluhopis | First Republic | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Oživení inflace | Trump | Stavebnictví | SaxoTraderGO | Silnější dolar | Technické analýzy | Měsíční report finančních trhů | Zahraniční dluh | CI Komodity | Změny sazeb | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Vstupy | Sójové boby | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Kvantitativní zpřísňování | Čeští exportéři | Ztrátové obchody | Předseda norské vlády | Portfolio účtů | Stříbro | Nejbližší support | CHF | Instituce | Česká koruna | Bank of Japan | OECD | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | FAANG | Růstový potenciál | High Yield | Foreign Exchange | Nejistota | High risk | Rozhodnutí ČNB | Americké akcie | Profit Target | Úrokové sazby v Maďarsku | Měnový trh | Britská měna | Reálný účet | MetaTrader | Kongres | Denní rozpětí | Divize | Iberdrola | Pozitivní vliv | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Správy majetku | Ztrátové pozice | Spready | Evropská ekonomika | Ziskové marže | Dnešní aukce | Americká data | Inflace v Polsku | Následky bankovní krize v USA | Indikátor RSI | Růst výnosů | Trh | Komise | Komodity zlato | Obchodování se CFD | List Financial Times | Stefan Vegh | Volby v USA | Výrazný růst | Fed | Obchodovat forex | Zahraniční obchod | Signál na akcie | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Statistické údaje z USA | Země EU | Soukromé úvěry | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Manažeři | Sázení | Drawdown | S&P 500 | Relativní výkon | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Situace | ANO | ProCent | Ministři financí | Čekající příkaz | Obchodní systém | GBP/NZD | Cyklická recese | Obratové formace | Znalost | SNB | Akciový index Nasdaq | Velké banky | Akcie roku | Microsoft | USD/CHF | Svíčkový graf | Příležitosti | Otevření obchodu | Firma SSE | Členové Fedu | Volatility | Úspory | SMA 200 | Sell | Fundovaný účet | Správci aktiv | Světová měna | Měny&Sazby | Obchodování akcií | Broker Consulting | Pomoc Ukrajině | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Obchodujeme | Markets | Index Nasdaq | Skluz | Cílová společnost | Rizikovější aktiva | Refinancování dluhů | Spotřební zboží | Společnost XTB | Portfólia | Range | Velké zisky | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Utility | Gazprom | Centrální banka | Hamás | Silný propad | Vývoj úrokových sazeb | Analytici | ING | Fondy peněžního trhu | Grafy | QE | Polský zlotý | LYNX | Útok na Ukrajinu | Internetové akcie | Plány Fedu | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Krach | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | USD/CZK | Tuzemské státní dluhopisy | Perzistentní inflace | Riziko LBO | Aukce | Aktivita v americkém sektoru služeb | Plnit obchodní výzvy | Futures kontrakty | Nízká volatilita | ČNB Aleš Michl | Break Even | Splátky úroků | Euro vůči americkému dolaru | Naše ČESKO | Reuters | Vývoj hodnoty | Nový britský premiér | U.S. Bank | Baidu | CZK | Reálná očekávání | Tradingové strategie | Česká republika | Dominance dolaru | Předseda | Energetický sektor | Radek Zalubil | Utahování měnové politiky | Riziko | Report komodit a indexů | Růst ceny | Deficit veřejných financí | AOS cizí osoby | Levné akcie | Americké banky | Tištění peněz | Report komodit | Ethical Selection Investment Portfolio | Makro | Performance | Příkaz | PROP Trading | Nižší růst | Podílové fondy | Prime | Postmates | Shanghai Composite | Americký dolar | Libra | Prostor pro pokles | Zvýšení základní úrokové sazby | Germany Small Cap 50 (BDES50P) | Úspěšné systémy | CFD | Brexitové dohody | Nová data | CL | Open | Evropská unie | Populismus | Psychologie tradingu | Prop firma | Financovat | Expirace | Investiční byty | Krypto | Jednání o brexitu | Obchodovat s AOS | Germany Small Cap 50 | TSLA | FOREX | Nový rekord | Invaze | Účty v evaluaci | Úroky | Globtrex | Strategie prop tradingu | Cena | Investiční banky | Požadovaný zisk | Silný trh | Nárůst výnosů | Snižování úrokových sazeb | Economic | Ztráta | Izrael | Světové centrální banky | EBay | Dolar k japonskému jenu | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Eurobondy | ČNB | StopLoss | TSLA.US | Dolarové zisky | Pokles | Politické napětí | Vyšší ceny | Dlouhodobé investice | Zahraniční investice | Nvidia | Makroekonomická situace | Polská ekonomika | Výstav | Investiční portfolia | Take-Profit | Finance Group | Vinci | Americké společnosti | Cenové minimum | Koruna dnes | Poplatek | Růst HDP | Maloobchodní tržby | CARA | Důležitá zpráva | Index ISM | Štěpán Hájek | Libor Ostatek | Velké korporace | Profit share | Americká ekonomika | Komodity ropa | Čeští spotřebitelé | Kurz koruny | Důvěryhodnost | Americký trh | Obchodník | Webináře | COVID-19 | Tokio | Negativní dopad | SMA 20 | Purple Trading Štěpán Hájek | Dluhopisy | Regulátoři | ISIN | Evropská centrální banka | Překoupené úrovně | Očekávaná krize | Index PX | Vánoce | Daně | Stabilita | Štěstí | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Posilování kurzu koruny | Close | BAT | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Speciální daň | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Finanční prostředky | Čína | Schůzka FOMC | Zisky | Zajištění federálních výdajů | Velký růst | Evropské akciové indexy | Trader | Activision Blizzard | Výše úrokových sazeb | Obchodní pozice | Trh má vždycky pravdu | Kopírovat úspěšné obchodní strategie | Kaspersky | Swap | Vývoj HDP | ISM | Přehled kurzů | Evaluační proces | NBP | Situace na trhu práce | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | HSBC | Pullback | Profit target dané prop firmy | Snižování rizika | Vývoj měnového páru GBP/USD | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | RRR | Měnový výbor | Růst cen | Drahé kovy | Vyšší sazby | Ředitelka | Dluhový strop | Indikátor | Cenový pohyb | RSI | Krize v USA | Měnová politika | Saxo | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Nastavení měnové politiky | Rezervy | Finance | Koupení evaluace | Globální poptávka | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Otevírání ekonomiky | Psychologie | Guvernér | Globální trhy | Dukascopy Europe | Očekávání trhu | FT | Německý index DAX | Pierre Moscovici | DNO | Malé podniky | Obchodník na forexu | Obchodovat | Korelace měn | Pokles trhů | Spotřebitel | Základní měna | Pokles akcií | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Společenské změny | Uzavření trhů | Otevřený ztrátový obchod | Bankovní rada České národní banky | WTI | FinTech | Standard & Poor's 500 | Bod | Podmínky na trhu | Rozpočtové deficity | Medvědi | FRED | Online trading | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | Americká měna | Investice v zahraničí | Následky bankovní krize | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Ziskovost | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Barclays | Sázet | Podnikání | LES | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Problémy | Next Finance Vladimír Pikora | ABC | Marže | ROCE | Akcie bank | Fiskální politika | Domácí měna | Vstupy do pozic | Německá ekonomika | Směr fundamentu | DAX | HDP | Váš trading | Prosus | Alphabet | Výsledky Tesly | Syndikát | Potenciální riziko pro investory | Zkušenosti | Těžba kryptoměn | Lehman Brothers | Firma | Signály | Omikron | Postupy v prop tradingu | Prodejní aktivity | Načasování | Poptávka po zlatě | Obchodní válka | Erste | Lot | Ropa | Statistiky | Byznys | RISK-ON | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | Tvrdohlavost | Index PMI | Global Markets | Ekonom | Situace v Hongkongu | Demo účet | Deutsche Bank | Vysoká rizika | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Referendum | RRR (risk reward ratio) | Martin Klass | Forexu | Tomáš Holub | 256/2004 | Realizovat zisk | Měsíční mzda | Pokles výnosů | Andrej Babiš (ANO) | Naše prognóza | Velstand Capital | Optimismus | Rozhodování | Vývoj DAXu | Nákupní korekce | Dlouhodobější cíle | USA | Martin Gürtler | Měď | Multi-asset | Proinflační | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Rada ČNB | Finanční středisko City | Breakout Trader | Mnoho ziskových obchodů | Obchodování forex | Domácí data | Risk | Mohamed El-Erian | Citigroup | Graf komodity Ropa WTI | Index VIX | Hospodářství | Stagflace | Head and Shoulders | Obchodování v pásmu | Etoro | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Zprávy z Fedu | Kam investovat | Bollingerova pásma | EU | Redukce | Cenové stability | Nákupní euforie | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Precedens | Overtrading | Prohlášení | Komerční banka | Samsung | Recese | Index relativní síly (RSI) | Mzdový růst | Švýcarský frank | Kaspersky Lab | CZK/EUR | Světoví správci aktiv | Index Dow Jones | Digitalizace | SEC | Norfolk | Akcie Alibaby | USD/CAD | Zvětšení stropu amerického dluhu | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Globální finanční krize | Rob Anderson | LBO | Know-how | Soukromé bankovnictví v České republice | Ochrana před inflací | Frank | Ministři | Balance | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Transparentní | Pravidelné investice | Pin Bar | Pips | Dlužníci | Vystoupení z EU | Buyout | Executive MBA | Washington | Londýnské finanční středisko City | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Správné načasování | Úrokové sazby | Germany Small Cap | Buy the dip | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | CySEC | Nové obchodní příležitosti | Projev šéfa Fedu | Výkon amerického dolaru | Blockchain | Kanadský dolar | Bankman-Fried | Sell Stop | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Challenge | Tomáš Raputa | Investiční portfolia Saxo Bank | Americké volby | Světové ekonomiky | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | CEE | Splnění výzvy | Vstoupit do obchodu | Chamtivost a strach | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Obchodní pokyny | SaxoTraderPRO | Míra inflace | Prudké výkyvy | Platforma | Leveraged buyout | Energetika | Nové investice | Spotřebitelská důvěra | MMF | Vitali Butbaev | Finanční situace | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Prospekt | Target company | Jak obchodovat | SWIFT | Investiční workshopy | Hlavní pravidla | Schodek | Závislost amerického Fedu | BTC | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Nouzový stav | Směřování americké zahraniční politiky | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | CBOE Global Markets | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Průmysl | Comfort Finance Group | Úsilí | Put | Tempo růstu | Bankovnictví | Scotiabank | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Banky | Biliony | ETF | Crowdfunding | Burzovní trhy | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Vysoký slippage | Prezidentské volby USA | Zisk pro první fázi | Spojení | Cykly | Long | Sídla světových bank | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | BDES50P | Pojišťovna | Výrazný propad | Pandemie | Internetový obchod | Aktiva | Klid | Ekonomické krize | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Velikosti pozic | Zasedání centrální banky | Výprodej | Firma Orsted | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Dna | Slábnoucí dolar | LBO Twitteru | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Dekarbonizace | Obchodní příkazy | Bloky | Jak obchodovat forex | Technologická společnost | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Orsted | Splnit výzvu pomocí fundamentu | Vývoj kurzu | Umělá inteligence | Inovace | Konsolidace | Aston Martin | Zdravotnictví | Energetické krize | Akcie Tesly | Long signál | Ole Hansen | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Graf ropy | Zkušený trader | Bonusy | Snížení cen | Poptávka investorů | Saxo Bank CEO | | Pochybnosti | Risk Reward Ratio | České státní dluhopisy | IRBT | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Majetek | ISM ve službách | Purple Trading | Řetězce | Relativní výkon hlavních měnových párů | Zrychlení inflace | Sentiment | Investiční fondy | JD | Růst úrokových sazeb | Index amerického dolaru | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Riziková aktiva | Vývoj deposit u komerčních bank v USA | Pražská burza | PLN | Změna kurzu měny | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Ukrajinská centrální banka | Investiční ředitel | Americké futures | MAM | Americký dluh | Poplatky | Oslabování eura | Forint | Strategie carry trade | PLN/EUR | Graf komodity Zlato | Větrná energetika | Objemy obchodů | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Jerome Powell | Federální vláda | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Cboe Germany Small Cap 50 | SVB | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Ekonomická data | Ruská společnost Gazprom | Komodity ropa WTI | Vyzkoušet si trading | Intradenní obchodník | Volný peněžní tok | Nákup zlata | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Vývoj amerického dluhu k HDP | Americký kongres | Ceny zlata | Odvětví obnovitelné energie | Výhled | Americký akciový index | Komerční banky | Zahraniční měny | Komise v přenesené pravomoci | Konzultační společnosti | Obchodní účet | Deriváty | Výsledek amerických voleb | Akciový trh | Rady pro začínající | Nemovitosti v ČR | Hry | Odpovědnost | iRobot | Ekonomická katastrofa | Energetické společnosti | Propouštění | Scalping | Zaměstnanci | Bankovní krize | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Opuštění Evropské unie | Cyrrus | Expanze | eBook | Trading | Take-Profit pokyny | Hospodářský cyklus | Fondy | Investiční příležitosti | Comfort Finance | Austrálie | HDP Číny | Hrubá marže | Financial Times | USD za barel | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Realitní bubliny | Swing | Graf měnového páru | Bernstein | Obligace | Presidents Institute | Zvýšení úroků | Credit Crunch | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | Posílení kurzu koruny | Reálné obchodování | Invaze ruských vojsk | Konzervativní investor | AOS | G20 | Informace z trhu | Callie Cox | Kurz libry | Šance | Hlavní měnové páry | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Strach ze ztráty | Graf indexu | Vývoj indexu DAX | ODS | FOMC | Generální ředitel | Cíle | Diverzifikace do různých sektorů | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Volkswagen | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Klouzavé průměry | Likvidita | Cenová bublina | Žádosti o podporu | LBO transakce | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Junk bonds | Rozhovor | Internetová společnost | Transakce | Slabší dolar | Měny | Obchodní podmínky | Válka mezi USA a Čínou | Nerealizovaný zisk | Graf komodity Stříbro | Růst nezaměstnanosti | Všechny aspekty tradingu | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Irsko | Peněžní tok | Vliv voleb na trhy | USDX | Povolený strop | Hřivna | Investiční společnosti | Investor | Dodávky plynu | Fundamenty | Vojenská pomoc Ukrajině | Německé banky | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Technické úrovně na DAXU | Hospodářský pokles | Finanční trh | JPMorgan | Maržové požadavky | Vklady střadatelů | Německé akcie | USD/JPY | Trade | Andrij Pyšnyj | Globální finanční trhy | EFSF | Prop firmy | Jiří Makovský | Prodeje | Rychlost | Centrální bankéři | Západní ekonomiky | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Firemní dluhopis | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Zkušenost | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Pozemky | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Biliony dolarů | Kupní síla | Joe Biden | Ropy | Dlouhodobý klouzavý průměr | Historie | Wood Mackenzie | Meziroční inflace | Nové žádosti o podporu | Singapur | Člen bankovní rady | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Přikoupení | Společnost | Obchodní systémy | Rezervní měny | European Securities and Markets Authority | Sázky | Obchodujte | Obchodovat mikroloty | Tržní cena | Úrokové sazby ČNB | Aker Öyvind Eriksen | Cena akcií | Guvernér ČNB | Denní graf komodity | Podnikání na kapitálovém trhu | Otevření obchodu v platformě | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výprodej trhu | Panika | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Bankovní systém | Organizace | GCube | Alipay | Gap | VIX | Úrokové náklady | Růst | Aktuální sentiment trhu | Evropský akciový trh | Příjmy | Kvalitní akcie | Executive MBA TRIUM | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Domácí měny | Ondřej Hartman | Příliv investorů | CNY | Index | Cenový pokles | Fibonacci | Uzavření obchodu | Fundament | Bohatství | Banka | Investiční fond | Světová těžba kryptoměn | Politická dohoda | Zadání čekajících pokynů | Valuace | Range trading strategy | Kurzové zisky | Investování | BrikkApp | Blahobyt | Obchodní spolupráce | Splnění výzvy skrze AOS | Zisk na akcii | Pravidla dané prop firmy | Daně z nemovitosti | Esther Georgeová | Akcie | Saxo Bank v Praze | Záznam ČNB | Cena amerického dolaru | Evropský průmysl | Trading podmínky | Sledování vlastních investičních cílů | Známý ekonom | Klidný trh | Nabídka jednofázových výzev | Poptávky po dolaru | Více obchodních účtů | Bankrot | Akcie na trzích | Velké ztráty | Velké riziko pro finanční trhy | Saxo Select | Straddle strategie | Británie | Měsíční report komodit | Ukázka straddle strategie | Dnešní videokomentář | XIXOIO | Popularita nízkonákladových investic | Ukončení obchodu | Společnost Gazprom | Test přeprodaných úrovní | Platinové akcie | Riziková prémie | Jana Brodani | Práce s grafy | Kombinace různých strategií | Čínské exporty | Globální hospodářský cyklus | Velké částky | Dostatek peněz | Dnešní obchodování | Riziko intervencí ze strany Bank of Japan | Plnění výzvy - challenge | Průměrné RRR | MiFID II | Index technologického trhu Nasdaq | Odvětví | Zisk Tesly | Pád akciových trhů | Vývoj dolarového indexu | CAD | Splnit výzvu pomocí AOS | EURUSD | Hlavní světová měna | Jednofázové výzvy | Vít Hradil | Unie | Analytička | Ekonomika USA | Vklady | Zisk z obchodu | Fáze evaluace | Vlastnictví | Norsko | Kombinovaná strategie | Zhoršování pandemické situace | iRobot (IRBT) | Akciový index S&P 500 | Technologické společnosti | cTrader | Akcie v roce 2019 | Pesimismus | Americké centrální banky | Trailing threshold | Akcie iRobot | Transakce s kryptoměnami | Pohled na situaci | Bloomberg | Londýnská City | Příklad trailing thresholdu | UBS | Fibonacciho extension | Digitální peníze | Pokles HDP | Směr daného fundamentu | Öyvind Eriksen | Nízká inflace | Instant fundingy | Představitel ECB | Kam umístit Stop Loss | Hamburk | Ruské akcie | Vypuknutí pandemie | Investice do platiny | Obchodní války | L.F. Investment Limited | Graf dne | Aktivní zkušený trader | City | Splnění výzev | Snižování sazeb | Výkonnost indexů | Obchodníci s kryptoměnami | Biden | Držení ztrátových pozic | Konec roku | Vojtěch Benda | Andrej Babiš | Nemovitosti | Vyšší cenová minima | Hospodaření | Hospodářské oživení | Boris Johnson | Eskalace | Zhodnocení účtu | JD.com | Prezident Trump | Americké měny | Přehled | Kdy vstoupit do obchodu | Celková ekonomika | Zvýšení úrokových sazeb | Vzdálenosti stop-lossů | Pojišťovna GCube | Pohyblivý trailing threshold | Pohyblivý drawdown | Dobrý trader | Zlepšení | Úvěrový program | Proces evaluace | Nárůst výdajů na obranu | Straddle | Prognóza ČNB | Maďarský forint | Novozélandský dolar | Nové žádosti o podporu v USA | Riziko pro investory | Michael Curtis | xStation5 | Dvě fáze evaluace | Statistické údaje | Hotovost | Německo | Aleš Michl | Výkonná ředitelka | Zakladatel Amazonu | MT4 | Strategie straddle | Tim Cook | Jiří Tyleček | Spravovaná řešení | Kontrakt | Výhled pro rok | Vice | Globální evropské akciové indexy | Time frame | Obchodování dluhopisů online | Kyrylo Ševčenko | Zadlužení | Poplatek prop firmě | Obnovitelné energie | cTrader Purple Trading | Obchodování dluhopisů | Porušení podmínek | Vyvíjet další strategie | Brexitová dohoda | Konkurent | Jak získat velký účet | Hlavní ekonom | Domácnosti | XTB | Tesla | Klouzavý průměr SMA | Enel | Politické faktory | Korporace | Investovat do nemovitostí | Státní dluhopisy | Emerging markets | Nielsen | Riskování | Provozní zisk | Formace hlava a ramena | Aktivní trader | Ruská centrální banka | Základy obchodování | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Dobré časy | Aker | EK | Chaotický způsob obchodování | Sledování grafu | Emise | Riziko pro finanční trhy | Obchodní výhled | Logistické problémy | Platina | Riziko intervencí | Závislost | Asijské akciové trhy | Splnění výzvy pomocí AOS | Amazon | USA prezidentské volby | Dluhopisový trh | Výhled pro Evropu | Odpočinek | EUR/GBP | CoreLogic | Splnění účtu | Marika Čupa | Asociace pro kapitálový trh ČR | Sazby beze změny | Čeští investoři | Jonas Gahr Störe | Více riskovat | CAPEX | News | Statistika | Vývoj na akciích | Sílící dolar | Makroekonomický kalendář | Krize bankovního sektoru | Prudké posilování koruny | Zahraniční forex | Radikální změny | MIFID | Defenzivní Investiční portfolio | Ekonomický cyklus | Výnosy českých státních dluhopisů | Časový horizont | El-Erian | Pevný výnos | Ocenění | Spotřebitelské ceny | CEO | Rezistence | Český investor | Sentiment trhu | Pozice | Intervenovat | Aktivum | Čistá marže | Burza | Mzda | Další pokles | W1 | Výrobce elektromobilů | Indonésie | Prodeje rodinných domů | Target | Vydání dluhopisů | Miliardy dolarů | Řízení rizik | Low | Vývoj mezd | Inflační cíl | Nejpřesnější informace z trhu | Index DAX | Jak uzavřít část pozice | DD (drawdown) | Měnový pár | Čínští developeři | EMA | Ceny bydlení | Opatření | Jak zbohatnout | Trpělivost a disciplína | Cenová minima | Risk Management | Žlutý kov | Vyšší výnosy | Trendový typ obchodu | Tým FXstreet.cz | Dow Jones | Měna | Ekonomický růst | Nasdaq | Super obchod | Měsíční report komodit a indexů | Strategy leader | Guvernér ukrajinské centrální banky | Sam Bankman-Fried | Investiční rozhodnutí | Cenový vývoj | Slabý trh | Omyl | Graf akciového indexu S&P 500 | Kombinace strategií | Rovnovážný kurz | Strategie pro investování | Předcházení riziku | Pepa Zeman | Nedostatek disciplíny | Trh s bydlením | Investment | Krize | Jak se stát prop obchodníkem | Pravidla prop firmy | VIAC | Maďarská centrální banka | Situace na stříbře | Práce | Začínající obchodníci | Fidelity International | Ochrana před záporným zůstatkem | Spojené státy | Údaje z německé ekonomiky | Zadluženost | Buy Stop | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | Měsíční měnový report | Obchodování jedním kliknutím | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Podnik | Golem Finance | Analytik XTB | FUNDING | Evropské akciové trhy | Zlatý řez | KO | J.P. Morgan | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Realitní sektor | Volby | Konzervativní přístup | Bankovnictví v České republice | Kov | Plnění výzvy | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Strategie na prop výzvu | Americká vláda | Koronavirus | FXstreet | Přiznat ztrátu | Úspěšné obchodní strategie | Dlouhé knoty | Podniky | Private credit | Odhady analytiků | AUD/USD | Obchodování online | Nákupní trend | Tržní realizace | Bilance | Politici | Formace Head and Shoulders | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Otevření a uzavření obchodu | Mzdy | Obchodní styl | Měnové podmínky | Emitenti | Světové rezervní měny | Přeobchodování | Kotace | NZD | Wall Street | Správný směr fundamentu | Reakce na konfluenci | Poradenství | ČR | Ukazatele | Portfolio fondu | Vojenská pomoc | Michal Uma | SPX | Obchodování na forexu | Dodatečný kapitál | Výkon hlavních měnových párů | Čínské firmy | Spravovaná portfolia | Objednávky | Obchodní příležitosti | Analytik | Návratnost | Balík na podporu ekonomiky | Jak získat kapitál | Tradeři | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Výdaje | ČTK | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Analýza | Řídit riziko | Dodavatelské řetězce | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Velké peníze na komoditách
Velké pohyby
Velké pohyby na bitcoinu
Velké pohyby na trhu
Velké polské podniky
Velké privatizace
Velké privátní firmy
Velké problémy
Velké prohlášení
Velké recese

Následující klíčová slova

Velké riziko pro finanční trhy
Velké ropné firmy
Velké společnosti
Velké spready
Velké srovnání prop trading
Velké srovnání prop trading platforem
Velké technologické firmy
Velké technologické společnosti
Velké téma
Velké téma ICT
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít