Středa 25. února 2026 14:05
reklama
RebelsFunding nová zóna
reklama
Purple trading zlato ebook
reklama
RebelsFunding NEW 2
reklama
RebelsFunding nová zóna

Růstová portfolia

C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.

Další články k tématu Růstová portfolia

img

Investiční platforma Edward zavádí individuální klientská portfolia

05.10.2023 Nové možnosti pro poradce a větší prostor pro osobní preference klientů. To přináší individuální portfolia, která do své nabídky zavádí investiční platforma Edward. Očekávaná novinka umožní, aby poradci dokázali svým klientům na míru upravit portfolio a vedle preferované míry výnosu a rizika nově zohlednili i klientovy osobní preference. Mezi ně může například patřit zařazení konkrétních regionů, sektorů nebo investic zaměřených na udržitelnost. Někteří klienti se naopak mohou rozhodnout konkrétní typy investic ze svého investičního mixu vyřadit. Platforma zároveň hlídá, aby portfolio zůstalo dostatečně rozložené a v souladu s klientovým rizikovým profilem.
img

Novo Nordisk: Pokles ceny akcií, atraktivní dividenda a příležitost k dlouhodobému růstu

24.02.2026 Akcie Novo Nordisk po zveřejnění slabšího výhledu na rok 2026 klesly přibližně o 15 až 20 %, což stlačilo ocenění i přesto, že poptávka po lécích Ozempic a Wegovy a po nových perorálních GLP1 terapiích zůstává silná. Zároveň jde o společnost s dividendovým výnosem okolo 3,8 % a konzervativním výplatním poměrem přibližně 50 %, přičemž konsenzuální cílové ceny stále naznačují dvouciferný procentní potenciál růstu oproti současné ceně akcie.
img

Ropa typu Brent: Spekulanti sázejí v 1. čtvrtletí 2013 na rally – my ne

18.01.2013 Ole Hansen, Hlavní komoditní stratég, Saxo Bank.Během posledních dvou let se ropa typu Brent dostala na své roční maxi...
img

J&T ARCH se ohlíží za rokem 2024. Pod správou měl více než 121,5 mld. Kč a chystá další rozvoj

16.06.2025 Fond J&T ARCH INVESTMENTS, který ke konci roku 2024 spravoval aktiva v hodnotě 121,5 miliardy korun, zveřejnil svou výroční zprávu s výsledky a plány rozvoje. Meziročně narostl o více než 66 miliard korun a upevnil svou pozici největšího fondu v Česku a na Slovensku a jednoho z největších v Evropě. Fond přivítal rekordní počet nových investorů, zhodnotil korunovou investiční třídu a zaznamenal výrazný příliv nového kapitálu. Celou výroční zprávu včetně rozhovorů v tištěné podobě zašleme na vyžádání.
img

Bitcoin na vzestupu: Blíží se hranice 100 000 USD?

05.11.2024 Bitcoin (BTC), největší kryptoměna světa, opět přitahuje pozornost investorů díky výraznému růstu a vyhlídkám na překonání dosavadních cenových maxim. Mnoho analytiků se domnívá, že BTC by mohl brzy dosáhnout hodnoty 100 000 USD, ačkoliv tento scénář zůstává spekulativní. Analytik známý pod přezdívkou Credible, populární mezi investory na sociálních sítích, předpovídá, že by cena Bitcoinu mohla zpočátku vystoupat na 74 000 USD a poté pokračovat směrem k historickému milníku 100 000 USD.
img

3 nejlepší anticyklické a defenzivní akcie roku 2019

09.10.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na stabilní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Meta Zvažuje Zdvojnásobení Výroby AI Ray‑Ban Brýlí

13.01.2026 Společnost Meta Platforms uvažuje o zdvojnásobení roční výrobní kapacity svých AI‑chytrých brýlí ve spolupráci s EssilorLuxotticou – zhruba na 20 milionů kusů ročně do konce roku 2026, s možností dalšího rozšíření až na více než 30 milionů podle poptávky trhu. Tento krok je součástí reakcí na výrazně rostoucí zájem spotřebitelů o produkty Ray‑Ban vybavené umělou inteligencí.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

9 nejlepších defenzivních akcií současnosti

15.11.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
Související klíčová slova: Inflace | Zkušenosti | Analytický tým | Specializace Finance | Vstupy | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Investice do akciových titulů | EUR | Korunové instrumenty | Trend | Devizové trhy | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Analytická práce | Oblast fiskální politiky | Kurzový vývoj | Makroekonomika | Úrokové sazby | Měnový pár EUR/CZK | Kurzotvorný faktor | Aktiva | Akciové trhy | Britská libra | Depozitní sazba | Apetit k riziku | Pravděpodobnost | Británie | Mimořádné daně | Implikace | Vývoj finančních instrumentů | Ethereum | Problémy | Odborné přednášky | Růst sazeb | Pandemie COVID-19 | Investice do reálných aktiv | Prague Economic Papers | Zvyšování sazeb | Odvětví | Dolarový index | Dividendy | Posílení | Makroprognózy | Pohled na akciové trhy | Standardní daň | Řešení energetické krize | Société Générale Group | Politika | Očekávání | Schodek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Transparentní | Války na Ukrajině | Úrokové swapy | Trh státních dluhopisů | Růst | Příležitosti | CFA Institute | EUR/CZK | Strop pro výnosy | Potenciál pro růst | Výhled | Celosvětová recese | Akademické aktivity | Očekávaná reakce | Další regulace | Americké měny | Obchody s kryptoměnovými aktivy | CZK | Analýzy | Portál FXstreet.cz | Oslabení eura | Trh | Vývoj války | Modelování výnosové křivky | Index | TLTRO | Obrat trendu | Výdaje | Eura | S&P | Ekonomiky | Akciové indexy | Vysoká inflace | Centrální banky | Válka | Koruna | Hospodářská politika | Covid | | Zpřísňováním měnové politiky | Odraz na finančních trzích | Pandemie COVID | Hospodářství Velké Británie | ETF na kryptoměny | Modelový aparát | Hodnotové akcie | VŠE v Praze | Pozornost | Výnosové křivky | Akcie obchodované na pražské burze | Bitcoin | G10 | Americká centrální banka | Česká koruna | Válka na Ukrajině | České koruny | Mimořádný zisk | Pár EUR/USD | Společnosti | Silný fundament | Investiční bankovnictví | Dopady války na Ukrajině | Fiskální politiky | Kurz koruny | Uvolněné fiskální politiky | Daň z nadměrných zisků | Obrovské ztráty | Vice | ETF | Česká národní banka (ČNB) | Další růst | Opatření | Negativní dopad | Analytici | Predikce finančních trhů | Konvergenční proces | Obchodníci | Vládní koalice | Speciální daň | Vývoj | Dluhopisy | Analytika | Finance | Investiční poradenství | Obchodovat | Korporátní dluhopisy | Volatilní | EUR/USD | Intervence | Mimořádné dividendy | Trading | Další vývoj | Měnové politiky | Monetární politika | Sazby ČNB | USA | Globální finanční krize | Komerční banka | Korekce na akciových indexech | Pozice ekonomiky | Světové měny | Cenové pohyby | Platební bilance | Pandemie | Úrokové prostředí | Očekávaná reakce centrální banky | Prognózy českého hospodářství | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Transparentní řešení | Sazby | Investiční fondy | Upvest | Burze | Firmy | Dolarové zisky | Výnosy | Averze k riziku | Silná koruna | Ceny akcií bankovních domů | Kroky centrálních bank | Kryptoměnový svět | Prohlášení | Crowdfundingové platformy | Hospodaření firem | Fed | Dna | Investování | Obchodní příležitosti | Trhy | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Hlavní ekonom | Postavení dolaru | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Bankovní asociace | Stabilita | Komodity | Poradenství | Kurzotvorná informace | Peněžní trh | Analytička | Zpřísňování měnové politiky | Politika centrální banky | Hospodaření | Dividendové výnosy | Institucionální investoři | FXstreet | Maďarská centrální banka | Investoři a obchodníci | Daně z mimořádných zisků | Hospodářský pokles | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | MAM | Carry trading | Nástroj | GBP | Akciový analytik | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Války | Centrální banka | Predikce | Evropské centrální banky | Libra | Tradingový portál | Instituce | Inflační krize | České akcie | ČEZ | Pasiva | Rozhovor | Růstové vyhlídky | Vývoj globální poptávky | Tradingový portál FXstreet.cz | Ceny akcií | Cena akcií | Energetická krize | GBP/USD | Skokové posílení | Akciové trhy v USA | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | ČNB | Bank of England | Nová bankovní rada | Spekulovat | Swapy | Konstrukce portfolia | Obchodování | Jan Vejmělek | Očekávaný vývoj | Reakce centrální banky | Předpověď | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Vývoj úrokových sazeb | Aktivum | Situace | Časový horizont | Vládní politika | Dividenda | Řemeslo | Měnové kurzy | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | Trhy v USA | Načasování obchodu | Výprodej | Vývoj trhu | Vyšší úroveň | Ztráty | Česká národní banka | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Société Générale | Prognózy | Globální recese | Kurz | Daně | Světové ekonomiky | Výsledky | Růst trhu | Bankovní rada | Investice | Pro investory | Potenciál | Komunikace | Zisky | Regulace | Deriváty | Fondy | Hospodářství | Měny | Pro tradery | Fundament | Valuace | Makroekonomické analýzy | Přetrvávající vysoká inflace | COVID-19 | TIM | Investiční | Americké centrální banky | KB | Třída aktiv | Rozvoj | Vyhlídky | Finanční trhy | Korekce | Akciové tituly | Spekulant | Asociace | Výkonnost | Přehled | Krize | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Amundi | Cena | Komerční banky | Zadlužení | Načasování obchodů | Kurzy | Úrokový diferenciál | Co bude | Erste | Ekonomika | Geopolitika | CFA | Schodek | Oslabení | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Práce | Úspěch | Kryptoměny | Banky | Akcie ČEZ | Investiční instrumenty | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Rozdělení zisku | Správa | Instrumenty | Analýza | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | ČR | Pozice | Portfolia | Příprava | Měnová autorita | Silný výhled | Valná hromada | Energetické trhy | Investoři | Vývoj měnové politiky | Další růst sazeb | Měnový pár EUR/USD | USD | Makroekonomická analýza | Turbulence na finančních trzích | Svět kryptoměn | Co se děje na finančních trzích | CZ | Bankovnictví | ANO | Economic | Indexy | Evropská centrální banka | ECB | Vývoj války na Ukrajině | Doporučení | Inflační očekávání | ROCE | EU | Schodek veřejných financí | Akciový trh | Investor | Ukazatele | Měnový pár | Světové akciové indexy | Strukturální změny | Banka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Růst Německa
Růst německé ekonomiky
Růst nerovnosti ve světě
Růst nezaměstnanosti
Růst novozélandského dolaru
Růst Nvidie
Růstová cenová predikce
Růstová euforie
Růstová fáze
Růstová mánie

Následující klíčová slova

Růstová série
Růstová vlna
Růstové akcie
Růstové akcie (Growth Stocks)
Růstové akcie v roce 2020
Růstové exploze
Růstové faktory
Růstové investování
Růstové momentum
Růstové sektory
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW 2
Potvrďte prosím... Zavřít